Dodaj do ulubionych

Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papieża

13.02.05, 17:08



, tylko przez negatywne działania, zakazując, wykluczając, niszcząc dobre
imię. W uczciwej walce nie macie szans. Mimo waszych działań Polska dojrzewa,
ludzie już się na was poznają i wystawią rachunki.
Apeluje - opamiętajcie się i przestańcie mącić i niszczyć ten zmęczony Naród.
Byłem gościem waszych rozgłośni i cały czas mam nadzieje, że wyjdziecie z
cienia. Nie chce wierzyć, ze pod sztandarem Maryi może kwitnąc taka obłuda.
Jestem zbulwersowany dzisiejszym programem. Ojcowie nie dajcie nabierać się
temu cynikowi, który zawsze tylko ślizgał się i nic nigdy nie zrobił
porządnie.
Treści audycji z udziałem p. Wyszkowskiego ocierają się o poziom bredni
wariata
i sprowadzają dyskusje do poziomu korytarzy szpitala psychiatrycznego.
Obserwowałem Ojca prowadzącego… Czy Ojciec Król w to wierzy? Jeśli tak, to
przerażające.
Po raz kolejny wraca problem lustracji. Premiera Olszewskiego i ministra
Macierewicza uważacie za bohaterów lustracji? Powagi! Cały ten zamęt był po,
to
by się utrzymać przy władzy - tu nie o Polskę chodziło. Rzucono źle
przygotowaną lustracje by pokłócić scenę polityczną, by nie mógł długo
powstać
kolejny rząd. Sprawcie fakty i zapytajcie o plany, co miało być po tej akcji
z
Polską? Żadnego przygotowania, żadnego pomysłu, żadnego zabezpieczenia dla
Ojczyzny – sparaliżowanie kraju i wszystkich ośrodków władzy. Mieliście
szczęście, że Polska miała Prezydenta i uratował Ją po raz kolejny. Wy tego
nie
widzicie, ale Historia to oceni.
Jestem zwolennikiem lustracji. Pełna lustracja jest konieczna –
przeprowadzona
odpowiednio i w miarę możliwości. Trzeba patrzeć na okoliczności, czasy i
możliwości w danym momencie historycznym. Jest to kolosalny problem, że bez
mądrości i przygotowania tak będzie ona wyglądać jak teraz. Mówicie
wielokrotnie, że należało to zrobić za mojej prezydentury. A ja was znowu
pytam: z kim i jak? Naokoło agenci, cwaniacy, intryganci typu waszego gościa.
Administracja prezydencka to spadek po Jaruzelskim, a jedyny człowiek posłany
wcześniej by przygotował się do prowadzenia urzędu zdezerterował. Bez partii,
zaplecza, programu i znajomości rzeczy - co miało z tego wyjść? Do tego
potrzebny był odpowiedni system i przygotowanie. Proponowałem system
prezydencki z dekretami. Może wtedy bym tego dokonał, ale przecież i wtedy
potrzebni byliby odpowiedni ludzie, nie dokonałbym tego sam. Macie tu wielu
gości, ale tak ich dobieracie, że oglądając i słuchając waszych audycji
zastanawiam się, jak z takimi ludźmi udało się doprowadzić do zwycięstwa? A
dokonać lustracji..? Dlaczego łatwiej było walczyć z SB i komunistami niż was
przekonać?
Jeśli popełniłem błąd to tylko pozwalając na podziały po zwycięstwie, mówiąc
Społeczeństwu „bierzcie sprawy w swoje ręce”. Może potrzebny był okres
umocnienia jedności „Solidarności”, pracy blokiem. Ale wiedziałem, że to
byłoby
sztuczne dla demokracji, wiedziałem ze nie można zastąpić jednego monopolu
drugim. Na razie realizacja tej pluralistycznej koncepcji pozostawia wiele do
życzenia, ale wierzę, że jutro odpadną szaleńcy i mitomani. Prawda zwycięży,
powstanie dojrzałe wolne Społeczeństwo i okaże się, że wasza spiskowa wersja
świata powstała jedynie w głowach fałszerzy prawdy, nie będzie miała
amatorów.
Niestety na dziś doprowadziliście do tego, że na całym świecie, podczas mych
rozmów z Rodakami będę ostrzegał przed Wami, nazywając Was „grupą psycholi od
Ryzyka”, będę zniechęcał do nabierania się na wasze mądrości i fatalistyczne
teorie.
Jeszcze raz, chociaż mówiłem to już u was, pisałem o tym, podkreślam: mam
czyste sumienie, nigdy nie byłem agentem. Próbowano w okresie walki podrabiać
dokumenty. Jest to już od dawna udowodnione. Jak długo w waszych programach
będziecie pomniejszać moje zasługi? Czy wynika to z zazdrości waszych
rozmówców, czy z naiwności Ojców? Jak tak można? Jak można tak mącić ludziom
w
głowach? W
Obserwuj wątek
    • lwprezydent Powiadamiam 13.02.05, 17:11




      Wersja Oficjalna oczyszczona po wcześniejszych roboczych
      Gdańsk, wieczór 12 lutego 2005… słucham audycji radiowej rozgłośni O. Ryzyka
      gdzie trwa dyskusja…
      Nie jestem już wstanie cicho przyglądać się pseudo-politycznym poczynaniom
      tego ośrodka. Nie mam nic do tematów religijnych, jestem wiernym synem
      Kościoła i cieszę się, gdy tematy wiary są szeroko podnoszone i docierają do
      ludzi, dlatego to dla mnie dramat, ze musze krytykować rozgłośnię katolicką,
      ale czy można nie widzieć i nie słyszeć? Na Boga, ludzie opamiętajcie się!
      Boże wybacz mi, ale tego nie da się oglądać i słuchać! Przez te audycje można
      zwątpić w wiarę i w człowieka!
      Ojciec Król, Ojciec Rydzyk i całe to środowisko zostało dobrane chyba przez
      szatana by zniszczyć Wiarę i Polskę!
      Ja i naprawdę nie tylko ja, tak to oceniam. Mówiąc wprost - tak się nie da
      budować, gdzie miłość bliźniego? Wieczne sianie nienawiści musi się źle
      skończyć! Mroczne scenariusze, nieodpowiedzialna ocena historii i raczkującej
      demokracji z punktu widzenia wydumanych teorii politycznych – czy to ma dać
      komukolwiek pogląd na to, co wydarzyło się w Polsce? Czy można było więcej
      osiągnąć i lepiej przeprowadzić całość tej walki? Ależ drodzy dyskutanci,
      proszę bardzo trzeba było robić, działać, pracować dla Polski! Wy jedynie
      mówicie, a przecież wiemy doskonale jak było w czasie walki i budowania,
      miałem pod bokiem jednego z tych waszych bohaterów, niejakiego Wyszkowskiego.
      Dziś stawiacie go na piedestał zapraszając do programu, a co robił wcześniej?
      W czym pomógł? Bez przerwy rył, intrygował, nie wspominając spraw
      obyczajowych...
      Sytuacja dojrzała, aby dziś ludzie spod znaku Maryi włączyli się w
      zdecydowaną walkę z fałszem, który sieje wasza rozgłośnia wszędzie tam gdzie
      to tylko możliwe. Za Wiarę i Ojczyznę byłem i jestem gotów oddać wszystko i
      przyłączę się do tej walki. Budujecie fałszywą budowlę. Używacie
      instrumentalnie religii i żerujecie na ludzkiej dobrej woli i miłości do
      Maryi! Wasze zbiórki pieniędzy w całym świecie, wasze bzdurne interpretacje
      historii i polityki muszą się skończyć, bo na kłamstwie, pomówieniach,
      cynizmie i braku odpowiedzialności - na piachu fałszu powstają.
      Ja w imię szczerej Wiary, w imię prawdy, w imię Patriotyzmu wam się
      przeciwstawiam! Nikt nigdy mnie nie pokonał, nie zastraszył i nie zastraszy!
      Można mnie zabić, ale nie pokonać! To w imię Prawdy, Boga i Patriotyzmu udało
      mi się najwięcej osiągnąć. Osiągnąć dla Polski. Dziś z przykrością
      stwierdzam, że właśnie dzięki takim działania jak wasze, fałszywemu używaniu
      haseł Miłości i Wiary, budowaniu pseudo-patriotyzmu na nienawiści,
      przedmiotowemu traktowaniu Polski i Wiary, nie mieliśmy możliwości więcej dla
      Ojczyzny osiągnąć. W dużej mierze rozbicie reform w Polsce i osłabienie
      młodej demokracji i środowisk politycznych wywodzących się z Wielkiej
      Solidarności „zawdzięczamy” waszym małym i nędznym pobudkom. Pan Bóg jeden
      zna prawdę i intencje. Przypomnę w tym miejscu grupę, którą swego czasu
      zdefiniowałem (dokładając do dwóch wcześniej zdefiniowanych) - praktykujący
      niewierzący. Obawiam się, że z tym, w waszym przypadku mamy do czynienia.
      Niech Bóg wybaczy i w imię Swej Chwały poprowadzi.
      W swoich programach mówicie, że bez okrągłego stołu, bez walki lat 80
      komuniści sami odeszliby wraz z armią sowiecką? Cóż to za teorie? Kto miał od
      nich przejąć państwo, jaka byłaby propozycja dla Narodu? Jak można tak
      tumanić Naród i opowiadać takie bzdury! Wyszkowski zapomniał o jednej grupie
      agentów… niezdefiniowanej, nienazwanej, arcyszkodliwej. To zakompleksieni
      mąciciele, ludzie tchórzliwi, intryganci. Najgorsze, że te środowiska
      działają po dziś dzień. Nie zawsze sklasyfikowani, ale swą postawą i
      intrygami wyrządzali i wyrządzają jeszcze większe szkody niż SB. W waszej
      działalności widzę metody działania tej grupy. Możecie odegrać rolę tylko za
      węgła, tylko podstępem i obmową, tylko przez negatywne działania, zakazując,
      wykluczając, niszcząc dobre imię. W uczciwej walce nie macie szans. Mimo
      waszych działań Polska dojrzewa, ludzie już się na was poznają i wystawią
      rachunki.
      Apeluje - opamiętajcie się i przestańcie mącić i niszczyć ten zmęczony Naród.
      Byłem gościem waszych rozgłośni i cały czas mam nadzieje, że wyjdziecie z
      cienia. Nie chce wierzyć, ze pod sztandarem Maryi może kwitnąc taka obłuda.
      Jestem zbulwersowany dzisiejszym programem. Ojcowie nie dajcie nabierać się
      temu cynikowi, który zawsze tylko ślizgał się i nic nigdy nie zrobił
      porządnie. Treści audycji z udziałem p. Wyszkowskiego ocierają się o poziom
      bredni wariata i sprowadzają dyskusje do poziomu korytarzy szpitala
      psychiatrycznego. Obserwowałem Ojca prowadzącego… Czy Ojciec Król w to
      wierzy? Jeśli tak, to przerażające.
      Po raz kolejny wraca problem lustracji. Premiera Olszewskiego i ministra
      Macierewicza uważacie za bohaterów lustracji? Powagi! Cały ten zamęt był po,
      to by się utrzymać przy władzy - tu nie o Polskę chodziło. Rzucono źle
      przygotowaną lustracje by pokłócić scenę polityczną, by nie mógł długo
      powstać kolejny rząd. Sprawcie fakty i zapytajcie o plany, co miało być po
      tej akcji z Polską? Żadnego przygotowania, żadnego pomysłu, żadnego
      zabezpieczenia dla Ojczyzny – sparaliżowanie kraju i wszystkich ośrodków
      władzy. Mieliście szczęście, że Polska miała Prezydenta i uratował Ją po raz
      kolejny. Wy tego nie widzicie, ale Historia to oceni.
      Jestem zwolennikiem lustracji. Pełna lustracja jest konieczna –
      przeprowadzona odpowiednio i w miarę możliwości. Trzeba patrzeć na
      okoliczności, czasy i możliwości w danym momencie historycznym. Jest to
      kolosalny problem, że bez mądrości i przygotowania tak będzie ona wyglądać
      jak teraz. Mówicie wielokrotnie, że należało to zrobić za mojej prezydentury.
      A ja was znowu pytam: z kim i jak? Naokoło agenci, cwaniacy, intryganci typu
      waszego gościa. Administracja prezydencka to spadek po Jaruzelskim, a jedyny
      człowiek posłany wcześniej by przygotował się do prowadzenia urzędu
      zdezerterował. Bez partii, zaplecza, programu i znajomości rzeczy - co miało
      z tego wyjść? Do tego potrzebny był odpowiedni system i przygotowanie.
      Proponowałem system prezydencki z dekretami. Może wtedy bym tego dokonał, ale
      przecież i wtedy potrzebni byliby odpowiedni ludzie, nie dokonałbym tego sam.
      Macie tu wielu gości, ale tak ich dobieracie, że oglądając i słuchając
      waszych audycji zastanawiam się, jak z takimi ludźmi udało się doprowadzić do
      zwycięstwa? A dokonać lustracji..? Dlaczego łatwiej było walczyć z SB i
      komunistami niż was przekonać?
      Jeśli popełniłem błąd to tylko pozwalając na podziały po zwycięstwie, mówiąc
      Społeczeństwu „bierzcie sprawy w swoje ręce”. Może potrzebny był okres
      umocnienia jedności „Solidarności”, pracy blokiem. Ale wiedziałem, że to
      byłoby sztuczne dla demokracji, wiedziałem ze nie można zastąpić jednego
      monopolu drugim. Na razie realizacja tej pluralistycznej koncepcji pozostawia
      wiele do życzenia, ale wierzę, że jutro odpadną szaleńcy i mitomani. Prawda
      zwycięży, powstanie dojrzałe wolne Społeczeństwo i okaże się, że wasza
      spiskowa wersja świata powstała jedynie w głowach fałszerzy prawdy, nie
      będzie miała amatorów. Niestety na dziś doprowadziliście do tego, że na całym
      świecie, podczas mych rozmów z Rodakami będę ostrzegał przed Wami, nazywając
      Was „grupą psycholi od Ryzyka”, będę zniechęcał do nabierania się na wasze
      mądrości i fatalistyczne teorie.
      Jeszcze raz, chociaż mówiłem to już u was, pisałem o tym, podkreślam: mam
      czyste sumienie, nigdy nie byłem agentem. Próbowano w okresie walki podrabiać
      dokumenty. Jest to już od dawna udowodnione. Jak długo w waszych programach
      będziecie pomniejszać moje zas
      • tow1sekr Re: Powiadamiam 15.02.05, 00:45
        Panie Lechu!
        Jak pan myśli, dlaczego dzisiaj mówi się o teczkach i o agentach ub, a coraz
        mniej mówi się o bezrobociu, o zbyt wysokich podatkach? Kiedy wg pana w Polsce
        zaczną rządzić ludzie dbający o interes Polski, a nie o swój własny interes?
        Pozdrawiam.
        • tow1sekr Re: Powiadamiam 15.02.05, 00:55
          Niech pana nie zmyli mój nick tow1sekr. To taki pseudonim artystyczny. Myślę
          jednak, że to przez takich towarzyszy z pzpr Polska raczej pozostanie w III RP
          i dobrze by było, gdyby nie dostała się w poczet państw III Świata.
          Pozdrawiam.
          p
      • marekatlanta71 Podziekowania 15.02.05, 01:10
        Panie Prezydencie, jestem szczesliwy ze w Polsce sa jeszcze prawdziwi polacy
        tacy jak Pan. Radio Maryja przynosi nam wszystkim wstyd rowny wstydowi jaki
        przynosza niemcom neo-nazisci. Mam nadzieje ze pana akcja spowoduje wreszcie
        przelom i kosciol zainteresuje sie dzialalnoscia ojca (?) Rydzyka. Jak kociol
        katolicki moze pozwalac na cos takiego?!?! Zgroza. Jeszcze raz dziekuje za to ze
        zdecydowal sie Pan "wziac sprawy w swoje rece"!

        • rusek84 HA :D 15.02.05, 02:47
          Juz się ładnie wzieli za ojca Jankowskiego, to teraz niech się za Rydzyka
          wezmą :D Trzeba troche przeczyscic w narodzie, bo od złoba politków i tak się
          nie odciągnie, ale chociaż niech kościelni zajmą się wiarą i szerzeniem prawdy,
          a nie pierdołami, przeciez ludzie starsi są bardziej uzależnieni od Radia M,
          aniżeli rasowe ćpuny od narkotyków !! Takie bzdury jak u mnie w parafii "Koło
          przyjaciół radia M" to dla mnie czysty Show :D 100 % człownków to ludzie po 60
          roku zycia...Szkoda słów po prostu...a potem emeryci płaczą ze nie mają na
          chleb i każą sobie emerytury podwyższać....skandal !!
      • ing.greg Re: Powiadamiam 15.02.05, 01:21
        Panie Prezydencie, Lechu Wałęso!
        Walcz, bo wciąż jest o co walczyć!
        SZANUJĘ PANA I PRZEKAZUJĘ TEN SZACUNEK SWOIM DZIECIOM. WIEM, ZE I PAN WIE I
        CZUJE , ŻE POLSKA TO JEST WIELKA RZECZ.
        Pozdrawiam
        z Torunia
        GrzegorzM
      • zgierzak Re: Powiadamiam 15.02.05, 01:56
        Panie Prezydencie.
        Zapewniam Pana, że normalni pracujący na własne utrzymanie Polacy - mają gdzieś
        RM i inne faszystowskie i komunistyczne tuby propagandowe.

        My walczymy o spokój i przyszłość naszych nielicznych dzieci. I jak pan mówił
        kiedyś: Wygramy ! Tak wygramy bo nami się nie da zagrać. Ja nie wyjadę pracować
        w innych krajach. Tu jest co robić dla wszystkich. Skąd ta agresja u ludzi?
        Czytam komentarze i włosy mi się jeżą. Drobna grupa przekrętasów i oszustów
        steruje tłumem. Tak, tak, to już było w 1917, 1933, 1968r. Media. Tak. Szafa
        drutów, kabel z prądem i wszyscy tańcują jak im o.R zagra?

        Myślę, że zaufanie do Polski (jaka by nie była) zostało podważone przez
        dopuszczenie typów z walizami kapusty na łapówy, którym się wspólny majątek
        naszego kraj sprzedało. Z psi ch... I my rozliczymy tych gnojów. Tych co mieli
        walizy i tych co mieli z nich wypas. A nie tam jakichś "Bolków","Zenków","Cioć"
        i "J23" do kompletu. To historia prawdziwa a tamte teczki - hipotetyczna.

        Panie Prezydencie. Zdziwiłbym się ciężko, jak by pan nie miał szafy papiórów w
        jakiejś warszawskiej piwnicy na siebie. To by nie było dla nas dobre.

        Dla nas, zwykłych obywateli Polskich, którzy wybrali upartego robola Lecha
        Wałęsę na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej(od AD 966)-wzoru tolerancji i
        demokracji dla religii i poglądów politycznych na całym świecie. Żadne gadki
        wariatów, oszołomów, faszystów, komunistów i tym podobnych certyfikowanych
        demagogów nie zmienią niczego w naszym życiu.

        Moja dziesięcioletnia córka już potrafi ten cały szum nieźle filtrować. Papieża
        zna, Wałęsę zna, Matkę Boską Częstochowską zna, Rydzyka przełącza na inny kanał
        a faszystów i komunistów kojarzy ze strachem, głodem, śmiercią i tak odległymi
        czasami jak "dawno, dawno temu za siedmioma górami". Za to złodzieji nie znosi.
        (oskubali ją w szkolę nawet z podręczników, kredek i długopisu).

        Życzę zdrowia i wytrzymałości. Jest jedna Polska. I nie można jej pregrać. Bo
        zostaniemy z gołą dupą.

        --------------------------------------------------------------------------------

        PS: Spotkaliśmy się kiedyś, - latem 1982r. Miałem 15 lat - na Długim Targu.
        Dostałem autograf, niestety - kartka z gdańskim ratuszem i podpisem na odwrocie
        "Lech Wałęsa" - gdzieś przepadła. Bardzo mi jej szkoda ale chwilę tą pamiętam do
        dzisiaj.

        /pp
      • liqx Re: Powiadamiam 15.02.05, 05:32
        Panie Prezydencie dziękuję, że wziął Pan ten problem w swoje ręce, tylko Pan
        może zrobić z tym porządek. Zastanawiam się, czemu Kościół nic z tym nie robi,
        czy jest również przegnity tak jak instytucja Ojca Rydzyka. Podobno mają
        związane ręce, ponieważ Rydzyk zagraża im posiadając kompromitujące informacje
        na wysoko postawione autorytety w hierarchii kościelnej. Boję się, że Kościół
        Katolicki w Polsce oddala się od Boga i zamienia powoli w instytucję, która
        zarabia pieniądze na ludzkiej potrzebie wiary. Wzywam wszystkich, którzy
        posiadają informacje mogące zdemaskować prawdziwe intencje środowiska Ojca
        Rydzyka, aby głośno o tym mówili i aby nie obawiali się, że jest to działanie
        przeciwko Bogu i wierze. Krytykujemy instytucje i ludzi, którzy mają niskie
        pobudki a występują pod sztandarem wiary a nie wiarę. Tylko ten, kto ma
        prawdziwą wiarę potrafi głośno mówić prawdę i nie boi się.
        Mam nadzieję, że Pan Prezydent wspólnie z prawdziwymi wierzącymi Polakami
        wywrze znaczący wpływ na jakość Kościoła w Polsce tak abyśmy Polacy nie musieli
        się wstydzić.
        • obrokon Re: Powiadamiam 14.03.05, 16:38
          Panie były !!! ja pamiętam "solidarność" i czas jakiego między innymi Pan, potrzebowaliście aby ją zniszczyć,
          Dopóki nie zachciało się Panu i Pańskiej rodzinie polityki, nie znaliśmy korupcji bezprawia i ?pomroczności jasnej? to Pan oszukał nas na setki tysięcy zł. To pan poświęcił pały milicjantom, by mogli teraz bezprawnie strzelać do narodu. Teraz Pańskie zachowanie graniczy dokładnie z przypisaną Pańskiej Rodzinie ?pomroczności?
          Niech Pan się raczej zajmie armią biedaków, którą Pan stworzył, ale nie wyzywając ich od głupków za mówienie prawdy. Pan z rodzinką się nieźle ustawił, więc już Pana nie interesuje bieda, złodziejstwo w wykonaniu rządu i zbliżającą się wojna domowa.
          Ale sądząc po Pana zachowaniu to nigdy naród Pana nie interesował.
      • indris Wart Pac Pałaca... 15.02.05, 09:39
        ...a pałac Paca, mawiali już dawni Polacy. Nie jestem fanem o. Rydzyka, ale
        samochwalstwo i prymitywizm ex-prezydenta RP budzą niemniejszy sprzeciw niż
        prymitywizm Radia Maryja.
        Nie wiele mnie obchodzi, czy p. Wałęsa podpisywał coś czy nie. Ale bardzo mnie
        obchodzi, że ZDRADZIŁ on nadzieje milionów ludzi wśród których byłem i ja. Tą
        zdradą było promowanie kapitalizmu i to w jego najbardziej odrażającej postaci.
        Dlatego właśnie Okrągły Stół był oszustwem. "Solidarności" chodziło o
        sprawiedliwość a NIE o brutalny kapitalizm. Pan i Pańska ekipa oszukali
        Polaków. Czy było to w zmowie z komuną czy nie - o to mniejsza, bo oszustwo
        jest oszustwem.
        P. Wałęsa był kiedyś symbolem walki olepsze życie. Od roku 1989 stał sie
        symbolem politycznego oszustwa zwykłych ludzi. Żadne przywary Radia Maryja nie
        zmienią tego prostego faktu.
        A wplatanie do polemiki z RM autoreklamy własnej osoby jest niesmaczne.
        • bocian4 ????????????? 15.02.05, 11:16
          JAk człowiek byle co wie to i byle co gada czego przykładem idealnym jest
          indris.
          Rozumiem że socjalizm jest idealnym rozwiazaniem a kapitalizm jest be! ROzumiem
          ze te durne kraje wysoko rozwiniete z których wszystkie to kraje
          kapitalistyczne, są tak głupie ze nei wiedzą jkim szczęściem jest prawdiwy
          socjalizm! Marks i Engels też tak uważali!
          Proszę nei pisać o milionach ludzi bo na szczęście aż takich "geniuszy" nie
          jest tak dużo czego najlepszym przykąłdem moze byc fakt iz Kwaśniewski wygrał z
          Wałęsą nie duzą różnicą głosów.
          Prosze nie wciskac również tez o co chodziło Solidarnosci jeżeli nie ma sie o
          tym pojecia. Powinno byc napisane "Indris chodziło o to by socjalizm pozostał!
          Wszak tak sie do niego przyzwyczaił. Wszak czy się stoi czy sie leży.. zawsze
          sie należało tyle samo a wręcz będąc robotnikiem należało mi sie wiecej niz
          parszywym intelektualistom."
          ... JAk ktoś kto pisze takie brednie moze mówić co jest smaczne a co nie!
          • astarte4 Re: ????????????? 16.02.05, 09:54
            bocian4 napisał:
            > Prosze nie wciskac również tez o co chodziło Solidarnosci jeżeli nie ma sie o
            > tym pojecia.

            A wiec o co chodzilo Solidarnosci Mlody Kolego?

            Dlugie to troche ale chyba warto przypomniec, jak myslisz?

            --------------------------------------------------------
            PROTOKOL POROZUMIENIA GDANSKIEGO
            Zawartego przez Komisje Rzadowa i Miedzyzakladowy Komitet Strajkowy w dniu 31
            sierpnia 1980 r. w Stoczni Gdanskiej.
            Komisja Rzadowa i Miedzyzakladowy Komitet Strajkowy po rozwazeniu 21 zadan
            strajkujacych zalóg Wybrzeza doszly do nastepujacych ustalen: W sprawie punktu
            pierwszego, który brzmi : „Akceptacja niezaleznych od Partii i pracodawców
            wolnych zwiazków zawodowych wynikajacej z ratyfikowanej przez PRL Konwencji Nr
            87 Miedzynarodowej Organizacji Pracy dotyczacej wolnosci zwiazkowych ustalono :
            1/ Dzialalnosc zwiazków zawodowych w PRL nie spelniala nadziei i oczekiwan
            pracowników. Uznaje sie za celowe powolanie nowych samorzadowych zwiazków które
            bylyby autentycznym reprezentantem klasy pracujacej. Nie kwestionuje sie prawa
            nikogo do pozostawania w dotychczasowych zwiazkach, a w przyszlosci widziec
            mozna mozliwosc nawiazania wspólpracy miedzy zwiazkami.
            2/ Tworzac nowe, niezalezne, samorzadne zwiazki zawodowe, MKS (Miedzyzakladowy
            Komitet Strajkowy , przyp. LS) stwierdza, ze beda one przestrzegac zasad
            okreslonych w Konstytucji PRL . Nowe zwiazki zawodowe beda bronic spolecznych i
            materialnych interesów pracowników i nie zamierzaja pelnic roli partii
            politycznej. Staja one na gruncie zasady spolecznej wlasnosci srodków produkcji
            stanowiacej podstawe istniejacego w Polsce ustroju socjalistycznego. Uznajac, iz
            PZPR sprawuje kierownicza role w panstwie, ani nie podwazajac ustalonego systemu
            sojuszów miedzynarodowych, daza one do zapewnienia ludziom pracy odpowiednich
            srodków kontroli, wyrazania opinii i obrony swych interesów. Komisja Rzadowa
            stwierdza, ze Rzad zagwarantuje i zapewni pelne poszanowanie niezaleznosci i
            samorzadnosci nowych zwiazków zawodowych, zarówno, co do ich struktury
            organizacyjnej, jak i funkcjonowania na wszystkich szczeblach ich dzialania.
            Rzad zapewni nowym zwiazkom zawodowym pelna mozliwosc wypelniania podstawowych
            funkcji w zakresie obrony interesów pracowniczych, realizacji potrzeb
            materialnych, spolecznych i kulturalnych. Jednoczesnie gwarantuje, ze nowe
            zwiazki zawodowe nie beda przedmiotem zadnej dyskryminacji.
            3/ Stworzenie i dzialanie niezaleznych, samorzadnych „zwiazków zawodowych
            odpowiada ratyfikowanym przez Polske konwencjom Miedzynarodowej Organizacji
            Pracy nr 87 o wolnosci zwiazkowej i ochronie praw zwiazkowych oraz nr 98 o
            prawie organizowania sie i rokowan zbiorowych. Wielosc reprezentacji zwiazkowych
            i pracowniczych wymagac bedzie odpowiednich zmian ustawodawczych dotyczacych w
            szczególnosci ustawy o zwiazkach zawodowych, ustawy o samorzadzie robotniczym,
            kodeksie pracy.
            4/ Powstale Komitety Strajkowe maja moznosc przeksztalcenia sie w zakladowe
            organy reprezentacji pracowniczych takie jak Komitety Robotnicze, Komitety
            Pracownicze, Rady Robotnicze, badz w Komitety Zalozycielskie nowych,
            samorzadnych zwiazków zawodowych. Miedzyzakladowy Komitet Strajkowy, jako
            Komitet Zalozycielski tych zwiazków ma swobode wyboru formy jednego zwiazku lub
            zrzeszenia w skali Wybrzeza. Komitety Zalozycielskie funkcjonowac beda do
            statutowego wyboru nowych wladz. Rzad zobowiazuje sie do stworzenia warunków
            dokonania rejestracji nowych zwiazków zawodowych poza rejestrem CRZZ.
            5/ Nowe zwiazki zawodowe winny miec realna mozliwosc publicznego opiniowania
            kluczowych decyzji determinujacych warunki zycia ludzi pracy: zasad podzialu
            dochodu narodowego na konsumpcje i akumulacje, podzialu funduszu konsumpcji
            spolecznej na rózne cele /zdrowia, oswiaty, kultury/, podstawowych zasad
            wynagradzania i kierunku polityki plac, a szczególnie zasady automatycznej
            korektury plac w warunkach inflacji, wieloletnich planów gospodarczych,
            kierunków inwestycji oraz zmiany cen. Rzad zobowiazuje sie do pelnienia tych
            funkcji.
            6/ Miedzyzakladowy Komitet powoluje osrodek prac spoleczno-zawodowych, którego
            zadaniem ma byc obiektywna analiza sytuacji pracowniczej, warunków bytowych
            ludzi pracy i sposobu reprezentowania interesów pracowniczych . Osrodek ten
            bedzie dokonywal równiez ekspertyz w zakresie indeksu plac i cen oraz proponowal
            formy rekompensaty. Osrodek ten bedzie równiez publikowal wyniki swych badan.
            Ponadto nowe zwiazki beda posiadaly swoje wydawnictwa.
            7/ Rzad zapewni przestrzeganie w Polsce przepisów artykulu 1, pkt. 1 ustawy o
            zwiazkach zawodowych, z 1949 który mówi, ze gwarantuje sie robotnikom i
            pracownikom prawo do dobrowolnego zrzeszania sie w zwiazki zawodowe. Nowe
            powstajace zwiazki zawodowe nie wejda w sklad zrzeszenia reprezentowanego przez
            CRZZ. Przyjmuje sie, ze nowa ustawa utrzyma te zasade. Jednoczesnie zapewni sie
            udzial przedstawicieli MKS lub komitetów zalozycielskich samorzadnych zwiazków
            zawodowych oraz innych reprezentacji pracowniczych tejze ustawy. W sprawie
            punktu drugiego, który brzmi; „Zagwarantowanie prawa do strajku oraz
            bezpieczenstwa strajkujacym i osobom wspomagajacym" ustalono: Prawo do strajku
            bedzie zagwarantowane w przygotowywanej ustawie o zwiazkach zawodowych. Ustawa
            powinna okreslic warunki proklamowania i organizowania strajku, metody
            rozstrzygania spornych spraw i odpowiedzialnosci za naruszenie prawa. W stosunku
            do uczestników strajku nie moga byc stosowane artykuly 52, 64 i 65 Kodeksu
            Pracy. Do czasu zas uchwalenia ustawy Rzad gwarantuje strajkujacym i osobom
            wspomagajacym bezpieczenstwo osobiste i utrzymanie dotychczasowych warunków pracy.
            W sprawie punktu trzeciego, który brzmi: „ Przestrzegac zagwarantowane w
            Konstytucji PRL wolnosc, druku i publikacji, a tym samym nie represjonowac
            niezaleznych wydawnictw oraz udostepnic srodki masowego przekazu dla
            przedstawicieli wszystkich wyznan”, ustalono:
            1. Rzad wniesie do Sejmu w terminie trzech miesiecy projekt ustawy o kontroli
            prasy, publikacji i widowisk, oparty na nastepujacych zasadach: „Cenzura powinna
            chronic interesy panstwa. Oznacza to ochrone tajemnicy panstwowej oraz
            gospodarczej, której zakres okresla blizej przepisy prawa; spraw bezpieczenstwa
            panstwa i jego waznych interesów miedzynarodowych, ochrone uczuc religijnych, a
            jednoczesnie uczuc osób niewierzacych, jak i uniemozliwienie rozpowszechniania
            tresci szkodliwych obyczajowo. Projekt ustawy obejmowalby równiez prawo
            zaskarzenia decyzji organów kontroli prasy, publikacji i widowisk do Naczelnego
            Sadu Administracyjnego. Prawo to zostanie takze wprowadzone w drodze nowelizacji
            Kodeksu Postepowania Administracyjnego.
            2. Korzystanie ze srodków masowego przekazu przez zwiazki wyznaniowe w zakresie,
            64 ich dzialalnosci religijnej bedzie realizowane w drodze uzgadniania problemów
            natury merytorycznej i organizacyjnej miedzy organami panstwowymi, a
            zainteresowanymi zwiazkami wyznaniowymi. Rzad zapewni transmisje radiowa
            niedzielnej mszy w ramach szczególowego uzgodnienia 4 z Episkopatem.
            3. Dzialalnosc radia i telewizji oraz prasy i wydawnictw powinna sluzyc
            wyrazaniu róznorodnosci mysli, pogladów i sadów, powinna ona podlegac spolecznej
            kontroli.
            4. Prasa, podobnie jak obywatele i ich organizacje, powinna korzystac z dostepu
            do dokumentów (aktów publicznych), zwlaszcza administracyjnych, planów
            spoleczno-gospodarczych itp. wydawanych przez Rzad i podlegle mu organy
            administracyjne. Wyjatki od zasady jawnosci dzialania administracji okreslone
            zostana w ustawie zgodnie z art. 1.
            4/ Przywrócic do poprzednich praw ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970
            i 1976 roku , studentów wydalonych z uczelni za przekonania .
            W sprawie punktu czwartego , który brzmi : a/ "przywrócic do poprzednich praw -
            ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 roku , studentów wydalonych
            z uczelni za przekonania, b/ uwolnic wszystkich wiezniów polit
            • bocian4 Re: ????????????? 18.02.05, 14:23
              To nie jest dobry pomysł podawanie porozumienia Gdańskiego podpisanego z
              Komisją Rządową jako dowód na to co chciała Solidarnosć. Rozumiem że powinni
              byli w tym napisać: - obalenia Jaruzelskiego, Kiszczaka, zdelegalizowania PZPR,
              itd.
              Ech, Jedni na podstawie dokumentów podpisanych przez Komisje Rządową
              udowadzniają co chciała Solidarnosć, inni na podstawie dokumentów sporządzonych
              przez szuje tj. SB orzekaja kto byl agentem...

              Pozodzenia!
        • andrzejg Zdradził nadzieje milionów,bo obalił komunę 15.02.05, 15:09
          za którą Ty tak tesknisz Indrisie?

          A.
          • gini Re: Zdradził nadzieje milionów,bo obalił komunę 15.02.05, 15:12
            andrzejg napisał:

            > za którą Ty tak tesknisz Indrisie?
            >
            > A.

            To kto i kiedy obalil te komune?Bo raz sie pisze, ze Michnik, raz, ze Walesa,
            raz , ze USA, w zaleznosci od tego, kto ma robic za bohatera.
            Jak i kiedy obalili te komune, skoro ona ma sie bardzo dobrze.
            • andrzejg Re: Zdradził nadzieje milionów,bo obalił komunę 15.02.05, 15:15
              gini napisała:

              >
              > To kto i kiedy obalil te komune?Bo raz sie pisze, ze Michnik, raz, ze Walesa,
              > raz , ze USA, w zaleznosci od tego, kto ma robic za bohatera.
              > Jak i kiedy obalili te komune, skoro ona ma sie bardzo dobrze.
              >

              Przeciez nie sam - to dla przeciwwagi Indrisowego 'zdradził miliony'

              To kto i kiedy zdradzil te miliony?Bo raz sie pisze, ze Michnik, raz, ze Walesa,
              raz , ze USA, w zaleznosci od tego, kto ma robic za ofiare.
              • gini Re: Zdradził nadzieje milionów,bo obalił komunę 15.02.05, 15:22
                andrzejg napisał:

                > gini napisała:
                >
                > >
                > > To kto i kiedy obalil te komune?Bo raz sie pisze, ze Michnik, raz, ze Wal
                > esa,
                > > raz , ze USA, w zaleznosci od tego, kto ma robic za bohatera.
                > > Jak i kiedy obalili te komune, skoro ona ma sie bardzo dobrze.
                > >
                >
                > Przeciez nie sam - to dla przeciwwagi Indrisowego 'zdradził miliony'
                >
                > To kto i kiedy zdradzil te miliony?Bo raz sie pisze, ze Michnik, raz, ze
                Walesa
                > ,
                > raz , ze USA, w zaleznosci od tego, kto ma robic za ofiare.


                Wlasnie dzieki postawie i Walesy i Michnika, co wzmacniali lewe nogi, mamy dzis
                to co mamy .
                Bo komuna ma sie dobrze, dogadali sie przeciez i przy ikraglym stole w
                Magdalence .
                Walesa ma sie dobrze, Michnik ma sie dobrze, a miliony Polakow na bezrobociu ,
                dzis w RZEPIE pan Luft proponuje, by pomoc Polakom znalezc, prace za granica bo
                w Polsce beznadzieja .
                A Walesa z Michnikiem najwieksze zagrozenie widza w RADIU Maryja, ktorego malo
                kto slucha.
                Smieszne .
                • bocian4 Re: Zdradził nadzieje milionów,bo obalił komunę 18.02.05, 14:34
                  Gini, ty chyba juz nie wiesz co piszesz.
                  - "wałęsa ma sie dobrze" - rozumiem ze powinien siedzieć w więzieniu?
                  - "michnik ma się dobrze" - następny wielki kryminalista! ;-)))

                  Bez tych ludzi dziś mieli byśmy najprawdopodobniej przypadek Ukrainy a moze i
                  Białorusi. Ale przeciez ty mieszkasz w Belgii więc do tych krajów masz tak
                  daleko... moze wręcz zlewaja sie z Polską ;-)))
                  Najpierw umiej zdjać czapkę przed tymi którym sie to należy i to moze spowoduje
                  chwilkę zastanowienia. Bo na razie z tym kruchutko (a jakisc zas temu wydawały
                  mi sie TWoje posty mądrzejsze).
                  A co do Radia Maryja - nikt go nie słucha ;-))) W Belgii moze nikt choć we
                  wschodniej polsce jest silnei słuchane a wszak największa liczba polaków w
                  Belgii pochodzi z siemiatycz i okolic.
                  Radio MAryja powinno byc dawno zdelegalizowane zarówno przez hierarchów
                  koscielnych jak i przez KRRiT za nienawiśc, antysemityzm, etc., w kółko
                  głoszone na antenie. I dobrze ze skoro kosciół nie potrafi nic zrobic to wziąl
                  się za nich ktoś taki jak Wałęsa.
                  I tyla.
            • maretina Re: Zdradził nadzieje milionów,bo obalił komunę 15.02.05, 19:16
              Gini,chyba juz nigdy nic madrego nie napiszesz. jedyne co Ci wychodzi to
              wsciekanie sie. pewnie jestes strasznie nieszczesliwa osoba.
              przykro mi.
              • gini Re: Zdradził nadzieje milionów,bo obalił komunę 15.02.05, 19:23
                maretina napisała:

                > Gini,chyba juz nigdy nic madrego nie napiszesz. jedyne co Ci wychodzi to
                > wsciekanie sie. pewnie jestes strasznie nieszczesliwa osoba.
                > przykro mi.


                A co ty piszesz madrego gdzie kolwiek?Twoja krytyka czy ocena , ani mnie ziebi
                ani mnie grzeje, nie uwazam Cie za osobe nieszczesliwa ale po prostu glupia i
                szkoda mi czasu na dyskusje z Toba, jak i z Twoim mezem .
                Wy oboje za to macie duze szanse na kapciowych u Walesy, jedno bedzie podawalo
                prawego kapcia a drugie lewego.
                Zegnam
                • monopol No, no - proszę się mi tutaj nie obrażać 15.02.05, 20:05
                  I nie żegnać się proszę Gini. Ja bym tu bardzo tęsknił za Tobą, z kim bym się
                  kłócił jeśli nie z Tobą? Przecież nie z krzysiem52, z nim tylko na jeden temat
                  się kłócić można a z Tobą na każdy.
        • aniaczepiel Popieram Indris...! 15.02.05, 15:56
          Tęsknota,o której nie można zapomnieć...
        • mariuszet Re: Wart Pac Pałaca... 15.02.05, 17:39
          Kogo Wałesa zdradził facet? Chyba naiwniaków, którzy wierzą,ze da się zrobic socjalizm. Jesli go chcesz to jedź do Korei Pólnocnej lub na Kubę. A Okrągły Stól był jedynym wyjsciem. Znasz jakie inne kiedy mysmy nie mieli zadnej broni a oni setki tysiecy wojska i milicji. Więc przestań bredzić o jakich żdradach.
      • quasir Re: Powiadamiam 15.02.05, 11:05
        Panie Lechu, pewnie jak nie jeden Polak, musze teraz opuscic glowe i przyznac
        sie do bledu. Zle Pana ocenialem, a to co Pan napisal to cos czego dawno nie
        czytalem w prasie, tym bardziej w GW. W dobie wielkich (a wlasciwie ogromnych
        pozorow) Pana wypowiedz to cos na co dawno czekalem. Prosto bez owijania w
        bawelne w samo sedno sprawy. Brawo ... Ogromne pozdrowienie, popieram Pana
        calkowicie, zycze powodzenia w walce z ry(d)zykiem ...

        bo trzeba siac siac siac siac :D
        • zniwiarka Re: Powiadamiam 15.02.05, 11:18
          nie przesadzajmy zn ów z tym kajaniem się. Pan Prezydent, z pełnym szacunkiem,
          zrobił bardzo wiele dobrego, ale i bardzo dużo błędów. Jednym z ważniejszych
          było wparcie lewej nogi. To był zupełnie szalony pomysł. Lewa noga wcale nie
          potrzebowała wsparcia. Była silna jak diabli, bogata w doświadczenia i
          pieniądze. Przezorność kazała jej wziąć na przeczekanie i cicho siedzieć.
          No i uśpili czujność i doczekali się. Poszło hasło "pluralizm".
          Ten pluralizm teraz nam wychodzi bokiem.
      • manunitedfan Rydzyk na Marsa 15.02.05, 13:14
        wreszcie ktos głośno powiedział że RM to bagno! nie wiem z jakich pobudek pan
        Wałęsa wszczął całą tą akcję, ale to nie jest ważne. liczy się efekt. KRRiTV
        powinna szczegółowo przyjrzeć się treści audycji nadawanych w RM. ludzie którzy
        tam dzwonią nie widzą świata poza swoim Radiem. ich poglądy kształtowane są
        przez jedynie słuszne wypowiedzi pana Rydzyka i jego ojców dyżurnych. jeśli
        obywatel Rydzyk nadal chce prowadzić swoją stację w ten sposób to niech jak
        najszybciej zmieni nazwę Radia. nie można nienawiści, homofobii, ksenofobii
        firmować imieniem Maryji! koniec tego! księża to nie święte krowy. pozdrawiam
        wszystkich myślących podobnie
      • dudala76 Przepraszam,ale co z tymi 100.000.000 ?? 15.02.05, 14:00
        Mogę na nie liczyć ,czy nie ?
      • vortex1 Sanowny Panie Prezydencie, nam potrzebna 15.02.05, 15:06
        jest wiara! Właścia świadomość ewangeli, niech nią się zajmie KK! Cieszę się że wystąpił Pan na Forum. Szanuję Pana oraz Pańskie słowa. Może ta paranoja z RM wreszcie się skończy a ludzie zaczna poszukiwać Boga. Pzdr.
    • lesteer Dziękujemy!!! 14.02.05, 22:52
      Napisał Pan to co wielu katolików w tym kraju myśli, z niepokojem przyglądając
      się temu cyrkowi środowiska Radia Maryja. Manipulują prawdą i wykorzystują
      rozgłosnie religijną, by sączyć nienawiść w serca ludzi wierzących, zwykle w
      podeszłym wieku (choć nie tylko), którzy słuchają tego radia i TV ze względu na
      swe mocne religijne zaangażowanie. Odbiorcy Ci zwykle nie potrafią zweryfikować
      kłamstw tam powtarzanych i przyjmują za pewnik to co w rozgłośni i TV o
      przymiotniku "katolicka" jest im podawane.
      Dziękujemy że przemówił Pan za nas!
      • wierzyciel Re: Dziękujemy!!! 15.02.05, 00:42
        Ja tez chcialbym ci Lechu podziekowac
        wielu smialo sie z Ciebie w ostatnich latach,
        lecz widze ze szybko zmieniaja zdanie,

        tak jak pod plaszczem kosciola skrylo sie wielu lotrow
        tak wczesniej pod plaszczem Solidarnosci kryli sie tacy
        problem ze ci spod znaku Solidarnosci nadal
        ciesza sie i pokazuja zdjecia z Toba
        z przykroscia musze przyznac ze urban mial racje
        piszac ze Solidarnosc sie ....
        teraz mamy najlepsze tego owoce, np. umowy spoleczne
        a wyzysk w super marketach niech zostanie problemem
        pracownikow ktorzy tam pracuja,

        moja propozycja jest nastepujaca
        powszechna amnestia dla tych co zaczna sypac
        nalezy zapewnic bezpieczenstwo nie tylko tym co beda sypac
        ale i ich rodzinom,
        nalezy wyczyscic zycie spoleczne polityczne i gospodarcze
        z wszelkiego scierwa z pod znaku SLD, SOLIDARNOSCI, KOSCIOLA,
        i wszelkiej masci partii politycznych,
        jedyny na to sposob to powszechna amnestia,
        skoro wybaczamy konfidentom to wybaczmy scierwu
        ale pod warunkiem ze ujawni w czym z kim i gdzie.
      • indris Dziękujemy - nie skorzystamy 15.02.05, 09:58
        Po oszustwie Okrągłego Stołu, kontraktowych wyborów i nieszczęsnej
        prezydentury p. Wałęsa myśli, że jeszcze kogoś nabierze na swoją autoreklamę ?
        Może młodsze roczniki...
        Albo ludzi, którzy aż tak nie lubią o. Rydzyka (a jest za co), że przeciw niemu
        poprą nawet politycznych oszustów.
        • bocian4 korekta: indris nie skorzysta - kocha socjalizm 15.02.05, 11:20
          Proszę o przeczytanie poprzedniej wypowiedzi indris w tym wątku - kocha
          socjalizm, chciał zęby zostął, a Wałesa go zrobił w konia bo wyprowadził kraj z
          socjalizmu dzięki czemu dziś mozemy byc w NATO, UE, i wielu innych
          organizacjach, dążyc do równosci, być coraz ważniejszym graczem na mapie
          świata, itd.

          INDRISOWI DZIĘKUJEMY - NIE SKORZYSTAMY!
    • zdrufko LINIA OPÓŹNIAJĄCA W RADIU MARYJA 15.02.05, 01:48
      Wiele rozgłośni przyjmuje telefony od słuchaczy i prowadzi z nimi dłuższe i
      krótsze rozmowy na żywo. Robią tak np. chyba wszystkie programy Polskiego
      Radia, a zapewne i wiele innych rozgłośni. W większości rozgłośni, jak można
      czasem zauważyć, mówi się bezpośrednio w eter: to co słuchacz powie przez
      telefon jest słyszalne z minimalnym opóźnieniem w odbiornikach. Może być ono
      związane z opóźnieniem przy przekazywaniu sygnału do nadajników lokalnych przez
      satelitę, obróbką sygnału lub ze sztucznym opóźnieniem przez linię opóźniającą
      Linie opóźniające zwykle są dość krótkie. Radio Maryja i pod tym względem jest
      szczególne: opóźnienie przez nie stosowane sięga 7-8 sekund.
      Linia opóźniająca to urządzenie podobne do magnetofonu, który używałby
      równocześnie głowicy nagrywającej i odtwarzającej. To co jest nagrane jest
      przenoszone przez taśmę i kawałek dalej może być odtworzone. Jeżeli odstęp
      między głowicami jest niewielki - otrzymujemy efekt pogłosu. Jeżeli będą to
      dziesiątki centymetrów, możemy opóźnić sygnał o wiele sekund. W praktyce nie
      używa się magnetofonu, tylko jego elektronicznego odpowiednika, bez
      zużywających się elementów ruchomych.
      Jak działa linia opóźniająca w Radiu Maryja? Pilne słuchanie audycji pozwoliło
      naszkicować następujący schemat. Kiedy dzwoni słuchacz (telefon A), jego głos
      słyszą przez słuchawki zgromadzeni w studio (B). To co mówi słuchacz jest
      przesyłane do linii opóźniającej C, to co jest mówione w studio - do osobnej
      linii D. Zawartość obu linii przesuwa się przez ok. 7 s do sumatora E i
      wypowiedzi zarówno dzwoniącego słuchacza, jak obecnych w studio są wysyłane
      przez nadajnik G. Dodatkowe opóźnienie ok. 0.25 s dodaje przekaz satelitarny
      (tak naprawdę nadajnik G to cały tor: nadajnik satelitarny - satelita -
      odbiornik satelitarny - nadajnik UKF). W końcu dźwięk dociera do słuchacza
      przez odbiornik radiowy H. Przejście z linii opóźniającej wypowiedzi słuchacza
      do sumatora E może być zablokowane ze studia B przy użyciu wyłącznika F. Jak to
      działa w praktyce? Załóżmy, że dzwoniący A co sekundę wypowiada kolejne słowa:
      zero, jeden, dwa, ..., aż wypowie niepożądane słowo SIEDEM (na rys. oznaczone
      0, 1, 2, ... 7 itd.). Cenzor w studio naciska wyłącznik F, być może z
      opóźnieniem, co pozwala dzwoniącemu powiedzieć jeszcze osiem i nie tylko, ale
      pierwszym słowem, które nie dotrze do nadajnika będzie zapewne już "dwa". Można
      teraz (automatycznie) rozłączyć połączenie telefoniczne i skasować zawartość
      linii opóźniającej C, i mówić dalej ze studia albo przyjąć inny telefon.
      Trudno się dziwić, że akurat ta rozgłośnia tak się opancerza. Bzdury oraz
      pomówienia różnych osób prowokują do reakcji. Czasem są to zupełnie
      niepotrzebne próby powiedzenia "dupa", czasem próby merytorycznej dyskusji.
      Jedne i drugie mają małą szansę przebicia się przez cenzurę Radia. Czasem
      któryś z księży ma kaprys aby jednak toczyć z dyskusję, jeżeli widzi, że
      dzwoniący ma słabe argumenty, czasem może przepuścić brzydkie słowo, żeby
      pokazać na jak niskim poziomie są przeciwnicy. Radio Maryja z założenia jest
      radiem monologującym, nie przestrzegającym zasad etyki dziennikarskiej. Przy
      tak silnym cenzurowaniu słuchaczy dyskusja z nim miałaby sens jedynie, gdyby
      ktoś mający inne zdanie mógł na równych prawach dyskutować ze studia, ale
      dyrekcja rozgłośni nie dopuści do tak niebezpiecznej konfrontacji opinii...


      • zgierzak Re: LINIA OPÓŹNIAJĄCA W RADIU MARYJA 15.02.05, 02:08
        bardzo ciakawe to tecniczne wyjaśnie nie panie zdrufko, ale dla
        3Z-coś-tam-coś-tam to wygląda na zwykłą ubecką robotę. panie zdrufko... Ciekawe,
        ze przy przyznanych limitach mocy czasam RM wali jak wściekłe w najmniej
        spodziewanych miejscach. Roaming czy co?
        • che31 CIEKAWA STRONA 15.02.05, 12:54
          www.radiomaryja.pl.eu.org/slownik.html#paetz
    • dariusz34 Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 02:16
      Lechu tak trzymac. Niech wreszcie rydzykowi kolesie wezma sie za to co
      powinnni. Zyczliwy z Canady
    • kot.behemot Czy Pan Prezydent liczy na masową sklerozę? 15.02.05, 03:25
      > Po raz kolejny wraca problem lustracji. Premiera Olszewskiego i ministra
      > Macierewicza uważacie za bohaterów lustracji? Powagi! Cały ten zamęt był po,
      > to by się utrzymać przy władzy - tu nie o Polskę chodziło.

      No to muszę zawieść, bo moja pamięć jeszcze się trzyma jako tako. Było akurat
      odwrotnie - to "lista Macierewicza" kosztowała Olszewskiego posadę premiera.
      Podjęliście decyzję o odwołaniu tego rządu (skądinąd kiepskiego, ale nie
      gorszego od innych) po nocnej naradzie, zwołanej w stanie takiego akurat
      paranoicznego amoku, w jakim teraz jest Wyborcza i środowisko "autorytetów", po
      ujawnieniu katalogu IPN. Pech, bo spotkanie było filmowane... (Kurski, "Nocna
      zmiana").
    • prowo Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 04:56
      Panie byly prezydencie,
      Pana wypowiedz nasuwa mi na mysl stare polskie przyslowie - "Uderz w stol a
      nozyce sie odezwa." Rozumiem ze dla pana jest istotna sprawa "Bolka". Jesli pan
      nie byl - to boli. Wie pan jak boli jak ludzie nie maja pracy? Wie pan jak boli
      gdy nie moga dac dzieciom godziwego jedzenia? Pan juz stoisz po drugiej stronie
      barykady. Pan straciles wiarygodnosc i bez tego. Kto z kim przystaje takim sie
      staje. Kariere to zes pan zrobil ze ho ho. Polityk z pana cala geba. Pan to
      wiesz jak robic te polityke. Czerwonego burzuja przefarbowali na bialego i
      mysla ze ludzie nie zauwaza. Ludzie chca zyc prosze pana. Ludzie chca zyc
      godziwie. Ludzie chca chleba, pracy, godnosci i wolnosci. Czy to maja? Czy o to
      walczyli?
    • kropekuk Moze i Polska jeszcze nie zginela? Moze Bismarck 15.02.05, 05:42
      jednak nie mial racji?
      • 1gomez Re: Moze i Polska jeszcze nie zginela? Moze Bisma 15.02.05, 09:49
        dla mnie to ilustracja przyslowia ze prawda zawsze na wierzch wyplywa.i to jest
        dopiero poczatek a zatrzymac sie tego nie da panowie z elit
    • gaja3 Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 11:25
      Szanowmy Panie Prezydencie.

      Aczkolwiek nie zgadzam się z Pańskimi poglądami politycznymi i społecznymi, w
      jednym muszę Panu pryznać rację - Radio Maryja należy do pomiotów Świętej
      Inkwizycji i absolutnego ciemnogrodu. To, że między kapłanami kościoła
      katolickiego (świadomie nie piszę chrześcijańskiego) znajdują się ludzie
      pokroju o. Rydzyka i o. Króla wcale mnie nie dziwi - tak wychowuja alumnów w
      seminariach duchownych w Polsce. Dziwi mnie tylko jedno - że będąc tak
      autorytarną instytucją kościół katolicki nie wyrzucił ich wszystkich jeszcze
      na "zbity pysk". Znamienna jest dzisiejsza wypowiedź j. e. bp. L. Głodzia, dla
      którego działalnośc o. Rydzyka mieści się w kanonach wiary. Boże Wszechmogący -
      chroń nas od takich pasterzy.
    • rdb dziekuje za ten list Panie Prezydencie!! 15.02.05, 11:41
      powrotu do zdrowia,
      i blogoslawiesntwa Bozego.

      Ciesze sie ze nie braklo Panu prawosci!

      ze swietego miasta Jerozolimy
      Ruwen DowBer
    • ali55 Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 11:46
      Miał Pan swoje 5 minut w historii
      dlaczego oddał je Pan takim ludziom?

      Polska w okowach postkomuny1992r


      NIE PUBLIKOWANE FRAGMENTY WYWIADU
      Z BRONISLAWEM GIEREMKIEM.
      /Wywiad przeprowadzony przez Hanne Krall do wybiórczego opublikowania w
      tygodniku "POLITYKA" w 1981 roku/
      Wywiad z doc., dr. Bronislawem Gieremkiem, przewodniczacym Rady Programowej
      przy KKP "Solidarnosc" a takze kierownikiem Pracowni Historii Kultury
      Sredniowiecza PAN byl gotowy do druku w czerwcu 1981 roku.
      "POLITYKA" oglosila go w dniu 8 sierpnia 1981 roku, Redakcja "POLITYKI"
      zmienila tytul, który brzmial: "Historia nie zwalnia biegu" i wylaczyla
      najwazniejszy dla Polaków fragment. Zapis magnetofonowy dokonany przez ekipe
      Radia i Telewizji KKP NSZZ "Solidarnosc"
      Podajemy w calosci fragment wywiadu wylaczony z druku przez "Polityke", a
      wydrukowany w powielaczowym periodycznym wydawnictwie pod
      tytulem "Solidarnosc Radia i Telewizji" /biuletyn wylaczne do uzytku
      wewnetrznego/. Tekst danego wywiadu poza tym odbito w 33 scisle numerowanych
      egzemplarzach i przekazane nastepujacym osobom: Edwardowi Ochabowi, Janowi
      Karolowi Wende, Leonowi Chainowi, i calemu kahalowi czyli zarzadowi gminy
      zydowskiej. Otrzymala poza tym centrala propagandowa gminy: Jerzy Morawski,
      Wladyslaw Matwin, Artur Starewicz, Michal Brodzki, Adam Schaff. Równiez
      wszyscy przewodniczacy zespolów I, II, III, i IV oraz kierownicy sekcji Radia
      i Telewizji: Gdansk, Wroclaw, Lódz, Kraków, Katowice, Lublin, Szczecin,
      Olsztyn, Poznan, Rzeszów, Bialystok, Kielce.

      Nizej Zamieszczamy ów niepublikowany w "Polityce" fragment.

      Hanna Krall: Panie profesorze...
      Bronislaw Gieremek: Ten tytul nalezy mi sie juz od dawna, ale niech go pani
      nie uzywa, ciagle jestem tylko docentem.
      Hanna Krall: Ale przeciez otrzyma pan godnosc profesora, musi pan ja
      otrzymac.
      Bronislaw Gieremek: To prawda i chyba juz niedlugo. Teraz kiedy Geysztor jest
      Prezesem PAN, Madejczyk nie odwazy sie przeciwstawiac wnioskowi o wystapienie
      do Rady Panstwa o profesure dla mnie.

      Hanna Krall: No to ja bede mówila: panie Profesorze, a w tym co bedzie szlo
      do druku zmienimy na: panie Docencie. A wiec, panie Profesorze, musze
      powiedziec, ze mojemu szefowi redakcyjnemu ogromnie zalezy na tym wywiadzie,
      a scisle mówiac na tym, aby zapewnic pana wybór do Komisji Krajowej na
      Zjezdzie w Gdansku.

      Bronislaw Gieremek: Wiem sam dobrze, ze coraz wiecej delegatów patrzy nam na
      rece coraz to z wieksza nieufonoscia. Musze przyznac, ze nie wiem, czy
      Rakowski dobrze robi inspirujac ten wywiad, moga sie ludzie zorientowac, ze
      ja i Rakowski gramy te sama melodie, tylko na innych fortepianach i w innych
      salach koncertowych...Przepraszam, kto tu zagladal?

      Hanna Krall: Nikt wazny. To Bijak. Zastepca Rakowskiego.

      Bronislaw Gieremek: Musicie go tutaj trzymac? Przeciez to...

      Hanna Krall: Jeden Polak musi tu byc. Zdarza sie, ze przychodzi to redakcji
      ksiadz. Kto ma wówczas z nim rozmawiac? Moze Passant? Jezeli taki ksiadz
      dobrze pamieta lata 1949-1956, to moze sie zdarzyc, ze w areszcie albo na
      holdowniczym zebraniu ksiezy-patriotów przesluchiwal go Roman Zambrowski. A
      przeciez Danek kubek w kubek podobny do swego wujka. Jego matka to rodzona
      siostra Romana.

      Bronislaw Gieremek: Wszystko jedno, w takiej redakcji jak "Polityka" to ja
      bym byl bardziej ostrozny. Poklóci sie o wierszówke, a potem opisze was
      w "Rzeczywistosci".

      Hanna Krall: Nie pan wypluje to slowo, takie brzydkie, niech pan lepiej
      powie, profesorze, do czego mamy sie przygotowac w gazecie - strategicznie i
      taktycznie.

      Bronislaw Gieremek: O samym zjezdzie gdanskim nie bede pani mówil, bo Marta
      Wesolowska zrobi to genialnie. Ostatecznie od dawna siedzi w KOR i zna
      dokladnie wszystkie niuanse. Ale trzeba dac cale wsparcie ogniowe kilku
      niezwykle waznym sprawom:
      Ustawie o Samorzadzie Spolecznym, o spolecznej kontroli nad radiem i
      telewizja, a i nad prasa takze. Ustawa o samorzadzie przedsiebiorstw
      otwierajaca mozliwosci tworzenia spólek polsko-zagranicznych, socjalistyczno-
      kapitalistycznych ma tutaj wezlowe znaczenie. To jest wprawdzie glówne
      zadanie dla Andrzeja Krzysztofa Wróblewskiego, który ten problem postawil
      mocno zaraz po Nadzwyczajnym Zjezdzie Delegatów Stowarzyszenia Dziennikarzy
      Polskich w pazdzierniku ubieglego roku, ale to musicie Wy wszyscy, bo to jest
      nakaz Gminy, polozyc jak najwiekszy nacisk. Równoczesnie trzeba wysunac takze
      na glówny plan projekt ustawy o podwójnym obywatelstwie dla wszystkich,
      którzy kiedykolwiek na terytorium Polski mieszkali i obojetnie gdzie
      przebywaja dzis, i ich prawni nastepcy równiez.

      Hanna Krall: Nie chwycilam jeszcze, czemu to takie wazne juz w tej chwili.

      Bronislaw Gieremek: Bo kuc zelazo trzeba wtedy kiedy jest gorace, a historia
      nie zwalnia biegu, kiedy sie ja kijem pogania. Znala pani profesora Wyke?

      Hanna Krall: Tak, poznalam go osobiscie w Krakowie, a poza tym czytalam
      wszystko co napisal w ksiazkach i periodykach.

      Bronislaw Gieremek: Wszystko? Naprawde wszystko? A jego rozmowe historyczo-
      socjalistyczna pod tytulem "Gospodarka wylaczona" tez pani zna?

      Hanna Krall: "Gospodarka wylaczona"? Przeciez on nie zajmowal sie nigdy
      historia gospodarcza!

      Bronislaw Gieremek: Ale sie na tym znal, zreszta rozmowe napisal z osobistej
      inspiracji Jakuba Bermana i Romana Zambrowskiego, ogloszona w pierwszym
      numerze miesiecznika "Twórczosc" z 1945r. Wyka byl zreszta naczelnym
      redaktorem tego miesiecznika. Nie bede pani odsylal do biblioteki na Foksal.
      Mam ten numer przy sobie, bo jest mi bardzo potrzebny do opracowania
      memorialu dla kilku osób z najwyzszego kregu wladzy, a i dla tych kilkunastu,
      którzy stoja ponad oficjalnym kregiem wladzy ludowej w Polsce. Trzeba
      obejmowac wszystkich i to wszystkich.
      Poszukajmy, poszukajmy! Jest: strona 156, 157 i 158. Rozdzial: "Zydzi i
      handel polski". Centralnym faktem psychogospodarczym lat okupacji jest na
      pewno znikniecie z handlu i posrednictwa milionowej masy zydowskiej.
      Znikniecie, kiedy dzisiaj liczyc trzeba niedobitków, definitywnie i
      ostatecznie. Natomiast faktem mniej znanym, chociaz równie waznym, jest próba
      inercyjnego i automatycznego wejscia zywiolu polskiego na miejsce opuszczone
      przez Zydów. Dlatego nazywam to wejsciem inercyjnym i automatycznym, poniewaz
      caly ten proces, mówiac krótko i brutalnie, mial ze strony wchodzacych na
      puste miejsce taki obraz: na miejsce nieochrzczonych ochrzczeni, ale z cala
      ohyda psychologiczna: kanciarze, handlarze, wyzyskiwacze. Psychologia
      zwiazana z funkcja spoleczna, a nie przynaleznoscia narodowa. Cala
      radosc "trzeciego stanu" sprowadza sie wlasciwie do nadziei: nie ma Zydów,
      wejdziemy na ich miejsce niczego nie zmieniajac, a wszystko dziedziczac z
      nalogów, które narodowi moralisci uwazali za typowe dla psychiki zydowskiej,
      ale tym razem bedzie to narodowe. Cechy cacy i tabu. Pominie tu pani ten
      fragment wywodów Kazimierza Wyki, gdzie zawarta jest obrona zydowskiego stanu
      posiadania w ekonomice dawnej i przedwojennej Polski. Czytajmy na stronie
      157. Powiedzmy wyraznie: nieszczesciem polskiego zycia gospodarczego nie bylo
      to, ze wszedzie, od straganu po najwiekszy bank, przodowali w nim Zydzi.
      Nieszczesciem bylo to, ze procesa gospodarczo-handlowe byly u nas wylaczone z
      normalnej tkaniny zycia panstwowego. Kontaktowaly z nia tylko podatkiem,
      wymykaly cyganstwem oraz przekupstwem.

      Hanna Krall: A nie sadzi pan, panie profesorze, ze ten wlasnie dystans od
      tego co pan nazwal "tkanina moralna zycia panstwowego" byl wlasnie na reke
      tym wszystkim, którzy w Polsce wladali "od straganu az do najwiekszego
      banku".

      Bronislaw Gieremek: Podzielam pani poglad, ale ja referowalem poglad Wyki,
      który w interesujacej nas materii przechodzi na stronie 158 do sedna swego
      wywodu, bynajmniej nie o teoretycznym znaczeniu. Potepia mocno Polaków, ze
      siegneli po spadek po wymordowanych Zydach, acz w potepieniu tym jest
      ogromna przesada, bo mienie Zydów zrabowali Niemcy, a Polacy, jesli k
    • cyber.nomad szanuje Pana ale nie zgadzam sie z 15.02.05, 12:06
      Pana stanowiskiem. Gdzie Pan byl jak R.M. roslo w sile, teraz jak zaatakowano
      Pana personalnie poczul sie Pan obrazony. Dla mnie R.M. ma taka sama konotacje
      jak Urban. Demokracja ma to do siebie ze daje kazdemu wolność slowa, jesli
      poczul sie Pan obrazony to prosze w sadzie walczyc o swoje dobre imie. To jest
      Panska prywatna wojna, zycze powodzenia.
      Wierze w Polska demokracje, ona sobie poradzi nie tylko ze skrajnosciami ale
      takze skrywana skrzetnie prawda o PRL-u.

      Zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
    • gm Re: zlikwidowac to radio 15.02.05, 12:16
      ma pan duzo racji to jest banda ooszolomow tym radiem powinnien zajac sie
      prokurator wladze kosciola sluchalem pana wywiadu w tym radiu
      ludzie dzwonia za granicy i uwazaja sie za wielkich patriotow jak oni to
      kochaja polske odzegnuja od uE itp tylko sami uciekli za wygodami jak trzeba
      bylo walczyc o polske i teraz taki jeden z drugim zdwoni i ma cokolwiek do
      powiedzenia? szczyt obludy
    • zaczepialski Szanowny Panie Prezydencie WAŻNE 15.02.05, 12:17
      1. Pańska ocena Radia Maryja choć mocno spóźnona jest jak najbardziej słuszna
      2. Pańska ocena Lustracji jest dziwnie niejednoznaczna - tak - ale...... My Polacy mamy prawo do wiedzy historycznej o czasach PRL-u, mamy prawo wiedzieć do jakich działań skłonna była SB PZPR oraz niektórzy przekupieni działacze Solidarności. Dowiedźmy się w końcu kto był OK a kto NIEOK
      3. Proszę nie wracać do polityki i ocalić resztkę Swojego bohaterskiego wizerunku tak nadwątlonego przez uczestnictwo w polityce lat 90-tych. Proszę zostawić politykę chociażby własnemu synowi i jego pokoleniu. Bez tej zmiany pokoleniowej nadal będziemy dreptać w bagnie przełomu. Może Pan swoją postawą i jasna deklaracja rozpocząć przemianę pokoleniową władzy w Rzeczpospolitej :-))). Pokolenie lat 40,50-tych przewróciło system - a następne pokolenia muszą go podnieść z ruin.
      Pozdrawiam życząc zdrowia i refleksji podkreslając że jestem z pokolenia ur. w latach 70-tych
    • r0b0l do P. Lecha 15.02.05, 13:14
      Szanowny Panie
      późno ale nareszcie się Pan odezwał

      Zarzucają Panu to i owo, nie wnikam czy słusznie czy nie, w dużej mierze wynika
      to z niedojrzałości narodu: objawy są jak widać, niemal pełna komuna od nowa
      zamiast Rzeczypospolitaj rzyć pospolita z której uciekają kto może a inni się
      okopali i czekają na cud. Jeszcze inni by może coś zrobili ale po co?
      Straciliśmy nadzieję i czekamy na objawienie. Albo na kolejny Pański skok przez
      plot
      Ratunku
      Powyższym nie włażę Panu w d..., ja tylko nienawidzę czerwonych a na wszelkiej
      prawicy się zawiodłem
    • lewa.noga.pawiana Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 13:30
      Wszystko pięknie i ładnie, nie lubimy radiomaryjnych i tak dalej, ale dlaczego
      to wszystko jest, kurde, podczepione pod modlitwę Górali o zdrowie
      papieża JP II?????
      Panie Prezydencie, ni cziorta nie kumam.
    • citisus Szanowny Panie Prezydencie a może by tak na temat 15.02.05, 13:32
      ... czyli o zdrowiu Papieża i góralach na Jasnej Górze ???

      Jeśli chciał by Pan niezależne homilie wygłaszać to prosimy w osobnym wątku
      na Forum Wiadomości to zrobić.

      Bo na forum panują pewne reguły i zasady, których staramy się przestrzegać.
      Wrazie konieczności proszę zwrócić się o krótkie przeszkolenie do
      administracji portalu.

      pozdrawiam
      • andrzejg Re: Szanowny Panie Prezydencie a może by tak na t 15.02.05, 13:42
        citisus napisał:

        > ... czyli o zdrowiu Papieża i góralach na Jasnej Górze ???
        >
        > Jeśli chciał by Pan niezależne homilie wygłaszać to prosimy w osobnym wątku
        > na Forum Wiadomości to zrobić.


        a w sąsiednim watku o lisicie L.Wałęsy tłok....co racja ,to racja.Też przypadkiem tu wszedłem.


        A.

        P.S.
        Cześc Citisusie.
        Jednak nałóg?

        • citisus Re: Szanowny Panie Prezydencie a może by tak na t 15.02.05, 14:00
          andrzejg napisał:

          > Cześc Citisusie.
          > Jednak nałóg?

          Witam, raczej z rzadka i jeśli to tylko tu.
          Aq zrobił się zupełnie niestrawny
          • andrzejg Re: Szanowny Panie Prezydencie a może by tak na t 15.02.05, 17:23
            citisus napisał:

            > andrzejg napisał:
            >
            > > Cześc Citisusie.
            > > Jednak nałóg?
            >
            > Witam, raczej z rzadka i jeśli to tylko tu.
            > Aq zrobił się zupełnie niestrawny


            Pojawiaj się częściej,bo lubię się z Tobą kłócić...
            :)

            A.
    • kaszub11 Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 14:03
      Wałęsa bardzo pragnie rozgrzeszenia i akceptacji za wystąpienie przeciwko
      Radiu, za stanięcie w jednym szeregu z Urbanem, Barańskim, Frasyniukiem,
      Owsiakiem. Wie, że błądzi, ale nie ma wyjścia, bo boi się o swoją agenturalną
      przeszłość. I tak stał się mimowolnie najlepszym przykładem na konieczność
      lustracji, gdyż widać, do czego są zdolni ludzie, żeby na siłę podtrzymywać
      swój mit nieskalanego wojownika. W Trójmieście nikt mu specjalnie nie wierzy,
      lecz z pragmatyki nie tępimy go. Ja pamiętam go z lat siedemdziesiątych, gdzie
      reprezentował Kuronia i Michnika (był ich "sierżantem"), wtedy uważaliśmy go za
      agenta korowców. To, że jeszcze coś ma na sumieniu (Bolek) potwierdzała jego
      walka o nie ujawnianie teczek, i ciągłe popieranie czerwonych (lewa noga).
      Czasem wydaje mi się, że on po prostu nie rozumie, że przez całe dorosłe życie
      był narzędziem, bądź bezpieki, bądź korowców - uwierzył w swoją wielkość i
      mądrość. I teraz znów będą go "ładować" jaki to mądry i uczciwy, znowu
      będzie "wielkim wojownikiem". A ja myślę, że powinien się zastanowić, (jeżeli
      potrafi) przez chwilę i spojrzeć, kogo zwalcza, z kim mu po drodze. Wystarczy
      tylko poczytać trochę postów.
      • gini Re: Panie byly prezydent 15.02.05, 14:55
        Znowu, pan wzmacnia te lewa ,noge?
        Juz ja pan wzmocnil dostatecznie w swoim czasie, i smutne efekty tego
        widac.Afera goni afere, a pan szatana dostrzega w RADIU MARYJA.
      • www.oskar_klb Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 19:01
        W odpowiedzi na Pana inwektywy pod adresem Lecha Wałęsy pragnę Pana
        poinformowć,że Lecha Wałęsę zna nie tylko Trójmiasto i nie tylko Polska, ale
        zna go cały świat.W przeciwieństwie do Pana Lech Wałęsa jest wielkim
        człowiekiem, a o Panu słyszał tylko sołtys z Pańskiej wioski i szef ORMO z
        pobliskiego posterunku. Dzięki Lechowi Wałęsie może Go Pan teraz bezkarnie
        obrażać,a w czasach "komuny"siedział Pan wystraszony w łazience i obrażał Pan
        co najwyżej swoją żonę.Tacy mali ludzie jak Pan w czasie wojny kolaborowali z
        Niemcami, za komuny budowali "drugą Polskę", a teraz obrażają Lecha Wałęsę i
        innych uczciwych Polaków.Życzę Panu leczenia kompleksów wraz z ojcem Rydzykiem
        i jemu podobnym. Uczciwi ludzie nie ukrywają się pod pseudonimem, ale mają
        odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem.
        Stanisław Zatylny
    • elfhelm gratulacje Panie Prezydencie! 15.02.05, 14:55
      mocne głosy są nam potrzebne. wolnej Polski nie tworzyli Wyszkowski, Łysiak,
      Bender, Rydzyk i Giertych. trzeba bronić tego co dobre. ważny głos, dziękuję!
      • gini Re: gratulacje Panie Prezydencie! 15.02.05, 15:00
        elfhelm napisał:

        > mocne głosy są nam potrzebne. wolnej Polski nie tworzyli Wyszkowski, Łysiak,
        > Bender, Rydzyk i Giertych. trzeba bronić tego co dobre. ważny głos, dziękuję!

        Ta dzieki wydatnej pomocy pana bylego prezydenta, beda ja tworzyli ludzie
        honoru, Kiszczaki, Urbany,Jaruzelskie , a rzadzic nami beda esbeki, i kapusie .
    • agtom1 Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 15:02
      Panie Wałęsa co to ma znaczyć taki szum podniesiony przez pana na temat tej
      audycji w radiu i telewizji Rydzyka.
      Dziwię się że pan podnosi taki :rwetes: na tą audycje i na przedstawianą tam
      argumentacje na pana temat.
      Przecież jeśli to jest nieprawda to cnotą oczernianego jest milczenie,a pan
      strasznie się awanturuje i pokazuje swoją już dawno przez bardziej rozgarniętą
      częśc społeczeństwa-pyche i niekompetencje.
      Czy pan jest naprwdę takim gorliwym katolikiem że nierozumie pan że wszystko co
      jest związane z klerem rzymsko-katolickim to obłuda,fałsz i walka tylko o rząd
      dusz.
      Wychowywanie i ślepe ofiarowywanie się tej ideologi prowadzi do otumanienia
      ludzkiego umysłu i inteligencji.
      Takie właśnie postępowanie dziś właśnie prezentuje i pan i pan Rydzyk.
      Wcześniej pan mu świetnie przyklaskiwał gdy trzeba było uderzać w komune,-
      wysyłaliście do otumanionych słuchaczy tej szyderczej stacji wiele
      nieprawdy,fałszywych oskarzeń na wielu innych ludzi i wiele innych zjawisk
      które się w Polsce wydarzały.
      Tak pan jak i pana Solidarnośc gdy powstawała przed 1970r walcząc z
      komunistycznym ustrojem używaliście wiele nieprawdy w okresie walki z tym
      ustrojem tak teraz niech pan sie nie dziwi że znów ktoś używa tych samych
      sposobów do walki z panem.Pan otworzył tą puszke Pandory.
      Pan niewie jakie na temat Solidarności i pana osobiście jest odczucie w zwykłej
      szarej masie ludzkiej którą pan tak sprytnie oszukiwał gdy trwała walka z
      komuną.Wiele tamtych pomówień na tamten ustroj nie pokrywały się z
      rzeczywistością,brakowało obiektywizmu i rzetelności.To poprostu był dla was
      tylko cel który uświęcał środki i dziś pan sam padł tego ofiarą.
      Gdyby w tamtym czsie był pan obiektywny rzetelny i we właściwych proporcjach
      przedstawiał to co było niewłaściwe,obrzydliwe,niedemokratyczne-to dzisiąj
      byłby pan dożywotnim prezydentem.
      I nieprawda że aby to było realne potrzebował pan zaplecza którego jak pan się
      teraz tłumaczy nie posiadał w tym okresie-nic by panu nieprzeszkodziło bo
      pańskim zapleczem byłby naród ten naród który w pana uwierzył w latach 1970-
      1989,i jak trzeba by było to ten naród by pana obronił,tak jak wygonił komune z
      Polski,bo przecież naród tego dokonał a nie pan lub panu podobni.
      Ale co?- naród nakarmiony w czasie tej walki wieloma niepradziwymi i obłudnymi
      obiecankami między nimi 21-postulatami,po wywalczeniu już tego przyczółka
      demokracji,zauważył że znalazł swoją ręke w nocniku i zostalł perfidnie przez
      was oszukany że te wszystkie banały którym był karmiony przez was to mrzonki.
      I niech pan nietłumaczy że gdyby ludzie w pana jeszcze troche ufali to by pan
      dokonczył to co pan obiecywał ludziom w walce.
      Niemogł by pan tego dokończyć bo pan z róznych przyczyn niemógł się z tego
      wywiązać a to dlatego że pan wiedział że jest pan tylko narzędziem w czyiś
      rękach.I niech pan niekreuje się na bożka tej rewolucji bo był pan tylko
      instrumentem tego bożka.
      Tylko ludzie prości ludzie,którzy mieli jakies doświadczenie życiowe szybko
      zrozumieli co były te piękne obiecanki warte w czasie trwania rewolucji.
      Niewarto już wspominać czsu pana prezydentury a to z tego powodu że to już było
      tylko tzw: trzepanie się ryby w sieci a pan byl tą rybą.
      Obstawił pan się klakierami karierowiczami którzy pana dalej otumaniali tak jak
      kiedyś otumaniali pana zachodni mocodawcy,tak teraz otumaniali pana nasi
      klakierowicze na uslugach innych.
      Pan niemając własnej haryzmy,zostając czyimś dłuznikiem musiał pan tak tanczyć
      jak panu grali inni,od czasu do czasu jakiegoś bąka pan puścił temu w dalszym
      ciągu oszukiwanemu narodowi/a to 100 mil.,a to skarpetki i wiele innych
      dyndyrałów na które ludzie już nie dali się nabrać a to z głownie z tego powodu
      że ludzie oprócz dresów mają także ROZUM,a pan myślał że mają tylko DRESY.
      Przetrwonił pan całe olbrzymie zaufanie ogromnej masy prostych ludzi i
      przyszedł rok 1995 i dostał pan aut.
      Tak pana wykreowali pańscy dawni klakierzy w tym także dla pana największy
      autorytet -papież.
      To co pan póżniej i teraz robi to już jest rechot historii,te niby pańskie
      pseudo działania to już jest danina ktorą panu dają wielcy tego świata z której
      to po cichu oni się śmieją z naiwniaka.
      Powinien pan panie Wałesa być już cichutko,położyć się na kocyku,lub iść na
      rybki-bo panu już nikt nie uwierzy nawet gdyby pan spłodził jeszcze jednego
      zbawiciela.
      Niech pan opiepsza Rydzyka że bez pana pozwolenia chce panu wyczyścić bud ktory
      pan ma za paznokciami.
      Ten brud to FAREZEUSTWO.
      Tak pana kler wybąblował. pa.pa.

    • jblpro Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 15:09
      Witam Panie Prezydencie!!!
      I taka widze role panie Leszku. W koncu nie ma drugiej osoby na swiecie, ktora mialaby taki autorytet i moglaby wplywac dostatecznie skutecznie na srodowiska polonijne. Prosto i cietym jezykiem. W pewnych sprawach nie ma co mietolic. Tylko niech Pan nie mysli Panie Prezydencie o powrocie do polityki!!! Tutaj jest Pan bardziej potrzebny. Pozdrawiam
      • beldin Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 16:24
        Wczoraj oglądałem program Moniki Olejnik i do dzisiaj sie nie moge otrzasnac ze
        zdziwienia. Nie moge sie nadziwic ze tak powazny czlowiek jak Lech Kaczynski
        liczy na poparcie tej faszystowskiej rozglosni. Panie Kaczynski pomimo swego
        tchurzliwego zachowania i tak nie ma pan szans na poparcie ojca Rydzyka a
        stracil Pan moje i sadze ze nie tylko moje. No chyba ze zblizy sie pan
        calkowicie z pogladami do Wrzodaka, Maciarewicza i im podobnych fanatycznych
        blaznow.
        • gini Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 16:35
          beldin napisał:

          > Wczoraj oglądałem program Moniki Olejnik i do dzisiaj sie nie moge otrzasnac
          ze
          >
          > zdziwienia. Nie moge sie nadziwic ze tak powazny czlowiek jak Lech Kaczynski
          > liczy na poparcie tej faszystowskiej rozglosni. Panie Kaczynski pomimo swego
          > tchurzliwego zachowania i tak nie ma pan szans na poparcie ojca Rydzyka a
          > stracil Pan moje i sadze ze nie tylko moje. No chyba ze zblizy sie pan
          > calkowicie z pogladami do Wrzodaka, Maciarewicza i im podobnych fanatycznych
          > blaznow.


          Za to panu Walesie co raz blizej do Urbana .
    • lolo11 Na temat Panie L.W. 15.02.05, 16:45
      Czy nie pomylil pan watkow? Co pana wypocina maja wspolnego z artkulem pod
      ktorym pan sie wypowiada.
    • monopol Wyrażam poparcie Panie Prezydencie... 15.02.05, 17:38
      ...dla Pana krytycznych poglądów wobec Radia Maryja. Działalność tej rozgłośni
      opiera się na kłamstwie, nienawiści i fałszowaniu historii. Cieszę się, że Pan -
      osoba o tak dużym autorytecie - powiedział w końcu wyraźnie, że ojciec Rydzyk
      i jego goście prezentują postawę wrogą wobec ludzi uczciwych, również wobec
      bohaterów walczących przez lata z komuną.
      • monopol A wątek rzeczywiście założył Pan w złym miejscu 15.02.05, 17:42
        Należy korzystać z linku "załóż nowy wątek". Pan tymczasem skomentował artykuł
        na inny temat. Oczywiście to drobna pomyłka i początkującym forumowiczom mogła
        się przytrafić:)
        • andrzejg Re: A wątek rzeczywiście założył Pan w złym miejs 15.02.05, 17:45
          monopol napisał:

          > Należy korzystać z linku "załóż nowy wątek". Pan tymczasem skomentował
          artykuł
          > na inny temat. Oczywiście to drobna pomyłka i początkującym forumowiczom
          mogła
          > się przytrafić:)
          >

          To masz nadzieję ,że Lech Wałęsa zagości u nas na stałe???
          To będzie kłopotliwe dla wielu,a to dlatego ,że on nie jest anonimowy.
          Czyli w dyskusji z nim należłoby sie przedstawić.

          A.
          • monopol Re: A wątek rzeczywiście założył Pan w złym miejs 15.02.05, 17:49
            andrzejg napisał:

            > To masz nadzieję ,że Lech Wałęsa zagości u nas na stałe???
            > To będzie kłopotliwe dla wielu,a to dlatego ,że on nie jest anonimowy.
            > Czyli w dyskusji z nim należłoby sie przedstawić.

            Na stałe to pewnie nie zagości. Tak sobie zażartowałem, żeby Lech nie myślał,
            że powieszenie wątku w złym miejscu to taka ogromna wpadka. Każdemu z nas, nie
            tylko na początku forumowej działalności, zdarzały się podobne błędy.
            Przedstawiać się nie musimy. Podanie swojego nazwiska jest dobrowolne. Noo...
            Niekiedy bywa tak, że nasze nazwisko podaje na forum ktoś inny. Tak na
            Aktualnościach ( niestety ) bywało...
            • gini Re:Monopolu gratuluje 15.02.05, 17:51
              Wreszcie masz autorytet na swoim wlasnym poziomie .
              • andrzejg Re:Monopolu gratuluje 15.02.05, 17:57
                gini napisała:

                > Wreszcie masz autorytet na swoim wlasnym poziomie .


                oj
                a może masz coś konkretnego?

                A.
                • gini Re:Monopolu gratuluje 15.02.05, 17:59
                  andrzejg napisał:

                  > gini napisała:
                  >
                  > > Wreszcie masz autorytet na swoim wlasnym poziomie .
                  >
                  >
                  > oj
                  > a może masz coś konkretnego?
                  >
                  > A.


                  A to jeszcze za malo?To jest wlasnie konkret .
                  • andrzejg Re:Monopolu gratuluje 15.02.05, 18:00
                    gini napisała:

                    > andrzejg napisał:
                    >
                    > > gini napisała:
                    > >
                    > > > Wreszcie masz autorytet na swoim wlasnym poziomie .
                    > >
                    > >
                    > > oj
                    > > a może masz coś konkretnego?
                    > >
                    > > A.
                    >
                    >
                    > A to jeszcze za malo?To jest wlasnie konkret .

                    NIe
                    To jest atak personalny dyskwalifikujący w rozmowie

                    A.
              • monopol Dzięki Gini 15.02.05, 17:59
                Nie wstydzę się szacunku dla Lecha Wałęsy. Nie mam czego. Potrafię mianowicie
                dostrzec, co naprawdę były prezydent zrobił dla Polski. Czy chcesz tego czy
                nie, jego udział w uwaleniu komuny jest wielki. I nie skreślisz tego faktu z
                historii, niezależnie od tego jak oceniasz sposób bycia, elokwencję czy
                inteligencję Lecha.
                • gini Re: Dzięki Gini 15.02.05, 18:04
                  monopol napisał:

                  > Nie wstydzę się szacunku dla Lecha Wałęsy. Nie mam czego. Potrafię mianowicie
                  > dostrzec, co naprawdę były prezydent zrobił dla Polski. Czy chcesz tego czy
                  > nie, jego udział w uwaleniu komuny jest wielki. I nie skreślisz tego faktu z
                  > historii, niezależnie od tego jak oceniasz sposób bycia, elokwencję czy
                  > inteligencję Lecha.
                  >
                  Jakie uwalenie komuny?Nie widzisz jeszcze, ze to wlasnie komuna caly czas
                  rzadzi?
                  A jezeli juz, to jego udzial polegal na tym, ze wybrali go sposrod siebie tacy
                  sami ludzie ludzie, ktorych wklad byl czesto o wiele wiekszy, a on im wzmacnial
                  lewa noge .
                  On dzis ma dobrze, a oni zdychaja z glodu .
                  Poczytaj sobie dzisiejsza RZEPE, zobacz jak dobrze jest Polakom .
                  • monopol Nadajesz jak jakiś lewicowy Lepper czy Giertych 15.02.05, 18:11
                    Oni powtarzają toczka w toczkę to samo. Ludzie zdychają z głodu, III RP jest
                    beznadziejna, komuna nadal panuje ( dzięki Wałęsie między innymi ).
                    To populistyczne pierdoły na użytek mas. Takie własnie gadanie przypomina jako
                    żywo komunę.
                    Nie prezydentura Wałęsy to okres jego chwały, ale czas Solidarności, wielkiego
                    narodowego zrywu.
                    I jeszcze czas pokojowego odebrania władzy komunistom bez rozlewu krwi.
                    Powrót komunistów do władzy to nie wina Lecha. Komunistów wybrali ludzie w
                    wolnych wyborach.
                    • gini Re: Nadajesz jak jakiś lewicowy Lepper czy Gierty 15.02.05, 18:18
                      monopol napisał:

                      > Oni powtarzają toczka w toczkę to samo. Ludzie zdychają z głodu, III RP jest
                      > beznadziejna, komuna nadal panuje ( dzięki Wałęsie między innymi ).
                      > To populistyczne pierdoły na użytek mas. Takie własnie gadanie przypomina
                      jako
                      > żywo komunę.
                      > Nie prezydentura Wałęsy to okres jego chwały, ale czas Solidarności,
                      wielkiego
                      > narodowego zrywu.
                      > I jeszcze czas pokojowego odebrania władzy komunistom bez rozlewu krwi.
                      > Powrót komunistów do władzy to nie wina Lecha. Komunistów wybrali ludzie w
                      > wolnych wyborach.
                      >
                      KOMENTARZ

                      Pomóc wyjeżdżającym do pracy


                      Co piąty Polak pracujący już teraz legalnie w krajach Unii, głównie w Wielkiej
                      Brytanii, pada ofiarą nadużyć i wyzysku - alarmują tamtejsze związki zawodowe.
                      Związki te mogą mieć interes w zniechęcaniu Polaków do wyjazdów, bo są oni
                      konkurencją na rynku pracy. Nie można jednak wykluczyć, że chcą też pomóc.
                      Przygotowany na ich zamówienie raport zawiera szokujące przykłady, aż do
                      pozbawiania wynagrodzenia lub nawet dręczenia fizycznego. Polacy są tam często
                      źle traktowani przede wszystkim dlatego, że w większości są bezbronni.

                      Problem nie dotyczy z pewnością pewnej liczby wysoko kwalifikowanych
                      specjalistów, którzy też do pracy wyjechali. Ci znają języki, są obyci w
                      świecie, pojechali, by dużo zarobić, a nie dlatego, że umierali z głodu. Rzecz
                      dotyczy słabo wykwalifikowanych robotników, często bezrobotnych, którzy
                      wierząc, że jadą niemal do raju, chwytają się przysłowiowej brzytwy. Nie znają
                      języków, są bez pieniędzy, nie umieją się poruszać w tamtym świecie, nie wiedzą
                      nawet, że są tam sposoby obrony przed tym, co ich spotyka. Prawdopodobnie
                      gotowi są godzić się z płacami niższymi niż dla miejscowych, podobnie jak w
                      poprzednich dziesięcioleciach masowo pracujący w bogatszych krajach Hiszpanie
                      czy Portugalczycy. W końcu dlatego są tam dobrze widziani. Ale nie ma powodu,
                      by byli dręczeni i nie dawali sobie rady.

                      Dlatego trzeba im pomóc. Wyjazd na Zachód to nadal szansa dla wielu osób i
                      rodzin na wyrwanie się z beznadziejnej sytuacji i stanięcie na nogi. Już sama
                      wola wyjazdu świadczy o chęci wzięcia odpowiedzialności za swój los. Ci ludzie
                      na pomoc zasługują. W Polsce powinny powstać programy pomocy dla wyjeżdżających
                      do pracy. Trzeba ich uczyć języka, dostarczać informacji o kraju przeznaczenia,
                      instruować co do praw i sposobów obrony. To dobre zadanie dla organizacji
                      pozarządowych. Ale przede wszystkim dla samorządów i państwa. Choćby w ramach
                      budżetu i struktur służących zwalczaniu bezrobocia. Będą to wyjątkowo dobrze
                      wydane pieniądze.

                      Bogumił Luft


                      O tym jak sie zyje ludzio, mozna przeczytac w kazdej gazecie, pod warunkiem, ze
                      sie czyta gazety, jak sie nie czyta to sie nie wie naturalnie.
                      Trzymilionowe bezrobocie, rejony nedzy, strajki w sluzbie zdrowia, to dla
                      Monopola jest populizm, i nie nalezy nic z tym robic.
                      Komuchow wybrali ludzie, zgoda, ale Walesa i Michnik stworzyli im warunki by
                      mozna bylo ich wybrac.
                      Czas solidarnosci, to byl czas tysiecy ludzi, nie Walesa organizowal ten ruch,
                      on wjechal po prostu na szczyt, na plecach tych tysiecy, ktore dzis musza
                      szukac pracy za granica, i taka jest prawda .
                      Tylko trzeba posiadac troche wiecej szarych komorek niz Ty i Walesa by o tym
                      wiedziec.
                      • andrzejg czytałem nawet z zainteresowaniem 15.02.05, 18:23
                        aż do tego momentu.
                        Znów atak personalny.
                        Merytorycznie proszę.

                        A


                        gini napisała:

                        > Tylko trzeba posiadac troche wiecej szarych komorek niz Ty i Walesa by o tym
                        > wiedziec.
                        >
                      • monopol No, Ty się do LPR zapisałaś chyba... 15.02.05, 18:40
                        gini napisała:

                        > O tym jak sie zyje ludzio, mozna przeczytac w kazdej gazecie, pod warunkiem,
                        ze
                        >
                        > sie czyta gazety, jak sie nie czyta to sie nie wie naturalnie.

                        Ty wiesz gó.. w gruncie rzeczy Gini, bo żyjesz w pewnym oddaleniu od biedy
                        polskiej. Ja widzę ją na własne oczy właściwie codziennie. Gwarantuję Ci, że
                        takiej biedy, jaką ja tu widziałem, Ty nawet sobie nie wyobrażałaś.
                        To tyle w ramach komentarza na temat mojej wiedzy o biedzie.
                        A wiedza ta nie zmienia mojego stosunku do Lecha Wałęsy.

                        > Trzymilionowe bezrobocie, rejony nedzy, strajki w sluzbie zdrowia, to dla
                        > Monopola jest populizm, i nie nalezy nic z tym robic.

                        Trzeba robić Gini, robić a nie gadać. I wielu jest takich ludzi, którzy robią
                        właśnie. Dzięki nim Polska rozwiją się i nie zgodzę się nigdy na zanegowanie
                        III RP. W tym kraju od 16 lat, odkąd upadła komuna, zmieniło się na lepsze
                        znacznie więcej niż na gorsze.

                        > Komuchow wybrali ludzie, zgoda, ale Walesa i Michnik stworzyli im warunki by
                        > mozna bylo ich wybrac.

                        Pierdu, pierdu - Rydzykowe gadki.

                        > Czas solidarnosci, to byl czas tysiecy ludzi, nie Walesa organizowal ten
                        ruch,
                        > on wjechal po prostu na szczyt, na plecach tych tysiecy, ktore dzis musza
                        > szukac pracy za granica, i taka jest prawda .

                        Dlatego też właśnie Wałęsa i Michnik siedział w pierdlu, by wjechać na szczyt.
                        Zamazuje Ci się w pamięci prawdziwy obraz przeszłości Gini, za dużo słuchasz
                        Giertycha, podatna jesteś na jad sączony w mediach przez fałszerzy historii.

                        > Tylko trzeba posiadac troche wiecej szarych komorek niz Ty i Walesa by o tym
                        > wiedziec.

                        Nie ilość jest ważna, ale jakość. A ona zależna jest od umiejętności
                        wykorzystania połączeń między szarymi komórkami, od przepływu impulsów
                        elektrycznych przez właściwe synapsy. To pozwala kojarzyć fakty i nie zapominać
                        wydarzeń z przeszłości. Tego Ci właśnie brakuje Aniu. Pa.
                        • bocian4 Re: No, Ty się do LPR zapisałaś chyba... 18.02.05, 15:48
                          Po co ktoś kto ma rozum, dyskutuje z kimś takim jak gini. Przeczytałem jej
                          wypowiedzi i jest to ciagły bełkot. Właściwie pasowała by do Rydzyka.
                          CO do 3 milionowego bezrobocia - wszem i wobec wiadomo że jest ono silnei
                          zawyzone i prawdziwie bezrobotnych jest koło miliona mniej (co zresztą ukazało
                          sie jakieś 2 tygodnie temu w Rzepie na którą ten geniuszek się powołuje).
                          Bezrobocie o którym mówimy... he, he, he. Chciałem zatrudnic kilka osób płacąc
                          im 1700 PLN neto na rękę. Znalazłem 2 dobre osoby i po tygodniu zadzwonilem ze
                          maja pracę. Powiedziały mi ze przez ten tydzien sie zarejestrowały w UP jako
                          bezrobotne i nei chce im sie juz pracować. I takich przypadków znam masy.
                          Nie przeczę ze spora częśc dotyka nędza, ale bardzo często nawet nikt nei
                          próbuje jej zwalczać. Jest to vegetacja z wyboru. Ale co może na ten temat
                          wiedzieć ktos kto żyje w B?
              • maretina Re:Monopolu gratuluje 15.02.05, 19:18
                gini napisała:

                > Wreszcie masz autorytet na swoim wlasnym poziomie .
                martwil;abym sie, gdyby znalazl autorytet na Twoim poziomie.
                naprawde nie masz nic dobrego do powiedzenia Prezydentowi włęsie? naprawde
                Twoim zdaniem nic dobrego nie zrobil? to chyba przespalas cala komune.

                nie lubie jak byle kto czepia sie mojego meza:)
                odczep sie od monopola:)))))))
                • maretina przepraszam za błąd w nazwisku Prezydenta Wałęsy/n 15.02.05, 19:20
                • gini Re:Monopolu gratuluje 15.02.05, 19:20
                  maretina napisała:

                  > gini napisała:
                  >
                  > > Wreszcie masz autorytet na swoim wlasnym poziomie .
                  > martwil;abym sie, gdyby znalazl autorytet na Twoim poziomie.
                  > naprawde nie masz nic dobrego do powiedzenia Prezydentowi włęsie? naprawde
                  > Twoim zdaniem nic dobrego nie zrobil? to chyba przespalas cala komune.
                  >
                  > nie lubie jak byle kto czepia sie mojego meza:)
                  > odczep sie od monopola:)))))))
                  >
                  Sluchaj maretino, ja sie nie czepiam twojego meza , ja rozmawiam na forum z
                  kims kto sie zalogowal monopol, i malo mnie obchodzi czyj to maz .%Meza mam
                  swojego .
                  • maretina Re:Monopolu gratuluje 15.02.05, 19:36
                    no, ale pojechalas! tylko do zartu umialas sie odniesc? a do reszty juz nie?
                    • gini Re:Monopolu gratuluje 15.02.05, 19:43
                      maretina napisała:

                      > no, ale pojechalas! tylko do zartu umialas sie odniesc? a do reszty juz nie?


                      To co mialam do powiedzenia w sprawie Walesy juz powiuedzialam wczesniej, nie
                      lubie sie powtarzac, ale raz jeszcze .Takich Walesow byly tysiace niektorzy
                      nawet zgineli , o czym zapominasz, niektorzy dzisiaj sa bezrobotni, nie maja na
                      chleb, a robili dokladnie to samo co Walesa.
                      No moze nie romansowali z komuchami przy okraglym stole i w Magdalence .
                      • monopol Gini, tym razem ja gratuluję 15.02.05, 19:59
                        gini napisała:

                        > To co mialam do powiedzenia w sprawie Walesy juz powiuedzialam wczesniej, nie
                        > lubie sie powtarzac, ale raz jeszcze .Takich Walesow byly tysiace niektorzy
                        > nawet zgineli , o czym zapominasz, niektorzy dzisiaj sa bezrobotni, nie maja
                        na
                        >
                        > chleb, a robili dokladnie to samo co Walesa.
                        > No moze nie romansowali z komuchami przy okraglym stole i w Magdalence .

                        Tak Gini, a w ogóle ten Wałęsa to jest Żyd, który działał na szkodę biednych
                        Polaków. Na szczęście jest jeszcze Roman Giertych, Liga Polskich Rodzin i
                        Młodzież Wszechpolska ( założyłaś już w Belgii komórkę tej wspaniałej
                        organizacji? ) - oni wszyscy uratują ten kraj od zepsucia i założą IV
                        Rzeczpospolitą. Wówczas Gini powróci do Polski, do swojego ulubionego kraju
                        rozliczeń z zafałszowaną przeszłością, do kraju nienawiści i ksenofobii, do
                        kraju już właściwie faszystowskiego. Taki jest właśnie kraj, którego Gini
                        oczekuje. Gratuluję wyboru.
                        • gini Re: monopol przestan manipulowac 16.02.05, 10:17
                          monopol napisał:

                          > gini napisała:
                          >
                          > > To co mialam do powiedzenia w sprawie Walesy juz powiuedzialam wczesniej,
                          > nie
                          > > lubie sie powtarzac, ale raz jeszcze .Takich Walesow byly tysiace niektor
                          > zy
                          > > nawet zgineli , o czym zapominasz, niektorzy dzisiaj sa bezrobotni, nie m
                          > aja
                          > na
                          > >
                          > > chleb, a robili dokladnie to samo co Walesa.
                          > > No moze nie romansowali z komuchami przy okraglym stole i w Magdalence .
                          >
                          > Tak Gini, a w ogóle ten Wałęsa to jest Żyd, który działał na szkodę biednych
                          > Polaków. Na szczęście jest jeszcze Roman Giertych, Liga Polskich Rodzin i
                          > Młodzież Wszechpolska ( założyłaś już w Belgii komórkę tej wspaniałej
                          > organizacji? ) - oni wszyscy uratują ten kraj od zepsucia i założą IV
                          > Rzeczpospolitą. Wówczas Gini powróci do Polski, do swojego ulubionego kraju
                          > rozliczeń z zafałszowaną przeszłością, do kraju nienawiści i ksenofobii, do
                          > kraju już właściwie faszystowskiego. Taki jest właśnie kraj, którego Gini
                          > oczekuje. Gratuluję wyboru.
                          >
                          > Napisales cos tam i dyskutujesz sam ze soba.
                          Ja pisalam jedynie o tym, ze Walesa robil to samo, co wielu innych.
                          Gratulujesz mi jakiegos wyboru, ktorego dokonales za mnie , wiec to raczej
                          tobie naleza sie gratulacje .
          • lolo11 Re: A wątek rzeczywiście założył Pan w złym miejs 15.02.05, 17:51
            Czy tu bedzie na stale? To zalezy od honorarim jakie mu Michnik obiecal. Cos
            sie wydaje ze to wlasnie jemu odcieto zrodlo dolarow, ze sie wzial za prace
            chalupnicza.
            • gini Re: A wątek rzeczywiście założył Pan w złym miejs 15.02.05, 17:55
              lolo11 napisała:

              > Czy tu bedzie na stale? To zalezy od honorarim jakie mu Michnik obiecal. Cos
              > sie wydaje ze to wlasnie jemu odcieto zrodlo dolarow, ze sie wzial za prace
              > chalupnicza.

              Czyzby te wystepy forumowe uzgodniono na obiadku, Urban Michnik?Mam nadzieje,
              ze nastepnym razem zaprosza, pana prezydenta Walese, tak sie ladnie wpisal w
              ich walke.
              • lolo11 Re: A wątek rzeczywiście założył Pan w złym miejs 15.02.05, 18:36
                To jest zagrywka karta Walesy. Zblizaja sie wybory, bedziemy mieli nowego
                Prezydenta. Tylko kogo? Walesa jest jedynym gwarantem, ze komuchom nie spadnie
                wlos z glowy. Znajac zdolnosci Walesy jako Prezydenta, jest pewne ,ze po
                komuchy znowu wroca do rzadu.
        • lolo11 Re: A wątek rzeczywiście założył Pan w złym miejs 15.02.05, 17:48
          Nie ucz geniusza ktory puzzle (od 3lat w gore) ukladal w 3 dni.
          • monopol Spadaj koleżanko 15.02.05, 17:54
            Nie licz na to, że będę razem z Tobą ujadał na Lecha. Mimo błędów, które
            popełnił, zawsze będę miał ogromny szacunek dla tego człowieka. Także i ja
            zawdzięczam mu bardzo wiele.
            • gini Re: Spadaj koleżanko 15.02.05, 17:58
              monopol napisał:

              > Nie licz na to, że będę razem z Tobą ujadał na Lecha. Mimo błędów, które
              > popełnił, zawsze będę miał ogromny szacunek dla tego człowieka. Także i ja
              > zawdzięczam mu bardzo wiele.
              >

              Nie jestem twoja kolezanka .Ja tu nie ujadam, to jest forum dyskusyjne , wiec
              wyrazam swoja opinie.
              Taa ty byc moze zawdzieczasz duzo, ale ja nie mam co mu zawdzieczac.
              Sam moj drogi to on by nie zrobil nic, bylo tysiace ludzi, tylko dzis nikt o
              nich nie pamieta, a oni zdychaja z glodu .
              • monopol "Więcej konkretów Gini" 15.02.05, 18:04
                Powtarzam za Andrzejem. Napisz proszę, jakie to tysiące ludzi zdychają z głodu
                przez Wałęsę?

                Wiesz co zawdzięczasz Lechowi Gini na przykład? To, że możesz tu właśnie
                wyrażać swoją opinię.

                PS. Nie wiedziałem, że masz nowy nick Gini, to lolocośtam, to Twoje?
                • gini Re: "Więcej konkretów Gini" 15.02.05, 18:07
                  monopol napisał:

                  > Powtarzam za Andrzejem. Napisz proszę, jakie to tysiące ludzi zdychają z
                  głodu
                  > przez Wałęsę?

                  Gdzie ja to napisalam, ze przez Walese?
                  >
                  > Wiesz co zawdzięczasz Lechowi Gini na przykład? To, że możesz tu właśnie
                  > wyrażać swoją opinię.

                  Tyle samo Lechowi co swoim bliskim, nie zrobil nic wiecej.
                  >
                  > PS. Nie wiedziałem, że masz nowy nick Gini, to lolocośtam, to Twoje?
                  >
                  Nie nie moje, jestem bardzo przywiazana do swojego wlasnego nicka .
                  Sugestia , ze pisze pod innym to jest czyste chamstwo .
                  • andrzejg a wiesz co Monopolu 15.02.05, 18:11
                    w zasadzie to dziwię się Lechowi Wałęsie,że zdecydował się zabrac głos
                    na forum.

                    A.
                    • monopol Andrzeju 15.02.05, 18:22
                      Ja też się dziwię. Myślę, że emocje wzięły górę, Lechowi to się wielokrotnie
                      zdarzało. Sądził też być może, że jak się wypowie to ludzie przestaną tu
                      wieszać na nim psy. Nie wiedział oczywiście, że będzie wręcz odwrotnie - teraz
                      dopiero mu się dostanie.
                      • andrzejg Re: Andrzeju 15.02.05, 18:26
                        To było złe pozunięcie z tego powodu,że odpowiadający nie są zwolnieni z
                        animowości (o której są przeświadczeni).Chyba że ,chciał napisac do konkretnych
                        ludzi.W watku na F.Kraj wstawił list do Borusewicza.W tej sytuacji Borusewicz
                        musi mu w jakiś sposób odpowiedzieć.Czy zdecyduje sie na forum,czy inną formę?
                        Może zaaranżują znowu jakiś spektakl?Jak z Cholewą?

                        A.
                        • monopol Re: Andrzeju 15.02.05, 18:52
                          Naprawdę nie wiem dlaczego Wałęsa wybrał taką formę dyskusji. Może powinniśmy
                          się jednak do tego przyzwyczaić? Może forum GW staje się na tyle opiniotwórcze,
                          że warto tutaj właśnie się wypowiadać? Dziś w necie wpadła mi gdzieś w oko
                          czyjaś wypowiedź, że fora i blogi będą już w niedalekiej przyszłości jednymi z
                          najważniejszych mediów. Pojawienie się Wałęsy na portalu Gazety to jakby
                          potwierdzenie takiej tezy.
                  • monopol Re: "Więcej konkretów Gini" 15.02.05, 18:17
                    gini napisała:

                    > Gdzie ja to napisalam, ze przez Walese?

                    Zasugerowałaś to właśnie. Że dzięki Wałęsie panuje wciąż komuna a ludzie
                    zdychają z głodu. Nie wykręcaj się.

                    > Tyle samo Lechowi co swoim bliskim, nie zrobil nic wiecej.

                    Ale Lechowi też zawdzięczasz. I to w dużym stopniu.

                    > Nie nie moje, jestem bardzo przywiazana do swojego wlasnego nicka .

                    No nie gadaj, miałaś tych nicków już kilka.

                    > Sugestia , ze pisze pod innym to jest czyste chamstwo .

                    Sama to zasugerowałaś. Napisałem post do lolocośtam, Ty na niego odpowiedziałaś
                    wyraźnie nawiązując do mojej bezpośredniej wypowiedzi skierowanej do tamtej
                    pani.

                    Tak to wyglądało:
                    >"Spadaj koleżanko"
                    >"Nie jestem twoją koleżanką"
                    • gini Re: "Więcej konkretów Gini" 15.02.05, 18:24
                      monopol napisał:

                      > gini napisała:
                      >
                      > > Gdzie ja to napisalam, ze przez Walese?
                      >
                      > Zasugerowałaś to właśnie. Że dzięki Wałęsie panuje wciąż komuna a ludzie
                      > zdychają z głodu. Nie wykręcaj się.

                      Napisalam w calkiem innym kontekscie,; ale trzeba jeszcze umiec czytac ze
                      zrozumieniem.

                      >
                      > > Tyle samo Lechowi co swoim bliskim, nie zrobil nic wiecej.
                      >
                      > Ale Lechowi też zawdzięczasz. I to w dużym stopniu.

                      W zadnym stopniu, Lech sam nie zrobilby nic kompletnie .
                      >
                      > > Nie nie moje, jestem bardzo przywiazana do swojego wlasnego nicka .
                      >
                      > No nie gadaj, miałaś tych nicków już kilka.

                      Z tym, ze uprzedzalam gdy zmienialam .

                      >
                      > > Sugestia , ze pisze pod innym to jest czyste chamstwo .
                      >
                      > Sama to zasugerowałaś. Napisałem post do lolocośtam, Ty na niego
                      odpowiedziałaś
                      >
                      > wyraźnie nawiązując do mojej bezpośredniej wypowiedzi skierowanej do tamtej
                      > pani.

                      Ty.>
                      > Tak to wyglądało:
                      > >"Spadaj koleżanko"
                      > >"Nie jestem twoją koleżanką"
                      >
                      > Bylam pewna, ze ten post byl do mnie nie napisales, ze to do lolo .
                      A ja pisalam post do Ciebie wczesniej.
                      Czesc, wielbicielu Walesy i Urbana pewnie tez, bo teraz wlasciwie obydwaj na
                      jednej linii frontu, no z Adasiem jeszcze .
                      W koncu sie pobija , ktoren tak naprawde wlasnymi recamy, te komune rozwalil,
                      wyjdzie na to, ze Urban.
                      • andrzejg Prośba 15.02.05, 18:35
                        konkrety prosze
                        bez osobistych wycieczek

                        A.

                        A to lolo cos tam to nie Ty?
                        Też takie odniosłem wrażenie.
                      • monopol Gini, bawisz mnie:) 15.02.05, 18:45
                        Skąd Ci się ten Urban urwał? Spadł tak nagle z sufitu?
                        Wałęsę z Urbanem porównujesz?
                        Białe jest czarne a czarne jest białe?

                        Zaraz się dowiem jeszcze, że z krzysiem52 do przedszkola chodziłem.;)
              • henryk.log Ech Pani "gini" - nawet Pani FK-szefowa taktownie 15.02.05, 19:10
                milczy, za "brudną robotę" wzięła się Pani bez jej przyzwolenia.

                -"Ja tu nie ujadam" ????
                • gini Re: Ech Pani "gini" - nawet Pani FK-szefowa takto 15.02.05, 19:25
                  henryk.log napisał:

                  > milczy, za "brudną robotę" wzięła się Pani bez jej przyzwolenia.
                  >
                  > -"Ja tu nie ujadam" ????
                  >

                  Nie mam szefowej prosze pana,przyzwolen wiec mi nie trzeba i nie wiem o
                  jakiej "brudnej" robocie pan pisze .
                  To jest watek a ja zabieram glos jak kazdy .
            • lolo11 Re: Spadaj koleżanko 15.02.05, 18:14
              A co? Usunal cie z listy SB?
    • perla jeszcze w zeszłym miesiącu zrobiłem przelew na RM 15.02.05, 18:32
      ale w tym powstrzymam się skoro Pan tak mówi.
      Tak na marginesie Panie Prezydencie, to Pana też język zgubił. Gdyby nie ta
      fatalna dysputa tuż przed drugą turą to byłby Pan znów prezydentem. A tak mamy
      PP Kwaśniewskiego, który równie dobrze mógłby nie być i nic by się nie stało.
      Uważałem Pana za znakomitego Prezydenta RP ale obecne, wciąż trwające,
      obrażanie się na PP Kwaśniewskego uważam za irracjonalne.
      Abstrahując od politycznego wyrazu RM, przyzna Pan, Panie Prezydencie, że
      strona modlitewna RM jest bardzo pożyteczna dla Polaków tu i zagranicą.

      z wyrazami szacunku
    • maretina Re: Jasna Góra: górale dziękują za zdrowie Papież 15.02.05, 19:15
      bardzo trafne uwagi Panie Prezydencie. dla mnie list jest czysta prawda i
      trafna ocena tego co robi "dla" polski rydzyk.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka