Dodaj do ulubionych

W TVP sami dyrektorzy

30.06.10, 07:44
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • mr_flash Re: W TVP sami dyrektorzy 30.06.10, 07:55
      Czas się leczyć. Czy czytałeś to co napisałeś ?
      • mr_flash Re: W TVP sami dyrektorzy 30.06.10, 10:17
        Niestety ktoś skasował kretyńskiego posta - tak że może powstać wrażenie że
        odnoszę się do poprzedniego, który jest a tak nie jest.
        • maruda.r Re: W TVP sami dyrektorzy 30.06.10, 13:36
          mr_flash napisał:

          > Niestety ktoś skasował kretyńskiego posta - tak że może powstać wrażenie że
          > odnoszę się do poprzedniego, który jest a tak nie jest.

          *******************************

          Nie musisz niczego wyjaśniać - posty 'opinia-pollpressagency' to kwintesencja
          kretynizmu.

    • makaron1234 Re: W TVP sami dyrektorzy 30.06.10, 08:06
      Co to za prymitywny belkot?
      • venettina Re: W TVP sami dyrektorzy 30.06.10, 08:43
        Lepiej klikac na kosz niz podejmowac dyskusje z... niezdrowym
        czlowiekiem.
      • volim Gdzie opinia opinii? 30.06.10, 10:20
        Zawsze daje dużo do myślenia.
    • gajane4 W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 08:42
      I dobrze! Przecież 99% tego co "twórcy" tworza w TVP to kit na
      poziomie moherowych beretów. Programy praktycznie składają sie z
      prymitywnych seriali, idiotycznych "kabaretów" (na miano kabaretów
      bez códzysłowu nie zasługują) i nachalnej propagandy rodem z
      PiSuaru. Telewizjom komercyjnym moznaby to darować, ale
      telewizji "państwowej" NIE! Rozpędzić wreszcie tę bandę darmozjadów!
      • pe11 Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 08:56
        A przyszło ci do głowy, że za treść tego kitu nie są odpowiedzialni montażyści,
        operatorzy kamer i technicy tylko właśnie kierownictwo, które dyktuje jakie
        programy mają być produkowane?
        • unhappy Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 23:26
          pe11 napisała:

          > A przyszło ci do głowy, że za treść tego kitu nie są odpowiedzialni montażyści,
          > operatorzy kamer i technicy tylko właśnie kierownictwo, które dyktuje jakie
          > programy mają być produkowane?

          A masz rozwiązanie, żeby polityczna prostytutka jaką zawsze była telewizja
          polska przestała nią być?

          To wymagałoby zmiany mentalności chyba całego narodu :)
      • bardu Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:33
        > prymitywnych seriali, idiotycznych "kabaretów" (na miano kabaretów
        > bez códzysłowu nie zasługują)

        O ile się orientuję, to seriale, idiotyczne teleturnieje i kabarety są
        produkowane przez firmy współpracujące, a nie TVP. A o przyjęciu tych programów
        decydują dyrektorzy, których jest zdecydowanie za dużo. Kiedyś w TVP2 jeden z
        dyrektorów tak zarządzał funduszami, że w sierpniu zabrakło pieniędzy (miało
        starczyć do grudnia). To co zrobili? Obniżyli stawki pracownikom. Dyrektor
        odszedł z pracy za porozumieniem stron (może na własną prośbę - nie pamiętam) i
        wrócił do pracy jako konsultant z wyższą stawką, niż wcześniej. Tak to wyglądało
        15, 20 lat temu i pewnie nic się nie zmieniło.
        I zapamiętaj: cUdzysłow.
        • hanpolo Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 10:49
          Swoją drogą trafne spostrzeżenie dotyczące mediów publicznych. Od 89’ nie
          przypominam sobie tak jednostronnego i nieobiektywnego przekazu z jakim mamy do
          czynienia ostatnio. Toż TVP stała się istnym aparatem partyjnym.

          Propozycja 1.
          Trzeba z tym skończyć i pogonić polityków z mediów publicznych.
          Zarządzać mediami powinni profesjonalni menadżerowie nie związani z żadną partią
          polityczną.
          Oczywiście tacy menadżerowie powinni być wyłaniani w drodze konkursów gdzie nie
          ma znaczenia klucz partyjny tylko ich kompetencje do sprawowania takiego
          stanowiska. Jestem przekonany, że w sytuacji kiedy politycy straciliby możliwość
          wpływania na zarząd mediów publicznych wszystkim wyszło by to na dobre… nawet
          samym politykom.

          Alternatywa (nie do końca na serio ;-) ):

          Inną sprawą jest to, że produkcja programów w telewizji publicznej jest dużo
          droższa niż w komercyjnych. Może stworzyć system przetargów na programy misyjne,
          które realizowały by dowolne ogólnodostępne stacje (włącznie z komercyjnymi). I
          tak misyjność w TVP to fikcja chyba żeby wziąć pod uwagę misję wspierania swoich
          politycznych mocodawców. Gdyby system się sprawdził może media publiczne
          okazałyby się nie potrzebne ;-)
    • onika.1.0 W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 08:48
      w każdej państwowej firmie wywala się wszystkich z poprzedniego rozdania
      wyborczego i przyjmuje swoich
      nie ma znaczenia, że swoi nie mają kwalifikacji
      w zasadzie to nawet lepiej, bo są w pełni dyspozycyjni, nigdzie przecież nie
      znajdą pracy za niezłe pieniądze
      i tak się toczy: w ministerstwach, w spółkach skarbu państwa, telewizjach itd.
      itp.
      ale i prywatne firmy zachowują się tak samo, tyle tylko, że wydają pieniądze
      zarobione przez siebie, a nie dostane w prezencie od budżetu....
      • dornjuan onika i tu się mylisz 30.06.10, 09:14
        PO było pierwszym ugrupowaniem, które nie ruszyło TVP.
        • acqh Re: onika i tu się mylisz 30.06.10, 11:14
          Nie musiało, przy takim lobbowaniu na rzecz PO, jakie miało miejsce w TVN i
          Polsacie nie było to konieczne, więc to żadna zasługa.
          • miguell Re: onika i tu się mylisz 30.06.10, 18:22
            Masz jakieś niezależne badania potwierdzające Twoje wymysły?
            CZasem oglądam TVN i widzę, że jest krytyczne wobec rządu.

            Dla PiSowców jednak ten kto nie lży opozycji chodzi na jej pasku.

            Czy rzeczywiście nie pojmujecie, że tak Polską nie da się zarządzać?
            • miguell Re: onika i tu się mylisz 30.06.10, 18:23
              Errata - kto nie lży rządu
              Na szczęście jeszcze nie przejeliście władzy
        • unhappy Re: onika i tu się mylisz 30.06.10, 23:29
          dornjuan napisała:

          > PO było pierwszym ugrupowaniem, które nie ruszyło TVP.

          A nie ruszyło bo nie chciało (czytaj: jest anormalnie, w sensie statystycznym
          uczciwe) czy nie mogło?
      • eti.gda Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 15:07
        onika.1.0 napisała:

        > w każdej państwowej firmie wywala się wszystkich z poprzedniego
        rozdania
        > wyborczego i przyjmuje swoich
        > nie ma znaczenia, że swoi nie mają kwalifikacji
        > w zasadzie to nawet lepiej, bo są w pełni dyspozycyjni, nigdzie
        przecież nie
        > znajdą pracy za niezłe pieniądze
        > i tak się toczy: w ministerstwach, w spółkach skarbu państwa,
        telewizjach itd.
        > itp.
        > ale i prywatne firmy zachowują się tak samo, tyle tylko, że wydają
        pieniądze
        > zarobione przez siebie, a nie dostane w prezencie od budżetu....

        Powiedz raczej: zdarte z klientów, nabywców, abonentów. Przecież
        wszystkie straty, nawet te zawinione przez siebie( a chyba przede
        wszystkim te zawinione) firmy odbijają sobie na klientach. Państwo
        odbija sobie podnosząc podatki lub wprowadzając nowe podatki
        pośrednie, akcyzy, opłaty skarbowe, itp.
      • unhappy Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 23:28
        onika.1.0 napisała:

        > w każdej państwowej firmie wywala się wszystkich z poprzedniego rozdania
        > wyborczego i przyjmuje swoich
        > nie ma znaczenia, że swoi nie mają kwalifikacji
        > w zasadzie to nawet lepiej, bo są w pełni dyspozycyjni, nigdzie przecież nie
        > znajdą pracy za niezłe pieniądze
        > i tak się toczy: w ministerstwach, w spółkach skarbu państwa, telewizjach itd.
        > itp.

        I jest to klasyczna korupcja polityczna - płaci się pensjami za grzanie wysokich
        stołków za polityczne usługi. Ale dopóki większości wyborców to wisi i powiewa
        to tak musi być.

        > ale i prywatne firmy zachowują się tak samo, tyle tylko, że wydają pieniądze
        > zarobione przez siebie, a nie dostane w prezencie od budżetu....

        Otóż to.
    • jasna0ster W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:11
      a mnie by się marzyła telewizja apartyjna, ale rzeczowa, pokazująca ciekawe
      programy publicystyczne, ciekawe filmy Na razie mamy marazm, szczególnie w
      lecie.Ciekawe, co będą pokazywali w TVP 1 i TVP-2 gdy skończą eis i wybory i
      Mundial???
      Może powrócą do dawnych czasów, gdy tylko TVP jedynka była???
    • dornjuan Moje propozycje zwolnień 30.06.10, 09:11
      Na pewno nie będzie straty jak odejdą: Lichocka, Pospieszalski,
      Kolecka , Ziemkiewicz , Wildstein czy Kraśko. Spore oszczędności a i
      poziom od razu się podniesie.
      • poniedzielny Re: Moje propozycje zwolnień 30.06.10, 09:15
        popieram!
      • pikrynian Re: Moje propozycje zwolnień 30.06.10, 10:27
        Ha,ha.Właśnie tylko oni zostaną.
        • maruda.r Re: Moje propozycje zwolnień 30.06.10, 13:44
          pikrynian napisał:

          > Ha,ha.Właśnie tylko oni zostaną.

          *****************************

          Z perspektywy czasu właśnie polityka przyjęć i zwolnień takich politruków
          najbardziej nadwyrężyła finanse TVP. To jest w raporcie NIK. Zwolnienie grupowe
          może stać się przysłowiowym gwoździem do trumny TVP, a pan Wildstein zasłuży na
          miano jednego z grabarzy mediów publicznych.



      • respiral Re: Moje propozycje zwolnień 30.06.10, 15:44
        dornjuan napisała:

        > Na pewno nie będzie straty jak odejdą: Lichocka, Pospieszalski,
        > Kolecka , Ziemkiewicz , Wildstein czy Kraśko. Spore oszczędności a
        i
        > poziom od razu się podniesie.
        Ale oni nie są etatowymi pracownikami. Tzw. współpracownicy
        odbierają pracę etatowcom. Ci, wymienieni, to współpracownicy na
        szczególnych, partyjnych prawach. Dostają najwyższe stawki, mają
        nieograniczony dostęp do anteny i to na nich idzie abonament. Bo są
        za PiS.
    • poniedzielny Zostają sami dyrektorzy... 30.06.10, 09:14
      ... będą zbierać od Polaków daninę. A kręcić czegoś nowego przecież nie
      muszą, będzie dużo powtórek. No, może jedynie skręcą podwyżkę abonamentu,
      bo TVPis będzie potrzebowała więcej kasy na nowe etaty jak już mocodawca
      (daj Boże) zniknie z głównej sceny politycznej...
    • maksiu73 W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:18
      Super!!! teraz kazdego dnia bede mogla na zmiane ogladac "czterech
      pancernych", "Klosa" i powtorki z "M jak Milosc"!!!
    • czargi W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:23
      A co na to genialny strateg?Czy zapłaci z kasy pisu długi tvp? Chcąc mieć
      własną tubę propagandową chcąc dzięki niej wygrać wybory trzeba za to
      zapłacić.Dotyczy to też drugiego stratega z sld,który osiągnął swój 14%
      "sukces" za pieniądze publiczne.Panowie stratedzy przyjdzie czas na rozliczenie.
    • szopad Pisowskie wieprze dorwaly sie do koryta wiec żrą 30.06.10, 09:23
      tyle ile im sie do mordy zmiesci.
      • maruda.r Re: Pisowskie wieprze dorwaly sie do koryta wiec 30.06.10, 13:38
        szopad napisał:

        > tyle ile im sie do mordy zmiesci.

        *******************************

        Zdaje się, że przestało się mieścić i zaczęli jeść dupami.

    • fiamma W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:28
      Zgodnie z zasadą Pareto pewnie 20% zatrudnionych pracowników
      generuje 80% kosztów wynagrodzeń. Największe oszczędności
      przyniosłyby cięcia w zarządzie.. (tylko problem tkwi w
      złodziejskich odprawach)
      TVP prowadzi politykę - wydoić do ostaniej kropli i ogłosić
      upadłość..
      Jak dla mnie TVPis może iść do diabła. Wartościowi pracownicy
      ostatecznie zapewne znajdą zatrudnienie w innej telewizji. Może
      jakiejś nowej..
    • djenn W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:42
      Nareszcie rozpoczyna się początek końca kłamstw, zmyśleń, widzimisię
      "gwiazd", fałszywych proroków. Na każdym kroku w epoce internetu można
      było zobaczyć obłudę i kłamstwa wyprawiane w TV publicznej za pieniądze
      podatników.
      • pe11 Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 10:52
        Bzdury wypisujesz. Za te kłamstwa, obłudę nie są odpowiedzialni pracownicy,
        którzy są zwalniani, tylko ich zwierzchnicy, którzy zwalniają. Kamerzyści,
        montażyści i pracownicy techniczni są Bogu ducha winni, a wylatują na bruk.
        Wszystkie Pospieszalskie, Ziemkiewicze itd zostają.
    • mer-llink Niechaj tzw. twórcy nie labidzą! 30.06.10, 09:56
      Uwaga: na całym świecie, z wyjatkiem Rosji, nie ma na etatach
      telewizji gromady tzw. twórców. Twórcy wystepują a zasadzie jako
      wolni strzelcy angażowani z zewnątrz. Ciało telewizji to zarządcy
      anten i sprawna, osczędna administracja.
      Nic nie powinno powstrzymać zarządu od obcięcia posad tzw. twórczych.

      Ale: znaczie bardziej radykalnie trzeba zredukować dyrektorów i
      administratorów, a nawet ciąc ich o 70% głebiej. Naprawdę, na
      zarzadzanie dużą nawet telewizją nie trzeba prawie 1000 osób na
      posadach dyrektorskich, kierowniczych i administracyjnych. Docelowo
      telewizja może swietnie funkcjonować w strukturze: 300 stanowisk
      programowych, koordynacyjnych i administracyjnych razem wziętych,
      100 - technicznych. I ani jednego tzw. doradcy zarządu, bo to sa
      dopiero synekuralni pożeracze kasy.. ANi jednego. I koniec....
      A cała reszta "artystyczno-wykonawcza" - doangażowywana z zewnątrz..
      Kto ma determinację, aby to załatwić? Nie widzę.....
    • antropoid W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 10:00
      He, he, he... Taki sam "rozkwit" czekałby Polskę pod rządami tej nienażartej,
      pis-bolszewickiej zgrai...
    • aekielski W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 10:17
      TVN i Polsat robią świetną telewizję. Czy ktoś wie jaką mają obsadę
      personalną, tzn ilu ludzi do tego potrzebują?
    • pikrynian Na przykładzie TVP dokjładnie widać co się dzieje 30.06.10, 10:23
      gdy do władzy dorwie się PIS.Same straty.
    • volim Naczytali się postów 30.06.10, 10:25
      Zarząd przeczytał posty na forum: nikt TVP nie ogląda, nikt nie
      płaci abonamentu – po co trzymać dziennkarzy? Wystarczy strażnik do
      pilnowania budynku, a dziennikarze zasilą szeregi oglądalnych stacji
      komercyjnych.
      • eti.gda Re: Naczytali się postów 30.06.10, 15:12
        volim napisała:

        > Zarząd przeczytał posty na forum: nikt TVP nie ogląda, nikt nie
        > płaci abonamentu – po co trzymać dziennkarzy? Wystarczy strażnik
        do
        > pilnowania budynku, a dziennikarze zasilą szeregi oglądalnych
        stacji
        > komercyjnych.

        Nie jest tak, że nikt nir ogląda TV tzw. publicznej. Są jeszcze
        takie rejony w kraju, że oprócz TVP nie odbiera się innych stacji
        lub bardzo mało. Nie każdy ma satelitkę.
    • nowaczynska_76 W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 10:31
      No cóż. Tak to już jest jak się spółki traktuje jako trofeum polityczne.
      Szkoda tych ludzi:( Częściowo winę ponoszą ludzie nie płacący abonamentu -
      tylko jak tu płacić abonament za tubę partyjną?
    • kretu23 Im szybciej zbankrutuja tym lepiej. 30.06.10, 10:35
      Wejdzie syndyk i wywali cale to towarzystwo wzajemnej adoracji PiS-
      owsko SLD-owskie. Dlatego rzad milczy i nie daje dofinansowania. A
      moj ojciec, ktory przepracowal w TVP ponad 40 lat, jeszcze na Placu
      Powstancow, placze jak bobr z bezradnosci patrzac jak ta cala ekipa
      uprawia polityke Cromwellowska.
      • maruda.r Re: Im szybciej zbankrutuja tym lepiej. 30.06.10, 13:52
        kretu23 napisał:

        > Wejdzie syndyk i wywali cale to towarzystwo wzajemnej adoracji PiS-
        > owsko SLD-owskie.

        *************************

        To przedsiębiorstwo państwowe, które raczej nie podlega typowej procedurze
        upadłościowej. Szykuj więc kasę drogi kolego, by ją ratować. Bez względu na to,
        czy chcesz, czy nie chcesz.

    • trycykl Potwierdził to monitoring Fundacji Batorego... 30.06.10, 10:40
      ...czyli GW, bo "monitorem" był jej cyngiel Wojciech Mazowiecki :)
    • michalzzkrakowa W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 11:04
      Tu nie chodzi o dobro TVP. Przejąć ludzi, produkcję, zyski a dyrektorzy w TVP
      pozostają, by pilnować, dokąd idą zlecenia. Typowa "prywatyzacja" SLD. A nam
      zostanie... nic.
    • zdumionyedek 4 tys ludzi 30.06.10, 11:13
      zeby zrobic pare h kiepskiego programu i seriali?
      to ja sie nie dziwie, ze sa na minusie
      • respiral Re: 4 tys ludzi 30.06.10, 15:50
        zdumionyedek napisał:

        > zeby zrobic pare h kiepskiego programu i seriali?
        > to ja sie nie dziwie, ze sa na minusie
        ...a do tego kilkanaście tysiecy wspołpracowników, którzy zabierają
        pracę twórczym etatowcom, bo robią za pół-darmo, ale są w układzie.
    • evil-minded W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 11:14
      Co z tego, że zwolnią iluś tam pracowników etatowych, jak zaraz na ich miejsce wejdzie tyle samo, albo nawet więcej ludzi na umowę o dzieło albo na umowe zlecenie? Oczywiście wszyscy znajomi i krewni królika. Ale w papierach będzie ładnie wyglądało jako redukcja zatrudnienia.
      W opisywanym przypadku odziału regionalnego w Lublinie pracowało jakieś 150 osób. A tych oddziałów jest więcej plus siedziba główna w Warszawie, czyli od cholery gęb do wyżywienia.
      Reklamodawcy uciekają, bo jaką siłę nabywczą mogą mieć widzowie "Plebanii" czy wynurzen Pospieszalskiego. Ludzie abonamentu płacic nie chcą, bo wiele osób na telewizję n czy inną cyfrową i nawet telewizji publicznej nie oglądają, to niby za co mają płacić. Czekam tylko, kiedy ta spółka ogłosi upadłość. Może wtedy jest nadzieja na coś na poziomie.
    • klarysa1111 A to ciekawe rozwiązanie 30.06.10, 11:34
      Zazwyczaj w firmach zwalnia się w pierwszej kolejności dyrektorów, bo
      oni najwięcej kosztują, a najmniej robią w praktyce. A tu proszę, na
      jednego dyrektora będzie przypadać garstka osób.
      • eti.gda Re: A to ciekawe rozwiązanie 30.06.10, 15:16
        klarysa1111 napisała:

        > Zazwyczaj w firmach zwalnia się w pierwszej kolejności dyrektorów,
        bo
        > oni najwięcej kosztują, a najmniej robią w praktyce. A tu proszę,
        na
        > jednego dyrektora będzie przypadać garstka osób.

        Tak się robi w firmach prywatnych. W spółkach Skarbu Państwa jest
        inaczej, bo tam stanowiska dyrektorskie stanowią łup tej opcji,
        która wygra wybory (czasem też opozycji, jak w TVP).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka