master_zybex Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 08:43 wychodzicie z błędnego założenia bo: 1. większość lekarzy NIE jest wykształcona 2. większość lekarzy ma inteligencję na poziomie ślimaka winniczka 3. większość lekarzy nie ma sumienia - ma skarbonę 4. większość lekarzy jest nietechniczna - nie są w stanie przewidzieć mechanicznej obróbki przesyłki 5. większość lekarzy ma za to TUPET, BEZCZELNOść NA WYSOKIM POZIOMIE, ZNAJOMOŚCI, itp... powyższe można również zastosować do większości prawników nie wymagajmy więc inteligencji i empatii od pazernych idiotów pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
joork Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 08:43 a co na to obroncy prawa z PIS'u? Co na to pan ziobro? opadaja rece. Odpowiedz Link Zgłoś
paola_23 Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 08:47 A tak wogóle jak można psa wysłać pocztą???????? nawet jak jest to dopuszczalne to ja NIGDY nie zrobiłabym takiego czegoś!!!!!!!!!!! Powinno się zlikwidować taką "usługę" na poczcie, bo to jest totalna głupota, która prowadzi do śmierci wielu zwierząt. Jednak nie dziwi mnie to że ludzie zachowują się jak pozbawieni mózgu idioci, ponieważ wielokrotnie widzę jak pozostawione w upale, w samochodach na parkingach psy skamlą o pomoc... Proszę bardzo wsadźmy tych lekarzy do paczki i wyślijmy jak najdalej stąd, bo przynoszą jedynie wstyd i hańbę, a może po takiej "podróży" by zrozumieli swoją głupotę i debilizm... Odpowiedz Link Zgłoś
jerry21 Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 11:25 sluchaj - ludzie skorzystali z uslugi poczty , ktora ta usluge zobowiazala sie wykonac za odpowiednie pieniadze - czy trudno to pojac- ludzie popelnili pewien blad etyczny albo nie stalo im wyobrazni - zdarza sie . codziennie ludzie popelniaja wieksze okrucienstwa , np. tzw matki wyrzucaja , lub zostawiaja noworodki na smietnikach - i wtedy tez przy okazji takiej informacji pojawia cale stado obroncow a w zasadzie obronczyn - pieprza o trudnych warunkach , o braku antykoncepcji i inne takie bzdety - zaloze sie ze wiekszosc tzw. obroncow zwierzat z tego forum nawet palcem ni kiwnelaby w bucie bedac na poczcie i widzac owe malzenstwo lekarzy nadajace paczke i pracownika poczty ktory ta paczke przyjal - jestem tego pewien na sto procent bowiem polacy to w swej masie krzykacze na modle niejakiej dulskiej - zawsze sa prawi i dobrzy w sprawie ktora ich nie dotyczy i jest daleko.. Odpowiedz Link Zgłoś
korysia Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 08:47 Moim zdaniem ludzie Ci zasługują na karę i to nie byle jaką...Uważam że ludzie ci niby wykształćeni, a zachowali się jak idioci, nie mający pojęcia co robią. Jak można było zrobić coś takiego niewinnemu pieskowi? Jak można zakupić żywą istotkę i potem ją zwrócić, bo się nie nadaje na wystawę...?! Ciekawa jestem jak by ich ktoś tak zapakował do kartona w 30 stopniowym upale i wysłał gdzieś bez wody ? To niehumanitarne i zasługuje na potępienie. Nie rozumiem ludzi, którzy mogą tak traktować zwierzęta! Takie postępowanie jest przerażające i według mnie kara którą powinni otrzymać musi być najwyższa!!! Odpowiedz Link Zgłoś
koszalek63 Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 09:42 Darujmy sobie już ocenę polskiego wymiaru sprawiedliwości, bo jaki on jest każdy z nas widzi lub, co znacznie gorsze, miał z nim bliski i osobisty kontakt. Problem jest inny i sprowadza się do kwestii etyki zawodowej lekarzy. Oczywiście mam tu na myśli coś, co funkcjonuje za granicą, a czego namiastkę mamy w kraju, ponieważ zdecydowana większość lekarzy szybko zapomina o składanej przez siebie przysiędze. Państwo może się walić, być toczone korupcją i mieć zasrane prawo, jednak nic nie powinno tłumaczyć braku etyki w środowisku lekarskim. W czasach II RP Izby Lekarskie bardzo surowo rozprawiały się ze wszystkimi, którzy swymi błędami, niewiedzą lub nieetycznym działaniem pogarszali w społeczeństwie wizerunek lekarza. Odrzucali w ten sposób plewy i dbali o jakość swych usług, wiedząc, że to procentuje szacunkiem dla zawodu. Ten przykład dowodzi, że nie zawsze leczyli nas padlinożercy i łapiduchy. Tłumaczenie tych pseudointeligentów, że nie mieli doświadczenia w hodowli małych psów jest żenujące i na poziomie kilkuletniego dziecka, gdyż nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy weterynaryjnej, żeby przewidzieć czym może się skończyć takie postępowanie. Z moich licznych doświadczeń ze zwierzętami wynika, że więcej życzliwości i dbałości o zdrowie swych pacjentów mają lekarze weterynarii, niż ci, którym zawierzamy swoje zdrowie. Pamiętam reakcję młodego weterynarza, który ostatnio usypiał mojego chorego kota. Może mi nie uwierzycie ale miał przy tym tyle samo łez w oczach co ja. A tak tytułem podsumowania, to cała ta afera jest niczym innym, jak koncertem idiotów, z których prawdopodobnie tylko poczciarz nie miał wyższego wykształcenia. To kolejny powód do publicznej debaty nad jakością współczesnego wykształcenia i doborem kadr do wykonywania określonego zawodu. Jeszcze nam tylko do kompletu brakuje imbecyli, pokurczy umysłowych i innych tzw. "inteligentnych inaczej" wśród pilotów samolotów pasażerskich, maszynistów pociągów, saperów, generałów, chociaż może to jakaś nowa prawidłowość, gdyż od dłuższego czasu mamy ich już wśród ministrów. Odpowiedz Link Zgłoś
olga1974 Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 08:58 czy nie ma w tym kraju jakiejś organizacji, która jednak mogłaby coś zrobić w tej sprawie, bo nie sądze żeby nasze komentarze zrobiły na kimś większe wrażenie? Słów brak na to. Chyba zacznę grać w toto lotka....żeby móc założyć organizację rozprawiającą się z takimi delikwentami. Odpowiedz Link Zgłoś
agata.balu do Olgi 1974 21.04.06, 12:36 olga1974 napisała: > czy nie ma w tym kraju jakiejś organizacji, która jednak mogłaby coś zrobić w > tej sprawie, bo nie sądze żeby nasze komentarze zrobiły na kimś większe > wrażenie? Słów brak na to. Chyba zacznę grać w toto lotka....żeby móc założyć > organizację rozprawiającą się z takimi delikwentami. Ano nie ma. Wszystkie organizacje prozwierzęce są organizacjami działającymi za użebrane pieniądze (za wyjatkiem TOZ i xxxTOZ czyli pogrobowcami PRL-u psiadającymi własny majątek)i nie mają żadnych praw. Wszelkie interwencje muszą sie odbywać w asyście straży miejskiej lub policji. Dokładnie tak samo jak interwencje każdego szeregowwgo obywatela! Półlegalna instytucja "Inspektora Ochrony Zwierząt" nie ma także żadnych wiekszych uprawnień .... ale za to warszawskiemu TOZ trzeba płacic grube setki za uczestnictwo w kursie "na inspektorów" ..... po to by zapewnić im pieniądze na etaty. A lekarze?? No cóż, dokonali inwestycji za 2000zł a towar okazał sie felerny. Nie można na nim zarobić, nie można się pochwalić, jeszcze pewnie żądali nie tylko zwrotu pieniędzy za "towar", ale i kosztu "przesyłki". Gdy pomyślę ile ten szczeniaczek musiał wycierpieć zanim padł .... Odpowiedz Link Zgłoś
olga1974 Re: do Olgi 1974 21.04.06, 13:09 przeczytałam sobie ten artykuł z samego rana, w ciągu dnia pozostałe wypowiedzi...i za każdym razem jak o tym pomyślę to mi słabo, głowa mnie rozbolałą i ząb...chyba z tej złości na bezsilność. Wydaje mi się że w usa jest coś w rodzaju policji d/s spraw zwierząt. A poza tym jak można traktować psa jak inwestycję? ktoś na forum na onecie zarzucił, że problem ten jest na forum wyolbrzymiany, ponieważ to tylko pies, a każdego dnia jest mordowanych tyle dzieci. Moim skromnym zdaniem nikt nie ma prawa stwierdzać że życie i cierpienie psa jest mniej znaczące niż człowieka. Nikt nie ma prawa traktować psa jak zabawkę, jak przedmiot. Ludzie prymitywni byli i zawsze będą, podrzebne jest tylko egzekwowalne prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
pnaszarkowski Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 09:07 Ale w sumie przeciez ten pies miał zgrubienie na ogonie - ciekawe czy tego argumentu tępi lekarze użyli. W pudła ich i pocztą do sądu. Tylko dać na drogę miskę z wodą, worki na odchody i ręczniki papierowe. Od razu akt zgonu można dołączyć. Porażka. piotrek Odpowiedz Link Zgłoś
krzych.korab Adam i Ewa D. Unikajcie lekarzy o takich inicja- 21.04.06, 09:16 łach w Katowicach i okolicy. Odpowiedz Link Zgłoś
kazik84 Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 09:21 Słuchajcie, to są lekarze! Przypuszczam, że taki sam stosunek mają do ludzi. Zbojkotujmy ich !!!!!!!!! W każdym miejscu pracy: szpitalu, prywatnej przychodni, wszędzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kto jest za niech sie wpisuje i przyjdzie na rozprawę. Odpowiedz Link Zgłoś
komentator15 Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 17:33 kazik84 napisał: PODAJ ICH NAZWISKA I MIEJCE PRACY..... > Słuchajcie, to są lekarze! Przypuszczam, że taki sam stosunek mają do ludzi. > Zbojkotujmy ich !!!!!!!!! W każdym miejscu pracy: szpitalu, prywatnej > przychodni, wszędzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kto jest za niech sie > wpisuje i przyjdzie na rozprawę. Odpowiedz Link Zgłoś
kurrappa Czy ktoś się nie orientuje co to za lekarze? 21.04.06, 09:24 Jeżeli prowadzą prywatna działalność chciałbym się dowiedzieć, kto to, bo nie chciałbym korzystać z ich usług Odpowiedz Link Zgłoś
olawalecka Re: Czy ktoś się nie orientuje co to za lekarze? 21.04.06, 09:29 taaak...ciekawe jakie metody stosują lecząc ludzi ... wrażliwośc najwyraźniej gdzieś tej parze umknęła :( Odpowiedz Link Zgłoś
cypis.syn.rumcajsa Re: Czy ktoś się nie orientuje co to za lekarze? 21.04.06, 09:34 Adam i Ewa D. chciałabym poznać ich nazwisko! nie mam słów, po prostu ręce mi opadają Aga Wróblewska Odpowiedz Link Zgłoś
mfs0 To ja proponuję uniewinnić unabombera! 21.04.06, 09:30 W końcu to pracownicy poczty przyjmowali listy z bombami... Odpowiedz Link Zgłoś
arekk22 Bestie w ludzkiej skórze 21.04.06, 09:33 I znowu pobłażliwośc organów ścigania? Kiedy wreszcie prawo ochrony zwierząt będzie respektowane? Gdzie jest Ziobro? Kto zrobi porządek w tej iinnu dziedzinach? Odpowiedz Link Zgłoś
m.malone Ciekawe czy "doktor" Mengele 21.04.06, 09:37 miał żonę i dzieci? Może ktoś wie? Odpowiedz Link Zgłoś
jozue32 ja pie..! 21.04.06, 09:39 Ja pie.., grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:[ az sie we mnei gotuje, chciałbym ich dorwać w swoje ręce:[ Odpowiedz Link Zgłoś
ismael Re: ja pie..! 21.04.06, 14:24 jozue32 napisał: > Ja pie.., grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:[ az sie we mnei gotuje, chciałbym ich > dorwać w swoje ręce:[ Nie ty jeden... zapewniam :) przerobiłbym ta parke pomiotów dra mengele na karme dla psów , scierwa zwyrodniałe, i pomysleć ze takie cos leczy ludzi...[> Odpowiedz Link Zgłoś
nameja Ludzie!! Oni leczą ludzi!!! 21.04.06, 09:41 A miskę wstawili dla picu? A uniewinnienie też dla picu? Odpowiedz Link Zgłoś
daisy2005 Niewinni? Rany boskie, kara 10 tys. zł to za mało! 21.04.06, 09:47 Jak tak mozna było postapić, to oni nie wiedzieli co robią? Idiotyzm, bo inaczej tego nie da sie nazwać! A poczta, która taka przesyłke przyjęła / podobno z napisem : uwaga pies / , nic nie jest winna? Przeciez ten biedny psiak musiał szczekać, nikt nie zauwazył? Znieczulica i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
krawcio Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 09:54 zgadzam sie! i powinni pania prokurator tez wsadzic w ten karton... ja bym go wyslal dalej np... abu-dabi Odpowiedz Link Zgłoś
megasia Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 13:19 Pani Prokurator chyba była ok, bo doprowadziła do skazania...gorzej z jej szefem. Odpowiedz Link Zgłoś
eshka Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 09:54 A moze jakis list do Ziobro? Odpowiedz Link Zgłoś
aniela5 Tak sie trakuje Przyjaciela czlowieka. 21.04.06, 09:56 Czy swoje wlasne dziecko,niemowlaka, tez tak by wyslali poczta,w kartonie? Tylko jeden akt oskarzania postawila prokuratura-wysili sie-nie ma co. Lekarze, PP, i hodowczyni- wszyscy porowno powinni byc ukarani. No ale coz to Polska wlasnie. Slusznie, ze Dunczycy apluja aby psow z Polski nie kupowac! Cierpienie zwierzat, jak widac, dla nas jest 'normalka i codziennoscia' widac mamy to juz we krwi. Gdzie jest to PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC?? Odpowiedz Link Zgłoś
zaifi nie mieli wiedzy o hodowli! 21.04.06, 09:56 nie mieli również wyobrażni,jak i odpowiedzialności za żywą istotę zamknietą w tekturze w ciemnościach i duchocie,jest to pokrętne tłumaczenie się osób,które składają przysięgę Hipokratesa,gdzie obrazowo zdiagnozował On przyczyny śmierci,jako naruszenie równowagi w organizmie stanu czterech cieczy itd. Odpowiedz Link Zgłoś
titta Re: nie mieli wiedzy o hodowli! 21.04.06, 10:04 Wlasciwie to lekazami nie powinni byc. Posiadajac taka wrazliwosc i wyobraznie stanowia zagrozenie. Abstrachujac od znecania sie nad psem, jak mozna nadac poczta miske z woda? Odpowiedz Link Zgłoś
adax1 Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 10:03 ja bym tak spakowal to małżeństwo do pudla i wysłał pocztą.....a i dołożyłbym im tego prokuratora.. tak dla zabawy. a najlepiej nie do pudła tylko do trumny od razu.... unikniemy niepotrzebnej roboty.... bo przecież zakończenie już znamy.... Odpowiedz Link Zgłoś
jazg1 Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni 21.04.06, 10:07 Skazany powinien zostać pracownik poczty, który wiedząc że w kartonie jest pies, nie dał mu nic do picia i jedzenia. Skoro poczta podjęła się dokonania przesyłki, to powinna usługę wykonać prawidłowo i nie zwalać winy na nadawcę. Odpowiedz Link Zgłoś
wredna_jedza Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni 21.04.06, 13:08 Jeśli przesyła sie psa, do klatki doczepia sie kluczyk, żeby można ją otworzyć. Tutaj musiałby rozwalić pudełko, a wtedy "szanowni państwo dochtory" oskarżyliby poczte o otwarcie paczki. Odpowiedz Link Zgłoś
pterodaktyl59 Re: Skazani za wysłanie psa w kartonie niewinni? 21.04.06, 10:08 Przepisy o opakowaniu są bezsensowne. W skrzyni by się nie odwodnił??? Problemem jest wysyłanie zwierząt w czasie upałów i dużych mrozów - wtedy powinno się nie przyjmować przesyłek ze zwierzętami i roślinami, ale żeby na coś takiego wpaść, to... Odpowiedz Link Zgłoś
jazg1 Winni pracowniczy poczty polskiej 21.04.06, 10:09 To oni wiedzą, jakie przepisy obowiązują przy przesyłaniu zwierząt. Jeżeli poczta podjęła się dokonania przesyłki, to powinna odpowiednio usługę wykonać. Gdy adresat odmówił odebrania przesyłki to pracownik poczty powinien go nakarmić i napoić. Jak mieli tego dokonać nadawcy przesyłki z psem? Odpowiedz Link Zgłoś
olga1974 Re: Winni pracowniczy poczty polskiej 21.04.06, 10:15 jazg1 czy ty ich bronisz?! czy jesteś w jakikolwiek sposób spokrewniony z którąś ze stron w tej sprawie? Jak nadasz dziecko pocztą i ono padnie...to wtedy też tylko poczta poniesie winę? Odpowiedz Link Zgłoś
deadeasy Re: Winni pracowniczy poczty polskiej 21.04.06, 11:03 Bzdury gadasz. DoHtory zapakowaly psa w karton, daly miske z woda, ktora sie zaraz wylala. Zapakowali tez worek na odchody i papoer toaletowy zeby szczeniak sobie sam doope wytarl a kupy do woreczka wlozyl?! Takich powinni skreslic z listy lekarzy i zabronic wykonywania zawodu; albo przynajmniej oglosic pelne nazwiska zbey ludzie wiedzieli z jakimi konowalami maja do czynienia. Psa nie powinni nadac tylko odwiezc na miejsce gdzie go kupili. Wydac 2000 na zwierze to potrafia a potem chca oszczedzac i pakuja psa w pudlo?! Zalosne. Nie tylko sloma z butow ale takze i gnojowka. Odpowiedz Link Zgłoś