Dodaj do ulubionych

O kolejnym przekręcie Tow. Kwacha w GW ni słowa

10.02.06, 18:57
A kolega Adasia za państwowe pieninądze wyremontował wille (ok. 1 mln zł), i
sam ze sobą podpisał umowę na wynajem swojej fundacji, za 5 zł za metr
kwadratowy (ceny w tym rejonie są po ok. 40 zł). Umowa na 5 lat z
wypowiedzeniem rocznym !!!
Ale GW cichuteńko, przecież koledze na ręce się nie patrzy. Wolne i
niezależne dziennikarstwo, hehehehe
Obserwuj wątek
    • qznia Re: O kolejnym przekręcie Tow. Kwacha w GW ni sło 10.02.06, 19:02
      wiesz gdyby tak Kwach był z PiS czy jak to się na tym forum mówi PiSuaru to GW
      napisałaby o tym już na etapie projektu.
      moralność Kalego
    • 79er to tylko dalszy ciag oszustw finansowych Kwacha 10.02.06, 19:33
      Ostatni skok Kwaśniewskiego na kase podatnika

      Prezydent Aleksander Kwaśniewski przygotował sobie w ostatnich dniach
      urzędowania miękkie lądowanie za pieniądze podatników. Sam sobie i swoim
      fundacjom wynajął państwowy budynek. Za grosze i na pięć lat, czyli całą
      kadencję Lecha Kaczyńskiego. Luksusów prywatnemu obywatelowi Kwaśniewskiego nie
      zabraknie, bo w 2005 r. jego kancelaria przeznaczyła na remont budynku prawie
      milion złotych.

      Działania byłego prezydenta potępiają zgodnie przedstawiciele zwalczających
      korupcję organizacji – Transparency International, stowarzyszenia Stop Korupcji
      i Programu przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego. – To ewidentne
      nadużycie funkcji publicznej dla celów prywatnych. Z pewnością należy je
      zaliczyć do szeroko rozumianej korupcji – mówi Małgorzata Wojciechowska-
      Brennek, prezes Transparency International Polska.

      Kominki, cokoły, klimatyzacja

      Willa przy ulicy Bacciarellego 4 w Warszawie. Do niedawna mieszkali tu
      pracownicy Kancelarii Prezydenta. Ale w ubiegłym roku w budynku rozpoczął się
      wielki remont. Zainstalowano klimatyzację, wybudowano ozdobne kamienne cokoły,
      przeprowadzono renowację kominków, wbudowano w ściany meble, wstawiono nowe
      drzwi, przeprowadzono malowanie i położono nową posadzkę. Wymieniono też
      instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Na te i inne remonty Kancelaria
      Prezydenta wydała prawie milion złotych z pieniędzy podatników (dokładnie 981
      tys. 130 zł i 34 gr).

      Gdy nowy prezydent Lech Kaczyński wprowadził się do Pałacu Prezydenckiego,
      okazało się, że to nie jego pracownicy mają zamieszkać pośród tych luksusów. Bo
      tuż przed zakończeniem kadencji Kwaśniewskiego jego urzędnicy zawarli po cichu
      i w wielkim pośpiechu trzy umowy, przekazujące willę w prywatne ręce.

      Kiedy Kaczyński składał przysięgę...

      23 grudnia 2005 r. Polacy oglądali w telewizji zaprzysiężenie prezydenta Lecha
      Kaczyńskiego. W tym samym czasie będący na wylocie urzędnicy Kwaśniewskiego nie
      próżnowali. Właśnie podpisywali umowę najmu części willi przy Bacciarellego dla
      biura byłego prezydenta. Dlaczego tylko części? Bo reszta budynku była w
      prywatnych rękach już od miesiąca.

      17 listopada i 21 listopada inne części kamienicy trafiły w ręce Fundacji
      Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier” i nowej fundacji samego
      Kwaśniewskiego – Amicus Europae (niewielki fragment budynku wynajmował też
      jeden z urzędników). Umowy podpisano na pięć lat. Tyle, ile trwać będzie
      kadencja prezydenta Kaczyńskiego.

      Wyremontowaną willę wynajęto po 5,50 zł za m kw. Oznacza to, że za wynajem
      mającej ogółem ponad 300 m kw. willi trzy instytucje zapłacą grosze. Biuro
      Aleksandra Kwaśniewskiego – 856,90 zł miesięcznie, Fundacja Amicus Europae –
      470,25 zł miesięcznie, Fundacja „Porozumienie bez barier” – 530,59 zł
      miesięcznie. Umowy podpisali dyrektorzy Biura Administracyjno-Gospodarczego
      oraz Finansowego po akceptacji kierownictwa Kancelarii.
      Na wolnym rynku wynajem podobnych lokali kosztowałby wielokrotnie więcej. Parę
      miesięcy wcześniej, we wrześniu 2005 r., urzędnicy kancelarii Kwaśniewskiego
      podpisali umowę najmu na znajdujący się tuż obok, przy Klonowej 6, budynek
      Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych. Płaci ona za metr kwadratowy 12
      euro, czyli ponad 40 zł.

      Jak dowiedzieliśmy się w Agencji Nieruchomości „Finpol”, jest to cena zbliżona
      do rynkowej. – W przypadku starych willi w okolicach ulicy Klonowej cena
      wynajmu kształtuje się w granicach 30-40 zł za m. Jeśli chodzi o biurowce czy
      budynki lepszej jakości, może być to znacznie więcej – powiedziano nam w
      agencji.

      Przyjaciele Europy, Ordynackiej i PZPR

      Tymczasem Waldemar Dubaniowski, były szef kancelarii prezydenta Aleksandra
      Kwaśniewskiego, nie widzi w zawarciu umów nic złego. – O remontach nic mądrego
      nie powiem, bo nie znam szczegółów. Mogę tylko powiedzieć, że remontowaliśmy
      np. dach w Kancelarii Prezydenta czy ośrodki wypoczynkowe wiedząc, że korzystać
      z nich będzie następca Aleksandra Kwaśniewskiego – mówi „Gazecie Polskiej”. Jak
      wspomina, kancelaria szukała wcześniej odpowiedniego lokalu w mieście, ale to
      co jej oferowano, nie nadawało się, bo standard nie zadowalał byłego
      prezydenta. – Były prezydent nie może urzędować w suterenie czy miejscu
      nadającym się na magazyn.

      Dubaniowski niczego wstydliwego nie widzi też w niskiej cenie wynajmu. – Taka
      cena zbliżona jest do tego, co miasto oferuje niekomercyjnym instytucjom –
      uważa. Co ciekawe, fundacji Kwaśniewskiego Amicus Europae (Przyjaciel Europy)
      lokal wynajęto na preferencyjnych warunkach zanim zdołała się jakąkolwiek
      pożyteczną działalnością wykazać. Choć na papierze istniała od lata 2004 r., to
      działalność zainaugurowała dopiero 13 grudnia 2005 r. Szefem rady fundacji jest
      Wiesław Olszewski, działacz SLD i Stowarzyszenia Ordynacka. Prezesem – Marek
      Słęcki, były pracownik Biura Prac Sejmowych PZPR. Z wypowiedzi Olszewskiego
      wynika, że fundacja zamierza strzec „dorobku prezydenta Kwaśniewskiego”.

      Publiczny urząd i prywatne cele

      Z tłumaczeniami Dubaniowskiego nie zgadzają się organizacje walczące z
      korupcją. Według Janusza Kowalskiego, prezesa stowarzyszenia Stop Korupcji,
      zachowanie kancelarii Kwaśniewskiego było skandaliczne. – To niesłychane. Jest
      oczywiste, że mamy tu do czynienia z działaniem nieetycznym. Istnieje także
      domniemanie korupcji. Wszystko wskazuje na to, że prezydent Kwaśniewski
      wykorzystał sprawowany urząd i majątek publiczny dla prywatnych celów – uważa
      Kowalski. Jego zdaniem, prezydent Kaczyński powinien rozwiązać umowę z
      wszystkimi trzema instytucjami. – I wszcząć kontrolę w kancelarii, by
      sprawdzić, czy ci, którzy je podpisali, nie złamali prawa. Waldemar Dubaniowski
      przyznaje, że Kaczyński ma prawo wypowiedzieć umowę. – Ale to świadczyłoby
      tylko o jego klasie – szantażuje jednak.

      Także Grażyna Kopińska, dyrektor Programu przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana
      Batorego, krytykuje działania kancelarii prezydenta Kwaśniewskiego. – Wynajęcie
      przez prezydenta budynku samemu sobie jest bardzo nieeleganckie. Prezydent
      powinien poczekać, aż urząd obejmie jego następca i wtedy mógłby wnioskować o
      biuro dla siebie.

      Krętactw od metra

      Organizacji zwalczających korupcję nie przekonuje też obniżenie czynszu do 5,50
      zł za m kw. Same, mimo że są organizacjami pożytku publicznego, płacą więcej. –
      Za wynajem naszej siedziby w Opolu płacimy 25 zł za m kw. – mówi Janusz
      Kowalski, prezes Stop Korupcji. – Takiej ceny jak 5,50 za m kw. na rynku nie
      ma. Kiedy my rozmawialiśmy na temat lokalu z warszawskim ZDM, to usłyszeliśmy
      wyjściowo o 15 zł – wspomina Małgorzata Wojciechowska-Brennek. Jak mówi
      dyrektor Grażyna Kopińska, najniższą stawkę w Warszawie, 7 zł za m, płaci grupa
      organizacji pozarządowych, które umowy podpisały 5-6 lat temu.

      Rzecz w tym, że takie uregulowania trudno odnosić do biura byłego prezydenta,
      bo przecież nie jest ono organizacją pozarządową. – Jeśli zaś chodzi o
      wspomniane fundacje, to lepiej by było, gdyby miały one podobne warunki rozwoju
      jak wszystkie inne – mówi Kopińska. Jak wynika z informacji na stronie
      internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości, Fundacja Amicus Europae nie figuruje
      obecnie w rejestrze organizacji pożytku publicznego.

      Kowalskiego nie przekonuje tłumaczenie, że trzy instytucje dostały lokal
      taniej, bo są niekomercyjne. – Jeśli byłoby tak, że prezydent chciał wynająć
      lokale pożytecznym organizacjom, powinien to ogłosić publicznie i dać równe
      szanse wynajęcia willi Fundacji Helsińskiej, Caritas czy Polskiej Akcji
      Humanitarnej. A nie po cichu oddawać budynek byle komu wedle wlasnego uznania.
      • unicef123 Re: to tylko dalszy ciag oszustw finansowych Kwac 10.02.06, 23:41
        mam nadzieję ,że Prezydent Kaczyński coś z tym zrobi .W przeciwnym razie
        wniosek będzie prosty i oczywisty.
        Ale ja wiecznie mam nadzieję na prawe i zdrowe ( bez korupcji )państwo.
        A może to ze mną coś nie w porządku ?
      • grabowscy niech mnie postawia przed sadem: jesli to wszystko 11.02.06, 13:48
        PRAWDA to Kwasniewski, jego zona i cale towarzystwo to jedno wielkie CZERWONE
        BYDLO. Tak panie OLKU KWASNIEWSKI, pan i pana zonka jestescie BYDLO.

        Grabowski
    • maureen2 Re: O kolejnym przekręcie Tow. Kwacha w GW ni sło 10.02.06, 19:50
      a mnie to nie przeszkadza,w koncu jest to były dwukrotny prezydent,może mieć
      jakieś przywileje.
      • mg2005 Kwaśne standarty moralne... 10.02.06, 20:37
        A Nasza Jola Kochana też uważa,ze wszystko jest OK?
        Porozumienie bez Barier (moralnych)
        • mg2005 Co na to abp Ż. i inne dyżurne autorytety GWniane? 10.02.06, 20:40
          • y.y Re: Co na to abp Ż. i inne dyżurne autorytety GWn 12.02.06, 02:49
            Życińskiemu to moherowa hołota by mogła buty czyścić...
        • maureen2 Re: Kwaśne standarty moralne... 10.02.06, 20:56
          czy oni to kupili czy tylko wynajęli ?
          • mg2005 Re: Kwaśne standarty moralne... 10.02.06, 23:27
            maureen2 napisała:

            > czy oni to kupili czy tylko wynajęli ?


            "Tylko wynajęli" - od Prezia...))))
        • matola19 Re: Kwaśne standarty moralne... 10.02.06, 21:39
          mg2005 napisał:

          > A Nasza Jola Kochana też uważa,ze wszystko jest OK?
          > Porozumienie bez Barier (moralnych)
          ................................................
          nie śmiej się cycu zrób 1/1000 z tego co ona!
          Twoja Marysia to już straszy dzieci w przedszkolu że im reklamówkie odbierze:)
    • matola19 Re: O kolejnym przekręcie Tow. Kwacha w GW ni sło 10.02.06, 21:34
      awe napisał:

      > A kolega Adasia za państwowe pieninądze wyremontował wille (ok. 1 mln zł), i
      > sam ze sobą podpisał umowę na wynajem swojej fundacji, za 5 zł za metr
      > kwadratowy (ceny w tym rejonie są po ok. 40 zł). Umowa na 5 lat z
      > wypowiedzeniem rocznym !!!
      > Ale GW cichuteńko, przecież koledze na ręce się nie patrzy. Wolne i
      > niezależne dziennikarstwo, hehehehe
      .............................
      To Kwach kolegóje taż z Kaczorem?????????????? czyrzby
      • bebert007 synuś prezesa Olszewskiego za papine pieniążki w 10.02.06, 23:42
        sejmie urzęduje z ramienia bratniej partii PO
    • b.6.1966 Re: NIE POJMUJE EMOCJI?? 11.02.06, 00:18
      Waszych, rzecz jasna!Prawie zesraliscie sie nad NOWA AFERA, ktorych nie brakuje.
      Pragniecie, aby swinki zaplacily za kanty, bo JESTESCIE permamentni jak pis. OK.
      Dotykacie problemu Porozumienia bez barier.Czy ktokolwiek moze OBWIESCIC, jak
      ZARADZIL , PRYWATNIE, zeby jakies bezimienne dziecko dostalo szanse na
      zycie?????????Smialo!!Nie wstydzcie sie!
      Mozna pluc i LAPAC, nie??
      Nie ma ludzi IDEALNYCH, ale ci co cokolwiek robia, powinno sie k...a szanowac!!
      Czekam na MOMENT, kiedy maryska KOMUKOLWIEK, HARYTATYWNIE pomoze!!I wiecie co?/
      Nie doczekam sie, bo maryska, podobnie jak lechu, ma gleboko w DUPIE problemy
      dzieci i doroslych. Maryska z lechem dostali CUKIERKA, ktory podsumowuje ich
      cale, dorosle zycie!DOBRNELI!Wszystko . Dla Polski, dla ludzi.
      WSTYDZE SIE , ZE TACY LUDZIE REPREZENTUJA MOJA OJCZYZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • awe Harytatywnie pisze się przez ch, ale czego 11.02.06, 00:27
        oczekiwać od fana kwaśniewskiego. żeby go popierać trzeba być bezmyślnym i
        dzięki temu łatwym na manipulację GW i innych towarzyszy
        • swoj1112 Re: Harytatywnie pisze się przez ch, ale czego 11.02.06, 00:37
          Ciezko cokolwiek wnioskowac na temat twojego myslenia.Zdaje sie ze poza negacja
          Kwasniewskiego newiele masz do zaoferowania.Moze sie myle.Napisz dlaczego mam
          zaufac Kaczynskim, skoro oficjalnie przyznali ze oszukali nawet Premiera i
          Marszalka Sejmu(chodzi o termin wyborow)
          • awe Ja tylko oczekuję rzetelności 11.02.06, 01:21
            nic wiecej. ale rozumiem, że tego możesz nie zrozumieć otumaniony opium dla
            pseudoiteligenckich czytelnikóe gw
            • swoj1112 Re: Ja tylko oczekuję rzetelności 11.02.06, 03:29
              Szkoda slow

    • b.6.1966 Re: AWE------------------------------ ---AWE 11.02.06, 23:51
      Byc moze jestem debilem ORTOGRAFICZNYM,ale moja debilna ORTOGRAFIA nie wplywa
      na sposob myslenia.Jezeli nawet cokolwiek jest na H lub CH, nie zmienia to
      faktu, ze mysle poprawnie. Nie ortografia po polnocy swiadczy o przekazaniu
      pogladu. Przypominasz mi malego, dociekliwego ziobre, tak samo obojetnego na
      SEDNO tematu!A Kwasniewska pomogla dzieki tej fundacji wielu dzieciom, wiec
      przestan p.......c!Pomoz i ty, PALANCIE!dobrze, ortograficznie i w stylu
      ziobry????
      • awe Re: AWE------------------------------ ---AWE 13.02.06, 10:36
        Pomagać za pieniądze państwowych firm to też bym potrafił.
        I bardzo podoba mi się twoj "palancie", brakuje argumentów, to idą wyzwiska, bo
        mózg przestaje Ci pracować?? :)
        • ciech01 Re: To już nudne! 13.02.06, 12:10
          Gdyby opisywać wszystkie przekręty i przestępstwa popełniane przez czerwonych
          okrągłostołowców, trzeba by całą "gazetę" na to poświęcić ...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka