Dodaj do ulubionych

Szyszko wbrew naturze

09.08.06, 07:06
Czarno widzę naszą przyszłość skoro prwmier opowiada takie niesprawdzone
bzdury.
Obserwuj wątek
    • aaaaaaaaaabbbbbbbbbbb J.Kaczyński ufa tym,do których...ma zaufanie 09.08.06, 07:23
      Jednym z tych wybrańców jest J. Szyszko.
      • femur Zabić orla bielika - hamuje inwestycje!!!_!!!_!!!_ 09.08.06, 09:15
        Godem narodowym będzie kaczka...
        • refleksyjny ......................Czy chcecie żyć w skansenie? 09.08.06, 10:44
          Szyszko ma rację a GW manipuluje.
          • r306 Bezrefleksyjny ignorant..... 09.08.06, 10:55
            > Szyszko ma rację a GW manipuluje.
            Masz na potwierdzenie tej tezy jakies liczby?

            Skansenem to jest miasto bez oczyszczalni sciekow, wies bez zbiorczej
            kanalizacji, z przciekajacymi szambami. Skansenem sa betonowe brzegi rzek,
            skansenem zdewastowane drogi i torowiska.
            Zyjesz w skansenie i nawet nie masz tego swiadomosci....
            • refleksyjny ................................. Chyba cię pogięło 09.08.06, 10:58
              W chiński paragraf
              • r306 No brawo :) Cos jeszcze masz do dodania? :) n/t 09.08.06, 10:59
                • almagus Re: Hoduje glona! 09.08.06, 12:50
                  Pasie parafia, gąski pasie, a rydzoszaman gra jej na basie!
                  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
                  Szamboobrona hoduje klona glona.

                  Hoduję glona jak partia i nasz rząd,
                  a ma on tę własność, że rośnie pod prąd.
                  Do hodowli tego rodzaju glona
                  niezbędna blokada i szamboobrona.
                  Potrzebna jest w locie chora kaczka,
                  źródłem infekcji jest płynna sraczka.
                  Pola, zwierzęta, całe polskie włości,
                  mają na glona stany odporności.
                  Tylko kartofle, odmiany ciemniaki,
                  są nieodporne, ale nasze ziemniaki
                  nie mają tej glonowatej przypadłości.
                  Wskutek nasrania w głowie glon się mości.
                  Winna zarazie jest nad tobą kaczka,
                  glon z pupki i na głowie płynna sraczka.
                  Dlatego tak ważna jest szamboobrona,
                  oczyszczalni szambo wylęgarnią glona.
                  Dopływa g ówno, czyli płynna sraczka,
                  rosną z prądem glony, które żre kaczka.
                  Działanie glona ma taką właściwość,
                  że zatrzymuje odpływu możliwość.
                  Mózg ciemniakom zalewa gnojowica,
                  następny twój dom, pole, okolica!
              • tjbykowicz a jak wygląda chiński paragraf??? n/t 09.08.06, 11:01
                i co to w ogóle jest??

                czy pochodzi z Chin??
              • ciupacka O proszę, typowy wyborca pisu. 09.08.06, 11:12
                Uzasadnie racjonalności swojej wypowiedzi przychodzi mu bez trudu ;)
                • wrojoz Re: O proszę, typowy wyborca pisu. 09.08.06, 11:14
                  Typowy wyborca PiSu, to człowiek IV kategorii.
                  • polakmoronslayer Re: O proszę, typowy wyborca pisu. 09.08.06, 13:00
                    Skansen to "Daleko od szosy" i tak jest z cala sciana wschodnia.Do wiekszego
                    miasta 7 dni wolami.
            • wrojoz Re: Bezrefleksyjny ignorant..... 09.08.06, 11:11
              Tak, tacy są Kaczyńscy. Ignoranci.
              • katrina_bush Nowy pomysl PiSu ? Kara smierci dla natury ? 09.08.06, 15:09
                Nowy pomysl PiSu ? Kara smierci dla natury ?

                Skoro nie da sie wprowadzic kary smierci dla ludzi...
          • femur Czy chcecie żyć w skans - Tak żyć zdrowo..... 09.08.06, 12:06
            Każdego roku w Polsce 15 000 dzieciaków ponizej 15 roku ż. zapada na bialaczkę -
            powód - gó..e zanieczyszczenie środowiska...
        • wrojoz Re: Zabić orla bielika - hamuje inwestycje!!!_!!! 09.08.06, 11:10
          Godłem Polski dwie kaczki, dziwaczki.
        • koszalek_opalek1 Re: Zabić orla bielika - hamuje inwestycje!!!_!!! 09.08.06, 11:17
          No kto jak kto, ale minister ochrony środowiska powinien CHRONIĆ środowisko...
        • idiotyzmy-kacze Kaczyńscy to po prostu komuniści 09.08.06, 12:25
          Ponieważ za PRLu nikt nie dbał o środowisko naturalne więc onie też nie widzą potrzeby żeby o nie dbać. W rozwoju umysłowym zatrzymali się na latach 70-tych
      • ej4931 Re: J.Kaczyński ufa tym,do których...ma zaufanie 09.08.06, 11:42
        Jak to możliwe,że Minister Szyszko jest przeciwny Naturze 2000. Przecież
        wysłaną do UE listę obszarów opracowało jego Ministerstwo, ograniczając zresztą
        znacznie ich liczbę. To jest przykre, że przyrodę muszą dotykać zmiany Rządu.
        • gagapapa Re: J.Kaczyński ufa tym,do których...ma zaufanie 09.08.06, 12:47
          poza naturą mamy przecież rezerwaty, Parki Narodowe itp.
    • hapita Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 07:34
      A czy premier wogóle wie o czym mówi?
    • alex-alexander Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 07:58
      Zniszcyc przyrode w Polsce a ziemie oddac Kosciolowi, tak jak to sie dzieje od
      wielu lat.
      • refleksyjny ......I założyć skansen dla zagranicznych turystów 09.08.06, 10:46
        Będziemy mieli komu służyć
        • gagapapa dziwna postawa PKP 09.08.06, 12:44
          "Kolej domaga się wyznaczenia siedmiu nowych obszarów Natury 2000, bo
          ułatwiłoby to jej uzyskanie środków unijnych. "

          Rozumiem, że chodzi o likwidację tras kolejowych, bo tym się PKP głównie
          zajmuje.
          Tylko pytanie brzmi - po co kolei na to unijne pieniądze??
          Przecież złomiarzy w Polsce nie brakuje - rozbiorą wszystko za darmo i sprawnie.
      • pytong1 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 16:20
        Cała ziemia nalezy do Kościoła! A prymas kieruje pracami rządu, proboszczowie stoją na czele gmin a lud ciemny i głupi głosuje na kogo im każą na ambonie. To chciałes alex powiedzieć? jeśli tak to radzę Ci oderwac się czasem od komputera i wyjrzeć za okno. Przejrzyj chłopie w jakim świecie zyjesz!
    • rom48 nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 08:01
      Jezeli premier jest przeciw ochronie srodowiska to moze oznaczac tylko jedno- ograniczenie umyslowe mieszczucha, ktory nigdy nie poznal piekna natury.
      • simon_r Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 08:05
        Tu się mylisz co do mieszczuchów... akurat mieszczuchy najbardziej dbają o
        środowisko bo potrafią docenić jego walory. Ci którzy niszczą to jełopy ze wsi,
        które mieszczuchami stały się w pół pokolenia... oni traktują lasy jak wielki
        śmietnik bo ich tatuś wywalał śmieci za stodołę.
        A jeśli chodzi o kaczki-bliźniaczki to najwyraźniej postępują zgodnie ze swoją
        zasadą - NISZCZYĆ wszystko co się da i zamieniać w bajoro... bo przecież bajoro
        to naturalne środowisko kaczek.
        • lucusia3 Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 08:56
          Nie obrażajmy siebie nawzajem, przecież cierpimy wszyscy przez niekompetencje rządzących. Oni myśleli, że jak się dorwią do władzy to będą chodzić i rządzić, a tu się okazuje, że trzeba robić całą masę ciężkich rzeczy np. uczyć się, czytać, wypełniac narzucone obowiązki. Nie dziwię się, że chca wystąpienia z Unii, bo ona stawia wymagania, których nie można ustawą usunąć.
          • terence Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 09:00
            lucusia3, usmiecham sie ladnie do Ciebie za ten post :)
            • rs_gazeta_forum Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 10:56
              A ja jeszcze dokładam oklaski.
              Pozdrawiam
              • pacal2 i ja, i ja :D n/t 09.08.06, 12:32
        • karina1002 Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 09:52
          Oj z tymi mieszczuchami to chyba przesadzasz.
          Jestem z miasta, teraz mieszkam na wsi. Każde wakacje spędzam na Mazurach. I
          oto co zaobserwowałam:
          Niestety mieszczuchy przywożą do lasu gruz z budowy (bo na dom stać, ale na
          wywóz śmieci nie stać), siedzenia z samochodów, wywalają butelki, papierki
          przez okna samochodów.
          Niestety mieszczuchy przyjeżdżające nad jeziora, myją się w jeziorach. Idą do
          wody z dwiema butelkami: szamponem i płynem do mycia i się myją w wodzie. Potem
          się pływa z bąbelkami. Ciężko jest się umyć z brzegu w misce i spłukać
          najgorszą pianę, potem najwyżej wejśc do jeziora i się "dopłukać".
          Taka jest ochrona srodowiska mieszczuchów. Nie wspomne o tym, że jak mieszczuch
          przyjeżdża na wieś, to cała okolica słyszy, bo przyjechał do ciszy posłuchać
          łomotu z samochodu.
          Na wsi faktycznie jest ciężko wprowadzić pewną kulturę ochrony środowiska.
          Wynika to z braku wiedzy. Ale powoli kultura tam wchodzi (od tego jest sołtys i
          wójt). Wszystcy mają podpisaną umowę z MPO, mamy segregację śmieci i o dziwo
          się bardzo szybko napełniają kubły, teraz gmina zajęła się kanalizacją. Jest
          cicho, nikt nie wystawia kolumn na okno (co w mieście jest standardem).
          Tak więc na moje oko, na wsi bardziej szanuja przyrodę niż w mieście.
          Inna sprawa, że jeszcze za mało się mówi o ochronie środkowiska i świadomość
          jest bardzo mała zarówno na wsi jak i w mieście.
          • dobrotka06 Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 11:22
            Prawdziwy mieszczuch, taki z pokoleń urodzony w nmieście będzie dbał o porządek
            i przyrodę bo ich w mieście mało. To, o czym piszesz karina1002 to już
            wspomniane buraki, które przeprowadziły się do miasta, albo są pierwszym
            urodzonym w mieście pokoleniem i czują się panami świata bo mieszkają w
            betonowym zoo i same nie muszą sprzątać klatek bo mają od tego dozorcę...
          • nowinator Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 14:08
            > Niestety mieszczuchy przyjeżdżające nad jeziora, myją się w jeziorach. Idą do
            > wody z dwiema butelkami: szamponem i płynem do mycia i się myją w wodzie.

            Podam przykład z kilku lat wstecz z Mazur.
            Miejscowość: Wiartel Mały.
            Pole namiotowe.
            Zbierana kasa za biwakowanie.
            Pytanie do osoby zbierającej opłaty "Gdzie się można umyć?"
            Odp. "W jeziorze"
            Pytanie "Szamponem?"
            Odp. "Tak"

            Jak pamiętam to nie-miastowa była właścicielką pola namiotoweg (Nie wyglądała na
            miastową wg. mnie).

            • e.day Sami nie szanujemy 09.08.06, 22:11
              Zawodowo zajmuję się ochroną środowiska, dokładniej, rzek. Jestem wrednym urzędasem.
              Scenka nr 1. Koryto niewielkiej rzeczki zafajdane gruzem, popiołem, smieciami.
              Gdzieniegdzie jakaś stara wersalka naśladuje łódź podwodną. Pani mieszkaniec
              łomocze się, że administrator wody ma posprzątać i oczyścić, bo na wersalce
              tworzą się zatory i ta cholerna rzeka podtapia jej wypieszczony ogródek. Pani z
              gminy klepie artykuł z ustawy o odpadach, wskazując na mnie jako admina rzeki,
              ja się przerzucam artykułami o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Domy
              dookoła bardzo porządne, mnie długo na taki stać nie będzie. Ciekawe, z którego
              z nich pochodzi ta wersalka..? W końcu przechodzę do kontrofensywy, pytam o
              kwity i umowę na wywóz śmieci. Obie panie święcie oburzone. Jak ja śmię,
              przekraczać swoje kompetencje, przecież o kwity za wywóz śmieci jako admin rzeki
              pytać nawet nie mogę, mam wywieźć tę wersalkę a nie dyskutować!!!
              Scenka nr 2. Koryto innej rzeczki, miejscowość turystyczna, górska. Zapach za to
              mało górski. Oskarżycielskim gestem wskazuję kawał rury fi sto pięćdziesiąt,
              ordynarnie wystający ze skarpy. Parę metrów od skarpy płot, ogród bardzo ładny,
              dom imponujący, kryty prześliczną dachówką z ceramiki. Z rury skapuje mętna
              ciecz na poczerniały piasek dna. Akurat był niski stan wód.
              Pan z gminy wmawia mi, że to deszczówka, słodka blondie - właścicielka domu
              potwierdza, tak, jasne, tylko deszczówka, to jest odwodnienie podwórka... Jaka
              deszczówka, pytam, skoro od trzech tygodni nie pada. W końcu pan z gminy
              przyznaje, że wylot i ścieki śmierdzące spływają. Blondie oświadcza, że nei
              śmierdzące, bo z pralki i z ostatniego płukania, bo to już ta pora. Grzecznie
              przypominam artykuły i ustawy, pytam, co gmina robi w temacie pilnowania ścieków
              z kibelków swoich mieszkańców, słyszę o planach do zrealizowania za pięć lat...
              no to naciskam na kontrole wywozu ścieków wozami asenizacyjnymi. Blondie
              szczebiocze z oburzeniem, taka jakaś niemiła jestem i czepiam się, pan z gminy
              patrzy na mnie jak na idiotkę, wreszcie mnie uświadamia, że "to niepolitycznie
              karać mieszkańców". Blondie kiwa głową, tak, oczywiście, jak to, żeby wójt,
              którego ona osobiście wybrała miał ją karać..?
              Nie ma happy endu tych mrożkowych historii jak dotąd. Walczę, użeram się, piszę,
              robię to, na co mi pozwalają przepisy i szefowie, też przecież urzędasy, tylko
              bez zboczenia rzecznego, za to dbające o stołki (za ostro to pani pisze, to
              trzeba złagodzić, dyplomacji pani brakuje). Po kryjomu dzwonię do znajomych z
              organizacji pokroju "zielone oszołomy". Pomóżcie, proszę, zróbcie coś, mnie nie
              wolno zadziałać drastycznie. Cóż, mała rzeczka z rurą jest za mało medialna, nie
              będziemy się tym zajmować, odbieram dyplomatycznego maila za trzy dni.
              Szanowni Państwo, Forumowicze. Natura 2000 piękna rzecz, parki narodowe,
              rezerwaty, unijne dyrektywy - też wspaniale. Piękne, duże sprawy. Chronimy
              wielkoformatowo, przerzucając się procentami powierzchni i odwołując do innych
              pięknych krajów.
              A tymczasem mali, cisi, ciemni ludzie, z miast i wsi, z wykształceniem i bez
              rozszczelniają szamba, wysypują śmieci do koryta rzeki, wywożą śmieci do lasu.
              Palą opony i PET w piecu, aby za chwilę zaprotestować przeciw spalarni,
              oczyszczalni ścieków, kompostowni w swojej miejscowości.
              Moc pracy u podstaw przed nami. Przed nami, ludźmi. Tę robotę możemy na
              szczęście zrobić sami, bez kaczek, szyszek i innych politykierów u sterów.
              Mówić, uświadamiać, wytykać palcem, zastosować mobbing i ostracyzm. Nie wierzę,
              aby właściciela pięknego domu z ogrodem nie było stać na wywóz śmieci, wywóz
              szamba, zakup normalnego paliwa do pieca...
              Pozdrawiam
              Zgorzkniała E.Day
      • kapitan_s Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 09:03
        "Wielki - mały człowiek sam jest z NATURĄ na bakier, bo niby "normalny" gość a
        nawet nie potrafił (zgodnie z Prawem Naturalnym i boskim wskazaniem :"kochajcie
        się i rozmnażajcie sie")założyć zwyczajnej rodziny. A jak sie nie wie co znaczy
        wychować dzieci, jak przykładnie "wytrzymać" z żoną kilkadziesiąt lat etc, to
        nie jest się w pełni dojrzałym człowiekiem. Nauwa sie zatem pytanie KTO RZĄDZI
        POLSKĄ (i dlaczego ciagle jeszcze ?????????????????????)
        Filozof powiada: "Mądry wie co mówi a głupi mówi co wie", "Mędrzec jest pewien,
        że czegoś nie wie, głupiec zaś nie wie czego jest pewien".

        Panie za co nas karzesz taką "władzą"???
        • stachenka Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 09:10
          Jak miał Jaruś rodzinę założyć, skoro są z bratem JEDNO-JAJOWI???
        • lesew Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 09:40
          Za lenistwo wyborcze pewnie...
      • wrojoz Re: nastepny dowod na kretynienie kaczorow. 09.08.06, 11:12
        Ten proces jeszcze nie jest zakończony ?. Boże, myślałem że kaczki na dnie.
    • rezydent.klamczynski Kaczyński kłamczuch 09.08.06, 08:04
      .
    • koszmarekopalek to ja juz niczego nie rozumiem 09.08.06, 08:11
      w dokumentach programujących wykorzystanie funduszy strukturalnych w Polsce
      nasze ministerstwa zachwalają, że mamy tyle bogactw naturalnych i je chronimy i
      w ogóle. że mamy relatywnie czystsze środowisko, mniej zdegradowane krajobrazy,
      że u nas są bociany, a w unii nie, że wykorzystanie nawozów, i tepe itede.
      tymczasem unia twierdzi, że jest na odwrót. to jak to w końcu jest?! czy ktos
      qrva nad tym wszystkim panuje?
      • vatseq Re: to ja juz niczego nie rozumiem 09.08.06, 08:30
        Jest tak, że bocianów mamy 30% populacji europejskiej, używamy mniej nawozów,
        ... Nie zmienia to jednak faktu, że środowisko naturalne traktujemy jako
        rezerwuar niewyczerpalnych zasobów i śmietnik. Wbrew pozorom te dwie rzeczy mogą
        egzystować obok siebie: stan środowiska wynika z naszego względnego (wodec
        Zachodu) zacofania cywilizacyjnego, niewielkiej urbanizacji, niewielkiej
        konsumpcji (produkcji odpadów). Zachód jednak dostrzegł do czego to wszystko
        prowadzi i zaczął chronić to, co ginie - stąd te kilkanaście procent
        zakwalifikowanych jako zasoby Natury 2000. Dla nas ciągle las jest miejscem
        danym raz na zawsze i do eksploatacji (patrz: sposób wycinania lasów, ich
        zaśmiecanie). Musimy wiele odrobić w dziedzinie świadomości ekologicznej i
        chronić to co nam zostało, zamiast niszczyć. Zwłaszcza, że są jeszcze takie
        perełki jak Rospuda.

        Wy..p..ić Szyszkę (ministra)!!
    • xapur Jak zwykle Kaczy ludzie najpierw mówią, potem myśl 09.08.06, 08:12
      Ewentualnie do wykształtowania opinii służy im opinia jednego "experta".
      • tludzki4 Re: Jak zwykle Kaczy ludzie najpierw mówią, potem 09.08.06, 08:21
        wybory obywatelskie, społeczeństwo obywatelskie. Istnieje nadzieja na zmiany
        zaistniałe w ludziach pracujących w UE. Wrócą ponizeni ale aktywni. Nie ma
        innych mozliwosci. od mikrofonów nalezy odpędzić dupków. Nie można odpędzić,
        należy produkować alternatywne programy. rozwiązaniem nie jest zmiana
        dokonywana przez sluchacza. zmiana musi być dokonana po stronie tuby.
        Społeczeństwo w swojej masie nie myśli - ono jest zawistne wewnętrznie.
        Telewizja i radio są dla nich substytutem życia nieudanego. nie należy tworzyć
        fikcji lecz obrazy uzupełniene myśla własna.
        • wrojoz Re: Jak zwykle Kaczy ludzie najpierw mówią, potem 09.08.06, 11:13
          ...dobierają układ, potem psują, a na końcu myślą.
    • adwach Re: O mój Boże.... 09.08.06, 08:12
      ręce opadają jak czyta się takie artykuły. Kto tego człowieka powołał na
      stanowisko ministra? KIM JEST TEN CZŁOWIEK? CO ON ROBI ZA MOJE (NASZE)
      PIENIĄDZE? SZYKUJE SIĘ KOLEJNA KOMPROMITACJA!!!!!
      • obywatelkax Re: O mój Boże.... 09.08.06, 08:18
        czyzby kolejny pseudo specjalista , ktory otrzymal to wlasnie stanowisko bo
        "mieszka kolo lasu to sie zna", czy moze "na spacery do parku lubi z wnukami sie
        wybrac" ;) Kompromituja sie te nasze nieomylne wlasze, a najgordze jest to ze
        europa sie z nas smieje, ale to ze chca tez to co dobre zniszczyc i na swoja
        zasciankowa mode poprzerabiac
      • oblesnik Re: O mój Boże.... 09.08.06, 09:06
        Jak to kto? Kaczka! Jaki pan, taki kram.
      • benkenobi2000 Re: O mój Boże.... 09.08.06, 09:25
        W mojej pierwszej pracy bylem w agendzie ministerstwa.
        Ale sie naogladalem dziwakow!

        Pracownicy decyzyjni byli zwani SPADAMI
        bo spadali z roznych duzych zakladow pracy
        wrecz wyrzucani stamtad do ministerstwa
        aby nie szkodzili zakladowi.
        W zakladzie budzili postrach bo kazda ich decyzja
        byla dla zakladu katastrofa, ktora musiano odkrecac....

        Takie spady tworzyly kadre ministerstwa
        (nie mylic z normalnymi zwyklymi pracownikami)
        no to czego sie spodziewacie po ministrze?

      • warmonger Re: O mój Boże.... 09.08.06, 11:44
        Proponuję powołać MNIE na stanowisko ministra środowiska, a w ciągu 3 lat zrobię
        porządek ze środowiskiem, tzn.:
        1) uchronię zagrożone gatunki żab i ptaków przed wyginięciem likwidując to, co
        będzie przyczyną ich wyginięcia, jeśli się tej przyczyny nie zlikwiduje, tzn.
        polskie emisje gazów szklarniowych do atmosfery powodujących globalne
        ocieplenie, polegać by to miało na:
        1) zastąpieniu elektrowni cieplnych hydroelektrowniami
        2) zakazie ruchu pojazdów motorowych napędzanych paliwami ropopochodnymi lub
        gazem LPG
        3) 100% elektryfikacji kolei
        2) nakaz recycklingu aluminium
        3) zakaz stosowania plastiku
        4) apele do rządów innych krajów o zakończenie emitowania CO2
        5) zakaz emisji SO2 do atmosfery (i dlatego aby jego przestrzeganie było możliwe
        wprowadziłbym nakaz instalacji filtrów rozdzielających siarkę i tlen)
        6) wyłowienie wszystkich wraków okrętów z polskiego dna Bałtyku i ich złomowanie
        7) wypompowanie z Bałtyku wszystkich szkodliwych dla środowiska substancji w
        takich ilościach, w jakich Polska je wlała do Bałtyku (a do tego czasu zakaz
        kąpieli w Bałtyku)
        8) zezwolenie na karczowanie lasów na Wyżynie Śląskiej, jeśli zostaną na tej
        wyżynie założone farmy chmielu (trzeba zwiększyć produkcję piwa w Polsce)
        • kubazell Re: O mój Boże.... 09.08.06, 13:40
          hahaha podoba mi sie wszystko!!!wchodze w to,polskie społeczeństwo da z tym rade tylko ci co bardziej oświeceni w ministerstwach nie potrafiliby zdobyc sie na choc odrobine wyrzeczeń!!!niech zginą a Szyszko i Kaczory niech giną na pierwszym miejscu!!!
          • warmonger Re: O mój Boże.... 09.08.06, 18:38
            Oprócz tego chciałbym jeszcze wspomnieć o konieczności oczyszczenia dna Bałtyku
            ze składowanej broni chemicznej. Powinna zostać wyłowiona i sprzedana
            przemysłowi chemicznemu aby zrobił z niej użytek cywilny.
        • warmonger Re: O mój Boże.... 09.08.06, 18:38
          Aha, a oprócz tego chciałbym jeszcze wspomnieć o konieczności oczyszczenia dna
          Bałtyku
          ze składowanej broni chemicznej. Powinna zostać wyłowiona i sprzedana
          przemysłowi chemicznemu aby zrobił z niej użytek cywilny.
      • kubazell Re: O mój Boże.... 09.08.06, 13:32
        Gdzies sie doczytałem że Pan minister Szyszko jest prof. biologii wiec nie rozumiem jego podejscia do programu NATURA 2000,dla mnie jest in baranem bez szkoly juz dzieci w podstawówkach wiedzą wiecej o ochronie środowiska jak ten palant,Szyszko...idiota ignorant, kur.a za co musimy cierpiec katusze nieudolności i głupoty władzy

        "Kumasz Pan czy masz za daleko do łba?"
    • tigerizi ...? czemu ekolodzy nie protestują przeciw 09.08.06, 08:16
      • tigerizi ...planowej i systematycznej eksterminacji 09.08.06, 08:20
        kornika na ziemiach polskich w granicach zasięgu naturalnego występowania
        świerka ?!?

        godnym pochwały i realizacji jest też plan rewitalizacji dinozaurów
        gdyby ekolodzy skutecznie protestowali przeciwko zlodowaceniu to nie doszłoby
        do tej katastrofy
        • oblesnik Re: ...planowej i systematycznej eksterminacji 09.08.06, 09:10
          Ales sie popisal nieuku. Pewnie cie rodzice nie wyslali na kolonie i
          zanieczyszczone miejskie powietrze na rozum ci szkodzi. Juz za trzy tygodnie
          musisz wracac do tej okropnej szkoly...
        • kubazell Re: ...planowej i systematycznej eksterminacji 09.08.06, 13:50
          Jeżeli chodzi o protesty przeciwko budowy obwodnicy przez doline Rospudy to nie protestuja tylko ekolodzy, ale społeczeństwo które jak sie okazjue jest bardziej uświadomione jak nasi wszech rządzący,poza tym mieszkam obecni na zachodzie i widze do czego doprowadziło to u nas nazywa się rozwojem ekonomicznym.w tej chwili inwestuje się ogromne pieniądze w przywrócenie stanu możliwie jak najmniej zniszczonego,jak najbardziej przypominającego stan pierwotny,a bierze sie to stad gdyz europa zachodnia doskonale zdaje sobie sprawe ze zbyt duża ingerencja w środowisko to tylko i wylącznie straty: krajobrazowe, mentalne a przee wszystkim ekonomiczne!!!tylko nasz Tłoki rządowe sa tak zapatrzone w krótko terminowe pseudo inwestycje że nie potrafią tego dostrzec!!

          "kumasz Pan czy masz za daleko do łba?"
          • dobrotka06 Re: ...planowej i systematycznej eksterminacji 10.08.06, 09:18
            Bo my jesteśmy chinami europy. Pędzimy jak Struś Pędziwiatr z zawiązanymi
            oczami. Szybko, tylko nie wiadomo dokąd! Bo koniecznie MUSIMy mieć tak jak
            zachód - autostrada na autostradzie, fabryka na fabryce... Bo tylko przemysł i
            beton są w stanie zapewnić nam życie o jakim marzymy - stały pobyt w
            nowoczesnym centrum handlowym.... :(
      • biedronka202 Re: ...? czemu ekolodzy nie protestują przeciw 09.08.06, 08:21
        przeciw czemu? Przeciw głupocie i niekompetencji premiera i ministra środowiska?
        W tej sprawie protesty nic nie zdziałają...niestety..
      • refleksyjny ................................B o GW nie namawia. 09.08.06, 10:49
    • slavomir63 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 08:17
      W dolinie Raspudy nie budują żadnej autostrady.
      Tylko zwykłą obwodnicę Augustowa - jakich w Polsce wiele.
      Augustów jest uzdrowiskiem i pięknym miastem
      - nie mozna pozwolić żeby zostało rozjechane przez TIR-y.
      • terence Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 09:03
        ale ta obwodnica bedzie czescia Via Baltica , autostrady od Litwy do Warsaw...
        autostrada to raczej nie jeden samochod na godzine hmm?
        www.darzbor.v24.pl/vb/index.php
      • r306 Jest uzdrowiskiem i pieknym miejscem.... 09.08.06, 10:08
        wlasnie DZIEKI istnieniu w swej okolicy takich zakatkow jak dolina Rozpudy!!!

        Ktos slyszal o tym, zeby miasto jako takie mialo walory przyrodnicze?? Jezu,
        czemu ludziom w tym kraju tak ciezko idzie myslenie.....
        • rs_gazeta_forum Re: Jest uzdrowiskiem i pieknym miejscem.... 09.08.06, 11:12
          Moja noga nie postałaby w Augustowie, gdyby nie jego okolice, a tak już parę
          złotych tam zostawiłem.
          Cóż, rozumiem mieszkańców Augustowa, ale byłem już gdzie indziej świadkiem
          rozmowy, gdzie władze miejskie zastanawiały się, którędy wyznaczyć obwodnicę
          miasta, by tiry nie przejeżdżały środkiem miejscowości. Wyszło, że tylko nad
          brzegiem rzeki, lokalnej atrakcji kraobrazowej, przyrodniczej i wypoczynkowej,
          więc dały sobie spokój.
          Przez miasto wybudowano porządną dwupasmówkę, tiry jeżdżą, przeszkadzają, mi
          też, ale bez tragedii. W końcu każdy chciałby zjeść ciastko, ale za nie nie płacić.
      • lesew Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 10:12
        Nawet, gdyby była to zwykła droga, to po co właśnie w tej dolinie? - Nie można
        jej ominąć? Co do tego, że ruch tranzytowy powinien omijać miasta, pełna zgoda,
        bo rozjeżdżanie miast przez pojazdy jadące zupełnie gdzie indziej jest nie tylko
        szkodliwe, uciążliwe, ale i zupełnie bez sensu! I dotyczy to każdego miasta! Ale
        bądź konsekwentny: skoro "TIR" jadący np do Warszawy ma ominąć Augustów, to
        niech, przy okazji ominie też dolinę Rospudy! Co Ci to przeszkadza? Czemu;
        Augustów - tak, Dolina Rospudy - nie?!
        • refleksyjny ................Niech zdychają ludzie a nie robaki 09.08.06, 10:51
        • dobrotka06 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 11:31
          Bo nasze władze uwielbiają budować drogi w ładnych zakątkach przyrodniczych -
          pewnie dla pięknych widoków po drodze.... To samo jest z A2 - dlaczego musi
          przecinać puszczę Bolimowską skoro mogłaby równie dobrze biec przez pola od
          strony Mszczonowa? Zapewne dlatego, że jakiś decydent miał ziemię nie z tej
          strony puszczy....
          W jakim normalnym kraju niszczy się naturalne skarbnice zieleni, płuca okolic
          żeby postawić tam autostradę?! Szczególnie mając różnorzędny wariant...
      • maotsetung2 Re: Augustow 09.08.06, 11:34
        slavomir63 napisał:
        > W dolinie Raspudy nie budują żadnej autostrady.
        > Tylko zwykłą obwodnicę Augustowa - jakich w Polsce wiele.
        > Augustów jest uzdrowiskiem i pięknym miastem
        > - nie mozna pozwolić żeby zostało rozjechane przez TIR-y.

        Wybacz Slavo ale Augustow jest po prostu przecietnym, ani bardzo brzydkim, ani
        bardzo ladnym, malym miasteczkiem. Jak przeniesiesz Augustow z sasiedztwa
        Rospudy, Blizny, Puszczy Augustowskiej, kanalu i reszty tego unikalnego
        krajobrazu w inne miejsce to zadnego uzdrowiska nie bedzie. Bedzie tylko
        brzydki dworzec PKS, niezadbany maly park (pare ladnych starych drzew),
        przecietnej urody kosciol, troche ladnej starej zabudowy i troche raczej
        paskudnych blokow. Mieszkancy Augustowa tego nie pojmuja i wydaje im sie, ze
        turysci przyjezdzaja do nich jak do Neapolu, zeby zobaczyc ich miasto. A
        utwierdza ich w tym ich debilowaty burmistrz. No i pluja sobie sami do zupy,
        ktora zjedza ich dzieci.
    • magia34 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 08:22
      jak widać po władzy,wykształcenie też nic nie daje,załatwione papierki dzieki
      układom w tym przypadku tatusia odzwierciedlają poziom IQ Kaczyńskich i ich
      poddanych.
    • venus99 durnie rządzą Polską n/t 09.08.06, 08:29

      • warmonger Proponuję ich wszystkich zdymisjonować!!!!!!!! 09.08.06, 11:34
        Zaczynając od Radosława Sikorskiego. Petycja w tej sprawie:
        www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?MON001Podpisujcie!!!!!!!!!!
    • czechy11 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 08:34
      Minister ochrony środowiska przeciwko programowi Natura 2000 to juz nie jest
      śmieszne to dramat. Szyszko niedouku do dymisji natychmiast.
    • czechy11 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 08:36
      Precz z polskim rządem niech rządzi nami Komisja Europejska. Wtedy decyzje będa
      bardziej przemyślane i bardziej przewidywalne. Nieudolniki które nami rządza
      potrafia tylko psuć, psuć i jescze raz psuć.
      • dobrotka06 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 11:33
        Gdyby szanowne społeczeństwo, które wybrało do rządzenia to kacze stado ruszyło
        szarymi komórkami to wiedziałoby że kaczki tylko do niszczenia się nadają. W
        końcu działalności nie zaczęli dwa dni przed wyborami....
    • dvoryanin Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jakim 09.08.06, 08:38
      mamy do czynienia, tak jak z wiar ą w gusłą jaka jest tzw. globalne
      ocieplenie ... które jest procesem naturlanym na ziemie ... Dośc ustępowania
      ekterrorystą i hosztaplerą zw. ekologami i naukowcami zbijających kase na
      straszeniu ludzi globalnym ociepleniem i katastrofami ekoligcznymi.
      • czechy11 Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 08:47
        Lecz sie. Pewnie jesteś włascicielem samochodu i chętnie umyłbys go sobie w
        rzece ale ekoteroryści Ci przeszkadzają.
      • wiktoriaka Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 08:52
        Tak, "po nas choćby potop".
      • woytek99 Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 08:54
        Boże chroń nas przed kaczorami, szyszkami i takimi durnymi wypowidziami...Amen
      • rainbow.warrior No cóż ortografia na poziomie podstawówki... 09.08.06, 09:00
        na 2, a wymądrza się jakby wszystkie rozumy pozjadał. Nie męcz ludzi twoim
        prymitywnym ignoranctwem...
      • topewnieja Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 09:13
        palant
      • zgodnik1 dvryanin.. jesteś wzorcem tęmpaka! 09.08.06, 09:30
        zafajdany szmondak,o mentalności meskiej dziwki!
      • tjbykowicz Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 09:31
        argumenty jak za komuny
        język sekretarza okręgowego

        co Ty bierzesz/jesz/czytasz(bo czytasz,prawda?)?
      • myweb Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 09:37
        dvoryanin napisał:

        > mamy do czynienia, tak jak z wiar ą w gusłą jaka jest tzw. globalne
        > ocieplenie ... które jest procesem naturlanym na ziemie ... Dośc ustępowania
        > ekterrorystą i hosztaplerą zw. ekologami i naukowcami zbijających kase na
        > straszeniu ludzi globalnym ociepleniem i katastrofami ekoligcznymi.

        kup sobie dziecko slownik ort...
        i spadaj na drzewo
      • zaciekawiony4 Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 09:48
        Z taką wiedzą jaką prezentujesz to za 6 miesięcy dworynian pójdziesz w kamasze.
        • tjbykowicz dvoryanin 09.08.06, 09:53
          do PiSu by sie nadawal, chyba ze juz w PiSiej norze siedzi...
          • zaciekawiony4 Re: dvoryanin 09.08.06, 09:55
            To maturzysta, chyba weszpolak. Twierdzi że zdał normalnie a nie dostał
            giertchówkę, i że prawo będzie studiował.
            • tjbykowicz Re: dvoryanin 09.08.06, 10:02
              to juz niedlugo bedzie radnym PiSu/LPRu :P

              jest lojalny jak Kurski, kulturalny jak "spieprzaj dziadu", walczy jak Kurski...

              sie nadaje

              • dvoryanin Mógłbym, ale narazie nie chce najpierw studia :-) 09.08.06, 10:38
                Lojalność to w polityce podstawa :-)
            • dvoryanin Owszem maturzysta, który dostał się na dzienne 09.08.06, 10:45
              prawo i to jest fakt, a nie moje twierdzenie.
              • tjbykowicz Re: Owszem maturzysta, który dostał się na dzienn 09.08.06, 10:47
                ale gdzie? w Toruniu?
                czy w WSMiP???
                • dvoryanin W Warszawie :-) 09.08.06, 10:50
                  • tjbykowicz Re: W Warszawie :-) 09.08.06, 10:51
                    na UKSW??
                    czy w WSMiP ??
                    • dvoryanin UKSW 09.08.06, 10:51
                      • tjbykowicz Re: UKSW 09.08.06, 10:53
                        czemu mnie to nie dziwi...

                        ale to i tak lepiej, niz jakis WSMiP...wiesz co to za szkola?
                        • dvoryanin WSMiP nie wiem :-), bo szkoła ojca Rydzka ma 09.08.06, 10:54
                          inny skrót i jest w Toruniu :-)
                          • tjbykowicz Re: WSMiP nie wiem :-), bo szkoła ojca Rydzka ma 09.08.06, 10:56
                            Wyzsza Szkola Mydla i Powidla, jakich niestety duzo w ostatnich latach wroslo
                            szkola Ojca Destruktora eee Defraudanta eee Dyrektora tez mogla by sie tak
                            nazywac :)


                      • r306 Prawo kanoniczne? :) n/t 09.08.06, 10:57
                        • dvoryanin Prawo, normalne prawo 09.08.06, 10:58
                          • r306 Fajna maja strone - niedzialajaca :) n/t 09.08.06, 11:01
                            • tjbykowicz Re: Fajna maja strone - niedzialajaca :) n/t 09.08.06, 11:05
                              u mnie zadzialala

                              moze jeszcze nie wiedza, ze jestem antyrzadowym homofilem/lewakiem/itepe ;)
                              • dvoryanin właśnie strona działa :) 09.08.06, 11:07
                              • r306 Cholera - mam strasznie inteligentny filtr proxy.. 09.08.06, 11:08
                                w takim razie hehehehehe
                                • tjbykowicz no to maly cytacik, zebys nie byl stratny ;) n/t 09.08.06, 11:12
                                  I. Geneza
                                  Wydział Prawa UKSW (od 2005 roku Wydział Prawa i Administracji) wraz z samym
                                  Uniwersytetem powołany został ustawą z dnia 3 września 1999 r. o utworzeniu
                                  Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Dziennik Ustaw nr 79
                                  poz. 884 z 1999 roku).

                                  II. Misja
                                  Wydział Prawa i Administracji UKSW podejmuje badania nad istotą i działaniem
                                  prawa w różnych jego dziedzinach oraz nad rolą i zadaniami współczesnej
                                  administracji . Jako część Uniwersytetu kieruje się nieustanną refleksją nad
                                  integralnym dziedzictwem ludzkiej wiedzy, a także wiernością prawdzie oraz
                                  inspiracją chrześcijańską.

                                  III. Władze
                                  Prof. dr hab. Cezary Mik - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UKSW
                                  Dr hab. Jarosław Majewski, prof. UKSW - Pierwszy Zastępca Dziekana i Prodziekan
                                  ds. Stacjonarnych Studiów Prawa
                                  Dr Elżbieta Morawska - Prodziekan ds. Niestacjonarnych Studiów Prawa
                                  Dr Dariusz Fuchs - Prodziekan ds. Stacjonarnych Studiów Administracyjnych
                                  Dr Maria Szafraniec - Pełnomocnik Dziekana - Kierownik Niestacjonarnych Studiów
                                  Administracyjnych

                                  IV. Struktura
                                  Na Wydziale Prawa i Administracji UKSW zatrudnionych jest 83 pracowników
                                  naukowo-dydaktycznych zorganizowanych w następujące Katedry: Katedra Historii
                                  Ustroju i Prawa w Polsce, Katedra Powszechnej Historii Państwa i Prawa, Katedra
                                  Prawa Rzymskiego, Katedra Teorii i Filozofii Prawa, Katedra Prawa
                                  Konstytucyjnego, Katedra Prawa Wyznaniowego, Katedra Prawa Kanonicznego,
                                  Katedra Prawa Administracyjnego, Katedra Postępowania Administracyjnego,
                                  Katedra Prawa Informatycznego, Katedra Prawa Karnego, Katedra Postępowania
                                  Karnego, Katedra Prawa Cywilnego, Katedra Postępowania Cywilnego, Katedra Prawa
                                  Rodzinnego, Katedra Prawa Rolnego, Katedra Prawa Pracy, Katedra Prawa
                                  Finansowego i Ekonomii, Katedra Publicznego Prawa Gospodarczego, Katedra Prawa
                                  Gospodarczego Prywatnego, Katedra Prawa Międzynarodowego i Europejskiego.

                                  V. Kierunki studiów, Studia podyplomowe w roku akademickim 2005/2006
                                  Wydział Prawa i Administracji prowadzi dwa kierunki studiów odbywanych zarówno
                                  w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym – prawo na poziomie magisterskim
                                  (z dniem 1 października 1999 r.) i administrację na poziomie licencjackim (z
                                  dniem 1 października 2002 r.). Z dniem 1 października 2005 r. zostały
                                  uruchomione również Magisterskie Uzupełniające Studia Administracyjne. Wydział
                                  Prawa i Administracji kształci w chwili obecnej 3634 studentów.
                                  Ponadto, na Wydziale Prawa i Administracji UKSW powstały: Podyplomowe Studium
                                  Prawo Unii Europejskiej w Polskim Porządku Prawnym, Podyplomowe Studium
                                  Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej, Podyplomowe Studium Prawa
                                  Ubezpieczeń Gospodarczych, Podyplomowe Studium Ochrony Informacji Niejawnych i
                                  Danych Osobowych oraz Szkoła Prawa Rosyjskiego.

                                  VI. Czasopisma
                                  Na Wydziale Prawa i Administracji UKSW ukazują się następujące czasopisma:
                                  Kwartalnik Prawa Publicznego, Zeszyty Prawnicze UKSW, Verba Legis.



                                  --------------------------------------------------------------------------------
                                • premier.z.krakowa jak zwykle gazeta manipuluje i kłamie 09.08.06, 16:11
                                  Panie Wajrak dlaczego celowo pan kłamie i manipuluje. Wycrywa pan zdanie z kontekstu i wstawia we własne chore przemyslenia.
                                  Słuchałem tej konferencji.
                                  To zdanie "Ta Natura tak się rozszerzyła, że praktycznie rzecz biorąc, nic zbudować nie można" " odnosi się do całości a nie do programu.
                                  W manipulacji nikt pan nie przebije.
                                  I dlaczego pan nie napisze że premier mówił iż to w projekcie ekologów jest za duzo terenów chronionych.
                                  Tokolejna pańskamanipulacja.
                                  Premier się tez dziwił dlaczego przedstawia się projekt grupki zielonych oszołomów jako projekt Polski.

                                  Niech ktoś z kolegów w redakcji podanu panu coś na wstrzymanie bo kłamie pan jak najęty.

                                  Pamiętacie może te afery z ekologami którzy żądali haraczy na swoje organizacje aby mogły ruszyć inwestycje i różne budowy?
                                  • premier.z.krakowa jak zwykle gazeta manipuluje i kłamie 09.08.06, 16:15
                                    Panie Wajrak dlaczego celowo pan kłamie i manipuluje. Wyrywa pan zdanie z kontekstu i wstawia we własne chore przemyslenia.
                                    Słuchałem tej konferencji.
                                    To zdanie "Ta Natura tak się rozszerzyła, że praktycznie rzecz biorąc, nic zbudować nie można" " odnosi się do całości a nie do konkretnego
                                    programu.
                                    W manipulacji nikt pan nie przebije.
                                    I dlaczego pan nie napisze że premier mówił iż to w projekcie ekologów jest za duzo terenów chronionych.
                                    To kolejna pańska manipulacja.
                                    Premier dziwił się też, dlaczego projekt grupki zielonych oszołomów przedstawia się jako projekt Polski.

                                    Niech ktoś z kolegów w redakcji podanu panu coś na wstrzymanie bo kłamie pan jak najęty.

                                    Pamiętacie może te afery z ekologami którzy żądali haraczy na swoje organizacje aby mogły ruszyć inwestycje i różne budowy?
                            • dobrotka06 Re: Fajna maja strone - niedzialajaca :) n/t 09.08.06, 11:39
                              Co za różnica gdzie i jakie prawo? Studiowanie prawa nie świadczy o poziomie
                              inteligencji. A już na pewno nie o myśleniu...
                              • tjbykowicz Re: Fajna maja strone - niedzialajaca :) n/t 09.08.06, 11:46
                                chyba nikt o tym nie pisal...
                                raczej o szkolach i ich poziomie
                      • warmonger Re: UKSW 09.08.06, 12:32
                        Dvoryanin, znowu nawaliles sie denatem?
              • diopsyd1 Szczerze współczuję... 09.08.06, 14:56
                ... ale wybrany kierunek studiów i twoj wiek wiele tłumaczą.
            • martolka Re: dvoryanin 09.08.06, 11:48
              > weszpolak

              tego nie znałam jeszcze, hehe.
      • ciupacka Nie wierzę że ktoś może być tak głupi, 09.08.06, 10:44
        myślę że dvoryanin to prowokator, no chyba że pisze w wolnych chwilach gdy go
        wypuszczają z kaftana - to by go tłumaczyło.

        Zwolennicy pisu na tym forum przważnie wypowiadają się w sposób świadczący o
        głupocie, ciemnocie i braku umiejętności myślenia, albo o wypaczeniu umysłu w
        kierunku przeróżnych urojeń i obsesji.

        Np taki ciemniak usłyszał gdzieś słowo ekoteroryzm ale, jak widać z jego
        wypowiedzi, nie wie co ono znaczy, ani też nie potrafi go poprawnie napisać ale
        jest pewien że to ktoś taki kto krytykuje pis.

        No chyba że tu jest tylko jeden pisofil który się podpisuje raz jako dvoryanin
        a czasem jako galba albo jeszcze inaczej.
        • dvoryanin Biadku Galba to Galba a ja to ja, dwie odrębne 09.08.06, 10:49
          osoby miedzy któymi jest pewna znaczna różnica wieku. I nie jestem fanem PiS
          wole LPR.

          PS. co do tego, że zrobiłem błąd w poście to poprostu mam dyslekcje
          • the_cause zgadzam się, masz dyslekCję 09.08.06, 11:47
            Dyslekcja
        • aleksandra991 Re: Nie wierzę że ktoś może być tak głupi, 09.08.06, 11:19
          Okazuje się, że może. Nie wiem tylko, czy w tej skali wyróżnić dvoryanina, czy
          galbę, niemniej jednak to złota młodzież.Wszechpolska
        • warmonger Dvoryanin 09.08.06, 11:32
          Dvoryanin to po prostu dzieciak, który ma za dużo czasu wolnego podczas wakacji.
      • aleksandra991 Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 11:12
        Wiesz co - lepiej nie pisz, bo aż zęby bolą od błędów, a głupota aż bije z
        treści! jeżeli jesteś młodszy od galby, to noś śliniaczek i pieluszki i się nie
        popisuj ignorancją!
      • warmonger Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 11:30
        "tzw. globalne ocieplenie"

        Globalne ocieplanie się klimatu (global warming) jest FAKTEM, wszyscy naukowcy
        zachodni tak mówią. Zdanie naukowców polskich mnie nie obchodzi.
        • tjbykowicz Re: Trzeba powiedzieć NIE ekoterroryzmowi, z jaki 09.08.06, 11:34
          tych bedacych za granica tez nie? ;)

          polscy naukowcy mowia to samo
          naglasniane sa tylko opinie pisnaukowcow, badz naukowcow ktorych poglady sa
          zgodne z linia rzadowo-partyjna
    • obywatelkax Bo wy sie nic a nic nie znacie 09.08.06, 08:42
      Minister srodowiska jest nie po to by chronic przyrode, ale by nas przed
      przyroda chronic ;)

      Wszytskie posuniecia naszej kochanej wladzy mozna dopiero wtedy zrozumiec i w
      pelni zaakceptowac, gdy sie przejdzie partyjne pranie mozgu. To nie wina PiSu,
      ze na szkolenia dla wszytskich mieszkacow nie starcza i tylko "wybrani" moga sie
      cieszyc pelnym zrozumieniem posuniec naszego rzadu i urzednikow z PiSiowego nadania.
      • warmonger Re: Bo wy sie nic a nic nie znacie 09.08.06, 11:35
        To dlaczego nadal 28% powierzchni Polski jest pokryte lasami? Przecież możnaby
        te lasy wykarczować i założyć na tym terenie np. farmy chmielu.
    • p_iki to od czego jest w koncu ten minister?? 09.08.06, 08:49
      minister srodowiska jak sama nazwa wskazuje sluzy do...
      no wlasnie, do czego??
      • fnoll Re: to od czego jest w koncu ten minister?? 09.08.06, 09:33
        p_iki napisał:

        > minister srodowiska jak sama nazwa wskazuje sluzy do...
        > no wlasnie, do czego??

        do tworzenia przyjaznego środowiska pracy dla zaufanych polityków :/
    • fler Re: Czlowiek czasami wybacza, Natura - nigdy 09.08.06, 08:50
      Wypowiedzi politykow sa zalamujace. Przyroda jest niema i wobec czlowieka -
      bezbronna. Ale jesli ginie (przyroda), to w jakims sensie ginie tez czlowiek.
      Moze sie kiedys okazac, ze w sensie doslownym.
    • europea2006 no tak. ..kolejna kompromitacja Polski 09.08.06, 08:53
      dlaczego ja się muszę ciągle wstydzić za władze mojego kraju?
      Kaczor to niedouczony , kompromitujący nas na każdym kroku p.a.l.a.n.t!
      a jutro w sondażach poparcie dla pis pewnie wzrośnie...co za groteska- ludzie
      przejrzyjcie na oczy, ja nie wiem jak można głosować na pis...
      • lucusia3 Re: no tak. ..kolejna kompromitacja Polski 09.08.06, 09:05
        Bo ci co głosuja na PIs to zazwyczaj ci, którzy wywożą śmieci za miasto (w pole - niepotrzebne skreślić), palą łąki i plastikowe butelki, mają za dużo kłopotu z dzieleniem śmieci, a natura to dla nich trawnik koło domu i Zakopane.
      • warmonger Oczywiście, że kompromitacja Polski 09.08.06, 11:57
        W Wielkiej Brytanii:
        1) do lat 30-tych zostaną pozamykane wszystkie elektrownie opalane węglem (a IMO
        powinny zostać pozamykane już teraz)
        2) emisje CO2 zostaną ograniczone o 60% do roku 2050
    • terence Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 08:57
      ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy...

      krótki wierszyk:
      Janie Szyszko Janie Szyszko
      Ty chu ju!

      Mierny bierny ale wierny!
      Kto to kurna jest w ogole? Ma on pojecie po co jest co ma robic i od czego jest
      jego urzad? Ma on pojecie co to jest toksycznosc, antropopresja albo obszar
      Natura2000? Jezus Maria rece opadaja!
      Rzadzi nami banda niekompetentnych nieudacznikow z pompatycznymi frazesami na
      ustach, ktora ściemnia ze zna sie na tym co robi...
      • r306 Czy teraz juz wiesz, dlaczego... 09.08.06, 10:13
        ... jestem sceptyczny wobec budowy kanalu przez Mierzeje Wislana?
        Jesli mamy takich misnistrow jak Szyszko - zwyczajnym przejawem instynktu
        samozachowawczego jest bycie sceptycznym....
        • madryt3 Re: Czy teraz juz wiesz, dlaczego... 09.08.06, 10:27
          Lepszy był pojeb Gawlik, bo przynajmniej z łże-elyty, czyli Łuny
          Pierdołatowości (w skrócie UW).
          • tjbykowicz Re: Czy teraz juz wiesz, dlaczego... 09.08.06, 10:31
            a co ma piernik do wiatraka?
          • r306 Masz cos merytorycznego do powiedzenia? n/t 09.08.06, 10:32
    • 4bani Kłopot dla inwestorów! 09.08.06, 08:59
      Walą do nas drzwiami i oknami.Kazda gmina ma swój plan zagospodarowania
      przestrzennego.Polska miodem płynąca?Gównem, wylewającym się z monisterialnych
      mózgów.
    • legal.legal dziwne ale zaczynam popierać premiera Kaczyńskiego 09.08.06, 09:00
      • woytek99 Re: dziwne ale zaczynam popierać premiera Kaczyńs 09.08.06, 09:04
        masz racje, zdziwaczałeś ale dobrze, że umiesz sie do tego przyznać. Wybierz się
        do lekarza, on Ci pomoże...
        • lucusia3 Re: dziwne ale zaczynam popierać premiera Kaczyńs 09.08.06, 09:17
          Pewnie sam do lekarza nie pójdzie, ale jak się będzie chciał iść wykąpać (w morzu, jeziorze, rzece) i nie zważając na guślaste zakazy kąpieli ekologów, ładnie sobie popływa, a potem jakieś 6 miesięcy poleczy skórę, zatrucie, poparzenia, to nastąpi cud i przejrzy na oczy.
          A może wystaczy jak mu zaleje nowy domek?
          Nie on tego nie jest w stanie połączyć z permanentną melioracją pól, wybetonowanymi rzekami, brakiem terenów zalewowych i jezior, wycinaniem krzewów nadbrzeżnych i lasów. Uzna, że to kara boża za Unię.
          Braku wody pitnej z istnieniem obok sporego zakładu pobierającego wodę z rzeki i wypuszczającego do niej skazone ścieki, też nie połączy. Tak samo jak plagi szczurów i myszy z zabudowaniem lęgowisk ptaków.
          Może trzebaby dłużej tłumaczyć, że w przyrodzie nic nie dzieje sie samo dla siebie, ale wszystko jes połączone. My jesteśmy, bez względu na to co sobie myślimy częścią przyrody.
          Zaznaczam, że nie jestem ekologiem walczącym, wiele rzeczy, które oni propagują uważam za bzdurę, ale jestem realistką. Odczuwam obrzydzenie do przedkładanie jakiejkolwiek ideologii nad rzeczywistość.
          • lesew Re: dziwne ale zaczynam popierać premiera Kaczyńs 09.08.06, 09:59
            Diagnoza słuszna, choć nie nowa, wszak już Tuwim(chyba) pisał o strasznych
            mieszczanach, którzy "widzą wszystko oddzielnie"... Jak widać, od tamtych czasów
            nic się na lepsze nie zmieniło, a nawet jest gorzej, bo tacy ludzie są u władzy!
      • refleksyjny ...........................Lepiej późno niż wcale. 09.08.06, 10:55
        • woytek99 Re: ...........................Lepiej późno niż 09.08.06, 11:00
          no i obudził się "refleksyjny", ale po co???...
    • historyk12 Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 09:01
      Pszyroda jezd niepczebna. Las słórzy wyłoncznie do tego rzeby człowiek w
      podrurzy miał sie gdzie wyjszczać
      Jarosław Kłamczyński
    • sjb Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 09:02
      Może to i Szyszko, ale "po mojemu" prawda jest dużo bardziej prosta. Szyszko
      jest zakładnikiem swoich urzędników (tak jest zresztą ze wszystkimi ministrami
      od kilkunastu lat, a może tak było zawsze). Sam niewiele wie - a urzędnicy
      starają się być niezbędni, wobec tego biją pianę tak długo, aż się okarze, że
      już nic innego nie da się zrobić. Natura 2000 jest jednym z istotnych celów na
      które podatnicy Europy zgodzili się oddawać część swoich podatków po to, by dla
      siebie, dla mieszkańców Europy zachować to, co warte zachowania. Od urzędników
      dzialania wymagane przez Unię wymagają pracy - a przecież łatwiej jest
      powiedzieć, że SIĘ NIE DA >>>
      • warmonger Re: Szyszko wbrew naturze 09.08.06, 12:05
        "Natura 2000 jest jednym z istotnych celów na
        > które podatnicy Europy zgodzili się oddawać część swoich podatków po to, by dla
        > siebie"

        Nie tylko dla siebie - dla nastepnych pokolen takze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka