Dodaj do ulubionych

Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w...

    • golek Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 12:59
      "- Nie możemy też radzie parafialnej zakazać szukania pieniędzy na prowadzenie
      parafii - dodaje.:
      to może burd... ups przepraszam, agencje towarzyską założyć? interes pewnie
      opłacalny...
      • al675.39312 Re: Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice 13.05.10, 13:05

        golek napisał:

        > "- Nie możemy też radzie parafialnej zakazać szukania pieniędzy na
        prowadzenie
        > parafii - dodaje.:
        > to może burd... ups przepraszam, agencje towarzyską założyć?
        interes pewnie
        > opłacalny...

        Zakładają na bieżąco to co jeszcze nie funkcjonuje.
    • dalacin4 wszystko gra 13.05.10, 12:59
      fragment ustawy:
      Organy, o których mowa w ust. 1, współdziałają również z Kościołem Katolickim
      i innymi kościołami oraz związkami wyznaniowymi w zakresie wychowania w
      trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.

      haha, nie ma jak to współdziałanie w polszcze,

      ps."najważniejsze, by Chrystus został królem Polski, Lechu męczennikiem (na
      tym można zrobić biznes, może w Smoleńsku walają się jeszcze jakieś relikwie
      np. lewe jajo świętego Lecha), całą resztę jeba-ć; nawet lepiej, jak dzieci
      wyrosną na rodowitych polpijaków- katoli z zamroczonymi umysłami"
    • beti_en Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 13:02
      ja też nie rozumiem o co taka afera sprzedaż w Polsce alkoholu jest legalna,
      każdy może wynająć lokal pod sprzedaż alkoholu i nie ma w tym nic złego.
      Przecież jest wyraźnie napisane, że przedszkole jest odgrodzone od sklepu a
      budynek jest spory. Każdy może sobie zarobić, ale jak zarabia parafia to już źle..
      • te_rence Re: Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice 13.05.10, 13:20
        to weź spróbuj otworzyć sklep z alkoholem i dostać pozwolenie ha ha ha koło
        przedszkola

        wszyscy jestesmy równi wobec prawa ha ha ha
        • sirseb pamietam motyw z opola 13.05.10, 14:25
          te_rence napisał:
          > to weź spróbuj otworzyć sklep z alkoholem i dostać pozwolenie ha ha ha koło
          > przedszkola
          >
          > wszyscy jestesmy równi wobec prawa ha ha ha

          pamietam motyw z opola. gdzies czytalem, czy ktos mi mowil, nie pamietam. motyw
          taki, ze klub studencki stracil/nie dostal koncesje na sprzedaz alkoholu, bo
          stal za blisko akademikow :D przeszkole, ogrodzone, odrzewione, wejscie z
          przeciwnej strony, stalo/stoi w odleglosci kilkudziesieciu metrow.
          pzdr
    • bes6 Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 13:02
      O bandytyzmie tego państwa świadczy co drugi artykuł prasowy, a już, jeżeli
      sprawy dotyczą kleru to publicznie znane są najwyżej 5 % bandytyzmu. Jestem
      ciekaw co powiedzą radni tego grajdoła, na umieszczenie tam biura ogłoszeń
      Gazety Wyborczej. Funkcjonariusze PB zaszczuliby chętnych na wszystkich forach.
    • zdzichu_bhp Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 13:04
      Przynajmniej proboszcz ma blisko do sklepu po "chleb nasz powszedni w płynie".
      Ja bym na jego miejscu jeszcze tam do kompletu otworzył sklep z dopalaczami i
      dewocjonaliami. Wtedy by było coś dla duszy i coś dla ciała ;)
    • almagus Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 13:08
      Zapite stra-szszydło.
      Episkobat ma midło!

      Gruziński yeb.
      Tak idzie w łeb.
      Ruska zayebiom.
      „My siom armiom”!

      Nie piłbym bym,
      lecz lżej mi z tym.
      Te stra-szszydła.
      Te wier-szszydła.

      Nie chciałbym by.
      Po mnie ła-zzi-ły.
      Białe my-szszy.
      W krętej ci-szszy.

      Mlaskałbym bym.
      Zalany w dym.
      Cmokam jak kot.
      Myszy na płot.

      Nie chciałbym bym,
      lecz wzrokiem złym.
      Tych gryzoni,
      pięści, dłoni.

      Ważyłbym bym,
      się podać rym.
      Po tym winie.
      Zmora zginie.

      Zmusiłbym by,
      zza tej szszy-by.
      Myszy, szczury,
      darły skóry.

      Patrzyłbym bym,
      z rydzojcem tym.
      Jego klechy.
      Dla uciechy.

      Strzeliłbym bym,
      w widzie wil-czym,
      gdy tuskuje,
      gdy cuduje!

      Kiedy widzę białe myszki, mam objawienia, tłukę kieliszki!



      To nie ja to on!

      www.youtube.com/watch?v=JpAcO5MTFow&feature=related
    • al675.39312 Re: Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice 13.05.10, 13:09
      ask70 napisał:

      > Trza szybko przedszkole zlikwidować! Po co księdzu przedszkole jak
      on nie ma> dzieci!

      No właśnie dlatego.
    • maruda.ex Ks. Cholewa wpuścił Szatana - wódkę i mamonę 13.05.10, 13:23
      Brawo. A co na to hirarchowie.
    • incipit To jeszcze "klub nocny" z ziołami w asortymencie 13.05.10, 13:27
      To jeszcze "klub nocny" z ziołami w asortymencie. Będą lepsze pieniądze.
      Mendowatość kościoła nie ma granic niestety.
    • bobbie2 Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 13:29
      Bardzo dobrze, lepiej zaraz w przedszkolu zaczynac jak pozniej na polu.Nawet
      klecha pomogl, kto wie za ile? bo oni za darmo nawet palcem nie kiwna.Chlejcie
      ile wejdzie a potem po mordach dajcie sobie.
    • asr1 nie lękajcie się !!!. 13.05.10, 13:35
      Jak wasz guru nauczał "nie lękajcie się " dopóki wóda w przedszkolu, zero kasy
      na tacę, zero ślubów i pochówków w tej parafii i natychmiast wóda zniknie.
      Stawiam swoją roczną pensję - przeciwko czapce śliwek, że gdyby był to sklep z
      prezerwatywami to biskup natychmiast znalazł by odpowiedni paragraf prawa
      kanonicznego aby zakazać. No ale tu chodzi o wódę, wino, piwko !! ulubione
      napoje aż boję się napisać kogo !!!
      • lumpior A moze burdel na zapleczu plebanii? 13.05.10, 13:40
        To jest sprawa dochodowa,no i wyspowiadac mozna. DRANSTWO.
        • cirano Re: A moze burdel na zapleczu plebanii? 13.05.10, 14:05
          Boooo, ta Małopolska! Jakaż ona mała i ciasna!
          Gnoju nawieść, zaorać
    • aquarius1973 sztuczne sensacje... 13.05.10, 13:40
      jak zwykle tzw dziennikarz szukaja problemow nie tam gdzie trzeba. gdzie
      problem? gdzie puenta? art jak zwykle nastawiony na 'lapiacy' naglowek...
      poziom <0
      obliczone na skojarzenie kosciola z alkoholem i... pozwoleniem na alkohol w
      przedszkolu... stare numer PR do lapania tepego 'miesa wyborczego'...
    • aetj A ludzie zawsze będą głupie. 13.05.10, 14:08
      Własną piersią karmią bydlaków a później szukają sprawiedliwości,oburzają się
      na brak moralności. Nie dawaj na tacę,nie kupuj w tym sklepie. Schudnie pare
      kilo to zacznie Wam zjadać bąki z dupy w łasce dziękczynienia.
    • carol4210 Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 14:10
      A pamiętacie protesty kościoła i wiernych przy budowie super i hiper
      marketów, tylko popierają tam gdzie jest KASA
    • swiatowy_kryzys niech się maluchy przyzwyczajają 13.05.10, 14:18
      w końcu nasza tradycja narodowa tak bogata i piękna aż ocieka winem piwem i
      wódką - odwaga na polu bitwy, wielkie dzieła literackie, ułańska fantazja w
      końcu pierwsza komunia, bierzmowanie, osiemnastka, każdy zdany egzamin na
      studiach, tradycyjne polskie wesele, pępkowe jak urodzi się pierworodny i w
      końcu stypa aby się pożegnać.
      Polska piła, pije i będzie pić, a że w tym przypadku miejsce dość niefartowne
      - to faktycznie :-)
      tyle w temacie pozdrawiam
    • framberg Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 14:26
      Pedofile, hipokryci, homoseksualiści, teraz jeszcze pijacy.
      • sirseb Re: Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice 13.05.10, 14:30
        framberg napisał:
        > Pedofile, hipokryci, homoseksualiści, teraz jeszcze pijacy.

        i pewnie zlodzieje, bo "kazdy pijak to zlodziej" :D
        pzdr
    • jolkak11 kuria nie może zakazać zdobywać pieniędzy !!??? 13.05.10, 14:33
      to może nocny klub w przedszkolu!? W końcu nocą nie będzie marnować
      sie przestrzeń bo nie ma tam przedszkolaków! A i dzieciaki nie
      zobaczą nic, bo do rana uprzatnie się ...??? Nie rozumiem dlaczego
      ludzie boją sie i milczą!? A właściwie rozumiem w końcu w małych
      miejscowościach wszystko na łasce pana, wójta i plebana!!! Jak
      dawniej!Tylko że gdyby wszyscy powiedzieli STOP to skończyłyby się
      takie praktyki!
      • guru133 Niestety, ale na małopolskiej wsi mało jest 13.05.10, 14:51
        odważnych, zdolnych przeciwstawić się plebanowi a dużo jeszcze, niestety
        kolaborujących z watykańskim okupantem.
    • dr_nauk Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 14:34
      Coz, to ze ksiezulo dla kasy gotow dusze diablu sprzedac to wiadomo nie od dzis.
      Inna sprawa, ze autor artykulu piszac:
      "Jednak w punkcie 13. tej ustawy można znaleźć zapis zakazujący reklamy
      alkoholu na słupach i tablicach reklamowych, chyba że jedną piątą powierzchni
      zajmują czytelne i widoczne napisy informujące o jego szkodliwości. Przed
      sklepem taka tablica stoi, a na niej oprócz szyldu "Alkohole, piwo, wino" i
      nazwy sklepu, ostrzeżenia ani śladu."
      rznie ewidentnie glupa. Co innego reklama alkoholu a co innego szyld
      informujacy o asortymencie sklepu. Czy wg autora kazdy sklep, ktory ma w
      szyldzie napis "alkohole", "piwo", czy "wina" ma umieszczac podpis "Alkohol
      szkodzi"?
    • qron Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 13.05.10, 14:40
      "Nie możemy też radzie parafialnej zakazać szukania pieniędzy na prowadzenie
      parafii" - dodaje

      proponuje w takim razie otworzyc burdel - jeszcze bardziej dochodowy, a jak
      ksiadz proboszcz poblogoslawi i otrzyma tytul honorowego alfonsa to parafianie
      beda sie w kolejce ustawiac....
    • gabri_74 Prowokacja wyborcza wyborczej 13.05.10, 14:44
      znowu prowokacja gazety!!! Jestem mieszkańcem Raciborowic i to że
      jest alkohol w przedszkolu nikomu nie przeszkadza!!! A aspekt
      etyczny i moralny również jest pozytywny, bo dzięki temu że rodzic
      odbierając pociechę z przedszkola ma tak blisko do monopolowego nie
      traci czasu na łażenie po wiejskich melinach tylko szybko
      robi "zakupy" i ma więcej czasu na popołudniową zabawę z dziećmi!!!
      A co jest winien proboszcz ja się pytam??? że chce żeby więcej
      pieniędzy szło na kościół??? Precz z PO, GAZETĄ I TVENEM!!!! wOLNOŚĆ
      DLA NARODU POLSKIEGO!!!
      • guru133 Rozumiem cię, najpierw piwko (a może i kilka) a 13.05.10, 14:47
        potem bachora pod pachę i do domu. A i proboszcz będzie miał pod ręką napoje
        rozweselające dla swoich potencjalnych milusińskich:))
        • aquarius1973 Re: Rozumiem cię, najpierw piwko (a może i kilka) 14.05.10, 18:26
          kazdy robi to co lubi...
    • szampans Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 14.05.10, 02:09
      To niezbyt inteligentny ksiadz. Na agencji towarzyskiej zarobilby
      znacznie wiecej. Nalezy trzymac sie tradycji. Papieze zarabiali w
      Rzymie ogromne majatki na organizowaniu uslug tego rodzaju. W
      Irlandii takie przedsiebiorstwa przy katolickich osrodkach
      wychowawczych wypozyczaly malych chlopcow za grube pieniadze.
      A moze ksiadz uwaza, ze te wszystkie bachory sa za brzydkie? Ja bym
      w tych szkolach sprobowal zrobic selekcje, wybral te co ladniejsze i
      tych co ladniejszych; zjezdzalyby sie do Raciborowic pielgrzymki
      nawet z zagranicy.
    • anders76 Alkohol w przedszkolu, czyli jak Raciborowice w... 19.05.10, 15:10
      "Nie możemy też radzie parafialnej zakazać szukania pieniędzy na prowadzenie
      parafii - dodaje."
      Jest jeden od dawna sprawdzony sposob na pieniadze dla swiatyni, kilka
      schludnych pokoikow przy wejsciu i co pilniejsze parafianki moga tam zdobywac
      kase na zasadzie "co laska, nie mniej niz 500" rozgrzeszenie w cenie. I tak to
      robia bez zadnego pozytku dla parafi.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka