Dodaj do ulubionych

Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy

12.05.06, 20:13
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • stachu44 Horyzont dorównuje ... 13.05.06, 13:26
      W dobie globalizacji, robotyzacji, i czego tam jeszcze, ktos zatrzymal sie w
      epoce pary.
      • kot9999 Dzisiaj wlasnie marszalek by nam sie przydal aby r 14.05.06, 21:08
        Dzisiaj wlasnie marszalek by nam sie przydal aby rozgonic cale te towarzystwo i
        nareszcie zajac sie panstwem i jego obywatelami
    • mirek.zkanady blockbuster, ty jeszcze zyjesz? 13.05.06, 16:28
      A ja myslalem, ze nie mogac godzic sie na ohyde krwawego rezimu Kaczynskich juz
      dawno przykladnie oblales sie benzyna i podpaliles sie na znak protestu. Taki
      protest bylby zacniejszy niz pocenie sie na tym forum. Rozwaz to towarzyszu!
      • pjpb Re: blockbuster, ty jeszcze zyjesz? 13.05.06, 17:17
        > A ja myslalem, ze nie mogac godzic sie na ohyde krwawego rezimu Kaczynskich juz
        > dawno przykladnie oblales sie benzyna i podpaliles sie na znak protestu

        :-P dokladnie!

        jesli chodzi o artykul: ciekawa idea i rozmowa - dziekuje
    • indris Kaczyzm a sanacja 13.05.06, 17:42
      Kaczor wyraźnie lansuje sanacyjny model władzy. Powszechnie było wiadomo po
      1926, że o wszystkim w Polsce ostatecznie rozstrzyga Piłsudski. Ale FORMALNIE
      prawie nigdy nie był on na najwyższych stanowiskach państwowych. Za to słynne
      są relacje z jego rozmów: "Będziesz Pan premierem -rozkaz Panie Marszałku !"
      Czy czegoś to nie przypomina ?
      • bob_l Re: Kaczyzm a sanacja 14.05.06, 01:28
        Tak było. Piłsudski ma dziś "dobrą prasę", ale czasy były inne. Przenoszenie
        tamtych idei na dzisiejszy grunt jest wielką pomyłką. Jeśli Kaczyzm czerpie
        wzory z Sanacji (a tak wynika z wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego), to PIS prowadzi
        samobójczą grę. Świat zewnętrzny jest inny, a Polacy tylko marudni, nie wściekli.
        • jacg Re: Kaczyzm a sanacja 14.05.06, 13:02
          z których wypowiedzi kaczynskiego wynika niby, ze czerpie wzory z sanacji?
          przeczytales w ogole wywiad, ktory usilujesz "komentowac"?
          • bob_l Re: Kaczyzm a sanacja 14.05.06, 20:26
            Napisałem: Jeżeli Kaczyzm czerpie ...
            Kaczyński jest przedstawicielem tradycji piłsudczykowskiej, oto fragment wywiadu:

            Skoro mówi Pan o sobie jako przedstawicielu tradycji piłsudczykowskiej, czy
            wiedząc to, co Pan wie dziś, poparłby Pan zamach majowy?

            - Pytanie zupełnie ahistoryczne, ale gdybym jakimś cudem znalazł się w tamtych
            czasach, to bym ten zamach poparł.

            Wnioskuję, że poglądy Piłsudskiego są mu bliskie. W wywiadzie nie odnoszą się
            wprost do obecnej rzeczywistości lecz oceniają tamte wydarzenia. A że oceny są
            dobre, to mam podejrzenia zgody z tamtym sposobem myślenia o państwie. Dlatego
            napisałem słowo "jeśli", bo pewności w tej sprawie nie mogę mieć, choć pewne
            podobieństwo w działaniach Sanacji i PIS widzę. Np parcie do pełnej kontroli w
            państwie dla naprawy RP.
          • maruda.r Re: Kaczyzm a sanacja 14.05.06, 20:52
            acg napisał:

            > z których wypowiedzi kaczynskiego wynika niby, ze czerpie wzory z sanacji?
            > przeczytales w ogole wywiad, ktory usilujesz "komentowac"?

            ****************************************

            Z tych o roli TK. Niekoniecznie z tego wywiadu.

      • chantienszan Re: Kaczyzm a sanacja 14.05.06, 18:52
        Buhahaha !!!!!! WYBORCZA CZUWA
        A myślicie że Kaczor coś zdoła zrobić ???
        Nie martwcie się obywatele !!!
        WYBORCZA CZUWA i jest czujna wobec wroga narodu (kaczora), a jej karząca dłoń
        dosięgnie każdego kto podniesie rękę na demokrację i wolność słowa (patrz będzie
        próbował cokolwiek zmienić w Polsce na LEPSZE odciągając okrągłostołowe świnie
        takie jak MICHNIK od koryta !!!
        • aleyaya Okrągłostołowe świnie - piszesz 14.05.06, 19:28
          A nie było tam przypadkiem któregoś z Kaczyńskich?

          Zob. pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%85g%C5%82y_St%C3%B3%C5%82_
          (historia_Polski)#Uczestnicy
        • jawu maj a grudzień 14.05.06, 21:00
          Relatywizm

          liczba ofiar: ponad 400 ; mniej niż 100
          internowani: Bereza : ośrodki wczasowe
          uzasadnienie: jest źle : jest żle
          jak będzie: dobrze ; dobrze
          legalność: całkowite zignorowanie ; pozory legalności

          ....
      • polonus3 Re: Kaczyzm a sanacja 15.05.06, 01:48
        "indris" znam lepsza historyjke o Pilsudzkim.
        Przychodzi wezwany do marszalka Wieniawa.
        Pilsudzki krotko do niego
        Bedziesz ministrem
        Tak jest panie marszalku i wychodzi
        Nim zamknal za soba drzwi odwraca sie i ...
        Aha, a jakim ministrem panie marszalku
        Glupim ministrem! odpowiada Pilsudzki
    • janek-007 Nareszcie Prezydent RP... 13.05.06, 18:42
      Nareszcie Prezydent RP mysli i mowi po polsku a co jest chyba najwazniejsze
      stara sie zrozumiec co tak naprawde wydarzylo sie 12 maja 1926. Ocywiscie ze
      nie ma i nie bedzie uniwersalnej odpowiedzi ktora usatysfakconuje wszystkich.
      Wazne jest to ze sie te sprawy analizuje i o nich sie mowi. Chwala Pilsudskiemu
      i innym, nawet tym ktorzy sie z nim nie zgadzali, Oni wszyscy chcieli miec
      wolna Polske a to ze sie roznili jak to zrobic to juz jest tak zwane samo
      zycie.

      Oczywiscie ze moglo byc inaczej i lepiej itd. itp. Wazne jest azeby wyciagnac
      nalezyte wnioski i nie popelniac tych samych bledow. Polska powinna byc wolna
      od agentur, polscy politycy powinn reprezentowac polska racje stanu. Powinna
      byc wydana absolutna wojna korupcji i zaprzanstwu. Polska powinna postawic na
      edukacje wszystkich bez wyjatku, Polska powinna stwarzac szanse dla wszystkich
      nie tylko dla niektorych tak zwanych wybranych.

      PiS I Kaczynscy zaczynaja w tej materii cos robic i zmieniac na lepsze. Chyba
      na szczescie jednak ostatnio cos w Polsce 'drgnelo'. Powodzenia dla Pana
      Prezydenta RP L.Kaczynskiego i dla wszystkich tych ktorzy mysla o Polsce po
      polsku; to znaczy bez kompleksow, urazow, nowoczesnie i normalnie. Do przodu.

      Chwala Polsce i Polakom a h.o...j.o.m precz.

      janek-007, w sluzbie
      Jego Kaczorskiej Mosci.
      • eutrapelia Nareszcie Prezydent RP 13.05.06, 22:37
        Taka rozmowa z Kwaśniewskim nie byłaby możliwa.
        • roger45 Re: Nareszcie Prezydent RP to nie Kwasniewski 14.05.06, 11:43
          tez mi to przyszlo do glowy: z Kwasniewskim, nawet jakby 3 dni wczesniej
          wiedzial o czym mowa taka rozmowa nie bylaby mozliwa. Plytkie zaplecze
          intelektualne, moze ciut wieksze od lepperowego
        • jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 13:07
          taka rozmowa z kwasniewskim nie tylko nie bylaby mozliwa ze wzgledu na ogolne
          dyletanctwo kwasniewskiego, gdyby kwasniewski mial czas sie przygotowac to tez
          nie moglby za bardzo podjac tej rozmowy bo nie bylby w stanie zajac stanowiska
          i dokonac oceny tamtych wydarzen (jako czlowiek bez kregoslupa, bez pogladow,
          poza takim ze trzeba sie ustawiac jak zawieje i robic kariere).
          • sclavus Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 15:23
            jacg napisał:

            > taka rozmowa z kwasniewskim nie tylko nie bylaby mozliwa ze wzgledu na ogolne
            > dyletanctwo kwasniewskiego, gdyby kwasniewski mial czas sie przygotowac to
            tez
            > nie moglby za bardzo podjac tej rozmowy bo nie bylby w stanie zajac
            stanowiska
            > i dokonac oceny tamtych wydarzen (jako czlowiek bez kregoslupa, bez pogladow,
            > poza takim ze trzeba sie ustawiac jak zawieje i robic kariere).
        • krawat23 Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 14:04
          eutrapelia napisał:

          > Taka rozmowa z Kwaśniewskim nie byłaby możliwa.

          Myslę, że rozmowa z p. Prezydentem Kwasniewskim byłaby bardzo ciekawa.
          Niewatpliwie. wiedza historyczna Prezydenta Kwasniewskiego w tej sprawie jest
          mniejsza od wiedzy Prezydenta Kaczyńskiego, ale słusznie ktoś zauważył, że P.
          Kaczyński bardziej rozumie lata 30-te niż poczatek wieku XXI. P.Kwasniewski to
          człowiek który zyje tu i teraz, miał ambicje mniejsze od swego nastepcy - on
          nie chciał uszczesliwiać Polaków swoimi madrymi koncepcjami (jak to robia
          Kaczyńscy), a proponował i konsekwentnie wprowadzał w zycie te nowoczesne
          pomysły, które sie w Europie sprawdziły , a które wrogo były traktowane przez
          PZPR ("my mamy lepsze pomysły na szcescie narodu"), a przez PIS sceptycznie.
          • jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 15:13
            zaraz sie dowiemy ze pan prezydent kwasniewski byl tak naprawde wewnetrzna
            opozycja w pzpr i to on rozwalil Partie oraz komune (a przy okazji caly blok
            sowiecki). poza tym wymyslil microsoft, bypasy i wypromowal wałęsę bo sam zbyt
            skromny...
            • jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 15:16
              (w tym momencie inaczej oczywiście patrze na czolobitne gesty quasi-papieskie
              pana siwca wobec takiego nowoczesnego prezydenta)
            • sclavus Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 15:26
              jacg napisał:

              > zaraz sie dowiemy ze pan prezydent kwasniewski byl tak naprawde wewnetrzna
              > opozycja w pzpr i to on rozwalil Partie oraz komune (a przy okazji caly blok
              > sowiecki). poza tym wymyslil microsoft, bypasy i wypromowal wałęsę bo sam
              zbyt
              > skromny...

              A tymczasem, wiemy na pewno, że Kaczyńscy zwędzili księżyc..... :)
              I to jest jedyna rzecz, którą udało im się zrobić....
              • jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 16:14
                rozumiem niechec do kaczorow (szczegolnie za przestepce leppera i faszyste
                giertycha w rzadzie) ale nie rozumiem dolepiania geby (w tym wywiadzie kaczor-
                prezydent pokazal ze ma wiedze historyczna i podaje fakty ze zrozumieniem,
                niech sie dogadaja z PO w ciagu powiedzmy roku, wywala tych dwoch błaznów z
                rzadu - to moze nawet uwierze ze mysla o czyms takim jak polska racja stanu i
                także ze zrozumieniem). nowoczesnosc kwasniewskiego polegala glownie na tym ze
                regularnie latal na solarium (to go zbliza z lepperem, choc lepper w tym sensie
                jest znacznie bardziej nowoczesny...)
                • sclavus Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 17:02
                  jacg napisał:

                  > rozumiem niechec do kaczorow (szczegolnie za przestepce leppera i faszyste
                  > giertycha w rzadzie) ale nie rozumiem dolepiania geby (w tym wywiadzie kaczor-
                  > prezydent pokazal ze ma wiedze historyczna i podaje fakty ze zrozumieniem,
                  > niech sie dogadaja z PO w ciagu powiedzmy roku, wywala tych dwoch błaznów z
                  > rzadu - to moze nawet uwierze ze mysla o czyms takim jak polska racja stanu i
                  > także ze zrozumieniem). nowoczesnosc kwasniewskiego polegala glownie na tym
                  ze
                  > regularnie latal na solarium (to go zbliza z lepperem, choc lepper w tym
                  sensie
                  >
                  > jest znacznie bardziej nowoczesny...)

                  za cały komentarz, przeczytaj sobie to:
                  www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=historia&name=76
                  ... i poznaj "coś" z klasą....
                  • jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 17:26
                    przeczytalem wywiad "z klasą" szanownego pana nalecza (postac zaiste z klasa,
                    zwlaszcza jak w czasie kampanii wyborczej robił wolty w nadziei na mandat,
                    kabonę i dalszy blask swiatel jupiterów takich jak w
                    komisji "rywinowskiej"...). co zabawne, poza mało widocznym, gołoslownym
                    stwierdzeniem "autorytaryzm radził sobie jeszcze gorzej niz rządy
                    demokratyczne" (gdzie? w IIRP??? nawet nie chce mi sie z ta bzdura polemizowac)
                    pan szanownyn marszalek w gruncie rzeczy zamach majowy opisuje (ocenia)
                    podobnie jak kaczynski. zatem qui penis aquae turbat? o co ci chodzi?
                    • sclavus Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 18:13
                      jacg napisał:

                      > przeczytalem wywiad "z klasą" szanownego pana nalecza (postac zaiste z klasa,
                      > zwlaszcza jak w czasie kampanii wyborczej robił wolty w nadziei na mandat,
                      > kabonę i dalszy blask swiatel jupiterów takich jak w
                      > komisji "rywinowskiej"...). co zabawne, poza mało widocznym, gołoslownym
                      > stwierdzeniem "autorytaryzm radził sobie jeszcze gorzej niz rządy
                      > demokratyczne" (gdzie? w IIRP??? nawet nie chce mi sie z ta bzdura
                      polemizowac)
                      >
                      > pan szanownyn marszalek w gruncie rzeczy zamach majowy opisuje (ocenia)
                      > podobnie jak kaczynski. zatem qui penis aquae turbat? o co ci chodzi?

                      serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34591,3342270.html?as=2&ias=2
                      to jeszcze i to - będziesz wiedział o sobie wszystko.... zaiste, przezamocno
                      musisz mieć "wysublimowane" ego - własne... :)
                      • jacg Re: Nareszcie Prezydent RP 14.05.06, 18:59
                        co, przeczytales tekst kolakowskiego i doszedles do wniosku ze kaczor-prezydent
                        jest populista ktory chcialby stac sie postacia charyzmatyczna lecz mu sie nie
                        uda. co to ma wspolnego z komentarzami dot. mojego ego? moim zdaniem nie jest
                        populista i podejrzewam, ze dawno zrozumial ze nie jest takze i nie bedzie
                        postacia charyzmatyczna. jest natomiast obecnie Prezydentem RP ni bedzie nim
                        przez najblizsze 5 lat, zostal wybrany bo spodobal sie bardziej od tuska. nie
                        wiemy jakim bylby prezydentem tusk, poza tym ze sepleniacym i z dziwnym tak
                        imieniem jak nazwiskiem oraz trudna do bardziej precyzyjnego okreslenia tak
                        osobowoscia jak i pogladami (poza tym ze liberal, ktory kiedys wyznal, ze nie
                        lubi sie przepracowywac, jak na liberala to dosyc dziwne stwierdzenie). twoj
                        pozniejszy jeszcze bardziej (o ile to mozliwe) protekcjonalny i obrazliwy tekst
                        o niedojrzalosci pobieznosci i ogolnej mialkiej naiwnosci pozostawiam bez
                        komentarza (poza jednym: koalicja PO-PiS nie jest i nigdy nie była moim
                        marzeniem lecz jest remedium na zasypanie najnowszych żenujących podziałów,
                        byłaby spełnieniem żadań i oczekiwan spoleczenstwa wyrazonych w ostatnich
                        wyborach i odpowiada w moim przekonaniu polskiej racji stanu. widocznie polacy
                        nie wyczuwaja ostatnio powazniejszych zagrozen, stad z luboscia przystapili do
                        tego co lubia najbardziej: sporow i klotni, nie obchodzi mnie kto czego chcial
                        i kto jest winien).
                        • mike_ab czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 20:12
                          o co chodzi w tej czesci Twojej wypowiedzi:
                          "i pogladami (poza tym ze liberal, ktory kiedys wyznal, ze nie
                          lubi sie przepracowywac, jak na liberala to dosyc dziwne stwierdzenie)"

                          z tego co wiem i czego sie nauczylem, liberalizm to wolnosc. jaki to ma zwiazek
                          z przepracowywaniem sie?
                          • jacg Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 21:14
                            liberalizm polityczny (bardzo popularny wsrod polakow do chwili dopoki nie
                            odzyskali niepodleglosci...), zas gospodarczy ceni ponoc przedsiebiorczosc,
                            nawoluje do inicjatywy, wysilku, budowania, pracy...
                            • mike_ab Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 21:21
                              ok, przynajmniej widze ze wiem o czym piszesz
                              ale to nie przeszkadza mi sie nie zgadzac :)

                              liberalizm gospodarczy tusk mogl uprawiac w latach 80, kiedy za walke
                              wyzwolencza pzpr podziekowalo mu uniemozliwiajac inna praca niz czyszczenie
                              fabry, kominow, mycie szyb itd. tu mamy liberalizm polityczny (powiedzmy, nie
                              zpaominajmy ze to byly lata 80). I nie polega to na ciezkiej pracy, tylko na
                              uwalnianiu jej z tego co ja dusi. Nie zgadzam sie wiec ze liberalizm w jakims
                              zakresie jest synonimem pracowitosci lub ciezkiej pracy. Ale nie jest tez jej
                              zaprzeczeniem.

                              teraz, jako zawodowy polityk Tusk mowiac ze jest liberalem mowi o liberalizmie
                              politycznym jako zasadach politycznych oraz o liberalizmie spolecznym jako
                              zasadach zyiowych jako obywatela. to jest wlasnie wolnosc, poszanowanie wolnosci
                              i tak dalej i tak dalej



                              • jacg Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 21:39
                                jedno chcialem powiedziec przez to co napisalem: nie ma co dalej plakac ze tusk
                                przegral wybory i kaczka jest preziem (lech: preziem-prezydentem, jareczek:
                                preziem-preziem). troszke poglaskac kaczki, otrzeć łzy panu marii i zapytac jak
                                dlugo zamierzaja uprawiac nowa szopke (malopolską) i kiedy powroca do pomyslu
                                koalicji (wielkopolskiej). wkrotce wybory samorzadowe...
                                • mike_ab Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 21:54
                                  oni Ci nie odpowiedza, ja natomiast boje sie ze po wyborach samorzadowych chaos
                                  ktory mamy w skali kraju (niemoznosc rzadzenia, albo jesli juz to za cene
                                  niewytlumaczlnych kompromisow) powtorzy sie w skali lokalnej

                                  a to zle, bo jak wiemy (i co nam zostalo wlasnie udowodnione) kraj jest w stanie
                                  funkcjonowac pomimo szopki na gorze (oczywiscie nie bez konca) ale zatory
                                  lokalne przeloza sie na konkretne problemy. nie bedzie smiesznie.

                                  ja nie placze ze nie wybralismy tuska ani nie placze ze wybralismy kaczke (a
                                  dokladnie to dwie). ani jeden ani drugi kandydat nie odpowiadal moim
                                  oczekiwaniom wobec osoby prezydenta, szczegolnie w przypadku ustroju jaki mamy w
                                  rp. co wiec robic? nie lamentowac, tylko do roboty (belka?). i po to potrzebny
                                  jestliberalizm - nie chodzi o to zeby ktos nam cos ulatwial, wystarczy ze nie
                                  beda przeszkadza, blokowac zabraniac itd. i patrzmy wladzy na rece. bo od tego
                                  jestemy my i media.

                                  • jacg Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 22:17
                                    trudno mi dostrzec jakies roznice miedzy naszymi pogladami mike, ja pisze do
                                    tych ktorzy psy wieszaja na kaczorach juz do przesady, na rece trzeba patrzec
                                    ale wolałbym konstruktywne manifestacje (nie tylko hasła: "lepper do ciupy
                                    giertych do dupy", ale np.: "gdzie pieprzona koalicja - oszukali nas, decydenci
                                    p...leni", "będzie koalicja będzie kaczek abolicja" itd.), tak jak wole
                                    dzialanie od narzekania.
                                    • mike_ab Re: czy mozesz mi wytlumaczyc? 14.05.06, 22:23
                                      a liberalizm namawia ludzi do dzialania, jedyne o co prosi to jak namjniej obostrzen

                                      co do polityki sie zgadzamy, ale dyskutowalismy o liberalizmie :)

                                      pozdrawiam
            • erg_samowzbudnik Re: Nareszcie Prezydent RP 15.05.06, 13:27
              jacg napisał:

              > zaraz sie dowiemy ze pan prezydent kwasniewski byl tak naprawde wewnetrzna
              > opozycja w pzpr i to on rozwalil Partie oraz komune (a przy okazji caly blok
              > sowiecki). poza tym wymyslil microsoft, bypasy i wypromowal wałęsę bo sam
              zbyt
              > skromny...

              To ty powiedziałeś nikt inny.
        • maruda.r Re: Nareszcie łże-Prezydent RP 14.05.06, 20:55
          eutrapelia napisał:

          > Taka rozmowa z Kwaśniewskim nie byłaby możliwa.

          **********************************

          Bo Kwaśniewski nie ma ciągot do bycia naczelnikiem państwa.

      • 1410_tenrok Re: Nareszcie Prezydent RP... 14.05.06, 12:04
        Kiedy we wrzesniu 1939 roku, wyfiokowana sanacja wiala na Zaleszczyki - to byly
        dzieci Marszałka - wielu ludzi klaskało w rece. Dzieci Marszalka okazaly sie
        byc tchorzami!!! Nie zdobyly sie na odwage walki wspolnie z narodem. Wazniejsza
        byla czysto szamerowanych srebrem i wyprasowanych gabardynowych mundurkow.
        Jezeli p. Kaczynski, obecnie pochwala p. Marszalka - to pewnie chce zapomniec o
        realnych przyczynach wielu tragicznych zdarzen w trakcie II WS. A mowienie
        dobrze o takich ludziach, jak Pilsudski (po 1920 roku), dmowskia etc - tylko
        zle swiadczy o szansach polskiego spoleczenstwa obywatelskiego. Mam nadzieje,
        ze panowie Kaczynscy nie zamienia sie w blizniaczych cesarzy, na podobnienstwo
        schyłku schyłkowego Rzymu.
        • premier.z.krakowa cernzura w wykonaniu wybiórczej 14.05.06, 12:13
          I oto mamy efekty nagonki w wykonaniu wybiórczej.
          Ciekawe dlaczego wyborcza nie podaje tej informacji.
          Czyżby była niewygodna.


          "Zamordowano proboszcza z Żalna
          Ksiądz Henryk Kroll z Żalna koło Tucholi w Kujawsko-Pomorskiem nie żyje. Jak dowiedziało się Polskie Radio Pomorza i Kujaw, duchowny został zamordowany.
          Jego ciało znaleziono w nocy na plebanii. Policja szuka sprawcy bądź sprawców zabójstwa, ale nie podaje żadnych szczegółów tej sprawy.

          62-letni proboszcz z parafii w Żalnie stał się ostatnio znany, gdy wystąpił z propozycją tak zwanej "godziny policyjnej" dla nieletnich."
          • sclavus Dziwne siły.... 14.05.06, 15:31
            premier.z.krakowa napisała:

            > I oto mamy efekty nagonki w wykonaniu wybiórczej.
            > Ciekawe dlaczego wyborcza nie podaje tej informacji.
            > Czyżby była niewygodna.
            >
            >
            > "Zamordowano proboszcza z Żalna
            > Ksiądz Henryk Kroll z Żalna koło Tucholi w Kujawsko-Pomorskiem nie żyje. Jak
            do
            > wiedziało się Polskie Radio Pomorza i Kujaw, duchowny został zamordowany.
            > Jego ciało znaleziono w nocy na plebanii. Policja szuka sprawcy bądź sprawców
            z
            > abójstwa, ale nie podaje żadnych szczegółów tej sprawy.
            >
            > 62-letni proboszcz z parafii w Żalnie stał się ostatnio znany, gdy wystąpił z
            p
            > ropozycją tak zwanej "godziny policyjnej" dla nieletnich."
            >
            >

            Wskocz na Nasz Dziennik... Tam znajdziesz wszystkie szczegóły... a
            nawet "szczegóły".. :)
            Nasz Dziennik już dobrze wie, kto zamordował księżula i jakie siły za tym
            stoją - po co Gazeta ma sie do tego mieszać???
            Z drugiej zaś, tu jest o wywiadzie z Kaczorem na temat zamachu majowego... a
            nie o plebani...
        • jacg Re: Nareszcie Prezydent RP... 14.05.06, 13:11
          mowienie zle o "takich ludziach jak pilsudski dmowski" (zwlaszcza ocenianych
          przez kalke wspolczesnych pojec) swiadczy raczej o schylkowosci twojego
          intelektu (oczywiscie ignorancji przede wszystkim).
          • 1410_tenrok Re: Nareszcie Prezydent RP... 14.05.06, 15:36
            Zanim zaczniesz pluc - popatrz, czy nie ma gdzies spluwaczki! A odnosnie tych
            dwóch panow -, coz rozpatruje ich pod katem tamtych czasów. Pod katem tego, co
            sie wowczas stalo. Obecnie - sa to jedynia dziela wybitnie antykwaryczne!
            • jacg Re: Nareszcie Prezydent RP... 14.05.06, 16:24
              to ty plujesz czlowieku na wybitnych polityków z ktorych kazdy wybitnie
              przysluzyl sie sprawie niepodleglosci kraju ktory obecnie zamieszkujesz, a ja
              zareagowalem. kto w tym wywiadzie sugerowal jakies ekshumacje starych
              ideologii? wyborcza postarala sie dobrac tak tytul zeby zasugerowac ze kaczce-
              prezydentowi marzy sie wladza absolutna a wy sie podniecacie (bo wiekszosc
              czyta tytul a reszta tekstu juz za dluga i za skomplikowana...).
        • q_vw Re: Nareszcie Prezydent RP... 14.05.06, 19:54
          Za dużo czytujesz komunistycznej propagandy... nikt nie wiał, nie chciano, by
          rząd i dowództwo wpadło w ręce Niemców, a po 17 września w ręce Sowietów.
          Historia i wydarzenia nie były ani proste ani tez jednoznaczne. Nikt wówczas
          nie okazał się tchórzem !
    • uburama No to jeszcze 17 dni zostało.. 13.05.06, 23:02
      .
    • zygfryd.okrutny Zbir pilsudski 14.05.06, 08:02
      wziol pod bur cala polska przedwojenna demokracje, wyprowadzil na ulice czolgi, strzelal do ludzi, wiezil w obozach koncentracyjnych. Wszystko w imie wyzszych celow, oczywiscie celow pilsudskiego. Ten bandzor targnol sie na owczesna kostytucje i legalnie wybrany rzad, a wzorowal sie na hitlerze, musolinim innych jemu podobnym. Dzis prezydent Polski, przyznaje sie do tego zbira, stawia jako przyklad, wybiela brutalna polityke totalitaryzmu faszysty. W roku 1981 podoban zadyme zrobil tez general Jaruzelski, co laczy tych panow, jak wiadomo, komunizm i faszyzm, sa kierowane ta sama niewidzialna reka, a dzis? o taka podojna moralnosc, prezydent polski, dzis chwali pilsudskiego, gnebi jaruzelskiego, choc w przewrocie kierowaly nimi te same historyczne przeslanki. Rozne sa zakamarki historii, ale ten przyklad jeszcze raz dokumentuje, ze kazdy narod ma sowjego zbira, ktorego beda czcic do lez, prawdopodobinie za 20-30 takie cyrki beda sie odbywac przy trumnie jaruzelskiego, gdy trumna pilsudskiego zniknie z wawelu, na kolejne 40 lat, az znowu bedzie jakis przewrot, krew na ulicach, morderstwa polityczne, czolgi i inne elementy militarnego rezymu.
      • erg_samowzbudnik Re: Zbir pilsudski 15.05.06, 14:02
        zygfryd.okrutny napisał:

        > wziol pod bur cala polska przedwojenna demokracje, wyprowadzil na ulice
        czolgi,
        > strzelal do ludzi, wiezil w obozach koncentracyjnych. Wszystko w imie wyzszych
        > celow, oczywiscie celow pilsudskiego. Ten bandzor targnol sie na owczesna kost
        > ytucje i legalnie wybrany rzad, a wzorowal sie na hitlerze, musolinim innych
        je
        > mu podobnym. Dzis prezydent Polski, przyznaje sie do tego zbira, stawia jako
        pr
        > zyklad, wybiela brutalna polityke totalitaryzmu faszysty. W roku 1981 podoban
        z
        > adyme zrobil tez general Jaruzelski, co laczy tych panow, jak wiadomo,
        komunizm
        > i faszyzm, sa kierowane ta sama niewidzialna reka.

        Chciałbym zwrócic uwagę na niewielką róznicę . Jaruzelski bronił prawowitej
        władzy(jaka by nie była) uznanej na świecie a pan Piłsudski właśnie tą władzę
        legalnie wybrana w demokratycznych wyborach zniszczył.
        • oo77 Zygfryd i erg- przestancie!!!! 20.05.06, 01:23
          Przestańcie sie kompromitować tymi wywodami rodem z notatnika propagandysty.
          Rzeczywiście, Kwaśniewski nadaje się, aby być waszym idolem. W Waszym przypadku
          komunistyczne odmóżdżanie zdało egzamin.


          Piłsudski łamał prawo. Ale... Kierował się interesem państwa, które chwiało się
          między zbirami-sąsiadami, sam zaś system polityczny, choć "demokratyczny"
          zafundowany w konstytucji marcowej był do kitu. Nikt zamachu nie popiera jako
          rozwiązania w założeniu dobrego. Pytanie, czy w tamtych czasach ambicja
          sprawowania władzy przez Piłsudskiego brała się z prywaty, czy z troski o
          interes państwowy. Prywaty, mimo wysiłków Piłsudskiemu nie udowodniono nawet w
          komunie.
          (Piłsudski a ekipa sanacyjna to dwie różne rzeczy. Na tym polegał dramat
          Marszałka)

          Maja i grudnia porównywać nie sposób. Jaruzelski bronił systemu narzuconego z
          zewnątrz, opartego o kłamstwo i policyjny nadzór, w samym założeniu "mandatu"
          władzy - bezprawnego!!!! który Polskę doprowadził po pół wieku do
          cywilizacyjnej zapaści.

          Wasza identyfikacja z systemem jest waszym wyborem. Powinna się jednak opierać
          na czyms więcej, niż ideologicznie motywowana ignorancja.
          ***
          Rzecz zaś o tym, że wreszcie Prezydent RP wyznaje jakieś wartości, potrafi
          rozmawiać o przeszłości własnego państwa, ma poglądy i zdaje się dosyć dobrze
          zorientowany w różnicy między przeszłościa a teraźniejszością. Na szczęscie
          chyba, nawet na tym forum jesteście w dosyć wyraźnej mniejszości, więc jest
          nadzieja, że "schodzicie" ze sceny, towarzysze.

          "Bez rozliczenia się z przeszłością nie ma przyszłości!"
    • hera9 sam Adolf H.szedl za trumną "naszego" wodza 14.05.06, 11:02
      ma wiele isnien ludzkich na sumieniu
    • pestekw Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 11:04
      Kaczyński piłsudczykiem?? To żart czy kpina? Człowieku!!! Jesteś populistą, gdzie ty i Piłsudski?
    • bloody_rabbit Małość tego człowieka jest zadziwiająca 14.05.06, 11:28
      "W XX wieku mieliśmy trzy wielkie postacie - Piłsudskiego i dwie w sutannach:
      Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II."

      Oczywiście przez myśl mu nie przeszło wymienienie Lecha Wałęsy. Bo jego i
      braciaka wyrzucił z kancelarii.
      • kerebron Wielcy w XX w 14.05.06, 12:59
        bloody_rabbit napisał:

        > "W XX wieku mieliśmy trzy wielkie postacie - Piłsudskiego i dwie w sutannach:
        > Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II."
        >
        > Oczywiście przez myśl mu nie przeszło wymienienie Lecha Wałęsy...

        A dla mnie Maria Curie i Stefan Banach byli więksi od tych wszystkich wielkoludów w mundurach i sutannach.
        • bloody_rabbit Re: Wielcy w XX w 14.05.06, 17:41
          Banach, Sierpiński, Ulam, Danysz i Pniewski...

          ale na czasy w których ludzie nauki będą cenieni w Polsce przyjdzie nam jeszcze
          poczekać.
    • tygrysio_misio Coś mi sie wydaje,ze to głównie o to chodzi 14.05.06, 11:35
      "W opinii Piłsudskiego pojawia się realne niebezpieczeństwo utraty władzy. A on
      nie zamierza oddać władzy aż do śmierci. Aresztowanie posłów, w części na pewno
      sfałszowane "wybory brzeskie" z 1930 r. - to była swoista demonstracja
      determinacji władzy. Połączona zresztą z pewną obietnicą utrzymania praw
      obywatelskich."
      • tygrysio_misio Ooo jeszcze chyba to chcą naśladować: 14.05.06, 11:39
        "Drugie hasło sanacji: usprawnienie państwa. Trudno to robić, gdy nie ma się
        ludzie kompetentnych. Do legendy przeszedł premier Felicjan Sławoj-Składkowski,
        który wkroczył do Narodowego Banku Polskiego i oświadczył: złotówka ma mieć
        stabilny kurs, bo Pan Marszałek nie życzy sobie inflacji.


        - Ale złotówka utrzymała wówczas wysoki kurs. Ja nie sądzę, by władze sanacji
        wykazywały się szczególnym brakiem kompetencji. Eugeniusz Kwiatkowski też był
        politykiem sanacyjnym. To z nim wiążą się takie inwestycje jak Gdynia i
        Centralny Okręg Przemysłowy. To prawda, ludzie najbliżsi Piłsudskiemu nie byli
        w równej mierzy obdarowani talentami. Istniał też stereotyp niekompetentnego
        starosty, który wcześniej był oficerem legionowym, ale nie sądzę, że ta władza
        była mniej kompetentna niż te sprzed 1926 r.


        Ale przecież sam Piłsudski mówił o swoim najbliższym współpracowniku: "Cóż ja
        zrobię, że Sławek taki głupi", a chciał go uczynić następcą.


        - Trzeba pamiętać, że Sławka i Piłsudskiego łączył związek szczególny, oni
        przez lata współpracowali. Sławek należał do nielicznych, którzy do Marszałka
        mówili per "ty". Ale rzeczywiście nie był mężem stanu. Żartowano, że Sławek nie
        został premierem, bo by bez przerwy w każdej sprawie telefonował do
        Piłsudskiego."
        • t.tarabicki Re: Ooo jeszcze chyba to chcą naśladować: 14.05.06, 15:10
          Żartowano, że Sławek nie
          >
          > został premierem, bo by bez przerwy w każdej sprawie telefonował do
          > Piłsudskiego."

          a to ciekawe, czyli Sławek nie był trzy razy premierem? Może miał brata -
          bliźniaka?:>>
    • nenil009 Kaczynski i Pilsudzki - fajne porownanie 14.05.06, 11:37
      "Lech Kaczyński: Złożyłem hołd marszałkowi Piłsudskiemu, bo jest jedną z nie tak
      licznych w naszej historii wybitnych postaci. "
      A mi sie wydaje, ze tych postaci jednak troche bylo, tylko prezydent na tych
      lekcjach historii przysypial. Poza tym jednym odpowiada jakby cytowal jakiegos
      swojego doradce-specjaliste. Wzieli sie za niego, to prawda... I PiS co endecje
      przypomina - w sensie jak najbardziej negatywnym.
      Leszek ewidentnie ma ciagoty do takiej wladzy, jaka mial Marszalek.
      • nenil009 PilsudSki 14.05.06, 11:42
        Czerwona jestem ze wstydu....
    • nenil009 Ej no!.... 14.05.06, 11:38
      Kotow do tego nie mieszaj! ;)
    • krytyka.org Ciekawa rozmowa, ciekawe wnioski 14.05.06, 12:11
      Musze przyznac, ze rozmowa jest bardzo ciekawa - pokazuje sposob myslenia
      prezydenta o wladzy, szczegolnie jej funkcji i mozliwych srodkach jej
      zdobywania, dla niektorych wywiad jest pewnie calkiem niezlym zrodlem informacji
      historycznej. Miedzy wierszami mozna wyczytac, ze Lech Kaczynski holduje idei
      "polityki realnej", czyli realpolitik. I trzeba przyznac, ze bez problemu wdraza
      te idee w zycie - wykorzystanie wehrmachtu w kampanii prezydenckiej, bezustanne
      atakowanie PO, poparcie dla leppera i giertycha w rzadzie, te wszystkie decyzje
      pokazuja, ze wladza jest dla Kaczynskiego najwazniejsza.

      Spieszmy sie lekcewazyc ludzi: krytyka.org/pokaz_opinie.php?id=33
    • asd616 Marzy się Kaczyńskiemu... 14.05.06, 12:22
      ... oj marzy :P
    • mobileinmobili Pilsudski zwachal sie z hitlerem w sprawie 14.05.06, 12:57
      zaolzia, byl brutalnym siepczem na wilenszczyznie, kaczynski wacha sie z SS-manami z UPA i SS-Galizjen, sam morduje w Iraku. Faszyzm i sanacja czerwonej bolszewii, pod zmienionym plaszczykiem, wiecznie zywa.
      • t.tarabicki Re: Pilsudski zwachal sie z hitlerem w sprawie 14.05.06, 15:13
        mobileinmobili napisał:

        > zaolzia,

        A to zdolniacha! 3 lata po własnej śmierci to chyba nawet Jarosław K. by nie dał
        rady.
    • mysza9913 [...] 14.05.06, 13:08
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • barbara444 Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 13:48
        to co pisza niektorzy jest w zaszdzie przestepstewem kryminalnym
        • travel_wawa Basiu, naprawdę wsadzałabyś za pisanie na forum? 14.05.06, 16:54
          Jak na razie przestępcą jest jeden z wicepremierów.
          Prezydent nominację te poparł i podpisał.

          Czy, jeśli przyzwoity człowiek, wychowany w pewnym systemie wartości, nie jest
          w stanie z czymś takim się pogodzić i o tym tu pisze, to zaraz jest przestępcą?

          Kiedyś już tak było, że każdy kto kwestionował "kierowniczą rolę pewnej partii"
          był "wrogiem ludu", "elementem szkodliwym", "przestępcą".

          Czy to wraca tyle, że PZPR zmieniła sie w PIS?
    • krawat23 Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 13:47
      Ciekawe, że Prezydent Kaczyński jest tak zyczliwy dla Marszałka Piłsudskiego a
      tak bezwzgledny dla Generała Jaruzelskiego. Prawde powiedziwszy dylematy
      Marszałka i Generała były w wiekszosci podobne (prócz żadzy władzy, która
      charakteryzowała Marszałka).
      Drobne przykłady - postawa gen. Sikorskiego - zagrozenie rosyjskie
      - bojówki PPS - agresywne poczynania wielu
      solidarnościowców
      ("targanie za szczeki")
      - itd
      • jacg Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 16:19
        stawianie na jednej plaszczyznie pilsudskiego i jaruzelskiego to jak stawianie
        obok siebie np. wałęsy i dzierżyńskiego. masz pomieszanie z poplataniem, idz do
        okulisty niech ci pokaze co jest biale co jest czarne co jest czerwone itd.
        • ready4freddy Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 21:38
          jesli odczuwasz bole glowy, prawdopodobnie sa wynikiem ucisku klapek,
          ograniczajacych ci widzenie. sprobuj kiedys pomyslec sam, bez podpowiadania, a
          zroumiesz ze to nie twojemu przedmowcy potrzebny jest okulista.
          • jacg Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 23:01
            niepotrzebnie sie troskasz, przyjacielu, bo migren nie miewam (pewnie z powodu
            bezrefleksyjności czyli głupoty, nie każdy jak ty sięga głębi czy raczej dna,
            nie każdy szybuje na skrzydłach swej wybraźni tak daleko jak ty i twoj koleś co
            józefowi piłsudskiemu ubliża przylepiając do niego sowieciego generała
            w "polskim" mundurze, znowu za chwile uslysze ze wrona byl wallenrodem). trzeba
            miec rzeczywiscie szerokie horyzonty (cos w rodzaju zeza rozbieżnego, poza
            wspomnianym przeze mnie daltonizmem), żeby dostrzec bliskie związki
            piłsudskiego i jaruzelskiego.
            • ready4freddy Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 23:09
              istotnie, sa glebokie roznice - np. pod wzgledem liczby ofiar, ale chodzilo o
              cos innego - decyzje, konsekwencje, niejednoznacznosc oceny. no coz, takie widzi
              swiata kolo, jakie tepymi zakresla oczy. zapisz sobie, to z Mickiewicza - moze
              ci sie przydac na maturze, do ktorej niewatpliwie cie kiedys dopuszcza.
              • jacg Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 23:33
                rozumiem ready, cienka kreska cieniujesz subtelnosci meandrow historii, ktorych
                tepe oczy z klapami po bokach nie dostrzegaja. bo czyz jest cos jednoznacznego
                na tym swiecie, czy mozemy cos powiedziec na pewno...? dziekuje za rady do
                sztambucha, niestety mature juz zdalem 14 lat temu (analiza porownawcza dwóch
                wierszy slowackiego i różewicza - to z polskiego, poza tym historie tez obok
                matematyki, a potem studiowalem prawo na uj i m.in. zdalem historie prawa
                polskiego na tle porownawczym oraz historie ustroju Polski na tle porownawczym,
                ostatnio zas czytalem pozycje ktora bezposrednio dotyczy tematu wywiadu z prez.
                kaczynskim, nota bene specjalistą prawa pracy po habilitacji: "gorzka chwała"
                Richarda Watta - z pewnością ci znaną, skoro rad na forum udzielasz; z
                pewnoscia czytales daviesa, roszkowskiego, wersje jaruzelskiego, itd. no i
                znasz życie)
                • erg_samowzbudnik Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 15.05.06, 14:23
                  jacg napisał:

                  > rozumiem ready, cienka kreska cieniujesz subtelnosci meandrow historii,
                  ktorych
                  >
                  > tepe oczy z klapami po bokach nie dostrzegaja. bo czyz jest cos
                  jednoznacznego
                  > na tym swiecie, czy mozemy cos powiedziec na pewno...? dziekuje za rady do
                  > sztambucha, niestety mature juz zdalem 14 lat temu (analiza porownawcza dwóch
                  > wierszy slowackiego i różewicza - to z polskiego, poza tym historie tez obok
                  > matematyki, a potem studiowalem prawo na uj i m.in. zdalem historie prawa
                  > polskiego na tle porownawczym oraz historie ustroju Polski na tle
                  porownawczym,
                  >
                  > ostatnio zas czytalem pozycje ktora bezposrednio dotyczy tematu wywiadu z
                  prez.
                  >
                  > kaczynskim, nota bene specjalistą prawa pracy po habilitacji: "gorzka chwała"
                  > Richarda Watta - z pewnością ci znaną, skoro rad na forum udzielasz; z
                  > pewnoscia czytales daviesa, roszkowskiego, wersje jaruzelskiego, itd. no i
                  > znasz życie)

                  UJ i inne uczelnie były już za komuny i tacy jak ty historycy pisali prawdy i
                  tylko prawdy , wiec ja mysle ze ty tez piszesz prawdę tylko prawde i g...no
                  prawde.
    • xs550 Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 13:56
      Tylko, ze zamach majowy to bylo ciezkie przestepstwo popelnione na narodzie polskim...
    • tomekjeden Ciekawa rozmowa i faszystowski wicepremier. 14.05.06, 14:10
      Bardzo ciekawa rozmowa. Co, w świetle słów Pana Prezydenta, robi więc w rządzie
      faszystowski Minister Edukacji Narodowej?
      • lama1984 Re: Ciekawa rozmowa i faszystowski wicepremier. 14.05.06, 14:20
        no wlasnie. pilsudski nie lubil endecji, a kaczynski zawiazuje koalicje z LPR,
        ktora nawiazuje do endekow.
      • maria333 Re: Ciekawa rozmowa i faszystowski wicepremier. 14.05.06, 14:29
        tomekjeden napisał:

        > Bardzo ciekawa rozmowa. Co, w świetle słów Pana Prezydenta, robi więc w
        rządzie> faszystowski Minister Edukacji Narodowej?

        Też się nad tym zastanawiałam.
        Ale nie dziwi mnie to - cały czas bracia Kaczyńscy (oups, Prezydent i Prezes)
        jednego dnia mówią jedno (Samoobrona zakładana przez SB, nigdy nie wejdziemy w
        sojusz z Samoobroną etc.), a drugiego mówią i robią co innego...

        Czy ciemny naród to wreszcie dostrzeże?

        Może ktoś go zapyta, co sądzi o początkach władzy Hitlera - też 'konieczność
        dziejowa'??
    • zapomnialemsie Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 14:57
      Stańmy przeciwko czerwonej pajęczynie. Kwaśniewski nie miałby nic do powiedzenia
      na temat Piłsudskiego. W PZPR uczyli innych biografii.
      • sclavus Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 15:41
        zapomnialemsie napisał:

        > Stańmy przeciwko czerwonej pajęczynie. Kwaśniewski nie miałby nic do
        powiedzeni
        > a
        > na temat Piłsudskiego. W PZPR uczyli innych biografii.

        ... właśnie: zapomniałeś się i ... pierdnąłeś :)
        • zapomnialemsie Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 17:17
          ale konkrety sclavus obrońco wspaniałego prezydenta czy Kwaśniewski miałby coś
          do powiedzenia czy nie i co by mógł na ten temat powiedzieć. Był na stanowisku
          10 lat i nie powiedział nic bo wybierał przyszłość. Jak to jest sclavus?
          ps.nie unoś się tak emocjonalnie ,nie mam problemów gastrycznych a poza tym to
          coś mi się wydaje że ponieważ masz argumenty w stylu Samoobrony to raczej w tym
          kierunku uderzasz co?
          • sclavus Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 18:17
            zapomnialemsie napisał:

            > ale konkrety sclavus obrońco wspaniałego prezydenta czy Kwaśniewski miałby coś
            > do powiedzenia czy nie i co by mógł na ten temat powiedzieć. Był na stanowisku
            > 10 lat i nie powiedział nic bo wybierał przyszłość. Jak to jest sclavus?
            > ps.nie unoś się tak emocjonalnie ,nie mam problemów gastrycznych a poza tym to
            > coś mi się wydaje że ponieważ masz argumenty w stylu Samoobrony to raczej w
            tym
            > kierunku uderzasz co?

            oj ty, ty ... posiadaczu i używaczu argumentów.....
            Tak o argumentach piszesz jakby ci się to z pałą policyjną kojarzyło: "a
            stańcie se przeciw czerwonej pajęczynie.... a uważajcie jeno, zeby wam sie
            wokół nóg nie oplotła - cóż byłby za śmiech z takich dzielniaków..." :)
            • zapomnialemsie Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 20:16
              Toż sclavus wyrastasz tu na moderatora dyskusji tego zaatakujesz tamtego zrugasz
              a wszystko w imię normalności w życiu publicznym, ten by nie potrafił, tamten
              napewno by nie zrobił ,a przecież jest dobrze tylko muszą tacy co tą
              "normalność" utrzymaja z powrotem dojść do władzy. Oj oj trzymasz linie ,nawet
              nie wiesz jak bardzo niektórych środowisk. Przydałby się nam Piłsudski tylko co
              on by robił w tych czasach najpewniej milcząca większość szybko by go uciszyła ,
              w końcu co o takim "awanturniku" opinia światowa mogłaby pomyśleć??
              • sclavus Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 20:40
                zapomnialemsie napisał:

                > Toż sclavus wyrastasz tu na moderatora dyskusji tego zaatakujesz tamtego
                zrugas
                > z
                > a wszystko w imię normalności w życiu publicznym, ten by nie potrafił, tamten
                > napewno by nie zrobił ,a przecież jest dobrze tylko muszą tacy co tą
                > "normalność" utrzymaja z powrotem dojść do władzy. Oj oj trzymasz linie ,nawet
                > nie wiesz jak bardzo niektórych środowisk. Przydałby się nam Piłsudski tylko
                co
                > on by robił w tych czasach najpewniej milcząca większość szybko by go
                uciszyła
                > ,
                > w końcu co o takim "awanturniku" opinia światowa mogłaby pomyśleć??

                dobrze ci napisałęm!!!
                Więcej jednak nie będę - szkoda czasu
                NMC-NR :)
          • ready4freddy Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 21:45
            ale o co ci chodzi, tak konkretnie? uwazasz, ze powinno sie do ordynacji
            wyborczej wprowadzic jako warunek konieczny znajomosc historii Polski na
            poziomie maturalnym rozszerzonym, czy wystarczy podstawowy? a moze wyobrazmy
            sobie zupelnie inna sytuacje: dziennikarz, dajmy na to, Financial Times, pyta
            Kaczynskiego o biezace sprawy kraju. po angielsku, dajmy na to. a potem pyta
            Kwasniewskiego. teraz sobie odpowiedz, co jest bardziej potrzebne politykowi z
            uprawnieniami polskiego prezydenta: umiejetnosc komunikacji, nawiazywania
            kontaktow z innymi, tzw. zdolnosci interpersonalne (paranoja raczej wyklucza
            rozwoj tych cech u blizniakow K.), czy moze doglebna znajomosc historii okresu
            miedzywojennego, do cytatow z jego protagonistow wlacznie?
    • parapluie Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 15:17
      nie wiem czy sytuacja polityczna była wtedy faktycznie inna.
      "serdel,pierdel i burdel" jak ją określił Marszałek.Coś mi to przypomina.Biedny
      Piłusudski sie w grobie pewnie przewraca jak to widzi...ciekawe jakby nazwał
      Kaczorów.bo napewno jakoś dosadnie i trafnie:)
    • mariusz.jarosz No to Lechu... 14.05.06, 15:57
      jak to jest, ze nie znosisz ideologii endeckiej, a w tej chwili patronujesz
      endekom w rzadzie?
      • rychonyc2 Brawo Panie Prezydencie! 14.05.06, 21:33
        Nareszcie. Az mi sie w oku lza zakrecila. Polski prezydent oficjalnie
        przedstawia sie jako zwolennik Jozefa Pilsudskiego. No to chyba Polska sie
        naprawde odradza. Najwyzszy czas! Odnosnie Korfantego, to p. Wronski
        przekreca fakty historyczne. Korfantemu udowodniono zdrade, a nie
        korupucje...Zatrzymal powstanie bo "nie mogl zniesc przelewu slaskiej
        krwi"...Dowodcom wojskowym, ktorzy zarzucili mu zdrade i nie chcieli
        zaprzestania walk, wytoczyl procesy...Potem udowodniono mu branie niemieckich
        pieniedzy na dzialalnosc jego partyjki...To byl zdrajca i nalezalo mu
        sie...Pozdr.
    • karagandak L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 16:16
      Domyślam się,że spory zespół w Pałacu opracowywał te odpowiedzi.
      Dobrze by było znać trochę lekkiej literatury na ten temat.Chociażby Mariana
      Romeyki "Przed i po maju".Szczerze kolegom z Pałacu polecam.
      • sam16 Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 16:34
        Pilsudski byl niewatpliwie wyjatkowa postacia w naszej historii ale jego sposoby
        rzadzenia naleza do innej epiki.
        Jesli Kaczynski uwaza ze bylby za zamachem majowym to w dzisiejszych czasach w
        ustach urzedujacego prezydenta brzmi to groznie albo raczej jest zapowiedzia
        niebezpieczenstwa.
        • jacg Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 16:48
          kup sobie jakies leki na uspokojenie. skoro takie wypowiedzi budza w tobie lęk,
          to jakim cudem jeszcze nie umarles ze strachu w tym kraju?
          • sclavus Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 17:08
            jacg napisał:

            > kup sobie jakies leki na uspokojenie. skoro takie wypowiedzi budza w tobie
            lęk,
            >
            > to jakim cudem jeszcze nie umarles ze strachu w tym kraju?

            może to dla ciebie będzie przykre ale on ma rację: takie wypowiedzi "osobiste"
            prezydenta... hehe... wszystkich polaków, są niebezpieczne jeżeli jeszcze nie
            zapowiedzią ograniczeń obywatelskich praw przy próbach (dobrze piszę! - przy
            próbach) rządów autorytarnych.... Znasz może projekt konstytucji IV RP
            autorstwa Kaczorów???
            • jacg Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 17:38
              jakich próbach autorytarnych rzadow? czlowieku, panstwo polskie jest obecnie
              tak slabe i skorumpowane ze nie radzi sobie nawet z kibolami w stolicy, a wy
              sie juz trzesiecie przed dyktatura? opor i krytyka wobec kaczorow sa dobre - o
              ile naucza ich bardziej koncyliacyjnych zachowan i sklonia do zawarcia koalicji
              ktorej spoleczenstwo od nich zada i oczekuje (PO-PiS). przesadna eskalacja
              niecheci prowadzaca do podzialow do nienawisci miedzy dwiema prawicowymi
              partiami i ch zwolennikami jest niepowazna i szkodliwa dla kraju. przed chwila
              mnie gosc odsylal do wywiadu "z klasa" (nałęcza bo niby to gość z klasą jest),
              na tegoz nałecza (bo jego chyba o sprzyjanie dyktatorom nie posadzisz, chyba ze
              o sprzyjanie dyktaturze proletariatu...) wiec sie powolam (wywiad na ten sam
              temat: zamachu majowego): sam szanowny marszalem nalecz twierdzi ze zadne
              autorytarne nawet proby nie maja zadnych najmniejszych szans w dzisiejszej
              polsce i ja sie z tym akurat w pelni zgadzam. powtarzam: panstwo polskie jest
              obecnie slabe, policja malo skuteczna i niekompetetna, o wojsku i sluzbach
              specjalnych (choc o tych ostatnich malo wiem, domniemywam raczej) lepiej nie
              wspominac.
              • sclavus Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 18:27
                jacg napisał:

                > jakich próbach autorytarnych rzadow? czlowieku, panstwo polskie jest obecnie
                > tak slabe i skorumpowane ze nie radzi sobie nawet z kibolami w stolicy, a wy
                > sie juz trzesiecie przed dyktatura? opor i krytyka wobec kaczorow sa dobre -
                o
                > ile naucza ich bardziej koncyliacyjnych zachowan i sklonia do zawarcia
                koalicji
                >
                > ktorej spoleczenstwo od nich zada i oczekuje (PO-PiS). przesadna eskalacja
                > niecheci prowadzaca do podzialow do nienawisci miedzy dwiema prawicowymi
                > partiami i ch zwolennikami jest niepowazna i szkodliwa dla kraju. przed
                chwila
                > mnie gosc odsylal do wywiadu "z klasa" (nałęcza bo niby to gość z klasą
                jest),
                > na tegoz nałecza (bo jego chyba o sprzyjanie dyktatorom nie posadzisz, chyba
                ze
                >
                > o sprzyjanie dyktaturze proletariatu...) wiec sie powolam (wywiad na ten sam
                > temat: zamachu majowego): sam szanowny marszalem nalecz twierdzi ze zadne
                > autorytarne nawet proby nie maja zadnych najmniejszych szans w dzisiejszej
                > polsce i ja sie z tym akurat w pelni zgadzam. powtarzam: panstwo polskie jest
                > obecnie slabe, policja malo skuteczna i niekompetetna, o wojsku i sluzbach
                > specjalnych (choc o tych ostatnich malo wiem, domniemywam raczej) lepiej nie
                > wspominac.

                Przestań zachowywać się jak pretensjonalna smarkula.... uważniej czytaj a przy
                okazji poducz się trochę i zdejmij ciemne okulary - łatwiej w kolorach się
                rozeznasz.... Logicznych błędów popełniasz tyle, ze byle smarkacz by się
                wstydził. Lewica i prawica - to już od bardzo dawna nie przystaje do
                rzeczywistości a w tej polskiej, aż strach głębszego podziału dokonać bo....
                okaże się on dwa-trzy razy głębszy.
                O koalicji PO - PiS przestań wygłaszać marzenia bo mogą one, summa summarum za
                szyderstwo być wzięte.... Kto dokładniej obserwował, od razu wiedział, że taka
                koalicja nie ma najmniejszych szans: po pierwsze, PiSiory nigdy - rozumiesz:
                NIGDY - jej nie chciały i po drugie, przy różnicy temperamentów partyjnych,
                rozleciałaby się ona zanim skleconą by być zdołała.... qui penis aqua turbat? -
                no właśnie... :)
                • jacg Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 19:13
                  jednak musze twoja elegancka spojna wypowiedz skomentowac. chodzi ci o to ze
                  uzywam pojec lewica-prawica, choc sa passe? nie podpowiedziala ci twoja zelazna
                  logika trzezwego dojrzalego obserwatora-politologa ze napisalem: "dwie
                  prawicowe partie", bo nie mialem ochoty powtarzac caly czas: PO-PiS-PiS-PO-PO-
                  PiS, bez wnikania w poprawność terminologiczna pojec prawica-lewica skoro
                  wiekszosc i one same tak sie okreslaja? skad zreszta biora sie np. artykuly w
                  GW: "czy polsce jest potrzebna nowa lewica" (w domysle: przegrala lewica -
                  rzadzi prawica)? co ty wlascie rozumiesz przez "blad logiczny" (w swoim
                  przewrotnym rozumowaniu)? uzywanie okreslen w takim znaczeniu jak sa obecnie
                  rozumiane i uzywane, a nie jak kiedys?
                  • lesew Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 21:08
                    Nie będę odnosił się do całości waszego sporu, zwrócę jedynie uwagę, że właśnie
                    słabość państwa jest najlepszym podłożem dla autorytaryzmu. Ostatnia uwaga(mniej
                    istotna): mowa o nieradzeniu sobie państwa z burdami kiboli jest tu nie na
                    miejscu: państwo nie ma prawnej możliwości prewencyjnego karania, a brak woli
                    politycnej do skutecznej prewencji, bo zadymy dobrze się medialnie sprzedają, ot
                    co! Przy poziomie naszej ligi, pies z kulawą nogą nie kupiłby biletu na mecz,
                    gdyby nie mógł liczyć na "inne atrakcje"!
                    • jacg Re: L.Kaczyński - Wybitny Historyk ! ? 14.05.06, 21:32
                      lesew pomyslalem o tym samym, jak juz napisalem o slabosci dziesiejszej polski,
                      ale bede bronil tego co napisalem: nie kazdy kryzys rodzi rzady autorytarne,
                      poza tym polskie panstwo moze nie jest az w stanie ogolnego kryzysu i
                      zdecydowanie brak warunkow do powstania rzadow autorytarnych, natomiast sa
                      bardzo powazne slabosci (fatalna administracja, marna i bierna policja, potezna
                      i dosyc powszechna korupcja, w porownaniu z tym obyczaje polityczne typu
                      chamstwo przed milionami telewidzow i pomowienia jawi sie jako ...mniejszy
                      problem, niestety). co do likwidacji badytyzmu stadionowego ktory wyszedl juz
                      daleko poza bramy stadionow - zwroc uwage np. na rozwiazania angielskie, jest
                      caly wachlarz mozliwosci zlikwidowania tej wiecej niz patologii.
    • jacg Re: Lech Kaczyński: Poparłbym zamach majowy 14.05.06, 16:28
      kilkakrotnie wyslalem zgloszenie ze post, w ktorym nazywa sie polakow bydlętami
      (niezaleznie od tego czy to jest jakis cytat obojetnie z kogo) powinien byc
      skasowany. widocznie gazecie wyborczej to nie przeszkadza, inaczej by sie stalo
      gdybym napisal ze zydzi to mordercy niewiniątek i świnie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka