shoovar 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 00:18 swoja droga to jak ogloszono ze referendum bedzie tylko na Podlasiu to ekologowie zakrzyknelli: Boj sie Boga, jak referendum to w calej Polsce" Dzis prezes ekologow przywiazanych do drzewa po ogloszeniu wynikow badan twierdzi ze kazde referendum to zlo.... Odpowiedz Link Zgłoś
amanasunta53 To jakieś chore?Kiedy referendum krajowe o HGW? 28.02.07, 00:20 Wtedy, na pewno, leci Hania nasza kochana bufetowa.A przecież ,,środowisko''GW tego nie chce! Odpowiedz Link Zgłoś
mamosia Re: To jakieś chore?Kiedy referendum krajowe o HG 28.02.07, 01:03 Zwoje mózgowe jeszcze bardziej ci się splotły? Odpowiedz Link Zgłoś
rospudnik Re: 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rosp 28.02.07, 00:20 sondaże GW tak jak cała gazeta są mało wiarygodne Odpowiedz Link Zgłoś
babette666 l a n g s t o n - poczytaj 28.02.07, 00:46 Podkreślamy, że przyroda jest wartością ponadczasową i jako dobro narodowe ma służyć wielu pokoleniom. Do jej ochrony zobowiązane jest państwo i jego obywatele przez prawo krajowe i unijne, a także względy rozumowe i moralne. Kłopoty z prowadzeniem w Polsce inwestycji nie tkwią w nadmiernej ochronie przyrody. Najczęściej przyczyną trudności jest rozdrobniona własność gruntów i indywidualne interesy osób lub grup, a także nieobecność kadr z wykształceniem przyrodniczym lub nieuwzględnianie ich opinii w procesie planowania inwestycji i podejmowania decyzji administracyjnych. Nie byłoby takiego napięcia konfliktów wokół obwodnicy Augustowa, gdyby kierowano się interesem Państwa i wzięto pod uwagę opinie przyrodników już przy opracowywaniu koncepcji całej drogi, a nie stawiano społeczeństwo wobec ultymatywnie projektowanych osobnych jej odcinków pod dyktando lokalnych interesów. Za Komitet Ochrony Przyrody PAN - przewodniczący prof. dr hab. Ludwik Tomiałojć; Za Komitet Botaniki PAN - przewodniczący prof. dr hab. Waldemar Żukowski; Za Komitet Ekologii PAN - przewodniczący prof. dr hab. Piotr Dawidowicz; Za Komitet Zoologii PAN - przewodniczący prof. dr hab. Krzysztof Jażdżewski; Zastępca przewodniczącego Wydziału II Nauk Biologicznych Polskiej Akademii Nauk - prof. dr hab. Wiesław Bogdanowicz ************************* nie jestem sama tak myslac Odpowiedz Link Zgłoś
langston poczytalem 28.02.07, 00:49 ale co z tego wywynioskowalas? przeciez profesorowie wcale nie pisza ze droga tam nie powinna przechodzic... po czyms takim kazdy moze sie podpisac ...myslales ze jestes sama...nie pochlebiasz sobie aby? po co te trzy szostki w twoim nicku? Odpowiedz Link Zgłoś
babettle666 plan obwodnicy powstal i zatwierdzono za L.Millera 28.02.07, 02:10 slepa milosc wybacza wszystko. jestem slepo zakochana w PZPR i SLD, wiec wybaczam im najwieksze swinstwa , dranstwa i klamstwa ! Odpowiedz Link Zgłoś
marekstepien Jak zabijac mieszkancow Augustowa 28.02.07, 01:05 Ekolodzy, G* i inni pokazuja jak zabijac mieszkancow Augustowa. Rocznie ginie na tej trasie przez Augustow 20 dzieci i doroslych. Gdyby nie zlosliwe akcje Ekologow by ochronic kilka ptaszkow, obwodnica bylaby wybudowana i w Polsce zaoszczedzono by zycie 20 dzieciom i doroslym rocznie. Odpowiedz Link Zgłoś
hmch Re: Jak zabijac mieszkancow Augustowa 28.02.07, 08:54 > Ekolodzy, G* i inni pokazuja jak zabijac mieszkancow Augustowa. > Rocznie ginie na tej trasie przez Augustow 20 dzieci i doroslych. > Gdyby nie zlosliwe akcje Ekologow by ochronic kilka ptaszkow, > obwodnica bylaby wybudowana i w Polsce zaoszczedzono by zycie > 20 dzieciom i doroslym rocznie. w augustowie ginie ok 4 osób rocznie, ale to chyba raczej nie ma nic wspólnego z ekologami a raczej oprotestowaniem przejść ze światłami !! Odpowiedz Link Zgłoś
tezstworzenie1 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 01:17 i tak sporo jakna podobno tylko 30 tys z augustowa jednak starania grenpeace przyniosły rezultaty w ludziach obudził się instynkt samozachowawczy i zrozumieli jakie niebezpieczeństwa wiążą się z bezmyślną i bezwzględną nie liczącą się z ludżmi ochroną przyrody w końcu wszyscy chcemy żyć Odpowiedz Link Zgłoś
sandowal 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 01:32 nie widziałem tego sondażu - proszę go zweryfikować 32 moich znajomych tysz go nie widziało i mówimy wszyscy - PRZEZ ROSPUDĘ!!! Odpowiedz Link Zgłoś
jestemprezydentkom a ilu Chińczyków przeciw obwodnicy przez Rospudę? 28.02.07, 01:33 a ilu Hindusów ? Odpowiedz Link Zgłoś
babettle666 Nie wierze sondazom, szczegolnie Wybiorczej 28.02.07, 02:12 przekonaj sie sam(a): www.gazetapolska.pl/?module=content&lead_id=1682 Odpowiedz Link Zgłoś
marius30 Re: 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rosp 28.02.07, 03:38 No to spieprzaj dziadu!!! Odpowiedz Link Zgłoś
bamjozia 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 05:37 Wszystko jest wazne ale wazniejszy jest czlowiek i jego zdrowie i bezpieczenstwo!BADZCIE ROZSADNI. Odpowiedz Link Zgłoś
leszek993 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 05:51 Jeżeli to jest sondaż GW to z góry wiadomo,bez podawania procentów jest po to by dokopać PIS-owi a Michnik sam zadecyduje o procentach-oczywiście jeżeli będzie trzeżwy.GW nie ośmieszajcie się waszymi sondażami bo nawet dzieci wam w Polsce nie ufają. Odpowiedz Link Zgłoś
infoth Sprawa jest prosta 28.02.07, 05:51 jak ze wszystkim-arogancja władzy, zmarnowane pieniądze, "a co tam-kto nam podskoczy". Tym bardziej to już ta ohyda-obwodnica powinna być już historią. Nie jechałem protestować-ale chętnie bym poprotestował, aby udupić tych odpowiedzialnych za to bagno. W krajach azjatyckich to za nadużycie zaufania wsadzaja do ciupy użędasów-ale gdzie my jesteśmy najświetsza panienko na tym świecie...Za to wybydiowali by juz piękne osiedle dla młodych rodzin gdzieś- podobna sprawa jest z projektem polskiej ambasady w Berlinie-tylko kraś, kraść i kraść. Pieniądze wyżucone w błoto. Pokolenie science-fiction Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_lewizne mnie gwno obchodza sondaze zamawiane przez GWno 28.02.07, 05:53 Mnie gwno obchodza sondaze zamawiane przez GWno. Nie mniej jednak jestem przeciwny budowie autostrady przez Doline Rospudy, i jestem przeciwny rozstrzyganiu sprawy przez referendum, czy to lokalne czy to ogolnokrajowe. A juz szczegolnie referendum lokalne zupelnie niczego nie rozwiaze, bo Dolina rospudy jest dziedzictwem calego narodu a nie tylko Bialostoczczan. Bialostoczczan mozna w referendum zapytac czy chca aby np. im basen wybudowac bo to juz by byla ich lokalna sprawa. Dolina Rospudy to sprawa narodowa, ktora trzeba rozstrzygnac zgodnie ze zdrowym rozsadkiem, logika, i dobrym rozumieniem naszych interesow, tak tych obecnie zyjacych jak i przyszlych pokolen. Choc nie chcialbym aby Polska musiala placic kar unijnych, to na dobra sprawe opinia KE interesuje mnie tyle co opinia psa z kulawa noga. Komisji trzeba powiedziec zeby sie po prostu odpieprzyla od nas i nie mieszala sie w nieswoje sprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
obrazoburca Re: mnie gwno obchodza sondaze zamawiane przez GW 28.02.07, 10:37 Problem w tym, ze to sa sprawy KE. a proponowane przez Szyszke trasa jest sprzeczna z obowiązującym Polske prawem. A referendum to kolejny absurd PiSu: zmarnowane pieniadze (przeciez to też parę groszy kosztuje) skłócanie Polaków... a skutek prawny? równie dobrze można by rządzać głosowanie wśród mieszkańców osiedla, czy Kowalski ma prawo zabic swoja żone czy też nie. jeden wielki smród, zeby odwrócić uwagę od Antka polcmajstra i jego radosnej twórczości. Odpowiedz Link Zgłoś
jhbsk Re: 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rosp 28.02.07, 07:50 I dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Budować drogi czy chronić przyrodę? 28.02.07, 08:45 W tym sondażu zabrakło fundamentalnego pytania : "czy należy w Polsce budować drogi nawet kosztem przyrody , czy chronić przyrodę nawet kosztem rezygnacji z budowy dróg" No i pytanie dotyczące wyboru: czy budować wg dzisiejszego wariantu , czy inaczej - poza dolina Rospudy- było "dziwne" . Przecież na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zakończonwgo i kompletnego innego wariantu ( bo to cała ciężarówka dokumentacji przecież) poza tym z wiaduktem. Jak można do porównania brać "rzecz istniejącą w rzeczywistości" i "rzecz , której nie ma"? Odpowiedz Link Zgłoś
hmch Re: 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rosp 28.02.07, 08:52 a w zasadzie dla kogo jest to głupawe referendum... przecież nie dla podlasian - to tylko kłopot - referendum jest organizowane ponieważ obecny rząd nie jest w stanie sobie poradzić z takim problemem szczególnie, że polaskie władze podpisywały taki a nie inny przebieg trasy co z zasadzie poza przyrodą ma podlasie do zaoferowania - w zasadzie nic - to dlaczego w XXI wieku ludziska chcą zniszczyć to co jeszcze z niej powstało Polska to nie jest Japonia a już napewno nie jest nią podlasie i żadna droga ekspersowa tego nie zmieni Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Drogi pomagają w rozwoju gospodarczym 28.02.07, 09:00 hmch napisał: Polska to nie jest Japonia a już napewno nie jest nią podlasie i żadna droga > ekspersowa tego nie zmieni Mylisz sie i to bardzo. Drogi , a szerzej cała infrastruktura , to warunek bezwzględnie wymagalny dla rozwoju gospodarczeg , cywilizacyjnego. W bardzo , bardzo olbrzymim skrócie :kapitał nie tylko nie "napływa" , ale wręcz "ucieka" z terenów bez infrastruktury ( nawet ten kapitał od "turystyki") A bez "kasy" nie ma rozwoju A w tym konkretnym przypadku chodzi o połączenie drogowe wewnątrz UE. O połączenie krajów nadbałtyckich z "Zachodem". Z Litwą mamy zaledwie 130 ( chyba) km granicy. Droga przez Puszczę Augustowską odpada. Pozostaje przez Rospude ( tej rzeki nie ominiesz) Alternatywa jest tranzyt przez Białoruś lub Rosję (Kaliningrad). A te kraje nie naleza do UE - więc "odprawy " na granicach , cła, wizy i inne szykany. Odpowiedz Link Zgłoś
ezavv Re: Drogi pomagają w rozwoju gospodarczym 28.02.07, 10:37 Witam, obserwując problem obwodnicy augustowskiej, problem Rospudy widać, że mamy jedynie zielone skrzywienie. Jakiekolwiek głosy, nawet rozsądne za budową obwodnicy kończą się totalnym ostracyzmem zwolenników natury. Proponuję przypomnieś sobie problemy z obwodnicami w innych miejscowościach. Szereg z nich zyskało bezpieczeństwo, a straciło na korzyściach czysto materialnych - zakupy potencjalnych przybyszów przejeżdżających przez daną miejscowość. Niestety prawda, ugoda leży zawsze po środku. W naszym przypadku ekolodzy i zwolennicy natury za żadnego wała nie chą ustąpić - trudno jest określić oraz ocenić powody stanowiska komisarza UE w sprawie budowy obwodnicy (nie znam szczegółów, nie śledziłem tematu - może gdzieś jest sedno sprawy omówione). Szermowanie hasłami programnów, koniecznością ochrony itp. słowami jest demagogią. Niestety cywilizacji nie zatrzymamy - tu jest, co najmniej, podwójny problem, tj. sama obwodnica łącząca kraje nadbałtyckie, poprawa sytuacji lokalnej społeczności, ingerencja w środowisko, jak zresztą przy każdej budowie oraz problem natury prawnej i etycznej. Augustów i jego okolice to "Heimat" dla tam urodzonych i mieszkających oraz atrakcja dla przybyszów. Ci, co tam mieszkają mają swoje problemy, których nie znają ani, jak widać nie chcą uznać niektóre grupy społeczne, niektórzy ludzie zainteresowani jednym problemem, nazwanym szeroko znaczącym słowem, jakim jest natura, przyroda, ekologia. Jakiekolwiek głosy za budową są uwalane. Zatem idąc za głosem "natury", której większość, jak określają sami - siedzi na drzewach - warto by zeszli i zaczęli myśleć, nie tylko o sobie. Przyjechać na jakiś czas w "płuca" i wracać do spokojnych miastowych pieleszy, to fajne. Mieszkać na stałe na zadupiu bez perspektyw, to jednak problem. Może zieloni, ekolodzy i inni zwolennicy natury zaproponują inne rozwiązanie - olać wszystkich Augustowian i dla ochrony przyrody wybudować nowy Augustów w dogodnym dla natury miejscu i przeprowadzić doń wszystkich obecnych mieszkańców (...). EWtedy na pewno będziemy zadowoleni wszyscy, zarówno ci na drzewach i ci pod nimi, a że olano by ich racje - cóż to (...). CZego nie robi się dla (...). Popatrzcie z perspektywy lat na próbę budowy elektrowni atomowej - pierwszej zresztą w Polsce, w Żarnowcu, którą zaprzestano, mimo wydatkowania horrendalnych kwot. Zaprzestano głównie ze względów politycznych pod płaszczem ochrony natury. Problem nie jest związany z tematem głównym, jednakże daje sporo do myślenia. Może nami ktoś manipuluje lub chce ugrać swoje? Nie wiem. Jednak są pewne sprawy, nawet niekorzystne, które niestety muszą być, trwać. Człowiek jest piękny, jednak jego mniej przyjemną stroną jest kwesia przemiany materii - przetwarzania pokarmu. Brudzi, zaśmieca atmosferę, jest nieekologiczny. Nie wiem, czy zwolennicy ochrony natury poruszali problem zezwoleń wymaganych na użycie w Polsce ekologicznych szamb (dopuszczonych do użytku w innych krajach, a u nas wymagających zezwoleń?) Czy ta sprawa jest już cacy? Pozdrawiam i proponuję, jako problem alternatywny dla alternatywnej trasy obwodnicy, alternatywne rozwiązanie polegające na wspomnianym przeniesieniu Augustowa (...) Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Re: Drogi pomagają w rozwoju gospodarczym 28.02.07, 11:26 ezavv napisał: trudno jest określić oraz > ocenić powody stanowiska komisarza UE w sprawie budowy obwodnicy (nie znam > szczegółów, nie śledziłem tematu - może gdzieś jest sedno sprawy omówione). W olbrzymim skrócie: Koncepcje przebiegu obwosnicy Augustowa były robione jeszcze w latach 90-tych( zaczęło się 14 lat temu). I wtedy wybrano dzisiejszy wariant - jako optymalny. Nie był to wybór przypadkowy tylko wybór w wyniku porównania wariantów (koncepcyjnych) w róznych aspektach ( technicznym , ekonomicznym , ekologicznym , prawnym , spolecznym...) Do wybranego wtedy wariantu zrobiono dokumentacje techniczna (cała "ciężarówka" papieru ), uzgodnienia, procedury prawne. żródła finasowania. Wtedy "Rospuda" jeszcze nie była w obszarze "natura 2000", bo po prostu wtedy tego programu jeszcze nie było. Wszystko było więc robione zgodnie z naszym prawem , w tym uzgodnienia "ekologiczne". Obszar Rospudy został wpisany do "natury" bodajże 2 lata temu( wtedy chyba tan program wystartował tez zresztą ) , gdy praktycznie wszystkie prace nad obwodnica (po 12 latach) były wreszcie na finiszu- był to juz chyba etap przetargu na wykonawstwo ( nie jestem pewien). I w momwncie , kiedy wszystko juz było dopiete i zakończone proceduralnie, nagle ekolodzy przypomnieli sobie ,że to przecież od 2 lat jest "natura 2000" (podobnie jek Ty zastanawiam sie kto ich inspirował , kto skorzysta na zablokowaniu tranzytu Litwa , Łotwa , Estonia - stara Unia , i wychodzi mi jedna odpowiedź) W obszarze "natura 2000" wolno budować , ale tylko w szczególnych przypadkach. Trzeba udowodnic ,że każde inne rozwiązanie jest zdecydowanie gorsze. Takie unijne prawo. A jak wiesz UE nie "analizuje" tylko podchodzi do spraw w sposób biurokratyczny. W praktyce , aby spełnić unijne wymagania należałoby wykonać jeszcze ze 2 projekty (np warianty ekologów), i to projekty techniczne ,całościowe , nie jakies koncepcje ( a więc dwie ciężarówki papierów, uzgodnień , ekspertyz). I wykazać ,że "wiadukt" jest najlepszy. W praktyce oznacza to kolejne lata pracy i wydatkowanie publicznych pieniędzy na te projekty , analizy , ekspertyzy.( starą UE na to stać , a nas?) Pytanie czy warto?Czy nie lepiej po prostu "pójść w kary unijne" i budować to co jest zgodne z naszym prawem i wręcz niezbedne dla Polski , Litwy , UE , mieszkańców Augustowa? Bo inaczej nie przełamiemy tego impasu. Obwodnica Augustowa będzie się "kisić" kolejne kilkanascie lat. A mieszkańcy Augustowa zacznąwszelkimi prawnymi i bezprawnymi srodkami "blokować" tranzyt. I może właśnie o to chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
qin Tiry na tory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! 28.02.07, 12:09 Te tiry nie polepsza sytuacji gospodarczej tego terenu,nie zmniejsza bezrobocia!! to tylko jest tranzyt przez Polskę a tiry które dewastują wszystko sa z Litwy i Estonii to oni zarabiaja to oni maja zysk my tylko tracimy. Niech to sie zmieni kolej wyjdzie z dołka ludzie znajda prace a unikalna przyroda zostanie uratowana.Nie dbam też o stratę finansowa polskich drogowców. Odpowiedz Link Zgłoś
radek_sim 65 proc.? a kogo pytano? Chyba debili..... 28.02.07, 12:59 Proponuję sondaż ogólnopolski na temat czy przez centrum Krakowa i rynek oraz centrum Warszawy i rynek puścić autostradę, Pałac kultury, Łazienki, Sejm i domy ekologów zburzyć na ich miejscu posadzić las. To się okaże, że wszyscy w Polsce oprócz zainteresowanych będą głosować „za”. Myślenie że człowiek z Zakopanego zagłosuje prawidłowo o lokalizacji której tak właściwi nie widział na własne oczy, nie zna tamtejszych problemów jest daleko posuniętym DEBILIZMEM. I jak tacy ludzie mogą zajmować jakiekolwiek stanowiska. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1003 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 13:08 Komentarz Adama Wajraka (od 17 lutego przebywa w obozie nad Rospudą) Teraz już wiemy skąd ten pomysł PiS na referendum na Podlasiu. Niestety w ten sposób można bardzo łatwo wywołać konflikt Podlasie kontra reszta kraju. Równie złe byłoby referendum ogólnopolskie. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1003 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 13:11 Komentarz Adama Wajraka (od 17 lutego przebywa w obozie nad Rospudą) Teraz już wiemy skąd ten pomysł PiS na referendum na Podlasiu. Niestety w ten sposób można bardzo łatwo wywołać konflikt Podlasie kontra reszta kraju. Równie złe byłoby referendum ogólnopolskie. OCZYWIśCIE WSZYSTKIEMU WINIEN PIS. (MOżE JESZCZE JACYś "ANTYSEMICI IM MOHEROWE BERETY?) TYLKO KTO PROJEKTOWAł TA OBWODNICE PRZEZ KILKANASCIE LAT? CZY GAZETKA PROTESTOWAłA? CZY WAJRAK PRZYKUWAł SIę DO DRZEW W CZASIE INNYCH AKCJI EKOLOGICZNYCH? CZY GAZETKA NAGłAśNIAłA INNE AKCJE TEGO TYPU, GDY NISZCZONO REZERWATY I PARKI NARODOWE NIEEKOLOGICZNYMI INWESTYCJAMI? Odpowiedz Link Zgłoś
martica 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 14:45 Hehe, jakos te wyniki mnie nie dziwia - kto zamawia ten oczywiscie chce miec okreslone wyniki :)). Jaki wariant alternatywny?? Ten ktory przechodzi przez 10 wsi, torfu jest dwa razy wiecej (jak wbic tam filary????), jest duzo dluzszy, a jego autorem jest ktos kto nie ma uprawnien??? Nie ma sensownego alternatywnego wariantu - to wymysl ekologow! Przestancie mydlic ludziom oczy! Poza tym dlaczego w innych krajach autostrady sa na filarach i pzrechodza przez tereny zielone? A u nas nie moga... Poza tym UE naprawde powinna zajac sie prawdziwymi problemami, a mie pie..mi typu szpaki, dziury w sieciach czy drogi w krajach czlonkowskich. Oj, eurosceptycy mieli racje - nawet Moskwa nie zakazalaby nam budowy jakiejs drogi, a tu Bruksela prosze...Jednoczesnie godzi sie na przeoranie Baltyku - zalosne... Odpowiedz Link Zgłoś
hajnowka Re: 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rosp 28.02.07, 14:47 A może by tak referendum w sprawie burmistrza Augustowa? Dlaczego ten leniuch nie zrobił chocby jednej kładki dla pieszych, skoro giną ludzie jego miasta? Dlaczego przedstawiciele władzy, wojewoda, ministrowie, wzdragaja się przed publicznym postawieniem takiego pytania, tylko plotą wytarte frazesy? Dlaczego TIR-y, nawet te, widoczne na obrazkach w telewizji nie zachowują wymaganych przez kodeks drogowy odstępów miedzy sobą, tylko jeżdżą zblokowane? A policja augustowska to co, śpi? Madrze zaprojektowana obwodnica jest mieszkańcom Augustowa bezspornie potrzebna. Ale mądre władze miasta jeszcze bardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
miku4 65 proc. Polaków przeciw obwodnicy przez Rospudę 28.02.07, 14:52 chyba Niemców z polskim paszportem, którzy chcą z Polski zrobić skansen! Odpowiedz Link Zgłoś
bim41 100% Polaków przeciwko niegospodarności 28.02.07, 14:57 Zaniechanie w tej chwili budowy obwodnicy przez Rospudę oznacza ogromne straty związane z poniesionymi dotychczas kosztami przygotowania inwestycji oraz karą umowną , którą trzeba będzie zapłacić wykonawcy za odstąpienie od budowy ponieważ kontrakt jest już podpisany. Te straty to około 60 mln zł. Czy Polskę stać na wyrzucenie tych pieniędzy w błoto. Poza tym wykonanie przygotowania pod ten niby ekologiczny wariany potrwa następnych 10 lat. A nie jest wcale pewne czy jest on możliwy do realizacji ze względu na protesty tamtejszych mieszkańców.A. co powidza państwa Bałtyckie na wstrzymanie budowy Via Baltica. W tej całej dyskusji ci samozwańczy ekolodzy jak i różnej maści naukowcy zachowują się tak jakbyśmy żyli w Holandii lub co najmniej Niemczech i strata tych ogromnych pieniędzy nie miała wielkiego znaczenia. A tymczasem my żyjemy nadal w najbiedniejszym kraju UE poza Rumunia i Bułgarią, któremy drogi potrzebne sa jak powietrze. Odpowiedz Link Zgłoś
obrazoburca Re: 100% Polaków przeciwko niegospodarności 28.02.07, 15:53 a jednak stac nas na 80mln kary i 480 000 za kazdy kolejny dzień... żałosny jestes tłumacząc łamanie prawa (czyt. przestepstwo) interesem ekonomicznym jakiejs grupy ludzi (wykonawców). Poza tym, kary za zerwanie kontraktu? Jeśli projekt jest sprzeczny z prawem, to i kontrakt jest nieważny, a jego twórcy powinni stanąc przed sądem. Odpowiedz Link Zgłoś
gw_broni_ubekistanu Wierzę Maleszce, Czajkowskiemu i GW -sondażom 28.02.07, 16:36 sam prawda, tylko ta ubecka prawda inaczej. Odpowiedz Link Zgłoś
kraq az 25% pojebow w Polsce??? 28.02.07, 17:45 no ale co sie dziwic, ktos tych zasrancow z pisdu i samoobory musial wybierac:(( Odpowiedz Link Zgłoś
abba15 sondaż MÓJ: 90% Polaków nic nie wie o Rospudzie 28.02.07, 17:53 społeczeństwo UBekistanu jest lepiej poinformowane Odpowiedz Link Zgłoś