Dodaj do ulubionych

Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność"

    • minipolak Szczygło to hiena 18.02.07, 14:28
      zreszat caly ten radz to hieny
    • adam_l27 Wałęsa miał ekipę ale ich przegonił. Wybrał M. W 18.02.07, 14:30
      Taka jest prawda - jedynym jego doradcą był Wachowski. A co robił Wachowski to
      dziś wiemy już. I to jest fakt. Wałęsa pozbył się wszystkich innych
      współpracowników od Kaczyńskich po tych związanych z UW.

      A jeśli jego obowiązkiem był nadzór to tłumaczenie się że "nie miał z kim" w tym
      kontekście jest śmieszne.
      • ffamousffatman Re: Wałęsa miał ekipę ale ich przegonił. Wybrał M 18.02.07, 15:39
        Mnie sie tam wszystko uklada.
        Walesa nikogo ni zdradzil - wysiadl z tramwaju solidarnosc na przystanku niepodleglosc (dziwne, ze razem z obydwoma durniami). Walczyl. Polegl. Odszedl na zaszczytne stanowisko ikony. Moze odszedl niehonorowo ale potrafil to po latach naprawic. Mial swiadomosc, ze kadencja to tylko 4/5 lat a w encyklopedii zostanie na 200, co uczynil ostatniego dnia. Bo to byl... jest omylny czlowiek ale urodzony POLITYK.
        Durniom nie przeszkadzalo podporzadkowanie resortow silowych prezydentowi kiedy byli jego ministrami tak i jak wczesniej, kiedy razem z Walesa, Michnikiem, Kuroniem i cala bada porzadnych ludzi (wielu juz nie zyje, jak jedyny znany mi prawnik, ktory mowiac z prawniczym rygorem, mowil do ludzi - Wende nie pasuje do dzisiejszego polskiego swiata a zmarl zaledwie "przedwczoraj") negocjowali okraglostolowo-magdalenkowe odebranie komunistom wladzy.
        WENDE tez byl ZOMOWCEM? WASSERMAN za WENDEGO, co za zalosc.
        Durniom "nie przeszkadzaly" dziwne ulaskawienia (te "dziwnie" podpisane dokumenty do dzis za nimi chodza) i "dziwne" pieniadze na "nasz", "prawy" koncern informacyjny (ilez to forsy prawej i lewej przez te 18 lat poszlo na zalosne proby "telegrafu", "globu24", obydwie "familijne").

        JUZ BYLI TAK BLISKO...

        I trzeba bylo obecnego przejecia wladzy aby wyszlo szydlo z worka, ze wzrost nie klamie, ze sa to zarozumiale, zawistne o wladze kurdupe...

        Wmowili 1/3 elektoratu, ze zycie to "Dynastia" tylko zomowcy i postkomunisci elektoratowi (znaczy "narodowi") "ukradli" fabryki, posady dyrektorow i udzialowcow zostawiajac emerytury. Po to, zeby wreszcie i oni ... i oni mogli dorwac sie do pieniedzy obywateli i POSSAC.
        Obywatel? znaczy elektorat? niech poczeka ... pamietacie ministra od mieszkan od Olszewskiego? Juz go wyrzucili z roboty a jeszcze rozglaszal swoj sukces poityki uzdrowienia sytuacji mieszkaniowej. Od 15 lat prawica nie ma pomyslu na mieszknia... premier w drugim expose sam sie przyznal, ze nie ma zielonego pojecia skad wziac 3 mln. mieszkan (dorzucajac pare pogrozek wzgledem deweloperow, ze buduja za drogo) ale zdazyl dorzucic pakiet Kluski (w odroznieniu od programu Hausnera, nikt nie udaje , ze pakiet Kluski istnieje).
        Zlobek.
        4 lata przedszkola.
        8 szkoly.
        4 liceum.
        13 lat studiow.
        11 w biznesie.
        5 lat depresji.
        3 emigracji.
        I czego sie doczekalem?
        Prezydenta miernoty.
        Prezesa durnia z przerostem ego.
        Bandy ministrow, nawet nie ministrow, nawet nie arywistow ino MEND.
        I co teraz?
        Jeszcze 3 lata do zmarnowania.
        Potem 4 lata czyszczenia panstwa ze zlego prawa, zlych obyczajow, zlych urzedow i zlych urzednikow. 8 lat w PiS..!
    • tadeusz1965 Historia pokaze, czy Walesa byl bohaterem. 18.02.07, 14:34
      Nie takie mity padaly. Na razie Walesa jak bohater narodowy i wzor do
      nasladowania sie nie zachowuje. Widzimy czlowieka zadnego wladzy, pelnego buty
      megalomana, pouczajacego wszystkich dookola. Bluzgajacego epitetami. Jego jezyk
      polityczny do "mali ludzie", "petaki", "durnie". Jak sie nie ma nic do
      zaoferowania, to sie tak wlasnie plecie.
    • tadeusz1965 Re: Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 14:37
      bombay_saphire napisał:

      > naduzycie semantyczne ze strony walesy - mogl nazwac kaczynskiego po
      > prostu " kaczorkiem o bardzo malym rozumku "..

      Epitet w sam raz pasujacy do ludzi twojego formatu
    • jerry96 Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 14:39
      Uważam, że Szczygło ma rację. Wałęsa już od dawna kompromituje się, a szkoda.
      Jego nienawiśc do Kaczyńskich jest irracjonalna, a broni takich "patriotów" jak
      Wachowski. To Lechowi zawdzięczamy ten bałagan. Dzięki Lechu za wznacnanie
      lewej nogi, dzięki za obalenie rządu Olszewskiego... Wystarczy!!!
      • edek47 Walesa to geniusz ,to tworca nowej algebry... 18.02.07, 14:45
        Te jego dodatnie minusy i ujemne plusy beda wspominane przez pokolenia.
        • jck.x Re: Walesa to geniusz ,to tworca nowej algebry... 18.02.07, 15:40
          no... ale przynajmniej świadomie podpisywał wnioski o nadanie odznaczeń, nie to
          co obecny Prezydent IV RP
          • jerry96 Oszałamiające zasługi!!! 18.02.07, 16:03
            Prawie mnie poraziłeś wielkoscią dokonań naszego bohatera.czy cos jeszcze?może
            zmienię zdanie?
    • smar3 Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 14:45
      kto to jest szczygło? i co robił w tamtych latach?
      • barbara444 Wałęsa nie nauczyl sie mowic po polsku 18.02.07, 15:00
        przez cale zycie.

        Uplynie wiele lat zanim Polska sie oczysci z postkomuny. Jezeli ma powstac nowa
        partia lewicowa to zaden z obecnej lewicy nie powinien do niej nalezec.

        Sa to ludzie paskudni i karierowicze po trupach to wszystko.

        Kwach czy Walesa to byli zli i z podstawowymi brakami w wyksztalceniu Prezydenci.
        Jeden byl totalym oszustem i pijakiem drugi raczej prostakiem.

        General Patton bedac gubernatorem Bawarii w 1945 najpierw zapedzil do roboty
        byly rzad bez zmian i potem ich odwolali jak robota byla skonczona. Chodzilo o
        przetrwanie zimy na 1946. Przy okazji Patton pare knutow uzyl na tych ex-nazi
        zeby popedzic do roboty. Potem poszli do wiezien. Dobry wzor dla Polski.

        Postkomuna to ludzie o znacznie nizszej moralnosci niz komuna. Komuna miala
        lepsze okresy jak za Gomulki prtzez 1-sze 4 lata. Potem PZPR i SB doszlo do 100%
        wladzy spowrotem. Bylo to pod knutem sowieckim.

        Postkomuna nie miala zadnego knuta za wyjatkiem wlasnej zachlannosci i checi sie
        bogacenia.
      • glupi_jasiu Jak to - kto to jest Szczygło? 18.02.07, 15:50
        Jak można nie znać wspaniałego życiorysu tej osobistości.

        Nie mogę tolerować takiej ignorancji i przytaczam życiorys własnoręcznie
        napisany przez Pana Ministra {z Jego strony
        pis1.home.pl/_szczyglo/index2.php?pg=posel,zyciorys ):

        Pochodzę z ziemi warmińsko-mazurskiej z miejscowości Czerwonka, koło Biskupca
        Reszelskiego.
        Tu dorastałem, uczyłem się w szkole powszechnej i średniej. Jako młody człowiek
        często zwiedzałem swój region, uczyłem się i pracowałem poznając tradycję i
        historię moich macierzystych - północno-wschodnich ziem Rzeczypospolitej.
        Ukończyłem studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim pod opieką prof. Lecha
        Kaczyńskiego - wieloletniego wykładowcy tego Uniwersytetu. Kształciłem się też
        na Uniwersity of Wisconsin, w Stanach Zjednoczonych, gdzie otrzymałem
        stypendium rządu USA. Przedmiotem moich rocznych studiów w 1996 roku było prawo
        i administracja publiczna.
        W tym samym roku odbyłem praktykę w Kongresie USA. Dzięki wieloletniej pracy w
        administracji państwowej zdobyłem poważne doświadczenie w zakresie problematyki
        europejskiej. Od 2001 roku jestem posłem na Sejm RP, wybranym z listy Prawa i
        Sprawiedliwości z ziemi warmińsko-mazurskiej. Staram się aktywnie i skutecznie
        zabiegać o poprawę jakości życia mieszkańców mojego macierzystego regionu.
        W Sejmie RP jestem członkiem komisji ds. służb specjalnych. Od grudnia 2005 r.
        jestem także sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Pełnię także
        funkcję Prezesa Olsztyńskiego Zarządu Regionalnego "Prawa i Sprawiedliwości".

        Jeśli ktoś szczęśliwie doczytał do końca, polecam także (na tej samej stronie
        pis1.home.pl/_szczyglo/index2.php?pg=posel,oswiadczenia ) oświadczenie
        majątkowe Pana Ministra.

        Wynika z niego, że urodził się w roku 1963, a więc w latach 1980-89 miał tylko
        17 - 26 lat, co na likwidatora WSI jest wiekiem stanowczo za młodym.
    • sympatyk_pis Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 14:49

      Przecież to jest takie oczywiste, że nawet nie ma co nad tym dyskutować!!!
      Sprzedał przy Okrągłym Stole Polskę komuchom z PZPR i żydkom z Unii Wolności.
      Teraz pokutujemy za to w biedzie a tamci opływają w luksusach. To się nazywa
      sprawiedliwość dziejowa wg. elektryka-pajaca, którego pewne środowiska wyniosły
      na piedestał władzy razem ze swoim kierowcą niewiadomego pochodzenia.
      Niech nam żyje agent Bolek - cenne źródło informacji SB!!!
      _________________________________________________________________________________

      NIE PYTAJ CO POLSKA ZROBIŁA DLA CIEBIE! SPYTAJ CO TY ZROBIŁEŚ DLA POLSKI???!!!
      • koloratura1 Re: Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 16:48
        sympatyk_pis napisał:

        >
        > Przecież to jest takie oczywiste, że nawet nie ma co nad tym dyskutować!!!
        > Sprzedał przy Okrągłym Stole Polskę komuchom z PZPR i żydkom z Unii Wolności.
        > Teraz pokutujemy za to w biedzie a tamci opływają w luksusach. To się nazywa
        > sprawiedliwość dziejowa wg. elektryka-pajaca, którego pewne środowiska wyniosły
        > na piedestał władzy razem ze swoim kierowcą niewiadomego pochodzenia.
        > Niech nam żyje agent Bolek - cenne źródło informacji SB!!!
        >

        Na tym forum, jakiś czas temu, ona42 napisała m.in.:
        "Powyłaziły teraz wszy i gryzą, bo już się nie boją..."

        To także i pod twoim adresem, "bohaterze".
      • kazik.k Re: Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 17:32
        brednie ktore wypisuje ponizej podpisany"sympatyk pis-uaru" swiadcza o
        kompletnej ignorancji tego cwoka.przy "okraglym stole" sympatyku za dyche byli
        dwaj kurduple z ktorych jeden uwaza sie za prezydenta a drugi za "premiera
        tysiacleci"ktorego nie bylo i mam nadzieje ze juz nie bedzie.oprocz tych
        "bohaterow" byla polowa tego strupieszalego "episkopatu"i nie slyszalem by
        ktorykolwiek z tych"magnifiscencji"mial jakies zastrzezenia co do aktualnej
        rzeczywistosci i przebiegu rozmow.wiec smierdzielu nie pluj na prezydenta bo
        dzieki niemu byc moze nie wpiepszasz zupy rybnej gdzies na kolymie.rozumiesz cos
        z tego glupcze?
    • julian_apostata Re: Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 14:52
      Wałęsa- głupek
      KaczyńskiL.- głupek do potęgi

      Gdyby głupota mogła fruwać......niebo nad Polską zasnute byłoby Kaczo-Wałęsowa
      poświatą.
      Ale nie potrafi fruwać..dlatego jest jak jest.


      Mieliśmy i mamy,takiego prezydenta na jakiego ten kraj sobie zasłużył.
      • jerry96 Masz rację Julek!! Nie ma jak prezydent Kwas1?! 18.02.07, 15:15
        Ten dopiero ma w głowie poukłdane, z jedną wadą - trochę ta głowka była za
        słaba. I nogo niezbyt mocne. Ale kit nieżle wciskał ludziom. Niektórzy mu nawet
        uwierzyli. Ty chyba też (jak wnioskuję)?. Wolę Kaczyńskiego.
    • abba15 UBowcy mają żniwa: koszą przwników 18.02.07, 14:53
      UBowcy czyli czerwono-różowe gnidy przwników koszą
      bo te antydemokratyczne ścierwa sprzeciwu nie znoszą
    • bravocharlie Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 14:56
      Do czego to doszło, że byle człowiek, w moim mniemaniu jak go słyszę pozbawiony
      inteligencji i iskry bożej, imo intelektualnie mierny, którego jedynym atutem
      jest to że jego kolegą jest największy prezydent Polski (pod względem ego)który
      dochapał się władzy może chlapać co popadnie o jakby nie było bohaterze
      narodowym. Nie ma do tego żadnej legitymacji.

      A co do nazwania durniem tego naszego pożal się Panie Boże prezydenta. To jest
      ocena Lecha Wałęsy. I prawdę powiedziawszy L.W. powiedział coś, z czym zgadza
      się więcej niż połowa Polski. Poza tym L.K. też stracił prawo do domagania się
      jakiejkolwiek ochrony prawnej nazywając połowę Polaków ZOMO. Nawet tą, która ma
      teraz 25 lat...

      • koloratura1 Gwoli ścisłości: 18.02.07, 16:55
        bravocharlie napisał:

        > Poza tym L.K. też stracił prawo do domagania się
        > jakiejkolwiek ochrony prawnej nazywając połowę Polaków ZOMO. Nawet tą, która
        > ma teraz 25 lat...

        O ZOMO mówił ten drugi - Jarek, premier - na parteitagu w Stoczni Gdańskiej,
        parę dni przed warszawskimi demonstracjami PiSu, Platformy i LPRu.
    • grali1 Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 14:56
      Czy te typki z pis nie mają naprawdę pojęcia co by sie stało gdyby w tamtym
      czasie mocniej naciśnięto na do niedawna decydujących?! Rujnowanie ikony
      naszych dokonań (przy wszystkich wewnętrznie w Polsce widzianych wadach
      p.Wałęsy) jest zwyczajnie durne, jeśli nie kretyńskie.
      Jeśli się nie wie tak prostych rzeczy, to należy się natychmiast usunąć z
      miejsc decydujących o Polsce! Najbliższe wybory to uczynią, jeśli sami nie
      zrezygnują ze swoich fanaberii, którzy bazują na tajemniczości - wewnątrz
      której tkwi po prostu głupota.
      "Uparte istoty przedludzkie, które na pozór niewinne, myślą tylko o sobie,
      które chcą sobie despotycznie podporządkować cały świat i zrobiły by to, gdyby
      nie położyć tamy ich manii wielkości." Patrick Suskind. Pachnidło. Wydawnictwo
      ZYSK I S_KA Poznań 1998, strona 73/74.
      • edek47 Po co tobie ta ikona,przeciez mielismy juz papieza 18.02.07, 15:07
        to tobie juz nie wystarcza?...Chcesz przejsc na prawoslawie?...Walesa to
        smieszny
        'buraczek' z tymi swoimi odczytami.Bylem na takim jego ' odczycie', powiem , ze
        nawet dobrze wyrezyserowany skecz kabaretowy.
    • arturziolkowski Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 14:59
      Przestańmy zajmować się przeszłością!!!
      od paru dni żyjemy raportem o likwidacji WSI i rzekomych aferach w poprzednich
      rządach....
      • jerry96 Dlaczego mamy nie zajmować się przeszłością? 18.02.07, 15:08
        Ciągle czekam kiedy zbrodnierze z UB i SB odpowiedzą za swoje zbrodnie. Kiedy
        WRON-a zosatnie pociągnieta do odpowiedzialności. Popieram degradację generałów
        stanu wojennego. Przyszłośc można budować tylko na prawdzie i spawiedlwości.
        Nie ma przebaczenia bez oparcia na PRAWDZIE!
        • laaazy_boy Do przodu najlepiej chodzi się rakiem... 18.02.07, 15:40
          ... zapominasz tylko, jak łatwo w ten sposób wpaść na jakiś słup. Może to jest
          przyczyną ograniczonych horyzontów pisowców.
          • jerry96 kiepskie porównanie 18.02.07, 15:59
            To porównanie mnie nie przekonuje. Patrzenie w przyszłość, nie oznacza, że mamy
            zapomieć o przeszłości.
            • laaazy_boy Re: kiepskie porównanie 18.02.07, 16:11
              jerry96 napisał:

              > To porównanie mnie nie przekonuje. Patrzenie w przyszłość, nie oznacza, że mamy
              > zapomieć o przeszłości.

              To zależy od tego, jak intensywnie o tej przeszłości się myśli. Bo w podłym,
              polskim politycznym piekiełku nie mówi się o niczym innym jak o agentach,
              szafach, ubekach czy lustracji. Walka polityczna polega wyłącznie na wyciąganiu
              kwitów, na skrajnie subiektywnych ocenach odnoszących się do przeszłości -
              przykładem niech będą słowa Szczygła dotyczące Wałęsy.

              Nie sądzisz, że brakuje nam esenscjonalnej dla demokracji debaty publicznej o
              sprawach naprawdę istotnych dla rozwoju Polski ? Choćby - o tarczy
              antyrakietowej, o naszym miejscu w UE i szerzej - sposobie prowadzenia polityki
              zagranicznej ? Czy ktoś wspomina o jakichkolwiek dalekosiężnych planach rozwoju
              nauki, dofinansowaniu uniwersytetów, reform służby zdrowia ? Nie - bo
              najważniejsza jest lustracja, tropienie urojonych układów (to słowo nie bez
              powodu wyszło ostatnio z użycia pisowców) i politycna walka na skalę
              prezentowanego cynizmu i hipokryzji, w której PiS ze wspaniałą koalicją i
              "Rewolucją moralną" zdecydowanie wygrywa. Przegranymi jesteśmy my - szarzy
              obywatele.
              • arturziolkowski Re: kiepskie porównanie 18.02.07, 16:33
                Zgadzam się. Zdaje się, że Bracia Kaczyńscy zdobyli władzę tyko po to, żeby się
                zemścić na dawnych przeciwnikach i z prawa i z lewa... Lech Wałęsa kiedyś
                powiedział, że są to ludzie, którzy wolą walczyć, a nie budować... ciężko się z
                tym nie zgodzić obecnie.
                Do tego dochodzi mierne ich pojęcie o prowadzeniu polityki zagranicznej... ,ale
                jak ostatnio stwierdził prof. Bartoszewski, w tym zakresie może być tylko
                lepiej, bo gorzej już nie...
                • alex1215 Re: kiepskie porównanie 18.02.07, 16:55
                  > Do tego dochodzi mierne ich pojęcie o prowadzeniu polityki zagranicznej... ,ale
                  > jak ostatnio stwierdził prof. Bartoszewski, w tym zakresie może być tylko
                  > lepiej, bo gorzej już nie...

                  niestety moze byc duzo, duzo gorzej..
                  w grudniu 1979 w Kabulu pieknie ubrane kobiety
                  z zaciekawieniem obserwowaly czolgi sowieckie
                  wjezdzające do miasta, no nie "gorzej juz byc nie moze"..
                  a jak wyszlo.. ponad 20-letnia wojna domowa do dzis..

                  alex.
            • gregory701 Re: kiepskie porównanie 18.02.07, 17:07
              Rzecz polega na tym,że według "elit" PIS-owskich pokolenie ,które w wieku
              dojrzałym zastał rok 1945 odziedziczyły po Hitlerze i Stalinie Polskę
              kwitnącą , zaś ich dzieci , dzisiaj 7o-cio latki do reszty ją zrunowały . Takie
              idiotyzmy wmawia się dzisiaj programowo nastolatkom. Antychrześcijańska teza :
              starzy do grobu jako winni zbrodni odbudowy Polski . To haniebne !!!
              • wj_2000 Re: kiepskie porównanie 18.02.07, 18:01
                gregory701 napisał:

                > Rzecz polega na tym,że według "elit" PIS-owskich pokolenie ,które w wieku
                > dojrzałym zastał rok 1945 odziedziczyły po Hitlerze i Stalinie Polskę
                > kwitnącą ,

                Bardzo trafnie to zaobserwowałeś. Ja dodam jeszcze, że Polska w roku 1939, a
                więc zanim Hitler, a potem Stalin do niej weszli, była krajem OKRUTNIE biednym,
                zacofanym, zantagonizowanym, niedemokratycznym. Właściwie, bez żadnych
                perspektyw. I na to nałożyły się zniszczenia wojenne. A mimo to, jak nas było w
                1945 24 miliony, tak w 1989 coś około 37. Ludzi wykształconych, zdrowych, choć
                biednych, ale z mniejszym dużo dystansem cywilizacyjnym do krajów Zachodu jak
                przed II Wojną Swiatową.
        • arturziolkowski Re: Dlaczego mamy nie zajmować się przeszłością? 18.02.07, 16:23
          Rozumiem, ale jaki to ma związek z obecną sytuacją? Zdegradowanie Jaruzelskiego
          czy Siwickiego nie poprawi sytuacji ani w służbie zdrowia ani na rynku pracy,
          ani nawet w rolnictwie...
          A zbrodniami i karą niech zajmą się sądy. Jeźeli będą robić to politycy, to
          zamiast sprawiedliwości będziemy mieć do czynienia z walką polityczną,
          skandalami, i wyciąganiem haków na przeciwników politycznych, a nie
          "zbrodniarzy". Jeżeli politycy będą rozliczać przeszłość, to nic się nie zmieni...
    • arturziolkowski Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 15:06
      Przestańmy zajmować się przeszłością!!!
      od paru dni żyjemy raportem o likwidacji WSI i rzekomych aferach w poprzednich
      rządach.... Jakie to ma teraz znaczenie??? zostawmy te rozważania historykom.
      Media i opinia publiczna, czyli my wszyscy, ulegliśmy sprytnemu zabiegowi PiS!!!
      Nikt dziś nie pyta co się stało chociażby między Dornem a Kaczyńskim, nikt nie
      pyta o sprawę Doliny Rospudy, nikt nie zwraca uwagi na rasistowskie wyskoki
      Giertycha seniora, nikt nie pyta jakie plany ma Polski Rząd wobec Konstytucji
      UE. Zajmijmy się sprawami ważnymi obecnie!!! Tym żyje Europa, tym żyje Świat.
      Nie stawajmy się zaściankiem na własne życzenie...
    • naczur Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 15:12
      A co to jest szczygło? Na szczęście wiem, kto to Wałęsa !
      • kika113 Zmiana pokoleń 18.02.07, 15:19
        Dzięki kaczorom te stare zkomunizowane towarzystwo odejdzie w niepamięć razem
        z bandą WSI. Przyjdą młodzi i nie obarczeni skazą komuny. I to jest najlepsze.
        Młodzi powinni popierać PIS bo dzięki niemu następuje zmiana pokoleń i stara
        zzsovietyzowana banda złodzieji idzie precz. Chwała im za odwagę.
        • mnietowisi Re: Zmiana pokoleń 18.02.07, 15:28
          kika113 napisała:

          > Młodzi powinni popierać PIS bo dzięki niemu następuje zmiana pokoleń

          Zawsze myślałem, że zmiana pokoleń to zjawisko biologiczne.
          Czy biologia już jest w rękach PISu? Albo LPRu?
      • edek47 Szczygło to taki Wałęsa , ktory sie spoznil. 18.02.07, 15:24
        Nie wiem, co wiesz o Walesie,ale glupszego PREZYDENTA to Polska nie miala.
    • aaneta Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 15:16
      A o jakie ideały "Solidarności" konkretnie chodzi? Te zdradzone ofkors? Czy na
      przykład o takie?

      "Tworząc nowe, niezależne, samorządne związki zawodowe, MKS stwierdza, że będą
      one przestrzegać zasad określonych w Konstytucji PRL. Nowe związki zawodowe będą
      bronić społecznych i materialnych interesów pracowników i nie zamierzają pełnić
      roli partii politycznej. Stoją one na gruncie zasady społecznej własności
      środków produkcji stanowiącej podstawę istniejącego w Polsce ustroju
      socjalistycznego. Uznając, iż PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie, ani nie
      podważając ustalonego systemu sojuszów międzynarodowych, dążą one do zapewnienia
      ludziom pracy odpowiednich środków kontroli, wyrażania opinii i obrony swych
      interesów."

      To cytat z Protokołu porozumienia zawartego przez Komisję Rządową i
      Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w dniu 31 sierpnia 1980 roku w Stoczni
      Gdańskiej. I dalej:

      "Nowe związki zawodowe winny mieć realną możliwość publicznego opiniowania
      kluczowych decyzji determinujących warunki życia ludzi pracy: zasad podziału
      dochodu narodowego na konsumpcję i akumulację, podziału funduszu konsumpcji
      społecznej na różne cele (zdrowie, oświatę, kulturę), podstawowych zasad
      wynagradzania i kierunków polityki płac, a szczególnie zasady automatycznej
      korektury płac w warunkach inflacji, wieloletnich planów gospodarczych,
      kierunków inwestycji oraz zmiany cen."

      Jeśli tak, to istotnie te ideały nie zostały po 1989 zrealizowane. Konstytucję
      PRL, ustrój socjalistyczny i PZPR, sprawującą kierowniczą rolę w państwie, szlag
      trafił, jak również przestały obowiązywać "zasady podziału dochodu narodowego na
      konsumpcję i akumulację", więc trochę trudno było.
      • alex1215 Re: Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 15:23
        no tak, ale to byl dopiero poczatek Solidarnosci,
        pamietam jak dzis :) - IV program Polskiego Radia w
        Gdansku nadawal wtedy bezposrednie relacje ze Stoczni
        Do dzis mam 4 historyczne kasety z tych czasow :)))))
        O "demokracji" nie bylo wtedy absolutnie mowy,
        byly Wegry 1956, Czechoslowacja 1968,
        Gdansk 1970, Afganistan 1978

        alex.
      • ffamousffatman Re: Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 16:17
        Jedno sie nie zmienilo! Dochod nadal dzielimy na konsumpcje i akumulacje.
    • edek47 Nie zycz mu tak zle !! 18.02.07, 15:16
      Walesa w obliczu Partii i Boga zachowywal sie nienagannie, zawsze na kolanach,
      albo ze skrzywieniem kregoslupa.
    • to_ti Czy nie padanie przed Kaczakami to zdrada? 18.02.07, 15:22
      chyba obóz prezydencki taka wersję lansuje, poza tym kto to jest Szczygło jako
      opozycjonista?

      www.foto-tel.pl/
    • mordzinaas Rokita nie potrafi wyzbyć się obłudy. 18.02.07, 15:24
      Co ten Rokita plecie???

      Wałęsa owszem był bohaterem -ale tylko do 1989 roku.

      Później zdradził wszystkich ,któzy mu ufali.

      Poszedł na współpracę z mordercami z PZPR-SLD i do całkow3icie
      przekreśla jego wcześniejsze dokonania.

      Szczygło to odważny człowiek. Powiedział prawdę o tym łajdaku Wałęsie.

      A Rokita jak zwykle - zieje obłudą na kilometr.
    • wojtek2784 ...Zdradziła "Solidarność" - takze Platforma ... 18.02.07, 15:27
      Caly ten okres, to byla ucieczka od ETOSU. To, na co patrzy obecna Polska to
      jeden wielki burdel etyczny. Na szczycie sami cwaniacy uprawiajacy polityke pod
      wplywem zewnetrznych doradcow.
      Rokita udaje naiwnego.
      Czy Platfroma pamieta o etosie Solidarnosci ?
      • laaazy_boy Re: ...Zdradziła "Solidarność" - takze Platforma 18.02.07, 15:44
        Mylisz mit z rzeczywistością, która ze swej natury wymusza kompromisy. Podział
        czarne - białe istnieje bowiem tylko w bajkach dla ograniczonych obywateli drogi
        Wojtku. Kompromisy natomiast muszą być natomiast adekwatne do rzeczywistości, w
        której się funkcjonuje, muszą łączyć interesy wielu grup społecznych, wyłuskiwać
        ten wspólny pierwiastek, który jest satysfakcjonujący dla większości. Na tym
        polega polityka. I tutaj jest pis pogrzebany.
      • wet3 Re: wojtek2784 18.02.07, 15:44
        wojtek2784 napisał:

        > Caly ten okres, to byla ucieczka od ETOSU. To, na co patrzy obecna Polska
        to
        > jeden wielki burdel etyczny. Na szczycie sami cwaniacy uprawiajacy polityke
        pod
        >
        > wplywem zewnetrznych doradcow.
        > Rokita udaje naiwnego.
        > Czy Platfroma pamieta o etosie Solidarnosci ?

        Solidarnosc skonczyla sie z odsunieciem przez Walese na boczny tor
        Walentynowicz, Gwiazdow oraz im podobnych. Miejsce tych autentycznych dzialaczy
        zajeli "doradcy" - tacy jak Geremek, Kuron, Mazowiecki oraz im podobni. Jak sie
        to skonczlo wiemy dobrze. Mielismy okragly stol, tramsformacje ustrojowa i
        zlodziejska prywatyzacje kontynuowana po obaleniu rzadu Olszewskiego. Garstka
        komuchow sie wzbogacila, a wiekszosc spoleczenstwa puszczono z torbami.
        Wszystko to zawdzieczamy Bolkowi.
        • ffamousffatman Re: wojtek2784 18.02.07, 15:46
          wet3 napisał:brednie
        • ffamousffatman Re: wojtek2784 18.02.07, 15:51
          WIELCY BOHATEROWIE SOLIDARNOSCI.
          Nigdy ic nie pamietalem.
          W Radio"Maryja" zawsze mi sie tlumacza, ze ich nie pamietam, bo klika Michnika ich odsunela, powiedzieli im, ze zebranie opozycji jest w piatek o czwartej a bylo w czwartek o piatej. W 1975 roku. Od 32 lat nie moga zdazyc na to zebranie.
          • ffamousffatman Re: wojtek2784 18.02.07, 15:53
            PS. Byli na kawie z Kakolem Kazimierzem.
      • ffamousffatman Re: ...Zdradziła "Solidarność" - takze Platforma 18.02.07, 16:01
        wojtek2784 napisał: Czy Platfroma pamieta o etosie Solidarnosci ?

        Moze nie mamy teraz normalnych czasow ALE w normalnych czasach STYROPIAN sluzy do ocieplania w budownictwie.
        ETOSEM polityka jest stawac oko w oko z JUTRZEJSZYMI a WCZORAJSZYMI problemami
        • ffamousffatman Re: ...Zdradziła "Solidarność" - takze Platforma 18.02.07, 16:19
          ... a nie ...
    • milseog a gdzie byl Szczyglo w '89? 18.02.07, 15:27
      to zalosne, ze tacy ludzie cokolwiek w ogole znacza w tym kabaretowym panstwie. w normalnym kraju
      nikt by nawet nie spojrzal na takiego ciecia, a u nas jest ministrem wygadujacym bzdury na tematy, o
      ktorych nie ma pojecia. a gdzie byl on sam w '89 r.? mogl sam sie zabrac za WSI i wszystko inne i zrobic
      to "porzadnie". ja jednak jakos sobie nie przypominam Wielkiego Dzialacza o takim nazwisku.
      zenujacy typek. brzydze sie takimi.
    • beatlemarek Kto to jest Szczygło?bo jakoś tego pana 18.02.07, 15:35
      z działalności opozycyjnej sobie nie przypominam,a Prezydenta Wałęsę jak
      najbardziej.
      • edek47 Tym prezydentem to mnie ubawiles... 18.02.07, 15:55
        Ja tez sobie przypominam niejakiego Walese. ktorego 'durny' narod zrobil swoim
        prezydentem.Nie twierdze tez , ze polski narod zmadrzal,ALE NIE MIAL LEPSZYCH
        KANDYDATOW OD 'KACZEK'.Te tuski i inne diabelki nie byly by wcale lepsze. jak
        to sie niektorym 'durniom' wydaje.
        • wet3 Re: edek47 18.02.07, 18:32
          edek47 napisał: > Tym prezydentem to mnie ubawiles ...

          > Ja tez sobie przypominam niejakiego Walese. ktorego 'durny' narod zrobil
          swoim
          > prezydentem.Nie twierdze tez , ze polski narod zmadrzal,ALE NIE MIAL LEPSZYCH
          > KANDYDATOW OD 'KACZEK'.Te tuski i inne diabelki nie byly by wcale lepsze. jak
          > to sie niektorym 'durniom' wydaje.

          Utrafiles w sedno sprawy! Niestety, ale nie bylo lepszych kandydatow od
          Kaczorow. Smutne to, ale prawdziwe.


    • extrafresh Prawa reka prezydenta szaleje w mediach... 18.02.07, 15:41

      ...prada reka sie czlowiek podciera.

      :|
      • ffamousffatman Re: Prawa reka prezydenta szaleje w mediach... 18.02.07, 16:20
        a powinien lewa (wg arabow i hindusow)
    • douglasmclloyd Szczygło do gnoju! nt 18.02.07, 15:48
    • chiton Re: Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 15:49
      obowiązkowo leczyć szczygłę!
      • mnietowisi Re: Szczygło: Wałęsa zdradził "Solidarność" 18.02.07, 15:56
        Pora na informacje o dziadku w Wermachcie.
    • swan_ganz Szczygło ty kaczy dupku.... Tobie kury macać 18.02.07, 15:52
      a nie politykę robić...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka