opinia-pollpressagency 30.06.10, 07:44 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mr_flash Re: W TVP sami dyrektorzy 30.06.10, 07:55 Czas się leczyć. Czy czytałeś to co napisałeś ? Odpowiedz Link Zgłoś
mr_flash Re: W TVP sami dyrektorzy 30.06.10, 10:17 Niestety ktoś skasował kretyńskiego posta - tak że może powstać wrażenie że odnoszę się do poprzedniego, który jest a tak nie jest. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: W TVP sami dyrektorzy 30.06.10, 13:36 mr_flash napisał: > Niestety ktoś skasował kretyńskiego posta - tak że może powstać wrażenie że > odnoszę się do poprzedniego, który jest a tak nie jest. ******************************* Nie musisz niczego wyjaśniać - posty 'opinia-pollpressagency' to kwintesencja kretynizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
makaron1234 Re: W TVP sami dyrektorzy 30.06.10, 08:06 Co to za prymitywny belkot? Odpowiedz Link Zgłoś
venettina Re: W TVP sami dyrektorzy 30.06.10, 08:43 Lepiej klikac na kosz niz podejmowac dyskusje z... niezdrowym czlowiekiem. Odpowiedz Link Zgłoś
gajane4 W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 08:42 I dobrze! Przecież 99% tego co "twórcy" tworza w TVP to kit na poziomie moherowych beretów. Programy praktycznie składają sie z prymitywnych seriali, idiotycznych "kabaretów" (na miano kabaretów bez códzysłowu nie zasługują) i nachalnej propagandy rodem z PiSuaru. Telewizjom komercyjnym moznaby to darować, ale telewizji "państwowej" NIE! Rozpędzić wreszcie tę bandę darmozjadów! Odpowiedz Link Zgłoś
pe11 Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 08:56 A przyszło ci do głowy, że za treść tego kitu nie są odpowiedzialni montażyści, operatorzy kamer i technicy tylko właśnie kierownictwo, które dyktuje jakie programy mają być produkowane? Odpowiedz Link Zgłoś
unhappy Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 23:26 pe11 napisała: > A przyszło ci do głowy, że za treść tego kitu nie są odpowiedzialni montażyści, > operatorzy kamer i technicy tylko właśnie kierownictwo, które dyktuje jakie > programy mają być produkowane? A masz rozwiązanie, żeby polityczna prostytutka jaką zawsze była telewizja polska przestała nią być? To wymagałoby zmiany mentalności chyba całego narodu :) Odpowiedz Link Zgłoś
bardu Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:33 > prymitywnych seriali, idiotycznych "kabaretów" (na miano kabaretów > bez códzysłowu nie zasługują) O ile się orientuję, to seriale, idiotyczne teleturnieje i kabarety są produkowane przez firmy współpracujące, a nie TVP. A o przyjęciu tych programów decydują dyrektorzy, których jest zdecydowanie za dużo. Kiedyś w TVP2 jeden z dyrektorów tak zarządzał funduszami, że w sierpniu zabrakło pieniędzy (miało starczyć do grudnia). To co zrobili? Obniżyli stawki pracownikom. Dyrektor odszedł z pracy za porozumieniem stron (może na własną prośbę - nie pamiętam) i wrócił do pracy jako konsultant z wyższą stawką, niż wcześniej. Tak to wyglądało 15, 20 lat temu i pewnie nic się nie zmieniło. I zapamiętaj: cUdzysłow. Odpowiedz Link Zgłoś
hanpolo Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 10:49 Swoją drogą trafne spostrzeżenie dotyczące mediów publicznych. Od 89’ nie przypominam sobie tak jednostronnego i nieobiektywnego przekazu z jakim mamy do czynienia ostatnio. Toż TVP stała się istnym aparatem partyjnym. Propozycja 1. Trzeba z tym skończyć i pogonić polityków z mediów publicznych. Zarządzać mediami powinni profesjonalni menadżerowie nie związani z żadną partią polityczną. Oczywiście tacy menadżerowie powinni być wyłaniani w drodze konkursów gdzie nie ma znaczenia klucz partyjny tylko ich kompetencje do sprawowania takiego stanowiska. Jestem przekonany, że w sytuacji kiedy politycy straciliby możliwość wpływania na zarząd mediów publicznych wszystkim wyszło by to na dobre… nawet samym politykom. Alternatywa (nie do końca na serio ;-) ): Inną sprawą jest to, że produkcja programów w telewizji publicznej jest dużo droższa niż w komercyjnych. Może stworzyć system przetargów na programy misyjne, które realizowały by dowolne ogólnodostępne stacje (włącznie z komercyjnymi). I tak misyjność w TVP to fikcja chyba żeby wziąć pod uwagę misję wspierania swoich politycznych mocodawców. Gdyby system się sprawdził może media publiczne okazałyby się nie potrzebne ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
onika.1.0 W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 08:48 w każdej państwowej firmie wywala się wszystkich z poprzedniego rozdania wyborczego i przyjmuje swoich nie ma znaczenia, że swoi nie mają kwalifikacji w zasadzie to nawet lepiej, bo są w pełni dyspozycyjni, nigdzie przecież nie znajdą pracy za niezłe pieniądze i tak się toczy: w ministerstwach, w spółkach skarbu państwa, telewizjach itd. itp. ale i prywatne firmy zachowują się tak samo, tyle tylko, że wydają pieniądze zarobione przez siebie, a nie dostane w prezencie od budżetu.... Odpowiedz Link Zgłoś
dornjuan onika i tu się mylisz 30.06.10, 09:14 PO było pierwszym ugrupowaniem, które nie ruszyło TVP. Odpowiedz Link Zgłoś
acqh Re: onika i tu się mylisz 30.06.10, 11:14 Nie musiało, przy takim lobbowaniu na rzecz PO, jakie miało miejsce w TVN i Polsacie nie było to konieczne, więc to żadna zasługa. Odpowiedz Link Zgłoś
miguell Re: onika i tu się mylisz 30.06.10, 18:22 Masz jakieś niezależne badania potwierdzające Twoje wymysły? CZasem oglądam TVN i widzę, że jest krytyczne wobec rządu. Dla PiSowców jednak ten kto nie lży opozycji chodzi na jej pasku. Czy rzeczywiście nie pojmujecie, że tak Polską nie da się zarządzać? Odpowiedz Link Zgłoś
miguell Re: onika i tu się mylisz 30.06.10, 18:23 Errata - kto nie lży rządu Na szczęście jeszcze nie przejeliście władzy Odpowiedz Link Zgłoś
unhappy Re: onika i tu się mylisz 30.06.10, 23:29 dornjuan napisała: > PO było pierwszym ugrupowaniem, które nie ruszyło TVP. A nie ruszyło bo nie chciało (czytaj: jest anormalnie, w sensie statystycznym uczciwe) czy nie mogło? Odpowiedz Link Zgłoś
eti.gda Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 15:07 onika.1.0 napisała: > w każdej państwowej firmie wywala się wszystkich z poprzedniego rozdania > wyborczego i przyjmuje swoich > nie ma znaczenia, że swoi nie mają kwalifikacji > w zasadzie to nawet lepiej, bo są w pełni dyspozycyjni, nigdzie przecież nie > znajdą pracy za niezłe pieniądze > i tak się toczy: w ministerstwach, w spółkach skarbu państwa, telewizjach itd. > itp. > ale i prywatne firmy zachowują się tak samo, tyle tylko, że wydają pieniądze > zarobione przez siebie, a nie dostane w prezencie od budżetu.... Powiedz raczej: zdarte z klientów, nabywców, abonentów. Przecież wszystkie straty, nawet te zawinione przez siebie( a chyba przede wszystkim te zawinione) firmy odbijają sobie na klientach. Państwo odbija sobie podnosząc podatki lub wprowadzając nowe podatki pośrednie, akcyzy, opłaty skarbowe, itp. Odpowiedz Link Zgłoś
unhappy Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 23:28 onika.1.0 napisała: > w każdej państwowej firmie wywala się wszystkich z poprzedniego rozdania > wyborczego i przyjmuje swoich > nie ma znaczenia, że swoi nie mają kwalifikacji > w zasadzie to nawet lepiej, bo są w pełni dyspozycyjni, nigdzie przecież nie > znajdą pracy za niezłe pieniądze > i tak się toczy: w ministerstwach, w spółkach skarbu państwa, telewizjach itd. > itp. I jest to klasyczna korupcja polityczna - płaci się pensjami za grzanie wysokich stołków za polityczne usługi. Ale dopóki większości wyborców to wisi i powiewa to tak musi być. > ale i prywatne firmy zachowują się tak samo, tyle tylko, że wydają pieniądze > zarobione przez siebie, a nie dostane w prezencie od budżetu.... Otóż to. Odpowiedz Link Zgłoś
jasna0ster W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:11 a mnie by się marzyła telewizja apartyjna, ale rzeczowa, pokazująca ciekawe programy publicystyczne, ciekawe filmy Na razie mamy marazm, szczególnie w lecie.Ciekawe, co będą pokazywali w TVP 1 i TVP-2 gdy skończą eis i wybory i Mundial??? Może powrócą do dawnych czasów, gdy tylko TVP jedynka była??? Odpowiedz Link Zgłoś
dornjuan Moje propozycje zwolnień 30.06.10, 09:11 Na pewno nie będzie straty jak odejdą: Lichocka, Pospieszalski, Kolecka , Ziemkiewicz , Wildstein czy Kraśko. Spore oszczędności a i poziom od razu się podniesie. Odpowiedz Link Zgłoś
pikrynian Re: Moje propozycje zwolnień 30.06.10, 10:27 Ha,ha.Właśnie tylko oni zostaną. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Moje propozycje zwolnień 30.06.10, 13:44 pikrynian napisał: > Ha,ha.Właśnie tylko oni zostaną. ***************************** Z perspektywy czasu właśnie polityka przyjęć i zwolnień takich politruków najbardziej nadwyrężyła finanse TVP. To jest w raporcie NIK. Zwolnienie grupowe może stać się przysłowiowym gwoździem do trumny TVP, a pan Wildstein zasłuży na miano jednego z grabarzy mediów publicznych. Odpowiedz Link Zgłoś
respiral Re: Moje propozycje zwolnień 30.06.10, 15:44 dornjuan napisała: > Na pewno nie będzie straty jak odejdą: Lichocka, Pospieszalski, > Kolecka , Ziemkiewicz , Wildstein czy Kraśko. Spore oszczędności a i > poziom od razu się podniesie. Ale oni nie są etatowymi pracownikami. Tzw. współpracownicy odbierają pracę etatowcom. Ci, wymienieni, to współpracownicy na szczególnych, partyjnych prawach. Dostają najwyższe stawki, mają nieograniczony dostęp do anteny i to na nich idzie abonament. Bo są za PiS. Odpowiedz Link Zgłoś
poniedzielny Zostają sami dyrektorzy... 30.06.10, 09:14 ... będą zbierać od Polaków daninę. A kręcić czegoś nowego przecież nie muszą, będzie dużo powtórek. No, może jedynie skręcą podwyżkę abonamentu, bo TVPis będzie potrzebowała więcej kasy na nowe etaty jak już mocodawca (daj Boże) zniknie z głównej sceny politycznej... Odpowiedz Link Zgłoś
maksiu73 W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:18 Super!!! teraz kazdego dnia bede mogla na zmiane ogladac "czterech pancernych", "Klosa" i powtorki z "M jak Milosc"!!! Odpowiedz Link Zgłoś
czargi W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:23 A co na to genialny strateg?Czy zapłaci z kasy pisu długi tvp? Chcąc mieć własną tubę propagandową chcąc dzięki niej wygrać wybory trzeba za to zapłacić.Dotyczy to też drugiego stratega z sld,który osiągnął swój 14% "sukces" za pieniądze publiczne.Panowie stratedzy przyjdzie czas na rozliczenie. Odpowiedz Link Zgłoś
szopad Pisowskie wieprze dorwaly sie do koryta wiec żrą 30.06.10, 09:23 tyle ile im sie do mordy zmiesci. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Pisowskie wieprze dorwaly sie do koryta wiec 30.06.10, 13:38 szopad napisał: > tyle ile im sie do mordy zmiesci. ******************************* Zdaje się, że przestało się mieścić i zaczęli jeść dupami. Odpowiedz Link Zgłoś
fiamma W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:28 Zgodnie z zasadą Pareto pewnie 20% zatrudnionych pracowników generuje 80% kosztów wynagrodzeń. Największe oszczędności przyniosłyby cięcia w zarządzie.. (tylko problem tkwi w złodziejskich odprawach) TVP prowadzi politykę - wydoić do ostaniej kropli i ogłosić upadłość.. Jak dla mnie TVPis może iść do diabła. Wartościowi pracownicy ostatecznie zapewne znajdą zatrudnienie w innej telewizji. Może jakiejś nowej.. Odpowiedz Link Zgłoś
djenn W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 09:42 Nareszcie rozpoczyna się początek końca kłamstw, zmyśleń, widzimisię "gwiazd", fałszywych proroków. Na każdym kroku w epoce internetu można było zobaczyć obłudę i kłamstwa wyprawiane w TV publicznej za pieniądze podatników. Odpowiedz Link Zgłoś
pe11 Re: W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 10:52 Bzdury wypisujesz. Za te kłamstwa, obłudę nie są odpowiedzialni pracownicy, którzy są zwalniani, tylko ich zwierzchnicy, którzy zwalniają. Kamerzyści, montażyści i pracownicy techniczni są Bogu ducha winni, a wylatują na bruk. Wszystkie Pospieszalskie, Ziemkiewicze itd zostają. Odpowiedz Link Zgłoś
mer-llink Niechaj tzw. twórcy nie labidzą! 30.06.10, 09:56 Uwaga: na całym świecie, z wyjatkiem Rosji, nie ma na etatach telewizji gromady tzw. twórców. Twórcy wystepują a zasadzie jako wolni strzelcy angażowani z zewnątrz. Ciało telewizji to zarządcy anten i sprawna, osczędna administracja. Nic nie powinno powstrzymać zarządu od obcięcia posad tzw. twórczych. Ale: znaczie bardziej radykalnie trzeba zredukować dyrektorów i administratorów, a nawet ciąc ich o 70% głebiej. Naprawdę, na zarzadzanie dużą nawet telewizją nie trzeba prawie 1000 osób na posadach dyrektorskich, kierowniczych i administracyjnych. Docelowo telewizja może swietnie funkcjonować w strukturze: 300 stanowisk programowych, koordynacyjnych i administracyjnych razem wziętych, 100 - technicznych. I ani jednego tzw. doradcy zarządu, bo to sa dopiero synekuralni pożeracze kasy.. ANi jednego. I koniec.... A cała reszta "artystyczno-wykonawcza" - doangażowywana z zewnątrz.. Kto ma determinację, aby to załatwić? Nie widzę..... Odpowiedz Link Zgłoś
antropoid W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 10:00 He, he, he... Taki sam "rozkwit" czekałby Polskę pod rządami tej nienażartej, pis-bolszewickiej zgrai... Odpowiedz Link Zgłoś
aekielski W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 10:17 TVN i Polsat robią świetną telewizję. Czy ktoś wie jaką mają obsadę personalną, tzn ilu ludzi do tego potrzebują? Odpowiedz Link Zgłoś
pikrynian Na przykładzie TVP dokjładnie widać co się dzieje 30.06.10, 10:23 gdy do władzy dorwie się PIS.Same straty. Odpowiedz Link Zgłoś
volim Naczytali się postów 30.06.10, 10:25 Zarząd przeczytał posty na forum: nikt TVP nie ogląda, nikt nie płaci abonamentu – po co trzymać dziennkarzy? Wystarczy strażnik do pilnowania budynku, a dziennikarze zasilą szeregi oglądalnych stacji komercyjnych. Odpowiedz Link Zgłoś
eti.gda Re: Naczytali się postów 30.06.10, 15:12 volim napisała: > Zarząd przeczytał posty na forum: nikt TVP nie ogląda, nikt nie > płaci abonamentu – po co trzymać dziennkarzy? Wystarczy strażnik do > pilnowania budynku, a dziennikarze zasilą szeregi oglądalnych stacji > komercyjnych. Nie jest tak, że nikt nir ogląda TV tzw. publicznej. Są jeszcze takie rejony w kraju, że oprócz TVP nie odbiera się innych stacji lub bardzo mało. Nie każdy ma satelitkę. Odpowiedz Link Zgłoś
nowaczynska_76 W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 10:31 No cóż. Tak to już jest jak się spółki traktuje jako trofeum polityczne. Szkoda tych ludzi:( Częściowo winę ponoszą ludzie nie płacący abonamentu - tylko jak tu płacić abonament za tubę partyjną? Odpowiedz Link Zgłoś
kretu23 Im szybciej zbankrutuja tym lepiej. 30.06.10, 10:35 Wejdzie syndyk i wywali cale to towarzystwo wzajemnej adoracji PiS- owsko SLD-owskie. Dlatego rzad milczy i nie daje dofinansowania. A moj ojciec, ktory przepracowal w TVP ponad 40 lat, jeszcze na Placu Powstancow, placze jak bobr z bezradnosci patrzac jak ta cala ekipa uprawia polityke Cromwellowska. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Im szybciej zbankrutuja tym lepiej. 30.06.10, 13:52 kretu23 napisał: > Wejdzie syndyk i wywali cale to towarzystwo wzajemnej adoracji PiS- > owsko SLD-owskie. ************************* To przedsiębiorstwo państwowe, które raczej nie podlega typowej procedurze upadłościowej. Szykuj więc kasę drogi kolego, by ją ratować. Bez względu na to, czy chcesz, czy nie chcesz. Odpowiedz Link Zgłoś
trycykl Potwierdził to monitoring Fundacji Batorego... 30.06.10, 10:40 ...czyli GW, bo "monitorem" był jej cyngiel Wojciech Mazowiecki :) Odpowiedz Link Zgłoś
michalzzkrakowa W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 11:04 Tu nie chodzi o dobro TVP. Przejąć ludzi, produkcję, zyski a dyrektorzy w TVP pozostają, by pilnować, dokąd idą zlecenia. Typowa "prywatyzacja" SLD. A nam zostanie... nic. Odpowiedz Link Zgłoś
zdumionyedek 4 tys ludzi 30.06.10, 11:13 zeby zrobic pare h kiepskiego programu i seriali? to ja sie nie dziwie, ze sa na minusie Odpowiedz Link Zgłoś
respiral Re: 4 tys ludzi 30.06.10, 15:50 zdumionyedek napisał: > zeby zrobic pare h kiepskiego programu i seriali? > to ja sie nie dziwie, ze sa na minusie ...a do tego kilkanaście tysiecy wspołpracowników, którzy zabierają pracę twórczym etatowcom, bo robią za pół-darmo, ale są w układzie. Odpowiedz Link Zgłoś
evil-minded W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy 30.06.10, 11:14 Co z tego, że zwolnią iluś tam pracowników etatowych, jak zaraz na ich miejsce wejdzie tyle samo, albo nawet więcej ludzi na umowę o dzieło albo na umowe zlecenie? Oczywiście wszyscy znajomi i krewni królika. Ale w papierach będzie ładnie wyglądało jako redukcja zatrudnienia. W opisywanym przypadku odziału regionalnego w Lublinie pracowało jakieś 150 osób. A tych oddziałów jest więcej plus siedziba główna w Warszawie, czyli od cholery gęb do wyżywienia. Reklamodawcy uciekają, bo jaką siłę nabywczą mogą mieć widzowie "Plebanii" czy wynurzen Pospieszalskiego. Ludzie abonamentu płacic nie chcą, bo wiele osób na telewizję n czy inną cyfrową i nawet telewizji publicznej nie oglądają, to niby za co mają płacić. Czekam tylko, kiedy ta spółka ogłosi upadłość. Może wtedy jest nadzieja na coś na poziomie. Odpowiedz Link Zgłoś
klarysa1111 A to ciekawe rozwiązanie 30.06.10, 11:34 Zazwyczaj w firmach zwalnia się w pierwszej kolejności dyrektorów, bo oni najwięcej kosztują, a najmniej robią w praktyce. A tu proszę, na jednego dyrektora będzie przypadać garstka osób. Odpowiedz Link Zgłoś
eti.gda Re: A to ciekawe rozwiązanie 30.06.10, 15:16 klarysa1111 napisała: > Zazwyczaj w firmach zwalnia się w pierwszej kolejności dyrektorów, bo > oni najwięcej kosztują, a najmniej robią w praktyce. A tu proszę, na > jednego dyrektora będzie przypadać garstka osób. Tak się robi w firmach prywatnych. W spółkach Skarbu Państwa jest inaczej, bo tam stanowiska dyrektorskie stanowią łup tej opcji, która wygra wybory (czasem też opozycji, jak w TVP). Odpowiedz Link Zgłoś