Dodaj do ulubionych

AFGANISTAN

18.08.21, 17:35
Kobiety w burkach... Burka to ubranie afganskiej kobiety, uszyte z 11 metrow grubego materialu, wazace 3 - 4 kilo.
W tym ubraniu caly ciezar jest skoncentrowany na glowie, a nosi sie je czasem nawet przy 39 stopniowyych upalach... Odczucie jest takie, jakby kobieta siedziala w goracej i nie przepuszczajacej powietrza klatce.

https://images.aftonbladet-cdn.se/v2/images/39b0fe2e-7092-4aa4-8f66-6cd86920175d?fit=crop&format=auto&h=490&q=50&w=800&s=3ee198fc78fa4c2d5cf0da1b80e072add8e51a4b
Burkan, den främsta symbolen för talibanernas kvinnoförtryck, beskriver hon som en varm och kvävande bur: minst 11 meter tjockt tyg, 3–4 kilo tung.

Denna massiva dräkt bärs på huvudet, ibland i 39 graders värme. Sikten genom de små hålen är minimal, man kan varken snegla åt sidan eller se var man sätter fötterna.www.aftonbladet.se/nyheter/a/G3P2pB/shahnaz-47-flydde-talibanernas-fortryck-bara-morker
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: AFGANISTAN 18.08.21, 22:52
   zostawię trzy artyk z Onetu jet iele jak tam w Afhanistanie jest jest

   W momencie wkroczenia talibów do stolicy Afganistanu 15 sierpnia spełnił się czarny scenariusz. Po prawie 20 latach Afgańczycy znów stanęli w obliczu niebezpieczeństwa. W obawiając łamania praw człowieka, prześladowań politycznych i wprowadzenia w całym kraju rygorystycznego prawa szariatu, wielu z nich zdecydowało się na ucieczkę - pisze Polska Misja Medyczna, która apeluje o pomoc.wiadomosci.onet.pl/swiat/afganistan-kryzys-humanitarny-mozesz-pomoc/qeyl0vg
   • marii51 Re: AFGANISTAN 18.08.21, 22:58
    Uchodźcy koczują od kilku dni przy polskiej granicy. Straż Graniczna nie wpuszcza ich do naszego kraju

    Kilkudziesięciu uchodźców z Azji koczuje od niedzieli w rejonie polsko-białoruskiej granicy w Usnarzu Górnym koło Krynek - podaje w swoich mediach społecznościowych znany polski fotoreporter prasowy Adam Tuchliński. Obywatele Afganistanu i Iraku znaleźli się w trudnym położeniu, bo polska Straż Graniczna nie chce ich wpuścić na teren UE

    straż graniczna ani slowa nie mowi n/tnii Europejskiej, a białoruskie służby nie dopuszczają do wycofania się uchodźców w głąb ich kraju.
    NASZ RZAd ZAPOWIEDZIAŁ że nie wpuszczamy uchodżcow juz wiele lat wstecz.. wiadomosci.onet.pl/bialystok/uchodzcy-przy-polskiej-granicy-straz-graniczna-ich-nie-wpuszcza/q3fw9gr
    • marii51 Re: AFGANISTAN 18.08.21, 23:20
     wierzyć czy nie wierzyc-----
     Talibowie zapowiadają, że nie będą się mścić
     We wtorek talibowie ogłosili amnestię dla wszystkich pracowników rządowych i wezwali ich do powrotu do pracy. Oświadczenie głosi, że osoby objęte amnestią mogą "z pełnym zaufaniem" wrócić do normalnego życia. Talibowie zapewniają również, że w Afganistanie będzie panował pokój, a "prawa kobiet będą respektowane". Również we wtorek główny rzecznik talibów zorganizował konferencję prasową w tym samym miejscu, w którym spotkania z dziennikarzami organizowało biuro prasowe dotychczasowego rządu w Kabulu. Zabihullah Mujahid, który jest rzecznikiem ruchu od lat, ale dotąd przez cały czas przebywał w ukryciu, mówił, że dla nowych władców najważniejsze będzie poszanowanie zasad iislamu.
     Tekst linku
    • pia.ed Re: AFGANISTAN 19.08.21, 01:14
     marii51 napisała:

     > Kilkudziesięciu uchodźców z Azji koczuje od niedzieli w rejonie polsko-białoruskiej granicy w Usnarzu Górnym koło Krynek. Obywatele Afganistanu i Iraku znaleźli się w trudnym położeniu, bo polska Straż Graniczna nie chce ich wpuścić na teren UE.     A z jakiego powodu Straż Graniczna ma ich wpuścić na teren UE??? Uchodźctwo nie polega przecież
     na wyborze kraju, tylko na dotarciu do bezpiecznego miejsca, a takich miejsc bylo kilka podczas
     ich drogi do Polski...     magickiller

     Angela Merkel podczas ostatniego kryzysu migracyjnego dała pewną legitymację takim bezsensownym akcjom. Gdziekolwiek, cokolwiek by się nie działo to Europa ma przyjmować miliony uchodźców, tudzież imigrantów zarobkowych, imigrantów socjalnych (elegancka nazwa uchodźcy ekonomiczni).
     Pal licho prawo międzynarodowe, które mówi, że Ci ludzie uchodźcami nie są
     (boucho dźctwo nie polega na wyborze najbogatszego kraju/regionu, tylko
     na dotarciu do bezpiecznego miejsca).
     Pal sześć, że wokół Afganistanu jest pełno krajów, gdzie jest pokój i może wszędzie
     bogactwa nie ma, ale też i ludzie nie głodują. Po co mówić że jakieś lekko licząc
     50x bliżej są Chiny - rzekome nowe supermocarstwo przebogaty kraj, a tuż obok Indie,
     kolejny współczesny tygrys mający spychać Zachód na drugi plan?
     Nie! Do Europy pójdą. Do tych złych okupantów, dręczycieli muzułmanów! To tylko
     5 tysięcy kilometrów przecież...


     >
     • pia.ed Re: AFGANISTAN 19.08.21, 01:38

      KOMPLETNIE NIE ROZUMIEM, O CO W TEJ WYPOWIEDZI CHODZI...

      wiem,że to pytanie jest bez sensu bo otoczeniu międzynarodową opieką ludności przed Talibami okazało się tylko prawie 20 letnim
      zatajeniem ,że jest lepiej w Afganistanie --a to jednak nei było i nie bedzie porozumienia----
      • pia.ed Re: AFGANISTAN 19.08.21, 09:16
       Z jakiej racji maja ich wpuscic do Polski?
       Juz jednego takiego z Czeczenii wpuscili do Polski, dano mu pobyt,
       a on przedostal sie do Szwecji
       i zrobil w Sztokholmie masakre na niewinnych ludziach!
       To byl czczenski terorysta, ktory tylko w tym celu przybyl do Szwecji sad

       https://bi.im-g.pl/im/62/32/1a/z27471458IH,Migranci-w-okolicach-Usnarza-Gornego.jpg
       • pia.ed Re: AFGANISTAN 19.08.21, 09:28

        Tutaj pojawiaja sie coraz nowsze wiadomosci z granicy...

        Do naszego kraju nie chcą wpuścić ich polskie służby, a z drugiej strony nie przyjmuje ich z powrotem strona białoruska. Jednak pojawiły się nieoficjalne informacje, że część z tych osób została wpuszczona z powrotem na teren Białorusi - informuje TVN24.

        - Oni są na tzw. ziemi niczyjej, czyli na pasie granicznym, który nie należy ani do Polski, ani do Białorusi. Jak dodał reporter, do Polski te osoby nie mogą zostać przyjęte, ponieważ nie mają odpowiednich dokumentów.

        Z jego relacji wynika, że uchodźcom wciąż nie zostały przekazane rzeczy - m.in. jedzenie i śpiwory, które przywieźli m.in. mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz posłowie opozycji.

        Do sytuacji na granicy odniósł się Wojciech Skurkiewicz.
        - Służby raportują, że samoloty dowożą uchodźców z południa do Mińska. Dalej są transportowani w sposób zorganizowany na granicę z Polską albo z Litwą. To nie są osoby przypadkowe.

        Pamiętajmy, że granica z Białorusią to granica z UE, za którą odpowiada Polska - powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.


        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27471891,na-granicy-wciaz-koczuja-uchodzcy-nieoficjalnie-czesc-z-nich.html#s=BoxOpImg3
        • mobic Re: AFGANISTAN 21.08.21, 13:59
         Jacy to są nasi posłowie dziwni. Myślą że ich immunitet jest ważniejszy od Straży Granicznej. By się wstydzili mówić do Straży Granicznej ze mają immunitet. Chcą na siłę zmusić Straż Graniczną żeby wpuściła tych uchodźców do Polski. Jeśli ich wpuszczą będzie następna grupa uchodźców tego samego się dopominała i nie będzie wtedy widoczny koniec migracji.
         • mobic Re: AFGANISTAN 21.08.21, 16:11
          Prezydent Biden nie powinien tak postąpić. Wyprowadzenie wojska Amerykańskiego TAK ale nie w ten sposób. To można było wszystko przewidzieć. Bazy wojskowe Amerykańskie ze sprzętem i bronią dostali się w ręce Talibów. Teraz Talibowie mają nowoczesną broń. Tak nie powinno być.
          • marii51 Re: AFGANISTAN 22.08.21, 15:19
           mobic napisał:

           > Prezydent Biden nie powinien tak postąpić. Wyprowadzenie wojska Amerykańskiego
           > TAK ale nie w ten sposób. To można było wszystko przewidzieć. Bazy wojskowe Ame
           > rykańskie ze sprzętem i bronią dostali się w ręce Talibów. Teraz Talibowie mają
           > nowoczesną broń. Tak nie powinno być.

           >
           nie ma spokoju na świecie
           w jednym miejscu troszkę przycichnie to w następnych zaczyna się walka, nienawiść upokorzenia

           przecież jest tyle miejsć na świecie jeszcze niezaludnionych ...
         • marii51 Re: AFGANISTAN 22.08.21, 15:05
          Oświadczenie episkopatu w sprawie uchodźców. "Podsycanie niechęci względem przybyszów jest działaniem niegodziwym"
          W niedzielę w mediach pojawił się też komunikat KEP w sprawie migrantów docierających do Polski. Episkopat zwrócił szczególną uwagę na sytuację, która ma miejsce w Usnarzu Górnym na granicy z Białorusią, gdzie od dwóch tygodni przebywają migranci z Afganistanu.

          "Humanitarna i ewangeliczna reakcja na problemy związane z migrantami i uchodźcami nie może być nigdy ograniczana czy zawieszana przez jakąkolwiek jurysdykcję. Gościnność względem obcego jest jednym z wyznaczników naszej wiary" - napisał przewodniczący Rady KEP ds. Migracji i Pielgrzymek biskup Krzysztof Zadarko.
          KEP zaznacza, że troska o własnych obywateli jest zrozumiała, ale nie jest wystarczającą przesłanką do tego, by uniemożliwić pomoc osobom, które potrzebują schronienia. W słowach skierowanych do polityków i pracowników mediów zwrócono też uwagę, że "podsycanie niechęci i wrogości względem znajdujących się w dramatycznym położeniu przybyszów jest działaniem niegodziwym".

          "Żaden przekaz medialny, relacjonujący nawet najtrudniejsze sprawy, nie może prowadzić do pogardy dla migranta. (…) Rodzące się natomiast wątpliwości i obawy powinny być rozwiane przez prawdziwą informację, dialog i autentyczne świadectwo" - napisali duchowni.          KEP zaznacza, że dramat uchodźców nie może być wykorzystywany do budzenia uprzedzeń w "imię fałszywego patriotyzmu"
          KEP podkreśla, że ludzki dramat nie może być instrumentem wykorzystywanym do budzenia uprzedzeń i ksenofobicznych nastrojów, "zwłaszcza budzonych w imię fałszywie rozumianego patriotyzmu, który poniża ludzi przybywających z innego regionu świata, innej kultury lub religii". Według episkopatu takie zachowanie jest nie tylko nieludzkie, ale też niechrześcijańskie.

          "Nasi przodkowie byli emigrantami i uchodźcami podczas zaborów, w czasie II Wojny Światowej i w latach komunizmu. Doświadczali pomocy ludzi innych kultur i religii. Odmawianie przybyszom ich fundamentalnych praw jest odwracaniem się od własnej historii i zaprzeczeniem naszego chrześcijańskiego dziedzictwa" - tłumaczą duchowni.

          Migranci od kilkunastu dni przetrzymywani na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna nie wpuszcza ich do Polski, białoruscy pogranicznicy nie pozwalają im się cofnąć. Usnarz Górny, 19 sierpnia 2021
          Adwokat: Mamy do czynienia z torturami. Polskie władze naruszają prawo
          "Zdajemy sobie sprawę ze złożoności uwarunkowań geopolitycznych, wywołujących aktualne procesy migracyjne. Żywimy przekonanie, że odpowiedzialni za przestrzeganie prawa będą w pełni respektować międzynarodowe zobowiązania wobec osób poszukujących ochrony, w tym również prawa do złożenia wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej" - napisano dalej.

          Biskup Zadarko przypomniał, że władza faktycznie ma prawo podejmować działania przeciwko nieuregulowanym migrantom, ale rządzący nie mogą przy tym zapominać o prawach człowieka. "Należy jednocześnie pamiętać o podstawowej różnicy, jaka zachodzi pomiędzy uchodźcami - którzy uciekają z kraju z przyczyn politycznych, religijnych, etnicznych lub innych form prześladowania czy wojen - a osobami, które po prostu szukają nielegalnego wejścia do kraju i tymi, którzy wyjeżdżają tylko po to, aby polepszyć swoją sytuację materialną" - czytamy w dalszej części komunikatu.
          -------------
          mowić w Kościele ,, dlaczego nie poechać tam i dostarczyć
          księża maja samochody mają pokoje gościnne to niech ruszą z pomocą !!!
           • mobic Re: AFGANISTAN 22.08.21, 19:38
            Humanitarna i ewangeliczna reakcja na problemy związane z migrantami i uchodźcami nie może być nigdy ograniczana czy zawieszana przez jakąkolwiek jurysdykcję.

            Dobrze to mówią tylko powinni to powiedzieć Łukaszence bo oni przebywają w Białorusi.
            • marii51 PAD ZWOŁAŁ 22.08.21, 21:13
             W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada na temat bieżącej sytuacji bezpieczeństwa m.in. w związku z wydarzeniami w Afganistanie. Poza głową państwa uczestniczyli w niej między innymi premier Mateusz Morawiecki, szef jego kancelarii Michał Dworczyk, a także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27483127,duda-zwolal-narade-w-biurze-bezpieczenstwa-narodowego-tematem.html
             • marii51 Re: PAD ZWOŁAŁ 23.08.21, 12:54
              Premierzy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii: wzywamy Białoruś do zaprzestania działań
              dzisiaj, 10:45PolskaBieżący kryzys na granicach z Białorusią został zaplanowany i systematycznie zorganizowany przez reżim Alaksandra Łukaszenki - podkreślili premierzy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w wydanym oświadczeniu. Wezwali też władze białoruskie do zaprzestania działań prowadzących do eskalacji napięć.

              www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-23/premierzy-polski-litwy-lotwy-i-estonii-wzywamy-bialorus-do-zaprzestania-dzialan/
              ŁOKASZENKA chce udowodnić jaki on jest dobry czlowiek
              i czyni to kosztem sasiednich państw              www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-23/premierzy-polski-litwy-lotwy-i-estonii-wzywamy-bialorus-do-zaprzestania-dzialan/
               • marii51 Re: PAD ZWOŁAŁ 23.08.21, 15:43
                planuja tam się dogadać....bo na jaednej ziemi i Talibowie i
                pozostali mają wystarczająco miejsxa,żeby tam żyć--

                Ahmad Masud, przywódca ostatniej dużej grupy oporu, zapowiedział, że jest gotowy do dialogu z talibami na temat "szerokiego" rządu. Zapewnia, że nie chce wojny, jednak gdyby odrzucono możliwość rozmów, będzie ona nieunikniona. Masud kontroluje tereny w Dolinie Pandższeru. Według ostatnich informacji talibowie mieli tam wysłać setki swoich bojowników.
                -
                • marii51 Re: PAD ZWOŁAŁ 23.08.21, 21:19
                 Dworczyk: Do Polski przyleciało już ponad 500 Afgańczyków. Trafią do ośrodków dla imigrantów i hoteli
                 Dworczyk: Z Afganistanu ewakuowano do Polski ponad 500 osób. Sytuacja na lotnisku coraz trudniejsza
                 Jak dodał, sytuacja na kabulskim lotnisku jest "coraz trudniejsza". - Coraz trudniej dostać się na bezpieczną część lotniska, kontrolowaną przez oddziały sojusznicy. Absolutna większość osób, która z nami współpracowała, jest już w Polsce albo w drodze do Polski. Nasi dyplomaci i żołnierze pozostaną jeszcze w Afganistanie, ale sytuacja staje się coraz niebezpieczniejsza. Pojawiają się informacje o możliwych atakach terrorystycznych wokół lotniska. Napływ osób, które trafiają do bezpiecznej strefy lotniska, jest coraz mniejszy - przekazał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

                 23.08.2021 15:47
                 Około godziny 15.30 do Polski przyleciał samolot z 70 uchodźcami z Afganistanu - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, w ostatnich dniach do kraju przybyło ponad 500 obywateli Afganistanu.Tekst linku
                 • pia.ed Re: PAD ZWOŁAŁ 24.08.21, 11:43

                  https://bi.im-g.pl/im/8b/36/1a/z27486603IH,Migranci-przetrzymywani-od-kilkunastu-dni-pod-goly.jpg                  marii51 napisała:

                  > Dworczyk: Do Polski przyleciało już ponad 500 Afgańczyków. Trafią do ośrodków d
                  > la imigrantów i hoteli
                  > Dworczyk: Z Afganistanu ewakuowano do Polski ponad 500 osób. Sytuacja na lotnis
                  > ku coraz trudniejsza
                  > Jak dodał, sytuacja na kabulskim lotnisku jest "coraz trudniejsza". - Coraz tru
                  > dniej dostać się na bezpieczną część lotniska, kontrolowaną przez oddziały soju
                  > sznicy. Absolutna większość osób, która z nami współpracowała, jest już w Polsc
                  > e albo w drodze do Polski. Nasi dyplomaci i żołnierze pozostaną jeszcze w Afgan
                  > istanie, ale sytuacja staje się coraz niebezpieczniejsza. Pojawiają się informa
                  > cje o możliwych atakach terrorystycznych wokół lotniska. Napływ osób, które tra
                  > fiają do bezpiecznej strefy lotniska, jest coraz mniejszy - przekazał szef Kanc
                  > elarii Prezesa Rady Ministrów.
                  >
                  > 23.08.2021 15:47
                  > Około godziny 15.30 do Polski przyleciał samolot z 70 uchodźcami z Afganistanu
                  > - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, w ostatnich
                  > dniach do kraju przybyło ponad 500 obywateli Afganistanu.Tekst linku
                  >
            • pia.ed Re: AFGANISTAN 24.08.21, 11:55


             mobic napisał:

             > Humanitarna i ewangeliczna reakcja na problemy związane z migrantami i uchodźca
             > mi nie może być nigdy ograniczana czy zawieszana przez jakąkolwiek jurysdykcję.
             >
             > Dobrze to mówią tylko powinni to powiedzieć Łukaszence bo oni przebywają w Białorusi.             Oni przebywaja na ziemi niczyjej, bo taka jest normalnie pomiedzy panstwami...
             Nie pamietasz pasu ziemi w Swinoujsciu?


             Poniewaz tak wspolczujesz tym mezczyznom, to moze zaproponujesz, ze jednego z nich
             przyjmiesz do swojego domu?
             Jesli juz bedzie mial protektora, ktory zapewni mu opieke na dlugie lata, a moze nawet zakupi kozy
             aby te mogl pasc, tak jak robil cale zycie, to bedzie mu latwiej uzyskac azyl!


             https://bi.im-g.pl/im/8b/36/1a/z27486603IH,Migranci-przetrzymywani-od-kilkunastu-dni-pod-goly.jpg
              • mobic Re: AFGANISTAN 24.08.21, 16:49
               Jest źle będzie jeszcze gorzej. Źle postąpił prezydent Bin. Były przezydent Tramp ma rację to nie tak piwinno być przeprowadzone. Bazy Amerykańskie z wyposażeniem, z bronią przejęli Talibowie.
               • mobic Re: AFGANISTAN 24.08.21, 20:28
                doniesienia dotyczą zbiorowych egzekucji cywilów i członków afgańskich służb bezpieczeństwa, którzy się poddali.
                www.google.com/amp/s/www.rmf24.pl/newsamp-zbiorowe-egzekucje-cywilow-w-afganistanie-wiarygodne-doniesi,nId,5439700
                • mobic Zwycięstwo talibów 25.08.21, 10:47
                 Osiągnęliśmy to, na czym nam zależało - wolność naszego kraju i niezależność naszego narodu - oświadczył rzecznik biura politycznego talibów dodając w rozmowie z Al Dżazirą, że to koniec wojny w Afganistanie.


                 Wojnę wygrali talibowie.
                 Trzeba teraz podsumować straty USA i koalicji. Koszta, ilu rannych i zabitych.
                • marii51 Re: AFGANISTAN 26.08.21, 22:00
                 Kabul. Amerykanie wśród ofiar zamachu.
                 Pentagon na konferencji: Śmierć poniosło 12 żołnierzy


                 NIKT NIE ZWROCI SYNÓW MATKOM [*}
                 wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27498805,kabul-amerykanscy-zolnierze-wsrod-ofiar-zamachu-nieoficjalnie.html
              • marii51 Re: AFGANISTAN? a place zabaw w POLSCE 25.08.21, 11:49
               Jak jednak zwraca uwagę w swoim komentarzu dziennikarz "Super Expressu" Tomasz Walczak, "kwestia migracyjna w Polsce nie rozstrzyga się dziś na granicy", ale... placach zabaw polskich miast.
               dziennikarz Tekst linku
               obseruje i ma swoje wnioski
               Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy rozpala do czerwoności polską debatę publiczną. Zasadniczo debaty to nie przypomina w ogóle, bo atmosfera podobna jest raczej do imprezy w remizie, w czasie której jej uczestnicy spory wyjaśniają sobie sztachetami. Z jednej strony prężenie muskułów, husarskie skrzydła i odczłowieczanie zapędzonych na granicę przez Białorusinów migrantów z dalekich krajów. Z drugiej wysokie moralne tony, pielgrzymki na granicę zaniepokojonych parlamentarzystów i totalna krytyka polskiego państwa. Chaos w czystej postaci.
               • pia.ed Place zabaw w POLSCE 25.08.21, 22:39

                Przy migracji zarobkowej problemy sa minimalne... Szwedzkim problemem jest
                olbrzymi naplyw ludzi zupelnie innej kultury, ktorzy mieszkaja w duzych
                skupiskach ludzi takich samych jak oni... i dlatego nie ucza sie jezyka....
                Z kolei z braku znajomosci jezyka nie pracuja ... a ich dzieci nie radza sobie w szkole!!!
                Stad sie biora gangi, ktore potem sie zabijaja nawzajem!
             • marii51 Re: AFGANISTAN na granicy czyli na czyjej ziemi? 25.08.21, 21:07
              pia.ed napisała: m/inn
              Oni przebywaja na ziemi niczyjej, bo taka jest normalnie pomiedzy panstwami.
              g]..              Migranci na granicy polsko-białoruskiej są już 16 dni. Według informacji Straży Granicznej grupa liczy obecnie 24 osoby. Jednak Fundacja Ocalenie mówi o 32 osobach. 25 osób źle się czuje, z tego 12 jest ciężko chorych. W najgorszym stanie jest 52-latka, która kilka dni temu przestała wstawać. - Ma chore nerki, ma trudności z oddychaniem, bolą ją płuca, ma chory kręgosłup. (...) Jest to 52-letnia kobieta. To jest tragedia, co tutaj się dzieje - przekazała we wtorek Kalina Czwarnóg z Fundacji Ocalenie. Uchodźcy nie mają nic do jedzenia, piją wodę z brudnego strumyczka

              Po której stronie granicy są migranci? "Niezbędne wyznaczenie z dokładnością do centymetra"
              • pia.ed Re: AFGANISTAN na granicy czyli na czyjej ziemi? 25.08.21, 22:47
               Podobno sa på stronie bialoruskiej... a jednak nakazano Polsce udzielic im pomocy!!


               > Po której stronie granicy są migranci? "Niezbędne wyznaczenie z dokładnością do
               > centymetra"


               TEN ARTYKUL ZNALAZLAM NA 60-KACH...

               waidelotte.org/operacja-sluza-co-naprawde-sie-dzieje-na-polsko-bialoruskiej-granicy/?s=07&fbclid=IwAR24fe4284CGTo2xWf34C5m_kuWOyOUgfZ4MU4M584uP2ZokIqEFF8dS5sI


               PS. A tak w ogole to nie mam juz ochoty wiecej na ten temat dyskutowac sad
                • marii51 Re: AFGANISTAN czyli pierwszy zamach 26.08.21, 17:33
                 w okolicy bramy wylatująch też do Polski

                 Szczegóły zamachu nie są jeszcze znane.
                 Według nieoficjalnych informacji podawanych przez amerykańskie media była to złożona operacja z użyciem zamachowca-samobójcy. Po jego detonacji inni sprawcy mieli dodatkowo zacząć strzelać. Do zamachu miało dojść w pewnym oddaleniu od bramy.

                 Nie wiadomo, ile jest ofiar,
                 jednak z pierwszych zdjęć i nagrań wygląda na to, że na pewno są liczni ranni cywile. W tym część ciężko. Rannych miało zostać też 2-3 amerykańskich żołnierzy.


                 co zrobić? przecież jeśli samobojca postanawia dzięki zamachowi zostac świętym
                 to nikt go nie powstrzyma

                 Tekst linku
                 • marii51 Re: AFGANISTAN 100 tys wywieziono w ciągu 2 tyg 26.08.21, 18:44
                  Choć zrodziła się w chaosie i tragedii, to w kolejnych dniach ewakuacja z Kabulu przeistoczyła się imponujące osiągnięcie. Ze stolicy Afganistanu w niecałe dwa tygodnie wywieziono już niemal sto tysięcy ludzi. Ta największa w swoim rodzaju operacja zmierza jednak ku końcowi, który został przyśpieszony przez zamach
                  ale
                  jednak zamach i a chętnych jeszcze wymgrować zostalo b duzo....
                  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27498233,zmierzch-imponujacej-operacji-ewakuacja-z-kabulu-przycmila.html
                  • marii51 Re: AFGANISTAN 100 tys wywieziono w ciągu 2 tyg 26.08.21, 20:19
                   PRZEDSTAWICIELE RZĄDU z ukrytą smiałością się nazywają
                   -i potrafią powiedzieć--..nie ,bo nie ! https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/240794044_4152068071515238_5764052017222111935_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-5&_nc_sid=825194&_nc_ohc=fWNQN7JBvrAAX8K8QvA&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=374ceac1d1851966d77bec9c7be4c3ba&oe=614DA55B
                   czyt na fb -Zosia Sanejko
                   Przed chwilą w relacji TVN24 widziałam dwóch duchownych (ks Wojciecha Lemańskiego i pastora Michała Jabłońskiego z Kościoła Ewangelicko - Reformowanego), którzy w odruchu miłości bliźniego dotarli do Usnarza z jedzeniem, wodą i lekami dla koczujących tam uchodźców. Mieli nadzieję, że to wojsko co to ma kapelanów i mieni się chrześcijańskie nie stanie na drodze kapłana z chlebem i wodą.
                   I ich też nie wpuścili!!
                   Jasne, jeszcze by suweren zaczął myśleć, że ci biedni, wymęczeni uciekinierzy to też ludzie skoro księża im chleb podają..
                   Nie mam słów, łzy pieką wstydem.
                   Auchwitz kroczy w ślad za obojętnością.
                   Ktoś jeszcze oburza się na słowa pana Władka Frasyniuka?
                   Jak nazywać kogoś, kto zza maski za którą ukrywa swoją tożsamość patrzy z głupawym uśmiechem na nędzę, upokorzenie i głód. I nie tylko nie pomaga, ale nie pozwala pomóc!
                   „Byłem głodny, a nie nakarmiliście mnie..”
                   • mobic Głupota ogarnia wszystkich 27.08.21, 14:38
                    Głupota i jeszcze raz głupota. Tak ciężko zrozumieć że granicę przekracza się legalnie na przejściu granicznym a nie na dziko w polu. Takie przekraczanie granicy czy wymuszanie od Straży Granicznej żeby nie pilnowała granicy żeby na dziko wpuszczała takie próby powinni być surowo karane. Miłosierdzie Polska okazała bo dwa tiry z pomocą dla tych co koczują stali przed przejściem granicznym ale strona Białoruska ich nie wpuściła. Księża którzy z litością chcą nielegalnie granice przekroczyć powinni zwrócić się z prośbą do strony Białoruskiej o wpuszczenie tych tirów. Ale po co mają to robić? Jeśli by tak postąpili to wszystko by było na TAK a tu trzeba pokazać że jest wszystko na NIE.
                    • pia.ed Re: Głupota ogarnia wszystkich 27.08.21, 17:26
                     Prrzeczytajcie wpis nicka dociek... ktory kopiuje prztlumaczone na jezyk polski,
                     arabskie instrukcje, jak sie dostac na Litwe, a potem do wybranego kraju w Europie zachodniej...

                     forum.gazeta.pl/forum/w,29055,172234623,172234623,Polsko_obudz_sie_Czas_skonczyc_z_hanba_i_wstydem.html
                      • pia.ed Re: Głupota ogarnia wszystkich 28.08.21, 12:45
                       Szwedzi juz tak ni wariuja nauczeni doswiadczeniem z roku 2015 ... Wtedy Szwecje zalala fala uchodzcow
                       niby z Syrii, ale co drugi mlody mezczyzna byl Afganem mieszkajacym najczesciej w Iraku
                       i czasem tam nawet urodzonym. Wielu z nich bylo przestepcami, bo wiadomo, ze z czegos musieli sie utrzymywac bedac tam nielegalnie!
                       Swoja "kulture" przeniesli do Szwecji i w pierwszym roku zabijali sie nawzajem nozami o byle glupstwo!


                       mobic napisał:
                       > Cha, cha, cha. Przeczytałem taki napis. "Pomóż uchodźców z Afganistanu, kupując
                       > prenumeratę"
                       > Niestety nie wykupię.
                       >
                       >
                       • pia.ed Jarosław Jakimowicz 28.08.21, 16:47

                        Jarosław Jakimowicz o migrantach na granicy polsko-białoruskiej

                        Jarosław Jakimowicz postanowił podzielić się na wizji refleksją na temat zachowania migrantów na polsko-białoruskiej granicy, którzy piją wodę z jeziora. Aktor przyznał, że on sam nie miałby problemu i wiedziałby co ma zrobić w ich sytuacji.

                        - Ci migranci piją wodę z jeziora. Odruchem naturalnym człowieka w tego typu sytuacji, mi jeśli brakowałoby mi jedzenia, wody to bym wstał, machnął ręką i sobie poszedł. Nie uczestniczyłbym dłużej w tym cyrku. Poza tym oni są po stronie białoruskiej, więc to do Białorusinów wołajcie, żeby im tam pomogli - dodał na koniec.

                        • mobic Re: Jarosław Jakimowicz 28.08.21, 18:05
                         Wodę że strumyka mogą mieć zdrowszą niż ta z Wisły z Warszawy. A gdzie byli ci z dobrym sercem jak my w PRLu w wojsku wodę piliśmy zaczerpaną chełmem z kałuży nikt na to nie zwracał uwagi. Nikt wtedy się nad nami nie litował.
                         Wiem z mediów że Białorusini im dostarczają żywność, wodę i nawet papierosy.
                         • marii51 Re: Jak zakończy się 28.08.21, 18:30
                          ta sytuacja z tą garstką ludzi?
                          'oni nie mają gdzie isć dalej ,ani nie chce ich Lukaszenko przyjąc spowotem ///

                          ani na MINISTER od spraw bezpieczeńsywa -CZYLI = JK.
                          bo PRZEBYWA NA URLOPIE , NIE MYSLI WCALE ,ŻEBY z tym poradzić tak po ludzku ,jak katolik i chrzescijanin

                          ----a może też byc tak,że to dopiero się zaczyna?
                          -
                          a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.--marii51
                         • mobic Re: Jak zakończy się 28.08.21, 18:47
                          Poradzić tak po ludzku ,jak katolik i chrześcijanin to trzeba nielegalnie na dziko granicę przekroczyc żeby się do nich dostać. Legalnie na granicy to dwa tiry z Polski czekają żeby wiechac do nich z pomocą ale Białoruś nie wyraża zgody.
                         • pia.ed Bialorusini pomagaja... 29.08.21, 20:56
                          mobic napisał:

                          > Wiem z mediów że Białorusini im dostarczają żywność, wodę i nawet papierosy.


                          https://images.aftonbladet-cdn.se/v2/images/6b8f973a-c944-436e-8867-018730d24b89?fit=crop&format=auto&h=293&q=50&w=800&s=abb4c7df96ddf468b54fadfb766b2b1ee3c35a4b                          Oczywiscie, ze im dostarczaja jedzenie nawet dla tego zadbanego perskiego kota, ktorego jedna z kobiet przywiozla samolotem, bo "szedl za nia" - jak powiedziala w wywiadzie... Obie kobiety na zdjeciu maja tez czyste ubrania, co byloby niemozliwe, gdyby przez ponad dwa tygodnie spaly na wilgotnej ziemi, bez mozliwosci umycia sie czy prania... dlatego to wszystko wyglada na medialny cyrk!

                          www.aftonbladet.se/nyheter/a/mr51R4/har-stoppas-afghanska-flyktingar-vid-eus-grans
                         • pia.ed Osrodek dla azylowcow pod Warszawa... 30.08.21, 13:40
                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27509342,ewakuowani-afganczycy.html#s=BoxOpImg1


                          Dwóch synów Afgańczyków ewakuowanych z kraju zatruło się grzybami w podwarszawskim ośrodku dla uchodźców. Zbierali je, ponieważ byli głodni...


                          Nikt już wam w łzawe historie nie wierzy. Poszli Afgańcdzycy do lasu i nazbierali grzybów
                          a pozniej zrobili z nich zupę. Historia jakich wiele i nie ma co dorabiać do tego ideologii.                         • pia.ed Dębak koło Podkowy Leśnej ... 30.08.21, 18:52
                          Okazuje sie, ze to byl fake news...choc osoba ktora to podaje
                          rzekomo dowiedziala sie tego od ojca dziecka...
                          Czyzby juz myslal o odszkodowaniu? wink
                          A rodzina przyjechala do Polski kilka dni temu...

                          wiadomosci.onet.pl/kraj/sprzeczne-informacje-w-sprawie-smierci-afganskiego-chlopca/6mfj9ml?utm_source=browser_viasg_wiadomosci&utm_medium=pushpushgo&utm_campaign=allonet_00d_&srcc=ucs
                         • pia.ed Jadłospis w ośrodku dla cudzoziemców 02.09.21, 12:52
                          Rodzina afganska jest w Polsce chyba tranzyten, bo zabrana zostala polskim samolotem
                          NA PROSBE RZADU WIELKIEJ BRYTANII, wiec juz niedlugo zostanie przewieziona...
                          Tam dostana do reki pieniadze na wyzywienie tak jak w Szwecji... i oszczedzajac
                          beda miec mozliwosc odlozyc na przemytnikow] ktorzy przeszmugluja im
                          nastepnych czlonkow klanu...

                          wiadomosci.onet.pl/warszawa/jak-wyglada-wyzywienie-w-osrodku-dla-migrantow-ujawniono-jadlospis/wpdes80


                         • marii51 Re: Tym na granicy nic nie brakuje... 04.09.21, 15:03
                          pia.ed napisała:

                          > Zadbani mezczyzni z brzuszkami wink


                          rzeczywiście dorodne chłopy od jakiegoś czasu przecież niczym się nie zajmują
                          do pracy nie chodzą , ani nawet sklepu--bo ktoś nakarmi ---
                          nieżle jak widać..///.
                          >>Nic im życia nie upiększa ,a samarka coraz
                          większa...
                          ps
                         • marii51 Re: Tym na granicy nic nie brakuje... 06.09.21, 00:20
                          Afganistan. Walki o ostatnią prowincję,
                          szef ruchu oporu zgodził się negocjować.
                          "Decydująca noc
                          "

                          Przywódca bojowników walczących z talibami w Dolinie Pandższiru wyraził gotowość
                          do rozmów, których celem byłoby zakończenie walk.
                          Lider Narodowego Frontu Oporu (NRF) Ahmad Masud
                          zadeklarował to na jednym z portali społecznościowych.
                          Negocjacje zaproponowali tamtejsi duchowni

                          ps .. a więc mam rację ,że nasi tu rządzący absolutnie w POLSCE
                          Z NIKIM NIE MAJĄ ZAMIARU NASZA OPOZYCJA nie ma żadnych praw o czym koliek decydować

                          zanim wprowadzili stan wyjątkowy to nie miał prawa Prezydent AD wyrażąć swoją aprobate, nie było żadnych narad !!!! a po co istnieje
                          bezpieczeństwa Narodowego
                          wystarczy ze na nowogrodzkiej zdecydował Kaczyński gdy wrocił z urlopu!!!
                          jednak 20 letni pobytU wojsk w AFGANISTANIE
                          TO NAWET tALIBOWIE wyzywani od czci i wiary --zwołują do negocjacji

                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27536730,afganistan-walki-o-ostatnia-prowincje-szef-ruchu-oporu-zgodzil.html
                         • pia.ed Przeczytaj to jeszcze raz... 07.09.21, 10:42
                          Przywódca bojowników walczących z talibami (...)
                          wyraził gotowość do rozmów,
                          których celem byłoby zakończenie walk.
                          Lider Narodowego Frontu Oporu (NRF) Ahmad Masud
                          zadeklarował to na jednym z portali społecznościowych...
                          marii51 napisała:

                          TO NAWET tALIBOWIE wyzywani od czci i wiary --zwołują do negocjacji
                          >
                          > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27536730,afganistan-walki-o-ostatnia-prowincje-szef-ruchu-oporu-zgodzil.html
                         • pia.ed Tak samo klamali w Szwecji... 11.09.21, 21:05
                          Ci z Usnarza opowiadaja co raz inna historie wink

                          Na nagraniach mówią też że są Afgańczykami (choć nie mówią w ojczystym języku),
                          wszyscy są chorzy, mają mniej niż 14 lat - więc nie wolno im robić zdjęć
                          ani pobierać odcisków palców.


                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27547624,migrantow-z-usnarza-do-lasu-wywiozly-polskie-sluzby-tak-mowia.html#s=BoxOpMT
                         • pia.ed Organizacje apelują do prezydenta Lublina ... 11.09.21, 22:00
                          www.onet.pl/informacje/onetlublin/organizacje-apeluja-do-prezydenta-lublina-o-przyjecie-migrantow/xlz6bcf,79cfc278


                          Do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka wpłynął apel o ogłoszenie gotowości
                          do przyjęcia przez miasto migrantów z Afganistanu.
                          Pod pismem podpisały się 32 lubelskie organizacje.
                         • pia.ed Organizacje apelują do prezydenta Lublina .. 12.09.21, 02:18
                          marii51 napisała:
                          > Do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka wpłynął apel o ogłoszenie gotowości do przyjęcia
                          przez miasto migrantów z Afganistanu. Pod pismem podpisały się 32 lubelskie organizacje.


                          > ZAŁAMKA jak usłyszą z pis
                          >

                          A ja z kolei chcialabym wiedziec kto bedzie utrzymywal migrantow i w jaki sposob znajda dla nich mieszkania, ktorych brakuje nawet dla mieszkancow Lublina? Czyzby o tym nie pomysleli??? wink
                         • pia.ed Ciekawy artykul... ile kosztuja Polske "azylanci" 12.09.21, 23:45
                          Rekordy biją próby nielegalnego przekraczania polskiej granicy. Tylko w sierpniu odnotowano ich ponad 3,5 tys., w pierwszym tygodniu września – ponad 1,3 tys.
                          W ostatni czwartek podlascy pogranicznicy udaremnili próbę nielegalnego przekroczenia granicy przez niemal 300 cudzoziemców. Spore koszty W większości nielegalnie próbujący się przedostać przez tzw. zieloną granicę nie trafiają do polskich ośrodków, są wypychani z powrotem – obecnie głównie na Białoruś, skąd płynie ogromna rzesza cudzoziemców z Iraku, Somalii, Afganistanu...


                          www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/coraz-wi%c4%99ksza-liczba-cudzoziemc%c3%b3w-prosi-polsk%c4%99-o-ochron%c4%99-mi%c4%99dzynarodow%c4%85/ar-AAOmE1s?ocid=msedgntp
                         • pia.ed Próby nielegalnego przekraczenia granicy 19.09.21, 10:52
                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27588852,uchodzcy-na-granicy-z-bialorusia-migranci-znalezli-juz-sposob.html#s=BoxOpImg3


                          Straż Graniczna zapobiegła wczoraj, 18 września, wszystkim 324 próbom nielegalnego
                          przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.
                          Za pomocnictwo zatrzymano dwóch cudzoziemców: obywateli Uzbekistanu i Gruzji.
                          Dzień wcześniej SG miała udaremnić 242 takie próby.
                         • pia.ed Re: Próby nielegalnego przekraczenia granicy 21.09.21, 11:33
                          marii51 napisała:
                          -Za pomocnictwo zatrzymano dwóch cudzoziemców: obywateli Uzbekistanu i Gruzji.


                          TO SA ZWYKLI SZMUGLOWNICY... PEWNIE PRZYBYLI TYM SAMYM SAMOLOTEM
                          CO CI NIBY AFGANCZYCY, ABY ZARABIAC PIENIADZE...

                          Kiedy ich zlapali, to na ich miejsce znajdzie sie setki innych szmuglarzy... nazywa sie ich
                          handlarzami zywym towarem...


                          Nie rozumiem Marysiu o co Ci chodzi sad jak wpuszcza do Polski te grupe go Polski,
                          to zaraz na granicy pojawia sie dziesiatki tysiecy innych migrantow, nawet z KUBY
                          i Polska ma im wszytkim udzielic azylu??? Bo przeciez odeslac ich nie moze do ich krajow...


                         • pia.ed Próby nielegalnego przekraczenia granicy 21.09.21, 11:46
                          Teraz beda karmili Polakow takimi historyjkami, ktore nawet nie wiadomo czy sa prawdziwe..
                          Nawet jak sa prawdziwe, to w Afganistanie jest jeszcze 18 000 000 obywateli, z ktorych
                          co najmniej 9 000 000 chcialaby do Europy... i co? Polska mialaby ich wszystkich wpuscic???


                          W grupie w Usnarzu jest 52-letnia pani Gul z dwójką synów i trzema córkami, która jest po trzech operacjach kręgosłupa. To o jej stanie zdrowia docierały najbardziej niepokojące doniesienia. Na pewnym etapie była już tak wyczerpana, że nie wstawała i nie wychodziła z namiotu. Świat za to dobrze poznał jej córki, w tym najmłodszą, zaledwie 15-letnią. A to za sprawą przejmujących, choć zrobionych z oddali zdjęć.

                          Na niektórych z nich fotoreporterzy uchwycili, jak dziewczyny tulą kota Fijuza, zabranego z Afganistanu.

                          Pracownicy fundacji Ocalenie są w kontakcie z siostrą pani Gul. Właśnie opublikowali e-mail, jaki otrzymali od niej 2 września:

                          „Droga K.,

                          Dziękuję za wieści o ich sytuacji. Trochę ulżyło mi, kiedy napisałaś, że moja siostra poczuła się lepiej, ale wciąż martwię się warunkami, w jakich przebywają, które opisywały media.

                          Moja siostra Gul zajmowała się domem i dziećmi. Jej najstarszy syn, Faisal pracował jako asystent w klinice hematologicznej razem ze swoim ojcem. Jej najstarsza córka – Mursal – była nauczycielką. Masoud właśnie skończył ekonomię na uniwersytecie i chciał zacząć pracę. Młodsze córki Gul: Nargis, Mariam i Hajera wciąż się uczyły.

                          Jesteś pewnie świadoma sytuacji w Afganistanie. To nie jest bezpieczne miejsce, szczególnie dla pracujących kobiet. Talibowie zbliżali się do Kabulu, to nie było bezpieczne miejsce dla mojej rodziny. Już dostawali groźby ze strony talibów. Dlatego zdecydowali się uciec z Afganistanu. Moja siostra martwiła się o bezpieczeństwo swoich dzieci i to też miało wpływ na jej zdrowie.


                          [...] To są bezbronni, niewinni ludzie, którzy uciekli tylko ze względu na swoje bezpieczeństwo. Dostałam informację od sąsiadów z Kabulu, że dom mojej siostry został już kilkakrotnie przeszukany przez talibów. Szukają ich. Jednym z powodów ich ucieczki było to, że talibowie zmuszają młode dziewczyny do małżeństw, a przecież Gul ma młode córki. Mursal była nauczycielką, a jak wiesz talibowie nie pozwalają kobietom pracować. Ona już dostawała groźby śmierci ze względu na swój zawód. Moja siostra pod żadnym pozorem nie może wrócić do Afganistanu, to nie jest bezpieczne miejsce dla jej rodziny.

                          Proszę, informuj mnie o ich sytuacji i nie wahaj się zapytać o cokolwiek.

                          Uprzejmie pozdrawiam,

                          M."


                         • pia.ed Re: Próby nielegalnego przekraczenia granicy 21.09.21, 12:52
                          Dziewczynki z BIALEGOSTOKU chca przyjecia "uchodzcow" ... pewnie do swoich pokojow u rodzicow wink
                          pod haslem "Otworzcie serca"... Wlasnie to haslo gloszene przez premiera Szwecji w 2015 roku spowodowalo, ze przyjeto 150 000 migrantow, a przy wyborach rok pozniej, owczesny premier zostal wywalony ze swego stanowiska!
                          Obecny premier Szwecji wygral tylko dlatego, ze obiecal, ze juz wiecej nie dopusci do tego co zrobil jego poprzednik...

                          bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,27502711,bialystok-solidarny-z-uchodzcami-w-usnarzu-gornym-zaden-czlowiek.html
                         • pia.ed Sytuacja na granicy z Litwą... 23.09.21, 01:25
                          www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rudniki-na-litwie-tak-jest-w-obozie-dla-imigrantow-mieszkancy-wsi-stworzyli-milicje/we1g8s4?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

                          "Fakt" sprawdził, jak wygląda pogranicze litewsko-białoruskie, które w ostatnich miesiącach
                          szturmowały grupy imigrantów z Afganistanu, Iraku, Syrii, czy Konga. Byliśmy w obozie
                          dla nielegalnie przekraczających granicę mężczyzn. Uczestniczyliśmy w patrolu
                          tzw. straży obywatelskiej, czyli czegoś w rodzaju wiejskiej milicji, która szuka uchodźców
                          po lasach. Wiemy, że patrolom tym pomagają polscy policjanci, których sprowadzono na Litwę

                         • marii51 Re: Sytuacja na granicy z Litwą... 23.09.21, 13:19
                          PIAED
                          Teraz beda karmili Polakow takimi historyjkami, ktore nawet nie wiadomo czy sa prawdziwe..
                          Nawet jak sa prawdziwe, to w Afganistanie jest jeszcze 18 000 000 obywateli, z ktorych
                          co najmniej 9 000 000 chcialaby do Europy... i co? Polska mialaby ich wszystkich wpuscic???

                          Ostatnio napisano,że wszyscy ,
                          którzy pracowali dla BRYTYJSKIEJ ARMII
                          --
                         • marii51 Re: Sytuacja na granicy z Biłorusią 23.09.21, 14:53
                          To graniczny ping-pong", "Boję się, że zastaniemy tam masowy grób uchodźców". Prawniczka o sytuacji na Podlasiu
                          https://bi.im-g.pl/im/17/52/1a/z27602199IH.jpg
                          Piotr Chałubiński
                          23.09.2021 14:41
                          - Boję się, że gdy już ten "stan wyjątkowy" minie, to znajdziemy w przygranicznych lasach masowy grób uchodźców - powiedziała Marta Górczyńska z "Grupy Granica" w rozmowie z Gazeta.pl. Prawniczka wraz z kolegami i koleżankami pomaga przedostającym się do Polski migrantom. Często ratuje im życie. - Nie zdajemy sobie sprawy z tego, pod iloma drzewami i krzakami umierają ludzie - podkreśla.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27603616,to-graniczny-ping-pong-boje-sie-ze-zastaniemy-tam-masowy.html
                         • marii51 Re: Sytuacja na granicy z Biłorusią 23.09.21, 15:13
                          do Polaków w kraju ,, tak napisał Z Wiednia

                          a polskiego, dumnego Narodu to nie obchodzi!!!
                          dlaczego Polacy nie jedziecie na granicę aby pomóc?
                          dlaczego nie ma Was tłumem przed Urzędem Rady Ministrów w Warszawie?
                          bo, co? ciepło i przyjemnie w mieszkankach?
                         • pia.ed Jak oszukują uchodzcy... 27.09.21, 12:23

                          "Rzeczpospolita" dotarła do zeznań czterech Syryjczyków, którym udało się przedostać na terytorium Polski, ale później zostali zatrzymani przez policję pod Warszawą.

                          Jednym z nich był 42-letni Mahmoud A., który w 2013 r. uciekł z Syrii do Jordanii, gdzie dostał status uchodźcy. Od tego czasu mieszkał tam, jednak chciał lepszego życia.


                          www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polsko-bialoruska-granica-migranci-ujawnili-schemat-dzialania-przemytnikow/k08bq9g,79cfc278
                          Jak informowały niektóre media, od kilku dni przy granicy polsko-białoruskiej w pobliżu miejscowości Nowy Dwór w powiecie sokólskim miało błąkać się po lesie "trzech niepełnoletnich chłopców i jedna dziewczyna", którzy byli obywatelami Konga. Osoby te zostały zatrzymane przez straż graniczną w nocy z wtorku na środę.

                          - Przeprowadzane badania lekarskie wskazały, ze cudzoziemcy - 4 obywatele Konga (trzech mężczyzn
                          i jedna kobieta) zatrzymani na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki Nowy Dwór pomimo
                          deklaracji o swojej małoletności, które składali osobom postronnym obecnym przy zatrzymaniu,
                          ale też funkcjonariuszom SG, są na pewno osobami powyżej 18 roku życia.


                          - Taka praktyka często wykorzystywana jest przez nielegalnych imigrantów, aby nie trafić do strzeżonych ośrodków, ale na placówkę opiekuńczo–wychowawczą, które są przygotowane pod pobyt dzieci, a z których na pewno jest łatwiej uciec - dodała rzeczniczka SG.


                          wiadomosci.onet.pl/bialystok/granica-polsko-bialoruska-sg-o-czworce-migrantow-z-konga/7rq71gz
                         • marii51 BEZ wyjscia NIKT ICH NIE CHCE... 01.10.21, 13:11
                          "Jedzą liście, zaraz umrą". Kurdyjskie media działają lepiej niż minister Kamiński i nasz MSZ

                          Licząca 32 osoby grupa Kurdów z Iraku, w tym czwórka dzieci, utknęła na polsko-białoruskiej granicy. Z głodu jedzą liście, piją wodę z kałuży, nie mogą wejść na polską stronę, ani cofnąć się na Białoruś. O dramacie swoich rodaków pierwszy raz piszą kurdyjskie media. To takie relacje mogą pokrzyżować szyki Aleksandrowi Łukaszence.

                          CZY NIE ISTNIEJA ŻADNA czerwony krzyż onz nie maja specjalnych sposobów,żeby
                          przemieszcajacych się tzw nichcianych
                          zależc im mijsce gdzies na siecie?????
                          wiadomosci.wp.pl/jedza-liscie-zaraz-umra-kurdyjskie-media-dzialaja-lepiej-niz-minister-kaminski-i-nasz-msz-6688814261844608a
                         • marii51 Re: BEZ wyjscia NIKT ICH NIE CHCE... 03.10.21, 13:26
                          Janka Ochojska
                          3tth0 wrezSeśnrginac orfS isom2ig1rSffe:00id ·
                          Kilkuletnia dziewczynka.
                          Może z Syrii... albo z Iraku…
                          Może ma na imię Alaya… Może ma na imię Leya, czyli “lojalność, troska”…
                          Może ma 9 lat. Może 7. Może 6 i pół. Może w maju miała urodziny. Może są w przyszłym miesiącu…
                          Może w przyszłości chciałaby zostać lekarką. Może prawniczką. Może chciałaby budować domy, projektować je.
                          Może kiedyś ją poznamy. Może nie.
                          Chcę, żebyście ją widzieli. Żebyście dostrzegli jej kurczowo zaciśnięte paluszki na misiu, którego dostała od policjanta lub policjantki. Chcę, żebyście poczuli wyziębienie, które zmusza ją do skulenia się, zniknięcia przed chłodnym wiatrem. Chcę, żebyście słyszeli zamieszanie, które wokół niej się dzieje. Chcę, żebyście słyszeli jej rodziców błagających pograniczników o pozwolenie na legalne złożenie prośby o azyl i proceduralne rozpatrzenie ich wniosku. Chcę, żebyście poczuli jej chwilowe zamyślenie. Oddech, który pierwszy raz od wielu dni przez chwilę pozwolił jej czuć bezpieczeństwo. Bo już nie jest w lesie. Już nie jest na bagnach. Nie rozumie polskiego, nie rozumie nielegalnych procedur. Chcę, żebyście to czuli. Żebyś Ty to poczuła, żebyś Ty to poczuł. To jedyny sposób na znieczulenie. Na chorą, kłamliwą propagandę.
                          Nie wie, że za kilka godzin zostanie odwieziona z powrotem tam, gdzie budziła się w zimnie, głodna a przed sobą miała zasieki i ludzi w mundurach.
                          Pewna jest jedna rzecz. Leya wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami weszli do Polski i zostali z niej wyrzuceni. Są ofiarami wojen. Są ofiarami kłamstw złych reżimów. Są ofiarami nielegalnych wywózek i nieprzyjmowania wniosków o azyl, jaki obserwujemy na naszych granicach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka