golek Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 12:59 "- Nie możemy też radzie parafialnej zakazać szukania pieniędzy na prowadzenie parafii - dodaje.: to może burd... ups przepraszam, agencje towarzyską założyć? interes pewnie opłacalny... Odpowiedz Link Zgłoś
al675.39312 Re: Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice 13.05.10, 13:05 golek napisał: > "- Nie możemy też radzie parafialnej zakazać szukania pieniędzy na prowadzenie > parafii - dodaje.: > to może burd... ups przepraszam, agencje towarzyską założyć? interes pewnie > opłacalny... Zakładają na bieżąco to co jeszcze nie funkcjonuje. Odpowiedz Link Zgłoś
dalacin4 wszystko gra 13.05.10, 12:59 fragment ustawy: Organy, o których mowa w ust. 1, współdziałają również z Kościołem Katolickim i innymi kościołami oraz związkami wyznaniowymi w zakresie wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi. haha, nie ma jak to współdziałanie w polszcze, ps."najważniejsze, by Chrystus został królem Polski, Lechu męczennikiem (na tym można zrobić biznes, może w Smoleńsku walają się jeszcze jakieś relikwie np. lewe jajo świętego Lecha), całą resztę jeba-ć; nawet lepiej, jak dzieci wyrosną na rodowitych polpijaków- katoli z zamroczonymi umysłami" Odpowiedz Link Zgłoś
beti_en Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 13:02 ja też nie rozumiem o co taka afera sprzedaż w Polsce alkoholu jest legalna, każdy może wynająć lokal pod sprzedaż alkoholu i nie ma w tym nic złego. Przecież jest wyraźnie napisane, że przedszkole jest odgrodzone od sklepu a budynek jest spory. Każdy może sobie zarobić, ale jak zarabia parafia to już źle.. Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Re: Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice 13.05.10, 13:20 to weź spróbuj otworzyć sklep z alkoholem i dostać pozwolenie ha ha ha koło przedszkola wszyscy jestesmy równi wobec prawa ha ha ha Odpowiedz Link Zgłoś
sirseb pamietam motyw z opola 13.05.10, 14:25 te_rence napisał: > to weź spróbuj otworzyć sklep z alkoholem i dostać pozwolenie ha ha ha koło > przedszkola > > wszyscy jestesmy równi wobec prawa ha ha ha pamietam motyw z opola. gdzies czytalem, czy ktos mi mowil, nie pamietam. motyw taki, ze klub studencki stracil/nie dostal koncesje na sprzedaz alkoholu, bo stal za blisko akademikow :D przeszkole, ogrodzone, odrzewione, wejscie z przeciwnej strony, stalo/stoi w odleglosci kilkudziesieciu metrow. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
bes6 Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 13:02 O bandytyzmie tego państwa świadczy co drugi artykuł prasowy, a już, jeżeli sprawy dotyczą kleru to publicznie znane są najwyżej 5 % bandytyzmu. Jestem ciekaw co powiedzą radni tego grajdoła, na umieszczenie tam biura ogłoszeń Gazety Wyborczej. Funkcjonariusze PB zaszczuliby chętnych na wszystkich forach. Odpowiedz Link Zgłoś
zdzichu_bhp Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 13:04 Przynajmniej proboszcz ma blisko do sklepu po "chleb nasz powszedni w płynie". Ja bym na jego miejscu jeszcze tam do kompletu otworzył sklep z dopalaczami i dewocjonaliami. Wtedy by było coś dla duszy i coś dla ciała ;) Odpowiedz Link Zgłoś
almagus Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 13:08 Zapite stra-szszydło. Episkobat ma midło! Gruziński yeb. Tak idzie w łeb. Ruska zayebiom. „My siom armiom”! Nie piłbym bym, lecz lżej mi z tym. Te stra-szszydła. Te wier-szszydła. Nie chciałbym by. Po mnie ła-zzi-ły. Białe my-szszy. W krętej ci-szszy. Mlaskałbym bym. Zalany w dym. Cmokam jak kot. Myszy na płot. Nie chciałbym bym, lecz wzrokiem złym. Tych gryzoni, pięści, dłoni. Ważyłbym bym, się podać rym. Po tym winie. Zmora zginie. Zmusiłbym by, zza tej szszy-by. Myszy, szczury, darły skóry. Patrzyłbym bym, z rydzojcem tym. Jego klechy. Dla uciechy. Strzeliłbym bym, w widzie wil-czym, gdy tuskuje, gdy cuduje! Kiedy widzę białe myszki, mam objawienia, tłukę kieliszki! To nie ja to on! www.youtube.com/watch?v=JpAcO5MTFow&feature=related Odpowiedz Link Zgłoś
al675.39312 Re: Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice 13.05.10, 13:09 ask70 napisał: > Trza szybko przedszkole zlikwidować! Po co księdzu przedszkole jak on nie ma> dzieci! No właśnie dlatego. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.ex Ks. Cholewa wpuścił Szatana - wódkę i mamonę 13.05.10, 13:23 Brawo. A co na to hirarchowie. Odpowiedz Link Zgłoś
incipit To jeszcze "klub nocny" z ziołami w asortymencie 13.05.10, 13:27 To jeszcze "klub nocny" z ziołami w asortymencie. Będą lepsze pieniądze. Mendowatość kościoła nie ma granic niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
bobbie2 Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 13:29 Bardzo dobrze, lepiej zaraz w przedszkolu zaczynac jak pozniej na polu.Nawet klecha pomogl, kto wie za ile? bo oni za darmo nawet palcem nie kiwna.Chlejcie ile wejdzie a potem po mordach dajcie sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
asr1 nie lękajcie się !!!. 13.05.10, 13:35 Jak wasz guru nauczał "nie lękajcie się " dopóki wóda w przedszkolu, zero kasy na tacę, zero ślubów i pochówków w tej parafii i natychmiast wóda zniknie. Stawiam swoją roczną pensję - przeciwko czapce śliwek, że gdyby był to sklep z prezerwatywami to biskup natychmiast znalazł by odpowiedni paragraf prawa kanonicznego aby zakazać. No ale tu chodzi o wódę, wino, piwko !! ulubione napoje aż boję się napisać kogo !!! Odpowiedz Link Zgłoś
lumpior A moze burdel na zapleczu plebanii? 13.05.10, 13:40 To jest sprawa dochodowa,no i wyspowiadac mozna. DRANSTWO. Odpowiedz Link Zgłoś
cirano Re: A moze burdel na zapleczu plebanii? 13.05.10, 14:05 Boooo, ta Małopolska! Jakaż ona mała i ciasna! Gnoju nawieść, zaorać Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius1973 sztuczne sensacje... 13.05.10, 13:40 jak zwykle tzw dziennikarz szukaja problemow nie tam gdzie trzeba. gdzie problem? gdzie puenta? art jak zwykle nastawiony na 'lapiacy' naglowek... poziom <0 obliczone na skojarzenie kosciola z alkoholem i... pozwoleniem na alkohol w przedszkolu... stare numer PR do lapania tepego 'miesa wyborczego'... Odpowiedz Link Zgłoś
aetj A ludzie zawsze będą głupie. 13.05.10, 14:08 Własną piersią karmią bydlaków a później szukają sprawiedliwości,oburzają się na brak moralności. Nie dawaj na tacę,nie kupuj w tym sklepie. Schudnie pare kilo to zacznie Wam zjadać bąki z dupy w łasce dziękczynienia. Odpowiedz Link Zgłoś
carol4210 Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 14:10 A pamiętacie protesty kościoła i wiernych przy budowie super i hiper marketów, tylko popierają tam gdzie jest KASA Odpowiedz Link Zgłoś
swiatowy_kryzys niech się maluchy przyzwyczajają 13.05.10, 14:18 w końcu nasza tradycja narodowa tak bogata i piękna aż ocieka winem piwem i wódką - odwaga na polu bitwy, wielkie dzieła literackie, ułańska fantazja w końcu pierwsza komunia, bierzmowanie, osiemnastka, każdy zdany egzamin na studiach, tradycyjne polskie wesele, pępkowe jak urodzi się pierworodny i w końcu stypa aby się pożegnać. Polska piła, pije i będzie pić, a że w tym przypadku miejsce dość niefartowne - to faktycznie :-) tyle w temacie pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
framberg Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 14:26 Pedofile, hipokryci, homoseksualiści, teraz jeszcze pijacy. Odpowiedz Link Zgłoś
sirseb Re: Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice 13.05.10, 14:30 framberg napisał: > Pedofile, hipokryci, homoseksualiści, teraz jeszcze pijacy. i pewnie zlodzieje, bo "kazdy pijak to zlodziej" :D pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
jolkak11 kuria nie może zakazać zdobywać pieniędzy !!??? 13.05.10, 14:33 to może nocny klub w przedszkolu!? W końcu nocą nie będzie marnować sie przestrzeń bo nie ma tam przedszkolaków! A i dzieciaki nie zobaczą nic, bo do rana uprzatnie się ...??? Nie rozumiem dlaczego ludzie boją sie i milczą!? A właściwie rozumiem w końcu w małych miejscowościach wszystko na łasce pana, wójta i plebana!!! Jak dawniej!Tylko że gdyby wszyscy powiedzieli STOP to skończyłyby się takie praktyki! Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Niestety, ale na małopolskiej wsi mało jest 13.05.10, 14:51 odważnych, zdolnych przeciwstawić się plebanowi a dużo jeszcze, niestety kolaborujących z watykańskim okupantem. Odpowiedz Link Zgłoś
dr_nauk Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 14:34 Coz, to ze ksiezulo dla kasy gotow dusze diablu sprzedac to wiadomo nie od dzis. Inna sprawa, ze autor artykulu piszac: "Jednak w punkcie 13. tej ustawy można znaleźć zapis zakazujący reklamy alkoholu na słupach i tablicach reklamowych, chyba że jedną piątą powierzchni zajmują czytelne i widoczne napisy informujące o jego szkodliwości. Przed sklepem taka tablica stoi, a na niej oprócz szyldu "Alkohole, piwo, wino" i nazwy sklepu, ostrzeżenia ani śladu." rznie ewidentnie glupa. Co innego reklama alkoholu a co innego szyld informujacy o asortymencie sklepu. Czy wg autora kazdy sklep, ktory ma w szyldzie napis "alkohole", "piwo", czy "wina" ma umieszczac podpis "Alkohol szkodzi"? Odpowiedz Link Zgłoś
qron Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 14:40 "Nie możemy też radzie parafialnej zakazać szukania pieniędzy na prowadzenie parafii" - dodaje proponuje w takim razie otworzyc burdel - jeszcze bardziej dochodowy, a jak ksiadz proboszcz poblogoslawi i otrzyma tytul honorowego alfonsa to parafianie beda sie w kolejce ustawiac.... Odpowiedz Link Zgłoś
gabri_74 Prowokacja wyborcza wyborczej 13.05.10, 14:44 znowu prowokacja gazety!!! Jestem mieszkańcem Raciborowic i to że jest alkohol w przedszkolu nikomu nie przeszkadza!!! A aspekt etyczny i moralny również jest pozytywny, bo dzięki temu że rodzic odbierając pociechę z przedszkola ma tak blisko do monopolowego nie traci czasu na łażenie po wiejskich melinach tylko szybko robi "zakupy" i ma więcej czasu na popołudniową zabawę z dziećmi!!! A co jest winien proboszcz ja się pytam??? że chce żeby więcej pieniędzy szło na kościół??? Precz z PO, GAZETĄ I TVENEM!!!! wOLNOŚĆ DLA NARODU POLSKIEGO!!! Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Rozumiem cię, najpierw piwko (a może i kilka) a 13.05.10, 14:47 potem bachora pod pachę i do domu. A i proboszcz będzie miał pod ręką napoje rozweselające dla swoich potencjalnych milusińskich:)) Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius1973 Re: Rozumiem cię, najpierw piwko (a może i kilka) 14.05.10, 18:26 kazdy robi to co lubi... Odpowiedz Link Zgłoś
szampans Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 14.05.10, 02:09 To niezbyt inteligentny ksiadz. Na agencji towarzyskiej zarobilby znacznie wiecej. Nalezy trzymac sie tradycji. Papieze zarabiali w Rzymie ogromne majatki na organizowaniu uslug tego rodzaju. W Irlandii takie przedsiebiorstwa przy katolickich osrodkach wychowawczych wypozyczaly malych chlopcow za grube pieniadze. A moze ksiadz uwaza, ze te wszystkie bachory sa za brzydkie? Ja bym w tych szkolach sprobowal zrobic selekcje, wybral te co ladniejsze i tych co ladniejszych; zjezdzalyby sie do Raciborowic pielgrzymki nawet z zagranicy. Odpowiedz Link Zgłoś
anders76 Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 19.05.10, 15:10 "Nie możemy też radzie parafialnej zakazać szukania pieniędzy na prowadzenie parafii - dodaje." Jest jeden od dawna sprawdzony sposob na pieniadze dla swiatyni, kilka schludnych pokoikow przy wejsciu i co pilniejsze parafianki moga tam zdobywac kase na zasadzie "co laska, nie mniej niz 500" rozgrzeszenie w cenie. I tak to robia bez zadnego pozytku dla parafi. Odpowiedz Link Zgłoś