Dodaj do ulubionych

Rokita, PO, straciliście mój głos !!!

19.09.05, 16:27
Tyle było szumu wokół programu PO w nadchodzących wyborach.
Przed trzema tygodniami wszedłem więc (jako świadomy wyborca) na stronę,
odpaliłem program i zdrętwiałem... Program z roku 2001, pomysły ekonomiczne z
innej planety (obniżone dochody z tytułu 3x15% zostaną pokryte... obniżeniem
kosztów obsługi długu publicznego, a wszystko to spowoduje... że4 dochody
budżetowe wzrosną o 2,0% !!! bardzo logiczne i spójne).

A teraz jest już nowy program:
www.platforma.org/_files_/dokumenty/program/program_po.pdf
Wygląda jak zbiór złotych myśli i pobożnych życzeń, zero konkretów, że o
jakichkolwiek wyliczeniach związanych ze zmianami podatkowymi nie wspomnę
(pomarzyć sobie - piękna rzecz).

A tymczasem "Premier z Krakowa" myśli tylko o tym kogo by tu pozwać w trybie
wyborczym (kompromitując się w "Zetce" w niedzielę rano). Na wczorajsze
pytanie (wieczorna debata w TVP - Rokita vs. Borowski) na pytanie emerytki o
zmiany w VAT i ich wpływ na emerytów usłyszeliśmy w odpowiedzi, że uderzą owe
zmiany głownie w bogatych, bo przykładowo wzrośnie VAT na wynajem limuzyn, a
emeryci przeciez nie wynajmują.

Ani słowa o wzroście VAT na żywność (większość żywności ma stawki 3% i 7% -
odsyłam do ustawy o VAT) i na leki (7%) - co dla emerytów ma nieco większe
znaczenie niż wspomniany wynajem limuzyn...

Niestety Rokita i PO sikają już w majty i przebieraja nogami do władzy, a
sondaże wbiły ich w taką pychę, że aż wstyd się przyznać, że miałem głosowac
na tę partię...

Dobrze, że na oczy przejrzałem przed a nie PO ;-) wyborach.

Szkoda też, że alternatywy brak.

I tak zostałem anarchistą :-)))

A to wszystko dzięki buraczanemu charakterowi premiera Rokity. Istny diabeł w
ludzkiej skórze
Obserwuj wątek
    • great.lorenzo Re: Rokita, PO, straciliście mój głos !!! 19.09.05, 16:37
      bo widzisz, w tym kraju tylko telewizja ma swój program, pod warunkiem, że nie
      zostanie zmieniony w ostatniej chwili z uwagi na np. na relację z ważnego meczu
      piłkarskiego, którego wynik jest bardziej żałosny od programu telewizyjnego,
      który został zastąpiony przez ów mecz. A swoją drogą - kiedyś spotkałem się z
      danymi mówiącymi że co trzeci krajan nie rozumie tego co czyta - przykład braku
      zrozumienia dotyczył instrukcji obsługi sprzętu AGD. W programie wyborczym
      padają bardziej skomplikowane terminy niż PKB, deficyt, itd.
      • trevik Re: Rokita, PO, straciliście mój głos !!! 19.09.05, 18:32
        Nie wiem, jak w AGD, ale bardzo cieszylbym sie, gdyby co trzeci krajan zawsze
        rozumial co czyta z tego, co juz czyta,

        Gruss, T.
      • newa3 Re: Rokita, PO, straciliście mój głos !!! 20.09.05, 13:30
        a ja sluchajac debat w tv, a w nich niestety żałosnych ogólników
        przedstawicieli PO stwierdziłam, że po odejciu Zyty G. brak im ekonomisty,
        nieszczesny Rokita prawnik (i to w moim mniemaniu mierny) wiec nie ma co nawet
        sie mierzyc np z Borowskim, z którym w debacie go akurat ogladalam, zalosne
        widowisko, ze wzgledu na to ze Borowski to dobry ekonomista i gasił Rokite na
        prawie każdym kroku, a ten probowal pokryc swoja ignorancka niewiedzę
        usmieszkiem i chociaż Borowski nie z mojej opcji politycznej to według mnie był
        bardzo przekonujący.
        A tak apropos tego braku sensownego programu, to jakoś tak jestem przekonana,
        że gdyby była z nimi Zyta to nie byłoby z tym problemu ......
    • justyn3 32% poparcia co to znaczy? 19.09.05, 16:47
      Program Platformy jest w miarę czytelny w tych punktach gdzie chodzi o interesy
      ludzi zamożnych. Jego przesłaniem jest to żeby ludzie ci byli jeszcze bardziej
      zamożni, i to jak najmniejszym kosztem. To są konkrety.
      To co odnosi się do reszty społeczeństwa, czyli prawie 90% to są to w najlepszym
      razie ogólniki. W rzeczywistości działania Platformy doprowadzą do jeszcze
      większego rozwarstwienia i biedy. Pomysły choćby nt. zwalczania bezrobocia to są
      brednie. One niczego nie zmienią.
      Pozostaje więc pytanie czym się kieruje te ponad 20% gołodupców popierających
      Platformę wbrew swoim oczywistym interesom. Odpowiedź jest w miarę prosta:
      kampania jest prowadzona w taki sposób, żeby nie dochodziło do odkrywania
      prawdy, zadawania trudnych pytań etc. Nawet prowadzący w TV publicznej
      dziennikarze mają przede wszystkim na oku swoją przyszłość po wyborach i
      zwyczajnie boją się zadać bardziej dociekliwe pytanie.
      Słowem "przypadkowe społeczeństwo" wybiera "przypadkowych" kandydatów, a nad
      całością czuwają w mediach "przypadkowi" dziennikarze.
      • donpedroso Re: 32% poparcia co to znaczy? 19.09.05, 17:05
        ja o sobie moge mówić dziś dumnie ;-) jako o klasie średniej - na liniowej
        stawce podatku dochodowego raczej bym nie stracił
        a jednak na PO nie zagłosuję - bo chamstwo trzeba zwalczać, "siłom i godnościom
        osobistom", jak mawiali klasycy
    • anyab1 poczytaj 19.09.05, 18:00
      www.janrokita.pl
      • donpedroso Re: poczytaj 19.09.05, 19:01
        Hmmm, w dziale "aktualności" informacja, że Rokita pozwie liderów Demokratów.
        Frasyniuka znaczy ?
        Kolega z podziemia... wspólne korzenie - w wyścigu po władzę łatwo zapomnieć o
        wartościach z jakich się wyrosło.
        Że nie wspomnę już o miłosierdziu dla bliźnich - no ale czego się spodziewać po
        arcydiable ? Co Rokita to Rokita ;-)
        • kol.3 Re: poczytaj 19.09.05, 19:13
          Rokita obiecuje że odbierze renty utrwalaczom z SB, ale raczej nie uwierzę, że
          dołoży nauczycielom, pielęgniarkom. ZUS też raczej na tym nie zarobi, bo
          mundurowi rent z ZUSu nie dostają.
        • kwak31 Re: poczytaj 20.09.05, 13:38
          Rokita arcydiabłem? Bez przesady, to podrzędny diabeł przeznaczany do kuszenia i
          straszenia chłopstwa. Gdzie mu tam choćby do Boruty.
          • donpedroso Re: poczytaj 20.09.05, 22:12
            Ale pozuje na arcydiabła ;-)
            jak pozer, to pozer !
    • rakunica Poczytaj stare programy UW, UD, SLD,SDRP ,ITD 19.09.05, 19:58
      Programy sa pisane pod glodna obietnic publiczke dysponujaca karta do
      glosowania. Potem jakos sie zalatwi. Zalatwialo sie i zalatwia nas - w imieniu
      ktorych dostaja oszusci mandaty poselskie. Za krzywoprzysiestwa, za robienie
      wlasnych interesow spolecznym kosztem powinni zdrajcy isc pod sad. Ale nie
      pojda - bo nie chca. Nie musza chciec. Nie ma ich komu zmusic. Okradane
      spoleczenstwo jest podzielone. Jedni maja prace i jakos wegetuja z dnia na
      dzien pocieszajac sie, ze inni maja gorzej. Inni stracili nadzieje, jeszcze
      innych to calkiem nie obchodzi bo maja harlekiny i piwko w glowie.

      Elita ma sie dobrze i tez nie marzy o pojsciu za kraty i wyzbyciu sie slusznie
      nalezacych sie jej dobr. Przeciez pierwszy milion trzeba ukrasc! Tak sfery
      zblizone do liberalow tuskowych oglaszaly na poczatku lat dziewiecdziesiatych.

      Programy i w peerelu byly swietne. Prawo tez. Dlaczego wiec komuchy swietuja
      obalenie komuny?

      Wydaje mi sie, ze jest to swietowanie z podtekstem - oni swietuja, bo partie
      obronili jak sie broni niepodleglosci, obronili siebie. Kto byl fetowany po
      referendum unijnym? Jaruzelski. To, ze nie siedza za przeszlosc to i jego sukces.

      Jestem pewna, ze Kwasniewski stojac pod pomnikiem poleglych stoczniowcow mial
      nieudawanie swiateczny wyraz oblicza - on swietowal swoje zwyciestwo. Oszukani
      robotnicy wygwizdywali ich z oddali bo znowu policja pilnowala.

      Komuna gora. Czerwoni gora. Ich upadek jest pozorny, swoje "idealy" ludzi
      wybranych zdazyli juz zaszczepic milionom latwowiernych. Co za roznica czy
      Carex czy Tusk? Pracowali od 89 roku razem, uchwalali razem, razem pilnuja
      obejscia i ukladow. Nastepne komisje sejmowe (nie watpie, ze takie powstana)
      pokaza dalsze ciekawostki z tego bagna ekonomicznego i moralnego.

      Anna Kozlowska
      • radioaktywny Re: Poczytaj program PO 19.09.05, 20:42
        Dotychczas nie sluchalem bajek o gospodarce opowiadanych przez liderow PO.
        Od kilku dni wschluchuje sie w nie uwazniej i....JESTEM PRZERAZONY !!!
        • skywalker77 Re: Poczytaj program PO 19.09.05, 21:52
          radioaktywny napisał:

          > Dotychczas nie sluchalem bajek o gospodarce opowiadanych przez liderow PO.
          > Od kilku dni wschluchuje sie w nie uwazniej i....JESTEM PRZERAZONY !!!

          Poczytaj sobie program PiS (albo do wyboru : LPR lub Samoobrony - wiele od
          PiSowskiego się nie różnią) - taka lekturka napewno lepiej podziała niż Nervosol
    • donpedroso Re: Rokita, PO, straciliście mój głos !!! 21.09.05, 19:07
      He he he.
      Kolejna wersja programu PO zniknęła ze strony www.platforma.org

      Teraz po program odsyłają na stronę netową Rokity :-)))

      PO prostu programu nie ma !

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka