Dodaj do ulubionych

"Seksafera": konfrontacje Anety Krawczyk z dwom...

    • czyzyk33 Katolockie bydle gwałci kobietę.. 28.12.06, 13:36
      Newsweek. 01/07, strona 36
      Seksafera w SAMOOBRONIE
      Na samo jego wspomnienie prostytutki dostają gęsiej skórki. To najbardziej
      znienawidzony klient warszawskich agencji towarzyskich. Andrzej Lepper.
      Wicepremier.( Violetta Ozminkowski , współpraca Edyta Żemła (poczytaj na
      stronie tygodnika…Taki premier ..taki wicepremr…
    • chwd.pis4 To nie oznacza, że jesteś od niej lepszy 28.12.06, 13:37
      To,ze masz swobodny dostęp do net-u i możesz wyrażać swoją opinię nie oznacza,
      że jesteś lepszy od tej pani. A tak nawiasem nie masz żadnuch podstaw do swoich
      przypuszczeń.
      • palestrina2005 Re: To nie oznacza, że jesteś od niej lepszy 28.12.06, 15:32
        To nie przypuszczenia tylko logiczne rozumowanie.

        Jeśli mówi prawdę jest prostytutka i łapowkarą - dała korzyści seksualne za
        korzyść w postaci zatrudnienia - samo to przyznała - to nie przypuszczenie.

        A jeśli kłamie - to jest po prostu kłamcą... i to przed prokuratura...

        Więc niezależnie czy Aneta kłamie czy nie są dwa wyjścia - to nie
        przypuszczenia to logika
        • helmut.berlin Re: To nie oznacza, że jesteś od niej lepszy 28.12.06, 15:45
          > Więc niezależnie czy Aneta kłamie czy nie są dwa wyjścia - to nie
          > przypuszczenia to logika

          To nie logika, powtarzasz w kolko to samo od tygodni. Wiesz co oznacza F22.9?
    • maxman01 GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukowe 28.12.06, 13:48
      GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukowe podawane w sosie pozornego
      zatroskania demoralizacja. Problem w tym ze ciemnota to lubi i czyta z
      wypiekami. Poziomem gazeta ta w niczym nie ustepuje dzis najgorszym brukowcom
      typu Bild-Zeitung, gdzie sex wymieszany jest z klamliwymi czesto wyssanymi z
      palca sensacjami typu - "nasz anonimowy informator dowiedzial sie" - DNO!!!
      • czyzyk33 Re: GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukow 28.12.06, 14:05
        Gdy pismaki atakowały SLD..to było super. komuna do gazu..Jakubowska do
        celi..gdy PRAWO DOTYKA PiS ..to cisza ..
        Newsweek. 01/07, strona 36
        Seksafera w SAMOOBRONIE
        Na samo jego wspomnienie prostytutki dostają gęsiej skórki. To najbardziej
        znienawidzony klient warszawskich agencji towarzyskich. Andrzej Lepper.
        Wicepremier.( Violetta Ozminkowski , współpraca Edyta Żemła (poczytaj na
        stronie tygodnika…Taki premier ..taki wicepremr…

        (Dziennik, 28.12.06)
        Jarosław Kaczyński: Śpię z kotem
        Może obrazić się na premiera, ugryźć go w rękę, a nawet ostrzyć na nim pazury.
        A co na to premier? Pozwala mu jeszcze spać we własnym łóżku! Kto ma tak
        wyjątkowe względy u Jarosława Kaczyńskiego? Kot Alik - zdradza "Fakt".
        Przyjaźń premiera Jarosława Kaczyńskiego i Alika jest bolesna, bo kot ma ostre
        pazury. Alik z lubością wbija je w premierowskie łydki. Jego pan się jednak nie
        denerwuje. Wie, że w ten sposób kot demonstruje swą miłość.
        Ale pozaciągane spodnie to niejedyny owoc kociej namiętności. "Cały czas mam
        ręce podrapane i pogryzione, w bliznach" - pokazuje swe dłonie premier. "Gdy
        wracam do domu, to Alik z radości tupie, potem biega i cap mnie zębami za rękę
        tak mocno" - zwierza się Jarosław Kaczyński.
        Ostatnio jednak Alik był jakiś nieswój. "Źle zareagował na przeprowadzkę do
        rządowej willi przy ul. Parkowej" - opowiada Kaczyński. By poprawić kociakowi
        humor, pozwolił mu spać w premierowskim łóżku. "Wcale mi nie przeszkadza.
        Rozkłada się w nogach i spokojnie leży przez całą noc" - wyznaje premier i
        głaszcze zadowolonego Alika.( (Dziennik, 28.12.06)
        • kanabi A znacie taki kawał?;) 28.12.06, 14:08
          Lyzwa pyta sie Andrzeja:
          - Te a probowales kiedys posunac Anete w druga dziure?
          Lepper:
          - no co ty stary, zeby dzieci byly??:P
      • popelina2005 maxman01.. boli?..bo jesteś taki sam, jak ci z SO 28.12.06, 14:31
        tak samo traktujesz ,zboku,kobiety...
      • romano33 Re: GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukow 28.12.06, 14:46
        maxman01 napisał:

        > GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukowe podawane w sosie pozornego
        > zatroskania demoralizacja. Problem w tym ze ciemnota to lubi i czyta z
        > wypiekami. Poziomem gazeta ta w niczym nie ustepuje dzis najgorszym brukowcom
        > typu Bild-Zeitung, gdzie sex wymieszany jest z klamliwymi czesto wyssanymi z
        > palca sensacjami typu - "nasz anonimowy informator dowiedzial sie" - DNO!!!

        Moi znajomi twierdzą, że to jest obrzydliwe ze strony niby powaznej gazety prać
        brudy w tego typu sprawach i to przez 3 tygodnie. Jakby tego było mało uważają,
        że media wydały wyrok na Łyżwinskim i Lepperze zanim zapadł wyrok w Sądzie. To
        się nazywa lincz medialny.

        Ja natomiast uważam po przeanalizowaniu, że Aneta K po prostu mści się na SO. W
        reportarzach w TV gdzie pokazywali Anetę K w towarzystwie Leppera czy
        Łyżwinskiego nie widziałem aby była zastraszana, molestowana, brzydziła się nimi
        czy coś w tym stylu a wręcz odwrotnie. Była zadowolona i szczęśliwa. Czy taka
        kobieta może być molestowana lub gwałcona ? Zwłaszcza, że gdyby była to prawda,
        że spała z nimi to czy sama tego nie chciała aby podlizywać się przed nimi i
        jakies powazne etaty z tego dostać ? Wykorzystac polityków i pozniej ich
        zniszczyć tylko dlatego, że zabrakło jej 133 głosów aby zostać radną ?
        • helmut.berlin Re: GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukow 28.12.06, 14:51
          > Moi znajomi twierdzą, że to jest obrzydliwe ze strony niby powaznej gazety prać
          > brudy w tego typu sprawach i to przez 3 tygodnie.

          Byles na jakims nowym kursie szkoleniowym?
          • romano33 Re: GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukow 28.12.06, 15:15
            elmut.berlin napisał:

            > Byles na jakims nowym kursie szkoleniowym?

            Jesteś uzależniony od komputera ? Bo nic innego nie robisz tylko zyjesz w
            wirtualnej rzeczywistosci.
            • helmut.berlin Re: GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukow 28.12.06, 15:35
              > Jesteś uzależniony od komputera ? Bo nic innego nie robisz tylko zyjesz w
              > wirtualnej rzeczywistosci.

              W przeciwienstwie do ciebie pracuje sobie spokojnie, nawet w tej chwili. Poza
              tym lubie laczyc prace z rozrywka...
              • romano33 Re: GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukow 28.12.06, 15:52
                helmut.berlin napisał:

                > W przeciwienstwie do ciebie pracuje sobie spokojnie, nawet w tej chwili. Poza
                > tym lubie laczyc prace z rozrywka...

                Pisanie bzdur na forum to praca ? Jeszcze takiej pracy nie ma ;)
                • helmut.berlin Re: GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukow 28.12.06, 15:56
                  A czy ja mowilem, ze pisanie na forum to moja praca? Za szybko wyciagasz (zle)
                  wnioski. Jak ci sie moje pisanie nie podoba to nie czytaj. Dla mnie ty napewno
                  nie jestes tym dyskutantem, z ktorym chcialbym dyskutowac.
                  • romano33 Re: GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukow 28.12.06, 16:29
                    helmut.berlin napisał:

                    > A czy ja mowilem, ze pisanie na forum to moja praca? Za szybko wyciagasz (zle)
                    > wnioski. Jak ci sie moje pisanie nie podoba to nie czytaj. Dla mnie ty napewno
                    > nie jestes tym dyskutantem, z ktorym chcialbym dyskutowac.

                    To po co ripostujesz za każdym razem ? POłowa Twoich postów na tym forum jest Twoja.
                    • helmut.berlin Re: GW robi z siebie posmiewisko! Sensacje brukow 28.12.06, 16:59
                      > To po co ripostujesz za każdym razem ? POłowa Twoich postów na tym forum jest T
                      > woja.

                      Nie zauwazylem azebym tobie gdzies "ripostowal"
        • popelina2005 romano33..twoi znajomi, to Rydzyk i jego sekta ? 28.12.06, 14:59
          no tak, złdziej i oszust Rydzyk to autorytet!
          • romano33 Re: romano33..twoi znajomi, to Rydzyk i jego sekt 28.12.06, 15:12
            popelina2005 napisał:

            > no tak, złdziej i oszust Rydzyk to autorytet!

            Widze, że jesteś fanem Radia Maryja. Polska to nie tylko GW i Radio Maryja ;).
    • wyszydzacz Re: "Seksafera": konfrontacje Anety Krawczyk z dw 28.12.06, 14:08
      Jakos tak brakuje mi w Waszych postach, tych pierwszych, "cosik" o
      posle "Penisie" Lyzwinskim ??? Czyzby on mial byc beatyfikowany, iz powodowany
      miloscia blizniego dowartosciowywal nie tylko jedna Krawczyk ??? Znowu ci sami
      kretyni odwracaja kota w worku: to "Penis" jest winny szantazu i tylko on!!!
      Czlowiek ulegajacy szantazowi, obojetnie jakby na to nie patrzec, nie jest
      winny, SZANTAZYSTA zas na pewno, ot co? A wiec zejdzcie z tej Anetki, a
      zajmijcie sie tym gruboskornym bydlakiem, a moze kochacie takich
      nieskazitelnych etycznie, no i oczywista intelektualnie wspanialych "Penisow"
      Lyzwinskich???
      • chwd.pis4 żeby było śmiesznie 28.12.06, 14:22
        to większość z nich wini GW (sic!) że ujawniła fakty lub nagłośniła sprawe. To całkowita aberacja jakiś zakręt, hu.. wie co się porobiło we łbach tych ludzi. Oni nie widzą, że winę ponosi tylko i wyłącznie to bydle z Samoobrony, bydlę które tak naprawdę powinno zapłacić tylko za pracę wykonywaną a żądało sex-u. Winni są również ci co kryli te praktyki. Może doczekam chwili kiedy Lepper będzie za kratkami. Mocno w to wierzę. Zresztą w to, że Kaczyńscy pójdą siedzieć też!
        • popelina2005 chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiński.! 28.12.06, 14:30
          oni w ten sposób bronią siebie !.Postępują w życiu tak jak bydlaki z
          SBsamoobrony i każdy atak na Lepera czy Łyżwińskiego, traktują jak atak na
          siebie !
          • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 28.12.06, 15:57
            popelina2005 napisał:

            > oni w ten sposób bronią siebie !.Postępują w życiu tak jak bydlaki z
            > SBsamoobrony i każdy atak na Lepera czy Łyżwińskiego, traktują jak atak na
            > siebie !

            Ależ bzdury pleciecie! To, że chcielibyście żeby tak było, nie znaczy wcale, że
            tak jest. Widać wyraźnie: komuchy mają nadzieję, że jak będą obrzucać błotem SO
            to trochę się przy okazji przyklei do Kaczyńskich.

            Co Kaczyńscy mają wspólnego z tym jak się prowadzi Lepper i Łyżwiński? Tyle
            samo co Wy, albo nawet mniej niż Wy, bo łyżwiński przyszedł do Samoobrony z
            SLD. Zapewne tam nabrał zwyczajów molestowania podwładnych. Przyjżyjcie się
            więc najpierw sobie, zanim zaczniecie opluwać innych!

            Premier powiedział wprost, że jeśli zarzuty się uwiarygodnią to Lepper opuści
            rząd. Kazał też Lepperowi zrobić u siebie porządek i Lepper Łyżwińskiego z
            parti wywalił.
            • volverener Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 28.12.06, 17:31
              Otoz blizniaki maja wiele wspolnego z prowadzeniem sie Leppera i jego swity.
              Dobrze wiedzieli mianowicie z kim sie zadaja, Lepper i jego zgraja to nie byli
              niewinni, szlachetni i prawi chlopcy. Oni jeszcze NIM blizniacy zaprosili ich
              do rzadzenia byli zahartowanymi oszustami z prawomocnymi wyrokami sadowymi na
              swoich kontach. To nie bylo zadna tajemnica. Tak wiec Kaczynscy poprzez
              umozliwienie tym ludziom karier politycznych u swojego boku niejako pokazali
              narodowi co dla nich znaczy prawo i sprawiedliwosc. I tym samym wzmocnili wiare
              kliki z samoobrony w ich bezkarnosc. Ryba psuje sie od glowy, jak wiadomo. To
              wlasnie owa buta i poczucie bezkarnosci pozwolilo Lepperowi zasmiewac sie na
              oczach calego spoleczenstwa ze swojego dowcipu, ze jakoby nie mozna zgwalcic
              prostytutki. Otoz mozna. Natomiast nie da sie chama przerobic na dzentelmena.
              • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 28.12.06, 17:58
                Zgadzam się z Tobą, że to nieciekawi koalicjanci, Kaczyńscy też się z Tobą
                zgodzą. Ale co z tego? Mieli inny wybór? Nie będą przeciez robić dekomunizacji
                w koalicji z SLD!

                Po tym jak PO odrzuciło propozycję koalicji Kaczyńscy nie mieli innego wyboru
                jak zawrzeć ją z LPR i SO. Jak chcesz kogoś winić za to, że Lepper jest w
                rządzie to czepiaj się Tuska i jego świty - to była ich świadoma zagrywka.
                Zamiast wziąć się za robote w rządzie woleli wraz z komuną pluć na przystawki,
                również licząc, że przy okazji oplują PiS.
                • eat.putsy Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 28.12.06, 18:02
                  > Nie będą przeciez robić dekomunizacji w koalicji z SLD!

                  A co jeszcze nie skonczyli?
                  • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 28.12.06, 18:08
                    To co, nie wiesz? WSI już rozwiązali, a sprawy kryminalne przeciwko
                    Kwaśniewskiemu i innym komuchom są w toku.
                    • volverener Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 28.12.06, 23:15
                      Otoz to. Jesli dekomunizacja ma byc przykrywka do tworzenia panstwa
                      wyznaniowego, do oddania wladzy ludziom takim jak ojciec Rydzyk, Lepper itd
                      itp, to ja nie chce takiej dekomunizacji. Nie nalezalem do ZADNEJ partii, nie
                      bylem zwolennikiem PZPR, ale to nie oznacza iz uwazam ze do tej partii nie
                      nalezeli uczciwi, prawi, po prostu porzadni ludzie. Uwazam nawet ze stanowili w
                      niej niemaly procent. Gdyby tak nie bylo, nie mielibysmy tylu szkol, szpitali,
                      zakladow przemyslowych, zlikwidowanego w krotkim czasie analfabetyzmu i ogolnie
                      wielkiego, skokowego wrecz intelektualnego rozwoju naszego spoleczenstwa. I ja
                      tych wlasnie ludzi szanuje i ich, a nie ludzi z wesolej i rozpustnej bandy
                      zwanej Samoobrona, wolalbym widziec tam gdzie decyduja sie losy mojego kraju.
                      Problem polega na tym, ze Kaczynscy poza sluchaniem sie Ojca Rydzyka nie maja
                      pomyslu na rzadzenie, bo sie zwyczajnie na tym nie znaja i nie dorosli do rol w
                      ktorych ich obsadzono. Aby wiec usprawiedliwic swoje istnienie wybrali program
                      zwany dekomunizacja, ktory sam w sobie nie jest programem pozytywnym i
                      postepowym, ale destrukcyjnym i niszczacym panstwo prawa, jakim, zgodnie z
                      konstytucja, jest Polska. Program taki doskonale sie nadaje dla ich celow, jest
                      metny, niejasny, mozna nim dowolnie manipulowac i podpierac sie przy kazdej
                      okazji. W tym programie Komunista to odpowiednik Szatana w religiach. Mozna na
                      niego zwalic cala odpowiedzialnosc za zlo tego swiata, takze za swoje wlasne
                      niepowodzenia i nieudacznosc. W tym niewatpliwie doskonale wyspecjalizowali sie
                      Blizniacy. Poza nieustannym straszeniem spoleczenstwa duchami przeszlosci nie
                      potrafia robic niczego innego, tak mi sie wydaje...
                      • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 00:10
                        Wydaje sie ze, coraz wiecej ludzi naookolo zaczyna odkrywac te prosta prawde.
                        Kaczory nie maja po prostu zadnego pomyslu na rzadzenie, do ktorego nie dorosli.
                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 01:31
                        A co Ty ludzi straszysz państwem wyznaniowym? To jest wymysł takich komuchów
                        jak helmut.berlin poniżej, dla których gigantyczna korupcja i przestępstwa
                        gospodarcze to takie, cytując helmuta, "zwykłe przekręty". Wymyślili tego
                        straszaka, żeby zwykłym ludziom mieszać w głowach i odwracać uwagę od
                        swoich "przekrętów".

                        A dekomunizaca i lustracja są niezbędne, żeby odsunąć od władzy szumowiny.
                        Chodzi po prostu o upublicznenie informacji o tym kto jest kim i co robił, żeby
                        ludzie mieli świadomość na kogo głosują. Porządni ludzie nie mają się czego
                        obawiać.

                        Lustracji zresztą powinien podlegać każdy polityk: i z lewa, i z prawa i z
                        cenrum. To jest standardowa prktyka w całym cywilizowanym świecie. Jeśli chcesz
                        zajmowć jakąkolwiek funkcję publiczną, to podlegasz weryfikacji: twój życiorys,
                        poglądy, zródła dochodów itp. Chodzi po prostu o to, żeby na przykład pedofil
                        nie był nauczycielem, a złodziej pracownikiem banku.
                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 04:56
                        volverener napisał:
                        > Nie nalezalem do ZADNEJ partii, nie
                        > bylem zwolennikiem PZPR, ale to nie oznacza iz uwazam ze do tej partii nie
                        > nalezeli uczciwi, prawi, po prostu porzadni ludzie. Uwazam nawet ze stanowili
                        > w niej niemaly procent. Gdyby tak nie bylo, nie mielibysmy tylu szkol,
                        > szpitali, zakladow przemyslowych, zlikwidowanego w krotkim czasie
                        > analfabetyzmu i ogolnie wielkiego, skokowego wrecz intelektualnego rozwoju
                        > naszego spoleczenstwa.

                        Aż trudno uwierzyć, że po 45 latach reżimu komunistycznego i 15 latach
                        złodzejskich rządów postkomuny są w POlsce ludzie, z ktorych nie wywietrzała
                        jeszcze propaganda PRLu i nadal wierzą w "przewodnią rolę partii". HALO, HALO!,
                        Obudź się człowieku! Przespałeś lekcję historii!

                        Z pewnością byli w PZPR szeregowi działacze, którzy byli jak najbardziej
                        porządni, uczciwi i pracowici. Byli też ludzie niezrzeszeni w partii, którzy do
                        tych, wymienionych przez Ciebie "sukcesów" również się przyczynili. A ty te
                        sukcesy przypisujesz ludziom PZPR? Dlaczego?, dlatego że była jedyną "legalną"
                        wówczas partią? Bo nie było konkurencji? Otóż na początku była i to właśnie
                        porządna partia lewicowa - PSL Mikołajczyka
                        (pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Miko%C5%82ajczyk).

                        Czy wiesz chociaż jak PZPR doszla do władzy? Sfałszowała wybory! Uwięziła,
                        mordowała i represjonowała opozycję! Jak PZPR utrzymało władze przez 45 lat?
                        Poprzez zastraszenie i manipulację, przez utrzymywanie siatki szpicli i
                        cenzurę. Każde kolejne wybory do sejmu były ustawione! Jak PZPR w końcu
                        straciło władzę - tenże lud, który "władza ludowa" miała niby reprezentować,
                        w końcu się zbuntował. PZPR oddała władzę ale po represjach Stanu Wojennego -
                        zamordowano setkę ludzi a tysiące internowano, tysiące też zmuszono do
                        emigracji.

                        Ten wielki rozwój intelektualny społeczenstwa, o którym mówisz, poprzedzony był
                        wytępieniem istniejącej polskiej inteligencji. Zakłady przemysłowe,
                        przedsiebiorstwa banki i instytucje przedwojenne zostały zagrabione i
                        znacjonalizowane, oddane pod nieudolną kontrolę PZPR. Po obaleniu PZPR
                        prywatyzacja odbywała się w sposób złodziejski - nie w drodze otwartych
                        przetargów, ale w cieniach gabinetów aby zapewnić ludziom kontrolujacym te
                        transkckje jak największe profity, i/lub umożliwić ludziom dawnej nomenklatury
                        przejecie kontroli nad tymi instytucjami.

                        Proponuję spojrzeć na kraje na zachód od Odry. Tam nie było rządów "jedynie
                        słusznej partii". Mimo to (właśnie dzięki temu) kraje te zaszły jakby trochę
                        dalej od nas, i wcale nie określaja tego jako sukces, ot normalka.
                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 05:08
                        > I ja tych wlasnie ludzi szanuje i ich, a nie ludzi z wesolej i rozpustnej
                        > bandy zwanej Samoobrona, wolalbym widziec tam gdzie decyduja sie losy mojego
                        > kraju.

                        I dlatego właśnie potrzebna jest lustracja! Wszystkich!
                        Skoro Samoobrona to taka chołota, to dlaczego weszła do sejmu?
                        No?, kto wie? ... Tak jest kolego Volverener, bo ludzie wcześniej o tym nie
                        wiedzieli. A co trzeba zrobić, żeby wiedzieli zanim zagłosują?
                        No, proszę, głośno ... Tak jest! Zlustrować!
                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 05:29
                        volverener napisał:
                        > Problem polega na tym, ze Kaczynscy poza sluchaniem sie Ojca Rydzyka nie maja
                        > pomysłu na rzadzenie, bo sie zwyczajnie na tym nie znaja i nie dorosli do rol
                        > w ktorych ich obsadzono.

                        Nie demonizowałbym roli O. Rydzyka. Komuchy plują na niego, bo RM i "TV Trwam"
                        to media, których nie są w stanie kontrolować, a które wobec tego zagrażają
                        ujawnieniem informacji dla nich niewygodnych. Paradoksalnie przez te ataki na
                        Rydzyka podnoszą tylko jego rolę. Dlatego ostatnio przerzucili się z Rydzyka i
                        RM na kościół w ogóle.

                        Na początku lat '90-tych też mówiono, że nie ma ludzi, którzy znaliby się na
                        rządzeniu i z powrotem oddano rządy komunistom. Ostatnie afery korupcyjne z
                        udzialem ludzi SLD przekonały wreszcie wyborców, że to był błąd, dlatego SLD
                        stracilo władzę i zostało zmarginalizowane w sejmie.

                        Kaczyńscy mają odpowiednie wykształcenie, mają też dośwadczenie w polityce.
                        Ich pomysł na rządzenie to przede wszystkim oczyszczenie państwa z korupcji
                        i ukladów, o czym od początku mówili i dlaczego też zostali wybrani przez
                        wyborców. A to, że ich poglady są odmienne od ludzi, którzy rzadzili
                        w poprzedniej kadencji, nie oznacza wcale, że się do rządzenia nie nadają.
                        Wręcz przeciwnie!
                        • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 11:16
                          > Kaczyńscy mają odpowiednie wykształcenie, mają też dośwadczenie w polityce.
                          > Ich pomysł na rządzenie to przede wszystkim oczyszczenie państwa z korupcji
                          > i ukladów, o czym od początku mówili i dlaczego też zostali wybrani przez
                          > wyborców. A to, że ich poglady są odmienne od ludzi, którzy rzadzili
                          > w poprzedniej kadencji, nie oznacza wcale, że się do rządzenia nie nadają.
                          > Wręcz przeciwnie!

                          Po pierwsze to "oczyszczanie" idzie bardzo topornie i juz dzisiaj widac, ze
                          bedzie na zasadzie "z deszczu pod rynne". Mianowanie niefachowcow, wiernych
                          linii partyjnej, na szefow wielkich spolek panstwowych jest tego przykladem.
                          Nawet jak powiesz, ze to samo SLD czy ktos tam robili, nie bedzie to zadnym
                          usprawiedliwieniem.

                          Po drugie mowienie o tym, ze "poglady Kaczynskich sa odmienne" to wyraz
                          niebywalej arogancji, bo sugeruje, ze oni wszystko lepiej wiedza. Tgeo jak na
                          razie nie udowodnili i raczej nie udowodnia. Poza tym negowanie osiagniec
                          poprzednich rzadow to najgorszy chwyt reklamowy. Przypomina kandydatow
                          szukajacych nowego pracodawcy ioczerniajacych poprzedniego. Z reguly nowej pracy
                          nie dostaja...

                          • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 19:56
                            Oczyszczanie idzie szybko - WSI już zlikwidowano, przeciwko niektórym
                            skorumpowanym politykom SLD toczą się już sprawy karne. Byłoby szybciej, gdyby
                            nie opór polityczny napędzany przez tychże zagrożonych rozliczeniem złodziei i
                            sprzyjające im media.

                            "Mianowanie niefachowcow, (...) na szefow wielkich spolek panstwowych" -
                            nawiązujesz tutaj do kandydatury Marcinkiewicza na prezesa NBP, tak? To mów
                            wprost, a nie kombinujesz dookoła. Mam nadzieję, że to wyjątek. Wydaje mi się,
                            że premier chce mieć tam człowieka uczciwego, ktoremu można zaufać. A jak
                            wiadomo Marcinkiewiczowi ufa 74% społeczeństwa (to znaczy wszyscy z wyjątkiem
                            zwolenników partii lewicowych). Poza tym Kaczyński chce wykorzystać zdolności
                            organizacyjme Marcinkiewicza, a fachowcy od finansow bedą na stanowiskach jemu
                            podległych.

                            Mówiąc że "poglady Kaczynskich sa odmienne" ja sugeruję na przykład to, że
                            skoro poglądy SLD-owców prowadzą do korupcji, to w przypadku Kaczyńskich bedzie
                            inaczej. Moge też przytoczyć inne sugestie. Twoja interpretacja - to demagogia.

                            Oczerninie przeciwników aby wybielić siebie to praktyka stosowana przez
                            Komuchów. Nie przypisuj znowu innym swoich własnych grzechów. Osiągnięcia
                            poprzednich rządów zanegowali już sami wyborcy i SLD poszło w odstawkę.
                            • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:07
                              > "Mianowanie niefachowcow, (...) na szefow wielkich spolek panstwowych" -
                              > nawiązujesz tutaj do kandydatury Marcinkiewicza na prezesa NBP, tak? To mów
                              > wprost, a nie kombinujesz dookoła. Mam nadzieję, że to wyjątek.

                              Nie, to nie sa wyjatki, pochwalam jednak twoje "mam nadzieje". Nie mam czasu
                              szperac i szukac po nazwiskach, w tej chwili do glowy przychodza mi szefowie
                              PZU, Stoczni Gdanskiej, PGNiGu... Nie zachwycaj sie Marcinkiewiczem, on nie ma
                              wielu zdolnosci, nie zatrudnilbym go w mojej malej firmie. To, ze 75%
                              spoleczenstwa "ufa mu" nie oznacza, ze te same 75% mysli, ze jest on idealnym
                              prezesem banku. Faktem jest, ze jako doradca banku moze byc na swoim miesjcu.
                              Jego rola bedzie sie ograniczala do tego co zna, umozliwiania kontaktow z
                              politykami i innymi osobistosciami.
                              • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:36
                                To wszystko Twoim zdaniem niefachowcy? Proszę, wysil się i poszperaj w
                                nazwiskach, przytocz jakieś fakty. Ja chcę prawdy i chętnie sie z nimi
                                zapoznam.

                                Co do Marcinkiewicza, to jego zdecydowaną zaletą jest to, że to jest porządny
                                facet. I dopuki będzie uczciwie pracowac i nie splami się korupcją, doputy
                                ludzie będą mu ufać.
                                • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:51
                                  > To wszystko Twoim zdaniem niefachowcy? Proszę, wysil się i poszperaj w
                                  > nazwiskach, przytocz jakieś fakty. Ja chcę prawdy i chętnie sie z nimi
                                  > zapoznam.

                                  np. tutaj
                                  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3352406.html
                                  www.portalmorski.pl/caly_artykul.php?ida=2742
                                  a o Noetzlu z PZU chyba czytales?
                            • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:11
                              > Mówiąc że "poglady Kaczynskich sa odmienne" ja sugeruję na przykład to, że
                              > skoro poglądy SLD-owców prowadzą do korupcji, to w przypadku Kaczyńskich bedzie
                              > inaczej.

                              To czy bedzie "inaczej" to sie jeszcze okaze. Nie mozesz generalizowac, ze
                              "poglady SLD prowadza do korupcji", zarowno rzady SLD-owskie jak i inne
                              poprzednie osiagnely bardzo wiele, to musza jeszcze Kaczynscu pokazac. Dzieki
                              bogu nie zaczelismy od rzadow Kaczynskich w 1989 roku, bo by sie Rumunia i
                              Bulgaria, a moze nawet Turcja bardzo cieszyly.
                              • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:28
                                Nie powtarzaj się z tą Rumunią. Skoro te rządy osiągnęly tak wiele, to skąd te
                                wszystkie afery. I dlaczego Ty siedzisz w niemczech a nie prowadzisz tego
                                swojego małego biznesu w Polsce? Bo tu nadal nie ma do tego warunków! Za duza
                                korupcja! Zdrowy rozsądek wskazuje na to, że Polska bylaby ZNACZNIE dalej
                                gospodarczo, gdyby nie postkomunistyczne układy i przekręty.

                                A zmiany przeprowadzone w prawie i sadownictwie sprawią, ze także politykow PiS
                                bedzie łatwiej ścigać i karać jeśli dopuszczą się korupcji.
                                • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:41
                                  Alez ja wlasnie prowadze ten moj biznes wlasnie w Polsce i stwierdzam przy
                                  okazji, ze przynajmniej polska biurokracja dosciga juz niemiecka.

                                  Skad sie wziely afery? Przeciez to proste, w kazdym okresie "przejsciowym"
                                  dochodzi do naduzyc, czasem nawet wielkich. Tak bylo w Niemczech po wojnie,
                                  podobnie we wielu innych krajach. Rockefellerowie czy inne amerykanskie dynastie
                                  zaczynali jak zwykli bandyci. Tak wiec "uczciwosc" Kaczynskich w takim okresie
                                  przejsciowym nic by nie pomogla, chnyba ze by im sie udalo z dnia na dzien
                                  zorganizowac prezna nowa i "uczciwa" policje,sadownictwo itd. Tylko skad by
                                  wzieli na to ludzi i kto by to kontrolowal? Czym by im zaplacili? Moze mi
                                  odpowiesz?
                                  • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:07
                                    Chrzanisz, bo nie wiesz co mówisz. Poczytaj sobie o Rockefellerze
                                    (en.wikipedia.org/wiki/John_D._Rockefeller) albo o Carnegim
                                    (en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Carnegie) i innych amerykańskich
                                    przemysłowcach.

                                    A ten argument o okresach przejsciowych nie usprawiedliwia w żadnym wypadku
                                    przestępstw, którym zreszta można było zapobiec gdyby udało się przeprowadzić
                                    dekomunicację i lustrację. Być może nie udąłoby się, jak sugerujesz, stwożyć
                                    zupełnie uczciwe i prężne instytucje, ale wyrzucenie z nich ludzi ubabranych w
                                    układy przestępcze na pewno by się do tego przyczyniło.

                                    Właśnie uczciwość i porządek w państwie sprzyja rozwojowi gospodarczemu, czego
                                    dowodem jest fakt, że Ty, jako przedsiebiorca, cenisz sobie usprawnienie
                                    biurokracji w Polsce.

                                    To wszystko powinni uzmysłowić sobie także układowcy i postkomuniści. Niech
                                    pomyślą, że także im, a zwłaszcza ich dzieciom będzie lepiej żyć w kraju wolnym
                                    od korupcji i układów. Kto im zagwarantuje, że te układy i korupcja nie
                                    zaszkodzą kiedyś ich dzieciom?
                                    • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:19
                                      > Chrzanisz, bo nie wiesz co mówisz. Poczytaj sobie o Rockefellerze
                                      > (en.wikipedia.org/wiki/John_D._Rockefeller) albo o
                                      Carnegim
                                      > (en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Carnegie) i innych
                                      amerykańskich
                                      > przemysłowcach.

                                      Nie znajdziesz tego w wikipedii, ktora jest manipulowana, porozmawiaj jednak z
                                      jakimkolwiek Amerykaninem. Jak chcesz pogooglowac to szukaj "robber barons" np.
                                      jak tutaj:

                                      www.hawaiireporter.com/story.aspx?3943bc39-a724-488f-a87a-3f8b231c0c85
                                      econ161.berkeley.edu/Econ_Articles/carnegie/DeLong_Moscow_paper2.html
                                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:44
                                        Hahaha ... Przeczytaj jeszcze raz ten pierwszy artykuł, ze zrozumieniem.
                                        • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 22:03
                                          Przeczytaj inne, nie chodzi w sumie o te czy tamta osobe ale o metode. Wielkie
                                          fortuny powstaly najczescie w wyniku zbrodni, wy6korzystania, oszustwa itd. Kto
                                          zasiedlal Australie, ktora jest teraz jednym z najbogatszych i
                                          najprzyjemniejszych krajow na swiecie?
                                          • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 22:20
                                            Przestń bez sensu uogólniać, bo żadne z tych porównań nie usprawiedliwia
                                            przestępstw, jakich dopuścili sie postkomuniści w Polsce. Co innego skazańćy w
                                            Australi, którzy nie raz trafilai tam za kradzież z biedy, a dorabiali się
                                            pędząc bimber, a co innego aferzyści gospodarczy, którzy doprowadzali do upadku
                                            duże przedsiebiorstwa, żeby przejąć je za grosze.
                                            • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:09
                                              > Przestń bez sensu uogólniać, bo żadne z tych porównań nie usprawiedliwia
                                              > przestępstw, jakich dopuścili sie postkomuniści w Polsce

                                              Dalej nie zrozumiales bo nie chodzi o usprawiedliwianie kogos lecz o
                                              stwierdzenie pewnego mechanizmu (dziejowego), ktorego zadna dekomunizacja ani
                                              dekret nie odwroci bo sie juz stal. Co najwyzej pojedyncze osoby zostana
                                              pociagniete do odpowiedzialnosci jesli nie zaszlo przedawnienie.
                                            • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:12
                                              > Przestń bez sensu uogólniać, bo żadne z tych porównań nie usprawiedliwia
                                              > przestępstw, jakich dopuścili sie postkomuniści w Polsce

                                              Poza tym termin "postkomunisci" jest sam w sobie bledny (sprawdz szybko
                                              definicje). Mozna mowic o postkomunizmie, jako okresie miedzy komunizmem a nowym
                                              systemem (demokratycznym). Wedlug tej definicji wszyscy byliby "postkoministam"
                                              co jest chyba nieprawda.
                                              • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:48
                                                Wiesz dobrze o kogo mi chodzi - patrz definicja komuchów powyżej.
                                                • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:52
                                                  Ja mam co prawda inna definicje "komuchow", ale niech ci bedzie. Lubie jednak w
                                                  miare poprawny i klarowny jezyk (mimo, ze sam go latami nie uzywalem) i nie mam
                                                  wiele wyrozumienia dla celowych albo nieumyslnych znieksztalcen.
                                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:53
                                        Podobnie drugi artykuł - te artykuły to POLEMIKA z określeniem "robber barons"

                                        Owszem ci ludzie mieli OLBRZYMIE szczęście w dochodzeniu do majątku. Znaleźli
                                        się bowiem w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Tym niemniej mieli też
                                        wizję i włożyli w to dużo pracy. Ponadto dali zatrudnienie tysiącom, jeśli nie
                                        milionom ludzi, czego i Tobie życzę. Zajmowali się też filantropią i
                                        działalnością chartytatywną.
                                        • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 22:05
                                          > Owszem ci ludzie mieli OLBRZYMIE szczęście w dochodzeniu do majątku. Znaleźli
                                          > się bowiem w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Tym niemniej mieli też
                                          > wizję i włożyli w to dużo pracy. Ponadto dali zatrudnienie tysiącom, jeśli nie
                                          > milionom ludzi,

                                          Takie same szczescie i zaslugi mialo wielu, ktorych sie otwarcie okresla jako
                                          "zlodziei", wlasnie w Polsce.
                                          • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 22:26
                                            Poproszę o przyklady.

                                            Jak ktoś dorobił sie uczciwie, to szczęść mu Boże, więcej nam takich trzeba,
                                            nie będzie bezrobocia.

                                            A jak ktoś za łapówkę wskazał która firma ubezpieczeniowa ma dostać kontrakt,
                                            albo zaniżył wartość majątku i sprzedał komuś firmę państwową omijając
                                            przetarg, to jest przestępcą i powinien być osądzony.
                                            • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:02
                                              > Poproszę o przyklady.

                                              To gdzies ty sie uchowal jak tego nei znasz, a ja po 2 latach dzialalnosci w
                                              Polsce o tym wiem.

                                              > A jak ktoś za łapówkę wskazał która firma ubezpieczeniowa ma dostać kontrakt,
                                              > albo zaniżył wartość majątku i sprzedał komuś firmę państwową omijając
                                              > przetarg, to jest przestępcą i powinien być osądzony.

                                              Przeciez takich przypadkow bylo setki jesli nie tysiace, wiekszosc spraw bylaby
                                              i tak dzisiaj przedawniona, tak ze cala dyskusja jest akademicka.
                                              • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:26
                                                > Przeciez takich przypadkow bylo setki jesli nie tysiace, wiekszosc spraw
                                                bylaby
                                                > i tak dzisiaj przedawniona, tak ze cala dyskusja jest akademicka.

                                                I ty uważsz, że to, że takich przykladów bylo tysiące to w porządku? Uważasz,
                                                że to popchnęło naszą gospodarkę do przodu? W którym kierunku?

                                                Widocznie ilość ludzi, którzy zostali w rózny sposób pokrzywdzeni w wyniku
                                                takich praktyk osiągneła masę krytyczną, skoro odsunęli SLD od władzy i oddali
                                                ją PiS. Ja wiem, Ty powiesz, że za PiS będzie to samo. Być może. Z pewnością
                                                jednak nic by się nie zmieniło, gdyby komuchy utrzymały władzę. Zmierzalibyśmy
                                                w kierunku państwa jakim jest obecnie Rosja. Gdzie prezydentem jest szef KGB
                                                mordując krytykujących go dziennikarzy. Gdzie władza przemieszana jest z mafią.
                                                Gdzie jakbys założył oddział swego interesu to następnego dnia zjawiłoby się
                                                dwóch panów i zaproponowało Ci ochronę. Przy tym wiedzieliby dokładnie ile
                                                jesteś im w stanie za to płacic abyś nie zbankrutował. Wiem - bo byłem tam parę
                                                razy w latach 90-tych.
                                                • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:38
                                                  > I ty uważsz, że to, że takich przykladów bylo tysiące to w porządku? Uważasz,
                                                  > że to popchnęło naszą gospodarkę do przodu? W którym kierunku?

                                                  Twoj idol Kaczynski sam mowil (mniej wiecej), ze koalicja z LPR i SO to
                                                  "mniejsze zlo". Ciekawy zwrot po dlugim upieranie sie, ze "kto nie z namie, jest
                                                  pzreciwko nam". Na tej samej zasadzie musisz (albo mozesz) sie patrzec na te
                                                  "przestepstwa".

                                                  Ludzie nie odsuneli SLD za to od wladzy. Tak pokrzywdzeni ci ludzie nie byli.
                                                  Usuneli za to, za co wkrotce PIS od wladzy usuna. Za to co widza i slysza,
                                                  simple but true...

                                                  • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 30.12.06, 01:06
                                                    Ty tak ciągle bronisz tych przestępstw, jakby Ci osobiście na tym zależało...

                                                    A co Twoim zdaniem zyskujemy przymykając oko na te przestępstwa?
                                                    Wydaje Ci się, że mozna sprawców tych przestępstw pozostawić bezkarnie? Że jest
                                                    to w naszym interesie? To jest w interesie przestepców, którzy bedą kontynuować
                                                    swój preceder aż sie to im ukróci.

                                                    Kaczyński jest zdania, że tolerowanie przystawek to cena, którą widać musi
                                                    zapłacić za to aby Polska nie stoczyła się w kierunku tego, czym jest Rosja.
                                                    I ja tak to rozumiem. Jak sam wiesz w Niemczech szybko uporano się z teczkami i
                                                    skala przestępczości gospodarczej była mniejsza. Dlaczego my mamy być w tyle
                                                    także w tym względzie?

                                                    Nie nazwałbym żadnego z Kaczyńskich swoim "idolem". Po prostu Kaczyńscy, w
                                                    porównaniu z innymi wzbudzaja we mnie najwięcej zaufania. Chcą odkłamać
                                                    hitorię, rozliczyć przestępców, uporządkować państwo itd. Być może, jak
                                                    twierdzą złośliwi, to tylko populizm, ale ja wolę wierzyć im, potomkom
                                                    żolnierzy AK, niż potomkom ich oprawców.
                                                  • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 30.12.06, 01:19
                                                    > Wydaje Ci się, że mozna sprawców tych przestępstw pozostawić bezkarnie

                                                    Ja nie bronie zadnych przestepstw ale przestrzegam prawa. Jak sprawa jest
                                                    przedawniona to nic nie mozna zrobic, na tym tez polega demokracja. Mozemy ich
                                                    potepiac ile chcemy ale nic poza tym.

                                                    > Jak sam wiesz w Niemczech szybko uporano się z teczkami i skala przestępczości
                                                    gospodarczej była mniejsza. Dlaczego my mamy być w tyle także w tym względzie?

                                                    Teczki mialy malo albo nic wspolnego z przestepczoscia gospodarcza wynikajace ze
                                                    zdednoczenia Niemiec, prywatyzacje odbyly sie inaczej bo (nowy) wlasciciel mial
                                                    pieniadze. Jesli jednak porownamy miliony albo miliardy ukradzionych pieniedzy,
                                                    to okaze sie, ze przestepczosc gospodarcza w Niemczech jest o wiele wyzsza niz w
                                                    Polsce. Ale jak mowilem, nie ma to nic wspolnego a "teczkami" ani ze zjednoczeniem.

                                                    O Kaczynskich kazdy moze miec swoje zdanie, ja mam swoje, a tez jestem potomkiem
                                                    zolnierza AK. Chodzi tutaj mniej o zaufanie czy uczciwosc, po prostu osobiscie
                                                    uwazam, ze Kaczynscy nie dorosli do tych zadan. Rzadzenie to ciezki biznes i nie
                                                    wszyscy sa do tego stworzeni...


                                    • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:26
                                      > A ten argument o okresach przejsciowych nie usprawiedliwia w żadnym wypadku
                                      > przestępstw, którym zreszta można było zapobiec gdyby udało się przeprowadzić
                                      > dekomunicację i lustrację. Być może nie udąłoby się, jak sugerujesz, stwożyć
                                      > zupełnie uczciwe i prężne instytucje, ale wyrzucenie z nich ludzi ubabranych w
                                      > układy przestępcze na pewno by się do tego przyczyniło.

                                      Nie wiem co ty robisz zawodowo ale malo masz pojecia o wdrazaniu czegos w zycie,
                                      szczegolnie czegos wielkiego, dotyczacego byc moze setek tysiecy ludzi, ktorych
                                      nalezaloby "sprawdzic". Kto by ich sprawdzil? Kaczynski osobiscie? Ile czasu by
                                      to trwalo? Po niemiecku mowimy: "am Boden bleiben.."

                                      Czy zdajesz sobie sprawe, ze np. dzisiaj jak juz wszystko niezle funkcjonuje,
                                      zanalezienie i zatrudnienie albo tez zwolnienie np. tysiaca ludzi moze trwac
                                      miesiacami albo latami?


                                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 22:10
                                        Wiesz co? zajrzyj ty w końcu do tego programu PiS. Tam jest napisane jak oni
                                        chcą to robić.

                                        A tak przy okazji wydaje mi się, że tę dyskusję powinniśmy przenieść poza
                                        forum. Gadamy chyba tylko my dwaj, do siebie nawzajem.
                                        • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 22:12
                                          No dobra, zajrze i moze kiedys spotkamy sie na kawe...
                                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 22:12
                                        Możesz pisać na jankos71@gazeta.pl
                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 08:36
                        volverener napisał:
                        > Aby wiec usprawiedliwic swoje istnienie [Kaczyńscy] wybrali program
                        > zwany dekomunizacja, ktory sam w sobie nie jest programem pozytywnym i
                        > postepowym, ale destrukcyjnym i niszczacym panstwo prawa, jakim, zgodnie z
                        > konstytucja, jest Polska. Program taki doskonale sie nadaje dla ich celow,
                        > jest metny, niejasny, mozna nim dowolnie manipulowac i podpierac sie przy
                        > kazdej okazji. W tym programie Komunista to odpowiednik Szatana w religiach.
                        > Mozna na niego zwalic cala odpowiedzialnosc za zlo tego swiata, takze za
                        > swoje wlasne niepowodzenia i nieudacznosc. W tym niewatpliwie doskonale
                        > wyspecjalizowali sie Blizniacy. Poza nieustannym straszeniem spoleczenstwa
                        > duchami przeszlosci nie potrafia robic niczego innego, tak mi sie wydaje...

                        Masz rację volverener... wydaje Ci się.

                        Program PiS nie jest programem destrukcyjnym - to jest program naprawy, a więc
                        pozytywny. Nie jest mętny, niejasny - to jest najbardzej spójny i konkretny
                        program spośród wszystkich programów partii w sejmie. Nie da się nim
                        manipulować - jest przedstawiony na piśmie i każdy może do niego zajrzeć:
                        www.pis.org.pl/dokumenty.php?s=partia&iddoc=3.
                        (Zachęcam wszystkich krytykantów PiS do zapoznania się z tym programem, wówczas
                        w Waszej krytyce będzieci mogli przytoczyć jakieś merytoryczne argumenty, nie
                        zaś hasła i ogólniki wtłoczone Wam do głowy przez opozycję, GW i inne media.)

                        Dla porównania podaję linki do programów:
                        PO (www.platforma.org/index.php/oplatformie/program)
                        i SLD (www.sld.org.pl/index.php?pid=203).
                        Życzę powodzenia w zgadywaniu które z dokumentów są właściwymi programami tych
                        partii.

                        Odnośnie przedstawiania komunisty jako szatana - tu juz uprawiasz demagogię.
                        Program PiS, zakładając dekomunizację, nie zagraża w żaden sposób komunistom
                        jako takim. Zagraża natomiast komuchom (zaznaczam: to moje określenie), to
                        znaczy ludziom, którzy będąc w komunistycznym aparacie władzy dopuścili sie
                        przestępstw i nadużyć, albo też wykorzystali swoją pozycję do nieuczciwego
                        wzbogacenia się kosztem społeczeństwa.

                        Co do duchów przeszłości to one same straszą:
                        - do tej pory nie pociągnięto do odpowiedzialności sprawców masakry w kopalni
                        Wujek;
                        - do tej pory nie pociągnięto do odpowiedzialności PRL-owskich dyspozycyjnych
                        sędziów i prokuratorów; ich ofiary nie doczekały się dotąd sprawiedliwości i
                        rekompensaty;
                        - dopiero niedawno zrehabilitowano polskich patriotów, żolnierzy AK i wojska
                        polskiego, którzy po wojnie zostali oskarżeni o zdradę i szpiegostwo i
                        skazanych w sfingowanych procesach
                        (np Witold Pilecki pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Pilecki)
                        - straszą też afery gospodarcze minionych 15 lat, w których głównymi postaciami
                        byli politycy SLD,
                        - straszą ujawniane niedawno w telewizji układy pomiędzy agentami WSI, mafią
                        pruszkowską i politykami SLD.

                        Tych "duchów przeszłości" jest wiecej, jeśli sobie życzysz to przytoczę kolejne
                        przykłady. Niestety nie należą one jedynie do przeszłości, ale ciążą bardzo na
                        teraźniejszości i należy się wreszcie z nimi uporać.

                        Lektura programu PiS przekona Cię, że choć jego realizacja sprzyja interesom
                        Polski, to nie leży on w interesie komuchów (patrz definicja powyżej). Stad też
                        oczywistm okaże sie skąd bierze się nagonka na PiS prowadzona w sejmie i w
                        mediach. Innym powodem tej nagonki jest fakt, że jakikolwiek sukces PiSu jest
                        równocześnie polityczną porażką PO i SLD.

                        Podsumowując: wydaje mi się, że lansowane ostatnio przez PO hasło "Przeproście
                        i Spieprzajcie" należałoby raczej skierować do polityków SLD. ;o)

                        Pytania?
                        • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 11:02
                          > Program PiS nie jest programem destrukcyjnym - to jest program naprawy, a więc
                          > pozytywny.

                          To nie naprawa ale majsterkowanie, tak na marginesie... Majsterkowanie ma to do
                          siebie, ze nie uwzglednia (przyszlego) postepu. Poza tym jesli chodzi o
                          "programy" to program PO, niewiele rozni sie od PIS-owskiego. Wszelkie programy
                          tego typu to tylko PR-owski papier bez zadnej konkretnej wartosci, poza tym sa
                          to programy partyjne. Porownywanie, ktory jest "lepszy" to w sumie strata czasu.

                          Spoleczenstwu chodzi obecnie o program rzadu (business plan), ktorego ten rzad
                          najwidoczniej nie ma, spedzajac wieksza czesc czasu i zasobow na sklecaniu
                          koalicji oraz probom walczenia z "ukladem". Roznica miedzy business planem a
                          "programem" jest chyba jasna.

                          Najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze slynna w miedzyczasie obietnica 3
                          milionow mieszkan byla w sumie krokiem w dobrym kierunku. Niestety przypominala
                          za bardzo plany piecio czy iles tam letnie z czasow komuny. Niemniej
                          oczekiwalbym od (kazdego) rzadu wiecej takich oswiadczen, iles tam mieszkan,
                          iles tam kilometrow autostrad itd. itd. z podaniem "terminow" realizacji.
                          Wspolczesny rzad nie potrafi tych mieszkan ani autostrad zbudowac, powinien
                          jednak stworzyc prawne i ekonomiczne podstawy azeby to bylo mozliwe.



                          • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 19:11
                            Herrn helmut, przestań chrzanić.

                            Po pierwsze: oczywiste jest, że jako komuchowi program PiSu jest Ci nie wsmak,
                            bo się boisz, że Ciebie, albo Twoich kolesi zweryfikują i każą oddać co
                            nakradliście.

                            Po drugie: widać, że żadnego z tych programow nie przeczytałeś.

                            Gdybys przeczytał widziałbyś, że Kaczyńscy konsekwentnie swój program
                            realizują. Przede wszystkim w obszarach sądownictwa, wymiaru sprawiedliwości i
                            służb specjalnych. Wiedziałbyś też, że program PiS zawiera program gospodarczy
                            (lub jak wolisz business plan), natomiast nie mają go programy PO i SLD. Ten
                            program również jest realizowany - od tego premier ma w rządzie Gilowską. Co do
                            mieszkań i dróg, to na zrealizowanie tych obietnic PiS ma jeszcze trzy lata,
                            nie mów wiec "hop". Zgadzam się z Tobą, że takie obietnice przypominaja plany
                            pięcioletnie, natomiast rząd powinien przede wzystkim "stworzyc prawne i
                            ekonomiczne podstawy azeby to bylo mozliwe". Moim zdaniem ten rząd to właśnie
                            robi.

                            Także działania Kaczyńskich w polityce zagranicznej są dokładną realizacją ich
                            programu. Ja rozumiem, że ludzi takich jak Ty, przyzwyczajonych do służenia
                            obcym siłom, postawa Kaczyńskich wprawia w popłoch. Dla was nie do pomyślenia
                            jest, że można rozmawiać z UE, z Niemcami czy (nie daj Boże) z Rosją jak
                            równy z równym, z podniesioną głową. Przyjżyjcie się jednak jak postępują
                            politycy zachodu. Choćby Blaire, czy Merkel - oni otwarcie i stanowczo bronią
                            swoich interesów. Moim zdaniem jest to lepsza postawa, niż prezentowana do tej
                            pory przez polityków SLD spolegliwość. Dopiero teraz inne kraje zacznynają się
                            liczyć z naszym zdaniem.

                            Po trzecie : Oczywiste jest, że program PO jest podobny do PIS-owskiego, bo
                            przecież, szczególnie w zakresie gospodarki, cele PiS i PO są podobne. Dlatego
                            też wyborcy oczekiwali powstania koalicji PO-PiS! Poza tym PO do niedawna
                            żadnego dokumentu programowego na piśmie nie miało. Piszac go naprędce używali
                            programu PiS jako ściągawki. Tyle tylko, że nie mając własnej wizji strasznie
                            to swoje wypracowanie zagmatwali.

                            Nie zgadzam się z Tobą, że porównywanie programów nie ma sensu. A co ma sens?
                            Porównywanie tego, co politycy mówia na wiecach? Propagandy? Program na piśmie
                            to dokument, z którego można polityków rozliczyć. Verstehen Sie, Herrn Helmut?!
                            Kaczyńscy dali Wam do rąk broń przeciwko sobie samym! We wlasnym interesie
                            poczytaj więc burku zanim znowu zabierzesz głos!

                            • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 19:34
                              > Po pierwsze: oczywiste jest, że jako komuchowi program PiSu jest Ci nie wsmak,
                              > bo się boisz, że Ciebie, albo Twoich kolesi zweryfikują i każą oddać co
                              > nakradliście.

                              Powiedz najpierw twoim kolegom partyjnym niech odbiora tam gdzie jest byc moze
                              duzo do odebrania. Pomachuja szabelka, a jak Kulczyka albo podobnego spotkaja to
                              znikaja. Niech pokaza, ze maja jaja (jak Putin) i wezma sie za niektorych
                              polskich oligarchow. Mnie moga weryfikowac ile dusza zapragnie, musz to jednak
                              zrobic w Niemczech, moze taz connection pomoze?
                              • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:08
                                Ja nie należę do żadnej partii, wszystkim przygłądam się krytycznie i jak dotąd
                                PiS wzbudza najmniej zastrzeżeń.

                                Ty poważnie nawołujesz do rozwiązań siłowych? Putin Ci się podoba?

                                Z Ciebie juz poprzednio wylazło, że nakradłeś, a potem zwiałeś do Berlinia (tak
                                napisałeś - z literówką). Nie musisz więc tego powtarzać. Wyłażą też z ciebie
                                kompleksy wobec Zachodu. Niemcy Ci imponują (hehe) i szpanujesz, że tam jesteś.
                                Myślisz, że na kimś zrobisz wrażenie?

                                Sitzen Sie ruhigen comunist Hund!
                                • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:16
                                  Po pierwsze wyjechalem do Niemiec jak byc moze ciebie jeszcze na swiecie nie
                                  bylo, w Polsce napewno nie bylo nic do "ukradzenia". Nie nalezalem i nie naleze
                                  do zadnej partii ani w Niemczech ani w Polsce, mam inne ciekawsze rzeczy do roboty.
                                  Ani mi sie Putin specjalnie nie podoba, ani nie jestem zwolennikiem jego
                                  rozwiazan silowych. Czasem wydaje mi sie jednak, ze Kaczynscy w jakis (raczej
                                  nieudany) sposob nasladuja wlasnie Putina. Tylko, ze on niestety ma wiecej kart
                                  do rozegrania. Ale uniknales komentarza dotyczacego "polskich oligarchow", byc
                                  moze wiem dlaczego.
                                  • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:21
                                    Ale uniknales komentarza dotyczacego "polskich oligarchow", byc
                                    > moze wiem dlaczego.
                                    Nie rób aluzji, lepiej powiedz wprost co sugerujesz. Poza tum skieruj ten palec
                                    w swoją stronę - ty sam bardzo wybiórczo traktujesz komentarze, na które
                                    odpowiadasz.

                                    A odpowiadając na tą zaczepkę to uczciwie powiem, że nie wiem o czym mówisz.
                                    Muszę sobie poczytać o Kulczyku i "oligarchach".
                                    • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:32
                                      > A odpowiadając na tą zaczepkę to uczciwie powiem, że nie wiem o czym mówisz.
                                      > Muszę sobie poczytać o Kulczyku i "oligarchach".

                                      No wiec fama glosi, ze wiele tych majatkow powstalo nielegalnie. Z drugiej
                                      strony ci "oligarchowie" odegrali bardzo pozytywna role w rozwoju "nowej"
                                      polskiej gospodarki, wiele firm, ktore zalozyli albo przejeli i "wyprostowali"
                                      jest w miedzyczasie nawet w swiatowej czolowce. Placa panstwu podatki,
                                      zatrudnija ludzi i przyczyniaja sie do dobrobytu nie tylko wlascicieli. W
                                      odroznieniu do tego, firmy w rekach panstwa to w wiekszosci nierentowne molochy,
                                      spelniajace co najwyzej role socjalna.
                                    • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:34
                                      > w swoją stronę - ty sam bardzo wybiórczo traktujesz komentarze, na które
                                      > odpowiadasz.

                                      No moze i wybiorczo, wszystkiego, w szczegolnosci bzdur, nie mozna komentowac.
                                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:43
                                        A tam, komentujesz to, do czego myślisz, że możesz się przyczepić. Jak widzisz,
                                        że mam rację to milczysz.
                                        • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:49
                                          A co, do "racji" ma sie przyczepiac? Albo za "racje" komplementy prawic?
                                          • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 30.12.06, 00:22
                                            Ani to, ani to. Ja tylko stwierdziłem fakt.
                                • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:17
                                  > Sitzen Sie ruhigen comunist Hund

                                  napisz przynajmniej poprawnie, z takim niemeickim nie dostalbys roboty przy
                                  szparagach
                                  • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:15
                                    Z niemeickim pewnie nie. :o)
                                    I nie zamierzam ubiegać się o pracę przy szparagach.
                            • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 19:38
                              > Także działania Kaczyńskich w polityce zagranicznej są dokładną realizacją ich
                              > programu. Ja rozumiem, że ludzi takich jak Ty, przyzwyczajonych do służenia
                              > obcym siłom, postawa Kaczyńskich wprawia w popłoch. Dla was nie do pomyślenia
                              > jest, że można rozmawiać z UE, z Niemcami czy (nie daj Boże) z Rosją jak
                              > równy z równym, z podniesioną głową.

                              To kolejne niezrozumienie (slusznej) krytyki obecnego rzadu. Nikt nie zaprzecza,
                              ze Polska powinna bronic swoich interesow, nalezy to jednak robic z glowa
                              (ktorej brakuje). Dowodow na to dostraczono wiele, od afery taz poprzez PP itd.
                              • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:20
                                Przytaczana dzisiaj wypowiedź Angeli Merkel o dywersyfikacji energii sugeruje,
                                że jednak Kaczyński dotarł do niej ze swoimi argumentami.
                                • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:25
                                  > Przytaczana dzisiaj wypowiedź Angeli Merkel o dywersyfikacji energii sugeruje,
                                  > że jednak Kaczyński dotarł do niej ze swoimi argumentami.

                                  Nie przypuszczam, ze to wielka zasluga Kaczynskiego. Niemcy od dawna zyja w
                                  wielkiej obawie, ze ktos im kurek zakreci. Proby Schroedera, ktorego nie znosze,
                                  byly jednym z wariantow tej dywersyfikacji, Merkel jest byc moze bardziej
                                  otwarta na alternatywne rozwiazania.
                                  • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:40
                                    Może i nie jest to jedynie zasługa Kaczyńskiego. Ja jestem jednak zdania, że
                                    wbrew powszechnym opiniom opozycji, samo "podniesienie głowy" i spokojna
                                    stanowczość w rozmowach z politykami innych krajów, pozytywnie wpływa na to jak
                                    jesteśmy w świecie odbierani. Myślę też że bardziej się z tym zdaniem liczą,
                                    niż gdybyśmy wypowiedzieli je z klęczek.

                                    Zachęcam Cię również abyś Ty był asertywny w stosunku do Niemców. Chyba
                                    przyznasz, że jak damy innym po sobie jeździć, to jeżdżą, a jak sami się
                                    szanujemy to i nas szanują.

                                    Czytałem niedawno artykuł napisany przez norweskiego socjologa, który badał
                                    poziom inteligencji narodów europejskich. Jego zdaniem Poacy są na pierwzym
                                    miejscu, przed Rosjanami i Niemcami (konktretnej klasyfikacji nie pamiętam).
                                    Wynika stąd, że nie jesteśmy od nich głupsi! Wręcz preciwnie! ;-)
                                    • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 22:00
                                      Może i nie jest to jedynie zasługa Kaczyńskiego. Ja jestem jednak zdania, że
                                      > wbrew powszechnym opiniom opozycji, samo "podniesienie głowy" i spokojna
                                      > stanowczość w rozmowach z politykami innych krajów, pozytywnie wpływa na to jak

                                      Spokojna stanowczosc tak, ale nie te dziecinady jak dotychczas. Ja moge smialo
                                      powiedziec, ze w swoim skromnym zakresie zrobilem tutaj dla Polski sp;oro, ale
                                      nie chce sie chwalic;)

                                      Czytalem o tym studium inteligencji, Polacy sa bodajze tuz za Niemcami na rowni
                                      z Holandia, cos w tym rodzaju.
                                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:52
                                        Chyba jednak różne artykuły czytaliśmy
                            • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 19:47
                              > Kaczyńscy dali Wam do rąk broń przeciwko sobie samym! We wlasnym interesie
                              > poczytaj więc burku zanim znowu zabierzesz głos!

                              Burek to ty moze jestes bo nie masz raczej wlasnego zdania, powtarzasz te same
                              slogany, ktore juz tyle razy slyszelismy. Masz jednak racje, ze Kaczynskich
                              rozliczy sie predzej czy pozniej z tego programu.
                              • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:15
                                To ty posłuhgujesz się sloganami i zasłyszanymi z mediów opiniami, bo własnych
                                nie umiesz sobie sam wyrobić. A gdy ci i tego zabraknie to SZCZEKASZ - na co są
                                przyklady również na innych wątkach forum.

                                Proszę bardzo, zachęcam, rozliczaj Kaczyńskich i PiS, rozliczaj też PO i SLD.
                                Ale MERYTORYCZNIE!
                                • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:20
                                  > Proszę bardzo, zachęcam, rozliczaj Kaczyńskich i PiS, rozliczaj też PO i SLD.
                                  > Ale MERYTORYCZNIE!

                                  W tej chwili rzadzi PIS, jest wiele aktualnego co mozna i nalezy krytykowac. Ale
                                  nie boj sie, PO i SLD napewno mialbym wiele do zarzucenia.
                                  • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 20:48
                                    To najwyższy czas, żebyś zaczął ich krytykować, bo PO zamiast wziąć się do
                                    roboty razem z PiS prowadzi tylko wraz SLD kampanię szczucia. W jaki to sposob
                                    ma pomóc w naszym rozwoju?
                                    Sama krytyka obecnego rządu tylko nam zaszkodzi i w kraju, i za granicą,
                                    szczególnie gdy jest niemerytoryczna - wówczas to zwykle oszczerstwa. Nie
                                    sprzyja to też naszemu wizerunkowi za granicą. Jesli są obszary, w ktorych PO
                                    się z PiSem zgadza to powinno z nim wspólpracować, inaczej to jest zwykla
                                    obłuda.
                                    • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:09
                                      > Sama krytyka obecnego rządu tylko nam zaszkodzi i w kraju, i za granicą,
                                      > szczególnie gdy jest niemerytoryczna

                                      No ale jak jest merytoryczne to co wtedy? Ten rzad wydaje sie nie akceptowac
                                      zadnej krytyki, w przekonaniu, ze wszystko wie lepiej. Jak tej postawy nie
                                      zmieni to historia ich za to predzej czy pozniej ukarze. Ja uwazam, ze wlasnie
                                      od aktualnego rzadu powinna wyjsc konkretna inicjatywa. Koalicja jest slabiutka
                                      i paru dodatkowych afer typu SO raczej nie przetrwa.
                                      • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 21:59
                                        Cóż, ten rząd realizuje swój program. Przeczytaj go więc abyś mógł ich
                                        merytorycznie krytykować. Poza tym nie z każdą krytyką należy się godzić -
                                        czasem są to po prostu różnice poglądów. W takim wypadku czyje zdanie powinno
                                        być realizowane: rządu, czy opozycji? Postaw się w obu pozycjach i odpowiedz na
                                        to pytanie.
                                        • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 22:09
                                          Widzisz w takich "cywilizowanych" krajach jak Niemcy, obie wielkie konkurencyjne
                                          partie ludowe walcza niby jak lwy ze soba. Potrafia jednak i utworzyc koalicje
                                          (tak jak teraz), potrafia rowniez nie tylko zaakceptowac sluszna krytyke ale i
                                          przejac pomysly od "konkurentow". Tej dojrzalosci polskiemu rzadowi (moze wielu
                                          Polakom) ciagle jeszce brakuje.
                                          • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:35
                                            Mnie się wydaje, że tej dojrzałości brakuje przede wszystkim PO. Wydają sie
                                            totalnie niezdolni do współpracy. Choć czasem myślę, że PO odrzucilo koalicję i
                                            nie weszlo do rządu bo Tusk jet sterowany przez służby i postkomunistów. Nie
                                            było bowiem merytorycznych powodów, żeby nie wziąć połowy rządu.

                                            A tak na marginesie to kiedy otwarto teczki we Wschodnich Niemczech? I co - źle
                                            się stało? Taka Merkel się uchowała i teraz jest kanclerzem. Jak tam wyglądał
                                            ten okres przejściowy? Takie afery i złodziejstwo jak u nas?
                                            • helmut.berlin Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 29.12.06, 23:46
                                              > nie weszlo do rządu bo Tusk jet sterowany przez służby i postkomunistów. Nie
                                              > było bowiem merytorycznych powodów, żeby nie wziąć połowy rządu.

                                              Tusk jest sterowany przez te same ambicje co Kaczynscy. Moze i wzialby "polowe"
                                              rzadu ale takiej oferty nie bylo, to tylko mit.

                                              Jesli chodzi o Niemcy to moze slyszales o rafinerii Leuna, ktora kupil Elf, jak
                                              nie to poszukaj. W Niemczech zalatwiono sie z "teczkami" szybciej, sytuacje
                                              trudno porownywac do polskiej bo Niemcy mieli pieniadze. Faktem jest, ze mimo
                                              zakazu, wielu bylych agentow STASI dalej pracuje w instytucjach panstwowych.
                                              Jak sie ich ujawni to wylatuja, nikt nie robi jednak histerii, a napewno nie
                                              glownego zadania dla rzadu. Nie wiem co masz na mysli mowiac o Merkel? Uchowala
                                              jako co?

                                              • jankos71 Re: chwd.pis4.. oni są tacy sami,jak Leper,Łyżwiń 30.12.06, 00:07
                                                Oferta polowy rządu była, tyle tylko, że oferowno im resorty gospodarcze. Tak
                                                się skladało, że Tuskowi były potrzebne te ministerstwa, która zapewniałaby
                                                komuchom (patrz def powyżej) bezkarność. Ambicje też zresztą były, tym niemniej
                                                ci co chcieli pracować w rządzie, jak Gilowska i Religa, wyszli z PO i pracują.

                                                Tutaj się robi histerię i nagonkę na PiS, żeby tych agentów nie ujawnić. Jestem
                                                przekonany, że jak już te teczki otworzą , to podobnie jak w Niemczech, po
                                                pierwszym zamieszaniu nagonka też szybko ucichnie.

                                                Co do Merkel to nie było teczki, która by ją zdyskredytowała. Nas się przecięż
                                                starszy, że teczkami będzie się "załatwiać" porządnych ludzi.
      • palestrina2005 Anetaka sama przyszła nikt nie zmuszał 28.12.06, 15:00
        koleżanka jej powiedział że jest praca za seks a ona sama poszła na rozmowę...
        Nikt jej nie szantażował...

        Za to jeśli mówi prawdę sama dała łapówkę za prace co jest niezgodne z prawem...
        • popelina2005 [...] 28.12.06, 15:13
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • rysiopysio Re: "Seksafera": konfrontacje Anety Krawczyk z dw 28.12.06, 14:38
      I znów pacjent palestrina2005 uciekł z sali do komputera.
    • yxcv "Seksafera": konfrontacje Anety Krawczyk z dwom.. 28.12.06, 15:00
      Wy oblesne postkomunistyczne bydlaki srajace do wlasnego gniazda,nie wam jest
      dane osadzanie i wyrokowanie na ludziach ktorym prokuratura jeszcze nie
      postawila zarzutow,sasrani adepci postkomunistycznego ustroju,zycze wam
      szybkiego kolejnego rozbioru POLSKI-gnojowico.
      • popelina2005 yxcv.. takie słowa o Rydzyku i sekcie RM ?..fuj... 28.12.06, 15:15
        SB-cki błażnie...
        • romano33 Re: yxcv.. takie słowa o Rydzyku i sekcie RM ?..f 28.12.06, 15:20
          Pan Pacewicz powiedział: Tak to prawda nie lubimy Giertycha.

          Oto obiektywna gazeta ;). Miał nastać Nowy Dzień i niestety został Stary Dzień ;)
          • 1410_tenrok powaga? w radio tirana tow. enwera rydzyka, 29.12.06, 23:42
            kazde dnia mowi sie, że sie kogos nienawidzi, albo, że ktos jest jid, albo, że
            ktos sprzedał Polskę.... To dopiero obniektywizm. Na miare Albanii XXV wieku!
    • cat_1 moralna odnowa 28.12.06, 15:15
      Łyżwiński pójdzie do pierdla, to mu kolesie w więźnia pokażą co to jest
      molestowanie i odbytu gwintowanie. Brawo prokurator !
      • popelina2005 cat_1.. i do towarzystwa dostanie Lepera! 28.12.06, 15:18
        ciekawe, jak te dwa knury będą sie "gwintować"..hi,hi,hi,hi....
        • jola_dywity6 P_A_L_E_S_T_R_I_N_A_czolowy truciciel UE 28.12.06, 15:35
          palestrina2005
          Data: 28.12.06, 12:14 + dodaj do ulubionych wątków

          skasujcie post

          + odpowiedz

          --------------------------------------------------------------------------------
          Co jest ważne a co nie zostaw do oceny każdemu z osobna.
          Dla mnie postępowanie Anety K. jest wysoce nieetyczne i czy kłamie czy mówi
          prawdę złamała prawo - łapówkarstwo i kłamstwo w prokuraturze to przestępstwa...
    • pw2221 jak się ojciec dziecka nie znajdzie to redakcja GW 28.12.06, 15:38
      powinna zostać ojcem zbiorowym i honorowym ! ... przynajmniej raz zrobiliby coś
      pożytecznego !
      • jankos71 Re: jak się ojciec dziecka nie znajdzie to redakc 28.12.06, 16:07
        Hahahaha! Dobry pomysł! W końcu Aneta K dała się też wykorzystać ..., hmm to
        znaczy chciałem powiedzieć ... poszła tez do łóżka z Wyborczą.
    • bronimir Re: "Seksafera": konfrontacje Anety Krawczyk z dw 28.12.06, 15:40
      Ty chyba jeszcze jesteś w .......... samoobronie. Dobrze Ci?
    • aardvaark czy można zgwałcić prostytutkę? 28.12.06, 17:18
      Lepper coś o tym wie.
      Polecam styczniowy numer Newsweeka.
      Zajawka króciutka tu:
      newsweek.redakcja.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=17336
    • 666kgb jak można być tak nieskończenie głupim ?? 28.12.06, 17:30
      palestrina2005 napisał:

      > Znowu prostytutka Aneta K. na piedestale w GW...
      >
      > Aneta K jest albo kłamcą albo prostytutką albo jednym i drugim...

      i jednocześnie nazywać się myslicielem ??
      potrafisz to wyjaśnić ??
      • koloratura1 Re: jak można być tak nieskończenie głupim ?? 28.12.06, 17:41
        666kgb napisała:
        >
        > i jednocześnie nazywać się myslicielem ??
        > potrafisz to wyjaśnić ??

        Ja potrafię!
        Przecież to bardzo proste: Palestrina JEST myślicielem, bo myśli, że myśli.
        • helmut.berlin Re: jak można być tak nieskończenie głupim ?? 28.12.06, 17:43
          > Przecież to bardzo proste: Palestrina JEST myślicielem, bo myśli, że myśli.

          Ciekaw jestem jak u niego z wlosami? Powypadaly juz w tak mlodym wieku od tego
          "myslenia"?
          • koloratura1 Re: jak można być tak nieskończenie głupim ?? 28.12.06, 21:06
            helmut.berlin napisał:

            >
            > Ciekaw jestem jak u niego z wlosami? Powypadaly juz w tak mlodym wieku od tego
            > "myslenia"?

            Jeśli wierzyć przysłowiu, to chyba nie.
            Przysłowie, bowiem, mówi: MĄDREJ głowy włos się nie trzyma.
    • eat.putsy Palestrina, co dostałes pod choinkę? 28.12.06, 18:04
      • janspruce Re: Palestrina, co dostałes pod choinkę? 28.12.06, 19:17
        Aneta K. wyglada mi na zdjeciu na cierpietnice od Ojca Dyrektora ktora wiecej
        ch... w d..... miala niz Marianna Rokita. Tajemnica poliszyela jest to ze
        kobiety w Polsce najszybciej awansuja za umiejetne wykozystywanie dolnej czesci
        ciala. Afera robi sie wtedy kiedy taka skruszona albo przekupiona powie o tym
        glosno. Mysle ze to nie oni ja ale ona ich wykozystala.
    • elitarny.wyksztalciuch Re: "Seksafera": konfrontacje Anety Krawczyk z dw 29.12.06, 06:57
      palestrina2005 lepiej sie przyznaj ile dostajesz za te wypociny i kto za to
      placi????

      • palestrina2005 Re: "Seksafera": konfrontacje Anety Krawczyk z dw 29.12.06, 07:58
        Robię to dla przyjemności.
        To mnie bawi jak czytam głupie i chamskie pełne nienawiści odpowiedzi lewaków.
        90% odpowiedzi to kretyńskie głupie inwektywy nie mające nic wspólnego z
        tematem.
        Śmiech na sali że SLD ma takich "inteligentnych" wyborców...
    • hachment Re: "Seksafera": Kto jeszcze nie dymal Krawczyk ? 29.12.06, 20:12
      Aneta Krawczyk to dziwka jakich malo i prosze skonczyc temat o tej szmacie.
      • elitarny.wyksztalciuch UKARAC winnych z Samoobrony 29.12.06, 20:25
        Akurat w tej aferze sprawa Pani Aneta nie jest taka wazna.

        Wazne jest tutaj KTORZY POSLOWIE I INNI WYSOCY URZEDNICY SAMOOBRONY ZA PIENIADZE
        PODATNIKOW ZDOBYWALI KORZYSCI SEKSUALNE - to walsnie jest kryminal i miejmy
        nadziej, ze niedlugo trafia tam gdzie ich miejsce
    • coracao Re: "Seksafera": konfrontacje Anety Krawczyk z dw 29.12.06, 23:52
      Aneta...naturalne.metody.zapobiegania.ciazy.patrz.pl/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka