Dodaj do ulubionych

Jak samodzielnie zrobić lody ?

IP: *.chello.pl 10.07.03, 16:42
Robicie w domu lody? Z czego - z mleka czy ze śmietany? Udają się?
Obserwuj wątek
    • Gość: lola Re: Jak samodzielnie zrobić lody ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.03, 19:16
      Gość portalu: Ada napisał(a):

      > Robicie w domu lody? Z czego - z mleka czy ze śmietany? Udają się?

      Raz robiłam- mixowane truskawki + syrop z cukru i wody + mleko- do zamrazary,
      co jakis czas mieszac- wyszły b. dobre
    • inika Re: Jak samodzielnie zrobić lody ? 11.07.03, 08:10
      Ja robie bardzo kaloryczne, ale rodzina je uwielbia.
      Śmietane kremówkę ubić na sztywno razem z cukrem i cukrem waniliowym. Dodać
      pokruszone bezy oraz starta czekoladę. Można dołożyć bakalie. Zamrażam ok. 3
      godzin.
      • paool Re: Jak samodzielnie zrobić lody ? 11.07.03, 08:22
        he he he he he, moje Panie.... no, co Wy......
    • Gość: bruno Re: Jak samodzielnie zrobić lody ? IP: 217.11.133.* 11.07.03, 11:10
      Lodów w domu nie robię, ale pamiętam, jak w okresie "przejściowych niedoborów
      rynkowych" robiła je moja mama.
      1. najpierw uciera się kogiel-mogiel z żółtek i cukru (do białości)
      2. Wlewa się go powoli na gotującą się (słodką, oczywiście!) śmietankę
      3. Podgrzewa na parze intensywnie mieszając
      4. Gdy ostygnie, wkłada się do zamrażalnika i co kilka minut należy mieszać tę
      tężejącą masę. Po kilku godzinach gotowe.

      I to są lody śmietankowe, przed zamrożeniem można dodać albo bardzo mocną kawę,
      albo rozpuszczoną czekoladę, albo jeszcze coś innego do smaku.
      Jak widzisz, jest to kłopotliwe i czasochłonne. Podobno Ludzkość
      wymyśliła "maszynkę do lodów" czyli mieszadełko pracujące przez cały czas
      zamrażania, jak się czegoś takiego nie ma, trzeba odwalać rzemiosło.
      Uważam że skoro mieszkam po sąsiedzku z Zieloną Budką, to robienie lodów w domu
      jest niepotrzebną martyrologią.
      • Gość: Linn Re: Jak samodzielnie zrobić lody ? IP: *.dialup.tiscali.it 11.07.03, 16:30
        Wiesz jak wygladaja esencje uzywane do produkcji lodow? Takie duze kilkulitrowe
        butle. Masz tak wszystko to, co chcesz. Widzialam, to wiem. Przynajmniej we
        Wloszech. Kilka smakow robia jak nalezy, a reszte z esencji. Im wiecej smakow w
        lodziarni, tym wieksze prawdopodobienstwo uzywania esencji.
    • boldhead kakałowe? 11.07.03, 11:16
      • Gość: mig śmietanowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.03, 00:31
        fotm.rotten.com/fotm/limberoni.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka