Dodaj do ulubionych

Biskupi: całkowity zakaz aborcji

27.06.11, 07:33
W III klasie są już wystarczająco dojrzałe by poznać wszystkie tajemnice bolesne...
Obserwuj wątek
    • 0721x Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 07:46
      zgromadzenie ludzi żyjących w standardach średniowiecza zamkniętych w swych dworach
      i swe płodzone w ciszy tych dworów pociechy odsyłające jak najdalej zabiera głos w sprawach
      dotyczących li tylko kobiet jednostek niezależnych i stanowiących zgodnie z konstytucją same o sobie - czyli popełniają gwałt tym bardziej że z samego założenia aczkolwiek teoretycznie
      zgromadzenie to z kobietami nic wspólnego mieć nie powinno i zgodnie z prawami natury
      zaspakajać się może onanizmem homoseksualizmem i pedofilją
      • strikemaster Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 09:31
        To nie tak. Istnieje w społeczeństwie grupa ludzi nie nadążających, nie rozumiejących świata. To jest target Kościoła. Dlatego własnie Kosciół stawia się w roli opozycji względem nauki i, ogólnie, czegoś nazwyaznego powszechnie postepem. Tak się złożyło, że aborcja jest do zjawisk postępowych zaliczana (bezprawnie, aborcja jest duzo starsza od Kościoła), więc Kościół jest jej przeciwny, z zasady, od 1936 roku.
    • pollion1 Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 08:20
      Komitet Prezerwatywy Ustawodawczej niech zacznie od siebie .Obłudnicy w spódnicy i czarnych kieckach wyjeżdżają za granice i skrobia te biedne i naiwne. księża i sex to nierozłączny temat skrzętnie ukrywany .Sam znam biskupa który ma dziewczynkę i dwuletnie dziecko a z drugą drugie kilkunastoletnie ,nie mówiąc o tym ile wyskrobał !
    • parmesan Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 08:36
      Pedały w sukienkach niech o swoje dupy się martwią, wara im od wolnych i niezależnych obywateli tego Państwa
    • 6.smiech Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 08:38
      No i kto tu rzadzi Polska ? Takie same typy jak dawniej w KC tyle tylko ze teraz ubrane w Watykanskie piorka i napasione prze wolna Polske. Rozwiazac konkordat !
    • tow_rydzyk Biskupi, wara od naszych narządów rozrodczych... 27.06.11, 08:58
      Kiedy immunitet tych obłudnych, skorumpowanych hedonistów dobiegnie końca? Istnieje u nas powszechnie przestrzegany "kodeks”, ze “Kościołowi nie wolno się stawiać “ i nie zmienią tego ani wlazenie KK do naszych lozek, komercjalizacja religii, protesty społeczeństwa przeciw nachalnej katolicyzacji przestrzeni publicznej. Bezkarność tzw. “pasterzy”, wykorzystujących swoje “stado baranów” do celów politycznych, materialnych i "intymnych" jest tylko jedna strona medalu. Menadżerowie KK Pty Ltd (towarzystwo starszych panów z nieograniczonymi przywilejami ale z ograniczoną odpowiedzialnością) niczym mafia są dobrze powiązani ze strukturami władzy. Atakowani - uciekają się oni do tzw.“obrony uczuć religijnych” a zapędzeni w róg zasłaniają się portretami Maryji Zawsze Dziewicy bądz chowają się za spódnicami zdewociałych staruszek. Stworzyli mit o bohaterskiej walce z komunizmem tymczasem kler również za komuny żył jak u pana Boga za piecem. Tak jak i teraz nasza hierarchia kościelna mieszkała w pałacach, rozbijała się zachodnimi wozami i miała dostęp do wyjazdów zagranicznych. Tempo budownictwa kościelnego na łeb i szyje biło tempo budownictwa mieszkaniowego. Liczni księża przez lata żyli w perwersyjnej symbiozie z SB a póżniej - jak Pan Wielgus - lali krokodyle łzy na pogrzebach górników z “Wujka” czy - ks. Popiełuszki. Odnoszę wrażenie, że po Watykanie jesteśmy jedynym państwem teokratycznym w Europie. Te święte krowy w sutannach, które w KAŻDYM SYSTEMIE POLITYCZNYM zawsze spadają na cztery kopyta postawiły się w naszym kraju ponad PRAWEM. Skostniałe i archaiczne doktryny religijne nie dotrzymują kroku wymogom współczesnego, nowoczesnego społeczenstwa. Zacofanie religii wobec postępu naukowego i cywilizacyjnego symbolizują losy Sokratesa, Spinozy, Kopernika czy spalonego na stosie Giordano Bruno. Pytam was spadkobiercy duchowych tradycji judeo-chrzescijanskich, co religie wniosly/wnosza do walki z niewolnictwem, dyskryminacją kobiet , wykorzystywaniem dzieci, rasizmem, homophobią ? Pojęcie oświecenia czy oświaty w waszym wydaniu sprowadza się do zniewalania umysłu i to od najmłodszych lat co w rezultacie pogłębia cywilizacyjną infantylizację i zaściankowość naszego społeczeństwa. Nie rózni się to od totalitarnej indoktrynacji Talibów, ortodoksyjnych żydów czy krypto-stalinistów z Korei Pln. Czyżbyśmy w 1989 zamienili jedna formę autorytaryzmu na kolejną? Doktryny KK posiadaja wszelkie atrybuty totalitarnej utopii. Propagandziści KK stosują stare metody socjo-techniczne oparte na: identifikowaniu ludzkich kompleksow i obaw, “empatii”, iluzorycznych obietnicach, podporządkowaniu, manipulowaniu i wykorzystywaniu ludzi nie chcących albo nie zdolnych do racjonalnego i niezależnego myślenia. Nie chcę aby Nasz Kraj zamieniono na skomercjalizowany katolicki Dysnejland, gdzie bóg to nic innego jak Swięty Mikołaj w wydaniu dla dorosłych. Nie chcę aby Polska była dla świata eksporterem niewykwalifikowanej, taniej siły roboczej oraz pijaczkow, złodziei samochodów, religijnych świrów i księży pederastów. Nie chcę abyśmy na zawsze pozostali przedmiotem niewybrednych dowcipów, w kraju słynącym z “Polish jokes” i naszym nowym “Wielkim Bracie”- USA. O ile modły o deszcz podczas obrad sejmu RP wywołały w Zachodnich mediach lekkie drwiny o tyle ogłoszenie Jesusa Chrystusa Królem Polski pobiło wszelkie rekordy absurdu. www.youtube.com/watch?v=fCBt21orGnE www.intronizacja.pl/ www.youtube.com/watch?v=HDWsUHAjTkw A u nas o kościele i klerze pisze się dobrze albo się milczy. Z reakcji propagandy KK w Polsce i zwłaszcza tej w Watykanie zauważam, że nastroje społeczne i opinie zsekularyzowanych mediów, nie mówiąc o lawinie pozwów sądowych o molestowanie seksualne, powoli zaczynają odnosić skutek. Te pierwsze od prawie 2000 lat publiczne przeprosiny i prośby o przebaczenie ze strony Kościoła nie są wynikiem ewolucji moralnej KK ale pierwszymi symptomami strachu czy nawet paniki. Czyżby zaczęli sobie oni zdawać sprawę z tego, że nie są już w stanie konkurować z realiami Swiata 21-go wieku na poziomie intelektualno-moralnym? Czyżby na smyczy Watykanu pozostały jedynie Afryka, Ameryka Lacińska i południowo-wschodnia Polska? Jak długo jeszcze będziemy tolerować w Polsce tych nadętych “nabożnościa” bufonów i sybarytów, którzy nie ziszczalnymi, pustymi obietnicami jak pasożyty wykorzystują ludzką biedę, bezradność, łatwowierność, zacofanie i przede wszystkim brak wykształcenia? Kiedy skończy się to zastraszanie, ogłupianie i TO POZBAWIONE WSZELKICH SKRUPULOW WYZYSKIWANIE dobrych ale naiwnych ludzi, którzy cieżką pracą oszczedzają każdy grosz? Kiedy przestaniemy stawiać ponad prawem tą watykanską agenturę, której płacimy konkordatowy haracz? Czyżby KK w Polsce był niczym innym jeno państwem w państwie? Arogancja, pozerskie uduchowienie, to ślepe przekonanie o swojej moralnej i intelektrualnej wyższości wynikajacej z domniemanej wszechwiedzy, nieomylności i mesjanizmiu, manifestowanie fałszywej skromności, pokory, ubóstwa połączone z demonstracyjną pogardą dla prawa i absolutnym poczuciem bezkarności budzą we mnie uczucia największego obrzydzenia. Większość z nas myśli o KK to samo ale w obawie o reakcje rodziny i sąsiadów bezwolnie, jak zaprogramowane automaty datkami i darowiznami utrzymujemy przy życiu tą wirtualną organizację a raczej fikcyjną firmę, której sprzedaż złudzeń przynosi pokazne -bynajmniej nie wirtaulne- dochody. Przywiązanie tych faryzeuszy do dóbr i przyjemności na tym ziemskim padole przy jednoczesnej umiejętności przekonywania milionów prostych ludzi, że to prawdziwe, wieczne życie zaczyna się dopiero po naszej śmierci jest wyczynem godnym Nikodema Dyzmy. img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/f8/f5/4bf28d6d530f5_o.jpg
      www.youtube.com/watch?v=jp_sA2morfw&feature=player_embedded
      Panowie w sukienkach, nie wystawiajcie do całowania tych waszych brudnych i pazernych łap, które nigdy nie parały się prawdziwą, uczciwą pracą? Kultywujcie i realizujce w średniowiecznych skansenach swoj pomysl na “zycie” i dogmaty oparte na kulcie śmierci, patologicznej fascynacji ciężarnymi dziewicami i skrzydlatymi i rogatymi facetami(?) i nawet wasz religijny nekro-fetyszyzm. Do woli obrzucajcie sie nawzajem klątwami. Jestem gotów przymknać oczy na wasz “zgodny z bożą natura/wolą celibat” pod warunkiem, że przestaniecie się grzebać w organach rozrodczych kobiet. Zatrzymajcie te wasze wafelki i przepustki do nieba dla siebie. Trzymajcie się z dala od naszych dzieci. Uznaję wartości literackie Biblii (czy Koranu) ale mitologia Grecka i Rzymska, bajki Ezopa, Andersena, Braci Grimm, Perrault’a, La Fontaine’a, Saint-Exupery czy Brzechwy pod względem estetycznym i moralno-wychowawczym mają więcej do zaoferowania niż ten wasz traumatyzujący młode umysły pretensjonalny, do znudzenia powtarzany schizifreniczny bełkot pogłebiający poczucie strachu, winy i niedowartościowania. Jak można poważnie traktować niby dorosłych ludzi, ktorzy sprzedają nonsensowny religijny folklor o duchach, diabłach, piekle i gadąjących wężach za fasada bezpodmiotowej pseudo-nauki pretensjonalnie nazwanej “teologią”? Skoro boicie sie o utratę swoich synekurek ośmieszajcie się na swój własny rachunek. Pozwólcie uczciwym i rozsądnym Polakom swobodnie i krytycznie myśleć i cieszyć się życiem tu i teraz w światłym i nowoczesnym europejskim państwie.
    • polprawdy Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 09:07
      Całkowity zakaz aborcji? Pod warunkiem, że kościół i prawicowi politycy będą utrzymywać niechciane i chore dzieci, opłacać rehabilitację i osoby zajmujące się nimi.
      • strikemaster Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 09:33
        Jasne, chciałabyś urodzić dziecko z gwałtu, nawet jak potem prawicowiec będzie je utrzymywał?
        • polprawdy Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 22:52
          Na szczęście nie mam tego problemu, ale zaręczam, że ani kościół ani prawicowiec nie zgodzi się na finansowanie. Czym innym jest zmuszanie kobiet do rodzenia (ponoć tylko jednym głosem przewagi kościół uznał, że kobieta ma duszę, ale sądząc po stosunku do kobiet chyba mniej wartościową), a czym innym rozstanie się z pieniędzmi.
    • hammurabina Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 09:28
      zamiast kłapać bez sensu i na darmo zagłosujcie na partię Janusza Palikota, jeżeli dostanie się do Sejmu będzie szansa przewietrzyć to szambo i ukrócić zapędy czarnej szrańczy. Inaczej nic nie zdziałacie. Tamci mają gdzieś wasze ujadanie i robią swoje ( za nasze!!!)
      • emilly_davisson Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 10:37
        TO ZNACZY NA KOGO mamy głosować ?! Na tego kandydata, którego namaści Palikot i jego świta, bo przyniósł najwięcej pieniędzy albo bo jest znanym raperem ? Król jest nagi: parę miesięcy przed wyborami, a jedynym pewnym kandydatem jest Palikot (innych: brak, ale zasady oficjalnie ogłoszone są takie, że większą szansę na namaszczenie ma ten, kto przyniesie więcej pieniędzy, nie ten, kto działał w stowarzyszeniu i partii. Program: parenaście zdań, bez rozwinięcia. Plus hasełka: Kościół i wiara - be (kolejni, którzy nie odróżniają Kościoła od kościoła administracyjnego), wszyscy partyjni liderzy innych partii są be, homo- tak!, konopie- tak! gospodarka- tak. A na spotkaniach ze zwolennikami obok hasła gospodarka -tak! pada jeszcze z ust Tego Lidera , jak na dobrej socjalistycznej manifie: "praca dla wszystkich bezrobotnych za godną pensję!". Tak,tak. Kolejny pusty lider z pustymi sloganami.
        Próby dyskusji, nawet w internecie na stronach stowarzyszenia były tłumione (teraz są publikowane wyłącznie wypowiedzi ludzi chwalących wszystkie poczynania władz partii).

        Ludzie - ja namawiam: zbojkotujmy wybory !!!
        Palikot, niestety, okazał się być wydmuszką, na dodatek o ciągotach do autorytaryzmu (nazwa nowej partii!). Tak jak inni "liderzy" oraz politycy znani.... ale z mediów nie z dokonań.
        • hammurabina Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 17:09
          jasne, też chcę zbojkotować ale - w ten sposób te pppppowalone oszołomy mają zielone światło!!!! A innych czyt. normalnych = brak!!! PO plackiem leży przez klechami, o PIS nie wspomnę a tfu - SLD dał im największe przywileje!!!Niedługo te piranie zeżrą nas wszystkich i jeszcze zażądają opłaty. Co łaska, oczywiście ( ale zwyczajowo ludzie daja 1000 zł)- cytat z zakrystii
    • strikemaster Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 09:29
      > W III klasie są już wystarczająco dojrzałe by poznać wszystkie tajemnice bolesn
      > e...

      Przecież nikt im tam tajemnic z zakresu działaności KośKatu Sp.b.o. wyjawiać nie będzie.
      • tow_rydzyk Bog/Bozia i Swiety Mikolaj 27.06.11, 11:30
        Dla tych "inzynierow dusz" w czarnych, przewiewnych szatach wazne jest aby zindokrtynowac mlody umysl zanim pojawia sie watpliwosci w autentycznosc smierdzacego zytnia Swietego Mikolaja...
        • strikemaster Re: Bog/Bozia i Swiety Mikolaj 27.06.11, 13:05
          Jakoś muszą sobie byt na właściwym poziomie zapewnić.
    • virtualizer Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 11:57
      logopeda9 napisała:

      > W III klasie są już wystarczająco dojrzałe by poznać wszystkie tajemnice bolesn
      > e...
      ====================
      zwlaszcza penetracje analna w wykonaniu klechy!
    • mille666 Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 12:01
      oj igrają z ogniem 3 klasa? im starszy i więcej rozumie może zrezygnować, a zyski spadną...

      co do aborcji: to państwo jest wyznaniowe, żeby jakiś klecha wcinał się w stanowienie prawa?
      • kotek.filemon Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 12:11
        > co do aborcji: to państwo jest wyznaniowe, żeby jakiś klecha wcinał się w stano
        > wienie prawa?

        To państwo o którym mowa jest wyznaniowe. Głównie dzięki Skubiemu i św. Hance Suchockiej.
        • tow_rydzyk Zamiast "drugiej Japonii" mamy "drugi Iran"? 27.06.11, 12:18
          kotek.filemon napisał:

          > > co do aborcji: to państwo jest wyznaniowe, żeby jakiś klecha wcinał się w
          > stano
          > > wienie prawa?
          >
          > To państwo o którym mowa jest wyznaniowe. Głównie dzięki Skubiemu i św. Hance S
          > uchockiej.

          Moze jeszcze za wczesnie z narzekaniem .
          U nas kobiet za roznego rodzaju przewinienia jeszcze sie nie kamieniuje...
    • p1rat Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 12:25
      "Przyrzekam uczynić, co będzie w mojej mocy, aby wszystkie dzieci zostały ochrzczone i wychowane w wierze mojego Kościoła, biorąc pod uwagę, że mój małżonek/moja małżonka ma to samo prawo i obowiązek w swoim Kościele"

      czy nadal ma ktoś jeszcze wątpliwości, że ci ludzie (kler) nie są do końca normalni. czy ktoś o zdrowych zmysłach mógłby sklecić taką absyrdalną treść ? czy ten tekst coś wnosi albo coś zmienia ? nie.
      to miał być pomysł na to jak tu okazać szacunek innowiercom (z pominięciem ateistów, agnostyków i całej masy inaczej myślących). jak wynika jednak z treści katolicy wciąż uważają się za tych całkiem naj naj a reszta jest drugoplanowa.

      "Wiek 9 lat jest ważny, psychologowie zwracają uwagę, że dziecko ma wtedy rozeznanie, co jest dobre, a co złe, to czas kształtowania sumienia"

      oczywiście, że to mydlenie oczu. ten wiek jest najlepszy do rozpoczęcia prania mózgu. biorąc pod uwagę postpującą laicyzację coraz trudniej tłuc dzieciakom bajki do głów. sam dzieci w wieku 9 lat nie są równie głupie jak ich rówieśnicy 30 lat temu dlatego teraz potrzeba więcej czasu by zarazić ich wirusem wiary. stąd też pomysł na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne by dodatkowo utęperować nieposłuszne woli nieomylnych panów.

      dlatego powinniśmy się domagać usunięcia religii ze szkół jako czynnika mającego szkodliwy wpływ na rozwój emocjonalny dziecka i wywołujący wiele groźnych chorób psychicznych jak np.: nerwica eklezjogenna. efekty nie trudno zauważyć potem na forach w wypowiedziach takich zindoktrynowanych dzieciaków nie mających większego pojęcia gdzie sufit a gdzie podłoga.

      co się zaś tyczy samej aborcji... szkoda słów. jest to temat którymkler w ogóle nie powinien się interesować bo napewno nic zdrowego z tego nie wyniknie.

      zastanawiam się tez jak długo rząd będzie się dogadywał z tym średniowieczem i jak długo będzie poważnie traktował tych sku...synów.


      Mitnick ?! a kto o nim będzie pamiętał za 10 lat...
      Mojżesz... to był geniusz. facet nie żyje od kilku
      tysięcy lat a miliony po dziś dzień mu wierzą.
    • rr44 Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 12:26
      Najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie dwóch systemów prawnych w sprawach takich, jak aborcja czy antykoncepcja - dla katolików i niekatolików.

      Każdy Polak musiałby zadeklarować, do której grupy należy, co zostałoby odnotowane w dowodzie osobistym, kartotekach urzędowych itp. Katolik byłby karany za aborcję (nawet dokonaną za granicą, gdzie jest dozwolona), in vitro i stosowanie antykoncepcji tak samo, jak za zabójstwo człowieka. Zakup prezerwatywy byłby możliwy wyłącznie za okazaniem dokumentu poświadczającego, że kupujący nie jest katolikiem, a posiadanie takowej w domu podlegałoby takiej samej karze, jak nielegalne posiadanie broni (oczywiście tylko w przypadku katolików).

      To nie jest abstrakcja - taki podwójny system prawny istnieje w Malezji dla muzułmanów i niemuzułmanów (np. muzułmanie mogą mieć więcej żon itp.). W Polsce taki system byłby bardzo korzystny, bo zlikwidowałby wiele napięć i nieporozumień, a przy okazji dowiedzielibyśmy się, ilu NAPRAWDĘ mamy katolików.
      • virtualizer Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 12:36
        rr44 napisał:


        > To nie jest abstrakcja - taki podwójny system prawny istnieje w Malezji dla muz
        > ułmanów i niemuzułmanów (np. muzułmanie mogą mieć więcej żon itp.). W Polsce ta
        > ki system byłby bardzo korzystny, bo zlikwidowałby wiele napięć i nieporozumień
        > , a przy okazji dowiedzielibyśmy się, ilu NAPRAWDĘ mamy katolików.
        ============
        popieram w calej rozciagłosci-niestety to nierealne:) polski rzad nie potrafil nawet wywiazac sie z obietnicy zniesienia obowiazku meldunkowego w 2010 r. co bylo jednym z wyborczych wabidełek peło a ty o takiej rewolucji hehehehehe
        • rr44 Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 12:53
          Gdyby lewica miała jaja, to razem z Palikotem spokojnie zebrałaby milion podpisów pod wnioskiem do Sejmu o zajęcie się taką ustawą. Teraz Platforma tłumaczy, że zajmie się wnioskiem katonazistów, bo "trzeba uszanować tych 600 tysięcy ludzi, którzy złożyli podpisy". ..
          • tornson Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 13:49
            rr44 napisał:

            > Gdyby lewica miała jaja, to razem z Palikotem
            Razem z Palikotem? Palikot woli pluć na lewicę coby uszczknąć im troszkę elektoratu nie tykając platformerskich lemingów.
            • winniepooh Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 03.07.11, 17:27
              tornson napisał:

              > rr44 napisał:
              >
              > > Gdyby lewica miała jaja, to razem z Palikotem
              > Razem z Palikotem? Palikot woli pluć na lewicę

              co to za lewica, na którą palikot puje? ja żadnej lewicy w pl nie widzę.

              coby uszczknąć im troszkę elekto
              > ratu nie tykając platformerskich lemingów.
      • szampans Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 13:11
        Bardzo mądrze napisane.
        Jeżdżąc po świecie a także zdziwiłem się, że jest tak wiele krajów, gdzie mają różne prawa dla wyznawców różnych religii.
        Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nam, katolikom, zabronić pod karą grzywny, a nawet więzienia:
        1. masturbacji,
        2' oglądania pornografii,
        3. korzystania z usług pań i panów lekkiego prowadzenia,
        4. antykoncepcji,
        5. aborcji,
        6. in vitro,
        7. rozwodów,
        8. stosunków i małżeństw jednopłciowych,
        9. uczenia naszych dzieci teorii ewolucji,
        10. słuchania i czytania innych mediów niż Radio Maryja, TVTrwam, Nasz Dziennik, Gość Niedzielny itp.
        11. Korzystania z pomocy lekarskiej: tylko Bóg ma prawo decydować o naszym losie. Leczenie inaczej, niż przez modlitwę, to BLUŹNIERSTWO.

        Wystarczy nam nauka Pisma Świętego i modlitwa.

        A ateistom należy zabronić płacenia podatków na Kr-k. Ten honor należy pozostawić katolikom.
        Poza tym niech sobie robią, co chcą. Będą się w piekle smażyć - sami tego chcieli.
      • yan.nick Re: Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 16:04
        rr44 napisał:

        > Najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie dwóch systemów prawnych.......

        >>>No, co ty, takie już istnieją, nikt nie gwałci katolików, by stosowali się do powszechnie obowiązujących zasad. Tu chodzi o co innego, by biskupi mieli władzę nad całym narodem, nie tylko katolikami. A może też o co innego? Nie dają sobie rady z katolikami namowami z ambony, więc trzeba ich karać sądownie? Nie wystarczy już pokuta wyznaczona przez księdza? Może ich olewają i trzeba inaczej?
    • aethelstan Biskupi: całkowity pogarda wobec kobiet 27.06.11, 13:00
      • polakonly Jak się to robi z chłopcami, to przynajmniej nie 27.06.11, 16:34
        ma problemu ciąży a zatem i aborcji. Czemu się dziwić, że nie mają właściwego podejścia do problemu aborcji?...
    • korcia2000 Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 13:03
      Ciemnota, ciemnota i jeszcze raz ciemnota....
    • jerry.from.lublin Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 13:10
      Ciekawy kim jesteście? Z taką łatwością mówicie że jesteście za zabijaniem dzieci. Co takiego jest w rozrywaniu dziecięcego ciałka, że uznajecie to za symbol nowoczesności? Podoba wam się to? Wyjaśnijcie proszę bo nie ogarniam. Zabijanie dzieci jest w porządku? Bo tym jest aborcja.
      • aethelstan Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 13:24
        A kim ty jesteś, Jerry, że masz czelność żądać, żeby kobietom odebrano prawo decydowania o ich własnych ciałach i ich własnym życiu? Czemuż "obrońcy życia" nie domagają się też wprowadzenia obowiązku oddawania krwi, przecież to ratuje życie ludzi narodzonych, a ryzyko uszczerbku na zdrowiu i obciążenie dla osoby oddającej krew jest przyzerowe (czego nie można powiedzieć o ciąży)? Czemu nie ma obowiązku oddania nerki potrzebującemu, przecież z 1 zdrową można żyć, a nawet jakbyś nie mógł, to przecież nie ma powodu, aby czyjemuś życiu przypisywać większą wartość, niż życiu kobiety, której nieusunięcie ciąży grozi śmiercią (niestety czasem to się zdarza)?
        • jerry.from.lublin Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 13:44
          kobieta nie decyduje o swoim ciele. Decyduje o życiu innego człowieka. Zgodnie z twoją wizją, dzień przed porodem kobieta może powiedzieć, nie, to moje ciało, rozczłonkujcie je. Zresztą nie ograniczaj się, aborcja do 3 roku życia (przecież to jeszcze nie ma świadomości).

          > A kim ty jesteś, Jerry, że masz czelność żądać, żeby kobietom odebrano prawo de
          > cydowania o ich własnych ciałach i ich własnym życiu? Czemuż "obrońcy życia" ni
          > e domagają się też wprowadzenia obowiązku oddawania krwi, przecież to ratuje ży
          > cie ludzi narodzonych, a ryzyko uszczerbku na zdrowiu i obciążenie dla osoby od
          > dającej krew jest przyzerowe (czego nie można powiedzieć o ciąży)? Czemu nie ma
          > obowiązku oddania nerki potrzebującemu, przecież z 1 zdrową można żyć, a nawet
          > jakbyś nie mógł, to przecież nie ma powodu, aby czyjemuś życiu przypisywać wię
          > kszą wartość, niż życiu kobiety, której nieusunięcie ciąży grozi śmiercią (nies
          > tety czasem to się zdarza)?
          >
          • tornson Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 13:55
            jerry.from.lublin napisał:

            > kobieta nie decyduje o swoim ciele. Decyduje o życiu innego człowieka. Zgodnie
            > z twoją wizją, dzień przed porodem kobieta może powiedzieć, nie, to moje ciało,
            > rozczłonkujcie je. Zresztą nie ograniczaj się, aborcja do 3 roku życia (przeci
            > eż to jeszcze nie ma świadomości).
            Was powinno się leczyć, pod przymusem. Co potrafią obrońcy zygot i zarodków widać było w Stanach, kiedy tacy jak wy psychole podkładali bomby pod kliniki aborcyjne.
            • jerry.from.lublin Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 14:02

              > Was powinno się leczyć, pod przymusem. Co potrafią obrońcy zygot i zarodków wid
              > ać było w Stanach, kiedy tacy jak wy psychole podkładali bomby pod kliniki abor
              > cyjne.
              Widzę, że to popularne w kręgach lewactwa "psychuszka". to twoja odpowiedz? Biedny i głupi.
              • 6.smiech Re: jerry.from.lublin 27.06.11, 14:11
                biedny, glupi i zaslepiony to wlasnie ty jestes.
                • jerry.from.lublin Re: jerry.from.lublin 27.06.11, 14:16
                  No to pojechałeś, poszło mi w pięty.
                  > biedny, glupi i zaslepiony to wlasnie ty jestes.
              • tornson Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 14:57
                jerry.from.lublin napisał:

                > Widzę, że to popularne w kręgach lewactwa "psychuszka". to twoja odpowiedz?
                Oczywiście! Prawica by chorych umysłowo najchętniej eksterminowała (o ile oczywiście sami nie wyznają tych psychopatycznych debilizmów, jak w tym przypadku), lewicowcy to ludzie cywilizowani, dlatego my wam chcemy pomóc.
          • oskarchen Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 13:59
            Puknij się w pusty łeb, jerry, jerk, czy jak Ci tam! Płód nie jest człowiekiem, a aborcji dzień przed porodem się nie przeprowadza. "Rozszarpywanie ciałek", jak to nazywasz, czyli usuwanie płodu, znajdującego się w ewolucyjnym stadium robaka, nie jest niczym dobrym, ale czasami jest taka bolesna konieczność. Chodzi o to, żeby banda hipokrytów, próbujących narzucać wszystkim swój zwyrodniały sposób myślenia (oparty na jakichś bliskowschodnich banialukach sprzed tysięcy lat, czyli Biblii) nie decydowali o prawie w państwie europejskim w XXI w. Zresztą najgorsze w całym tym artykule nie jest stwierdzenie dotyczące aborcji (nic w tym nowego), tylko fakt, że znów jest mowa o religii w szkole. Też nic nowego, ale szlag mnie trafia za każdym razem, kiedy słyszę, że z moich podatków opłaca się jakichś kretynów, którzy w państwowych szkołach wciskają dzieciom do głów zabobony. Szkoła powinna oświecać, a nie siać ciemnotę.
            • jerry.from.lublin Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 14:15
              > Puknij się w pusty łeb, jerry, jerk, czy jak Ci tam!
              Masz kłopoty z czytaniem? Wyborca PO?
              >Płód nie jest człowiekiem,
              A ty?
              > a aborcji dzień przed porodem się nie przeprowadza.
              Odnosiłem sie do postu na który odpowidalem.
              >"Rozszarpywanie ciałek", jak to nazywasz, czyli usuwanie płodu,
              Aborcja to rozszarpywanie dziecka bez względu jak tego nie nazwiesz, ale widzę że używasz zamienników,


              > o to, żeby banda hipokrytów, próbujących narzucać wszystkim swój zwyrodniały s
              > posób myślenia (oparty na jakichś bliskowschodnich banialukach sprzed tysięcy l
              > at, czyli Biblii) nie decydowali o prawie w państwie europejskim w XXI w.
              Ludzi którzy nie chcą zabijania dzieci nazywasz zwyrodnialcami? To jak nazwać ciebie?
              W XXI w. zabijanie przestało być moralnie naganne?
              >Szkoła powinna oświecać, a nie siać ciemnotę.
              Wolę ich ciemnotę niż twoje oświecenie. A propo staruszków może też zabijać? Są na schyłkowym etapie ewolucji, przecież?
              • oskarchen Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 14:44
                Zwyrodniała jest wiara w gadające węże, faceta, który niby umarł na krzyżu, a potem zmartwychwstał (co jest niemożliwe - zabili go i uciekł), jedzenie niezbyt smacznego pieczywa i popijanie cienkim winkiem przy stwierdzeniu, że to ciało i krew, nazywanie naturalnych popędów (np. uprawianie seksu przed ślubem) grzechem i gloryfikowanie tego, co nienormalne (np. życie w celibacie). Zwyrodniały jest ten cały kult krwi, ale najgorsze jest zawłaszczenie idei dobra i wciskanie ludziom, że odrzucenie boga jest czymś złym. Banda fanatyków lub hipokrytów ciągnie duże zyski z obiecywania ludziom gruszek na wierzbie. Obiecują zbawienie, życie w raju i straszą piekłem, czyli proponują wartości, których istnienia nie da się sprawdzić. Gdyby ktoś proponował Ci działkę na Marsie, albo na nieodkrytej jeszcze planecie, wyśmiałbyś go. Są ludzie, którzy wciskają Ci coś jeszcze bardziej iluzorycznego (opierając się na wyjątkowo mętnych przesłankach), a Ty kupujesz ten chłam, bo kiedy byłeś mały powiedzieli Ci w domu czy w kościele, że Bozia jest w niebie itd. Wpojono Ci brednie do głowy i masz klapki na oczach. I jak dla mnie możesz sobie wierzyć w Jezusika, krasnoludki itp., ale problem rodzi się wtedy, kiedy Ty i Tobie podobni chcą decydować o prawie, pasą się na moich podatkach, wpychają dzieciom ciemnotę do głowy. I jeszcze gdzie nie spojrzę, straszą gębą Breżniewa Watykanu, wmawiając, że to największy z Polaków.
                • te_rence Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 14:58
                  i jeszcze jedzą swojego boga uważając że to są mięśnie i krew ... przecież to jest ohydne... kanibalizm?

                • jerry.from.lublin Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 15:07
                  Ta tyrada w stylu wczesnego bolszewizmu to do mnie? Bo jeśli tak, to odpowiedz, co ma prawo do życia do tego co napisałeś?
                  • oskarchen Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 15:46
                    Widzę, że poza demagigicznymi bredniami nic nie jesteś w stanie z siebie wydusić. Szkoda czasu na rozmowę z półgłówkiem.
          • aethelstan Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 14:02
            jerry.from.lublin napisał:

            "kobieta nie decyduje o swoim ciele. Decyduje o życiu innego człowieka."

            Zgodnie z Twoją wizją, kiedy odmawiasz wprowadzenia obowiązku oddawania nerek na żądanie NFZ - decydujesz o życiu innego człowieka. Uświadom sobie, że kobieta jest człowiekiem a nie inkubatorem. Ani ty, ani biskupi nie macie prawa żądać, żeby ktokolwiek zrezygnował ze swojej podmiotowości w imię waszych abstrakcyjnych norm.

            " Zresztą nie ograniczaj się, aborcja do 3 roku życia (przecież to jeszcze nie ma świadomości)."

            Nie znajduje się w niczyjej macicy. W kontekście debaty o aborcji to bardzo istotna różnica. Zgoła fundamentalna.
            • jerry.from.lublin Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 14:26

              > Zgodnie z Twoją wizją, kiedy odmawiasz wprowadzenia obowiązku oddawania nerek n
              > a żądanie NFZ - decydujesz o życiu innego człowieka.
              Logika cię zawodzi?
              >Uświadom sobie, że kobieta jest człowiekiem a nie inkubatorem. Ani ty, ani biskupi nie macie >prawa żądać, żeby ktokolwiek zrezygnował ze swojej podmiotowości w imię waszych >abstrakcyjnych norm.
              A podmiotowość nienarodzonego człowieka? Kim on jest? Rzeczą? Zwierzęciem? O przepraszam zwierzę nie jest rzeczą. Zwierzątka maja już prawa. Prawo do życia "abstrakcyjną normą"? No właśnie stąd pytanie. Kim jesteście? Negujesz prawo do życia. Smutne.

              > Nie znajduje się w niczyjej macicy. W kontekście debaty o aborcji to bardzo ist
              > otna różnica. Zgoła fundamentalna.
              Poznaj pomysły aborcjonistów. To wcale nie jest mój wymysł.
          • aarvedui dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitologię 27.06.11, 14:03
            kobieta decyduje o SOBIE - powszechnym, ogólnoświatowym przekonaniem medycznym jest, że do 3 miesiąca nie ma co mówić o dziecku.

            wszelkie inne przekonania - to kwestia twojej mitologii.

            a wewnętrzne prawa oparte na mitologiach powinny obowiązywać tylko ich wyznawców.

            nie rozumiem czemu tylu katolickich zboków tak bardzo podniecają myśli o kontroli cudzych macic i penisów - wręcz drżą na myśl o swoich kolejnych zakazach, nakazach - którymi chcą zarządzać cudzą kuśką i cudzą piczką.

            to was tak podnieca naprawdę, taki fetysz kontroli cudzego życia, zboczeńcy ?
            • 6.smiech Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 14:14
              aarvedui napisał:

              > kobieta decyduje o SOBIE - powszechnym, ogólnoświatowym przekonaniem medycznym
              > jest, że do 3 miesiąca nie ma co mówić o dziecku.
              > wszelkie inne przekonania - to kwestia twojej mitologii.
              > a wewnętrzne prawa oparte na mitologiach powinny obowiązywać tylko ich wyznawcó w.
              nie rozumiem czemu tylu katolickich zboków tak bardzo podniecają myśli o kontro
              > li cudzych macic i penisów - wręcz drżą na myśl o swoich kolejnych zakazach, na
              > kazach - którymi chcą zarządzać cudzą kuśką i cudzą piczką.
              >
              > to was tak podnieca naprawdę, taki fetysz kontroli cudzego życia, zboczeńcy ?

              Cos mnie sie wydaje ze to ich wlasnie strasznie podnieca i dlatego poswiecaja temu tyle zapalu i czasu.
            • jerry.from.lublin Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 14:32
              > kobieta decyduje o SOBIE - powszechnym, ogólnoświatowym przekonaniem medycznym
              > jest, że do 3 miesiąca nie ma co mówić o dziecku.
              Jakich medycznych przekonań? A jak ma 3 miesiące i 1 dzień to już jest człowiekiem. Szkoda nawet nazwać kogoś kto plecie takie głupoty.
              > wszelkie inne przekonania - to kwestia twojej mitologii.
              > a wewnętrzne prawa oparte na mitologiach powinny obowiązywać tylko ich wyznawcó
              > w.
              Czyli płód np 2 miesięczny może zostać żółwiem albo jaskółką albo kamieniem. Dobrze zrozumiałem. Bo w mojej mitologii za 7 miesięcy urodzi się i jakaś mamusia nazwie go "Piotruś" albo "Ania"
              > nie rozumiem czemu tylu katolickich zboków tak bardzo podniecają myśli o kontro
              > li cudzych macic i penisów - wręcz drżą na myśl o swoich kolejnych zakazach, na
              > kazach - którymi chcą zarządzać cudzą kuśką i cudzą piczką.
              > to was tak podnieca naprawdę, taki fetysz kontroli cudzego życia, zboczeńcy ?
              Tyle w kwestii zabijania dzieci? Tylko to jesteś w stanie powiedzieć? Kolejny ograniczony wyborca lsd albo peło.
              • aethelstan Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 14:47
                jerry.from.lublin napisał:
                "Czyli płód np 2 miesięczny może zostać żółwiem albo jaskółką albo kamieniem. Dobrze zrozumiałem. Bo w mojej mitologii za 7 miesięcy urodzi się i jakaś mamusia nazwie go "Piotruś" albo "Ania"".

                Nic nie zrozumiałeś. Jak się urodzi, to będzie dzieckiem, ale dzieci kwestia aborcji nie dotyczy. Dotyczy kobiet, którym rożne pozbawione elementarnej wiedzy o tej sprawie osoby chcą zabronić podejmowania decyzji o ich własnym życiu.

                "Tyle w kwestii zabijania dzieci? Tylko to jesteś w stanie powiedzieć? Kolejny ograniczony wyborca lsd albo peło."

                Dalej nie odniosłeś się do kwestii zabijania osób, którym odmawia się przeszczepu twoich nerek, więc może skończ z tym "zabijaniem dzieci"?

                Aha, spór o aborcję to nie jest kolejna partyjna gierka, a ani SLD, a tym bardziej partia Gowina nie są wzorcami z Sevres obrońców praw kobiet.
                • jerry.from.lublin Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 15:18
                  aethelstan napisał:

                  > Nic nie zrozumiałeś. Jak się urodzi, to będzie dzieckiem, ale dzieci kwestia ab
                  > orcji nie dotyczy. Dotyczy kobiet, którym rożne pozbawione elementarnej wiedzy
                  > o tej sprawie osoby chcą zabronić podejmowania decyzji o ich własnym życ
                  > iu.
                  Czyli do dnia urodzin czym jest? Bo jak rozumiem nie człowiekiem. I można "to" zabić.

                  > Dalej nie odniosłeś się do kwestii zabijania osób, którym odmawia się przeszcze
                  > pu twoich nerek, więc może skończ z tym "zabijaniem dzieci"?
                  Już napisałem, że pruje ci się logika. To, że tego nie dostrzegasz... coż...
                  • kotek.filemon Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 15:26
                    > Czyli do dnia urodzin czym jest? Bo jak rozumiem nie człowiekiem. I można "to"
                    > zabić.

                    Może jak dam analogię kulinarną, to ogarniesz. Czy jajo jest kurą? Nie da się ukryć, że z jaja wychodzi kurczak, nie da się ukryć, że 12 godzin przed wykluciem w jaju jest już kompletnie ukształtowany kurczak. Mimo to nikt nie nazywa jaja kurczakiem, choć oczywiście nikt nie zaprzecza temu, że zawartość jaja jest oczywiście kurą w sensie tożsamości kodu genetycznego.
                    • adampalmer zrozumialbys dopiero widzac siebie jako zygote 27.06.11, 15:32
                      jesli wogole potrafisz sobie taka abstrakcyjna sytuacje wyobrazic
                    • jerry.from.lublin Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 15:35
                      OOooo, wreszcie zrozumiałem. Rozmawiam z drobiem. "zawartość jaja jest o
                      > czywiście kurą w sensie tożsamości kodu genetycznego
                      ". A może kogutem? I co wtedy?
                      Przepraszam ale naprawdę jesteś takim i...ą czy to tylko chwilowa niedyspozycja?
                      • kotek.filemon Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 15:37
                        > OOooo, wreszcie zrozumiałem. Rozmawiam z drobiem. "zawartość jaja jest o
                        > > czywiście kurą w sensie tożsamości kodu genetycznego
                        ". A może kogutem
                        > ? I co wtedy?

                        To wtedy, że rzeczony szlachetny ptak nazywa się kura domowa (Gallus gallus domesticus) i oczywiście może być kogutem, ale płeć akurat nie ma tu nic do rzeczy...
                        • jerry.from.lublin Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 15:46
                          kotek.filemon napisał:

                          > To wtedy, że rzeczony szlachetny ptak nazywa się kura domowa (Gallus gallus dom
                          > esticus) i oczywiście może być kogutem, ale płeć akurat nie ma tu nic do rzeczy
                          Znaczy się to nie chwilowa niedyspozycja.
                  • aethelstan Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 15:35
                    jerry.from.lublin napisał:
                    "Czyli do dnia urodzin czym jest? Bo jak rozumiem nie człowiekiem. I można "to" zabić."

                    To ty stwierdziłeś, jakoby dzieci do 3 roku życia nie miały świadomości (co nb. jest nieprawdą). Nie chodzi o to, czym jest lub nie jest płód, ale o to, że kobieta jest człowiekiem, więc ma prawo o sobie decydować. Gdyby nawet płód w danym stadium ciąży był człowiekiem, to i tak nie ma żadnego obowiązku narażania się dla ratowania innych ludzi. Jeśliby obywatel(ka) Kowalski/a odmówił(a) dawstwa szpiku/nerki dla ratowania jakiegoś dziecka narodzonego, mógłbyś go/ją co najwyżej obrzucić obelgami. Dlaczego specjalny obowiązek poświęcenia się nakładasz tylko w sytuacji, która dotyczyć może wyłącznie kobiet?

                    "Już napisałem, że pruje ci się logika. To, że tego nie dostrzegasz... coż..."

                    Nie pruje. To ty nieudolnie wykręcasz się, żeby nie przyznać, że sam nie chcesz, żeby twoje prawa i swobodę wyboru ograniczono według tych zasad, jakie chcesz zaaplikować kobietom.
                    • jerry.from.lublin Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 15:41
                      aethelstan napisał:

                      > To ty stwierdziłeś, jakoby dzieci do 3 roku życia nie miały świadomości (co nb.
                      > jest nieprawdą).
                      To nie ja tak twierdziłe tylko człowiek na którego post odpowiadałem.
                      >Nie chodzi o to, czym jest lub nie jest płód, ale o to, że ko
                      > bieta jest człowiekiem, więc ma prawo o sobie decydować. Gdyby nawet płód w dan
                      > ym stadium ciąży był człowiekiem, to i tak nie ma żadnego obowiązku narażania s
                      > ię dla ratowania innych ludzi.
                      Coś się gubisz w zeznaniach.
                      >Jeśliby obywatel(ka) Kowalski/a odmówił(a) dawst
                      > wa szpiku/nerki dla ratowania jakiegoś dziecka narodzonego, mógłbyś go/ją co na
                      > jwyżej obrzucić obelgami. Dlaczego specjalny obowiązek poświęcenia się nakładas
                      > z tylko w sytuacji, która dotyczyć może wyłącznie kobiet?
                      O czym ty piszesz? Bo nie o moich postach. Nigdzie nie pisałem o poświęcaniu życia. Najpierw coś zmyślasz a potem z tym walczysz. Tylko mnie do tego nie mieszaj.
                      • oskarchen Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 15:54
                        Sądząc po debiliźmie twoich wypowiedzi i pseudonimie "from lublin" jesteś pewnie dziekanem wydziału teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Do innych: ja mam już dość dyskusji z tym matołem, szkoda czasu i energii. Dajmy sobie spokój.
              • grundol1 przyznawanie praw pojedynczej komórce 27.06.11, 14:54
                > Jakich medycznych przekonań? A jak ma 3 miesiące i 1 dzień to już jest człowiek
                > iem.


                Każda granica którą wyznaczysz jest arbitralna, ale przesuwanie jej do momentu zapłodnienia i przyznawanie takich samych praw pojedynczej komórce co niemowlakowi to absurd.
                • adampalmer Re: przyznawanie praw pojedynczej komórce 27.06.11, 15:35
                  wasze naukowe podejscie mowi wiec ze czlowiek pojawia sie magicznie? wyksztalca sie z czegos co nie ma z nim nic wpsolnego? przeciez to cud jakis, niegorszy od tego w co wierza katolicy
                  • grundol1 nie ma żadnego magicznego PSTRYK 27.06.11, 15:51
                    Nie, wprost przeciwnie. Nasze naukowe podejście mówi nam, że nie ma żadnego magicznego PSTRYK, gdzie w jednej sekundzie nie ma człowieka, a w następnej jest. Powstawanie człowieka to długi proces, nawet samo zapłodnienie trwa około 24 godzin.
                    • adampalmer Re: nie ma żadnego magicznego PSTRYK 27.06.11, 16:17
                      jesli to dlugi proces to skad pomysl ze czlowiek pojawia sie w ktoryms jego momencie? czy to aby nie wygodny dla ludzi punkt widzenia?
                      dlaczego nauka nie moze swoich pomyslow urzeczywistnic, i stworzyc czlowieka pomijajac faze 'paru komorek'?

                      badzcie logiczni i choc troche szczerzy, i otwarcie powiedzcie ze w waszej opinii jest moment przed wykzstalceniem sie swiadomosci, ze mozna czlowieka zabic jak psa, bo potem juz trzeba zabic go jak czlowieka. to bym zrozumial...bo te pseudonaukowe wykrety to zwykle, moralne tchorzostwo
                      • aethelstan @ adampalmer 27.06.11, 16:24
                        adampalmer napisał:

                        "badzcie logiczni i choc troche szczerzy, i otwarcie powiedzcie ze w waszej opinii jest moment przed wykzstalceniem sie swiadomosci, ze mozna czlowieka zabic jak psa, bo potem juz trzeba zabic go jak czlowieka. to bym zrozumial...bo te pseudonaukowe wykrety to zwykle, moralne tchorzostwo "

                        Przed wykształceniem się świadomości nie ma co mówić o człowieku. Używając zwrotu "zabić jak psa" wpuszczasz się w niezłą kabałę, bo w porównaniu z zygotą, z którą się tak utożsamiasz - tworem jednokomórkowym i bezmózgim - pies to po prostu Himalaje świadomości.
                        • adampalmer Re: @ adampalmer 27.06.11, 16:31
                          sa ludzie ktorzy, np przez uposledzenie, wypadek lub chorobe, wykazuja bardzo niska swiadomosc. tez nadaja sie do usuniecia wiec?
                          ile jeszcze takich kombinacji wymyslisz zeby na sile wytlumaczyc wygodna chec czlowieka do braku odpowiedzialnosci za swoje czyny? serio, zrozumialbys dopiero pojawiajac sie na sekunde tylko po to by przeczytac duzy napis : 'sorki, nie bedziesz zyl, w fazie paru komorek nie zostales uznany za czlowieka, i usuniety'
                          • aethelstan @ adampalmer 27.06.11, 16:38
                            1. Ludzie mający niską świadomość to, like, ludzie mający niską świadomość. Nie ma to nic wspólnego z zygotą, bo "niska świadomość" to coś diametralnie innego niż brak świadomości. Czy w katolickim wszechświecie 2 + 2= 0, bo 4 to liczba oznaczająca niewielka ilość czegoś?

                            2. Mówimy o aborcji. Czy te ofiary wypadków żyją w czyjejś macicy? Jeśli nie, to jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
                            • adampalmer Re: @ adampalmer 27.06.11, 17:29
                              nie jestem katolikiem, juz o tym pisalem, jestem libertarianinem, i sprzeciw wobec aborcji wynika z konsekwencji w logice- prawo(wolnosc) do zycia, jest wazniejsze od prawa(wolnosci) do wygody.

                              swoja logike opierasz na swiadomosci, nie na tym gdzie jest, ile ma lat, omawiany przypadek. wiec tezy ze do piachu, bez zadnej skazy na moralnosci, nadaja sie rowniez chorzy, nie obaliles w zaden sposob.

                          • aethelstan Monthy Python nie ma z tobą szans 27.06.11, 16:39
                            adampalmer napisał:
                            "serio, zrozumialbys dopiero pojawiajac sie na sekunde tylko po to by przeczytac duzy napis : 'sorki, nie bedziesz zyl, w fazie paru komorek nie zostales uznany za czlowieka, i usuniety' "

                            Bo organizm złożony z paru komórek może rozumieć, a nawet czytać :D patrz tytuł nieniejszego posta.
                            • adampalmer Re: Monthy Python nie ma z tobą szans 27.06.11, 17:32
                              ten post udowodnil ze cienko u ciebie z wyobraznia, takze nie powoluj sie na ten kabaret
                      • grundol1 Re: nie ma żadnego magicznego PSTRYK 28.06.11, 14:25
                        > jesli to dlugi proces to skad pomysl ze czlowiek pojawia sie w ktoryms jego mom
                        > encie?


                        Skąd taki durny pomysł? Przecież piszę wyraźnie, że nie ma żadnego wyraźnego momentu o którym możemy powiedzieć, że przed chwilą nie było człowieka, a w następnej że już jest. A jeśli uważasz, że poprzednie zdanie oznacza, że moim człowiek pojawia się znikąd, to radzę się zapoznać z paradoksami Zenona z Elei. Bardzo podobny problem.


                        "> badzcie logiczni i choc troche szczerzy, i otwarcie powiedzcie ze w waszej opin
                        > ii jest moment przed wykzstalceniem sie swiadomosci, ze mozna czlowieka zabic j
                        > ak psa, bo potem juz trzeba zabic go jak czlowieka."

                        Nie, uznajemy, że do pewnego momentu interes matki jest ważniejszy od interesu rozwijającego się płodu i do tego momentu płód można potraktować jak złośliwego guza.
              • tornson Re: dlaczego próbujesz narzucić innym swoją mitol 27.06.11, 15:07
                jerry.from.lublin napisał:

                > > kobieta decyduje o SOBIE - powszechnym, ogólnoświatowym przekonaniem med
                > ycznym
                > > jest, że do 3 miesiąca nie ma co mówić o dziecku.
                > Jakich medycznych przekonań? A jak ma 3 miesiące i 1 dzień to już jest człowiek
                > iem. Szkoda nawet nazwać kogoś kto plecie takie głupoty.
                Fakt, kolega źle się wyraził, chodzi oczywiście o naukowe fakty medyczne, przekonania ideologiczne to wasza domena.

                > > wszelkie inne przekonania - to kwestia twojej mitologii.
                > > a wewnętrzne prawa oparte na mitologiach powinny obowiązywać tylko ich wy
                > znawcó
                > > w.
                > Czyli płód np 2 miesięczny może zostać żółwiem albo jaskółką albo kamieniem.
                Jest zygotą, która niema jeszcze wykształconego mózgu, nie posiada więc żadnej świadomości. Jest częścią ciała kobiety a nie żadną niezależną istotą.

                > Do
                > brze zrozumiałem. Bo w mojej mitologii za 7 miesięcy urodzi się i jakaś mamusia
                > nazwie go "Piotruś" albo "Ania"
                A ja ci powiem więcej! Urodzi się, w przeciągu 9 miesięcy z takiego małego plemniczka, których każdego dnia "mordujesz" setki milionów, przed ekranem swojego kompa czy nad kolorowym pisemkiem.

                > Tyle w kwestii zabijania dzieci? Tylko to jesteś w stanie powiedzieć? Kolejny o
                > graniczony wyborca lsd albo peło.
                Jak widać po tobie katolskie gusła dają większego kopa niż LSD i one odpowiadają że tak ci w łeb PErdolneŁO.
        • anita211 Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 15:32
          zgadzam się
      • tornson Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 13:53
        jerry.from.lublin napisał:

        > Ciekawy kim jesteście? Z taką łatwością mówicie że jesteście za zabijaniem dzieci.
        Jakich dzieci kato-psycholu!! Zygota z niewykształconym mózgiem to jeszcze nie dziecko. A jeśli wy chorzy fanatycy macie zygotę za dziecko, to czemu nie plemnik? Policz kato-zyebie ile tych "dzieci" mordujesz każdego dnia jadąc sobie "na ręcznym".
        • jerry.from.lublin Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 14:35
          > > Ciekawy kim jesteście? Z taką łatwością mówicie że jesteście za zabijanie
          > m dzieci.
          > Jakich dzieci kato-psycholu!! Zygota z niewykształconym mózgiem to jeszcze nie
          > dziecko. A jeśli wy chorzy fanatycy macie zygotę za dziecko, to czemu nie plemn
          > ik? Policz kato-zyebie ile tych "dzieci" mordujesz każdego dnia jadąc sobie "na
          > ręcznym".

          Ale pokazałeś klasę. Lepiej ci? Często zdarza ci się taki stan?
      • maquis.drake Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 15:36
        To nie twoja sprawa. Jesteś wierzący, to postępuj jak ci czarni każą i odwal się od tych, co się kierują własną oceną.
        • jerry.from.lublin Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 15:44
          > To nie twoja sprawa. Jesteś wierzący, to postępuj jak ci czarni każą i odwal si
          > ę od tych, co się kierują własną oceną.
          Jak czyjaś ocena pozwoli zabić twoją rodzinę to wszystko jest ok. ? Dobrze zrozumiałem?
          • aethelstan Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 15:49
            jerry.from.lublin napisał:

            "Jak czyjaś ocena pozwoli zabić twoją rodzinę to wszystko jest ok. ? Dobrze zrozumiałem?"

            To jego rodzina rezyduje w macicy jakiejś kobiety, której organizm dostarcza jej substancji odżywczych? Tak abstrakcyjną sytuację rzeczywiście trudno sobie wyobrazić.
          • virtualizer Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 16:22
            jerry.from.lublin napisał:

            > > To nie twoja sprawa. Jesteś wierzący, to postępuj jak ci czarni każą i od
            > wal si
            > > ę od tych, co się kierują własną oceną.
            > Jak czyjaś ocena pozwoli zabić twoją rodzinę to wszystko jest ok. ? Dobrze zroz
            > umiałem?
            =================
            skoncz z ta tandetna demagogią xianku...we wlasnym interesie.
          • winniepooh Re: Kim właściwie jesteście? 03.07.11, 18:00
            jerry.from.lublin napisał:

            > > To nie twoja sprawa. Jesteś wierzący, to postępuj jak ci czarni każą i od
            > wal si
            > > ę od tych, co się kierują własną oceną.
            > Jak czyjaś ocena pozwoli zabić twoją rodzinę to wszystko jest ok. ? Dobrze zroz
            > umiałem?

            idąc twoim tokiem rozumowania za aborcję powinno być nowoczesne dożywocie lub staromodna czapa. kiedy macie zamiar zacząć się tego domagać?
      • virtualizer Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 16:17
        jerry.from.lublin napisał:

        > Ciekawy kim jesteście? Z taką łatwością mówicie że jesteście za zabijaniem dzie
        > ci. Co takiego jest w rozrywaniu dziecięcego ciałka, że uznajecie to za symbol
        > nowoczesności? Podoba wam się to? Wyjaśnijcie proszę bo nie ogarniam. Zabijanie
        > dzieci jest w porządku? Bo tym jest aborcja.
        =================
        facet ty jakis inteligentny qrwa inaczej jestes czy jak? o jakiej nowoczesnosci i podobaniu mówimy? aborcja jest stara jak swiat i nie pojawila sie nagle w ciagu ostatniego stulecia, czy komus sie to podoba??? musiałby byc idiota zeby sie podobalo..., to ostatecznosc jak sie z róznych powodow nie chce miec dzieci a doszlo niestety do zaplodnienia. Ale chyj ciebie i klechów to boli co kobieta chce z tym zrobic!!! to jej sprawa i partnera a nie episkopatu polski i vatykanu. Jak jest osoba wierzaca i katoliczka to zgodnie z waszymi zasadami wiary nie powinna tego czynic, jak czyni to bierze to na swoje sumienie. Jak jest ateistka czy innego wyznania to tym bardziej chyj wam do tego klechy. Pilnujcie tacy i nie dupczcie ministrantów i niech to zaprzata wasze glowy a nie aborcja bando zrytych spaslackich dekli.
      • polakonly Posłuchajno Jerry from Lublin! 27.06.11, 16:22
        Czy nie uczono Ciebie na KUL-u (może i nie uczono), że istnieje edukacja seksualna, planowanie rodziny, antykoncepcja?!.. Że najpierw trzeba zdobyć robotę i zarabiać a póżniej zapładniać kobietę?! Że "kalendarzyk małżeński" jest metodą antykoncepcji wprawdzie naturalną, ale z bardzo wysokim ryzykiem zajścia w ciążę?! O tym wszystkim powinien gadać klecha na kursach przedmałżeńskich, ale lepiej aby w ramach tych kursów zaprosił i opłacił wykład seksuologa i psychologa-obiektywnych fachowców nie zaczadzonych ideologicznie. Młodzieży trzeba uświadamiać aby przynajmniej używała prezerwatyw. Ale Wam to nie na rękę. Bardziej Was rajcuje prześladowanie kobiety już która dokonała aborcji, niż propagowanie metod zapobiegających nieporządanej ciąży, statystyczne monitorowanie problemu, edukacja seksualna i społeczna. Polskie społeczeństwo jest dostatecznie światłe, aby rozpoznać Wasze fałszywe intencje także w kwestii aborcji. Dyktaturze ciemniaków- NIE!
        • kotek.filemon Re: Posłuchajno Jerry from Lublin! 27.06.11, 16:26
          > Polskie społeczeństwo jest dostatecznie światłe

          Gdyby takie było, to by watykańską agenturę wywiozło na taczkach już 200 lat temu.
        • virtualizer Re: Posłuchajno Jerry from Lublin! 27.06.11, 16:28
          polakonly napisał:

          ...... Polskie społeczeństwo jest dostatecznie światłe, a
          > by rozpoznać Wasze fałszywe intencje także w kwestii aborcji. Dyktaturze ciemni
          > aków- NIE!
          =============
          daj spokoj... przeciez to rzucanie pereł przed wieprze , ta xianska swinia i tak ma to centralnie w dupie bo nie mysli tylko kieruje sie dogmatami swojego zasranego krk.Zreszta jednym mózgiem nie da sie i myslec i byc wyznawca krk.
      • hammurabina Re: Kim właściwie jesteście? 27.06.11, 17:12
        jerry.from.lublin napisał:

        > Ciekawy kim jesteście? Z taką łatwością mówicie że jesteście za zabijaniem dzie
        > ci. Co takiego jest w rozrywaniu dziecięcego ciałka, że uznajecie to za symbol
        > nowoczesności? Podoba wam się to? Wyjaśnijcie proszę bo nie ogarniam. Zabijanie
        > dzieci jest w porządku? Bo tym jest aborcja.
        klecho /zakonnico bo to ta profesja na bank - WARA wam od naszych ciał. W niczym nie pomagacie ludziom ale wyciągacie chciwe łapy po wszystko. Pilnujcie własnych łajdactw. A potem oceniajcie.
    • stanczykowo Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 13:15
      Gdyby księża zachodzili w ciążę, aborcja byłaby sakramentem!

    • mieszkaniec_wszechswiatow j.c miał 30 lat jak otrzymał chrzest i 33 lata jak 27.06.11, 13:31

      przyjął komunię - TAKIE SĄ TWIERDZENIA tzw. nowego testamentu !!!

      A co robi kk ???

      Sami niestety nie biorą przykładu z j.c. to jeszcze na dokładkę DEPRAWUJĄ maluczkich !!!

      ZERWAĆ konkordat - kasy fiskalne dla katabasów w sukienkach !!!
    • chip.hop Dzieci pójdą do Pierwszej Komunii w III klasie ... 27.06.11, 13:36
      Dziennikarzyno jakbyś miał trochę oleju w głowie to byś wiedział, że żadnej sensacji nie ma. Jeśli dziecko pójdzie do I klasy rok wcześniej to żeby Komunię Świętą przyjęło w takim wieku jak dotychczas to naturalnie musi to zrobić w III klasie.


      CZY TO TAKIE TRUDNE???, jesli tak to proponuję zacząć ponownie edukację z 6-latkami
    • starosta ... 27.06.11, 14:08
      Gdy słyszę o zaostarzniu ustawy dotyczącej aborcji mam mieszane uczucia. Z jednej strony są racje osób, które uważają, że ustawa w obecnym kształcie jest nadużywana i zabija się dzieci zdolne do samodzielnego życia po urodzeniu, a może nawet w pełni zdrowe. Z drugiej strony wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem niż kolejne zaostrzenie jest skuteczniejsze dotarcie przez Kościół do ludzi ze swoją nauką ws aborcji, wartości życia itd. Przekonanie wiernych i całego społeczeństwa do swoich racji. A poza tym, są jeszcze takie bardzo trudne przypadki jak poczęte dzieci bez mózgu (piszę o poważnej wadzie u powiedzmy 3-mies płodu a nie b.małym zarodku, który mózgu jako takiego jeszcze rozwiniętego nie ma). Czy matka ma czekać do 9mies na poród albo na bardzo późne poronienie takiego dziecka, które i tak nie ma żadnych szans na przeżycie po urodzeniu ?
      • kotek.filemon Re: ... 27.06.11, 14:12
        > racje osób, które uważają, że ustawa w obecnym kształcie jest nadużywana

        Ustawa w obecnym kształcie to przede wszystkim jest nieegzekwowana, bo często jej skuteczną egzekucję blokują ginekolodzy z "sumieniem" obowiązującym tylko w godzinach pracy dla NFZ...
      • aethelstan Re: ... 27.06.11, 14:24
        starosta napisał:
        " Gdy słyszę o zaostarzniu ustawy dotyczącej aborcji mam mieszane uczucia. Z jednej strony są racje osób, które uważają, że ustawa w obecnym kształcie jest nadużywana i zabija się dzieci [...]"

        Bo ulegasz namolnej propagandzie prolajfowców. Stawianie płodu na pierwszym planie jest uzasadnione tylko wtedy, gdy mówimy o płodach hodowanych w retorcie w zaciszu laboratorium Szalonego Naukowca. Natomiast jest nieporozumieniem jest uznawanie, że wzgląd na dobro "dziecka nienarodzonego" ma uzasadniać pozbawienie kobiety prawa do decydowania o tym, co dzieje się z jej ciałem i w jej ciele.
        • jerry.from.lublin Re: ... 27.06.11, 14:41

          > Bo ulegasz namolnej propagandzie prolajfowców. Stawianie płodu na pierwszym pla
          > nie jest uzasadnione tylko wtedy, gdy mówimy o płodach hodowanych w retorcie w
          > zaciszu laboratorium Szalonego Naukowca. Natomiast jest nieporozumieniem jest u
          > znawanie, że wzgląd na dobro "dziecka nienarodzonego" ma uzasadniać pozbawienie
          > kobiety prawa do decydowania o tym, co dzieje się z jej ciałem i w jej ciele.
          Ależ smutne pomieszanie pojęć. Twoje życie musi być straszne. Jesteś zapewne samotny i niekochany. Żal mi cie.
          • aethelstan Re: ... 27.06.11, 14:54
            Uciekanie się do wycieczek ad hominem świadczy tylko o tym, że brak ci argumentów. Nie wiem, czy jesteś kochany, ale może wyjaśnij nam, w jakim stopniu ty kochasz 50% osób z twojego otoczenia, które chciałbyś skazać na kalectwo lub śmierć, jeśli znajdą się w sytuacji, w której ciąża zagraża ich zdrowiu? Bo m.in. na tym polega całkowity zakaz aborcji - na zabijaniu kobiet.
            • kotek.filemon Re: ... 27.06.11, 14:57
              > Bo m .in. na tym polega całkowity zakaz aborcji - na zabijaniu kobiet.

              Dla katoprzygłupów życie kobiety w ciąży jest g*wno warte, liczy się tylko płód, pardą, dziecko wypoczęte...
            • jerry.from.lublin Re: ... 27.06.11, 15:27
              > Uciekanie się do wycieczek ad hominem świadczy tylko o tym, że brak ci a
              > rgumentów. Nie wiem, czy jesteś kochany, ale może wyjaśnij nam, w jakim stopniu
              > ty kochasz 50% osób z twojego otoczenia, które chciałbyś skazać na kalectwo lu
              > b śmierć, jeśli znajdą się w sytuacji, w której ciąża zagraża ich zdrowiu? Bo m
              > .in. na tym polega całkowity zakaz aborcji - na zabijaniu kobiet.
              Ad personam chyba. O jakich mówisz argumentach. To ty pleciesz androny. Nigdzie nie napisałem o zagrożeniu życia kobiety. To twój wymysł. W odróżnieniu od ciebie nie postrzegam świata zero - jedynkowo, wielu takich idiotów tu pisze. Po prostu uważam że zabijanie dzieci to zło, w wielu przypadkach niepotrzebne (nie chcesz dziecka - oddaj, nie zabijaj), przykład z zagrożeniem kobiety dla mnie to przykład ważenia dwóch wartości ale o takim samym znaczeniu. I nie łudź się, kobiety usuwające ciąże w większości robią to bo wpadły. Taki późny środek antykoncepcyjny.
              • aethelstan Re: ... 27.06.11, 15:42
                jerry.from.lublin napisał:
                " Nigdzie nie napisałem o zagrożeniu życia kobiety."

                W artykule powyżej masz stanowisko biskupów, którzy chcą całkowitego zakazu aborcji, więc kiedy wyskoczyłeś z oskarżeniami pod adresem krwawych dzieciobójców było dość oczywiste, że bierzesz bp w obronę. To dobrze, że masz dość przyzwoitości, żeby dopuszczać aborcję w przypadku zagrożenia zdrowia/życia.

                "nie chcesz dziecka - oddaj, nie zabijaj"

                Bo poród to takie nic, jak wizyta u fryzjera. Ciąża tez nie ma żadnego trwałego wpływu na cielesność kobiety.

                " I nie łudź się, kobiety usuwające ciąże w większości robią to bo wpadły. Taki późny środek antykoncepcyjny. "

                Nie sądzę, żebyś był w stanie udowodnić to stwierdzenie, ale gdybym nawet się mylił - to bez znaczenia. Prawem kobiety jest decydować o ewentualnym przerwaniu jej własnej ciąży. Prawem normalnych ludzi jest szanować jej suwerenną decyzję.
                • jerry.from.lublin Re: ... 27.06.11, 15:48

                  > Bo poród to takie nic, jak wizyta u fryzjera. Ciąża tez nie ma żadnego trwałego
                  > wpływu na cielesność kobiety.
                  Za to aborcja jest jak masaż w spa.
                  • aethelstan Re: ... 27.06.11, 15:51
                    jerry.from.lublin napisał:

                    "Za to aborcja jest jak masaż w spa."

                    Czyli zgadzasz się, że ciąża i poród to nie są przeżycia lekkie i przyjemne, ale wręcz przeciwnie? Brawo, już tylko krok dzieli cię od wniosku, że nie można zmuszać kobiety, żeby przechodziła je wbrew swojej woli. You can do that!
          • oskarchen Re: ... 27.06.11, 16:18
            Miałem już Ci nie odpisywać, ale teraz to mnie rozbroiłeś! Uśmiałem się do łez! Myślalem, że jesteś wojującym, zakutym w stal (z zakutym łbem) krzyżowcem, a tu oaza! Światło, życie, dobro! Pan mnie kocha! Alleluja!
    • 6.smiech Re: ee a moze by tak schudnac i ubrac sie jak czl 27.06.11, 14:33
      tia666 napisał:

      .......wszyscy co sie urodzili za pontyfikatu Lecha Kaczynskiego powinni bez wzgledu na plec zmienic imie i nazwisko na Lech Kaczynski - tego wymaga przyzwoitosc ludzka

      Dobre ! Popieram w calej rozciaglosci. :))

    • mikka8 Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 14:37
      A moze podwojna ustawa? osobna dla katoliczek,osobna dla ateistek.Niech sie ateistki "skrobia"(wolno im!),katoliczki niechaj rodza jak leci: czy to ciaza po gwalcie,czy inna,zdrowa czy chora...niech kazdy ma wybor co zrobi ze swoim zyciem.
      Katoliki ,za.....e,wszedzie sie pakuja,nawet pod babska kiecke.
    • oskarchen Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 14:38
      Zwyrodniała jest wiara w gadające węże, faceta, który niby umarł na krzyżu, a potem zmartwychwstał (co jest niemożliwe - zabili go i uciekł), jedzenie niezbyt smacznego pieczywa i popijanie cienkim winkiem przy stwierdzeniu, że to ciało i krew, nazywanie naturalnych popędów (np. uprawianie seksu przed ślubem) grzechem i gloryfikowanie tego, co nienormalne (np. życie w celibacie). Zwyrodniały jest ten cały kult krwi, ale najgorsze jest zawłaszczenie idei dobra i wciskanie ludziom, że odrzucenie boga jest czymś złym. Banda fanatyków lub hipokrytów ciągnie duże zyski z obiecywania ludziom gruszek na wierzbie. Obiecują zbawienie, życie w raju i straszą piekłem, czyli proponują wartości, których istnienia nie da się sprawdzić. Gdyby ktoś proponował Ci działkę na Marsie, albo na nieodkrytej jeszcze planecie, wyśmiałbyś go. Są ludzie, którzy wciskają Ci coś jeszcze bardziej iluzorycznego (opierając się na wyjątkowo mętnych przesłankach), a Ty kupujesz ten chłam, bo kiedy byłeś mały powiedzieli Ci w domu czy w kościele, że Bozia jest w niebie itd. Wpojono Ci brednie do głowy i masz klapki na oczach. I jak dla mnie możesz sobie wierzyć w Jezusika, krasnoludki itp., ale problem rodzi się wtedy, kiedy Ty i Tobie podobni chcą decydować o prawie, pasą się na moich podatkach, wpychają dzieciom ciemnotę do głowy. I jeszcze gdzie nie spojrzę, straszą gębą Breżniewa Watykanu, wmawiając, że to największy z Polaków.
    • te_rence Biskupi: całkowity zakaz aborcji 27.06.11, 14:44
      Chrońcie dzieci przed starymi kawalerami w dziwnych strojach!

      www.noreligion.comxa.com/zimage/image.php
    • adampalmer Re: lewakom pozwolic na aborcje 27.06.11, 15:28
      'nie stac cie na seks' - oczywiscie w sensie: 'nie stac cie zeby sie zabezpieczyc'
      • adampalmer lewakom pozwolic.../przestancie kasowac posty! 27.06.11, 16:24
        wyjdzie swiatu na dobre. kiedy oczekiwac od czlowieka odpowiedzialnosci jesli nie przy jego najwazniejszej 'funkcji'? system oparty na zacieraniu ludzkiej bezmyslnosci zawsze zawali sie z hukiem. seks to przyjemnosc jak wszystko inne. nie stac cie zeby sie zabezpieczyc? idz do pracy. lubisz slodycze, a cie nie stac? idz do pracy- to jest normalne podejscie. lewacka logika uznajaca wszystkie przyjemnosci za naturalne prawa czlowieka to dopiero jest choroba.

        i nie jestem ani wierzacy, ani prawicowy, to oczym pisze to nie ideologia- to normalnosc ktora wielu nie podoba sie w imie wygody.
        • kotek.filemon Re: lewakom pozwolic.../przestancie kasowac posty 27.06.11, 16:28
          > lewacka logika uznajaca wszystkie przyjemnosci za naturalne prawa czlowieka to dopiero jest choroba.

          Cała historia rozwoju człowieka opiera się o uczynienie życia bardziej "przyjemnym", już od czasu opanowania ognia i wynalezienia odzieży i narzędzi rolniczych.
          • aethelstan Re: lewakom pozwolic.../przestancie kasowac posty 27.06.11, 16:34
            kotek.filemon napisał: >
            > Cała historia rozwoju człowieka opiera się o uczynienie życia bardziej "przyjem
            > nym", już od czasu opanowania ognia i wynalezienia odzieży i narzędzi rolniczyc
            > h.

            Ale rolnictwo w myśl idei adampalmera to tez Zło - wyobraź sobie, że jesteś ziemniakiem*, ugotowanym przez lewaków, którzy nie rozumieją, że normalną reakcją na uczucie głodu jest pójście na borówki/polowanie.

            *Jeśli tak abstrakcyjna sytuacja cię nie przerasta ;D
            • adampalmer Re: lewakom pozwolic.../przestancie kasowac posty 27.06.11, 16:43
              zabicie zwierzecia czy zerwanie borowek jest normalne, a zjedzie ziemniaka nie jest? ty serio chcesz byc powaznie traktowany?

              *ws ziemniaka powiem ci tak (odpowiem powaznie na to glupstwo), szanuje logike zenu, tylko nie sprawdzaj na wikipedii bo nic sie stamtad nie dowiesz
              • aethelstan Re: lewakom pozwolic.../przestancie kasowac posty 27.06.11, 16:58
                Jest normalne! Łowiectwo/zbieractwo jest naturalne, a rolnictwo (ziemniak) to wymysł lewaków, w pogoni za przyjemnością rujnujących ludzkość!
                • adampalmer Re: lewakom pozwolic.../przestancie kasowac posty 27.06.11, 17:20
                  jesli juz mamy wychodzic od ziemniaka do ideologii, to powiedzialbym ze zbieractwo jest lewackie, bo bazuje na logice 'bierzesz tyle owocow ile ci potrzeba, a drzewa owocowe nie naleza do nikogo'
                  • adampalmer Re: lewakom pozwolic.../przestancie kasowac posty 27.06.11, 17:40
                    bardzo malo wiesz nt logiki na ktorej bazuja ideologie.
                    wygoda jest pojeciem ktore kazdy definiuje ja inaczej (nie kazdy jest telewizyjnym stereotypem na szczescie) i nie ma nic wspolnego ze swiatopogladem. czlowiek ktory uznaje wygode za najwyzsza wartosc nie jest ani lewicowy, ani prawicowy.

                    wygoda, dodatkowo nie jest celem rozwoju jak twierdzisz (albo twoj kolega 'po pomyslach'), jest co najwyzej jej efektem, ktory tak zachwycil ludzi, ze az czasem ich oslepil
            • polakonly Bezprzykładny atak reż. Brauna potępiony... 27.06.11, 17:26
              Tym niemniej KUL sprawia na mnie odtąd wrażenie Hyde Parku, gdzie każdy może skrzyknąwszy grupę, publicznie naubliżać komukolwiek - najchętniej osobie powszechnie znanej, lecz w stanie wiecznego odpoczynku. Wszystko po to aby cieszyć się aplauzem popleczników, zyskać nazwisko i rozpocząć polityczną (pożal się Boże) karierę.
          • adampalmer Re: lewakom pozwolic.../przestancie kasowac posty 27.06.11, 16:37
            to przynajmniej szczere podejscie. usuwamy dzieci bo tak jest wygodnie. chwala cywilizacji. niech nikt i nic nigdy takiego podejscia nigdy nie zatrzyma.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka