Dodaj do ulubionych

jedziemywPolskę --wp

30.08.20, 08:10


PIOTR BAREJKA1 godzinę temu
Król, Janek i Bożena. Łączy ich Biebrza https://v.wpimg.pl/OTI0MTYwYDUoUjtndgxtIGsKbz0wVWN2PBJ3dnY4YGJ9BDVgYURgMiBcKCY8ByB6LkI4JDgAP3o5XGI1KR5gIngfKT0qByM1MB8oOTsSK3t-Ai5hbxMqZWRTezJvWns1LQVgbGpPeHkrBi9kP0B2bXBReWV7Cg==
Króla Biebrzy, czyli Krzysztofa, znają nad Biebrzą wszyscy, bo na próżno szukać drugiego takiego gospodarza. Janka i Bożenę też znają, bo do Wólki Piasecznej przyjechali aż z Ameryki. Król porzucił życie w Warszawie, Bożena i Janek wielki dom w Pensylwanii. Wybrali biebrzańskie łąki, bagna i lasy.
Król, Janek i Bożena. Łączy ich Biebrza
(WP)
Artykuł jest częścią naszego cyklu Jedziemy WPolskę.

Przed drewnianą chatą stoi mężczyzna z burzą siwych włosów. Wokół nie ma żadnych innych domów, tylko drzewa, łąki i jedna piaszczysta droga. Panuje zupełna cisza, którą przerywa szczekanie psów. Przed bramą stoi parę zdezelowanych samochodów. Mężczyzna zaprasza do środka chaty, w której żaden kąt nie jest pusty. Na ścianach wiszą portrety carów, obok rękopisy, dokumenty ze stemplami i podpisami.

- Tutaj butelki po wódce z czasów koronacji Mikołaja II, te mniejsze są po piwie. Też z Petersburga - opowiada. - Tu krzyże podlaskie… Czaszka koziołka, którą sam znalazłem.

o powrotach do Polski ---zamieszkał ostatecznie nad Biebrzą Na Podlasiu

Tekst linku

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka