Dodaj do ulubionych

EPSO-Ekonomiści

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.04, 14:00
Witajcie. Jest nas podobno 68 osób. Czy ktoś z Was po wpisaniu na liste
rezerwową dostał już jakiś telefon. Ja 2 tyg. temu wysłałem maila do jednej z
Dyr. Gen. Komisji z pytaniem czy mają jakieś wakaty i właśnie otrzymałem
odpowiedź - NEGATYWNĄ. Trochę mnie to zmartwiło, bo podobno mieli mieć dużo
wakatów, a tu nici :(((
Obserwuj wątek
    • Gość: prawnik Re: EPSO-Ekonomiści IP: 212.244.180.* 23.08.04, 14:38
      do jakiej pisałeś? ja napisałem 2 tyg. temu i zero reakcji. słyszałem, że w DG
      comp, dg int. market i dg reg będzie dużo wakatów. czy to jedna z nich?
      • bloum Re: EPSO-Ekonomiści 23.08.04, 15:00
        Wysyłajcie tam, gdzie macie największe szanse patrząc pod kątem doświadczenia w
        pracy.
      • Gość: Andy Re: EPSO-Ekonomiści IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.04, 20:22
        No właśnie do jednej z tych trzech - DG Rynek Wewnętrzny. Tak więc informacje o
        dużej ilości wakatów to mity. Nie sądzę żeby mnie uwalili za brak
        doświadczenia, bo od pięciu lat siedzę w finansach i bankowości.
        • Gość: Ewa Re: EPSO-Ekonomiści IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.04, 21:44
          Moim zdaniem wakaty będą (przeciez w innym przypadku nie robiliby tak ogromnego
          naboru) tylko "ruszą" na jseieni lub na początku 2005 - z nowym [rocznym]
          budżetem.

Zresztą moze odpowiadający (co częściowo sugeruje ktoś na innym watku)
          odpowiada z autmoatu, że nic nie ma, a tak narpawdę dobiera tylko na podstawie
          bazy danych i lobbying nie ma sensu?
          • Gość: moi Re: EPSO-Ekonomiści IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.04, 22:25
            Sluchajcie moi mili,

Z informacji, ktore ja uzyskalem na podstawie tzw. lobbowania wynika, iz wakaty
            beda, natomiast odpowiedzi ktore wiekszosc z nas dostaje sa dosyc formalne (z
            reguly cytat kilku punktow regulaminu zatrudniania i "na razie prosze sie
            wstrzymac" miedzy wierszami) i mysle, ze nalezy z nich wnioskowac iz (poniewaz
            formalnie reserve listy nie zostaly jeszcze opublikowane) DG Admin nie dala
            jeszcze zielonego swiatla na zatrudnianie nowych. Dlatego, mimo iz wiadomo ze
            do wszystkich instytucji trafi xxx osob, to szanowny Mr. Smith lub Herr Schmidt
            z konkretnego DG jeszcze nie wie, czy pozwola mu z tego wziac 4 etaty czy 6, a
            co za tym idzie (poniewaz to on zarzadza budzetem unitu), nie wie, czy do
            budzetu wpisac 16 k EUR miesiecznie czy tez 24.

Mysle, ze zanim to ustala, mozemy sobie jeszcze spokojnie poczekac ze 2-3
            miesiace.
            • Gość: M. GW z 25 08 IP: 212.160.172.* 25.08.04, 12:31
              W dzisiejszej GW (dodatek 'unijny') napisali trochę o eurokratach in spe.
            • Gość: ekonomistka Re: EPSO-Ekonomiści IP: *.Lindthout.GoPlus.FastDSL.tiscali.be 01.09.04, 21:43
              podobno mialy byc zachowane jakies quotas dot. narodowosci, ale okazuje sie, ze
              to nie dziala. ja pisalam do dg empl i najpierw mnie odrzucili (formalne
              pisemko od hr-owca) zas za 2 tygodnie pozniej zadzwonili z propozycja. Wakatow
              jest jednak malo, a grupa tergetowa wcale nie taka duza jak pisano w konkursie,
              bo listy sa wazne kilka lat i komisja lubi miec zapas na ten czas.
              • Gość: Ekonomista pytania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.04, 21:58
                Czy ktoś wie a/ile mają/będą mieli wakatów; b/ jak długo jest ważna lista
                rezerwowa (prz okazji: o to zapytałam też formalnie EPSO ponad 2 tygodnie temu,
                ale jeszcze nic mi nie odpowiedzieli).
                Z ciekawości: jak wygląda taki "telefon wstępny"?

przy okazji: mój mail to jchojecka@o2.pl - gdyby ktoś chciał napisać na priv.

Pozdrawiam
                • Gość: sofi Re: pytania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.04, 09:27
                  Ja otrzymalam taki telefon jakies 2 dni temu.
                  Potem mialam otrzymac e-mail z dzialu HR ze szczegolami dotyczacymi interview
                  (typu: ile trwa, gdzie sie zatrzymac, jak sa rozliczane koszty dojazdu i gdzie
                  sie zglosic na badania medyczne) - dotychczas go jeszcze nie otrzymalam, bo
                  najpierw mieli zarezerwowac termin na badanie i sprawdzic cxzy nikt inny nie
                  jest zainteresowany zaproszeniem mnie na rozmowe (domyslam sie ze chodzi o
                  ograniczenie kosztow i moja wygode lub niewygode).

Pytania HR-owca:
                  - dlaczego akurat ten DGs ?
                  - czy aplikowalam jeszcze do innych DGsow (tak, gdyz jestem na liscie
                  audytorow, a Internal Audit Unit jest pod kazdym DGsem)
                  - jaki mam termin wypowiedzenia i od kiedy moglabym zaczac pracowac (akurat im
                  sie spieszylo, gdyz najpozniejszy termin jaki w tym wypadku akceptuja to 1
                  stycznia).
                  - potem poinformowal mnie, ile czasu mam sobie zarezerwowac w Bxl na badania
                  elkarskie i ze odezwie sie by e-mail jak juz zalatwi wszystkie formalnosci
                  (aha - maja juz wakat i zarezerwowana kase na zatrudnienie tejosoby, wiec
                  dlatego tak im sie spieszy - stwierdzil, ze jesli zalezy im na tym aby
                  zatrudnic kogos w miare szybko z nowych krajow czlonkowskich, a nie ma jeszcze
                  formalnie rezerwowek, to jest sposob na ominiecie formalnej sciezki
                  administracyjnej).
                  - no i jeszcze spytal sie o kwestie organizacyjne typu: czy mam rodzine i czy
                  przeprowadzam sie razem z rodzina czy bez i kiedy to planuje ?
                  - czy nie potrzebuje zaliczki na koszty podrozy
                  Potem moje pytania:
                  - w jakim jezyku sie pracuje w audycie i czy potrzebuje np. zaczac sie ucxzyc
                  francuskiego
                  - jakie jeszcze dokumenty moga im sie przydac przy okazji mojej wizyty na
                  interview itp. itd.
                  • Gość: Lat Re: pytania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.04, 09:40
                    Sofi, dzięki za relację.
                    Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: czy ten telefon był odpowiedzią na
                    Twój "lobbing" czy też po prostu sami się do Ciebie odezwali?
                    • Gość: Sofi Re: pytania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.04, 10:43
                      to pierwsze

szczegoly moze wyczytac chyba w jakims innym watku - byla gdzies szczegolowa
                      relacja

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka