iwano19 14.09.11, 07:05 A ja,głupi,myślałem,że do Sejmu trzeba mieć rozum i wiedzę a nie sam wygląd.Ciekawią mnie ustawy wymyślone przez atrakcyjne imitacje znanych aktorek.Jarek,opamiętaj się!!Do rozkazywania,wystarczy ci tylko pies!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zibi532 Być cool jak PiS 14.09.11, 07:05 Wszystko byłoby w porządku , nie które pomysły maja dobre ale ten ich lider Jaruś w swej kadencji narobił takiego galimatiasu swoimi poczynianiami i wciąganie polityki na swoje prywatne podwórko i jego " wielkie" ambicje że po prostu w chwili obecnej mam ich serdecznie dość Odpowiedz Link Zgłoś
ko5tek Być w PiS, sympatyzować z PiS to tylko obciach. 14.09.11, 10:25 Być w PiS, sympatyzować z PiS czy głosować na PiS to tylko obciach. Jeśli z góry założyć, że PO to denna partia, na którą nie warto głosować (z czym się zgadzam) to młodym sympatykom PiS niewiele zostaje na uzasadnienie swojego poparcia dla tej partii:P Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Być w PiS, sympatyzować z PiS to tylko obciac 14.09.11, 23:37 ko5tek napisał: > Jeśli z góry założyć, że PO to denna partia, na którą nie warto głosować (z czy > m się zgadzam) to młodym sympatykom PiS niewiele zostaje na uzasadnienie swojeg > o poparcia dla tej partii:P WTF młody lemingu? PONIEWAŻ PO to denna partia DLATEGO można popierać PiS (lub inną alternatywę). GDYBY PO NIE było denne wtedy "młodym sympatykom PiS niewiele zostaje na uzasadnienie swojeg o poparcia dla tej partii" Odpowiedz Link Zgłoś
rhomboideus Re: Być cool jak PiS 15.09.11, 09:33 > Wszystko byłoby w porządku , nie które pomysły maja dobre ale ten ich lider Jar > uś w swej kadencji narobił takiego galimatiasu swoimi poczynianiami i wciąganie > polityki na swoje prywatne podwórko i jego " wielkie" ambicje że po prostu w c > hwili obecnej mam ich serdecznie dość ale Tuska - mam jeszcze bardziej dosc. A z kazdym artykulem w tym GW - mam jeszcze bardziej dosc. A jak widze niektore wpisy i poziom wyborcow donalda - to sorry, ale tylko kaczor na tym zyskuje Odpowiedz Link Zgłoś
joseph.007 Być cool jak PiS 14.09.11, 07:16 Nie wierzy jednak, by nawet dobra kampania znacząco poprawiła wynik PiS wśród najmłodszych: - Może przysporzy tej partii sympatii, ale od sympatii do głosowania jeszcze daleko. Czy Jarosław Kaczyński obieca młodym legalizację marihuany, rozdział Kościoła od państwa i legalną aborcję? A wielu chce takiego typu wolności - sądzi Czapiński. Ba - ale przecież innych "wielu" zarazem takich wolności nie chce, co łatwo sprawdzić np. w sondażach, w których PiS ma największe poparcie właśnie wśród młodziaków (co akurat niespecjalnie mi się podoba)... Z całym szacunkiem dla Czapińskiego, "wielu" najwyraźniej pomyliło mu się z "wszyscy", a przy tym zapomniał, że przeciętny Polak poniżej 25 lat bynajmniej nie musi być kul hipsterem z wielkiego miasta jarającym blanty i nie opuszczającym żadnej parady pedantów ani odczytu w Nowym Wspaniałym ;) Odpowiedz Link Zgłoś
thegreatmongo Re: Być cool jak PiS 14.09.11, 07:39 Dokladnie to samo chcialem napisac.... Pamietam jeszcze zdziwienie Polki, ktora przyjechala do UK gdzie mieszkalem i probowala zorganizowac wyjscie do kosciola w niedziele... Oczywiscie nikt nie poszedl, a ona byla totalnie zdziwiona, ze mozna do kosciola nie chodzic... Wawa, Kra i Gdansk to nie jest cala Polska tylko jej 10% Polska B pelna jest malych wiosek, gdzie mieszkaja ludzie dla ktorych slowo proboszcza to prawda absolutna... Odpowiedz Link Zgłoś
joseph.007 Re: Być cool jak PiS 14.09.11, 08:10 thegreatmongo napisał: > Oczywiscie nikt nie poszedl, a ona byla totalnie zdziwiona, ze mozna do kosciol > a nie chodzic... Po pierwsze nie ma w tym raczej nic oczywistego, bo bardzo wielu polskich katolików w UK normalnie praktykuje - według Brytyjczyków właśnie to było powodem skokowego w ciągu ostatnich kilku lat wzrostu tamże liczby katolików chodzących na msze, która po raz pierwszy od wieków wyprzedziła liczbę praktykujących anglikanów. Po drugie, szczerze mówiąc jakoś nie bardzo wierzę, żeby osoba urodzona i wychowana we współczesnej Polsce - nawet na tzw. prowincji - była "totalnie zdziwiona" że ktoś nie chodzi na mszę; to wygląda raczej jak bajeczny stereotyp przepisany z "Racjonalisty" niż przykład z realnego życia ;) > Wawa, Kra i Gdansk to nie jest cala Polska tylko jej 10% Polska B pelna jest ma > lych wiosek, gdzie mieszkaja ludzie dla ktorych slowo proboszcza to prawda abso > lutna... Bez urazy, ale wg mnie bardzo mocno upraszczasz. Zarówno zwolennicy legalizacji marychy i wolnego dostępu do aborcji, jak i ludzie "dla których słowo proboszcza to prawda absolutna", to są mimo wszystko pewne skrajności. Spektrum poglądów i zachowań pomiędzy nimi jest bardzo, bardzo szerokie i w żadnym razie nie można zakładać, że kto odrzuca jedno ten z zasady aprobuje drugie, ani też że jest to podział typu "jedni w miastach, drudzy w wioskach". Odpowiedz Link Zgłoś
kosmosiki Fruuuuniemyyyy :) cool i w cipę! 14.09.11, 12:08 > Ba - ale przecież innych "wielu" zarazem takich wolności nie > chce, co łatwo sprawdzić np. w sondażach, w których PiS ma > największe poparcie W jakich sondażach człowieniu (wymień je)? Był _jeden_ (słownie _jeden_) taki sondaż oparty o próbę kilkudziesięciu osób w tej grupie, z którego PiS z racji braku innych sukcesów robi wielkie halo. Odpowiedz Link Zgłoś
joseph.007 Re: Fruuuuniemyyyy :) cool i w cipę! 14.09.11, 12:16 Jeśli był ogłaszany kilka dni temu, to chyba właśnie o ten mi chodzi, acz szczegółów jego nie znam - kontentowałem się streszczeniem na łamach GW, z którego wynikała taka teza. Btw. nawet gdyby tak w rzeczywistości nie było (tj. poparcie młodziaków dla PiS było jednak mniejsze niż np. dla PO), to by mnie wcale nie zaskoczyło - chodziło mi po prostu o to, że cytowany w artykule prof. Czapiński dopuścił się tyleż skrajnego, co nieuprawnionego uproszczenia, utożsamiając dążenia większości młodych ludzi z postulatami legalizacji gandzi i skrobanek. I to wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
kosmosiki Trololo jarkacz rapuje cool jazzy 14.09.11, 12:21 joseph.007 napisał: > cytowany w artykule prof. Czapiński dopuścił się tyleż skrajnego, > co nieuprawnionego uproszczenia, utożsamiając dążenia większości > młodych ludzi z postulatami legalizacji gandzi i skrobanek. I > to wszystko. I znowu delikatnie mówiąc mijasz się z rzeczywistością. Tak samo jak nie było wielu takich sondaży jak i rzeczony profesor niczego takiego się nie dopuścił. Najprawdopodobniej znowu nie znasz/nie rozumiesz szczegółów. Odpowiedz Link Zgłoś
joseph.007 Re: Trololo jarkacz rapuje cool jazzy 14.09.11, 12:33 Pozwolę sobie zacytować jeszcze raz: Nie wierzy jednak, by nawet dobra kampania znacząco poprawiła wynik PiS wśród najmłodszych: - Może przysporzy tej partii sympatii, ale od sympatii do głosowania jeszcze daleko. Czy Jarosław Kaczyński obieca młodym legalizację marihuany, rozdział Kościoła od państwa i legalną aborcję? A wielu chce takiego typu wolności - sądzi Czapiński. Ze zdania tego wynika wg mnie ewidentnie, że prof. Czapiński uważa, iż największe szanse na zdobycie głosów młodzieży miałaby partia, która zadeklarowałaby dążenie do legalizacji maryśki, liberalizację prawa do skrobania i podlała to ogólnym antyklerykalizmem. Możem i głupi, więc źle zrozumiałem - a twoim zdaniem co to oznacza, w takim razie? Co do sondaży, to znalazłem np. taki: wpolityce.pl/wydarzenia/14540-pis-wygrywa-wsrod-mlodych-29-proc-osob-w-wieku-od-18-24-lat-popiera-partie-jaroslawa-kaczynskiego Prawda to? Nie wiem; zresztą w ogóle na polityce znam się raczej słabo. Wydaje mi się jednak, że fakt iż ludzie w wieku 18-24 lat popierają PiS ewidentnie kilka razy bardziej niż progandziowy i antyklerykalny Ruch Palikota, raczej też nie potwierdza tezy profesora. Odpowiedz Link Zgłoś
djenn Na pis nigdy nie będę głosował 14.09.11, 07:36 Jestem jaszcze chyba za młody żeby zrozumieć zachęcanie do głosowania na partię której posłowie ciągle kłamią i mamią nas, młodych Polaków. Partia starego kawalera i całujących go po tyłku cwaniaków. Odpowiedz Link Zgłoś
thegreatmongo Re: Na pis nigdy nie będę głosował 14.09.11, 07:41 No ty nie, ale wyjedz na wies i porozmawiaj z ludzmi... naprawde mase w PL jest zasciankowych ludzi... Odpowiedz Link Zgłoś
pis_busters Re: Mam dalekiego kuzyna na wsi 14.09.11, 08:37 Fakt ! Mam dalekiego kuzyna na wsi. Pracować mu się nie chciało nigdy. Szkołę podstawową skończył bo musiał. Do pracy na roli się nie kwapił choć jako najstarszy syn mógł odziedziczyć gospodarstwo. Za to po śmierci rodziców był pierwszy zgłosił się do dzielenia spadku choć na gospodarstwie od kilkunastu lat pracowała siostra z mężem. Skończył zawodówkę i w sumie parę lat przepracował w fabryce dopóki go nie wywalono. Mógł otworzyć własny zakład bo uslug na wsi brakuje. Wolał zatrudnić się jako ochroniarz za psie pieniądze. I narzekać. Całe życie narzekał na rodziców, szefów w pracy i oczywiście rząd, który za mało daje takim jak on. Dziś jest zaciekłym zwolennikiem PIS... Odpowiedz Link Zgłoś
ju-li1 Re: Mam dalekiego kuzyna na wsi 14.09.11, 16:52 Świetny portret typowego zwolennika PiS! Odpowiedz Link Zgłoś
anonimus07 Być cool jak PiS 14.09.11, 07:45 "Być cool jak PIS" - ma dokładnie taki sens jak: być kwadratowym kołem. To sprzeczność. Im bardziej jest coś kwadratowe - tym mniej koliste. "Być cool jak PIS" to znaczy być tak kolistym jak kwadrat. Albo jedno, abo drugie. Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Być cool jak PiS 14.09.11, 23:42 anonimus07 napisał: > "Być cool jak PIS" - ma dokładnie taki sens jak: być kwadratowym kołem. > To sprzeczność. Im bardziej jest coś kwadratowe - tym mniej koliste. > > "Być cool jak PIS" to znaczy być tak kolistym jak kwadrat. Albo jedno, abo drug > ie. Myślisz jak ja, czyli jak wapno. Być kwadratowym kołem, lub okrągłym kwadratem to właśnie może być cool. Być okrągłym kołem to znaczy być jak swoi rodzice. Obciach. Odpowiedz Link Zgłoś
wels5 Być cool jak PiS 14.09.11, 07:59 Nawet, gdyby J. Kaczyński obstawił się dookoła wszystkimi uczestniczkami konkursu Miss Polonia, to i tak nic mu to nie pomoże. Odpowiedz Link Zgłoś
terleo Być cool jak PiS 14.09.11, 08:03 Najbardziej ob-ciacho-wa fotka! Jarek na otwarciu szkoły gminnej w Gaciach Dolnych. W Gaciach Górnych gościła Beta Kępa, czyli Saska. Odpowiedz Link Zgłoś
now52 Być cool jak PiS 14.09.11, 08:18 Bycie cool w PiS to oznacza: śledzenie nowych spisków , jak zwykle bez powodzenia:) , wchodzenie w dobre relacje z młodymi kibolami o raz plucie jadem na odległość i wmawianie ludziom ,że białe to na pewno czarno na białym dzieło wrażych i obcych sił.Uff! Młodzi S-Pisowcy do boju , dla dobra Prezesa, Pani Fotygi i Pana Macierewicza oraz kilku innych "świetlanych" postaci tej partii. Odpowiedz Link Zgłoś
pis_busters Yaro znów na prochach? Jak cool to cool... 14.09.11, 08:27 Yaro znów na prochach? Jak cool to cool... Odpowiedz Link Zgłoś
imie_jaszczomp Re: Yaro znów na prochach? Jak cool to cool... 14.09.11, 10:12 pis_busters napisała: > Yaro znów na prochach? Jak cool to cool... Tylko Yaro na prochach mógł wymyślić to, co poniżej. "Celem jest pokazanie wyborcom, że PiS jest partią ludzi młodych, ambitnych, aktywnych, przebojowych, kompetentnych, zadbanych, estetycznych, modnych, wyluzowanych, dowcipnych, pełnych pasji, radości życia, pełnych pomysłów, energii, optymizmu" - A w tle Macierewicz, Fotyga, Kempa, Brudziński,Błaszczak... o matko. Więcej... wyborcza.pl/1,76842,10283448,Byc_cool_jak_PiS.html#ixzz1XucgVcF2 Odpowiedz Link Zgłoś
art.usa Bez zębny krasnal, między aniołkami. Baby Berlusconiemu nie pomogły 14.09.11, 08:48 Jemu też nie. Robić piękną pogodę i lichą politykę, to jest bez przyszłości. Jak od niego wezmą przykład, to powstaną nowe zagryzione Kempy. Należało by te ślicznotki od tego luja w jakiś sposób odegnać. Odpowiedz Link Zgłoś
wmc-33 To jest totalna bomba sezonu! 14.09.11, 08:56 Już się wydawało, że kampania przebiegnie tradycyjnie pod znakiem obelg i plucia zza węgła, a tu proszę! PiS wpadł na pomysł, który zjednoczy Polskę: młodzi i starzy, biedni i bogaci, robotni i bezrobotni połączą się we wspólnym tarzaniu się ze śmiechu. Ja od rana nie mogę przestać: wyobrażam sobie wyluzowanych działaczy PiS i niezależnie kto przyjdzie mi na myśl, dostaję drgawek. Wyobraźcie sobie choćby Jarka z kuflem piwa, Sobecką ze słuchawkami w uszach, albo Maciarewicza dającego ognia na przecinaku. Tylko Fotyga mi pasuje do tej wizji, jako zdeklarowana fanka hardkoru. Tak więc łatwo nie będzie. Prezes musi zrozumieć, że nie wystarczy coś wąchać i łykać prochy, żeby być cool. Trzeba też coś palić i się nie dławić. Odpowiedz Link Zgłoś
realizmforte Być cool jak PiS 14.09.11, 09:12 Twarzą PISu są schizofrenicy spod krzyża na Krakowskim Przedmieściu, cierpiący na makabryczne urojenia Macierewicz, lansowany na ministra dbającego o nieustające zagrożenie narodowe , histeryczny w swoich wizjach Pospieszalski, kościół szukający wszędzie diabła , straszący ogniem piekielnym itp. Dla młodych ludzi z rodzin dysfunkcyjnych ( np. alkoholizm) generujących ciągłe zagrożenie, taka władza może być atrakcyjna, bo kontynuuje rodzinną, znaną , pierwotną energię strachu. Odpowiedz Link Zgłoś
padafas Być cool jak PiS 14.09.11, 09:29 Te jego cool to bajer frajer niech się liznie niżej pępka Odpowiedz Link Zgłoś
beviz Być cool jak PiS,to... 14.09.11, 09:58 ...to tak,jakby ubrać trupa w hawajską koszulę i paradować z nim po mieście,udając,że trup się zajebiście bawi.Taki polityczny "Weekend u Berniego". Odpowiedz Link Zgłoś
lechu733 Być cool jak PiS 14.09.11, 10:01 Dziwne macie pojęcie o młodych. Wydaje sie wam, że młodzi chcą ćpać i usuwać dzieci. I to im ma zaproponować PIS jeżeli chce wygrać. Nie! Tamto im proponuje PO-SLD. Zaś PIS powinien im zaproponować pracę i możliwość startu w życie. Miejsca pracy, własne mieszkanie itp. Odpowiedz Link Zgłoś
wels5 Re: Być cool jak PiS 14.09.11, 10:39 Już kiedyś PIS obiecywał 3 mln. mieszkań i nic z tego nie wyszło. A teraz może obiecać wszystko, byle tylko się dorwać do żłobu. Odpowiedz Link Zgłoś
joseph.007 Re: Być cool jak PiS 14.09.11, 10:51 lechu733 napisał: > Dziwne macie pojęcie o młodych. Wydaje sie wam, że młodzi chcą ćpać i usuwać dz > ieci. Dziwne jest przede wszystkim, że prof. Czapiński - skądinąd człowiek znany z wysokich kompetencji w swoim fachu - tym razem, jak się zdaje, pomylił politpoprawny stereotyp "młodego" z rzeczywistością. Bowiem według badań socjologicznych publikowanych w ostatnich miesiącach, akurat w grupie wiekowej 18-24 lat zarówno zwolennicy liberalizacji prawa do aborcji, jak i legalizacji miękkich dragów, stanowią ewidentną mniejszość... Odpowiedz Link Zgłoś
vdziwny Być cool jak PiS 14.09.11, 10:23 Odetchnąłem z ulgą czytając powyższe opinie. Jednak kataklizm nam nie grozi! I chwała Ci Panie! Odpowiedz Link Zgłoś
robokopo Wzruszające pisowskie przebieranki! 14.09.11, 10:26 Już lecę na nich głosować, bo przekonują mnie te ich przebieranki. Puszczam w niepamięć to, co wyprawiali przez wiele lat. Jakież to proste! Odpowiedz Link Zgłoś
acc4 Prezes lubi zwierzątka. 14.09.11, 10:38 Wszystkie, pieski też. I ładne buzie wokół siebie. Kiedyś stawiał na kompetencje swoich "aniołków", teraz na urodę, bo kompetencji w PIS jak na lekarstwo. A czy kto kiedy podsumował jakie wiadomości na temat stanu zdrowia szanownej mamusi prezesa przenikały do opinii publicznej w związku z jego udziałem w dotychczasowych kampaniach wyborczych? Odpowiedz Link Zgłoś
imie_jaszczomp Re: Prezes lubi zwierzątka. 14.09.11, 10:45 >A czy kto kiedy podsumował jakie wiadomości na temat stanu zdrowia szanownej mamusi prezesa przenikały do opinii publicznej w związku z jego udziałem w dotychczasowych kampaniach wyborczych? < Nie czas jeszcze na podsumowania. Szanowna Mamusia znowu źle się czuje. Trzeba pilnować wtyczki. Odpowiedz Link Zgłoś
joachimvanrijke panie Jarku idż pan w chooj! 14.09.11, 11:10 chyba czas na akcję zabierz dowód wnuczkowi... Odpowiedz Link Zgłoś
lechu733 Leming działa według starej zasady 14.09.11, 11:50 "Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej" - Stalinowska Dyrektywa, 1943 r. Odpowiedz Link Zgłoś
jimmy-jazz Być cool jak PiS 14.09.11, 12:18 Fajna ta Ługowska, puknąłbym ją. Mógłbym się nawet do pisu w tym celu zapisać, co mi tam.. Odpowiedz Link Zgłoś
terleo Być cool jak PiS 14.09.11, 12:37 *Być COOL jak PIS *- czyli ZIMNY, CHŁODNY, WYRACHOWANY; jeżeli jeszcze język coś znaczy; jeżeli jeszcze znaczenie ma znaczenie. . . Odpowiedz Link Zgłoś
6.smiech Być cool jak PiS 14.09.11, 13:08 cool to tez znaczy zimny, tak jak lesio i reszta tych po PRL-owskich trupow z pisszamba. Odpowiedz Link Zgłoś
jagrudz Być cool jak PiS 14.09.11, 13:13 Wiadomo system zapewnia wybór PO -PiS ,nie ważneczxy więcej PO czy PiS zdobędzie ,to jednakowe zło dla Polski ,nikt z tych partii nie preotestował przeciw tego typu prywatyzacji bo dbali o siebie ,a ustawy to tylko dla siebie zawsze jakasz furtka jest ,efekt ;bezrobocie ,bezdomni i nędza do tego ogromny dług społeczny.SAMO DOBRO Odpowiedz Link Zgłoś