Gość: Abolwent IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.05, 23:21 Zaglądają tu Młodzi Technicy? Zresztą mało prawdopodobne coby siec znali. Dżizas, jakie tam debile nauki pobierali! Prawda, koledzy? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Tomek Re: ZSME IP: 83.168.104.* 03.03.05, 19:10 Czy ty jesteś z epoki Kornasa czy juz po Józku . Byłem w ZSME w latach 1987 - 1991 . Pozdrowienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jorg Re: ZSME IP: 213.227.80.* 04.03.05, 13:59 Ciekawe jak ten stary komunista (Kornas)przeżył zmianę ustroju. Wiesz coś na ten temat? Ja skończyłem technikum w połowie epoki Gierka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: ZSME IP: 83.168.104.* 04.03.05, 17:24 Józek jak ja kończyłem szkołę juź nie pracował ,a w ogóle to zmarł, tylko nie wiem kiedy . To były czasy jak się pokazywał na korytarzu to byłskawicznie korytarz pustoszał. Taki zamordyzm jaki on stosował , teraz w szkole jakiejkolwiek !!!! . Biedny Kornas garował by jak nic. Pozdrowienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pepe Re: ZSME IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 23:28 Nieraz zaglądają jak widać.Każdy powinien pamiętać J.K. bo to jest jedyna szkoła w mieście która miała takiego dyrektora. A propos-młodzież nie pamięta ale kiedyś to było TME czyli Technikum Mechaniczno_Elektryczne a pózniej dopiero ZSME. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: ZSME IP: 83.168.104.* 12.03.05, 17:13 A to tym czasów ja nie pamiętam , nie pamiętam tez tego że Kornas był jakimś dyrektorem, to musiała być niezła jazda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pepe Re: ZSME IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 12:46 Jazda była super-przez kilka lat.Ale jak zbliżała się matura to Kornas nie dał nikomu zrobić krzywdy i ustawiał całe grono pedagogiczne do pionu :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: ZSME IP: 83.168.104.* 13.03.05, 14:39 Masz racje Pepe taki był Kornas, ale nie było to do końca obiektywne. Bo zdawały te mature ostatnie łajzy. Ja nie zdałem matury a wielu mówiło , bo nie było Kornasa i że on nie pozwoliłby na to. Oczywiscie nie mam tu do nikogo żalu , mature i tak zdałem, choc juz nie w ZSME. Kornas w wielu przypadkach najnormalniej łamał ludzi i musieli oni zrezygnować z tej szkoły . Ale czasami tak jak w przypadku matur Kornas chronił ludzi. Ale jedno co w dzisiejszych czasach z perspektywy minionych lat oceniam w Jozku , to to że zamordyzm jaki on stosował nie dopuściłby do bajzlu jaki jest w wielu szkołach obecnie. Patrz na Toruń i nauczyciela z angielskiego z koszem na głowie . Pozdrowienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pepe Re: ZSME IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 19:45 Przyznaję Tomek że masz rację.Szkoła przez pewien czas po odejściu Kornasa jechała jeszcze rozpędem.A póżniej to już całkiem z góry jak po równi pochyłej.Byłem w szkole jeszcze wiele lat póżniej ( na wywiadówkach :-))u syna i oprócz budynków i paru nauczycieli nic z niej nie zostało.Patrzymy na to z innej perspektywy ale ja wychodzę z założenia że szkoła to szkoła,uczeń to uczeń a nie tak jak widziałem grupa wyrostków,której nawet dyrektor w szkole schodzi z drogi.Obraz nędzy i rozpaczy,łacznie z poziomem nauczania. Ale cóż-teraz to już nie nasz problem. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Belfer Re: ZSME IP: *.gawex.pl / *.Gawex.PL 16.03.05, 13:28 Zaraz, zaraz teraz to jest Wasz problem, bo to Wasze dzieci beda niedouczone.Wymogliscie na nauczycielach jako ro dzice ( oczywiscie nie mowie o Tobie, bo z tego co piszesz to nawet na wywiadowki chodzisz )obnizenie poziomu nauczania - bo nauczyciel, ktory wymaga to zly nauczyciel ( bo przeciez nauczyciel podobno nie umie tlumaczyc, a nie uczen ma to gdzies czy sie nauczy czy nie ), a jak nie ma na niego sposobu to jest poradnia i w ten sposob mamy co drugiego dyslektyka i dysortografika.Dzieki Wam za to "nowoczesni rodzice" ( to oczywiscie nie do Ciebie ) pozdrawiam Belfer Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: ZSME IP: 83.168.104.* 16.03.05, 19:28 Kommbinowanie i oszukiwanie jest naszą cechą narodową , i nic to nowego, że rodzice uczą swoje pociechy kombinatorstwa, to pokoleniowe . I stąd te właśnie dyslektyki,dysortografiki etc, itp. Ale wymagający belfer powinien zainteresować swoim przedmiotem tak żeby z ciekawością szło się na lekcje a nie ze strachem . Ze strachem lekcje to były u Kornasa, on mnie nic nie nauczył , pamiętam tylko jego niekończące się opowiastki o kondomach z baranich jelit, syfilisie w rodzie Bordziów.A znowu jak Belfer ma uczyć z pasją jak dostaję żałosną pensje i ma jeszcze na dodatek kupę innych zajęć. I tak dalej i tak dalej a problem już nie będzie tylko nasz ale całej nacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leonardo1960 Re: ZSME IP: 80.55.195.* 14.03.05, 19:08 Mój post był już w tamtym roku szukałem kogoś z Młodych Technikow, ale oni chyba nie za bardzo w komputerach. Ja kończyłem Technikum lata 75-80, Vb wychowawca Marian D. Kornas był już rok ostatni. Później zastępował go Marian D. mój wychowawca od technologii , albo wuefista. Nie bedę sypał nazwiskami bo może sobie nie życzą.Nie wiem jak to było dokładnie, z tymi zastępstwami. Dobrze, że się ktoś w ogóle odezwał. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: ZSME IP: 83.168.104.* 14.03.05, 23:04 Co do poziomu nauczania to się wogóle nie ma co rozpisywać bo pisząc szczerze to niewiele mi z tej szkoły się przydało , języka obcego nauczyłem się poza nią a w każdej robocie tak uczono do wykonywania konkretnych rzeczy, ale coś tam w głowie zostało.Przydało się tylko świadectwo. Wracając do Kornasa to w tej chwili jest on (tu trzeba dodać śp.Józefie) tematem przy okazji "whiskaczowych" spotkań z moim jedynym kolegą z tamtych lat z którym mam codzienny niemalże kontakt. Tu cytat " Jesteś trupem , choć jeszcze nie śmierdzisz". Memento mori wręcz. Pozdrowienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pepe Re: ZSME IP: *.NAT.WRO.Korbank.PL 16.03.05, 09:23 Jak widze po datach to chodziłeś Leonardo do TME w podobnym okresie co ja( 1973- 1978)i pewnie się znamy z widzenia.Miałem z tą szkołą jeszcze wiele razy kontakt stąd pamiętam wielu nauczycieli.Po Józku dyrektorowało wiele osób np.Marian D,Aleksander S.Jakoś przegapiłem wcześniejsze posty w tej sprawie. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: ZSME IP: 83.168.104.* 17.03.05, 17:29 Własnie przeczytałem posty o VIII LO we Wrocławiu i co zamordyzm jest był i będzie według koleżnaki NIki , doścwiadczała ona tego całkiem niedawno tak jak my za czasów Kornasa w ZSME , szkoła prywatny folwark nauczycielstwa z misją. Kornas się cieszy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: ZSME IP: 83.168.104.* 13.04.05, 21:14 A tu też coś się znajdzie o Józku T Odpowiedz Link Zgłoś