Dodaj do ulubionych

Chavez obcina prąd 80 przedsiębiorstwom. "Za du...

22.03.10, 20:41
Ach, Wenezuela - toz to istny raj wolnosci, w odroznieniu od komunistycznych USA, czy Eurokolchozu!



Do boju, bracia socjalanarchisci! Ruszmy slawic Hugo Chaveza - Prometeusza XXI wieku!
Obserwuj wątek
    • nonieee Polska lata '80 22.03.10, 20:52
      Trochę podobnie to wygląda. Widocznie Wenezuelczycy muszą przejść przez to
      oczyszczenie. Jak ja się cieszę, że mieszkam w Polsce :).
    • zz26 socjalizm pełna para 22.03.10, 21:00
      fabryka powinna zuzywac pradu nie tyle ile potrzebuje faktycznie ale ile wedle
      przepisow jej sie nalezy a wiadomo ze urzedas ktory nigdy nie zhanbil sie
      ciezka praca wie lepiej ile pradu powinna zuzywac np. cementownia
      skonczy sie tak jak u nas pogonia czerwona holote kiedy wszystko beda mieli
      na kartki
      • gambiting Re: socjalizm pełna para 22.03.10, 21:03
        zz26 napisał:

        > fabryka powinna zuzywac pradu nie tyle ile potrzebuje faktycznie ale ile wedle
        > przepisow jej sie nalezy a wiadomo ze urzedas ktory nigdy nie zhanbil sie
        > ciezka praca wie lepiej ile pradu powinna zuzywac np. cementownia
        > skonczy sie tak jak u nas pogonia czerwona holote kiedy wszystko beda mieli
        > na kartki
        No ale jak nie ma prądu to co mają zrobić? Nie wyczarują go z powietrza,a wątpie
        żeby sąsiednie kraje wenezueli miały nadwyżki
    • zlotamajka Re: Chavez obcina prąd 80 przedsiębiorstwom. "Za 22.03.10, 21:03
      A o kryzysie energetycznym nikt nie slyszal? Co lepiej zeby kilka fabryk
      zmniejszylo ilosc pradu czy zeby byl blackout na caly kraj! W koncu ktos sie
      wziol ze te korporacje.
      • bezportek Czy lepiej? 22.03.10, 21:21
        Pewnie, ze lepiej zmniejszyc ilosc brudnego, smierdzacego sadla w
        Wenezuali o jakie 200 funtow, w postaci jednego durnego kacyka, niz
        zeby byl blackout na caly kraj. Tu sie zgadzam z towarzyszka
        zlotywmajtkach. A moze pol zlotego, w Wenezueli baby tanie.
      • pentagon8 Precz z narodowym socjalizmem! 22.03.10, 22:42
        W koncu ktos sie
        > wziol ze te korporacje.

        W Venesueli nie makorporacji a przedsiębiorstwa prywatne sa
        kontrolowane przez państwo, sprawujące ŚCISŁY NADZÓR RÓWNIEZ NAD
        ELEKTROWNIAMI


        Blackout wynika niedoborów będących bezpośrednia przyczyną polityki
        personalnej i ekonomicznej, oraz zerwanie współpracy energetycznej z
        sąsiadujacymi krajami - izolacjonizm. promowanej przez
        socjalistycznego faszystę znanego Hugo.

        Ciekawe jest to, ze zanim Gruby Hugo przejał władzę,
        energetyczne niedobory nigdy nie dotykały Venesueli. :)


        • scibor3 Re: Precz z narodowym socjalizmem! 22.03.10, 23:15
          > Ciekawe jest to, ze zanim Gruby Hugo przejał władzę,
          > energetyczne niedobory nigdy nie dotykały Venesueli. :)

          >

          Ależ dotykały misiaczku. Tyle, że uprzednio, najsłabszych ekonomicznie a obecnie
          tych których Chavez paluszkiem pokaże. Tym się różni gospodarka
          nakazowo-rozdzielcza od kapitalizmu. Towaru tyle samo tyle, że w innym punkcie
          ograniczenie popytu. Poprzednio, w podobnej sytuacji, biedak siedział po ciemku
          a burdel błyskał neonami a teraz biedak ma jasno a w burdelu musisz przy ogarku
          do dziury trafić ;-)
          • pentagon8 ROTFL 23.03.10, 00:01
            > Poprzednio, w podobnej sytuacji, biedak siedział po ciemku
            > a burdel błyskał neonami a teraz biedak ma jasno a w burdelu
            musisz przy ogarku
            > do dziury trafić ;-)

            Tym się różni gospodarka nakazowo-rozdzielcza od kapitalizmu.

            ROTFL misiaczku:)

            Odkrycie złóż ropy naftowej na początku XX wieku wyprowadziło
            kraj do czołówki gospodarczej kontynentu.


            Tym sie rózni kapitalizm od 'gospodarki'nakazowo-rabunkowej:)
        • zlotamajka Re: Precz z narodowym socjalizmem! 22.03.10, 23:50
          Slogany Slogany i jeszcze raz slogany. A murzynow u was bija?
          • pentagon8 Re: Precz z narodowym socjalizmem! 22.03.10, 23:58
            > Slogany Slogany i jeszcze raz slogany. A murzynow u was bija?


            To jest chybanajleprzy slogan jaki słyszałem słonko:).
            Pytamrazjeszcze, jak to sie ma do bezawaryjnej gospodarki
            venesuelskiej przed przejeciem władzy przez grubego Hugo:).

            > A murzynow u was bija?

            Aspróbuj podnieść ręke na Obamę:):):):) Spróbujesz? Dajeci 3 sec:)
            • zlotamajka Re: Precz z narodowym socjalizmem! 23.03.10, 00:14
              Slonkiem dla ciebie nie jestem i nigdy nie bede. Nie ta liga. Jesli chodzi o
              gospodarke wenezueli to cie kieruje to postu mojego poprzednika lepiej ujac bym
              tego nie umiala no i po co sie wysilac.

              forum.gazeta.pl/forum/w,902,109079227,109087352,Re_Precz_z_narodowym_socjalizmem_.html
              Aspróbuj podnieść ręke na Obamę:):):):) Spróbujesz? Dajeci 3 sec:)

              Po co? Ja rasistka nie jestem i urzywania przemocy nie popieram. Sad
              miedzynarodowy to juz co innego.
              • bezportek Ortografia! 23.03.10, 00:32
                Najusilniej sie uprasza, droga towarzyszko zuotamaika (celowo
                pokrecilem wam nicka, poczujcie sie pokrecona), abyscie wzieli w
                dlonie elementarz i poczytali. Polski jezyk moze byc trudny dla
                poczatkujacych, ale nie przejmujcie sie - za dwa, trzy pokolenia
                przestaniecie walic babole jak "urzywanie".
                Poki co, nie wysilajcie sie, nie pomoga dobre checi, chavez sobie
                leb ukreci.
                • eva15 Re: Ortografia! 23.03.10, 01:11
                  Ona dopasowuje się pewnie do ortografii GW i jej forumowych orzełków, więc czego
                  się czepiasz?
                  • pentagon8 'złote mysli' fanklubu N.Klein:) 23.03.10, 01:17
                    'Forumowe orzełki'maja kłopoty z ortografią,w porównaniu z gierojami
                    socjalizmu, majacymi problemy z logicznym mysleniem i kojarzeniem
                    faktów:)
                    • eva15 Złote myśli rzekomo oświeconych ciemniaków 23.03.10, 02:03
                      pentagon8 napisał:

                      > 'Forumowe orzełki'maja kłopoty z ortografią,w porównaniu z gierojami
                      > socjalizmu, majacymi problemy z logicznym mysleniem i kojarzeniem
                      > faktów:)

                      To możliwe. Dlatego nieszczęściem USA jest fakt emigracji do tego kraju tak
                      wielu gierojów realnego radzieckiego socjalizmu - tych wszystkich Wolfowitzów,
                      Krystali, Perle, Krautheimerów i ich aktualnie funkcjonujących w Hameryce potomków.
                      • komarowo Kanieszna, kokota, antysemicka miurwo 23.03.10, 02:25
                        weźmy takiego choćby Sikorsky'ego czy lekko licząc 1/3 noblistów, sporo
                        profesorów medycyny czy fizyków.

                        Choć zgoda, są i tacy jak ty - półpiśmienne politructwo, które zagłosowało
                        nogami za cywilizacją, a teraz anonimowo jęczy za putleryzmem, bo nic to
                        przecież nie kosztuje.

                        W Chamburgu przy parzeniu czaju nie mówili o Einsteinie, caryco poboczy usenetu
                        od ekologicznego mołoka?
              • pentagon8 słoneczko 23.03.10, 01:07
                > Po co? Ja rasistka nie jestem i urzywania przemocy nie popieram.
                Sad
                > miedzynarodowy to juz co innego.

                Dla wyjaśnienia słonko, w Polsce zwrot 'murzyn' ma podobną wymowę
                jak w UK i US zwrot 'ni....r'. Zatem, odnosząc to do twojego pytania
                o 'bicie murzynów',jesteś RASISTKĄ!

                Jesli chodzi o
                > gospodarke wenezueli to cie kieruje to postu mojego poprzednika
                lepiej ujac bym
                > tego nie umiala no i po co sie wysilac.

                1999 - present
                Hugo Chávez was elected president in December 1998 and took office
                in February 1999. His economic policies have been more socialistic
                than those of his predecessors. In the first four years of the
                Chávez presidency, the economy contracted, at first because of low
                oil prices, then because of the turmoil caused by the 2002 coup
                attempt and the 2002-2003 business strike. Other factors in the
                decline were an exodus of capital from the country, and a sudden
                reluctance of foreign capitalists to invest there. Gross Domestic
                Product was 50.0 trillion bolivares in 1998. At the bottom of the
                recession, 2003, it was 42.4 trillion bolivares (in constant 1998
                bolivares).

                Jeśli przyrównasz to ,słonko, do osiagnieć ery 1960 - 1990, gdy
                klasa robotnicza w Venesueli cieszyła sie najwyższymi w krajach
                Ameryki Pd pensjami i przywilejami, a kraj,poza kryzysem lat 80tych
                nie dotkneły poważne klęski,mogęśmiało stwierdzić, ze nie masz
                pojecia o ekonmii venesuelskiej, nic poza świadomością kim jest
                gruby Hugo:).

                Zatem, słoneczko, do ksiażek:):):)
                • zlotamajka Re: słoneczko 23.03.10, 01:54
                  His economic policies have been more socialistic
                  > than those of his predecessors. In the first four years of the
                  > Chávez presidency, the economy contracted, at first because of low
                  > oil prices, then because of the turmoil caused by the 2002 coup
                  > attempt and the 2002-2003 business strike.
                  Po pierwsze Chavez znacjonalizowal rope i uzywa dochodow dla dobra spolecznstwa.
                  Ludzie po raz pierwszy w histori Wenezueli maja darmowa sluzbe zdrowia jedna z
                  najlepszych w Ameryce Pld, darmowa edukacje. Stopa analfabetyzmu spadla
                  drastycznie.

                  2002 coup
                  To coup d'etat bylo sponsorowane przez USA/CIA poniewaz nie mozna wmiec ropy w
                  rekach panstwa to jest nie do pomyslenia. To amerykanskie korporacje maja sie
                  bogacic na cudzej ropie.

                  n exodus of capital from the country, and a sudden
                  > reluctance of foreign capitalists to invest there.

                  Amerykanie wyniesli sie z Wenezueli i to dobrze. Nikt ich tam nie chce.

                  Po drugie GDP nie jest dobrym wskaznikiem ekonomiczym bo nie zawsze wyraza stope
                  zyciowa. Lepiej porownac czynniki jak life expectancy, infant and maternal
                  motality, unemployment, literacy etc. To ci pokaze prawdziwa stope zyciowa w
                  danym kraju a te czynniki wzrosly.
                  • pentagon8 Re: słoneczko 23.03.10, 05:15
                    Po drugie GDP nie jest dobrym wskaznikiem ekonomiczym bo nie zawsze wyraza
                    stope
                    zyciowa. Lepiej porownac czynniki jak life expectancy, infant and maternal
                    motality, unemployment, literacy etc.

                    Słoneczko, jak podasz miwiarygodne dane, z zachodnich a nie venesuelskich
                    zródeł (ponieważwszyscy wiedzą, ze Chaves zawyża wyniki) to porozmawiamy.
                    GDP jest miarodajnym wskaźnikiem, natomiast stopa życiowa,bezrobocie czy
                    umieralność, nie wspominając o wynikach edukacyjnych mierzy sie w
                    dekadach, a nie rok po roku!

                    > Ludzie po raz pierwszy w histori Wenezueli maja darmowa sluzbe zdrowia
                    jedna z
                    > najlepszych w Ameryce Pld, darmowa edukacje. Stopa analfabetyzmu spadla
                    > drastycznie.

                    Nie jest to wynik boomu gospodarczego a kasy którą Hugo czerpie z ropy.
                    Problem w tym, ze nacjonalizacja nie przyniosła spodziewanych efektów. O
                    walce z analfabetyzmem zapomnij, to puste deklaracje.

                    According to The Boston Globe, critics say that the government
                    defines "informal workers, such as street vendors, as employed, and exclud
                    [es] adults who are studying in missions from unemployment numbers."
                    Critics also point to figures released by the president of the Venezuelan
                    National Statistics Institute, Elías Eljuri, which showed that poverty had
                    risen by more than 10% under Chávez (to 53% in 2004). Chávez called for a
                    new measure of poverty, a "social well-being index". Under this new
                    definition, poverty registers at 40%.[32] Eljuri denies changing the
                    statistic and claims it is entirely income excluding social programs.[36]
                    The World Bank calculated a 10% drop in poverty.[37][38]
              • pentagon8 socjalizm złotejmaji:) 23.03.10, 01:11
                > Slonkiem dla ciebie nie jestem i nigdy nie bede. Nie ta liga

                ROTFL!

                Stanowczo nie ta liga słoneczko!:) Preferuję monogamie a nie
                rozwiazania socjalistyczne,gdzie dzieli się wszystkim. I w tym
                przedmiocie jestem kapitalistą. Tylko ty dzieliszsieswoimi skarbami
                ze wszystkimi- za darmo rzecz jasna i po równo:)
                • zlotamajka kapitalizm 23.03.10, 02:01
                  Pentagon wytlumacz mi co ma monopol wspolnego z kapitalizmem. Masz naprawde
                  problem z rozumowaniem analitycznym. Slonka musisz sobie szukac gdzies indziej
                  moze tam gdzie trzeba miec kapital. Jako kapitalista powinienes wiedziec ze w
                  kapitalizmie nic za darmo.
                  • zlotamajka Re: kapitalizm 23.03.10, 02:18
                    A ciebie pentagon po prostu nie stac.
                    • pentagon8 kanieczna socjalistyczne słoneczko:) 23.03.10, 05:01
                      > A ciebie pentagon po prostu nie stac

                      W pewnym wieku jest się za młodym by płacić za pewne usługi, które rzecz
                      jasna dostajesz, bez obawy, ze ktoś inny zostanie obdarowany twoimi
                      przywilejami:).
                  • pentagon8 słoneczko:) 23.03.10, 05:05
                    Jako kapitalista powinienes wiedziec ze w
                    > kapitalizmie nic za darmo.

                    W socjalixmie i komunizmie równiez niczego nie ma za darmo:). Wg. Marxa
                    każdykażdemu, zatem usługa została wymieniona za usługę...dla wspólnego
                    dobra rzecz jasna:).

                    > Pentagon wytlumacz mi co ma monopol wspolnego z kapitalizmem.
                    A co ma wspólnego monopol władzy Chavesa z socjalismem słoneczko:)?

                    Slonka musisz sobie szukac gdzies indziej
                    > moze tam gdzie trzeba miec kapital.

                    Moim słoneczkiem jesteś ty:). Przyświecasz trywialnymi prawdami - nic poza
                    tym:)
              • komarowo Re: Precz z narodowym socjalizmem! 23.03.10, 01:13
                zlotamajka napisała:
                Ja rasistka nie jestem i urzywania przemocy nie popieram.

                Kanieszna, urzywania.

                Teraz kokota, menopauzalna caryca poboczy usenetu, jeszcze coś doda o Chamburgu
                czy Mocarcie i jesteśmy na wyżynach WUMLowskiego intelektu :-)
                • pentagon8 Politruki:) H....j z ideologią:) 23.03.10, 01:22
                  Aktywisci politruki i nie muszą wykazywać się wiedzą. Nie matura, a
                  chęć szczera...:)

                  www.youtube.com/watch?v=pCBwRBtyGqQ&feature=related
                  IDEOLOGIA :)

                  www.youtube.com/watch?v=6ER6EmGy6N4&feature=related
    • kylax1 Caly czas pisalem, ze Wenezuela bedzie w nedzy 22.03.10, 23:06
      pod rzadami Chaveza. I jak zwykle widzimy, do czego prowadzi socjalizm.
    • pregierz Chavez obcina prąd 80 przedsiębiorstwom. "Za du... 22.03.10, 23:09
      No to powszechna mobilizacja, wszyscy na rowery i krecić !!!
      Przodownicy krecenia zostaną powołani do kadry kolarskiej w nagrode.
    • komarowo Czyli mamy etap przejściowych trudności 22.03.10, 23:10
      w dostawach wody, prądu. Etap przyjaźni wenezuelsko-radzieckiej pod kierunkiem
      junciarza oraz wojny o pokój przy użyciu sowieckich czołgów.
      Przed nami etap obozów filtracyjnych, strzelania w potylicę wrogom ludu.

      A na końcu, panie "Zamknij się idioto" Havez, etap Czauczesku...
    • eva15 A jak z przerwami w dostawach prądu w Kalifornii? 23.03.10, 00:10
      • pentagon8 A jakwypada ekonomia kalifornijska z porównaniu... 23.03.10, 01:14
        ...z venesuelską:)?


        CALIFORNIA:

        California's economy is the largest of any state in the US, and is
        the eighth largest economy in the world.[1][2]As of 2008, the gross
        state product (GSP) is about $1.85 trillion, which is 13% of the
        United States gross domestic product (GDP).[3] The state's GDP
        growth rate slowed to 0.4% in 2008 after having grown 3.1% in 2006
        and 1.8% in 2007


        VENESUELA

        Hugo Chávez was elected president in December 1998 and took office
        in February 1999. His economic policies have been more socialistic
        than those of his predecessors. In the first four years of the
        Chávez presidency, the economy contracted, at first because of low
        oil prices, then because of the turmoil caused by the 2002 coup
        attempt and the 2002-2003 business strike. Other factors in the
        decline were an exodus of capital from the country, and a sudden
        reluctance of foreign capitalists to invest there. Gross Domestic
        Product was 50.0 trillion bolivares in 1998. At the bottom of the
        recession, 2003, it was 42.4 trillion bolivares (in constant 1998
        bolivares).[12] However, with a calmer political situation in 2004,
        GDP rebounded 50.1 trillion bolivares, and has risen strongly since,
        to 66.1 trillion bolivares in 2007 (both in constant 1998
        bolivares). Particularly important in the recovery was the defeat of
        the oppositionist management at PdVSA after the 2002-2003
        lockout/strike, which gave the government, for the first time,
        actual control of the state oil company and allowed the pursuit of a
        unified economic policy.[13]

        Różnica,drogaevo jest JAKOŚCIOWA:)
        • zlotamajka Re: A jakwypada ekonomia kalifornijska z porównan 23.03.10, 01:46
          Pentagon, a czy ktos ci poweidzial ze Kalifornia jest u schylku bankructwa?
          Gdybys to wiedzial to takich bzdur ktore niewiadomo skad wziales bys nie wypisywal.
          • pentagon8 Co to za bzdety! 23.03.10, 05:22
            Stan ekonomiczny Kaliforni, ze wzgledu na rozbudowany housuing market,
            pogorszył się wraz z credit crunch, and has nothing to do with boomins
            economic succeses in previous years. Inthe middle of crunch GSP was about
            $1.85 trillion, which was at that time 13% of the United States gross
            domestic product (GDP). Wsio:)
        • eva15 Re: A jakwypada ekonomia kalifornijska z porównan 23.03.10, 01:56
          Tak na marginesie - Kalifornia jest bodaj najbardziej zadłużonym stanem USA.
          Jej dług z CAŁA pewnością daleko przekracza długi Wenezueli. Więc w tym sensie
          masz rację - Kalifornia przoduje!

          A swoej cytaty z kreatywnej US-księgowości serwuj forumowym orłom, skołom. Liczą
          się realne cięcia w budżecie kalifornijskim, wysyłanie urzędników państwowych na
          przymusowe bezpłatne urlopy, sprzedaż mostów i wypuszczanie tysięcy więźniów. To
          jest REALNA statystyka odnośnie stanu tego stanu.
          Reszta to statystyka schyłku Breżniewa z ZSRR.
          • zlotamajka Re: A jakwypada ekonomia kalifornijska z porównan 23.03.10, 02:07
            Dzieki Ewa, nie chcialo mi sie tego wszystkiego pisac. Ale dokladnie tak.
            Kalifornia bedzie prawdopodobnie pierwszym Sanem ktory pojdzie sladami Grecji
            ale gorzej odbije sie na spoleczenstwie.
          • pentagon8 Re: A jakwypada ekonomia kalifornijska z porównan 23.03.10, 05:24
            Przekonaj mnie cytatami niewikipedycznymi, bo wszystkie które przeglądam
            wspominają o wzrostach ekonomicznych wskaźników, efektem odradzajacej się
            gospodarki stanu...czego nie mozna powiedzieć o Rosji.
          • pentagon8 By żyło się lepiej PO credit crunch... 23.03.10, 05:35
            W kaliforni zapowiadają ciecia wrozdmuchanych nadziejami i boomem
            ekonomicznym przywilejów socjalnych. Zapowiada sie też reforma fiansów...i
            tyle z bzdetów o upadku ekonomicznym stanu,którego ekonomia jest
            silniejsza od socjalistycznej ekonomii Grecji czy narodowego socjalizmu
            ekoniomicznego w Rosji:)
      • komarowo Mowa jest o Wenezueli, menopauzalna ofiaro STD 23.03.10, 01:17
        Choć Kalifornia ma was prawo fascynować, niepiśmienni TPPRowcy obrzydliwcy na
        służbie u Niemca, choćby dlatego, że ten 1 stan USA ma znacznie większy GDP niż
        putlerstan. Bez njeftu, ma się rozumieć.

        en.wikipedia.org/wiki/Comparison_between_U.S._states_and_countries_nominal_GDP
    • komarowo Hehehe, po cóż im prąd w socjalizmie? 23.03.10, 02:28
      Niech pracują na dynamach oraz na parze.

      I tym sposobem tow. Chavez małpiatka sam dowodzi, że komunizm to krok wstecz
      na drodze cywilizacji. ŚP. ks. Tischner określał tę regresję biologiczną
      mianem Homo sovieticus, ciut więcej niż goryl, ale daleko do Homo sapiens.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka