sredni4
27.08.06, 15:51
List otwarty do Prezesa Rady Ministrów
Pana Jarosława Kaczyńskiego
Wielce Szanowny Panie Premierze!
W niepodległej Polsce roku 2006 posowiecka agentura nadal nadaje ton debacie
publicznej. Media, których właściciele i kierownicy swą pozycję zawdzięczają
uczestnictwu w układzie postkomunistycznym, wykorzystują fakt, że w wolnej
Polsce PRL nie został formalnie uznany państwem niesuwerennym,
podporządkowanym imperium sowieckiemu.
Antoni Macierewicz – jeden z najwybitniejszych liderów ruchu
niepodległościowego - twórca Komitetu Obrony Robotników,
działacz „Solidarności” – ujawnił, że wśród byłych ministrów spraw
zagranicznych większość stanowią współpracownicy sowieckich służb
specjalnych. Dla ludzi „okrągłego stołu” i „grubej kreski” upublicznienie tej
prawdy stało się okazją do kampanii na rzecz usunięcia Macierewicza z rządu i
odebrania mu możliwości likwidacji Wojskowych Służb Informa-cyjnych.
Pretekstem jest domniemana niezależność PRL-owskich służb specjalnych od KGB
i GRU. Tłumaczenie się doświadczonych polityków ich nieświadomością, komu w
istocie służyli, nie może być traktowane poważnie.
Oświadczamy, że wyrażamy zaufanie do ministra Macierewicza i ujawnianych
przez niego informacji o stanie wpływów byłej agentury na najważniejsze
sprawy państwa polskiego i polskie interesy narodowe. Atak na ministra
Macierewicza jest przejawem walki z działaniami mającymi na celu eliminację
tej agentury i przynosi korzyść wszystkim wrogom niepodległości. Informacja
mini-stra Macierewicza nie może zaszkodzić interesom państwa polskiego,
ponieważ w opinii społecz-ności międzynarodowej na szacunek zasługują tylko
te państwa i narody, które podejmują wysiłek oczyszczenia swego aparatu
politycznego i urzędniczego z ludzi niegodnych. Informacja przedsta-wiona
przez ministra Macierewicza nie jest też dla zagranicy żadną sensacją.
Polska „okrągłego stołu” była państwem nie suwerennym i dlatego jego zasoby
były rozkradane przez postkomunistów, często działających w zmowie z
zagranicznymi aferzystami. Podjęta obecnie naprawa państwa zagraża interesom
zakorzenionych w Polsce układów. To właśnie takie środowiska polityczne,
biznesowe i ideologiczne używają polskich liderów postkomunistycznych
i „okrągłostołowych” do straszenia społeczeństwa rzekomymi stratami z powodu
ujawniania i ograniczania wpływów dawnej sowieckiej agentury. Jest rzeczą
charakterystyczną, że największe polskie ośrodki medialne nie podjęły żadnej
próby merytorycznej analizy wypowiedzi ministra Macierewicza i z góry
okrzyknęły jego informacje, jako nieprawdziwe.
Polska opinia publiczna ma prawo do poznania prawdy w całym jej dramatyzmie i
dlatego uważamy, że minister Macierewicz dokonał czynu patriotycznego,
mającego na celu dobro państwa i narodu polskiego. Ci sami ludzie, którzy w
roku 1992 obalali rząd Jana Olszewskiego za próbę ograniczenia wpływów
posowieckiej agentury, dzisiaj znowu atakują ministra, który chce realizować
te same cele. Nagonka medialna skierowana przeciwko ministrowi Antoniemu
Macierewiczowi jest w istocie próbą powstrzymania lustracji i trwającego od
miesiąca procesu likwidacji WSI i two-rzenia zupełnie nowych służb
specjalnych Wojska Polskiego Polski niepodległej.
Apelujemy Panie Premierze, żeby nie uległ Pan nagonce na ministra
Macierewicza i wytrwał w woli uzdrowienia państwa. Jesteśmy przekonani, że w
tej sprawie może Pan Premier liczyć na poparcie społeczeństwa.
Gdańsk, dnia 26 sierpnia 2006 roku.
Andrzej Gwiazda
Anna Walentynowicz
Joanna Duda-Gwiazda
Krzysztof Wyszkowski