Dodaj do ulubionych

MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy j...

18.02.10, 13:21
I co jeszcze wymysla nasi eksperci od polityki wschodniej?
Lukaszenko jest jak wanka wstanka.
Jedynie sluszny politycznie i prawdziwy w spojrzeniu na swoj
umilowany narod corek i synow kolchoznikow prezydent naprawde
wolnego i niezaleznego od Europy,kraju.
Niech zyje prezydent Lukaszenko,slonce Polesia i Bialej Rusi.
Obserwuj wątek
    • europa130 Re: MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy 18.02.10, 13:50
      Wszystko bylo by polskie wladze nie wchodzily butami wsprawy obcych
      panstw,najpierw zrobic PORZADEK we wlasnych smieciach a potem
      pouczac innych,jakie prawo ma polska wladza dyktowac komus co kto ma
      robic po.......ka(zaropialy pepek swiata) niech pani Borys zajmie
      sie swoimi sprawami a nie wtraca sie do polityki kraju u ktorego
      jest na garnuszku (polskich podatnikow takze)robi tylko zadymy na
      sybir z nia lub do Jakucka tam moze szumiec jak las w tajdze a nie
      skakac jak wesz na grzebieniu.
      • wet3 Re: europa130 18.02.10, 14:42
        europa130 napisała:

        > Wszystko bylo by polskie wladze nie wchodzily butami wsprawy
        obcych
        > panstw,najpierw zrobic PORZADEK we wlasnych smieciach a potem
        > pouczac innych,jakie prawo ma polska wladza dyktowac komus co kto
        ma
        > robic po.......ka(zaropialy pepek swiata) niech pani Borys zajmie
        > sie swoimi sprawami a nie wtraca sie do polityki kraju u ktorego
        > jest na garnuszku (polskich podatnikow takze)robi tylko zadymy na
        > sybir z nia lub do Jakucka tam moze szumiec jak las w tajdze a nie
        > skakac jak wesz na grzebieniu.

        Masz racje. Borys to platna zadymiara. Pozdrawiam.
    • acucell Gdzie jest ta demokracja w EU? To chyba parodia! 18.02.10, 13:56
      Gdzie jest ta demokracja w EU? To typowa obłuda kapitalistycznego reżimu.Oto
      niedawny przykład działan reżimowych EU:
      12.12.2009
      W trakcie masowej demonstracji klimatycznej "Our Climate, Not Your Business",
      w której wzięło udział ponad 100 tys. osób, policja zatrzymała ponad 1000
      demonstrantów.Funkcjonariusze otoczyli legalny protest i uwięzili bez powodu
      setki przypadkowych osób.

      Ok. 15.15 duńska policja przypuściła bez ostrzeżenia szturm na demonstrację,
      odcinając od kolumny przemarszu i otaczając w kotle setki osób maszerujących w
      pobliżu bloku Libertariańskich Socjalistów, w tym bynajmniej nie czarny blok
      czy złowieszczych anarchistów lecz głównie ludzi z zielonych NGOsów. Do 17.00
      kilkuset demonstrantów skuto i zmuszono do siedzenia przez wiele godzin na
      ziemi w niskiej temperaturze; nikomu nie zezwalano na skorzytsanie z toalety.
      Wsadzano ich następnie do policyjnych autobusów i przewożono do tymczasowych
      aresztów, częśc spędziła kolejne godziny w zaparkowanych wozach. Wg biura
      prasowego policji, liczba zatrzymanych liczy ok. 700-900 osób.

      Ok. 21.00 więzienie w Valby było przepełnione. O 21.30 policja zaczęła
      wypuszczać pierwszych zatrzymanych.


      Demokracja oznacza władze ludu czyli całego społeczenstwa.
      W EU niema władzy społeczenstwa.Europejskie społeczenstwa nie maja zadnego
      wplywu na swoje panstwa. Spoleczenstwo pozbawia sie prawa decyzji w waznych
      sprawach kraju.Pozbawia sie prawa referendum. Wyjatkiem byly ostatne odruchy
      demokratyczne w Irlandii i Szwecji ale i tam lobby kapitalistyczne postaralo
      sie juz zeby spolecznstwo pozbawic i tego prawa.
      Represje i ciche aresztowania przeciwnikow politycznych w EU sa na porzadku
      dziennym.
      • zendafun Re: Gdzie jest ta demokracja w EU? To chyba parod 18.02.10, 14:07
        O, jak się wywiad białoruski aktywował.
      • kretu23 Glupoty wypisujecie obywatele 18.02.10, 14:07
        Demokracja to nie rzady ludu, czy innego abstrakcyjnego tworu
        komunistycznego dobrze do ideologii feudalnej pasujacego, tylko
        rzady wiekszosci, ludzi, jednostek. Sluszna uwaga: masowa
        demonstracja klimatyczna z setkami kamer to nie bogu ducha winna
        nauczycielka jadaca na posiedzenie sadu, czy 30 osob broniacych
        sowjego prawa do zgromadzen. W EU przeciwnikow politycznych sie
        wysluchuje w Parlamencie, jako opozycji.

        Koszmarne, niedouczone powierzchowne bzury i farmazony Pan
        wypisujesz. Takiego poziomu ignoracji to ja juz dawno nie widzialem.
        • acucell Młody i naiwny człowieku 18.02.10, 14:38
          Młody i naiwny czlowieku. Demokracja to rzadu ludu ktory przy pomocy swoich
          wybranych reprezentantow decyduje o sprawach panstwa.Obowiazuje prawo wiekszosci
          ale prawdziwa demokracja nie knebluje ust mniejszosci.

          Gdzie na Zachodzie i nie mowiac juz o Polsce jest prawdziwia demokracja.To co
          jest to rodzaj farsy i kabaretu dla ciemnego motlochu.To, ze wybiera sie co 4
          lata cwaniakow do wladz nie znaczy,ze jest demokracja.W prawdziwej demokracji
          wybrancy narodu pracuja dla spoleczenstwa i swoich wyborcow.W swiecie
          kapitalistycznym ta zasada nie funkcjonuje bo ci wybrancy zamiast pracowac dla
          spoleczenszwa pracuja dla malej ale bardzo bogatej grupy kapitalistycznej od
          ktorej dostaja wynagrodzenie w roznej postaci za posluszenstwo i wykonywanie
          polecen lobby kapitalistycznego.Dlatego obietnice wyborcze to bajki dla naiwnych
          nigdy nierealizowane i dlatego to co sie dzieje to typowy rezim wielkiego
          kapitalu,ktory kupuje politykow i narzuca ton polityce dla wlasnych korzysci a
          nie dobra calego spoleczenstwa.

          Prawdziwa demokracja nie boi sie prawdy i krytyki wiec poco tak masowa
          inwilgacja,ograniczanie praw obywatelskich i stosowanie ukrytej cenzury bo
          oficjalnie jest ona zabroniona.

          Jezeli twoim zdaniem przeciwnikow politycznych wysluchuje sie w Parlamencie to
          dlaczego przykladowo policja niemiecka czy holenderska aresztuje po cichu
          osoby,ktory natrafily na slady lamania prawa i przekretow robionych przez
          dostojnikow panstwowych.Dlaczego szykanuje sie ludzi,ktorzy walcza o
          sprawiedliwosc?
          Dlaczego panstwo (Niemcy ale i inne kraje) daja przyklad lamania prawa kupujac
          kradzione dane na CD pomimo,ze jest to karalne.
          Odpowiedz jest prosta.Bo obok efektu propagandowego zeby pokazac motlochowi jak
          to wladza walczy o sprawiedliwosc, naczelnym celem jest zdobycie "haka" na ludzi
          z opozycyjnego bloku bo wiadome jest,ze szczegolnie duzo politykow umaczanych
          jest w afery,lapowki i przekrety a swoje nielegalne pieniadze deponuje za
          granica.Ten kryminal dotyczy wszystkich grup politycznych bez wzgledu na ich kolor.

          Jak podrosniesz i zdobedziesz wiecej doswiadczenia zyciowego to zrozumiesz
          zasady dzisiejszej gry.
          • kretu23 To nie jest ciemny motloch 18.02.10, 15:21
            tylko ludzie, jednostki. dalej nie czylalem, bo logicznie to sie
            kupy nie trzyma. Mentorski ton prosze zachowac dla swoich dzieci.
            Gdyby ten krwiozerczy kapitalizm naprawde istnial, to zapewne nie
            moglibysmy wymieniac pogladow na tym forum. mam wrazenie ze dla Pana
            czas zatrzymal sie 50 lat temu.
            Nie wspomne o przykladach nowomowy:
            1. dostojnikow nad Wisla nie ma juz od rozbiorow, sa urzednicy.
            2. Nie istnieje prawdziewa czy nieprawdziwa demokracja tylko
            demokracja, po prostu. Polega na tym, ze co 4 lata na kawalku
            papieru moge postawic krzyzyk. I to jest jej slabosc i sila zarazem.
            3. Kupa insynuacji, konfabulacji i spiskowej teorii dziejow. Widze,
            ze pamfet Ochrany o swiatowym spisku przerabialismy. Zero
            odnosnikow, literatury.
            4. Wladza nie jest po to zeby walczyc o sprawiedliwosc, od tego sa
            sady. Wladza jest dla ludzi i przez ludzi sprawowana.
            5. Politycy sa tylko ludzmi. Afery w swietle reflektorow pokazuja
            ich zwykle, ludzkie ulomnosci, bez, na szczescie zadnych ideologii,
            czyste pieniadze.
            polecam lekture
            Ludwig van Mises Mentalnosc antykapitalistyczna, 18 zloty w
            ksiegarniach wysylkowych. Jakby sie spodobalo, to jest jeszcze
            Ludzkie Dzialanie, tegoz autora traktat o ekonomii i czlowieku
            przetlumaczony piekna polszczyzna.
            pozdrawiam
            P.S. Nie musze do niczego dorastac. Wystarczy mi normalne zycie-
            rodzina dom itp.
            • a.barbarus Dalej nie czytałem... 18.02.10, 15:32
              ...bo się bałem, że coś mi zaświta? ;)
              • kretu23 Jednak doczytalem 18.02.10, 15:36
                te farmazony.
                • a.barbarus ale dopiero teraz ;) 18.02.10, 15:39
            • acucell Re: To jest ciemny motloch 18.02.10, 15:51
              jak bardzo trzeba byc naiwnym zeby nie widziec tego co sie dzieje.
              Demokracja w ktorej politycy masowo daja sie kupowac przez lobby kapitalistyczne
              i nie realizuja swoich obietnic wyborczych i gdzie wladza biega na smyczy
              obcych mocodawcow to nie jest demokracja.
              W Polsce idea Targowicy wiecznie aktualna.Prosze mi tu nie serwowac mdle kawalki
              o literaturze bo to dobre dla naiwnych a nie dla kogos kto 17 lat przepracowal
              jako dzienikarz. Wystarczylo zobaczyc to demokratyczne bagno pod "plaszczykiem"
              zeby przekonac sie co to za gnoj.
              Tak jak nigdy nie bylo prawdziwego systemu komunistycznego bo zostal na samym
              poczatku wypatrzony tak samo nie ma prawdziwej demokracji tylko jej imitacja na
              pokaz bo i ten system w kapitalizmie ulegl wypatrzeniu poddajac sie sile
              pieniadza.Prawdziwa demokracja powstala w starozytnej Grecji i upadla w
              starozytnym Rzymie.Dlaczego w Rzymie? Odpowiedz na to pytanie praktycznei
              wyjasnia wszystko.

              Mowa tu tez o sadach,ktore w demokratycznym systemie powinny byc niezalezne a
              jest inaczej.Naciski polityczne, zaleznosci polityczne, obsadzanie stanowisk
              prokuratury i sadow "swoimi" ludzmi powoduje ze z tego systemu robi sie
              specyficzna forma dyktatury.

              Proponuje tez przypomniec sobie slowo socjotechnika.To dzialania dzis tak
              popularne w polityce swiata kapitalistycznego.Przed 70 laty kapital amerykanski
              stwierdzil ze taniej jest sterowac opinia publiczna i trzymac spoleczenstwo pod
              kontrola za pomoca socjotechniki niz utrzymwac aramie policjantow i kapusi.

              pozdrawiam
              • kretu23 To sa jednoski an nie motloch. 18.02.10, 16:11
                To nie jest motloch. Prosze nie deprecjonowac jednostki.
                To sa ludzie, ze swoimi wadami i zaletami.
                Ze az zacytuje:
                "Prosze mi tu nie serwowac mdle kawalki o literaturze bo to dobre
                dla naiwnych a nie dla kogos kto 17 lat przepracowal jako
                dzienikarz."- autorytetow nie buduje sie w oparciu o 17 lat pracy
                wylacznie. Cienki argument i nieumiejetnosc polemiki. Nie
                niedouczone pol-fakty o starozytnym Rzymie? Co to za agrument
                2000lat pozniej? I co? Ja mam niby za to odpowiadac ze w Rzymie
                demokracja "upadla" O Rzymie okresu republikanskiego mowimy o
                republice w starozytnosci a nie o demokracji w wydaniu XX wiecznym.
                Poza nazwa i pewnymi analogiami nic ich nie laczy. Polecam "Zmierzch
                i Upadek Cesarstwa Rzymskiego" Edwarda Gibbona w tej materii. jak na
                moj gust wywody panskie to socjotechniczne zawracanie kijem Wisly.

                a demokracja, jak to Winston Churchill ujal, to najgorszy ustroj na
                tej planecie, ale jedyny ktory sie sprawdza.


                tez ogladalem Zetgeista. niestety, musze stwierdzic,trzymanie ludzi
                pod kontola jest tansze od armii policjantow i kapusi, z reszta ci
                ostatni nie za bardzo sa potrzebni. Jest Siec.

                Pozdrawiam
      • jacggg Re: Gdzie jest ta demokracja w EU? To chyba parod 18.02.10, 14:10
        Możecie się tu produkować na forum.

        Ukraińcy przynajmniej wybierają już we względnie normalny (jak na warunki
        wschodnie) sposób prezydenta, Rosja przynajmniej szuka (mniej lub bardziej
        szczerze) dróg do jakiejś demokratyzacji (przynajmniej Miedwiediew w
        deklaracjach oraz środowiska Rosjan myślących - od czasu do czasu próbujących
        przemówić przynajmniej Miedwiediewowi do rozsądku, wskazujących na niewydolność
        autorytaryzmu jak systemu rządów, ubezwłasnowolniającego społeczeństwo - bierni
        obywatele to zastój i regres).

