Dodaj do ulubionych

Long Island Ice Tea

IP: *.elpos.net 03.10.06, 18:18
jesli ma byc Long Island ICE TEA to nie sadze ze nalezy uzyc Coca Coli
Obserwuj wątek
    • Gość: karla Long Island Ice Tea IP: *.icm.edu.pl 11.10.06, 14:17
      Ale jesli ma być ICE TEA to musi mieć kolor herbaciany!!!
    • ben333 Re: Long Island Ice Tea 18.10.06, 12:32
      Cola musi być na pewno najlepiej zmieszana aby trochę ją pozbawić gazu. Sorry
      paffka ale nie masz pojęcia jak smakuje Long Ajlend:). Może być pepsi
      • Gość: Lucasus Drinkus Re: Long Island Ice Tea IP: *.agora.pl 01.12.06, 17:46
        Prawidłowo i ortodoksyjnie: Long Island Iced Tea. Cola oczywiście być musi -
        albo, jak w podanej tu wersji tradycyjnej jako "dosmaczenie" sweet&sour mix
        (przepis jak najbardziej prawidłowy, wręcz kanoniczny), albo - w nowoczesnej,
        gdzie nie ma w ogóle sweet&sour - jako jednen z podstawowych składników w obj.
        ok. 1/3 drinka. W nowej wersji jest również świeżo wyciśnięty sok z cytryny i
        nie ma tequili. Legenda głosi, że drink powstał w USA za czasów prohibicji
        jako "udawacz" drinka bezalkoholowego oszukujący w barach czujnych stróżów
        prawa. A udawał właśnie mrożoną herbatę, skąd jego wygląd i nazwa. Bardziej
        prawdopodobne jednak, że wymyślono go dopiero pod koniec lat 70. XX w. w Nowym
        Jorku. Istnieją też ocz. różne mutacje bez coli (np. Long Beach Iced Tea z
        sokiem żurawinowym), ale to już egzotyka i nie ma wiele wspólnego z kanonem.
        Mieszanie coli przed dodaniem to rzeczywiście dobry pomysł - smaki są bardziej
        sharmonizowane i cola nie wybija się na pierwszy plan.
        Pozdrowienia dla wszystkich wielbicieli "herbatki" - to naprawdę doskonały
        drink!
    • Gość: Miłosz Re: Long Island Ice Tea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.06, 00:50
      Ice tea to czesc nazwy... a uzywa sie koli... gdyby tak wszystko brac do siebie
      to zamawiajac Sex on the beach, powinienem sie spodziewac ze barmanka albo da mi
      w ryj albo wezmie na plaze w wiadomym celu??
    • Gość: fruuu Long Island Ice Tea IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.02.07, 00:54
      nalezy uzyc coli na tomiast zamiast curacao jest oczywiscie cuantro
    • Gość: ja Re: Long Island Ice Tea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.07, 18:04
      po co coś mówisz, jeśli nic nie wiesz o tym? Drink wygląda jak ice tea dlatego
      tak sie nazywa.
      • Gość: lemur Re: Long Island Ice Tea IP: *.pl 27.02.07, 18:18
        Colę wlewa sie delikatnie na koniec i dzięki temu drink wygląda jak mrożona
        herbata. Ja jeżeli nie mam cointreau to dodaje sok z cytryny i efekt jest
        podobny.
    • Gość: pis Re: Long Island Ice Tea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.07, 16:45
      coca cola jest jedynie dla koloru :)tak naprawde :D
    • Gość: barman Re: Long Island Ice Tea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 17:57
      cola to obowiązke
    • Gość: kudlacz Long Island Ice Tea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.07, 12:17
      Ten przepis to Electric Blue Iced Tea. Do Long Island zamiast Blue Curacao
      dajemy Likier pomarańczowy triple Sec. Dużo lepszy efekt wizualny osiągniemy gdy
      najpierw wlejemy do szklanki z lodem cole a potem u góry alkohol.Powstają wtedy
      2 bardzo ładne warstwy.
    • Gość: ktos Long Island Ice Tea IP: *.jaskom.pl 15.08.07, 16:09
      Ma być "ICED" nie "ice" ... Literówka i już komuś "Ice TEA" wyszło i Cola mu w drinku nie pauje ;)
    • Gość: Evisu Long Island Ice Tea IP: *.gdynia.mm.pl 11.09.07, 21:44
      Co do receptury to poza tym,ze zamiast curasao dajemy TRIPLE SEC a co do
      gramatury to lejemy do shakera 2cl rumu,2cl ginu,2cl wodki,2cl Tequili(silver) i
      2cl Triple sec i okolo 3cl soku z limonki i cytryny... zalewamy delikatnie i
      powoli Cola aby otrzymac kolor HERBATY jak sama nazwa na to wskazuje.....!!!Long
      Island Ice Tea........pozdrawiam
    • kurpianeczka Re: Long Island Ice Tea 12.09.07, 08:39
      Mieszkałam jakiś czas w USA.
      Do tego drinku wykorzystuje się Pepsi, nazwa drinku nie ma nic
      wspólnego z tym, że w składzie jest mrożona herbata. Nazwa wzięta
      jest tylko od zabarwienia drinka (Pepsi jest niewiele, stąd lekki
      kolor herbaty)

Smacznego :)
    • Gość: kloceq Long Island Ice Tea IP: *.range86-136.btcentralplus.com 22.11.07, 23:07
      QUILLAale to jest inaczej pierwsza wlewamy cole do polowy szklaki
      <long> a potem wlewamy MIX SAME BIALE ALKOHOLE BIALE ALKOHOLE NP.
      12.5 WHITE RUM, 12,5 TEQUILA, 12,5 GIN, 12,5 WODKA,12,5
      COINTREAU,12,5 SOK Z CYTRYNY
      • Gość: pola Re: Long Island Ice Tea IP: *.centertel.pl 02.10.08, 12:15
        kloceq, nie widzialam jeszcze barmana, ktory by zaczynal robienie
        tego drinka od coli. W USA wszyscy zaczynali od napelnienia szklanki
        lodem, dolewali alkoholi, sweet&sour, a na koniec splash coli/pepsi
        w zaleznosci od stanu (czesciej pepsi) (spash, czyli doslownie
        prysniecia coli - tam maja pod barem dystrybutory z gazowanymi
        napojami z koncowka w ksztalcie weza, cos jak w fastfoodach - napije
        na poczatku sa bardzo gazowane a potem b. szybko ten gaz traca). W
        Polsce, gdzie zauwazylam, ze barmani naduzywaja shakerow i mieszaja
        zawziecie wszystko czego mieszac nie trzeba, tez wlewaja same
        alkohole, zamiast sweet&sour najczesciej sok z limonki z kartonu
        (efekt zblizony do orginalu), a Cole dodaja na koncu. No czasem
        zdarzy sie partacz ktory wlewa napoje gazowane do shakera, ale wtedy
        od razu to jest sygnal ze wiecej u goasia zamawiac nie nalezy bo nie
        zna podstaw.
        • nicram_wszechwiedzacy Re: Long Island Ice Tea 09.01.10, 12:14
          hehe... święte słowa. Raz byłem świadkiem kiedy nowa "barmanka" wlała sprite'a
          do shakera. Było to bardzo widowiskowe, drink wylądował na połowie klientów przy
          barze, a obsługa szukała korka od shakera jakieś 15 min. :-)
    • Gość: kloceq Long Island Ice Tea IP: *.range86-138.btcentralplus.com 03.12.07, 00:54
      do londg island uzywamy samych bialych alkocholi curacao tam ie
      pasuje. a jezeli chodzi o cole to wlewamy pierwsza cole do polowy
      szklanki i uzupelniamy mixem z alkoholi.
    • Gość: Yoile Long Island Ice Tea IP: 213.199.192.* 31.12.07, 10:53
      dokładnie to co komentarz powyżej zamaiast coli powinna być mrożona
      herbata
    • Gość: ania Long Island Ice Tea IP: *.gprs.plus.pl 03.01.08, 23:55
      super drink...nie polecam wiecej niz trzy...kopie.
    • Gość: KDV Re: Long Island Ice Tea IP: *.mortin.pl 03.02.08, 19:03
      żenujący brak znajomości sztuki barmańskiej... ale jeżeli wolisz dodać herbatę,
      to pozostaje tylko życzyć smacznego.
    • Gość: Szz Long Island Ice Tea IP: *.cable.ubr02.gill.blueyonder.co.uk 21.02.08, 01:17
      cola?oczywiscie.dodajemy cointreau,dobry gin,martini,tequila,ja kto
      lubi.a ja lubie.
    • Gość: juri Re: Long Island Ice Tea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 17:34
      to nie sadz jesli sie nie znasz, icee tea oznacza tylko kolor, a nie skladnik
    • Gość: foksal Long Island Ice Tea IP: *.chello.pl 23.06.08, 17:01
      przepyszny, piłam w Jeffie przy Polu Mokotowskim
    • Gość: H2O Long Island Ice Tea IP: *.dsl.emhril.sbcglobal.net 18.09.08, 21:41
      tu chodzi znawcy -long- dlugi ,ale o szklnke
      prawidlowo zrobiony zwala-jest zdradliwy
    • Gość: SaS Re: Long Island Ice Tea IP: *.chello.pl 01.09.09, 19:07
      Chyba nigdy nie piłaś tego drinka.
      Jakbyś piła, to byś widziała co barman lał.
    • nicram_wszechwiedzacy Long Island Ice Tea 09.01.10, 12:30
      1. Long Island Iced Tea!!!

2. Curacao - mam nadzieję, chodzi o wersję bezbarwną, a nie blue (bo zamiast
      koloru herbaty będzie kolor miłego bagienka). Osobiście wolę dodać Coitreau
      lub Triple Sec.

3. Mój ulubiony long drink :-). Piłem w wielu lokalach - niestety z różnym
      skutkiem dla smaku i portfela. Najważniejsze jest tu zachowanie proporcji.
      Jeśli proporcje alkoholi będą równe, i nie przesadzimy z Colą (lub Pepsi) to
      będzie smakował jak prawdziwa mrożona herbata. A najgorsze (najlepsze) jest
      to, że mimo tak dużej zawartości alkoholi wysokoprocentowych, tego alkoholu
      się nie wyczuwa :-)

Gorąco polecam. :-)
    • Gość: barman Long Island Ice Tea IP: *.centertel.pl 24.02.10, 08:52
      powodzenia specjaliści jak zmieszacie cole w shaker'ku :P Troche bedziexiew miec sprzątania. Pozaty, przepis jest inny.

po 15ml: wódki, tequili, białego rumu, ginu, i Grand MArnier + 25 ml soku z limonki a na końcu po zmieszaniu i przelaniu dopełniamy colą.
      • Gość: jusstyska1989 Re: Long Island Ice Tea IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 07.11.10, 11:24
        Zaraz wszystko ogarnę śpiewająco, tylko skocze po Lipton Ice Tea!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka