junkier 21.03.06, 17:14 Trzeba przede wszystkim doprowadzic do delegalizacji SLD i postawienia funkcjonariuszy tej partii za popelnione przestepstwa na szkode interesu Polski i obywateli. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
awruk3 Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 17:25 A potem na straży nowego prawa ustanowić trybunał: Lepper, Rydzyk i Gierdych. Będzie szałowo. Odpowiedz Link Zgłoś
errabundi Pierwszy sekretarz Kaczyński Jarosław 21.03.06, 18:13 już chyba sam nie wie, co pier... (tego, przepraszam, ale samo na usta się ciśnie). Proponuję powołać IV RP (rzecz pospolitą) na Księżycu, albo na Marsie. To niby też w Układzie (Słonecznym), ale troche dalej od Polski. ------ Jestem z Układu. Odpowiedz Link Zgłoś
zkyc kaczki znoszą jajka, które natychmiast ...... 21.03.06, 18:24 po zniesieniu są zbukami!!!;)))))))) Nawet ruskie kury tego nie potrafią!!!:))))) Dotyczy to też jajek, które mają być zniesione za tydzień i o których wszyscy, łącznie z kaczkami, więdzą, że będą zbukami, co jednak nie przeszkadza kaczkom mówić, że to będą świeże jaja!!!;((((((( Odpowiedz Link Zgłoś
nick3 Kaczor rżnie głupa! 21.03.06, 18:14 PO nie chce dla niego wyciągać kasztanów z ognia, to on od razu zaczyna coś chrzanić o "dobru Polski"! (a dla swoich sklerotycznych wyborców - o Andrieju Wyszynskim) PO by było głupie, gdyby mu pozwoliło wywinąć się od konsekwencji tego, co robi. Odpowiedz Link Zgłoś
nick3 Dobrem Polski jest definitywna kompromitacja PiS-u 21.03.06, 18:22 Istnienie w społeczeństwie dużego poparcia dla partii antydemokratycznej jaką jest PiS jest dużym zagrożeniem dla Polski. Owszem zagrożeniem - dla wolnej Polski. Nie dla PO, nie dla SLD, nie dla GW, nie dla mitycznego "Układu"! DLA POLSKI. Dlatego PO grając na ostateczną kompromitację PiS działa - nie wchodząc w intencje - w obiektywnym interesie Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Dobrem Polski jest definitywna kompromitacja SLD 21.03.06, 18:32 nick3 napisał: > PO grając na ostateczną kompromitację PiS działa - nie wchodząc w > intencje - w obiektywnym interesie Polski. >>>>i w znakomitym, dobrze pojetym interesie komuchow z SLD. PO chce utrwalic podzial na dwa duze obozy PiS - PO? To niech idzie na wybory, uwaza tak 51% ankietowanych. Odsuwajac w czasie wybory umozliwiaja przegrupowanie komunistom z SLD, ktorzy nie beda mieli hamulcow zeby wbic im noz, ktorym teraz walcza z PiSem, w plecy. Odpowiedz Link Zgłoś
nick3 Łukaszenkizmem trącą rządy PiS-u, nie - SLD! 21.03.06, 18:59 "Demokracja nieliberalna" Kaczyńskiego, w której "władza nie jest podejrzana", (jak Kaczyński uzasadnia swoje lekceważenie fundamentalnej dla demokracji zasady trójpodziału władz), to klimaty Łukaszenkizmu (i peerelu). Co do SLD: Może ci to trudno zrozumieć, ale można nie podziwiając korzeni tej partii, cenić jej obecny kurs i życzyć sobie, aby stała się normalną lewicą. Oczywiście niczemu więcej PiS nie chce zapobiec bardziej niż temu. Dlatego po wieczność będzie wyciągać kartę przeszłości i świętego moralnego oburzenia. Polityka z normalną lewicą i normalną prawicą nie leży w interesie PiS-u, leży jednak w interesie Polski. Nie ma nic szokującego w tym postulacie. Czy w Hiszpanii głosowanie na Aznara jest hańbą? A zapewniam cię, że Bierut to pikuś przy Franco. Oczywiście aferzystów rozliczyć. Tych z czasów rządów SLD i tych z czasów rządów AWS. Bez przedawnienia. Odpowiedz Link Zgłoś
jankbh Re: Dobrem Polski jest definitywna kompromitacja 21.03.06, 20:18 junkier napisał: Odsuwajac w czasie wybory umozliwiaja przegrupowanie komunistom > z SLD, ktorzy nie beda mieli hamulcow zeby wbic im noz, ktorym teraz walcza z > PiSem, w plecy. Gratuluje wspanialych metafor ... Nie tworzy sie prawa na konkretne osoby, a na sytuacje. Bandytów nalezy scigac niezaleznie od tego czy sa z SLD, czy z RadiaMaryja. To tylko chora psychika Kaczorów i ich sztabu znajduje proste rozwiazania: wystarczy pokonac wroga, a wszystko bedzie wspaniale. G.... prawda. Kaczor moze rozpisac wybory, wygrac je, wziac 99,9% glosów i dalej bedzie szukal wroga, który uniemozliwia mu rzadzenie. To sa chorzy ludzie i nawet taki Walesa sie poznal na nich. Cala ich inteligencja pracuje tylko w jednym kierunku, niestety jest to chore dzialanie, bo na manii przesladowczej nie mozna zbudowac panstwa. Wlasciwie nic nie mozna zbudowac, rozrasta sie tylko dziennik choroby. Odpowiedz Link Zgłoś
swoj1112 Re: Dobrem Polski jest definitywna kompromitacja 22.03.06, 01:25 Nozem w plecy dla calej prawicy jest PIS.Smrod bedzie wiekszy i trudniejszy do wietrzenia niz po AWS. Odpowiedz Link Zgłoś
swoj1112 Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 22.03.06, 01:21 No i Jarus,oczywiscie Odpowiedz Link Zgłoś
katolik_polski1 Kaczynski wie co robi 21.03.06, 17:33 W koncu jest u wladzy ! Biada mu ,jesli Rzeczypospolitej uszczerbku uczyni !!! Odpowiedz Link Zgłoś
usiruf Re: Kaczynski wie co robi 21.03.06, 17:49 Kaczynski wie co robi, naprawde jest inteligentny. Szkoda, ze tej inteligencji tak glupio uzywa. Naprawde mozna by w PL wiele zmnienic gdyby to bylo jego prawdziwym celem. Odpowiedz Link Zgłoś
marbaran Rokita z pianą 21.03.06, 17:34 "- Żadnych wyborów nie będzie. Proszę przekazać to Polakom, bo to jest informacja pewna. To jest wszystko piana polityczna, a nie polityczna rzeczywistość - powiedział Rokita we wtorek dziennikarzom." Jeśli PO w głosowaniu odrzuci wniosek PiS, co wtedy powie Rokita dziennikarzom? Radzę Polakom, aby zapamiętali tę dzisiejszą deklarację Rokity. Odpowiedz Link Zgłoś
usiruf Re: Rokita z pianą 21.03.06, 17:45 > Jeśli PO w głosowaniu odrzuci wniosek PiS, co wtedy powie Rokita dziennikarzom? A niby co ma im powiedziec? Przeciez juz teraz wiadomo ze wniosek zgloszony po to tylko zeby przepadl. Jakby PiS chcial rozwiazania Sejmu to by sie probowal z PO dogadywac co do zmiany ordynacji. A tak, jak rzadko, Rokita ma calkowita racje. PIANA i nic wiecej. Poki wszyscy zajmuja sie nowymi wyborami, pie..mi itp, a nie np dyskusja o podatkach, sluzbie zdrowia, budowie mieszkan albo o reformie gornictwa Pis jest w swoim zywiole. Odpowiedz Link Zgłoś
rtg Re: Rokita z pianą 21.03.06, 18:20 usiruf napisał: > A tak, jak rzadko, Rokita ma calkowita racje. PIANA i nic wiecej. Poki wszyscy > zajmuja sie nowymi wyborami, pie..mi itp, a nie np dyskusja o podatkach, > sluzbie zdrowia, budowie mieszkan albo o reformie gornictwa Pis jest w swoim > zywiole. rządzi a nic nie robi, też bym tak chciał... Odpowiedz Link Zgłoś
afik42 Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 17:45 Pierwszym i podstawowym obowiazkiem PiS od czasu ostatnich wyborow bylo, i nadal pozostaje, dogadac sie z innymi partiami w celu sformowania koalicji rzacacej. Z KIMKOLWIEK! Minelo kilka miesiecy, zadnej koalicji, zadnego porozumienia nie ma. W tej sytuacji, zamiast nowych wyborow, to obecny rzad powinien podac sie do dymisji, prezydent te dymisje powinien przyjac i powierzyc misje stworzenia nowego rzadu komu innemu - PO. Ale nie. Pan Jaroslaw Kaczynski wine za wlasny krnabrny charakter zwala na wszystkich innych naokolo, ma pretensje, ze sie z nim ludzie nie zgadzaja, nie sluchaja... Toz to najwyrazniej pieniacz. Racje mial Walesa, kiedy ponoc mowil, ze to sie wszystko skonczy jedna wielka awantura. Odpowiedz Link Zgłoś
afik42 errata 21.03.06, 17:49 "rzadzacej" - tej koalicji, rzecz jasna. Od tych awantur w Polsce klawiatura juz sie zaczyna zacinac - to naturalnie wylacznie wina Kaczynskiego! Odpowiedz Link Zgłoś
rtg Re: errata 21.03.06, 18:25 afik42 napisał: > "rzadzacej" - tej koalicji, rzecz jasna. Od tych awantur w Polsce klawiatura > juz sie zaczyna zacinac - to naturalnie wylacznie wina Kaczynskiego! jak zaczną go na koniec tego rzadzenia rozliczać, a zrobią to PO i SLD to tylko czy z życiem ujdzie jak dołaczy się reszta społeczenstwa... tak to jest z rewolucjonistami... Odpowiedz Link Zgłoś
afik42 Z zyciem to on ujdzie... 21.03.06, 18:36 ale co to bedzie za zycie. ** A tak na serio - cale szczescie, ze w Polsce nie doszlo jeszcze do prawdziwych rekoczynow. I tu chyle swoje emigranckie czolo przed calym spoleczenstwem polskim. Odpowiedz Link Zgłoś
basiahm Re: Z zyciem to on ujdzie... 21.03.06, 18:48 afik42 napisał: > ale co to bedzie za zycie. > > ** > A tak na serio - cale szczescie, ze w Polsce nie doszlo jeszcze do prawdziwych > rekoczynow. I tu chyle swoje emigranckie czolo przed calym spoleczenstwem > polskim. Ja tez chyle emigranckie, ale nie mam pewnosci, czy ta cierpliwosc Polakow im na tyle nie zaszkodzi, ze juz bedzie za pozno naprawiac szkody, ktore wyrzadzili szeryfi z PISu. Czy dogonimy Rumunie i Bulgarie? Przeciez np Hiszpania zawsze ciagnie sie w ogonie.... Odpowiedz Link Zgłoś
afik42 Re: Z zyciem to on ujdzie... 21.03.06, 21:30 basiahm napisała: > Ja tez chyle emigranckie, ale nie mam pewnosci, czy ta cierpliwosc Polakow im > na tyle nie zaszkodzi, ze juz bedzie za pozno naprawiac szkody, ktore > wyrzadzili szeryfi z PISu. Czy dogonimy Rumunie i Bulgarie? Przeciez np > Hiszpania zawsze ciagnie sie w ogonie.... Polacy przezyli juz potop szwedzki, przezyli i sowiecki, przezyja wiec... PiS'ecki. Ja akurat uwazam, ze ta lekcja Kaczyzmu, na dluzsza meta, moze wyjsc Polakom na zdrowie. Mniej rozmaitych radykalizmow (obojetne lewicowych czy prawicowych), wiecej pragmatyzmu. Odpowiedz Link Zgłoś
indris I tu Kaczor się myli 21.03.06, 17:53 Interesem Polski jest, żeby nie rządziła JEDNA partia, obojętnie juz jaka. A zwłaszcza, żeby nie rządziły kaczki z brzytwą w dziobie, a do tego pachołki USA (co widać po Iraku) Odpowiedz Link Zgłoś
michal.krupa Kaczor znowu pajacuje cos o swoim interesie 21.03.06, 18:00 Lepiej niech zasadzi sobie drzewko u Rydzyka. Interes narodowy jest taki żeby Kaczor Prezes Pan za pół roku doznał sromotnej porażki. Wybory teraz niewiele zmienią, chociaż zastanawiam się czy pogrążenie Giertycha nie jest tego warte. Ale pogrążenie Kaczora warte jest poczekania do jesieni. Odpowiedz Link Zgłoś
zkyc Re: Kaczor znowu pajacuje cos przy swoim interesie 21.03.06, 18:28 Widocznie chce zaznać odrobinę przyjemności!:)))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
usiruf Re: I tu Kaczor się myli 21.03.06, 18:02 Abstrachujac od tego czy Kaczor chce tego ukladu (popaly by JOWy proponowane przez PO), dlaczego system 2partyjny nie jest w interesie Polski? Ktora koalicja w tym kraju przedtrwala chocby ze 3 lata? Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz A zkim PO chce rządzić ? 21.03.06, 18:08 indris napisał: > Interesem Polski jest, żeby nie rządziła JEDNA partia, obojętnie juz jaka. A > zwłaszcza, żeby nie rządziły kaczki z brzytwą w dziobie, a do tego pachołki USA > > (co widać po Iraku) Zakładam ,że myslisz o rządach PO. Na jakiej podstawie sądziśż ,że uzyska większość wystarczającą do samodzielnego rządzenia? A jeśli jednak chce rządzić w koalicji to z kim? Z SLD , z SO? Bo przeciez nie z tym "głupim" PiS-em prawda? A moze PO chce rządu mniejszościowego , skutecznego "inaczej" przy totalnej opozycji całej reszty w Sejmie ? Odpowiedz Link Zgłoś
basiahm Re: A zkim PO chce rządzić ? 21.03.06, 18:21 remik.bz napisał: > indris napisał: > > > Interesem Polski jest, żeby nie rządziła JEDNA partia, obojętnie juz jaka > . A > > zwłaszcza, żeby nie rządziły kaczki z brzytwą w dziobie, a do tego pachoł > ki > USA > > > > (co widać po Iraku) > > Zakładam ,że myslisz o rządach PO. Na jakiej podstawie sądziśż ,że uzyska > większość wystarczającą do samodzielnego rządzenia? > A jeśli jednak chce rządzić w koalicji to z kim? Z SLD , z SO? Bo przeciez nie > > z tym "głupim" PiS-em prawda? A moze PO chce rządu mniejszościowego , > skutecznego "inaczej" przy totalnej opozycji całej reszty w Sejmie ? Jak moze chciec rzadu mniejszosciowego, kiedy nie zgadza sie na wybory, gdyz jak twierdzi, nie zmienia one teraz niczego w rozkladzie sil? Nie rozumiesz? Obowiazkiem PISu jest dogadac sie z kimkolwiek, odpowiedzialnosc spoczywa na nich, to jest oczywiste. PO wielokrotnie proponowala porozumienie, ale Kaczynscy nie potrafia nawet podac reki na powitanie glowom wielu panstw swiata, a co dopiero mowic o podaniu reki ICH WROGOM, jak traktuja PO i inne partie. Pamietam, jak dzien przed wyborami prezydenckimi, w ostatniej debacie Kaczynski odwracal sie plecami do Tuska wyciagajacego do niego reke z propozycja, zeby wspolpracowali ze soba bez wzgledu na wynik wyborow. Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Re: A zkim PO chce rządzić ? 21.03.06, 18:34 basiahm napisała: Jak moze chciec rzadu mniejszosciowego, kiedy nie zgadza sie na wybory, gdyz > jak twierdzi, nie zmienia one teraz niczego w rozkladzie sil? Nie rozumiesz? Ano nie rozumiem. Właśnie w ten sposób funduje nam PO rząd mniejszościowy PiS-u przez 4 lata i totalną opozycje w Sejmie pos hasłem "dokopać Kaczorom". Ciekawe jak z tego korzyść dla Polaka-szaraka A rozkład sił pozostanie oczywiście niezmienny. Może to da myslenia politykom i wreszcie poszukaja kompromisu ? Obowiazkiem PISu jest dogadac sie z kimkolwiek Pewnie ,ze tak. Tyle tylko ,ze PiS sie nie dogada. Takie sa realia i emocje niewiele pomogą. Nowe wybory może chociaz przyniosa nowych ludzi ze soba i ci ludzie zaczna ze soba rozmawiać - z pozytkiem dla nas wszystkich. Bo na naszych obecnych reprezentantów bym nie liczył juz. Kaczynscy nie potrafia nawet podac reki na powitanie glowom wielu panstw > swiata, a co dopiero mowic o podaniu reki ICH WROGOM, jak traktuja PO i inne > partie. Masz racje , tyle tylko ,ze nic z tego nie wynika. Taka była decyzja obywateli. Moze dobrze byłoby dac obywatelom szanse na powtórne przemyslenie tej decyzji ? Odpowiedz Link Zgłoś
usiruf Dlatego potrzebne sa JOWy 21.03.06, 18:21 czyli Jednomandatowe Okregi Wybrocze, jak w Wielkiej Brytanii. Kto nie wygra, zawsze dostaje powyzej polowy manadtow w parlamencie i moze realizowac swoj program. Wszystko jedno kto, PiS czy PO, rzady bez potrzeby robienia koalicji na pewno beda lepsze niz to co jest zmora wszystkich parlamentow od poczatku 3RP Odpowiedz Link Zgłoś
basiahm Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 18:11 junkier napisał: > Trzeba przede wszystkim doprowadzic do delegalizacji SLD i postawienia > funkcjonariuszy tej partii za popelnione przestepstwa na szkode interesu > Polski i obywateli. Tak, tak, A wtedy to juz bedziemy plawic sie w luksusach, czerpac garsciami z zycia, a nasze ratingi wzrosna w swiecie i juz nie bedziemy musieli sie przejmowac jakimis reformami. Bycie ofiara jest wygodne. Przyjmujemy tylko roszczeniowa postawe wobec zycia i wszyscy musza nam dawac. Skrzywdzone biedaczki. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Trzeba doprowadzic do delegalizacji SLD 21.03.06, 18:15 Delegalizacja SLD lezy w zywotnym interesie Polski. Jesli nie delegalizacja, to sadowe rozliczenie wszystkich aferzystow i lapowkarzy z tej partii (z konsiskata majatku uzyskanego z przestepstwa wlacznie), a wtedy reszta sama sie rozejdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
nick3 Nie zmieniaj tematu. 21.03.06, 18:32 Pali się grunt pod nogami, to zmienić temat? "Ciemny lud" tego nie kupi:) Nie mam nic przeciwko rozliczeniu złodziei z czasów rządów SLD i - a jakże! - AWS (może mniejsze przekręty?:). Dojdzie i PiS. Coś wiem o środowisku. I tych łapa nieźle świerzbi. Tylko dać im trochę czasu. A co do SLD - to nie chcę nic mówić, ale obecnie jest to najprzyzwoitsza partia w sejmie:) Jeśli dadzą radę przekonująco rozliczyć się z aferzystami - mogę na nich głosować. (Dla jasności: nigdy dotąd tego nie robiłem.) Odpowiedz Link Zgłoś
junkier rozliczyc złodziei z czasów rządów SLD 21.03.06, 18:36 nick3 napisał: > Nie mam nic przeciwko rozliczeniu złodziei z czasów rządów SLD i - a jakże! - > AWS (może mniejsze przekręty?:). Dojdzie i PiS. Coś wiem o środowisku. I tych > łapa nieźle świerzbi. Tylko dać im trochę czasu. Wilki w owczej skorze. Dlatego wlasnie sa tak grozni i dlatego wlasnie powinni zostac zdelegalizowani. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier erratum 21.03.06, 18:37 nick3 napisał: > A co do SLD - to nie chcę nic mówić, ale obecnie jest to najprzyzwoitsza partia w sejmie:) Wilki w owczej skorze. Dlatego wlasnie sa tak grozni i dlatego wlasnie powinni zostac zdelegalizowani. Odpowiedz Link Zgłoś
afik42 junkierze, opamietaj sie 21.03.06, 18:50 To nie o SLD chodzi przy tych wszystkich aferach. Nie zwrociles dotad uwagi na te drobna okolicznosc, ze w "aferanctwo", zlodziejstwo i wszelkie inne patologie popada KAZDA partia polityczna, ktora zdobywa wladze? To nie ideologie sa winne owym "przekretom". Za tymi oszustwami, przestepstwami... kryja sie konkretni ludzie, oszusci, karierowicze i oportunisci, ktorzy garna sie do WSZELKIEJ wladzy i KAZDEJ ideologii, ktora staje sie w danym czasie "spolecznie modna". Teraz kolej na PiS. Pogmyraj w dziale personalnym a znajdziesz weteranow nie tylko SLD ale i samego PZPR. ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
rtg Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 18:13 Masz jakieś dowody na przestępczą działalność SLD to bierz w rękę i do prokuratora, natomiast jak głupoty populistyczne identyczne jak głosi bez pokrycia Twoj idol paranoik J.K. masz wypisywac to zmień forum. To co tu piszesz to jest żałosne. Zauważ , że twoj idol to tylko mówi o rozliczeniach a jak do tej pory( mineło 1/2 roku) to nic nie zrobił żeby je zacząć. Wszyscy mu przeszkadzają PO, SLD, krasnoludki, ufoludki i jeszcze ktoś z UKŁAD'u. Przypuszczam, że ma takie same dowody na swoje oświadczenia jak Ty. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 18:18 rtg napisał: > Masz jakieś dowody na przestępczą działalność SLD to bierz w rękę i do > prokuratora Z tego co wiem trwaja postepowania przygotowawcze ws. m.in. "afery osocza", ktora jak sadze pokaze w odpowiednim swietle b. Prezia i jego swite. Ale to nie wszystko, trzeba seignac az do sprawy moskiewskich pieniedzy poprzez prywatyzacje, "prowizje" od dostaw ropy, prywatyzacje PHS, itp. itd. Sadze, ze wylacznie na podstawie doniesien prasowych rzetelna prokuratora moze otworzyc specjalny oddzial tropiacy lewicowa dzialalnosc aferalna. Odpowiedz Link Zgłoś
rtg Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 18:42 junkier napisał: > rtg napisał: > > Masz jakieś dowody na przestępczą działalność SLD to bierz w rękę i do > > prokuratora > > > Z tego co wiem trwaja postepowania przygotowawcze ws. m.in. "afery osocza", > ktora jak sadze pokaze w odpowiednim swietle b. Prezia i jego swite. Ale to nie > > wszystko, trzeba seignac az do sprawy moskiewskich pieniedzy poprzez > prywatyzacje, "prowizje" od dostaw ropy, prywatyzacje PHS, itp. itd. Sadze, ze > wylacznie na podstawie doniesien prasowych rzetelna prokuratora moze otworzyc > specjalny oddzial tropiacy lewicowa dzialalnosc aferalna. To są slogany masz dowody, które postawią kogos przed sadem to je wyjmij a jak nie masz to pisanie takich sloganów jest biciem piany i stratą czasu. Zajmij sie czymś co da Ci jakis przychód, polepszy Twój stan posiadania a nie bezustanne dziobanie w powietrze które nic nie daje, tyle, że się namachasz.. Odpowiedz Link Zgłoś
ritterausleidenschaft Panie Kaczynski a moze wreszcie 21.03.06, 18:17 zmienilby pan ta plyte, bo sie juz zacina ... gada pan do znudzenia o tej "wscieklej wojnie", ktora wszyscy z panem prowadza, co maja inne poglady od pana. wez sie pan wreszcie do budawania Polski to panu ludzie dobrej woli (rowniez ci z PO) pomoga. sprobuj pan ludzi laczyc a nie dzielic, nie zaostrzac a lagodzic roznice itd. itp. ale co ja tutaj panu podpowiadam - pan i tak wszystko wie lepiej ... Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 18:22 Sprzeciwiając sie samorozwiązaniu Sejmu PO tak naprawdę funduje nam prawie 4 lata dryfowania rządu mniejszościowego. Rząd mniejszościowy PiS-u choćby chciał, to nic nie zrobi przy totalnej opozycji w Sejmie działajacej wg zasady "byle dokopać Kaczorom". Analogicznie rząd mniejszościowy PO - tez nie bedzie w stanie skutecznie rządzic.A tracimy na tym my wszyscy - statystyczni obywatele. Nowe wybory pokazałyby ,ze układ sił jest bez zmian. PO i PiS ida niemal "łeb w łeb". I może wreszcie po takich wyborach przyjdzie otrzeźwienie, dojda do głosu mądrzy ludzie w obu partiach i powstanie koalicja , o której na jesieni myslało 70 % wtborców. Bo jakikolwiek rząd mniejszościowy to złe rozwiązanie dla nas - Polaków - szaraków. Odpowiedz Link Zgłoś
basiahm Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 18:39 remik.bz napisał: > Sprzeciwiając sie samorozwiązaniu Sejmu PO tak naprawdę funduje nam prawie 4 > lata dryfowania rządu mniejszościowego. Rząd mniejszościowy PiS-u choćby > chciał, to nic nie zrobi przy totalnej opozycji w Sejmie działajacej wg > zasady "byle dokopać Kaczorom". > Analogicznie rząd mniejszościowy PO - tez nie bedzie w stanie skutecznie > rządzic.A tracimy na tym my wszyscy - statystyczni obywatele. > Nowe wybory pokazałyby ,ze układ sił jest bez zmian. PO i PiS ida niemal "łeb w > > łeb". > I może wreszcie po takich wyborach przyjdzie otrzeźwienie, dojda do głosu > mądrzy ludzie w obu partiach i powstanie koalicja , o której na jesieni myslało > > 70 % wtborców. > Bo jakikolwiek rząd mniejszościowy to złe rozwiązanie dla nas - Polaków - > szaraków. Dlatego PO stawia sprawe uczciwie. Jesli wybory, to zmiana ordynacji. Wtedy jest jasna sytuacja: albo wy, albo my, moze ktos inny, ale bez koniecznosci tworzenia koalicji, za to z mozliwoscia realizowania jednego spojnego programu.PIS nie chce sie zgodzic, dziwne. Boja sie ? Raczej bija piane i robia teatr (bo juz ich nikt w filmie nie chce zatrudnic). Marny ten szeryf, nie moze sobie nawet postrzelac... Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 18:49 basiahm napisała: > Dlatego PO stawia sprawe uczciwie. Jesli wybory, to zmiana ordynacji Mam watpliwości. PO wie ,że PiS sie na to nie zgodzi i w konsekwencji mamy 4 lata rządu mniejszościowego PiS. Moim zdaniem , jak jest okazja rozwiązac Sejm , to go rozwiązać bez kombinowania. PIS nie chce sie zgodzic, dziwne. Boja sie ? Raczej bija piane i robia > > teatr (bo juz ich nikt w filmie nie chce zatrudnic). > Marny ten szeryf, nie moze sobie nawet postrzelac... A jakie to ma znaczenie dla Polaka-szaraka czy PiS się boi, czy bije piane czy nie? Chcesz mieć 4 lata rządu mniejszościowego i satysfakcje ze stwierdzenia ,ze "PiS bije piane" ? Odpowiedz Link Zgłoś
basiahm Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 18:59 remik.bz napisał: > basiahm napisała: > > Dlatego PO stawia sprawe uczciwie. Jesli wybory, to zmiana ordynacji > > Mam watpliwości. PO wie ,że PiS sie na to nie zgodzi i w konsekwencji mamy 4 > lata rządu mniejszościowego PiS. > Moim zdaniem , jak jest okazja rozwiązac Sejm , to go rozwiązać bez > kombinowania. > > PIS nie chce sie zgodzic, dziwne. Boja sie ? Raczej bija piane i robia > > > > teatr (bo juz ich nikt w filmie nie chce zatrudnic). > > Marny ten szeryf, nie moze sobie nawet postrzelac... > > A jakie to ma znaczenie dla Polaka-szaraka czy PiS się boi, czy bije piane czy > > nie? Chcesz mieć 4 lata rządu mniejszościowego i satysfakcje ze > stwierdzenia ,ze "PiS bije piane" ? To zastanow sie, DLACZEGO PIS nie chce sie zgodzic na zmiane ordynacji! Jesli przeciez sie zgodzi, bedzie po wygranych wyborach jedyna partia i nie bedzie zadnego rzadu mniejszosciowego! Logiczne? Dlaczego chcesz obwiniac tylko PO, kiedy ewidentna wina lezy po stronie PIS? To ONI maja wladze i to oni cos kombinuja...Mieli pakt, nie podoba sie, maja Platforme, ale nawet im nie przyjdzie do glowy zaproponowac jej stworzenie koalicji! Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 19:06 Była propozycja koalicji i to bardzo konkretna. Rokita z Marcinkiewiczem przez tygodnie coś tam uzgadniali. Wyszło jak wyszło. "gniewy" i polowanie na "winnych" niewiele nam pomogą. Staram sie byc realista i po prostu nie chcę mieć rządu mniejszościowego ( obojetnie PO czy PiS) , bo wiem ,ze to tylko lata zastoju. Teraz nie widzę szansy na wyjście z impasu . A wybory jednak taka szanse dają. W najgorszym razie , bedzie tak jak teraz. A moze być lepiej. Czemu to odpuszczać? Odpowiedz Link Zgłoś
basiahm Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 19:20 remik.bz napisał: > Była propozycja koalicji i to bardzo konkretna. Rokita z Marcinkiewiczem przez > tygodnie coś tam uzgadniali. Wyszło jak wyszło. "gniewy" i polowanie > na "winnych" niewiele nam pomogą. > Staram sie byc realista i po prostu nie chcę mieć rządu mniejszościowego ( > obojetnie PO czy PiS) , bo wiem ,ze to tylko lata zastoju. > Teraz nie widzę szansy na wyjście z impasu . A wybory jednak taka szanse dają. > W najgorszym razie , bedzie tak jak teraz. A moze być lepiej. Czemu to > odpuszczać? Bo koszty wyborow sa niewspolmiernie wysokie do watpliwych efektow (szansa na konkretna zmiane bez zmiany ordynacji jest raczej zadna). Spoleczenstwo nie jest jeszcze gotowe, zeby opowiedziec sie zdecydowanie po jednej stronie. Dlatego PO nie wyklucza wyborow np jesienia. Moze wtedy Polacy zrozumieja, o co im chodzi i czego tak naprawde pragna: przede wszystkim scigania, karania, kontrolowania, ograniczania i otrzymywania zapomog od panstwa czy tez wolnosci,ale i dostosowania sie do standardow Unii,konkurencji i ciezkiej pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
swidrygajlov Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 21:34 remik.bz napisał: > Mam watpliwości. PO wie ,że PiS sie na to nie zgodzi i w konsekwencji mamy 4 > lata rządu mniejszościowego PiS. > Moim zdaniem , jak jest okazja rozwiązac Sejm , to go rozwiązać bez > kombinowania Ja tam uważam, że PiS dobrze wiedział jak zachowa się PO. Dlatego mogli powiedzieć: rozwiazujmy parlament. PO się nie zgodzi i to ono będzie z wszystko odpowiedzialne. Jakby nie mógli podać rządu do dymisji i wtedy PO musialo by poprzec ten wniosek. Jak tu nie uważać, że PiS urządza jakieś bezsensowne awantury? Ma tak dużo władzy i jeszcze im coś przeszkadza rzadzić. Absurd. Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz dymisja rządu nie załatwia sprawy 22.03.06, 12:06 Po podaniu rządu do dymisji i przyjeciu tej dymisji, muszą być "trzy kroki" do utworzenia nowego rządu. 1- inicjatywa Sejmu 2-inicjatywa Prezydenta 3- inicjatywa Sejmu Dopiero po wyczerpaniu tych mozliwości Prezydent może rozwiązać Sejm. Jak myslisz , czy którakolwiek z tych inicjatyw ma szanse na sukces , czyli utworzenie większościowego rządu ( obojetnie PO czy PiS) w tym Sejmie? Znowu bedą przepychanki ,podchody, kłótnie , obrzucanie sie błotem i pospolite chamstwo. W konsekwencji pewnie i tak nowe wybory, tyle ,że robione w atmosferze totalnej wojny , całkowitego podziału społeczeństwa, minimalnej frekwencji "wkurzonych tym wszystkim" obywateli. Bez szans na jakikolwiek rząd wiekszościowy , lub późniejszy kompromis PO - PiS. To nie lepiej "samorozwiązać" Sejm i od razu te wybory zrobić, kiedy jeszcze ok 50 % obywateli chce koalicji PO-PiS? Odpowiedz Link Zgłoś
afik42 Jest jeszcze cos takiego jak... 21.03.06, 18:40 opozycja konstruktywna. Niech PiS z Kaczynskim na czele przestanie pieniaczyc na forum sejmowym i poza nim, niech sie wezmie do rzetelnej roboty (Marcinkiewicz jaki jest taki jest ale wydaje mi sie zdatny do pracy) a PO kiedy bedzie mozna to zapewne poprze sensowne projekty (jak czytam sami opracowali projekt nowej ustawy o podatkach wedlug obietnic wyborczych PiS!?!) Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Re: Jest jeszcze cos takiego jak... 21.03.06, 18:55 Obawiam sie ,ze PO nie będzie opozycja konstruktywną. Zreszta juz raz "postarali sie " przy becikowym. PO ma potęzne zaplecze , rownież w terenie mądrych i ambitnych ludzi. Oni chca stanowisk ( nie ma w tym nic nagannego) i nie zadowoli ich rola wolontariuszy pomagajacych PiS-owi za friko i wzmacniajacych rząd.Za to ,moim zdaniem ,będą dokładnie punktować i nagłaśniać każde potkniecie rzadu , nawet brak przecinka w projekcie ustawy przed wyrazem "który". Odpowiedz Link Zgłoś
rtg Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 18:45 remik.bz napisał: > Sprzeciwiając sie samorozwiązaniu Sejmu PO tak naprawdę funduje nam prawie 4 > lata dryfowania rządu mniejszościowego. Rząd mniejszościowy PiS-u choćby > chciał, to nic nie zrobi przy totalnej opozycji w Sejmie działajacej wg > zasady "byle dokopać Kaczorom". > Analogicznie rząd mniejszościowy PO - tez nie bedzie w stanie skutecznie > rządzic.A tracimy na tym my wszyscy - statystyczni obywatele. > Nowe wybory pokazałyby ,ze układ sił jest bez zmian. PO i PiS ida niemal "łeb w > > łeb". > I może wreszcie po takich wyborach przyjdzie otrzeźwienie, dojda do głosu > mądrzy ludzie w obu partiach i powstanie koalicja , o której na jesieni myslało > > 70 % wtborców. > Bo jakikolwiek rząd mniejszościowy to złe rozwiązanie dla nas - Polaków - > szaraków. aby tak się stało jak piszesz to musi Kaczor wylecieć na zbity pysk z polityki a spróbuj go ruszyć... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 19:12 rtg napisał: aby tak się stało jak piszesz to musi Kaczor wylecieć na zbity pysk z polityki > a spróbuj go ruszyć... :-) Może właśnie wybory daja taka szansę. J. Kaczyński wcale nie musi zastać posłem ( nawet przy dzisiejszej ordynacji). Czy Ty myslisz ,ze zwolennicy PiS- nie widzą wad Kaczyńskiego? Jego braku zdolności do kompromisów? Kłótliwość? Podejrzliwość? Niewykluczone ,że wysmiewaną 4 RP ( którą jednak parę-paręnaście milinów Polaków popiera)łatwiej byłoby budowac bez niego niż z nim. Odpowiedz Link Zgłoś
wilmor1 remik.bz...dęty idiota 21.03.06, 20:54 co kaczor sobie obmyśli, to PO ma wykonywać? PISokomuna ma władzę i wszystkie instrumenty potrzebne do rządzenia... po co wybory?.. dla samych wyborów?.. PISokomuna nie potrafi rządzić!..Teraz ma stracha, trzeba pomału sie rozliczać!.. nowe pdwyżki, wzrost bezrobocia!.. to chce PISokomuna ukryć!... do tego potrzebne jest im to zamieszanie!... Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Wyjatkowo merytoryczny argument w dyskusji 22.03.06, 11:47 Z argumentem "dęty idiota" mówiąc szczerze nie potrafię i nie chcę polemizować. Miałem nie odpowieadać , ale w końcu co mi zależy? Niesmiało zauważę ,że nie wypowiadałem się nic na temat " motywacjiPiS-u" w tym działaniu. To ma znaczenie dla mnie drugorzędne. Dla mnie nie ma też znaczenia czy będzie rzadził PiS czy PO ,byle by to był rząd skuteczny. A skuteczny może być tylko większościowy. Realia są takie ,ze 25-30% wyborców to twardy elektorat PiS-u ( rolnicy , mohery , emeryci , bezrobotni). I żadne pokrzykiwania w stylu "PiS jest głupi" tego nie zmienią. Można starać się dokopać PiS-owi tylko po co? Czy nagle "mohery" zacznę dzięki temu głosować na PO ? Czy dzięki temu PO utworzy rząd większościowy? Trzeba przyjąć do wiadomości fakt istnienia potężnego elektoratu "odrzuconych i nieprzystosowanych" i starać się jakoś z ich reprezentacją porozumieć , a nie szydzić i obrażać. To nic nie da Polsce i nam, obywatelom. Odpowiedz Link Zgłoś
poglodek PiS stawia swój partykularny interes ponad interes 21.03.06, 18:26 Polski. Tak naprawde to to chciał powiedzieć nasz umiłowany Jarosław K. tylko mu się pomyliło PiS z PO takie przejęzyczenie. "Zdaniem Rokity, rządzący wstydzą się tego, że "nie umieją rządzić", i w związku z tym, "kiedy tylko rozpoczyna się debatę o realnych problemach kraju, tego samego dnia kolejny polityk PiS składa oświadczenie na temat wyborów"." Ale oni uważają, że świetnie rządzą tylko inni mi przeszkadzają waidomo zniewolone miedia, układ, KPP, front obrony przstępców, zomowcy na dodatek pijani, bure suki, łże elity, endecy z LPR ... no lista przeciwników wspaniałego polskiego rządu jest coraz dłuższa. "-To język bardzo niedobry, niszczący, to jest właśnie ta walka na noże, która bardzo szkodzi już nie jakiejś partii, czy systemowi politycznemu, tylko szkodzi Polsce" - powiedział J.Kaczyński." Panie Prezesie jeżeli to opis działań PiS i pana osobiście to się zgadza. "Jak podkreślił, działania PO, to element wojny, która - jego zdaniem - przypomina, "jeśli chodzi o jej kształt medialny, działalność prokuratora Andrieja Wyszyńskiego"." I znowu ta pomyłaka, ale wstawimy PiS w miejsce PO i już w porządku, odpowiada obserwowanej rzeczywistości. Odpowiedz Link Zgłoś
cymber.gaj Re: PiS stawia swój partykularny interes ponad in 21.03.06, 19:20 Panu Jarosławowi najwyraźniej puszczają nerwy i zaczyna biedaczysko bełkotać żenujące bzdury, byle tylko obluzgać przeciwnika błotem. A może naprawdę nie wie, kim był prokurator Wyszyński? Odpowiedz Link Zgłoś
wilmor1 JKaczyński.. zakłamany ćwok.. 21.03.06, 20:47 PO ma robić, co ten burak każe!...ten przygłup myśli,że wszyscy muszą wykonywać jego jego chore pomysły!..PO ma swoje pomysły, a Kaczyński może tylko smrodzić! Odpowiedz Link Zgłoś
wilmor1 junkier.. a co z PISokomuną! 21.03.06, 21:08 PIS.. ma w swoich szeregach prokuratorów dawnego systemu...Waserman,Kryże.. zatrudnia byłych ubeków, przestępstwa aferalne sekty rydzyka!!.. kto tych łajdaków rozliczy?.. komuchów trzeba niszczyć, to nie znaczy że "swoi" są bezkarni!! Odpowiedz Link Zgłoś
sumer55 idioto!!!, tu nie chodzi o SLD - tobie jak klechom 21.03.06, 22:42 wszystko kojarzy się z dupą tak tobie z SLD. Odpowiedz Link Zgłoś
swoj1112 Re: J.Kaczyński to zaden polityk tylko zalosna po 22.03.06, 01:27 Ale grozna ,jak kazdy wsciekly maniak. Odpowiedz Link Zgłoś
marekkrukowski To jest opętanie przez szatana 22.03.06, 00:47 Tego się nie da inaczej opisać. Tak właśnie dobroć dobrych intencji prowadzi do piekła. Odpowiedz Link Zgłoś
swoj1112 do Junkiera 22.03.06, 01:20 przede wszystkim nalezy ograniczyc prawo publicznego wypowiadania sie idiotom- nawet na forum Odpowiedz Link Zgłoś
gryszcz Lech Kaczyński - Odwaga i wiarygodność..... 22.03.06, 01:50 mniejpodatkow.pl/ Nawet nie chciało im się zlikwidować tej strony. Ale ciemny naród i tak przecież kupi tłumaczenie, że obiecanych w kampanii niższych stawek podatkowych i ulg nie będzie, bo redaktor Łuczywo miała rodziców w KPP, a Tusk dziadka w Wehrmachcie... Odpowiedz Link Zgłoś