Dodaj do ulubionych

Filmy i seriale animowane.

08.06.09, 14:28
Poprzedni wątek o tym tytule został zarchiwizowany, dlatego przekopiowałem go
i -podobnie ja w przypadku wątku ogólnofilmowego- zapraszam do dalszej dyskusji smile

Filmy i seriale animowane.
jedzoslaw 27.06.06, 13:08 zarchiwizowany
Dla odróżnienia od zwykłych filmów- filmy animowane dekady. Te w kinach i w
telewizji. Wpisujcie...
Obserwuj wątek
    • jedzoslaw Re: Filmy i seriale animowane. 08.06.09, 14:30
      Re: Filmy i seriale animowane.
      werb 24.07.06, 22:23 zarchiwizowany
      a czy ktos pamieta taka kreskowke w ktorej wystepowaly takie stworki- tytulem
      byla icch nazwa. od kilku lat mnie to meczy...one mialy rozne zdolnosci, byl
      plaster dziurkacz itp i oczywioscie walczyly z jakims czarnym charakterem
      taaleeloo 25.07.06, 08:48 zarchiwizowany
      werb napisała:

> a czy ktos pamieta taka kreskowke w ktorej wystepowaly takie stworki- tytulem
      > byla icch nazwa. od kilku lat mnie to meczy...one mialy rozne zdolnosci, byl
      > plaster dziurkacz itp i oczywioscie walczyly z jakims czarnym charakterem

nie jestem pewna ale chyba chodzi Tobie o to;
      www.filmweb.pl/Diplodoki,%281987%29,pe%B3na,obsada,FilmRoles,id=174873
      jedzoslaw 25.07.06, 10:39 zarchiwizowany
      taaleeloo napisała:

> werb napisała:
      >
      > > a czy ktos pamieta taka kreskowke w ktorej wystepowaly takie stworki- tyt
      > ulem
      > > byla icch nazwa. od kilku lat mnie to meczy...one mialy rozne zdolnosci,
      > byl
      > > plaster dziurkacz itp i oczywioscie walczyly z jakims czarnym charakterem
      >
      > nie jestem pewna ale chyba chodzi Tobie o to;
      > www.filmweb.pl/Diplodoki,%281987%29,pe%B3na,obsada,FilmRoles,id=174873

Nazwa powinna brzmieć raczej "Diplodorianie", a nie "Diplodoki". Serial
      emitowano ich w paśmie japońskich animacji o 16.30h na 2TVP, obok "Tajemniczych
      złotych miast" i "Piłkarzy", była też powtórka rano następnego dnia.
      Diplodorianie byli Obcymi o wyglądzie dinozaurów, którzy przybyli na Ziemię
      z "bliźniaczej planety". Kumplowali się z dwójką dzieci. Ich przeciwnikiem był
      niejaki Santos, śmieszny gruby koleś w czarnym kombinezonie o wyglądzie zbroi.
      Miał niebieskie, okrągłe okularki, a w uszach tkwiły jakieś korki z antenkami
      <lol>. Pomagali mu zieloni mutanci, którzy nie posiadali źrenic, a nogi
      zakończone mieli kopytami. Celem Santosa i jego armii był podbój Ziemii, w czym
      Diplodorianie mu przeszkadzali.
    • daslicht Re: Filmy i seriale animowane. 08.06.09, 16:06
      Był taki serial animowany dla dzieci pt. "Anna Maria" (chyba).
      Tytułowa bohaterka była guwernantką u jakiegoś hrabiego, zajmowała
      się jego dziećmi i potem oczywiście zakochała się w hrabim, a jakże.
      Akcja dzieje się w latach 30. i kończy się na początku 2WŚ,
      bohaterowie uciekają gdzieś przed hitlerowcami.

Ktoś już zidentyfikował?
    • szarrak Re: Filmy i seriale animowane. 09.06.09, 23:36
      błagam, pomóżcie! od ponad dekady nie mogę sobie przypomnieć nazwy kreskówki...
      leciało to-to CHYBA na rtl7 albo może na polsacie, na pewno w 1996r, bo
      pamiętam, że bawiłam się w to z koleżankami w zerówce. bohaterkami były trzy
      dziewczyny, jedna się na czerwono lub różowo nosiła i miała symbol serduszka (to
      ja, prawda ;D), jedna na pewno się jakieś ciemne barwy odziewała, jakieś
      niebieskie chyba albo czarne i miała symbol księżyca, a trzecia - ale tu nie dam
      sobie głowy uciąć - miała chyba coś wspólnego ze słońcem i żółciami. pamięta
      ktoś, co to mogło być? MUSZĘ obejrzeć choć jeden odcinek!
    • jagoda_pl Re: Filmy i seriale animowane. 25.06.09, 20:09
      Hrabia Kaczula! Polowałam na niego na jakiś TV Wisłach, Poloniach i innych cudach. W ogólnie niedoceniona w Polsce kreskówka.

Do dziś w domu oglądam na VHS-ach - choć część już by uchronić te odcinki od zniknięcie została zgrana na DVD. Tym bardziej, że po kręceniu sceny pożaru do filmu "Quo Vadis" spłonęły magazyny TVP z wieloma kasetami z tymi kreskówkami ("Kacze Opowieści" też poszły z dymem), więc szans na powtórki nie ma.
      • jedzoslaw Re: Filmy i seriale animowane. 26.06.09, 00:12
        Poszły z dymem? Rozumiem, że spaliły się także wersje z polskim dubbingiem. Na
        szczęście, są do ściągnięcia z netu smile
        Co do "Kaczuli" to też go uwielbiałem, był emitowany już chyba na przełomie lat
        80-tych i 90-tych, a potem w roku 1993 w wakacje w ramach Kina Letniego (o
        godz.14.00). Po każdym odcinku "Kaczuli" był chyba taki francuskojęzyczny serial
        kanadyjski o nastolatkach prowadzących rozgłośnię radiową i pomagającym
        słuchaczom w potrzebie.
        "Hrabia Kaczula" miał niezwykły klimat i cięty dowcip, też uważam, że w Polsce
        niedoceniony.
        • jagoda_pl Re: Filmy i seriale animowane. 26.06.09, 23:30
          No niby są, ale albo po ang., albo z nowym dubbingiem. A ja "Kaczusiusiusiu" zamiast "Kaczątko ty moje!" nie akceptuję;]!

Próbowaliśmy z bratem i siostrą (też fanamismile) skądś te stare odcinki ściągnąć i po LATACH przeczesywania sieci, forów itp. zostaliśmy uświadomieni, że nasza kolekcja na VHS-ach jest prawdopodobnie i tak największa w Polscebig_grin! I to od nas teraz fani je zgrywająwink...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka