szeregowy_agent 17.12.09, 10:23 10 mln zł na propagandę? Wmuszanie przestarzałych technologii? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
sfajros Re: A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 10:37 Dokładnie. Elektrownie atomowe może i warto było budować, ale 10 lat temu. Obecnie trzeba myślećo bardziej nowoczesnych i mniej kosztownych rozwiązaniach. A przede wszystkim należałoby zacząć od gruntownej modernizacji istniejących rozwiązań opartych na węglu. W ten sposób uzyskałoby się bardzo duże oszczędności. Niestety obawiam się jednak, że debata w Polsce następujący przebieg: albo jesteś nowoczesnym, oświeconym i wierzącym w postęp technologiczny zwolennikiem atomu albo zalęknionym ekologiem straszącym nowym Czarnobylem. Zupełnie tak jak w przypadku "reformy Balcerowicza" albo obecności kościoła w życiu społecznym. Albo jesteś za, albo jesteś komuchem. Wydaje mi się, że rządowi nie zależy na uczciwiej debacie, ale właśnie na propagandzie, więc tam to będzie wglądać. Odpowiedz Link Zgłoś
eadingas Re: A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 11:11 A jakie to sa rozwiazania "nowoczesniejsze" i jednoczesnie "mniej kosztowne" ? Fuzja w szklance? Odpowiedz Link Zgłoś
part_of_the_game Ostatnio jest mega product placement mieszkań 17.12.09, 13:00 Nie oglądam seriali, ale podobno w kilku bohaterowie postanowili właśnie kupić nowe mieszkanie. Znajomy z agencji reklamowej mówił, że była wielka zrzuta deweloperów. Odpowiedz Link Zgłoś
koko387 Re: Ostatnio jest mega product placement mieszkań 17.12.09, 13:29 Nie wiem jak Wy, ale jak ja widzę (coraz częstszą ostatnio) reklamę jakiegoś produktu/usługi/pomysłu w serialach to od razu mi się śmiać chcę. Robione jest to tak nachalnie, że na przekór "ich" próbom nie wybieram danych rzeczy w sklepach. Odpowiedz Link Zgłoś
miroo czyli... 17.12.09, 14:08 albo nie oglądasz seriali w których występuje Joanna Brodzik albo specjalnie nie kupujesz samochodów marki Suzuki, które od czasu Magdy M są przedmiotem product placementu we wszystkich produkcjach filmowych z jej udziałem :) Odpowiedz Link Zgłoś
soul.brother Re: czyli... 17.12.09, 14:28 Problem w tym ze energia atomowa jest droga. jedyne uzasadnienie budowy takich instalacji to produkcja broni atomowej. Dostarczanie prądu jest drogie, odpady radioaktywne trzeba składować przez miliony lat. Zapewne takie argumenty w tym serialu nie padną, nie będzie prawdziwej dyskusji, będzie natomiast pranie mózgu. Odpowiedz Link Zgłoś
des4 Re: czyli... 17.12.09, 14:44 w jaki sposób reaktory energetyczne mogą wytwarzać broń atomową??? Odpowiedz Link Zgłoś
atomstop Re: czyli... 20.12.09, 22:18 W taki, że reaktor cywilny produkuje 250 kg plutonu, który się odzyskuje w zakładach przetwarzania zużytego paliwa. ^ kg plutonu to bomba atomowa. Proste. Przy okazji odzysk tego drogocennego materiału powoduje skażenie środowiska, jak we Francji w La Hague, gdzie codziennie tony ścieków radioaktywnych płyną do morza. Może o tym wspomną w serialu? Odpowiedz Link Zgłoś
miroo Product placement to podstawa... 17.12.09, 13:49 obecnie najbardziej skuteczna forma reklamy... Odpowiedz Link Zgłoś
gdy_gdy Re: A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 13:55 > Dokładnie. Elektrownie atomowe może i warto było budować, ale 10 lat temu. > Obecnie trzeba myśleć o bardziej nowoczesnych i mniej kosztownych rozwiązaniach. podaj przykład proszę > A przede wszystkim należałoby zacząć od gruntownej modernizacji istniejących > rozwiązań opartych na węglu. W ten sposób uzyskałoby się bardzo duże oszczędności. modernizacja dziesiątek starych elektrowni węglowych i poprawienie efektywności o 5-10% i płacenie za emisję CO2 to twoim zdaniem oszczędność? > Niestety obawiam się jednak, że debata w Polsce następujący przebieg: albo > jesteś nowoczesnym, oświeconym i wierzącym w postęp technologiczny zwolennikiem > atomu albo zalęknionym ekologiem straszącym nowym Czarnobylem. tak będzie. Bo jedyny "argument" "ekologów" to straszenie promieniowaniem czernobyla. Elektrownie atomowe nie - promieniowanie i składowanie, węglowe nie bo dwutlenek węgla, wiatrowe nie bo niszczy krajobraz i siedliska ptaków. Najprościej być przeciwko, co? Odpowiedz Link Zgłoś
sokolasty Re: A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 15:52 Zapomniałeś, że wodne jeszcze są elektrownie, ale one z kolei potrzebują (u nas) sztucznych jezior, to też be. Odpowiedz Link Zgłoś
rikol Re: A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 18:40 A ile bedzie kosztowac obsluga odpadow? w USA odpady maja byc zabezpieczone na milion lat. Jakos o tych kosztach sie nie pisze - a beda one gigantyczne, tyle ze przeniesione na nastepne pokolenia. Odpowiedz Link Zgłoś
zdzislaw_dyrman_zasadniczo_1 [...] 17.12.09, 11:18 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
mamuska-z-jajami O jak odpady 17.12.09, 11:25 W jak wybuch A jak Awaria O jak odpady radioaktywne mozn atak caly alfabet zrobic Odpowiedz Link Zgłoś
amgo100 Re: O jak odpady 17.12.09, 11:54 W - Wybuchnąć to może bomba. W elektrowni może co najwyżej wybuchnąć pożar. W elektrowniach jest obecnie (właśnie dla zapewnienia bezpieczeństwa) stosowany uran o bardzo niskim stopniu wzbogacenia. To po prostu nie może wybuchnąć. A - Rzeczywiście może się zdarzyć, jak wszędzie. Jednak trudno o miejsce, w którym byłyby lepsze zabezpieczenia przed potencjalnymi skutkami. Sam reaktor jest osłonięty kopułą pięciometrowej grubości z wysokiej jakości betonu. Może w nią uderzyć nawet duży samolot, bez groźby dla samego reaktora (amerykanie sprawdzili). Nawet gdyby doszło do rozszczelnienia, utrzymywane w kopule podciśnienie sprawi, że żadne niebezpieczne substancje nie wydostaną się na zewnątrz. O - Odpadów z elektrowni atomowej jest bardzo niewiele. Nowoczesne reaktory bardzo efektywnie wykorzystują paliwo. To, które zostało zużyte jest utylizowane, tak by niewykorzystany uran trafił z powrotem do elektrowni. Z pozostałej części wydziela się również odpady, które wymagają krótkiego składowania i szybko staną się niegroźne. Dopiero to, co pozostanie, odpowiednio zabezpieczone trafia na składowisko. Należałoby poza tym wspomnieć, że inne rodzaje elektrowni wykorzystujących surowce nieodnawialne również pozostawiają odpady, często radioaktywne (np. popioły po spalaniu węgla), jednak nie podlegają one tak rygorystycznej kontroli. Odpowiedz Link Zgłoś
eadingas Re: O jak odpady 17.12.09, 12:07 H jak Hałdy S jak Siarka M jak Metanu, wybuch P jak Putin T jak Tankowca, wrak A jak Arabowie Odpowiedz Link Zgłoś
ready4freddy Re: O jak odpady 17.12.09, 12:43 zapomniales o P jak popiol, a dokladniej RP jak Radioaktywny Popiol z wegla. Odpowiedz Link Zgłoś
part_of_the_game Re: O jak odpady 17.12.09, 13:01 S jak Siarka K jak Kwaśne deszcze P jak Pylica S jak Smog Odpowiedz Link Zgłoś
yav-anna Atom jest drogi 17.12.09, 12:13 Energia atomowa jest znacznie droższa od tradycyjnej. Koszty budowy i utylizacji odpadów są zawsze na początku niedoszacowane. Polecam bardzo ciekawy wywiad z Władysławem Mielczarskim, członkiem European Energy Institute. Na portalu www.ChronmyKlimat.pl porównuje on opłacalność energii atomowej z OZE oraz mówi o przyszłości energetyki w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
p.w.l.k Re: Atom jest drogi 17.12.09, 13:53 > Energia atomowa jest znacznie droższa od tradycyjnej. Koszty budowy i utylizacj > i odpadów są zawsze na początku niedoszacowane. > Polecam bardzo ciekawy wywiad z Władysławem Mielczarskim, członkiem European Energy Institute. Na portalu www.ChronmyKlimat.pl porównuje on opłacalność energii atomowej z OZE oraz mówi o przyszłości energetyki w Polsce. Trzeba byc baardzo naiwnym, żeby wierzyc, że Polska może sobie poradzic tylko z OZE. Mam przed sobą raport ERNE(Europejskiej wspólnoty Energii Odnawialnej). Całkowity potencjał odnawialnych źródeł energii do produkcji energii elektrycznej wynosi ok. 120 TWh/r(terrawatogodzin/rok) - fakt, to imponująca liczba, ale należy pamiętac że szacowane zapotrzebowanie na 2050 r. w Polsce wyniesie 190 TWh/r. Co to oznacza w praktyce? Że przy maksymalnym wykorzystaniu potencjału odnawialnych źródeł energii pokrycie zapotrzebowania na energię wyniesie ok. 65%. Tylko 65% (a to i tak nierealna liczba). Bez energii atomowej polska energetyka nie ma przyszłości. I jeżeli już teraz nie zainwestujemy w atom, to co zrobimy w przyszłości? będziemy kupowac energię od sąsiadów? Odpowiedz Link Zgłoś
p.w.l.k Re: Atom jest drogi 17.12.09, 13:55 a, i żebym nie był źle zrozumiany. OZE jest bardzo ważne. Nie możemy jednak naiwnie sądzic, że to nam w przyszłości wystarczy. Odpowiedz Link Zgłoś
pm987 A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 12:14 Jak jak najbardziej za elektrowniami atomowymi, tylko nie tym 'złomem' który Francuzi mają u nas zbudować. Według przestarzałych i niebezpiecznych technologii. Odpowiedz Link Zgłoś
mecenas_misiura Re: A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 14:35 Jeszcze bardziej przestarzały i jeszcze bardziej niebezpieczny reaktor z Żarnowca pracuje do tej pory w Finlandii, bezawaryjnie. Odpowiedz Link Zgłoś
kbkkmm Re: A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 22:31 a co Ci się konkretnie w tych EPRach nie podoba? Odpowiedz Link Zgłoś
3miastoorg przeciwnicy atomu mogą oczekwać podobnych środków? 17.12.09, 12:42 czy organizacje społeczne przeciwne budowie elektrowni jądrowych w Polsce mogą na równych zasadach otrzymać takie same kwoty jak zwolennicy (rząd)? W demokracji rozmawia się jak równy z równym, tutaj widać że będziemy nie mieli do czynienia z dyskusją, ale z urabianiem opinii społecznej. Jak z resztą w wielu poprzednich sprawach przepychanych przez rządzących a nie akceptowanych przez społeczeństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
obywatel_swiata Re: przeciwnicy atomu mogą oczekwać podobnych śro 17.12.09, 12:56 Jakże pięknie ujęta istota problemu. Podobnie było z kasą na kampanię dotyczącą Traktatu Lizbońskiego w Irlandii (drugie referendum). Max kasy na kampanię dla tak. Grosze dla kampanii na nie. Jeśli nawet głos ludzi się liczy to dopiero wtedy jak zostanie zasiana odpowiednia propaganda. Odpowiedz Link Zgłoś
kbkkmm Re: przeciwnicy atomu mogą oczekwać podobnych śro 17.12.09, 22:35 wydaje mi się że rząd ma raczej na celu przekonanie naszej społeczności o tym że reaktor to nie jest tykająca bomba i nie ma się czego bać. W krajach w których działają elektrownie atomowe też takie akcje społeczne były przeprowadzane. Odpowiedz Link Zgłoś
gdy_gdy nikogo nie trzeba przekonywać 17.12.09, 12:49 ludzie doskonale wiedzą, że elektrownie jądrowe są potrzebne. Taka kampania to strata pieniędzy. Tylko dwulicowi pseudo ekolodzy się odezwą: z jednej strony protestują przeciwko elektrowniom atomowym z drugiej przeciwko węglowym, a potem przeciwko wiatrowym bo widoczek im psuje i ptaszki straszy. Odpowiedz Link Zgłoś
luni8 Re: nikogo nie trzeba przekonywać 17.12.09, 12:57 Z elektrowniami jest problem ale nie w promocji. Nie chodzi o to że ludzie nie chcą elektrowni atomowej. Oni tylko nie chcą elektrowni blisko siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
miroo mylisz się... zobaczysz co się będzie działo gdy 17.12.09, 13:01 zdecydują się zbudować elektrownie w pobliżu twojego miejsca zamieszkania... sam będziesz wymagał przekonywania cię... Odpowiedz Link Zgłoś
slavius_anonim Re: nikogo nie trzeba przekonywać 17.12.09, 13:09 Zgadzam się. Czasami mam wrażenie, ze Ci nasi ekolodzy to by najchętniej powybijali 90% ludzi i kazali im potem żyć w zgodzie z naturą jak w czasach kamienia łupanego. Co do energii alternatywnych: Elektrownie wiatrowe też sporo kosztują i nie są też takie wydajne. Poza tym koniec śmigła potrafi osiągnąć prędkość 1 Macha co wywołuje infradźwieki, które są szkodliwe dla zdrowia. Elektrownie słoneczne - też sporo kosztują i również zajmują sporo miejsca. Dla domków jednorodzinnych może się i nadają, ale nie do tego by zasilić całe miasto. Elektrownie wodne - no niestety Polska nie ma odpowiednich warunków jak Norwedzy. Są jeszcze fundamenty energetyczne, ale służą one jedynie do ogrzewania domu i do działania potrzebują również energii elektrycznej. Czyli energia jądrowa jest najbezpieczniejszym i najbardziej wydajnym rozwiązaniem. A wszystkie odpady odpowiednio składowane nie będą zanieczyszczać środowiska tak jak elektrownie oparte na węglu. Odpowiedz Link Zgłoś
miroo nie zgadzam się! 17.12.09, 14:00 > Zgadzam się. Czasami mam wrażenie, ze Ci nasi ekolodzy to by najchętniej > powybijali 90% ludzi i kazali im potem żyć w zgodzie z naturą jak w czasach > kamienia łupanego. Bez przesady - po prostu w polsce cywylizacja później "przyszła" niż na zachodzie stąd mamy wiele cennych systemów ekologicznych, które na zachodzie zostały zniszczone jeszcze przed tym jak nadeszły dzisiejsze czasy czyli czasy w których ceni się naturalną przyrodę (stąd często na zachodzie zazdroszczą nam np wilków, albo puszczy białowieskiej etc)... Nasi ekolodzy nie są zwolennikami życia jak w średniowieczu... To łatka jest im przypinana aby zdyskredytować ich najczęściej słuszne uwagi, które nie prowadzą do wstrzymania w ogóle rozwoju cywilizacji, ale powodują np do tego, że nowe budowy są droższe, gdyż oni walczą o uwzględnianie środowiska tak by go nie niszczyć... > koniec śmigła potrafi osiągnąć prędkość 1 Macha co wywołuje infradźwieki, które > są szkodliwe dla zdrowia. To jakaś nowość! 1) końcówki łopat poruszają się z prędkością najwyżej ok 100 metrów na sekundę (średnica całego wirnika to zwykle 30 metrów, a reduktory powodują obrót co najszybciej 1/3 obwodu tworzonego przez nich koła w ciągu sekundy) a prędkość dźwięku czyli 1Mach przy ziemii wynosi ok 310 metrów na sekundę... 2) nie słyszałem o jakiś infradźwiękach od łopat elektrowni wiatrowych - takie dźwięki niesłyszalne dla człowieka i o nieudowodnionym negatywnym wpływie na zdrowie generuje wiele mechanicznych urządzeń, które nas otaczają i nikt z tego powodu np nie zabrania korzystania z metra czy tramwajów np. Poza tym ogólnie uważam, że dobrze, że będą elektrownie jądrowe budowane. Jestem za. Trzeba tylko bardzo starannie do ich bezpieczeństwa się przyłożyć. A to, że mieszkańcy okoliczni będą protestować oraz to, że znajdzie się kilku przeciwników tej energii (i ekologów i pseudoekologów i tych, którzy będą uważali, że energia atomowa to wstęp do zapowiadanej przez biblię apokalipsy) którzy będę próbowali protestować na rózne sposoby - możemy być pewni. Także ogólnie masz rację ale w punktach, które Tobie opisałem się mylisz (zastanawiam się skąd to sobie np wymyśliłeś). Odpowiedz Link Zgłoś
slavius_anonim Re: nie zgadzam się! 17.12.09, 17:16 Pisałem, że mam wrażenie iż tacy są ekolodzy, bowiem najczęściej się mówi i pisze o tych najbardziej ekstermistycznych ekologach. Co do elektrowni wiatrowych to muszę się przyznać, że powielałem "mity", bądź też podawałem informacje o problemach ze starszymi rozwiązaniami. Odpowiedz Link Zgłoś
p.w.l.k Re: nikogo nie trzeba przekonywać 17.12.09, 14:05 >Tylko dwulicowi pseudo ekolodzy się odezwą: z jednej strony > protestują przeciwko elektrowniom atomowym z drugiej przeciwko węglowym, a pote > m > przeciwko wiatrowym bo widoczek im psuje i ptaszki straszy. Żeby o czymś mówic trzeba miec o tym minimalne pojęcie, a zdania w stylu 'widoczek im psuje i ptaszki straszy' świadczą już nie tyle o ignorancji,ale zwyczajnie głupocie. Logicznym powinni byc, że każde źródło energii ma swoje wady i zalety i ciężko wytypowac najlepsze. Ja osobiście uważam, że polska energetyka potrzebuje energii jądrowej i to jak najszybciej. I mogę Cię zapewnic, że przeważająca większosc w środowiskach akademickich, związanych z ochroną środowiska jest podobnego zdania. Natomiast jeśli chodzi o elektrownie wiatrowe - uważasz, że stała zmiana krajobrazu, albo śmierc setek ptaków w przypadku złej lokalizacji, to nie jest problem? Poczekajmy aż na Niżu Polskim nie będzie żadnego zakątka, skąd nie będzie widac wiatraków, zobaczymy czy warto też zabiegac o ochronę krajobrazu. No ale potężne lobby zachodnioeuropejskich producentów turbin robi swoje i elektrownie wiatrowe mnożą się u nas na potęgę. To tylko taka mała dygresja mająca uświadomic, że nie istnieje idealne źródło energii. Odpowiedz Link Zgłoś
krakus24kr A co tu przekonywać? Elektrownie atomowe są potrzb 17.12.09, 12:57 A co tu przekonywać? Elektrownie atomowe są potrzbne. Ze dwie trzy na północy kraju bo to rejon najbardziej biedny w prąd. Odpowiedz Link Zgłoś
miroo Będą kłamać o cenie prądu_tym będą przekonywać 17.12.09, 13:00 tak samo jak zrobili aby przekonać polaków do prywatyzacji zakładów energetycznych - przekonywali, że cena spadnie bo będzie konkurencja... teraz wymyślą, że cena spadnie bo: a) będzie większa konkurencja, b) energia jądrowa w dłuższym okresie czasu jest tańsza od węgla, c) nie trzeba będzie kupować emisji CO2, Do tego dojdzie jeszcze jeden argument: d) będziemy mniej zależni od energii z Rosji czyli dywersyfikacja... Najważniejszy i najbardziej racjonalny argument czyli: e) Polska zużywa coraz więcej prądu bo się rozwijamy i dobijamy pod tym względem do czołówki państw rozwiniętych więc trzeba budować nowe elektrownie... Pewnie będzie gdzieś na końcu... Odpowiedz Link Zgłoś
qrde_balans Re: Będą kłamać o cenie prądu_tym będą przekonywa 17.12.09, 13:07 Jakie rozwiązania konkretnie mają być nowocześniejsze i bardziej wydajne niż atom? Nikt nie podaje konkretów. Czy elektrownie wiatrowe/słoneczne wybudowane w Polsce są w stanie fizycznie pokryć potrzeby tego kraju? Proszę tylko bez trucia: "gdyby ludzie byli dobrzy i używali mniej prądu" - bez życzeniowego bełkotu, tylko merytorycznie - jakie są fizycznie możliwości tego, aby elektronie wiatrowe/słoneczne pokryły potrzeby przemysłu, czy zwykłych domów. Poza tym: - czy elektrownie wiatrowe są bezpieczne dla ptaków? - czy komponenty elektrowni słonecznych (baterie etc.) są bezpieczne dla środowiska? Odpowiedz Link Zgłoś
miroo Na wszystkie twoje pytania odpowiadam: "NIE" 17.12.09, 13:47 Czyli masz rację: żadne rozwiązania od atomu nie są w tej chwili bardziej nowoczesne i bardziej przydatne niż atom, a elektrownie wiatrowe nie są w stanie pokryć zapotrzebowania Polski na energię, w dodatku ich budowa jest baaaardzo kapitałochłonna (a tego nam brakuje czyli kapitału) i czasochłonna a obsługa przez energetyków sprawia im dużo problemów (problem ich bezpieczeństwa dla ptaków to jakieś debilne zagadnienie). Natomiast nie można: a) zrezygnować z elektrowni węglowych w ogóle, b) zrezygnować z elektrowni wiatrowych (przeciwnie, trzeba je budować), c) zrezygnować z promowania oszczędności w zużywaniu energii poprzez wyłączanie niepotrzebnie działających urządzeń oraz zastosowanie nowocześniejszych urządzeń o większej wydajności. Podstawa to zbilansowana produkcja energii - kilkanaście procent z elektrowni wiatrowych, kilkanaście a może kilkadziesiąt z atomowych, parę procent wodnych, i kilkadziesiąt procent z gazu i węgla... Natomiast pytanie w artykule brzmi: Jak będzie rząd nas przekonywał do energii jądrowej - odpowiedziałem na nie, że kłamiąc, że to będzie oznaczało spadek jej ceny... tak samo jak kłamano, że prywatyzacja zakładów energetycznych także będzie powodowała spadek cen... Ceny energii będą w polsce rosły bez względu na to w jaki sposob produkcji energii zainwestujemy czy też nie... bo energia w polsce jest zbyt tania ogólnie... Ty natomiast, jak wielu łosiów na tym forum, moją merytoryczną odpowiedź na pytanie z artykułu zgodnie z prawdą jak się rzeczywistość kształtuje oceniłeś jako wypowiedź przeciwnika energii atomowej... pomyliłeś się, bo ja akurat byłem już zwolennikiem tej energii nawet w latach 80-90 gdy budowano żarnowiec i klempicz... ale napisać prawdę, że przy pomocy kłamstwa będzie promowane dobre dla Polski rozwiązanie i już paru nierozumnych odczytuje to jako negatyw... Odpowiedz Link Zgłoś
ulanzalasem A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 13:13 "W przyszłym roku rząd zacznie kampanię mającą przekonać " - czyli propaganda jak za PRLu? Odpowiedz Link Zgłoś
dafu.de Re: A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 13:19 "Rząd chce dać na czteroletnią kampanię 10 mln zł rocznie." Wnioskuję że w sumie 40 mln. Może niech każdy obywatel dostanie swój milion i go jakoś fajnie wykorzysta? Odpowiedz Link Zgłoś
dafu.de Re: A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 13:23 realne gdyby nasze państwo liczyło 40 osób :D > "Rząd chce dać na czteroletnią kampanię 10 mln zł rocznie." > Wnioskuję że w sumie 40 mln. > Może niech każdy obywatel dostanie swój milion i go jakoś fajnie wykorzysta? Odpowiedz Link Zgłoś
marek.superexpress Prawdziwa historia 17.12.09, 13:25 Polecam te linki: mojasd.ovh.org/ghosttown_classic/chapter1.html Ciekawe galerie: www.waldek.sewera.pl/galeria2.htm To lepsze niż serial i propaganda: Katastrofa czyli " Bitwa o Czarnobyl" pl.youtube.com/watch?v=KogOMEpqm5M&feature=related Jak doszło do katastrofy: pl.youtube.com/watch?v=wRhRWTOVjDQ&feature=channel_page Aktualizacja linków 2009-01-08* Skutki wybuchu w PL library.thinkquest.org/19662/high/pol/czernobyl-poland.html Opis i klika niespotykanych zdjęć www.konflikty.pl/artykul-czasynajnowsze-498.html Czarobyl a mapy czarnobyl.cba.pl/mapy/ Obiekty jądrowe wokół Polski www.paa.gov.pl/?frame=4.4 Dawki promieniowania library.thinkquest.org/19662/high/pol/czernobyl.htmlZachorowania www.dzieci.org.pl/pap/nauka/20010426173908.html Podróż do Czarnobyla wiadomosci.onet.pl/1240678,2678,1,kioskart.html forum.czarnobyl.cba.pl/viewtopic.php?id=12&action=new Najnowsze zdjecia + wycieczka www.frazpc.pl/b/201237Zdjecia czarnobyl.cba.pl/zdjecia/ Teorie i spiski www.eksel.user.icpnet.pl/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl10.php Oko Moskwy - zdjęcia www.insomnia.pl/Czarnobyl-2_..._Oko_Moskwy-t213438.htmlFilm Budowa nowego sarkofagu która ma zostać ukonczona do 2025 r pl.youtube.com/watch?v=jvEDVuGOJ6Y Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 13:18 Nie wiem czy M jak Mdłości to dobre miejsce na propagowanie energetyki jądrowej. Przecież bracia M jak Mroczek nie mają J jak Jąder. Odpowiedz Link Zgłoś
ekofanka N jak Nieopłacalna i D jak Droga! 17.12.09, 13:40 Energia atomowa jest kompletnie nieopłacalna. Przykład Wielkiej Brytanii powinien nas czegoś nauczyć, też miało być tanio i "czysto": Droga energia atomowa potrzebuje dotacji! Przykład z Wielkiej Brytanii Odpowiedz Link Zgłoś
gdy_gdy ten artykuł został zmiażdzony w prasie 17.12.09, 14:00 i określony jako tendencyjny bełkot z naciąganymi prognozami. Odpowiedz Link Zgłoś
p.w.l.k Re: N jak Nieopłacalna i D jak Droga! 17.12.09, 14:18 prosiłbym koleżankę o zaprzestanie używania w nicku członu 'eko'. Przez Tobie podobnych każdemu zainteresowanemu ochroną środowiska przyczepia się łatkę pseudoekologów, ekooszołomów, itp. Odpowiedz Link Zgłoś
qrde_balans Re: N jak Nieopłacalna i D jak Droga! 17.12.09, 16:38 Cóż... niestety dużo "ekologów" to młodzież, która nie ma bladego pojęcia o ekonomii, gospodarce, czy... realnym świecie. Dobrze się oni bawią na prostestach, imprezkach, czasem zakrzykną jakieś zasłyszane hasełko, o tym że jakieś elektrownie są be, a coś jest eko, ekomanifestem i jest git. Odpowiedz Link Zgłoś
adwach Bardzo dobry pomysł..... 17.12.09, 14:09 trzeba Ciemnogród przekonać do rzeczy oczywistych :) Odpowiedz Link Zgłoś
qrde_balans Re: Bardzo dobry pomysł..... 17.12.09, 16:42 Niestety, merytorycznej dyskusji w tym zakresie nie będzie. Przyjdą ekolodzy - "elektrownie atomowe be ziom, palmy kupę i budujmy wiatraki". Każdy będzie miał "badania" - jedne bardziej bezwartościowe od drugich. Dyskusja będzie miała charakter pyskówy. Odpowiedz Link Zgłoś
w.i.l To już było: Wesele w Atomicach 17.12.09, 14:09 "Ale ten nic nie rzekł, jeno cichaczem Piega zaszedł i niespodziewanie wypalił go głowicą atomową, co ją miał schowaną za pazuchą. Pieg zatoczył się i zaczął promieniować, ale zdążył jeszcze guzik u surduta nacisnąć i z wyrzutni, co ją miał ukrytą w prawej nogawce, rakietę średniego zasięgu prosto w czoło tamtemu puścił. Byłby niewątpliwie Smygę wykończył, gdyby nie to, że mu ostatni człon rakiety nie odpalił i przez to nastąpiła dewiacja z kursu. Cofnął się Smyga, zakołysał i oparł o barierę cieplną, ale ta dewiacja pękła i Smyga poleciał w głąb temperatury, przy stale wzrastającym jej współczynniku.– Ludzie, co robita?! – zawołał ojciec panny młodej, wskazując na staroświeckiścienny licznik Geigera" Sławomir Mrożek Odpowiedz Link Zgłoś
piotrpits Zacofanego polskiego ludu nie da się przekonać 17.12.09, 14:33 Ludu, gdzie politycy partii PIS, SLD i kilku innych są z założenia przeciwko wszystkiemu co proponuje partia rządząca aktualnie. To zacofanie, w którym naprawdę nic nie da się zrobić. Przedstawiciele tych zacofanych karłów nawet teraz, tutaj siedzą na tym forum i na oślep puszczają teksty o bezmyślności pomysłu, dla samej czystej krytki, bez grama użycia szarych komórek. Jak w takim kraju może dojść do jakiegokolwiek postępu technologicznego??? Odpowiedz Link Zgłoś
darek781 Dobrodziejstwa atomu w UA 17.12.09, 14:45 A mnie do atomu nic nie przekona nic. Widziałem NA WŁASNE OCZY ZONĘ CZORNOBYLSKĄ! MUZEUM KATASTROFY W KIJOWIE!!! Ja bym wolał zainwestować w energię słoneczna, wiatrową, biomasę i reaktywować małe elektrownie wodne. Odpowiedz Link Zgłoś
qrde_balans Re: Dobrodziejstwa atomu w UA 17.12.09, 16:39 W Gazecie Wyborczej (DF) także były artykuły o tej zonie - konkretnie o tym, że jest to starannie utrzymywany mit, aby uzyskiwać pomoc zagraniczną w ramach likwidacji następstw katastrofy. Na pewno wygląda przygnębiająco, ale równie dobrze odwiedź biedniejsze rejony Mazowsza - wygląda to podobnie ;) ;). Nie wierz we wszystko co widzisz. Odpowiedz Link Zgłoś
kolaabb Rysio z Klanu bierze kredyt na mieszkanie ! 17.12.09, 18:39 Rysio z Klanu bierze kredyt na mieszkanie ! Ja też pobiegnę i kupię dwa. Nie mogę być gorszy od Rysia Odpowiedz Link Zgłoś
cezar85 Swietny pomysl z tym stypendysta 17.12.09, 18:50 Gdyby jeszcze mial dwie glowy,bo wiadomo co dwie glowy...to nazajutrz od emisji mozna byloby budowac Odpowiedz Link Zgłoś
rothschild BZ jak brak złóż - damy zarobić "zagranicy" 17.12.09, 18:52 od pozyskiwania źródeł po składowanie odpadów (w międzyczasie technologie i budowa też zlecona koncernom zagranicznym)- no "mądrzej" już nie można było pomyśleć nad pozyskiwaniem energii. Odpowiedz Link Zgłoś
vonslavek Po co reklamować? 17.12.09, 18:56 Wydaje mi się to niepotrzebne bo i tak decyzja o budowie pierwszej elektrowni atomowej nie będzie podejmowana przez naród w drodze głosowania. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na poczet przyszłej inwestycji Odpowiedz Link Zgłoś
aktyntasza A jak Atom w M jak Miłość 17.12.09, 19:09 Dobrze że od 1 stycznia 2010 r Tusk likwiduje abonament RTV bo szkoda prądu na takie denne filmy ! Odpowiedz Link Zgłoś
second.majster sprawa jest prosta 17.12.09, 19:30 Wystarczy wspomnieć w którymś odcinku że bracia Mroczkowie to mutanty atomowe. Odpowiedz Link Zgłoś
pan-kabak A po co jest abonament??? 17.12.09, 19:42 Podobno dlatego obciąża się wszystkich posiadaczy telewizora parapodatkiem na państwową tv (choćby jej nie oglądali), że państwowa tv ma za te pieniądze realizować społeczną misję. Ale jak przychodzi do konkretów, to za misję państwo musi płacić oddzielnie! Abonament należy zlikwidować, a misyjne programy zlecać stacjom na zasadach przetargów. Tylko wtedy nie będzie stołków dla kolegów z faszystowskich gazetek... Odpowiedz Link Zgłoś