zzyxyryzzy 27.07.07, 16:30 Brawo Panie Profesorze! Nareszcie ktoś nazwał po imieniu to, co wyprawia nasz Mały Wódz Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
junkier Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 16:33 Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty orzeczeniem uniewinniajacym TW Jurczyka wiec moze niech pan sedzia nie zaperza sie i nie zgrywa wielce oburzonego bo tylko sie osmiesza. Bylo pisemne zobowiazanie do wspolpracy, byly pisemne raporty, byly odreczne pokwitowania odbioru gotowki za kapowanie, a SN orzekl: niewinny. Niezdekomunizowanie systemu sadowniczego jest kolejna z bogatej kolekcji patologii zafundowanych Polakom przez III RP. Odpowiedz Link Zgłoś
sadyk.pasza Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 16:40 Co ma piernik do wiatraka, Panie Junkrze? Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 16:46 To, ze jesli ktos afirmuje poslugujac sie autorytetem sedziowskim jawne klamstwo, a w tej sprawie Korwin zlozyl do prokuratury zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa przez urzednika panstwowego polegajace na publicznym poswiadczeniu nieprawdy, to oznacza ze instytucja taka nie ma prawa udzeilania lekcji innym, w tej sytuacji Premierowi J. Kaczynskiemu. Odpowiedz Link Zgłoś
liber444 mam pytanko, 27.07.07, 16:58 czyś sam korwinek we własnej osobie (bredzisz tak samo, ostatnio pamiętam jego wypowiedź jak bełkotał, że sanitariusze z Łodzi nigdy nie zostaną oasądzeni i ze to dęta sprawa), czyś po prostu głupi tak samo? Odpowiedz Link Zgłoś
darling221 [...] 27.07.07, 17:10 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
sumienie.lk Najwyższy czas podziękować J.Kaczyńskiemu 27.07.07, 19:21 Ten facet zupełnie zatracił zdolność prawidłowej oceny sytuacji. Kieruje się wyłącznie chwilowymi emocjami, a przez to juz nie tylko ośmiesza nasze państwo, ale swoimi wypowiedziami i działaniami je destabilizuje. Odpowiedz Link Zgłoś
12345ja Re: Gardocki - PRLowski przeżytek 27.07.07, 21:23 Marksistowska świadomość pana prezesa zaciemnia jego umysł. Odpowiedz Link Zgłoś
zgryzliwy1 Re: Gardocki - PRLowski przeżytek 28.07.07, 02:09 12345ja napisał: > Marksistowska świadomość pana prezesa zaciemnia jego umysł. wyksztalcony w czasch marksistowskich prawnik J.K powinien sie z nim zgodzic zreszta kazdy prawnik a nie "prawnik" Odpowiedz Link Zgłoś
prezio_kwasny_malwersant S_ą_d_o_w_n_i_c_t_w_o__=__Gniazda _Czerwonych_Żmij 28.07.07, 10:49 część prokuratury i sądownictwa - np. Sąd Apelacyjny i Najwyższy w Wa-wie - to gniazda czerwonych żmij - bardzo trudne do oczyszczenia !! działają na złość Polskiemu Rządowi wbrew Polskiej Racji Stanu i na szkodę Polski i Polaków ! upolitycznienie, nepotyzm, łapówkarstwo lenistwo, dyletantyzm, nieznajomość prawa - oto atrybuty tej post-PRL-owskiej sędziowskiej mafii, która kisi się od lat we własnym sosie :) zatrudniając tylko rodzinę, krewnych i znajomków ! Deubekizacja i Dekomunizacja bagna sądowniczego w Polsce uprzywilejowanego po stalinowsku jak nikt na świecie, jest pilnie potrzebna ! Odpowiedz Link Zgłoś
aplus Zniszczyc polskich ludzi, nie chcieli komuny to wo 28.07.07, 11:51 n na ulice ! Tak wyglada zemsta komuchow wynegocjowana ze zdrajcami narodu przy okraglym stole. Odpowiedz Link Zgłoś
iurisconsult Kaczyński nawołuje? On łamie prawo od 2 lat 28.07.07, 00:32 i nazywa to IV RP Odpowiedz Link Zgłoś
zgryzliwy1 Re: Kaczyński nawołuje? On łamie prawo od 2 lat 28.07.07, 02:11 iurisconsult napisał: > Kaczyński nawołuje? On łamie prawo od 2 lat eeeetam ,jak moze lamac cos czego nie zna ???? Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Najwyższy czas podziękować J.Kaczyńskiemu 30.07.07, 17:10 Świadomość prawa w Polsce jest już i tak rozpaczliwie niska a teraz, po tych skandalicznych zachowaniach polityków potrzeba będzie wielu lat, żeby coś naprawić. Odpowiedz Link Zgłoś
aplus logika SN (Syny Niemiec) :: wobec braku ksiag 27.07.07, 18:03 wieczystych nieruchomosc nalezy sie Niemcom ! Odpowiedz Link Zgłoś
darkraj Re: logika SN (Syny Niemiec) :: wobec braku ksiag 27.07.07, 19:13 aplus napisał: > wieczystych nieruchomosc nalezy sie Niemcom ! =======To znaczy, ze kiedy nie mam kwitow na zakupiony lub podarowany sprzet w moim wlasnym domu, sasiad moze przyjsc i majestacie prawa zazadac jego wydania? Idiotyzm. Odpowiedz Link Zgłoś
morlok.rap Re: logika SN (Syny Niemiec) :: wobec braku ksiag 28.09.07, 11:26 czy ktorys z was pomyslal, ze np. wyjezdzacie za granice (na stale) bo p. Kaczynski zmienil prawo i jak wyjezdzasz to ci obywatelstwo zabiera) kulakiem odbiera ci mieszkanie - za dziesci lat twoje dzieci chca to odzyskac bo (dzieki wszystkim Kaczki nie rzadza i znowu jest normalnie) - maja twoje dzieci prawo odzyskac twoja wlasnosc? czy moze nie bo to np. teraz obywatele kamerunu? brednie wypisujecie i brednie we lbie macie - kloccie sie dalej kto komuch a kto nie zamiast ciezko harowac i patrzyc kto porzadny a kto nie. Odpowiedz Link Zgłoś
menuet1 Re: logika SN (Syny Niemiec) :: wobec braku ksiag 27.07.07, 19:24 nie Niemcom ....Mazurom ! Odpowiedz Link Zgłoś
epupecki Przecież nie ma konieczności rozróżniania. 27.07.07, 21:41 Jestem Mazurem i Polakiem. Gdyby Mazury jak przed wojną były częścią Niemiec to byłbym Mazurem i Niemcem. Żaden problem. W tej kwestii niezależnie od orzeczenia sądowego, niezależnie czy wyjechali do Niemiec czy pozostali w Polsce najbardziej poszkodowani są Mazurzy. Czas wszystko to złagodził i lepiej aby takie typy jak ci z lpr czy Kaczyńscy na nowo nie zaczynali jątrzyć gdzie już powstały nowe sąsiedzkie przyjaźnie , powstały nowe społeczności. Premier przygotowuje sią do kampanii wyborczej i gra na niskich uczuciach wyborców. Państwo zawiniło - niech naprawi krzywdy i będzie spokój. Polską racją stanu są niezawisłe sądy kierujące się wyłącznie prawem. Eugeniusz Pupecki, Poznań. Urodziłem się w Pupach, które niestety dziś nazywają się Spychowem. Odpowiedz Link Zgłoś
koham.mihnika kaczynski nie.....wez sie do roboty i zmien prawo 28.07.07, 02:41 Wystarczy zmienic obowiazujace prawo, uporzadkowac ksiegi wieczyste i po sprawie. Tylko, ze Kaczynski tego nie wie. Zapowietrzyl sie i kwacze bez sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
kroliklesny Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 16:59 Junkier ty moj drogi- daj se siana! PS. Ty nie na temat to i ja nie na temat: nie odpowiedziales, czy ty jestes junkier ten pruski czy ten ruski? Odpowiedz Link Zgłoś
weather2 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:36 Brzydzą mnie ludzie, którzy dla poparcia swoich racji potrafią nawet zawrzeć taktyczny sojusz z komunistami. Tak robi junkier, któremu się wydaje, że ma poglądy prawicowe.Być zwolennikiem Kaczyńskich to nie to samo , co być człowiekiem prawicy. Odpowiedz Link Zgłoś
kralik111 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 20:13 junkier napisał: > To, ze jesli ktos afirmuje poslugujac sie autorytetem sedziowskim jawne > klamstwo, a w tej sprawie Korwin zlozyl do prokuratury zawiadomienie o > popelnieniu przestepstwa przez urzednika panstwowego polegajace na publicznym > poswiadczeniu nieprawdy, to oznacza ze instytucja taka nie ma prawa udzeilania > lekcji innym, w tej sytuacji Premierowi J. Kaczynskiemu. Junkier sam widzisz jak podle glupi jestes, dzisiaj osobiscie przyznales, ze premier j.kaczynski jest klamca, wiec o czym gluptasku stekasz ? Jeszcze jedno glupiutki, w artykule wyraznie jest napisane, ze nie chodzi o nic innego jak tylko prawo, dlatego nie upodlaj sie juz bardziej i zamilcz...;DDD Odpowiedz Link Zgłoś
na_und idz junkier do roboty, co? 27.07.07, 20:33 zajmij sie czyms pozytecznym zamiast szczekac tu na tym forum. bez twojego pier....nia bedzie tu po prostu lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
lewy_kaczor szkoda czasu na "dyskusję"z junkrem... 27.07.07, 16:52 junkier i paru innych to nie są żadni schizofrenicy, ale propagandziści, którzy za pieniądze tworzą określone teksty na zamówienie i według określonego wzoru (treść, styl, skaładnia, powtarzalne zwroty...). Każdy, kto jest dostatecznie stary i przeżył choć parę lat dorosłego życia w PRL-u, doskonale te wzory pamięta. Szkoda czasu na dyskusje z propagandą. Szkoda go było w PRL, szkoda i teraz w naszym kaczym PRL-bis. Wróg klasowy się zmienił, styl walki z nim (w tym i tej słownej - równie mało skutecznej jak w tamtych czasach)ani trochę. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 16:55 Tyle ze ja prawde pisze. Korwin-Mikke złożył doniesienie do prokuratury na sędziów SN PAP 14:15 Czwartek, 7 lipca 2005 Janusz Korwin-Mikke poinformował, że złożył doniesienie do Prokuratury Krajowej o popełnieniu przestępstwa przez sędziów Sądu Najwyższego, którzy oczyścili Mariana Jurczyka z zarzutu kłamstwa lustracyjnego. Korwin-Mikke zarzuca im, że oczyszczając Jurczyka, "poświadczyli nieprawdę". Korwin-Mikke zarzucił sędziom, którzy orzekali w tej sprawie (Piotrowi Hofmańskiemu, Jackowi Sobczakowi i Józefowi Szewczykowi), że oczyścili Jurczyka (przywódcę strajków "Solidarności w Szczecinie, obecnego prezydenta tego miasta - PAP) z zarzutu agenturalności, pomimo że w aktach sprawy znajdowało się oświadczenie Jurczyka o dobrowolnej współpracy z SB oraz pokwitowanie za pobrane przez niego z tego tytułu pieniądze. Sędzia Hofmański powiedział PAP, że pozostawia wniosek Korwin- Mikkego bez komentarza. Podczas konferencji prasowej Korwin-Mikke przedstawił dokument, który - jak twierdzi - jest zobowiązaniem Jurczyka do współpracy ze służbami bezpieczeństwa, datowany na czerwiec 1977 roku. Wynikać ma z niego m.in., że Jurczyk na potrzeby współpracy ze służbami przyjął pseudonim "Święty". Korwin-Mikke zaprezentował też fragment notatki sporządzonej przez "Świętego" i pokwitowanie na 1000 zł z tytułu współpracy z sierpnia 1977. Zdaniem Korwin-Mikkego, sędziowie SN oczyszczając Jurczyka z zarzutu kłamstwa lustracyjnego, pomimo znajomości tych dokumentów, naruszyli przepisy Kodeksu karnego "poświadczając nieprawdę co do okoliczności mających istotne znaczenie prawne". Naruszyli oni też - podkreślił Korwin-Mikke - "interes prywatny tych wszystkich osób, którzy nie podpisali takiego zobowiązania (o współpracy), ani nie brali pieniędzy za donosy do SB, UOP czy ABW, poprzez zrównanie ich z Jurczykiem". W poniedziałek Sąd Najwyższy zawiadomił prokuraturę o przestępstwie znieważenia sędziów SN przez Korwin-Mikkego, gdyż w felietonie prasowym użył on niewybrednego określenia pod ich adresem. W tygodniku "Najwyższy Czas" z 18 czerwca Korwin-Mikke, komentując orzeczenie w sprawie Jurczyka, napisał m.in. "Przywykłem już, że +polskie+ sądy w sprawach politycznych (i nie tylko) kierują się dziwacznymi interpretacjami Prawa - ale takich sk...ysynów (tak w oryginale-PAP), jak ci, co głosowali nad tym orzeczeniem, jeszcze nie widziałem. Najwyższa pora coś z tym zrobić! I zrobię". Ten fragment felietonu przytoczyła w zeszłym tygodniu "Polityka". W październiku 2002 r. Sąd Najwyższy orzekł - rozpatrując kasację obrońcy Jurczyka od wyroków Sądu Lustracyjnego dwóch instancji - że uznanie przez nie, iż Jurczyk jest "kłamcą lustracyjnym", było niesłuszne. SN uchylił te wyroki Sądu Lustracyjnego i - po raz pierwszy w historii lustracji w Polsce - sam oczyścił lustrowanego z zarzutu agenturalności. wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=7580479&kat=1342&ticaid=142d0 Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek junkier już dawno się skompromitował 27.07.07, 17:33 O tym, że o "zawiadomienie" trafiło do kosza (co było oczywiste) oczywiście nie raczysz wspomnieć? Oraz o tym, że było to na kilka dni przed wyborami i JKM chciał za wszelką cenę zaistniec w mediach, choćby robiąc z siebie kretyna? Odpowiedz Link Zgłoś
megasceptyk Jedna jest tylko prawda a moja jest najmojsza. 27.07.07, 19:46 A to co Junkier pisze to trzecia prawda góralska. Odpowiedz Link Zgłoś
stan123 dlaczego w Polsce atakujecie ludzi a nie ich idee? 27.07.07, 17:50 Polskie prawo 'powojenne' mialo ewidentna luke prawna. Rowniez nie zrobiono dodatkowych ustaw zrzekania sie majatku trwalego przy wyjazdach 'autochtonow' do Niemiec. W tej sytuacji choc to dla wielu biednych ludzi jest bolesne - ale Sad Najwyzszy postepuje wedlug prawa. Jakiekolwiek odstepstwo od obowiazujacego prawa grozi z kolei trybunalem Unii. Niestety takie jest zycie, i choc emocjonalnie jestem zblizony do p. junkra tym nie mniej musze poprzec wypowiedz sedziego. Zapraszam, atakujcie moja wypowiedz ale nie mnie bo ja tylko relacjonuje fakty. Odpowiedz Link Zgłoś
ml2403 Re: dlaczego w Polsce atakujecie ludzi a nie ich 27.07.07, 22:14 Oczywiście sądy nie mogą orzekać inaczej. W każdym państwie prawa dowód z księgi wieczystej jest jednym z najmocniejszych o ile nie najmocniejszym dowodem. iekawe co by powiedział taki junkier gdyby miał własność i go jej pozbawino bo co z tego co piszą w księgach wieczystych. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na coś innego. Dlaczego ci ludzie mieszkając tyle lat nie na swoim nie zadbali o to by to była ich własność, czy było to niemożliwe czy tylko tak sobie mieszkali i teraz jęczą ? Może ktoś zna tę sytuację. Odpowiedz Link Zgłoś
morales61 Re: szkoda czasu na "dyskusję"z junkrem... 27.07.07, 19:27 lewy_kaczor napisał(a): "junkier i paru innych to nie są żadni schizofrenicy, ale propagandziści, którzy za pieniądze tworzą określone teksty na zamówienie i według określonego wzoru (treść, styl, skaładnia, powtarzalne zwroty...)." nie, nie, junker to przeciez kompletny idiota i psychopata. Czytam czasami te posty na tym forum i widze, ze ten gosc ma na kazdy temat cos do powiedzenia. ALbo przynajmniej mu sie wydaje ze ma cos do powiedzenia. Znalazl by sobie lepiej jakies zajecie. Siedzi tylko calymi dniami przed kompem i konfrontuje ludzi ze swoimi wysiekami. To wedlug mnie sfrustrowany gosc, cierpiacy na samotnosc. Niektorym pomaga fakt znalezienia sobie przyjaciolki/przyjaciela. W jego wypowiedziach - przewaznie nie natemat - widze wiele podobienstw do wypowiedzi pana ministra giertycha. Podobna mania, przekonanie o wlasnej racji i uporczywosc w checi zabierania glosu. Obojetnie na jaki temat. Proponuje szybka i dorazna terapie! z powazaniem Odpowiedz Link Zgłoś
e.gajowa Re: szkoda czasu na "dyskusję"z junkrem... 28.09.07, 10:43 `Mam dla ciebie propozycję - DO GAZU ZE STARYMI, bo kara za życie pod batem komuchów to za mało. Pokaż im gdzie raki zimują zaczynając od swoich najbliższych /no chyba że umarli młodo z troski o twoje poglądy/. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:10 junkier napisał: > Bylo pisemne zobowiazanie do wspolpracy, byly pisemne raporty, byly odreczne > pokwitowania odbioru gotowki za kapowanie, ale w rozumieniu definicji ustawowej nie było tajnej i świadomej wspłpracy. Pech nie? > a SN orzekl: niewinny. Powinien był stwierdzić: co prawda w świetle obowiązujących przepisow powinniśmy stwierdzić "niewinny" ale żeby zrobić przyjemność junkierowi orzekniemy inaczej. Może nas jeszcze premier pochwali... Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:13 W jakim rozumieniu ustawowym?????????? Tym sie wlasnie sedziowie osmieszaja, zamiast badac sprawe w rozumieniu sprawiedliwosci badaja zgodnosc z paragrafami. Rownie dobrze komputer moze ich zastapic. Ale nie na tym sprawiedliwosc polega. Jesli tego nie wiesz to nie dziwie sie ze sie dziwisz oburzeniu normalnych ludzi, jak Korwin. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Pajace to ci ktorzy sadza ze prawo = paragraf 27.07.07, 17:40 Pajace to ci ktorzy sadza ze prawo = paragraf. Ci profesorkowie prawa sa skompromitowani, ich prestiz w spoleczenstwie jest zerowy. O twoim nie wspomne bo nie wart jestes zawracania uwagi. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek gorzej niż pajac 27.07.07, 17:45 O zasadze nullum crimen... cos slyszales? Nie slyszales? Ale glos zabierasz? No to nazwanie cie pajacem jest zdecydowanie zbyt delikatne. Odpowiedz Link Zgłoś
megasceptyk Junkier głosu nie zabiera a daje. Rozdawnictwo :). 27.07.07, 19:49 . Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Junkier głosu nie zabiera a daje. Rozdawnictw 30.07.07, 17:06 Czy zresztą jego bełkot można nazwać "głosem"? Odpowiedz Link Zgłoś
1kasza Re: Pajace to ci ktorzy sadza ze prawo = paragraf 27.07.07, 22:21 Prawo prawem , a racja musi być po naszej stronie.Weż z sobą 2 granaty kolego i zmuś sedziów do wyrokowania SPRAWIEDLIWEGO. A co to jest sprawiedliwość to wiesz tylko ty. Ile fakultetów prawa zaliczyłeś ? Odpowiedz Link Zgłoś
czechy11 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 22:15 Junkier ośmieszasz się definitywnie. Sędziowie mają obowiązek orzekać wyłącznie zgodnie z ustawami. Jeżeli tego nie robią narażają się na sankcje łącznie z utratą imunitetu. Twoje pseudoprawnicze wypociny doprowadziłyby do tego, że idąc w jakiejkolwiek sprawie do sądu nie miałbyś żadnej pewność, że wygrasz mimo, że przepisy wyraźnie wskazują, że masz rację. Ciekawe co byś powiedział gdyby do Twojego mieszkania wdarła się samotna matka z dzieckiem a ty idąc do sądu usłyszałbyś, że poczucie sprawiedliwości nakazuje aby taka biedna kobieta z małym bezbronnym dzieckiem jednak sobie w tym mieszkaniu została. Ciekawe jak szybko zmieniłbyś swoje chore poglądy na to co stwierdziłeś wyżej. Sędziowie mają na szczęście obowiązek orzekać zgodnie z ustawami a ich rola sprowadzać się do tego aby orzec w sytuacjach spornych (dać wykładnię) obowiązujacych przepisów. Przy czym ta wykąłdnai musi zachowywać podstawowe zasady wnioskowania prawniczego. Sędziowie nie mają za zadanie naprawiać błedów i niedorób władzy ustawodawczej ani wykonawczej. Pan Premier niech nie zwala swojej nieudolności na inne organy tylko zamiast ciągle tworzyć nowe konflikty i otwierać coraz to nowe pola walki weźmie się wreszcie do uczciwej pracy. Tylko problem jest w tym, że ten człowiek nigdy uczciwa praca się nie pokalał. jest typowym przedstawicielem klasy pasożytniczej żyjącej na koszt społeczeństwa. Odpowiedz Link Zgłoś
1kasza Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 22:26 Dwoma rękami podpisuję sie pod tym postem Odpowiedz Link Zgłoś
kropekuk1 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:18 Najważniejszym jest to, że takie coś, co reprezentujesz nigdy władzy w tym kraju nie uzyska w normalnych demokratycznych wyborach. Odpowiedz Link Zgłoś
eti.gda Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 20:46 kropekuk1 napisał: > Najważniejszym jest to, że takie coś, co reprezentujesz nigdy władzy w tym > kraju nie uzyska w normalnych demokratycznych wyborach. Nigdy nie mów "nigdy". Jeżeli Hitler potrafił dojść do władzy w demokratycznych wyborach... Odpowiedz Link Zgłoś
xyz555551 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:36 2+2 to nie cztery bo 4+4 to nie osiem prawdopodobnie, ciekawa logika... Odpowiedz Link Zgłoś
ned_pap Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:46 Naziolski śmieciu, już tu jesteś? Wypad z tego forum, PiSowskie gó..! Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:51 ned_pap napisał: > Naziolski śmieciu, już tu jesteś? Wypad z tego forum, PiSowskie gó..! Czlowieku, marnujesz sie ,z taka erudycja powinienes wstapic do samoobrony albo PiSu.Kariera polityczna gwarantowana.Szczegolnie polecam samoobrone ktora po odejsciu Leppera znalazla sie w intelektualnym dolku. Odpowiedz Link Zgłoś
adamxyz3 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:50 Obowiązkiem sądów jest wydawanie wyroków zgodnych z prawem.NIe znam sprawy z Nart-wiem jednak że że jest duży bałagan w księgach wieczystych i dopuki się tego nie uporządkuje co jakiś czas będziemy słyszeli o podobnych sprawach. Odpowiedz Link Zgłoś
kotbusio uznaję za niewaźne wybory prezydenckie i parlament 27.07.07, 18:01 te ostatnie wybory, które wygrały takie małe ufoludki dwa uznaję za niezgodne z polską racją stanu i oczekiwaniami społecznymi, więc sądy powinny je niezwłocznie unieważnić. To porażająca pomyłka wyborców, która powinna być naprawiona - i to jest właśnie ten styl myślenia o Polsce, o sprawowaniu rządów paranoików. Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslaw.rokicki Do Junkiera 27.07.07, 18:41 pytanie czy sie aby przypadkiem pisowski kur....szonie nie zmienila definicja TW, bo jezlei tak to zarowno twoje ujadanie jak i Korwin mikke jest bezsensownym belkotem wynikajacym z waszej igorancji. Odpowiedz Link Zgłoś
czort51 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 19:16 Junkier ty pisowka gnido i największy oszołomie. Masz coś faktycznie z junkra. Zakuty łeb. Taki debil jak ty nie ma prawa krytykować orzeczeń SN i TK. I jeszcze jedno debilu. W j. polskim jest "ą" i "ż". Podobnie jak inne polskie literki. Ale czy taki debilek to rozumie? Odpowiedz Link Zgłoś
menuet1 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 19:22 PSYCHOL... Odpowiedz Link Zgłoś
bene.natus Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 19:35 Nie zabieraj Wasc glosu, jesli jestes prawnym planktonem umyslowym. Tylko tyle i az tyle... Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 21:07 junkier napisał: > Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty orzeczeniem uniewinniajacym TW > Jurczyka wiec moze niech pan sedzia nie zaperza sie i nie zgrywa wielce > oburzonego bo tylko sie osmiesza. > > Bylo pisemne zobowiazanie do wspolpracy, byly pisemne raporty, byly odreczne > pokwitowania odbioru gotowki za kapowanie, a SN orzekl: niewinny. Junkier, ty się co rusz kompromitujesz, więc nie osądzaj Sądu Najwyższego. > > Niezdekomunizowanie systemu sadowniczego jest kolejna z bogatej kolekcji > patologii zafundowanych Polakom przez III RP. Odpowiedz Link Zgłoś
ijakikar Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 21:33 Nie zdekomunizowanie systemu sadowniczego jest kolejna z bogatej kolekcji > patologii zafundowanych Polakom przez III RP. junkier jesteś cudny i sadownicy też do dekomunizacji ? a tak na poważnie co ma piernik do wiatraka czyli co ma Jurczyk do nieuregulowania praw własności to zwyczajne zaniechanie władz i nie ma to nic wspólnego z racją stanu to proste bałaganiarstwo myślenie jakoś to będzie fajnie jest w ramach polityki państwa pogonić ludzi a potem się wprowadzić do cudzego domu oczywiście są to działania w ramach poprzedniego systemu ale było na to sporo czasu żeby się tym zająć a teraz nie ma co krzyczeć i wymuszać na sądach jest to przykre ale jak chcemy być cywilizowanym krajem powinniśmy szanować święte prawo własności Odpowiedz Link Zgłoś
ml_500 Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 16:36 ale ten gosc bredzi. nie wykorzystuja zasiedzenia ale za to chetnie oddaja nieruchomosci ludziom ktorzy za nie wzieli juz raz odszkodowania. mowimy o prawie czy o sprawiedliwosci bo ja uwazam ze ta druga jest wazniejsza. Odpowiedz Link Zgłoś
krab_korab Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 16:58 ja jednak optuje za prawem, jest bardziej wymierne od sprawiedliwosci, ktora zbyt latwo poddaje sie subiektywnym opiniom i werdyktom. nie wiem tylko (a moze wiem - wybory) po co siegac po jezyk gomulki z roku 68. ta czechowowska strzelba, nawet tylko powieszona na scianie, kiedys wypali, choc w innym niz wtedy kierunku. swoja droga ciekawym, ze zaden czynnik oficjalny nie naglasnia tego, ile dobrego robi obecny prezydent dla polepszenia stosunkow polsko-izraelskich. a tu naprawde dobra robota ma miejsce. czy to milczenie to strach przed elektoratem rekompensowany wycieczkami antygermanskimi? retorycznie spytam: po co ta dwoistosc? Odpowiedz Link Zgłoś
al48 Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 19:05 Jak chcesz sprawiedliwości, to najpierw powinni uchwalić dobre prawo.Jak do tej pory uchwalają same knoty , które sąd konstytucyjny musi odrzucać. Jakim cudem oni skończyli prawo? Odpowiedz Link Zgłoś
megasceptyk Człowiek po studiach prawniczych jest zielony. 27.07.07, 19:53 Jak zaoczny-wieczorowy-korespondencyjny magister marketingu i zarządzania. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Gardocki jest sądzią polskim czy niemieckim? 27.07.07, 16:37 Niech się zdecyduje który kraj płaci mu pensję. Odpowiedz Link Zgłoś
ulisse Re: Gardocki jest sądzią polskim czy niemieckim? 27.07.07, 16:47 Nacjonalisci to $koorwysny. Wszedzie. Nazis sind Arschlöcher. Überall. Odpowiedz Link Zgłoś
polonus3 Re: CZY TEN FACET 27.07.07, 16:51 Kaczor czy on jeszcze jest sedzia?! On juz powinien byc wywalony na zbita morde ze stanowiska! Kaczor nie spij i rob co nalezy do premiera w takim wypadku!! Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator Re: CZY TEN FACET 27.07.07, 16:54 na szczęście dla na Polaków, azbeściaku z grynpojntu, kacze łapki są ciągle za krótkie, by zamachnąć się na niezawisłe sądy. Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator Gardocki jest sędzią polskim i stosuje polskie 27.07.07, 16:48 prawo. ale tępy pisowski motłoch tego nie zrozumie. Nie sądze jednak, by wasz wódz był tak tępy jak wy. On tępy nie jest. Jest za to cwany i wie, że musi dostosować się do in telektualnego poziomu swoich wyborców. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a "Polskie prawo" które staje po stronie nazistów, a 27.07.07, 16:53 poniża Polaków? Wolne żarty! Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator Re: "Polskie prawo" które staje po stronie nazist 27.07.07, 16:55 znaczy czym poniża tow. bolszewiku ? że w polskim prawie, prawo własności ma jakieś znaczenie ? choćbys nie wiem jak się naprężał, bolszewiku, komuna zdechła i już nie wróci. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: "Polskie prawo" które staje po stronie nazist 27.07.07, 16:56 Polskie prawo zabranie kierowania się przy orzekaniu takimi wględami, jak narodowość stron. Wyrok ma być zgodny z prawem a nie z oczekiwaniami analfabetów. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Prawo własności na terenie całej Europy zostało 27.07.07, 16:58 zakłócone przez kataklizm wojny, uznaje to sądownictwo wszystkich europejskich krajów. Gdyby było inaczej moglibyśmy się starać o pół Litwy, kawał Ukrainy i jeszcze ćwiartkę Białorusi. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Prawo własności na terenie całej Europy zosta 27.07.07, 17:00 Co ma sprawa, która dała pretekst Kaczyńskiemu do skandalicznej wypowiedzi wspolnego z wojną? Kilkanaście lat temu trwała jeszcze wojna? Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Skutki wojny trwają do dziś, niemiecka gazeta dziś 27.07.07, 17:02 opublikowała wezwanie do oddania Niemcom "dóbr kultury zagrabionych przez Polskę". Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Skutki wojny trwają do dziś, niemiecka gazeta 27.07.07, 17:03 To, że berlinka musi być zwrócona jest oczywoiste od ładnych paru lat i nikt nie twierdzi inaczej, więc trafiłeś jak kula w płot. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają 27.07.07, 17:03 prawo do czegokolwiek? Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają 27.07.07, 17:05 Co to za bełkot? A jakiś argument? Odpowiedz Link Zgłoś
rafvonthorn Re: Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają 27.07.07, 17:17 Mają takie same prawa, jak członkowie innych narodowości, ani mniejsze, ani większe. I to właśnie jest sprawiedliwość. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Czyli mamy pozostać bez żadnych zbiorów 27.07.07, 17:18 muzealnych? Tak? Mamy za skutki II wś odpowiadać materialnie na równi z jej sprawcami? Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Czyli mamy pozostać bez żadnych zbiorów 27.07.07, 17:24 Co ty znowu bredzisz? Odpowiedz Link Zgłoś
rafvonthorn Re: Czyli mamy pozostać bez żadnych zbiorów 27.07.07, 17:26 Takie sprawy regulują umowy międzypaństwowe, rozmawiaj z urzędnikami, niech załatwiają. Nie widzę, co ma piernik do wiatraka? Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a To ma piernik do wiatraka, że jest z mąki, 27.07.07, 17:29 a mąkę w wiatrakach drzewiej się mieliło. Ponawiam pytanie. czy mamy zostać z nagimi muzeami? A Niemcy, którzy zniszczyli nam wszystko, mieć pełne muzea? Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: To ma piernik do wiatraka, że jest z mąki, 27.07.07, 17:30 W odpowiedzi na twoje ptanie sądy - wbrew prawu i przwoitości - maja odmawiac ochrony własności niewątpliwym właścicielom wiejskich chalup? Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a W sytuacji normalnego sporu sądowego - nigdy, w 27.07.07, 17:35 sytuacjach będących pokłosiem II wś, są ważniejsze zasady. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: W sytuacji normalnego sporu sądowego - nigdy, 27.07.07, 17:36 Czy kiedyś do ciebie wreszcie dotrze, że sprawa ta NIE JEST POKŁOSIEM wojny? Czy ty w ogóle słuchasz, co sie do ciebie mowi? Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Ta pani wyjechała do Niemiec na mocy prawa 27.07.07, 17:40 dotyczącego Niemców nieewakuowanych w 1945 z Ziem Odzyskanych, uzyskała odszkodowanie na mocy prawa które regulowało odszkodowania dla przesiedleńców. To nie była gastarbaiterka która pojechała tam pracować i została, to była osoba przesiedlona, że późno to późno, ale przesiedlona. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Ta pani wyjechała do Niemiec na mocy prawa 27.07.07, 17:46 A następnie odziedziczyła po ojcu dom. A więc jest jego właścicielką. Koniec kropka. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Jeżeliby przesiedleni mieli zachowane prawo 27.07.07, 17:46 dziedziczenia, powtarzam, kawał Polski już do Polaków nie należy. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Jeżeliby przesiedleni mieli zachowane prawo 27.07.07, 17:47 A jakoś\ nikt poza toba tak nie twierdzi. Może więc jednak cos nie tak jest w tym twoim "rozumowaniu"? Nie wpadles na to? Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Re: Jeżeliby przesiedleni mieli zachowane prawo 27.07.07, 17:50 krwawy.zenek napisał: > A jakoś\ nikt poza toba tak nie twierdzi. Polskie sądy tak twierdzą, o tym jest nasza dyskusja. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Jeżeliby przesiedleni mieli zachowane prawo 27.07.07, 17:52 Co ty nie powiesz? Moze wskazesz jakies konkretne przyklady? Albo odszczekasz? Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Wyrok w sprawie Trawny, no przecież o tym jest 27.07.07, 17:58 mowa! Zresztą zmywam się, do zobaczenia jutro o 5 rano, teraz możecie bez zakócania przez lorteę, pluć na Kaczyńskich. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek No to teraz zadanie domowe 27.07.07, 18:07 Jak to się w takim razie dzieje, że nikomu z przesiedlonych nie udało się jeszcze niczego "odzyskać" a pytani specjaliści zgodnie mówią, że to niemozliwe, tymczasem w sprawie Pani Trawny zapadł korzystny dla niej wyrok a wszyscy specjaliści twierdzą, że inny zapaść nie mógł? Może jest jakaś róznica, między tymi potencjalnymi sprawami dotyczącycmi "pół Polski" a tą konkretną? Czy zastanowienie sie nad tym przerasta twoje możliwosci? Odpowiedz Link Zgłoś
rafvonthorn Re: To ma piernik do wiatraka, że jest z mąki, 27.07.07, 17:35 Artykuł jest zupełnie o innej sprawie. To sprawa między rządami. O co Ci chodzi, zaplątałeś się, aż mi Ciebie jest żal... Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Wtrąciłeś się sam w to "zaplątanie", więc nie 27.07.07, 17:36 zwalaj na mnie i odpowiedz na pytanie dotyczące zrabowanych i zniszczonych polskich dóbr kultury, obrażać dyskutanta to i ja potrafię. Odpowiedz Link Zgłoś
rafvonthorn Re: Wtrąciłeś się sam w to "zaplątanie", więc nie 27.07.07, 17:38 Przecież trzeci raz Ci mówię, że takie sprawy reguluje prawo, którym są umowy międzypaństwowe, między rządami. Mam od razu czwarty raz napisać? Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a [...] 27.07.07, 17:42 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek obrażać to potrafisz. szkoda że tylko tyle 27.07.07, 17:47 Najlepiej potrafisz obrażac inteligencję dyskutantów. Poziomem swoich "argumentów"... Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Pytałem go kilka razy, nie odpowiedział. 27.07.07, 17:52 A ty jeszcze nie podałeś żadnego rzeczowego argumentu. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Podaję je cały czas. Napisałem jaka była sytuacja 27.07.07, 17:59 przesiedlonej Trawny. Odpowiedz Link Zgłoś
rock73 Re: Czyli mamy pozostać bez żadnych zbiorów 27.07.07, 17:37 l.o.r.t.e.a napisał: > muzealnych? [...] A czy wszystkie polskie zbiory muzealne zostały przez Polskę ukradzione podczas wojny? Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Nie, resztę zniszczono. I należą się nam za to 27.07.07, 17:43 rekompensaty. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają 27.07.07, 17:47 l.o.r.t.e.a napisał: >Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają prawo do czegokolwiek? Nie! Najwiekszym wrogiem Polakow sa sami Polacy! To oni zabieraja Polakom ich prawa. Inaczej:jestesmy narodem samobojcow! Nie mielismy i nie mamy politykow ktorzy cos znacza na arenie miedzynarodowej. Mamy sprzedawczykow, ktorzy za poklepanie przez obcych prezydentow sprzedaja kraj. Tak bylo, jest i bedzie.Niby dlaczego mamy sie zmienic po 1000 lat? Odpowiedz Link Zgłoś
bartoszbankowski Re: Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają 27.07.07, 22:37 Ty czytasz a nie rozumiesz. nie uczyli w szkole czytania ze zrozumieniem? to nie jest mienie utracone w czasie wojny, tłuku. a kaczor wykorzystuje sprawę do zdobycia elektoratu (niestety tego, który kieruje się tylko instynktem samozachowawczym a nie intelektem). Odpowiedz Link Zgłoś
kalamata99 Re: Skutki wojny trwają do dziś, niemiecka gazeta 27.07.07, 17:38 Alez to nieprawda! Polacy nie wywiezli tych zbiorow z Berlina, ale zastali na ziemiach przyznanych Polsce. Caly znajdujacy sie na Ziemiach Odzyskanych majek ruchomy i nieruchomy przypadl wiec Polsce. Nie wiem o jakim artykule w prasie niemieckiej piszecie, ale przeciez sami Niemcy nie chca zwrocic oltarza pergamonskiego do Turcji czy Nefertiti do Egiptu, a byly to obiekty wywiezione z tamtych krajow. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Tu masz odpowiedni link. 27.07.07, 17:44 serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34239,4344222.html Odpowiedz Link Zgłoś
liber444 a jednak jesteś bolszewikiem, 27.07.07, 17:00 bo jak inaczej odczytać to "moglibyśmy"? Chyba "mógłby" każdy właściciel? Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator Re: Prawo własności na terenie całej Europy zosta 27.07.07, 17:00 masz rację. Z tymże wojna skończyła się w 1945 roku, a nie w 1974. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Poczytaj zatem co napisał FAZ. Wojna, owszem, 27.07.07, 17:02 skończyła się; z jej skutkami zmagamy się do dziś. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Poczytaj zatem co napisał FAZ. Wojna, owszem, 27.07.07, 17:04 NA przykład z istnieniem osobników takich jak ty, ktorzy nawet nie raczyli przeczytać, czego dotyczy sprawa a mieszają w to wojne i pół Polski... Odpowiedz Link Zgłoś
eti.gda Re: "Polskie prawo" które staje po stronie nazist 27.07.07, 20:36 l.o.r.t.e.a napisał: > poniża Polaków? Wolne żarty! No to prawo trzeba zmienić, gdzie jest Sejm, Senat, co rząd zrobił w tej sprawie? To nie jest nowa rzecz, takie przypadki zdarzały się w przeszłości. Za PRL żaden Niemiec nie odważył się wystąpić do polskiego sądu, bo zostałby wyśmiany. Sądy w PRL kierowały się polską racją stanu? "Czy nie ma sądu, czy nie ma sędziego?" (Talmud, Wajikra Raba 28) Na forum GW wolno powoływać się na Talmud! Odpowiedz Link Zgłoś
elucidator Re: "Polskie prawo" które staje po stronie nazist 27.07.07, 23:49 Widze ze nie rozumiesz roznicy miedzy przestrzeganiem prawa i ustanawianiem prawa. Otoz prawa ustanawiaja politycy w parlamencie, a nie sedziowie w sadach. Obowiazkiem sadow jest dokladne i bezstronne przestrzeganie tego prawa, ktore ustanowil demokratycznie wybrany parlament. Jezeli dane prawo z takiego czy innego powodu jest, albo przez kogos - slusznie albo nieslusznie - jest uwazane za zle napisane, szkodliwe, bledne, "niewystarczajaco patriotyczne", "za bardzo patriotyczne", niemadre, etc., to obowiazkiem sadow jest mimo wszystko przestrzeganie tego prawa w swoich orzeczeniach i wyrokach. Pretensje co do zawartosci danego prawa nalezy wiec kierowac do politykow w sejmie a nie do sadow. Jezeli premierowi nie podobaja sie oparte na obowiazujacych prawach orzeczenia sadow, to jedynym demokratycznym rozwiazaniem jest inicjatywa zmiany danego prawa przez sejm. Zamiast domagac sie od sadow aby wydawaly orzeczenia niezgodne z obowiazujacym prawem, powinien on - jako polityk i jako lider rzadzacej partii politycznej - podjac inicjatywe zmiany prawa. A jezeli sejm taka inicjatywe odrzuci demokratyczna wiekszoscia glosow, to nie ma innego wyjscia jak zaakceptowac ze sady nadal orzekaja zgodnie z niezmienionym prawem. Takie sa reguly gry w kazdym demokratycznym kraju na swiecie. Nikt, nawet premier, nie stoi ponad prawem ustanowionym przez parlament. Zdumiewajaca wypowiedz Kaczynskiego wzywajaca sady aby orzekaly zgdnie "z polska racja stanu" (czyli - co jest zawarte miedzy rzedami w jego wypowiedzi - nawet jezeli taka "racja" koliduje z obowiazujacym prawem) jest bez precedensu na skale swiatowa, i w kazdym innym demokratycznym panstwie premier ktory cos takiego powie i tego potem nie odszczeka, musialby odejsc ze stanowiska. Polska nie jest najwyrazniej jeszcze "normalnym demokratycznym krajem ". :( I jeszcze dwie sprawy: Po pierwsze kto ma decydowac o tym, co jest "owa polska racja stanu"? Po drugie: czy naprawde uwazasz ze wszyscy Niemcy to nazisci? W takim razie wszyscy Rosjanie to komunisci, wszyscy Serbowie to cetnicy, wszyscy Chorwaci to ustasza, a wszyscy Polacy to - no wlasnie, kto? Odpowiedz Link Zgłoś
indris Gardocki jest sędzią polskim... 27.07.07, 16:51 ..i ma przestrzegać polskiego prawa, a NIE wskazówek czy instrukcji prezydenta, czy jakiejkolwiek innej władzy. To, że Kaczyński uzyskał za PRL doktorat z prawa jest jednym z cięższych oskarżeń systemu edukacji w "okresie słusznie minionym". Śp. Jerzy Ziętek mawiał do takich: "więcej warta moja przedwojenna matura niż wasze doktoraty" i coś w tym było. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek lorneta, wasz czas minął 27.07.07, 16:57 Mówi się, że XX wiek był wiekiem totalitaryzmów. Na szczęście już przeminął. Tacy jak ty są dawno na śmietniku hostorii. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Wasz czas ponoć minął, totalnych pozytywistów 27.07.07, 16:59 prawniczych, tak pisał Radbruch; niestety szybko zapomniano jego nauki. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Wasz czas ponoć minął, totalnych pozytywistów 27.07.07, 17:01 Aha, czyli oczekiwanie, żeby sądu sądziły zgodnie z prawem to "pozytywnizm". Prawidłowo byłoby, gdyby sądy łamały prawo na rozkaz jakiegoś mentalnego karła? Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator a propos karłów, Zenku 27.07.07, 17:05 słyszałeś komentarz pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego do protestów związanych ze zmianami w sądownictwie. Otóż pan prezydent - na wątpliwości zwiazane z konstytucją - powiedział mniej więcej tak, że sądy potrzebują zmian, bo... wydały wyrok nakazujący przeproszenie Wachowskiego. To mówił dr hab. nauk prawnych. To czego sie spodziewać od jego brata-bliźniaka ? Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: a propos karłów, Zenku 27.07.07, 17:05 Ale oczywiście prymitywy ich za to kochają. Odpowiedz Link Zgłoś
polonus3 Re: Gardocki jest sędzią polskim... 27.07.07, 17:07 tak samo jak ci sedziowie Niemcami co w Niemczech wydaja orzeczenia sankcjonujace zakaz rozmowy rodzica Polaka ze swoim dzieckiem po polsku, uzasadniajac to dobrem dziecka! KACZOR! On dalej jest na tym stanowisku?? Odpowiedz Link Zgłoś
12345ja Re: Wywieźć na taczkach antypolskiego gościa ! 27.07.07, 21:27 A co zrobił ten pan przewodniczący w ubiegłych dekadach lat swojej kariery, aby zapobiec takiemu obrotowi sprawy. Czy grzmiał na łamach prasy o aktualizację ksiąg wieczystych? Nie, on teraz pyskuje uzasadniając potrzebę krzywdzenia Polaków. Bydle! Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Gardocki jest sądzią polskim czy niemieckim? 27.07.07, 16:55 Jest Pierwszym Prezesem POLSKIEGO sądu Najwyższego i jego obowiązkiem jest bronić polskiej racji stanu przed zamachami ze strony Kaczyńskich. Bo jednym z elementów polskiej racji stanu jest stosowanie w Polsce POLSKIEGO prawa a nie jego łamanie, bo tak sobie zażyczył jakieś zakompleksiony polityk. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Gdzie ten "polski sędzia" będzie sobie sądził gdy 27.07.07, 16:56 Polska będzie do Wisły niemiecka "boć święte prawo włsności"? Nie łaska czasem spojrzeć troszkę dalej niż poza paragraf? Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator Re: Gdzie ten "polski sędzia" będzie sobie sądził 27.07.07, 16:57 bez urazy, ale bałwan jesteś Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Sorki, ale to wy twierdzicie że "prawo własności 27.07.07, 17:01 jest święte", skoro tak, to z pół Polski, wedle teorii geniusza Gardockiego, można oddać innym. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Sorki, ale to wy twierdzicie że "prawo własno 27.07.07, 17:02 Czemu tak beczelnie kłamiesz? Co ma ta sprawa wspólnego z "pól Polski"? Chodzi o kilkanaście chałup wiejskich. Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator Re: Sorki, ale to wy twierdzicie że "prawo własno 27.07.07, 17:08 misiu, generalnie to my twierdzimy, że polskie sądy winny stosować polskie prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: Sorki, ale to wy twierdzicie że "prawo własno 27.07.07, 20:45 Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. :))) Niektórzy mentalnie dalej "Sami swoi" :) Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek nie kompromituj się dalej 27.07.07, 16:59 Facet z podobno wyższym wykształceniem nie rozróżnia prawa wlasności nieruchomości i suwerenności panstwowej. Jesteś kompromitacją swojej uczelni. A może dyplom na bazarze kupiłeś? Twoje wypowiedzi mocno to sugerują. Odpowiedz Link Zgłoś
joanna_can Re: Gdzie ten "polski sędzia" będzie sobie sądził 27.07.07, 20:14 ales ty upierdliwy. Upierdliwy, niespojny, nielogiczny, powtarzajacy te same argumenty bez wdzieku i bezmyslnie. Daj sobie spokoj, usiadz pomysl i zamilcz. Przypomnij sobie posag Temidy - czy wiesz co symbolizuje jej przepaska na oczach? Krwawy Zenek odpowiada ci z zapalem wartym lepszej sprawy - prawde mowiac powinno sie ciebie totalnie zignorowac, bo te posty ciagna sie tasiemcowo. Odpowiedz Link Zgłoś
gm114 Dobry człowieku, ogladasz czasem piłkę nożną? 27.07.07, 21:02 Czy wolisz, żeby sędzia był stronniczy dla naszych, dla nienaszych, czy aby był bezstronny? To jest dokładnie to samo! Własność nie zna granic. Niech się politycy odwalą wreszcie od prywatnej własności ludzi. Nie wierzę w to, że są bezinteresowni, gdy zaczynają zajmować się cudzą prywatną własnością. Tak to już jest, że politycy, zwłaszcza gdy są przy korycie, to najbardziej na świecie chcą... naszego dobra. Wówczas prawie że nie mamy gdzie te nasze dobra przed nimi ukryć... Własność zaś nie zależy od granic. Każdy powinien móc nabyć własność gdzie tylko chce. Własność nie tylko Polaka, ale i Eskimosa, ż/Ż/yda, Niemca, Węgra, Anglika czy obywatela Rurytanii jest tak samo ważna. Liczy się papier! Ma paoier na własność - TO JEGO. Koniec kropka. Niech politycy nie mieszają brudnymi socjalistycznymi łapami w prywatnej własności i nie wprowadzają hitlerowskich zasad norymberskich do Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
apoplaws Jest racją stanu by sądy kierowały się prawem. 27.07.07, 16:48 Wypowiedź Kaczyńskiego w Nartach to kolejne dyktatorskie zagranie tego żałosnego człowieczka. Odpowiedz Link Zgłoś
jankbh Kaczynski hanbi RP 27.07.07, 18:04 To, ze na forum padaja wypowiedzi swiadczace o calkowitej nieznajomosci zasad funkcjonowania prawa mozna jeszcze zrozumiec. Ale to, ze premier nie wie, jaki jest ustrój w Polsce, jak funkcjonuje w Polsce wladza sądownicza, jak jest tworzone i egzekwowane prawo, jaka jest tresc konstytucji kraju, którym rzadzi, jest juz skandalem i hanba Rzeczpospolitej. A to, ze premier jawnie nawoluje do lamania prawa, to nadaje sie juz tylko do Trybunalu Stanu. Prosta sprawa - wg Kaczynskiego sad rozstrzygajacy spór pomiedzy obywatelami róznej narodowosci, powinien dbac o interesy osób narodowosci polskiej i orzekac wbrew obowiazujacemu prawu. Obywatele RP narodowosci innej niz polska - bójta sie, bo premier sie bierze za was i jezeli mu sie uda, to zaden sąd was nie obroni. Odpowiedz Link Zgłoś
eti.gda Re: Jest racją stanu by sądy kierowały się prawem 27.07.07, 20:30 apoplaws napisał: > Wypowiedź Kaczyńskiego w Nartach to kolejne dyktatorskie zagranie tego żałosneg > o > człowieczka. > A jeżeli prawo jest złe, należy je zmienić, a nie postępować według zasady, że słowo Wodza jest prawem. Odpowiedz Link Zgłoś
dzakarta Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 16:50 Panie prezesie, nie zrozumiał pan Kaczynskiego. On chciał powiedzieć żeby kierować się nie tyle polską racją stanu ile JEGO WŁASNĄ RACJĄ. A poniewż brzmiałoby to zbyt nachalnie, powiedził o polskiej racji stanu. Odpowiedz Link Zgłoś
fagusp Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 17:02 W skrócie: Polska to Ja! Chyba gdzieś to już słyszałem...ale to nie było o demokracji parlamentarnej. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 16:53 Obowiązkiem Pierwszego Prezesa jest bić na alarm. a owody sąd. Premier kraju położonego w Europie żąda od sądów łamania prawa i kierowania się narodowością stron sporu? Tego nie da się nawet wytłumaczyć komuś z zachodu, bo to wykracza poza wszelkie standardy cywilizacyjne. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier 'standardy cywilizacyjne' Zachodu : mordowanie nie 27.07.07, 16:58 > Tego nie da się nawet wytłumaczyć komuś z zachodu, bo to wykracza > poza wszelkie standardy cywilizacyjne. Tak jest, zwlaszcza ci z zachodu moga nas uczyc jak wygladaja odpowiednie 'standardy cywilizacyjne' : mordowanie nienarodzonych dzieci w ramach calkowicie legalnej, ba czesto dofinansowywanej przez podatnika aborcji, zabijanie starszych i schorowanych droga eutanazji, karanie za poglady i przekonanie, krzywdzenie dzieci oddawanych na adopcje dewiantom, itp. itd. Taaaak, panie krwawy, my naprawde t naszym polskim Ciemnogrodzie do standardow zachodu nie dorastamy. Odpowiedz Link Zgłoś
ode6 Re: 'standardy cywilizacyjne' Zachodu : mordowani 27.07.07, 17:20 junkier szanuje twoje poglądy, ale skąd ty się urwałes . Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: 'standardy cywilizacyjne' Zachodu : mordowani 27.07.07, 17:25 Prawde napisalem, zachod UE pograza sie w dekadencji, poczytaj sobie publikacje Pata Buchanana. Odpowiedz Link Zgłoś
klusujacy.hipopotam Re: 'standardy cywilizacyjne' Zachodu : mordowani 27.07.07, 18:07 Prawdę? Prawdą jest, co już ci kiedyś pisałem, że Zachód cieszy się nienotowanym w historii dostatkiem, a ludzie żyją długo, bezpiecznie, szcześliwie, bogato jak nigdy dotąd i od 60 lat w pokoju, co również jest wydarzeniem bez precedensu. Temu nijak nie jesteś w stanie zaprzeczyć, katolski dewiancie, więc możesz sobie tylko popierdywać z cicha o aborcjach i dewiantach (chcesz zobaczyć dewianta? Spórz w lustro albo poczytaj sobie w biblii o niejakim bozi). Niestety dla ciebie, ale takie są po prostu fakty. I to jest prawda, a nie to coś - pisane obowiązkowo przez duże "P" - czym katolskie prawiczki wycierają sobie swoje PiSdopodobne ryje. A wiesz, waflożerco, dlaczego tak jest? M.in. właśnie dlatego, że te twoje złamanego szekla niewarte tzw. "wartości chrześcijańskie" już dawno poszły tam do piachu. Popatrz, dokąd ludzie spier.dalają z bogobojnej i unurzanej w katolicyzmie jak świnia w gów.nie Polski - nie gdzie indziej tylko właśnie na ten zgniły, śmierdzący, dekadencki Zachód. Ciekawe, nieprawdaż? Co więcej, chwalą sobie nie tylko kasę, którą tam zarabiają, ale również szeroko pojęty liberalizm obyczajowy tamtejszych społeczeństw, polegający m.in. na tym, że nikt nie wpier.dala im się z buciorami i nie mówi jak żyć w imię jakichś bajek dla niepiśmiennych żydowskich pastuchów sprzed 3000 lat i "prawa naturalnego" wyssanego z pały pana biskupa ordynariusza. Odpowiedz Link Zgłoś
amanasunta Gardocki wie co mówi :)))). 27.07.07, 16:55 pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Gardocki Szczególnie należy zwrócić uwagę na doktorat tow.profesora. Premier popełnił przestepstwo ...służbowe! Oczywiście według prawa ,najlepiej znanego tow.profesorowi,tzn. obowiązującego w ,,państwach socjalistycznych''. Odpowiedz Link Zgłoś
tetradrachma i pomyśleć że te dwie kreatury, Jarosław Kaczyński 27.07.07, 16:57 i Giertych sa prawnikami. Ale jestem przekonany, że oni cynicznie podszywają się pod "patriotyzm" aby tylko przypodobać się części społeczeństwa polskiego, nieświadomych i zagubionych w celu...zdobycia wyborczego poparcia. Co za nikczemna perfidia ! Odpowiedz Link Zgłoś
monster1972 oczywiscie, że kaczka wie, że namawia do łamania 27.07.07, 18:08 prawa ale pieprzy te bzdury, bo ciemny lud tego oczekuje niewazne, ze sądy nie mogą inaczej, wazne, ze mozna sie podlizac moherom i junkrom -- napisalem troche wiecej nizej:) pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
kroliklesny Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 16:57 Brawo Pan Gardocki. Nareszcie biale jest biale... Odpowiedz Link Zgłoś
prawnik0 Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 17:01 Ten żałosny malutki człowieczek sprawujący urząd Premiera, powinien teraz spakować dyplom doktora i odesłać na Uniwersytet Warszawski. Nie zasługuje na ten tytuł! Odpowiedz Link Zgłoś
prawnik0 Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 17:04 Trawersując hehe!... klasyka: IV RP to ustrój motłochu i dla motłochu... Odpowiedz Link Zgłoś
wally12 Czy na wszystkich forach musi być tak: 27.07.07, 17:20 Forumowicze dzielą się na "kaczystów" i "antykaczystów". Nie umiem się w tym schemacie zmieścić, bo nie zgadzam się z sędzią Gardockim, że nawoływanie, by sądy kierowały się polską racją stanu było nawoływaniem do łamania prawa, Kaczyński nie powiedział nic konkretnego (choć propagandowy aspekt tej sprawy jest oczywisty, ale co z tego), w szczególności nie powiedział: nie oddawajcie majątku Pani Trawny, bo to godzi w polską rację stanu. Ale nie przekonuje mnie też postępowanie Kaczyńskiego: ciągłe żerowanie na strachu przed Niemcami, to przynosi pewien skutek wyborczy (do czasu!), ale na dłuższą metę jest zgubny: Polacy i Niemcy są sąsiadami i jakoś muszą się nauczyć obok siebie żyć, wystarczy wzajemnych zadrażnień - to właśnie nie jest dobre dla polskiej racji stanu. Zawiedli mnie obaj: pierwszy jako prawnik - nie powinny go obchodzić propagandowe podteksty, Kaczyński explicite prawa nie tylko nie złamał, ale nawet do tego nie nawoływał, bo z jego słów bezpośrednio nie wynika by majątku nie oddawać. To bardzo źle świadczy o Gardockim jako o prawniku. I Kaczyński, bo to w pierwszym rzędzie on powinien dbać o polską rację stanu A swoją drogą, Roman Dmowski - na którego znajomość powołują się i Giertych i Kaczyński musi przewracać się w grobie, kiedy widzi jak potomkini polskojęzycznej ludności na poniemieckich ziemiach najpierw jest pozbawiona własności z powodu wyjazdu do Niemiec, a po jej odzyskaniu traktowana jako przykład recydywy niemieckiego "Drang nach Osten". I nie ma znaczenia za kogo się uważa, nawet jeśli za Niemkę, to tylko dowód klęski polityki narodowościowej PRL-u. Jedyne co można na usprawiedliwienie Kaczyńskiego napisać to to, że jest to ostateczny skutek dużo wcześniejszej polityki na którą nie miał wpływu... No i to, że burdel własnościowy na Ziemiach Zachodnich to też nie jego wina. Odpowiedz Link Zgłoś
rock73 Re: Czy na wszystkich forach musi być tak: 27.07.07, 17:44 Chyba masz rację: premier nawoływał nie tyle do łamania prawa, co do ignorowania go. Odpowiedz Link Zgłoś
tetradrachma wally12, dzielisz włos...a przecież, to nie prezes 28.07.07, 01:06 SN, który stoi na straży jurysprudencji, powinien bronić polskiej racji stanu ! a przede wszystkim premier ! I Twoj, całkiem słuszny wywód, w niego godzi jako "prawnika" i szefa rządu ! Trzeba być kanalią aby żerować, na nieświadomości wsółobywateli, jaki jest stan własności na ZO, którym (współobywatelom) On premier powinien wytyczać państwowotwórcze kierunki myślenia. Coraz bardziej sie utwierdzam, że Jarosław Kaczyński to łobuz. Odpowiedz Link Zgłoś
wally12 Re: wally12, dzielisz włos...a przecież, to nie p 28.07.07, 03:33 Nie wiem, czy zauważasz, że Gardocki to też łobuz. Większy, bo pod pozorem szacunku dla prawa wykazuje się jego ignorancją (Kaczyński prawa nie złamał) a w cywilizowanym kraju sędzia na tak wysokim stanowisku 1000000 razy się zastanowi zanim skrytykuje premiera (to jawny dowód jego "nie-apolityczności", taki powinien być sędzia SN???, "kaczyści" są krytykowani po 5 razy na dzień. A ja mam do pana Gardockiego pytanie: jak to jest, że poziom naszych "wykształciuchów jest taki, że: wśród 100 najlepszych uniwersytetów na świecie nie ma polskiego, też Kaczory popsuły poziom nauki??? Czemu nie ma ich wśród 200, 300, 400, na końcu 5-tej setki mieszczą się UJ i UW??? Najpierw trzeba wziąć się za własne podwórko, potem krytykować, nasze kauzyperdy zachowują się jak prokuratorzy w/s wykształciuchy vs Kaczory. To jest poziom??? Co nie znaczy, że Jarosław Kaczyński to nie demagog i że kiedyś (może dość szybko) zapłaci za swoją prymitywną propagandę. Odpowiedz Link Zgłoś
atusz Widze że same fOlkzdojcze na tym forum... 27.07.07, 17:03 Zastanów się jeden z drugim: czy w niemieckich sądach możliwe by były takie wyroki na wniosek Polaków przeciwko niemcą? Nie wydaje mi sie. Ale nie, następna okazja żeby przywalić kaczorom, mi są oni obojetni , nie jest mi z nimi podrodze jako partia ,ale już mam dość waszego folzdojczowatego bełkotu. Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator Re: Widze że same fOlkzdojcze na tym forum... 27.07.07, 17:07 twój patriotyzm byłby wyraźniejszy, gdybyś spróbował używać języka polskiego nieco bardziej zbliżonego do obowiązująch norm językowych Odpowiedz Link Zgłoś
atusz AAA jakaś odpowieć merytoryczna... 27.07.07, 17:14 czy?????/prawda w oczy kole? Odpowiedz Link Zgłoś
prababka44 czy?????/prawda w oczy kole? 27.07.07, 19:34 Atusz... chodzi m.in. o to , ze coś jest przeciw NIEMCOM , a nie NIEMCĄ !! A najlepiej pisac po prostu folksdojcz... :) Odpowiedz Link Zgłoś
prawnik0 Re: Widze że same fOlkzdojcze na tym forum... 27.07.07, 17:09 Przyjacielu atusz, jak masz dosyć naszego, jak się wyraziłeś bełkotu, to spadaj z tego forum... Odpowiedz Link Zgłoś
atusz Udesz w stół a folkzdojcz sie odezwie... 27.07.07, 17:13 nic dodac nic ująć... Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator polska język trudna język 27.07.07, 17:14 ale staraj się, może kiedyś opanujesz trudny, ale piekny język polski. Odpowiedz Link Zgłoś
incipit Dla kaczorów prawem 27.07.07, 17:08 są rojenia jareczka. Zwyczajny kaszyzm. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek lorneta wyjedzie na Greenpoint, 27.07.07, 17:08 popracować na azbestach. Wraca za kilka lat, a tu w jego mieszkaniu ktoś mieszka. Pójdzie z tym do sądu a tam się dowie, że ma sp..., bo tak premier kazał. Tak będzie w IV RP. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w partii, 27.07.07, 17:10 więc gdyby się postarał, to by prędzej zenkowi taki prezent sprawił. Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator Re: Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w part 27.07.07, 17:11 właśnie o tym mówimy, dla was towarzysze nie ma rzeczy niemożliwych. grab zagrabione ! Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w part 27.07.07, 17:13 Potrzebny do tego co prawda jakiś pretekst, ale ksenofobia jest akurat świetnym pretekstem. Ciemny lud to kocha. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a [...] 27.07.07, 17:15 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Ach! I jeszcze Zoll bezsilnie pieniący się z 27.07.07, 17:17 Widackim na konferencji prasowej w obronie "wirtuoza w todze"! Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator odebrało mi mowę po tym tekście na moment 27.07.07, 17:18 myślałem, że są granice prymitywizmu motłochu l.o.r.t.e.a napisał: > niemcom i ruskim, oni się na tym znają. Ale takie CBA jest the best! Po widoku > skutego konowała i truposza Blidy, widok Gardockiego w więziennym drelichu - na > > to czekam! Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Mowę to ci odbierze któregoś pięknego poranka 27.07.07, 17:20 o 5.00, gdy smutni panowie zapukają do drzwi, a potem wyprowadzą "do łazienki", he, he. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Mowę to ci odbierze któregoś pięknego poranka 27.07.07, 17:25 Ale z ciebie prymityw... Odpowiedz Link Zgłoś
zenon77 Re: Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w part 27.07.07, 17:27 Witam, No i pojechał Jarosław-Słońce-Narodu na Warmię i Mazury. Pokazali w telewizji jak pochylił się nad losem biednych obywateli. A potem ten wykształciuch Gardocki. Kto to może pojąć, że polski sąd przyznaje rację Niemcowi!!!. Dla ułatwienia dodam, że na pewno nie przeciętny wyborca PiS. Drogi Junkrze i ty Lorneto, czy jak Ci tam... Czy Was do końca już popieprzyło??? Od rządu powinniśmy wymagać skutecznego działania a nie pieprzenia farmezonów w oparach chciejstwa. Nie zapominajmy, że od wyroku sądu polskiego przysługuje odwołanie do sądów europejskich. Nieruchomości, których stan prawny jest wątpliwy stanowią ułamek procenta wszystkich położonych na tzw. Ziemiach Odzyskanych, więc straszenie Rzeszą w granicach państwa pruskiego jest niepoważne. A że paru cwaniaków z Niemiec (dostali sowite odszkodowania w RFN) postanowiło wykorzystać luki w prawodawstwie polskim to nie jest to wina Sądu Najwyższego!!! Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w part 27.07.07, 17:29 zakładasz, że lorneta i junkier w ogóle zrozumieli cokolwiek z tego, co napisałeś? Błąd wielu dyskutantów polega na tym, że traktują pisowskich fanatyków jako osoby myślące i przyjmujące fakty oraz argumenty. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w part 27.07.07, 17:12 Zenkowi trzeci dyplom nieptrzebny. Myślałem, że ten lorneta to jakis gołowąs, a jeszcze zdążył być dwa lata w Partii. Hoho... Zbynek Ziobro nie zdążył... Odpowiedz Link Zgłoś
rychonyc2 Zalatwic problemy wlasnosciowe ustawa! 27.07.07, 17:59 Nie rozumiem na co oni jeszcze czekaja? Kwestie wlasnosciowe powinno sie uregulowac ustawa i koniec! Projekt ustawy jest w Sejmie. Nosi numer 133. Teraz rozpatruja projekty ustaw z numerami 1800 i lepiej. Dlaczego sie ociagacie? Ojciec Rydzyk nie pozwala? Ano nie pozwala, bo nie daj Boze cos wpadnie jakiemus Zydowi. I przez oszolomstwo wielce wielebnego, do dzisiaj sa same problemy z kwestiami wlasnosciowymi. Ja tez mam problem jak cholera, bo do dzisiaj nie mam wpisu do KW. Powod: byli wlasciciele skarza sie z deweloperem. No i masz Ci babo placek! Odpowiedz Link Zgłoś
monster1972 kaczka wie, jak ma byc, gada pod "ciemny lud" 27.07.07, 17:14 kaczka wygaduje takie bzdury, zeby rozne junkry sie podniecały walką o "polski interes" gada to takze z mysla o swoich statystycznych wyborcach, ktorzy są za tępi, zeby zakumać, ze kazde łamanie prawa jest złe.. nawet takie łamanie, w wyniku ktorego Polacy mają dobrze kaczka to wszystko wie:) ale gada swoje... bo przeciez typowy moher nie zrozumie, ze to bzdury a tymczasem kaczka powinna powiedziec: nie mozemy podwazac decyzji sadów, sady to opoka, na ktorej opiera sie instnienie naszego panstwa itp musimy zatem zmienic prawo, tak, aby wyroki tego rodzaju nie mogły zapadac niestety, napisać mądrą ustawę jest trudniej niz pieprzyć bzdury dla motłochu z wiochy i roznych junkrów i palestrin Polak-ateista ps. osłabiając pozycje niezaleznych sadów kaczka wystepuje przeciw Polsce, powinien miec za to proces Odpowiedz Link Zgłoś
zyks Ta wypowiedź Kaczyńskiego to kolejny bezczelny wyb 27.07.07, 17:18 ryk. To pokazuje jeszcze raz normalnym ludziom, do czego jest zdolny ten polityczny gangster. Nie usprawiedliwia go to, że jest akurat kampania wyborcza - ona trwa przez niego i dzieki niemu przez całe dwa lata jego katastrofalnych rządów. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Ta wypowiedź Kaczyńskiego to kolejny bezczeln 27.07.07, 17:23 Chcesz germano-polski? Bo do tego przeciez podwazenie legalnosci wlasnosci polskiej na Ziemiach Odzyskanych prowadzi! Do Kaczynskiego masz pretensje ze broni polski? A moze tez judeo-Polonii chcesz, bo jak jeszcze kumple Singera wydoja z Polski 65 mld USD to staniemy sie jak chcial tego Adolf, jakims tanim rezerwuarem sily roboczej. I na to zgody byc nie moze. Interes polski musi byc chroniony niezaleznie od tego co jeden czy drugi profesorek prawa chlapnie jezorem. Generalnei to wk...ia mnie ta ich nadaktywnosc, za kogo oni sie maja? Chca zmieniac kraj - prosze bardzo, zalozyc partie wygrac wybory i wdrazac jedyny sluszny program. Odpowiedz Link Zgłoś
obseerwator Re: Ta wypowiedź Kaczyńskiego to kolejny bezczeln 27.07.07, 17:26 Interes polski musi byc chroniony niezaleznie od > tego co jeden czy drugi profesorek prawa chlapnie jezorem. może nie profesorek - bo on tylko zatrudniony jest na stanowisku proesora na UKSW, ale doktorek habilitowany albo doktorek. albo nawet magisterek ZZ. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Ta wypowiedź Kaczyńskiego to kolejny bezczeln 27.07.07, 17:35 A interesem Polski jest orzekanie w zgodzie z prawem a nie życzeniami jakiegoś polityka. To po pierwsze. Odpowiedz Link Zgłoś
roosevelt5 Re: Ta wypowiedź Kaczyńskiego to kolejny bezczeln 27.07.07, 17:48 junkier napisał: > Chcesz germano-polski? Bo do tego przeciez podwazenie legalnosci wlasnosci > polskiej na Ziemiach Odzyskanych prowadzi! Do Kaczynskiego masz pretensje ze > broni polski? > > A moze tez judeo-Polonii chcesz, bo jak jeszcze kumple Singera wydoja z Polski > 65 mld USD to staniemy sie jak chcial tego Adolf, jakims tanim rezerwuarem sily > > roboczej. > > I na to zgody byc nie moze. Interes polski musi byc chroniony niezaleznie od > tego co jeden czy drugi profesorek prawa chlapnie jezorem. > > Generalnei to wk...ia mnie ta ich nadaktywnosc, za kogo oni sie maja? Chca > zmieniac kraj - prosze bardzo, zalozyc partie wygrac wybory i wdrazac jedyny > sluszny program. ------------------- Twarde prawo, ale prawo. Jeśli prawo jest złe, to należy je zmienić, ale z poszanowaniem zasad ustanowionej konstytucji. Jest mowa o majątkach pozostawionych po II wojnie światowej. Był czas aby to wszystko uregulować. Emocje są złym doradcą. Odpowiedz Link Zgłoś
konryk Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 17:22 No cóż, nasz Wódz Naczelny pojmuje znaczenie nazwy "Prawo i Sprawiedliwość w następujący sposób: PRAWO PRAWEM, A SPRAWIEDLIWOŚĆ MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE. I w tym przypadku jest wierny tej wykładni. Odpowiedz Link Zgłoś
konryk Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 17:22 No cóż, nasz Wódz Naczelny pojmuje znaczenie nazwy "Prawo i Sprawiedliwość w następujący sposób: PRAWO PRAWEM, A SPRAWIEDLIWOŚĆ MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE. I w tym przypadku jest wierny tej wykładni. Odpowiedz Link Zgłoś
velon11 Panie Prezesie SN!!! 27.07.07, 17:39 Dlaczego Sąd Rejonowy w Kielcach kieruje się "racją układów" a nie PRAWEM. Mam dowody. Odpowiedz Link Zgłoś
xyz555551 Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 17:53 Polecam Panu Kaczyńskiemu rekomendowanie sędziom na przemówieniach do ludzi przychylnego traktowania Warszawiaków w Warszawie, Krakowiaków w Krakowie itd. Wygrane wybory gwarantowane. No i oczywiście zakaz pozytywnych roztrzygnięć dla obcokrajowców. Dobre (?), ale niestety dalej bezprawne... Odpowiedz Link Zgłoś
wicary Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 18:00 Temu kaczorkowi wszystko się miesza ( czy ten kurdupel jest prawnikiem ???) Jestem pewien ,że ta dwa małe downy trzeba kochać , b kochać tak jak dzieci spec troski ale poważnie nie można ich traktować Odpowiedz Link Zgłoś
giuseppe53 Prusy, Pomorze i Śląsk Polska dostała w ZARZĄD! 27.07.07, 18:07 co to oznacza proponuję poczytać w Kodeksie Cywilnym. Jeżeli ktoś uważa, że Polska mogła wszystko co się jej podobało zabrać to niech uważa, bo zarządca jego mieszkania (np. spółdzielnia mieszkaniowa) wyrzucić go może w takim razie w każdej chwili z mieszkania. To po pierwsze. A po drugie nie ma żadnych Ziem Odzyskanych tylko Ukradzione albo Zabrane bo odzyskać można coś, co się posiadało. A Polska od połowy XIV wieku Ślaska a reszty wspomnianych terytoriów nigdy nie posiadała. Polska przy pomocy rosyjskich bagnetów ziemie te WBREW woli ich mieszkańców zagarnęła a ich mieszkańców wzorem pobratymców z NSDAP i SS wygnała. Plebiscyt na Śląsku i Warmii po I-szej Wojnie Polska sromotnie przegrała, większość mieszkańców wypowiedziała się za Niemcami! Polska ze złodziejstwa powstała i ze złodziejstwa żyje. Odpowiedz Link Zgłoś
monster1972 a Wroclaw to czyj był? niemiecki? 27.07.07, 18:10 a Prusy to czyje były? helmuty zagarneły wszystko i tyle.. a teraz placzą, ze to ich my sie jakos na Wilno nie ogladamy ani na Lwów przynajmniej myslaca czesc spoleczenstwa, bo z faszystami to roznie bywa Odpowiedz Link Zgłoś
giuseppe53 Wroclaw jest śląski a był czeski, austriacki 27.07.07, 18:18 i w końcu po trzeciej wojnie śląskiej w połowie XVIII wieku pruski. Polski był jeżeli w ogóle to z 50 lat w czasach gdy jakieś małpy na gałęziach w Polszcze siedziały. Czeskim stał się na mocy układu który polski król Kazimierz podpisał i zrzekł się na wieki wieków. Ale jak wiadomo uczciwośc i dotrzymywanie układów nie są mocną stroną Polaków i Polski. A potem stał się LEGALNIE na mocy traktatu sukcesyjnego austriacki. I to Austria co najwyżej może mięć pretensje do Niemiec jako prawnego następcy Prus pretensje. Polska może dopominać się białych niedźwiedzi albo Madagaskaru. Zresztą takie pomysły z koloniami mieli już Twoi rodacy przed wojną (Liga Morska i Kolonialna buehehhehehehhe). Oddać Śląsk, Pomorze i Prusy! Odpowiedz Link Zgłoś
monster1972 najpierw był polski 300 lat:), folskdojczu:) 27.07.07, 18:24 a ze pozniej bylo inaczej coz... to samo Prusy... Konrad Mazowiecki wpuscił te cholerną faszystowską szarańczę na północy no i hydra podniosła z czasem łeb, az musiała dostać po ryju pod Grunwaldem;) taki z ciebie niemiec, jak ze mnie chinczyk, wiec nie mow do mnie "wasze" "wy polacy" itp... :) wiem, ze jak sie jest u bauera na szparagach, to trzeba sie dowartosciowac, ale nie szalej:) Odpowiedz Link Zgłoś
giuseppe53 do specjalisty od szparagów i historii 28.07.07, 10:12 znasz się na szparagach tak samo jak na historii: 1. sezon na szparagi się już dawno skończył i w Niemczech i w Polsce ;-) 2. Wrocław jak już to był i jest śląski a potem czeski (1327 Jan Luksemburczyk). Sama nazwa pochodzi od Vratislava I założyciela miasta. Polski był od 990 do 1138 i dzisiaj jest okupowany (na razie). Alianci dali Śląsk Polsce w zarząd. Co to oznacza - jeśli nie rozumiesz to poczytaj. Porozmawiaj z mieszkańcami tego pięknego miasta i zapytaj co poza zniszczeniem po II-giej wojnie Polska im miała do zaoferowania: cegły do Warszawy, brak normalnego połaczenia kolejowego i drogowego do stolycy przez ponad 60 (!) lat, brak jakichkolwiek inwestycji w infrastrukturę. Wiem coś na ten temat bo tam mieszkałem. Dopiero teraz za niemieckie pieniadze po raz któryś Wrocław staje na nogi. Nie dziw się, że większość Wrocławian widzi Berlin jako punkt odniesienia a nie jakąś tam stolyce. 3. Konrad Mazowiecki podarował Zakonowi nie swoje (czesta operacja w Prywislanskim Kraju) - Prusy były zasiedlone i mu zagrażały więc chciał się problemu pozbyć. Zakon ucywilizował Prusy, w taki sam sposób jak Polska cywilizowała Kresy c zyli ogniem i mieczem. Wart Pac pałaca ... 4. nigdzie nie napisałem, że jestem Niemcem ale dziękuję za uznanie ;-) A Polacy napisałem z dużej litery w odróżnieniu od Ciebie. Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok miłym jest zobaczy na forum kolejnego lązaka, któ 28.07.07, 13:29 ry ma kłopoty ze swoim polskim pochodzeniem. Dużo was takich jest? Najsmieszniejsze, że tak Polacy, jak i Niemcy mają z Wami kłopot. Ale wróścmy do meritum. Gdybyś podał zamiast 1138, dajmy na to 1146 - jeszce możnaby się zastanawiac. Ale data 1138 wskazuje, że historia to dla ciebie terra australis incognita. Po pierwsze. Skoro miałoby by tak być, to dlaczegóż to na tombie Henryka IV mamy wyraźne pretensje do polskiej korony? Dlaczegóż to piastowie do samego konca podkreslali swoje związki z Polską? Wystarczy spojrzec na ksiązki wydane przed rokiem 1933 w Niemczech. Nie żądam, abys czytał polskie książki. Ale tak stoi w książkach niemieckich. Z racji takiego nastawienia Piastów w trakcie, komisje zmieniające nazwy nieniemieckie w latach 30 zmieniły nazwę takich ulicy jak Piastenstrasse we Wrocławiu, lub w Legnicy. Piszesz, że Polska dostała ziemie zachodnie w zarząd? to takie bajeczki powtarzane przeze niemiecką prawicę narodową. Poczytaj sobie ustalenia traktatu poczdamskiego, a wczesniej ustalenia z Jałty i Teheranu. Dowiesz sie wtedy, że jest zasadnicza różnica pomiedzy strefami okukacyjnymi w Niemczech, których jest 4 (one nadal istnieją: amerykanska, brytyjska, francuska oraz sowwiecka, ponieważ brak jest do tej pory traktatu pokojowego, czyli de facto wojna sie nie skonczyła, a Niemcy są okupowane), a obszarami byłych Prus wschodnich w części przyznanej ZSRR oraz tych części Prus Wschodnich, Pomorza, Marchii Granicznej, Brandenburgii oraz Sląska, które zostały przyznane Polsce. Otóż z 3 części alianckich stworzono Trizonię, pźżniej RFN; z części sowieckiej stworzono NRD. Te fragmenty, po upadku muru połączon w Niemcy. A co z resztą na wschód od linii Odry i Nysy? Z uwagi na działalność 5 kolumny w latach 1918- 1939, nakazano wyrzucenie z niej ludności niemieckiej. I nie krzycz, że to nieładnie. Takie praktyki przeprowadzono w czasach trzeciej Rzeszy w stosunku do ludności polskiej na terenach przyłączonych do Rzeszy oraz np. w tzw. Himmlerland. Przy czym działania niemieckie były o niebo mniej cywilizowane. nie znam ani jednego przypadku w latach 1945-1949, aby wojsko polskie otoczyło jakąkolwiek wieś niemiecką na teranch przyznanych nam i podpaliło ją, mordując przy tym mieszkanców. A to był standard w trakcie organizowania Himmlerlandu na Zamojszczyznie. Polska nie wywoływała tej wojny. I nie miała zamiaru zabierać ziem niemieckich. Alianci po wojnie ustalili, że tak bedzie dobrze dla Europy, że Niemcy zostaną skomasowani na jednym, kontrolowalnym łatwo obszarze. Miej kolo pretensję o to do pana z wósikiem oraz jego doradców. Gdyby nie oni - żyłbyś w Hindenburg albo w Neustadt lub Oberglogau. A tak - cicho 9i gzecnie siedziec. Wojna to nie jest zabawa dla dziewczynek. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: a Wroclaw to czyj był? niemiecki? 27.07.07, 18:29 monster1972 napisał: > a Prusy to czyje były? > > helmuty zagarneły wszystko i tyle.. a teraz placzą, ze to ich > > my sie jakos na Wilno nie ogladamy ani na Lwów > > przynajmniej myslaca czesc spoleczenstwa, bo z faszystami to roznie bywa Problem w tym, ze jako narod nie mielismy i nie mamy kregoslupa.Wroclaw, moj Wroclaw, byl niemiecki i tego nie da sie ukryc . Lwow, miasto moich rodzicow? Byl Polski.... wg Polakow . Ukraincy mieli odmienne zdanie. Zydzi , Niemcy, Austriacy,..., stanowili spora mniejszosc. Byli w koalicji, mowiac dzisiejszym jezykiem, z rzadzacymi czyli Polakami. Porownywanie Wroclawia i Lwowa nie ma sensu.Z Wilnem jest podobnie. A to mienie pozostawione na Kresach i owszem bysmy chcieli ale zle zalatwilismy sprawy. Teraz RP ma placic Kresowiakom i niemieckim wysiedlencom. Tak pozostanie jak dlugo na prezydenckie i premierowskie stolki bedziemy wybierac durniow.Pamietajmy , ze tacy "wybrancy" rozdzielaja urzedy durniejszym od siebie! Odpowiedz Link Zgłoś
monster1972 ja tez jestem z Wrocławia:) i znam historie miasta 27.07.07, 18:46 oczywiscie ze przez wiekszosc czasu był niemiecki.. nie da sie ukryc ale powstał jako polski (słowianski, piastowski) i dopiero pozniej był przez jakis czas czeski a jeszcze pozniej niemiecki:) pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: ja tez jestem z Wrocławia:) i znam historie m 27.07.07, 18:49 monster1972 napisał: > oczywiscie ze przez wiekszosc czasu był niemiecki.. nie da sie ukryc > > ale powstał jako polski (słowianski, piastowski) i dopiero pozniej był przez > jakis czas czeski a jeszcze pozniej niemiecki:) > > pozdr Nie moze sie cofac do prehistorii. Idz na spacer ulicami Wroclawia. Nie ukryjesz ze byl niemiecki.Ludzie mowia po polsku ale scenografii nie da sie ukryc. > Odpowiedz Link Zgłoś
tatra815 Wrocław powstał jako czeski Wratislav. :-/ 28.07.07, 10:49 Wrocław powstał jako czeski Wratislav. :-/ Odpowiedz Link Zgłoś
ociecderektor Re: a Wroclaw to czyj był? niemiecki? 27.07.07, 18:33 Kaczynski dobrze wie co powiedzial.Wie tez po co to powiedzial;ida wybory,a rzesza takich chlopkow jak ci na zdjeciu zaglosuje na PiS bo "oni sie niemca i rusa nie bojaja,a co polskie oddac nie pozwolo" Demokracja jest uposledzona swoimi niektorymi zasadami; glos chlopka ktory nie rozumie swiata go otaczajacego jest traktowany na rowni z glosem osob wyksztalconych i rozumiejacych swiat.W Kanadzie praktycznie nikt nie interesuje sie polityka,ludzie w wiekszosci nie wiedza jak nazywa sie premier kraju,ale reakcja spoleczenstwa na slowa jednego z lokalnych politykow w Albercie (lekko rasistowskie zarciki,uchwycone przypadkowo przez kamerzyste) byla natychmiastowa.Facet w ciagu 2 dni dostal kilka tysiecy emaili i kilkaset listow od oburzonych wyborcow,przeprosil publicznie za niestosowne zachowanie i zlozyl dymisje.Te jego glupawe zarciki to byl lekki kaliber w porownaniu z tym co mowil do tej pory Kaczynski jako premier. Teraz na starcie kampanii wyborczej Kaczynski bedzie jezdzil i wygadywal podobne brednie w calym kraju,to czlowiek bez zasad moralnych i bez honoru.Wazna jest wladza sama w sobie,chociaz jej sprawowanie to juz spory dla niego klopot. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: a Wroclaw to czyj był? niemiecki?ociecderektor 27.07.07, 18:47 Drogi znawco Kanady Istotnie w Kanadzie swiadomosc polityczna jest rowna zeru. Znajomosc problematyki swiatowej na podobnym poziomie. Dlaczego? Beznadziejny poziom szkolnictwa, mieszanka narodowosciowa ,ktora ciagle zyje w swoich gettach, korupcja aparatu wladzy,strach przed wladza,media cierpiace na impotencje,.... Inaczej mowiac, przecietny obywatel Kanady wie ze nie ma sensu cos robic bo rzadowi to i tak zwisa. Ktos w Kanadzie wpadl kiedys na debilny pomysl, ze mozna zbudowac spoleczenstwo na zasadzie kanapki/sendwicza. Nie ,jak a USA, na zasadzie tygla gdzie sie wszystko ma stopic razem.Z sendwiczem jest jednak problem. Chleb czerstwieje, salata wiednie, wedlina plesnieje,serek cuchnie, musztarda wycieka,... Na dodatek wszystkie te skladniki traca przydatnosc w roznym czasie. Porownywanie Polski i Kanady nie ma sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
monster1972 100% zgody.... kaczka umie zdobyc władze... ale 27.07.07, 18:47 co dalej, to juz nie wie po prostu załosne, jak tępy mamy naród Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: 100% zgody.... kaczka umie zdobyc władze... a 27.07.07, 18:50 monster1972 napisał: > co dalej, to juz nie wie > > po prostu załosne, jak tępy mamy naród Sa dwa wyjscia. Zmienic mozna albo kaczki albo narod! Odpowiedz Link Zgłoś
red.t.fox.life Gordockiemu życzę Hansa z ,,Naszymi,, adwokatami 27.07.07, 18:17 przed bramą... Odpowiedz Link Zgłoś
tu-166 Re: Gordockiemu życzę Hansa z ,,Naszymi,, adwokat 27.07.07, 22:44 ,,Racja stanu'' - czy ,,ciemny polski lud'' kupi tą gadkę? Najgorsze reżimy uzasadniały swoje postępowanie ,,racją stanu''. To określenie jest wytrychem. Ma przekonać, iż ,,robimy dobrze, bo przecież racja stanu tego wymaga''... Zabiliśmy tylu a tylu - no to przecież ,,racja stanu'' wymagała... Złapaliśmy wszystkich za pysk - tego wymagała ,,racja stanu''... W grudniu 1981 roku w Polsce też mówiono o ,,racji stanu''. Być może Hitler każąc mordować ludzi w komorach gazowych też przebąkiwał o ,,racji stanu''... Wybaczcie, ale jak słyszę takie pier... nie o ,,racji stanu'' to mam odruchy wymiotne. Może dlatego, że podczas studiowania politologii na uniwerku miałem świetnych wykładowców, którzy potrafili wyjaśnić, że używanie pojęcia ,,racja stanu'' służy do robienia społeczeństwu wody z mózgu. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra991 Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 18:33 W kampanii wyborczej wszystkie chwyty, zdaniem Kaczyńskich, są dozwolone... Odpowiedz Link Zgłoś
teborsuk Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 18:41 czy ten nasz naród jest tak beznadziejnie głupi by szukać, dociekać, kręcić i zwodzić aby tylko udowodnć rację wrogów; nie - to popierają albo debile albo zdrajcy; Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy30 racja stanu kaczynskiego jak racja stanu Adolfa 27.07.07, 18:40 Stalina - po trupach do celu - oto motoda sprawowania wadzy przez IV rzesze kaczystow Odpowiedz Link Zgłoś
teborsuk Re: racja stanu kaczynskiego jak racja stanu Adol 27.07.07, 18:45 jerzy30 napisał: > Stalina - po trupach do celu - oto motoda sprawowania wadzy przez IV rzesze > kaczystow --- i tak ci co wybrali polską ziemię za swoją nie zdobędą tu władzy; szalom przybyszu; Odpowiedz Link Zgłoś
roro68 A dlaczego A. Trawny chce majątku? 27.07.07, 19:11 W całej dyskusji zabrakło przypomnienia jednej podstawowej okoliczności, dlaczegóż to nagle po latach, niezamożna Agnes Trawny zdecydowała się odzyskiwać dom w Polsce? Otóż urząd, który wcześniej, po przesiedleniu, wypłacił jej w RFN odszkodowanie za utracone w Polsce mienie, zażądał obecnie ZWROTU pieniędzy, gdyż niemieccy urzędnicy swoim sposobem dowiedzieli się, że "odszkodowana" wcale szkody nie poniosła i zachowuje tytuł prawny do nieruchomości w Polsce! Kobieta jest niezamożna, nie stać jej na spłatę, dlategu musi odzyskać własność w Polsce (prawdopodobnie ją spienięży), żeby zaspokoić "oszukane" państwo niemieckie. Jeśli chodzi o Kaczora, choć zdecydowanie popieram PiS, jego wypowiedź o sądach i racji stanu jest kompletnym nieporozumieniem (chyba, że rozumieć ją wyłącznie propagandowo). Natomiast nie przesadzałbym z oskarżaniem premiera o nawoływanie do łamania prawa. To przesada. Co do własności niemieckiej (i czyjejkolwiek): wychowałem się na Śląsku i nie mam nic przeciwko własności niemieckiej, zwłaszcza, że ona na tych ziemiach była czymś normalnym. Nie lubię polskiego szowinizmu, nie znoszę dyskryminowania ludzi pod pretekstem niepoprawnej opcji narodowościowej i etnicznej. PRL wywłaszczał ludzi, których przodkowie nieraz pokoleniami pracowali na swoje domy. Jedyna ich wina polegała na tym, że bez własnej woli znaleźli się po wschodniej stronie granicy po wojnie. Optyka "patriotyczna" jeśli chodzi o własność jest dla mnie prymitywna, gburowata i byłaby śmieszna, gdyby nie powodowała ludzkiej krzywdy. Śląsk jako kwitnąca kraina został pod rządami polskimi zamieniony w podupadłe barachło. Polacy ze wschodu pchali się do zarządzania choć nie starczało im ani szacunku dla zastanej infrastruktury ani wystarczającego poziomu cywilizacyjnego. Skutki można sobie pooglądać np. w Bytomiu. Odpowiedz Link Zgłoś