eva15 11.09.06, 18:10 Co za język! Widać stara dobra szkoła.... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
18261826www Zwierzeta w leningrad.ZOO karmiono ludzkim miesem 11.09.06, 18:26 Pisal o tym wielki pisarz i patriota rosyjski Solzenicyn w" Archipelagu gulag" Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: Zwierzeta w leningrad.ZOO karmiono ludzkim mi 11.09.06, 19:53 on napisal wiele bzdur Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek_ksiazka to NIE jest zwykły język, eva... 11.09.06, 22:00 Oto w całej "krasie" meta-język. Ja czerwieniłem się czytając to coś, co zostało napisane przez red. Wacława. Nie chodzi o złowieszcze zmitologizowanie postaci. Nie chodzi o dziennikarską fuszerkę. Chodzi o coś więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
eska100 Tępił śmieci ruskie jak dobry Polak! 12.09.06, 10:16 Przydałoby się jeszcze jednego tam podrzucić! Ale dziś skutecznie zastępują go skrobanki i HIV! Dzierżyński Polski nie skrzywdził przypadkiem a Rosję skrzywidził celowo! Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Re: to NIE jest zwykły język, eva... 12.09.06, 13:55 rozumiem, iz pacan_dziela_lenina czerwienil sie ze zlosci, iz ktos smie kalac pamiec idola... Odpowiedz Link Zgłoś
ojciec_rereredaktor +++++ Dziś w redakcji też złożyliśmy kwiaty +++++ 13.09.06, 09:19 Bo feliks wielkim człowiekiem był! Odpowiedz Link Zgłoś
wasylzly Poczet wybitnych Polakow 11.09.06, 20:57 no coz, autor dojrzewa politycznie jak stare wino, dziekuej za rzypoinienie rocznicy, wpisze do kalendarza, jakby nie wacek, umkla by taka rocznica. Na GW coraz weselej, a to rocznica Mao, a to zgon Hupki, lektura jest jaknajbardziej na czasie i pozadana. Wybitne jednostki, jaby nie patrzec ida w zapomnienie, najczesciej potepione przez historie zwyciezcow,oficjalnie jako wielc przestepcy, barbazyncy, nie warci spluniecia na grob. Wspomian ich sie po to tylko, zeby wzbudzic kolektywna odraze, wtret, potepineie, no bo jak swiat mogl pozwolic pod bokiem dymokracji, na istnienie takich mutantow. Z odraza rowna mordom w Iraku i Afganistanie, Dafurze i Libanie, nalezy czytac takie teksty i wlascieiw takie jest ich polityczny oddzwiek i przeslanie. Kula w leb, z przodu z tylu, Lubianka, NKWD, KGB maja jaknajbardziej swoie odowiedniki i dzsiaj, oprawcy sa rowniez nietyklani jak ci i wtedy, praktycznie nihil novi, to samo caly czas i wszedzie, zmieniaja sie tylko nazwiska, czasami narodowosci. Nuda wieje na swiecie, prze to krecace sie w kwadraturze kolo, dzis zamiast kuli w laeb, dostaje sie w leb teczka lustacyjna, zamiast zsylki na syberie, zsylka w niebyt finasowy i ludzki. Mozna dyskutowac o huanistycznych metodach walki gurtycha, czy innych faszystow w Polsce, walka polityczna i walka klas trwa, wszystkie srodki sa dozwolone, jak wtedy, tak i zawsze. Co ma Polska do zawdzieczenia, oprocz tego ze byl Polakiem, Dzierzynski dal Polakom wzory, archetypy polskie, ktore nigdy nie gina, KPP, PPR,PZPR,SLD i inne jedynie sluszne wzorce mentalnosci i sposoby wspozycia. Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek_ksiazka może miliony? na pewno, ale nie w tym miejscu! 11.09.06, 21:51 "Dziś nie da się już policzyć, ilu Moskali zgładził. Na pewno setki tysięcy, może miliony." Może... Inni gorliwcy www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2006090906 "John Stockwell (z CIA), wyliczył, że w wyniku tajnych działań jego firmy tylko w latach 70. i 80. w krajach tzw. Trzeciego Świata zginęło ok. 6 mln ludzi." Odpowiedz Link Zgłoś
eska100 Dzierżyński = Polski Wallenrod! 12.09.06, 10:36 Nikt nie udowodni że było inaczej! Dzierżyński = Polski Wallenrod! Wallenrod miał satysfakcję z zabijania niemców i nie miał żadnych wyrzutów. Zabił się z tęsknoty za ukochaną którą poświęcił dla Ojczyzny Litwy! Ale zabijanie niemieckich bandytów przychodziło mu łatwo! Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Urodziny Dzierżyńskiego 12.09.06, 00:04 Mnie martwi fakt - ze "czlowiek" piszacy tekst az prysczy zadowoleniem z tego, ze mordowali rosjan, prawoslawnych, a katolikow polskich - to nie. Radosc w tak zdumewajace paskudnym tekscze tylko prowokuje do "przyjazni". Mysle ze nekedy mnie unie sie i znajde faceta w Moskwe i dam mu w pysk. Moze zmadrzeje. PS Ja nie znam nikogo z otoczenia, kto lubil by dzierzynskiego, lenina czy innych zydow-rewolucjonistow. Gardzimy imi. A tu facet pyskuje. Az smiec sie chce. I niekedy cos robic. Bo jak komuchy jescze gadaja cos o nim, czy o swoich idealach - to nie znaczy ze wszystcy obywateli Rosji imi sa. Ale co pisac. Zal czasu. Choroba co wiekszosc ma - nieuleczalna. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Denis - podumaj!!! 12.09.06, 00:34 kacap_z_moskwy napisał: > Mnie martwi fakt - ze "czlowiek" piszacy tekst az prysczy zadowoleniem z go, > ze mordowali rosjan, prawoslawnych, a katolikow polskich - to nie Nie takie to proste... Nie bądź naiwny, skoro jesteś z reguły inteligentny. Radziwinowicz próbuje być wielkim szutnikiem, on myśli, że ma w ręku nasze dwa narody i gra nimi -jego zdaniem inteligentnie- przeciw sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: Denis - podumaj!!! 12.09.06, 01:08 Ja dumaju i nie wizu smysla. Nie widze sensu w tym tekscie. A mnie wkurza. Bo klamstwo to jedno. Obrzydliwe teksty o Beslanie (wtedy myslalem ze maja cos w glowie nie tak). Ale tu jusz pisza "prawde matke" prosto do czytelnika. Poprostu tytul nieodpowiedni. Trzeba bylo - Szkoda ze nie zyl jescze 11 lat! (do 37 roku), albo - Nasz bochater!, albo - Mordowal moskali - chronil polakow!, albo - za katolika - 100 prawoslawnych! Naprawde nie rozumiem czlowieka. Chce byc taki powazny - a staje sie nawet nie zerem, a jakims pol zerem. Chyba cenzor mnie skasuje - ale swinia jest. Jaka tam manipulacja!? Pokazal swoja prawdziwa twarz (czy co tam ma). Moge napisac polska? Mysle ze jednak nie. I przepraszam za moi zly mysli. Ale nerwow nekedy jusz nie mam takie bredne czytac. Bo jak by zabijal polakow, a "moskali" ocalal - bylo by mi wstyd ze jako "moskal" zostaje, a polakm kolo mnie leci pod ziemie. Tylko przez to ze mam krzyz prawoslawny, czy na pamiec opowim - "Отче наш" Tak samo, jak normalnemu czlowekowi wstyd za siebe, kiedy romow czy zydow zabijano tylko za to ze byli romami czy zydami. A inni mieli sczescie. Poprostu bym staral sie raz kolejny nie pisac o tym. A tu az radosc z faceta sie leje. Zato klamac o tym, ze nie pokazali niemecki cmentarz wolgogradski w mediach - to fajnie. Ja osobiscze pomogam co roku, jusz kilka lat, sprzatac cmentarz wojskowy niemecki pod miasteczkem Waldaj. Mejscowi, a w malych miasteczkach pamiec o wojnie jest bardzo ostra, tez. I weterani, i ich krewni dawno wybaczyli tym staruszkam, czy ich krewnym ktore przyjezzaja na nie. I razem wszystkim nie chce sie wspominac wojny. Bo to paskudstwo, smierc i g..no. I nikt sie nie sczyczisie tym, ze ktos tam z nich zabijal zydow czy romow, a innym zostawial kilka dni zycia. Bo to wstyd. A tu wacet jest zadowolony. Co mu powiedzec, zeby pomyslal? Ma dume z rodaka. Swietuje smierc. "Fajny" czlowiek. Polacy maja "swietnych" dzienikarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
adam.2x Kacapie_sznowny_z_moskwy poluzuj 12.09.06, 04:24 Mysle ze niepotrzebnie unosisz sie honorem. Sadze ze jest to spowodowane pewna roznica kulturowa pomiedzy Twoim tradycyjnym swiatem a jezykiem, stylem pisania i argumentacji oraz otwartoscia jaka posluguja sie zwlaszcza ludzie mlodzi we wspolczesnej Europie i Ameryce. Rosja jest inna i wiem to z pierwszej reki (a raczej ust) Rosjan ktorzy co jakis czas odwiedzaja swoj stary kraj i wracaja wysoce zdegustowani tym co tam widza. Autor tego artykulu podaje tylko fakty i moze anegdoty ale nie sadze ze sam to wymyslil. Patrzy z dystansem na czasy ktore mozna na pewno okreslic jako tragedia i rowniez jako tragikomedia w niektorych miejscach. Dla mnie jest to dobrze napisany artykul pokazujacy paranoiczne wprost sprzecznosci tamtych czasow. Ja widze tu raczej taki bardzo, bardzo czarny humor. Nie obrazaj sie, autor nic negatywnego o Rosji nie mowi. Na poczatku zaznaczyl ze nikt z zapytanych nie pamietal ze 11 sierpnia to rocznica urodzin Dierzynskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
eska100 Tępił ruskich mongołów jak dobry Polak! 12.09.06, 10:23 Przydałoby się jeszcze jednego tam podrzucić! Ale dziś skutecznie zastępują go skrobanki i HIV! Dzierżyński Polski nie skrzywdził przypadkiem a Rosję skrzywidził celowo! Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Denis - podumaj!!! 12.09.06, 11:36 do kacapa z moskwy. nie wiem co cie w tym felietonie uraziło. niepoważnie o rzeczach poważnych. Ale obrazy Rosjan nie zauważyłem. Odpowiedz Link Zgłoś
eska100 I to właściwy towar eksportowy z polski do rosji! 12.09.06, 18:14 I to właściwy towar eksportowy z polski do rosji! Bydłu trzeba rzeźnika! Odpowiedz Link Zgłoś
heraldek A GW tak czesto zapomina o urodzinach Hitlera... 12.09.06, 00:31 ..... (20 kwiecien), ktory wielu Zydom umozliwil szybka podroz na lono Abrahama... Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: Urodziny Dzierżyńskiego 12.09.06, 03:47 ironi, kpiny, sarkazmu nie czujesz ? Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 Pan Wacław "Kloaczny" 12.09.06, 12:17 Redaktor Radziwinowicz ma problem z językiem (a Wyborcza z redaktorem prowadzącym). Jak można pisać o uśmiercaniu "Moskali" przez bolszedwickich zbirów- to nie tylko Dzierżyński mordował ludzi, zeby nie wspomnieć o Trockim. To przecież tak jakby jakiś "żartowniś" napisał- a w Oświęcimu uśmiercali "żydków". Niby tak samo, a nie tak samo. Odpowiedz Link Zgłoś
naf-naf Re: Pan Wacław "Kloaczny" 12.09.06, 21:40 Ledwie nie zemdlalem ze wstretu.Jakies urojenia zboczenca. Moje gratulacje wszp.Redaktorowi z okazji zdobycia kolejnego szczyru patologicznej podlosci. Odpowiedz Link Zgłoś
beztlumika rewelacja 13.09.06, 11:26 pajacu - poczytaj Mickiewicza - jak przed maturą ci się nie udało. tekst doskonały - w epoce polityki historycznej, fobii antyrosyjskiej i antypolskiej oraz wynoszenia na pomniki i święta ludzi i dat, które dla naszych narodów są dwuznaczne - paradoksalny felieton, z postulatem by Wielkiego Feliksa uznać za wzorowego Polaka-Katolika i bojownika o polskie interesy - to doskonałe krzywe zwierciadło dla naszych pomylonych fobii - no tak, tylko kto tu jeszcze rozumie, że istnieją na świecie felietony i felietoniści - wszak wszystko musi być dla matołków jasne i proste. Dla matołków w Polsce i w Rosji oczywiście. PS. Kisiel miałby dziś problem - za duża tam było humoru. Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 pajacu! 13.09.06, 17:03 Gdzie Ty tu widzisz Mickiewicza w tym tekście? Tylko człowiek "kloaczny" może pisać o "zgładzeniu Moskali". To jest to jedno zdanie, którego tam nie powinno być. Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Re: pajacu! 13.09.06, 18:14 herr7 napisał: > Gdzie Ty tu widzisz Mickiewicza w tym tekście? Tylko człowiek "kloaczny" może > pisać o "zgładzeniu Moskali". To jest to jedno zdanie, którego tam nie powinno > być. rozumiem, iz za to "czlowiek" niekloaczny, czyli herr7 moze pisac o "polaczkach", "idiotach amerykanach" itd... Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 mylisz się skipper 13.09.06, 18:28 Nigdy nie pisuję o "polaczkach" czy "idiotach amerykanach". Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Re: mylisz się skipper 13.09.06, 18:36 herr7 napisał: > Nigdy nie pisuję o "polaczkach" czy "idiotach amerykanach". nastepny "madry" nieogarniajacy rozumkiem wyszukiwarki... zupelnie jak l-evcia... forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=35426280&a=35508007 • "polaczek" się odezwał Przeczytaj komentowany artykuł » herr7 23.01.06, 23:01 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=40652940&a=40654115 • bredzisz jak zwykle Przeczytaj komentowany artykuł » herr7 22.04.06, 09:50 + odpowiedz a poza tym to Ty kto jesteś? Może polaczek? o USA: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=46888979&a=46903843 • co zrobić, gdy najsilniejszym państwem świata ... Przeczytaj komentowany artykuł » herr7 14.08.06, 22:37 + odpowiedz rządzą idioci i kanalie? itd.... Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 i co Ty zrozumiałeś z tego skipper? 13.09.06, 18:58 Przeczytaj dokładnie co piszę! Być może zrozumiesz, że jest to przede wszystkim dezaprobata dla używania podobnych określeń w stosunku do innych narodów, a także naszego - stąd cudzysłów. A że Ameryką rządzą idioci to jeszcze nie oznacza że jest to naród idiotów. Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Re: i co Ty zrozumiałeś z tego skipper? 13.09.06, 19:44 herr7 napisał: > Przeczytaj dokładnie co piszę! Być może zrozumiesz, że jest to przede wszystkim > dezaprobata dla używania podobnych określeń w stosunku do innych narodów, a > także naszego - stąd cudzysłów gdyby byla to prawda, nie uzywalbys w ogole tego okreslenia... jakos nie widze np. tutaj zadnej dezaprobaty: • ruskie sobie same wysadziły gazociąg Przeczytaj komentowany artykuł » herr7 23.01.06, 09:08 + odpowiedz a "polaczki" w to wierzą, Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Re: Urodziny Dzierżyńskiego 12.09.06, 13:58 hahahahaha jak widac artykul o dzierzynskim od razu podgrzewa krew u dosc okreslonej grupki "aktywistow" z tego forum... coz... stara milosc nie rdzewieje... Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Re: Skipper, lecz się na nogi bo na głowę za późn 12.09.06, 22:32 rozumiem, ze na jakikolwiek inny argument rozumek masz zbyt maly... Odpowiedz Link Zgłoś
marcowsky Re: Dzierzynski to taki nasz Konrad Walenrod :D 13.09.06, 10:09 Moze on i byl Wallenrodem ale gdyby dostal sie pod wladanie polskich wladz to czekalaby na niego SZUBIENICA za zadrade i pomoc obcym wojskom w najezdzie na Polske(udzial w Tymczasowym Komitecie Rewolucyjnym Polskim w czasie wojny z Rosja w 1920). Odpowiedz Link Zgłoś
count_grabovsky tak wiec 911byl holdem dla fachowca od terroru 13.09.06, 10:19 wyczuwam przewrotna reke Mossadu ;( Odpowiedz Link Zgłoś
herkuleska no to 13.09.06, 11:27 wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.. 100 lat niech nam zyje:) Odpowiedz Link Zgłoś
dziecko.wolynia Nie tylko zelazny Felix dobrze zasluzyl sie Polsce 13.09.06, 16:54 Prosze nie zapominac o tym malym wzrostem szlachcicu z Ziemi Minskiej co nazywal sie Stanislaw Kossior. Jako szef partii ukrainskich komunistow wygniotl glodem dobre pare milionow rezunow.Gdzie bylibysmy dzisiaj gdyby Stepan Bandera byl w stanie wystawic 3 milionowa armie? Na szczescie Stasiek Kossior czuwal, szkoda ze go stalinowcy tak hadko poslali wachac trawke z kulka w glowie. Zasluzyl sobie na piekny pomnik dzis nad rzeka Sanem. Dlaczego tam wlasnie? Dlatego, ze nie beda juz tam nucic sobie rezuni przy ostrzeniu siekier: I pamietaj Lasze, ze co po San to nasze! Odpowiedz Link Zgłoś
eryk2 Re: Nie tylko zelazny Felix dobrze zasluzyl sie P 14.09.06, 00:23 dziecko.wolynia napisała: > Prosze nie zapominac o tym malym wzrostem szlachcicu > z Ziemi Minskiej co nazywal sie Stanislaw Kossior. > Jako szef partii ukrainskich komunistow wygniotl glodem > dobre pare milionow rezunow.Gdzie bylibysmy dzisiaj gdyby > Stepan Bandera byl w stanie wystawic 3 milionowa armie? > Na szczescie Stasiek Kossior czuwal, szkoda ze go stalinowcy > tak hadko poslali wachac trawke z kulka w glowie. Zasluzyl sobie > na piekny pomnik dzis nad rzeka Sanem. Dlaczego tam wlasnie? > Dlatego, ze nie beda juz tam nucic sobie rezuni przy ostrzeniu siekier: > I pamietaj Lasze, ze co po San to nasze! Masz dziwne poczucie humoru... Takie... rezuńskie... Odpowiedz Link Zgłoś