Dodaj do ulubionych

65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę

    • shoovar 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 00:18
      swoja droga to jak ogloszono ze referendum bedzie tylko na Podlasiu to
      ekologowie zakrzyknelli: Boj sie Boga, jak referendum to w calej Polsce"
      Dzis prezes ekologow przywiazanych do drzewa po ogloszeniu wynikow badan
      twierdzi ze kazde referendum to zlo....
    • amanasunta53 To jakieś chore?Kiedy referendum krajowe o HGW? 28.02.07, 00:20
      Wtedy, na pewno, leci Hania nasza kochana bufetowa.A przecież ,,środowisko''GW
      tego nie chce!
      • mamosia Re: To jakieś chore?Kiedy referendum krajowe o HG 28.02.07, 01:03
        Zwoje mózgowe jeszcze bardziej ci się splotły?
    • rospudnik Re: 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rosp 28.02.07, 00:20
      sondaże GW tak jak cała gazeta są mało wiarygodne
      • babette666 l a n g s t o n - poczytaj 28.02.07, 00:46
        Podkreślamy, że przyroda jest wartością ponadczasową i jako dobro narodowe ma
        służyć wielu pokoleniom. Do jej ochrony zobowiązane jest państwo i jego
        obywatele przez prawo krajowe i unijne, a także względy rozumowe i moralne.
        Kłopoty z prowadzeniem w Polsce inwestycji nie tkwią w nadmiernej ochronie
        przyrody. Najczęściej przyczyną trudności jest rozdrobniona własność gruntów i
        indywidualne interesy osób lub grup, a także nieobecność kadr z wykształceniem
        przyrodniczym lub nieuwzględnianie ich opinii w procesie planowania inwestycji
        i podejmowania decyzji administracyjnych. Nie byłoby takiego napięcia
        konfliktów wokół obwodnicy Augustowa, gdyby kierowano się interesem Państwa i
        wzięto pod uwagę opinie przyrodników już przy opracowywaniu koncepcji całej
        drogi, a nie stawiano społeczeństwo wobec ultymatywnie projektowanych osobnych
        jej odcinków pod dyktando lokalnych interesów.

        Za Komitet Ochrony Przyrody PAN - przewodniczący prof. dr hab. Ludwik
        Tomiałojć;

        Za Komitet Botaniki PAN - przewodniczący prof. dr hab. Waldemar Żukowski;

        Za Komitet Ekologii PAN - przewodniczący prof. dr hab. Piotr Dawidowicz;

        Za Komitet Zoologii PAN - przewodniczący prof. dr hab. Krzysztof Jażdżewski;

        Zastępca przewodniczącego Wydziału II Nauk Biologicznych Polskiej Akademii
        Nauk - prof. dr hab. Wiesław Bogdanowicz

        *************************

        nie jestem sama tak myslac
        • langston poczytalem 28.02.07, 00:49
          ale co z tego wywynioskowalas?
          przeciez profesorowie wcale nie pisza ze droga tam nie powinna przechodzic...
          po czyms takim kazdy moze sie podpisac
          ...myslales ze jestes sama...nie pochlebiasz sobie aby?

          po co te trzy szostki w twoim nicku?
      • babettle666 plan obwodnicy powstal i zatwierdzono za L.Millera 28.02.07, 02:10
        slepa milosc wybacza wszystko.

        jestem slepo zakochana w PZPR i SLD, wiec
        wybaczam im najwieksze swinstwa , dranstwa i klamstwa !
    • marekstepien Jak zabijac mieszkancow Augustowa 28.02.07, 01:05
      Ekolodzy, G* i inni pokazuja jak zabijac mieszkancow Augustowa.
      Rocznie ginie na tej trasie przez Augustow 20 dzieci i doroslych.
      Gdyby nie zlosliwe akcje Ekologow by ochronic kilka ptaszkow,
      obwodnica bylaby wybudowana i w Polsce zaoszczedzono by zycie
      20 dzieciom i doroslym rocznie.

      • hmch Re: Jak zabijac mieszkancow Augustowa 28.02.07, 08:54
        > Ekolodzy, G* i inni pokazuja jak zabijac mieszkancow Augustowa.
        > Rocznie ginie na tej trasie przez Augustow 20 dzieci i doroslych.
        > Gdyby nie zlosliwe akcje Ekologow by ochronic kilka ptaszkow,
        > obwodnica bylaby wybudowana i w Polsce zaoszczedzono by zycie
        > 20 dzieciom i doroslym rocznie.

        w augustowie ginie ok 4 osób rocznie, ale to chyba raczej nie ma nic wspólnego z
        ekologami a raczej oprotestowaniem przejść ze światłami !!
    • tezstworzenie1 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 01:17
      i tak sporo jakna podobno tylko 30 tys z augustowa jednak starania grenpeace
      przyniosły rezultaty w ludziach obudził się instynkt samozachowawczy i
      zrozumieli jakie niebezpieczeństwa wiążą się z bezmyślną i bezwzględną nie
      liczącą się z ludżmi ochroną przyrody w końcu wszyscy chcemy żyć
    • sandowal 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 01:32
      nie widziałem tego sondażu - proszę go zweryfikować 32 moich znajomych tysz go
      nie widziało i mówimy wszyscy - PRZEZ ROSPUDĘ!!!
    • jestemprezydentkom a ilu Chińczyków przeciw obwodnicy przez Rospudę? 28.02.07, 01:33
      a ilu Hindusów ?
      • babettle666 Nie wierze sondazom, szczegolnie Wybiorczej 28.02.07, 02:12

        przekonaj sie sam(a):

        www.gazetapolska.pl/?module=content&lead_id=1682
    • marius30 Re: 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rosp 28.02.07, 03:38
      No to spieprzaj dziadu!!!
    • bamjozia 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 05:37
      Wszystko jest wazne ale wazniejszy jest czlowiek i jego zdrowie i
      bezpieczenstwo!BADZCIE ROZSADNI.
    • leszek993 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 05:51
      Jeżeli to jest sondaż GW to z góry wiadomo,bez podawania procentów jest po to by
      dokopać PIS-owi a Michnik sam zadecyduje o procentach-oczywiście jeżeli będzie
      trzeżwy.GW nie ośmieszajcie się waszymi sondażami bo nawet dzieci wam w Polsce
      nie ufają.
    • infoth Sprawa jest prosta 28.02.07, 05:51
      jak ze wszystkim-arogancja władzy, zmarnowane pieniądze, "a co tam-kto nam
      podskoczy". Tym bardziej to już ta ohyda-obwodnica powinna być już historią.
      Nie jechałem protestować-ale chętnie bym poprotestował, aby udupić tych
      odpowiedzialnych za to bagno. W krajach azjatyckich to za nadużycie zaufania
      wsadzaja do ciupy użędasów-ale gdzie my jesteśmy najświetsza panienko na tym
      świecie...Za to wybydiowali by juz piękne osiedle dla młodych rodzin gdzieś-
      podobna sprawa jest z projektem polskiej ambasady w Berlinie-tylko kraś, kraść
      i kraść. Pieniądze wyżucone w błoto. Pokolenie science-fiction
    • pies_na_lewizne mnie gwno obchodza sondaze zamawiane przez GWno 28.02.07, 05:53
      Mnie gwno obchodza sondaze zamawiane przez GWno.

      Nie mniej jednak jestem przeciwny budowie autostrady przez Doline Rospudy, i
      jestem przeciwny rozstrzyganiu sprawy przez referendum, czy to lokalne czy to
      ogolnokrajowe.

      A juz szczegolnie referendum lokalne zupelnie niczego nie rozwiaze, bo Dolina
      rospudy jest dziedzictwem calego narodu a nie tylko Bialostoczczan.

      Bialostoczczan mozna w referendum zapytac czy chca aby np. im basen wybudowac
      bo to juz by byla ich lokalna sprawa. Dolina Rospudy to sprawa narodowa, ktora
      trzeba rozstrzygnac zgodnie ze zdrowym rozsadkiem, logika, i dobrym rozumieniem
      naszych interesow, tak tych obecnie zyjacych jak i przyszlych pokolen.

      Choc nie chcialbym aby Polska musiala placic kar unijnych, to na dobra sprawe
      opinia KE interesuje mnie tyle co opinia psa z kulawa noga. Komisji trzeba
      powiedziec zeby sie po prostu odpieprzyla od nas i nie mieszala sie w nieswoje
      sprawy.
      • obrazoburca Re: mnie gwno obchodza sondaze zamawiane przez GW 28.02.07, 10:37
        Problem w tym, ze to sa sprawy KE. a proponowane przez Szyszke trasa jest sprzeczna z obowiązującym Polske prawem.
        A referendum to kolejny absurd PiSu:
        zmarnowane pieniadze (przeciez to też parę groszy kosztuje)
        skłócanie Polaków...

        a skutek prawny?
        równie dobrze można by rządzać głosowanie wśród mieszkańców osiedla, czy Kowalski ma prawo zabic swoja żone czy też nie.

        jeden wielki smród, zeby odwrócić uwagę od Antka polcmajstra i jego radosnej twórczości.
    • jhbsk Re: 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rosp 28.02.07, 07:50
      I dobrze.
    • remik.bz Budować drogi czy chronić przyrodę? 28.02.07, 08:45
      W tym sondażu zabrakło fundamentalnego pytania :
      "czy należy w Polsce budować drogi nawet kosztem przyrody , czy chronić
      przyrodę nawet kosztem rezygnacji z budowy dróg"

      No i pytanie dotyczące wyboru: czy budować wg dzisiejszego wariantu , czy
      inaczej - poza dolina Rospudy- było "dziwne" . Przecież na dzień dzisiejszy nie
      ma żadnego zakończonwgo i kompletnego innego wariantu ( bo to cała ciężarówka
      dokumentacji przecież) poza tym z wiaduktem.
      Jak można do porównania brać "rzecz istniejącą w rzeczywistości" i "rzecz ,
      której nie ma"?
    • hmch Re: 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rosp 28.02.07, 08:52
      a w zasadzie dla kogo jest to głupawe referendum... przecież nie dla podlasian -
      to tylko kłopot - referendum jest organizowane ponieważ obecny rząd nie jest w
      stanie sobie poradzić z takim problemem
      szczególnie, że polaskie władze podpisywały taki a nie inny przebieg trasy

      co z zasadzie poza przyrodą ma podlasie do zaoferowania - w zasadzie nic - to
      dlaczego w XXI wieku ludziska chcą zniszczyć to co jeszcze z niej powstało

      Polska to nie jest Japonia a już napewno nie jest nią podlasie i żadna droga
      ekspersowa tego nie zmieni
      • remik.bz Drogi pomagają w rozwoju gospodarczym 28.02.07, 09:00
        hmch napisał:
        Polska to nie jest Japonia a już napewno nie jest nią podlasie i żadna droga
        > ekspersowa tego nie zmieni

        Mylisz sie i to bardzo.
        Drogi , a szerzej cała infrastruktura , to warunek bezwzględnie wymagalny dla
        rozwoju gospodarczeg , cywilizacyjnego.
        W bardzo , bardzo olbrzymim skrócie :kapitał nie tylko nie "napływa" , ale
        wręcz "ucieka" z terenów bez infrastruktury ( nawet ten kapitał od "turystyki")
        A bez "kasy" nie ma rozwoju

        A w tym konkretnym przypadku chodzi o połączenie drogowe wewnątrz UE. O
        połączenie krajów nadbałtyckich z "Zachodem". Z Litwą mamy zaledwie 130 (
        chyba) km granicy. Droga przez Puszczę Augustowską odpada. Pozostaje przez
        Rospude ( tej rzeki nie ominiesz)
        Alternatywa jest tranzyt przez Białoruś lub Rosję (Kaliningrad). A te kraje nie
        naleza do UE - więc "odprawy " na granicach , cła, wizy i inne szykany.
        • ezavv Re: Drogi pomagają w rozwoju gospodarczym 28.02.07, 10:37
          Witam,
          obserwując problem obwodnicy augustowskiej, problem Rospudy widać, że mamy
          jedynie zielone skrzywienie. Jakiekolwiek głosy, nawet rozsądne za budową
          obwodnicy kończą się totalnym ostracyzmem zwolenników natury. Proponuję
          przypomnieś sobie problemy z obwodnicami w innych miejscowościach. Szereg z
          nich zyskało bezpieczeństwo, a straciło na korzyściach czysto materialnych -
          zakupy potencjalnych przybyszów przejeżdżających przez daną miejscowość.
          Niestety prawda, ugoda leży zawsze po środku. W naszym przypadku ekolodzy i
          zwolennicy natury za żadnego wała nie chą ustąpić - trudno jest określić oraz
          ocenić powody stanowiska komisarza UE w sprawie budowy obwodnicy (nie znam
          szczegółów, nie śledziłem tematu - może gdzieś jest sedno sprawy omówione).
          Szermowanie hasłami programnów, koniecznością ochrony itp. słowami jest
          demagogią. Niestety cywilizacji nie zatrzymamy - tu jest, co najmniej,
          podwójny problem, tj. sama obwodnica łącząca kraje nadbałtyckie, poprawa
          sytuacji lokalnej społeczności, ingerencja w środowisko, jak zresztą przy
          każdej budowie oraz problem natury prawnej i etycznej. Augustów i jego okolice
          to "Heimat" dla tam urodzonych i mieszkających oraz atrakcja dla przybyszów.
          Ci, co tam mieszkają mają swoje problemy, których nie znają ani, jak widać nie
          chcą uznać niektóre grupy społeczne, niektórzy ludzie zainteresowani jednym
          problemem, nazwanym szeroko znaczącym słowem, jakim jest natura, przyroda,
          ekologia. Jakiekolwiek głosy za budową są uwalane. Zatem idąc za
          głosem "natury", której większość, jak określają sami - siedzi na drzewach -
          warto by zeszli i zaczęli myśleć, nie tylko o sobie. Przyjechać na jakiś czas
          w "płuca" i wracać do spokojnych miastowych pieleszy, to fajne. Mieszkać na
          stałe na zadupiu bez perspektyw, to jednak problem. Może zieloni, ekolodzy i
          inni zwolennicy natury zaproponują inne rozwiązanie - olać wszystkich
          Augustowian i dla ochrony przyrody wybudować nowy Augustów w dogodnym dla
          natury miejscu i przeprowadzić doń wszystkich obecnych mieszkańców (...).
          EWtedy na pewno będziemy zadowoleni wszyscy, zarówno ci na drzewach i ci pod
          nimi, a że olano by ich racje - cóż to (...). CZego nie robi się dla (...).
          Popatrzcie z perspektywy lat na próbę budowy elektrowni atomowej - pierwszej
          zresztą w Polsce, w Żarnowcu, którą zaprzestano, mimo wydatkowania
          horrendalnych kwot. Zaprzestano głównie ze względów politycznych pod płaszczem
          ochrony natury. Problem nie jest związany z tematem głównym, jednakże daje
          sporo do myślenia. Może nami ktoś manipuluje lub chce ugrać swoje? Nie wiem.
          Jednak są pewne sprawy, nawet niekorzystne, które niestety muszą być, trwać.
          Człowiek jest piękny, jednak jego mniej przyjemną stroną jest kwesia przemiany
          materii - przetwarzania pokarmu. Brudzi, zaśmieca atmosferę, jest
          nieekologiczny. Nie wiem, czy zwolennicy ochrony natury poruszali problem
          zezwoleń wymaganych na użycie w Polsce ekologicznych szamb (dopuszczonych do
          użytku w innych krajach, a u nas wymagających zezwoleń?) Czy ta sprawa jest już
          cacy? Pozdrawiam i proponuję, jako problem alternatywny dla alternatywnej trasy
          obwodnicy, alternatywne rozwiązanie polegające na wspomnianym przeniesieniu
          Augustowa (...)
          • remik.bz Re: Drogi pomagają w rozwoju gospodarczym 28.02.07, 11:26
            ezavv napisał:
            trudno jest określić oraz
            > ocenić powody stanowiska komisarza UE w sprawie budowy obwodnicy (nie znam
            > szczegółów, nie śledziłem tematu - może gdzieś jest sedno sprawy omówione).

            W olbrzymim skrócie:
            Koncepcje przebiegu obwosnicy Augustowa były robione jeszcze w latach 90-tych(
            zaczęło się 14 lat temu).
            I wtedy wybrano dzisiejszy wariant - jako optymalny. Nie był to wybór
            przypadkowy tylko wybór w wyniku porównania wariantów (koncepcyjnych) w róznych
            aspektach ( technicznym , ekonomicznym , ekologicznym , prawnym , spolecznym...)
            Do wybranego wtedy wariantu zrobiono dokumentacje techniczna (cała "ciężarówka"
            papieru ), uzgodnienia, procedury prawne. żródła finasowania.
            Wtedy "Rospuda" jeszcze nie była w obszarze "natura 2000", bo po prostu wtedy
            tego programu jeszcze nie było.
            Wszystko było więc robione zgodnie z naszym prawem , w tym
            uzgodnienia "ekologiczne".
            Obszar Rospudy został wpisany do "natury" bodajże 2 lata temu( wtedy chyba tan
            program wystartował tez zresztą ) , gdy praktycznie wszystkie prace nad
            obwodnica (po 12 latach) były wreszcie na finiszu- był to juz chyba etap
            przetargu na wykonawstwo ( nie jestem pewien).
            I w momwncie , kiedy wszystko juz było dopiete i zakończone proceduralnie,
            nagle ekolodzy przypomnieli sobie ,że to przecież od 2 lat jest "natura 2000"
            (podobnie jek Ty zastanawiam sie kto ich inspirował , kto skorzysta na
            zablokowaniu tranzytu Litwa , Łotwa , Estonia - stara Unia , i wychodzi mi
            jedna odpowiedź)
            W obszarze "natura 2000" wolno budować , ale tylko w szczególnych przypadkach.
            Trzeba udowodnic ,że każde inne rozwiązanie jest zdecydowanie gorsze. Takie
            unijne prawo.
            A jak wiesz UE nie "analizuje" tylko podchodzi do spraw w sposób biurokratyczny.
            W praktyce , aby spełnić unijne wymagania należałoby wykonać jeszcze ze 2
            projekty (np warianty ekologów), i to projekty techniczne ,całościowe , nie
            jakies koncepcje ( a więc dwie ciężarówki papierów, uzgodnień , ekspertyz).
            I wykazać ,że "wiadukt" jest najlepszy.
            W praktyce oznacza to kolejne lata pracy i wydatkowanie publicznych pieniędzy
            na te projekty , analizy , ekspertyzy.( starą UE na to stać , a nas?)
            Pytanie czy warto?Czy nie lepiej po prostu "pójść w kary unijne" i budować to
            co jest zgodne z naszym prawem i wręcz niezbedne dla Polski , Litwy , UE ,
            mieszkańców Augustowa?
            Bo inaczej nie przełamiemy tego impasu. Obwodnica Augustowa będzie się "kisić"
            kolejne kilkanascie lat. A mieszkańcy Augustowa zacznąwszelkimi prawnymi i
            bezprawnymi srodkami "blokować" tranzyt. I może właśnie o to chodzi?
            • qin Tiry na tory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! 28.02.07, 12:09
              Te tiry nie polepsza sytuacji gospodarczej tego terenu,nie zmniejsza
              bezrobocia!! to tylko jest tranzyt przez Polskę a tiry które dewastują wszystko
              sa z Litwy i Estonii to oni zarabiaja to oni maja zysk my tylko tracimy.
              Niech to sie zmieni kolej wyjdzie z dołka ludzie znajda prace a unikalna
              przyroda zostanie uratowana.Nie dbam też o stratę finansowa polskich drogowców.
    • radek_sim 65 proc.? a kogo pytano? Chyba debili..... 28.02.07, 12:59
      Proponuję sondaż ogólnopolski na temat czy przez centrum Krakowa i rynek oraz
      centrum Warszawy i rynek puścić autostradę, Pałac kultury, Łazienki, Sejm i
      domy ekologów zburzyć na ich miejscu posadzić las.
      To się okaże, że wszyscy w Polsce oprócz zainteresowanych będą głosować „za”.
      Myślenie że człowiek z Zakopanego zagłosuje prawidłowo o lokalizacji której tak
      właściwi nie widział na własne oczy, nie zna tamtejszych problemów jest daleko
      posuniętym DEBILIZMEM. I jak tacy ludzie mogą zajmować jakiekolwiek stanowiska.
    • tom1003 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 13:08
      Komentarz Adama Wajraka (od 17 lutego przebywa w obozie nad Rospudą)

      Teraz już wiemy skąd ten pomysł PiS na referendum na Podlasiu. Niestety w ten
      sposób można bardzo łatwo wywołać konflikt Podlasie kontra reszta kraju. Równie
      złe byłoby referendum ogólnopolskie.


    • tom1003 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 13:11
      Komentarz Adama Wajraka (od 17 lutego przebywa w obozie nad Rospudą)

      Teraz już wiemy skąd ten pomysł PiS na referendum na Podlasiu. Niestety w ten
      sposób można bardzo łatwo wywołać konflikt Podlasie kontra reszta kraju. Równie
      złe byłoby referendum ogólnopolskie.

      OCZYWIśCIE WSZYSTKIEMU WINIEN PIS. (MOżE JESZCZE JACYś "ANTYSEMICI IM MOHEROWE
      BERETY?)
      TYLKO KTO PROJEKTOWAł TA OBWODNICE PRZEZ KILKANASCIE LAT?
      CZY GAZETKA PROTESTOWAłA?

      CZY WAJRAK PRZYKUWAł SIę DO DRZEW W CZASIE INNYCH AKCJI EKOLOGICZNYCH?

      CZY GAZETKA NAGłAśNIAłA INNE AKCJE TEGO TYPU, GDY NISZCZONO REZERWATY I PARKI
      NARODOWE NIEEKOLOGICZNYMI INWESTYCJAMI?
    • martica 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 14:45
      Hehe, jakos te wyniki mnie nie dziwia - kto zamawia ten oczywiscie chce miec
      okreslone wyniki :)).

      Jaki wariant alternatywny?? Ten ktory przechodzi przez 10 wsi, torfu jest dwa
      razy wiecej (jak wbic tam filary????), jest duzo dluzszy, a jego autorem jest
      ktos kto nie ma uprawnien??? Nie ma sensownego alternatywnego wariantu - to
      wymysl ekologow! Przestancie mydlic ludziom oczy!

      Poza tym dlaczego w innych krajach autostrady sa na filarach i pzrechodza przez
      tereny zielone? A u nas nie moga...

      Poza tym UE naprawde powinna zajac sie prawdziwymi problemami, a mie pie..mi
      typu szpaki, dziury w sieciach czy drogi w krajach czlonkowskich. Oj,
      eurosceptycy mieli racje - nawet Moskwa nie zakazalaby nam budowy jakiejs
      drogi, a tu Bruksela prosze...Jednoczesnie godzi sie na przeoranie Baltyku -
      zalosne...
    • hajnowka Re: 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rosp 28.02.07, 14:47
      A może by tak referendum w sprawie burmistrza Augustowa? Dlaczego ten leniuch
      nie zrobił chocby jednej kładki dla pieszych, skoro giną ludzie jego miasta?
      Dlaczego przedstawiciele władzy, wojewoda, ministrowie, wzdragaja się przed
      publicznym postawieniem takiego pytania, tylko plotą wytarte frazesy?
      Dlaczego TIR-y, nawet te, widoczne na obrazkach w telewizji nie zachowują
      wymaganych przez kodeks drogowy odstępów miedzy sobą, tylko jeżdżą
      zblokowane? A policja augustowska to co, śpi?
      Madrze zaprojektowana obwodnica jest mieszkańcom Augustowa bezspornie
      potrzebna. Ale mądre władze miasta jeszcze bardziej.
    • miku4 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 14:52
      chyba Niemców z polskim paszportem, którzy chcą z Polski zrobić skansen!
    • bim41 100% Polaków przeciwko niegospodarności 28.02.07, 14:57
      Zaniechanie w tej chwili budowy obwodnicy przez Rospudę oznacza ogromne straty
      związane z poniesionymi dotychczas kosztami przygotowania inwestycji oraz karą
      umowną , którą trzeba będzie zapłacić wykonawcy za odstąpienie od budowy
      ponieważ kontrakt jest już podpisany. Te straty to około 60 mln zł. Czy Polskę
      stać na wyrzucenie tych pieniędzy w błoto. Poza tym wykonanie przygotowania pod
      ten niby ekologiczny wariany potrwa następnych 10 lat. A nie jest wcale pewne
      czy jest on możliwy do realizacji ze względu na protesty tamtejszych
      mieszkańców.A. co powidza państwa Bałtyckie na wstrzymanie budowy Via Baltica.
      W tej całej dyskusji ci samozwańczy ekolodzy jak i różnej maści naukowcy
      zachowują się tak jakbyśmy żyli w Holandii lub co najmniej Niemczech i strata
      tych ogromnych pieniędzy nie miała wielkiego znaczenia. A tymczasem my żyjemy
      nadal w najbiedniejszym kraju UE poza Rumunia i Bułgarią, któremy drogi
      potrzebne sa jak powietrze.
      • obrazoburca Re: 100% Polaków przeciwko niegospodarności 28.02.07, 15:53
        a jednak stac nas na 80mln kary i 480 000 za kazdy kolejny dzień...
        żałosny jestes tłumacząc łamanie prawa (czyt. przestepstwo) interesem ekonomicznym jakiejs grupy ludzi (wykonawców).

        Poza tym, kary za zerwanie kontraktu?
        Jeśli projekt jest sprzeczny z prawem, to i kontrakt jest nieważny, a jego twórcy powinni stanąc przed sądem.
    • gw_broni_ubekistanu Wierzę Maleszce, Czajkowskiemu i GW -sondażom 28.02.07, 16:36
      sam prawda, tylko ta ubecka prawda inaczej.
    • kraq az 25% pojebow w Polsce??? 28.02.07, 17:45
      no ale co sie dziwic, ktos tych zasrancow z pisdu i samoobory musial wybierac:((
    • abba15 sondaż MÓJ: 90% Polaków nic nie wie o Rospudzie 28.02.07, 17:53
      społeczeństwo UBekistanu
      jest lepiej poinformowane

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka