14.03.03, 11:14
za oknem pierwszy prawdziwie wiosenny dzień, więc słucham "o freunde, nicht
diese tone!". niech sobie niektórzy mówią, że największy był bach, ale
takiego wzmacniacza emocjonalnego jak końcówka dziewiątki beethovena nie
napisał!
czego jeszcze powinieniem posłuchać, by uczcić przyjście wiosny? ["święto
wiosny" się nie liczy]. kaz
Obserwuj wątek
    • sarn Re: wiosna 14.03.03, 12:51
      dziś? wiosenny? niestety nie u nas (szaro, buro i smutno)
      ale parę dni temu...!
      więc ja już od tygodnia w dziewiątce po uszy, z rana, i z wieczora, i w
      przerwach w pracy...
      a jak kto ma lepszy pomysł, to niech rzeczywiście ogłosi go światu (czyli nam)

      wiosennie (mimo wszystko) pozdrawiam czytaczy
    • zamek Re: wiosna 14.03.03, 13:18
      kazisi napisał:

      > ["święto wiosny" się nie liczy].
      I tu mnie zmartwiłeś... sad ale de gustibus etc.
      To może skrzypcowy Beethovena? Pierwsze wejście skrzypiec
      to autentycznie "skowrończe głosy idą w niebiosy"!
      Pozdrawiam smile
      • kazisi Re: wiosna 14.03.03, 13:28
        ależ ja uwielbiam strawińskiego! tylko pomyślałem, że "święto wiosny" jest tu
        zbyt oczywiste. kaz
    • m_zawada Re: wiosna 19.03.03, 22:07
      kazisi napisał:

      > za oknem pierwszy prawdziwie wiosenny dzień, więc słucham "o freunde, nicht
      > diese tone!". niech sobie niektórzy mówią, że największy był bach, ale
      > takiego wzmacniacza emocjonalnego jak końcówka dziewiątki beethovena nie
      > napisał!
      > czego jeszcze powinieniem posłuchać, by uczcić przyjście wiosny? ["święto
      > wiosny" się nie liczy]. kaz

      Ja osobiscie sugerowalbym etiude f-moll op. 25 no. 2 Chopina. Nie ma dla mnie
      chyba niczego bardziej ulotnego, delikatnego nad ten drobny utwor, tak pelny
      jednak wewnetrznej sily i wyrazu... Ale to tylko moje skromne zdanie...

      pozdrawiam
      Michal Zawada
      • draconessa Re: wiosna 21.03.03, 21:22
        "Capriccio stravagante" Fariny!!!! ach, ten fragment z bojka kotowwink))
    • m_zawada Re: wiosna 21.03.03, 23:24
      Dzisiaj slucham "Haugtusse" Griega. Polecam wszystkim.

      Pozdrawiam
      Michal Zawada
    • brunosch Re: wiosna 24.03.03, 13:41
      "Komm, liebe Mai" Mozarta, może VI Symfonię Beethovena, "Poranek" z Suity Peer
      Gynt Griega. A jak i to nie wystarczy - "Pstrąg" Schuberta. Pomaga na wszystko.
      Dziś to już prawdziwa wiosna.
    • piautre1 Re: wiosna 25.03.03, 09:51
      mimo iz ranek, to
      popołudnie fauna
      a z chopina bardziej wiosenne niż etiudy
      są dla mnie niektóre preludia
      i ten fragment pierwszej czesci koncertu e-moll gdzie woda spływa po kamieniach
      a w ostatniej cześci kolonskiega koncertu keitha jarretta panienka tanczy na
      ukwieconej łące
      gdzie pasą sie zające
      i skowrońce

      chyba mi odbija
      ustąp melancholija

      kubuś puchatek na prezydenta!!
      • m_zawada Re: wiosna 27.03.03, 23:59
        piautre1 napisał:


        > a z chopina bardziej wiosenne niż etiudy
        > są dla mnie niektóre preludia

        Masz rację - Preludium H-dur (11) to esencja wiosny w każdym takcie. Śmiało
        dołożyć można G-dur (3) i chyba wszystkie walce - nawet te melancholijne.
        Miłego powitania wiosny

        Pozdrawiam
        Michał Zawada
    • zenna Re: wiosna 28.03.03, 08:46
      Proponuje od rana "Kaffee-Kantate" Bacha, a potem wyjscie w swiat w rytm "Le
      Picadilly" Erica Satie.
      Z 'wiosennych' preludiow Chopina - takze 5, 17 i 23...

      A moze by tak jeszcze obrazki z wystawy? smile
      • maro76 Re: wiosna 28.03.03, 14:12
        A ja sobie posłucham I części sonaty wiosennej Beethovena ( np.Kempff +
        Menuhin)
    • ada08 Re: wiosna 29.03.03, 15:44
      A ja sobie słucham teraz ''Pastoralnej' Beethovena.

      PORYWAJĄCA ostatnia część mknie przed siebie smile

      ''Hirtengesang-Frohe und dankbare Gefuhle nach dem Sturm'' smile

      Historyczne nagranie BBC Symphonie-Orchester London z Toscaninim.

      Bardzo ciepło jest. Przydałaby się krótka wiosenna burza smile

      Z ''wiosennych'' jeszcze Smetana i jego ''Wełtawa''.

      a.
    • kazisi Re: wiosna 10.04.03, 11:12
      dotychczasowe zadanie było proste. ale czego słuchać, skoro zamiast wiosny - za
      oknem zima? wiem, wiem: pasje, stabat mater itp. od tygodnia już się tym raczę.
      ale żeby pomóc prognozom zapowiadającyn ocieplenie, powinienem nastawić jakąś
      magiczną muzyczkę, która zmieni pogodę [znów strawiński?!]. no i szukam, i boję
      się, że zaraz ktoś mi zwróci uwagę, że to niechrześcijańskie, pogańskie,
      satanistyczne... a niech tam: czaruję póki co mahlerem i pierwsze efekty za
      oknem już widać!
      pozdrawiam, kaz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka