Dodaj do ulubionych

Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen...

08.04.07, 15:14
Dziekuje za te piekne slowa, ale czy ktorys z tych "napinaczy" je wyslucha?
Zawisc i klotliwosc to cecha narodowa, ktorej niestety nie chcemy sie pozbyc.
wesolego alleluja
Obserwuj wątek
    • drojb Re: Trochę nie na temat 08.04.07, 15:49
      Ale dlaczego droga (mi) GW powtarza każdą wiadomość 3 razy? Czy dlatego, by raz
      przeczytać, drugi - by utrawić sobie, a trzeci - by Polak zrozumiał? Albo może
      redaktorzy mają czkawkę po śniadanku wielkanocnym?
      Pozdrowienia - i nie przejadajcie się!
      • aplus To nawolywanie do kobiecosci to przeciez prosta 08.04.07, 16:13
        droga do Seksmisji
        • mgr2000 Re: To nawolywanie do kobiecosci to przeciez pros 08.04.07, 16:18
          A kto broni wyświęcać baby na biskupów ???
          Z taką wrażliwością ???
          A i do spowiedzi by się chłopy garnęły -no nie ??
          • aplus Re: To nawolywanie do kobiecosci to przeciez pros 08.04.07, 16:33
            mgr2000 napisała:
            > A kto broni wyświęcać baby na biskupów ???
            > Z taką wrażliwością ???
            > A i do spowiedzi by się chłopy garnęły -no nie ??

            Do Berger bys poszedl ?
          • mirmat1 Nikt nie bronił wyświęcać TW na biskupów 08.04.07, 18:27
            mgr2000 napisała:
            > A kto broni wyświęcać baby na biskupów ???
            > Z taką wrażliwością ???
            > A i do spowiedzi by się chłopy garnęły -no nie ??
            M: chlopy sie by garnely do spowiedzi a ksiadz samica by kablowal do SB !!!!
            Brednie Życińskiego sa zbyt komiczne by sie nimi przejmowac, szczegolnie, ze
            zadne juz zaklinania nie zatrzymaja powodzi informacji o 15% kleru, ktory
            ZDRADZIL a dzis zamiast PRZYZNAC sie i wykazac SKRUCHE demonstruje ZAPIERANIE
            SIE I AROGANCJE.
            • pantanal spadaj prymitywny "macho" 08.04.07, 22:02
          • mayday100 Re: To nawolywanie do kobiecosci to przeciez pros 08.04.07, 19:38
            Właśnie Twoja wrażliwość i subtelność jest, jak na tacy...;)
      • ak102 Re: Trochę nie na temat 08.04.07, 16:50
        Gazeta Wyborcza powinna pierwsza przejąć się słowami biskupa. Jeszcze Łyżwiński
        nie stanął przed żadnym sądem, ale Wyborcza już skazała go za gwałt. Jeszcze
        Lepperowi nie postawiono zarzutów, a Wyboborcza już skazała go za
        wykorzystywanie seksualne. Może w przyszłosci pan Stasiński przestanie chlapać
        błotem w ludzi.
        • jerry21 Re: Trochę nie na temat 08.04.07, 18:14
          no i jakie wrazliwe kobiety w tym biora udzial - jaki geniusz
          kobiecosci objawiaja ?!!!!!!!
        • mark.parker Re: Trochę nie na temat 10.04.07, 04:43
          ak102 napisał:

          > Gazeta Wyborcza powinna pierwsza przejąć się słowami biskupa. Jeszcze Łyżwiński
          >
          > nie stanął przed żadnym sądem, ale Wyborcza już skazała go za gwałt. Jeszcze
          > Lepperowi nie postawiono zarzutów, a Wyboborcza już skazała go za
          > wykorzystywanie seksualne. Może w przyszłosci pan Stasiński przestanie chlapać
          >
          > błotem w ludzi.

          Zeby poczytać o chlapaniu błotem, zajrzaj do "mediów" ojdyra z ryjem.
    • drojb Re: "Geniusz kobiecości" potrzebuje 08.04.07, 15:52
      ducha walki o udział w decydowaniu o sobie i społeczeństwie, a nie przymilnych
      stereotypów, za którymi chowa się patriarchalny model religii, akceptujący
      przemoc i agresję.
    • edi54 Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 08.04.07, 15:56

      Jakzesz to gleboko religijne i madre slowa abp.J.Zycinskiego, ale czy
      rzucone w glebe przesiaknieta nienawiscia ,podloscia ,rewanzyzmem ,
      bigotyzmem ,zdolaja wzrosnac i wydac plon stokrotny? Zaiste ,plonna
      to nadzieja.Plonna , bo rzadcy tego Kraju najchetniej wypalili by go do cna,
      by na zgliszczach i popiolach budowac swa 1000 letnia Rzeczpospolita.
      Tymczasem ,Kaczynscy mieli swa niepowtarzalna okazje ,ktora niestety
      calkowicie pogrzebali, budowac przyszlosc Narodu i Panstwa w zgodzie
      i porozumieniu.To jest ich grzech najwiekszy!

      • kolter A Jezus ?? 08.04.07, 16:06
        a ten pan wie ze od jana 2 jest ktos komu jan 2 nawet butow nie powinie
        czyscic Jezus , czemu ten pan w czerwonej mucce nie wspomnial ze nalezy sluchac
        slow Jezusa???
        • mgr2000 Re: A Jezus ?? 08.04.07, 16:14
          Gó..ażeria powołująca się na słowa papierza (dla wzmocnienia autorytetu
          nazywają go już -"prorokiem", jakby "świety ojciec" był za malutki).
          Nauki samego Jezusa mają jednak głęboko w ....."poważazniu".
          • kolter Re: A Jezus ?? 08.04.07, 16:44
            katolicy nie maja slow Jezusa w powazaniu , oni ich nie znaja poza kilkoma
            cytatami ze mszy katolickich
            • jankos71 Re: A Jezus ?? 12.04.07, 04:37
              Liturgia mszy świętej jest tak ułożona, że w ciągu dwóch lat poznaje się cały
              Nowy Testament oraz sporą częśc Starego Testamentu. Ale skąd Ty to możesz
              wiedzieć ignorancki opluwaczu? Posyłano cię za młodu na lekcje religii?
          • jerry21 Re: A Jezus ?? 08.04.07, 18:16
            jakie sa proroctwa jp II ?
          • jar_ole Niby słuszne uwagi, ale po pierwsze wyraz"papież" 08.04.07, 19:35
            zazwyczaj pisze się używając "ż" a nie "rz", a po drugie nie rozumiem zarzutu,
            że abp Życiński jest jakąś g...ażerią. To jest starszy człowiek a przy tym
            nawet nie będąc abp. w dalszym ciągu pozostawałby świetnym filozofem (daj Ci
            Panie Boże styl Życińskiego - i ortografię Jego).
        • pompompom Re: A Jezus ?? 08.04.07, 16:36
          Myślę, że dostąpienie takiego zaszczytu nie powstałoby w głowie Jana Pawła II.
          • kolter Re: A Jezus ?? 08.04.07, 16:42
            mysle ze jan pawel bylby wtedy wsrod tych co w Jezusa kanmieniami walili , cale
            jego papieskie zycie na to wskazuje
            • pantanal Może tak przykłady, kolego? 08.04.07, 22:05
              kolter napisał:

              > mysle ze jan pawel bylby wtedy wsrod tych co w Jezusa kanmieniami walili , cale
              > jego papieskie zycie na to wskazuje
              • jankos71 Re: Może tak przykłady, kolego? 09.04.07, 07:59
                pantanal,

                Nie myśl, że doczekasz się przykładów, bowiem Kolter specjalizuje się w
                antykatolickiej demagogii. Nie obchodzi go czy to co pisze ma sens, i czy można
                to poprzeć konkretami - byle by pluć na kościół katolicki. Pewnie robił onegdaj
                karierę w wydziale IV MSW. ;o)
                --
                Common sense is not so common
      • 1europejczyk "To jest ich grzech najwiekszy !" 08.04.07, 16:30
        To jest ich najwieksza zasluga.
        Trudno o zgode i porozumienie z tymi co traktuja je jako glejt na bezprawie,
        bezkarnosc i zlodziejstwo.
        Rzeczywistosc, szczegolnie tych ostatnich kilku lat przed wyborami potwierdzila
        calkowite bankructwo idei "grubej kreski" i jej katastrofalne skutki zarowno na
        nasza gospodarke jak i na budowanie obywatelskiego demokratycznego spoleczenstwa.
        "Zgoda" zaowocowala rozpanoszeniem sie w Polskie samowoli postkomunistycznego
        szamba, ktora ogarnela nie tylko "rynek" i gospodarke ale rowniez wazne sektory
        panstwowe przynoszac Polsce olbrzymie i wymierne straty ekonomiczne.
        Grzechem byloby nie wyciagniecie wnioskow z 18 letnich prob "budowania
        przyszlosci Narodu i Panstwa w zgodzie i porozumieniu" skutecznie wykorzystanych
        w swoich zlodziejskich przekretach przez postkomunistyczne sprzedajne popluczyny.
        Dalsze domaganie sie kontynuowania 18-letniego bezmozgowia jest dowodem
        dziecinnego, niewykluczone religijnego, idealizmu albo wyraza potrzebe
        politycznej propagandy.


        Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g
        • zygmund Re: "To jest ich grzech najwiekszy !" 08.04.07, 18:06
          > Rzeczywistosc, szczegolnie tych ostatnich kilku lat przed wyborami
          potwierdzila
          > calkowite bankructwo idei "grubej kreski" i jej katastrofalne skutki zarowno
          na
          > nasza gospodarke jak i na budowanie obywatelskiego demokratycznego
          spoleczenstw
          > a.

          Czy nie sądzisz, że lepiej byłoby używać formułki "w moim odczuciu" przy
          wypowiadaniu tego typu sądów. Bo z kolei w moi odczuciu jest zupełnie
          odwrotnie. Żadnych katastrofalnych skutków nie było. To, że ktoś coś ukradł to
          żadna katastrofa - wszę dzie coś kradną. Katastrofą jest jedynie dojście do
          władzy ludzi, którzy zatracili proporcje i wolą skrzywdzić tysiące, tylko po to
          żeby przy okazji upokorzyć paru, którzy popełnili kilkadziesiąt lat temu błąd.
          Bo uważają, że to jest właśnie dobro i sprawiedliwość. W moim odczuciu to co
          robią jest wielkim złem.

          > Dalsze domaganie sie kontynuowania 18-letniego bezmozgowia jest dowodem
          > dziecinnego, niewykluczone religijnego, idealizmu albo wyraza potrzebe
          > politycznej propagandy.

          Skąd przekonanie, że coś jest w tym dziecinnego? Co jest bardziej dojrzałe -
          drążenie win w nieskończoność, czy odpuszczenie sobie i innym i zjęcie się
          budowaniem czegoś w zgodzie?

          Uważam, że biskup trafił w sedno sprawy. Zaskakujące, że dopiero teraz kościół
          doszedł do tych przemyśleń. Ta rozbudzona nienawiść niszczy naród i trzeba ją
          jak najszybciej zacząć gasić.
          • 1europejczyk "Żadnych katastrofalnych skutków nie było." 08.04.07, 19:44
            Po pierwsze domaganie sie formulki "w moim odczuciu" swiadczy, ze praktyka
            wypowiadania sie, a ostatnio nawet glosowania przez pOSLOW w polskim
            parlamanecie zgodnie z otrzymanymi wskazowkami czy sciagawkami tak sie
            rozpowszechnila ze te swoje wlasne trzeba wyrozniac obecnie specjalna formulka.

            Jest to kolejne "osiagniecie" postkomunistycznego szamba w Polsce.

            "To, że ktoś coś ukradł to żadna katastrofa - wszędzie coś kradną."

            Po drugie nie "ktos" ale w przewazajacej wiekszosci sprzedajne postkomunistyczne
            popluczyny, ktorym milosierna "gruba kreska", przebaczajac pzpr_owska
            sprzedajnosc radzieckiemu namiestnictwu w Polsce, obiecalismy wspolna budowe
            demokratycznej, sprawiedliwszej i lepszej Polski.

            Po trzecie nie "cos" tylko niemala czesc wspolnego prl-owskiego dorobku, ktorym
            zarzadzanie, dzieki wlasnej pzpr-owskiej sprzedajanosci, umozliwilo im
            zlodziejstwo na niespotykana skale.

            To ze cos dzieje sie wszedzie nie jest rowniez zadnym argumentem szczegolnie, ze
            w Polsce problemem jest niepotykana gdzie indziej (za wyjatkiem moze
            Jelcynowskiej Rosji) skala.

            "Co jest bardziej dojrzałe drążenie win w nieskończoność, czy odpuszczenie sobie
            i innym i zjęcie się budowaniem czegoś w zgodzie? "

            Jest szczytem bezczelnosci stawianie postkomunistycznego szamba na rowni z
            pozostalymi: nie mam, jak bardzo wielu Polakow, sobie nic do "odpuszczania" jako
            ze dla wlasnej kariery ani nie wstepowalem do delegatury sowiedzkiego
            namiestnictwa w Polsce (jakim byla PZPR) ani nie korzystalem ze zdobytych ta
            droga pozycji w PRL-u by okrasc, za parawanem prywatyzcji i postkomunistycznego
            korupcyjnego folwarku, pozostalych rodakow.

            "Ta rozbudzona nienawiść niszczy naród i trzeba ją jak najszybciej zacząć gasić."

            "rozbudzona nienawisc" jest glownie propagandowym haslem postkomunistycznego
            szamba wykorzystujacym religijnosc Polakow i ukierunkowanym na korzystanie z
            szczytnych nauk Chrystusa by uniknac odpowiadzialnosci za lata szubrastwa i
            zlodziejstwa postkomunistycznego szamba, podarowane juz raz, kilkanascie lat
            temu bazujaca na podobnych do Twoich "niewinnych pomyslach" "gruba kreska".

            I jest jeszcze sprawa najwazniejsza z punktu widzenia panstwa.
            Pozostawienie bezkarnej sprzedajnej polskiej holoty z pzpr-u (co potwierdzila
            swoim 18-letnim szabrownictwem demokratycznej Polski) na zagrabionych znaczacych
            pozycjach naraza nasze panstwo podobnie jak w przeszlosci na jej dalsze
            szkodliwa dla nas dzialanosc.

            Re: "To jest ich grzech najwiekszy !"
            • trasat Re: "Żadnych katastrofalnych skutków nie było." 08.04.07, 21:26
              Może mają rację Europejczyk i inni, że protestują przeciwko kapitalozmowi
              (prywatyzacji, prtwatna własność, itp. ) Tylko po co opowiadają się przeciwko
              PRLowi. To i przypomina tych ogłupiałych robotników, którzy obalili socjalizm,
              a potem protestowali przeciwko prywatyzacji i krzyczeli: precz z komuną. To
              było śmieszne, ale równocześnie straszne, bo pokazywało ogrom oszustwa w
              polskej rewolucji solidarnościowej. Ludzie chcieli, zeby odszedł socjalizm, ale
              żeby było po równo i aby sprawniejsi (w różnym sensie) nie stali się prywatnymi
              właścicielami. Ale na tym polega droga od socjalizmu do kapitalizmu, że muszą
              pojawić się kapitaliści. Guzowaty musiał być twardym człowiekiem i korzystać z
              każdej okazji, aby zgromadzić majątek. Jego syn jest kulturalnym i grzecznym
              fotografem, który zdobywa laury jako artysta. Tak było w kazdem kraju
              kapialistycznym, tylko droga gromadzenia bogactwa była dłuższa, ale równie
              bezprawna jak w Polsce. szkoda, że zakłamana inteligencja tego nie tłumaczy. A
              potem ludzie bez wiedzy powtarzają nieprawadzie hasła, wyrażające emocje ale
              nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Kapitalizm w pierwszym okresie bywa
              taki jak w Polsce. W krajach bogatych wprowadza rózne osłony socjalne. W
              biednych jest duzo gorzej i trwa tak latami, np. kapitalistyczny Meksyk,
              Brazylia,itp.
              • 1europejczyk Musiales nie zrozumiec co napisalem 08.04.07, 22:41
                Nie przeszkadza mi ze "twardzi" wygrywaja.
                W Polsce z "twardymi" to mialo tyle wspolnego co zeszloroczny snieg.
                Najczesciej wygrywaly pzpr-owskie scierwa i sprzedawczyki wspomagane przez
                aparat panstwowy i sluzby specjalne pracujace wspolnie, nie jak bylo uzgodnione
                przy okraglym stole w interesie nowo powstajacego panstwa, tylko na zamowienie i
                w interesie pzpr-owskich sprzedajnych bucow.
                Stalo sie tak glownie za przyczyna niepilnowanej przez nikogo "grubej kreski".
                Nikt nie chce, zeby bylo rowno i sprawiedliwie ale nie bylo i nie ma powodow by
                sprzedajne pzpr-owskie buce korzystaly z swojej szmatlawej przeszlosci jak z
                trampoliny by budowac swoja swietlana przyszlosc.
                Dzisiaj nie pozostaje Ci nic innego tylko wytlumaczyc lustrowanym na czy polega
                kapitalizm. Polega on rowniez na lustracji nawet jesli jest ona o kilkanascie
                lat spuzniona.
                I nie ma co wyplakiwac lez, odwolywac sie akurat teraz do chrzescijanskiego
                milosierdzia: kapitalizm nie zna takich pojec. Zlustruje i wyrzuci pzpr-owskie i
                donosicielskie scierwo na smietnik histori.

                Re: "Żadnych katastrofalnych skutków nie było."
                • mentor6 Re: Musiales nie zrozumiec co napisalem 09.04.07, 00:27
                  dobrze mowisz, ale problem jest ze to ogolnonarodowi polako-durnie wybierlay te
                  pomyje w kolejnych kandencjach i to do rzadu i to na prezydenta a ta cala
                  szumowina rozkradla wszystko caly majtek narodowy i jest teraz akcjonaruiszami
                  biznesmenami i graczami gieldowymi i to cala czwrwona zlodziejska geba.
                  Tragedja jakich z nas wszyskich zrobili bucow, nieprawda.
            • mark.parker Re: "Żadnych katastrofalnych skutków nie było." 10.04.07, 05:44
              1europejczyk napisał:


              > I jest jeszcze sprawa najwazniejsza z punktu widzenia panstwa.
              > Pozostawienie bezkarnej sprzedajnej polskiej holoty z pzpr-u (co potwierdzila
              > swoim 18-letnim szabrownictwem demokratycznej Polski) na zagrabionych znaczacyc
              > h
              > pozycjach naraza nasze panstwo podobnie jak w przeszlosci na jej dalsze
              > szkodliwa dla nas dzialanosc.

              To zgłoś pretensje do kurdupla, który otacza sić PZPR-owcami i skazanymi
              kryminalistami, nie mówiąc już o nazistach. Coś Ci się, koleś, pokićkało we łbie
              :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
          • 1europejczyk PS: Propagandowo odwracasz skale 08.04.07, 19:59
            " Katastrofą jest jedynie dojście do władzy ludzi, którzy zatracili proporcje i
            wolą skrzywdzić tysiące, tylko po to żeby przy okazji upokorzyć paru, którzy
            popełnili kilkadziesiąt lat temu błąd. Bo uważają, że to jest właśni dobro i
            sprawiedliwosc "

            Slusznie upokorzonych bedzie tysiace niesprawiedliwie skrzywdzonych paru.
            I nie dlatego, ze popelnili "blad" kilkadziesiat lat temu tylko dlatego, ze
            przez te kilkadziesiat lat nie tylko nie zrobili nic by ten blad naprawic ale
            niejednokrotnie na bazie tego "bledu" budowali swoja przyszlosc i czesto fortuny.

            Re: "To jest ich grzech najwiekszy !"
            • patriot1 Re: PS: Propagandowo odwracasz skale 08.04.07, 22:49
              slusznosc jest po twojej stronie europejczyku.zycinski i wielu jemu podobnych
              ulubiencow mediow,wykorzystujac swoje stanowiska i niechec do samodzielnego
              myslenia polakow,wciskaja rodakom kit taki jak dzisiaj wyglosil ow biskup.wyja
              z bolu za tym co odchodzi zwalczane przez obecna wladze,a co jest
              bezpiecznym,swojskim smrodkiem w oparach ktorego latwo bylo sprawowac rzad
              dusz.jesli nie ma juz argumentow wyciagaja urode prezydentowej,rozczlapane buty
              premiera i to jaki styl zycia prowadzi.i jakos nikomu do glowy nie przyjdzie,ze
              oni nie zrobili nic zlego.kiedy zaczynali rzadzic tez sadzilam,ze przesadzaja z
              tym "oczyszczaniem"zycia publicznego.wtedy jednak nigdy bym nie pomyslala,ze
              taki hrabia dzieduszycki,damiecki,wielgus skusili sie na wspolprace z sb.i
              przeciez nikt ich nie chce wyslac na szafot.tyle,ze ci ktorym zlamano zycie w
              tamtych czasach,ich dzieci maja choc prawo wiedziec KTO?prawda to tak wiele?
            • zygmund Re: PS: Propagandowo odwracasz skale 09.04.07, 00:29
              > Slusznie upokorzonych bedzie tysiace niesprawiedliwie skrzywdzonych paru.
              > I nie dlatego, ze popelnili "blad" kilkadziesiat lat temu tylko dlatego, ze
              > przez te kilkadziesiat lat nie tylko nie zrobili nic by ten blad naprawic ale
              > niejednokrotnie na bazie tego "bledu" budowali swoja przyszlosc i czesto

              Nie wydaje mi się, że by te leninowskie wióry, czyli niesprawiedliwie
              skrzywdzeni w trakcie gdy drwa rąbią, to rzeczywiście było tylko kilku. Często
              są to ludzie, którzy zrobili coś z własnej słabości, z głupoty, albo jeszcze
              nawet nie wiedzą, że byli OZI lub zapisani jako TW. Oni mają rodziny,
              znajomych. Teraz nagle zostaną zmuszeni do ujawnienia wstydliwych faktów sprzed
              kilkudziesięciu lat, albo ktoś za nich to ujawni. I po co? Po co to rodzinom?
              Rzeczywiście ludzi, którzy odczują satysfakcję będzie aż tak dużo?

              Naprawdę wierzysz, że ci TW, OZI, OCHUI itp są w większości milionerami
              ciągnącymi profity z tego, że kiedyś coś sypnęli SB? Mi się to wydaje myśleniem
              magicznym. Jak na razie pełno ludzi co "Wiedzą" skąd się wzięły majątki
              Kulczyków, Solorzy itp, a wg. mnie to ci ludzie tylko "Wierzą" a nie "Wiedzą".
              Wierzą w proste wytłumaczenie dlaczego ktoś ma to czego im się nie udaje
              zdobyć, a czego oni najbardziej pragną, czyli pieniądze. Wierzą, że fortuny
              muszą się brać ze zbrodni, bo łatwiej w to uwierzyć, niż w to, że ktoś był
              przedsiębiorczy i miał szczęście. Więc tworzą się historie o szarych sieciach
              czerwonych pająków oplatających itp. itd., w którzych działają sami ubecy, tw,
              ozi. Zeby historyjka była jeszcze atrakcyjniejsza istnieje narzędzie, które
              obezwładni i upokorzy zbrodniarzy-bogaczy: tajne archiwa wywiadu i SB. Z WSI
              nie wypaliło, to teraz cała nadzieja w SB.

              Ja nie wierzę w proste historyjki. Pewnie mam jakąś nietaką inteligencję
              (zastępczą, czy coś).

              A Biskup swoją drogą co ma mówić. Nie ma w ewangelii nakazu ujawniania swoich
              grzechów publicznie, nie ma nakazu upokarzania zdrajców, wręcz przeciwnie.
              Grzechy można ewentualnie wyznać księdzu na spowiedzi, rozliczenie w sądzie
              ostatecznym.
              • 1europejczyk "ktoś ma to czego im nie udaje się zdobyc" 09.04.07, 13:26
                "dlaczego ktoś ma to czego im nie udaje się zdobyć, a czego oni najbardziej
                pragną, czyli pieniądze."

                Miedzy wierszami wpisujesz swoje, podobnie "wyssane z palca" oceny, dotyczace
                rowniez mojej osoby, jak te ktorymi bronisz postkomunistycznego szamba.
                Po pierwsze "pieniadze" to nie jest to czego najbardziej pragne moze dlatego, ze
                na ich brak nigdy nie moglem i nie moge narzekac.
                "przedsiebiorczosc" i "szczescie" duzej czesci tych co zdobyli fortuny byla
                podobna do tej Chodorowskiego. Byly komunistyczny aparatczyk z najblizszego
                otoczenia Jelcyna uzyskal prawo pierwokupu za bezcen czesci rosyjskiego sektora
                paliwowego jako, ze taka byla w tym czasie jelcynowska opcja "prywatyzacyjna".
                Liczba "salonowych" polskich "biznesmenow" w 18 leciu transformacji podazajacych
                wytyczona trasa lapowkarskich "interesow" opartych na wspoldzialaniu z
                panstwowymi sluzbami specjalnymi i administracja dzialajaca zgodnie ze swoja
                poddancza przynaleznoscia do postkomunistycznego szamba jest swiadectwem jak
                bardzo byl to rozpowszechniony "model".
                Dziwnym trafem odkad to "zrodlo" interesu "wyschlo" ich fortuny przestaly rosnac
                a niektore powaznie zmalaly. I ukrywanie tego za parawanem przejsciowych
                trudnosci czy nawet "rozwodu" jest tylko czekaniem z nadzieja na powrot szamba
                do wladzy.
                Zmasowana nagonka polskiej sfory dziennikarskiej na obecna wladze, a szczegolnie
                lustracje i powszechnie wyrazane oburzenie jest w takiej sprzecznosci z
                wyborczym wynikiem u ktorego podstaw byla zapowiadana lustracja i film
                demskujacy postkomunistyczne szambo "Nocna zmiana", ze stanowi jedynie dowod na
                powaznie zagrozone interesy tych ktorzy "z tylniego siedzenia" kieruja
                "spontanicznym" protestem wykorzystujac "chrescijanskie wartosci" Polakow czy
                infantylna glupote polskiej pseudointeligencji od lat "okopanej" na wyzszych
                uczelniach.

                • zygmund Re: "ktoś ma to czego im nie udaje się zdobyc" 09.04.07, 20:15
                  > na ich brak nigdy nie moglem i nie moge narzekac.

                  No to może w twoim przypadku jest rzeczywiście inaczej. Powiem ci dlaczego do
                  takich wniosków doszedłem. Widziałem jednak bardzo dużo postów zaczynających
                  się od "złodzieje nakradli", "złodzieje rozgrabili", również złość i ataki
                  personalne na "obrońców złodziei", kwestionowanie ich uczciwości i
                  inteligencji. Skąd nagle taka troska o to ukaranie złodziei? Jak mi gwizdną
                  porfel albo samochód to odczuwam złość. Ale dlatego, że straciłem. Może
                  ukaranie jest ważne, ale najbardziej chciałbym odzyskać stratę. A tu wielka
                  złość na ludzi, którzy tylko w domniemaniu coś ukradli albo nieuczciwi byli, bo
                  nie wiadomo jak doszli do majątku i nie wiadomo, czy nie byli powiązani z
                  jakimiś służbami. Sorry, ale to, że jakiś ziotek jest bogaty, albo nawet bardzo
                  bogaty nie powoduje u mnie automatycznie myśli "o - nakradł, musić agent -
                  rozliczyć, zlustrować, odebrać". Uważam, że to jest pułapka myślowa, przed
                  którą należy się świdomie bronić, a w którą wielu niestety wpada.

                  Ja proponuję taką strategię: Są dowody na konkretny czyn zabroniony przez
                  konkretnego delikwenta: to do sądu - niech skaże. Nie ma dowodów - trudno -
                  zakładamy,że wszystko było cacy, ale na wszelki wypadek poprawiamy prawo,
                  procedury, przejrzystość, patrzymy na ręce, podwyższamy standardy, nie tworzymy
                  okazji do korupcji. I tyle. Może paru zarobiło nieuczciwie i im się upiecze.
                  Może są przypadki, że ktoś donosił SB jako TW, a teraz ma dobrze. Ale lepsze to
                  niż wielka rozpierducha i cały naród wyzywający się nawzajem od kapusiów,
                  komuchów, agentów, złodziei, szamb, zomo, postkomun, ale też kaczystów,
                  faszystów, pisiorów, pisdzielców, moherów i tak bez końca

                  > Zmasowana nagonka polskiej sfory dziennikarskiej na obecna wladze, a
                  szczegolni

                  Rzeczywiście dziennikarze są przeciw. Ale tak jest na całym świecie, nie licząc
                  Kuby itp państw. To normalka. Można się tylko im bardziej przypodobybać (dbać o
                  PR). Może to w dużym stopniu załagodzić problem - nie wiem czemu rząd nie
                  korzysta w ogóle z tego (no może nie licząc zaproszenia dziennikarek 8 marca,
                  tylko tu akurat pechowo doszło z kolei do rozsierdzenia innej części mediów)

                  > demskujacy postkomunistyczne szambo "Nocna zmiana", ze stanowi
                  Były zagrożone czyjeś interesy - zgadzam się. Np. chociażby moje - w tamtym
                  okresie studenta. To co się teraz dzieje nie jest w moim interesie, bo mi psuje
                  samopoczucie ( na majątek na razie nie ma wpływu). Dzięki nocnej zmianie było
                  kilkanaście lat spokoju, Polska sobie zbudowala normalny system rynkowy, banki
                  itp, weszla do NATO, do UE. Całe szczęscie, że demokratycznie wybrana większość
                  odwołała tamten rząd.
                  • 1europejczyk "było kilkanaście lat spokoju" 09.04.07, 22:52
                    "Polska sobie zbudowala normalny system rynkowy, banki itp, weszla do NATO, do UE."

                    Otoz nie zbudowala ani normalnego systemu rynkowego (w znaczeniu wolnego rynku
                    ktory jest mechanizmem napedowym konkurencji) tylko korupcyjny postkomunistyczny
                    folwark, na ktorym glowna konkurencja byla wysokosc lapowek od ktorych zalezalo
                    zdobycie tego czy innego zamowienia, ani tez normalnego systemu bankowego tylko
                    najdrozszy w Europie zeby nie napisac na swiecie system oddany (bo nie
                    sprzedany) w obce rece.
                    Nie ma drugiego duzego kraju w Europie z takimi jak polskie ambicjami
                    polityczno-gospodarczymi, ktorego wieksza czesc sektora bankowego przynoszacego
                    znaczace dochody nalezalaby do obcego kapitalu szczegolnie w przededniu naplywu
                    poteznego zastrzyku gotowkowego zwiazanego z pomoca UE.
                    Sektor bankowy jest w gospodarce kapitalistycznej istotnym narzedziem
                    prowadzenia polityki gospodarczej i oddanie wiekszej czesci tego dochodowego
                    sektora w obce rece (grubo powyzej 60% polskiego rynku bankowego jest w rekach
                    obcego kapitalu) graniczy po prostu z przestepstwem.
                    Wejscie ani do UE ani do Nato nie mozna traktowac jako "sukces" chociazby z tego
                    powodu, ze nie bylo takiego bylego kraju postsowiedzkiego, ktorego kandydatura
                    zostala odrzucona (wlaczajac te w ktorych zaraz po zmianach wyeliminowano
                    postkomunistycznych kacykow z wplywow na administracje i gospodarke panstwowa).

                    "Dzięki nocnej zmianie było kilkanaście lat spokoju" za ktory dzisiaj bardzo
                    drogo placimy zarowno gospodarczo jak i politycznie.
                    Ich jedyna zasluga jest zdemaskowanie postkomunistycznego szamba w Polsce, ktore
                    bez zadnych zahamowan wynikajacych chociazby z wieloletniej zdradzieckiej
                    wspolpracy z sowiedzkim namiestnictwem w Polsce jakim byla PZPR wykorzystalo je
                    do zwyklego szabrownictwa za parawanem "reform" gospodarczych i prywatyzacji.

                    Re: "ktoś ma to czego im nie udaje się zdobyc"
        • pantanal 1azjata pokazuje tu swoj prymitywizm 08.04.07, 22:06
        • mark.parker Re: "To jest ich grzech najwiekszy !" 10.04.07, 04:40
          1europejczyk napisał:

          > To jest ich najwieksza zasluga.
          > Trudno o zgode i porozumienie z tymi co traktuja je jako glejt na bezprawie,
          > bezkarnosc i zlodziejstwo.
          > Rzeczywistosc, szczegolnie tych ostatnich kilku lat przed wyborami potwierdzila
          > calkowite bankructwo idei "grubej kreski" i jej katastrofalne skutki zarowno na
          > nasza gospodarke jak i na budowanie obywatelskiego demokratycznego spoleczenstw
          > a.
          > "Zgoda" zaowocowala rozpanoszeniem sie w Polskie samowoli postkomunistycznego
          > szamba, ktora ogarnela nie tylko "rynek" i gospodarke ale rowniez wazne sektory
          > panstwowe przynoszac Polsce olbrzymie i wymierne straty ekonomiczne.
          > Grzechem byloby nie wyciagniecie wnioskow z 18 letnich prob "budowania
          > przyszlosci Narodu i Panstwa w zgodzie i porozumieniu" skutecznie wykorzystanyc
          > h
          > w swoich zlodziejskich przekretach przez postkomunistyczne sprzedajne popluczy
          > ny.
          > Dalsze domaganie sie kontynuowania 18-letniego bezmozgowia jest dowodem
          > dziecinnego, niewykluczone religijnego, idealizmu albo wyraza potrzebe
          > politycznej propagandy.

          Masz na myśli szambo ojdyrektora i dwóch kurdupli, którzy kradną z Jezusikiem na
          ustach? A może nazistowskie szambo giertychoidów i szambo gwałcicieli, chamów z
          obory? No, rzeczywiście, trafiły Ci się "ideały". Niestety, niektórym zrobiły
          wodę z mózgów.
      • jar_ole Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 19:22
        To nie jest największy grzech, to jest ten sam grzech, który rozpoczął "wojnę
        na górze", której Jarosław Kwak był głównym konstruktorem. Zapewne nie możesz
        tego pamiętać z racji zbyt młodego wieku.
    • anuszka_ha3.agh.edu.pl Ziobro, odkryj kobiecą stronę swej natury! :) 08.04.07, 16:44
      Życiński nie miał na myśli zastępowania mężczyzn kobietami, lecz to, aby
      mężczyźni odkryli tzw. "kobiecą stronę" swej natury.

      Mnie się ten postulat podoba.

      Ministrze Ziobro! Znajdź w sobie krztynę kobiecości!
      Premierze Kaczyński! Otwórz się na żeński aspekt twej własnej psychiki!
      Ministrze Giertychu! Zdejmij maskę macho i ukaż kobiecą stronę swej osobowiści!

      :-)))
      • noelkabat Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 08.04.07, 17:14
        Kaczyzm wprowadzany w Polsce jako obowiazujaca ideologia jest zupelnym
        zaprzeczeniem chrzescjanstwa: zamiast milosci wprowadza nienawisc, zamiast
        uduchawiania czlowieka - upodlanie, zamiast budowy przyjaznej ludziom
        atmosfery - atmosfere wrogosci, zawisci i podlosci. W dniu Zmartwychstania
        Jezusa poprzysiegnijmy sobie wyeliminowanie z naszego zycia kaczyzmu!!!!
        Nigdy wiecej nie glosujmy na Kaczynskich i im podobnych. Amen.
        • leonard3 Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 08.04.07, 18:24
          Noelkabat, generalnie NIE powinnismy glosowac na lewice bo pod lewice podczepia
          sie homo-lesbo-pedo loby, aborcjonisci, anarchisci.
          Polski wyborca powinien glosowac na partie katolicke i prawicowe,
          ktore maja jasny anty-pedalski program.
          • caius1 Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 08.04.07, 19:13
            > Polski wyborca powinien glosowac na partie katolicke i prawicowe,
            > ktore maja jasny anty-pedalski program.

            leonard3, przykro to pisać ale przemawia przez Ciebie ideologia opisana przez
            Orwella w "Roku 1984" a dokładniej mówisz jak oficer Policji Myśli do Winstona.
            Oczywiście, nienawiść i walka (w przypadku polskim z ubekami, postkomunistami,
            liberałami, homoseksualistami obojga płci) oraz zepchnięcie myślących inaczej na
            margines albo wypchnięcie ich z kraju też jest wbrew pozorom sposobem na
            zbudowanie jedności społeczeństwa ale na krótką metę.

            Dlatego z całego serca życzę Kaczyńskim, Giertychowi i Lepperowi tego co
            najlepsze i dla nich i dla Polski: szybkiej i całkowitej utraty władzy oraz
            jakiegokolwiek wpływu na kształtowanie naszego społeczeństwa.

            NiePis
          • adas313 Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 09.04.07, 00:03
            > partie katolicke i prawicowe

            O, a jakie to partie polityczne w Polsce pasują do tego profilu?

        • 1europejczyk "Kaczyzm (..) jest zaprzeczeniem chrzescijanstwa" 08.04.07, 20:21
          "Kaczyzm wprowadzany w Polsce jako obowiazujaca ideologia jest zupelnym
          zaprzeczeniem chrzescjanstwa"

          Kaczyzm jest pragmatyczna skuteczna i godna podziwu odpowiedzia, nie na wzniosle
          idealy chrzescijanstwa, tylko na praktyczna ich realizacje w Polsce.
          Jest niejako cenzurka polskiego chrzescijanstwa. Odniesieniem go do sprzedajnej,
          przekupnej, korupcyjnej, szabrowniczej naszej polskiej codziennosci.

          "Chrzescijanstwo" zas stalo sie argumentem propagandowym polskiego
          postkomunistycznego szamba, ktore chce wykorzystac religijnosc Polakow by
          uchronic sie przed czekajaca ich lustracja i jej konsekwencjami.

          Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu
          • pantanal 1azjata co napisze, to głupiej 08.04.07, 22:11
            nie nazywam go 1europejczykiem, bo to, co głosi, jest przesiąknięte ideologią
            azjatycką. Europy w tym ze świecą szukać.
            • 1europejczyk "co głosi, jest przesiąknięte ideologią azjatycka" 08.04.07, 23:17
              Co to jest "ideologia azjatycka" ?
              Nie wiem czy mam sie tym szczycic czy uwazac, ze jest to wyrazem Twojej, wiele
              mowiacej o Tobie, pogardy dla Azjatow wsrod ktorych znajdziesz, podobnie jak
              wszedzie na swiecie, zarowno barbarzyncow jak i znamiona wszystkiego tego co
              jest w czlowieku najlepsze.
              Twoje oceny pozostawiam Tobie wierzac, ze w przeciwienstwie do polskich pOSLOW
              czytelnicy forum GW nie potrzebuja sciagawek czy "wytycznych".
              Re: 1azjata co napisze, to głupiej
              • zygmund Re: "co głosi, jest przesiąknięte ideologią azjat 09.04.07, 00:52
                > Co to jest "ideologia azjatycka" ?
                > Nie wiem czy mam sie tym szczycic czy uwazac, ze jest to wyrazem Twojej, wiele
                > mowiacej o Tobie, pogardy dla Azjatow wsrod ktorych znajdziesz, podobnie jak

                Tu się niespodziewanie zgadzam z Europejczykiem. Przy wyzwiskach trzeba uważać,
                żeby nie obrazić kogoś lekkomyślnie. "jesteś brudny i pijany - jak Polak" -
                chyba nie spodobałby się nam taki argument nawet wysunięty przez jednego Niemca
                przeciw drugiemu.
        • ak102 Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 08.04.07, 20:21
          Bzdura. To własnie w czasach, jak to nazwałeś 'kaczyzmu' jest prawdziwa wolność
          slowa i biskup może krytykować media i władze.Poprzednich rządów bał się
          krytykowac.
          • monachus Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 08.04.07, 20:25
            tak, tak co kaczki zrobily z wielgusem ?? pokaz mi czy za czerwonych jednego
            biskupa choc raz udupili
            • jankos71 Re: Ziobryzm jest odmiana kaczyzmu 12.04.07, 04:58
              Ależ skąd, za czerwonego ich tylko inwigilowano, namawiano do wspólpracy,
              szargano im opinię, szantażowano, więziono i mordowano.
          • pantanal Kpisz, czy o drogę pytasz? 08.04.07, 22:12
            ak102 napisał:

            > Bzdura. To własnie w czasach, jak to nazwałeś 'kaczyzmu' jest prawdziwa wolność
            >
            > slowa i biskup może krytykować media i władze.Poprzednich rządów bał się
            > krytykowac.
    • galba Słowa abpa Życińskiego mnie nie zaskakują 08.04.07, 17:08
      W końcu arcybiskup słynie z... no powiedzmy: z dużej dozy kobiecości.
      • leonard3 Re: Słowa abpa Życińskiego mnie nie zaskakują 08.04.07, 18:37
        a ty galbeczka, jakiej plci jestes?
      • b0d0 Biskup popiera Partię Kobiet? 08.04.07, 19:36
        ;)
      • ergo12 Do Galby!!!!!!!!!! 08.04.07, 20:07
        Glupi jestes jak stolowa noga "wroclawianinie"Do stóp nie dorastasz Biskupowi
        Pisuarze,
        • monachus Re: Do Galby!!!!!!!!!! 08.04.07, 20:09
          dlamnie porownanie z katolickim watarzka bylo by obrazliwe
          • ergo12 Re: Do Galby!!!!!!!!!! 08.04.07, 20:11
            Ale akurat Biskup Zyciński jest jednym z mądrzejszych hierarchów KK
            • monachus Re: Do Galby!!!!!!!!!! 08.04.07, 20:12
              samo bycie adwokatem tej szatanskiej mafii raczej nie jest powodem do dumy , on
              jest tak samo twardoglowy jak i inni w czerwonych biretach
              • ergo12 do monachus 08.04.07, 20:15
                Jest w tym sporo prawdy co piszesz, ale Zycinski jest przynajmniej
                intelektualista!
                • monachus Re: do monachus 08.04.07, 20:17
                  co z tego skoro broni zlej sprawy !!! wiesz jako czlowiek myslacy nie powinien
                  tak piac z zachwytu nad wojtyla , chocby dla tego iz ten w 1988 roku nazwal
                  morderce 3 tysiecy ludzi pinocheta swoim dobrym przyjacielem, jak
                  intelektualista powinien wiedziec ze to malo inteligentne stwierdzenie czlowieka
                  inspirujacego do swietosci !!
                  • ergo12 Re: do monachus 08.04.07, 20:25
                    Masz racje!
                    • monachus Re: do monachus 08.04.07, 20:26
                      czasem mam , ale i raz na 7 lat sie myle :::)))
                  • leonard3 Re: do monachus 08.04.07, 20:30
                    Pinochet uratowal Chile przed komunzmem w Kubanskim stylu.
                    Warto bylo wymordowac 3000 komunistycznych glizd , zeby uchronic
                    miliony przed niewola. Sam zastrzelilem kilkunastu czerwonych
                    czerwonych Wietnamskich bandytow. Duza przyjemnosc.
                    • monachus Re: do monachus 08.04.07, 20:32
                      wiem pamietam jak o tym pisales jedna reka na giwerze a druga w rozporku !!
                    • trasat Re: do monachus 08.04.07, 21:32
                      Skąd u ciebie w święta tyle nienawiści. Ksiądz nie dał rozgrzeszenia?
                  • pantanal Re: do monachus 08.04.07, 22:15
                    monachus napisał:

                    > co z tego skoro broni zlej sprawy !!! wiesz jako czlowiek myslacy nie powinien
                    > tak piac z zachwytu nad wojtyla , chocby dla tego iz ten w 1988 roku nazwal
                    > morderce 3 tysiecy ludzi pinocheta swoim dobrym przyjacielem, jak
                    > intelektualista powinien wiedziec ze to malo inteligentne stwierdzenie czlowiek
                    > a
                    > inspirujacego do swietosci !!

                    A jak Chrystus powiedział w Ogrojcu do Judasza: "Przyjacielu, po coś tu przyszedł?"
    • losiu4 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 17:14
      Życiński, nie kombinuj...

      Pozdrawiam

      Losiu
    • piwi77 Trochę powygrażał, trochę nawoływał, pobredził, 08.04.07, 17:50
      jak to hierarcha podczas kościelnych uroczystości. Nic konkretnego, nic
      praktycznego, nic sensownego. Nic nowego.
      • jerry21 Re: Trochę powygrażał, trochę nawoływał, pobredzi 08.04.07, 18:19
        tego Bog nie moze - BOG JEST KWINTESENCJA BYTU ? dlatego tez jego
        imie JAM JEST
        • leonard3 Re: Trochę powygrażał, trochę nawoływał, pobredzi 08.04.07, 18:26
          Jerry, bogiem ateistow jest grawitacja/antygrawitacja
        • pico777 Re: Trochę powygrażał, trochę nawoływał, pobredzi 08.04.07, 18:29
          Pff

          [url=www.diablo.phx.pl/][img]https://www.diablo.phx.pl/bars/idub1.png
          [/img][/url]
      • losiu4 Re: Trochę powygrażał, trochę nawoływał, pobredzi 08.04.07, 21:08
        piwi77 napisał:

        > jak to hierarcha podczas kościelnych uroczystości. Nic konkretnego, nic
        > praktycznego, nic sensownego. Nic nowego.

        e, nie, nie zauważyłes... to podręczny wybiórczy ałtorytet w randze biskupa...
        niby niewiele, ale jednak...

        Pozdrawiam

        Losiu
    • dinko11 Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 08.04.07, 18:28
      te czarne pasożyty gęby mają pełne frazesów,nieroby które okradają kraj
      bezkarnie,a pedofile w sukienkach dostają wyroki w zawieszeniu jak kiecuch z
      Legnicy 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata
      • leonard3 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 18:36
        pies dingo, a to ty inm placisz pensje? a myslalem ,ze robia to praktykujacy
        katolicy ze swojej kieszeni. Wiec czemu sie nie odpi*rd*lisz?
        • shithead Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 20:08
          leonard3 napisał:

          > pies dingo, a to ty inm placisz pensje? a myslalem ,ze robia to praktykujacy
          > katolicy ze swojej kieszeni. Wiec czemu sie nie odpi*rd*lisz?
          Leonio-pedalonio obronco pedofili to nie twoje forum. Go fuck yourself in
          radyjo ma ryja
        • mark.parker Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 10.04.07, 04:12
          leonard3 napisał:

          > pies dingo, a to ty inm placisz pensje? a myslalem ,ze robia to praktykujacy
          > katolicy ze swojej kieszeni. Wiec czemu sie nie odpi*rd*lisz?

          Dzień dobry, drogi Leonardzie (eeee - u Was tam już późna noc, więc pewnikiem
          śpisz) Jak Ci tam minęły święta, bo moje jerszcze trwają :) Chciałbym tylko
          zauważyć, że ponieważ z kieszeni podatnika polskiego poszło 60 milionów złotych
          ba świątynię opaczności i dalej idą miliony na kościelnych katechetów uczących w
          szkołach, nie tylko praktykujący katolicy płacą duchowieństwu pensje. Ponadto od
          tego, czego duchowieństwo naucza praktykujących (lub nie) katolików, zależy
          położenie także innych grup społecznych w Polsce, czego dowodem dyktatorskie,
          wręcz faszystowskie zapędy niegdyś beniaminków Rydzyka - Kaczyńskich, Giertysiów
          i Lepperów.
          Co do wypowiedzi arcybiskupa zamieszczonych w artykule, np. "A dziś w środkach
          przekazu z góry zakłada się domniemanie przestępstwa, domniemanie zła,
          nieuczciwości", to szkoda, że ancymon, pardon - abp nie dostrzegł, że wszystko
          to rozpropagowały obecne władze Polski i toruńskie "media", których mocodawca
          chrzani coś o "kulturze" w nazwie swojej, pożal się Boże, "uczelni", a środki
          przekazu jedynie o tym informują. Tak, tak, żadna władza nie lubi, jak jej media
          patrzą na ręce - ani władza świecka, ani tymk bardziej kościelna. Nie lubi
          zwłaszcza władza kościelna, która od lat nie potrafi się uporać z heretykami
          Rydzykiem i Jankowskim, nader rzadko zabiera głos w sprawie eksploatowania
          religii przez rządzącą jaczejkę, a nigdy na temat prześladowania mniejszości, o
          nie - co najwyżej sama powtarza stereotypowe banialuki stanowiące mowę
          nienawiści. Jeszcze nie słyszałem, żeby Glemp przywołał do porządku antysemitów,
          homofobów i mizogenistów Giertysiów, Leppiejów i kaczkodany. Przeciwnie - co
          jakiś czas judzi przeciw mniejszościom. Nie ma się co dziwić, skoro przydupas
          papieża mówił ostatnio w obecności BXVI, że kobiety nie załapały się na gatunek
          homo sapiens, czyli nie są ludźmi. Nie sądzę bowiem, żeby klecha nie wiedział,
          co znaczy rzeczownik "homo" - a może wszystko mu się kojarzy z chłopięcą d. :))
          Tak czy owak "przypomniał list apostolski Jana Pawła II "Mulieris dignitate"
          poświęcony godności kobiety, w którym papież użył terminu "geniusz kobiecości".
          "To właśnie ta delikatność, finezja, subtelność, której tak bardzo potrzeba
          światu, gdzie chcą dominować ludzie sukcesu i twardziele wyprani z wszelkich
          uczuć, demonstrujący siłę pięści i swoje chore ambicje" - powiedział abp Życiński."
          A kto, przepraszam bardzo, stworzył tę "kulturę" samców? Niechże się arcybiskup
          oświecony przyzna, że jej twórcą jest jego instytucja, która od dwóch tysięcy
          lat dławi kobiece aspiracje, która widzi kobiety jedynie w roli służebnic, o
          czym świadczą jego kolejne słowa: "publiczny styl twardzieli jest zaprzeczeniem
          nie tylko geniuszu kobiecości, ale elementarnej kultury, jakiej chrześcijaństwo
          uczyło przez dwa tysiące lat". A więc kłamie i to bez żenady. Kłamie w żywe
          oczy. Łże jak bura suka. Bo oto, co mówi w innym miejscu: "Samotny prorok Jan
          Paweł II przemawia(...): potrzebny jest nam geniusz kobiecości, potrzebna jest
          ta wrażliwość, delikatność i kultura, która przyprowadziła do pustego grobu
          niewiasty wierne Chrystusowi." Narzuca więc wciąż określoną rolę niewiastom
          zamiast głośno powiedzieć wreszcie, że kobieta może się spełnić poza rolą
          służebnicy, wręcz służącej męża i dzieci, mającej obowiązek zaspokajania
          prymitywnych potrzeb seksualnych jakiegoś faceta i będącej jedynie pojemnikiem
          na jego spermę. Przykład, oficjalnie poza tym ostatnim, daje stosunek Kościoła
          katolickiego wobec kobiet w nim służących. Zakonnica? Czemu nie? Gosposia,
          praczka, sprzątaczka i kucharka? No pewnie. Kapłanka? Nie do pomyślenia!
          Przecież "kapłanić" może tylko facet! Arcybiskup jest wprawdzie trochę bardziej
          inteligentny od uosobienia ciemnogrodu Rydzyka i ludzi tymczasowo sprawujących
          (nie)rządy w Polsce, ale do prawdziwego oświecenia i mądrości jeszcze mu
          bvardzo, ale to bardzo daleko. Może byłoby lepiej, gdyby on i jemu podobni nie
          wypowiadali się w sprawie kobiet, dopóki czegoś pozytywnego nie zrobią.
          Nieżyjący papież miał taką szansę, ale ją zaprzepaścił. Oparł się na wnioskach
          Kongregacji Nauki Wiary (dawniej Swięte Oficjum, czyli Inkwizycja) z 1976
          roku:"kapłaństwo urzędowe nie jest tylko posługą pasterską, lecz także
          kontynuacją funkcji przekazanych przez Chrystusa Dwunastu oraz złączonej z tymi
          funkcjami władzy. Przystosowanie zatem do warunków historyczno-kulturowych nie
          może prowadzić do zerwania w istotnych punktach więzi sakramentalnej z
          konstytutywnymi wydarzeniami religii chrześcijańskiej oraz z samym Chrystusem."
          I tu się Kongregacja nieopatrznie sypnęła: "kapłaństwo urzędowe nie jest tylko
          posługą pasterską, lecz także kontynuacją funkcji przekazanych przez Chrystusa
          Dwunastu oraz złączonej z tymi funkcjami władzy." Bo o WŁADZę cały czas tu
          chodzi, podczas gdy podobno duchowni mają sprawować posługę. Myślenie
          kategoriami sprzed dwóch tysięcy lat i powoływanie się na rabina imieniem
          Jehoszua przy jaskrawej dyskryminacji kobiet jest nadużyciem. Ograniczanie roli
          kobiety do tej. która opiera się na takich cechach, jak "delikatność, finezja,
          subtelność", a pomijanie taich cech, jak rozum, wiedza, inteligencja i mądrość -
          to po prostu zbrodnia, utrwalająca stereotypy, przeciw którym rzekomo Zyciński
          oponuje. To hańba.
      • losiu4 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 20:32
        przesadzasz... kradły czerwone i różowe lewusy. Tyle że jak sie ich próbuje
        ruszyć, to wielki dym po Polsce i "postępowej" Europie...

        Pozdrawiam

        Losiu
        • haen1950 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 21:23
          Chociaż jeden biskup z jajami w tym polskim kościele. Nie boi się wrzeszczących
          pisowskich ciot.
          • pantanal A te cioty mocno tu wrzeszczą. A każda twierdzi 08.04.07, 22:18
            że jest niesamowitym macho!
            • mark.parker Re: A te cioty mocno tu wrzeszczą. A każda twierd 10.04.07, 05:50
              pantanal napisał:

              > że jest niesamowitym macho!

              Hmmm... no wrzeszczysz, wrzeszczysz nawet z wykrzyknikiem.
          • losiu4 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 10.04.07, 20:50
            haen1950 napisał:

            > Chociaż jeden biskup z jajami w tym polskim kościele. Nie boi się
            > wrzeszczących pisowskich ciot.

            znaczy spec od kombinowania, jakby tu szubrawców obronić? sorry, to nie są
            ałtorytetowe jaja, to są zwykłe zbuki.

            Pozdrawiam

            Losiu
    • basia Ludzkie odruchy 08.04.07, 18:40

      "obok którego ukrzyżowano dwóch skazanych na śmierć przestępców. "On do żadnego z nich nie mówi 'ty kryminalisto', 'ty morderco'. Przeciwnie, widząc ludzkie odruchy jednego z ukrzyżowanych mówi: dziś będziesz ze mną w raju."

      Jakie ludzkie odruchy [skruchę] pokazali ci nasi współczesni, o których "dopomina" się biskup?
      • pantanal A cóż ty o tym wiesz? 08.04.07, 22:19
        basia napisała:

        >
        > "obok którego ukrzyżowano dwóch skazanych na śmierć przestępców. "On do żadnego
        > z nich nie mówi 'ty kryminalisto', 'ty morderco'. Przeciwnie, widząc ludzkie o
        > druchy jednego z ukrzyżowanych mówi: dziś będziesz ze mną w raju."
        >
        > Jakie ludzkie odruchy [skruchę] pokazali ci nasi współczesni, o których "dopomi
        > na" się biskup?
        >
    • puuchatek Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 19:00
      mirmat1 napisał:

      > Brednie Życińskiego sa zbyt komiczne by sie nimi przejmowac (...)

      Mirmat, jaki Ty jesteś NIEPRAWDOPODOBNIE głupi... Nie ważne o czym mowa, nie zadajesz sobie nawet trudu uważnego przeczytania tekstu - działasz jak pies Pawłowa: powiedział to Życiński, więc to na pewno jest be.

      Jakbyś zadał sobie odrobinę trudu i przeczytał, to może byś coś zrozumiał. Może nawet byś zauważył, że abp głównie cytuje Jana Pawła II. Ale po co - za myślenie Ci nie płacą, prawda?

      , szczegolnie, ze
      > zadne juz zaklinania nie zatrzymaja powodzi informacji o 15% kleru, ktory
      > ZDRADZIL (...)

      Jasne, zdradził. Na przykład bp. Skworc, którego SB wpisało jako TW bez jego wiedzy i zgody, a dziś taki ks. Zaleski pisze o nim jako o "współpracowniku". To ci dopiero zdrajca, na latarnię z nim!

      Gdybyś miał parę lat wiecej, gdybyś przeżył trochę czasu w PRL, gdybys sam stanął przed trudnymi wyborami - jestem pewien, że kablowałbyś ubekom, az by furczało. Skąd wiem? Bo tylko mali tchórze obdarzeni łaską późnego urodzenia tak łatwo wydają wyroki i nazywają innych "zdrajcami"...
      • leonard3 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 19:59
        Miramat , podzielam twoje zdumienie. Skad to ateistyczne,antypolskie gowno
        wyplywa?
        • monachus Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 20:01
          czyli polak to musi byc durny katolik ??czy mozna juz wierzyc w co sie chce ??
          ale leon psie serce wie ze polak to katolicki ciemniak
      • pantanal Świetna wypowiedź puuchatku! 08.04.07, 22:20
      • adas313 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 23:58
        > abp głównie cytuje Jana Pawła II

        Który to właśnie JPII mianował Życińskiego biskupem tarnowskim ('90) a parę lat
        później - abpem metropolitą lubelskim. Jak również zaprosił go do prac nad
        encykliką "Fides et ratio".

        No to jak jest? Jeśli ten Życiński to taki sabotażysta, to czemu Jan Paweł II go
        tak uparcie lansował?

        Taka nędza w kadrach KK, że nie było lepszego?

        > Jasne, zdradził. Na przykład bp. Skworc, którego SB wpisało jako TW bez jego
        > wiedzy i zgody, a dziś taki ks. Zaleski pisze o nim jako o "współpracowniku".

        I to w sytuacji, gdy:

        - Dokumenty SB były przebadane i opracowane przez Kościelną Komisję Historyczną

        - Badanie to nastąpiło na wyraźną prośbę bpa Skworca.

        - W całej sprawie publicznie zabrał głos metropolita katowicki abp Damian Zimoń
        twierdząc, że kontakty Skworca z SB odbywały się za wiedzą i zgodą (a być może
        nawet na polecenie) ówczesnego biskupa - Herberta Bednorza (co zresztą pokrywa
        się z ustaleniami KKH). Warto tu nadmienić, że Zimoń - od 1985 bp pomocniczy
        Katowic - mógł (o ile nie musiał) mieć baaardzo dobre rozeznanie w sprawach
        katowickiej kurii. A już na pewno lepsze niż ks. Zaleski.
    • adalberto3 Kobiety maja tendencje do popadania w ... 08.04.07, 19:07
      .. skrajnosci. Byly juz takie, ktore zasluzyly sie dla lewackiego terroryzmu.
      • pantanal Re: Kobiety maja tendencje do popadania w ... 08.04.07, 22:22
        adalberto3 napisał:

        > .. skrajnosci. Byly juz takie, ktore zasluzyly sie dla lewackiego terroryzmu

        Ileż ich było na tle skrajnych histeryków rodzaju męskiego?
    • piwi77 Jakoś Zyciński nie powiedział które z nauk JPII 08.04.07, 19:13
      należy stosowac w codziennym życiu, choc się nakrytykował, że nikt się do nich
      nie stosuje. Ale nie wymagajmy od niego rzeczy niemożliwych. On też niczego z
      ględzenia poprzedniego papieża nie zrozumiał. Tylko, że w odróżnieniu ode mnie
      nie może się do tego przyznac. I kto tu jest wolny?
      • jar_ole czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińskiego 08.04.07, 19:46
        Gdybyś czytał, to byś tak nie bredził. Polecam na otrzeźwienie.
        • monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 19:48
          a co za madrosci moze nasmarowac kleszy biskup???
          • leonard3 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 19:52
            Monachus , nie czytaj , nic nie zrozumiesz. Za glupi jestes.
            • monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 19:53
              jezeli ja jestem glupi to jak ciebie glupcze nazwac mozna??
              • piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 19:57
                Leonard3 czytał. I co z tego. Czy jest przez to mądrzejszy?
              • shithead Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:00
                monachus napisał:

                > jezeli ja jestem glupi to jak ciebie glupcze nazwac mozna??
                Proponuj: totalny kretyn z zaburzeniami homofobicznymi.
                • monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:02
                  leon psia juha napewno jest homo ale jeszcze nie wiadomo jaki homo z niego jest !!
                  • piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:32
                    W kazdym razie nie sapiens.
                    • monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:33
                      jak raz lajza wrocila z transmisji mszy w rydzyjku leon psia jucha !!
                      faszystowskie bydle
                      • leonard3 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:37
                        Monachus, lubilem sie patrzyc jak czerowne komuch zdychaja. Wiesz komuch
                        sie nie modli tylko po prostu sra pod siebie. Ale ubaw.
                        • monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:40
                          no tak , ale i za kazdym razem miales to czego nie jestes miec w stanie z
                          kobieta ,stad ta lapka w rozporku
                        • piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:40
                          Głęboko wierzący katolicy utrwalali w Polsce władzę ludową. A jak upadła, czego
                          Kościół nie może do dzisiaj strawic, czerwona szara masa słucha wiernie radyja.
                          Więc co to jest komuna?
                          • leonard3 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:42
                            Cala wladza w rece Katolikow. Atole na Atol Bikini
                            • piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:54
                              Czasem Ci ię zdarzy szczera wypowiedź. My też wiemy, że Watykanowi marzy się
                              władza nad całym światem. Wszystkie totalizmy tak mają. Tyle, że na szczęście
                              to tylko marzenia.
                            • mitreades Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 21:31
                              Leonard, twój język chrześcijańskiej pokory i miłości buduje i pociąga. Twój
                              szatan jest zapewne bardzo z ciebie zadowolony.
                      • piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:37
                        Transmisje mszy są dla łowiec. On, jako funkcjonariusz KK, olewa takie głupoty
                        i dlatego przesiaduje na forum GW, żeby ściemniać, tak jak każe mu przełożony
                        prowadzący.
                        • monachus Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:38
                          myslalem ze to skromny zakonik a wychodzi ze to proboszcz pelna geba
                          • piwi77 Re: czy Ty, głupku czytałeś jakieś książki Życińs 08.04.07, 20:54
                            Diabli wiedzą co to za jucha.
                            • pantanal Głupie cioty, twierdzące, że jesteście macho! 08.04.07, 22:24
                  • jar_ole Żałosne. Oprócz kosmologii Życiński sporo miał do 08.04.07, 20:40
                    powiedzenia na temat filozofii nauki i filozofii języka, ale na pewno nie
                    takiego języka, z którym nie wiąże się jakiekolwiek myślenie. Na szczęście, jak
                    zauważył Arystoteles, nie z każdym warto dyskutować. Bye
      • leonard3 Re: Jakoś Zyciński nie powiedział które z nauk JP 08.04.07, 19:50
        Oj nie wierze piwo , ze czytales ktorakolwiek Encyklike JPII.
        Do tego trzeba miec mozg, chlopcze.
        • monachus Re: Jakoś Zyciński nie powiedział które z nauk JP 08.04.07, 19:52
          no fakt zeby te durnoty czytacz raczej flaszka jest potrzebna , wez lepiej
          biblie tam masz oryginal a nie jakies marne filozofie !!!
        • piwi77 Re: Jakoś Zyciński nie powiedział które z nauk JP 08.04.07, 19:56
          leonard3 napisał:

          > Oj nie wierze piwo , ze czytales ktorakolwiek Encyklike JPII.
          > Do tego trzeba miec mozg, chlopcze.

          Bój się Boga, leonard3, usłyszec z Twoich ust, nie wierzę. Nie myślałem, że
          kiedykolwiek do tego dojdzie. Upada wiara w naszym narodzie, oj upada...
    • bravor Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 19:25
      Czy Życinski się boi?
      • consens Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 20:34
        bravor napisał:

        > Czy Życinski się boi?
        Możliwe.... Starsze osoby pod koniec swojego życia boją się
        kłamać...szczególnie wierzący.
        Niech żyje jeszcze wiele lat! Ja mu nie żałuję.
      • pantanal Kogo, ciebie? Wolne żarty! 08.04.07, 22:25
    • szambonurek5 Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 08.04.07, 20:00
      smieszny ten Zycimkiewicz. filozof jeden



      .
      --------------------------------------------------------------------------------
      "8334 księży, zakonników ,zakonnic i aktywistów kościelnych - tyle liczyła
      agentura antykościelnego pionu SB w szczytowym pod tym względem roku 1984.
      Oznaczałoby to ,że po stanie wojennym prawie co trzecia osoba duchowna w tej lub
      innej formie współpracowała z SB" - IPN "Metody pracy operacyjnej aparatu
      bezpieczeństwa wobec kościołów i związków wyznaniowych 1945-1989" ,Warszawa
      2004.

      • adas313 Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 23:59
        > "8334 księży, zakonników ,zakonnic i aktywistów kościelnych
        [...]
        > Oznaczałoby to ,że po stanie wojennym prawie co trzecia osoba duchowna w tej lub
        > innej formie współpracowała z SB"

        Oznaczałoby to, że aktywiści kościelni są osobami duchownymi. Śmiała teza.
    • flyb52 Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 08.04.07, 20:12
      Do slow Biskupa moge tylko dodac hebrajskie slowo Amen:niech tak bedzie.
      • pantanal Amen 08.04.07, 22:30
    • human77 Co wy teraz zrobicie bez tego człowieka? 08.04.07, 20:57
      Nie nazywajmy tego geniuszem kobiecości. To odstraszy tych którzy zgrywają się
      na twardzieli. Zwróććie Panowie uwagę. Że wielkość człowieka zależy od
      umiejętności poskromienia nie braku ale poskromienia negatywnych zachowań na
      drodze rozumnego wyboru nie nakazu. A więc dobrowolne poskromienie chęci sukcesu
      politycznego dla dobra wspólnego do takiego stopnia aby w demokracji KAŻDY miał
      szansę przedstawienia swoich racji, a nie tylko najsilniejsi i najbardziej
      chamscy i podstępni którzy zdepczą zalążki czasem genialnych długo
      wypracowywanych rozwiązań.
      Jakie z tego korzyści? Kolosalne. Współpraca a nie wojna pozwala zarobić i
      zaoszczędzić na zniszczniach kilkukrotność. To nie geniusz kobiecości. To zimna
      kalkulacja uzasadnia wielomiliardowe nakłady na utrzymanie pokoju.
      Ale tą chwiejną równowagę mogą zaburzyć nieodpowiedzialni politycy. Ksenofobowie
      , antagonizujący grupy społeczne. Podjudzający i sprzeciwiający się. Pokazujący
      publicznie nienawiść i niesprawiedliwość. Zamiast ją PACYFIKOWAĆ.Każdy kto w ten
      sposób zyskuje w polityce powinien odejść w cień. Żeby zrobić coś dobrego
      potrzebna jest atmosfera współpracy.

      Architekt Okrągłego Stołu. Bądźcie mocni Wiarą i nie przechodźcie obojętnie obok
      żadnego człowieka. Ani chorego ani bezdomnego. To nie wasz stosunek do zwierząt
      ale do biednych ludzi jest miarą waszego człowieczeństwa.
      • pantanal Bardzo mądra wypowiedź 08.04.07, 22:28
        ale reakcje na tym forum świadczą, że jest to rzucanie pereł przed wieprze.
        Miejmy nadzieję, że przekrój społeczeństwa jest mniej wieprzowaty, niż przekrój
        wypowiadających się na tym forum
    • makbrajd Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 21:35
      gilford napisała:


      > Zawisc i klotliwosc to cecha narodowa, ktorej niestety nie chcemy sie pozbyc.

      chyba twoja mądralo z odzysku
      • 1utek Re: Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba g 08.04.07, 21:53
        Wypowiedź biskupa Życińskiego mądra i odważna. I czy warto zapamiętywać tych, którzy dzisiaj w Wielkanocne Święto tak napastliwie odpowiadali?
    • swantevit Gdzie xionc nie moze tam... 08.04.07, 22:16
      babe posle...
      • pantanal Rucanie pereł przed wieprze... 08.04.07, 22:29
    • czerwone_scierwo Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 08.04.07, 23:41
      abp Józef Życiński - dyżurny rabin Gazety Wyborczej prezentujący ten sam styl
      i linię tej "polskiej" gazety.
      • adas313 A jakieś konkrety? 09.04.07, 00:07
        Nabredził coś w tym kazaniu? Jeśli tak to co?
    • kozaczek3 Życiński ty geju.Lubię cię i szanuję za inteligenc 09.04.07, 00:46
      A za orientację seksualną nie.
    • bokassa Życiński: Na niepełnosprawność uczuć trzeba gen.. 09.04.07, 01:06
      Kabotyn w duchownych szatach,zniewieściały kapelan wszyskich polskich pedałów
      liberałów,pupil dziwisza i dzięki niemu wyniesieny do godności arcybiskupiej.
      Tak to klika,która żerowała na chorobie papieża z obiektywnych wrogów
      chrześcijaństwa robiła autorytety,vide Wielgus,przewielebny donosiciel.
      Życiński,zawsze sprężony,gotowy na skinienie Michnika i Gazety antyWyborczej
      napisać i podżyrować ,a raczej pod życinskować argumenty antypolskie.
      Łajdactwo w czystej postaci,katolicka targowica ubrana w purpurowe szaty.
      Wstyd i hańba,wyzwanie dla polskiego kościoła,bo ilez można przymykać oko na
      obiektywnego zdrajce i szkodnika.
      Furda z nim,takich biskupów w Polsce zaborów się wieszało,teraz należy im się
      anatema.
    • kozaczek3 Twoja niepełnosprawność w stos. do kobiet 09.04.07, 03:58
      jest spojrzeniem na świat od zwieracza tylnego i dolnego.
    • formozus1 Kobieta daje!A Ty nie chciałeś tego wziąć!! 09.04.07, 05:34
      Frajer z ciebie.
      To jest mniam mniam.
      I jeszcze więcej.
      Amen.
    • abba15 towarzysz TW "Filozof" moralista? 09.04.07, 10:34
      Towarzysze UBowcy wasz patron św. Judasz to miał jeszcze na tyle honoru że wziął
      i się powiesił na suchej gałęzi drzewa zwanego "judaszowcem" natomiast wy i wasi
      guru tfurcy UBekistanu Kiszczak i Michnik jako człowieki "chunuru" - kradniecie
      i łżecie Polskę szkalujecie wszędzie na świecie - antypolskie UBeckie śmiecie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka