oliwia.anna.majewska 23.12.09, 11:09 Święta. Dobry czas na przeprosiny. Wojciechowski ma teraz okazję, by przeprosić księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, za porównanie go z neonazistką Steinbach. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ubiquitousghost88 Re: Europejczycy drugiej kategorii. Schengen, któ 26.12.09, 11:42 oliwia.anna.majewska napisała: > Święta. Dobry czas na przeprosiny. Wojciechowski ma teraz okazję, by > przeprosić księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, za porównanie go > z neonazistką Steinbach. ....i na przeprosiny za chamstwo naszych prymitywnych urzędasów, bo to polskie chamstwo należy zlikwidować, a nie wizy - zamiast sugerować, że chamy są na całym świecie, z Francją, Czechami itp., itd. włącznie! /Taka sugestia to też chamstwo/. Nieuprzejmych można spotkać wszędzie, ale, wybaczcie kochani rodacy, słowo "cham" jest, niestety, nieprzetłumaczalne na języki obce. Odpowiedz Link Zgłoś
gemelar Pierdoło saska, 26.12.09, 15:49 Jesteś w błędzie. Ja też kilkadziesiąt razy tamtędy jeździłem i nigdy - n i g d y ! - nikt nie zwrócił się do mnie per "Ty". Widać uczą się psychologii i jako fizjonomiści kierują się wyglądem buźki gościa, wychodząc z założenia, że twarz jest odbiciem duszy. Ale jeśli wolisz Niemców o to Twoja sprawa... Żydzi przed wojną też buli germanofilami, ale im "wychłódło..." Co zaś do języka, to kiedyś w Chabarowsku mnie zapytano: "Jeśli Wy Poliak, to kak wy tak otliczno po ruski goworitie?" Odparłem: "Ja nie mówię po rusku ino po polsky, tylko dajhę ruskie okończanie" No, i dobrze jest jak jest... Coś zjadłeś nie najlepszego (dziwne, że i ja Cię tykam - widocznie masz w sobie coś takiego, co nie skłania... no, mniejsza - są Święta) i stąd pewnie tyle żółci w twym pisaniu, piedoło saska! Odpowiedz Link Zgłoś
adam.2x Polityka imigracyjna 26.12.09, 16:27 Podstawową zasadą polityki imigracyjnej powinna być korzyść dla Polski z każdego imigranta. Priorytetem powinni być ludzie wykształceni i fachowcy w każdej dziedzinie. Np Chińczycy i Wietnamczycy są bardzo przedsiębiorczy choć nie koniecznie wysoko wykształceni. Następnie ludzie którzy przyjeżdżają do pracy w jakimkolwiek charakterze, jeśli jest zapotrzebowanie. Tak samo powinni być kwalifikowani uchodźcy polityczni choć dodałbym jeszcze w tym wypadku zbieżność kulturową jeśli specjalnych ekonomicznych benefitów z takiego uchodźcy może nie być. Natomiast tych którzy nie pasują do żadnej z tych kategorii, raczej należy nie wpuszczać albo odsyłać gdzie indziej. Np Czeczeńcy byli by lepiej kulturowo zintegrowani ze społecznościami muzułmańskimi, tak jak Turcja czy Egipt, też kraje demokratyczne. Polska dla takich uchodźców będzie jednym z najtrudniejszych krajów w integracji. Również przestrzegał bym Polskę przed ustalaniem polityki na podstawie wizji mesjańskich jak wspomniane w artykule krzewienie idei EU na wschodzie. To nie będzie się opłaciło a łatwo może prowadzić do konfliktów. Polska już kiedyś w historii krzewiła różne wizje na wschodzie i dobrze na tym nie wychodziła. Odpowiedz Link Zgłoś
kumpel_kolesia Wigilijna opowieść sentymentalna 26.12.09, 19:09 Ach, jak mogłoby być pięknie, jak wszyscy mogliby rąsiami robić babki z piasku i dawać sobie buzi jak aniołki na pocztówkach świątecznych... Odpowiedz Link Zgłoś
slawczan Tylko Polak potrafi? 11.01.10, 13:53 Jak w GW przesada w politycznej poprawności-dlaczego polscy pogranicznicy mają się uczyc tych języków?Kilkakrtonie przekraczałem granice polsko-niemiecką przed Schengen i ngdy niemiecki pogranicznik nie przemówił do mnie po polsku ani po angielsku więc nie wiem dlczego pretensja do naszych o to? Odnośnie stosunku polskich służb granicznych - istotnie nieużywanie zwrotu Pan/Pani świadczy o pospolitym prymitywizmie tych osobników.Ale... wielokrotnie przylatywałem z Dublina do Polski i tu szok!KONTROLA pisana dużymi literami.W Dublinie znudzony urzędnik nie zawracają sobie głowy widząc dokument tożsamości kraju unijnego.U nas SPRAWDZANIE-czapke zdjąc,brak tylko podchwytliwych pytań.Oczywiście kontrola prowadzona w ten sposób na lotnisku w Dublinie zaowocowałaby mega spóźnieniami u nas...stój i czekaj To Ty Masz Sprawę do NAS nie my do ciebie.Nigdy na lotnisku w Dublinie czy w Amsterdamie lub Berlinie nie widzialem przypiętych kolesi ze spluwami przy udzie jakby spodziewali się nalotu terrorystów.Ot takie małe zaleczanie kompleksików i nieudacznictwa za pomocą prężenia się.Taka nasz specyfika mundurowa Odpowiedz Link Zgłoś