zebonka5 09.08.06, 07:06 Czarno widzę naszą przyszłość skoro prwmier opowiada takie niesprawdzone bzdury. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aaaaaaaaaabbbbbbbbbbb J.Kaczyński ufa tym,do których...ma zaufanie 09.08.06, 07:23 Jednym z tych wybrańców jest J. Szyszko. Odpowiedz Link Zgłoś
femur Zabić orla bielika - hamuje inwestycje!!!_!!!_!!!_ 09.08.06, 09:15 Godem narodowym będzie kaczka... Odpowiedz Link Zgłoś
refleksyjny ......................Czy chcecie żyć w skansenie? 09.08.06, 10:44 Szyszko ma rację a GW manipuluje. Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Bezrefleksyjny ignorant..... 09.08.06, 10:55 > Szyszko ma rację a GW manipuluje. Masz na potwierdzenie tej tezy jakies liczby? Skansenem to jest miasto bez oczyszczalni sciekow, wies bez zbiorczej kanalizacji, z przciekajacymi szambami. Skansenem sa betonowe brzegi rzek, skansenem zdewastowane drogi i torowiska. Zyjesz w skansenie i nawet nie masz tego swiadomosci.... Odpowiedz Link Zgłoś
refleksyjny ................................. Chyba cię pogięło 09.08.06, 10:58 W chiński paragraf Odpowiedz Link Zgłoś
almagus Re: Hoduje glona! 09.08.06, 12:50 Pasie parafia, gąski pasie, a rydzoszaman gra jej na basie! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Szamboobrona hoduje klona glona. Hoduję glona jak partia i nasz rząd, a ma on tę własność, że rośnie pod prąd. Do hodowli tego rodzaju glona niezbędna blokada i szamboobrona. Potrzebna jest w locie chora kaczka, źródłem infekcji jest płynna sraczka. Pola, zwierzęta, całe polskie włości, mają na glona stany odporności. Tylko kartofle, odmiany ciemniaki, są nieodporne, ale nasze ziemniaki nie mają tej glonowatej przypadłości. Wskutek nasrania w głowie glon się mości. Winna zarazie jest nad tobą kaczka, glon z pupki i na głowie płynna sraczka. Dlatego tak ważna jest szamboobrona, oczyszczalni szambo wylęgarnią glona. Dopływa g ówno, czyli płynna sraczka, rosną z prądem glony, które żre kaczka. Działanie glona ma taką właściwość, że zatrzymuje odpływu możliwość. Mózg ciemniakom zalewa gnojowica, następny twój dom, pole, okolica! Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz a jak wygląda chiński paragraf??? n/t 09.08.06, 11:01 i co to w ogóle jest?? czy pochodzi z Chin?? Odpowiedz Link Zgłoś
ciupacka O proszę, typowy wyborca pisu. 09.08.06, 11:12 Uzasadnie racjonalności swojej wypowiedzi przychodzi mu bez trudu ;) Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Re: O proszę, typowy wyborca pisu. 09.08.06, 11:14 Typowy wyborca PiSu, to człowiek IV kategorii. Odpowiedz Link Zgłoś
polakmoronslayer Re: O proszę, typowy wyborca pisu. 09.08.06, 13:00 Skansen to "Daleko od szosy" i tak jest z cala sciana wschodnia.Do wiekszego miasta 7 dni wolami. Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Re: Bezrefleksyjny ignorant..... 09.08.06, 11:11 Tak, tacy są Kaczyńscy. Ignoranci. Odpowiedz Link Zgłoś
katrina_bush Nowy pomysl PiSu ? Kara smierci dla natury ? 09.08.06, 15:09 Nowy pomysl PiSu ? Kara smierci dla natury ? Skoro nie da sie wprowadzic kary smierci dla ludzi... Odpowiedz Link Zgłoś
femur Czy chcecie żyć w skans - Tak żyć zdrowo..... 09.08.06, 12:06 Każdego roku w Polsce 15 000 dzieciaków ponizej 15 roku ż. zapada na bialaczkę - powód - gó..e zanieczyszczenie środowiska... Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Re: Zabić orla bielika - hamuje inwestycje!!!_!!! 09.08.06, 11:10 Godłem Polski dwie kaczki, dziwaczki. Odpowiedz Link Zgłoś
koszalek_opalek1 Re: Zabić orla bielika - hamuje inwestycje!!!_!!! 09.08.06, 11:17 No kto jak kto, ale minister ochrony środowiska powinien CHRONIĆ środowisko... Odpowiedz Link Zgłoś
idiotyzmy-kacze Kaczyńscy to po prostu komuniści 09.08.06, 12:25 Ponieważ za PRLu nikt nie dbał o środowisko naturalne więc onie też nie widzą potrzeby żeby o nie dbać. W rozwoju umysłowym zatrzymali się na latach 70-tych Odpowiedz Link Zgłoś
ej4931 Re: J.Kaczyński ufa tym,do których...ma zaufanie 09.08.06, 11:42 Jak to możliwe,że Minister Szyszko jest przeciwny Naturze 2000. Przecież wysłaną do UE listę obszarów opracowało jego Ministerstwo, ograniczając zresztą znacznie ich liczbę. To jest przykre, że przyrodę muszą dotykać zmiany Rządu. Odpowiedz Link Zgłoś
gagapapa Re: J.Kaczyński ufa tym,do których...ma zaufanie 09.08.06, 12:47 poza naturą mamy przecież rezerwaty, Parki Narodowe itp. Odpowiedz Link Zgłoś
hapita Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 07:34 A czy premier wogóle wie o czym mówi? Odpowiedz Link Zgłoś
alex-alexander Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 07:58 Zniszcyc przyrode w Polsce a ziemie oddac Kosciolowi, tak jak to sie dzieje od wielu lat. Odpowiedz Link Zgłoś
refleksyjny ......I założyć skansen dla zagranicznych turystów 09.08.06, 10:46 Będziemy mieli komu służyć Odpowiedz Link Zgłoś
gagapapa dziwna postawa PKP 09.08.06, 12:44 "Kolej domaga się wyznaczenia siedmiu nowych obszarów Natury 2000, bo ułatwiłoby to jej uzyskanie środków unijnych. " Rozumiem, że chodzi o likwidację tras kolejowych, bo tym się PKP głównie zajmuje. Tylko pytanie brzmi - po co kolei na to unijne pieniądze?? Przecież złomiarzy w Polsce nie brakuje - rozbiorą wszystko za darmo i sprawnie. Odpowiedz Link Zgłoś
pytong1 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 16:20 Cała ziemia nalezy do Kościoła! A prymas kieruje pracami rządu, proboszczowie stoją na czele gmin a lud ciemny i głupi głosuje na kogo im każą na ambonie. To chciałes alex powiedzieć? jeśli tak to radzę Ci oderwac się czasem od komputera i wyjrzeć za okno. Przejrzyj chłopie w jakim świecie zyjesz! Odpowiedz Link Zgłoś
rom48 nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 08:01 Jezeli premier jest przeciw ochronie srodowiska to moze oznaczac tylko jedno- ograniczenie umyslowe mieszczucha, ktory nigdy nie poznal piekna natury. Odpowiedz Link Zgłoś
simon_r Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 08:05 Tu się mylisz co do mieszczuchów... akurat mieszczuchy najbardziej dbają o środowisko bo potrafią docenić jego walory. Ci którzy niszczą to jełopy ze wsi, które mieszczuchami stały się w pół pokolenia... oni traktują lasy jak wielki śmietnik bo ich tatuś wywalał śmieci za stodołę. A jeśli chodzi o kaczki-bliźniaczki to najwyraźniej postępują zgodnie ze swoją zasadą - NISZCZYĆ wszystko co się da i zamieniać w bajoro... bo przecież bajoro to naturalne środowisko kaczek. Odpowiedz Link Zgłoś
lucusia3 Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 08:56 Nie obrażajmy siebie nawzajem, przecież cierpimy wszyscy przez niekompetencje rządzących. Oni myśleli, że jak się dorwią do władzy to będą chodzić i rządzić, a tu się okazuje, że trzeba robić całą masę ciężkich rzeczy np. uczyć się, czytać, wypełniac narzucone obowiązki. Nie dziwię się, że chca wystąpienia z Unii, bo ona stawia wymagania, których nie można ustawą usunąć. Odpowiedz Link Zgłoś
terence Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 09:00 lucusia3, usmiecham sie ladnie do Ciebie za ten post :) Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 10:56 A ja jeszcze dokładam oklaski. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
karina1002 Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 09:52 Oj z tymi mieszczuchami to chyba przesadzasz. Jestem z miasta, teraz mieszkam na wsi. Każde wakacje spędzam na Mazurach. I oto co zaobserwowałam: Niestety mieszczuchy przywożą do lasu gruz z budowy (bo na dom stać, ale na wywóz śmieci nie stać), siedzenia z samochodów, wywalają butelki, papierki przez okna samochodów. Niestety mieszczuchy przyjeżdżające nad jeziora, myją się w jeziorach. Idą do wody z dwiema butelkami: szamponem i płynem do mycia i się myją w wodzie. Potem się pływa z bąbelkami. Ciężko jest się umyć z brzegu w misce i spłukać najgorszą pianę, potem najwyżej wejśc do jeziora i się "dopłukać". Taka jest ochrona srodowiska mieszczuchów. Nie wspomne o tym, że jak mieszczuch przyjeżdża na wieś, to cała okolica słyszy, bo przyjechał do ciszy posłuchać łomotu z samochodu. Na wsi faktycznie jest ciężko wprowadzić pewną kulturę ochrony środowiska. Wynika to z braku wiedzy. Ale powoli kultura tam wchodzi (od tego jest sołtys i wójt). Wszystcy mają podpisaną umowę z MPO, mamy segregację śmieci i o dziwo się bardzo szybko napełniają kubły, teraz gmina zajęła się kanalizacją. Jest cicho, nikt nie wystawia kolumn na okno (co w mieście jest standardem). Tak więc na moje oko, na wsi bardziej szanuja przyrodę niż w mieście. Inna sprawa, że jeszcze za mało się mówi o ochronie środkowiska i świadomość jest bardzo mała zarówno na wsi jak i w mieście. Odpowiedz Link Zgłoś
dobrotka06 Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 11:22 Prawdziwy mieszczuch, taki z pokoleń urodzony w nmieście będzie dbał o porządek i przyrodę bo ich w mieście mało. To, o czym piszesz karina1002 to już wspomniane buraki, które przeprowadziły się do miasta, albo są pierwszym urodzonym w mieście pokoleniem i czują się panami świata bo mieszkają w betonowym zoo i same nie muszą sprzątać klatek bo mają od tego dozorcę... Odpowiedz Link Zgłoś
nowinator Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 14:08 > Niestety mieszczuchy przyjeżdżające nad jeziora, myją się w jeziorach. Idą do > wody z dwiema butelkami: szamponem i płynem do mycia i się myją w wodzie. Podam przykład z kilku lat wstecz z Mazur. Miejscowość: Wiartel Mały. Pole namiotowe. Zbierana kasa za biwakowanie. Pytanie do osoby zbierającej opłaty "Gdzie się można umyć?" Odp. "W jeziorze" Pytanie "Szamponem?" Odp. "Tak" Jak pamiętam to nie-miastowa była właścicielką pola namiotoweg (Nie wyglądała na miastową wg. mnie). Odpowiedz Link Zgłoś
e.day Sami nie szanujemy 09.08.06, 22:11 Zawodowo zajmuję się ochroną środowiska, dokładniej, rzek. Jestem wrednym urzędasem. Scenka nr 1. Koryto niewielkiej rzeczki zafajdane gruzem, popiołem, smieciami. Gdzieniegdzie jakaś stara wersalka naśladuje łódź podwodną. Pani mieszkaniec łomocze się, że administrator wody ma posprzątać i oczyścić, bo na wersalce tworzą się zatory i ta cholerna rzeka podtapia jej wypieszczony ogródek. Pani z gminy klepie artykuł z ustawy o odpadach, wskazując na mnie jako admina rzeki, ja się przerzucam artykułami o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Domy dookoła bardzo porządne, mnie długo na taki stać nie będzie. Ciekawe, z którego z nich pochodzi ta wersalka..? W końcu przechodzę do kontrofensywy, pytam o kwity i umowę na wywóz śmieci. Obie panie święcie oburzone. Jak ja śmię, przekraczać swoje kompetencje, przecież o kwity za wywóz śmieci jako admin rzeki pytać nawet nie mogę, mam wywieźć tę wersalkę a nie dyskutować!!! Scenka nr 2. Koryto innej rzeczki, miejscowość turystyczna, górska. Zapach za to mało górski. Oskarżycielskim gestem wskazuję kawał rury fi sto pięćdziesiąt, ordynarnie wystający ze skarpy. Parę metrów od skarpy płot, ogród bardzo ładny, dom imponujący, kryty prześliczną dachówką z ceramiki. Z rury skapuje mętna ciecz na poczerniały piasek dna. Akurat był niski stan wód. Pan z gminy wmawia mi, że to deszczówka, słodka blondie - właścicielka domu potwierdza, tak, jasne, tylko deszczówka, to jest odwodnienie podwórka... Jaka deszczówka, pytam, skoro od trzech tygodni nie pada. W końcu pan z gminy przyznaje, że wylot i ścieki śmierdzące spływają. Blondie oświadcza, że nei śmierdzące, bo z pralki i z ostatniego płukania, bo to już ta pora. Grzecznie przypominam artykuły i ustawy, pytam, co gmina robi w temacie pilnowania ścieków z kibelków swoich mieszkańców, słyszę o planach do zrealizowania za pięć lat... no to naciskam na kontrole wywozu ścieków wozami asenizacyjnymi. Blondie szczebiocze z oburzeniem, taka jakaś niemiła jestem i czepiam się, pan z gminy patrzy na mnie jak na idiotkę, wreszcie mnie uświadamia, że "to niepolitycznie karać mieszkańców". Blondie kiwa głową, tak, oczywiście, jak to, żeby wójt, którego ona osobiście wybrała miał ją karać..? Nie ma happy endu tych mrożkowych historii jak dotąd. Walczę, użeram się, piszę, robię to, na co mi pozwalają przepisy i szefowie, też przecież urzędasy, tylko bez zboczenia rzecznego, za to dbające o stołki (za ostro to pani pisze, to trzeba złagodzić, dyplomacji pani brakuje). Po kryjomu dzwonię do znajomych z organizacji pokroju "zielone oszołomy". Pomóżcie, proszę, zróbcie coś, mnie nie wolno zadziałać drastycznie. Cóż, mała rzeczka z rurą jest za mało medialna, nie będziemy się tym zajmować, odbieram dyplomatycznego maila za trzy dni. Szanowni Państwo, Forumowicze. Natura 2000 piękna rzecz, parki narodowe, rezerwaty, unijne dyrektywy - też wspaniale. Piękne, duże sprawy. Chronimy wielkoformatowo, przerzucając się procentami powierzchni i odwołując do innych pięknych krajów. A tymczasem mali, cisi, ciemni ludzie, z miast i wsi, z wykształceniem i bez rozszczelniają szamba, wysypują śmieci do koryta rzeki, wywożą śmieci do lasu. Palą opony i PET w piecu, aby za chwilę zaprotestować przeciw spalarni, oczyszczalni ścieków, kompostowni w swojej miejscowości. Moc pracy u podstaw przed nami. Przed nami, ludźmi. Tę robotę możemy na szczęście zrobić sami, bez kaczek, szyszek i innych politykierów u sterów. Mówić, uświadamiać, wytykać palcem, zastosować mobbing i ostracyzm. Nie wierzę, aby właściciela pięknego domu z ogrodem nie było stać na wywóz śmieci, wywóz szamba, zakup normalnego paliwa do pieca... Pozdrawiam Zgorzkniała E.Day Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan_s Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 09:03 "Wielki - mały człowiek sam jest z NATURĄ na bakier, bo niby "normalny" gość a nawet nie potrafił (zgodnie z Prawem Naturalnym i boskim wskazaniem :"kochajcie się i rozmnażajcie sie")założyć zwyczajnej rodziny. A jak sie nie wie co znaczy wychować dzieci, jak przykładnie "wytrzymać" z żoną kilkadziesiąt lat etc, to nie jest się w pełni dojrzałym człowiekiem. Nauwa sie zatem pytanie KTO RZĄDZI POLSKĄ (i dlaczego ciagle jeszcze ?????????????????????) Filozof powiada: "Mądry wie co mówi a głupi mówi co wie", "Mędrzec jest pewien, że czegoś nie wie, głupiec zaś nie wie czego jest pewien". Panie za co nas karzesz taką "władzą"??? Odpowiedz Link Zgłoś
stachenka Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 09:10 Jak miał Jaruś rodzinę założyć, skoro są z bratem JEDNO-JAJOWI??? Odpowiedz Link Zgłoś
lesew Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 09:40 Za lenistwo wyborcze pewnie... Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 11:12 Ten proces jeszcze nie jest zakończony ?. Boże, myślałem że kaczki na dnie. Odpowiedz Link Zgłoś
koszmarekopalek to ja juz niczego nie rozumiem 09.08.06, 08:11 w dokumentach programujących wykorzystanie funduszy strukturalnych w Polsce nasze ministerstwa zachwalają, że mamy tyle bogactw naturalnych i je chronimy i w ogóle. że mamy relatywnie czystsze środowisko, mniej zdegradowane krajobrazy, że u nas są bociany, a w unii nie, że wykorzystanie nawozów, i tepe itede. tymczasem unia twierdzi, że jest na odwrót. to jak to w końcu jest?! czy ktos qrva nad tym wszystkim panuje? Odpowiedz Link Zgłoś
vatseq Re: to ja juz niczego nie rozumiem 09.08.06, 08:30 Jest tak, że bocianów mamy 30% populacji europejskiej, używamy mniej nawozów, ... Nie zmienia to jednak faktu, że środowisko naturalne traktujemy jako rezerwuar niewyczerpalnych zasobów i śmietnik. Wbrew pozorom te dwie rzeczy mogą egzystować obok siebie: stan środowiska wynika z naszego względnego (wodec Zachodu) zacofania cywilizacyjnego, niewielkiej urbanizacji, niewielkiej konsumpcji (produkcji odpadów). Zachód jednak dostrzegł do czego to wszystko prowadzi i zaczął chronić to, co ginie - stąd te kilkanaście procent zakwalifikowanych jako zasoby Natury 2000. Dla nas ciągle las jest miejscem danym raz na zawsze i do eksploatacji (patrz: sposób wycinania lasów, ich zaśmiecanie). Musimy wiele odrobić w dziedzinie świadomości ekologicznej i chronić to co nam zostało, zamiast niszczyć. Zwłaszcza, że są jeszcze takie perełki jak Rospuda. Wy..p..ić Szyszkę (ministra)!! Odpowiedz Link Zgłoś
xapur Jak zwykle Kaczy ludzie najpierw mówią, potem myśl 09.08.06, 08:12 Ewentualnie do wykształtowania opinii służy im opinia jednego "experta". Odpowiedz Link Zgłoś
tludzki4 Re: Jak zwykle Kaczy ludzie najpierw mówią, potem 09.08.06, 08:21 wybory obywatelskie, społeczeństwo obywatelskie. Istnieje nadzieja na zmiany zaistniałe w ludziach pracujących w UE. Wrócą ponizeni ale aktywni. Nie ma innych mozliwosci. od mikrofonów nalezy odpędzić dupków. Nie można odpędzić, należy produkować alternatywne programy. rozwiązaniem nie jest zmiana dokonywana przez sluchacza. zmiana musi być dokonana po stronie tuby. Społeczeństwo w swojej masie nie myśli - ono jest zawistne wewnętrznie. Telewizja i radio są dla nich substytutem życia nieudanego. nie należy tworzyć fikcji lecz obrazy uzupełniene myśla własna. Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Re: Jak zwykle Kaczy ludzie najpierw mówią, potem 09.08.06, 11:13 ...dobierają układ, potem psują, a na końcu myślą. Odpowiedz Link Zgłoś
adwach Re: O mój Boże.... 09.08.06, 08:12 ręce opadają jak czyta się takie artykuły. Kto tego człowieka powołał na stanowisko ministra? KIM JEST TEN CZŁOWIEK? CO ON ROBI ZA MOJE (NASZE) PIENIĄDZE? SZYKUJE SIĘ KOLEJNA KOMPROMITACJA!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
obywatelkax Re: O mój Boże.... 09.08.06, 08:18 czyzby kolejny pseudo specjalista , ktory otrzymal to wlasnie stanowisko bo "mieszka kolo lasu to sie zna", czy moze "na spacery do parku lubi z wnukami sie wybrac" ;) Kompromituja sie te nasze nieomylne wlasze, a najgordze jest to ze europa sie z nas smieje, ale to ze chca tez to co dobre zniszczyc i na swoja zasciankowa mode poprzerabiac Odpowiedz Link Zgłoś
oblesnik Re: O mój Boże.... 09.08.06, 09:06 Jak to kto? Kaczka! Jaki pan, taki kram. Odpowiedz Link Zgłoś
benkenobi2000 Re: O mój Boże.... 09.08.06, 09:25 W mojej pierwszej pracy bylem w agendzie ministerstwa. Ale sie naogladalem dziwakow! Pracownicy decyzyjni byli zwani SPADAMI bo spadali z roznych duzych zakladow pracy wrecz wyrzucani stamtad do ministerstwa aby nie szkodzili zakladowi. W zakladzie budzili postrach bo kazda ich decyzja byla dla zakladu katastrofa, ktora musiano odkrecac.... Takie spady tworzyly kadre ministerstwa (nie mylic z normalnymi zwyklymi pracownikami) no to czego sie spodziewacie po ministrze? Odpowiedz Link Zgłoś
warmonger Re: O mój Boże.... 09.08.06, 11:44 Proponuję powołać MNIE na stanowisko ministra środowiska, a w ciągu 3 lat zrobię porządek ze środowiskiem, tzn.: 1) uchronię zagrożone gatunki żab i ptaków przed wyginięciem likwidując to, co będzie przyczyną ich wyginięcia, jeśli się tej przyczyny nie zlikwiduje, tzn. polskie emisje gazów szklarniowych do atmosfery powodujących globalne ocieplenie, polegać by to miało na: 1) zastąpieniu elektrowni cieplnych hydroelektrowniami 2) zakazie ruchu pojazdów motorowych napędzanych paliwami ropopochodnymi lub gazem LPG 3) 100% elektryfikacji kolei 2) nakaz recycklingu aluminium 3) zakaz stosowania plastiku 4) apele do rządów innych krajów o zakończenie emitowania CO2 5) zakaz emisji SO2 do atmosfery (i dlatego aby jego przestrzeganie było możliwe wprowadziłbym nakaz instalacji filtrów rozdzielających siarkę i tlen) 6) wyłowienie wszystkich wraków okrętów z polskiego dna Bałtyku i ich złomowanie 7) wypompowanie z Bałtyku wszystkich szkodliwych dla środowiska substancji w takich ilościach, w jakich Polska je wlała do Bałtyku (a do tego czasu zakaz kąpieli w Bałtyku) 8) zezwolenie na karczowanie lasów na Wyżynie Śląskiej, jeśli zostaną na tej wyżynie założone farmy chmielu (trzeba zwiększyć produkcję piwa w Polsce) Odpowiedz Link Zgłoś
kubazell Re: O mój Boże.... 09.08.06, 13:40 hahaha podoba mi sie wszystko!!!wchodze w to,polskie społeczeństwo da z tym rade tylko ci co bardziej oświeceni w ministerstwach nie potrafiliby zdobyc sie na choc odrobine wyrzeczeń!!!niech zginą a Szyszko i Kaczory niech giną na pierwszym miejscu!!! Odpowiedz Link Zgłoś
warmonger Re: O mój Boże.... 09.08.06, 18:38 Oprócz tego chciałbym jeszcze wspomnieć o konieczności oczyszczenia dna Bałtyku ze składowanej broni chemicznej. Powinna zostać wyłowiona i sprzedana przemysłowi chemicznemu aby zrobił z niej użytek cywilny. Odpowiedz Link Zgłoś
warmonger Re: O mój Boże.... 09.08.06, 18:38 Aha, a oprócz tego chciałbym jeszcze wspomnieć o konieczności oczyszczenia dna Bałtyku ze składowanej broni chemicznej. Powinna zostać wyłowiona i sprzedana przemysłowi chemicznemu aby zrobił z niej użytek cywilny. Odpowiedz Link Zgłoś
kubazell Re: O mój Boże.... 09.08.06, 13:32 Gdzies sie doczytałem że Pan minister Szyszko jest prof. biologii wiec nie rozumiem jego podejscia do programu NATURA 2000,dla mnie jest in baranem bez szkoly juz dzieci w podstawówkach wiedzą wiecej o ochronie środowiska jak ten palant,Szyszko...idiota ignorant, kur.a za co musimy cierpiec katusze nieudolności i głupoty władzy "Kumasz Pan czy masz za daleko do łba?" Odpowiedz Link Zgłoś
tigerizi ...planowej i systematycznej eksterminacji 09.08.06, 08:20 kornika na ziemiach polskich w granicach zasięgu naturalnego występowania świerka ?!? godnym pochwały i realizacji jest też plan rewitalizacji dinozaurów gdyby ekolodzy skutecznie protestowali przeciwko zlodowaceniu to nie doszłoby do tej katastrofy Odpowiedz Link Zgłoś
oblesnik Re: ...planowej i systematycznej eksterminacji 09.08.06, 09:10 Ales sie popisal nieuku. Pewnie cie rodzice nie wyslali na kolonie i zanieczyszczone miejskie powietrze na rozum ci szkodzi. Juz za trzy tygodnie musisz wracac do tej okropnej szkoly... Odpowiedz Link Zgłoś
kubazell Re: ...planowej i systematycznej eksterminacji 09.08.06, 13:50 Jeżeli chodzi o protesty przeciwko budowy obwodnicy przez doline Rospudy to nie protestuja tylko ekolodzy, ale społeczeństwo które jak sie okazjue jest bardziej uświadomione jak nasi wszech rządzący,poza tym mieszkam obecni na zachodzie i widze do czego doprowadziło to u nas nazywa się rozwojem ekonomicznym.w tej chwili inwestuje się ogromne pieniądze w przywrócenie stanu możliwie jak najmniej zniszczonego,jak najbardziej przypominającego stan pierwotny,a bierze sie to stad gdyz europa zachodnia doskonale zdaje sobie sprawe ze zbyt duża ingerencja w środowisko to tylko i wylącznie straty: krajobrazowe, mentalne a przee wszystkim ekonomiczne!!!tylko nasz Tłoki rządowe sa tak zapatrzone w krótko terminowe pseudo inwestycje że nie potrafią tego dostrzec!! "kumasz Pan czy masz za daleko do łba?" Odpowiedz Link Zgłoś
dobrotka06 Re: ...planowej i systematycznej eksterminacji 10.08.06, 09:18 Bo my jesteśmy chinami europy. Pędzimy jak Struś Pędziwiatr z zawiązanymi oczami. Szybko, tylko nie wiadomo dokąd! Bo koniecznie MUSIMy mieć tak jak zachód - autostrada na autostradzie, fabryka na fabryce... Bo tylko przemysł i beton są w stanie zapewnić nam życie o jakim marzymy - stały pobyt w nowoczesnym centrum handlowym.... :( Odpowiedz Link Zgłoś
biedronka202 Re: ...? czemu ekolodzy nie protestują przeciw 09.08.06, 08:21 przeciw czemu? Przeciw głupocie i niekompetencji premiera i ministra środowiska? W tej sprawie protesty nic nie zdziałają...niestety.. Odpowiedz Link Zgłoś
slavomir63 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 08:17 W dolinie Raspudy nie budują żadnej autostrady. Tylko zwykłą obwodnicę Augustowa - jakich w Polsce wiele. Augustów jest uzdrowiskiem i pięknym miastem - nie mozna pozwolić żeby zostało rozjechane przez TIR-y. Odpowiedz Link Zgłoś
terence Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 09:03 ale ta obwodnica bedzie czescia Via Baltica , autostrady od Litwy do Warsaw... autostrada to raczej nie jeden samochod na godzine hmm? www.darzbor.v24.pl/vb/index.php Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Jest uzdrowiskiem i pieknym miejscem.... 09.08.06, 10:08 wlasnie DZIEKI istnieniu w swej okolicy takich zakatkow jak dolina Rozpudy!!! Ktos slyszal o tym, zeby miasto jako takie mialo walory przyrodnicze?? Jezu, czemu ludziom w tym kraju tak ciezko idzie myslenie..... Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Jest uzdrowiskiem i pieknym miejscem.... 09.08.06, 11:12 Moja noga nie postałaby w Augustowie, gdyby nie jego okolice, a tak już parę złotych tam zostawiłem. Cóż, rozumiem mieszkańców Augustowa, ale byłem już gdzie indziej świadkiem rozmowy, gdzie władze miejskie zastanawiały się, którędy wyznaczyć obwodnicę miasta, by tiry nie przejeżdżały środkiem miejscowości. Wyszło, że tylko nad brzegiem rzeki, lokalnej atrakcji kraobrazowej, przyrodniczej i wypoczynkowej, więc dały sobie spokój. Przez miasto wybudowano porządną dwupasmówkę, tiry jeżdżą, przeszkadzają, mi też, ale bez tragedii. W końcu każdy chciałby zjeść ciastko, ale za nie nie płacić. Odpowiedz Link Zgłoś
lesew Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 10:12 Nawet, gdyby była to zwykła droga, to po co właśnie w tej dolinie? - Nie można jej ominąć? Co do tego, że ruch tranzytowy powinien omijać miasta, pełna zgoda, bo rozjeżdżanie miast przez pojazdy jadące zupełnie gdzie indziej jest nie tylko szkodliwe, uciążliwe, ale i zupełnie bez sensu! I dotyczy to każdego miasta! Ale bądź konsekwentny: skoro "TIR" jadący np do Warszawy ma ominąć Augustów, to niech, przy okazji ominie też dolinę Rospudy! Co Ci to przeszkadza? Czemu; Augustów - tak, Dolina Rospudy - nie?! Odpowiedz Link Zgłoś
dobrotka06 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 11:31 Bo nasze władze uwielbiają budować drogi w ładnych zakątkach przyrodniczych - pewnie dla pięknych widoków po drodze.... To samo jest z A2 - dlaczego musi przecinać puszczę Bolimowską skoro mogłaby równie dobrze biec przez pola od strony Mszczonowa? Zapewne dlatego, że jakiś decydent miał ziemię nie z tej strony puszczy.... W jakim normalnym kraju niszczy się naturalne skarbnice zieleni, płuca okolic żeby postawić tam autostradę?! Szczególnie mając różnorzędny wariant... Odpowiedz Link Zgłoś
maotsetung2 Re: Augustow 09.08.06, 11:34 slavomir63 napisał: > W dolinie Raspudy nie budują żadnej autostrady. > Tylko zwykłą obwodnicę Augustowa - jakich w Polsce wiele. > Augustów jest uzdrowiskiem i pięknym miastem > - nie mozna pozwolić żeby zostało rozjechane przez TIR-y. Wybacz Slavo ale Augustow jest po prostu przecietnym, ani bardzo brzydkim, ani bardzo ladnym, malym miasteczkiem. Jak przeniesiesz Augustow z sasiedztwa Rospudy, Blizny, Puszczy Augustowskiej, kanalu i reszty tego unikalnego krajobrazu w inne miejsce to zadnego uzdrowiska nie bedzie. Bedzie tylko brzydki dworzec PKS, niezadbany maly park (pare ladnych starych drzew), przecietnej urody kosciol, troche ladnej starej zabudowy i troche raczej paskudnych blokow. Mieszkancy Augustowa tego nie pojmuja i wydaje im sie, ze turysci przyjezdzaja do nich jak do Neapolu, zeby zobaczyc ich miasto. A utwierdza ich w tym ich debilowaty burmistrz. No i pluja sobie sami do zupy, ktora zjedza ich dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
magia34 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 08:22 jak widać po władzy,wykształcenie też nic nie daje,załatwione papierki dzieki układom w tym przypadku tatusia odzwierciedlają poziom IQ Kaczyńskich i ich poddanych. Odpowiedz Link Zgłoś
warmonger Proponuję ich wszystkich zdymisjonować!!!!!!!! 09.08.06, 11:34 Zaczynając od Radosława Sikorskiego. Petycja w tej sprawie: www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?MON001Podpisujcie!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
czechy11 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 08:34 Minister ochrony środowiska przeciwko programowi Natura 2000 to juz nie jest śmieszne to dramat. Szyszko niedouku do dymisji natychmiast. Odpowiedz Link Zgłoś
czechy11 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 08:36 Precz z polskim rządem niech rządzi nami Komisja Europejska. Wtedy decyzje będa bardziej przemyślane i bardziej przewidywalne. Nieudolniki które nami rządza potrafia tylko psuć, psuć i jescze raz psuć. Odpowiedz Link Zgłoś
dobrotka06 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 11:33 Gdyby szanowne społeczeństwo, które wybrało do rządzenia to kacze stado ruszyło szarymi komórkami to wiedziałoby że kaczki tylko do niszczenia się nadają. W końcu działalności nie zaczęli dwa dni przed wyborami.... Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jakim 09.08.06, 08:38 mamy do czynienia, tak jak z wiar ą w gusłą jaka jest tzw. globalne ocieplenie ... które jest procesem naturlanym na ziemie ... Dośc ustępowania ekterrorystą i hosztaplerą zw. ekologami i naukowcami zbijających kase na straszeniu ludzi globalnym ociepleniem i katastrofami ekoligcznymi. Odpowiedz Link Zgłoś
czechy11 Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 08:47 Lecz sie. Pewnie jesteś włascicielem samochodu i chętnie umyłbys go sobie w rzece ale ekoteroryści Ci przeszkadzają. Odpowiedz Link Zgłoś
wiktoriaka Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 08:52 Tak, "po nas choćby potop". Odpowiedz Link Zgłoś
woytek99 Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 08:54 Boże chroń nas przed kaczorami, szyszkami i takimi durnymi wypowidziami...Amen Odpowiedz Link Zgłoś
rainbow.warrior No cóż ortografia na poziomie podstawówki... 09.08.06, 09:00 na 2, a wymądrza się jakby wszystkie rozumy pozjadał. Nie męcz ludzi twoim prymitywnym ignoranctwem... Odpowiedz Link Zgłoś
topewnieja Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 09:13 palant Odpowiedz Link Zgłoś
zgodnik1 dvryanin.. jesteś wzorcem tęmpaka! 09.08.06, 09:30 zafajdany szmondak,o mentalności meskiej dziwki! Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 09:31 argumenty jak za komuny język sekretarza okręgowego co Ty bierzesz/jesz/czytasz(bo czytasz,prawda?)? Odpowiedz Link Zgłoś
myweb Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 09:37 dvoryanin napisał: > mamy do czynienia, tak jak z wiar ą w gusłą jaka jest tzw. globalne > ocieplenie ... które jest procesem naturlanym na ziemie ... Dośc ustępowania > ekterrorystą i hosztaplerą zw. ekologami i naukowcami zbijających kase na > straszeniu ludzi globalnym ociepleniem i katastrofami ekoligcznymi. kup sobie dziecko slownik ort... i spadaj na drzewo Odpowiedz Link Zgłoś
zaciekawiony4 Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 09:48 Z taką wiedzą jaką prezentujesz to za 6 miesięcy dworynian pójdziesz w kamasze. Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz dvoryanin 09.08.06, 09:53 do PiSu by sie nadawal, chyba ze juz w PiSiej norze siedzi... Odpowiedz Link Zgłoś
zaciekawiony4 Re: dvoryanin 09.08.06, 09:55 To maturzysta, chyba weszpolak. Twierdzi że zdał normalnie a nie dostał giertchówkę, i że prawo będzie studiował. Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz Re: dvoryanin 09.08.06, 10:02 to juz niedlugo bedzie radnym PiSu/LPRu :P jest lojalny jak Kurski, kulturalny jak "spieprzaj dziadu", walczy jak Kurski... sie nadaje Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Mógłbym, ale narazie nie chce najpierw studia :-) 09.08.06, 10:38 Lojalność to w polityce podstawa :-) Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Owszem maturzysta, który dostał się na dzienne 09.08.06, 10:45 prawo i to jest fakt, a nie moje twierdzenie. Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz Re: Owszem maturzysta, który dostał się na dzienn 09.08.06, 10:47 ale gdzie? w Toruniu? czy w WSMiP??? Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz Re: UKSW 09.08.06, 10:53 czemu mnie to nie dziwi... ale to i tak lepiej, niz jakis WSMiP...wiesz co to za szkola? Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin WSMiP nie wiem :-), bo szkoła ojca Rydzka ma 09.08.06, 10:54 inny skrót i jest w Toruniu :-) Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz Re: WSMiP nie wiem :-), bo szkoła ojca Rydzka ma 09.08.06, 10:56 Wyzsza Szkola Mydla i Powidla, jakich niestety duzo w ostatnich latach wroslo szkola Ojca Destruktora eee Defraudanta eee Dyrektora tez mogla by sie tak nazywac :) Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz Re: Fajna maja strone - niedzialajaca :) n/t 09.08.06, 11:05 u mnie zadzialala moze jeszcze nie wiedza, ze jestem antyrzadowym homofilem/lewakiem/itepe ;) Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Cholera - mam strasznie inteligentny filtr proxy.. 09.08.06, 11:08 w takim razie hehehehehe Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz no to maly cytacik, zebys nie byl stratny ;) n/t 09.08.06, 11:12 I. Geneza Wydział Prawa UKSW (od 2005 roku Wydział Prawa i Administracji) wraz z samym Uniwersytetem powołany został ustawą z dnia 3 września 1999 r. o utworzeniu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Dziennik Ustaw nr 79 poz. 884 z 1999 roku). II. Misja Wydział Prawa i Administracji UKSW podejmuje badania nad istotą i działaniem prawa w różnych jego dziedzinach oraz nad rolą i zadaniami współczesnej administracji . Jako część Uniwersytetu kieruje się nieustanną refleksją nad integralnym dziedzictwem ludzkiej wiedzy, a także wiernością prawdzie oraz inspiracją chrześcijańską. III. Władze Prof. dr hab. Cezary Mik - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UKSW Dr hab. Jarosław Majewski, prof. UKSW - Pierwszy Zastępca Dziekana i Prodziekan ds. Stacjonarnych Studiów Prawa Dr Elżbieta Morawska - Prodziekan ds. Niestacjonarnych Studiów Prawa Dr Dariusz Fuchs - Prodziekan ds. Stacjonarnych Studiów Administracyjnych Dr Maria Szafraniec - Pełnomocnik Dziekana - Kierownik Niestacjonarnych Studiów Administracyjnych IV. Struktura Na Wydziale Prawa i Administracji UKSW zatrudnionych jest 83 pracowników naukowo-dydaktycznych zorganizowanych w następujące Katedry: Katedra Historii Ustroju i Prawa w Polsce, Katedra Powszechnej Historii Państwa i Prawa, Katedra Prawa Rzymskiego, Katedra Teorii i Filozofii Prawa, Katedra Prawa Konstytucyjnego, Katedra Prawa Wyznaniowego, Katedra Prawa Kanonicznego, Katedra Prawa Administracyjnego, Katedra Postępowania Administracyjnego, Katedra Prawa Informatycznego, Katedra Prawa Karnego, Katedra Postępowania Karnego, Katedra Prawa Cywilnego, Katedra Postępowania Cywilnego, Katedra Prawa Rodzinnego, Katedra Prawa Rolnego, Katedra Prawa Pracy, Katedra Prawa Finansowego i Ekonomii, Katedra Publicznego Prawa Gospodarczego, Katedra Prawa Gospodarczego Prywatnego, Katedra Prawa Międzynarodowego i Europejskiego. V. Kierunki studiów, Studia podyplomowe w roku akademickim 2005/2006 Wydział Prawa i Administracji prowadzi dwa kierunki studiów odbywanych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym – prawo na poziomie magisterskim (z dniem 1 października 1999 r.) i administrację na poziomie licencjackim (z dniem 1 października 2002 r.). Z dniem 1 października 2005 r. zostały uruchomione również Magisterskie Uzupełniające Studia Administracyjne. Wydział Prawa i Administracji kształci w chwili obecnej 3634 studentów. Ponadto, na Wydziale Prawa i Administracji UKSW powstały: Podyplomowe Studium Prawo Unii Europejskiej w Polskim Porządku Prawnym, Podyplomowe Studium Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej, Podyplomowe Studium Prawa Ubezpieczeń Gospodarczych, Podyplomowe Studium Ochrony Informacji Niejawnych i Danych Osobowych oraz Szkoła Prawa Rosyjskiego. VI. Czasopisma Na Wydziale Prawa i Administracji UKSW ukazują się następujące czasopisma: Kwartalnik Prawa Publicznego, Zeszyty Prawnicze UKSW, Verba Legis. -------------------------------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
premier.z.krakowa jak zwykle gazeta manipuluje i kłamie 09.08.06, 16:11 Panie Wajrak dlaczego celowo pan kłamie i manipuluje. Wycrywa pan zdanie z kontekstu i wstawia we własne chore przemyslenia. Słuchałem tej konferencji. To zdanie "Ta Natura tak się rozszerzyła, że praktycznie rzecz biorąc, nic zbudować nie można" " odnosi się do całości a nie do programu. W manipulacji nikt pan nie przebije. I dlaczego pan nie napisze że premier mówił iż to w projekcie ekologów jest za duzo terenów chronionych. Tokolejna pańskamanipulacja. Premier się tez dziwił dlaczego przedstawia się projekt grupki zielonych oszołomów jako projekt Polski. Niech ktoś z kolegów w redakcji podanu panu coś na wstrzymanie bo kłamie pan jak najęty. Pamiętacie może te afery z ekologami którzy żądali haraczy na swoje organizacje aby mogły ruszyć inwestycje i różne budowy? Odpowiedz Link Zgłoś
premier.z.krakowa jak zwykle gazeta manipuluje i kłamie 09.08.06, 16:15 Panie Wajrak dlaczego celowo pan kłamie i manipuluje. Wyrywa pan zdanie z kontekstu i wstawia we własne chore przemyslenia. Słuchałem tej konferencji. To zdanie "Ta Natura tak się rozszerzyła, że praktycznie rzecz biorąc, nic zbudować nie można" " odnosi się do całości a nie do konkretnego programu. W manipulacji nikt pan nie przebije. I dlaczego pan nie napisze że premier mówił iż to w projekcie ekologów jest za duzo terenów chronionych. To kolejna pańska manipulacja. Premier dziwił się też, dlaczego projekt grupki zielonych oszołomów przedstawia się jako projekt Polski. Niech ktoś z kolegów w redakcji podanu panu coś na wstrzymanie bo kłamie pan jak najęty. Pamiętacie może te afery z ekologami którzy żądali haraczy na swoje organizacje aby mogły ruszyć inwestycje i różne budowy? Odpowiedz Link Zgłoś
dobrotka06 Re: Fajna maja strone - niedzialajaca :) n/t 09.08.06, 11:39 Co za różnica gdzie i jakie prawo? Studiowanie prawa nie świadczy o poziomie inteligencji. A już na pewno nie o myśleniu... Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz Re: Fajna maja strone - niedzialajaca :) n/t 09.08.06, 11:46 chyba nikt o tym nie pisal... raczej o szkolach i ich poziomie Odpowiedz Link Zgłoś
diopsyd1 Szczerze współczuję... 09.08.06, 14:56 ... ale wybrany kierunek studiów i twoj wiek wiele tłumaczą. Odpowiedz Link Zgłoś
martolka Re: dvoryanin 09.08.06, 11:48 > weszpolak tego nie znałam jeszcze, hehe. Odpowiedz Link Zgłoś
ciupacka Nie wierzę że ktoś może być tak głupi, 09.08.06, 10:44 myślę że dvoryanin to prowokator, no chyba że pisze w wolnych chwilach gdy go wypuszczają z kaftana - to by go tłumaczyło. Zwolennicy pisu na tym forum przważnie wypowiadają się w sposób świadczący o głupocie, ciemnocie i braku umiejętności myślenia, albo o wypaczeniu umysłu w kierunku przeróżnych urojeń i obsesji. Np taki ciemniak usłyszał gdzieś słowo ekoteroryzm ale, jak widać z jego wypowiedzi, nie wie co ono znaczy, ani też nie potrafi go poprawnie napisać ale jest pewien że to ktoś taki kto krytykuje pis. No chyba że tu jest tylko jeden pisofil który się podpisuje raz jako dvoryanin a czasem jako galba albo jeszcze inaczej. Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Biadku Galba to Galba a ja to ja, dwie odrębne 09.08.06, 10:49 osoby miedzy któymi jest pewna znaczna różnica wieku. I nie jestem fanem PiS wole LPR. PS. co do tego, że zrobiłem błąd w poście to poprostu mam dyslekcje Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra991 Re: Nie wierzę że ktoś może być tak głupi, 09.08.06, 11:19 Okazuje się, że może. Nie wiem tylko, czy w tej skali wyróżnić dvoryanina, czy galbę, niemniej jednak to złota młodzież.Wszechpolska Odpowiedz Link Zgłoś
warmonger Dvoryanin 09.08.06, 11:32 Dvoryanin to po prostu dzieciak, który ma za dużo czasu wolnego podczas wakacji. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra991 Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 11:12 Wiesz co - lepiej nie pisz, bo aż zęby bolą od błędów, a głupota aż bije z treści! jeżeli jesteś młodszy od galby, to noś śliniaczek i pieluszki i się nie popisuj ignorancją! Odpowiedz Link Zgłoś
warmonger Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 11:30 "tzw. globalne ocieplenie" Globalne ocieplanie się klimatu (global warming) jest FAKTEM, wszyscy naukowcy zachodni tak mówią. Zdanie naukowców polskich mnie nie obchodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 11:34 tych bedacych za granica tez nie? ;) polscy naukowcy mowia to samo naglasniane sa tylko opinie pisnaukowcow, badz naukowcow ktorych poglady sa zgodne z linia rzadowo-partyjna Odpowiedz Link Zgłoś
obywatelkax Bo wy sie nic a nic nie znacie 09.08.06, 08:42 Minister srodowiska jest nie po to by chronic przyrode, ale by nas przed przyroda chronic ;) Wszytskie posuniecia naszej kochanej wladzy mozna dopiero wtedy zrozumiec i w pelni zaakceptowac, gdy sie przejdzie partyjne pranie mozgu. To nie wina PiSu, ze na szkolenia dla wszytskich mieszkacow nie starcza i tylko "wybrani" moga sie cieszyc pelnym zrozumieniem posuniec naszego rzadu i urzednikow z PiSiowego nadania. Odpowiedz Link Zgłoś
warmonger Re: Bo wy sie nic a nic nie znacie 09.08.06, 11:35 To dlaczego nadal 28% powierzchni Polski jest pokryte lasami? Przecież możnaby te lasy wykarczować i założyć na tym terenie np. farmy chmielu. Odpowiedz Link Zgłoś
p_iki to od czego jest w koncu ten minister?? 09.08.06, 08:49 minister srodowiska jak sama nazwa wskazuje sluzy do... no wlasnie, do czego?? Odpowiedz Link Zgłoś
fnoll Re: to od czego jest w koncu ten minister?? 09.08.06, 09:33 p_iki napisał: > minister srodowiska jak sama nazwa wskazuje sluzy do... > no wlasnie, do czego?? do tworzenia przyjaznego środowiska pracy dla zaufanych polityków :/ Odpowiedz Link Zgłoś
fler Re: Czlowiek czasami wybacza, Natura - nigdy 09.08.06, 08:50 Wypowiedzi politykow sa zalamujace. Przyroda jest niema i wobec czlowieka - bezbronna. Ale jesli ginie (przyroda), to w jakims sensie ginie tez czlowiek. Moze sie kiedys okazac, ze w sensie doslownym. Odpowiedz Link Zgłoś
europea2006 no tak. ..kolejna kompromitacja Polski 09.08.06, 08:53 dlaczego ja się muszę ciągle wstydzić za władze mojego kraju? Kaczor to niedouczony , kompromitujący nas na każdym kroku p.a.l.a.n.t! a jutro w sondażach poparcie dla pis pewnie wzrośnie...co za groteska- ludzie przejrzyjcie na oczy, ja nie wiem jak można głosować na pis... Odpowiedz Link Zgłoś
lucusia3 Re: no tak. ..kolejna kompromitacja Polski 09.08.06, 09:05 Bo ci co głosuja na PIs to zazwyczaj ci, którzy wywożą śmieci za miasto (w pole - niepotrzebne skreślić), palą łąki i plastikowe butelki, mają za dużo kłopotu z dzieleniem śmieci, a natura to dla nich trawnik koło domu i Zakopane. Odpowiedz Link Zgłoś
warmonger Oczywiście, że kompromitacja Polski 09.08.06, 11:57 W Wielkiej Brytanii: 1) do lat 30-tych zostaną pozamykane wszystkie elektrownie opalane węglem (a IMO powinny zostać pozamykane już teraz) 2) emisje CO2 zostaną ograniczone o 60% do roku 2050 Odpowiedz Link Zgłoś
terence Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 08:57 ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy... krótki wierszyk: Janie Szyszko Janie Szyszko Ty chu ju! Mierny bierny ale wierny! Kto to kurna jest w ogole? Ma on pojecie po co jest co ma robic i od czego jest jego urzad? Ma on pojecie co to jest toksycznosc, antropopresja albo obszar Natura2000? Jezus Maria rece opadaja! Rzadzi nami banda niekompetentnych nieudacznikow z pompatycznymi frazesami na ustach, ktora ściemnia ze zna sie na tym co robi... Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Czy teraz juz wiesz, dlaczego... 09.08.06, 10:13 ... jestem sceptyczny wobec budowy kanalu przez Mierzeje Wislana? Jesli mamy takich misnistrow jak Szyszko - zwyczajnym przejawem instynktu samozachowawczego jest bycie sceptycznym.... Odpowiedz Link Zgłoś
madryt3 Re: Czy teraz juz wiesz, dlaczego... 09.08.06, 10:27 Lepszy był pojeb Gawlik, bo przynajmniej z łże-elyty, czyli Łuny Pierdołatowości (w skrócie UW). Odpowiedz Link Zgłoś
tjbykowicz Re: Czy teraz juz wiesz, dlaczego... 09.08.06, 10:31 a co ma piernik do wiatraka? Odpowiedz Link Zgłoś
4bani Kłopot dla inwestorów! 09.08.06, 08:59 Walą do nas drzwiami i oknami.Kazda gmina ma swój plan zagospodarowania przestrzennego.Polska miodem płynąca?Gównem, wylewającym się z monisterialnych mózgów. Odpowiedz Link Zgłoś
woytek99 Re: dziwne ale zaczynam popierać premiera Kaczyńs 09.08.06, 09:04 masz racje, zdziwaczałeś ale dobrze, że umiesz sie do tego przyznać. Wybierz się do lekarza, on Ci pomoże... Odpowiedz Link Zgłoś
lucusia3 Re: dziwne ale zaczynam popierać premiera Kaczyńs 09.08.06, 09:17 Pewnie sam do lekarza nie pójdzie, ale jak się będzie chciał iść wykąpać (w morzu, jeziorze, rzece) i nie zważając na guślaste zakazy kąpieli ekologów, ładnie sobie popływa, a potem jakieś 6 miesięcy poleczy skórę, zatrucie, poparzenia, to nastąpi cud i przejrzy na oczy. A może wystaczy jak mu zaleje nowy domek? Nie on tego nie jest w stanie połączyć z permanentną melioracją pól, wybetonowanymi rzekami, brakiem terenów zalewowych i jezior, wycinaniem krzewów nadbrzeżnych i lasów. Uzna, że to kara boża za Unię. Braku wody pitnej z istnieniem obok sporego zakładu pobierającego wodę z rzeki i wypuszczającego do niej skazone ścieki, też nie połączy. Tak samo jak plagi szczurów i myszy z zabudowaniem lęgowisk ptaków. Może trzebaby dłużej tłumaczyć, że w przyrodzie nic nie dzieje sie samo dla siebie, ale wszystko jes połączone. My jesteśmy, bez względu na to co sobie myślimy częścią przyrody. Zaznaczam, że nie jestem ekologiem walczącym, wiele rzeczy, które oni propagują uważam za bzdurę, ale jestem realistką. Odczuwam obrzydzenie do przedkładanie jakiejkolwiek ideologii nad rzeczywistość. Odpowiedz Link Zgłoś
lesew Re: dziwne ale zaczynam popierać premiera Kaczyńs 09.08.06, 09:59 Diagnoza słuszna, choć nie nowa, wszak już Tuwim(chyba) pisał o strasznych mieszczanach, którzy "widzą wszystko oddzielnie"... Jak widać, od tamtych czasów nic się na lepsze nie zmieniło, a nawet jest gorzej, bo tacy ludzie są u władzy! Odpowiedz Link Zgłoś
woytek99 Re: ...........................Lepiej późno niż 09.08.06, 11:00 no i obudził się "refleksyjny", ale po co???... Odpowiedz Link Zgłoś
historyk12 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 09:01 Pszyroda jezd niepczebna. Las słórzy wyłoncznie do tego rzeby człowiek w podrurzy miał sie gdzie wyjszczać Jarosław Kłamczyński Odpowiedz Link Zgłoś
sjb Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 09:02 Może to i Szyszko, ale "po mojemu" prawda jest dużo bardziej prosta. Szyszko jest zakładnikiem swoich urzędników (tak jest zresztą ze wszystkimi ministrami od kilkunastu lat, a może tak było zawsze). Sam niewiele wie - a urzędnicy starają się być niezbędni, wobec tego biją pianę tak długo, aż się okarze, że już nic innego nie da się zrobić. Natura 2000 jest jednym z istotnych celów na które podatnicy Europy zgodzili się oddawać część swoich podatków po to, by dla siebie, dla mieszkańców Europy zachować to, co warte zachowania. Od urzędników dzialania wymagane przez Unię wymagają pracy - a przecież łatwiej jest powiedzieć, że SIĘ NIE DA >>> Odpowiedz Link Zgłoś
warmonger Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 12:05 "Natura 2000 jest jednym z istotnych celów na > które podatnicy Europy zgodzili się oddawać część swoich podatków po to, by dla > siebie" Nie tylko dla siebie - dla nastepnych pokolen takze. Odpowiedz Link Zgłoś