magdaxm123 28.07.09, 20:22 Hmmm... Opera w czasie wakacji jest nieczynna... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
blue_city "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 28.07.09, 20:24 A Bydgoszcz? Daleko w tyle! Byda, guzik nas w Toruniu obchodzi, to administracyjny,naukowy i przemysłowy TRUP! To miasto, ze wzgledu na niskie pochodzenie swoich mieszkanców, nie ma szans nawet zaistniec w regionie,gdyz pod kazdym względem ulega Toruniowi. Jakakolwiek dziedzina i porównanie obu miast, zawsze bedzie bardziej korzystna dla Torunia.Miejscowa kołtuneria nie jest w stenie sie dogadac sama z soba vide S5. Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 28.07.09, 23:56 Jakakolwiek dziedzina i porównanie obu miast, zawsze bedzie bardziej korzystna dla bydgoszczy.Miejscowa kołtuneria nie jest w stenie sie dogadac sama z soba vide most... Odpowiedz Link Zgłoś
pogromcaowadow "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 28.07.09, 21:41 news z d... Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 28.07.09, 21:54 ten tekst jest delikatnie mowiac smieszny a jego smiesznosc poteguje to ze GW sie nim zajela witacz, jest najwiekszym problemem bydgoszczan, dzieki niemu 20tys postow wiecej ma ta metropolia na forum GW dla mnie ktos chory mogl napisac do Gw o takim problemie. Nie chce osadzac ale mam tu pewne podejrzenia Odpowiedz Link Zgłoś
jasiu676 "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 28.07.09, 22:37 Zenujacy artykulik... Jest tyle tematow, ktorymi mozna sie zajac... Ale pewnie kolezanka praktykantka ma solidne plecy w GW ;] Odpowiedz Link Zgłoś
jot9 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 06:54 Proponuję przestawić się na The Wall Street Journal - jest mniej zaściankowy więc powinien bardziej przypaść koledze do gustu. Odpowiedz Link Zgłoś
beatacybulska "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 28.07.09, 23:24 A mnie się podoba ,czyż nie jest przyjemniej być życzliwym ,a mały gest nic nie kosztuje.Komentarze są głupie. Jestem z Torunia Odpowiedz Link Zgłoś
sejaa Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 00:00 Zgadzam się całkowicie z przedmówczynią i z tym artykułem, a czytając pozostałe wpisy utwierdzam się w przekonaniu, ze to Toruńskie zadufanie powoduje cale te Bydgosko-Toruńskie niesnaski. Urodziłem się w Bydgoszczy i tam pracuje, ale od 7 lat mieszkam w Toruniu (bo mi się tu podoba) i widzę dokładnie to, czego przejawem są teksty zamieszczone powyżej, Toruń ma WIELKIE kompleksy na punkcie Bydgoszczy. To że ta tablica stoi w Fordonie jest bardzo miłym gestem, za to na wyjeździe z Torunia nie ma żadnej, nawet najmniejszej wzmianki o Bydgoszczy, czy to nie głupie? O kim to źle świadczy? Kto jest zapyziały i zakompleksiony? Odpowiedz Link Zgłoś
jot9 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 06:29 Popieram. Też z Torunia :) Odpowiedz Link Zgłoś
malepiffko "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 07:23 kiedy postawiono ten "witacz" mowiono, ze ufundowala go jakas torunska firma, niestety nie pamietam juz jaka. zamiast sie cieszyc, ze przyjeli praktykantke, ktora przynajmniej nie pisze belkotem w stylu "deal", "po pijaku" itede to jeszcze narzekacie :P Odpowiedz Link Zgłoś
kaminskimateusz tyfus 29.07.09, 07:42 Nic nie zmieni historycznego faktu, że zaraza przyszła do Torunia z Bydgoszczy. Odpowiedz Link Zgłoś
muvon200 mylisz fakty 29.07.09, 09:11 Przydomek tyfusy nie wziął się z tego, że zaraz przyszła od nas tylko stąd, że w Toruniu nie było odpowiedniego szpitala i miejsc do leczenia zarazy i musiano wozic chorych do Bydgoszczy. Odpowiedz Link Zgłoś
el_kujawiako Re: tyfus 29.07.09, 11:15 kaminskimateusz napisał: > Nic nie zmieni historycznego faktu, że zaraza przyszła do Torunia z Bydgoszczy. > odwdzieczyliscie sie juz z nawiazka ptasia grypa i zaraza na falach ukf, przez ta zreszta cierpi cala Polska i zawsze bedziecie z tym kojarzeni Odpowiedz Link Zgłoś
city_blue Re: tyfus 29.07.09, 14:29 el_kujawiako napisał: > kaminskimateusz napisał: > > > Nic nie zmieni historycznego faktu, że zaraza przyszła do Torunia > z Bydgoszczy. > > > > > odwdzieczyliscie sie juz z nawiazka ptasia grypa i zaraza na falach > ukf, przez ta zreszta cierpi cala Polska i zawsze bedziecie z tym > kojarzeni Pedzio sie odezwał. Odpowiedz Link Zgłoś
jacek.killman "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 09:13 Moim zdaniem witacz postawiony na wysepce tuż za mostem jest po to aby odwrócić uwagę europosła Czarneckiego, jak kiedyś będzie wjeżdżał/wyjeżdżał do/z Bydgoszczy. Takich europułapek na tego nieudacznika powinno być w regionie znacznie więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
muvon200 Nie witacz jest sednem sprawy 29.07.09, 09:14 Panowie forumowicze z Torunia. Nie dyskutujcie tu o tym czy witacz to problem i czy mamy w związku z tym jakieś pretensje. Witacz to tylko słup. Chodzi jednak o to, że chcecie budować dwumiasto (zysk ekonomiczny olbrzymi)chcecie utrzymywac dobre stosunki itp. ale nie stac Was na mały gest życzliwości. W sumie witacz jest tylko symbolem i doskonale odzwierciedla stosunek miast do siebie i kompleksy :) małomiasteczkowe. Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: Nie witacz jest sednem sprawy 29.07.09, 11:32 muvon200 napisał: > ale nie stac Was na mały gest życzliwości. W sumie witacz > jest tylko symbolem i doskonale odzwierciedla stosunek miast do siebie i > kompleksy :) Najpierw napisz, KTO ten witacz postawił, bo pani słaba dziennikarka napisała felietonik bez sensu. Ja widzę na nim REKLAMĘ. Moze to dzieło reklamowe? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jakaś firma postawiła witacz w Toruniu. Ale po co do tego dorabiać ideologię? Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Nie witacz jest sednem sprawy 29.07.09, 12:30 Najpierw napisz, KTO ten witacz postawił, bo pani słaba dziennikarka napisała > felietonik bez sensu. > > Ja widzę na nim REKLAMĘ. Moze to dzieło reklamowe? > > Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jakaś firma postawiła witacz w Toruniu. > > Ale po co do tego dorabiać ideologię? jak bys nie wiedzial, ze na kazdyn tego typu znaku w bydgoszczy jest reklama jakiejs firmy!( np gdy wjezdzasz od strony inowroclawia, to jest podobna tablica z napisem bydgoszcz i tez z reklama) po drugie gdyby jak piszesz byla t tylko reklama to dlaczego napis torun jest kilka razy wiekszy od nazwy firmy? no i po trzecie jaki zyska mialby bydgoski hotel w stawianiu tej reklamy, skoro nie ma swojego hotelu w toruniu? NIKT NIE DORABIA DO TEGO IDEOLOGII! A WITACZ POWSTAL Z INICJATYWY WLADZ MIASTA! Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: Nie witacz jest sednem sprawy 29.07.09, 14:15 Inicjatywa władz miasta - a kto za to płaci? Bo chyba hotelik nie reklamuje się za darmo? I guzik mnie obchodzi, ile jest reklamą firm - SA REKLAMAMI. Wolę, aby z moich władz miejskich nie opłacano nikogo za inicjatywy stawiania reklam. Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Nie witacz jest sednem sprawy 29.07.09, 14:21 Inicjatywa władz miasta - a kto za to płaci? Bo chyba hotelik nie reklamuje się > za darmo? nie wiem jaki byl koszt postawienia tego witacza a ile placi hotel za reklame....liczy sie to, ze jest wielki napis torun a maly hotelu...wiec co jest bardziej widoczne i reklamowane? I guzik mnie obchodzi, ile jest reklamą firm - SA REKLAMAMI. reklamuja glownie torun.... zegar na szerokiej tez byl reklama ale jakos nikomu nie przeszkadzal....zreszta co to ma rzeczy? Wolę, aby z moich władz miejskich nie opłacano nikogo za inicjatywy stawiania > reklam. to juz problem torunia jak to rozwiaze...czy tak jak zegar na szerokiej, czy inaczej... Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: Nie witacz jest sednem sprawy 29.07.09, 14:24 Bardziej problem mieszkańców Bydgoszczy. Nam ten witacz nie jest potrzebny, jak szkoda wam pieniędzy, to go zdejmijcie. Albo przemalujcie na "Niestety opuszczasz Bydgoszcz". Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Nie witacz jest sednem sprawy 30.07.09, 01:08 no prosze, zabraklo argumentow to teraz z tekstem, zeby go zdjac.... Odpowiedz Link Zgłoś
nslaw "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 09:27 Jak byście nie nienawidzili Bydgoszczy to wasze życie byłoby puste jak balon. Odpowiedz Link Zgłoś
muvon200 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 09:32 Albo może znaleźliby sobie jakieś pożyteczne zajęcie i na nie właczali wszystkie siły Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 12:56 muvon na bzdurne tekst zamiast reagowac negatywnie podniecasz poziom glupoty do stanow niebezpiecznych Jezeli ta tablica w B jest problemem badz problemem jest jej brak w T to idz dzisiaj w nocy i zdejmij ja w B. W skupie zlomu dostaniesz na piwo i sobie chlapniesz na zdrowie wszystkich zakompleksionych bydgoszczan Odpowiedz Link Zgłoś
tytt durnotko 30.07.09, 10:45 szlachcic napisał: > muvon na bzdurne tekst zamiast reagowac negatywnie podniecasz poziom > glupoty do stanow niebezpiecznych > Jezeli ta tablica w B jest problemem badz problemem jest jej brak w > T to idz dzisiaj w nocy i zdejmij ja w B. W skupie zlomu dostaniesz > na piwo i sobie chlapniesz na zdrowie wszystkich zakompleksionych > bydgoszczan w ten sposob nie rozwiązuje się problemów w cywilizowanym świecie. o ileż łatwiej byłoby dla świata gdyby np można było cie usunąć z przestrzeni publicznej jak ten słup. intelektem jesteś mu równy i tak samo-nikomu niepotrzebny... a jednak dają ci żyć a nawet nauczyli czytać i pisać. doceń to, ruszaj główką raz po raz. Odpowiedz Link Zgłoś
kid_cassidy "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 09:55 zmasowana propaganda. wczoraj bydgoska GW nakręcała na witacz, dzis kolesie z Torunia. Zdemontować to dziadostwo i nie będą fusiaki z wywieszonym jezorem na rewanż czekac. Od takiego miasta i takich ludzi nie sa nam potrzebne zadne gesty życzliosci, za które na wdzieczność się czeka. Przy wylocie na Piłę ustawcie to paskudztwo i w tamta strone sie usmiechajcie. Wszak to Wielkopolska, wiec bedzie latwiej strzelic grymas w formie usmiechu. Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 12:32 MAM NA DZIEJE, ZE METROPOLIE TEZ BEDZIECIE TWORZYC ZGRUDZIADZEM LUB WLOCLAWKIEM! ZYCZE POWODZENIA! Odpowiedz Link Zgłoś
salemski "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 10:58 No i pięknie! Nie wiem co chce osiągnąć GW - bo średnio co roku wyciąga tego "newsa". Dokładnie nie pamiętam - ale jakoś dobry rok temu przy tej samej sprawie, GW dostała zapewnienie od Szmaka, że on już coś tam ma w głowie na temat "toruńskiego słupa", a projekt czeka tylko na realizacje. No i co? I gów%o! W tej chwili nasz wielki "Tałn Senter Menadżer", który nam tak ładnie ożywia starówkę, bardziej zajęty jest rozmyślaniem o swoim tourne po europie z książką Kopernika, niż załatwieniem sprawy o której "forumowe dziewczęta" tak zawzięcie dyskutują. Krótko: trzeba usiąść, pomyśleć nad czymś ciekawym - może zrobić jakiś mały konkurs - niech się młodzież artystycznie wyżyje - i postawić toto. Bo czy nie milej jest konkurować na poziomie artystycznym? PS. A GW to takie "sensacyjne ciotki" - zamiast wyegzekwować urzędnicze zapewnienia, publikuje każdy, nawet kompletnie pozbawiony sensu list, po to chyba, aby sąsiedzi podgryzali się bez końca, a przy okazji liczba odsłon na portalu(tzn. wpływy z reklam) rosła i rosła... Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Reklama 29.07.09, 11:34 Stoi sobie reklama hoteliku... a dziennikarka na praktyce dorabia do tego ideologię... Naprawdę, w Toruniu też może sobie ten hotelik (lub inny) postawić reklamę. Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Reklama 29.07.09, 12:34 juz ci pisalem, ze to nie jet reklama hoteliku! wiec zmien plyte.... Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: Reklama 29.07.09, 14:15 arafat11 napisał: > juz ci pisalem, ze to nie jet reklama hoteliku! wiec zmien plyte.... Już Ci pisałem, że JEST to reklama. Zmień płytę sam - ta z nazwa hoteliku, to pogadamy inaczej. Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Reklama 29.07.09, 14:23 to reklama ale chyba toruni...zobacz co sie rzuca w oczy? reklama jes tylko dodatkiem... Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: Reklama 29.07.09, 14:25 Mi się rzuciła tabliczka hotelu. I miasta partnerskie. Torun reklamy w tej formie nie potrzebuje, szkoda wam kasy, zmieńcie tabliczkę. Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Reklama 30.07.09, 01:28 Mi się rzuciła tabliczka hotelu. I miasta partnerskie to troche dziwne, ze nie rzucila ci sie w oczy nazwa torun, ktora zajmuje wiekszosc z tego znaku... coz kazdy widzi to co chce... rozumiem, ze jak ogladasz w kiosku gazete( np wyborcza) to zauwazasz cene, date wydania, natomiast nie rzuca ci sie w oczy tytul tejze gazety? moze trzeba do okulisty?krotkowidztwo i dalekowidztwo mozna leczyc;-) Odpowiedz Link Zgłoś
dychtrojber "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 11:44 Głęboko w d..ie mam witacze w B. czy T. Chcę tylko przypomnieć że ludzie dobrze wychowani wiedzą że jak ktoś mówi dzień dobry to należy odpowiedzieć. Jeżeli ktoś wykonuje przyjazny gest należy zrewanzowac się tym samym , a nie odwracać głowę w drugą stronę i udawać że się go nie zauważyło. Jak mawiał o Polakach Fr.Zw." Biednych tych Irokezów będę się starał oswoić z cywilizacją europejską " 250 lat minęło a dzicz dalej się panoszy. Odpowiedz Link Zgłoś
kid_cassidy Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 14:39 jak robiący wiecznie koło pióra kmiotek chce chwilowo udawać kulturalnego i z fałszywym usmiechem próbuje sie witac, to nalezy mu się kop w dupsko a nie wymuszona uprzejmość. ale ty tchórzliwy śmieciuszku bez honoru nie rozumiesz tego, wiec nawet lejącemu ci ciepłą strużką na czoło będziesz się w pas kłaniał i tanczył jak ci zagra. taka twoja bydgoska natura. Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 13:10 Dodatkowe tablice informacyjne a taka jest ta tablica o ktorej bydgoszczanie pisza posty na forum i do prezydenta maja sens w stosunku do miejsc waznych jako cel podrozy i to waznych turystycznie smiesznie brzmialaby tablica "Pcim dolny juz tylko 34 km" To jest powodem ze tej tablicy nie ma w Toruniu. Do bydgoszczy jak wiemy nie zajezdzaja nawet wycieczki dzieci z solca wiec sens jej postawienia jest ZADEN. Oczywiscie trzeba przyznac ze tablica w B tez toruniowi NIC nie daje No ale zawisc bydgoszczanjest tak wielka ze z takich spraw robia wielkie halo. Jak na BITCity Bydgoszcz dala tyle samo kasy co torun to jakos zaden polglowek bydgoski nie napisal "jak to, my taka metropolia mamy dac tyle samo kasy co torun" Mentalnosc bydgoskich oszolomow jest tak skrzywiona ze jak potrzeba jako argument liczb bezwzglednych to nimi sie podpieraja w dyskusji, jak potrzeba "na 1 mieszkanca" to oczywiscie podpieraja sie tymi Odpowiedz Link Zgłoś
el_kujawiako Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 13:19 szlachcic napisał: > Mentalnosc bydgoskich oszolomow jest tak skrzywiona ze jak potrzeba > jako argument liczb bezwzglednych to nimi sie podpieraja w dyskusji, > jak potrzeba "na 1 mieszkanca" to oczywiscie podpieraja sie tymi pewnie, lepsza jest mentalnosc oszoloma szlachcica ktory choc nigdy nie ruszyl dupska z torunia to wie wszystko najlepiej o wszystkim. Bydgoszcz posiada o wiele wiecej miejsc hotelowych niz torun co bylo to udowodnione na tym forum w innym watku ale kretyn szlachcic tupnie nozka ze przeciez nikt, absolutnie nikt nie jezdzi do bydgoszczy, bo on ktory nie ma o tym zielonego pojecia tak twierdzi. Te wszystkie hotele same sie utrzymuja bo przeciez nie z gosci skoro absolutnie nikt do Bydgoszczy nie przyjezdza, nawet wycieczka z Solca szlachcic kretynie w483.wrzuta.pl/audio/1acH1foH34c/dj_bazhant_-jebnij_sie_pan_w_leb Odpowiedz Link Zgłoś
el_kujawiako Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 13:35 i wbij sobie w koncu w swoj pusty zakompleksiony leb malomiasteczkowy idioto ze swiat nie zaczyna sie i nie konczy na turystyce, wplywy ktore twoje miasto uzyskuje dzieki turystom sa malutkim nic nie znaczacym procentem przy wplywach bydgoskich z gospodarki i chocbys nie wiem jaka propagande sial to nie bedzie inaczej. Pcimiem dolnym to byloby twoje miasto gdyby nie te kilka zabytkow, wtedy to rzeczywiscie nie byloby do torunia w ogole po co jezdzic i nikt by nie jezdzil, bydgoszcz jak widzisz radzi sobie jednak finansowo sto razy lepiej i ma o wiele wieksze zapotrzebowanie na miejsca hotelowe nawet bez tych zabytkow wiec przestan w koncu pieprzyc ze turystyka dla naszego regionu jest najwazniejsza bo to g... prawda Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 14:31 el_kujawiako napisał: > wplywy ktore twoje miasto uzyskuje dzieki turystom sa > malutkim nic nie znaczacym procentem przy wplywach bydgoskich z > gospodarki Dochody miast, w przeliczeniu na 1 mieszkańca. W GUS 2007 (danych za 2008 jeszcze nie ma): Powiat m.Bydgoszcz 3 013,47 Powiat m.Toruń 3 331,54 Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 14:36 Przy okazji wydatki powiatów za 2007 na 1 mieszkańca: ogółem / na oświatę i wychowanie / na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego Powiat m.Bydgoszcz 3 088,60 / 980,12 / 92,62 Powiat m.Toruń 3 272,57 / 1 023,92 / 256,41 Odpowiedz Link Zgłoś
borba_1 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 15:58 Akurat tymi danymi trafiłeś kulą w płot. Może te dane tobie to uświadomią. Gus 2007 Powiat bydgoski 2 400,69 Powiat toruński 2 206,14. A wiesz dlaczego tak jest? Nie. Już tłumaczę. Bydgoszczanie o średnich wysokich dochodach wybudowali się na peryferiach miasta. Chyba nie muszę tobie tłumaczyć gdzie w takim przypadku odprowadzane są podatki. Przecież jesteś z Torunia powinieneś to wiedzieć. Jak widać wniosek jest jeden. W Toruniu jest mniejszy odsetek ludzi z wynagrodzeniem pozwalającym zamieszkać poza miastem. I pytanie do ciebie. Jak myślisz dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 16:11 Dane są poprawne, mówimy o miastach. Mieszkasz poza miastem, nie jesteś z Bydgoszczy / Torunia. Odpowiedz Link Zgłoś
borba_1 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 10:18 No tutaj popłynąłeś ostro. Około 50 tyś bydgoszczan mieszka poza miastem. Wyprowadzili się tylko dlatego, że było ich stać na wybudowanie domu na peryferiach. Oprócz zmiany miejsca zamieszkanie nic się w ich życiu nie zmieniło. Nadal są bydgoszczanami. Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 16:23 borba_1 napisał: > Akurat tymi danymi trafiłeś kulą w płot. Może te dane tobie to uświadomią. Gus > 2007 > Powiat bydgoski 2 400,69 > Powiat toruński 2 206,14. Cała tabelka (zsumowane dochody gmin w ramach powiatów + dochody powiatu): Powiat m.Grudziądz 3549,59 Powiat m.Toruń 3331,54 Powiat tucholski 3241,71 Powiat m.Włocławek 3202,25 Powiat m.Bydgoszcz 3013,47 Powiat świecki 2983,64 Powiat golubsko-dobrzyński 2969,15 Powiat radziejowski 2956,55 Powiat sępoleński 2907,81 Powiat brodnicki 2898,78 Powiat wąbrzeski 2877,41 Powiat lipnowski 2872,37 Powiat chełmiński 2868,36 Powiat mogileński 2849,13 Powiat bydgoski 2801,44 Powiat rypiński 2778,75 Powiat żniński 2777,28 Powiat toruński 2768,73 Powiat włocławski 2768,21 Powiat aleksandrowski 2767,83 Powiat inowrocławski 2723,26 Powiat nakielski 2695,52 Powiat grudziądzki 2665,56 I co? NAJLEPIEJ ŻYJĄ w GRUDZIĄDZU. Jesli ufac temu, co usiłowałeś napisać. Ja moje dane podawałem tylko jako zniszczenie argumentów, ze Bydgoszcz tak wiele zarabia na gospodarce... Odpowiedz Link Zgłoś
borba_1 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 10:31 Podałeś dane nie wiedząc jak je zinterpretować. Dochody danego powiatu nie świadczą o jego sile. Większość mieszkańców np. Grudziądza a także w mniejszym stopniu Torunia nie pracuje na terenie swojego powiatu. Pracują głównie w Bydgoszczy ale płacą podatki w swojej gminie czy powiecie. Dlatego też takie powity jak Toruński czy Grudziądzki wykazują wysokie dochody jednak ich gospodarka oparta jest na przedsiębiorstwach mały i średnich. Bezrobocie w tych okręgach jest stosunkowo wysokie a gospodarka słaba. Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 15:31 borba_1 napisał: > Podałeś dane nie wiedząc jak je zinterpretować. Dochody danego powiatu nie > świadczą o jego sile. Większość mieszkańców np. Grudziądza a także w mniejszym > stopniu Torunia nie pracuje na terenie swojego powiatu. Pracują głównie w > Bydgoszczy Dane na to, ze WIĘKSZOŚĆ mieszkańców Grudziądza pracuje poza Grudziądzem i głównie w Bydgoszczy. Ciekawe, czy je masz... albo zacznij uważać na słowa. > Bezrobocie w tych > okręgach jest stosunkowo wysokie a gospodarka słaba. Jeśli WIĘKSZOŚĆ mieszkańców Grudziądza pracowałaby poza Grudziądzem, to doliczając tych, co pracują w Grudziądzu - skąd wzięłoby się duże bezrobocie? Odpowiedz Link Zgłoś
borba_1 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 31.07.09, 10:28 Jeśli gospodarka jest słaba w danym okręgu dochodzi do małej emigracji zarobkowej. Czyli część osób jest skłonna nie zmieniać miejsca zamieszkania jednocześnie dojeżdżając do pracy spore odległości. Bezrobocie w tym okręgu będzie wyższe gdyż nie wszyscy decydują się na takie rozwiązanie a na miejscu nie ma dla nich pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 31.07.09, 11:34 borba_1 napisał: > Jeśli gospodarka jest słaba w danym okręgu dochodzi do małej emigracji > zarobkowej. Czyli część osób jest skłonna nie zmieniać miejsca zamieszkania > jednocześnie dojeżdżając do pracy spore odległości. To zjawisko nie jest "emigracją", nawet "małą". >Bezrobocie w tym okręgu > będzie wyższe gdyż nie wszyscy decydują się na takie rozwiązanie a na miejscu > nie ma dla nich pracy. To ogólnie znane zasady. Ale Ty napisałeś WIĘKSZOSĆ grudziądzan... więc pokaż mi tę wiekszosć... Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 16:03 borba_1 napisał: > Podałeś dane nie wiedząc jak je zinterpretować. Dochody danego powiatu nie > świadczą o jego sile. Spójrz w strukturę dochodów. Grudziądz, Bydgoszcz i Toruń mają je podobne. G ma ciut więcej w podatku od nieruchomości i podatku od zysku OD OSÓB PRAWNYCH, mniej w podatku od zysku od osób FIZYCZNYCH i mniej w podatku rolnym. NAJWIĘKSZY (spośród B, G, T) procent dochodów ma T z udziału w podatku od osób FIZYCZNYCH, B spośród miast B, G, T najwięcej ściąga w podatku rolnym. To dane bezwzględne, bez przeliczenia kwoty na mieszkańca. Natomiast faktycznie w B zyją najbogatsi ludzie (albo inaczej: płacacy najwięcej w PITach): dochód gmin i powiatu z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych, w zł na jedną osobę w wieku produkcyjnym Powiat m.Bydgoszcz 1262 Powiat m.Toruń 1231 Powiat m.Włocławek 1095 Powiat bydgoski 897 Powiat m.Grudziądz 821 Powiat inowrocławski 771 Powiat świecki 733 Powiat brodnicki 632 Powiat nakielski 590 Powiat chełmiński 586 Powiat toruński 581 Powiat mogileński 570 Powiat aleksandrowski 564 Powiat rypiński 557 Powiat wąbrzeski 548 Powiat golubsko-dobrzyński 525 Powiat żniński 520 Powiat tucholski 496 Powiat włocławski 460 Powiat radziejowski 448 Powiat sępoleński 444 Powiat lipnowski 429 Powiat grudziądzki 421 Odpowiedz Link Zgłoś
borba_1 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 31.07.09, 10:43 Tutaj dość poprawnie przedstawiłeś dane, ale czemu nie wyciągnąłeś z nich wniosków. Co oznaczają te dane? Zinterpretuj je! Co oznacza że największy udział w dochodach miasta stanowią udziały w podatku od osób fizycznych? Czy widzisz w tym jakieś zagrożenie? Jak zinterpretujesz udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych w przeliczeniu na jednego mieszkańca m.Toruń i powiatu Toruńskiego. Co oznacza tak duża różnica we pływach z tego podatku po miedzy m.Toruń i powiatem Toruńskim? Dane są bezwartościowe jeśli nie potrafimy ich interpretować. Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 31.07.09, 11:41 borba_1 napisał: > Tutaj dość poprawnie przedstawiłeś dane Uwagi do danych proszę składać w GUSie, nie u mnie. >, ale czemu nie wyciągnąłeś z nich > wniosków. Bo lubię, jak ludzie myślą samodzielnie... >Co oznaczają te dane? Zinterpretuj je! Ile płacisz? > Co oznacza że największy udział w dochodach miasta stanowią udziały w podatku o > d > osób fizycznych? Czy widzisz w tym jakieś zagrożenie? :) Widzieć mogę. Jako zagrożenie. Zależnie od scenariusza przyszłości może byc ono mniej lub bardziej prawdopodobne (chodzi zarówno o manipulacje posłów przy podatkach dochodowych, jak i sam fakt migracji najbogatszych do strefy podmiejskiej.) > Jak zinterpretujesz udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych w > przeliczeniu na jednego mieszkańca m.Toruń i powiatu Toruńskiego. ? Yyy? > Co oznacza ta > k > duża różnica we pływach z tego podatku po miedzy m.Toruń i powiatem Toruńskim? Różnicę :) Sprecyzuj pytanie. Albo popatrz na mapę i zobacz, jaki region obejmuje powiat toruński. > Dane są bezwartościowe jeśli nie potrafimy ich interpretować. Dane są bezwartościowe, jesli sa błędne. I tylko wtedy. Odpowiedz Link Zgłoś
borba_1 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 03.08.09, 11:11 >Dane są bezwartościowe, jeśli są błędne. I tylko wtedy. Właśnie jesteś przykładem osoby, która nie potrafiąc zinterpretować danych sprawia że stają się one bezwartościowe. Świadczy o tym twój przedni wpis. A teraz do rzeczy. Naprawdę nie wiesz co oznacza duża dysproporcja w dochodach miasta i jego powiatu? Jak myślisz, jaki ośrodek jest silny gospodarczo. Ten który ma średnio rozwinięte miasto i słaby powiat czy średnio rozwinięte miasto i średnio rowinięty powiat? Tak naprawdę siła miasta jest reprezentowana przez jego powiat ze względu na usytuowanie inwencji przemysłowych na jego peryferiach. > Widzieć mogę. Jako zagrożenie. Zależnie od scenariusza przyszłości może byc ono > mniej lub bardziej prawdopodobne (chodzi zarówno o manipulacje posłów przy > podatkach dochodowych, jak i sam fakt migracji najbogatszych do strefy > podmiejskiej. Wymieniłeś najmniej istotne. Zmiana udziałów gmin w podatkach - mało realne. Emigracja wewnętrzna w obrębie powiatu - przecież w takim przypadku skorzysta powiat, czy w tym widzisz zagrożenie? Bo ja nie. Zastanów się lepiej co się stanie gdy wzrośnie bezrobocie w takim mieście jak Toruń. Jak to się przełoży na dochody miasta? Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 03.08.09, 17:49 borba_1 napisał: > jak i sam fakt migracji najbogatszych do strefy > > podmiejskiej. > Emigracja wewnętrzna w obrębie powiatu - przecież w takim przypadku skorzysta > powiat, czy w tym widzisz zagrożenie? Bo ja nie. Widać, ze nie rozumiesz słowa pisanego. I nie masz pojęcia o strukturze administracyjnej. Pisałem o migracji najbogatszych z miasta do powiatu ziemskiego - to jest zmiana i gminy, i powiatu. Dla miasta są to straty. Dla gmin otaczających - zyski. Ja piszę o mieście. Odpowiedz Link Zgłoś
kid_cassidy Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 14:33 nie wyszalałeś sie w nocy w Lambdzie? to skad ten nadmiar emocji? Głaszczący cie chłopcy nie umozliwili spełnienia się i dlatego tak kipisz? bydgoska gospodarka i "sto razy lepiej" hehehe, dobry jestes pastuszku z wiecznie_ skomlącego_o _coś miasta Odpowiedz Link Zgłoś
city_blue Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 14:33 el_kujawiako napisał: > i wbij sobie w koncu w swoj pusty zakompleksiony leb > malomiasteczkowy idioto ze swiat nie zaczyna sie i nie konczy na > turystyce, wplywy ktore twoje miasto uzyskuje dzieki turystom sa > malutkim nic nie znaczacym procentem przy wplywach bydgoskich z > gospodarki i chocbys nie wiem jaka propagande sial to nie bedzie > inaczej. Pcimiem dolnym to byloby twoje miasto gdyby nie te kilka > zabytkow, wtedy to rzeczywiscie nie byloby do torunia w ogole po co > jezdzic i nikt by nie jezdzil, bydgoszcz jak widzisz radzi sobie > jednak finansowo sto razy lepiej i ma o wiele wieksze > zapotrzebowanie na miejsca hotelowe nawet bez tych zabytkow wiec > przestan w koncu pieprzyc ze turystyka dla naszego regionu jest > najwazniejsza bo to g... prawda > Pedzio sie odezwał. Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 14:22 el_kujawiako napisał: > Bydgoszcz posiada o wiele wiecej miejsc hotelowych niz torun co bylo > to udowodnione na tym forum w innym watku Na 2008 wg GUS - Bydgoszcz 1800, Toruń 1519 - miejsca hotelowe ogółem. Miejsca noclegowe ogółem: Bydgoszcz 2244, Toruń 2189 za 2008 rok. Więcej, ale czy "wiele więcej"? Zwłaszcza, że za 2007 sytuacja była odwrotna... Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 19:31 > Bydgoszcz posiada o wiele wiecej miejsc hotelowych niz torun co >bylo to udowodnione problem w tym kretynie bydgoski ze muvon przyznal sie ze jego wiedza na ten temat byla niewystarczajaca a mowil diokladnie o przygniatajacej przewadze kretynie bydgoski tej przygniatajacej przewagi nie ma i o to chodzilo w watku kazdy kto ma mozg zrozumial intencje tego watku AAAA i jeszcze jedno, jest tylko przewaga w licbach bezwzglednych bo na 1 mieszkanca sytuascja sie odwraca Kretynie bydgoski, wiec mowienie o tym ze bydgoszcz ma o wiele wiecej jest bardzo naciagane Odpowiedz Link Zgłoś
el_kujawiako Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 11:20 malomiasteczkowy idioto masz post wyzej jasno napisane ile jest miejsc hotelowych w bydgoszczy i ile w toruniu wiec po co wyjezdzasz tu z jakas wiedza muvona??? "Na 2008 wg GUS - Bydgoszcz 1800, Toruń 1519 - miejsca hotelowe ogółem." udalo ci sie przeczytac? udalo ci sie zrozumiec? to napisz kretynie jak takie miasto do ktorego NIKT jak wyraznie napisales nie jezdzi jest w stanie utrzymac wiecej miejsc hotelowych niz turystyczna perla do ktorej co roku przyjezdzaja miliony turystow z calego swiata? Odpowiedz Link Zgłoś
el_kujawiako Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 11:40 szlachcic napisał: > AAAA > i jeszcze jedno, jest tylko przewaga w licbach bezwzglednych bo na 1 > mieszkanca sytuascja sie odwraca co ma do tego ilosc mieszkancow? jesli nawet wziac pod uwage ten dziwny parytet to przegrywacie na calej linii z ciechocinkiem i pewnie nawet inowroclawiem, jesli obliczyc ilosc miejsc wzgledem ilosci przyjezdzajacych turystow to te wasze 1519 podzielone przez dwa miliony wychodzi smiesznie malo na nasze 1800 podzielone przez ilosc turystow odwiedzajacych bydgoszcz wiec w jaka strone nie patrzec to torun zawsze z kims przegrywa. potwierdza sie fakt ze torun jest glownie celem wycieczek z grudziadza i wloclawka a jesli juz turysci zagraniczni sie pojawiaja to trktuja torun jak tania dziwke - najwyzej na raz i najdluzej kilka godzin podczas gdy w bydgoszczy zostaja na dluzej zostawiajac konkretne pieniadze. co by bylo jeszcze gdybysmy to my mieli wasze zabytki? masakra by byla, prawdziwa masakra > Kretynie bydgoski, wiec mowienie o tym ze bydgoszcz ma o wiele > wiecej jest bardzo naciagane malomiasteczkowy idioto jesli wziac pod uwage ze bydgoszcz jest miastem do ktorego przeciez nikt nie jezdzi a torun jest celem milionow turystow jak przez caly czas probujecie udowodnic to nawet gdyby przewaga byla jeszcze mniejsza to i tak jest to miazdzace - podobna sytuacja na poludniu polski - przemyslowe katowice i turystyczny krakow - czy tam proporcje sa podobne? nie! to dokladnie obrazuje wasze miejsce w szyku, inne atrakcyjnie turystyczne miasta Polski przegrywaja w tym wzgledzie z jakims pobliskim nastawionym na przemysl miescie z mala iloscia zabytkow? Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 15:43 el_kujawiako napisał: jesli obliczyc ilosc miejsc wzgledem > ilosci przyjezdzajacych turystow to te wasze 1519 podzielone przez > dwa miliony wychodzi smiesznie malo na nasze 1800 podzielone przez > ilosc turystow odwiedzajacych bydgoszcz Sprawdź najpierw dane, potem pisz: korzystający z noclegów ogółem I-XII korzystający z noclegów turyści zagraniczni I-XII udzielone noclegi ogółem I-XII udzielone noclegi turystom zagranicznym I-XII Powiat m.Bydgoszcz 115 475 15 767 229 575 43 446 Powiat m.Toruń 140 125 35 996 225 688 73 968 W sumie B ma 4000 więcej noclegów udzielonych ogółem, natomiast licząc zagranicznych przegrywa. W liczbie turystów - przegrywa. To dane bezwzględne, przeliczając na 1000 mieszkańców - B przegrywa zawsze. miejsca noclegowe ogółem (hotele, motele, pensjonaty) udzielone noclegi ogółem (hotele, motele, pensjonaty) korzystający z noclegów ogółem (hotele, motele, pensjonaty) Powiat m.Bydgoszcz 6,23 (5,00) 721,23 (637,46) 351,09 (320,64) Powiat m.Toruń 10,61 (7,36) 1 439,09 (1 093,74) 856,70 (679,08) Odpowiedz Link Zgłoś
el_kujawiako Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 16:09 z jednej strony zwracam honor, powiat miejski torunia wygrywa w tej kwestii, z drugiej strony pewnie zdajesz sobie sprawe ze gdyby zamiescic dane laczne z powiatow miejskich i ziemskich bydgoszczy oraz torunia to wygladaloby troche inaczej, moglbys tez dla pelni obrazu sytuacji zamiescic dane z powiatow ziemskich? z trzeciej strony te dane pokazuja jakim klamstwem jest ciagle powtarzanie ze do bydgoszczy NIKT nie jezdzi, nie pierwszy raz sie tutaj z tym spotkalem Odpowiedz Link Zgłoś
el_kujawiako Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 16:12 nadal uwazam ze przeliczanie noclegow na jednego mieszkanca nie ma jednak wiekszego sensu, wyszloby na to ze takie mielno czy dziwnow lub nawet aleksandrow sa o wiele bardziej atrakcyjne niz krakow czy wroclaw Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 16:49 el_kujawiako napisał: > nadal uwazam ze przeliczanie noclegow na jednego mieszkanca nie ma > jednak wiekszego sensu, Niestety, tak się własnie liczy - miejsca noclegowe na 100 mieszkańców - wskaźnik Baretje'a i Defferta (wielkość bazy noclegowej), oraz wskaźnik Schneidera - liczba przyjezdnych turystów na 100 mieszkańców (wielkość ruchu turystycznego) [Kurek 2007: 41]. Funkcja turystyczna wysoko rozwinięta, gdy wskaźnik BD >100 (TORUŃ). Funkcja Turystyczna główna lub jedna z głównych, gdy BD > 50 i S >500 (i TORUN, i BYDGOSZCZ). >wyszloby na to ze takie mielno czy dziwnow > lub nawet aleksandrow sa o wiele bardziej atrakcyjne niz krakow czy > wroclaw To nie są wskaźniki ATRAKCYJNOŚCI (takich bezwzględnych nie ma, atrakcyjność jest pojęciem złożonym, zarówno uniwersalnym jak i względnym [Kurek 2007: 24]), tylko ROZWOJU FUNKCJI TURYSTYCZNEJ. Odpowiedz Link Zgłoś
el_kujawiako Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 21:36 dzieki, zawsze dobrze dowiedziec sie czegos pozytecznego Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 30.07.09, 16:38 el_kujawiako napisał: > moglbys tez dla pelni > obrazu sytuacji zamiescic dane z powiatow ziemskich? miejsca noclegowe ogółem VII korzystający z noclegów ogółem I-XII udzielone noclegi ogółem I-XII Powiat bydgoski 340 16 800 23 910 Powiat toruński 240 17 554 23 818 Powiat m.Bydgoszcz 1 800 115 475 229 575 Powiat m.Toruń 1 519 140 125 225 688 Wskaźników na 1000 nie chce mi się liczyć :P jak ktoś chętny, to proszę bardzo zapodać >z trzeciej > strony te dane pokazuja jakim klamstwem jest ciagle powtarzanie ze > do bydgoszczy NIKT nie jezdzi, nie pierwszy raz sie tutaj z tym > spotkalem Ja tego nie piszę. A, że inni piszą głupoty... Odpowiedz Link Zgłoś
muvon200 Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 13:48 > To jest powodem ze tej tablicy nie ma w Toruniu. Do bydgoszczy jak > wiemy nie zajezdzaja nawet wycieczki dzieci z solca wiec sens jej > postawienia jest ZADEN Jesteś naprawdę biedny. I nawet nie ma sensu tego komentować. Wziąłbyś wreszcie dupę ruszył i w ładny dzień zajechał na wyspę młyńską. Zaparkował koło opery, przespacerował się. A jeśli już się otrząśniesz z szoku, to wtedy dla satysfakcji poszukaj jakiegoś papierka na ulicy albo czegoś w tym stylu. > No ale zawisc bydgoszczanjest tak wielka ze z takich spraw robia > wielkie halo. Ona nie ma nam i Wam nic dawać. Ona ma pokazać przejeżdżającym przez nasz region, że są dwa miasta obok siebie i że się wzajemnie szanujemy na resztę bleblebleble Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 19:37 > Jesteś naprawdę biedny. I nawet nie ma sensu tego komentować. Wziąłbyś wreszcie > dupę ruszył i w ładny dzień zajechał na wyspę młyńską. muvon to o czym napisalem tez jest jakims argumentem to napisalem zlosliwie ale cos w tym jest jednak najwazniejszym podejsciem i komentarzem do tego co robi TMMB i bydgoszczy forumowicze jest wysmianie > Ona nie ma nam i Wam nic dawać. Ona ma pokazać przejeżdżającym >przez nasz region, że są dwa miasta obok siebie i że się wzajemnie >szanujemy hehehehe kto bardziej nas szanuje, bydgioscy forumowicze czy TMMB? Odpowiedz Link Zgłoś
a_creep Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 14:42 > Do bydgoszczy jak wiemy nie zajezdzaja nawet wycieczki dzieci > z solca wiec sens jej postawienia jest ZADEN. Ach te kompleksy... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
gulfer "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 13:58 Przeczytałem wszystkie posty, i szczerze mówiąc, poziom okazanej niechęći budzi moje zażenowanie.Urodziłem się w Gdańsku, mieszkam w Bydgoszczy od 15 lat, znajomych mam również w Toruniu.Wypowiadało się tu kilku moim zdaniem debili( mam na myśli - blue_city , szlachćic), którzy nauczyli się tylko pisać , a nie myśleć.Gest bydgoszczan jest przyjemny i świadczy o pewnej kulturze , i tak to powinńiście odebrać.Przy okazji wspomnę o planach metropoli Bydgoszczy z Toruniem . Pomimo planów polityków , do mariażu nie dojdzie , Dombrowicz jest skompromitowany , akceptacja jego pomysłów i planów nie dojdzie nigdy do skutku .Popiera go ok.15% mieszkańców , a pozostali są przećiwńi. Może ktoś zapyta się dlaczego ? , odpowiadam - winńi są politycy i sposób sprawowania władzy, szczególnie p. Całbecki i Dombrowicz wykazali się głupotą i ignoranctwem, ale to mają wszyscy ludzie małego "lotu".Pozdrawiam normalnych mieszkańców Bydgoszczy i Torunia. Odpowiedz Link Zgłoś
city_blue Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 14:39 Jak przeczytwałes wszystki posty, to wypad pastuchu! I przypadkiem nie wracaj.Kolejny pedzio sie znalazł po El_kujawiako. Odpowiedz Link Zgłoś
thornwald Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 17:25 Największe pastwisko mamy w Toruniu, 34 km od Bydgoszczy, tam jak widać po postach same barany i osły się pasą :) Może czas zmienić napis na witaczu :) Odpowiedz Link Zgłoś
krzyto_kaszczorek Re: "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 29.07.09, 18:53 Przesada. "hecer", "blue_city" i "szlachcic" to forumowa egzotyka - "czepiacze" (od omawianego tu "witacza"). Prześledź inne watki - oni wszędzie są na nie, bo są przeciwko Wyborczej. Gdyby o "witaczu/żegnaczu" info nadała np. pewna stacja tv lub radiowa, to ci panowie temat komentowaliby zupelnie inaczej. Reasumujac, z pewnościa wielu Torunian byloby za postawieniem na wylocie z Torunia czegos podobnego - chocby po to, zeby grzecznościowo się odwzajemnic. Problem w tym, że "witacz" stanąłby w pobliżu stadionu żużlowego i obawiam się, że bardzo szybko napisy zostałyby potraktowane sprayem. Odpowiedz Link Zgłoś
blue_city Re: Z jednym sie zgodzę ! 29.07.09, 18:59 krzyto_kaszczorek napisał: > Przesada. "hecer", "blue_city" i "szlachcic" to forumowa egzotyka - > "czepiacze" (od omawianego tu "witacza"). Prześledź inne watki - > oni wszędzie są na nie, bo są przeciwko Wyborczej. Gdyby > o "witaczu/żegnaczu" info nadała np. pewna stacja tv lub radiowa, to > ci panowie temat komentowaliby zupelnie inaczej. > Reasumujac, z pewnościa wielu Torunian byloby za postawieniem na > wylocie z Torunia czegos podobnego - chocby po to, zeby > grzecznościowo się odwzajemnic. Problem w tym, że "witacz" stanąłby > w pobliżu stadionu żużlowego i obawiam się, że bardzo szybko napisy > zostałyby potraktowane sprayem. Tylko z jednym sie zgodze,że gw to prasowe rzygowiny na rynku, wiec nie dziw sie kolego,ze obaj ze Szlachcicem nie mozemy na to goowno patrzec,nie mówiąc juz o czytaniu tego shitu. A ty pewnie tam złapałes fuchę,co? Wspołczuje. Odpowiedz Link Zgłoś
marcioo30 Re: Z jednym sie zgodzę ! 29.07.09, 19:34 popa.prańCu skoro GW to taki shit to po co się tu udzielasz???? nikt ci nie nakazuje czytania GW, ani forum, a na hafta to się zbiera jak widze te twoje denne wpisy i rozmowe pod kilkoma nikami albo z resztą szlach... hecerów itp. Odpowiedz Link Zgłoś
krzyto_kaszczorek Re: Z jednym sie zgodzę ! 29.07.09, 20:50 Wiesz co, nie zdziwiłbym sie, gdyby się okazało, że to Ty złapałeś fuchę w GW. Niby piszesz, że GW "to prasowe rzygowiny na rynku", a jednak karmisz sie nimi. Nikt normalny bez profitów rzygowin nie żre. Opłaca się chociaż ten proceder? Dobrze GW płaci za podkrecanie koniunktury na forum? Odpowiedz Link Zgłoś
blue_city Re: Z jednym sie zgodzę ! 29.07.09, 21:15 krzyto_kaszczorek napisał: > Wiesz co, nie zdziwiłbym sie, gdyby się okazało, że to Ty złapałeś > fuchę w GW. Niby piszesz, że GW "to prasowe rzygowiny na rynku", a > jednak karmisz sie nimi. Nikt normalny bez profitów rzygowin nie > żre. Opłaca się chociaż ten proceder? Dobrze GW płaci za podkrecanie > koniunktury na forum? Nie wiem. Czym innym jest czytanie tego gówna,a czym zupełnie innym pisanie na forum. GW nie nawidzi sie z klucza, reszte zostawiam Twojej wyobrazi.Zapewniam,ze sie nie karmie ta padlina. W ogole proponuje zakonczyc miedzy nami ta paplanine i tak nic z tego nie wyniknie.Nie mamy sie o co kłócic. Odpowiedz Link Zgłoś
brods Re: Z jednym sie zgodzę ! 29.07.09, 21:26 Czy ty aby szczeniaku , masz skończone 10 lat, myślę że rodzice powinńi dać Ći klapsa w dupe i położyć spać.To co wypisujesz świadczy tylko o tym , jak niewielką uwagę przywiązywałaś do nauki.Myślę że admin. powinien wymazać wszystkie Twoje posty , bowiem Twój język bardziej przypomina to co spuszczamy w toalecie , niż normajny język. Odpowiedz Link Zgłoś
blue_city Re: Z jednym sie zgodzę ! 29.07.09, 21:29 Czy ty aby szczeniaku , masz skończone 10 lat, myślę że rodzice > powinńi dać Ći klapsa w dupe i położyć spać.To co wypisujesz > świadczy tylko o tym , jak niewielką uwagę przywiązywałaś do > nauki.Myślę że admin. powinien wymazać wszystkie Twoje posty , > bowiem Twój język bardziej przypomina to co spuszczamy w toalecie , > niż normajny język. Spier...aj !Matka Teresa sie znalazła? Odpowiedz Link Zgłoś
krzyto_kaszczorek Re: Z jednym sie zgodzę ! 29.07.09, 21:48 Przyjmuję propozycję, ale przy okazji chce wyjasnic moj punkt widzenia. Z racji spolecznego zajecia, lokalne gazety (lub w przypadku GW lokalny dodatek) oceniam przede wszystkim przez pryzmat medialnej skutecznosci tychże mediów we wspomaganiu naszych osiedlowych dzialan, ktore b. czesto polegaja na "wymuszaniu" od wladz miasta rozmaitych przedsiewziec dla dobra zwyklych ludzi i osiedli. Jak masz chwilke, to zerknij na www.kaszczorek.com, na tekst "Czas gospodarza, a chwasty po pas". Przed publikacja sam wykonalem kilkanascie telefonow do MZD i Wydz. Srodowiska, wiem ze inni tez dzwonili i nic. Dwa dni po tym jak pojawil sie na stronie osiedla tekst z fotkami sprawy zostaly zalatwione. Oczywiscie, w kazdej gazecie sa teksty dobre i do bani, ale to cecha wszystkich mediow. Pozdrawiam i zapraszam do Kaszczorka. Odpowiedz Link Zgłoś
blue_city Re: Z jednym sie zgodzę ! 29.07.09, 22:04 krzyto_kaszczorek napisał: > Przyjmuję propozycję, ale przy okazji chce wyjasnic moj punkt > widzenia. Z racji spolecznego zajecia, lokalne gazety (lub w > przypadku GW lokalny dodatek) oceniam przede wszystkim przez pryzmat > medialnej skutecznosci tychże mediów we wspomaganiu naszych > osiedlowych dzialan, ktore b. czesto polegaja na "wymuszaniu" od > wladz miasta rozmaitych przedsiewziec dla dobra zwyklych ludzi i > osiedli. Jak masz chwilke, to zerknij na www.kaszczorek.com, na > tekst "Czas gospodarza, a chwasty po pas". Przed publikacja sam > wykonalem kilkanascie telefonow do MZD i Wydz. Srodowiska, wiem ze > inni tez dzwonili i nic. Dwa dni po tym jak pojawil sie na stronie > osiedla tekst z fotkami sprawy zostaly zalatwione. > Oczywiscie, w kazdej gazecie sa teksty dobre i do bani, ale to cecha > wszystkich mediow. Pozdrawiam i zapraszam do Kaszczorka. Dziękuję i równiez pozdrawiam, a do Kaszczorka czasami jezdze do stadniny i nad Drwence. Zazdroszę okolicy. Odpowiedz Link Zgłoś
hecer Re: Z jednym sie zgodzę ! 30.07.09, 00:24 - na jakiej podstawie zakwalifikowałeś mnie do grupy "egzotyka"? - na jakiej podstawie uważasz, że nie lubię gazety wyborczej? Ja się wychowałem na gazecie. Od 8-10 lat czytam i miłuję gazetę. Wychowała mnie. Michnik to mój idol. Jakiś rok temu odkryłem Nowości. Dlatego, że zainteresowałem się mostem. Chciałem wyjaśnić sobie o co toczy się spór dotyczący lokalizacji. Wtedy zauważyłem rozbieżność między tym co pisze "moja ulubiona gazeta" i tym, co napisały Nowości. Zacząłem zaglądać do Nowości i znalazłem tam to, co cenię w gazecie wyborczej: znakomite reportaże, świetne artykuły "śledcze". Bardzo cenię Magazyn Nowości - artykuł idący śladem młodości Wałęsy był rewelacyjny. Zarzut, że mógłbym uważać wyborczą za szmatławiec po prostu wymaga mojego komentarza, jest bardzo fałszywy. Ja bez Wyborczej żyć nie mogę, każdy dzień zaczynam od czytania papierowego wydania (o ile mogę). Jak przyjeżdżam do Polski po dłuższym pobycie już na lotnisku szukam swej gazetki. Ja bym się trochę bardziej zastanowił wrzucając wszystkie niki jakie widzisz we wpisach na forum do jednej szuflady. Wypadałoby choć zamieć dwa słowa w dyskusji. Stwierdzenie, że ja nie lubię gazety wyborczej jest naprawdę wyssane z palca i przydałoby się go jakoś uzasadnić. Jeśli chodzi o lokalny wydanie to oczywiście mam pewne zastrzeżenia. Sprawny dział interwencji to nie jest wszystko czego bym oczekiwał od dobrej lokalnej gazety. Myślę, ze lokalny dodatek jest w pewnym sensie w tej sytuacji w jakiej Nowości były z 10-15 lat temu... Jeśli chodzi o relację z lokalnym establishmentem. To jest największa pułapka dla lokalnej gazety. Nowości słusznie wybrały czytelnika - zrobiły też kolosalną pracę by poprawić swą zawartość i obniżyć koszty działania. Moim zdaniem gazety lokalne to przyszłość prasy, najbardziej intensywnie rozwijający się segment dziennikarstwa w najbliższych latach. Jest to związane z digitalizacją prasy, rozwojem blogów, niezależnego dziennikarstwa, itd. Ale to już dygresja. Prosiłbym więcej uwagi przy wydawaniu arbitralnych sądów, gdyż mogą być krzywdzące nawet dla bardzo gruboskórnych osób, jak ja (ale mój słaby punkt to przywiązanie do Michnika). pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
blue_city Re: Z jednym sie zgodzę ! 31.07.09, 13:21 hecer napisał: > - na jakiej podstawie zakwalifikowałeś mnie do grupy "egzotyka"? > - na jakiej podstawie uważasz, że nie lubię gazety wyborczej? > > Ja się wychowałem na gazecie. Od 8-10 lat czytam i miłuję gazetę. Wychowała > mnie. Michnik to mój idol. > > Jakiś rok temu odkryłem Nowości. Dlatego, że zainteresowałem się mostem. > Chciałem wyjaśnić sobie o co toczy się spór dotyczący lokalizacji. > > Wtedy zauważyłem rozbieżność między tym co pisze "moja ulubiona gazeta" i tym, > co napisały Nowości. > > Zacząłem zaglądać do Nowości i znalazłem tam to, co cenię w gazecie wyborczej: > znakomite reportaże, świetne artykuły "śledcze". Bardzo cenię Magazyn Nowości - > artykuł idący śladem młodości Wałęsy był rewelacyjny. > > Zarzut, że mógłbym uważać wyborczą za szmatławiec po prostu wymaga mojego > komentarza, jest bardzo fałszywy. Ja bez Wyborczej żyć nie mogę, każdy dzień > zaczynam od czytania papierowego wydania (o ile mogę). Jak przyjeżdżam do Polsk > i > po dłuższym pobycie już na lotnisku szukam swej gazetki. > > Ja bym się trochę bardziej zastanowił wrzucając wszystkie niki jakie widzisz we > wpisach na forum do jednej szuflady. Wypadałoby choć zamieć dwa słowa w > dyskusji. Stwierdzenie, że ja nie lubię gazety wyborczej jest naprawdę wyssane > z > palca i przydałoby się go jakoś uzasadnić. > > Jeśli chodzi o lokalny wydanie to oczywiście mam pewne zastrzeżenia. Sprawny > dział interwencji to nie jest wszystko czego bym oczekiwał od dobrej lokalnej > gazety. > > Myślę, ze lokalny dodatek jest w pewnym sensie w tej sytuacji w jakiej Nowości > były z 10-15 lat temu... Jeśli chodzi o relację z lokalnym establishmentem. To > jest największa pułapka dla lokalnej gazety. Nowości słusznie wybrały czytelnik > a > - zrobiły też kolosalną pracę by poprawić swą zawartość i obniżyć koszty działa > nia. > > Moim zdaniem gazety lokalne to przyszłość prasy, najbardziej intensywnie > rozwijający się segment dziennikarstwa w najbliższych latach. Jest to związane > z > digitalizacją prasy, rozwojem blogów, niezależnego dziennikarstwa, itd. > > Ale to już dygresja. > > Prosiłbym więcej uwagi przy wydawaniu arbitralnych sądów, gdyż mogą być > krzywdzące nawet dla bardzo gruboskórnych osób, jak ja (ale mój słaby punkt to > przywiązanie do Michnika). > > pozdr :)))))))))))))))))))))))))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
hecer ale dlaczego taki brzydki? 29.07.09, 15:05 dlaczego ten "witacz" (chyba raczej żegnacz) jest taki brzydki? Poza tym, mi się wydaje, że powinien on stać na rogatkach Torunia, gdzieś tak koło Złejwsi... Odpowiedz Link Zgłoś
blue_city Re: ale dlaczego taki brzydki? 29.07.09, 15:28 Wojt Smarz nie pozwoli, ze wzgledu na wyjatkowy charakter odczuwania piękna.Zławies to tylko nazwa, ludzie tam wyjatkowi. Odpowiedz Link Zgłoś
tlss Re: ale dlaczego taki brzydki? 30.07.09, 09:18 TMMB wyraża opinie znacznej części mieszkańców Bydgoszczy od której obecnie rządzący w Bydgoszczy politycy i pożal się boże partie są oderwane. Istotne jest jednak to że wyrażając swoje opinie TMMb nie pisze o toruniu jako o zapleczu ludnościowym bydgoszczy, czy też o proletariackim rodowodzie tego miasta. Co waszym politykom się zdarzało. A że pisze o zagrozeniach ? Przecież wasi politycy ciągle mówią że trzeba nam patrzeć na ręce bo się ciągle na was czaimy i chcemy grabić. TMMB nie posuneła się także do usuwania bydgoszczy z mapy regionu co u was się zdarzało na stronach organizacji turystycznych. No i dochodząc do konkluzji. Czy TMMb nie może się zapytać w imieniu mieszkanców (bo naszym politykom brakuje odwagi) dlaczego to pomimo zapewnień nie ma jeszcze witacza ? Bo ten witacz jest papierkiem lakmusowym toruńskiej wizji dwumiasta - czyli wizji dojenia i udawania chęci partnerskiej współpracy. I to stoi za tym pytanie - jak tworzyć z takim partnerem dwumiasto skoro nawet w drobnych sprawach jest niesłowny. dla was duwmiasto to skok na kasę kosztem regionu i bydgoszczy co w TMMB doskonale rozumieją. I dla tego was tak boli to stowarzyszenie bo pokazuje rzeczywistość. Odpowiedz Link Zgłoś
kid_cassidy Re: ale dlaczego taki brzydki? 30.07.09, 11:30 dwulicowa suka, wielka przeciwniczka dwumiasta, ironizujacym tonem fałszywie tłumaczy antagonizujace działania czołowego szkodnika woj kuj- pomorskiego, sprowadzajac je do niewinnego zainteresowania jakims witaczem. Odpowiedz Link Zgłoś
tlss Re: ale dlaczego taki brzydki? 30.07.09, 22:16 Jak rozumiem gdyby nie działania TMMB już by stał witacz ? Żałosne. Odpowiedz Link Zgłoś
tytt więcej nawet 30.07.09, 10:39 jeszczekilka lat temu w centrum torunia, na rondzie, gdzie rozjeżdżają się drogo na gdańsk i bydgoszcz stał znak drogowy wskazujący którą z nich należy wybrać by dojechać do bydgoszczy. znaku już nie ma, znając małość intencji torunian jestem w stanie uwierzyć, że nazwa 'bydgoszcz' w taki sposób w toruniu wyeksponowana po prostu nie dawała tamtejszym mieszkańcom żyć. innego powodu po prostu nie ma! podajcie choćby jeden, hipotetyczny! Odpowiedz Link Zgłoś
kid_cassidy Re: więcej nawet 30.07.09, 11:20 jest inny powód durna pało- oznaczenie przeniesiono. nad drogę, albo znak jest wczesniej. ograniczony przedstawiciel pasterskiego rodu nie pomysli o prostym wyjasnieniu. Z mozołem zbuduje spiskowa teorię w idiotyzmie adekwatna do swojego całokształtu. Odpowiedz Link Zgłoś
tytt Re: więcej nawet 30.07.09, 11:29 tak by podpowiadała logika, ale tak nie jest. oznakowanie po prostu zginęło. nie jestem paranoikiem a do takich konkluzji prowadzą mnie zachowania takich torunian jak na przykład ty... osobie nie znającej materii od środka nigdy by nie przyszedł do głowy taki pomysł jak przyszedł mi! ale jak już znasz to wasze przedszkole to takie pomysły nasuwają się same. no i <głaszcze>, zwyczajowo. Odpowiedz Link Zgłoś
kid_cassidy Re: więcej nawet 30.07.09, 11:36 skoro nie przychodza ci do głowy najprostsze logiczne wytłumaczenia, bo współczuje. a jesli przychodza ci pomyśły takie, jak piszesz, to znów trzeba współczuć- jestes jednak paranoikiem. inne proste logiczne wytłumaczenie- znak rabnęli złomiarze, nikt z mzd tego nie widział, nikt nie poinformował, wiec nawet nie wiedza, że jest brak. co na to odpisze paranoik? Odpowiedz Link Zgłoś
tytt Re: więcej nawet 30.07.09, 11:40 że to bardzo możliwe a owi złomiarze to forumowicze GW undercover. a cała akcja odbyła się pod kryptonimem "mam kompleks na punkcie większego sąsiada" co ty na to? Odpowiedz Link Zgłoś
kid_cassidy Re: więcej nawet 30.07.09, 11:59 nie pytaj co ja na to, tylko dawaj dalej tę historyjkę. juz robi sie zabawne parano! Odpowiedz Link Zgłoś
tytt Re: więcej nawet 30.07.09, 12:02 kid_cassidy napisał: > nie pytaj co ja na to, tylko dawaj dalej tę historyjkę. > juz robi sie zabawne parano! gdybym miał pewność, że ktoś to czyta to bym się może i nawet pobawił. ale jest tu was zaledwie kilku a i w tych kilku jest was mniej niż nicków, więc wybacz - podaruje sobie.. :* Odpowiedz Link Zgłoś
hecer Re: więcej nawet 30.07.09, 12:17 to nie witacz jest "papierkiem lakmusowym toruńskich intencji" tylko ten wątek w którym wasza paranoja przypomina maraton kabaretowy. Ja sobie trollowałem ze rogatkami Torunia w Złąwsi i brzydkim witaczem ale żaden trolling nie dorówna autentycznej bydgoskiej paranoicznej pasji tworzenia spiskowych teorii. TAK! TO PRAWDA! CHCEMY WYMAZAĆ BYDGOSZCZ Z MAPY ŚWIATA I JUŻ ZACZĘLIŚMY REALIZOWAĆ TEN PLAN: USUNĘLIŚMY W TORUNIU ZNAKI DROGOWE KIERUJĄCE NA BYDGOSZCZ! To, że taka paranoja dzieje się na forum gazety mnie nie dziwi, w końcu to jest era dzieci neostrady. Ale że w imieniu TMMB anonimowo, nie podpisany z imienia i nazwiska zabiera głos jakiś cudak, który wymyśla najróżniejsze głupoty i podpisuje się "TMMB" to naprawdę zastanawia. No może jednak wprowadźcie tam zasadę by teksty podpisywali ich autorzy. Odpowiedz Link Zgłoś
tytt Re: więcej nawet 30.07.09, 12:32 oj kolego, ty nic nie rozumiesz. piszę włąśnie, że zdrowy rozsądek stawia podobne tezy jako zupelnie idiotyczne, natomiast przez waszą konsekwencję w uzewnętrznianiu waszych kompleksów podobne tezy stają się prawdopodobne! znak zniknął, wybranie właściwej drogi jest o wiele trudniejsze. logicznego argumentu nie ma, pozostaje nielogiczny. czyli toruński. Odpowiedz Link Zgłoś
blue_city Re: Spytam tylko raz 31.07.09, 13:23 Nie zartuj, cała druzyna forum Torun, nie jest w stanie ci dorównac w głupocie. Tacy jak ty i tobie podobni bija tu wszystkich na głowę Odpowiedz Link Zgłoś
tymisek "Toruń już tylko 34 km". A Bydgoszcz? 31.07.09, 21:24 Szanowni Państwo! Jaki to witacz? Wszyscy chcą mi wmówić, że tam już zaczyna się Toruń? Przecież to jest zwykły "żegnacz" wyjeżdżających z Tyfusowa Krzyżaków. I tyle. Odpowiedz Link Zgłoś