soulworm 12.05.06, 20:13 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
stachu44 Horyzont dorównuje ... 13.05.06, 13:26 W dobie globalizacji, robotyzacji, i czego tam jeszcze, ktos zatrzymal sie w epoce pary. Odpowiedz Link Zgłoś
kot9999 Dzisiaj wlasnie marszalek by nam sie przydal aby r 14.05.06, 21:08 Dzisiaj wlasnie marszalek by nam sie przydal aby rozgonic cale te towarzystwo i nareszcie zajac sie panstwem i jego obywatelami Odpowiedz Link Zgłoś
mirek.zkanady blockbuster, ty jeszcze zyjesz? 13.05.06, 16:28 A ja myslalem, ze nie mogac godzic sie na ohyde krwawego rezimu Kaczynskich juz dawno przykladnie oblales sie benzyna i podpaliles sie na znak protestu. Taki protest bylby zacniejszy niz pocenie sie na tym forum. Rozwaz to towarzyszu! Odpowiedz Link Zgłoś
pjpb Re: blockbuster, ty jeszcze zyjesz? 13.05.06, 17:17 > A ja myslalem, ze nie mogac godzic sie na ohyde krwawego rezimu Kaczynskich juz > dawno przykladnie oblales sie benzyna i podpaliles sie na znak protestu :-P dokladnie! jesli chodzi o artykul: ciekawa idea i rozmowa - dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś
indris Kaczyzm a sanacja 13.05.06, 17:42 Kaczor wyraźnie lansuje sanacyjny model władzy. Powszechnie było wiadomo po 1926, że o wszystkim w Polsce ostatecznie rozstrzyga Piłsudski. Ale FORMALNIE prawie nigdy nie był on na najwyższych stanowiskach państwowych. Za to słynne są relacje z jego rozmów: "Będziesz Pan premierem -rozkaz Panie Marszałku !" Czy czegoś to nie przypomina ? Odpowiedz Link Zgłoś
bob_l Re: Kaczyzm a sanacja 14.05.06, 01:28 Tak było. Piłsudski ma dziś "dobrą prasę", ale czasy były inne. Przenoszenie tamtych idei na dzisiejszy grunt jest wielką pomyłką. Jeśli Kaczyzm czerpie wzory z Sanacji (a tak wynika z wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego), to PIS prowadzi samobójczą grę. Świat zewnętrzny jest inny, a Polacy tylko marudni, nie wściekli. Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Kaczyzm a sanacja 14.05.06, 13:02 z których wypowiedzi kaczynskiego wynika niby, ze czerpie wzory z sanacji? przeczytales w ogole wywiad, ktory usilujesz "komentowac"? Odpowiedz Link Zgłoś
bob_l Re: Kaczyzm a sanacja 14.05.06, 20:26 Napisałem: Jeżeli Kaczyzm czerpie ... Kaczyński jest przedstawicielem tradycji piłsudczykowskiej, oto fragment wywiadu: Skoro mówi Pan o sobie jako przedstawicielu tradycji piłsudczykowskiej, czy wiedząc to, co Pan wie dziś, poparłby Pan zamach majowy? - Pytanie zupełnie ahistoryczne, ale gdybym jakimś cudem znalazł się w tamtych czasach, to bym ten zamach poparł. Wnioskuję, że poglądy Piłsudskiego są mu bliskie. W wywiadzie nie odnoszą się wprost do obecnej rzeczywistości lecz oceniają tamte wydarzenia. A że oceny są dobre, to mam podejrzenia zgody z tamtym sposobem myślenia o państwie. Dlatego napisałem słowo "jeśli", bo pewności w tej sprawie nie mogę mieć, choć pewne podobieństwo w działaniach Sanacji i PIS widzę. Np parcie do pełnej kontroli w państwie dla naprawy RP. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Kaczyzm a sanacja 14.05.06, 20:52 acg napisał: > z których wypowiedzi kaczynskiego wynika niby, ze czerpie wzory z sanacji? > przeczytales w ogole wywiad, ktory usilujesz "komentowac"? **************************************** Z tych o roli TK. Niekoniecznie z tego wywiadu. Odpowiedz Link Zgłoś
chantienszan Re: Kaczyzm a sanacja 14.05.06, 18:52 Buhahaha !!!!!! WYBORCZA CZUWA A myślicie że Kaczor coś zdoła zrobić ??? Nie martwcie się obywatele !!! WYBORCZA CZUWA i jest czujna wobec wroga narodu (kaczora), a jej karząca dłoń dosięgnie każdego kto podniesie rękę na demokrację i wolność słowa (patrz będzie próbował cokolwiek zmienić w Polsce na LEPSZE odciągając okrągłostołowe świnie takie jak MICHNIK od koryta !!! Odpowiedz Link Zgłoś
aleyaya Okrągłostołowe świnie - piszesz 14.05.06, 19:28 A nie było tam przypadkiem któregoś z Kaczyńskich? Zob. pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%85g%C5%82y_St%C3%B3%C5%82_ (historia_Polski)#Uczestnicy Odpowiedz Link Zgłoś
jawu maj a grudzień 14.05.06, 21:00 Relatywizm liczba ofiar: ponad 400 ; mniej niż 100 internowani: Bereza : ośrodki wczasowe uzasadnienie: jest źle : jest żle jak będzie: dobrze ; dobrze legalność: całkowite zignorowanie ; pozory legalności .... Odpowiedz Link Zgłoś
polonus3 Re: Kaczyzm a sanacja 15.05.06, 01:48 "indris" znam lepsza historyjke o Pilsudzkim. Przychodzi wezwany do marszalka Wieniawa. Pilsudzki krotko do niego Bedziesz ministrem Tak jest panie marszalku i wychodzi Nim zamknal za soba drzwi odwraca sie i ... Aha, a jakim ministrem panie marszalku Glupim ministrem! odpowiada Pilsudzki Odpowiedz Link Zgłoś
janek-007 Nareszcie Prezydent RP... 13.05.06, 18:42 Nareszcie Prezydent RP mysli i mowi po polsku a co jest chyba najwazniejsze stara sie zrozumiec co tak naprawde wydarzylo sie 12 maja 1926. Ocywiscie ze nie ma i nie bedzie uniwersalnej odpowiedzi ktora usatysfakconuje wszystkich. Wazne jest to ze sie te sprawy analizuje i o nich sie mowi. Chwala Pilsudskiemu i innym, nawet tym ktorzy sie z nim nie zgadzali, Oni wszyscy chcieli miec wolna Polske a to ze sie roznili jak to zrobic to juz jest tak zwane samo zycie. Oczywiscie ze moglo byc inaczej i lepiej itd. itp. Wazne jest azeby wyciagnac nalezyte wnioski i nie popelniac tych samych bledow. Polska powinna byc wolna od agentur, polscy politycy powinn reprezentowac polska racje stanu. Powinna byc wydana absolutna wojna korupcji i zaprzanstwu. Polska powinna postawic na edukacje wszystkich bez wyjatku, Polska powinna stwarzac szanse dla wszystkich nie tylko dla niektorych tak zwanych wybranych. PiS I Kaczynscy zaczynaja w tej materii cos robic i zmieniac na lepsze. Chyba na szczescie jednak ostatnio cos w Polsce 'drgnelo'. Powodzenia dla Pana Prezydenta RP L.Kaczynskiego i dla wszystkich tych ktorzy mysla o Polsce po polsku; to znaczy bez kompleksow, urazow, nowoczesnie i normalnie. Do przodu. Chwala Polsce i Polakom a h.o...j.o.m precz. janek-007, w sluzbie Jego Kaczorskiej Mosci. Odpowiedz Link Zgłoś
eutrapelia Nareszcie Prezydent RP 13.05.06, 22:37 Taka rozmowa z Kwaśniewskim nie byłaby możliwa. Odpowiedz Link Zgłoś
roger45 Re: Nareszcie Prezydent RP to nie Kwasniewski 14.05.06, 11:43 tez mi to przyszlo do glowy: z Kwasniewskim, nawet jakby 3 dni wczesniej wiedzial o czym mowa taka rozmowa nie bylaby mozliwa. Plytkie zaplecze intelektualne, moze ciut wieksze od lepperowego Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 13:07 taka rozmowa z kwasniewskim nie tylko nie bylaby mozliwa ze wzgledu na ogolne dyletanctwo kwasniewskiego, gdyby kwasniewski mial czas sie przygotowac to tez nie moglby za bardzo podjac tej rozmowy bo nie bylby w stanie zajac stanowiska i dokonac oceny tamtych wydarzen (jako czlowiek bez kregoslupa, bez pogladow, poza takim ze trzeba sie ustawiac jak zawieje i robic kariere). Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 15:23 jacg napisał: > taka rozmowa z kwasniewskim nie tylko nie bylaby mozliwa ze wzgledu na ogolne > dyletanctwo kwasniewskiego, gdyby kwasniewski mial czas sie przygotowac to tez > nie moglby za bardzo podjac tej rozmowy bo nie bylby w stanie zajac stanowiska > i dokonac oceny tamtych wydarzen (jako czlowiek bez kregoslupa, bez pogladow, > poza takim ze trzeba sie ustawiac jak zawieje i robic kariere). Odpowiedz Link Zgłoś
krawat23 Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 14:04 eutrapelia napisał: > Taka rozmowa z Kwaśniewskim nie byłaby możliwa. Myslę, że rozmowa z p. Prezydentem Kwasniewskim byłaby bardzo ciekawa. Niewatpliwie. wiedza historyczna Prezydenta Kwasniewskiego w tej sprawie jest mniejsza od wiedzy Prezydenta Kaczyńskiego, ale słusznie ktoś zauważył, że P. Kaczyński bardziej rozumie lata 30-te niż poczatek wieku XXI. P.Kwasniewski to człowiek który zyje tu i teraz, miał ambicje mniejsze od swego nastepcy - on nie chciał uszczesliwiać Polaków swoimi madrymi koncepcjami (jak to robia Kaczyńscy), a proponował i konsekwentnie wprowadzał w zycie te nowoczesne pomysły, które sie w Europie sprawdziły , a które wrogo były traktowane przez PZPR ("my mamy lepsze pomysły na szcescie narodu"), a przez PIS sceptycznie. Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 15:13 zaraz sie dowiemy ze pan prezydent kwasniewski byl tak naprawde wewnetrzna opozycja w pzpr i to on rozwalil Partie oraz komune (a przy okazji caly blok sowiecki). poza tym wymyslil microsoft, bypasy i wypromowal wałęsę bo sam zbyt skromny... Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 15:16 (w tym momencie inaczej oczywiście patrze na czolobitne gesty quasi-papieskie pana siwca wobec takiego nowoczesnego prezydenta) Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 15:26 jacg napisał: > zaraz sie dowiemy ze pan prezydent kwasniewski byl tak naprawde wewnetrzna > opozycja w pzpr i to on rozwalil Partie oraz komune (a przy okazji caly blok > sowiecki). poza tym wymyslil microsoft, bypasy i wypromowal wałęsę bo sam zbyt > skromny... A tymczasem, wiemy na pewno, że Kaczyńscy zwędzili księżyc..... :) I to jest jedyna rzecz, którą udało im się zrobić.... Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 16:14 rozumiem niechec do kaczorow (szczegolnie za przestepce leppera i faszyste giertycha w rzadzie) ale nie rozumiem dolepiania geby (w tym wywiadzie kaczor- prezydent pokazal ze ma wiedze historyczna i podaje fakty ze zrozumieniem, niech sie dogadaja z PO w ciagu powiedzmy roku, wywala tych dwoch błaznów z rzadu - to moze nawet uwierze ze mysla o czyms takim jak polska racja stanu i także ze zrozumieniem). nowoczesnosc kwasniewskiego polegala glownie na tym ze regularnie latal na solarium (to go zbliza z lepperem, choc lepper w tym sensie jest znacznie bardziej nowoczesny...) Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 17:02 jacg napisał: > rozumiem niechec do kaczorow (szczegolnie za przestepce leppera i faszyste > giertycha w rzadzie) ale nie rozumiem dolepiania geby (w tym wywiadzie kaczor- > prezydent pokazal ze ma wiedze historyczna i podaje fakty ze zrozumieniem, > niech sie dogadaja z PO w ciagu powiedzmy roku, wywala tych dwoch błaznów z > rzadu - to moze nawet uwierze ze mysla o czyms takim jak polska racja stanu i > także ze zrozumieniem). nowoczesnosc kwasniewskiego polegala glownie na tym ze > regularnie latal na solarium (to go zbliza z lepperem, choc lepper w tym sensie > > jest znacznie bardziej nowoczesny...) za cały komentarz, przeczytaj sobie to: www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=historia&name=76 ... i poznaj "coś" z klasą.... Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 17:26 przeczytalem wywiad "z klasą" szanownego pana nalecza (postac zaiste z klasa, zwlaszcza jak w czasie kampanii wyborczej robił wolty w nadziei na mandat, kabonę i dalszy blask swiatel jupiterów takich jak w komisji "rywinowskiej"...). co zabawne, poza mało widocznym, gołoslownym stwierdzeniem "autorytaryzm radził sobie jeszcze gorzej niz rządy demokratyczne" (gdzie? w IIRP??? nawet nie chce mi sie z ta bzdura polemizowac) pan szanownyn marszalek w gruncie rzeczy zamach majowy opisuje (ocenia) podobnie jak kaczynski. zatem qui penis aquae turbat? o co ci chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 18:13 jacg napisał: > przeczytalem wywiad "z klasą" szanownego pana nalecza (postac zaiste z klasa, > zwlaszcza jak w czasie kampanii wyborczej robił wolty w nadziei na mandat, > kabonę i dalszy blask swiatel jupiterów takich jak w > komisji "rywinowskiej"...). co zabawne, poza mało widocznym, gołoslownym > stwierdzeniem "autorytaryzm radził sobie jeszcze gorzej niz rządy > demokratyczne" (gdzie? w IIRP??? nawet nie chce mi sie z ta bzdura polemizowac) > > pan szanownyn marszalek w gruncie rzeczy zamach majowy opisuje (ocenia) > podobnie jak kaczynski. zatem qui penis aquae turbat? o co ci chodzi? serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34591,3342270.html?as=2&ias=2 to jeszcze i to - będziesz wiedział o sobie wszystko.... zaiste, przezamocno musisz mieć "wysublimowane" ego - własne... :) Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 18:59 co, przeczytales tekst kolakowskiego i doszedles do wniosku ze kaczor-prezydent jest populista ktory chcialby stac sie postacia charyzmatyczna lecz mu sie nie uda. co to ma wspolnego z komentarzami dot. mojego ego? moim zdaniem nie jest populista i podejrzewam, ze dawno zrozumial ze nie jest takze i nie bedzie postacia charyzmatyczna. jest natomiast obecnie Prezydentem RP ni bedzie nim przez najblizsze 5 lat, zostal wybrany bo spodobal sie bardziej od tuska. nie wiemy jakim bylby prezydentem tusk, poza tym ze sepleniacym i z dziwnym tak imieniem jak nazwiskiem oraz trudna do bardziej precyzyjnego okreslenia tak osobowoscia jak i pogladami (poza tym ze liberal, ktory kiedys wyznal, ze nie lubi sie przepracowywac, jak na liberala to dosyc dziwne stwierdzenie). twoj pozniejszy jeszcze bardziej (o ile to mozliwe) protekcjonalny i obrazliwy tekst o niedojrzalosci pobieznosci i ogolnej mialkiej naiwnosci pozostawiam bez komentarza (poza jednym: koalicja PO-PiS nie jest i nigdy nie była moim marzeniem lecz jest remedium na zasypanie najnowszych żenujących podziałów, byłaby spełnieniem żadań i oczekiwan spoleczenstwa wyrazonych w ostatnich wyborach i odpowiada w moim przekonaniu polskiej racji stanu. widocznie polacy nie wyczuwaja ostatnio powazniejszych zagrozen, stad z luboscia przystapili do tego co lubia najbardziej: sporow i klotni, nie obchodzi mnie kto czego chcial i kto jest winien). Odpowiedz Link Zgłoś
mike_ab czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 20:12 o co chodzi w tej czesci Twojej wypowiedzi: "i pogladami (poza tym ze liberal, ktory kiedys wyznal, ze nie lubi sie przepracowywac, jak na liberala to dosyc dziwne stwierdzenie)" z tego co wiem i czego sie nauczylem, liberalizm to wolnosc. jaki to ma zwiazek z przepracowywaniem sie? Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 21:14 liberalizm polityczny (bardzo popularny wsrod polakow do chwili dopoki nie odzyskali niepodleglosci...), zas gospodarczy ceni ponoc przedsiebiorczosc, nawoluje do inicjatywy, wysilku, budowania, pracy... Odpowiedz Link Zgłoś
mike_ab Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 21:21 ok, przynajmniej widze ze wiem o czym piszesz ale to nie przeszkadza mi sie nie zgadzac :) liberalizm gospodarczy tusk mogl uprawiac w latach 80, kiedy za walke wyzwolencza pzpr podziekowalo mu uniemozliwiajac inna praca niz czyszczenie fabry, kominow, mycie szyb itd. tu mamy liberalizm polityczny (powiedzmy, nie zpaominajmy ze to byly lata 80). I nie polega to na ciezkiej pracy, tylko na uwalnianiu jej z tego co ja dusi. Nie zgadzam sie wiec ze liberalizm w jakims zakresie jest synonimem pracowitosci lub ciezkiej pracy. Ale nie jest tez jej zaprzeczeniem. teraz, jako zawodowy polityk Tusk mowiac ze jest liberalem mowi o liberalizmie politycznym jako zasadach politycznych oraz o liberalizmie spolecznym jako zasadach zyiowych jako obywatela. to jest wlasnie wolnosc, poszanowanie wolnosci i tak dalej i tak dalej Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 21:39 jedno chcialem powiedziec przez to co napisalem: nie ma co dalej plakac ze tusk przegral wybory i kaczka jest preziem (lech: preziem-prezydentem, jareczek: preziem-preziem). troszke poglaskac kaczki, otrzeć łzy panu marii i zapytac jak dlugo zamierzaja uprawiac nowa szopke (malopolską) i kiedy powroca do pomyslu koalicji (wielkopolskiej). wkrotce wybory samorzadowe... Odpowiedz Link Zgłoś
mike_ab Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 21:54 oni Ci nie odpowiedza, ja natomiast boje sie ze po wyborach samorzadowych chaos ktory mamy w skali kraju (niemoznosc rzadzenia, albo jesli juz to za cene niewytlumaczlnych kompromisow) powtorzy sie w skali lokalnej a to zle, bo jak wiemy (i co nam zostalo wlasnie udowodnione) kraj jest w stanie funkcjonowac pomimo szopki na gorze (oczywiscie nie bez konca) ale zatory lokalne przeloza sie na konkretne problemy. nie bedzie smiesznie. ja nie placze ze nie wybralismy tuska ani nie placze ze wybralismy kaczke (a dokladnie to dwie). ani jeden ani drugi kandydat nie odpowiadal moim oczekiwaniom wobec osoby prezydenta, szczegolnie w przypadku ustroju jaki mamy w rp. co wiec robic? nie lamentowac, tylko do roboty (belka?). i po to potrzebny jestliberalizm - nie chodzi o to zeby ktos nam cos ulatwial, wystarczy ze nie beda przeszkadza, blokowac zabraniac itd. i patrzmy wladzy na rece. bo od tego jestemy my i media. Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 22:17 trudno mi dostrzec jakies roznice miedzy naszymi pogladami mike, ja pisze do tych ktorzy psy wieszaja na kaczorach juz do przesady, na rece trzeba patrzec ale wolałbym konstruktywne manifestacje (nie tylko hasła: "lepper do ciupy giertych do dupy", ale np.: "gdzie pieprzona koalicja - oszukali nas, decydenci p...leni", "będzie koalicja będzie kaczek abolicja" itd.), tak jak wole dzialanie od narzekania. Odpowiedz Link Zgłoś
mike_ab Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 22:23 a liberalizm namawia ludzi do dzialania, jedyne o co prosi to jak namjniej obostrzen co do polityki sie zgadzamy, ale dyskutowalismy o liberalizmie :) pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Nareszcie Prezydent RP 15.05.06, 13:27 jacg napisał: > zaraz sie dowiemy ze pan prezydent kwasniewski byl tak naprawde wewnetrzna > opozycja w pzpr i to on rozwalil Partie oraz komune (a przy okazji caly blok > sowiecki). poza tym wymyslil microsoft, bypasy i wypromowal wałęsę bo sam zbyt > skromny... To ty powiedziałeś nikt inny. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Nareszcie łże-Prezydent RP 14.05.06, 20:55 eutrapelia napisał: > Taka rozmowa z Kwaśniewskim nie byłaby możliwa. ********************************** Bo Kwaśniewski nie ma ciągot do bycia naczelnikiem państwa. Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok Re: Nareszcie Prezydent RP... 14.05.06, 12:04 Kiedy we wrzesniu 1939 roku, wyfiokowana sanacja wiala na Zaleszczyki - to byly dzieci Marszałka - wielu ludzi klaskało w rece. Dzieci Marszalka okazaly sie byc tchorzami!!! Nie zdobyly sie na odwage walki wspolnie z narodem. Wazniejsza byla czysto szamerowanych srebrem i wyprasowanych gabardynowych mundurkow. Jezeli p. Kaczynski, obecnie pochwala p. Marszalka - to pewnie chce zapomniec o realnych przyczynach wielu tragicznych zdarzen w trakcie II WS. A mowienie dobrze o takich ludziach, jak Pilsudski (po 1920 roku), dmowskia etc - tylko zle swiadczy o szansach polskiego spoleczenstwa obywatelskiego. Mam nadzieje, ze panowie Kaczynscy nie zamienia sie w blizniaczych cesarzy, na podobnienstwo schyłku schyłkowego Rzymu. Odpowiedz Link Zgłoś
premier.z.krakowa cernzura w wykonaniu wybiórczej 14.05.06, 12:13 I oto mamy efekty nagonki w wykonaniu wybiórczej. Ciekawe dlaczego wyborcza nie podaje tej informacji. Czyżby była niewygodna. "Zamordowano proboszcza z Żalna Ksiądz Henryk Kroll z Żalna koło Tucholi w Kujawsko-Pomorskiem nie żyje. Jak dowiedziało się Polskie Radio Pomorza i Kujaw, duchowny został zamordowany. Jego ciało znaleziono w nocy na plebanii. Policja szuka sprawcy bądź sprawców zabójstwa, ale nie podaje żadnych szczegółów tej sprawy. 62-letni proboszcz z parafii w Żalnie stał się ostatnio znany, gdy wystąpił z propozycją tak zwanej "godziny policyjnej" dla nieletnich." Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Dziwne siły.... 14.05.06, 15:31 premier.z.krakowa napisała: > I oto mamy efekty nagonki w wykonaniu wybiórczej. > Ciekawe dlaczego wyborcza nie podaje tej informacji. > Czyżby była niewygodna. > > > "Zamordowano proboszcza z Żalna > Ksiądz Henryk Kroll z Żalna koło Tucholi w Kujawsko-Pomorskiem nie żyje. Jak do > wiedziało się Polskie Radio Pomorza i Kujaw, duchowny został zamordowany. > Jego ciało znaleziono w nocy na plebanii. Policja szuka sprawcy bądź sprawców z > abójstwa, ale nie podaje żadnych szczegółów tej sprawy. > > 62-letni proboszcz z parafii w Żalnie stał się ostatnio znany, gdy wystąpił z p > ropozycją tak zwanej "godziny policyjnej" dla nieletnich." > > Wskocz na Nasz Dziennik... Tam znajdziesz wszystkie szczegóły... a nawet "szczegóły".. :) Nasz Dziennik już dobrze wie, kto zamordował księżula i jakie siły za tym stoją - po co Gazeta ma sie do tego mieszać??? Z drugiej zaś, tu jest o wywiadzie z Kaczorem na temat zamachu majowego... a nie o plebani... Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Nareszcie Prezydent RP... 14.05.06, 13:11 mowienie zle o "takich ludziach jak pilsudski dmowski" (zwlaszcza ocenianych przez kalke wspolczesnych pojec) swiadczy raczej o schylkowosci twojego intelektu (oczywiscie ignorancji przede wszystkim). Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok Re: Nareszcie Prezydent RP... 14.05.06, 15:36 Zanim zaczniesz pluc - popatrz, czy nie ma gdzies spluwaczki! A odnosnie tych dwóch panow -, coz rozpatruje ich pod katem tamtych czasów. Pod katem tego, co sie wowczas stalo. Obecnie - sa to jedynia dziela wybitnie antykwaryczne! Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Nareszcie Prezydent RP... 14.05.06, 16:24 to ty plujesz czlowieku na wybitnych polityków z ktorych kazdy wybitnie przysluzyl sie sprawie niepodleglosci kraju ktory obecnie zamieszkujesz, a ja zareagowalem. kto w tym wywiadzie sugerowal jakies ekshumacje starych ideologii? wyborcza postarala sie dobrac tak tytul zeby zasugerowac ze kaczce- prezydentowi marzy sie wladza absolutna a wy sie podniecacie (bo wiekszosc czyta tytul a reszta tekstu juz za dluga i za skomplikowana...). Odpowiedz Link Zgłoś
q_vw Re: Nareszcie Prezydent RP... 14.05.06, 19:54 Za dużo czytujesz komunistycznej propagandy... nikt nie wiał, nie chciano, by rząd i dowództwo wpadło w ręce Niemców, a po 17 września w ręce Sowietów. Historia i wydarzenia nie były ani proste ani tez jednoznaczne. Nikt wówczas nie okazał się tchórzem ! Odpowiedz Link Zgłoś
zygfryd.okrutny Zbir pilsudski 14.05.06, 08:02 wziol pod bur cala polska przedwojenna demokracje, wyprowadzil na ulice czolgi, strzelal do ludzi, wiezil w obozach koncentracyjnych. Wszystko w imie wyzszych celow, oczywiscie celow pilsudskiego. Ten bandzor targnol sie na owczesna kostytucje i legalnie wybrany rzad, a wzorowal sie na hitlerze, musolinim innych jemu podobnym. Dzis prezydent Polski, przyznaje sie do tego zbira, stawia jako przyklad, wybiela brutalna polityke totalitaryzmu faszysty. W roku 1981 podoban zadyme zrobil tez general Jaruzelski, co laczy tych panow, jak wiadomo, komunizm i faszyzm, sa kierowane ta sama niewidzialna reka, a dzis? o taka podojna moralnosc, prezydent polski, dzis chwali pilsudskiego, gnebi jaruzelskiego, choc w przewrocie kierowaly nimi te same historyczne przeslanki. Rozne sa zakamarki historii, ale ten przyklad jeszcze raz dokumentuje, ze kazdy narod ma sowjego zbira, ktorego beda czcic do lez, prawdopodobinie za 20-30 takie cyrki beda sie odbywac przy trumnie jaruzelskiego, gdy trumna pilsudskiego zniknie z wawelu, na kolejne 40 lat, az znowu bedzie jakis przewrot, krew na ulicach, morderstwa polityczne, czolgi i inne elementy militarnego rezymu. Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Zbir pilsudski 15.05.06, 14:02 zygfryd.okrutny napisał: > wziol pod bur cala polska przedwojenna demokracje, wyprowadzil na ulice czolgi, > strzelal do ludzi, wiezil w obozach koncentracyjnych. Wszystko w imie wyzszych > celow, oczywiscie celow pilsudskiego. Ten bandzor targnol sie na owczesna kost > ytucje i legalnie wybrany rzad, a wzorowal sie na hitlerze, musolinim innych je > mu podobnym. Dzis prezydent Polski, przyznaje sie do tego zbira, stawia jako pr > zyklad, wybiela brutalna polityke totalitaryzmu faszysty. W roku 1981 podoban z > adyme zrobil tez general Jaruzelski, co laczy tych panow, jak wiadomo, komunizm > i faszyzm, sa kierowane ta sama niewidzialna reka. Chciałbym zwrócic uwagę na niewielką róznicę . Jaruzelski bronił prawowitej władzy(jaka by nie była) uznanej na świecie a pan Piłsudski właśnie tą władzę legalnie wybrana w demokratycznych wyborach zniszczył. Odpowiedz Link Zgłoś
oo77 Zygfryd i erg- przestancie!!!! 20.05.06, 01:23 Przestańcie sie kompromitować tymi wywodami rodem z notatnika propagandysty. Rzeczywiście, Kwaśniewski nadaje się, aby być waszym idolem. W Waszym przypadku komunistyczne odmóżdżanie zdało egzamin. Piłsudski łamał prawo. Ale... Kierował się interesem państwa, które chwiało się między zbirami-sąsiadami, sam zaś system polityczny, choć "demokratyczny" zafundowany w konstytucji marcowej był do kitu. Nikt zamachu nie popiera jako rozwiązania w założeniu dobrego. Pytanie, czy w tamtych czasach ambicja sprawowania władzy przez Piłsudskiego brała się z prywaty, czy z troski o interes państwowy. Prywaty, mimo wysiłków Piłsudskiemu nie udowodniono nawet w komunie. (Piłsudski a ekipa sanacyjna to dwie różne rzeczy. Na tym polegał dramat Marszałka) Maja i grudnia porównywać nie sposób. Jaruzelski bronił systemu narzuconego z zewnątrz, opartego o kłamstwo i policyjny nadzór, w samym założeniu "mandatu" władzy - bezprawnego!!!! który Polskę doprowadził po pół wieku do cywilizacyjnej zapaści. Wasza identyfikacja z systemem jest waszym wyborem. Powinna się jednak opierać na czyms więcej, niż ideologicznie motywowana ignorancja. *** Rzecz zaś o tym, że wreszcie Prezydent RP wyznaje jakieś wartości, potrafi rozmawiać o przeszłości własnego państwa, ma poglądy i zdaje się dosyć dobrze zorientowany w różnicy między przeszłościa a teraźniejszością. Na szczęscie chyba, nawet na tym forum jesteście w dosyć wyraźnej mniejszości, więc jest nadzieja, że "schodzicie" ze sceny, towarzysze. "Bez rozliczenia się z przeszłością nie ma przyszłości!" Odpowiedz Link Zgłoś
hera9 sam Adolf H.szedl za trumną "naszego" wodza 14.05.06, 11:02 ma wiele isnien ludzkich na sumieniu Odpowiedz Link Zgłoś
pestekw Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 11:04 Kaczyński piłsudczykiem?? To żart czy kpina? Człowieku!!! Jesteś populistą, gdzie ty i Piłsudski? Odpowiedz Link Zgłoś
bloody_rabbit Małość tego człowieka jest zadziwiająca 14.05.06, 11:28 "W XX wieku mieliśmy trzy wielkie postacie - Piłsudskiego i dwie w sutannach: Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II." Oczywiście przez myśl mu nie przeszło wymienienie Lecha Wałęsy. Bo jego i braciaka wyrzucił z kancelarii. Odpowiedz Link Zgłoś
kerebron Wielcy w XX w 14.05.06, 12:59 bloody_rabbit napisał: > "W XX wieku mieliśmy trzy wielkie postacie - Piłsudskiego i dwie w sutannach: > Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II." > > Oczywiście przez myśl mu nie przeszło wymienienie Lecha Wałęsy... A dla mnie Maria Curie i Stefan Banach byli więksi od tych wszystkich wielkoludów w mundurach i sutannach. Odpowiedz Link Zgłoś
bloody_rabbit Re: Wielcy w XX w 14.05.06, 17:41 Banach, Sierpiński, Ulam, Danysz i Pniewski... ale na czasy w których ludzie nauki będą cenieni w Polsce przyjdzie nam jeszcze poczekać. Odpowiedz Link Zgłoś
tygrysio_misio Coś mi sie wydaje,ze to głównie o to chodzi 14.05.06, 11:35 "W opinii Piłsudskiego pojawia się realne niebezpieczeństwo utraty władzy. A on nie zamierza oddać władzy aż do śmierci. Aresztowanie posłów, w części na pewno sfałszowane "wybory brzeskie" z 1930 r. - to była swoista demonstracja determinacji władzy. Połączona zresztą z pewną obietnicą utrzymania praw obywatelskich." Odpowiedz Link Zgłoś
tygrysio_misio Ooo jeszcze chyba to chcą naśladować: 14.05.06, 11:39 "Drugie hasło sanacji: usprawnienie państwa. Trudno to robić, gdy nie ma się ludzie kompetentnych. Do legendy przeszedł premier Felicjan Sławoj-Składkowski, który wkroczył do Narodowego Banku Polskiego i oświadczył: złotówka ma mieć stabilny kurs, bo Pan Marszałek nie życzy sobie inflacji. - Ale złotówka utrzymała wówczas wysoki kurs. Ja nie sądzę, by władze sanacji wykazywały się szczególnym brakiem kompetencji. Eugeniusz Kwiatkowski też był politykiem sanacyjnym. To z nim wiążą się takie inwestycje jak Gdynia i Centralny Okręg Przemysłowy. To prawda, ludzie najbliżsi Piłsudskiemu nie byli w równej mierzy obdarowani talentami. Istniał też stereotyp niekompetentnego starosty, który wcześniej był oficerem legionowym, ale nie sądzę, że ta władza była mniej kompetentna niż te sprzed 1926 r. Ale przecież sam Piłsudski mówił o swoim najbliższym współpracowniku: "Cóż ja zrobię, że Sławek taki głupi", a chciał go uczynić następcą. - Trzeba pamiętać, że Sławka i Piłsudskiego łączył związek szczególny, oni przez lata współpracowali. Sławek należał do nielicznych, którzy do Marszałka mówili per "ty". Ale rzeczywiście nie był mężem stanu. Żartowano, że Sławek nie został premierem, bo by bez przerwy w każdej sprawie telefonował do Piłsudskiego." Odpowiedz Link Zgłoś
t.tarabicki Re: Ooo jeszcze chyba to chcą naśladować: 14.05.06, 15:10 Żartowano, że Sławek nie > > został premierem, bo by bez przerwy w każdej sprawie telefonował do > Piłsudskiego." a to ciekawe, czyli Sławek nie był trzy razy premierem? Może miał brata - bliźniaka?:>> Odpowiedz Link Zgłoś
nenil009 Kaczynski i Pilsudzki - fajne porownanie 14.05.06, 11:37 "Lech Kaczyński: Złożyłem hołd marszałkowi Piłsudskiemu, bo jest jedną z nie tak licznych w naszej historii wybitnych postaci. " A mi sie wydaje, ze tych postaci jednak troche bylo, tylko prezydent na tych lekcjach historii przysypial. Poza tym jednym odpowiada jakby cytowal jakiegos swojego doradce-specjaliste. Wzieli sie za niego, to prawda... I PiS co endecje przypomina - w sensie jak najbardziej negatywnym. Leszek ewidentnie ma ciagoty do takiej wladzy, jaka mial Marszalek. Odpowiedz Link Zgłoś
krytyka.org Ciekawa rozmowa, ciekawe wnioski 14.05.06, 12:11 Musze przyznac, ze rozmowa jest bardzo ciekawa - pokazuje sposob myslenia prezydenta o wladzy, szczegolnie jej funkcji i mozliwych srodkach jej zdobywania, dla niektorych wywiad jest pewnie calkiem niezlym zrodlem informacji historycznej. Miedzy wierszami mozna wyczytac, ze Lech Kaczynski holduje idei "polityki realnej", czyli realpolitik. I trzeba przyznac, ze bez problemu wdraza te idee w zycie - wykorzystanie wehrmachtu w kampanii prezydenckiej, bezustanne atakowanie PO, poparcie dla leppera i giertycha w rzadzie, te wszystkie decyzje pokazuja, ze wladza jest dla Kaczynskiego najwazniejsza. Spieszmy sie lekcewazyc ludzi: krytyka.org/pokaz_opinie.php?id=33 Odpowiedz Link Zgłoś
mobileinmobili Pilsudski zwachal sie z hitlerem w sprawie 14.05.06, 12:57 zaolzia, byl brutalnym siepczem na wilenszczyznie, kaczynski wacha sie z SS-manami z UPA i SS-Galizjen, sam morduje w Iraku. Faszyzm i sanacja czerwonej bolszewii, pod zmienionym plaszczykiem, wiecznie zywa. Odpowiedz Link Zgłoś
t.tarabicki Re: Pilsudski zwachal sie z hitlerem w sprawie 14.05.06, 15:13 mobileinmobili napisał: > zaolzia, A to zdolniacha! 3 lata po własnej śmierci to chyba nawet Jarosław K. by nie dał rady. Odpowiedz Link Zgłoś
mysza9913 [...] 14.05.06, 13:08 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
barbara444 Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 13:48 to co pisza niektorzy jest w zaszdzie przestepstewem kryminalnym Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Basiu, naprawdę wsadzałabyś za pisanie na forum? 14.05.06, 16:54 Jak na razie przestępcą jest jeden z wicepremierów. Prezydent nominację te poparł i podpisał. Czy, jeśli przyzwoity człowiek, wychowany w pewnym systemie wartości, nie jest w stanie z czymś takim się pogodzić i o tym tu pisze, to zaraz jest przestępcą? Kiedyś już tak było, że każdy kto kwestionował "kierowniczą rolę pewnej partii" był "wrogiem ludu", "elementem szkodliwym", "przestępcą". Czy to wraca tyle, że PZPR zmieniła sie w PIS? Odpowiedz Link Zgłoś
krawat23 Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 13:47 Ciekawe, że Prezydent Kaczyński jest tak zyczliwy dla Marszałka Piłsudskiego a tak bezwzgledny dla Generała Jaruzelskiego. Prawde powiedziwszy dylematy Marszałka i Generała były w wiekszosci podobne (prócz żadzy władzy, która charakteryzowała Marszałka). Drobne przykłady - postawa gen. Sikorskiego - zagrozenie rosyjskie - bojówki PPS - agresywne poczynania wielu solidarnościowców ("targanie za szczeki") - itd Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 16:19 stawianie na jednej plaszczyznie pilsudskiego i jaruzelskiego to jak stawianie obok siebie np. wałęsy i dzierżyńskiego. masz pomieszanie z poplataniem, idz do okulisty niech ci pokaze co jest biale co jest czarne co jest czerwone itd. Odpowiedz Link Zgłoś
ready4freddy Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 21:38 jesli odczuwasz bole glowy, prawdopodobnie sa wynikiem ucisku klapek, ograniczajacych ci widzenie. sprobuj kiedys pomyslec sam, bez podpowiadania, a zroumiesz ze to nie twojemu przedmowcy potrzebny jest okulista. Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 23:01 niepotrzebnie sie troskasz, przyjacielu, bo migren nie miewam (pewnie z powodu bezrefleksyjności czyli głupoty, nie każdy jak ty sięga głębi czy raczej dna, nie każdy szybuje na skrzydłach swej wybraźni tak daleko jak ty i twoj koleś co józefowi piłsudskiemu ubliża przylepiając do niego sowieciego generała w "polskim" mundurze, znowu za chwile uslysze ze wrona byl wallenrodem). trzeba miec rzeczywiscie szerokie horyzonty (cos w rodzaju zeza rozbieżnego, poza wspomnianym przeze mnie daltonizmem), żeby dostrzec bliskie związki piłsudskiego i jaruzelskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
ready4freddy Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 23:09 istotnie, sa glebokie roznice - np. pod wzgledem liczby ofiar, ale chodzilo o cos innego - decyzje, konsekwencje, niejednoznacznosc oceny. no coz, takie widzi swiata kolo, jakie tepymi zakresla oczy. zapisz sobie, to z Mickiewicza - moze ci sie przydac na maturze, do ktorej niewatpliwie cie kiedys dopuszcza. Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 23:33 rozumiem ready, cienka kreska cieniujesz subtelnosci meandrow historii, ktorych tepe oczy z klapami po bokach nie dostrzegaja. bo czyz jest cos jednoznacznego na tym swiecie, czy mozemy cos powiedziec na pewno...? dziekuje za rady do sztambucha, niestety mature juz zdalem 14 lat temu (analiza porownawcza dwóch wierszy slowackiego i różewicza - to z polskiego, poza tym historie tez obok matematyki, a potem studiowalem prawo na uj i m.in. zdalem historie prawa polskiego na tle porownawczym oraz historie ustroju Polski na tle porownawczym, ostatnio zas czytalem pozycje ktora bezposrednio dotyczy tematu wywiadu z prez. kaczynskim, nota bene specjalistą prawa pracy po habilitacji: "gorzka chwała" Richarda Watta - z pewnością ci znaną, skoro rad na forum udzielasz; z pewnoscia czytales daviesa, roszkowskiego, wersje jaruzelskiego, itd. no i znasz życie) Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 15.05.06, 14:23 jacg napisał: > rozumiem ready, cienka kreska cieniujesz subtelnosci meandrow historii, ktorych > > tepe oczy z klapami po bokach nie dostrzegaja. bo czyz jest cos jednoznacznego > na tym swiecie, czy mozemy cos powiedziec na pewno...? dziekuje za rady do > sztambucha, niestety mature juz zdalem 14 lat temu (analiza porownawcza dwóch > wierszy slowackiego i różewicza - to z polskiego, poza tym historie tez obok > matematyki, a potem studiowalem prawo na uj i m.in. zdalem historie prawa > polskiego na tle porownawczym oraz historie ustroju Polski na tle porownawczym, > > ostatnio zas czytalem pozycje ktora bezposrednio dotyczy tematu wywiadu z prez. > > kaczynskim, nota bene specjalistą prawa pracy po habilitacji: "gorzka chwała" > Richarda Watta - z pewnością ci znaną, skoro rad na forum udzielasz; z > pewnoscia czytales daviesa, roszkowskiego, wersje jaruzelskiego, itd. no i > znasz życie) UJ i inne uczelnie były już za komuny i tacy jak ty historycy pisali prawdy i tylko prawdy , wiec ja mysle ze ty tez piszesz prawdę tylko prawde i g...no prawde. Odpowiedz Link Zgłoś
xs550 Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 13:56 Tylko, ze zamach majowy to bylo ciezkie przestepstwo popelnione na narodzie polskim... Odpowiedz Link Zgłoś
tomekjeden Ciekawa rozmowa i faszystowski wicepremier. 14.05.06, 14:10 Bardzo ciekawa rozmowa. Co, w świetle słów Pana Prezydenta, robi więc w rządzie faszystowski Minister Edukacji Narodowej? Odpowiedz Link Zgłoś
lama1984 Re: Ciekawa rozmowa i faszystowski wicepremier. 14.05.06, 14:20 no wlasnie. pilsudski nie lubil endecji, a kaczynski zawiazuje koalicje z LPR, ktora nawiazuje do endekow. Odpowiedz Link Zgłoś
maria333 Re: Ciekawa rozmowa i faszystowski wicepremier. 14.05.06, 14:29 tomekjeden napisał: > Bardzo ciekawa rozmowa. Co, w świetle słów Pana Prezydenta, robi więc w rządzie> faszystowski Minister Edukacji Narodowej? Też się nad tym zastanawiałam. Ale nie dziwi mnie to - cały czas bracia Kaczyńscy (oups, Prezydent i Prezes) jednego dnia mówią jedno (Samoobrona zakładana przez SB, nigdy nie wejdziemy w sojusz z Samoobroną etc.), a drugiego mówią i robią co innego... Czy ciemny naród to wreszcie dostrzeże? Może ktoś go zapyta, co sądzi o początkach władzy Hitlera - też 'konieczność dziejowa'?? Odpowiedz Link Zgłoś
zapomnialemsie Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 14:57 Stańmy przeciwko czerwonej pajęczynie. Kwaśniewski nie miałby nic do powiedzenia na temat Piłsudskiego. W PZPR uczyli innych biografii. Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 15:41 zapomnialemsie napisał: > Stańmy przeciwko czerwonej pajęczynie. Kwaśniewski nie miałby nic do powiedzeni > a > na temat Piłsudskiego. W PZPR uczyli innych biografii. ... właśnie: zapomniałeś się i ... pierdnąłeś :) Odpowiedz Link Zgłoś
zapomnialemsie Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 17:17 ale konkrety sclavus obrońco wspaniałego prezydenta czy Kwaśniewski miałby coś do powiedzenia czy nie i co by mógł na ten temat powiedzieć. Był na stanowisku 10 lat i nie powiedział nic bo wybierał przyszłość. Jak to jest sclavus? ps.nie unoś się tak emocjonalnie ,nie mam problemów gastrycznych a poza tym to coś mi się wydaje że ponieważ masz argumenty w stylu Samoobrony to raczej w tym kierunku uderzasz co? Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 18:17 zapomnialemsie napisał: > ale konkrety sclavus obrońco wspaniałego prezydenta czy Kwaśniewski miałby coś > do powiedzenia czy nie i co by mógł na ten temat powiedzieć. Był na stanowisku > 10 lat i nie powiedział nic bo wybierał przyszłość. Jak to jest sclavus? > ps.nie unoś się tak emocjonalnie ,nie mam problemów gastrycznych a poza tym to > coś mi się wydaje że ponieważ masz argumenty w stylu Samoobrony to raczej w tym > kierunku uderzasz co? oj ty, ty ... posiadaczu i używaczu argumentów..... Tak o argumentach piszesz jakby ci się to z pałą policyjną kojarzyło: "a stańcie se przeciw czerwonej pajęczynie.... a uważajcie jeno, zeby wam sie wokół nóg nie oplotła - cóż byłby za śmiech z takich dzielniaków..." :) Odpowiedz Link Zgłoś
zapomnialemsie Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 20:16 Toż sclavus wyrastasz tu na moderatora dyskusji tego zaatakujesz tamtego zrugasz a wszystko w imię normalności w życiu publicznym, ten by nie potrafił, tamten napewno by nie zrobił ,a przecież jest dobrze tylko muszą tacy co tą "normalność" utrzymaja z powrotem dojść do władzy. Oj oj trzymasz linie ,nawet nie wiesz jak bardzo niektórych środowisk. Przydałby się nam Piłsudski tylko co on by robił w tych czasach najpewniej milcząca większość szybko by go uciszyła , w końcu co o takim "awanturniku" opinia światowa mogłaby pomyśleć?? Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 20:40 zapomnialemsie napisał: > Toż sclavus wyrastasz tu na moderatora dyskusji tego zaatakujesz tamtego zrugas > z > a wszystko w imię normalności w życiu publicznym, ten by nie potrafił, tamten > napewno by nie zrobił ,a przecież jest dobrze tylko muszą tacy co tą > "normalność" utrzymaja z powrotem dojść do władzy. Oj oj trzymasz linie ,nawet > nie wiesz jak bardzo niektórych środowisk. Przydałby się nam Piłsudski tylko co > on by robił w tych czasach najpewniej milcząca większość szybko by go uciszyła > , > w końcu co o takim "awanturniku" opinia światowa mogłaby pomyśleć?? dobrze ci napisałęm!!! Więcej jednak nie będę - szkoda czasu NMC-NR :) Odpowiedz Link Zgłoś
ready4freddy Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 21:45 ale o co ci chodzi, tak konkretnie? uwazasz, ze powinno sie do ordynacji wyborczej wprowadzic jako warunek konieczny znajomosc historii Polski na poziomie maturalnym rozszerzonym, czy wystarczy podstawowy? a moze wyobrazmy sobie zupelnie inna sytuacje: dziennikarz, dajmy na to, Financial Times, pyta Kaczynskiego o biezace sprawy kraju. po angielsku, dajmy na to. a potem pyta Kwasniewskiego. teraz sobie odpowiedz, co jest bardziej potrzebne politykowi z uprawnieniami polskiego prezydenta: umiejetnosc komunikacji, nawiazywania kontaktow z innymi, tzw. zdolnosci interpersonalne (paranoja raczej wyklucza rozwoj tych cech u blizniakow K.), czy moze doglebna znajomosc historii okresu miedzywojennego, do cytatow z jego protagonistow wlacznie? Odpowiedz Link Zgłoś
parapluie Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 15:17 nie wiem czy sytuacja polityczna była wtedy faktycznie inna. "serdel,pierdel i burdel" jak ją określił Marszałek.Coś mi to przypomina.Biedny Piłusudski sie w grobie pewnie przewraca jak to widzi...ciekawe jakby nazwał Kaczorów.bo napewno jakoś dosadnie i trafnie:) Odpowiedz Link Zgłoś
mariusz.jarosz No to Lechu... 14.05.06, 15:57 jak to jest, ze nie znosisz ideologii endeckiej, a w tej chwili patronujesz endekom w rzadzie? Odpowiedz Link Zgłoś
rychonyc2 Brawo Panie Prezydencie! 14.05.06, 21:33 Nareszcie. Az mi sie w oku lza zakrecila. Polski prezydent oficjalnie przedstawia sie jako zwolennik Jozefa Pilsudskiego. No to chyba Polska sie naprawde odradza. Najwyzszy czas! Odnosnie Korfantego, to p. Wronski przekreca fakty historyczne. Korfantemu udowodniono zdrade, a nie korupucje...Zatrzymal powstanie bo "nie mogl zniesc przelewu slaskiej krwi"...Dowodcom wojskowym, ktorzy zarzucili mu zdrade i nie chcieli zaprzestania walk, wytoczyl procesy...Potem udowodniono mu branie niemieckich pieniedzy na dzialalnosc jego partyjki...To byl zdrajca i nalezalo mu sie...Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
karagandak L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 16:16 Domyślam się,że spory zespół w Pałacu opracowywał te odpowiedzi. Dobrze by było znać trochę lekkiej literatury na ten temat.Chociażby Mariana Romeyki "Przed i po maju".Szczerze kolegom z Pałacu polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
sam16 Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 16:34 Pilsudski byl niewatpliwie wyjatkowa postacia w naszej historii ale jego sposoby rzadzenia naleza do innej epiki. Jesli Kaczynski uwaza ze bylby za zamachem majowym to w dzisiejszych czasach w ustach urzedujacego prezydenta brzmi to groznie albo raczej jest zapowiedzia niebezpieczenstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 16:48 kup sobie jakies leki na uspokojenie. skoro takie wypowiedzi budza w tobie lęk, to jakim cudem jeszcze nie umarles ze strachu w tym kraju? Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 17:08 jacg napisał: > kup sobie jakies leki na uspokojenie. skoro takie wypowiedzi budza w tobie lęk, > > to jakim cudem jeszcze nie umarles ze strachu w tym kraju? może to dla ciebie będzie przykre ale on ma rację: takie wypowiedzi "osobiste" prezydenta... hehe... wszystkich polaków, są niebezpieczne jeżeli jeszcze nie zapowiedzią ograniczeń obywatelskich praw przy próbach (dobrze piszę! - przy próbach) rządów autorytarnych.... Znasz może projekt konstytucji IV RP autorstwa Kaczorów??? Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 17:38 jakich próbach autorytarnych rzadow? czlowieku, panstwo polskie jest obecnie tak slabe i skorumpowane ze nie radzi sobie nawet z kibolami w stolicy, a wy sie juz trzesiecie przed dyktatura? opor i krytyka wobec kaczorow sa dobre - o ile naucza ich bardziej koncyliacyjnych zachowan i sklonia do zawarcia koalicji ktorej spoleczenstwo od nich zada i oczekuje (PO-PiS). przesadna eskalacja niecheci prowadzaca do podzialow do nienawisci miedzy dwiema prawicowymi partiami i ch zwolennikami jest niepowazna i szkodliwa dla kraju. przed chwila mnie gosc odsylal do wywiadu "z klasa" (nałęcza bo niby to gość z klasą jest), na tegoz nałecza (bo jego chyba o sprzyjanie dyktatorom nie posadzisz, chyba ze o sprzyjanie dyktaturze proletariatu...) wiec sie powolam (wywiad na ten sam temat: zamachu majowego): sam szanowny marszalem nalecz twierdzi ze zadne autorytarne nawet proby nie maja zadnych najmniejszych szans w dzisiejszej polsce i ja sie z tym akurat w pelni zgadzam. powtarzam: panstwo polskie jest obecnie slabe, policja malo skuteczna i niekompetetna, o wojsku i sluzbach specjalnych (choc o tych ostatnich malo wiem, domniemywam raczej) lepiej nie wspominac. Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 18:27 jacg napisał: > jakich próbach autorytarnych rzadow? czlowieku, panstwo polskie jest obecnie > tak slabe i skorumpowane ze nie radzi sobie nawet z kibolami w stolicy, a wy > sie juz trzesiecie przed dyktatura? opor i krytyka wobec kaczorow sa dobre - o > ile naucza ich bardziej koncyliacyjnych zachowan i sklonia do zawarcia koalicji > > ktorej spoleczenstwo od nich zada i oczekuje (PO-PiS). przesadna eskalacja > niecheci prowadzaca do podzialow do nienawisci miedzy dwiema prawicowymi > partiami i ch zwolennikami jest niepowazna i szkodliwa dla kraju. przed chwila > mnie gosc odsylal do wywiadu "z klasa" (nałęcza bo niby to gość z klasą jest), > na tegoz nałecza (bo jego chyba o sprzyjanie dyktatorom nie posadzisz, chyba ze > > o sprzyjanie dyktaturze proletariatu...) wiec sie powolam (wywiad na ten sam > temat: zamachu majowego): sam szanowny marszalem nalecz twierdzi ze zadne > autorytarne nawet proby nie maja zadnych najmniejszych szans w dzisiejszej > polsce i ja sie z tym akurat w pelni zgadzam. powtarzam: panstwo polskie jest > obecnie slabe, policja malo skuteczna i niekompetetna, o wojsku i sluzbach > specjalnych (choc o tych ostatnich malo wiem, domniemywam raczej) lepiej nie > wspominac. Przestań zachowywać się jak pretensjonalna smarkula.... uważniej czytaj a przy okazji poducz się trochę i zdejmij ciemne okulary - łatwiej w kolorach się rozeznasz.... Logicznych błędów popełniasz tyle, ze byle smarkacz by się wstydził. Lewica i prawica - to już od bardzo dawna nie przystaje do rzeczywistości a w tej polskiej, aż strach głębszego podziału dokonać bo.... okaże się on dwa-trzy razy głębszy. O koalicji PO - PiS przestań wygłaszać marzenia bo mogą one, summa summarum za szyderstwo być wzięte.... Kto dokładniej obserwował, od razu wiedział, że taka koalicja nie ma najmniejszych szans: po pierwsze, PiSiory nigdy - rozumiesz: NIGDY - jej nie chciały i po drugie, przy różnicy temperamentów partyjnych, rozleciałaby się ona zanim skleconą by być zdołała.... qui penis aqua turbat? - no właśnie... :) Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 19:13 jednak musze twoja elegancka spojna wypowiedz skomentowac. chodzi ci o to ze uzywam pojec lewica-prawica, choc sa passe? nie podpowiedziala ci twoja zelazna logika trzezwego dojrzalego obserwatora-politologa ze napisalem: "dwie prawicowe partie", bo nie mialem ochoty powtarzac caly czas: PO-PiS-PiS-PO-PO- PiS, bez wnikania w poprawność terminologiczna pojec prawica-lewica skoro wiekszosc i one same tak sie okreslaja? skad zreszta biora sie np. artykuly w GW: "czy polsce jest potrzebna nowa lewica" (w domysle: przegrala lewica - rzadzi prawica)? co ty wlascie rozumiesz przez "blad logiczny" (w swoim przewrotnym rozumowaniu)? uzywanie okreslen w takim znaczeniu jak sa obecnie rozumiane i uzywane, a nie jak kiedys? Odpowiedz Link Zgłoś
lesew Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 21:08 Nie będę odnosił się do całości waszego sporu, zwrócę jedynie uwagę, że właśnie słabość państwa jest najlepszym podłożem dla autorytaryzmu. Ostatnia uwaga(mniej istotna): mowa o nieradzeniu sobie państwa z burdami kiboli jest tu nie na miejscu: państwo nie ma prawnej możliwości prewencyjnego karania, a brak woli politycnej do skutecznej prewencji, bo zadymy dobrze się medialnie sprzedają, ot co! Przy poziomie naszej ligi, pies z kulawą nogą nie kupiłby biletu na mecz, gdyby nie mógł liczyć na "inne atrakcje"! Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 21:32 lesew pomyslalem o tym samym, jak juz napisalem o slabosci dziesiejszej polski, ale bede bronil tego co napisalem: nie kazdy kryzys rodzi rzady autorytarne, poza tym polskie panstwo moze nie jest az w stanie ogolnego kryzysu i zdecydowanie brak warunkow do powstania rzadow autorytarnych, natomiast sa bardzo powazne slabosci (fatalna administracja, marna i bierna policja, potezna i dosyc powszechna korupcja, w porownaniu z tym obyczaje polityczne typu chamstwo przed milionami telewidzow i pomowienia jawi sie jako ...mniejszy problem, niestety). co do likwidacji badytyzmu stadionowego ktory wyszedl juz daleko poza bramy stadionow - zwroc uwage np. na rozwiazania angielskie, jest caly wachlarz mozliwosci zlikwidowania tej wiecej niz patologii. Odpowiedz Link Zgłoś
jacg Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 16:28 kilkakrotnie wyslalem zgloszenie ze post, w ktorym nazywa sie polakow bydlętami (niezaleznie od tego czy to jest jakis cytat obojetnie z kogo) powinien byc skasowany. widocznie gazecie wyborczej to nie przeszkadza, inaczej by sie stalo gdybym napisal ze zydzi to mordercy niewiniątek i świnie. Odpowiedz Link Zgłoś