Dodaj do ulubionych

Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosnowiec

19.02.08, 08:53
Witam,
proszę o dzielenie się swoimi uwagami dotyczącymi budowy Osiedla Słonecznego
przez Centrum Developer w Sosnowcu. Obecnie zastanawiam się nad kupnem
nieruchomości na tym osiedlu.
Obserwuj wątek
    • bart.man Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 12.03.08, 09:27
      Jestem ciekaw czy znasz właścicieli tej firmy i innych "dyrektorów".
      Czy możesz podać ich nazwiska ?
      • Gość: ola Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.chello.pl 17.03.08, 19:43
        Przypadkowe osoby zaczynają budowac, firma istnieje niedługo .. nie
        wiem czy jestem NA TYLE szlona by z nimi zaryzykowac.
        Jest ciezki okres dla deweloperów , wiekszosc małych firm upadnie ..
        zbyt krótko budują.
      • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 17.03.08, 19:53
        Witam,
        nie znam właścicieli. Nie wiem też jak to sprawdzić. Jakieś sugestie? Natomiast
        widziałem, że kończą budowę w Katowicach.
        • Gość: Artur K. Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.08, 11:43
          Ktokolwiek będzie chciał kupić tam dom, niech upewni się, czy na
          wszystkie zabudowane elementy daja gwarancje. Ja wiem, że NIE, bo
          sam im cofnąłem gwarancje na bardzo istotne elementy domu!!!
          • Gość: opel Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.08, 22:55
            tzn na jakie elementy??Z jakich powodów ta gwarancja została
            cofnięta?
            • Gość: Artur K. Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.09, 02:04
              Witam.
              Dawno nie odwiedzałem tego forum, bo na samo wspomnienie o C.D. chce
              mi się ....
              Byłem dostawcą BARDZO WAŻNYCH elementów, na które nie wystawiłem
              gwarancji, gdyż moje materiały były mieszane z innymi, tak więc nie
              można było udzielic gwarancji. Naprawdę, są to BARDZO ISTOTNE
              elementy każdego budynku.
              • Gość: kora Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.146.98.14.nat.umts.dynamic.eranet.pl 29.12.09, 10:57
                jakie materiały?KONKRETY
                • Gość: Artur K. Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 21:38
                  KOMINY !!!
                  Wystarczy ?
                  Czad, itd . . .
                  • Gość: g Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.10, 07:38
                    ale co z nimi?
                    • Gość: oszukany OPUS Development to OSZUST IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.14, 19:48
                      OPUS DEVELOPMENT to OSZUST, ktory nie placi swoim podwykonawcom. Przestrzegam wszystkich przed ta firma.
                      Dane z krs tej firmy (prezes Michal Filinger) znajdziecie w internecie
                      • adamos6 Re: OPUS Development to OSZUST 15.03.14, 14:55
                        na tym forum nikt tego chyba nie zakwestionuje, ale takie wpisy, jeśli chce się zamieszczać, to wypadałoby opatrzyć jakimś konkretem, a nie piep....niem bez sensu
              • Gość: Ola fili.gran Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.centertel.pl 03.03.10, 20:38
                a ktora spolka bo jest ich kilka?ciezko wszczac sprawe przeciw. nie
                wiadomo komu co podlega, piekny manewr
            • Gość: Hugon Hano Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.centertel.pl 03.03.10, 20:34
              Z powodu likwidacji odz w k-cach i kasy...raczej braku kasy?
          • Gość: lol Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.centertel.pl 03.03.10, 20:32
            zero gwarancji na wyplate w terminie jak tam pracujesz...co z budową?
        • Gość: bartm Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.centertel.pl 03.03.10, 20:30
          wode na osiedlu roliczaja bez faktur vat z dziwną marżą...nadaje sie
          to do US.
      • Gość: xmen Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.centertel.pl 03.03.10, 20:26
        ja znam , ale to nie ma znaczenia ...hehe wpałc tylko zaliczke hehe
        lub wiecej...hehe..pogadaj prywatnie z pracownikami o zaleglosciach
        w wyplatach...hehe..maja profesjonalna str www heh to naprawde
        wiecej?
        ............
        po wpłacie zaliczki na wlasne M.
      • Gość: Lidka Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.centertel.pl 03.03.10, 20:58
        Axiom zapytajcie, ZuS zapytajcie o tę firmę i w hipotekach
        zapytajcie czyje są działki.haaaa
    • Gość: maba Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl 18.03.08, 01:38
      Prezesem jest Andrzej Brodziak. Nie widziałam KRS-u. Może ktoś z
      Rudy Śląskiej, kto podpisywał już umowe jest w stanie podac więcej
      nazwisk osób reprezentujacych spółkę
      • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 04.04.08, 12:54
        Czy ostatnio developer kontaktował się z Państwem?
        • Gość: Gość Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.08, 16:11
          Witam , razem z narzeczonym również kupujemy dom na Osiedlu
          Słonecznym .Budowa miała zacząć się podobno w kwietniu , choc juz
          jest kwiecień to nikt się z nami nie skontaktował, nie przedłużył
          umowy rezerwacyjnej ,nie mówiac juz o podpisaniu wł umowy.
          • Gość: zainteresowana Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.cable.smsnet.pl 04.04.08, 20:44
            przy jakiej ulicy powstaje to osiedle?
            • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 04.04.08, 22:22
              Klimontowskiej
        • Gość: kate Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: 217.97.0.* 08.04.08, 11:07
          Próbowałam dowiedzieć się czegoś o CD w PKO BP, który to bank ich
          obsługuje (i kredytuje). Ponoć póki co są oni postrzegani jako
          wiarygodny klient, do tej pory nie było z nimi żadnych problemów, a
          ich ocena przez bank wypadła pozytywnie.
          Być może uda mi się dowiedzieć, czy uruchomili juz środki na
          realizację inwestycji w Sosnowcu, bo to byłaby dla nas konkretna
          informacja...
          • Gość: Gość Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.08, 18:59
            Nie mają jeszcze pozwolenia na budowę-taką informacje mi dzisiaj
            udzielono.
            • Gość: kate Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: 217.97.0.* 09.04.08, 10:03
              Chyba już mają, bo wczoraj po południu miałam telefon, że są do
              odebrania wszystkie dokumenty dotyczące inwestycji (umowa, itp.). Na
              pytanie wprost - czy mają pozwolenie - uzyskałam odpowiedź, że mają.
              Jutro tam będę to się dowiem na miejscu.
              • Gość: Gość Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.08, 10:13
                Dokładnie poznym popoludniem zadzwonili z Centrum Developer ,
                pozwolenie podobno juz jest ,mnie powiedzieli ze umowy sa do
                odebrania w piątek
                • Gość: nozyk Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.centertel.pl 03.03.10, 21:07
                  kaucja rezerwacyjna jest nie do ozyskania 5000zł
                  • Gość: .. Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.chello.pl 03.03.10, 21:58
                    no to nieciekawie... a kto jest kierownikiem na budowie, a dyrektorem?
                  • Gość: greg Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.chello.pl 20.03.10, 00:06
                    Ja odzyskałem, napisałem pismo rezygnacyjne z uzasadnieniem i oddali. Kaucja
                    podlega zwrotowi. Nozyk zadzwoń i się dowiedz a nie pisz takich debilizmów.
                    • Gość: ?????????????????? Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.chello.pl 21.03.10, 16:04
                      czyli kilkadxzisiat osób na forum psioczy na cd bez powodu a prawda
                      jest taka ze ta firma jest super a lokatorzy to idioci i tylko
                      marudzą tak????????????????????????
                      • Gość: !!!!!!!! Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.chello.pl 21.03.10, 21:46
                        Wygląda na to że tak... Że też musieli trafić na takich klientów co marudzą i
                        się użalają nad nie wiadomo czym...
    • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 09.04.08, 22:03
      Do mnie też dzwonili. Zobaczymy co mają?
      • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.08, 23:29
        Podobno mają komplet dokumentów , tak mnie przynajmniej poinformowano
        • Gość: kate Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: 217.97.0.* 10.04.08, 10:18
          Wczoraj odebrałam komplet dokumentów - pozwolenie, projekty, wypis z
          KW i inne. No i umowę. Dziś podrzucę ją prawnikowi siedzącemu w
          temacie umów developerskich aby się wypowiedział co o niej sądzi.
          Sama nie miałam narazie czasu dokładnie jej przeczytać, tylko z
          grubsza.
          Jest na forum ktoś kupujący bliźniaka - jeśli tak, to chetnie się
          wymienię uwagami do do ew możliwości modyfikacji projektu...? (e-
          mail kskwarczynska@interia.pl)
          Acha - byłam w ING i tam mają dobre zdanie o CD i prezesie -
          finansowali im osiedle w Sosnowcu (wtedy budowane pod inną firmą) i
          wszystko było w najlepszym porządku.
          • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 11.04.08, 13:32
            Odp.do Kate:
            Ja też chcę trochę przerobić mojego "bliźniaka".Podobno wszystkie modyfikacje
            trzeba konsultować z architektem z "CD".Mam sprawdzoną firmę projektową,która
            dopasowuje istniejące projekty do indywidualnych potrzeb.Robią niesamowite
            rzeczy,a przy tym są terminowi i mają o wiele niższe ceny.Właściwie mogę podać
            ich stronkę: www.profiart.com.pl/develop2.html
            • Gość: Gosc Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.08, 16:24
              Narazie jestemy na etapie przeglądania umowy , choc bez podrzucenia
              jej do prawnika napewno sie nie obędzie , Tez jestesmy
              zainteresowani drobnymi przeróbkami naszego blizniaka .W celu
              ewentulanego kontaktu podaje maila medjunior@o2.pl .A tak z
              ciekawosci ,czy kto z obecnych na forum ma blizniaka numer 15?
              • Gość: gość2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.08, 22:25
                Ja także mam zarezrwowanego bliźniaka.Myślałam o drobnych zmianach
                wewnątrz.Sprawdzę chętnie podaną stronę internetową.Chyba nawet w
                umowie jest zastrzeżenie że zmiany mają być zatwierdzone przez
                architekta.Fajnie że jest coraz więcej osób na forum
              • Gość: kate Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.08, 20:29
                My jesteśmy "spod" 17. Jest na forum 18 i 16?
                Pytań faktycznie jest coraz więcej... Spisujemy je i bez wizyty
                wyjasniającej w CD na pewno się nie obejdzie.
                • Gość: Gość Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 00:04
                  My jestesmy spod 16 .Pierwotnie metraż naszej dzialki wynosil 851,
                  obecnie 814 wiec różnica jest duża .
                  Pytanie do Kate :jaka jest kwota którą państwo placą za udział w
                  drodze???I czy metraż działki także sie zmienil?
                  • Gość: kate Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 12:15
                    Nasza działka powiększyła się o 2 m2. Cena za części wspólne w
                    naszym przypadku wynosi 27.131 zł + 7% VAT. Zdenerwowało nas to, bo
                    pierwotnie miało być 20 tys plus vat, potem 25 tys plus vat a teraz
                    już 27 tys...
      • Gość: himalaista Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.devs.futuro.pl 10.04.08, 19:12
        Witam
        Ja niestety jestem troche dalej na liscie oczekujacych i musze jeszcze troche
        poczekac na spotkanie. Jesli moge prosic- napiszcie co sie dowiedzieliscie,
        bylbym wdzieczny za plany mieszkan...
        Pozdrawiam
        • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 11.04.08, 22:34
          Witam,
          odebrałem umowę. Przeczytałem umowę, przejrzałem załączoną dokumentację i mam
          100 milionów pytań :)
          • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.08, 22:52
            Nasza umowa jest u znajomego prawnika.Czekam na jego opinię.Na
            pewno będziemy mieć także wieeele wątpliwości.A tak "z grubsza"
            jak to wygląda po przeczytaniu?
            • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 12.04.08, 09:16
              Ja zanotowałem około 20 uwag. Dla mnie dziwne jest to, że zgłoszenie
              rezerwacyjne było spisane z CD, a umowa jest z Brodziak i Wspólnicy S.K.
              Czy Państwa zdaniem na obecnym etapie CD jest w stanie pokazać Nam, które są
              nasze działki?
              • Gość: gość2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.08, 13:57
                Metraż mojej działki, w stosunku do tej którą rezerwowałam zmienił
                się dosyć znacznie.Wynika to podobno z innego podziału.Szkoda więc
                że rezerwacje łącznie z wpłatą odbywały się tak wcześnie a potem
                dokonano jeszcze tylu zmian-inne metraże działek,inne rzuty domów-
                zmieniane kilkakrotnie.Czy wybiera się Pan na jakieś spotkanie z
                prezesem zeby uzyskać odpowiedź na swoje pytania,wyjaśnić wszystkie
                wątpliwości?
                • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 12.04.08, 22:44
                  Metraż mojej działki w umowie ze zgłoszeniem rezerwacyjnym różni się o 1 m2,
                  więc nie widzę powodu żeby zgłaszać reklamację. Natomiast w umowie jest punkt,
                  że działka możE być większa, mnieższsza o 3% od wartośći poddanej w umowie.
                  • Gość: gośc2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 09:31
                    metraż naszej działki w stosunku do metrażu z rezerwacji-ponad 30
                    mkw różnicy!
                    • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 13.04.08, 10:36
                      ...Wczoraj rozmawialiśmy ze znajomymi,którzy ok.dwa lata temu kupili domek u
                      innego dewelopera.Podobno normą jest,że wielkości działek,domów,a nawet kształt
                      pomieszczeń,czy ukształtowanie terenu,może różnić się od tego co podpisujemy w
                      umowie.Spotkało ich wiele niespodzianek,które nawet wcześniej nie przyszły by im
                      do głowy.Przeglądaliśmy naszą umowę.Pocieszające jest to,że rozrysowane są
                      wszystkie instalacje(oni nie mieli nawet tego).Po odbiorze domku,za jakiś czas
                      wyszły im tłuste plamy na ścianach od kabli i nie są w stanie udowodnić,że to
                      instalacja nie-przerabiana.Komuś działka zmniejszyła się do minimum(podobno
                      balkon w bloku mieli większy)...i jeszcze wiele takich opowieści
                      usłyszeliśmy.Ważne jest podobno,aby zastrzec sobie w umowie,aby informowano nas
                      na bieżąco o wszelkich zmianach w trakcie budowy.
                      • Gość: gość2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 11:21
                        Tak,myślę że odpowiednie zapisy w umowie to podstawa.Najlepiej
                        byłoby ,gdyby CD zorganizowało spotkanie z potencjalnymi
                        mieszkańcami i wyjaśniło szereg naszych wątpliwości.Pewnie do tego
                        nigdy nie dojdzie , niestety.Może przynajmniej tutaj uda nam się
                        wymienić poglądy.Mamy znajomych którzy jakiś czas temu kupili domy
                        od CD.Będę się z nimi kontaktować w sprawie zasięgnięcia opinii o
                        firmie.
                        • Gość: kate Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 12:24
                          Nie niepokoi Państwa 3 letnia rękojmia? To bardzo krótki okres...
                          Czy to norma? Przecież ew. wady budowlane lubią wychodzić po
                          znacznie dłuższym okresie czasu (np. w efekcie wystąpienia takich a
                          nie innych warunków atmosferycznych).
                          Nie podobają nam się równiez zapisy paragrafu 4 - tak jakby CD
                          zakładał, że nie będzie w stanie dokonać podziału nieruchomości
                          przed podpisaniem aktu notarialnego; a potem będzie korzystał z
                          ustanowionej służebności i "plątał" się po działkach poszczególnych
                          właścicieli. My na pewno poprosimy o przedstawienie rozplanowania
                          mediów na naszej działce - żeby się potem nie okazało, że urządzimy
                          ogród, a jakaś ew. awaria mediów, które by były pod ziemią sprawi,
                          że trzeba będzie działkę rozkopywać.
                          KOniecznie trzeba dopytać, jak nasza część osiedla będzie włączona
                          do ul Klimontowskiej, bo przecież obecnie w rejonie tej części
                          osiedla, na której powstaną nasze działki Klimontowska jest drogą (a
                          właściwie ścieżką) gruntową. Drogi wewnątrz osiedla wykona CD w
                          ramach umowy, ale co z Klimontowską?
                          • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 12:58
                            Ktoś chyba pisał, że jest w tym roku w planach Urzędu Miejskiego
                            budowa ul.Klimontowskiej w kier.osiedla Kukulek.Nie potwierdzalam
                            jednak tych informacji w UM,poza tym to bardzo oględne stwierdzenie-
                            tzn dokładnie dokąd będzie zrobiona droga przez UM?
                            Czy dostaliście Państwo dokładny plan Waszych działek?Tzn dokladnie
                            długość ,szerokość itd?Chodzi mi o stan na chwilę obecną,bo zgodnie
                            z umową wielkość może ulec zmianie ale tylko o 3%.
                          • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 13.04.08, 13:06
                            3 lata rękojmi to standard. Dla mnie paragraf 4 też jest niezrozumiały, co
                            oznacza stwierdzenie " W razie niemożności podziału geodezyjnego....". Dlaczego
                            geodeta nie może wejść na działkę i podzielić?
                            Media, wydaje mi się, że powinny przechodzić przez tak zwaną część wspólną.
                            Byłem w urzędzie miasta 2 tygodnie temu - dział inwestycji. Dowiedziałem się, że
                            developer ma ułożyć drogę z betonowych płyt prefabrykowanych do ul. Kukułek.
                            W budżecie miasta na ten rok jest zaplanowana suma 2600 00o zł na przedłużenie
                            ul. Klimontowskiej. Prawdopodobnie ulica dojdzie do ul. Góralskiej.
                            Chciałbym zwrócić uwagę na paragraf 14 - opłata za utrzymywanie części wspólnych
                            150zł/miesiąc. Wg mnie to duża kwota.
                            Niepokoi mnie również paragraf 16. Jak Państwo rozumiecie ten punkt? Jeżeli
                            developer by zbankrutował, to ...?
                            • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 13:48
                              Od ul.Góralskiej do Osiedla Słonecznego jest jeszcze chyba z
                              kilkadziesiąt metrów.Obecnie glina i ziemia .Myślę że bardzo
                              dokładnie powinniśmy rozeznać sprawę drogi i dojazdu.Czy jest
                              określony termin kiedy developer miał albo ma ułożyć te płyty od
                              ul.Kukułek?Poprzednio budowane osiedle przy ul.Góralskiej też miało
                              być ogrodzone i monitorowane.Z tego co wiem nie jest do dzisiaj....
                              Dla nas to tym ważniejsze, że dostęp do domów będzie zupełnie
                              swobodny-czyli bez ogrodzenia od strony frontowej(na góralskiej
                              każda działka jest w pełni ogrodzona).Nie mam umowy w domu, więc
                              piszę tylko to co zapamiętałam po pobieżnym przejrzeniu.Z tego co
                              pamiętam całość osiedla ma być ogrodzona w 2011.Jak więc będzie
                              funkconować osiedle przed terminem zakończenia całości?Zakładam ,że
                              np przy końcu 2009roku będzie można się tam wprowadzić(pewnia
                              optymistka ze mnie),jaki będzie dostęp do osiedla powiedzmy w
                              okresie 2009-2011.Nie mamy pewności że np deweloper w tym czasie
                              zakończy całą budowę ,sprzeda klkadziesiąt następnych domów itd.
                              • Gość: ralfee(kate) Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 17:37
                                A mnie zniechęca to,że nie ma, generalnie rzecz biorąc, współmierności praw obu stron umowy. Inwestor może nie dotrzymywać narzuconych przez siebie terminów bez żadnych konsekwencji (warunki atmosferyczne zawsze mogą być powodem opóźnień), natomiast kupujący jest zobligowany pod groźbą zerwania umowy (czyli kilkudziesięciu tysięcy złotych) do stosowania się do narzuconych przez inwestora terminów płatności. Poza tym, po konsultacjach z osobą kompetentną, stwierdzam, że kosztorys jest bardzo ogólny i w zasadzie, dla mnie nie jest to kosztorys. Nie sądzę żebyśmy byli w stanie dochodzić swoich praw na podstawie tego "kosztorysu". Wiem, że developerzy tak działali kilka lat temu, ale z tego co wiem to dziś czasy się zmieniły, developerzy sprzedają gotowy produkt, który można zobaczyć i dotknąć.
                                • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 14.04.08, 19:09
                                  Czy Państwo macie jeszcze jakieś uwagi związane z dokumentami przekazanymi Nam
                                  przez CD?
                                  • Gość: kate Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 21:44
                                    Uwag mamy mnóstwo - praktycznie do każdego paragrafu po kilka...
                                    Dziś pytałam w CD czy przewidują możliwość negocjowania umowy i
                                    dowiedziałam się, że nie, bo nie wyobrażają sobie negocjować osobno
                                    z 40 nabywcami... A ja na to czy mają świadomość tego, że w obecnym
                                    kształcie umowa nie jest akceptowalna praktycznie dla żadnego
                                    nabywcy. W odpowiedzi usłyszałam, żeby przesłać do CD maila z
                                    uwagami do umowy, a zostaną one przekazane prezesowi pod rozwagę...

Tak sobie myślę, że gdyby się zebrać większą grupą osób o podobnych
                                    uwagach do umowy, to możnaby więcej pozytywnych dla nas zapisów
                                    przewalczyć. Co Państwo o tym sądzicie?
                                    • Gość: sasza Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.08, 21:53
                                      jesteśmy "ZA",tylko zastanawiam się- jak to zrobić?Może przedyskutujmy na forum
                                      najbardziej nieakceptowalne punkty umowy.Jeśli więcej osób będzie miało podobne
                                      spostrzeżenia,jest większa szansa na zmiany.Tak sądzę.
                                    • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 21:59
                                      Kate,no chyba żartujesz że tak ci powiedzieli!!To jakaś
                                      kpina.Oczywiście że każdy z nas ma mnóstwo pytań i nie biorę w ogóle
                                      pod uwagę podpisania umowy bez rozwiania wszystkich
                                      wątpliwości.Skoro nie wyobrażają sobie negocjacji z 40 klientami
                                      osobno, to niech zorganizują spotkanie dla wszystkich
                                      zainteresowanych.A co Państwo proponujecie?
                                      • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 14.04.08, 23:05
                                        Moim zdaniem CD powinno zorganizować spotkanie z Nami. Uważam, że jest to
                                        również w ich interesie. Pozostaje pytanie jak to technicznie zorganizować? Może
                                        ktoś ma pomysł.
                                        • Gość: ralfee(kate) Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.08, 00:18
                                          Chciałem położyć na forum moje uwagi do umowy, ale otrzymałem komunikat:
                                          "Wiadomość nie została wysłana, powód: . Zbyt dużo znaków binarnych w treści." :-).
                                          • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 15.04.08, 08:52
                                            Witam,
                                            przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Możemy na forum uzgodnić
                                            współne uwagi do umowy. I następnie każdy z nas wysłał by te same
                                            uwagi mailem do CD. Np w paragrafie 1 umowy moim zdanie powinna być
                                            załączona mapa gedezyjna z załączonymi planami działek. I w ten
                                            sposób możemy omówic wszystkie paragrafy umowy. Co Pańswto myślicie
                                            o tym pomyśle. CD będzie miał maile, my wspólne stanowisko, a tym
                                            samym większe przełożenie na CD.
                                            • Gość: kate Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: 217.97.0.* 15.04.08, 15:19
                                              Aby się w tych uwagach nie pogubić proponuję poszczególne uwagi
                                              przypisywać do konkretnego paragrafu, ustępu, punktu; chyba, że będą
                                              to uwagi natury ogólnej - wtedy wrzucić je na poczatku lub na końcu.
                                              My naszą spisaną wersję uwag będziemy mieli dziś jeszcze. Są to
                                              uwagi narazie nasze, bo doszliśmy do wniosku, że wersję z prawnikiem
                                              ustalimy jak CD będzie chciało wogóle negocjować umowę. W przeciwnym
                                              razie szkoda pieniędzy na prawnika...
                                              • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.08, 19:27
                                                Dziś wstępnie rozmawiałam z prawnikiem na temat naszej
                                                umowy.Szczegółowe uwagi będę miala za kilka dni.Wrzucam więc nie
                                                pokolei-KRS jest wystawiony na inną firmę niż widnieje w umowie,
                                                pozwolenie na budowę nie jest jeszcze prawomocne,jest dużo niejasych
                                                sformułowań wymagających uściślenia.Z umowy nie wynika fakt, że za
                                                poszczególne etapy będziemy płacić po ich zakończeniu.Tzn.jeśli
                                                powiedzmy I etap nie zostanie zakończony do podanej w umowie daty np
                                                z przyczyn złych war.atosferycznych(czyli w tym stwierdzeniu mogą
                                                upchnąć wszystko) to my i tak jesteśmy do tego dnia zobowiązani
                                                zapłacić daną kwotę.To tylko kilka uwag przekazanych mi
                                                telefonicznie.Kate,wydaje mi się że w wątku dot.Rudy Śl.ludzie
                                                pisali że byli w CD i omawiali czy też negocjowali(jakkolwiek to
                                                nazwiemy)swoje umowy.Przecież nie mamy nawet wielu załączników ktore
                                                powinny być.
                                                • Gość: kate Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.08, 20:52
                                                  Gość 2 - oczywiście, że nie wyobrażam sobie, żeby nie negocjować
                                                  umowy.

Faktycznie - umowa oraz własność działki jest na Brodziak i
                                                  Wspólnicy Sp Komandyt. - nie ma ich KRS więc nie wiemy kto jest
                                                  komplementariuszem w spółce i czyja odpowiedzialność jest
                                                  nieograniczona no co ta firma czy osoba posiada. POzwolenie na
                                                  budowę, projekt, KRS i pozostałe są na Centrum Developer Sp. z o.o.
                                                  Sp komandyt. W tej ostatniej komandytariuszem (odpowiadającym bez
                                                  ograniczeń) jest Centrum Developer Sp. z o.o. i tu też ślad się
                                                  urywa, bo nie ma KRS-u tej ostatniej spółki, więc nie wiemy, jaki
                                                  jest jej kapitał a w ślad za tym do jakiej kwoty odpowiadają jej
                                                  wspólnicy, etc.

A skoro w dokumentach mamy dwa różne podmioty, to chyba powinny być
                                                  uwidocznione powiązania między nimi. A jedynym powiązaniem jest to,
                                                  że Centrum Developer Sp. z o.o. Sp. komand. ma być generalnym
                                                  wykonawcą osiedla, któreago inwestorem jest Brodziak i Wspólnicy.
                                                  Jeśłi tak, to wg mnie powinniśmy w dokumentach miec komplet
                                                  dokumentów dot. Brodziak i Wspólnicy no i chyba na nich powinno być
                                                  pozwolenie na budowę (jako na właściciela działki). Tu chodzi
                                                  przecież o bezpieczeństwo naszych pieniędzy, które planujemy
                                                  zaangażować w inwestycję. Swoją drogą nie wiem czy bank udzieli
                                                  kredytu jak jest taki zamęt w papierach...
                                                • Gość: ralfee(kate) Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.08, 21:06
                                                  To nasze uwagi - na razie bez konsultacji z prawnikiem:
                                                  1. § 1, lit. c, § 4 ust. 1 – wskazują na możliwość sprzedaży udziału w działce a
                                                  nie wydzielonej geodezyjnie działki o powierzchni 608 m2 +/- 3%. Dlaczego nie ma
                                                  jasno określonej daty geodezyjnego podziału działek i konsekwencji nie dokonania
                                                  podziału spadających na inwestora. § 4 – mówi więc o ewentualnym podziale
                                                  geodezyjnym gruntu na działki przez inwestora, w zamian za obligatoryjne
                                                  zobowiązanie kupującego do służebności gruntowych. Propozycja: Jasne i
                                                  obligatoryjne zobowiązanie się inwestora do podziału geodezyjnego gruntu zgodnie
                                                  z podziałem wstępnym (wraz z terminami realizacji), lub przeprowadzenie podziału
                                                  przed dokonaniem pierwszej wpłaty przez kupującego. Wskazanie, kto poniesie
                                                  koszty tego podziału. Załącznikiem do umowy powinna być mapka geodezyjna z
                                                  zaznaczonymi planami poszczególnych działek (min tych objętych etapem I
                                                  realizacji osiedla).
                                                  2. Brak planu rozprowadzenia mediów na działkach. Propozycja: Załącznik w
                                                  postaci planu rozprowadzenia mediów na działkach określonych we wstępnym
                                                  projekcie podziału.
                                                  3. § 2 ust. 3 Brak jest charakterystyki ogrodzenia wraz z jego terminem realizacji.
                                                  4. § 3 ust. 1, § 4 ust. 1, Działka jest obciążona hipoteką banku. Ma ona być
                                                  zwolniona w momencie sprzedaży nieruchomości nabywcom – czy istnieje możliwość,
                                                  że bank PKO nie wyrazi na to zgody? Kapitał zakładowy firmy Brodziak i wspólnicy
                                                  to właściwie nie wiadomo ile, firma (firmy?) ma liczne rozpoczęte a nie
                                                  sprzedane inwestycje (Warszawa, Ruda Śl., Wrocław). Jakie gwarancje/
                                                  zabezpieczenia może przedstawić inwestor, które zabezpieczą interesy nabywców w
                                                  okresie realizacji budowy (tj. do podpisania aktu notarialnego i przeniesienia
                                                  własności na nabywającego)? Jakimi – oprócz kredytu bankowego – źródłami
                                                  finansowania dysponuje inwestor (hipotetycznie – jeśli inwestor popadnie w
                                                  kłopoty finansowe w trakcie realizacji inwestycji w Sosnowcu, w momencie, kiedy
                                                  nabywcy ponieśli już pewne nakłady finansowe w postaci środków na realizację
                                                  poszczególnych etapów budowy, to bank „wejdzie” na hipotekę inwestora na działce
                                                  i zaspokoi swoje roszczenia w całości bądź częściowo, a co pozostanie nabywcom?)
                                                  5. § 3 ust. 7, Czy działka nr 75 to łącznie traktowane drogi wewnętrzne dla
                                                  etapu I i II? (z propozycji podziału to nie wynika).
                                                  6. § 5 bezwzględnie ogranicza prawa kupującego wobec inwestora, gdzie inwestor
                                                  ma prawo przesunąć terminy realizacji poszczególnych etapów a kupujący musi się
                                                  do tego dostosować pod rygorem utraty zadatku w kwocie kilkudziesięciu tysięcy
                                                  złotych. Propozycja I: W razie rażącej zmiany terminów realizacji poszczególnych
                                                  etapów kupujący wraz z inwestorem określa terminy płatności bez konsekwencji
                                                  utraty zadatku. Propozycja II: W razie zmiany terminów realizacji poszczególnych
                                                  etapów kupujący ma prawo odstąpić od umowy bez konsekwencji utraty zadatku.
                                                • Gość: ralfee(kate) Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.08, 21:08
                                                  7. § 7 „Prace dodatkowe i wykończeniowe, nie objęte załącznikiem nr 2, …”
                                                  załącznik nr 2 to pozwolenie na budowę.
                                                  8. § 7 ust. 2 Co należy rozumieć przez „istotne zmiany w budynku”? Brak jasnego
                                                  określenia trybu i kosztów wprowadzania zmian w projekcie.
                                                  9. § 7 ust. 5 Niektóre prace dodatkowe są konieczne aby uzyskać stan powszechnie
                                                  uważany za standard np. instalacja telefoniczne, TV itp. Zasady umożliwienia
                                                  kupującemu wykonania tych prac i klauzula o ewentualnym wydłużeniu terminów prac
                                                  wykonywanych przez inwestora oraz rygorze niezmienności terminów płatności są
                                                  nie do przyjęcia. Propozycja: Wyodrębnienie wspólnie z inwestorem prac, które
                                                  zostaną wyłączone z § 7 ust. 5.
                                                  10. § 8 ust. 1 w zasadzie poprzez wpis w § 5 ust. 2 inwestor zwania się od
                                                  odpowiedzialności w postaci kary umownej w wysokości 0,03% za każdy dzień
                                                  zwłoki, liczonej od prac pozostałych do wykonania. Odpowiednie wpisy w dzienniku
                                                  budowy mogą wszystkie opóźnienia z winy inwestora podciągnąć pod niekorzystne
                                                  warunki atmosferyczne.
                                                  11. § 9 Brak określenia kwot kosztów opłat notarialnych. Propozycja:
                                                  Wyszczególnienie w umowie okoliczności wymagających podpisanie aktu notarialnego
                                                  z uwzględnieniem kosztów każdego z nich.
                                                  12. § 12 - Brak w umowie opisu budowy drogi dojazdowej do osiedla. Propozycja:
                                                  Jasny opis czynności które będą wykonane przez inwestora w celu połączenia
                                                  osiedla z drogami zewnętrznymi wraz z terminami ich realizacji.
                                                • Gość: ralfee(kate) Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.08, 21:08
                                                  13. § 12 - Brak mowy o przyłączu sieci (wodociągowa, gazowa, energetyczna,
                                                  kanalizacyjna) wewnątrzosiedlowych na zewnątrz (warunki i pozwolenia na
                                                  przyłącze sieci osiedlowych do sieci zewnętrznych). Propozycja: Jasne
                                                  stwierdzenie i plan podłączenia sieci osiedlowych do sieci zewnętrznych wraz z
                                                  warunkami i pozwoleniami oraz terminami ich realizacji. W obecnym kształcie
                                                  umowy brak jest gwarancji, że instalacje osiedlowe zostaną przyłączone do sieci
                                                  miejskich przed sprzedaniem przez inwestora 100% budynków (o ile w ogóle).
                                                  14. § 12 Pierwotnie była mowa, że etap I i II będą miały osobne ogrodzenie i
                                                  wjazd – czy to jest aktualne? Bo nie wynika to z umowy.
                                                  15. § 15 ust. 3 – co w przypadku jeśli na skutek warunków atmosferycznych lub
                                                  innych terminy realizacji prac opóźnią się na tyle, że gwarancje na kotłownię,
                                                  grzejniki c.o. i stolarkę okienną wygasną (np. w sytuacji jeśli inwestor zakupił
                                                  te elementy w 2007 r. a termin sprzedaży to 2009 r.).
                                                  16. § 15 - Co z rękojmią w przypadku strat poniesionych na elementach
                                                  wykończenia finansowanych przez kupującego niezależnie od inwestora (po oddaniu
                                                  inwestycji we władanie kupującego), powstałych na skutek wad przedmiotu rękojmi.
                                                  17. § 15 ust. 2 Czy np. przesunięcie jednego gniazdka we własnym zakresie
                                                  powoduje utratę rękojmi na całość instalacji elektrycznej w budynku? Brak
                                                  jednoznacznego określenia w umowie w jakim terminie inwestor (lub jego
                                                  podwykonawcy) zobowiązani są do dokonania zmian postulowanych przez kupującego.
                                                  Powinien być zapis, że wykonawca zobowiązany jest do ustosunkowania się do
                                                  postulatów zmian zgłaszanych przez kupującego w terminie …. dni roboczych; bez
                                                  takiego zapisu terminy realizacji poszczególnych etapów mogą być odwlekane w
                                                  nieskończoność z „winy” kupującego.
                                                  18. § 16 wskazuje na ryzyko kupującego, związane z finansowaniem inwestycji
                                                  przez kupującego opisanym w § 6. Propozycja: Zakup nieruchomości po zakończeniu
                                                  realizacji inwestycji. Czy taka opcja istnieje przy uwzględnieniu obecnej
                                                  sytuacji na rynku inwestycji developerskich? Developer nie znajduje nabywcy w
                                                  czasie realizacji inwestycji.
                                                  19. Brak w załącznikach regulaminu wstępu na budowę.
                                                • Gość: ralfee(kate) Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.08, 21:09
                                                  20. Brak wypisu z rejestru gruntów.
                                                  21. Brak kosztorysu (specyfikacji materiałowej). Kosztorys w naszym rozumieniu
                                                  to dokładny opis materiałów stosowanych podczas budowy pozwalający
                                                  zidentyfikować dany materiał na rynku, ilość zgodnie z projektem budowlanym i
                                                  przyjęta cena. Pomijamy wycenę czasu pracy, marże wykonawcy, developera,
                                                  ponieważ kosztorys ma zapewnić nam prawo weryfikacji użytych materiałów podczas
                                                  realizacji, nic więcej. W przypadku stwierdzenia poważnych odstępstw podczas
                                                  realizacji prac w stosunku do kosztorysu ( kosztorysu w naszym rozumieniu),
                                                  kupujący ma prawo odstąpić od umowy bez konsekwencji utraty zadatku na poczet
                                                  realizacji prac oraz innych dokonanych płatności.
                                                  22. W dokumentach takich jak umowa, projekt budowlany oraz kosztorys są liczne
                                                  sprzeczności. Skoro projekt i kosztorys są załącznikami do umowy, to ich zapisy
                                                  powinny być wiążące, który więc dokument powinien być traktowany jako nadrzędny?
                                                  W świetle tego, czy zapisy projektu budowlanego należy traktować jako wiążące?
                                                  23. W umowie nie jest określone, jakie będą tereny wspólne (rekreacja itp.)
                                                  wzmiankowane w koncepcji całego osiedla oraz jakie będą zasady korzystania z
                                                  nich (wstęp, ew. koszty utrzymania, terminy ich realizacji, itp.
                                                  24. W jaki sposób można wprowadzić w życie zmiany w projekcie budowlanym
                                                  kluczowe dla końcowego wykonania inwestycji – np. izolacja pozioma na gruncie (4
                                                  cm styropian to zdecydowanie za mało), izolacja na balkonie (zbyt cienka, aby
                                                  nie zalewać potem salonu)?
                                                  • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 15.04.08, 21:59
                                                    Dziękuję bardzo za tak wnikliwą analizę. Muszę wydrukować uwagi, żeby to
                                                    przemyśleć.
                                                    Czy sprawdziliście Państwo, czy w płatnościach została uwzględniona kwota 5 tys.
                                                    zł zapłacona przy zgłoszeniu rezerwacyjnym. W moim przypadku nie. W projekcie
                                                    budowlanym nie są dokładnie określone niektóre materiały np dachówka, stolarka
                                                    zewnętrzna
                                                  • Gość: Gość Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.08, 22:56
                                                    Dokładnie , trzeba przemyśleć punkt po punkcie i ewentualnie przyjąć
                                                    jakies wspólne stanowisku , zgłoszenie rezerwacyjne u nas też nie
                                                    zostało uwzględnione ,myślałam ze załącznika nr 7 wstęp na teren
                                                    budowy tylko my nie dostalismy , a tu okazuje się ze nie.Póżniej nam
                                                    zamkną budowę i nie będzie podstaw zeby tam wejść.Ciekawe jest to ze
                                                    nie ma podanych wymiarów działki , ani długosci ani szerokosci .
                                                  • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 16.04.08, 08:45
                                                    Witam,
                                                    chciałbym zaproponować spotkanie. Proponuję żebyśmy się spotkali w niedzielę
                                                    20.04 o godz. 16. Co do miejsca nie mam pomysłu - takie żebyśmy mogli w spokoju
                                                    porozmawiać, spisać wspólna wersję. Propozycję proszę przesyłać na mail'a
                                                    dariafj@wp.pl .
                                                  • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 16.04.08, 12:44
                                                    Dzisiaj przejrzałem projekt budowlany i mam następujące uwagi

1) Brak podanej głębokości fundamentu. Głębokośc fundamentu powinna
                                                    być uzależniona poziomu przemarzania gruntu. Wg mapy którą znalazłem
                                                    w netcie to 1m.
                                                    2) Dokładnie nie jest określony typ Prothermu. Oprócz grubości w
                                                    katalogach podawane są oznaczenia P+W lub AKU. AKU wyglądają na
                                                    gorsze.
                                                    3) Brak jednoznacznego określenia klasy energetycznej budynku. Są
                                                    podane wartości dla ścian, dachu. Natomiast nie ma wartości dla
                                                    stolarki i całości. Na podstawie podanych wartości można oszacować,
                                                    że klasa energetyczna jest pomiędzy A i B ( raczej bliżej B). Wg
                                                    powinna być podana jednoznaczna klasa energetyczna
                                                    4)Nieokreślono dokładnie typu tynku zewnętrznego
                                                    5)Nieokreślono dokładnie typu stolarki okiennej, drzwiowej, parapetów
                                                    6)Nieokreślono typu dachówki. Wg deklaracji miał być braas
                                                    7)Czy wg Państwa podana izolacja termiczna, akustyczna podana jest
                                                    wystarczająca?
                                    • Gość: jaceks Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 18:52
                                      trzeba sie zebrac koniecznie, tez co troche zasypuje ich pytaniami, na niektore odpowiadaja a na niektore nie. Np w kosztorysie podano ze jest ETAP IV .. hm a w umowie nie? wiec my placimy za caly dom, a oni moze kiedys laskawie zrobia nam ocieplenie i elewacje bo to w koncu Etap IV a my placimy za III etapy :)
                            • vivamd Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 16.04.08, 20:26
                              Witam wszystkich,
                              150zł/mies za utrzymanie części wspólnych też uważam za kwotę zbyt
                              dużą.
                              czy ktoś zwrócił uwagę na uzasadnienie w decyzji o zabudowie
                              tzn "realizację zabudowy mieszkaniowej o charakterze
                              rezydencjonalnym na działkach o powierzchni minimum 1200mkw"!!
                              co to oznacza??? przecież zadna działka nie ma 1200 m.
                              • roko2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 17.04.08, 08:25
                                ja też to zauważyłem, dzisiaj ide w tej sprawie do urzędu miasta!!
                                Napisze wieczorem co jest grane.
                                • janosik32 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 17.04.08, 21:29
                                  Też jestem za spotkaniem , ale dopiero po konsultacjach z prawnikami.
                                  Dobrze by bylo zaprosic też jakiegoś specjaliste od
                                  budownictwa.Jeżeli CD chce administrować później osiedlem to musi
                                  się zgodzić na negocjacie z potencjalnymi mieszkańcami.
                                  • roko2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 17.04.08, 22:11
                                    byłem dzisiaj w urzedzie miasta w wydziele geodezji w sprawie
                                    podziału działek i ...... i z informcji uzyskanych przez Panią
                                    prowadzącą tą sprawę wynika, iż nie ma mozliwosći podziału działek
                                    na mniejsze niz 1200 metrów!!!!
                                    Na dzień dzisiejszy w planie zagospodarowania przestrzennego, który
                                    jest zatwierdzony przez UM, podziału działek na mniejsze niż 1200 m
                                    nie bedzie.Na tym terenie obowiazuje prawo miejskie a jego zmiana
                                    może nastąpic dopiero po złożeniu i zatwierdzeniu nowego planu
                                    zagospodarowania przestrzennego, którego i tak szybko nie zmienią.
                                    Ciekawe jak CD chce sprzedać dom z działka np. 600 metrową?
                                    Wydaje mi sie ze CD dobrze o tym wie i dlatego zabezpieczyli sie
                                    paragrafem 4.
                                    Co myślicie na ten temat?
                                    • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.08, 22:29
                                      Czy to oznacza że realny jest tylko np udział w działce?Jak to
                                      wygląda pod kątem prawnym????Czy wyjaśnili to jakoś w UM?Kto więc
                                      będzie wpisany jako właściciel działki np 300 czy 500m kw na której
                                      będzie stał dom?Kto będzie figurował w dokumentach?Na jakiej
                                      podstawie UM zatwierdził przedstawiony plan osiedla z domami na
                                      działkach max 800m kw.?
                                      • roko2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 17.04.08, 22:36
                                        Wydaje mi sie że narazie mozliwy jest tylko udział w działce a nie
                                        konkretna działka wyznaczona z tej o powierzchni 1200m.
                                        • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.08, 22:55
                                          Co to oznacza dla nas?Czy mam rozumieć że mój dom będzie stał na
                                          działce której nie będę właścicielem?czyli np wspólnie z sąsiadami-
                                          tymi z działki 1200m-będziemy mieć jedną działkę,razem np.w czwórkę
                                          będziemy wykazani w księdze wieczystej jako właściciele?to jakiś
                                          kosmos?czy z rozmowy w UM wynikało że zmiana tego planu
                                          zagospodarowania nie wchodzi na razie w grę czy to kwestia procedury
                                          wymagająca np kilku miesięcy czy lat??
                                          • Gość: sasza Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.08, 23:54
                                            Ponowny podział gruntów,z tego co mi wiadomo to kwestia czasu.Tu powstaje
                                            pytanie- jak długiego czasu?...i kto za to zapłaci?Jaka jest gwarancja,że sąsiad
                                            ,któremu "okrojono"działkę podczas budowy nie będzie domagał się części
                                            np.mojego gruntu,do której prawnie też należy.To rzeczywiście jakiś kosmos!!!
                    • Gość: jaceks Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 18:44
                      witam!
                      a metraż mojej działki nr 7 zmienil sie drastycznie z 298 do 250m2 :]
    • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.08, 10:33
      w punkcie 9 par.3 jest napisane"w związku z trwającym podziałem
      nieruchomości opisanej w par 1...itd"czy to oznaczałoby że CD
      wystąpił już o zmianę planu zagospodarowania umożliwiającym podział
      działek na mniejsze,tak abyśmy stali się właścicielami?Cała
      procedura to podobno ok.rok ale nie wiemy czy już została
      rozpoczęta.Czy ktoś ma informacje na ten temat?
      • bartek_kinga Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 19.04.08, 11:14
        Witam forumowiczów, wczoraj wpadliśmy na to forum. Widzimy że trwa
        ostra dyskusja. Ciągle jest wiele rzeczy do wyjaśnienia, ale narazie
        dotyczy to domków. My czekamy na kontakt ze strony CD ale w sprawie
        mieszkań. Miało być juz coś wiadomo w grudniu i tak do dziś czekamy.
        Sami nie wiemy co o tym już myśleć, pewnie też będzie niezły młyn.
        Skoro niejasna jest sprawa pozwolenia na budowę domków, to czemu ma
        być pozwolenie na budowę bloków. Może ktoś z Was ma jakieś
        informacje na ten temat? Życzę powodzenia w negocjacjacj bo na pewno
        łatwo nie będzie. Pozdrowionka
    • Gość: Gość Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.08, 13:35
      Ja jednak mam nadzieje ze wszystko skonczy sie pozytywnie , wiadomo
      ze kazdy kto inwestuje swoje pieniadze chcialby zeby bylo wszytsko
      ekstra .Sama mam pelno wątpliwosci i obaw , ale pocieszam się tym ze
      CD wybudowalo juz jedno osiedle w sosnowcu i katowicach , ludzie sa
      zadowoleni i nie bylo wiekszych problemow , tym bardziej CD chyba by
      nie ryzykował jakimis przekrętami jesli ma to być jedno z
      najwiekszych ich osiedli i jak twierdza"najbardziej
      ekskluzywne".Wszystko sie okaże z czasem , z tego wszytskiego
      najbardziej martwia mnie te działki , o ktorych nie wiadmo nic
      oprócz tego jaka mają powierzchnie , jestem ciekawa czy ktos z CD
      bylby w stanie pokazać nam choc mniej więcej umiejscownie tych
      działek , bo kto mnie zapewni ze to nie będzie działka na
      skarpie ,np super wąska i długa?
      • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.08, 14:06
        Ja też mam nadzieję że mimo wszystko dojdziemy do jakiegoś
        porozumienia z CD.Nie liczę na to, że obędzie się bez stresów i że
        uda się wszystko załatwić ale przynajmniej priorytety.Wiadomo że
        inwestujemy tam duże pieniądze i chcielibyśmy żeby było OK.Mnie też
        najbardziej niepokoi ta sprawa działek i ich podziału.
        • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 21.04.08, 18:24
          Jak myślicie Państwo, cz jesteśmy w stanie zgłosić wspólne uwagi do CD. Wydaje
          mi się, że jak w większej grupie zgłosimy wspólne uwagi będziemy mieli większy
          wpływ na CD.
          • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 22.04.08, 15:29
            Witam,
            kontaktowałem się dzisiaj z Wydziałem Architektury UM tel 32 296 04 59.
            Pod nr urzęduje Pani, która zajmuje się Osiedlem Słonecznym. I tak, jeżeli
            dobrze zrozumiałem, w planie zagospodarowania przestrzennego podany jest warunek
            o minimalnej działce 1200 m2. W związku z tym, że nasze działki są mniejsze niż
            1200 m2, to będziemy mieli współwłasność z sąsiadem. Czy z dokumentów, które
            dostaliśmy od CD, można się doczytać o współwłasności?
            Dojazd do osiedla to płyty betonowe prefabrykowane ułożone od strony ul.
            Klimontowskiej.
            • Gość: ralfee Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.centertel.pl 22.04.08, 16:52
              Nie pamiętam aby było tam coś na ten temat. Nie wiem co w przypadku, kiedy ktoś
              z nas zapragnie sprzedać swoją nieruchomość, czy musi ją wówczas sprzedawać wraz
              z sąsiadem?
              • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.08, 19:50
                Dla mnie sprawa tego podziału gruntu jest podstawowa.W paragrafie
                4 pkt.1 "W razie niemożności dokonania podziału geodezyjnego
                nieruchomości....Inwestor zobowiązuje się do sprzedaży ......udziału
                we własności działki".Ale wcześniej w paragrafie 3 pkt.9 "W związku
                z trwającym podziałem nieruchomości itd..."Czyli na podstawie tego
                ostatniego możemy wnioskować że jakiś podział jest
                dokonywany.Niestety nigdzie jasno nie mamy określone że nabędziemy
                jedynie prawo do wspólwłasności a nie własność.Co na to Centrum
                Developer?Czy macie Państwo jakieś informacje dotyczące tej sprawy z
                firmy?Po co nam w takim razie plan zagospodarowania terenu
                przekazany wraz z dokumentami??Przecież mamy na nim wydzielone
                działki 250-800 m kw.W takim razie w świetle obecnego stanu
                powinniśmy dostać podział z działkami 1200m bo innego podziału w tej
                chwili być nie może.Myślę że na tym etapie to jest kluczowa
                sprawa.Może ktoś z Państwa zasięgał informacji bezpośrednio u
                developera?Czy w ogóle kiedyś i kiedy ustanowienie własności będzie
                możliwe?
                • janosik32 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 22.04.08, 21:45
                  dzisiaj Pani z CD poprosila mnie o moj termin akceptacji umowy.
                  Na pytanie o podziale dzialek nie umiala odpowiedziec.Miala o tym
                  poinformowac szefostwo.Rowniez nie za bardzo umiala wyjasnic
                  dlaczego w umowie nie odjeto kwoty ktora wplacilismy jako zadatek
                  zgloszeniowy.Czy ktos z panstwa rozmawial z Panem Brodziakiem bo
                  pracownicy nie za bardzo sa zorientowani w sprawie.
                  • Gość: sasza Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.08, 23:17
                    Ja rozmawiałem w sprawie zadatku.Podobno ma to zostać dodane do umowy(zostało
                    przez przypadek pominięte).Martwi mnie jednak coś innego.Mój prawnik doliczył
                    się kilkudziesięciu błędów w umowie.W takiej formie umowa zabezpiecza niestety
                    jedną ze stron(oczywiście developera).My jako kupujący tak naprawdę nie mamy nic
                    zagwarantowane.W tej umowie mamy właściwie tylko obiecaną Współwłasność działki
                    obciążonej dodatkowo hipoteką,nie mamy wpływu na wady budynku(ponieważ zostało
                    to również pominięte w umowie).Zresztą długo by opisywać punkt po
                    punkcie.Przestrzegam wszystkich-zmiana umowy jest konieczna,no chyba ,że ktoś
                    naiwnie wierzy w szczęśliwe zakończenia. Mam jeszcze pytanie,czy ktoś wie jaki
                    jest majątek P.Brodziaka? Bo świadczy on podobno poręczeniem majątkowym.
                  • Gość: jaceks Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 19:02
                    pytałem o zadatek również, zero odpowiedzi, pytalem tez o ETAP IV w kosztorysie (w umowie III etapy) i zero odpowiedzi.. chyba sie zastanawiaja jak z tego wybrnąć - a dzisiaj miala pani z CD dzwonic do mnie
      • Gość: jaceks Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 18:58
        jak nie bylo problemów w Katowicach, robienie elewacji sie przedluzalo nie mówiac o drodze osiedlowej.. budowa miala sie skonczyc koniec 2007 a w kwietniu (bylem tam ok 2 tyg temu) jeszcze kopara stala :)
    • Gość: Gość Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.08, 19:24
      Na osiedlu slonecznym zaczyna sie cos dziać tzn stoja juz jakies
      sprzęty itp wiec może faktycznie zaczną budowę 30 kwietnia.
      • roko2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 23.04.08, 00:12
        Witam, myślę ze w przypadku tak wielu niejasnosci wynikających z
        umowy konieczne jest jakieś spotkanie i ustalenie wspólnie jednej
        wersji porawek do umowy i podziału działek przez CD.UM w Sosnowcu
        może dokonać podziału kolejnego działek ale to na wniosek CD ,jeśli
        tego nie dokona inwestor to pozostaje tylko droga sądowa która moze
        sie ciągnąc dość długo. Jeśli macie jakąś propozycje na sptkanie to
        podajcie jakiś termin i miejsce. godziny popołudniowe i wieczorne w
        tygodniu myślę ze wiekszości bedą pasowały ewentualnie w weekend.
        czekam na propozycje spotkania.
        • Gość: gość2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.08, 00:36
          My też jesteśmy po rozmowie z prawnikiem.Mamy zaznaczonych wiele
          punktów które powinny być zmienione,uściślone itd.Myślę że spotkanie
          jest jedynym rozwiązaniem.Jest wiele spraw do omówienia i nie
          jesteśmy tego w stanie zrobić na forum.Proszę zaproponować jakiś
          termin i miejsce.Może jednak łatwiej będzie w weekend np.sobota rano
          lub niedziela wieczorem,tak żeby wszyscy zainteresowani mogli
          dotrzeć.
          • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 23.04.08, 12:16
            WItam,
            proponuję się spotkać w piątek o godz.18:00. Miejsce jest dla mnie obojętne
            • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 23.04.08, 12:41
              Sprawa podziału działek jest kluczowa. Rozmawiałem z osobą z osiedla
              Góralskiego. Tam budowa wyglądał inaczej. Najpierw kupili działki od innej
              firmy, a następnie CD, Brodziak rozpoczęli budowę. Moim zdaniem jak CD nie
              podejdzie rozsądnie do kwestii podziału działek, to trzeba dać sobie spokój.
              Dodatkowo opłata 150 zł, jak pomnożymy razy 44 domki i 12 miesięcy to
              otrzymujemy 79200 zł. Pytanie czy chcemy CD płacić takie pieniądze. Moim zdaniem
              nie. Myślę,że sami będziemy w stanie się zorganizować.
              Ja również kontaktowałem się z prawnikiem i mam wiele uwag do umowy, ale te 2
              sprawy wydają się najważniejsze.
              Istnieje obawa, że potraktują nas jak spółdzielnie mieszkaniową - będziemy mieli
              współwłasność na grunt, CD będzie zarządzał naszym osiedlem i będzie miał stały
              duży dopływ gotówki. Jest to sprzeczne z moim wyobrażeniem - domek z własnym
              ogrodem, niższe koszty utrzymania niż w spółdzielni mieszkaniowej.
              • Gość: roko2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.08, 13:53
                Witam
                w pełni się zgadzam z przedstawioną teorią.
                Jak najbardziej pasuje mi spotkanie w piatek o 18- do ustalenia
                miejsce.
                prosze o wpis osób chętnych na spotkanie.
                • Gość: maba Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.08, 14:06
                  Potwierdzam udział w spotkaniu. Rozumiem że miejsce spotkania to
                  Jazz Pub na Kościelnej, piątek g.18.00.
                  • Gość: kate Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: 217.97.0.* 24.04.08, 15:09
                    Żeby nie było tak śmiertelnie poważnie, to polecam zajrzeć tutaj:
                    www.onet.tv/28962,4451,1,3432792,1,1,0,0,wideo.html
                    Mimo, że się uśmiałam, to jest to materiał ku przestrodze kupującym
                    u dewelopera...czyli m.in. nam
              • Gość: jaceks Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 19:07
                dobrze napisane, za 150zl miesiecznie od tylu domkow to zaplace za oswietlenie calego Zagórza ;) tez zglaszalem ze 150 zł / mies to zdecydowanie za duzo.. fakt trzeba zorganizowac sie samemu i nie liczyc na posrednikow jak CD
            • Gość: kate+ralfee Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: 217.97.0.* 23.04.08, 13:55
              POtwierdzamy chęć udziału w spotkaniu. Piatek 18.00 jest OK (choć
              wygodniej dla nas byłoby w weekend). W Sosnowcu? Kto zna jakąś
              spokojną knajpkę? Ja mogę tylko zaproponować Pub Na Dęblińskiej 1 w
              centrum.
              • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.08, 16:39
                Ja też potwierdzam udział w spotkaniu.Wprawdzie będę musiała
                poprzestawiać zaplanowane wcześniej obowiązki i wolałabym inny termin
                (np sobota rano) ale tym sposobem nigdy nie znajdziemy terminu,
                który by wszystkim odpowiadał.Dostosuję się więc do piątku.
                • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 23.04.08, 18:32
                  Witam,
                  więc proponuje piątek godz. 18:00 Jazz Pub ul. Kościelna naprzeciwko biblioteki
                  na Zegadłowicza.
                  Do zobaczenia!
                  • janosik32 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 23.04.08, 20:55
                    Potwierdzam chęc spotkania tylko jest jakaś rozbiezność.
                    Czy Pab na Dęblińskiej czy na Kościelnej?
                    A może by tak na placu budowy i ewentualnie potem przenieść się do
                    najbliższego Pabu.
                    • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 23.04.08, 22:45
                      Pub na Kościelnej. Moim zdaniem przejazd będzie stratą czasu
    • Gość: Gość Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.08, 17:42
      Niestety ze względu na prace nie jestesmy w stanie dotrzeć na
      spotkanie , będziemy wdzięczni jesli umieszczą Panstwo postanowienia
      na forum , wtedy będziemy mogli się dołączyć do prośby o weryfikacje
      umowy.Dzisiaj dzwoniono do nas z centrum developer , mailem nalezy
      przesłac wszystkie uwagi do umowy.
      • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 24.04.08, 18:40
        UWAGA WAżNE!!! W związku z brakiem miejsc w "jazz pubie" WSZYSTKICH
        ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAM NA SPOTKANIE W KAWIARNI przy kinie "NESCAFFE HELIOS"
        w Sosnowcu,przy ul.Modrzejowskiej 32 (piątek:25.04.godz.18.00)
        Mamy zarezerwowane miejsca:)))
        • Gość: maba Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.08, 18:59
          Dzięki za informację. Do zobaczenia jutro.
          • Gość: roko2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.08, 19:48
            dzięki za informację-do zobaczenia jutro w heliosie o 18
            • janosik32 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 24.04.08, 21:21
              Potwierdzam swój udział.Proponuje mieć ze sobą widoczne broszurki CD
              aby łatwo się rozpoznać.Do zobaczenia jutro.
              • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 25.04.08, 22:41
                Założyłem mail'a

potencjalni_mieszkancy_os@wp.pl
                Czekamy na notatkę Moniki. Monika ma wysłać notatkę 26.04.2008 wieczorem.
                Oficjalne stanowisko do CD przekażemy 06.05.2008.
                Pozdrawiam!
                • Gość: Gosc Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.08, 16:42
                  a jakie jest hasło do tego maila?
                  • janosik32 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 27.04.08, 08:13
                    prosze podac haslo na nasze poczty mailowe podane na spotkaniu
                  • Gość: Gosc Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.08, 08:36
                    witam , nie moglibysmy wyslac tych postanowien wczesniej?po co
                    czekac do 8 maja jak juz wszystko jest ?tak to wszystko sie znowu
                    przeciągnie , a nas gonia sprawy załatwiania kredytu itp i
                    chcialibysmy załatwić to jak najwcześniej.
                    • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 27.04.08, 09:00
                      odp.do gość:
                      Proszę podać swój adres mailowy.Prześlemy Panu notatkę ze spotkania,w której
                      odnotowaliśmy nasze propozycje zmian do umowy.Zresztą w razie jakichkolwiek
                      pytań proszę o bezpośredni kontakt na maila.Pozdrawiam:)
                      • Gość: Gosc Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.08, 09:54
                        medjunior@o2.pl Pozdrawiam.
                        • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 27.04.08, 13:52
                          Witam,
                          tak, żeby rozwiać wszystkie wątpliwości

1) Oficjalnej notatki jeszcze nie ma. Koleżanka, która podjęła się wysłać
                          prawdopodobnie dzisiaj wieczorem ją wyślę.
                          2) Notatkę ma wysłać na wszystkie adresy mailowe, które zebrała na spotkaniu.
                          3) Jak każdy przeczyta notatkę i zgłosi ewentualne uwagi i potwierdzi, że jest
                          ok, to prześlemy ją oficjalnie z założonego przeze mnie mail'a z kopią do
                          wszystkich zainteresownaych. Oczywiście
                          wszyscy podpiszemy się pod notką. Stąd ta data po długim weekendzie.
                          4) Konto mailowe jest na razie puste

• Gość: ralfee Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.08, 21:15
                            Czołem,

My ze swojej strony dołożymy uwagi do kosztorysu, w czym wspomoże nas znajomy,
                            zawodowo przedstawiciel innego developera. Będziemy je mieli jutro lub pojutrze,
                            roześlemy również mailem. Dziś byłem na miejscu "akcji", teren jest ogrodzony,
                            zdjęty jest humus z powierzchni, gdzie będą przebiegały drogi, stoją pakamery,
                            no i stróżuje pies, tak więc zaczęli. Rozmawiałem również z osobą z pobliskiego
                            osiedla przy ulicy Góralskiej, ogólnie ujmując nie było tam wielkich scysji, ale
                            pilnować trzeba. Tam mogli dokonywać bez wielkich obwarowań zmian w projekcie,
                            ale to były inne czasy.
                            • Gość: gość 2 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.08, 21:47
                              Witam wszystkich,z tego co udało mi się dowiedzieć ,osiedle na
                              Góralskiej też miało być zamknięte jeszcze w zeszłym roku(chyba w
                              czerwcu).Mieli to zapisane w umowie wraz z podaniem terminu.Nie jest
                              do dziś....Jakie jest więc przełożenie zapisów umowy na ich
                              realizację??Ralfee-czy uwagi od znajomego budowlańca będziecie
                              uprzejmi zamieścić na forum lub przesłać mailem?Poza tym polecam
                              stronę CD.Na mapce z os.Słonecznego zostały jedynie 3 wolne domy....
                              • Gość: ralfee Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.08, 23:56
                                gość 2 napisał(a):
                                >Jakie jest więc przełożenie zapisów umowy na ich
                                > realizację??
                                Nie znam treści ich umów, ale facet z którym dziś rozmawiałem twierdzi, że mógł
                                się dogadać, tzn. za niedotrzymywanie zapisów w umowie mógł wyegzekwować prace
                                dodatkowe. Nie twierdzę absolutnie, że tak będzie w naszym przypadku, dlatego
                                właśnie treść umowy w perspektywie obowiązków i konsekwencji powinna być
                                generalnie mówiąc UCZCIWA.
                                gość 2 napisał(a):
                                >Ralfee-czy uwagi od znajomego budowlańca będziecie
                                > uprzejmi zamieścić na forum lub przesłać mailem?
                                Tak jak pisałem, wyślę mailem, jeśli będę miał listę adresów, jeśli nie to
                                położę na forum.
                              • Gość: jaceks Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 19:14
                                Witam! Z checia dolacze sie do waszej grupki (moj mail to jaceks@poczta.onet.pl) wiec z checia zerknalbym na wasze uwagi, szkoda ze tak pozno znalazlem to forum :/ no ale moze da sie to nadrobic. Co do uwag to mnie zastanawia jeszcze ETAP IV w kosztorysie o czym nie ma mowy w umowie (tylko III etapy)
                              • Gość: jaceks Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 19:25
                                aktualnością tej mapki bym sie nie przejmował.. chyba rzadko to robią.. poza tym na stronie jest troche błędów (np linki)
                            • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 27.04.08, 21:48
                              Jeszcze raz o notatce - ma być jutro Monikę dopadły imieniny męża:)
                              • Gość: Gosc Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 21:55
                                Dostaliśmy maila z uwagami , które równiez akceptujemy , ze swojej
                                strony chcielibysmy dorzucic uwagi do załacznika 16 który dotyczy
                                zawracia umowy miedzy cd a PKO tzn CD powinnien udostępnić do wglądu
                                lub dołączyć do umowy kopię tej umowy o ktorej mowa w załączniku
                                16.punkcie 1 i 2.
                                • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 29.04.08, 11:47
                                  Pana mail to medjunior@o2.pl?
                                  • Gość: jaceks Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 19:22
                                    Czy wysłaliście już uwagi zbiorcze do CD, można prosić o podesłanie ich na maila jaceks@poczta.onet.pl. Chciałbym sie dołączyć do tematu. Pozdrawiam
                                  • cool_sebson Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 03.05.08, 19:53
                                    Witam,
                                    czy też mógłbym otrzymać od Państwa notatkę dotyczącą umowy z CD, ponieważ
                                    jestem zainteresowany podpisaniem umowy z nimi.
                                    Mój mail cool_sebson@interia.pl

Pozdrawiam
                          • Gość: ajblcz Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.adsl.inetia.pl 04.05.08, 09:41
                            hehe ale macie jazde:)
                            witam,wpadłem na to forum szukajac info o os.CD.
                            obiektywnie proponowałbym zawiązac formalne stowarzyszenie
                            mieszanców oś.CD CO Z pewnością przełoży się na wiekszą moc
                            działania.(np.w sadzie.), a i mniejsze koszty wspólne np.kancelarii
                            prawnej was reprezentującej.
                            wraz z przystapieniem coraz wiekszej liczby nabywców w efekcie
                            bedziecie mieli 100% własnosci i sami bedziecie negojowac,
                            egzekwowac utrzymanie czesci wspólnych itp.
                            moze to jest wyjscie a moze nie popytajcie swoich prawników.
                            ale projekt tego os.jest super i w fajnym miejscu,moze kiedys... ah
                            pozdrawiam
                      • Gość: nowy Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.telpol.net.pl 06.05.08, 19:36
                        witam jestem na etapie przegladaniea umowy z moim radca duuuuzo niejasności.
                        oczywiscie juz wiekszosc zostało wspomnianych. nie moglem przyjsc na spotkanie
                        ale czy mogłbym otrzymac wasze notatki ze spotaknia???.czy moze ktos chciałby
                        sie z nami spotkac w sprawie tej umowy ze wszystkimi kupcami?Pozdrawiam
                        • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 06.05.08, 20:44
                          Proszę podać adres mail'a to wyślemy
                          • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 06.05.08, 20:55
                            I tak generalnie, jeżeli ktoś zainteresowanych ma podpisać umowę to proszę się
                            powstrzymać. Jesteśmy na etapie ustalania spotkania z CD.
                            • ppiotr.1 Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 07.05.08, 20:46
                              Witam!
                              Czy moglibyście państwo podzielić się wnioskami z umowy z CD. Mój
                              adres ( piotr.p@autograf.pl ) z góry dziękuję i prosze o ewentualny
                              kontakt w sprawie spotkania w CD w sprawie podpisania umowy.
                              • Gość: ralfee Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.08, 21:23
                                Czołem!
                                Widzę że grupa rośnie w siłę, bardzo to cieszy. Desertdust, czy wyślesz nasze
                                uwagi osobą które dołączyły? Jeśli nie to ja to mogę zrobić. Mam wrażenie że
                                powoli osiągamy POŁOWĘ kapitału "inwestorskiego", a to już dużo znaczy.
                                • desertdust Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno 07.05.08, 22:32
                                  Oczywiście, że wyślę
                            • Gość: KM Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 20:45
                              Witam
                              dzisiaj podpisałam umowę rezerwacyjną, proszę o informację czy do spotkania -o
                              którym Pan piszę- doszło i jakie ustalenia zostały uzgodnione, będę bardzo
                              wdzięczna za wszystkie sugestie.
                              Mój adres e-mail kas.mazur@wp.pl
                              pozdrawiam
                              • Gość: Bartek Re: Centrum Developer - Osiedle Słoneczne - Sosno IP: *.chello.pl 26.06.08, 14:55
                                Umowę rezerwacyjną , ale na domek czy mieszkanie?