        W końcu reżim Łukaszenki zostanie całkowicie otoczony przez rozwijające się oraz
        współpracujące ze sobą kraje (wierzę w zbliżenie także Rosji i Polski oraz
        Ukrainy - to jest bardzo naturalna droga, bo wiele nas łączy i mamy wiele
        wspólnych interesów) i nastąpi implozja - zapadnie się, jak czarna dziura.
        Wystarczy, że Rosjanom po prostu przestanie się opłacać jego dalsze dotowanie i
        nie będą potrzebni celnicy ani na granicy polsko-białoruskiej - ani
        polsko-rosyjskiej (przesunięci np. na granicę rosyjsko-chińską...).
        • acucell opowiadasz bajki i nie pojmujesz tego co sie dziej 18.02.10, 15:25
          opowiadasz bajki i nie pojmujesz tego co sie dzieje.Rosja i Bialorus
          konfrontowana jest z tymi samymi problemami.Tym problemem jest amerykanski i
          zachodni kapital,ktory wszellkimi sposobami chcial destablilizacji Rosji.Chcial
          rozkrecic kolorowa rewolucje zeby typowo nasadzic tam swoja marionetke i dobrac
          sie do surowcow i przejac kontrole nad gospodarka.To co zachodnia propaganda
          nazywa deficytami demokracji w Rosji jest poprostu reakcja obrony.W ten sposob
          moze bronic sie suwerenny kraj atakowany perfidnie roznymi obludnymi
          sposobami.Nie pomogla proba uzycia Kasparowa do siania niepokoju i nie udala sie
          proba wciagniecia Rosji w dluga wojne gruzinska zeby w ten sposob probowac
          oslabic Rosje.Niewykluczone ze gruzinska marionetka dostanie jeszcze polecenie z
          USA zeby na nowo zrobic awanture w regionie.USA ponownie uzbraja Gruzje i
          szczegolnie po wczorajszych wypowiedziach zbrodniarza Sakaszwilego w Londynie
          wzniecenie przez niego nowego konfliktu jest mozliwe.
          W podobnej sytuacji jest Bialorus,jako suwerenny kraj,ktory nie dal sie
          skolonizowac przez amerykanski i zachodni kapital,ktory juz pare razy probowal
          wzniecac tam rewolucje kolorowe.Lukaszenko nie pozwolil na zlodziejska
          prywatyzacje majatklu narodowego tak jak sie to stalo w Polsce i nie pozwala na
          zrobienie z Bialorusi kolejnej kolonii i miesa armatniego do Afganistanu oraz
          psa lancuchowego jak zrobilo to USA z Polski.Dlatego wszelkie metody obrony
          Bialorusi sa usprawiedliwione i niewazne jest ze amerykanska propaganda bedzie
          go nazywac dyktatorem.USA nazywa wszystkich dyktatorami,ktorzy wlacza o swoja
          suwerenosc i nie oddaja kraju pod kontrole amerykanska.
          USA chcialoby tez przejac kontrole nad Bialorusia zeby jeszcze bardziej osaczyc
          Rosje.Proces zblizania sie NATO do granic Rosji trwa pomimo ze w zgodnieniach
          rzymskich NATO zobowiazalo sie do nierozlokowania wojsk w nowych krajach
          wschodnich.Obluda i bezprawie NATO jest juz znane.To pakt typowo bandycki.
          Rosja wie doskonale co sie dalej dzieje i bedzie zawsze wspierac Bialorus. To ze
          teraz pod przykrywka ZPB probowalo sie dalej mieszac na Bialorusi kosztem
          polskiej ciemnoty to Polacy maja pecha ze znowu zostali przez wlasna wasalska
          wladze wciagnieci w brudna robote.
          TAk sie dzieje jezelo wladza pracuje dla obcych mocodawcow zamiast dla wlasnego
          kraju.
          • jacggg Re: opowiadasz bajki i nie pojmujesz tego co sie 18.02.10, 15:48
            Odpowiedź, jak wyżej plus mój komentarz dla evy niżej. Walnijcie się ciężkim
            młotem w zakute pałki powtarzające te same propagandowe i rozpaczliwie
            prostackie, agresywne i chamskie hasła, dopóki jest czas.
            • acucell Re: opowiadasz bajki i nie pojmujesz tego co sie 18.02.10, 16:03
              widze czlowieku ze ten temat i jego zrozumienie przekracza twoje mozliwosci
              umyslowe i poznawcze.Cos ci sie wydaje,cos gdzies przeczytales, chesz sie
              powolywac na literature a brak ci zasadniczych umiejetnosci wynikajacych z
              doswiadczenia zyciowego i obserwacji.
              Zycie to nie tylko bezwzgledna wiara we wszystkim co pisza gazety agenturalne i
              agenturalne TV.Poszukaj sobie informacji pod czyja kontrola znajduja sie polskie
              media, gdzie prowadza slady to tez ci wyjasni wiele.
              • kretu23 Pan sie na nic nie powoluje, tyylko mieli 18.02.10, 16:13
                bez sensu te same memy.
              • jacggg Re: opowiadasz bajki i nie pojmujesz tego co sie 18.02.10, 16:46
                Mam prawie czterdzieści lat i doskonale znam propagandę jeszcze z czasów PRL-u.
                Każdą dostępną w ostatnim półwieczu. Tą z "Naszego Dziennika" też, misiu.

                Twoje wycieczki personalne są banalne i powtarzalne do bólu. Zapisz się na jakiś
                kurs kreatywnego pisania.
    • 246toja Ciekawa strona reżimowego związku 18.02.10, 14:00
      Oddajcie Domy Polskie złodzieje z kgb (wraz z wyposażeniem). Na stronie
      reżimowego związku widać jasno, że jest to związek wrogi Polsce i reprezentuje
      w 100% poglądy łukaszenki. Proszę samemu poczytać: www.polacy.by/
      • igor-53 Re: Ciekawa strona reżimowego związku 18.02.10, 14:12
        246toja ,dezieki za wrzucenie linka do strony internetowej ZPB.Z czytania tego
        wydania,jasno widac,kto naprawda zajmuje sie sprawami codziennymi mniejszosci
        polskiej na Bioalorusi,a kto zajmuje sie tylko politikanstwem i
        autopromocja.Wbrew calej checi,trudno tam dostrzec antypolska propagande.A ten
        kawalek-:"Zwracamy Państwa uwagę, że przed podjęciem na wysokim szczeblu
        kolejnej decyzji o losach Polaków na Białorusi warto dokładnie zbadać sytuację
        poprzez powołanie niezależnej komisji międzynarodowej" jest swiadectwem tego,ze
        ten legalny ZPB nie ma nic do ukrycia,z kolei politikinery od Borys nie
        slychac,zeby rzadali powolania jakiejkolwiek komisji.Te "zawodowe
        Polace",rzadaja tylko jednego-kasy.Ale ich mozno zrozumiec,rozrobiactwo,to ich
        sposob na zyzn.
        • 246toja Re: Ciekawa strona reżimowego związku 18.02.10, 14:46
          igor-53 napisał:

          > 246toja ,dezieki za wrzucenie linka do strony internetowej ZPB.Z czytania tego
          > wydania,jasno widac,kto naprawda zajmuje sie sprawami codziennymi mniejszosci
          > polskiej na Bioalorusi,a kto zajmuje sie tylko politikanstwem i
          > autopromocja.Wbrew calej checi,trudno tam dostrzec antypolska propagande.A ten
          > kawalek-:"Zwracamy Państwa uwagę, że przed podjęciem na wysokim szczeblu
          > kolejnej decyzji o losach Polaków na Białorusi warto dokładnie zbadać sytuację
          > poprzez powołanie niezależnej komisji międzynarodowej" jest swiadectwem tego,ze
          > ten legalny ZPB nie ma nic do ukrycia,z kolei politikinery od Borys nie
          > slychac,zeby rzadali powolania jakiejkolwiek komisji.Te "zawodowe
          > Polace",rzadaja tylko jednego-kasy.Ale ich mozno zrozumiec,rozrobiactwo,to ich
          > sposob na zyzn.


          Tak, sama prawda objawiona, kgb-owski związek polityką się nie zajmuje, trochę
          przeczy temu ten tekst: www.polacy.by/content/view/297/15/ jak widać
          Kruczkowski ocenia politykę wew. Polski oskarża PO o to, że złożyli ją agenci
          itd. Poza tym podstawą sporu jest nieuznanie przez lizodupów lukaszenki wyboru
          Borys na prezesa ZPB. Co wy pajace na tej białorusi sobie myślicie, że w Polsce
          jest tak jak u was, oddajcie nie swój majątek i pozwólcie zarejestrować wolny
          związek, a simaszko i jego kolesie mogą dalej lizać po jajach łukaszenkę.
          • zielony65 idź się pomódl pod niebieska flagą z gwiazdkami 18.02.10, 14:57
            i liz po wiadomo czym wierchuszkę eurosojuza
      • dexv Re: Ciekawa strona reżimowego związku 18.02.10, 15:09
        Cała ta strona to prostacka łukaszenkowska propaganda, zwroty rodem z "Trybuny
        Ludu" i "(nie)Prawdy". Szczytem chamstwa jest sonda - uogólniające pytanie (
        jakim Polakom ?) i możliwe odpowiedzi, tyle śmieszne co tendencyjne.

        "Państwa zdaniem, zakaz Polakom z Białorusi wjazdu do Polski, to:
        1 dyskryminacja
        2 rózga dla niepokornych
        3 terroryzm polityczny
        4 inne "

        Mogliby zadać inne pytanie - "Działania milicji i białoruskiego KGB w stosunku
        do A. Borys i niezależnego ZPB, to ?" Odpowiedzi pasowałyby idealnie :)

        Wyniki są za to ciekawe :

        inne - 520 - 42.8%
        dyskryminacja - 303 - 24.9%
        terroryzm polityczny - 272 - 22.4%
        rózga dla niepokornych - 120 - 9.9%

        42% - INNE - mówi samo za siebie.
      • a.barbarus rzeczywiście ciekawa 18.02.10, 15:35
        "polska opinia publiczna jest na tyle naiwna, że nikt nigdy nie
        zapytał, dlaczego druga strona konfliktu się nie wypowiada na ten
        temat"
        Właśnie, gdzie informacje o DRUGIEJ stronie?
        • kretu23 Pan nadrabia za druga strone 18.02.10, 15:38
          jakze to nobliwe.
        • kretu23 Sorki, zel zrozumialem 18.02.10, 16:15
          zwracam honor. ;P
          • kretu23 Re: Sorki, zle zrozumialem 18.02.10, 16:16
            korekta.
      • ben-oni Re: Ciekawa strona reżimowego związku 18.02.10, 16:12
        Dobrze piszesz. A teraz możesz iść po wypłatę wierszówki do komitetu partyjnego
        PO. Pa!
    • walek11 Naszym mężykom stanu ... 18.02.10, 14:09
      pozostało jedynie groźne kiwanie palcem w bucie. Nie każdy jednak się tego
      zlęknie.
    • protoplex Lustracja po białorusku 18.02.10, 14:23
      Oj, oni to się będą dopiero lustrować.
    • eva15 Jak zareaguje EU? Nijak, co wyjaśnia Ochmann 18.02.10, 14:34
      Tupanie wiele tu nie da, a (polityczna)gilotyna spadnie na głowę tym, którzy
      ją ustawiają. Oprócz słownych deklaracji Unia najprawdopodobniej nic więcej
      nie zrobi.

      C.Ochmann z niemieckiej Fundacji Bertelsmanna próbuje objaśnić sytuację w
      ciekawym wywiadzie w GW. Mówi, że EU będzie starała się tym razem oddzielać
      stosunki PL-Białoruś od stosunków cała EU-Białoruś, na wprowadzenie sankcji
      przez EU W-wa nie ma co więc liczyć.
      Ochmann widzi przytomnie zmieniające się warunki brzegowe i spadającą wraz z
      tym atrakcyjność EU dla Białorusi oraz przewiduje, że po polepszeniu klimatu
      na linii Ukraina-Rosja nastąpi także polepszenie na linii Białoruś-Rosja. Rola
      Rosji rośnie, Eu maleje i jedynym sposobem na podtrzymanie tej roli jest
      właśnie Partnerstwo Wschodnie (PW). Tyle, że Polacy i EU inaczej je definiują.
      Dla Polski to sposób na wyrywanie poszczególnych krajów spod wpływów Rosji,
      dla EU to utrzymywanie z nimi dobrych kontaktów:

      [i]"- Dla Berlina czy Paryża Partnerstwo nigdy nie było programem prowadzącym
      do politycznej integracji z Unią Europejską. Dlatego przykładowo Berlin z
      pewną ulgą przyjmuje teraz "pragmatyzm" Janukowycza, bo odpada problem
      nacisków, żeby obiecywać Ukraińcom szybką akcesję do Unii etc." /i]

      wyborcza.pl/1,76842,7568291,W_stosunkach_z_Bialorusia_od_kija_lepszy_kij_i_marchewka.html

      Warto przeczytać ten artykuł, bo oddaje on dość dobrze to, co myśli o sprawach
      wschodnich Zachód.
      • jacggg Re: Jak zareaguje EU? Nijak, co wyjaśnia Ochmann 18.02.10, 15:37
        O co Ty eva walczysz? O restytucję wielkiego związku pansłowiańskiego z centralą
        w Moskwie, obwarowanego na wszelkie sposoby na Bugu?

        Ten kordon na naszej wschodniej granicy, inne rozstawy torów, kolejki, bariery
        celne - rozwala wszelką wymianę handlową Ukrainy, Białorusi i Rosji z prawdziwą
        Europą (kupujemy podstawowe surowce i na tym koniec, nie ma nawet za bardzo
        czego wozić na wschód, bo on mało co kupuje - zwłaszcza Ukraina i Białoruś).
        Mało kto chce tam inwestować, bo jest taka korupcja, bezprawie i bałagan NA
        KAŻDYM szczeblu. O nędznej infrastrukturze nie wspominając. Piszę to jako
        przedsiębiorca z doświadczeniem "na kierunku wschodnim". Nawet z internetem są
        problemy z powodu cyrylicy, bo stosuje się tam chyba z 10 różnych sposobów
        kodowania znaków - z Chińczykami łatwiej się kontaktować (wymiana handlowa bez
        problemów po angielsku).

        UE wcale nie musi rozszerzać się dalej na wschód (a jej zachodnia część nigdy
        się do tego specjalnie nie paliła), to leży w interesie przede wszystkim Europy
        Środkowej i Wschodniej (tak, jak Niemcy nie chciały być państwem granicznym UE,
        tak samo nie chce teraz być Polska - a w przyszłości nie będzie chciała być
        Ukraina czy Białoruś, jeżeli jakimś cudem w UE się znajdą - o co SAME będą
        musiały zabiegać - i to bardzo, Turcy się dobijają o członkostwo od ponad 20 lat
        i są odprawiani z kwitkiem).

        Budujcie sobie dalej wańki wasze mity, aż was Chińczycy (miliard trzysta
        dwadzieścia osiem milionów uwijających się jak mrówki) rozbiorą od wschodu lub
        łykną w całości i bez popicia.

        "Atrakcyjność UE dla Białorusi"... Śmiech na sali. UE może się wypiąć na
        Białoruś - co ma Białoruś Europie do zaoferowania? Poza tranzytem? Ruscy ten
        reżim utrzymują, bo żyją postimperialnym sentymentem (celnicy rosyjscy z wypiętą
        piersią mogą na naszej granicy się przechadzać i bakszysz zbierać, utrudniając i
        ograniczając wymianę handlową oraz zwykłe kontakty międzyludzkie, można też
        kabonę z gazu wyrzucać w błoto na poligonach, gdzie się symuluje wielką,
        ostateczną pabiedę nad podstępnym, faszystowskim Zachodem) i nie mają
        demokracji, która takie marnotrawstwo dochodów z eksportu surowców (surowce
        Rosja wyprzedaje i nic więcej) by momentalnie ucięła.
        • eva15 Re: Jak zareaguje EU? Nijak, co wyjaśnia Ochmann 18.02.10, 15:46
          Tak, tak, bajkopisarzu, Chiny połkną ogromną Rosję, ale wystraszą się małej
          Polski i jej już nie ruszą.
          • jacggg Re: Jak zareaguje EU? Nijak, co wyjaśnia Ochmann 18.02.10, 16:33
            Antarktyda (tysiąc mieszkańców) niewiele mniejsza, niż Wielka Rossija z
            populacją 140 milionów (dziesięć razy mniej, niż Chiny), w tym niecałe 116
            milionów Rosjan. Populacja na wschód od Uralu w granicach Rosji (na obszarze
            wielkością bardzo zbliżonym do terytorium wspomnianej Antarktydy): całe 31
            milionów. Potęga!
            Jeszcze większe są oceany! To dopiero potęga! A Sahara jaka ogromna i potężna!

            "Z najnowszych prognoz wynika, że w 2010 roku Chiny będą drugą co do wielkości
            gospodarką Świata, a do roku 2050 staną się światową potęgą gospodarczą nr 1.
            Uwzględniając PKB realny chińska gospodarka już od 2001 roku znajduje się na
            drugim miejscu, a od 2005 roku Chiny są drugim w kolejności największym
            konsumentem ropy naftowej po USA."

            pl.wikipedia.org/wiki/Chiny_Ludowe#Demografia
            Mrzonki Kremla o równoprawnym sojuszu rosyjsko-chińskim wystarczy skonfrontować
            z następującymi liczbami odnośnie udziału Rosji w eksporcie chińskim (2% - DWA
            procenty...) i takiegoż udziału USA (20% - DWADZIEŚCIA procent). Autorytarna i
            zacofana Rosja będzie ubogim dostarczycielem surowców dla Chińczyków - dla
            których poważnym partnerem czy konkurentem są USA i potencjalnie UE, a nie
            Rosja. My tak samo nie mamy czego sprzedawać Rosji, Ukrainie czy Białorusi - bo
            to bida z nędzą jest po prostu i stagnacja.

            Singapur i Malezję Chińczycy już całkowicie kontrolują. Na pograniczu
            rosyjsko-chińskim mieszka około 5 milionów Rosjan (Ukraińców, Białorusinów,
            itp.) oraz STO MILIONÓW Chińczyków (Ujgurów, Mongołów, itp.). W samej Mandżurii
            - 60 milionów Chińczyków, na Dalekim Wschodzie Rosji - 9 milionów osób i ciągle
            ubywa...

            Same "Wremia Nowostiej" się niepokoją...:), niżej cytowane przez rp.pl:

            www.rp.pl/artykul/269196_Chinska_ekspansja_na_Syberii.html
            "Na razie w Chabarowsku i innych rosyjskich miastach regionu nie widać wielu
            chińskich mieszkańców. Prawdziwa ekspansja Pekinu wygląda inaczej. Jeszcze nie
            tak dawno naprzeciwko rosyjskiego Chabarowska, po drugiej stronie Amuru, leżała
            wioska Fujuan. W ciągu kilku lat stała się milionowym miastem, trzy razy
            większym od Chabarowska. Sprawił to nie tylko potencjał demograficzny, ale także
            polityka Pekinu. Chińskie władze ogłosiły Fujuan wolną strefą ekonomiczną.
            Milionowe miasta wyrosły wzdłuż całej chińsko-rosyjskiej granicy."

            www.wprost.pl/ar/104065/Chinagorod/?I=1267
            Powodzenia Wańki w walce z wrażym, faszystowsko-kapitalistycznym Zachodem i
            polską piątą kolumną! Tylko nie płaczcie, gdy się obudzicie z rączkami w nocnikach.
      • zyks Re: Jak zareaguje EU? Nijak, co wyjaśnia Ochmann 18.02.10, 15:54
        Uważajajemaja Eva15, Łubianka. P. C.Ochmann to ewidentny agent wpływu
        Putina/Szredera (tak, ten od Bertelsmanna)- jego opinię można poznać, ale nie
        należy się nią zbytnio przejmować. Są tam też miarodajni ludzie o innych
        poglądach:).
        • eva15 Re: Jak zareaguje EU? Nijak, co wyjaśnia Ochmann 18.02.10, 16:16
          No to guzik wiesz o fundacji Bertelsmanna, jest dokładnie odwrotnie. To wybitnie
          prawicowa (choć mieni się neutralną) fundacja popierająca neoliberalzm aż do
          bólu i nazywana przez lewicę i SPD niedemokratyczną (Albrecht Müller)
      • mr.superlatywny Re: Jak zareaguje EU? Nijak, co wyjaśnia Ochmann 20.02.10, 16:50
        Cornelis Ochmann:

        = Gornoslazak

        który juz lata temu pisywal artykuly-analizy
        o Ikrainie i Rosji, np. we FAZ (Frankfurt).
    • kacap_z_moskwy Co moze Bialorus... 18.02.10, 14:38
      A moze wyjsc do zwiazku celnego Rosji, Kazachstanu i Bialorusi (Kirgizja juz wniosek zlozyla, a i Janukowic tez juz chce do niego dolaczyc) o wprowodzeniu jakis akcyz na polskie towary. Bo jest tam zapis, ze jak sie dyskreminuje kogos, to unia celna ma mu pomoc. I co wtedy bedzie :))) Baj, baj mrozonki :))) Wszystko baj, baj co z Polski. Chyab jak zwykle gorace glowy w Polsce naiperw mowia, a mysla duzo pozniej.
      • wet3 Re: kacap_moskwy 18.02.10, 15:07
        Nie rob tylko podstawowego bledu. Definitywnie musisz rozrozniac
        miedzy narodem polskim a glupolami z polskiego rzadu, ktory ciagle
        dziala wbrew najzywotniejszym interesom Polski.
    • awatar_sm Popieprzą, podżemią, partia poklaszcze, 18.02.10, 14:45
      dyrdymały Wielkiego Dyrdymała przekaże hałastrze,
      poświęcą żyrandol wódą święconą,
      poświęcą salony winem czerwonym,
      spalą kota by bełkotał,...
    • acucell EU doskonale wie ze byl polski przekret. 18.02.10, 14:46
      EU doskonale wie,ze ZPB jest nielegalny i zostal zdelegalizowany bo lamal
      prawo wyborcze. Wie tez,ze to Warszawa narzucila,ze ma byc wybrana ich agentka
      Borys i doszlo do przekretu o ktorym zwykly czlowiek nie wiedzial.Ta grupa
      parunastu cwaniakow finasowanych amerykanskimi dolarami to nie cala polonia i
      wystarczyloby juz tej obludnej agenturalnej propagandy polskiej.
      • eva15 Re: EU doskonale wie ze byl polski przekret. 18.02.10, 15:53
        acucell napisał:

        > EU doskonale wie,ze ZPB jest nielegalny i zostal zdelegalizowany bo lamal
        > prawo wyborcze. Wie tez,ze to Warszawa narzucila,ze ma byc wybrana ich
        >agentka Borys i doszlo do przekretu o ktorym zwykly czlowiek nie >wiedzial.Ta
        grupa parunastu cwaniakow finasowanych amerykanskimi dolarami >to nie cala
        polonia i wystarczyloby juz tej obludnej agenturalnej >propagandy polskiej.

        Oczywiście, że EU wie, a jeszcze lepiej wiedzą pewnie USA.

        Niemniej - o ile drobne kąsanie Łuakszenki przez Polskę jest dla EU wygodne, bo
        PL wykonuje dla innych brudną robotę, o tyle głośne ataki i chęć użycia przez
        Polskę EU już tak bardzo Unii nie bawi. To Polska ma być narzędziem, a nie
        odwrotnie.

    • wichrowy MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy j... 18.02.10, 15:08
      Ale głupoty wypisują, tak jak sprawie Gruzji. Tu nie chodzi o
      Polaków na Białorusi,ale o obalenie rządu Łukaszenki , który nie
      pozwala na zrujnowanie jego kraju tak jak to miało w
      Polsce:Zdewastowanie przemysłu, rolnictwa, zślużby zdrowia, wojska ,
      szkolnictwa. Polacy popierają Siemaszkę a tej rozgłpości
      propagadowej nikt tam nie ogląda. Nie szkoda naszych pieniędzy?
      • dexv Re: MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy 18.02.10, 15:19
        wichrowy napisał:

        > Ale głupoty wypisują, tak jak sprawie Gruzji. Tu nie chodzi o
        > Polaków na Białorusi,ale o obalenie rządu Łukaszenki , który nie
        > pozwala na zrujnowanie jego kraju tak jak to miało w
        > Polsce:Zdewastowanie przemysłu, rolnictwa, zślużby zdrowia, wojska ,
        > szkolnictwa. Polacy popierają Siemaszkę a tej rozgłpości
        > propagadowej nikt tam nie ogląda. Nie szkoda naszych pieniędzy?

        Co ty wypisujesz ? Co zrujnować, jak już wszystko zrujnowane, bida aż piszczy.
        Wyprowadź się na Białoruś i żyj w tym raju. Tylko uważaj żeby Ci milicjoniery
        dupy nie zpałowały
    • fortis22 kiedy oddadzą nam naszą 1000letnią ziemię? 18.02.10, 15:12
      • wet3 Re: fortis22 18.02.10, 15:22
        fortis22 napisał: kiedy oddadza nam nasza 1000letnia ziemie?

        Co masz mowic, to mow wyraznie! O jaka ziemie ci choodzi?
    • w.i.l Czy pan Borkowski nie za bardzo napina muskuły? 18.02.10, 15:21
      Może się okazać, że próbując wymóc na Białorusi tolerację dla walki
      pani Borys z białoruskim rządem, Polska może zepsuć sobie kontakty z
      resztą Europy, której na tym wcale nie zależy.
    • a.barbarus strasznie krwiożercza dyktatura... 18.02.10, 15:25
      ...zdjęcia z zatrzymania, milicjant tylko chce zabrać ale w końcu nie
      zabiera aparatu... wszystko grubymi nićmi szyte. Ogólnie jest tak:
      istnieją dwa związki Polaków na Białorusi - "hehe - reżimowy", czyli
      przestrzegający prawa kraju, w którym funkcjonuje i "niezależny" czyli
      będący z tym prawem trochę na bakier. Co byśmy powiedzieli, gdyby w
      Polsce działały dwa związki np. Niemców Gdańskich, z których jeden nie
      do końca podporządkowywałby się naszemu prawu i jako jedyny otrzymywał
      wsparcie zza zachodniej granicy?
      • kretu23 Raczej nie musza dwa dzialac. 18.02.10, 15:37
        Jeden wystarczy.
        • kretu23 Sorki zle rozumialem 18.02.10, 16:16
          korekta
    • wilhelm4 MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy j... 18.02.10, 15:29
      A w Polsce nie ma takich dyskryminacyjnych swinstw
      i takich nacjonalistycznych baranów ?

      Polskie "KALI" - czytajcie chora petycje polskich "patryjotów" :
      (Moim skromnym zdaniem ci podobno europejscy(?) autorzy
      tych wszechpolakowskich wypocin powinni koniecznie
      popracowac jeszcze mocno nad swoja "logika"
      i swoim stylem, hehe.)


      Dokument Nr 492
      Nie dla dwujęzycznych tablic na Opolszczyźnie !
      Opole 12-02-2010

      Do:
      Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim (TSKN)
      Norbert Rasch
      ul. M.Konopnickiej 6
      45-004 Opole
      +48(0)774021070
      tskn@tskn.vdg.pl



      Drogi Panie Przewodniczący Norbercie Rasch

      My, niżej podpisani Polacy, zwracamy się do Pana, albowiem nasz kochany kraj
      (a szczególnie tereny województwa
      Opolskiego) boryka się z nie lada problemem. Problemem tym jest demonstracja
      siły Mniejszości Niemieckiej, która to stawia
      polsko-niemieckie tablice miejscowości na Opolszczyźnie !


      Uważamy, że są to zupełnie zbędne wydatki. Warto pamiętać, iż koszty tablic w
      całości pokrywa MSWiA, tak więc pieniądze na ten cel idą z NASZYCH podatków.
      Wszyscy obywatele muszą płacić za pomysły
      garstki osób. Uważamy, że jest to niesprawiedliwe. Członkowie MN powinni
      płacić składki i za uzyskane fundusze realizować wszelkie swoje fantazje.
      Ciekawe, czy wtedy wydawalibyście pieniądze lekką ręką ? Śmiemy twierdzić, że
      nie !

      Początkowo Mniejszość Niemiecka chciała po prostu istnieć – udało się: jest
      Ustawa o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym
      (Dz.U. z 2005 r. Nr 17, poz. 141).
      Później zapragnęliście władzy – udało się: w chwili obecnej jest poseł (jako
      jedyny z ramienia mniejszości) w Sejmie.
      Chcieliście tablic – udało się: macie tablice !
      Pytamy jednak: co dalej ? Zniemczanie nazwisk i ulic powoli przestaje dziwić.
      Jak długo będziecie mnożyć żądania ?

      Dlaczego tablice są zbędne ? Cytujemy wypowiedź posła Jerzego Czerwińskiego:
      „Bo to nikomu nie jest potrzebne, w Polsce nie ma ludzi, którzy nie znaliby
      języka polskiego.” (źr. Gazeta Wyborcza). Dwujęzyczne szyldy z pewnością nie
      przyciągną też inwestycji, co jest częstym argumentem. Niedorzecznym jest
      stawianie tablic z nazwami niemieckimi tam, gdzie graniczymy z Republiką
      Czeską! Czy łatwiej będzie dowieźć przesyłkę/towar/materiały do Guttentag niż
      do Dobrodzienia?
      Bzdura!


      Tablice są całkiem zbędne przeciętnemu Polakowi. Dlaczego ? Ponieważ nie ma z
      tego żadnych, ale to żadnych korzyści, najmniejszego nawet związku z nimi.
      Może poza tym, że to z jego kieszeni idą pieniądze na ten cel. Jeśli ktoś chce
      na co dzień oglądać tablice przyozdobione umlautami, może to czynić po drugiej
      stronie Odry, nieprawdaż ? Przecież czujecie się Niemcami - ostatnio dość
      wyraźnie podkreślał to poseł Galla w kilku wywiadach.

      Może działania MN są zwykłą prowokacją ? Mają na celu pokazać jacy Polacy są
      nietolerancyjni, jakaż to ksenofobia nęka nasz naród, czego przykładem mogą
      być akty wandalizmu (a może po prostu walki o polskość?) - czyli zamazywanie
      tablic. Na pewno owe działania przeczą Waszym zapewnieniom, że Polacy nie mają
      nic przeciwko tablicom!

      W związku z powyższym, apelujemy do Pana, jako Przewodniczącego głównej
      organizacji zrzeszającej członków Mniejszości Niemieckiej w naszym regionie, o
      zaprzestanie praktyk stawiania dwujęzycznych tablic miejscowości. Z pewnością
      warto byłoby też czasem spytać o zdanie większość a nie tylko polegać na
      własnej opinii i/lub zdaniu członków Mniejszości Niemieckiej. Proszę pamiętać,
      że mniejszość musi szanować kraj, w którym mieszka, jeśli sama chce być
      anowana.

      15-02-2010 Informacja dodana przez autora:

      Dodatkowo też sprzeciwiamy się zniemczaniu nazw ulic, urzędów, placówek
      oświatowych, czy innych organizacji pożytku publicznego. Apelujemy o rozsądek
      - nie zapominajmy, że żyjemy w POLSCE !

      Adres petycji: www.nietablicom.pl



      Niżej podpisany/a:
      Miłosz Bogdanowicz
      45-264 Opole
      autor4928@petycje.pl

      www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4928
      • wilhelm4 Re: MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy 18.02.10, 15:32
        > Miłosz Bogdanowicz
        Absolutnie nieslaskie,
        totalnie egzotyczne imie i nazwisko,
        wiec przyjezdny "przybysz" (potomek).

        Czy to, abstar...c od glupoty,
        tez nie chamstwo, bezczelnosc
        i niegrzecznosc wobec Slazaków
        jako gospodarzy ?
        • mr.superlatywny Re: MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy 20.02.10, 16:47
          Uwaga: mozna sie tez wpisywac
          jak >>przeciwnik<< tej anty-akcji ! :)
          Polecam.

          PS: Organizator jest potomkiem rodziny z Wilna.
          Wiec a) piecze, chyba w zwiazku(sic) z aktualna tamt. syt. polit. swoja
          "pieczen" b) ma kompleksy c) nie wie, co to respekt przed gospodarzami
          (Slazakami, wszelkiej "masci", tez Slazakami-Niemcami) d) o Prawach Czlowieka, o
          prawie polskim i europejskim, o demokracji, grzecznosci i logice nie
          wspominajac..... :(((((

          FUJ - facet pluje i szczuje.
    • eva15 Domy przekazano prawowitym Polakom 18.02.10, 15:44
      "- Domagamy się od władz białoruskich zwrotu utraconych domów polskich i
      przekazania ich Związkowi Polaków na Białorusi - oświadczył też Borkowski. -
      Nasze warunki wobec władz Białorusi sprowadzają się do tego, aby można było
      przywrócić status quo ante"
      __________________

      No przecież to właśnie sąd zrobił - przywrócił poprzedni stan prawny i
      przekazał domy ich prawowitym polskim użytkownikom. Od 1990r. domy te
      nieprzerwanie należały do ZPB i dopiero nielegalny rozłamowy związek p. Borys
      zawładnął w 2005 r. nimi w sposób nielegalny.

      Jako, że domy nie są prywatną własnością p. Borys i jej kilku współpracowników
      zwrócono je sądowne Polakom białoruskim.
      • 246toja Re: Domy przekazano prawowitym Polakom 18.02.10, 15:59
        eva15 napisała:

        Od 1990r. domy te
        > nieprzerwanie należały do ZPB i dopiero nielegalny rozłamowy związek p. Borys
        > zawładnął w 2005 r. nimi w sposób nielegalny.

        Borys wygrała legalnie wybory w 2005, ale to nie spodobało się lukaszence i
        stworzył przy pomocy kgb podległy sobie związek na czele, którego stoi teraz
        s....n siemaszko, który nie zna j.polskiego, a co do Domów Polskich to były one
        finansowane i wyposażane za pieniadze polskich podatników, i powinny być zwrócone.
        • eva15 Re: Domy przekazano prawowitym Polakom 18.02.10, 16:20
          Nie, Borys nie wygrała demokratycznie wyborów, bo były one wybiórcze, Siemaszko
          mówi po polsku tyle, że z silnym wschodnim akcentem, ale to i tak sukces, bo
          tylko 16,5% białoruskich Polaków określa j. polski jako swój język ojczysty:

          pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82oru%C5%9B
          • snellville Re: Domy przekazano prawowitym Polakom 18.02.10, 16:35
            eva15 napisała:

            > Nie, Borys nie wygrała demokratycznie wyborów, bo były one
            wybiórcze, Siemaszko
            > mówi po polsku tyle, że z silnym wschodnim akcentem, ale to i tak
            sukces, bo
            > tylko 16,5% białoruskich Polaków określa j. polski jako swój język
            ojczysty:
            >
            > pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82oru%C5%9B

            A jaki stEVAn jest twoj jezyk ojczysty???
        • igor-53 Re: Domy przekazano prawowitym Polakom 18.02.10, 16:20
          246toja napisał: > Borys wygrała legalnie wybory w 2005< .Ty oczewiscie
          dysponujesz cala wiedza na ten temat,miales wglad do protokolow wyborczych,a
          rowniez znasz uzasadnienie wlladz bialoruskich,nie uznajacych tego wyboru.Jak
          posiadasz cala wiedze,to bardzo cie prosze-podziel sie.Napisz dokladnie ilu
          czlonkow ZPB uczestnieczylo w wyborach 2005 roku A.Borys na przewodniczaca
          zwiazku (oczewiscie z podaniem zrodla twojej wiedzy),a takze,o ile jestes
          wstanie podac zrodlo,z ktorego mozno bylo by dowiedziec sie,czym motywowal sie
          sad,te wybory uniewazniajac.Z gory dziekuj,wierze,ze tak kategorycznie
          wypowidajacy sie czlowiek,takowa wiedza dysponuje.
      • poloneza Re: Domy przekazano prawowitym Polakom 18.02.10, 16:54
        Nikt nie podważa tego że władze Białorusi działają zgodnie z prawem
        i napewno ten dom nie należał do organizaji nielegalnej jaką jest
        organizaja pani Borys ,bo niema takiego państa na swiecie które by
        na to pozwoliło.W niemczech wogóle nie może istnieć związek polaków
        a jest także zakazana mowa po polsku do dziecka polaka mieszkajacego
        w niemczech.Jeśli ktos doniesie dziecko jest zabierane
        rodzicą.Niewiele lepiej jest na Litwie.Krajem gdzie polacy mają
        największe przywileje jest Białoruś ,ale i tam podobie jak wszędzie
        są ludzie którzy mają zastrzeżenia i inny pogląd.
        • snellville Re: Domy przekazano prawowitym Polakom 18.02.10, 17:01
          poloneza napisał:

          > Nikt nie podważa tego że władze Białorusi działają zgodnie z
          prawem
          > i napewno ten dom nie należał do organizaji nielegalnej jaką jest
          > organizaja pani Borys ,bo niema takiego państa na swiecie które by
          > na to pozwoliło.W niemczech wogóle nie może istnieć związek
          polaków
          > a jest także zakazana mowa po polsku do dziecka polaka
          mieszkajacego
          > w niemczech.Jeśli ktos doniesie dziecko jest zabierane
          > rodzicą.Niewiele lepiej jest na Litwie.Krajem gdzie polacy mają
          > największe przywileje jest Białoruś ,ale i tam podobie jak
          wszędzie
          > są ludzie którzy mają zastrzeżenia i inny pogląd.


          Nie wiem czy ty pisalas to na powaznie czy to byl sarkazm.
          Ale jesli naprawde tak myslisz to idz sie chlopie gdzies pird...j
          lbem w sciane.
    • naks MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy j... 18.02.10, 16:10
      przepraszam,ale o co tu chodzi z ta gilotyna?jaka gilotyna?kolejna
      krwawa rewolucja?kto jest wlascicielem tej gilotyny,todziez autorem?
      • kretu23 Wydaje mi sie 18.02.10, 16:14
        ze chodzi o psychologie zastraszania od kilku juz lat. Niezbyt
        fortunny ten tytul.
    • snellville MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy j... 18.02.10, 16:31
      Caly pic polega na tym ze Polski MSZ nie odpusci.
      Wydaje mi sie ze Bialorosini wiecej na tym straca niz zyskaja.
      Podoba mi sie sposob i dyplomatyczne podejscie polskiego rzadu do
      tego konfliktu.
      Ten buc ukrainski moze sie kiedys obudzi i zrozumie ze terroryzmeme
      mozn sobie tylko napykac biedy.
      • walter622 Re: MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy 18.02.10, 17:14
        snellville napisał:

        > Ten buc ukrainski moze sie kiedys obudzi i zrozumie ze terroryzmeme
        > mozn sobie tylko napykac biedy.

        Kogo masz na myśli, pisząc o "ukrainskim bucu"?
    • poloneza MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy j... 18.02.10, 16:45
      Nie chce dochodzić kto ma racje bo to sprawa polaków tam
      mieszkających( coprawda mam rodzinę polaków mieszkajacych na
      białorusi ,ale jak oni twierdzą to nikt z mieszkających tam polaków
      nie chce znać pani Borys i uważają ja za swi..ę,nie jest to jednak
      wiadomość od wszystkich bo nie przeprowadzałem ankiety na ten
      temat).Jedno jest pewne dla Białorusi :nie może być żadnych związków
      z polską i cześcią UE ponieważ są to kraje które podobie jak Hitler
      tylko żadają od innych państw poszanowanie tzw.mniejszości aby mieć
      tam piątą kolumnę, nie licząc się z niezależnością innego narodu
      który ma prawo sam wybierać drogę rozwoju i nikt nie powinien go
      straszyć czy karać sankcjami i wykorzystywać gospodarkę czy surowce
      do ograniczenia jego suwerenności.
    • kibic_rudego Polska Mniejszosc Narodowa w Niemczech prosi Tuska 18.02.10, 17:10

      , Sikorskiego, Senat, Sejm i Prezydenta III RP o pomoc by byc tak samo
      traktowani jak Niemcy w Polsce.

    • kibic_rudego Specjalnie dla p. Borkowskiego 18.02.10, 18:25

      " www.polityka.pl/forum/1040396.thread "

      "2010-02-18 09:55 | Grodnianin
      Re:Telefon Łukaszenki
      Z calym szacunkiem - autorko artykulu, Pani Jagienko!
      Nie pierwszy raz Pani wprowadza polskiego czytelnika w blad, o czym kiedys
      telefonicznie z Pania rozmawialem. Na Bialorusi mieszka wg oficjalnych danych
      okolo 400 tys. Polakow, osobiscie uwazam, ze mieszka nas ponad milion. W
      najlepszych latach swojej dzialalnosci do ZPB nalezalo ponad 20 tys. Polakow.
      Na Bialorusi dzialaja inne organizacje polskie, nie polonijne. Mieszkamy tu z
      dziada pradziada. Po tych roznych wydarzeniach ludzie sa znuzeni tym tematem i
      odchodza od Zwiazkow, ktoz o normalnych zmyslach chcialby bawic sie w
      polityke, a takze walczyc z wiatrakami? Liczba czlonkow nalezacych do Zwiazkow
      jest znikoma i malo znana, a faktycznie tajkiej statystyki nie ma.
      Panna Borys swego czasu nie uznala za stosowne dochodzic swoich praw w
      Ministerstwie Sprawiedliwosci RB, rozpetala umyslnie zamet, ktory doprowadzil
      caly ruch odrodzenia polskosci na Bialorusi do ruiny. Skrzywdzila swoim
      postepowaniem wielu wspanialych Kresowiakow, niektorzy odeszli do wiecznosci.
      I bardzo Pania Jagienke prosze, aby Pani uzmyslowila sobie i przekazala innym
      w Polsce, ze panna Borys nie reprezentuje ogolu Polakow Bialorusi, bo
      wiekszosc ma ja, wiadomo gdzie, przepraszam za zgryzliwosc, moze reprezentowac
      swoje otoczenie, ktore sklada sie z 10-20 bliskich jej osob, ktore utrzymuje
      za pieniadze podatnika polskiego.
      I co to oznacza represje wobec Polakow??? Czy mamy wojne, stan wojenny, a moze
      wprowadzono godziny policyjne? Od szesciu lat mamy te same twarze i te same
      narzekania panny Borys, ktorej zupelnie przewrocilo w glowie. A Pani te
      klamstwa szerzy, wstyd. Nie ma NASZYCH I WASZYCH, sa Polacy jako narod, ktory
      z przyczyn zawirowan historychnych zostal rozrzucony po kuli ziemskiej i
      zamiast sie jednoczyc i wspierac nawzajem - zostaje dzielony, na czym traca
      wszyscy Polacy. Warto jeszcze raz nam wszystkim obejrzec film Sami swoi, Pani
      rowniez.
      Pozdrawiam! "
      • jankowski1960 Re: Specjalnie dla p. Borkowskiego 20.02.10, 22:18


        kibic_rudego napisał:

        >
        > " www.polityka.pl/forum/1040396.thread "
        >
        > "2010-02-18 09:55 | Grodnianin
        > Re:Telefon Łukaszenki
        > Z calym szacunkiem - autorko artykulu, Pani Jagienko!
        > Nie pierwszy raz Pani wprowadza polskiego czytelnika w blad, o
        czym kiedys
        > telefonicznie z Pania rozmawialem. Na Bialorusi mieszka wg
        oficjalnych danych
        > okolo 400 tys. Polakow, osobiscie uwazam, ze mieszka nas ponad
        milion. W
        > najlepszych latach swojej dzialalnosci do ZPB nalezalo ponad 20
        tys. Polakow.
        > Na Bialorusi dzialaja inne organizacje polskie, nie polonijne.
        Mieszkamy tu z
        > dziada pradziada. Po tych roznych wydarzeniach ludzie sa znuzeni
        tym tematem i
        > odchodza od Zwiazkow, ktoz o normalnych zmyslach chcialby bawic
        sie w
        > polityke, a takze walczyc z wiatrakami? Liczba czlonkow nalezacych
        do Zwiazkow
        > jest znikoma i malo znana, a faktycznie tajkiej statystyki nie ma.
        > Panna Borys swego czasu nie uznala za stosowne dochodzic swoich
        praw w
        > Ministerstwie Sprawiedliwosci RB, rozpetala umyslnie zamet, ktory
        doprowadzil
        > caly ruch odrodzenia polskosci na Bialorusi do ruiny. Skrzywdzila
        swoim
        > postepowaniem wielu wspanialych Kresowiakow, niektorzy odeszli do
        wiecznosci.
        > I bardzo Pania Jagienke prosze, aby Pani uzmyslowila sobie i
        przekazala innym
        > w Polsce, ze panna Borys nie reprezentuje ogolu Polakow Bialorusi,
        bo
        > wiekszosc ma ja, wiadomo gdzie, przepraszam za zgryzliwosc, moze
        reprezentowac
        > swoje otoczenie, ktore sklada sie z 10-20 bliskich jej osob, ktore
        utrzymuje
        > za pieniadze podatnika polskiego.
        > I co to oznacza represje wobec Polakow??? Czy mamy wojne, stan
        wojenny, a moze
        > wprowadzono godziny policyjne? Od szesciu lat mamy te same twarze
        i te same
        > narzekania panny Borys, ktorej zupelnie przewrocilo w glowie. A
        Pani te
        > klamstwa szerzy, wstyd. Nie ma NASZYCH I WASZYCH, sa Polacy jako
        narod, ktory
        > z przyczyn zawirowan historychnych zostal rozrzucony po kuli
        ziemskiej i
        > zamiast sie jednoczyc i wspierac nawzajem - zostaje dzielony, na
        czym traca
        > wszyscy Polacy. Warto jeszcze raz nam wszystkim obejrzec film Sami
        swoi, Pani
        > rowniez.
        > Pozdrawiam! "


        Cenzura wytnie ten madry tekst mowiacy wiecej o istocie Polonii niz
        wyglupy p. Borys.
    • mr.superlatywny MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy j... 20.02.10, 16:42
      opole.gazeta.pl/opole/1,35114,7583097,Niemcy_bronia_polskiej_mniejszosci.html
      • jankowski1960 Re: MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy 20.02.10, 21:38
        co mozna zrobic dla Polakow przesladowanych w Polsce przez
        pomowienia p. Borys?
        • jankowski1960 Re: MSZ o Białorusi: Gilotyna działa wtedy, kiedy 20.02.10, 21:56
          Cenzura zlikwidowala mi dyskusje...
          • walter622 witaj jankowski1960 20.02.10, 22:08
            jankowski1960 napisał:

            > Cenzura zlikwidowała mi dyskusje...

            Owszem, może jesteś na właściwym tropie.

            " Według rozmówców pos. B. Kowalskiego zdarzają się też dość często przypadki
            korupcji przy wydawaniu Karty i wiz do Polski. Na czarnym rynku podaje się
            konkretne kwoty, za które dokumenty te można nabyć. Poruszono też problem
            „czarnej listy” obejmującej liczną grupę działaczy związku, którzy sprzeciwili
            się upolitycznieniu Związku Polaków i użycia go do walki z prezydentem
            Aleksandrem Łukaszenką. Z tego powodu mają oni uniemożliwiony wjazd do Polski i
            pozostałych państw z grupy Schengen."

            sol.myslpolska.pl/2009/10/pos-boguslaw-kowalski-spotkal-sie-z-nowym-prezesem-zpb/
            • jankowski1960 Re: witaj jankowski1960 20.02.10, 22:15
              Szanowny cenzorze,

              pamietam, jak w 1981 roku, w czasie spotkania ze studentami twoj
              szef, Adam Michnik, cos dukal o wolnosci, apolitycznosci zw.
              zaw. ::)) i WOLNOSCI SLOWA. Wiec, nie pozbawiaj mnie prawa do
              wypowiadania sie na forum. Jesli to ma byc wolne forum, a nie takie
              jak na stronie internetowej zwiazku pani Borys:)

              Z powazaniem
              jankowski1960

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka