izmy 08.09.05, 07:06 "katolicki" nie zawsze znaczy "chrześcijański" Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kemot_73 Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 07:11 jAK POWIADA KLASYK ".... Najwyższy q....a czas..." przecież to co się tam działo - dzieje wyglada jak byśmy żyli w jakiejś republice bananowej! Mam nadzieję że zdążą postawić mu jakieś karne zarzuty przed wyborami których mam nadzieje nie wygra!! Odpowiedz Link Zgłoś
antyklerykal ZROBIĆ PORZĄDKI 08.09.05, 08:49 Wreszcie się biorą ostro za robotę. STRONA TYLKO DLA POZYTYWNIE NIENORMALNYCH Odpowiedz Link Zgłoś
rsrh Tyt sugeruje "koniec" tego "rektora"! Natomiast 08.09.05, 07:17 treść temu przeczy,bowiem dopiero wszczeto pewne działania a te mogą trwać w nieskończoność!!! Odpowiedz Link Zgłoś
jas_wedrowniczek2 Re: Tyt sugeruje "koniec" tego "rektora"! Natomia 08.09.05, 07:23 Czegoś tu nie rozumiem. Czy rektorzy są niezawiśli? tzn. nie prościej wytoczyć sprawę karną? Skoro naruszył tyle przepisów to jedyną karą ma byc usunięcie z uczelni? Odpowiedz Link Zgłoś
draq Re: Tyt sugeruje "koniec" tego "rektora"! Natomia 08.09.05, 07:46 Co za idiota zgodzil sie na powstanie Wyzszej PANSTWOWEJ uczelni w Jaroslawiu? Ile za to dostal i jaka w niej funkcje zajmowal? A ja sie zastanawiam, czy panstwowe uczelnie powinny istniec w Opolu, Zielonej Gorze, czy tez w Olszynie...przy takim odniesieniu (Jaroslaw...12 tys studentow....?!)toz to sa WYBITNE UNIWERKI. Czas rozwiazac cale to towarzystwo i zostawic z 10 naprawde dobrych uczelni:Warszawka, Krakow, Poznan, Wroclaw, Katowice, Lodz, Gdansk, Szczecin...moze Lublin (no, jeszcze pewnie za wczesnie na laczenie Uniwerkow z Politechnikami i Ak Med - tyle wysokoplatnych etatow dla "uczonych" dziekanow i rektorow...)I okaze sie, ze chociaz i tak malo wydajemy na nauke i szk. wyzsze, to nagle polepszy sie pewnie ze 2 razy uczonym (i pensje i kasa na badania)No i moze mlodzi nie beda uciekac gdzie sie da jezeli na starcie zarobia srednia krajowa...(start oznacza 28-29 lat) Odpowiedz Link Zgłoś
amalecki co znaczy h.c. 10.09.05, 21:56 Zwykle jest Prof. dr. hab. inz., a pan Jarosz to Prof. dr. hab. inz. h. c.? To znaczy ze jemu h.. c. w d....? Odpowiedz Link Zgłoś
jola_dywity KATOLIK I JESZCZE RADIO MARYJA ZA DUŻO TEGO 08.09.05, 14:53 Jeszcze ludzie za nim stoją murem a nie plują na nigo.to musi być zły człowiek bo na tych dobrych tylko źle mówią. Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany To jest bardzo świątobliwy człowiek,bo sam Ojciec 20.09.05, 17:47 Dyrektor go popiera! Odpowiedz Link Zgłoś
kresowiak1999 pójdzie do parlamentu..... 08.09.05, 07:54 .... i spotka "swoich";-) Odpowiedz Link Zgłoś
procunia Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 08:40 to już chyba tylko kwestia czasu /miejmy nadzieję/ a to że za Jaroszem stały murem decydenckie grona jarosławskie chyba nikogo nie dziwi - w końcu Jarosław, ta biedna mieścina teraz studentem stoi a zarobek z tego dobry, a przynajmniej lepszy niż żaden warto tez nadmienić że rektor Jarosz na swoich plakatach wyborczych wymienia wszystkie swoje tytuły naukowe, począwszy od magistra a skończywszy na doktorze honoris causa !!!!????? podkarpacka mentalność Odpowiedz Link Zgłoś
akacya Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 16:13 procunia wylała wraz z jadem: /ciach/ > pokarpacka mentalność Skąd znasz pokarpacką mentalność, hieno? Masz tu korzenie czy sama jesteś "nasza"? Odpowiedz Link Zgłoś
radek_sim Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 08:40 No to powinni jeszcze sprawdzić Katowickie Uczelnie. Nie dosyć, że płaci się gruby szmal to jeszcze nagminne staje się oblewanie z egzaminów, bez podania przyczyny. Aby tylko nakraść więcej kasy. Podobna sytuacja, co przy Egzaminach Praw Jazdy. Dodatkowo szkoły takie są wręcz rodzinne, tak wiec skargi na takie praktyki lądują w koszu. Nauki zero, a pytania nie z tematu przerabianego. Za co płaci się kasę za Papier czy za nauczenie. Bo jak Papier to lepiej kupić sobie go na bazarze, mniej stresów i nawet bardziej uczciwe. Ksiązkowym przykładem mogą być tu Wyższa szkoła Ekonomi w Katowicach. Odpowiedz Link Zgłoś
jezjerzykr Tylko czemu to trwało tak DŁUUUUUGO????????? 08.09.05, 08:59 Decyzja wlaściwa, tylko dlaczego tyle to trwało? policjainaczej.republika.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
vigla a kiedy koniec następnych 08.09.05, 09:04 Jarosz nie jest wyjatkiem. Może warto by zainteresowac się także innymi uczelniami, także 'najlepszymi'. Odpowiedz Link Zgłoś
kaganowski Re: a kiedy koniec następnych? 08.09.05, 12:13 Np. pora wziac sie za UMCS w Lublinie. Przynosi on wstyd Madame Curie! Dziekanem na politologii byl np. do niedawna czlowiek co nie znal angielskiego (nawet biernie), przyznawal sie do autorstwa ksiazki, ktorej nie dosc ze nie napisal, to nawet nie przeczytal, i zajmowal sie glownie udupianiem potencjalnych kandydatow na jego stanowisko... :( Odpowiedz Link Zgłoś
19mamuska oj pismaki wy robicie sensacje z niczego 08.09.05, 09:21 A MOŻE TAK NIE JAKIEŚ TAM BYLE JAKIE ZARZUTY JESZCZE NIE UDOWODNIONE TYLKO POSTAWIONE WZGLĘDEM PROFESORA SĄ NAJWAŻNIEJSZE W ODWOŁANIU GO TYLKO TO ŻE JEST PATRIOTĄ POLSKI ŻE JEST KATOLIKEM NIE OD WIELKIEGO ŚWIĘTA ALE I NA CODZIEŃ ŻE BUDUJE KOŚCIÓŁ PRZY UCZELNI Odpowiedz Link Zgłoś
vigla Re: oj pismaki wy robicie sensacje z niczego 08.09.05, 09:52 Przy WSB w Nowym Sączu powstala kaplica, rektor katolik na codzień i nic się nie dzieje - poziom moralny i intelektualny na wysokości Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: oj pismaki wy robicie sensacje z niczego 09.09.05, 15:31 vigla napisała: > Przy WSB w Nowym Sączu powstala kaplica, A co Cię to obchodzi? Powstała za prywatne pieniądze sponsora. Odpowiedz Link Zgłoś
rostanek Re: oj pismaki wy robicie sensacje z niczego 08.09.05, 10:11 19mamuska napisała: > A MOŻE TAK NIE JAKIEŚ TAM BYLE JAKIE ZARZUTY JESZCZE NIE UDOWODNIONE TYLKO > POSTAWIONE WZGLĘDEM PROFESORA SĄ NAJWAŻNIEJSZE W ODWOŁANIU GO TYLKO TO ŻE JEST > PATRIOTĄ POLSKI ŻE JEST KATOLIKEM NIE OD WIELKIEGO ŚWIĘTA ALE I NA CODZIEŃ ŻE > BUDUJE KOŚCIÓŁ PRZY UCZELNI to straszne ze dostanie dwa glosy :( ten drugi bedzie jego:))) Odpowiedz Link Zgłoś
kaganowski Re: oj pismaki wy robicie sensacje z niczego 08.09.05, 12:08 A co z rozdzialem kosciola od panstwa? Chcesz moze panstwo wyznaniowe, jak w israelu? Odpowiedz Link Zgłoś
the_dzidka Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 09:25 No, to się teraz Radio Maryja rozjazgocze!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
assessor Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 09:45 "W religii chrześcijańskiej moralność nie ma żadnego związku z rzeczywistością" . /Nietsche/ Odpowiedz Link Zgłoś
deboras Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 10:45 no może nie do końca tak, ale faktem jest, że wielu katolików zamiast sumienia ma katechizm. Ten biedaczek Jarosz ma pełne usta bogoojczyźnianych frazesów a jaki jest jego ethos widać z artykułu. Odpowiedz Link Zgłoś
emeryt21 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 10:19 Nie rozumiem jak na panstwowej uczelni mozna "stawiac na katolickie wychowanie".Myslalem,ze nasze panstwo jest bezwyznaniowe i nie wywyzsza zadnej religii.Juz sam ten fakt powinien byc powodem do odwolania rektora. Odpowiedz Link Zgłoś
kaganowski Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 12:09 Nie tylko rektora, ale i ministra, ktory to tolerowal! Odpowiedz Link Zgłoś
tadeks1 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 10:27 A my jedynie wychowujemy katolicko! Za taki tekst tzn za demoralizację i faszyzację młodego pokolenia należy mu się najsurowsza kara. Odpowiedz Link Zgłoś
block-buster Nigdzie w Europie przestepca nie jest rektorem 08.09.05, 10:36 Prywatny folwark przestepcy Jarosza,umiejscowiony w najbardziej zasyfionym regionie Polski,gdzie wystarczy codziennie wycierac sobie gebe papiezem,zeby liczyc na laskawosc miejscowych otumanionych "elit" za piec groszy,wymaga sanacji.Po co w miasteczku zabitym dechami na amen "uczelnia" na 12 tysiecy studentow,gdy najwyzej co piaty moze sie zatrudnic na Podkarpaciu jako akwizytor badziewia lub sprzedawca w wiejskim sklepie.Dlaczego z budzetu ida srodki na utrzymanie bizantyjskiej pychy motherfuckera,ktory cwierc miliona zlotych wyplacil sobie samemu,bo mial taki kaprys.Kto cale lata tolerowal przestepcze zachowanie tego "rektora"?Dlaczego Prokuratura Okregowa w Rzeszowie milczy? Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: Nigdzie w Europie przestepca nie jest rektore 09.09.05, 15:34 block-buster napisał: > Dlaczego Prokuratura Okregowa w Rzeszowie > milczy? Może dlatego, że słusznie nie ma zwyczaju wypowadać się o czymś, co dzieje się poza jej okręgiem? Odpowiedz Link Zgłoś
rsrh A co z rektorem UG który "na lewo" przyjmował 08.09.05, 10:40 na "Prawo" Czy jego działalność jest mniej szkodliwa społecznie ( ulubiony termin palestry) Odpowiedz Link Zgłoś
vigla Re: A co z rektorem UG który "na lewo" przyjmował 08.09.05, 10:45 Jego patologie zaaprobowali wyborcy ! Taki jest poziom moralnosci polskiego srodowiska akademickiego por. np. www.nfa.pl/articles.php?topic=1&PHPSESSID=b5b4c4b1b0597fddf80d1ff1e3d5b85d Odpowiedz Link Zgłoś
kaganowski Re: A co z rektorem UG który "na lewo" przyjmował 08.09.05, 12:11 Wiem cos na temat "koryfeuszy nauki" z tego regionu. Pracowalem na WSIiZ w Rzeszowie... Odpowiedz Link Zgłoś
ik18 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 14:35 NARESZCIE!!! BRAWO PAN MINISTER!!! KONIEC REŻIMU ANTONIEGO J.!!! Odpowiedz Link Zgłoś
szkodliwy.szkodnik Pelnomocnik JaroszaJ*ZEF ZAWADZKI?! Z Jaroslawia?! 08.09.05, 14:38 Bylbyz to szalony Jozio z Forum Aktualnosci, przemianowanego na Aquanet? Odpowiedz Link Zgłoś
wikul Re: Pelnomocnik JaroszaJ*ZEF ZAWADZKI?! Z Jarosla 12.09.05, 23:02 szkodliwy.szkodnik napisał: > Bylbyz to szalony Jozio z Forum Aktualnosci, przemianowanego na Aquanet? Wszystko na to wskazuje. Odkad ma nowe obowiązki nie pojawia sie na forum. Odpowiedz Link Zgłoś
jakarta Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 16:11 No właśnie: taka jest "chrześcijańska Polska! Odpowiedz Link Zgłoś
vigla Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 17:49 Mamy liczne kodeksy etyczne www.nfa.pl/articles.php?topic=2 nowe sa w trakcie produkcji. A na uzcelniach wszystko po staremu . Nawet jak się odwoła Jarosza to pozostana inni. Jak sa na 'najlepszych ' uczelniach to nikt nim nie podskoczy a GW nie napisze. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza ......... 08.09.05, 21:33 1. Czy w kazdej gminie musi byc szkola wyzsza? To nie wplywa na poziom nauczania. 2.Jezeli rektor byl taki koslawy od dluzszego czasu to dlaczego tak dlugo czekano? 3. Jezeli facet ukradl /"Jarosz został już oskarżony przez prokuraturę o pobranie 230 tys. zł nienależnego wynagrodzenia.. "/taka kase to dlaczego jeszcze chodzi wolny i daje "dobry" przyklad mlodziezy. 4. Z taka zlodziejska przeszloscia to absolutnie odpowiedni kandytat na senatora!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza ......... 09.09.05, 15:29 2560a napisał: > 1. Czy w kazdej gminie musi byc szkola wyzsza? To nie wplywa na poziom > nauczania. Masz niestety rację. Ambicje lokalne zwyciężają. > 2.Jezeli rektor byl taki koslawy od dluzszego czasu to dlaczego tak dlugo > czekano? Przeczytaj jeszcze raz komentowany artykuł, to znajdziesz odpowiedź > 4. Z taka zlodziejska przeszloscia to absolutnie odpowiedni kandytat na > senatora!!!! Najlepiej z poparciem Radia Maryja. Tam doskonale pasuje. Odpowiedz Link Zgłoś
jaar1 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 22:13 Zastanów się co piszesz, lub wyjaśnij co masz na myśli. Termin "chrześcijański" jest terminem szerszym od "katolicki". Tak więc kazdy katolik jest chrześcijaninem, ale nie każdy chrześcijanin jest katolikiem. W razie wątpliwosci odsyłam do słownika PWN: katolicki ~ccy «dotyczący katolicyzmu, katolików» Liturgia, religia, wiara katolicka. Obrządek katolicki. Wyznanie katolickie. Klasztor, cmentarz katolicki. Duchowny katolicki. Δ Kościół katolicki «największa organizacja wśród wyznań chrześcijańskich o hierarchicznej, scentralizowanej strukturze z papieżem na czele, mająca odrębne prawo, liturgię i system dogmatyczno-doktrynalny; kościół rzymskokatolicki» chrześcijański ~scy przym. od chrześcijanin Wiara chrześcijańska. Zasady chrześcijańskie. Teologowie chrześcijańscy. Świątynia chrześcijańska. Δ polit. Chrześcijańska demokracja «katolicki ruch polityczno-społeczny, powstały w niektórych krajach Europy w XIX w., głoszący solidaryzm społeczny; chadecja» po chrześcijańsku «jak chrześcijanin; zgodnie z zasadami, nakazami, obyczajami chrześcijańskimi» Żyć, postępować po chrześcijańsku. Pochować kogoś po chrześcijańsku. Odpowiedz Link Zgłoś
b.6.1966 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 08.09.05, 23:57 A tak na marginesie, to powinno sie przeczesac rowniez panstwowa uczelnie np. w Opolu, moglyby wyjsc fajne i nieswieze jaja.Katolicka czy panstwowa, rektor czy dziekan, jak masz pecha, to trafisz na takiego Jarosza. Odpowiedz Link Zgłoś
nfa05 Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 09.09.05, 08:01 A czy trzeba miec pecha ? Takich jest wielu. Takie są nasze uczelnie. Takie jest nasze prawo - w praktyce. Odpowiedz Link Zgłoś
amalecki Re: Wreszcie koniec rektora Jarosza 10.09.05, 21:58 Co to znaczy Prof. dr. hab. inz. h. c. Cztery pierwsze to rozumiem, a h.c ? czyzby h.. c. w d....? Odpowiedz Link Zgłoś
amalecki Kampania wyborcza Jarosza 10.09.05, 22:06 Niech ktos wyłaczy te megafony przy uczelni pieprzace cały dzień o zasługach Jarosza. Człowiek juz nie ma czym zygac jak tego słucha. Panie Jarosz podobno jestes chrześcijaninem - miejze troche miłosierdzia. Odpowiedz Link Zgłoś
aaniia Re: Kampania wyborcza Jarosza 11.09.05, 02:19 a co z lustracją rektorów, przecież nowa ustawa już istnieje Odpowiedz Link Zgłoś