Dodaj do ulubionych

J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny intere...

21.03.06, 17:14
Trzeba przede wszystkim doprowadzic do delegalizacji SLD i postawienia
funkcjonariuszy tej partii za popelnione przestepstwa na szkode interesu
Polski i obywateli.
Obserwuj wątek
    • awruk3 Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 17:25
      A potem na straży nowego prawa ustanowić trybunał: Lepper, Rydzyk i Gierdych.
      Będzie szałowo.
      • errabundi Pierwszy sekretarz Kaczyński Jarosław 21.03.06, 18:13
        już chyba sam nie wie, co pier... (tego, przepraszam, ale samo na usta się ciśnie). Proponuję powołać IV RP (rzecz pospolitą) na Księżycu, albo na Marsie. To niby też w Układzie (Słonecznym), ale troche dalej od Polski.

        ------

        Jestem z Układu.
        • zkyc kaczki znoszą jajka, które natychmiast ...... 21.03.06, 18:24
          po zniesieniu są zbukami!!!;))))))))
          Nawet ruskie kury tego nie potrafią!!!:)))))
          Dotyczy to też jajek, które mają być zniesione za tydzień i o których wszyscy,
          łącznie z kaczkami, więdzą, że będą zbukami, co jednak nie przeszkadza kaczkom
          mówić, że to będą świeże jaja!!!;(((((((
      • nick3 Kaczor rżnie głupa! 21.03.06, 18:14
        PO nie chce dla niego wyciągać kasztanów z ognia, to on od razu zaczyna coś
        chrzanić o "dobru Polski"!

        (a dla swoich sklerotycznych wyborców - o Andrieju Wyszynskim)

        PO by było głupie, gdyby mu pozwoliło wywinąć się od konsekwencji tego, co robi.
        • nick3 Dobrem Polski jest definitywna kompromitacja PiS-u 21.03.06, 18:22
          Istnienie w społeczeństwie dużego poparcia dla partii antydemokratycznej jaką
          jest PiS jest dużym zagrożeniem dla Polski.

          Owszem zagrożeniem - dla wolnej Polski. Nie dla PO, nie dla SLD, nie dla GW,
          nie dla mitycznego "Układu"!
          DLA POLSKI.

          Dlatego PO grając na ostateczną kompromitację PiS działa - nie wchodząc w
          intencje - w obiektywnym interesie Polski.
          • junkier Dobrem Polski jest definitywna kompromitacja SLD 21.03.06, 18:32
            nick3 napisał:
            > PO grając na ostateczną kompromitację PiS działa - nie wchodząc w
            > intencje - w obiektywnym interesie Polski.


            >>>>i w znakomitym, dobrze pojetym interesie komuchow z SLD. PO chce utrwalic
            podzial na dwa duze obozy PiS - PO? To niech idzie na wybory, uwaza tak 51%
            ankietowanych. Odsuwajac w czasie wybory umozliwiaja przegrupowanie komunistom
            z SLD, ktorzy nie beda mieli hamulcow zeby wbic im noz, ktorym teraz walcza z
            PiSem, w plecy.
            • nick3 Łukaszenkizmem trącą rządy PiS-u, nie - SLD! 21.03.06, 18:59
              "Demokracja nieliberalna" Kaczyńskiego, w której "władza nie jest podejrzana",
              (jak Kaczyński uzasadnia swoje lekceważenie fundamentalnej dla demokracji
              zasady trójpodziału władz), to klimaty Łukaszenkizmu (i peerelu).

              Co do SLD: Może ci to trudno zrozumieć, ale można nie podziwiając korzeni tej
              partii, cenić jej obecny kurs i życzyć sobie, aby stała się normalną lewicą.

              Oczywiście niczemu więcej PiS nie chce zapobiec bardziej niż temu. Dlatego po
              wieczność będzie wyciągać kartę przeszłości i świętego moralnego oburzenia.

              Polityka z normalną lewicą i normalną prawicą nie leży w interesie PiS-u, leży
              jednak w interesie Polski.

              Nie ma nic szokującego w tym postulacie.

              Czy w Hiszpanii głosowanie na Aznara jest hańbą?
              A zapewniam cię, że Bierut to pikuś przy Franco.

              Oczywiście aferzystów rozliczyć. Tych z czasów rządów SLD i tych z czasów
              rządów AWS. Bez przedawnienia.
            • jankbh Re: Dobrem Polski jest definitywna kompromitacja 21.03.06, 20:18
              junkier napisał:

              Odsuwajac w czasie wybory umozliwiaja przegrupowanie komunistom
              > z SLD, ktorzy nie beda mieli hamulcow zeby wbic im noz, ktorym teraz walcza z
              > PiSem, w plecy.

              Gratuluje wspanialych metafor ...
              Nie tworzy sie prawa na konkretne osoby, a na sytuacje. Bandytów nalezy scigac
              niezaleznie od tego czy sa z SLD, czy z RadiaMaryja. To tylko chora psychika
              Kaczorów i ich sztabu znajduje proste rozwiazania: wystarczy pokonac wroga, a
              wszystko bedzie wspaniale. G.... prawda. Kaczor moze rozpisac wybory, wygrac
              je, wziac 99,9% glosów i dalej bedzie szukal wroga, który uniemozliwia mu
              rzadzenie. To sa chorzy ludzie i nawet taki Walesa sie poznal na nich. Cala ich
              inteligencja pracuje tylko w jednym kierunku, niestety jest to chore dzialanie,
              bo na manii przesladowczej nie mozna zbudowac panstwa. Wlasciwie nic nie mozna
              zbudowac, rozrasta sie tylko dziennik choroby.
            • swoj1112 Re: Dobrem Polski jest definitywna kompromitacja 22.03.06, 01:25
              Nozem w plecy dla calej prawicy jest PIS.Smrod bedzie wiekszy i trudniejszy do
              wietrzenia niz po AWS.
      • swoj1112 Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 22.03.06, 01:21
        No i Jarus,oczywiscie
    • katolik_polski1 Kaczynski wie co robi 21.03.06, 17:33
      W koncu jest u wladzy !
      Biada mu ,jesli Rzeczypospolitej uszczerbku uczyni !!!
      • usiruf Re: Kaczynski wie co robi 21.03.06, 17:49
        Kaczynski wie co robi, naprawde jest inteligentny.

        Szkoda, ze tej inteligencji tak glupio uzywa. Naprawde mozna by w PL wiele
        zmnienic gdyby to bylo jego prawdziwym celem.
    • marbaran Rokita z pianą 21.03.06, 17:34
      "- Żadnych wyborów nie będzie. Proszę przekazać to Polakom, bo to jest
      informacja pewna. To jest wszystko piana polityczna, a nie polityczna
      rzeczywistość - powiedział Rokita we wtorek dziennikarzom."
      Jeśli PO w głosowaniu odrzuci wniosek PiS, co wtedy powie Rokita dziennikarzom?
      Radzę Polakom, aby zapamiętali tę dzisiejszą deklarację Rokity.
      • usiruf Re: Rokita z pianą 21.03.06, 17:45
        > Jeśli PO w głosowaniu odrzuci wniosek PiS, co wtedy powie Rokita
        dziennikarzom?

        A niby co ma im powiedziec? Przeciez juz teraz wiadomo ze wniosek zgloszony po
        to tylko zeby przepadl. Jakby PiS chcial rozwiazania Sejmu to by sie probowal z
        PO dogadywac co do zmiany ordynacji.

        A tak, jak rzadko, Rokita ma calkowita racje. PIANA i nic wiecej. Poki wszyscy
        zajmuja sie nowymi wyborami, pie..mi itp, a nie np dyskusja o podatkach,
        sluzbie zdrowia, budowie mieszkan albo o reformie gornictwa Pis jest w swoim
        zywiole.
        • rtg Re: Rokita z pianą 21.03.06, 18:20
          usiruf napisał:

          > A tak, jak rzadko, Rokita ma calkowita racje. PIANA i nic wiecej. Poki
          wszyscy
          > zajmuja sie nowymi wyborami, pie..mi itp, a nie np dyskusja o podatkach,
          > sluzbie zdrowia, budowie mieszkan albo o reformie gornictwa Pis jest w swoim
          > zywiole.
          rządzi a nic nie robi, też bym tak chciał...
    • afik42 Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 17:45
      Pierwszym i podstawowym obowiazkiem PiS od czasu ostatnich wyborow bylo, i
      nadal pozostaje, dogadac sie z innymi partiami w celu sformowania koalicji
      rzacacej. Z KIMKOLWIEK!

      Minelo kilka miesiecy, zadnej koalicji, zadnego porozumienia nie ma. W tej
      sytuacji, zamiast nowych wyborow, to obecny rzad powinien podac sie do dymisji,
      prezydent te dymisje powinien przyjac i powierzyc misje stworzenia nowego rzadu
      komu innemu - PO.

      Ale nie. Pan Jaroslaw Kaczynski wine za wlasny krnabrny charakter zwala na
      wszystkich innych naokolo, ma pretensje, ze sie z nim ludzie nie zgadzaja, nie
      sluchaja... Toz to najwyrazniej pieniacz. Racje mial Walesa, kiedy ponoc mowil,
      ze to sie wszystko skonczy jedna wielka awantura.
      • afik42 errata 21.03.06, 17:49
        "rzadzacej" - tej koalicji, rzecz jasna. Od tych awantur w Polsce klawiatura
        juz sie zaczyna zacinac - to naturalnie wylacznie wina Kaczynskiego!
        • rtg Re: errata 21.03.06, 18:25
          afik42 napisał:

          > "rzadzacej" - tej koalicji, rzecz jasna. Od tych awantur w Polsce klawiatura
          > juz sie zaczyna zacinac - to naturalnie wylacznie wina Kaczynskiego!
          jak zaczną go na koniec tego rzadzenia rozliczać, a zrobią to PO i SLD to tylko
          czy z życiem ujdzie jak dołaczy się reszta społeczenstwa... tak to jest z
          rewolucjonistami...
          • afik42 Z zyciem to on ujdzie... 21.03.06, 18:36
            ale co to bedzie za zycie.

            **
            A tak na serio - cale szczescie, ze w Polsce nie doszlo jeszcze do prawdziwych
            rekoczynow. I tu chyle swoje emigranckie czolo przed calym spoleczenstwem
            polskim.
            • basiahm Re: Z zyciem to on ujdzie... 21.03.06, 18:48
              afik42 napisał:

              > ale co to bedzie za zycie.
              >
              > **
              > A tak na serio - cale szczescie, ze w Polsce nie doszlo jeszcze do
              prawdziwych
              > rekoczynow. I tu chyle swoje emigranckie czolo przed calym spoleczenstwem
              > polskim.

              Ja tez chyle emigranckie, ale nie mam pewnosci, czy ta cierpliwosc Polakow im
              na tyle nie zaszkodzi, ze juz bedzie za pozno naprawiac szkody, ktore
              wyrzadzili szeryfi z PISu. Czy dogonimy Rumunie i Bulgarie? Przeciez np
              Hiszpania zawsze ciagnie sie w ogonie....
              • afik42 Re: Z zyciem to on ujdzie... 21.03.06, 21:30
                basiahm napisała:

                > Ja tez chyle emigranckie, ale nie mam pewnosci, czy ta cierpliwosc Polakow im
                > na tyle nie zaszkodzi, ze juz bedzie za pozno naprawiac szkody, ktore
                > wyrzadzili szeryfi z PISu. Czy dogonimy Rumunie i Bulgarie? Przeciez np
                > Hiszpania zawsze ciagnie sie w ogonie....

                Polacy przezyli juz potop szwedzki, przezyli i sowiecki, przezyja wiec...
                PiS'ecki.

                Ja akurat uwazam, ze ta lekcja Kaczyzmu, na dluzsza meta, moze wyjsc Polakom na
                zdrowie. Mniej rozmaitych radykalizmow (obojetne lewicowych czy prawicowych),
                wiecej pragmatyzmu.
      • basiahm Re: Amen 21.03.06, 18:00
    • indris I tu Kaczor się myli 21.03.06, 17:53
      Interesem Polski jest, żeby nie rządziła JEDNA partia, obojętnie juz jaka. A
      zwłaszcza, żeby nie rządziły kaczki z brzytwą w dziobie, a do tego pachołki USA
      (co widać po Iraku)
      • michal.krupa Kaczor znowu pajacuje cos o swoim interesie 21.03.06, 18:00
        Lepiej niech zasadzi sobie drzewko u Rydzyka.
        Interes narodowy jest taki żeby Kaczor Prezes Pan
        za pół roku doznał sromotnej porażki.
        Wybory teraz niewiele zmienią, chociaż zastanawiam
        się czy pogrążenie Giertycha nie jest tego warte.
        Ale pogrążenie Kaczora warte jest poczekania do jesieni.
        • zkyc Re: Kaczor znowu pajacuje cos przy swoim interesie 21.03.06, 18:28
          Widocznie chce zaznać odrobinę przyjemności!:))))))))))
      • usiruf Re: I tu Kaczor się myli 21.03.06, 18:02
        Abstrachujac od tego czy Kaczor chce tego ukladu (popaly by JOWy proponowane
        przez PO), dlaczego system 2partyjny nie jest w interesie Polski?

        Ktora koalicja w tym kraju przedtrwala chocby ze 3 lata?
      • remik.bz A zkim PO chce rządzić ? 21.03.06, 18:08
        indris napisał:

        > Interesem Polski jest, żeby nie rządziła JEDNA partia, obojętnie juz jaka. A
        > zwłaszcza, żeby nie rządziły kaczki z brzytwą w dziobie, a do tego pachołki
        USA
        >
        > (co widać po Iraku)

        Zakładam ,że myslisz o rządach PO. Na jakiej podstawie sądziśż ,że uzyska
        większość wystarczającą do samodzielnego rządzenia?
        A jeśli jednak chce rządzić w koalicji to z kim? Z SLD , z SO? Bo przeciez nie
        z tym "głupim" PiS-em prawda? A moze PO chce rządu mniejszościowego ,
        skutecznego "inaczej" przy totalnej opozycji całej reszty w Sejmie ?
        • basiahm Re: A zkim PO chce rządzić ? 21.03.06, 18:21
          remik.bz napisał:

          > indris napisał:
          >
          > > Interesem Polski jest, żeby nie rządziła JEDNA partia, obojętnie juz jaka
          > . A
          > > zwłaszcza, żeby nie rządziły kaczki z brzytwą w dziobie, a do tego pachoł
          > ki
          > USA
          > >
          > > (co widać po Iraku)
          >
          > Zakładam ,że myslisz o rządach PO. Na jakiej podstawie sądziśż ,że uzyska
          > większość wystarczającą do samodzielnego rządzenia?
          > A jeśli jednak chce rządzić w koalicji to z kim? Z SLD , z SO? Bo przeciez
          nie
          >
          > z tym "głupim" PiS-em prawda? A moze PO chce rządu mniejszościowego ,
          > skutecznego "inaczej" przy totalnej opozycji całej reszty w Sejmie ?

          Jak moze chciec rzadu mniejszosciowego, kiedy nie zgadza sie na wybory, gdyz
          jak twierdzi, nie zmienia one teraz niczego w rozkladzie sil? Nie rozumiesz?
          Obowiazkiem PISu jest dogadac sie z kimkolwiek, odpowiedzialnosc spoczywa na
          nich, to jest oczywiste. PO wielokrotnie proponowala porozumienie, ale
          Kaczynscy nie potrafia nawet podac reki na powitanie glowom wielu panstw
          swiata, a co dopiero mowic o podaniu reki ICH WROGOM, jak traktuja PO i inne
          partie. Pamietam, jak dzien przed wyborami prezydenckimi, w ostatniej debacie
          Kaczynski odwracal sie plecami do Tuska wyciagajacego do niego reke z
          propozycja, zeby wspolpracowali ze soba bez wzgledu na wynik wyborow.
          • remik.bz Re: A zkim PO chce rządzić ? 21.03.06, 18:34
            basiahm napisała:
            Jak moze chciec rzadu mniejszosciowego, kiedy nie zgadza sie na wybory, gdyz
            > jak twierdzi, nie zmienia one teraz niczego w rozkladzie sil? Nie rozumiesz?

            Ano nie rozumiem. Właśnie w ten sposób funduje nam PO rząd mniejszościowy PiS-u
            przez 4 lata i totalną opozycje w Sejmie pos hasłem "dokopać Kaczorom". Ciekawe
            jak z tego korzyść dla Polaka-szaraka
            A rozkład sił pozostanie oczywiście niezmienny. Może to da myslenia politykom i
            wreszcie poszukaja kompromisu ?

            Obowiazkiem PISu jest dogadac sie z kimkolwiek

            Pewnie ,ze tak. Tyle tylko ,ze PiS sie nie dogada. Takie sa realia i emocje
            niewiele pomogą. Nowe wybory może chociaz przyniosa nowych ludzi ze soba i ci
            ludzie zaczna ze soba rozmawiać - z pozytkiem dla nas wszystkich. Bo na naszych
            obecnych reprezentantów bym nie liczył juz.

            Kaczynscy nie potrafia nawet podac reki na powitanie glowom wielu panstw
            > swiata, a co dopiero mowic o podaniu reki ICH WROGOM, jak traktuja PO i inne
            > partie.

            Masz racje , tyle tylko ,ze nic z tego nie wynika. Taka była decyzja obywateli.
            Moze dobrze byłoby dac obywatelom szanse na powtórne przemyslenie tej decyzji ?
        • usiruf Dlatego potrzebne sa JOWy 21.03.06, 18:21
          czyli Jednomandatowe Okregi Wybrocze, jak w Wielkiej Brytanii.

          Kto nie wygra, zawsze dostaje powyzej polowy manadtow w parlamencie i moze
          realizowac swoj program.

          Wszystko jedno kto, PiS czy PO, rzady bez potrzeby robienia koalicji na pewno
          beda lepsze niz to co jest zmora wszystkich parlamentow od poczatku 3RP
    • basiahm Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 18:11
      junkier napisał:

      > Trzeba przede wszystkim doprowadzic do delegalizacji SLD i postawienia
      > funkcjonariuszy tej partii za popelnione przestepstwa na szkode interesu
      > Polski i obywateli.

      Tak, tak, A wtedy to juz bedziemy plawic sie w luksusach, czerpac garsciami z
      zycia, a nasze ratingi wzrosna w swiecie i juz nie bedziemy musieli sie
      przejmowac jakimis reformami. Bycie ofiara jest wygodne. Przyjmujemy tylko
      roszczeniowa postawe wobec zycia i wszyscy musza nam dawac.
      Skrzywdzone biedaczki.
      • junkier Trzeba doprowadzic do delegalizacji SLD 21.03.06, 18:15
        Delegalizacja SLD lezy w zywotnym interesie Polski. Jesli nie delegalizacja, to
        sadowe rozliczenie wszystkich aferzystow i lapowkarzy z tej partii (z
        konsiskata majatku uzyskanego z przestepstwa wlacznie), a wtedy reszta sama sie
        rozejdzie.
        • nick3 Nie zmieniaj tematu. 21.03.06, 18:32
          Pali się grunt pod nogami, to zmienić temat? "Ciemny lud" tego nie kupi:)

          Nie mam nic przeciwko rozliczeniu złodziei z czasów rządów SLD i - a jakże! -
          AWS (może mniejsze przekręty?:). Dojdzie i PiS. Coś wiem o środowisku. I tych
          łapa nieźle świerzbi. Tylko dać im trochę czasu.

          A co do SLD - to nie chcę nic mówić, ale obecnie jest to najprzyzwoitsza partia
          w sejmie:)

          Jeśli dadzą radę przekonująco rozliczyć się z aferzystami - mogę na nich
          głosować. (Dla jasności: nigdy dotąd tego nie robiłem.)

          • junkier rozliczyc złodziei z czasów rządów SLD 21.03.06, 18:36
            nick3 napisał:
            > Nie mam nic przeciwko rozliczeniu złodziei z czasów rządów SLD i - a jakże! -
            > AWS (może mniejsze przekręty?:). Dojdzie i PiS. Coś wiem o środowisku. I tych
            > łapa nieźle świerzbi. Tylko dać im trochę czasu.


            Wilki w owczej skorze. Dlatego wlasnie sa tak grozni i dlatego wlasnie powinni
            zostac zdelegalizowani.
          • junkier erratum 21.03.06, 18:37
            nick3 napisał:
            > A co do SLD - to nie chcę nic mówić, ale obecnie jest to najprzyzwoitsza
            partia w sejmie:)

            Wilki w owczej skorze. Dlatego wlasnie sa tak grozni i dlatego wlasnie powinni
            zostac zdelegalizowani.
            • afik42 junkierze, opamietaj sie 21.03.06, 18:50
              To nie o SLD chodzi przy tych wszystkich aferach.

              Nie zwrociles dotad uwagi na te drobna okolicznosc, ze w "aferanctwo",
              zlodziejstwo i wszelkie inne patologie popada KAZDA partia polityczna, ktora
              zdobywa wladze?

              To nie ideologie sa winne owym "przekretom". Za tymi oszustwami,
              przestepstwami... kryja sie konkretni ludzie, oszusci, karierowicze i
              oportunisci, ktorzy garna sie do WSZELKIEJ wladzy i KAZDEJ ideologii, ktora
              staje sie w danym czasie "spolecznie modna".

              Teraz kolej na PiS. Pogmyraj w dziale personalnym a znajdziesz weteranow nie
              tylko SLD ale i samego PZPR.

              ;-)
    • rtg Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 18:13
      Masz jakieś dowody na przestępczą działalność SLD to bierz w rękę i do
      prokuratora, natomiast jak głupoty populistyczne identyczne jak głosi bez
      pokrycia Twoj idol paranoik J.K. masz wypisywac to zmień forum. To co tu
      piszesz to jest żałosne. Zauważ , że twoj idol to tylko mówi o rozliczeniach a
      jak do tej pory( mineło 1/2 roku) to nic nie zrobił żeby je zacząć. Wszyscy mu
      przeszkadzają PO, SLD, krasnoludki, ufoludki i jeszcze ktoś z UKŁAD'u.
      Przypuszczam, że ma takie same dowody na swoje oświadczenia jak Ty.
      • junkier Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 18:18
        rtg napisał:
        > Masz jakieś dowody na przestępczą działalność SLD to bierz w rękę i do
        > prokuratora


        Z tego co wiem trwaja postepowania przygotowawcze ws. m.in. "afery osocza",
        ktora jak sadze pokaze w odpowiednim swietle b. Prezia i jego swite. Ale to nie
        wszystko, trzeba seignac az do sprawy moskiewskich pieniedzy poprzez
        prywatyzacje, "prowizje" od dostaw ropy, prywatyzacje PHS, itp. itd. Sadze, ze
        wylacznie na podstawie doniesien prasowych rzetelna prokuratora moze otworzyc
        specjalny oddzial tropiacy lewicowa dzialalnosc aferalna.
        • rtg Re: J.Kaczyński: PO stawia swój partykularny inte 21.03.06, 18:42
          junkier napisał:

          > rtg napisał:
          > > Masz jakieś dowody na przestępczą działalność SLD to bierz w rękę i do
          > > prokuratora
          >
          >
          > Z tego co wiem trwaja postepowania przygotowawcze ws. m.in. "afery osocza",
          > ktora jak sadze pokaze w odpowiednim swietle b. Prezia i jego swite. Ale to
          nie
          >
          > wszystko, trzeba seignac az do sprawy moskiewskich pieniedzy poprzez
          > prywatyzacje, "prowizje" od dostaw ropy, prywatyzacje PHS, itp. itd. Sadze,
          ze
          > wylacznie na podstawie doniesien prasowych rzetelna prokuratora moze otworzyc
          > specjalny oddzial tropiacy lewicowa dzialalnosc aferalna.

          To są slogany masz dowody, które postawią kogos przed sadem to je wyjmij a jak
          nie masz to pisanie takich sloganów jest biciem piany i stratą czasu. Zajmij
          sie czymś co da Ci jakis przychód, polepszy Twój stan posiadania a nie
          bezustanne dziobanie w powietrze które nic nie daje, tyle, że się namachasz..
    • ritterausleidenschaft Panie Kaczynski a moze wreszcie 21.03.06, 18:17
      zmienilby pan ta plyte, bo sie juz zacina ...

      gada pan do znudzenia o tej "wscieklej wojnie", ktora
      wszyscy z panem prowadza, co maja inne poglady od pana.

      wez sie pan wreszcie do budawania Polski to panu ludzie
      dobrej woli (rowniez ci z PO) pomoga. sprobuj pan ludzi
      laczyc a nie dzielic, nie zaostrzac a lagodzic roznice itd. itp.

      ale co ja tutaj panu podpowiadam - pan i tak wszystko wie
      lepiej ...
    • remik.bz PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 18:22
      Sprzeciwiając sie samorozwiązaniu Sejmu PO tak naprawdę funduje nam prawie 4
      lata dryfowania rządu mniejszościowego. Rząd mniejszościowy PiS-u choćby
      chciał, to nic nie zrobi przy totalnej opozycji w Sejmie działajacej wg
      zasady "byle dokopać Kaczorom".
      Analogicznie rząd mniejszościowy PO - tez nie bedzie w stanie skutecznie
      rządzic.A tracimy na tym my wszyscy - statystyczni obywatele.
      Nowe wybory pokazałyby ,ze układ sił jest bez zmian. PO i PiS ida niemal "łeb w
      łeb".
      I może wreszcie po takich wyborach przyjdzie otrzeźwienie, dojda do głosu
      mądrzy ludzie w obu partiach i powstanie koalicja , o której na jesieni myslało
      70 % wtborców.
      Bo jakikolwiek rząd mniejszościowy to złe rozwiązanie dla nas - Polaków -
      szaraków.
      • basiahm Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 18:39
        remik.bz napisał:

        > Sprzeciwiając sie samorozwiązaniu Sejmu PO tak naprawdę funduje nam prawie 4
        > lata dryfowania rządu mniejszościowego. Rząd mniejszościowy PiS-u choćby
        > chciał, to nic nie zrobi przy totalnej opozycji w Sejmie działajacej wg
        > zasady "byle dokopać Kaczorom".
        > Analogicznie rząd mniejszościowy PO - tez nie bedzie w stanie skutecznie
        > rządzic.A tracimy na tym my wszyscy - statystyczni obywatele.
        > Nowe wybory pokazałyby ,ze układ sił jest bez zmian. PO i PiS ida niemal "łeb
        w
        >
        > łeb".
        > I może wreszcie po takich wyborach przyjdzie otrzeźwienie, dojda do głosu
        > mądrzy ludzie w obu partiach i powstanie koalicja , o której na jesieni
        myslało
        >
        > 70 % wtborców.
        > Bo jakikolwiek rząd mniejszościowy to złe rozwiązanie dla nas - Polaków -
        > szaraków.

        Dlatego PO stawia sprawe uczciwie. Jesli wybory, to zmiana ordynacji. Wtedy
        jest jasna sytuacja: albo wy, albo my, moze ktos inny, ale bez koniecznosci
        tworzenia koalicji, za to z mozliwoscia realizowania jednego spojnego
        programu.PIS nie chce sie zgodzic, dziwne. Boja sie ? Raczej bija piane i robia
        teatr (bo juz ich nikt w filmie nie chce zatrudnic).
        Marny ten szeryf, nie moze sobie nawet postrzelac...
        • remik.bz Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 18:49
          basiahm napisała:
          > Dlatego PO stawia sprawe uczciwie. Jesli wybory, to zmiana ordynacji

          Mam watpliwości. PO wie ,że PiS sie na to nie zgodzi i w konsekwencji mamy 4
          lata rządu mniejszościowego PiS.
          Moim zdaniem , jak jest okazja rozwiązac Sejm , to go rozwiązać bez
          kombinowania.

          PIS nie chce sie zgodzic, dziwne. Boja sie ? Raczej bija piane i robia
          >
          > teatr (bo juz ich nikt w filmie nie chce zatrudnic).
          > Marny ten szeryf, nie moze sobie nawet postrzelac...

          A jakie to ma znaczenie dla Polaka-szaraka czy PiS się boi, czy bije piane czy
          nie? Chcesz mieć 4 lata rządu mniejszościowego i satysfakcje ze
          stwierdzenia ,ze "PiS bije piane" ?
          • basiahm Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 18:59
            remik.bz napisał:

            > basiahm napisała:
            > > Dlatego PO stawia sprawe uczciwie. Jesli wybory, to zmiana ordynacji
            >
            > Mam watpliwości. PO wie ,że PiS sie na to nie zgodzi i w konsekwencji mamy 4
            > lata rządu mniejszościowego PiS.
            > Moim zdaniem , jak jest okazja rozwiązac Sejm , to go rozwiązać bez
            > kombinowania.
            >
            > PIS nie chce sie zgodzic, dziwne. Boja sie ? Raczej bija piane i robia
            > >
            > > teatr (bo juz ich nikt w filmie nie chce zatrudnic).
            > > Marny ten szeryf, nie moze sobie nawet postrzelac...
            >
            > A jakie to ma znaczenie dla Polaka-szaraka czy PiS się boi, czy bije piane
            czy
            >
            > nie? Chcesz mieć 4 lata rządu mniejszościowego i satysfakcje ze
            > stwierdzenia ,ze "PiS bije piane" ?

            To zastanow sie, DLACZEGO PIS nie chce sie zgodzic na zmiane ordynacji! Jesli
            przeciez sie zgodzi, bedzie po wygranych wyborach jedyna partia i nie bedzie
            zadnego rzadu mniejszosciowego! Logiczne? Dlaczego chcesz obwiniac tylko PO,
            kiedy ewidentna wina lezy po stronie PIS? To ONI maja wladze i to oni cos
            kombinuja...Mieli pakt, nie podoba sie, maja Platforme, ale nawet im nie
            przyjdzie do glowy zaproponowac jej stworzenie koalicji!
            • remik.bz Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 19:06
              Była propozycja koalicji i to bardzo konkretna. Rokita z Marcinkiewiczem przez
              tygodnie coś tam uzgadniali. Wyszło jak wyszło. "gniewy" i polowanie
              na "winnych" niewiele nam pomogą.
              Staram sie byc realista i po prostu nie chcę mieć rządu mniejszościowego (
              obojetnie PO czy PiS) , bo wiem ,ze to tylko lata zastoju.
              Teraz nie widzę szansy na wyjście z impasu . A wybory jednak taka szanse dają.
              W najgorszym razie , bedzie tak jak teraz. A moze być lepiej. Czemu to
              odpuszczać?
              • basiahm Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 19:20
                remik.bz napisał:

                > Była propozycja koalicji i to bardzo konkretna. Rokita z Marcinkiewiczem
                przez
                > tygodnie coś tam uzgadniali. Wyszło jak wyszło. "gniewy" i polowanie
                > na "winnych" niewiele nam pomogą.
                > Staram sie byc realista i po prostu nie chcę mieć rządu mniejszościowego (
                > obojetnie PO czy PiS) , bo wiem ,ze to tylko lata zastoju.
                > Teraz nie widzę szansy na wyjście z impasu . A wybory jednak taka szanse
                dają.
                > W najgorszym razie , bedzie tak jak teraz. A moze być lepiej. Czemu to
                > odpuszczać?
                Bo koszty wyborow sa niewspolmiernie wysokie do watpliwych efektow (szansa na
                konkretna zmiane bez zmiany ordynacji jest raczej zadna). Spoleczenstwo nie
                jest jeszcze gotowe, zeby opowiedziec sie zdecydowanie po jednej stronie.
                Dlatego PO nie wyklucza wyborow np jesienia. Moze wtedy Polacy zrozumieja, o co
                im chodzi i czego tak naprawde pragna: przede wszystkim scigania, karania,
                kontrolowania, ograniczania i otrzymywania zapomog od panstwa czy tez
                wolnosci,ale i dostosowania sie do standardow Unii,konkurencji i ciezkiej
                pracy.
          • swidrygajlov Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 21:34
            remik.bz napisał:
            > Mam watpliwości. PO wie ,że PiS sie na to nie zgodzi i w konsekwencji mamy 4
            > lata rządu mniejszościowego PiS.
            > Moim zdaniem , jak jest okazja rozwiązac Sejm , to go rozwiązać bez
            > kombinowania

            Ja tam uważam, że PiS dobrze wiedział jak zachowa się PO. Dlatego mogli
            powiedzieć: rozwiazujmy parlament. PO się nie zgodzi i to ono będzie z wszystko
            odpowiedzialne. Jakby nie mógli podać rządu do dymisji i wtedy PO musialo by
            poprzec ten wniosek. Jak tu nie uważać, że PiS urządza jakieś bezsensowne
            awantury? Ma tak dużo władzy i jeszcze im coś przeszkadza rzadzić. Absurd.
            • remik.bz dymisja rządu nie załatwia sprawy 22.03.06, 12:06
              Po podaniu rządu do dymisji i przyjeciu tej dymisji, muszą być "trzy kroki" do
              utworzenia nowego rządu.
              1- inicjatywa Sejmu
              2-inicjatywa Prezydenta
              3- inicjatywa Sejmu
              Dopiero po wyczerpaniu tych mozliwości Prezydent może rozwiązać Sejm.

              Jak myslisz , czy którakolwiek z tych inicjatyw ma szanse na sukces , czyli
              utworzenie większościowego rządu ( obojetnie PO czy PiS) w tym Sejmie?
              Znowu bedą przepychanki ,podchody, kłótnie , obrzucanie sie błotem i pospolite
              chamstwo.
              W konsekwencji pewnie i tak nowe wybory, tyle ,że robione w atmosferze
              totalnej wojny , całkowitego podziału społeczeństwa, minimalnej
              frekwencji "wkurzonych tym wszystkim" obywateli. Bez szans na jakikolwiek rząd
              wiekszościowy , lub późniejszy kompromis PO - PiS.
              To nie lepiej "samorozwiązać" Sejm i od razu te wybory zrobić, kiedy jeszcze ok
              50 % obywateli chce koalicji PO-PiS?
      • afik42 Jest jeszcze cos takiego jak... 21.03.06, 18:40
        opozycja konstruktywna.

        Niech PiS z Kaczynskim na czele przestanie pieniaczyc na forum sejmowym i poza
        nim, niech sie wezmie do rzetelnej roboty (Marcinkiewicz jaki jest taki jest
        ale wydaje mi sie zdatny do pracy) a PO kiedy bedzie mozna to zapewne poprze
        sensowne projekty (jak czytam sami opracowali projekt nowej ustawy o podatkach
        wedlug obietnic wyborczych PiS!?!)
        • remik.bz Re: Jest jeszcze cos takiego jak... 21.03.06, 18:55
          Obawiam sie ,ze PO nie będzie opozycja konstruktywną.
          Zreszta juz raz "postarali sie " przy becikowym.
          PO ma potęzne zaplecze , rownież w terenie mądrych i ambitnych ludzi. Oni chca
          stanowisk ( nie ma w tym nic nagannego) i nie zadowoli ich rola wolontariuszy
          pomagajacych PiS-owi za friko i wzmacniajacych rząd.Za to ,moim zdaniem ,będą
          dokładnie punktować i nagłaśniać każde potkniecie rzadu , nawet brak przecinka
          w projekcie ustawy przed wyrazem "który".
      • rtg Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 18:45
        remik.bz napisał:

        > Sprzeciwiając sie samorozwiązaniu Sejmu PO tak naprawdę funduje nam prawie 4
        > lata dryfowania rządu mniejszościowego. Rząd mniejszościowy PiS-u choćby
        > chciał, to nic nie zrobi przy totalnej opozycji w Sejmie działajacej wg
        > zasady "byle dokopać Kaczorom".
        > Analogicznie rząd mniejszościowy PO - tez nie bedzie w stanie skutecznie
        > rządzic.A tracimy na tym my wszyscy - statystyczni obywatele.
        > Nowe wybory pokazałyby ,ze układ sił jest bez zmian. PO i PiS ida niemal "łeb
        w
        >
        > łeb".
        > I może wreszcie po takich wyborach przyjdzie otrzeźwienie, dojda do głosu
        > mądrzy ludzie w obu partiach i powstanie koalicja , o której na jesieni
        myslało
        >
        > 70 % wtborców.
        > Bo jakikolwiek rząd mniejszościowy to złe rozwiązanie dla nas - Polaków -
        > szaraków.
        aby tak się stało jak piszesz to musi Kaczor wylecieć na zbity pysk z polityki
        a spróbuj go ruszyć... :-)
        • remik.bz Re: PO nie dba o obywateli Polski 21.03.06, 19:12
          rtg napisał:
          aby tak się stało jak piszesz to musi Kaczor wylecieć na zbity pysk z polityki
          > a spróbuj go ruszyć... :-)

          Może właśnie wybory daja taka szansę. J. Kaczyński wcale nie musi zastać posłem
          ( nawet przy dzisiejszej ordynacji).
          Czy Ty myslisz ,ze zwolennicy PiS- nie widzą wad Kaczyńskiego? Jego braku
          zdolności do kompromisów? Kłótliwość? Podejrzliwość? Niewykluczone ,że
          wysmiewaną 4 RP ( którą jednak parę-paręnaście milinów Polaków popiera)łatwiej
          byłoby budowac bez niego niż z nim.
      • wilmor1 remik.bz...dęty idiota 21.03.06, 20:54
        co kaczor sobie obmyśli, to PO ma wykonywać? PISokomuna ma władzę i wszystkie
        instrumenty potrzebne do rządzenia... po co wybory?.. dla samych wyborów?..
        PISokomuna nie potrafi rządzić!..Teraz ma stracha, trzeba pomału sie
        rozliczać!.. nowe pdwyżki, wzrost bezrobocia!.. to chce PISokomuna ukryć!... do
        tego potrzebne jest im to zamieszanie!...
        • remik.bz Wyjatkowo merytoryczny argument w dyskusji 22.03.06, 11:47
          Z argumentem "dęty idiota" mówiąc szczerze nie potrafię i nie chcę polemizować.
          Miałem nie odpowieadać , ale w końcu co mi zależy?

          Niesmiało zauważę ,że nie wypowiadałem się nic na temat " motywacjiPiS-u" w
          tym działaniu. To ma znaczenie dla mnie drugorzędne.
          Dla mnie nie ma też znaczenia czy będzie rzadził PiS czy PO ,byle by to był
          rząd skuteczny. A skuteczny może być tylko większościowy.
          Realia są takie ,ze 25-30% wyborców to twardy elektorat PiS-u ( rolnicy ,
          mohery , emeryci , bezrobotni). I żadne pokrzykiwania w stylu "PiS jest głupi"
          tego nie zmienią.
          Można starać się dokopać PiS-owi tylko po co? Czy nagle "mohery" zacznę dzięki
          temu głosować na PO ? Czy dzięki temu PO utworzy rząd większościowy?
          Trzeba przyjąć do wiadomości fakt istnienia potężnego elektoratu "odrzuconych i
          nieprzystosowanych" i starać się jakoś z ich reprezentacją porozumieć , a nie
          szydzić i obrażać. To nic nie da Polsce i nam, obywatelom.
    • poglodek PiS stawia swój partykularny interes ponad interes 21.03.06, 18:26
      Polski. Tak naprawde to to chciał powiedzieć nasz umiłowany Jarosław K. tylko
      mu się pomyliło PiS z PO takie przejęzyczenie.

      "Zdaniem Rokity, rządzący wstydzą się tego, że "nie umieją rządzić", i w
      związku z tym, "kiedy tylko rozpoczyna się debatę o realnych problemach kraju,
      tego samego dnia kolejny polityk PiS składa oświadczenie na temat wyborów"."

      Ale oni uważają, że świetnie rządzą tylko inni mi przeszkadzają waidomo
      zniewolone miedia, układ, KPP, front obrony przstępców, zomowcy na dodatek
      pijani, bure suki, łże elity, endecy z LPR ... no lista przeciwników
      wspaniałego polskiego rządu jest coraz dłuższa.

      "-To język bardzo niedobry, niszczący, to jest właśnie ta walka na noże, która
      bardzo szkodzi już nie jakiejś partii, czy systemowi politycznemu, tylko
      szkodzi Polsce" - powiedział J.Kaczyński."

      Panie Prezesie jeżeli to opis działań PiS i pana osobiście to się zgadza.

      "Jak podkreślił, działania PO, to element wojny, która - jego zdaniem -
      przypomina, "jeśli chodzi o jej kształt medialny, działalność prokuratora
      Andrieja Wyszyńskiego"."

      I znowu ta pomyłaka, ale wstawimy PiS w miejsce PO i już w porządku, odpowiada
      obserwowanej rzeczywistości.
      • cymber.gaj Re: PiS stawia swój partykularny interes ponad in 21.03.06, 19:20
        Panu Jarosławowi najwyraźniej puszczają nerwy i zaczyna biedaczysko bełkotać żenujące bzdury, byle tylko obluzgać przeciwnika błotem. A może naprawdę nie wie, kim był prokurator Wyszyński?
    • wilmor1 JKaczyński.. zakłamany ćwok.. 21.03.06, 20:47
      PO ma robić, co ten burak każe!...ten przygłup myśli,że wszyscy muszą wykonywać
      jego jego chore pomysły!..PO ma swoje pomysły, a Kaczyński może tylko smrodzić!
    • wilmor1 junkier.. a co z PISokomuną! 21.03.06, 21:08
      PIS.. ma w swoich szeregach prokuratorów dawnego systemu...Waserman,Kryże..
      zatrudnia byłych ubeków, przestępstwa aferalne sekty rydzyka!!.. kto tych
      łajdaków rozliczy?.. komuchów trzeba niszczyć, to nie znaczy że "swoi" są
      bezkarni!!
    • sumer55 idioto!!!, tu nie chodzi o SLD - tobie jak klechom 21.03.06, 22:42
      wszystko kojarzy się z dupą tak tobie z SLD.
    • 11111 J.Kaczyński to zaden polityk tylko zalosna postac 21.03.06, 23:58
      • swoj1112 Re: J.Kaczyński to zaden polityk tylko zalosna po 22.03.06, 01:27
        Ale grozna ,jak kazdy wsciekly maniak.
    • marekkrukowski To jest opętanie przez szatana 22.03.06, 00:47
      Tego się nie da inaczej opisać. Tak właśnie dobroć dobrych intencji prowadzi do
      piekła.
    • swoj1112 do Junkiera 22.03.06, 01:20
      przede wszystkim nalezy ograniczyc prawo publicznego wypowiadania sie idiotom-
      nawet na forum
    • gryszcz Lech Kaczyński - Odwaga i wiarygodność..... 22.03.06, 01:50
      mniejpodatkow.pl/
      Nawet nie chciało im się zlikwidować tej strony.
      Ale ciemny naród i tak przecież kupi tłumaczenie, że obiecanych w kampanii niższych stawek podatkowych i ulg nie będzie, bo
      redaktor Łuczywo miała rodziców w KPP, a Tusk dziadka w Wehrmachcie...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka