Dodaj do ulubionych

Wreszcie koniec rektora Jarosza

08.09.05, 07:06
"katolicki" nie zawsze znaczy "chrześcijański"
Obserwuj wątek
    • kemot_73 Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 07:11
      jAK POWIADA KLASYK ".... Najwyższy q....a czas..." przecież to co się tam
      działo - dzieje wyglada jak byśmy żyli w jakiejś republice bananowej! Mam
      nadzieję że zdążą postawić mu jakieś karne zarzuty przed wyborami których mam
      nadzieje nie wygra!!
      • antyklerykal ZROBIĆ PORZĄDKI 08.09.05, 08:49
        Wreszcie się biorą ostro za robotę.

        STRONA TYLKO DLA POZYTYWNIE NIENORMALNYCH
    • rsrh Tyt sugeruje "koniec" tego "rektora"! Natomiast 08.09.05, 07:17
      treść temu przeczy,bowiem dopiero wszczeto pewne działania a te mogą trwać w
      nieskończoność!!!
      • jas_wedrowniczek2 Re: Tyt sugeruje "koniec" tego "rektora"! Natomia 08.09.05, 07:23
        Czegoś tu nie rozumiem. Czy rektorzy są niezawiśli? tzn.
        nie prościej wytoczyć sprawę karną?

        Skoro naruszył tyle przepisów to jedyną karą ma byc usunięcie z uczelni?
        • draq Re: Tyt sugeruje "koniec" tego "rektora"! Natomia 08.09.05, 07:46
          Co za idiota zgodzil sie na powstanie Wyzszej PANSTWOWEJ uczelni w Jaroslawiu?
          Ile za to dostal i jaka w niej funkcje zajmowal? A ja sie zastanawiam, czy
          panstwowe uczelnie powinny istniec w Opolu, Zielonej Gorze, czy tez w
          Olszynie...przy takim odniesieniu (Jaroslaw...12 tys studentow....?!)toz to sa
          WYBITNE UNIWERKI. Czas rozwiazac cale to towarzystwo i zostawic z 10 naprawde
          dobrych uczelni:Warszawka, Krakow, Poznan, Wroclaw, Katowice, Lodz, Gdansk,
          Szczecin...moze Lublin (no, jeszcze pewnie za wczesnie na laczenie Uniwerkow z
          Politechnikami i Ak Med - tyle wysokoplatnych etatow dla "uczonych" dziekanow i
          rektorow...)I okaze sie, ze chociaz i tak malo wydajemy na nauke i szk. wyzsze,
          to nagle polepszy sie pewnie ze 2 razy uczonym (i pensje i kasa na badania)No i
          moze mlodzi nie beda uciekac gdzie sie da jezeli na starcie zarobia srednia
          krajowa...(start oznacza 28-29 lat)
        • amalecki co znaczy h.c. 10.09.05, 21:56
          Zwykle jest Prof. dr. hab. inz., a pan Jarosz to Prof. dr. hab. inz. h. c.?
          To znaczy ze jemu h.. c. w d....?
      • jola_dywity KATOLIK I JESZCZE RADIO MARYJA ZA DUŻO TEGO 08.09.05, 14:53
        Jeszcze ludzie za nim stoją murem a nie plują na nigo.to musi być zły człowiek
        bo na tych dobrych tylko źle mówią.
        • uchachany To jest bardzo świątobliwy człowiek,bo sam Ojciec 20.09.05, 17:47
          Dyrektor go popiera!
    • kresowiak1999 pójdzie do parlamentu..... 08.09.05, 07:54
      .... i spotka "swoich";-)
    • bornagainst Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 08:22
      amen.
      • procunia Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 08:40
        to już chyba tylko kwestia czasu /miejmy nadzieję/
        a to że za Jaroszem stały murem decydenckie grona jarosławskie chyba nikogo nie
        dziwi - w końcu Jarosław, ta biedna mieścina teraz studentem stoi a zarobek z
        tego dobry, a przynajmniej lepszy niż żaden
        warto tez nadmienić że rektor Jarosz na swoich plakatach wyborczych wymienia
        wszystkie swoje tytuły naukowe, począwszy od magistra a skończywszy na doktorze
        honoris causa !!!!????? podkarpacka mentalność
        • akacya Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 16:13
          procunia wylała wraz z jadem:
          /ciach/
          > pokarpacka mentalność

          Skąd znasz pokarpacką mentalność, hieno? Masz tu korzenie czy sama
          jesteś "nasza"?
    • radek_sim Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 08:40
      No to powinni jeszcze sprawdzić Katowickie Uczelnie. Nie dosyć, że płaci się
      gruby szmal to jeszcze nagminne staje się oblewanie z egzaminów, bez podania
      przyczyny. Aby tylko nakraść więcej kasy. Podobna sytuacja, co przy Egzaminach
      Praw Jazdy. Dodatkowo szkoły takie są wręcz rodzinne, tak wiec skargi na takie
      praktyki lądują w koszu.
      Nauki zero, a pytania nie z tematu przerabianego. Za co płaci się kasę za
      Papier czy za nauczenie. Bo jak Papier to lepiej kupić sobie go na bazarze,
      mniej stresów i nawet bardziej uczciwe. Ksiązkowym przykładem mogą być tu
      Wyższa szkoła Ekonomi w Katowicach.
    • jezjerzykr Tylko czemu to trwało tak DŁUUUUUGO????????? 08.09.05, 08:59
      Decyzja wlaściwa, tylko dlaczego tyle to trwało?

      policjainaczej.republika.pl/
    • vigla a kiedy koniec następnych 08.09.05, 09:04
      Jarosz nie jest wyjatkiem. Może warto by zainteresowac się także innymi
      uczelniami, także 'najlepszymi'.
      • kaganowski Re: a kiedy koniec następnych? 08.09.05, 12:13
        Np. pora wziac sie za UMCS w Lublinie. Przynosi on wstyd Madame Curie!
        Dziekanem na politologii byl np. do niedawna czlowiek co nie znal angielskiego
        (nawet biernie), przyznawal sie do autorstwa ksiazki, ktorej nie dosc ze nie
        napisal, to nawet nie przeczytal, i zajmowal sie glownie udupianiem
        potencjalnych kandydatow na jego stanowisko... :(
    • 19mamuska oj pismaki wy robicie sensacje z niczego 08.09.05, 09:21
      A MOŻE TAK NIE JAKIEŚ TAM BYLE JAKIE ZARZUTY JESZCZE NIE UDOWODNIONE TYLKO
      POSTAWIONE WZGLĘDEM PROFESORA SĄ NAJWAŻNIEJSZE W ODWOŁANIU GO TYLKO TO ŻE JEST
      PATRIOTĄ POLSKI ŻE JEST KATOLIKEM NIE OD WIELKIEGO ŚWIĘTA ALE I NA CODZIEŃ ŻE
      BUDUJE KOŚCIÓŁ PRZY UCZELNI
      • vigla Re: oj pismaki wy robicie sensacje z niczego 08.09.05, 09:52
        Przy WSB w Nowym Sączu powstala kaplica, rektor katolik na codzień i nic się
        nie dzieje - poziom moralny i intelektualny na wysokości
        • mn7 Re: oj pismaki wy robicie sensacje z niczego 09.09.05, 15:31
          vigla napisała:

          > Przy WSB w Nowym Sączu powstala kaplica,

          A co Cię to obchodzi? Powstała za prywatne pieniądze sponsora.
      • rostanek Re: oj pismaki wy robicie sensacje z niczego 08.09.05, 10:11
        19mamuska napisała:

        > A MOŻE TAK NIE JAKIEŚ TAM BYLE JAKIE ZARZUTY JESZCZE NIE UDOWODNIONE TYLKO
        > POSTAWIONE WZGLĘDEM PROFESORA SĄ NAJWAŻNIEJSZE W ODWOŁANIU GO TYLKO TO ŻE JEST
        > PATRIOTĄ POLSKI ŻE JEST KATOLIKEM NIE OD WIELKIEGO ŚWIĘTA ALE I NA CODZIEŃ ŻE
        > BUDUJE KOŚCIÓŁ PRZY UCZELNI
        to straszne ze dostanie dwa glosy :( ten drugi bedzie jego:)))
      • kaganowski Re: oj pismaki wy robicie sensacje z niczego 08.09.05, 12:08
        A co z rozdzialem kosciola od panstwa? Chcesz moze panstwo wyznaniowe, jak w
        israelu?
    • the_dzidka Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 09:25
      No, to się teraz Radio Maryja rozjazgocze!!!!
    • assessor Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 09:45
      "W religii chrześcijańskiej moralność
      nie ma żadnego związku z rzeczywistością" .
      /Nietsche/
      • deboras Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 10:45
        no może nie do końca tak, ale faktem jest, że wielu katolików zamiast sumienia
        ma katechizm. Ten biedaczek Jarosz ma pełne usta bogoojczyźnianych frazesów a
        jaki jest jego ethos widać z artykułu.
    • emeryt21 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 10:19
      Nie rozumiem jak na panstwowej uczelni mozna "stawiac na katolickie
      wychowanie".Myslalem,ze nasze panstwo jest bezwyznaniowe i nie wywyzsza zadnej
      religii.Juz sam ten fakt powinien byc powodem do odwolania rektora.
      • kaganowski Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 12:09
        Nie tylko rektora, ale i ministra, ktory to tolerowal!
    • tadeks1 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 10:27
      A my jedynie wychowujemy katolicko!
      Za taki tekst tzn za demoralizację i faszyzację młodego pokolenia należy mu
      się najsurowsza kara.
      • block-buster Nigdzie w Europie przestepca nie jest rektorem 08.09.05, 10:36
        Prywatny folwark przestepcy Jarosza,umiejscowiony w najbardziej zasyfionym
        regionie Polski,gdzie wystarczy codziennie wycierac sobie gebe papiezem,zeby
        liczyc na laskawosc miejscowych otumanionych "elit" za piec groszy,wymaga
        sanacji.Po co w miasteczku zabitym dechami na amen "uczelnia" na 12 tysiecy
        studentow,gdy najwyzej co piaty moze sie zatrudnic na Podkarpaciu jako
        akwizytor badziewia lub sprzedawca w wiejskim sklepie.Dlaczego z budzetu ida
        srodki na utrzymanie bizantyjskiej pychy motherfuckera,ktory cwierc miliona
        zlotych wyplacil sobie samemu,bo mial taki kaprys.Kto cale lata tolerowal
        przestepcze zachowanie tego "rektora"?Dlaczego Prokuratura Okregowa w Rzeszowie
        milczy?
        • mn7 Re: Nigdzie w Europie przestepca nie jest rektore 09.09.05, 15:34
          block-buster napisał:

          > Dlaczego Prokuratura Okregowa w Rzeszowie
          > milczy?

          Może dlatego, że słusznie nie ma zwyczaju wypowadać się o czymś, co dzieje się
          poza jej okręgiem?
    • rsrh A co z rektorem UG który "na lewo" przyjmował 08.09.05, 10:40
      na "Prawo"
      Czy jego działalność jest mniej szkodliwa społecznie ( ulubiony termin palestry)
      • vigla Re: A co z rektorem UG który "na lewo" przyjmował 08.09.05, 10:45
        Jego patologie zaaprobowali wyborcy ! Taki jest poziom moralnosci polskiego srodowiska akademickiego por. np.
        www.nfa.pl/articles.php?topic=1&PHPSESSID=b5b4c4b1b0597fddf80d1ff1e3d5b85d
        • kaganowski Re: A co z rektorem UG który "na lewo" przyjmował 08.09.05, 12:11
          Wiem cos na temat "koryfeuszy nauki" z tego regionu. Pracowalem na WSIiZ w
          Rzeszowie...
      • mn7 czemu kłamiesz? 09.09.05, 15:27
    • ik18 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 14:35
      NARESZCIE!!! BRAWO PAN MINISTER!!! KONIEC REŻIMU ANTONIEGO J.!!!
    • szkodliwy.szkodnik Pelnomocnik JaroszaJ*ZEF ZAWADZKI?! Z Jaroslawia?! 08.09.05, 14:38
      Bylbyz to szalony Jozio z Forum Aktualnosci, przemianowanego na Aquanet?
      • wikul Re: Pelnomocnik JaroszaJ*ZEF ZAWADZKI?! Z Jarosla 12.09.05, 23:02
        szkodliwy.szkodnik napisał:

        > Bylbyz to szalony Jozio z Forum Aktualnosci, przemianowanego na Aquanet?



        Wszystko na to wskazuje. Odkad ma nowe obowiązki nie pojawia sie na forum.
    • jakarta Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 16:11
      No właśnie: taka jest "chrześcijańska Polska!
      • vigla Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 17:49
        Mamy liczne kodeksy etyczne www.nfa.pl/articles.php?topic=2
        nowe sa w trakcie produkcji. A na uzcelniach wszystko po staremu . Nawet jak
        się odwoła Jarosza to pozostana inni. Jak sa na 'najlepszych ' uczelniach to
        nikt nim nie podskoczy a GW nie napisze.
    • ciagciulaciag Niby Jarosz a taki miesozerny! 08.09.05, 18:13
    • ciagciulaciag Ja bardzo prosza wypieprzyc Jarosza ! 08.09.05, 18:14
    • 2560a Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza ......... 08.09.05, 21:33
      1. Czy w kazdej gminie musi byc szkola wyzsza? To nie wplywa na poziom
      nauczania.
      2.Jezeli rektor byl taki koslawy od dluzszego czasu to dlaczego tak dlugo
      czekano?
      3. Jezeli facet ukradl /"Jarosz został już oskarżony przez prokuraturę o
      pobranie 230 tys. zł nienależnego wynagrodzenia.. "/taka kase to dlaczego
      jeszcze chodzi wolny i daje "dobry" przyklad mlodziezy.
      4. Z taka zlodziejska przeszloscia to absolutnie odpowiedni kandytat na
      senatora!!!!
      • mn7 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza ......... 09.09.05, 15:29
        2560a napisał:

        > 1. Czy w kazdej gminie musi byc szkola wyzsza? To nie wplywa na poziom
        > nauczania.

        Masz niestety rację. Ambicje lokalne zwyciężają.

        > 2.Jezeli rektor byl taki koslawy od dluzszego czasu to dlaczego tak dlugo
        > czekano?

        Przeczytaj jeszcze raz komentowany artykuł, to znajdziesz odpowiedź

        > 4. Z taka zlodziejska przeszloscia to absolutnie odpowiedni kandytat na
        > senatora!!!!

        Najlepiej z poparciem Radia Maryja. Tam doskonale pasuje.

    • jaar1 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 22:13
      Zastanów się co piszesz, lub wyjaśnij co masz na myśli. Termin "chrześcijański"
      jest terminem szerszym od "katolicki". Tak więc kazdy katolik jest
      chrześcijaninem, ale nie każdy chrześcijanin jest katolikiem.
      W razie wątpliwosci odsyłam do słownika PWN:
      katolicki ~ccy
      «dotyczący katolicyzmu, katolików»
      Liturgia, religia, wiara katolicka.
      Obrządek katolicki.
      Wyznanie katolickie.
      Klasztor, cmentarz katolicki.
      Duchowny katolicki.
      Δ Kościół katolicki «największa organizacja wśród wyznań chrześcijańskich o
      hierarchicznej, scentralizowanej strukturze z papieżem na czele, mająca odrębne
      prawo, liturgię i system dogmatyczno-doktrynalny; kościół rzymskokatolicki»

      chrześcijański ~scy
      przym. od chrześcijanin
      Wiara chrześcijańska.
      Zasady chrześcijańskie.
      Teologowie chrześcijańscy.
      Świątynia chrześcijańska.
      Δ polit. Chrześcijańska demokracja «katolicki ruch polityczno-społeczny,
      powstały w niektórych krajach Europy w XIX w., głoszący solidaryzm społeczny;
      chadecja»
      po chrześcijańsku «jak chrześcijanin; zgodnie z zasadami, nakazami, obyczajami
      chrześcijańskimi»
      Żyć, postępować po chrześcijańsku.
      Pochować kogoś po chrześcijańsku.

    • b.6.1966 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 23:57
      A tak na marginesie, to powinno sie przeczesac rowniez panstwowa uczelnie np. w
      Opolu, moglyby wyjsc fajne i nieswieze jaja.Katolicka czy panstwowa, rektor czy
      dziekan, jak masz pecha, to trafisz na takiego Jarosza.
    • nfa05 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 09.09.05, 08:01
      A czy trzeba miec pecha ? Takich jest wielu. Takie są nasze uczelnie. Takie
      jest nasze prawo - w praktyce.
    • amalecki Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 10.09.05, 21:58
      Co to znaczy Prof. dr. hab. inz. h. c. Cztery pierwsze to rozumiem, a h.c ?
      czyzby h.. c. w d....?
    • amalecki Kampania wyborcza Jarosza 10.09.05, 22:06
      Niech ktos wyłaczy te megafony przy uczelni pieprzace cały dzień o zasługach
      Jarosza. Człowiek juz nie ma czym zygac jak tego słucha. Panie Jarosz podobno
      jestes chrześcijaninem - miejze troche miłosierdzia.
      • aaniia Re: Kampania wyborcza Jarosza 11.09.05, 02:19
        a co z lustracją rektorów, przecież nowa ustawa już istnieje

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka