Dodaj do ulubionych

Europejczycy drugiej kategorii. Schengen, które...

23.12.09, 11:09
Święta. Dobry czas na przeprosiny. Wojciechowski ma teraz okazję, by
przeprosić księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, za porównanie go
z neonazistką Steinbach.
Obserwuj wątek
    • ubiquitousghost88 Re: Europejczycy drugiej kategorii. Schengen, któ 26.12.09, 11:42
      oliwia.anna.majewska napisała:

      > Święta. Dobry czas na przeprosiny. Wojciechowski ma teraz okazję, by
      > przeprosić księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, za porównanie go
      > z neonazistką Steinbach.

      ....i na przeprosiny za chamstwo naszych prymitywnych urzędasów, bo to polskie chamstwo należy zlikwidować, a nie wizy - zamiast sugerować, że chamy są na całym świecie, z Francją, Czechami itp., itd. włącznie! /Taka sugestia to też chamstwo/.
      Nieuprzejmych można spotkać wszędzie, ale, wybaczcie kochani rodacy, słowo "cham" jest, niestety, nieprzetłumaczalne na języki obce.

    • gemelar Pierdoło saska, 26.12.09, 15:49
      Jesteś w błędzie. Ja też kilkadziesiąt razy tamtędy jeździłem i
      nigdy - n i g d y ! - nikt nie zwrócił się do mnie per "Ty". Widać
      uczą się psychologii i jako fizjonomiści kierują się wyglądem buźki
      gościa, wychodząc z założenia, że twarz jest odbiciem duszy. Ale
      jeśli wolisz Niemców o to Twoja sprawa... Żydzi przed wojną też buli
      germanofilami, ale im "wychłódło..."
      Co zaś do języka, to kiedyś w Chabarowsku mnie zapytano: "Jeśli
      Wy Poliak, to kak wy tak otliczno po ruski goworitie?" Odparłem: "Ja
      nie mówię po rusku ino po polsky, tylko dajhę ruskie okończanie" No,
      i dobrze jest jak jest...
      Coś zjadłeś nie najlepszego (dziwne, że i ja Cię tykam -
      widocznie masz w sobie coś takiego, co nie skłania... no, mniejsza -
      są Święta) i stąd pewnie tyle żółci w twym pisaniu, piedoło saska!
    • adam.2x Polityka imigracyjna 26.12.09, 16:27
      Podstawową zasadą polityki imigracyjnej powinna być korzyść dla Polski z
      każdego imigranta.

      Priorytetem powinni być ludzie wykształceni i fachowcy w każdej dziedzinie. Np
      Chińczycy i Wietnamczycy są bardzo przedsiębiorczy choć nie koniecznie wysoko
      wykształceni. Następnie ludzie którzy przyjeżdżają do pracy w jakimkolwiek
      charakterze, jeśli jest zapotrzebowanie. Tak samo powinni być kwalifikowani
      uchodźcy polityczni choć dodałbym jeszcze w tym wypadku zbieżność kulturową
      jeśli specjalnych ekonomicznych benefitów z takiego uchodźcy może nie być.

      Natomiast tych którzy nie pasują do żadnej z tych kategorii, raczej należy nie
      wpuszczać albo odsyłać gdzie indziej. Np Czeczeńcy byli by lepiej kulturowo
      zintegrowani ze społecznościami muzułmańskimi, tak jak Turcja czy Egipt, też
      kraje demokratyczne. Polska dla takich uchodźców będzie jednym z
      najtrudniejszych krajów w integracji.

      Również przestrzegał bym Polskę przed ustalaniem polityki na podstawie wizji
      mesjańskich jak wspomniane w artykule krzewienie idei EU na wschodzie. To nie
      będzie się opłaciło a łatwo może prowadzić do konfliktów. Polska już kiedyś w
      historii krzewiła różne wizje na wschodzie i dobrze na tym nie wychodziła.
    • kumpel_kolesia Wigilijna opowieść sentymentalna 26.12.09, 19:09
      Ach, jak mogłoby być pięknie, jak wszyscy mogliby rąsiami robić babki z
      piasku i dawać sobie buzi jak aniołki na pocztówkach świątecznych...
    • slawczan Tylko Polak potrafi? 11.01.10, 13:53
      Jak w GW przesada w politycznej poprawności-dlaczego polscy
      pogranicznicy mają się uczyc tych języków?Kilkakrtonie przekraczałem
      granice polsko-niemiecką przed Schengen i ngdy niemiecki
      pogranicznik nie przemówił do mnie po polsku ani po angielsku więc
      nie wiem dlczego pretensja do naszych o to? Odnośnie stosunku
      polskich służb granicznych - istotnie nieużywanie zwrotu Pan/Pani
      świadczy o pospolitym prymitywizmie tych osobników.Ale...
      wielokrotnie przylatywałem z Dublina do Polski i tu szok!KONTROLA
      pisana dużymi literami.W Dublinie znudzony urzędnik nie zawracają
      sobie głowy widząc dokument tożsamości kraju unijnego.U nas
      SPRAWDZANIE-czapke zdjąc,brak tylko podchwytliwych pytań.Oczywiście
      kontrola prowadzona w ten sposób na lotnisku w Dublinie
      zaowocowałaby mega spóźnieniami u nas...stój i czekaj To Ty Masz
      Sprawę do NAS nie my do ciebie.Nigdy na lotnisku w Dublinie czy w
      Amsterdamie lub Berlinie nie widzialem przypiętych kolesi ze
      spluwami przy udzie jakby spodziewali się nalotu terrorystów.Ot
      takie małe zaleczanie kompleksików i nieudacznictwa za pomocą
      prężenia się.Taka nasz specyfika mundurowa

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka