pamejudd 22.03.10, 20:41 Ach, Wenezuela - toz to istny raj wolnosci, w odroznieniu od komunistycznych USA, czy Eurokolchozu! Do boju, bracia socjalanarchisci! Ruszmy slawic Hugo Chaveza - Prometeusza XXI wieku! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nonieee Polska lata '80 22.03.10, 20:52 Trochę podobnie to wygląda. Widocznie Wenezuelczycy muszą przejść przez to oczyszczenie. Jak ja się cieszę, że mieszkam w Polsce :). Odpowiedz Link Zgłoś
zz26 socjalizm pełna para 22.03.10, 21:00 fabryka powinna zuzywac pradu nie tyle ile potrzebuje faktycznie ale ile wedle przepisow jej sie nalezy a wiadomo ze urzedas ktory nigdy nie zhanbil sie ciezka praca wie lepiej ile pradu powinna zuzywac np. cementownia skonczy sie tak jak u nas pogonia czerwona holote kiedy wszystko beda mieli na kartki Odpowiedz Link Zgłoś
gambiting Re: socjalizm pełna para 22.03.10, 21:03 zz26 napisał: > fabryka powinna zuzywac pradu nie tyle ile potrzebuje faktycznie ale ile wedle > przepisow jej sie nalezy a wiadomo ze urzedas ktory nigdy nie zhanbil sie > ciezka praca wie lepiej ile pradu powinna zuzywac np. cementownia > skonczy sie tak jak u nas pogonia czerwona holote kiedy wszystko beda mieli > na kartki No ale jak nie ma prądu to co mają zrobić? Nie wyczarują go z powietrza,a wątpie żeby sąsiednie kraje wenezueli miały nadwyżki Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: Chavez obcina prąd 80 przedsiębiorstwom. "Za 22.03.10, 21:03 A o kryzysie energetycznym nikt nie slyszal? Co lepiej zeby kilka fabryk zmniejszylo ilosc pradu czy zeby byl blackout na caly kraj! W koncu ktos sie wziol ze te korporacje. Odpowiedz Link Zgłoś
bezportek Czy lepiej? 22.03.10, 21:21 Pewnie, ze lepiej zmniejszyc ilosc brudnego, smierdzacego sadla w Wenezuali o jakie 200 funtow, w postaci jednego durnego kacyka, niz zeby byl blackout na caly kraj. Tu sie zgadzam z towarzyszka zlotywmajtkach. A moze pol zlotego, w Wenezueli baby tanie. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Precz z narodowym socjalizmem! 22.03.10, 22:42 W koncu ktos sie > wziol ze te korporacje. W Venesueli nie makorporacji a przedsiębiorstwa prywatne sa kontrolowane przez państwo, sprawujące ŚCISŁY NADZÓR RÓWNIEZ NAD ELEKTROWNIAMI Blackout wynika niedoborów będących bezpośrednia przyczyną polityki personalnej i ekonomicznej, oraz zerwanie współpracy energetycznej z sąsiadujacymi krajami - izolacjonizm. promowanej przez socjalistycznego faszystę znanego Hugo. Ciekawe jest to, ze zanim Gruby Hugo przejał władzę, energetyczne niedobory nigdy nie dotykały Venesueli. :) Odpowiedz Link Zgłoś
scibor3 Re: Precz z narodowym socjalizmem! 22.03.10, 23:15 > Ciekawe jest to, ze zanim Gruby Hugo przejał władzę, > energetyczne niedobory nigdy nie dotykały Venesueli. :) > Ależ dotykały misiaczku. Tyle, że uprzednio, najsłabszych ekonomicznie a obecnie tych których Chavez paluszkiem pokaże. Tym się różni gospodarka nakazowo-rozdzielcza od kapitalizmu. Towaru tyle samo tyle, że w innym punkcie ograniczenie popytu. Poprzednio, w podobnej sytuacji, biedak siedział po ciemku a burdel błyskał neonami a teraz biedak ma jasno a w burdelu musisz przy ogarku do dziury trafić ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 ROTFL 23.03.10, 00:01 > Poprzednio, w podobnej sytuacji, biedak siedział po ciemku > a burdel błyskał neonami a teraz biedak ma jasno a w burdelu musisz przy ogarku > do dziury trafić ;-) Tym się różni gospodarka nakazowo-rozdzielcza od kapitalizmu. ROTFL misiaczku:) Odkrycie złóż ropy naftowej na początku XX wieku wyprowadziło kraj do czołówki gospodarczej kontynentu. Tym sie rózni kapitalizm od 'gospodarki'nakazowo-rabunkowej:) Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: Precz z narodowym socjalizmem! 22.03.10, 23:50 Slogany Slogany i jeszcze raz slogany. A murzynow u was bija? Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Re: Precz z narodowym socjalizmem! 22.03.10, 23:58 > Slogany Slogany i jeszcze raz slogany. A murzynow u was bija? To jest chybanajleprzy slogan jaki słyszałem słonko:). Pytamrazjeszcze, jak to sie ma do bezawaryjnej gospodarki venesuelskiej przed przejeciem władzy przez grubego Hugo:). > A murzynow u was bija? Aspróbuj podnieść ręke na Obamę:):):):) Spróbujesz? Dajeci 3 sec:) Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: Precz z narodowym socjalizmem! 23.03.10, 00:14 Slonkiem dla ciebie nie jestem i nigdy nie bede. Nie ta liga. Jesli chodzi o gospodarke wenezueli to cie kieruje to postu mojego poprzednika lepiej ujac bym tego nie umiala no i po co sie wysilac. forum.gazeta.pl/forum/w,902,109079227,109087352,Re_Precz_z_narodowym_socjalizmem_.html Aspróbuj podnieść ręke na Obamę:):):):) Spróbujesz? Dajeci 3 sec:) Po co? Ja rasistka nie jestem i urzywania przemocy nie popieram. Sad miedzynarodowy to juz co innego. Odpowiedz Link Zgłoś
bezportek Ortografia! 23.03.10, 00:32 Najusilniej sie uprasza, droga towarzyszko zuotamaika (celowo pokrecilem wam nicka, poczujcie sie pokrecona), abyscie wzieli w dlonie elementarz i poczytali. Polski jezyk moze byc trudny dla poczatkujacych, ale nie przejmujcie sie - za dwa, trzy pokolenia przestaniecie walic babole jak "urzywanie". Poki co, nie wysilajcie sie, nie pomoga dobre checi, chavez sobie leb ukreci. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Ortografia! 23.03.10, 01:11 Ona dopasowuje się pewnie do ortografii GW i jej forumowych orzełków, więc czego się czepiasz? Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 'złote mysli' fanklubu N.Klein:) 23.03.10, 01:17 'Forumowe orzełki'maja kłopoty z ortografią,w porównaniu z gierojami socjalizmu, majacymi problemy z logicznym mysleniem i kojarzeniem faktów:) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Złote myśli rzekomo oświeconych ciemniaków 23.03.10, 02:03 pentagon8 napisał: > 'Forumowe orzełki'maja kłopoty z ortografią,w porównaniu z gierojami > socjalizmu, majacymi problemy z logicznym mysleniem i kojarzeniem > faktów:) To możliwe. Dlatego nieszczęściem USA jest fakt emigracji do tego kraju tak wielu gierojów realnego radzieckiego socjalizmu - tych wszystkich Wolfowitzów, Krystali, Perle, Krautheimerów i ich aktualnie funkcjonujących w Hameryce potomków. Odpowiedz Link Zgłoś
komarowo Kanieszna, kokota, antysemicka miurwo 23.03.10, 02:25 weźmy takiego choćby Sikorsky'ego czy lekko licząc 1/3 noblistów, sporo profesorów medycyny czy fizyków. Choć zgoda, są i tacy jak ty - półpiśmienne politructwo, które zagłosowało nogami za cywilizacją, a teraz anonimowo jęczy za putleryzmem, bo nic to przecież nie kosztuje. W Chamburgu przy parzeniu czaju nie mówili o Einsteinie, caryco poboczy usenetu od ekologicznego mołoka? Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 słoneczko 23.03.10, 01:07 > Po co? Ja rasistka nie jestem i urzywania przemocy nie popieram. Sad > miedzynarodowy to juz co innego. Dla wyjaśnienia słonko, w Polsce zwrot 'murzyn' ma podobną wymowę jak w UK i US zwrot 'ni....r'. Zatem, odnosząc to do twojego pytania o 'bicie murzynów',jesteś RASISTKĄ! Jesli chodzi o > gospodarke wenezueli to cie kieruje to postu mojego poprzednika lepiej ujac bym > tego nie umiala no i po co sie wysilac. 1999 - present Hugo Chávez was elected president in December 1998 and took office in February 1999. His economic policies have been more socialistic than those of his predecessors. In the first four years of the Chávez presidency, the economy contracted, at first because of low oil prices, then because of the turmoil caused by the 2002 coup attempt and the 2002-2003 business strike. Other factors in the decline were an exodus of capital from the country, and a sudden reluctance of foreign capitalists to invest there. Gross Domestic Product was 50.0 trillion bolivares in 1998. At the bottom of the recession, 2003, it was 42.4 trillion bolivares (in constant 1998 bolivares). Jeśli przyrównasz to ,słonko, do osiagnieć ery 1960 - 1990, gdy klasa robotnicza w Venesueli cieszyła sie najwyższymi w krajach Ameryki Pd pensjami i przywilejami, a kraj,poza kryzysem lat 80tych nie dotkneły poważne klęski,mogęśmiało stwierdzić, ze nie masz pojecia o ekonmii venesuelskiej, nic poza świadomością kim jest gruby Hugo:). Zatem, słoneczko, do ksiażek:):):) Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: słoneczko 23.03.10, 01:54 His economic policies have been more socialistic > than those of his predecessors. In the first four years of the > Chávez presidency, the economy contracted, at first because of low > oil prices, then because of the turmoil caused by the 2002 coup > attempt and the 2002-2003 business strike. Po pierwsze Chavez znacjonalizowal rope i uzywa dochodow dla dobra spolecznstwa. Ludzie po raz pierwszy w histori Wenezueli maja darmowa sluzbe zdrowia jedna z najlepszych w Ameryce Pld, darmowa edukacje. Stopa analfabetyzmu spadla drastycznie. 2002 coup To coup d'etat bylo sponsorowane przez USA/CIA poniewaz nie mozna wmiec ropy w rekach panstwa to jest nie do pomyslenia. To amerykanskie korporacje maja sie bogacic na cudzej ropie. n exodus of capital from the country, and a sudden > reluctance of foreign capitalists to invest there. Amerykanie wyniesli sie z Wenezueli i to dobrze. Nikt ich tam nie chce. Po drugie GDP nie jest dobrym wskaznikiem ekonomiczym bo nie zawsze wyraza stope zyciowa. Lepiej porownac czynniki jak life expectancy, infant and maternal motality, unemployment, literacy etc. To ci pokaze prawdziwa stope zyciowa w danym kraju a te czynniki wzrosly. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Re: słoneczko 23.03.10, 05:15 Po drugie GDP nie jest dobrym wskaznikiem ekonomiczym bo nie zawsze wyraza stope zyciowa. Lepiej porownac czynniki jak life expectancy, infant and maternal motality, unemployment, literacy etc. Słoneczko, jak podasz miwiarygodne dane, z zachodnich a nie venesuelskich zródeł (ponieważwszyscy wiedzą, ze Chaves zawyża wyniki) to porozmawiamy. GDP jest miarodajnym wskaźnikiem, natomiast stopa życiowa,bezrobocie czy umieralność, nie wspominając o wynikach edukacyjnych mierzy sie w dekadach, a nie rok po roku! > Ludzie po raz pierwszy w histori Wenezueli maja darmowa sluzbe zdrowia jedna z > najlepszych w Ameryce Pld, darmowa edukacje. Stopa analfabetyzmu spadla > drastycznie. Nie jest to wynik boomu gospodarczego a kasy którą Hugo czerpie z ropy. Problem w tym, ze nacjonalizacja nie przyniosła spodziewanych efektów. O walce z analfabetyzmem zapomnij, to puste deklaracje. According to The Boston Globe, critics say that the government defines "informal workers, such as street vendors, as employed, and exclud [es] adults who are studying in missions from unemployment numbers." Critics also point to figures released by the president of the Venezuelan National Statistics Institute, Elías Eljuri, which showed that poverty had risen by more than 10% under Chávez (to 53% in 2004). Chávez called for a new measure of poverty, a "social well-being index". Under this new definition, poverty registers at 40%.[32] Eljuri denies changing the statistic and claims it is entirely income excluding social programs.[36] The World Bank calculated a 10% drop in poverty.[37][38] Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 socjalizm złotejmaji:) 23.03.10, 01:11 > Slonkiem dla ciebie nie jestem i nigdy nie bede. Nie ta liga ROTFL! Stanowczo nie ta liga słoneczko!:) Preferuję monogamie a nie rozwiazania socjalistyczne,gdzie dzieli się wszystkim. I w tym przedmiocie jestem kapitalistą. Tylko ty dzieliszsieswoimi skarbami ze wszystkimi- za darmo rzecz jasna i po równo:) Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka kapitalizm 23.03.10, 02:01 Pentagon wytlumacz mi co ma monopol wspolnego z kapitalizmem. Masz naprawde problem z rozumowaniem analitycznym. Slonka musisz sobie szukac gdzies indziej moze tam gdzie trzeba miec kapital. Jako kapitalista powinienes wiedziec ze w kapitalizmie nic za darmo. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 kanieczna socjalistyczne słoneczko:) 23.03.10, 05:01 > A ciebie pentagon po prostu nie stac W pewnym wieku jest się za młodym by płacić za pewne usługi, które rzecz jasna dostajesz, bez obawy, ze ktoś inny zostanie obdarowany twoimi przywilejami:). Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 słoneczko:) 23.03.10, 05:05 Jako kapitalista powinienes wiedziec ze w > kapitalizmie nic za darmo. W socjalixmie i komunizmie równiez niczego nie ma za darmo:). Wg. Marxa każdykażdemu, zatem usługa została wymieniona za usługę...dla wspólnego dobra rzecz jasna:). > Pentagon wytlumacz mi co ma monopol wspolnego z kapitalizmem. A co ma wspólnego monopol władzy Chavesa z socjalismem słoneczko:)? Slonka musisz sobie szukac gdzies indziej > moze tam gdzie trzeba miec kapital. Moim słoneczkiem jesteś ty:). Przyświecasz trywialnymi prawdami - nic poza tym:) Odpowiedz Link Zgłoś
komarowo Re: Precz z narodowym socjalizmem! 23.03.10, 01:13 zlotamajka napisała: Ja rasistka nie jestem i urzywania przemocy nie popieram. Kanieszna, urzywania. Teraz kokota, menopauzalna caryca poboczy usenetu, jeszcze coś doda o Chamburgu czy Mocarcie i jesteśmy na wyżynach WUMLowskiego intelektu :-) Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Politruki:) H....j z ideologią:) 23.03.10, 01:22 Aktywisci politruki i nie muszą wykazywać się wiedzą. Nie matura, a chęć szczera...:) www.youtube.com/watch?v=pCBwRBtyGqQ&feature=related IDEOLOGIA :) www.youtube.com/watch?v=6ER6EmGy6N4&feature=related Odpowiedz Link Zgłoś
kylax1 Caly czas pisalem, ze Wenezuela bedzie w nedzy 22.03.10, 23:06 pod rzadami Chaveza. I jak zwykle widzimy, do czego prowadzi socjalizm. Odpowiedz Link Zgłoś
pregierz Chavez obcina prąd 80 przedsiębiorstwom. "Za du... 22.03.10, 23:09 No to powszechna mobilizacja, wszyscy na rowery i krecić !!! Przodownicy krecenia zostaną powołani do kadry kolarskiej w nagrode. Odpowiedz Link Zgłoś
komarowo Czyli mamy etap przejściowych trudności 22.03.10, 23:10 w dostawach wody, prądu. Etap przyjaźni wenezuelsko-radzieckiej pod kierunkiem junciarza oraz wojny o pokój przy użyciu sowieckich czołgów. Przed nami etap obozów filtracyjnych, strzelania w potylicę wrogom ludu. A na końcu, panie "Zamknij się idioto" Havez, etap Czauczesku... Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 A jakwypada ekonomia kalifornijska z porównaniu... 23.03.10, 01:14 ...z venesuelską:)? CALIFORNIA: California's economy is the largest of any state in the US, and is the eighth largest economy in the world.[1][2]As of 2008, the gross state product (GSP) is about $1.85 trillion, which is 13% of the United States gross domestic product (GDP).[3] The state's GDP growth rate slowed to 0.4% in 2008 after having grown 3.1% in 2006 and 1.8% in 2007 VENESUELA Hugo Chávez was elected president in December 1998 and took office in February 1999. His economic policies have been more socialistic than those of his predecessors. In the first four years of the Chávez presidency, the economy contracted, at first because of low oil prices, then because of the turmoil caused by the 2002 coup attempt and the 2002-2003 business strike. Other factors in the decline were an exodus of capital from the country, and a sudden reluctance of foreign capitalists to invest there. Gross Domestic Product was 50.0 trillion bolivares in 1998. At the bottom of the recession, 2003, it was 42.4 trillion bolivares (in constant 1998 bolivares).[12] However, with a calmer political situation in 2004, GDP rebounded 50.1 trillion bolivares, and has risen strongly since, to 66.1 trillion bolivares in 2007 (both in constant 1998 bolivares). Particularly important in the recovery was the defeat of the oppositionist management at PdVSA after the 2002-2003 lockout/strike, which gave the government, for the first time, actual control of the state oil company and allowed the pursuit of a unified economic policy.[13] Różnica,drogaevo jest JAKOŚCIOWA:) Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: A jakwypada ekonomia kalifornijska z porównan 23.03.10, 01:46 Pentagon, a czy ktos ci poweidzial ze Kalifornia jest u schylku bankructwa? Gdybys to wiedzial to takich bzdur ktore niewiadomo skad wziales bys nie wypisywal. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Co to za bzdety! 23.03.10, 05:22 Stan ekonomiczny Kaliforni, ze wzgledu na rozbudowany housuing market, pogorszył się wraz z credit crunch, and has nothing to do with boomins economic succeses in previous years. Inthe middle of crunch GSP was about $1.85 trillion, which was at that time 13% of the United States gross domestic product (GDP). Wsio:) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: A jakwypada ekonomia kalifornijska z porównan 23.03.10, 01:56 Tak na marginesie - Kalifornia jest bodaj najbardziej zadłużonym stanem USA. Jej dług z CAŁA pewnością daleko przekracza długi Wenezueli. Więc w tym sensie masz rację - Kalifornia przoduje! A swoej cytaty z kreatywnej US-księgowości serwuj forumowym orłom, skołom. Liczą się realne cięcia w budżecie kalifornijskim, wysyłanie urzędników państwowych na przymusowe bezpłatne urlopy, sprzedaż mostów i wypuszczanie tysięcy więźniów. To jest REALNA statystyka odnośnie stanu tego stanu. Reszta to statystyka schyłku Breżniewa z ZSRR. Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: A jakwypada ekonomia kalifornijska z porównan 23.03.10, 02:07 Dzieki Ewa, nie chcialo mi sie tego wszystkiego pisac. Ale dokladnie tak. Kalifornia bedzie prawdopodobnie pierwszym Sanem ktory pojdzie sladami Grecji ale gorzej odbije sie na spoleczenstwie. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Re: A jakwypada ekonomia kalifornijska z porównan 23.03.10, 05:24 Przekonaj mnie cytatami niewikipedycznymi, bo wszystkie które przeglądam wspominają o wzrostach ekonomicznych wskaźników, efektem odradzajacej się gospodarki stanu...czego nie mozna powiedzieć o Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 By żyło się lepiej PO credit crunch... 23.03.10, 05:35 W kaliforni zapowiadają ciecia wrozdmuchanych nadziejami i boomem ekonomicznym przywilejów socjalnych. Zapowiada sie też reforma fiansów...i tyle z bzdetów o upadku ekonomicznym stanu,którego ekonomia jest silniejsza od socjalistycznej ekonomii Grecji czy narodowego socjalizmu ekoniomicznego w Rosji:) Odpowiedz Link Zgłoś
komarowo Mowa jest o Wenezueli, menopauzalna ofiaro STD 23.03.10, 01:17 Choć Kalifornia ma was prawo fascynować, niepiśmienni TPPRowcy obrzydliwcy na służbie u Niemca, choćby dlatego, że ten 1 stan USA ma znacznie większy GDP niż putlerstan. Bez njeftu, ma się rozumieć. en.wikipedia.org/wiki/Comparison_between_U.S._states_and_countries_nominal_GDP Odpowiedz Link Zgłoś
komarowo Hehehe, po cóż im prąd w socjalizmie? 23.03.10, 02:28 Niech pracują na dynamach oraz na parze. I tym sposobem tow. Chavez małpiatka sam dowodzi, że komunizm to krok wstecz na drodze cywilizacji. ŚP. ks. Tischner określał tę regresję biologiczną mianem Homo sovieticus, ciut więcej niż goryl, ale daleko do Homo sapiens. Odpowiedz Link Zgłoś