Dodaj do ulubionych

Opatów: Zdesperowani pracownicy okupują zakład ...

10.12.09, 15:05
Dobra rada prawnika:
Po pierwsze, skoro pracodawca nie płaci, to pracownik jako
wierzyciel sam może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości dłużnika-
pracodawcy do sądu upadłościowego,
Po drugie, nie ma na co czekać z ogłoszeniem upadłości, składajcie
wnioski indywidualne do Funduszu Gwarantowanych o zaległe pensje, bo
możecie, a czas ucieka a Fundusz wypłaca tylko za określony czas "w
tył".
Obserwuj wątek
    • 3miastoorg Re: Opatów: Zdesperowani pracownicy okupują zakła 10.12.09, 15:09
      Po trzecie, dyrektora zamurować - niech się udusi. Mniej dyrektorów, lepiej.
      • dobiczek zajac zaklad,uruchomic produkcje.w argentynie to 10.12.09, 15:50
        sie sprawdza ,robotnicy zarabiaja wiecej a protuktu sa
        tansze.produkcja ,sprzedarza,ksiegowoscia zajmuja sie rady
        pracownicze,w podziale zzysku uczstniczy cala zaloga-
        menagerow ,derektorow,wlascicieli wygnali i jest lepiej
        • gamma_m Re: zajac zaklad,uruchomic produkcje.w argentynie 10.12.09, 16:10
          O tak, niech sobie jakiś "jeleń" zainwestuje a potem go wyrzucimy...
        • 3miastoorg The Take – Przejmowanie fabryk -film 10.12.09, 16:18
          alterkino.org/the-take-przejmowanie-fabryk
          produkcja: USA, 2004
          czas trwania: 87 min
          reżyseria Avi Lewis
          scenariusz Naomi Klein
          zdjęcia Mark Ellam

          Film twórców Avi Lewisa i Naomi Klein (autorki antyglobalistycznej książki “No
          Logo”) opowiada o próbie przejęcia przez pracowników upadłych fabryk po krachu
          finansowym w Argentynie.

          W wyniku krachu gospodarczego w Argentynie w 2001 roku, najlepiej prosperująca
          klasa średnia stanęła przed faktem opuszczonych i nierentownych fabryk oraz
          masowego bezrobocia. Winą za to autorzy filmu i jego bohaterowie obarczają
          bezwzględną ekspansję globalnego rynku. Na przedmieściach Buenos Aires
          trzydziestu niezatrudnionych pracowników kieruje się w stronę ich dawnej,
          obecnie – pustej fabryki. Żądają ponownego uruchomienia maszyn i prawa do pracy.
          Są oni częścią odważnego nowego ruchu pracowniczego.Okupują zbankrutowane
          przedsiębiorstwa i tworzą miejsca pracy na ruinach upadłego systemu. Lecz
          przewodniczący i działacze tego ruchu wiedzą, że ich sukces jest jeszcze daleko.
          Muszą rzucać rękawicę sędziom, policjantom i politykom, którzy mogą ich
          projektowi zapewnić legalną protekcję lub gwałtownie eksmitować z fabryki.

          Walka robotników rozgrywa się w tle kampanii prezydenckiej, w której głównym
          kandydatem jest architekt zapaści gospodarczej w Argentynie – Carlos Menem.
          Jeśli wygra, fabryki wrócą do dawnych właścicieli, dla których znaczą one tyle,
          co sterta złomu do sprzedania. Robotnicy uzbrojeni tylko w proce i wiarę w
          demokrację, stają twarzą w twarz z szefami, bankierami i całym systemem.

          W dokumencie “Przejmowanie fabryk”, który był pokazywany podczas PLANETE DOC
          REVIEW w 2005 roku, uderza przede wszystkim prosty dramat życia robotników i ich
          walka o godność i lepszy byt. Film otrzymał w 2004 roku Nagrodę Amerykańskiego
          Instytutu Filmowego dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego oraz nagrodę
          publiczności na AFI Fest.
          • olias Re: The Take – Przejmowanie fabryk -film 10.12.09, 17:01
            wniosek z tego jest taki że raczej sensowniejsza jest i
            skuteczniejsza krwawa rewolucja. tak było we Francji gdzie po
            rządach jakobinów i ciotki Gilotyny Francuzi zbudowali sobie
            demokrację. Przy wszystkich wadach o zbrodniech komunizmu należy
            zawsze pamietać że miał on bardzo duże znaczenie dla nadania
            ludzkiej twarzy kapitalizmowi. Wiekszość osiągnięć pracowników w
            krajach gospodarki rynkowej zawdzięczają oni strachowi kapitału
            przed zwycięstwem komunistów przy urnach wyborczych. zwróćcie uwagę
            że dopiero upadek komunizmu powoduje przyspieszony kurs globalizmu.
            Wniosek? wg Marksa świat dojrzał już do jakiejś krwawej rewolucyjki.
            • 3miastoorg Re: The Take – Przejmowanie fabryk -film 10.12.09, 17:24
              kapitalizm, a raczej my zwykli zjadacze chleba, potrzebujemy alternatywy.
              Kapitalizm z roku na rok stacza się w ponury orwellowski totalitaryzm. Nie wiem
              czy potrzeba krwi, mam nadzieje że nie, ale na pewno trzeba stworzyć coś
              alternatywnego dla kapitalizmu, bo monopole są złe. I na pewno nie będzie to
              komunizm, który się skompromitował.
      • mart.ha12 Re: Opatów: Zdesperowani pracownicy okupują zakła 10.12.09, 17:06
        Zamurowanemu można by spokojnie życzyć spokojnych świąt.
    • newyorkopen Vistula to melodia przeszłości, Tak samo szyli dla 10.12.09, 16:30
      Tatum czy innych. Teraz, oto cytat z ich strony:
      Znaczące miejsce w produkowanym przez Collar Textil asortymencie
      zajmują ubrania produkowane specjalnie dla wyspecjalizowanych służb
      mundurowych. Rokrocznie w na-szym zakładzie przeszywamy kolekcje
      koszul służbowych dla Policji, Straży, służb ochrony granic, dla
      szkół kształcących przyszłych pracowników krajowych inspekcji i
      straży itp.

      Od 2006 roku przygotowujemy umundurowanie dla Wojska NATO, w skład
      którego wchodzą nie tylko koszule, ale i kombinezony, spodnie,
      kurtki i odzież specjalizacyjna.


      Czyżby nie płacili państwowi kontrahenci (niekoniecznie polscy).
      Robienie złego PR Wólczance i Vistuli panie "redaktorze" może być
      karalne - ja z artykułu odczułem, że te firmy im nie płacą. A to
      chyba nie prawda ?
    • komisyja Sami o sobie 10.12.09, 16:34
      "Mamy zaszczyt przedstawić Państwu Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe
      Collar Textil Sp. z o.o. – producenta ekskluzywnej odzieży damskieji męskiej.
      Przez szereg lat - jako Wólczanka - byliśmy znanym producentem bluzek i koszul
      służbowych , a także okazjonalnych i ekskluzywnych.
      Od 2006 roku Zakład działa jako nowoczesna, niezależna już od Wólczanki,
      spółka produkcyjna z nową nazwą: Collar Textil Sp. z o.o. Bazując na
      wieloletnim doświadczeniu, ciągłym dążeniu do precyzji wykonywania produktów,
      pragniemy dać Państwu własny, niepowtarzalny wizerunek i styl"
      hehehehehehehehehehe
    • polonus3 Pretensje zglaszac do NSZZ "Solidarnosc" 10.12.09, 16:40
      bo to wszystko co sie dzieje po 1989 roku to skutki ich dzialalnosci.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka