super.halusia
03.10.16, 18:14
szok
Wypłynęły kolejne e-mail sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez Platformę Obywatelską. Dotarł do nich portal tvp.info. Korespondencja pochodzi z kwietnia, maja oraz czerwca 2015 r. „Być może Andrzej powinien porozmawiać z Kopacz, żeby uświadomić jej powagę sytuacji. Jak będą szli w zaparte i cynicznie rozgrywali projekt, to potem nie powinni się dziwić wynikom wyborów” – ostrzegał w jednym z maili sędzia Piotr Tuleja.
Jak zauważają dziennikarze portalu tvp.info, z korespondencji wynika, że jeszcze zanim Platforma Obywatelska zaproponowała poprawkę do projektu uchwały – która pozwalała na obsadzenie większej liczby miejsc w TK kandydatami PO – prezes Andrzej Rzepliński, wiceprezes Stanisław Biernat i sędzia Piotr Tuleja doskonale zdawali sobie sprawę z konsekwencji działań podejmowanych przez rząd PO-PSL.
Tuleja i Biernat przyznawali w korespondencji, że zarzuty wobec pomysłów Platformy Obywatelskiej „tworzą nieznośną aurę Trybunału”, przez co po zmianie władzy w Polsce „TK będzie zdelegitymizowany”. Sędziowie Piotr Tuleja, Stanisław Biernat oraz szef biura Trybunału, Maciej Graniecki uznali też, że potrzebna jest „akcja wyjaśniająca”, w której
powinna pomóc m.in. Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
z netu
niezalezna.pl/86958-wyciekly-nowe-maile-z-trybunalu-moze-andrzej-powinien-porozmawiac-z-kopacz