Dodaj do ulubionych

Media Markt grozi związkowcom z "S"

19.09.06, 21:50
Temu dyrektorowi warto by chyba było przypomnieć jak w carskiej Rosji
skończyła się walka z "przywilejami" pracowniczymi.
Zdenerwowałem się. Prawo do związków zawodowych jest podstawowym prawem
pracowników, a pan dyrektor powinien nauczyć się współpracować. Chociaż wiem
co go boli - jak związki zażądają należnych podwyżek, to będzie musiał
obniżyć swoje zarobki.

PiSuary do toalet!

zapiskizoblezonegomiasta.blox.pl
Obserwuj wątek
    • marklips Re:Media Markt sie osmiesza.Co na to Berlin..... 19.09.06, 22:00
      Dyrektor tej filii bedzie napewno zwolniony,
      bowiem zrobil anty -reklame dla tej Firmy.
      Straty niesamowite.....
      Juz czytam:podwyzka wody dla pracownikow
      Media Markt W Europie.
      Woda pitna w Media Markt dla pracownikow
      reglementowana.Musza pic z kranu,w toaletach itd.

      Wkrotce nikt nie kupi produktow,
      wkrotce Firma za sadystyczne posuniecia
      traci klientow,czyli oglasza Konkurs.

      Zwiazki sa tez w Berlinie i dla innych Firm
      tez w L.A i Chicago...
      To tak na marginesie,aby byc neutralnym.
      Prasa polska jest tlumaczona na jezyki
      a jego zwierznik juz wie o tysiacach Euros strat,
      dla Firmy po takim posunieciu.
      Tak bylo z Wal Mart.Musieli zamknac Firme w Niemczech.

      Wyobrazcie sobie jakie pensje sa w Media Markt,
      w Berlinie,80 km do Odry...a jakie niewolnicze
      w Polsce.
      To nie Partie w Polsce rzadza tylko Firmy i Banki
      a marionetkowe reakcje Politykow nawet przy wizytach
      w USA nieczego nie zmienia.
      • intel-e-gent Re:Media Markt sie osmiesza.Co na to Berlin..... 19.09.06, 22:04
        Niestety wątpię, by go zwolnili. Nie sądzę, by cokolwiek działo się bez wiedzy
        centrali. Jeśli się mylę - to dobrze.

        PiSuary do toalet!

        zapiskizoblezonegomiasta.blox.pl
        • kloss12 Re:Media Markt sie osmiesza.Co na to Berlin..... 20.09.06, 22:08
          Gdzie były te wszystkie "wypachnione " dyrektory, rozpuszczone kolosalnymi,
          niemieckimi pieniedzmi kiedy stoczniowcy z GDAŃSKA walczyli o tzw "kapitalizm"?
          Przypomina sie stary dowcip w nowej wersji " stare idzie- nowe
          jedzie".Oszczedzanie na głodowych pensjach pracowników i robienie im kuku
          podnosząc ceny herbaty to nawet Grzegorz Halama robiacy za hodowce drobiu by nie
          wymyslił.
          Berlin nie zna polskiego bo nie musi .
    • niktszczegolny Re: Media Markt grozi związkowcom z "S" 19.09.06, 22:07
      Ja nie kupuję w Marketach i póki co nie zamierzam.
      • intel-e-gent Re: Media Markt grozi związkowcom z "S" 19.09.06, 22:11
        Ja też nie :) Przynajmniej nie zawsze, gdyż czasami się po prostu nie da
        inaczej... :(


        PiSuary do toalet!

        zapiskizoblezonegomiasta.blox.pl
      • maly_rowerek Re: Media Markt grozi związkowcom z "S" 20.09.06, 01:24
        niktszczegolny napisał:

        > Ja nie kupuję w Marketach i póki co nie zamierzam.

        Ja rowniez nie kupuje w marketach, poniewaz obsluga czesto olewa klienta, a
        jesli juz ktorys sie przyplacze z laski swojej, to jest dyletantem.
        Obsluga jest B E Z N A D Z I E J N A
        Poza tym lubie miec kontakt ze sprzedawca, najlepiej kompetentnym. Poki co, mam
        takich tam, gdzie musze kupowac inetersujace mnie towary i produtky.
    • bartekbdg Re: Media Markt grozi związkowcom z "S" 19.09.06, 22:58
      Jako pracownik MM jestem genralnie zszokowany, Gdańsk uchodził za jeden z
      lepszych marketów i pod względem zarobków i atmosfery pracy.
      Bezwzględnie dyrektor zasłużył na banicję, bardzo chciałbym aby nagrania z
      dyktafonu były opublikowane tu prośba do pracowników GW.
      Andrzeju ja szeregowy pracownik MM z kujawsko pomorskiego jestem z Tobą.
      Teraz wiem że angażowanie się w pracę nie ma większego sensu, firma może i
      kiedyś zdobyła nagrodę inwestora w kapitał ludzki, ale chyba kazdy następny
      market 26, 27 kolejny Saturn itd. rodzi z holdingu sieć pt. Biedronka....istny
      wyścig szczurów
      ...Szkoda
      • von_rosen Re: Media Markt grozi związkowcom z "S" 19.09.06, 23:09
        Nie chce mi się wierzyć - pamiętam Grzegorza z czasów Częstochowy. Był to jeden
        z mądrzejszych dyrektorów. A na pewno jeden z najbardziej kulturalnych. Ale
        czasy się zmieniają, a my wraz z nimi.

        Nie wypowiem się w kwestii treści artykułu - jest ona jednoznaczna.

        Jak widać - tempora mutate mores.

        To tyle.



        • cmietek Re: Media Markt grozi związkowcom z "S" 19.09.06, 23:12
          olewam MM po reklamie ze złodziejami polskimi
          • jahhar Re: Media Markt grozi związkowcom z "S" 19.09.06, 23:47
            Najlepszy dyrektor MM to Tomasz R aka Roki:) Bydgoszcz wcześniej Opole:)
            Nie oddamy go...miły, uśmiechnięty, rzeczowy...swoją drogą ciekawe jak on
            zareagował by na związki zawodowe:) podnósł by cenę kawy z 0,70 na zeta
            czterdziści:):):)....wracając do Gdańska...hmm MM ma problem
    • djurban Re: Media Markt grozi związkowcom z "S" 20.09.06, 01:24
      najsmutniejsze jest to ze przy MM sprawa jest glosna, a UPC i inne jak wynika z
      tego artykulu sobie ze zwiazkami poradzilo.

      nie wiem na ile zwiazki faktycznie byly w MM potrzebne, ale zachowanie dyrektora
      jest absolutnie skandaliczne, szokujace i nie do zaakceptowania. powinna sie tym
      zainteresowac prokuratura, przeciez to jest atakowanie pracownikow za
      wykorzystanie ich podstawowego prawa polaczone z szantazem w stylu zaplacicie za
      korzystanie ze swoich praw.

      argumentacja ze zwiazek nie jest potrzebny w firmie ktora nie lamie praw
      pracownikow a jeszcze do nich doplaca, jest argumentem debilnym, przeciez nie po
      to firma doplaca do napojow zeby pracownicy nie korzystali ze swoich praw. co to
      wogole za filozofia i gdzie to moze dalej zajsc? herbata bedzie 50% tansza ale
      nie ma urlopow macierzynskich?

      a co do MM, kupuje we wroclawskim czasami, nie spotkalem sie z zadnymi sygnalami
      zeby tam bylo cos nie tak, wlasciwie jedyne co tam jest nie tak to fakt, ze
      przez 5h nie mozna doczekac sie odebrania telefonu w dziale obslugi klienta.
      • djurban Re: Media Markt grozi związkowcom z "S" 20.09.06, 01:28
        swoja droga, zeby atakowac zwiazek zawodowy w *Gdansku* to trzeba naprawde nie
        umiec wyciagac wnioskow z historii
    • bucniebuc Sprzedaje badziewie 20.09.06, 01:44
      Nie dla idiotów.
      Obróćmy w perzynę Media Markt. Nie będzie nIEMIEC pluł nam w twarz!
    • axxx5 Re: Media Markt grozi związkowcom z "S" 20.09.06, 20:46
      Gdańsk to nie wyjątek. Poznan to tez piekny przypadek. Pensje jak w RPA za
      aparthaidu ,pracownik zarabia ok 900 zł na reke , kierownik ok 1700 zł a Dyrektor
      zgłodniałym pracownikom proponuje tylko darmową wodkę na Boże Narodzenie i tym
      podobne okazje a sam jeżdzi samochodem za 300 tysiecy.
      Ci którzy u nas nie kupują ze wzgledu na reklame "polskich złodziei" moga sie
      tylko cieszyc. Nie tylko poznanski Media markt to tzw "second hends"- setki
      produktów w działach softwer, muzyka /film przechodzi przez dziesiątki rąk
      pracowników poprzez wypozyczenia.
      jesli kupiłes kiedys opalcowana lub porysowaną grę lub film to ślady uzywania
      w media markt.
      Gdybym ja miał wypozyczalnię musiałbym kupic film 3 razy droższy z prawami do
      wypozyczenia, ale taki moloch ma gdzieś prawo, kto mu podskoczy.

      • wladcamuch2 Re: Media Markt grozi związkowcom z "S" 20.09.06, 21:55
        Zgadzam się w 100%.
        Wiekszość "dyrektorów" polskich oddz. Media Markt, w Niemczech pracowała by na
        zmywaku (nie obrażając tych którzy uczciwie "na zmywaku "pracują).
        Pozdrawiam i NIECH ŻYJE SOLIDARNOŚC!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka