gilford 08.04.07, 15:14 Dziekuje za te piekne slowa, ale czy ktorys z tych "napinaczy" je wyslucha? Zawisc i klotliwosc to cecha narodowa, ktorej niestety nie chcemy sie pozbyc. wesolego alleluja Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
drojb Re: Trochę nie na temat 08.04.07, 15:49 Ale dlaczego droga (mi) GW powtarza każdą wiadomość 3 razy? Czy dlatego, by raz przeczytać, drugi - by utrawić sobie, a trzeci - by Polak zrozumiał? Albo może redaktorzy mają czkawkę po śniadanku wielkanocnym? Pozdrowienia - i nie przejadajcie się! Odpowiedz Link Zgłoś
aplus To nawolywanie do kobiecosci to przeciez prosta 08.04.07, 16:13 droga do Seksmisji Odpowiedz Link Zgłoś
mgr2000 Re: To nawolywanie do kobiecosci to przeciez pros 08.04.07, 16:18 A kto broni wyświęcać baby na biskupów ??? Z taką wrażliwością ??? A i do spowiedzi by się chłopy garnęły -no nie ?? Odpowiedz Link Zgłoś
aplus Re: To nawolywanie do kobiecosci to przeciez pros 08.04.07, 16:33 mgr2000 napisała: > A kto broni wyświęcać baby na biskupów ??? > Z taką wrażliwością ??? > A i do spowiedzi by się chłopy garnęły -no nie ?? Do Berger bys poszedl ? Odpowiedz Link Zgłoś
mirmat1 Nikt nie bronił wyświęcać TW na biskupów 08.04.07, 18:27 mgr2000 napisała: > A kto broni wyświęcać baby na biskupów ??? > Z taką wrażliwością ??? > A i do spowiedzi by się chłopy garnęły -no nie ?? M: chlopy sie by garnely do spowiedzi a ksiadz samica by kablowal do SB !!!! Brednie Życińskiego sa zbyt komiczne by sie nimi przejmowac, szczegolnie, ze zadne juz zaklinania nie zatrzymaja powodzi informacji o 15% kleru, ktory ZDRADZIL a dzis zamiast PRZYZNAC sie i wykazac SKRUCHE demonstruje ZAPIERANIE SIE I AROGANCJE. Odpowiedz Link Zgłoś
mayday100 Re: To nawolywanie do kobiecosci to przeciez pros 08.04.07, 19:38 Właśnie Twoja wrażliwość i subtelność jest, jak na tacy...;) Odpowiedz Link Zgłoś
ak102 Re: Trochę nie na temat 08.04.07, 16:50 Gazeta Wyborcza powinna pierwsza przejąć się słowami biskupa. Jeszcze Łyżwiński nie stanął przed żadnym sądem, ale Wyborcza już skazała go za gwałt. Jeszcze Lepperowi nie postawiono zarzutów, a Wyboborcza już skazała go za wykorzystywanie seksualne. Może w przyszłosci pan Stasiński przestanie chlapać błotem w ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
jerry21 Re: Trochę nie na temat 08.04.07, 18:14 no i jakie wrazliwe kobiety w tym biora udzial - jaki geniusz kobiecosci objawiaja ?!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mark.parker Re: Trochę nie na temat 10.04.07, 04:43 ak102 napisał: > Gazeta Wyborcza powinna pierwsza przejąć się słowami biskupa. Jeszcze Łyżwiński > > nie stanął przed żadnym sądem, ale Wyborcza już skazała go za gwałt. Jeszcze > Lepperowi nie postawiono zarzutów, a Wyboborcza już skazała go za > wykorzystywanie seksualne. Może w przyszłosci pan Stasiński przestanie chlapać > > błotem w ludzi. Zeby poczytać o chlapaniu błotem, zajrzaj do "mediów" ojdyra z ryjem. Odpowiedz Link Zgłoś
drojb Re: "Geniusz kobiecości" potrzebuje 08.04.07, 15:52 ducha walki o udział w decydowaniu o sobie i społeczeństwie, a nie przymilnych stereotypów, za którymi chowa się patriarchalny model religii, akceptujący przemoc i agresję. Odpowiedz Link Zgłoś
edi54 Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 08.04.07, 15:56 Jakzesz to gleboko religijne i madre slowa abp.J.Zycinskiego, ale czy rzucone w glebe przesiaknieta nienawiscia ,podloscia ,rewanzyzmem , bigotyzmem ,zdolaja wzrosnac i wydac plon stokrotny? Zaiste ,plonna to nadzieja.Plonna , bo rzadcy tego Kraju najchetniej wypalili by go do cna, by na zgliszczach i popiolach budowac swa 1000 letnia Rzeczpospolita. Tymczasem ,Kaczynscy mieli swa niepowtarzalna okazje ,ktora niestety calkowicie pogrzebali, budowac przyszlosc Narodu i Panstwa w zgodzie i porozumieniu.To jest ich grzech najwiekszy! Odpowiedz Link Zgłoś
kolter A Jezus ?? 08.04.07, 16:06 a ten pan wie ze od jana 2 jest ktos komu jan 2 nawet butow nie powinie czyscic Jezus , czemu ten pan w czerwonej mucce nie wspomnial ze nalezy sluchac slow Jezusa??? Odpowiedz Link Zgłoś
mgr2000 Re: A Jezus ?? 08.04.07, 16:14 Gó..ażeria powołująca się na słowa papierza (dla wzmocnienia autorytetu nazywają go już -"prorokiem", jakby "świety ojciec" był za malutki). Nauki samego Jezusa mają jednak głęboko w ....."poważazniu". Odpowiedz Link Zgłoś
kolter Re: A Jezus ?? 08.04.07, 16:44 katolicy nie maja slow Jezusa w powazaniu , oni ich nie znaja poza kilkoma cytatami ze mszy katolickich Odpowiedz Link Zgłoś
jankos71 Re: A Jezus ?? 12.04.07, 04:37 Liturgia mszy świętej jest tak ułożona, że w ciągu dwóch lat poznaje się cały Nowy Testament oraz sporą częśc Starego Testamentu. Ale skąd Ty to możesz wiedzieć ignorancki opluwaczu? Posyłano cię za młodu na lekcje religii? Odpowiedz Link Zgłoś
jar_ole Niby słuszne uwagi, ale po pierwsze wyraz"papież" 08.04.07, 19:35 zazwyczaj pisze się używając "ż" a nie "rz", a po drugie nie rozumiem zarzutu, że abp Życiński jest jakąś g...ażerią. To jest starszy człowiek a przy tym nawet nie będąc abp. w dalszym ciągu pozostawałby świetnym filozofem (daj Ci Panie Boże styl Życińskiego - i ortografię Jego). Odpowiedz Link Zgłoś
pompompom Re: A Jezus ?? 08.04.07, 16:36 Myślę, że dostąpienie takiego zaszczytu nie powstałoby w głowie Jana Pawła II. Odpowiedz Link Zgłoś
kolter Re: A Jezus ?? 08.04.07, 16:42 mysle ze jan pawel bylby wtedy wsrod tych co w Jezusa kanmieniami walili , cale jego papieskie zycie na to wskazuje Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal Może tak przykłady, kolego? 08.04.07, 22:05 kolter napisał: > mysle ze jan pawel bylby wtedy wsrod tych co w Jezusa kanmieniami walili , cale > jego papieskie zycie na to wskazuje Odpowiedz Link Zgłoś
jankos71 Re: Może tak przykłady, kolego? 09.04.07, 07:59 pantanal, Nie myśl, że doczekasz się przykładów, bowiem Kolter specjalizuje się w antykatolickiej demagogii. Nie obchodzi go czy to co pisze ma sens, i czy można to poprzeć konkretami - byle by pluć na kościół katolicki. Pewnie robił onegdaj karierę w wydziale IV MSW. ;o) -- Common sense is not so common Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk "To jest ich grzech najwiekszy !" 08.04.07, 16:30 To jest ich najwieksza zasluga. Trudno o zgode i porozumienie z tymi co traktuja je jako glejt na bezprawie, bezkarnosc i zlodziejstwo. Rzeczywistosc, szczegolnie tych ostatnich kilku lat przed wyborami potwierdzila calkowite bankructwo idei "grubej kreski" i jej katastrofalne skutki zarowno na nasza gospodarke jak i na budowanie obywatelskiego demokratycznego spoleczenstwa. "Zgoda" zaowocowala rozpanoszeniem sie w Polskie samowoli postkomunistycznego szamba, ktora ogarnela nie tylko "rynek" i gospodarke ale rowniez wazne sektory panstwowe przynoszac Polsce olbrzymie i wymierne straty ekonomiczne. Grzechem byloby nie wyciagniecie wnioskow z 18 letnich prob "budowania przyszlosci Narodu i Panstwa w zgodzie i porozumieniu" skutecznie wykorzystanych w swoich zlodziejskich przekretach przez postkomunistyczne sprzedajne popluczyny. Dalsze domaganie sie kontynuowania 18-letniego bezmozgowia jest dowodem dziecinnego, niewykluczone religijnego, idealizmu albo wyraza potrzebe politycznej propagandy. Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g Odpowiedz Link Zgłoś
zygmund Re: "To jest ich grzech najwiekszy !" 08.04.07, 18:06 > Rzeczywistosc, szczegolnie tych ostatnich kilku lat przed wyborami potwierdzila > calkowite bankructwo idei "grubej kreski" i jej katastrofalne skutki zarowno na > nasza gospodarke jak i na budowanie obywatelskiego demokratycznego spoleczenstw > a. Czy nie sądzisz, że lepiej byłoby używać formułki "w moim odczuciu" przy wypowiadaniu tego typu sądów. Bo z kolei w moi odczuciu jest zupełnie odwrotnie. Żadnych katastrofalnych skutków nie było. To, że ktoś coś ukradł to żadna katastrofa - wszę dzie coś kradną. Katastrofą jest jedynie dojście do władzy ludzi, którzy zatracili proporcje i wolą skrzywdzić tysiące, tylko po to żeby przy okazji upokorzyć paru, którzy popełnili kilkadziesiąt lat temu błąd. Bo uważają, że to jest właśnie dobro i sprawiedliwość. W moim odczuciu to co robią jest wielkim złem. > Dalsze domaganie sie kontynuowania 18-letniego bezmozgowia jest dowodem > dziecinnego, niewykluczone religijnego, idealizmu albo wyraza potrzebe > politycznej propagandy. Skąd przekonanie, że coś jest w tym dziecinnego? Co jest bardziej dojrzałe - drążenie win w nieskończoność, czy odpuszczenie sobie i innym i zjęcie się budowaniem czegoś w zgodzie? Uważam, że biskup trafił w sedno sprawy. Zaskakujące, że dopiero teraz kościół doszedł do tych przemyśleń. Ta rozbudzona nienawiść niszczy naród i trzeba ją jak najszybciej zacząć gasić. Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk "Żadnych katastrofalnych skutków nie było." 08.04.07, 19:44 Po pierwsze domaganie sie formulki "w moim odczuciu" swiadczy, ze praktyka wypowiadania sie, a ostatnio nawet glosowania przez pOSLOW w polskim parlamanecie zgodnie z otrzymanymi wskazowkami czy sciagawkami tak sie rozpowszechnila ze te swoje wlasne trzeba wyrozniac obecnie specjalna formulka. Jest to kolejne "osiagniecie" postkomunistycznego szamba w Polsce. "To, że ktoś coś ukradł to żadna katastrofa - wszędzie coś kradną." Po drugie nie "ktos" ale w przewazajacej wiekszosci sprzedajne postkomunistyczne popluczyny, ktorym milosierna "gruba kreska", przebaczajac pzpr_owska sprzedajnosc radzieckiemu namiestnictwu w Polsce, obiecalismy wspolna budowe demokratycznej, sprawiedliwszej i lepszej Polski. Po trzecie nie "cos" tylko niemala czesc wspolnego prl-owskiego dorobku, ktorym zarzadzanie, dzieki wlasnej pzpr-owskiej sprzedajanosci, umozliwilo im zlodziejstwo na niespotykana skale. To ze cos dzieje sie wszedzie nie jest rowniez zadnym argumentem szczegolnie, ze w Polsce problemem jest niepotykana gdzie indziej (za wyjatkiem moze Jelcynowskiej Rosji) skala. "Co jest bardziej dojrzałe drążenie win w nieskończoność, czy odpuszczenie sobie i innym i zjęcie się budowaniem czegoś w zgodzie? " Jest szczytem bezczelnosci stawianie postkomunistycznego szamba na rowni z pozostalymi: nie mam, jak bardzo wielu Polakow, sobie nic do "odpuszczania" jako ze dla wlasnej kariery ani nie wstepowalem do delegatury sowiedzkiego namiestnictwa w Polsce (jakim byla PZPR) ani nie korzystalem ze zdobytych ta droga pozycji w PRL-u by okrasc, za parawanem prywatyzcji i postkomunistycznego korupcyjnego folwarku, pozostalych rodakow. "Ta rozbudzona nienawiść niszczy naród i trzeba ją jak najszybciej zacząć gasić." "rozbudzona nienawisc" jest glownie propagandowym haslem postkomunistycznego szamba wykorzystujacym religijnosc Polakow i ukierunkowanym na korzystanie z szczytnych nauk Chrystusa by uniknac odpowiadzialnosci za lata szubrastwa i zlodziejstwa postkomunistycznego szamba, podarowane juz raz, kilkanascie lat temu bazujaca na podobnych do Twoich "niewinnych pomyslach" "gruba kreska". I jest jeszcze sprawa najwazniejsza z punktu widzenia panstwa. Pozostawienie bezkarnej sprzedajnej polskiej holoty z pzpr-u (co potwierdzila swoim 18-letnim szabrownictwem demokratycznej Polski) na zagrabionych znaczacych pozycjach naraza nasze panstwo podobnie jak w przeszlosci na jej dalsze szkodliwa dla nas dzialanosc. Re: "To jest ich grzech najwiekszy !" Odpowiedz Link Zgłoś
trasat Re: "Żadnych katastrofalnych skutków nie było." 08.04.07, 21:26 Może mają rację Europejczyk i inni, że protestują przeciwko kapitalozmowi (prywatyzacji, prtwatna własność, itp. ) Tylko po co opowiadają się przeciwko PRLowi. To i przypomina tych ogłupiałych robotników, którzy obalili socjalizm, a potem protestowali przeciwko prywatyzacji i krzyczeli: precz z komuną. To było śmieszne, ale równocześnie straszne, bo pokazywało ogrom oszustwa w polskej rewolucji solidarnościowej. Ludzie chcieli, zeby odszedł socjalizm, ale żeby było po równo i aby sprawniejsi (w różnym sensie) nie stali się prywatnymi właścicielami. Ale na tym polega droga od socjalizmu do kapitalizmu, że muszą pojawić się kapitaliści. Guzowaty musiał być twardym człowiekiem i korzystać z każdej okazji, aby zgromadzić majątek. Jego syn jest kulturalnym i grzecznym fotografem, który zdobywa laury jako artysta. Tak było w kazdem kraju kapialistycznym, tylko droga gromadzenia bogactwa była dłuższa, ale równie bezprawna jak w Polsce. szkoda, że zakłamana inteligencja tego nie tłumaczy. A potem ludzie bez wiedzy powtarzają nieprawadzie hasła, wyrażające emocje ale nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Kapitalizm w pierwszym okresie bywa taki jak w Polsce. W krajach bogatych wprowadza rózne osłony socjalne. W biednych jest duzo gorzej i trwa tak latami, np. kapitalistyczny Meksyk, Brazylia,itp. Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk Musiales nie zrozumiec co napisalem 08.04.07, 22:41 Nie przeszkadza mi ze "twardzi" wygrywaja. W Polsce z "twardymi" to mialo tyle wspolnego co zeszloroczny snieg. Najczesciej wygrywaly pzpr-owskie scierwa i sprzedawczyki wspomagane przez aparat panstwowy i sluzby specjalne pracujace wspolnie, nie jak bylo uzgodnione przy okraglym stole w interesie nowo powstajacego panstwa, tylko na zamowienie i w interesie pzpr-owskich sprzedajnych bucow. Stalo sie tak glownie za przyczyna niepilnowanej przez nikogo "grubej kreski". Nikt nie chce, zeby bylo rowno i sprawiedliwie ale nie bylo i nie ma powodow by sprzedajne pzpr-owskie buce korzystaly z swojej szmatlawej przeszlosci jak z trampoliny by budowac swoja swietlana przyszlosc. Dzisiaj nie pozostaje Ci nic innego tylko wytlumaczyc lustrowanym na czy polega kapitalizm. Polega on rowniez na lustracji nawet jesli jest ona o kilkanascie lat spuzniona. I nie ma co wyplakiwac lez, odwolywac sie akurat teraz do chrzescijanskiego milosierdzia: kapitalizm nie zna takich pojec. Zlustruje i wyrzuci pzpr-owskie i donosicielskie scierwo na smietnik histori. Re: "Żadnych katastrofalnych skutków nie było." Odpowiedz Link Zgłoś
mentor6 Re: Musiales nie zrozumiec co napisalem 09.04.07, 00:27 dobrze mowisz, ale problem jest ze to ogolnonarodowi polako-durnie wybierlay te pomyje w kolejnych kandencjach i to do rzadu i to na prezydenta a ta cala szumowina rozkradla wszystko caly majtek narodowy i jest teraz akcjonaruiszami biznesmenami i graczami gieldowymi i to cala czwrwona zlodziejska geba. Tragedja jakich z nas wszyskich zrobili bucow, nieprawda. Odpowiedz Link Zgłoś
mark.parker Re: "Żadnych katastrofalnych skutków nie było." 10.04.07, 05:44 1europejczyk napisał: > I jest jeszcze sprawa najwazniejsza z punktu widzenia panstwa. > Pozostawienie bezkarnej sprzedajnej polskiej holoty z pzpr-u (co potwierdzila > swoim 18-letnim szabrownictwem demokratycznej Polski) na zagrabionych znaczacyc > h > pozycjach naraza nasze panstwo podobnie jak w przeszlosci na jej dalsze > szkodliwa dla nas dzialanosc. To zgłoś pretensje do kurdupla, który otacza sić PZPR-owcami i skazanymi kryminalistami, nie mówiąc już o nazistach. Coś Ci się, koleś, pokićkało we łbie :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk PS: Propagandowo odwracasz skale 08.04.07, 19:59 " Katastrofą jest jedynie dojście do władzy ludzi, którzy zatracili proporcje i wolą skrzywdzić tysiące, tylko po to żeby przy okazji upokorzyć paru, którzy popełnili kilkadziesiąt lat temu błąd. Bo uważają, że to jest właśni dobro i sprawiedliwosc " Slusznie upokorzonych bedzie tysiace niesprawiedliwie skrzywdzonych paru. I nie dlatego, ze popelnili "blad" kilkadziesiat lat temu tylko dlatego, ze przez te kilkadziesiat lat nie tylko nie zrobili nic by ten blad naprawic ale niejednokrotnie na bazie tego "bledu" budowali swoja przyszlosc i czesto fortuny. Re: "To jest ich grzech najwiekszy !" Odpowiedz Link Zgłoś
patriot1 Re: PS: Propagandowo odwracasz skale 08.04.07, 22:49 slusznosc jest po twojej stronie europejczyku.zycinski i wielu jemu podobnych ulubiencow mediow,wykorzystujac swoje stanowiska i niechec do samodzielnego myslenia polakow,wciskaja rodakom kit taki jak dzisiaj wyglosil ow biskup.wyja z bolu za tym co odchodzi zwalczane przez obecna wladze,a co jest bezpiecznym,swojskim smrodkiem w oparach ktorego latwo bylo sprawowac rzad dusz.jesli nie ma juz argumentow wyciagaja urode prezydentowej,rozczlapane buty premiera i to jaki styl zycia prowadzi.i jakos nikomu do glowy nie przyjdzie,ze oni nie zrobili nic zlego.kiedy zaczynali rzadzic tez sadzilam,ze przesadzaja z tym "oczyszczaniem"zycia publicznego.wtedy jednak nigdy bym nie pomyslala,ze taki hrabia dzieduszycki,damiecki,wielgus skusili sie na wspolprace z sb.i przeciez nikt ich nie chce wyslac na szafot.tyle,ze ci ktorym zlamano zycie w tamtych czasach,ich dzieci maja choc prawo wiedziec KTO?prawda to tak wiele? Odpowiedz Link Zgłoś
zygmund Re: PS: Propagandowo odwracasz skale 09.04.07, 00:29 > Slusznie upokorzonych bedzie tysiace niesprawiedliwie skrzywdzonych paru. > I nie dlatego, ze popelnili "blad" kilkadziesiat lat temu tylko dlatego, ze > przez te kilkadziesiat lat nie tylko nie zrobili nic by ten blad naprawic ale > niejednokrotnie na bazie tego "bledu" budowali swoja przyszlosc i czesto Nie wydaje mi się, że by te leninowskie wióry, czyli niesprawiedliwie skrzywdzeni w trakcie gdy drwa rąbią, to rzeczywiście było tylko kilku. Często są to ludzie, którzy zrobili coś z własnej słabości, z głupoty, albo jeszcze nawet nie wiedzą, że byli OZI lub zapisani jako TW. Oni mają rodziny, znajomych. Teraz nagle zostaną zmuszeni do ujawnienia wstydliwych faktów sprzed kilkudziesięciu lat, albo ktoś za nich to ujawni. I po co? Po co to rodzinom? Rzeczywiście ludzi, którzy odczują satysfakcję będzie aż tak dużo? Naprawdę wierzysz, że ci TW, OZI, OCHUI itp są w większości milionerami ciągnącymi profity z tego, że kiedyś coś sypnęli SB? Mi się to wydaje myśleniem magicznym. Jak na razie pełno ludzi co "Wiedzą" skąd się wzięły majątki Kulczyków, Solorzy itp, a wg. mnie to ci ludzie tylko "Wierzą" a nie "Wiedzą". Wierzą w proste wytłumaczenie dlaczego ktoś ma to czego im się nie udaje zdobyć, a czego oni najbardziej pragną, czyli pieniądze. Wierzą, że fortuny muszą się brać ze zbrodni, bo łatwiej w to uwierzyć, niż w to, że ktoś był przedsiębiorczy i miał szczęście. Więc tworzą się historie o szarych sieciach czerwonych pająków oplatających itp. itd., w którzych działają sami ubecy, tw, ozi. Zeby historyjka była jeszcze atrakcyjniejsza istnieje narzędzie, które obezwładni i upokorzy zbrodniarzy-bogaczy: tajne archiwa wywiadu i SB. Z WSI nie wypaliło, to teraz cała nadzieja w SB. Ja nie wierzę w proste historyjki. Pewnie mam jakąś nietaką inteligencję (zastępczą, czy coś). A Biskup swoją drogą co ma mówić. Nie ma w ewangelii nakazu ujawniania swoich grzechów publicznie, nie ma nakazu upokarzania zdrajców, wręcz przeciwnie. Grzechy można ewentualnie wyznać księdzu na spowiedzi, rozliczenie w sądzie ostatecznym. Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk "ktoś ma to czego im nie udaje się zdobyc" 09.04.07, 13:26 "dlaczego ktoś ma to czego im nie udaje się zdobyć, a czego oni najbardziej pragną, czyli pieniądze." Miedzy wierszami wpisujesz swoje, podobnie "wyssane z palca" oceny, dotyczace rowniez mojej osoby, jak te ktorymi bronisz postkomunistycznego szamba. Po pierwsze "pieniadze" to nie jest to czego najbardziej pragne moze dlatego, ze na ich brak nigdy nie moglem i nie moge narzekac. "przedsiebiorczosc" i "szczescie" duzej czesci tych co zdobyli fortuny byla podobna do tej Chodorowskiego. Byly komunistyczny aparatczyk z najblizszego otoczenia Jelcyna uzyskal prawo pierwokupu za bezcen czesci rosyjskiego sektora paliwowego jako, ze taka byla w tym czasie jelcynowska opcja "prywatyzacyjna". Liczba "salonowych" polskich "biznesmenow" w 18 leciu transformacji podazajacych wytyczona trasa lapowkarskich "interesow" opartych na wspoldzialaniu z panstwowymi sluzbami specjalnymi i administracja dzialajaca zgodnie ze swoja poddancza przynaleznoscia do postkomunistycznego szamba jest swiadectwem jak bardzo byl to rozpowszechniony "model". Dziwnym trafem odkad to "zrodlo" interesu "wyschlo" ich fortuny przestaly rosnac a niektore powaznie zmalaly. I ukrywanie tego za parawanem przejsciowych trudnosci czy nawet "rozwodu" jest tylko czekaniem z nadzieja na powrot szamba do wladzy. Zmasowana nagonka polskiej sfory dziennikarskiej na obecna wladze, a szczegolnie lustracje i powszechnie wyrazane oburzenie jest w takiej sprzecznosci z wyborczym wynikiem u ktorego podstaw byla zapowiadana lustracja i film demskujacy postkomunistyczne szambo "Nocna zmiana", ze stanowi jedynie dowod na powaznie zagrozone interesy tych ktorzy "z tylniego siedzenia" kieruja "spontanicznym" protestem wykorzystujac "chrescijanskie wartosci" Polakow czy infantylna glupote polskiej pseudointeligencji od lat "okopanej" na wyzszych uczelniach. Odpowiedz Link Zgłoś
zygmund Re: "ktoś ma to czego im nie udaje się zdobyc" 09.04.07, 20:15 > na ich brak nigdy nie moglem i nie moge narzekac. No to może w twoim przypadku jest rzeczywiście inaczej. Powiem ci dlaczego do takich wniosków doszedłem. Widziałem jednak bardzo dużo postów zaczynających się od "złodzieje nakradli", "złodzieje rozgrabili", również złość i ataki personalne na "obrońców złodziei", kwestionowanie ich uczciwości i inteligencji. Skąd nagle taka troska o to ukaranie złodziei? Jak mi gwizdną porfel albo samochód to odczuwam złość. Ale dlatego, że straciłem. Może ukaranie jest ważne, ale najbardziej chciałbym odzyskać stratę. A tu wielka złość na ludzi, którzy tylko w domniemaniu coś ukradli albo nieuczciwi byli, bo nie wiadomo jak doszli do majątku i nie wiadomo, czy nie byli powiązani z jakimiś służbami. Sorry, ale to, że jakiś ziotek jest bogaty, albo nawet bardzo bogaty nie powoduje u mnie automatycznie myśli "o - nakradł, musić agent - rozliczyć, zlustrować, odebrać". Uważam, że to jest pułapka myślowa, przed którą należy się świdomie bronić, a w którą wielu niestety wpada. Ja proponuję taką strategię: Są dowody na konkretny czyn zabroniony przez konkretnego delikwenta: to do sądu - niech skaże. Nie ma dowodów - trudno - zakładamy,że wszystko było cacy, ale na wszelki wypadek poprawiamy prawo, procedury, przejrzystość, patrzymy na ręce, podwyższamy standardy, nie tworzymy okazji do korupcji. I tyle. Może paru zarobiło nieuczciwie i im się upiecze. Może są przypadki, że ktoś donosił SB jako TW, a teraz ma dobrze. Ale lepsze to niż wielka rozpierducha i cały naród wyzywający się nawzajem od kapusiów, komuchów, agentów, złodziei, szamb, zomo, postkomun, ale też kaczystów, faszystów, pisiorów, pisdzielców, moherów i tak bez końca > Zmasowana nagonka polskiej sfory dziennikarskiej na obecna wladze, a szczegolni Rzeczywiście dziennikarze są przeciw. Ale tak jest na całym świecie, nie licząc Kuby itp państw. To normalka. Można się tylko im bardziej przypodobybać (dbać o PR). Może to w dużym stopniu załagodzić problem - nie wiem czemu rząd nie korzysta w ogóle z tego (no może nie licząc zaproszenia dziennikarek 8 marca, tylko tu akurat pechowo doszło z kolei do rozsierdzenia innej części mediów) > demskujacy postkomunistyczne szambo "Nocna zmiana", ze stanowi Były zagrożone czyjeś interesy - zgadzam się. Np. chociażby moje - w tamtym okresie studenta. To co się teraz dzieje nie jest w moim interesie, bo mi psuje samopoczucie ( na majątek na razie nie ma wpływu). Dzięki nocnej zmianie było kilkanaście lat spokoju, Polska sobie zbudowala normalny system rynkowy, banki itp, weszla do NATO, do UE. Całe szczęscie, że demokratycznie wybrana większość odwołała tamten rząd. Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk "było kilkanaście lat spokoju" 09.04.07, 22:52 "Polska sobie zbudowala normalny system rynkowy, banki itp, weszla do NATO, do UE." Otoz nie zbudowala ani normalnego systemu rynkowego (w znaczeniu wolnego rynku ktory jest mechanizmem napedowym konkurencji) tylko korupcyjny postkomunistyczny folwark, na ktorym glowna konkurencja byla wysokosc lapowek od ktorych zalezalo zdobycie tego czy innego zamowienia, ani tez normalnego systemu bankowego tylko najdrozszy w Europie zeby nie napisac na swiecie system oddany (bo nie sprzedany) w obce rece. Nie ma drugiego duzego kraju w Europie z takimi jak polskie ambicjami polityczno-gospodarczymi, ktorego wieksza czesc sektora bankowego przynoszacego znaczace dochody nalezalaby do obcego kapitalu szczegolnie w przededniu naplywu poteznego zastrzyku gotowkowego zwiazanego z pomoca UE. Sektor bankowy jest w gospodarce kapitalistycznej istotnym narzedziem prowadzenia polityki gospodarczej i oddanie wiekszej czesci tego dochodowego sektora w obce rece (grubo powyzej 60% polskiego rynku bankowego jest w rekach obcego kapitalu) graniczy po prostu z przestepstwem. Wejscie ani do UE ani do Nato nie mozna traktowac jako "sukces" chociazby z tego powodu, ze nie bylo takiego bylego kraju postsowiedzkiego, ktorego kandydatura zostala odrzucona (wlaczajac te w ktorych zaraz po zmianach wyeliminowano postkomunistycznych kacykow z wplywow na administracje i gospodarke panstwowa). "Dzięki nocnej zmianie było kilkanaście lat spokoju" za ktory dzisiaj bardzo drogo placimy zarowno gospodarczo jak i politycznie. Ich jedyna zasluga jest zdemaskowanie postkomunistycznego szamba w Polsce, ktore bez zadnych zahamowan wynikajacych chociazby z wieloletniej zdradzieckiej wspolpracy z sowiedzkim namiestnictwem w Polsce jakim byla PZPR wykorzystalo je do zwyklego szabrownictwa za parawanem "reform" gospodarczych i prywatyzacji. Re: "ktoś ma to czego im nie udaje się zdobyc" Odpowiedz Link Zgłoś
mark.parker Re: "To jest ich grzech najwiekszy !" 10.04.07, 04:40 1europejczyk napisał: > To jest ich najwieksza zasluga. > Trudno o zgode i porozumienie z tymi co traktuja je jako glejt na bezprawie, > bezkarnosc i zlodziejstwo. > Rzeczywistosc, szczegolnie tych ostatnich kilku lat przed wyborami potwierdzila > calkowite bankructwo idei "grubej kreski" i jej katastrofalne skutki zarowno na > nasza gospodarke jak i na budowanie obywatelskiego demokratycznego spoleczenstw > a. > "Zgoda" zaowocowala rozpanoszeniem sie w Polskie samowoli postkomunistycznego > szamba, ktora ogarnela nie tylko "rynek" i gospodarke ale rowniez wazne sektory > panstwowe przynoszac Polsce olbrzymie i wymierne straty ekonomiczne. > Grzechem byloby nie wyciagniecie wnioskow z 18 letnich prob "budowania > przyszlosci Narodu i Panstwa w zgodzie i porozumieniu" skutecznie wykorzystanyc > h > w swoich zlodziejskich przekretach przez postkomunistyczne sprzedajne popluczy > ny. > Dalsze domaganie sie kontynuowania 18-letniego bezmozgowia jest dowodem > dziecinnego, niewykluczone religijnego, idealizmu albo wyraza potrzebe > politycznej propagandy. Masz na myśli szambo ojdyrektora i dwóch kurdupli, którzy kradną z Jezusikiem na ustach? A może nazistowskie szambo giertychoidów i szambo gwałcicieli, chamów z obory? No, rzeczywiście, trafiły Ci się "ideały". Niestety, niektórym zrobiły wodę z mózgów. Odpowiedz Link Zgłoś
jar_ole Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 19:22 To nie jest największy grzech, to jest ten sam grzech, który rozpoczął "wojnę na górze", której Jarosław Kwak był głównym konstruktorem. Zapewne nie możesz tego pamiętać z racji zbyt młodego wieku. Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka_ha3.agh.edu.pl Ziobro, odkryj kobiecą stronę swej natury! :) 08.04.07, 16:44 Życiński nie miał na myśli zastępowania mężczyzn kobietami, lecz to, aby mężczyźni odkryli tzw. "kobiecą stronę" swej natury. Mnie się ten postulat podoba. Ministrze Ziobro! Znajdź w sobie krztynę kobiecości! Premierze Kaczyński! Otwórz się na żeński aspekt twej własnej psychiki! Ministrze Giertychu! Zdejmij maskę macho i ukaż kobiecą stronę swej osobowiści! :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
noelkabat Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 08.04.07, 17:14 Kaczyzm wprowadzany w Polsce jako obowiazujaca ideologia jest zupelnym zaprzeczeniem chrzescjanstwa: zamiast milosci wprowadza nienawisc, zamiast uduchawiania czlowieka - upodlanie, zamiast budowy przyjaznej ludziom atmosfery - atmosfere wrogosci, zawisci i podlosci. W dniu Zmartwychstania Jezusa poprzysiegnijmy sobie wyeliminowanie z naszego zycia kaczyzmu!!!! Nigdy wiecej nie glosujmy na Kaczynskich i im podobnych. Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 08.04.07, 18:24 Noelkabat, generalnie NIE powinnismy glosowac na lewice bo pod lewice podczepia sie homo-lesbo-pedo loby, aborcjonisci, anarchisci. Polski wyborca powinien glosowac na partie katolicke i prawicowe, ktore maja jasny anty-pedalski program. Odpowiedz Link Zgłoś
caius1 Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 08.04.07, 19:13 > Polski wyborca powinien glosowac na partie katolicke i prawicowe, > ktore maja jasny anty-pedalski program. leonard3, przykro to pisać ale przemawia przez Ciebie ideologia opisana przez Orwella w "Roku 1984" a dokładniej mówisz jak oficer Policji Myśli do Winstona. Oczywiście, nienawiść i walka (w przypadku polskim z ubekami, postkomunistami, liberałami, homoseksualistami obojga płci) oraz zepchnięcie myślących inaczej na margines albo wypchnięcie ich z kraju też jest wbrew pozorom sposobem na zbudowanie jedności społeczeństwa ale na krótką metę. Dlatego z całego serca życzę Kaczyńskim, Giertychowi i Lepperowi tego co najlepsze i dla nich i dla Polski: szybkiej i całkowitej utraty władzy oraz jakiegokolwiek wpływu na kształtowanie naszego społeczeństwa. NiePis Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 09.04.07, 00:03 > partie katolicke i prawicowe O, a jakie to partie polityczne w Polsce pasują do tego profilu? Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk "Kaczyzm (..) jest zaprzeczeniem chrzescijanstwa" 08.04.07, 20:21 "Kaczyzm wprowadzany w Polsce jako obowiazujaca ideologia jest zupelnym zaprzeczeniem chrzescjanstwa" Kaczyzm jest pragmatyczna skuteczna i godna podziwu odpowiedzia, nie na wzniosle idealy chrzescijanstwa, tylko na praktyczna ich realizacje w Polsce. Jest niejako cenzurka polskiego chrzescijanstwa. Odniesieniem go do sprzedajnej, przekupnej, korupcyjnej, szabrowniczej naszej polskiej codziennosci. "Chrzescijanstwo" zas stalo sie argumentem propagandowym polskiego postkomunistycznego szamba, ktore chce wykorzystac religijnosc Polakow by uchronic sie przed czekajaca ich lustracja i jej konsekwencjami. Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal 1azjata co napisze, to głupiej 08.04.07, 22:11 nie nazywam go 1europejczykiem, bo to, co głosi, jest przesiąknięte ideologią azjatycką. Europy w tym ze świecą szukać. Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk "co głosi, jest przesiąknięte ideologią azjatycka" 08.04.07, 23:17 Co to jest "ideologia azjatycka" ? Nie wiem czy mam sie tym szczycic czy uwazac, ze jest to wyrazem Twojej, wiele mowiacej o Tobie, pogardy dla Azjatow wsrod ktorych znajdziesz, podobnie jak wszedzie na swiecie, zarowno barbarzyncow jak i znamiona wszystkiego tego co jest w czlowieku najlepsze. Twoje oceny pozostawiam Tobie wierzac, ze w przeciwienstwie do polskich pOSLOW czytelnicy forum GW nie potrzebuja sciagawek czy "wytycznych". Re: 1azjata co napisze, to głupiej Odpowiedz Link Zgłoś
zygmund Re: "co głosi, jest przesiąknięte ideologią azjat 09.04.07, 00:52 > Co to jest "ideologia azjatycka" ? > Nie wiem czy mam sie tym szczycic czy uwazac, ze jest to wyrazem Twojej, wiele > mowiacej o Tobie, pogardy dla Azjatow wsrod ktorych znajdziesz, podobnie jak Tu się niespodziewanie zgadzam z Europejczykiem. Przy wyzwiskach trzeba uważać, żeby nie obrazić kogoś lekkomyślnie. "jesteś brudny i pijany - jak Polak" - chyba nie spodobałby się nam taki argument nawet wysunięty przez jednego Niemca przeciw drugiemu. Odpowiedz Link Zgłoś
ak102 Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 08.04.07, 20:21 Bzdura. To własnie w czasach, jak to nazwałeś 'kaczyzmu' jest prawdziwa wolność slowa i biskup może krytykować media i władze.Poprzednich rządów bał się krytykowac. Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 08.04.07, 20:25 tak, tak co kaczki zrobily z wielgusem ?? pokaz mi czy za czerwonych jednego biskupa choc raz udupili Odpowiedz Link Zgłoś
jankos71 Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 12.04.07, 04:58 Ależ skąd, za czerwonego ich tylko inwigilowano, namawiano do wspólpracy, szargano im opinię, szantażowano, więziono i mordowano. Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal Kpisz, czy o drogę pytasz? 08.04.07, 22:12 ak102 napisał: > Bzdura. To własnie w czasach, jak to nazwałeś 'kaczyzmu' jest prawdziwa wolność > > slowa i biskup może krytykować media i władze.Poprzednich rządów bał się > krytykowac. Odpowiedz Link Zgłoś
galba Słowa abpa Życińskiego mnie nie zaskakują 08.04.07, 17:08 W końcu arcybiskup słynie z... no powiedzmy: z dużej dozy kobiecości. Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Słowa abpa Życińskiego mnie nie zaskakują 08.04.07, 18:37 a ty galbeczka, jakiej plci jestes? Odpowiedz Link Zgłoś
ergo12 Do Galby!!!!!!!!!! 08.04.07, 20:07 Glupi jestes jak stolowa noga "wroclawianinie"Do stóp nie dorastasz Biskupowi Pisuarze, Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: Do Galby!!!!!!!!!! 08.04.07, 20:09 dlamnie porownanie z katolickim watarzka bylo by obrazliwe Odpowiedz Link Zgłoś
ergo12 Re: Do Galby!!!!!!!!!! 08.04.07, 20:11 Ale akurat Biskup Zyciński jest jednym z mądrzejszych hierarchów KK Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: Do Galby!!!!!!!!!! 08.04.07, 20:12 samo bycie adwokatem tej szatanskiej mafii raczej nie jest powodem do dumy , on jest tak samo twardoglowy jak i inni w czerwonych biretach Odpowiedz Link Zgłoś
ergo12 do monachus 08.04.07, 20:15 Jest w tym sporo prawdy co piszesz, ale Zycinski jest przynajmniej intelektualista! Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: do monachus 08.04.07, 20:17 co z tego skoro broni zlej sprawy !!! wiesz jako czlowiek myslacy nie powinien tak piac z zachwytu nad wojtyla , chocby dla tego iz ten w 1988 roku nazwal morderce 3 tysiecy ludzi pinocheta swoim dobrym przyjacielem, jak intelektualista powinien wiedziec ze to malo inteligentne stwierdzenie czlowieka inspirujacego do swietosci !! Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: do monachus 08.04.07, 20:26 czasem mam , ale i raz na 7 lat sie myle :::))) Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: do monachus 08.04.07, 20:30 Pinochet uratowal Chile przed komunzmem w Kubanskim stylu. Warto bylo wymordowac 3000 komunistycznych glizd , zeby uchronic miliony przed niewola. Sam zastrzelilem kilkunastu czerwonych czerwonych Wietnamskich bandytow. Duza przyjemnosc. Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: do monachus 08.04.07, 20:32 wiem pamietam jak o tym pisales jedna reka na giwerze a druga w rozporku !! Odpowiedz Link Zgłoś
trasat Re: do monachus 08.04.07, 21:32 Skąd u ciebie w święta tyle nienawiści. Ksiądz nie dał rozgrzeszenia? Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal Re: do monachus 08.04.07, 22:15 monachus napisał: > co z tego skoro broni zlej sprawy !!! wiesz jako czlowiek myslacy nie powinien > tak piac z zachwytu nad wojtyla , chocby dla tego iz ten w 1988 roku nazwal > morderce 3 tysiecy ludzi pinocheta swoim dobrym przyjacielem, jak > intelektualista powinien wiedziec ze to malo inteligentne stwierdzenie czlowiek > a > inspirujacego do swietosci !! A jak Chrystus powiedział w Ogrojcu do Judasza: "Przyjacielu, po coś tu przyszedł?" Odpowiedz Link Zgłoś
losiu4 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 17:14 Życiński, nie kombinuj... Pozdrawiam Losiu Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Trochę powygrażał, trochę nawoływał, pobredził, 08.04.07, 17:50 jak to hierarcha podczas kościelnych uroczystości. Nic konkretnego, nic praktycznego, nic sensownego. Nic nowego. Odpowiedz Link Zgłoś
jerry21 Re: Trochę powygrażał, trochę nawoływał, pobredzi 08.04.07, 18:19 tego Bog nie moze - BOG JEST KWINTESENCJA BYTU ? dlatego tez jego imie JAM JEST Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Trochę powygrażał, trochę nawoływał, pobredzi 08.04.07, 18:26 Jerry, bogiem ateistow jest grawitacja/antygrawitacja Odpowiedz Link Zgłoś
pico777 Re: Trochę powygrażał, trochę nawoływał, pobredzi 08.04.07, 18:29 Pff [url=www.diablo.phx.pl/][img]https://www.diablo.phx.pl/bars/idub1.png [/img][/url] Odpowiedz Link Zgłoś
losiu4 Re: Trochę powygrażał, trochę nawoływał, pobredzi 08.04.07, 21:08 piwi77 napisał: > jak to hierarcha podczas kościelnych uroczystości. Nic konkretnego, nic > praktycznego, nic sensownego. Nic nowego. e, nie, nie zauważyłes... to podręczny wybiórczy ałtorytet w randze biskupa... niby niewiele, ale jednak... Pozdrawiam Losiu Odpowiedz Link Zgłoś
dinko11 Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 08.04.07, 18:28 te czarne pasożyty gęby mają pełne frazesów,nieroby które okradają kraj bezkarnie,a pedofile w sukienkach dostają wyroki w zawieszeniu jak kiecuch z Legnicy 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 18:36 pies dingo, a to ty inm placisz pensje? a myslalem ,ze robia to praktykujacy katolicy ze swojej kieszeni. Wiec czemu sie nie odpi*rd*lisz? Odpowiedz Link Zgłoś
shithead Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 20:08 leonard3 napisał: > pies dingo, a to ty inm placisz pensje? a myslalem ,ze robia to praktykujacy > katolicy ze swojej kieszeni. Wiec czemu sie nie odpi*rd*lisz? Leonio-pedalonio obronco pedofili to nie twoje forum. Go fuck yourself in radyjo ma ryja Odpowiedz Link Zgłoś
mark.parker Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 10.04.07, 04:12 leonard3 napisał: > pies dingo, a to ty inm placisz pensje? a myslalem ,ze robia to praktykujacy > katolicy ze swojej kieszeni. Wiec czemu sie nie odpi*rd*lisz? Dzień dobry, drogi Leonardzie (eeee - u Was tam już późna noc, więc pewnikiem śpisz) Jak Ci tam minęły święta, bo moje jerszcze trwają :) Chciałbym tylko zauważyć, że ponieważ z kieszeni podatnika polskiego poszło 60 milionów złotych ba świątynię opaczności i dalej idą miliony na kościelnych katechetów uczących w szkołach, nie tylko praktykujący katolicy płacą duchowieństwu pensje. Ponadto od tego, czego duchowieństwo naucza praktykujących (lub nie) katolików, zależy położenie także innych grup społecznych w Polsce, czego dowodem dyktatorskie, wręcz faszystowskie zapędy niegdyś beniaminków Rydzyka - Kaczyńskich, Giertysiów i Lepperów. Co do wypowiedzi arcybiskupa zamieszczonych w artykule, np. "A dziś w środkach przekazu z góry zakłada się domniemanie przestępstwa, domniemanie zła, nieuczciwości", to szkoda, że ancymon, pardon - abp nie dostrzegł, że wszystko to rozpropagowały obecne władze Polski i toruńskie "media", których mocodawca chrzani coś o "kulturze" w nazwie swojej, pożal się Boże, "uczelni", a środki przekazu jedynie o tym informują. Tak, tak, żadna władza nie lubi, jak jej media patrzą na ręce - ani władza świecka, ani tymk bardziej kościelna. Nie lubi zwłaszcza władza kościelna, która od lat nie potrafi się uporać z heretykami Rydzykiem i Jankowskim, nader rzadko zabiera głos w sprawie eksploatowania religii przez rządzącą jaczejkę, a nigdy na temat prześladowania mniejszości, o nie - co najwyżej sama powtarza stereotypowe banialuki stanowiące mowę nienawiści. Jeszcze nie słyszałem, żeby Glemp przywołał do porządku antysemitów, homofobów i mizogenistów Giertysiów, Leppiejów i kaczkodany. Przeciwnie - co jakiś czas judzi przeciw mniejszościom. Nie ma się co dziwić, skoro przydupas papieża mówił ostatnio w obecności BXVI, że kobiety nie załapały się na gatunek homo sapiens, czyli nie są ludźmi. Nie sądzę bowiem, żeby klecha nie wiedział, co znaczy rzeczownik "homo" - a może wszystko mu się kojarzy z chłopięcą d. :)) Tak czy owak "przypomniał list apostolski Jana Pawła II "Mulieris dignitate" poświęcony godności kobiety, w którym papież użył terminu "geniusz kobiecości". "To właśnie ta delikatność, finezja, subtelność, której tak bardzo potrzeba światu, gdzie chcą dominować ludzie sukcesu i twardziele wyprani z wszelkich uczuć, demonstrujący siłę pięści i swoje chore ambicje" - powiedział abp Życiński." A kto, przepraszam bardzo, stworzył tę "kulturę" samców? Niechże się arcybiskup oświecony przyzna, że jej twórcą jest jego instytucja, która od dwóch tysięcy lat dławi kobiece aspiracje, która widzi kobiety jedynie w roli służebnic, o czym świadczą jego kolejne słowa: "publiczny styl twardzieli jest zaprzeczeniem nie tylko geniuszu kobiecości, ale elementarnej kultury, jakiej chrześcijaństwo uczyło przez dwa tysiące lat". A więc kłamie i to bez żenady. Kłamie w żywe oczy. Łże jak bura suka. Bo oto, co mówi w innym miejscu: "Samotny prorok Jan Paweł II przemawia(...): potrzebny jest nam geniusz kobiecości, potrzebna jest ta wrażliwość, delikatność i kultura, która przyprowadziła do pustego grobu niewiasty wierne Chrystusowi." Narzuca więc wciąż określoną rolę niewiastom zamiast głośno powiedzieć wreszcie, że kobieta może się spełnić poza rolą służebnicy, wręcz służącej męża i dzieci, mającej obowiązek zaspokajania prymitywnych potrzeb seksualnych jakiegoś faceta i będącej jedynie pojemnikiem na jego spermę. Przykład, oficjalnie poza tym ostatnim, daje stosunek Kościoła katolickiego wobec kobiet w nim służących. Zakonnica? Czemu nie? Gosposia, praczka, sprzątaczka i kucharka? No pewnie. Kapłanka? Nie do pomyślenia! Przecież "kapłanić" może tylko facet! Arcybiskup jest wprawdzie trochę bardziej inteligentny od uosobienia ciemnogrodu Rydzyka i ludzi tymczasowo sprawujących (nie)rządy w Polsce, ale do prawdziwego oświecenia i mądrości jeszcze mu bvardzo, ale to bardzo daleko. Może byłoby lepiej, gdyby on i jemu podobni nie wypowiadali się w sprawie kobiet, dopóki czegoś pozytywnego nie zrobią. Nieżyjący papież miał taką szansę, ale ją zaprzepaścił. Oparł się na wnioskach Kongregacji Nauki Wiary (dawniej Swięte Oficjum, czyli Inkwizycja) z 1976 roku:"kapłaństwo urzędowe nie jest tylko posługą pasterską, lecz także kontynuacją funkcji przekazanych przez Chrystusa Dwunastu oraz złączonej z tymi funkcjami władzy. Przystosowanie zatem do warunków historyczno-kulturowych nie może prowadzić do zerwania w istotnych punktach więzi sakramentalnej z konstytutywnymi wydarzeniami religii chrześcijańskiej oraz z samym Chrystusem." I tu się Kongregacja nieopatrznie sypnęła: "kapłaństwo urzędowe nie jest tylko posługą pasterską, lecz także kontynuacją funkcji przekazanych przez Chrystusa Dwunastu oraz złączonej z tymi funkcjami władzy." Bo o WŁADZę cały czas tu chodzi, podczas gdy podobno duchowni mają sprawować posługę. Myślenie kategoriami sprzed dwóch tysięcy lat i powoływanie się na rabina imieniem Jehoszua przy jaskrawej dyskryminacji kobiet jest nadużyciem. Ograniczanie roli kobiety do tej. która opiera się na takich cechach, jak "delikatność, finezja, subtelność", a pomijanie taich cech, jak rozum, wiedza, inteligencja i mądrość - to po prostu zbrodnia, utrwalająca stereotypy, przeciw którym rzekomo Zyciński oponuje. To hańba. Odpowiedz Link Zgłoś
losiu4 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 20:32 przesadzasz... kradły czerwone i różowe lewusy. Tyle że jak sie ich próbuje ruszyć, to wielki dym po Polsce i "postępowej" Europie... Pozdrawiam Losiu Odpowiedz Link Zgłoś
haen1950 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 21:23 Chociaż jeden biskup z jajami w tym polskim kościele. Nie boi się wrzeszczących pisowskich ciot. Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal A te cioty mocno tu wrzeszczą. A każda twierdzi 08.04.07, 22:18 że jest niesamowitym macho! Odpowiedz Link Zgłoś
mark.parker Re: A te cioty mocno tu wrzeszczą. A każda twierd 10.04.07, 05:50 pantanal napisał: > że jest niesamowitym macho! Hmmm... no wrzeszczysz, wrzeszczysz nawet z wykrzyknikiem. Odpowiedz Link Zgłoś
losiu4 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 10.04.07, 20:50 haen1950 napisał: > Chociaż jeden biskup z jajami w tym polskim kościele. Nie boi się > wrzeszczących pisowskich ciot. znaczy spec od kombinowania, jakby tu szubrawców obronić? sorry, to nie są ałtorytetowe jaja, to są zwykłe zbuki. Pozdrawiam Losiu Odpowiedz Link Zgłoś
basia Ludzkie odruchy 08.04.07, 18:40 "obok którego ukrzyżowano dwóch skazanych na śmierć przestępców. "On do żadnego z nich nie mówi 'ty kryminalisto', 'ty morderco'. Przeciwnie, widząc ludzkie odruchy jednego z ukrzyżowanych mówi: dziś będziesz ze mną w raju." Jakie ludzkie odruchy [skruchę] pokazali ci nasi współczesni, o których "dopomina" się biskup? Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal A cóż ty o tym wiesz? 08.04.07, 22:19 basia napisała: > > "obok którego ukrzyżowano dwóch skazanych na śmierć przestępców. "On do żadnego > z nich nie mówi 'ty kryminalisto', 'ty morderco'. Przeciwnie, widząc ludzkie o > druchy jednego z ukrzyżowanych mówi: dziś będziesz ze mną w raju." > > Jakie ludzkie odruchy [skruchę] pokazali ci nasi współczesni, o których "dopomi > na" się biskup? > Odpowiedz Link Zgłoś
puuchatek Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 19:00 mirmat1 napisał: > Brednie Życińskiego sa zbyt komiczne by sie nimi przejmowac (...) Mirmat, jaki Ty jesteś NIEPRAWDOPODOBNIE głupi... Nie ważne o czym mowa, nie zadajesz sobie nawet trudu uważnego przeczytania tekstu - działasz jak pies Pawłowa: powiedział to Życiński, więc to na pewno jest be. Jakbyś zadał sobie odrobinę trudu i przeczytał, to może byś coś zrozumiał. Może nawet byś zauważył, że abp głównie cytuje Jana Pawła II. Ale po co - za myślenie Ci nie płacą, prawda? , szczegolnie, ze > zadne juz zaklinania nie zatrzymaja powodzi informacji o 15% kleru, ktory > ZDRADZIL (...) Jasne, zdradził. Na przykład bp. Skworc, którego SB wpisało jako TW bez jego wiedzy i zgody, a dziś taki ks. Zaleski pisze o nim jako o "współpracowniku". To ci dopiero zdrajca, na latarnię z nim! Gdybyś miał parę lat wiecej, gdybyś przeżył trochę czasu w PRL, gdybys sam stanął przed trudnymi wyborami - jestem pewien, że kablowałbyś ubekom, az by furczało. Skąd wiem? Bo tylko mali tchórze obdarzeni łaską późnego urodzenia tak łatwo wydają wyroki i nazywają innych "zdrajcami"... Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 19:59 Miramat , podzielam twoje zdumienie. Skad to ateistyczne,antypolskie gowno wyplywa? Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 20:01 czyli polak to musi byc durny katolik ??czy mozna juz wierzyc w co sie chce ?? ale leon psie serce wie ze polak to katolicki ciemniak Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 23:58 > abp głównie cytuje Jana Pawła II Który to właśnie JPII mianował Życińskiego biskupem tarnowskim ('90) a parę lat później - abpem metropolitą lubelskim. Jak również zaprosił go do prac nad encykliką "Fides et ratio". No to jak jest? Jeśli ten Życiński to taki sabotażysta, to czemu Jan Paweł II go tak uparcie lansował? Taka nędza w kadrach KK, że nie było lepszego? > Jasne, zdradził. Na przykład bp. Skworc, którego SB wpisało jako TW bez jego > wiedzy i zgody, a dziś taki ks. Zaleski pisze o nim jako o "współpracowniku". I to w sytuacji, gdy: - Dokumenty SB były przebadane i opracowane przez Kościelną Komisję Historyczną - Badanie to nastąpiło na wyraźną prośbę bpa Skworca. - W całej sprawie publicznie zabrał głos metropolita katowicki abp Damian Zimoń twierdząc, że kontakty Skworca z SB odbywały się za wiedzą i zgodą (a być może nawet na polecenie) ówczesnego biskupa - Herberta Bednorza (co zresztą pokrywa się z ustaleniami KKH). Warto tu nadmienić, że Zimoń - od 1985 bp pomocniczy Katowic - mógł (o ile nie musiał) mieć baaardzo dobre rozeznanie w sprawach katowickiej kurii. A już na pewno lepsze niż ks. Zaleski. Odpowiedz Link Zgłoś
adalberto3 Kobiety maja tendencje do popadania w ... 08.04.07, 19:07 .. skrajnosci. Byly juz takie, ktore zasluzyly sie dla lewackiego terroryzmu. Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal Re: Kobiety maja tendencje do popadania w ... 08.04.07, 22:22 adalberto3 napisał: > .. skrajnosci. Byly juz takie, ktore zasluzyly sie dla lewackiego terroryzmu Ileż ich było na tle skrajnych histeryków rodzaju męskiego? Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Jakoś Zyciński nie powiedział które z nauk JPII 08.04.07, 19:13 należy stosowac w codziennym życiu, choc się nakrytykował, że nikt się do nich nie stosuje. Ale nie wymagajmy od niego rzeczy niemożliwych. On też niczego z ględzenia poprzedniego papieża nie zrozumiał. Tylko, że w odróżnieniu ode mnie nie może się do tego przyznac. I kto tu jest wolny? Odpowiedz Link Zgłoś
jar_ole czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińskiego 08.04.07, 19:46 Gdybyś czytał, to byś tak nie bredził. Polecam na otrzeźwienie. Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 19:48 a co za madrosci moze nasmarowac kleszy biskup??? Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 19:52 Monachus , nie czytaj , nic nie zrozumiesz. Za glupi jestes. Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 19:53 jezeli ja jestem glupi to jak ciebie glupcze nazwac mozna?? Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 19:57 Leonard3 czytał. I co z tego. Czy jest przez to mądrzejszy? Odpowiedz Link Zgłoś
shithead Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:00 monachus napisał: > jezeli ja jestem glupi to jak ciebie glupcze nazwac mozna?? Proponuj: totalny kretyn z zaburzeniami homofobicznymi. Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:02 leon psia juha napewno jest homo ale jeszcze nie wiadomo jaki homo z niego jest !! Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:32 W kazdym razie nie sapiens. Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:33 jak raz lajza wrocila z transmisji mszy w rydzyjku leon psia jucha !! faszystowskie bydle Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:37 Monachus, lubilem sie patrzyc jak czerowne komuch zdychaja. Wiesz komuch sie nie modli tylko po prostu sra pod siebie. Ale ubaw. Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:40 no tak , ale i za kazdym razem miales to czego nie jestes miec w stanie z kobieta ,stad ta lapka w rozporku Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:40 Głęboko wierzący katolicy utrwalali w Polsce władzę ludową. A jak upadła, czego Kościół nie może do dzisiaj strawic, czerwona szara masa słucha wiernie radyja. Więc co to jest komuna? Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:42 Cala wladza w rece Katolikow. Atole na Atol Bikini Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:54 Czasem Ci ię zdarzy szczera wypowiedź. My też wiemy, że Watykanowi marzy się władza nad całym światem. Wszystkie totalizmy tak mają. Tyle, że na szczęście to tylko marzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
mitreades Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 21:31 Leonard, twój język chrześcijańskiej pokory i miłości buduje i pociąga. Twój szatan jest zapewne bardzo z ciebie zadowolony. Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:37 Transmisje mszy są dla łowiec. On, jako funkcjonariusz KK, olewa takie głupoty i dlatego przesiaduje na forum GW, żeby ściemniać, tak jak każe mu przełożony prowadzący. Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:38 myslalem ze to skromny zakonik a wychodzi ze to proboszcz pelna geba Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:54 Diabli wiedzą co to za jucha. Odpowiedz Link Zgłoś
jar_ole Żałosne. Oprócz kosmologii Życiński sporo miał do 08.04.07, 20:40 powiedzenia na temat filozofii nauki i filozofii języka, ale na pewno nie takiego języka, z którym nie wiąże się jakiekolwiek myślenie. Na szczęście, jak zauważył Arystoteles, nie z każdym warto dyskutować. Bye Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Jakoś Zyciński nie powiedział które z nauk JP 08.04.07, 19:50 Oj nie wierze piwo , ze czytales ktorakolwiek Encyklike JPII. Do tego trzeba miec mozg, chlopcze. Odpowiedz Link Zgłoś
monachus Re: Jakoś Zyciński nie powiedział które z nauk JP 08.04.07, 19:52 no fakt zeby te durnoty czytacz raczej flaszka jest potrzebna , wez lepiej biblie tam masz oryginal a nie jakies marne filozofie !!! Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: Jakoś Zyciński nie powiedział które z nauk JP 08.04.07, 19:56 leonard3 napisał: > Oj nie wierze piwo , ze czytales ktorakolwiek Encyklike JPII. > Do tego trzeba miec mozg, chlopcze. Bój się Boga, leonard3, usłyszec z Twoich ust, nie wierzę. Nie myślałem, że kiedykolwiek do tego dojdzie. Upada wiara w naszym narodzie, oj upada... Odpowiedz Link Zgłoś
bravor Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 19:25 Czy Życinski się boi? Odpowiedz Link Zgłoś
consens Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 20:34 bravor napisał: > Czy Życinski się boi? Możliwe.... Starsze osoby pod koniec swojego życia boją się kłamać...szczególnie wierzący. Niech żyje jeszcze wiele lat! Ja mu nie żałuję. Odpowiedz Link Zgłoś
szambonurek5 Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 08.04.07, 20:00 smieszny ten Zycimkiewicz. filozof jeden . -------------------------------------------------------------------------------- "8334 księży, zakonników ,zakonnic i aktywistów kościelnych - tyle liczyła agentura antykościelnego pionu SB w szczytowym pod tym względem roku 1984. Oznaczałoby to ,że po stanie wojennym prawie co trzecia osoba duchowna w tej lub innej formie współpracowała z SB" - IPN "Metody pracy operacyjnej aparatu bezpieczeństwa wobec kościołów i związków wyznaniowych 1945-1989" ,Warszawa 2004. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 23:59 > "8334 księży, zakonników ,zakonnic i aktywistów kościelnych [...] > Oznaczałoby to ,że po stanie wojennym prawie co trzecia osoba duchowna w tej lub > innej formie współpracowała z SB" Oznaczałoby to, że aktywiści kościelni są osobami duchownymi. Śmiała teza. Odpowiedz Link Zgłoś
flyb52 Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 08.04.07, 20:12 Do slow Biskupa moge tylko dodac hebrajskie slowo Amen:niech tak bedzie. Odpowiedz Link Zgłoś
human77 Co wy teraz zrobicie bez tego człowieka? 08.04.07, 20:57 Nie nazywajmy tego geniuszem kobiecości. To odstraszy tych którzy zgrywają się na twardzieli. Zwróććie Panowie uwagę. Że wielkość człowieka zależy od umiejętności poskromienia nie braku ale poskromienia negatywnych zachowań na drodze rozumnego wyboru nie nakazu. A więc dobrowolne poskromienie chęci sukcesu politycznego dla dobra wspólnego do takiego stopnia aby w demokracji KAŻDY miał szansę przedstawienia swoich racji, a nie tylko najsilniejsi i najbardziej chamscy i podstępni którzy zdepczą zalążki czasem genialnych długo wypracowywanych rozwiązań. Jakie z tego korzyści? Kolosalne. Współpraca a nie wojna pozwala zarobić i zaoszczędzić na zniszczniach kilkukrotność. To nie geniusz kobiecości. To zimna kalkulacja uzasadnia wielomiliardowe nakłady na utrzymanie pokoju. Ale tą chwiejną równowagę mogą zaburzyć nieodpowiedzialni politycy. Ksenofobowie , antagonizujący grupy społeczne. Podjudzający i sprzeciwiający się. Pokazujący publicznie nienawiść i niesprawiedliwość. Zamiast ją PACYFIKOWAĆ.Każdy kto w ten sposób zyskuje w polityce powinien odejść w cień. Żeby zrobić coś dobrego potrzebna jest atmosfera współpracy. Architekt Okrągłego Stołu. Bądźcie mocni Wiarą i nie przechodźcie obojętnie obok żadnego człowieka. Ani chorego ani bezdomnego. To nie wasz stosunek do zwierząt ale do biednych ludzi jest miarą waszego człowieczeństwa. Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal Bardzo mądra wypowiedź 08.04.07, 22:28 ale reakcje na tym forum świadczą, że jest to rzucanie pereł przed wieprze. Miejmy nadzieję, że przekrój społeczeństwa jest mniej wieprzowaty, niż przekrój wypowiadających się na tym forum Odpowiedz Link Zgłoś
makbrajd Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 21:35 gilford napisała: > Zawisc i klotliwosc to cecha narodowa, ktorej niestety nie chcemy sie pozbyc. chyba twoja mądralo z odzysku Odpowiedz Link Zgłoś
1utek Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 21:53 Wypowiedź biskupa Życińskiego mądra i odważna. I czy warto zapamiętywać tych, którzy dzisiaj w Wielkanocne Święto tak napastliwie odpowiadali? Odpowiedz Link Zgłoś
czerwone_scierwo Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 08.04.07, 23:41 abp Józef Życiński - dyżurny rabin Gazety Wyborczej prezentujący ten sam styl i linię tej "polskiej" gazety. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 A jakieś konkrety? 09.04.07, 00:07 Nabredził coś w tym kazaniu? Jeśli tak to co? Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 Życiński ty geju.Lubię cię i szanuję za inteligenc 09.04.07, 00:46 A za orientację seksualną nie. Odpowiedz Link Zgłoś
bokassa Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 09.04.07, 01:06 Kabotyn w duchownych szatach,zniewieściały kapelan wszyskich polskich pedałów liberałów,pupil dziwisza i dzięki niemu wyniesieny do godności arcybiskupiej. Tak to klika,która żerowała na chorobie papieża z obiektywnych wrogów chrześcijaństwa robiła autorytety,vide Wielgus,przewielebny donosiciel. Życiński,zawsze sprężony,gotowy na skinienie Michnika i Gazety antyWyborczej napisać i podżyrować ,a raczej pod życinskować argumenty antypolskie. Łajdactwo w czystej postaci,katolicka targowica ubrana w purpurowe szaty. Wstyd i hańba,wyzwanie dla polskiego kościoła,bo ilez można przymykać oko na obiektywnego zdrajce i szkodnika. Furda z nim,takich biskupów w Polsce zaborów się wieszało,teraz należy im się anatema. Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 Twoja niepełnosprawność w stos. do kobiet 09.04.07, 03:58 jest spojrzeniem na świat od zwieracza tylnego i dolnego. Odpowiedz Link Zgłoś
formozus1 Kobieta daje!A Ty nie chciałeś tego wziąć!! 09.04.07, 05:34 Frajer z ciebie. To jest mniam mniam. I jeszcze więcej. Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
abba15 towarzysz TW "Filozof" moralista? 09.04.07, 10:34 Towarzysze UBowcy wasz patron św. Judasz to miał jeszcze na tyle honoru że wziął i się powiesił na suchej gałęzi drzewa zwanego "judaszowcem" natomiast wy i wasi guru tfurcy UBekistanu Kiszczak i Michnik jako człowieki "chunuru" - kradniecie i łżecie Polskę szkalujecie wszędzie na świecie - antypolskie UBeckie śmiecie. Odpowiedz Link Zgłoś