rs_gazeta_forum 10.05.07, 07:34 Niestety, nawet 3 dniowa wizyta Sarkozego nie pomoże, a weto popaprańców jest pewne. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
barranek Re: Sarkozy nie poprze Kaczyńskich 10.05.07, 08:29 Czytales Pan ten "projekt konstytucji" ? Okupacji polska nie miala dosyc w historii ? Nie rob Pan we wlasne gniazdo, a jezeli to lubisz, nie zmuszaj innych do tego. Odpowiedz Link Zgłoś
samwuj Re: Sarkozy nie poprze Kaczyńskich 10.05.07, 10:13 Czadory (mundurki dla złych kobiet) w Polsce? Bez Unii to możliwe! Odpowiedz Link Zgłoś
phun PL musi wyjsc z UE - to jedyna droga 10.05.07, 21:42 albo akceptacja UE i interesu ponadnarodowego albo wyjazd z baru. UE to nie supermarket gdzie kazdy bierze co musie podoba nie zostawiajac nic wzamian euromason.blox.pl www.lewica.pl www.socjalizm.org Odpowiedz Link Zgłoś
javiaga Re: Sarkozy nie poprze Kaczyńskich 10.05.07, 10:22 A Pan przeczytal projekt? Jak dotad nie istnieje zaden zapis umozliwiajacy pozbywanie sie czlonkow z klubu UE, ale jak tak dalej pojdzie, to nie bede sie dziwic, jesli zniechecone polska postawa nie tylko w kwestii kolejnego traktatu unijnego pozostale 26 panstw czlonkowskich wymysli jakis kruczek prawny pozwalajacy na pozbawienie nas czlonkostwa. I wtedy bedziemy zmuszeni pozegnac sie z unijnymi funduszami i mozliwoscia legalnej pracy w innych panstwach UE. Ale w opinii kilku glabow "bedziemy niepodlegli" - dopoki Rosja nie zdecyduje czegos innego. Zycze przyjemnej lektury Traktatu i zapewniam, ze nie znajdzie Pan tam nic, co zagrazaloby czyjejkolwiek niepodleglosci. Odpowiedz Link Zgłoś
chris-hh Re: Sarkozy nie poprze Kaczyńskich 10.05.07, 17:33 tak, do pana wypowiedzi nic dodac, nic ujac. ze to liberum veto do upadku Polski wiecej sie przyrzadzilo anizeli jakies inne kraje - to chyba juz Kaczory i inne "elity" calkiem zapomnialy. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Wychodzmy z UE chocby jutro, wystarczy umowa 10.05.07, 17:38 Wychodzmy z UE chocby jutro, wystarczy umowa o wolnym handllu i to wszytstko. Wystarczy zreformowac gospodarke w mysl zalozen konserwatywno-liberalnych i nie bedziemy mieli czego tam szukac po prostu. Odpowiedz Link Zgłoś
iwanniegrozny Sarkozy nie poprze Kaczyńskich 10.05.07, 09:54 "...Prezydent - deklaruje Lamassoure - może też skorzystać z polskich doświadczeń np. w kwestii stosunków z Rosją, Ukrainą i Białorusią..." brzmi złowieszczo Odpowiedz Link Zgłoś
cyprys63 Re: Sarkozy nie poprze Kaczyńskich 10.05.07, 10:08 Liberum veto tez bylo ewenementem europejskim (pewnie na nie powoluja sie aktualni rzadzacy), tylko, ze wtedy nie bylo UE. Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Sarkozy nie poprze Kaczyńskich 10.05.07, 17:33 i nic dziwnego, ze zabojady nie popra stanowiska Polski w sprawie liczenia glosow, gdyz straciliby na tym... proponowany przez Polske (GW jakos dziwnym trafem zapomina, iz pierwszy raz metode ta zaproponowal oficialnie rzad leszka millera) system liczenia preferuje srednie kraje, natomiast zabojady na spolke z szwabami forsuja metode, ktora pozwoli im rzadzic cala EU... zapominaja przy tym, iz bez poparcia Londynu z europejskiego traktatu, bo na konstytucje szans nie ma, nic nie bedzie... Odpowiedz Link Zgłoś
phun Londyn popiera Sarko - prawo veta to gniot 10.05.07, 21:54 Trzeba wraeszcie to powiedziec, UE nie bedzie sie rozwijac torpedowana co jakis czas egoizmami narodowymi, trzeba wrzeszcie to jasno powiedziec, jeli PL nie zaakceptuje prawa UE to trzeba bedzie stworzyc UE twardego jadra a sarko o tym mysli bardzo powaznie. www.lewica.pl euromason.blox.pl www.socjalizm.org Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Re: Londyn popiera Sarko - prawo veta to gniot 11.05.07, 12:59 phun napisała: > Trzeba wraeszcie to powiedziec, UE nie bedzie sie rozwijac torpedowana co jakis > czas egoizmami narodowymi, trzeba wrzeszcie to jasno powiedziec, jeli PL nie z > aakceptuje prawa UE to trzeba bedzie stworzyc UE twardego jadra a sarko o tym m > ysli bardzo powaznie. nie wiem skad takie rewelacje... "twarde jadro" to byl pomysl tandemu czyrak-szreder... na cale szczescie obydwaj naleza juz do historii (tej mniej chlubnej)... i slusznie piszesz, ze czas skonczyc z narodowymi egoizmami, czyli najwyzsza pora, by niemcy i francuzi otrzasneli sie z socializmu i zapomnieli o pomyslach zycia na koszt reszty Europy... EU potrzebuje nie konstytucji, a reformy do czego wlasnie Londyn wzywa... Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Odrzucic EuroGniota i system liczenia glosow, veto 10.05.07, 17:37 Odrzucic EuroGniota i system liczenia glosow, veto i tylko veto jest mozliwe. Nie bedzie kupczenia interesem Polski w stylu Kwacha i Belki! Odpowiedz Link Zgłoś
chris-hh Re: Odrzucic EuroGniota i system liczenia glosow, 10.05.07, 17:40 ale za nim do tego dojdzie, to mam nadzieje ze Polske wyrzuca z UE Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Odrzucic EuroGniota i system liczenia glosow, 10.05.07, 17:41 Sami mozemy wystapic z tego klubu ekonomicznej geraitrii i spolecznej kompromitacji. Odpowiedz Link Zgłoś
phun Konstytucja bedzie chronic Polakow przed autoryta 10.05.07, 22:31 autorytaryzmem kaczek dlatego cieszy sie taka popularnoscia wbrew czolowym ideologa POPIZDZielstwa www.lewica.pl www.racjonalista.pl www.socjalizm.org Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: Odrzucic EuroGniota i system liczenia glosow, 10.05.07, 22:13 chris-hh napisał: > ale za nim do tego dojdzie, to mam nadzieje ze Polske wyrzuca z UE Wyrzucenie byloby blogoslawienstwem dla naszego kraju. Nie dla eurokonstytucji! O niej bedzie mozna mowic za sto lat. Dzis oznacza ona podporzadkowanie i wyzysk krajow slabszych gospodarczo przez kraje wieksze i bardziej rozwiniete. Doswiadczamy to dzis na kazdym kroku. Eurokonstytucja uczyni z nas na dlugie lata kolonie gospodarcza silniejszych. Odpowiedz Link Zgłoś
mister1 czlowieku, nie pitol 10.05.07, 22:36 popatrz na Wlochy - bylem na Sycylii 30 lat temu i teraz.Inny swiat. To samo Hiszpania i Portugalia. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: mister1 11.05.07, 03:12 mister1 napisał: > czlowieku, nie pitol > popatrz na Wlochy - bylem na Sycylii 30 lat temu i teraz.Inny swiat. > To samo Hiszpania i Portugalia. Zapomniales o tym, ze Wlochy czy Hiszpania to nie jest nasza rzeczywistosc. To jest uprzywilejowana 15-tka! Po tej 15-ce nastepuja czlonkowie drugiej kategorii. Podzial ten jest niezwykle wyrazny z przywilejami finansowymi wlacznie. Moze mi np. wytlumaczysz mi dlaczego nasz rolnik otrzymuje 1/4 subsydiow, ktore otrzymuja rolnicy wysoko rozwinietych krajow Zachodu? Uwazam, ze powinno byc akurat odwrotnie. Dlaczego narzuca sie nam normy produkcji, ktore bardzo ograniczaja nasz rozwoj gospodarczy na korzysc Zachodu? Czy ty tego nie widzisz? Przeciez, do cholery, jesli UE zalezy na naszym rozwoju gospodarczym to jakas sprawiedliwosc powinna byc! A ile to mamony stracilismy bezpowrotnie w okresie gdy bylismy (bez zgody Narodu!!!) stowarzyszeni z UE?! Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Re: czlowieku, nie pitol 11.05.07, 13:01 mister1 napisał: > popatrz na Wlochy - bylem na Sycylii 30 lat temu i teraz.Inny swiat. > To samo Hiszpania i Portugalia. rozumiem, ze EU ma konstytucje od 30 lat, tak? zanim cos napiszesz - pomysl... i dowiedz sie jak wyglada sytuacja gpospodarcza w Portugalii... Odpowiedz Link Zgłoś
phun Odrzucic Veto - Veto to trup 10.05.07, 22:48 www.lewica.pl www.socjalizm.org euromason.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
matrek nie poprze Kaczyńskich ? 11.05.07, 05:04 Jeszcze nie tak dawno, nicejski system glosowania byl postulatem Polski, "Nicea albo smierc". Dzis juz tylko "Kaczynscy" pozostali? Przepraszam, nie tylko - to takze moj postulat. A ten tytul..... Sugerujacy jakoby chodzilo o ich poglady, o nich samych, o samych "Kaczynskich", a nie o poglad ogromnej liczby Polakow... Swoimi ochydnymi metodami, Wyborcza coraz bardziej przypomina juz nawet nie "NIE", lecz "Trybune Ludu". Odpowiedz Link Zgłoś