Dodaj do ulubionych

Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do ...

27.07.07, 16:30
Brawo Panie Profesorze!

Nareszcie ktoś nazwał po imieniu to, co wyprawia nasz Mały Wódz
Obserwuj wątek
    • junkier Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 16:33
      Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty orzeczeniem uniewinniajacym TW
      Jurczyka wiec moze niech pan sedzia nie zaperza sie i nie zgrywa wielce
      oburzonego bo tylko sie osmiesza.

      Bylo pisemne zobowiazanie do wspolpracy, byly pisemne raporty, byly odreczne
      pokwitowania odbioru gotowki za kapowanie, a SN orzekl: niewinny.

      Niezdekomunizowanie systemu sadowniczego jest kolejna z bogatej kolekcji
      patologii zafundowanych Polakom przez III RP.
      • sadyk.pasza Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 16:40
        Co ma piernik do wiatraka, Panie Junkrze?
        • junkier Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 16:46
          To, ze jesli ktos afirmuje poslugujac sie autorytetem sedziowskim jawne
          klamstwo, a w tej sprawie Korwin zlozyl do prokuratury zawiadomienie o
          popelnieniu przestepstwa przez urzednika panstwowego polegajace na publicznym
          poswiadczeniu nieprawdy, to oznacza ze instytucja taka nie ma prawa udzeilania
          lekcji innym, w tej sytuacji Premierowi J. Kaczynskiemu.
          • liber444 mam pytanko, 27.07.07, 16:58
            czyś sam korwinek we własnej osobie (bredzisz tak samo, ostatnio pamiętam jego
            wypowiedź jak bełkotał, że sanitariusze z Łodzi nigdy nie zostaną oasądzeni i ze
            to dęta sprawa), czyś po prostu głupi tak samo?
            • darling221 [...] 27.07.07, 17:10
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • sumienie.lk Najwyższy czas podziękować J.Kaczyńskiemu 27.07.07, 19:21
                Ten facet zupełnie zatracił zdolność prawidłowej oceny sytuacji. Kieruje się
                wyłącznie chwilowymi emocjami, a przez to juz nie tylko ośmiesza nasze państwo,
                ale swoimi wypowiedziami i działaniami je destabilizuje.
                • demosteness Do dupy z takim sądem! Będzie III Wojna? 27.07.07, 20:32
                  • 12345ja Re: Gardocki - PRLowski przeżytek 27.07.07, 21:23
                    Marksistowska świadomość pana prezesa zaciemnia jego umysł.
                    • zgryzliwy1 Re: Gardocki - PRLowski przeżytek 28.07.07, 02:09
                      12345ja napisał:

                      > Marksistowska świadomość pana prezesa zaciemnia jego umysł.

                      wyksztalcony w czasch marksistowskich prawnik J.K powinien sie z nim zgodzic
                      zreszta kazdy prawnik a nie "prawnik"
                      • prezio_kwasny_malwersant S_ą_d_o_w_n_i_c_t_w_o__=__Gniazda _Czerwonych_Żmij 28.07.07, 10:49
                        część prokuratury i sądownictwa
                        - np. Sąd Apelacyjny i Najwyższy w Wa-wie -
                        to gniazda czerwonych żmij - bardzo trudne
                        do oczyszczenia !!

                        działają na złość Polskiemu Rządowi
                        wbrew Polskiej Racji Stanu
                        i na szkodę Polski i Polaków !

                        upolitycznienie, nepotyzm, łapówkarstwo
                        lenistwo, dyletantyzm, nieznajomość prawa -
                        oto atrybuty tej post-PRL-owskiej
                        sędziowskiej mafii, która

                        kisi się od lat we własnym sosie :)
                        zatrudniając tylko rodzinę, krewnych
                        i znajomków !

                        Deubekizacja i Dekomunizacja
                        bagna sądowniczego w Polsce
                        uprzywilejowanego po stalinowsku
                        jak nikt na świecie,
                        jest pilnie potrzebna !
                        • aplus Zniszczyc polskich ludzi, nie chcieli komuny to wo 28.07.07, 11:51
                          n na ulice ! Tak wyglada zemsta komuchow wynegocjowana ze zdrajcami narodu
                          przy okraglym stole.
                • iurisconsult Kaczyński nawołuje? On łamie prawo od 2 lat 28.07.07, 00:32
                  i nazywa to IV RP
                  • zgryzliwy1 Re: Kaczyński nawołuje? On łamie prawo od 2 lat 28.07.07, 02:11
                    iurisconsult napisał:

                    > Kaczyński nawołuje? On łamie prawo od 2 lat

                    eeeetam ,jak moze lamac cos czego nie zna ????
                • krwawy.zenek Re: Najwyższy czas podziękować J.Kaczyńskiemu 30.07.07, 17:10
                  Świadomość prawa w Polsce jest już i tak rozpaczliwie niska a teraz, po tych
                  skandalicznych zachowaniach polityków potrzeba będzie wielu lat, żeby coś
                  naprawić.
            • aplus logika SN (Syny Niemiec) :: wobec braku ksiag 27.07.07, 18:03
              wieczystych nieruchomosc nalezy sie Niemcom !
              • darkraj Re: logika SN (Syny Niemiec) :: wobec braku ksiag 27.07.07, 19:13
                aplus napisał:

                > wieczystych nieruchomosc nalezy sie Niemcom !
                =======To znaczy, ze kiedy nie mam kwitow na zakupiony lub podarowany sprzet w
                moim wlasnym domu, sasiad moze przyjsc i majestacie prawa zazadac jego wydania?
                Idiotyzm.
                • morlok.rap Re: logika SN (Syny Niemiec) :: wobec braku ksiag 28.09.07, 11:26
                  czy ktorys z was pomyslal, ze np. wyjezdzacie za granice (na stale) bo p.
                  Kaczynski zmienil prawo i jak wyjezdzasz to ci obywatelstwo zabiera) kulakiem
                  odbiera ci mieszkanie - za dziesci lat twoje dzieci chca to odzyskac bo (dzieki
                  wszystkim Kaczki nie rzadza i znowu jest normalnie) - maja twoje dzieci prawo
                  odzyskac twoja wlasnosc? czy moze nie bo to np. teraz obywatele kamerunu?
                  brednie wypisujecie i brednie we lbie macie - kloccie sie dalej kto komuch a kto
                  nie zamiast ciezko harowac i patrzyc kto porzadny a kto nie.
              • menuet1 Re: logika SN (Syny Niemiec) :: wobec braku ksiag 27.07.07, 19:24
                nie Niemcom ....Mazurom !
                • epupecki Przecież nie ma konieczności rozróżniania. 27.07.07, 21:41
                  Jestem Mazurem i Polakiem. Gdyby Mazury jak przed wojną były częścią Niemiec to
                  byłbym Mazurem i Niemcem. Żaden problem.
                  W tej kwestii niezależnie od orzeczenia sądowego, niezależnie czy wyjechali do
                  Niemiec czy pozostali w Polsce najbardziej poszkodowani są Mazurzy.
                  Czas wszystko to złagodził i lepiej aby takie typy jak ci z lpr czy Kaczyńscy
                  na nowo nie zaczynali jątrzyć gdzie już powstały nowe sąsiedzkie przyjaźnie ,
                  powstały nowe społeczności.
                  Premier przygotowuje sią do kampanii wyborczej i gra na niskich uczuciach
                  wyborców. Państwo zawiniło - niech naprawi krzywdy i będzie spokój.
                  Polską racją stanu są niezawisłe sądy kierujące się wyłącznie prawem.
                  Eugeniusz Pupecki, Poznań.
                  Urodziłem się w Pupach, które niestety dziś nazywają się Spychowem.
              • koham.mihnika kaczynski nie.....wez sie do roboty i zmien prawo 28.07.07, 02:41
                Wystarczy zmienic obowiazujace prawo, uporzadkowac ksiegi wieczyste i po
                sprawie. Tylko, ze Kaczynski tego nie wie. Zapowietrzyl sie i kwacze bez sensu.
          • kroliklesny Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 16:59
            Junkier ty moj drogi- daj se siana!
            PS. Ty nie na temat to i ja nie na temat: nie odpowiedziales, czy ty jestes
            junkier ten pruski czy ten ruski?
          • ulisse kurde, Junkers mi sie popsul... 27.07.07, 17:12
            :DDDDD
          • weather2 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:36
            Brzydzą mnie ludzie, którzy dla poparcia swoich racji potrafią nawet zawrzeć
            taktyczny sojusz z komunistami. Tak robi junkier, któremu się wydaje, że ma
            poglądy prawicowe.Być zwolennikiem Kaczyńskich to nie to samo , co być
            człowiekiem prawicy.
          • kralik111 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 20:13
            junkier napisał:

            > To, ze jesli ktos afirmuje poslugujac sie autorytetem sedziowskim jawne
            > klamstwo, a w tej sprawie Korwin zlozyl do prokuratury zawiadomienie o
            > popelnieniu przestepstwa przez urzednika panstwowego polegajace na publicznym
            > poswiadczeniu nieprawdy, to oznacza ze instytucja taka nie ma prawa
            udzeilania
            > lekcji innym, w tej sytuacji Premierowi J. Kaczynskiemu.


            Junkier sam widzisz jak podle glupi jestes, dzisiaj osobiscie przyznales, ze
            premier j.kaczynski jest klamca, wiec o czym gluptasku stekasz ?

            Jeszcze jedno glupiutki, w artykule wyraznie jest napisane, ze nie chodzi o nic
            innego jak tylko prawo, dlatego nie upodlaj sie juz bardziej i zamilcz...;DDD
          • na_und idz junkier do roboty, co? 27.07.07, 20:33
            zajmij sie czyms pozytecznym zamiast szczekac tu na tym forum. bez twojego
            pier....nia bedzie tu po prostu lepiej.
        • lewy_kaczor szkoda czasu na "dyskusję"z junkrem... 27.07.07, 16:52

          junkier i paru innych to nie są żadni schizofrenicy, ale propagandziści, którzy
          za
          pieniądze tworzą określone teksty na zamówienie i według określonego wzoru
          (treść, styl, skaładnia, powtarzalne zwroty...). Każdy, kto jest
          dostatecznie stary i przeżył choć parę lat dorosłego życia w PRL-u, doskonale te wzory pamięta. Szkoda czasu na dyskusje z propagandą. Szkoda go było w PRL, szkoda i teraz w naszym kaczym PRL-bis.
          Wróg klasowy się zmienił, styl walki z nim (w tym i tej słownej - równie mało skutecznej jak w tamtych czasach)ani trochę.
          • junkier Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 16:55
            Tyle ze ja prawde pisze.


            Korwin-Mikke złożył doniesienie do prokuratury na sędziów SN
            PAP 14:15 Czwartek, 7 lipca 2005

            Janusz Korwin-Mikke poinformował, że złożył doniesienie do Prokuratury Krajowej
            o popełnieniu przestępstwa przez sędziów Sądu Najwyższego, którzy oczyścili
            Mariana Jurczyka z zarzutu kłamstwa lustracyjnego. Korwin-Mikke zarzuca im, że
            oczyszczając Jurczyka, "poświadczyli nieprawdę".


            Korwin-Mikke zarzucił sędziom, którzy orzekali w tej sprawie (Piotrowi
            Hofmańskiemu, Jackowi Sobczakowi i Józefowi Szewczykowi), że oczyścili Jurczyka
            (przywódcę strajków "Solidarności w Szczecinie, obecnego prezydenta tego
            miasta - PAP) z zarzutu agenturalności, pomimo że w aktach sprawy znajdowało
            się oświadczenie Jurczyka o dobrowolnej współpracy z SB oraz pokwitowanie za
            pobrane przez niego z tego tytułu pieniądze.

            Sędzia Hofmański powiedział PAP, że pozostawia wniosek Korwin- Mikkego bez
            komentarza.

            Podczas konferencji prasowej Korwin-Mikke przedstawił dokument, który - jak
            twierdzi - jest zobowiązaniem Jurczyka do współpracy ze służbami
            bezpieczeństwa, datowany na czerwiec 1977 roku. Wynikać ma z niego m.in., że
            Jurczyk na potrzeby współpracy ze służbami przyjął pseudonim "Święty".

            Korwin-Mikke zaprezentował też fragment notatki sporządzonej przez "Świętego" i
            pokwitowanie na 1000 zł z tytułu współpracy z sierpnia 1977.

            Zdaniem Korwin-Mikkego, sędziowie SN oczyszczając Jurczyka z zarzutu kłamstwa
            lustracyjnego, pomimo znajomości tych dokumentów, naruszyli przepisy Kodeksu
            karnego "poświadczając nieprawdę co do okoliczności mających istotne znaczenie
            prawne".

            Naruszyli oni też - podkreślił Korwin-Mikke - "interes prywatny tych wszystkich
            osób, którzy nie podpisali takiego zobowiązania (o współpracy), ani nie brali
            pieniędzy za donosy do SB, UOP czy ABW, poprzez zrównanie ich z Jurczykiem".

            W poniedziałek Sąd Najwyższy zawiadomił prokuraturę o przestępstwie znieważenia
            sędziów SN przez Korwin-Mikkego, gdyż w felietonie prasowym użył on
            niewybrednego określenia pod ich adresem.

            W tygodniku "Najwyższy Czas" z 18 czerwca Korwin-Mikke, komentując orzeczenie w
            sprawie Jurczyka, napisał m.in. "Przywykłem już, że +polskie+ sądy w sprawach
            politycznych (i nie tylko) kierują się dziwacznymi interpretacjami Prawa - ale
            takich sk...ysynów (tak w oryginale-PAP), jak ci, co głosowali nad tym
            orzeczeniem, jeszcze nie widziałem. Najwyższa pora coś z tym zrobić! I zrobię".
            Ten fragment felietonu przytoczyła w zeszłym tygodniu "Polityka".

            W październiku 2002 r. Sąd Najwyższy orzekł - rozpatrując kasację obrońcy
            Jurczyka od wyroków Sądu Lustracyjnego dwóch instancji - że uznanie przez nie,
            iż Jurczyk jest "kłamcą lustracyjnym", było niesłuszne. SN uchylił te wyroki
            Sądu Lustracyjnego i - po raz pierwszy w historii lustracji w Polsce - sam
            oczyścił lustrowanego z zarzutu agenturalności.
            wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=7580479&kat=1342&ticaid=142d0
            • krwawy.zenek junkier już dawno się skompromitował 27.07.07, 17:33
              O tym, że o "zawiadomienie" trafiło do kosza (co było oczywiste) oczywiście nie
              raczysz wspomnieć?
              Oraz o tym, że było to na kilka dni przed wyborami i JKM chciał za wszelką cenę
              zaistniec w mediach, choćby robiąc z siebie kretyna?
              • megasceptyk Jedna jest tylko prawda a moja jest najmojsza. 27.07.07, 19:46
                A to co Junkier pisze to trzecia prawda góralska.
          • stan123 dlaczego w Polsce atakujecie ludzi a nie ich idee? 27.07.07, 17:50
            Polskie prawo 'powojenne' mialo ewidentna luke prawna. Rowniez nie zrobiono
            dodatkowych ustaw zrzekania sie majatku trwalego przy wyjazdach 'autochtonow'
            do Niemiec. W tej sytuacji choc to dla wielu biednych ludzi jest bolesne - ale
            Sad Najwyzszy postepuje wedlug prawa. Jakiekolwiek odstepstwo od obowiazujacego
            prawa grozi z kolei trybunalem Unii. Niestety takie jest zycie, i choc
            emocjonalnie jestem zblizony do p. junkra tym nie mniej musze poprzec wypowiedz
            sedziego. Zapraszam, atakujcie moja wypowiedz ale nie mnie bo ja tylko
            relacjonuje fakty.
            • ml2403 Re: dlaczego w Polsce atakujecie ludzi a nie ich 27.07.07, 22:14
              Oczywiście sądy nie mogą orzekać inaczej. W każdym państwie prawa dowód z
              księgi wieczystej jest jednym z najmocniejszych o ile nie najmocniejszym
              dowodem. iekawe co by powiedział taki junkier gdyby miał własność i go jej
              pozbawino bo co z tego co piszą w księgach wieczystych.
              Chciałbym jednak zwrócić uwagę na coś innego. Dlaczego ci ludzie mieszkając
              tyle lat nie na swoim nie zadbali o to by to była ich własność, czy było to
              niemożliwe czy tylko tak sobie mieszkali i teraz jęczą ? Może ktoś zna tę
              sytuację.
          • morales61 Re: szkoda czasu na "dyskusję"z junkrem... 27.07.07, 19:27
            lewy_kaczor napisał(a):

            "junkier i paru innych to nie są żadni schizofrenicy, ale propagandziści, którzy
            za pieniądze tworzą określone teksty na zamówienie i według określonego wzoru
            (treść, styl, skaładnia, powtarzalne zwroty...)."

            nie, nie, junker to przeciez kompletny idiota i psychopata. Czytam czasami te
            posty na tym forum i widze, ze ten gosc ma na kazdy temat cos do powiedzenia.
            ALbo przynajmniej mu sie wydaje ze ma cos do powiedzenia. Znalazl by sobie
            lepiej jakies zajecie. Siedzi tylko calymi dniami przed kompem i konfrontuje
            ludzi ze swoimi wysiekami. To wedlug mnie sfrustrowany gosc, cierpiacy na
            samotnosc. Niektorym pomaga fakt znalezienia sobie przyjaciolki/przyjaciela.
            W jego wypowiedziach - przewaznie nie natemat - widze wiele podobienstw do
            wypowiedzi pana ministra giertycha. Podobna mania, przekonanie o wlasnej racji i
            uporczywosc w checi zabierania glosu. Obojetnie na jaki temat.
            Proponuje szybka i dorazna terapie!

            z powazaniem
          • e.gajowa Re: szkoda czasu na "dyskusję"z junkrem... 28.09.07, 10:43
            `Mam dla ciebie propozycję - DO GAZU ZE STARYMI, bo kara za życie pod batem
            komuchów to za mało. Pokaż im gdzie raki zimują zaczynając od swoich
            najbliższych /no chyba że umarli młodo z troski o twoje poglądy/.
      • krwawy.zenek Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:10
        junkier napisał:


        > Bylo pisemne zobowiazanie do wspolpracy, byly pisemne raporty, byly odreczne
        > pokwitowania odbioru gotowki za kapowanie,

        ale w rozumieniu definicji ustawowej nie było tajnej i świadomej wspłpracy.
        Pech nie?

        > a SN orzekl: niewinny.

        Powinien był stwierdzić: co prawda w świetle obowiązujących przepisow
        powinniśmy stwierdzić "niewinny" ale żeby zrobić przyjemność junkierowi
        orzekniemy inaczej. Może nas jeszcze premier pochwali...
        • junkier Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:13
          W jakim rozumieniu ustawowym?????????? Tym sie wlasnie sedziowie osmieszaja,
          zamiast badac sprawe w rozumieniu sprawiedliwosci badaja zgodnosc z
          paragrafami. Rownie dobrze komputer moze ich zastapic.

          Ale nie na tym sprawiedliwosc polega. Jesli tego nie wiesz to nie dziwie sie ze
          sie dziwisz oburzeniu normalnych ludzi, jak Korwin.
          • krwawy.zenek robisz z siebie pajaca 27.07.07, 17:34
            po prostu
            • junkier Pajace to ci ktorzy sadza ze prawo = paragraf 27.07.07, 17:40
              Pajace to ci ktorzy sadza ze prawo = paragraf. Ci profesorkowie prawa sa
              skompromitowani, ich prestiz w spoleczenstwie jest zerowy.

              O twoim nie wspomne bo nie wart jestes zawracania uwagi.
              • krwawy.zenek gorzej niż pajac 27.07.07, 17:45
                O zasadze nullum crimen... cos slyszales? Nie slyszales? Ale glos zabierasz? No
                to nazwanie cie pajacem jest zdecydowanie zbyt delikatne.
                • megasceptyk Junkier głosu nie zabiera a daje. Rozdawnictwo :). 27.07.07, 19:49
                  .
                  • krwawy.zenek Re: Junkier głosu nie zabiera a daje. Rozdawnictw 30.07.07, 17:06
                    Czy zresztą jego bełkot można nazwać "głosem"?
              • 1kasza Re: Pajace to ci ktorzy sadza ze prawo = paragraf 27.07.07, 22:21
                Prawo prawem , a racja musi być po naszej stronie.Weż z sobą 2 granaty kolego i
                zmuś sedziów do wyrokowania SPRAWIEDLIWEGO. A co to jest sprawiedliwość to wiesz
                tylko ty. Ile fakultetów prawa zaliczyłeś ?
          • czechy11 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 22:15
            Junkier ośmieszasz się definitywnie. Sędziowie mają obowiązek orzekać wyłącznie
            zgodnie z ustawami. Jeżeli tego nie robią narażają się na sankcje łącznie z
            utratą imunitetu. Twoje pseudoprawnicze wypociny doprowadziłyby do tego, że
            idąc w jakiejkolwiek sprawie do sądu nie miałbyś żadnej pewność, że wygrasz
            mimo, że przepisy wyraźnie wskazują, że masz rację. Ciekawe co byś powiedział
            gdyby do Twojego mieszkania wdarła się samotna matka z dzieckiem a ty idąc do
            sądu usłyszałbyś, że poczucie sprawiedliwości nakazuje aby taka biedna kobieta
            z małym bezbronnym dzieckiem jednak sobie w tym mieszkaniu została. Ciekawe jak
            szybko zmieniłbyś swoje chore poglądy na to co stwierdziłeś wyżej. Sędziowie
            mają na szczęście obowiązek orzekać zgodnie z ustawami a ich rola sprowadzać
            się do tego aby orzec w sytuacjach spornych (dać wykładnię) obowiązujacych
            przepisów. Przy czym ta wykąłdnai musi zachowywać podstawowe zasady
            wnioskowania prawniczego. Sędziowie nie mają za zadanie naprawiać błedów i
            niedorób władzy ustawodawczej ani wykonawczej. Pan Premier niech nie zwala
            swojej nieudolności na inne organy tylko zamiast ciągle tworzyć nowe konflikty
            i otwierać coraz to nowe pola walki weźmie się wreszcie do uczciwej pracy.
            Tylko problem jest w tym, że ten człowiek nigdy uczciwa praca się nie pokalał.
            jest typowym przedstawicielem klasy pasożytniczej żyjącej na koszt
            społeczeństwa.
            • 1kasza Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 22:26
              Dwoma rękami podpisuję sie pod tym postem
              • kyklop Hitler to partacz! 28.07.07, 07:48
      • kropekuk1 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:18
        Najważniejszym jest to, że takie coś, co reprezentujesz nigdy władzy w tym
        kraju nie uzyska w normalnych demokratycznych wyborach.
        • eti.gda Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 20:46
          kropekuk1 napisał:

          > Najważniejszym jest to, że takie coś, co reprezentujesz nigdy władzy w tym
          > kraju nie uzyska w normalnych demokratycznych wyborach.

          Nigdy nie mów "nigdy". Jeżeli Hitler potrafił dojść do władzy w demokratycznych
          wyborach...
      • xyz555551 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:36
        2+2 to nie cztery bo 4+4 to nie osiem prawdopodobnie, ciekawa logika...
      • ned_pap Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:46
        Naziolski śmieciu, już tu jesteś? Wypad z tego forum, PiSowskie gó..!
        • 2560a Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:51
          ned_pap napisał:

          > Naziolski śmieciu, już tu jesteś? Wypad z tego forum, PiSowskie gó..!

          Czlowieku, marnujesz sie ,z taka erudycja powinienes wstapic do samoobrony albo
          PiSu.Kariera polityczna gwarantowana.Szczegolnie polecam samoobrone ktora po
          odejsciu Leppera znalazla sie w intelektualnym dolku.

      • adamxyz3 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 17:50
        Obowiązkiem sądów jest wydawanie wyroków zgodnych z prawem.NIe znam sprawy z
        Nart-wiem jednak że że jest duży bałagan w księgach wieczystych i dopuki się
        tego nie uporządkuje co jakiś czas będziemy słyszeli o podobnych sprawach.
      • kotbusio uznaję za niewaźne wybory prezydenckie i parlament 27.07.07, 18:01
        te ostatnie wybory, które wygrały takie małe ufoludki dwa uznaję za niezgodne z
        polską racją stanu i oczekiwaniami społecznymi, więc sądy powinny je
        niezwłocznie unieważnić. To porażająca pomyłka wyborców, która powinna być
        naprawiona - i to jest właśnie ten styl myślenia o Polsce, o sprawowaniu rządów
        paranoików.
      • przemyslaw.rokicki Do Junkiera 27.07.07, 18:41
        pytanie czy sie aby przypadkiem pisowski kur....szonie nie zmienila definicja
        TW, bo jezlei tak to zarowno twoje ujadanie jak i Korwin mikke jest bezsensownym
        belkotem wynikajacym z waszej igorancji.
      • czort51 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 19:16
        Junkier ty pisowka gnido i największy oszołomie. Masz coś faktycznie z junkra.
        Zakuty łeb. Taki debil jak ty nie ma prawa krytykować orzeczeń SN i TK. I
        jeszcze jedno debilu. W j. polskim jest "ą" i "ż". Podobnie jak inne polskie
        literki. Ale czy taki debilek to rozumie?
      • menuet1 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 19:22
        PSYCHOL...
      • bene.natus Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 19:35
        Nie zabieraj Wasc glosu, jesli jestes prawnym planktonem umyslowym. Tylko tyle
        i az tyle...
      • guru133 Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 21:07
        junkier napisał:

        > Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty orzeczeniem uniewinniajacym TW
        > Jurczyka wiec moze niech pan sedzia nie zaperza sie i nie zgrywa wielce
        > oburzonego bo tylko sie osmiesza.
        >
        > Bylo pisemne zobowiazanie do wspolpracy, byly pisemne raporty, byly odreczne
        > pokwitowania odbioru gotowki za kapowanie, a SN orzekl: niewinny.
        Junkier, ty się co rusz kompromitujesz, więc nie osądzaj Sądu Najwyższego.
        >
        > Niezdekomunizowanie systemu sadowniczego jest kolejna z bogatej kolekcji
        > patologii zafundowanych Polakom przez III RP.
      • ijakikar Re: Sad Najwyzszy skompromitowal sie do reszty 27.07.07, 21:33
        Nie zdekomunizowanie systemu sadowniczego jest kolejna z bogatej kolekcji
        > patologii zafundowanych Polakom przez III RP.
        junkier jesteś cudny

        i sadownicy też do dekomunizacji ?
        a tak na poważnie co ma piernik do wiatraka czyli co ma Jurczyk do
        nieuregulowania praw własności
        to zwyczajne zaniechanie władz i nie ma to nic wspólnego z racją stanu to
        proste bałaganiarstwo myślenie jakoś to będzie fajnie jest w ramach polityki
        państwa pogonić ludzi a potem się wprowadzić do cudzego domu
        oczywiście są to działania w ramach poprzedniego systemu ale było na to sporo
        czasu żeby się tym zająć a teraz nie ma co krzyczeć i wymuszać na sądach

        jest to przykre ale jak chcemy być cywilizowanym krajem powinniśmy szanować
        święte prawo własności
    • ml_500 Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 16:36
      ale ten gosc bredzi. nie wykorzystuja zasiedzenia ale za to chetnie oddaja
      nieruchomosci ludziom ktorzy za nie wzieli juz raz odszkodowania.
      mowimy o prawie czy o sprawiedliwosci bo ja uwazam ze ta druga jest wazniejsza.
      • krab_korab Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 16:58
        ja jednak optuje za prawem, jest bardziej wymierne od sprawiedliwosci, ktora
        zbyt latwo poddaje sie subiektywnym opiniom i werdyktom. nie wiem tylko (a moze
        wiem - wybory) po co siegac po jezyk gomulki z roku 68. ta czechowowska
        strzelba, nawet tylko powieszona na scianie, kiedys wypali, choc w innym niz
        wtedy kierunku. swoja droga ciekawym, ze zaden czynnik oficjalny nie naglasnia
        tego, ile dobrego robi obecny prezydent dla polepszenia stosunkow
        polsko-izraelskich. a tu naprawde dobra robota ma miejsce. czy to milczenie to
        strach przed elektoratem rekompensowany wycieczkami antygermanskimi? retorycznie
        spytam: po co ta dwoistosc?
      • al48 Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 19:05
        Jak chcesz sprawiedliwości, to najpierw powinni uchwalić dobre prawo.Jak do tej
        pory uchwalają same knoty , które sąd konstytucyjny musi odrzucać. Jakim cudem
        oni skończyli prawo?
        • megasceptyk Człowiek po studiach prawniczych jest zielony. 27.07.07, 19:53
          Jak zaoczny-wieczorowy-korespondencyjny magister marketingu i zarządzania.
    • l.o.r.t.e.a Gardocki jest sądzią polskim czy niemieckim? 27.07.07, 16:37
      Niech się zdecyduje który kraj płaci mu pensję.
      • ulisse Re: Gardocki jest sądzią polskim czy niemieckim? 27.07.07, 16:47
        Nacjonalisci to $koorwysny. Wszedzie.
        Nazis sind Arschlöcher. Überall.
      • polonus3 CZY TEN FACET 27.07.07, 16:47
        • polonus3 Re: CZY TEN FACET 27.07.07, 16:51
          Kaczor czy on jeszcze jest sedzia?! On juz powinien byc wywalony na zbita morde
          ze stanowiska! Kaczor nie spij i rob co nalezy do premiera w takim wypadku!!
          • obseerwator Re: CZY TEN FACET 27.07.07, 16:54
            na szczęście dla na Polaków, azbeściaku z grynpojntu, kacze łapki są ciągle za
            krótkie, by zamachnąć się na niezawisłe sądy.
          • karol9968 Polonus-wracaj lepiej na zmywak 28.07.07, 00:46
      • obseerwator Gardocki jest sędzią polskim i stosuje polskie 27.07.07, 16:48
        prawo.

        ale tępy pisowski motłoch tego nie zrozumie.

        Nie sądze jednak, by wasz wódz był tak tępy jak wy. On tępy nie jest. Jest za
        to cwany i wie, że musi dostosować się do in telektualnego poziomu swoich
        wyborców.
        • l.o.r.t.e.a "Polskie prawo" które staje po stronie nazistów, a 27.07.07, 16:53
          poniża Polaków? Wolne żarty!
          • obseerwator Re: "Polskie prawo" które staje po stronie nazist 27.07.07, 16:55
            znaczy czym poniża tow. bolszewiku ?

            że w polskim prawie, prawo własności ma jakieś znaczenie ?

            choćbys nie wiem jak się naprężał, bolszewiku, komuna zdechła i już nie wróci.
          • krwawy.zenek Re: "Polskie prawo" które staje po stronie nazist 27.07.07, 16:56
            Polskie prawo zabranie kierowania się przy orzekaniu takimi wględami, jak
            narodowość stron. Wyrok ma być zgodny z prawem a nie z oczekiwaniami
            analfabetów.
            • l.o.r.t.e.a Prawo własności na terenie całej Europy zostało 27.07.07, 16:58
              zakłócone przez kataklizm wojny, uznaje to sądownictwo wszystkich europejskich
              krajów. Gdyby było inaczej moglibyśmy się starać o pół Litwy, kawał Ukrainy i
              jeszcze ćwiartkę Białorusi.
              • krwawy.zenek Re: Prawo własności na terenie całej Europy zosta 27.07.07, 17:00
                Co ma sprawa, która dała pretekst Kaczyńskiemu do skandalicznej wypowiedzi
                wspolnego z wojną? Kilkanaście lat temu trwała jeszcze wojna?
                • l.o.r.t.e.a Skutki wojny trwają do dziś, niemiecka gazeta dziś 27.07.07, 17:02
                  opublikowała wezwanie do oddania Niemcom "dóbr kultury zagrabionych przez
                  Polskę".
                  • krwawy.zenek Re: Skutki wojny trwają do dziś, niemiecka gazeta 27.07.07, 17:03
                    To, że berlinka musi być zwrócona jest oczywoiste od ładnych paru lat i nikt
                    nie twierdzi inaczej, więc trafiłeś jak kula w płot.
                    • l.o.r.t.e.a Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają 27.07.07, 17:03
                      prawo do czegokolwiek?
                      • krwawy.zenek Re: Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają 27.07.07, 17:05
                        Co to za bełkot?
                        A jakiś argument?
                      • rafvonthorn Re: Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają 27.07.07, 17:17
                        Mają takie same prawa, jak członkowie innych narodowości, ani mniejsze, ani
                        większe. I to właśnie jest sprawiedliwość.
                        • l.o.r.t.e.a Czyli mamy pozostać bez żadnych zbiorów 27.07.07, 17:18
                          muzealnych? Tak? Mamy za skutki II wś odpowiadać materialnie na równi z jej
                          sprawcami?
                          • krwawy.zenek Re: Czyli mamy pozostać bez żadnych zbiorów 27.07.07, 17:24
                            Co ty znowu bredzisz?
                          • rafvonthorn Re: Czyli mamy pozostać bez żadnych zbiorów 27.07.07, 17:26
                            Takie sprawy regulują umowy międzypaństwowe, rozmawiaj z urzędnikami, niech
                            załatwiają. Nie widzę, co ma piernik do wiatraka?
                            • l.o.r.t.e.a To ma piernik do wiatraka, że jest z mąki, 27.07.07, 17:29
                              a mąkę w wiatrakach drzewiej się mieliło.

                              Ponawiam pytanie. czy mamy zostać z nagimi muzeami? A Niemcy, którzy zniszczyli
                              nam wszystko, mieć pełne muzea?
                              • krwawy.zenek Re: To ma piernik do wiatraka, że jest z mąki, 27.07.07, 17:30
                                W odpowiedzi na twoje ptanie sądy - wbrew prawu i przwoitości - maja odmawiac
                                ochrony własności niewątpliwym właścicielom wiejskich chalup?
                                • l.o.r.t.e.a W sytuacji normalnego sporu sądowego - nigdy, w 27.07.07, 17:35
                                  sytuacjach będących pokłosiem II wś, są ważniejsze zasady.
                                  • krwawy.zenek Re: W sytuacji normalnego sporu sądowego - nigdy, 27.07.07, 17:36
                                    Czy kiedyś do ciebie wreszcie dotrze, że sprawa ta NIE JEST POKŁOSIEM wojny?
                                    Czy ty w ogóle słuchasz, co sie do ciebie mowi?
                                    • l.o.r.t.e.a Ta pani wyjechała do Niemiec na mocy prawa 27.07.07, 17:40
                                      dotyczącego Niemców nieewakuowanych w 1945 z Ziem Odzyskanych, uzyskała
                                      odszkodowanie na mocy prawa które regulowało odszkodowania dla przesiedleńców.

                                      To nie była gastarbaiterka która pojechała tam pracować i została, to była
                                      osoba przesiedlona, że późno to późno, ale przesiedlona.
                                      • krwawy.zenek Re: Ta pani wyjechała do Niemiec na mocy prawa 27.07.07, 17:46
                                        A następnie odziedziczyła po ojcu dom. A więc jest jego właścicielką. Koniec
                                        kropka.
                                        • l.o.r.t.e.a Jeżeliby przesiedleni mieli zachowane prawo 27.07.07, 17:46
                                          dziedziczenia, powtarzam, kawał Polski już do Polaków nie należy.
                                          • krwawy.zenek Re: Jeżeliby przesiedleni mieli zachowane prawo 27.07.07, 17:47
                                            A jakoś\ nikt poza toba tak nie twierdzi. Może więc jednak cos nie tak jest w
                                            tym twoim "rozumowaniu"? Nie wpadles na to?
                                            • l.o.r.t.e.a Re: Jeżeliby przesiedleni mieli zachowane prawo 27.07.07, 17:50
                                              krwawy.zenek napisał:

                                              > A jakoś\ nikt poza toba tak nie twierdzi.

                                              Polskie sądy tak twierdzą, o tym jest nasza dyskusja.
                                              • krwawy.zenek Re: Jeżeliby przesiedleni mieli zachowane prawo 27.07.07, 17:52
                                                Co ty nie powiesz? Moze wskazesz jakies konkretne przyklady? Albo odszczekasz?
                                                • l.o.r.t.e.a Wyrok w sprawie Trawny, no przecież o tym jest 27.07.07, 17:58
                                                  mowa!

                                                  Zresztą zmywam się, do zobaczenia jutro o 5 rano, teraz możecie bez zakócania
                                                  przez lorteę, pluć na Kaczyńskich.
                                                  • krwawy.zenek No to teraz zadanie domowe 27.07.07, 18:07
                                                    Jak to się w takim razie dzieje, że nikomu z przesiedlonych nie udało się
                                                    jeszcze niczego "odzyskać" a pytani specjaliści zgodnie mówią, że to
                                                    niemozliwe, tymczasem w sprawie Pani Trawny zapadł korzystny dla niej wyrok a
                                                    wszyscy specjaliści twierdzą, że inny zapaść nie mógł?
                                                    Może jest jakaś róznica, między tymi potencjalnymi sprawami dotyczącycmi "pół
                                                    Polski" a tą konkretną?
                                                    Czy zastanowienie sie nad tym przerasta twoje możliwosci?
                              • rafvonthorn Re: To ma piernik do wiatraka, że jest z mąki, 27.07.07, 17:35
                                Artykuł jest zupełnie o innej sprawie. To sprawa między rządami. O co Ci
                                chodzi, zaplątałeś się, aż mi Ciebie jest żal...
                                • l.o.r.t.e.a Wtrąciłeś się sam w to "zaplątanie", więc nie 27.07.07, 17:36
                                  zwalaj na mnie i odpowiedz na pytanie dotyczące zrabowanych i zniszczonych
                                  polskich dóbr kultury, obrażać dyskutanta to i ja potrafię.
                                  • rafvonthorn Re: Wtrąciłeś się sam w to "zaplątanie", więc nie 27.07.07, 17:38
                                    Przecież trzeci raz Ci mówię, że takie sprawy reguluje prawo, którym są umowy
                                    międzypaństwowe, między rządami. Mam od razu czwarty raz napisać?
                                    • l.o.r.t.e.a [...] 27.07.07, 17:42
                                      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                                      • krwawy.zenek obrażać to potrafisz. szkoda że tylko tyle 27.07.07, 17:47
                                        Najlepiej potrafisz obrażac inteligencję dyskutantów. Poziomem
                                        swoich "argumentów"...
                                        • l.o.r.t.e.a Pytałem go kilka razy, nie odpowiedział. 27.07.07, 17:51

                                          • krwawy.zenek Re: Pytałem go kilka razy, nie odpowiedział. 27.07.07, 17:52
                                            A ty jeszcze nie podałeś żadnego rzeczowego argumentu.
                                            • l.o.r.t.e.a Podaję je cały czas. Napisałem jaka była sytuacja 27.07.07, 17:59
                                              przesiedlonej Trawny.
                          • rock73 Re: Czyli mamy pozostać bez żadnych zbiorów 27.07.07, 17:37
                            l.o.r.t.e.a napisał:

                            > muzealnych? [...]

                            A czy wszystkie polskie zbiory muzealne zostały przez Polskę ukradzione podczas
                            wojny?
                            • l.o.r.t.e.a Nie, resztę zniszczono. I należą się nam za to 27.07.07, 17:43
                              rekompensaty.
                      • 2560a Re: Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają 27.07.07, 17:47
                        l.o.r.t.e.a napisał:

                        >Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają prawo do czegokolwiek?

                        Nie! Najwiekszym wrogiem Polakow sa sami Polacy! To oni zabieraja Polakom ich
                        prawa. Inaczej:jestesmy narodem samobojcow!
                        Nie mielismy i nie mamy politykow ktorzy cos znacza na arenie miedzynarodowej.
                        Mamy sprzedawczykow, ktorzy za poklepanie przez obcych prezydentow sprzedaja
                        kraj. Tak bylo, jest i bedzie.Niby dlaczego mamy sie zmienic po 1000 lat?


                      • bartoszbankowski Re: Tak zapytam, czy Polacy wedle ciebie mają 27.07.07, 22:37
                        Ty czytasz a nie rozumiesz. nie uczyli w szkole czytania ze zrozumieniem? to nie
                        jest mienie utracone w czasie wojny, tłuku. a kaczor wykorzystuje sprawę do
                        zdobycia elektoratu (niestety tego, który kieruje się tylko instynktem
                        samozachowawczym a nie intelektem).
                    • kalamata99 Re: Skutki wojny trwają do dziś, niemiecka gazeta 27.07.07, 17:38
                      Alez to nieprawda! Polacy nie wywiezli tych zbiorow z Berlina, ale zastali na
                      ziemiach przyznanych Polsce. Caly znajdujacy sie na Ziemiach Odzyskanych majek
                      ruchomy i nieruchomy przypadl wiec Polsce. Nie wiem o jakim artykule w prasie
                      niemieckiej piszecie, ale przeciez sami Niemcy nie chca zwrocic oltarza
                      pergamonskiego do Turcji czy Nefertiti do Egiptu, a byly to obiekty wywiezione
                      z tamtych krajow.
                      • l.o.r.t.e.a Tu masz odpowiedni link. 27.07.07, 17:44
                        serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34239,4344222.html
              • liber444 a jednak jesteś bolszewikiem, 27.07.07, 17:00
                bo jak inaczej odczytać to "moglibyśmy"? Chyba "mógłby" każdy właściciel?
              • obseerwator Re: Prawo własności na terenie całej Europy zosta 27.07.07, 17:00
                masz rację.

                Z tymże wojna skończyła się w 1945 roku, a nie w 1974.
                • l.o.r.t.e.a Poczytaj zatem co napisał FAZ. Wojna, owszem, 27.07.07, 17:02
                  skończyła się; z jej skutkami zmagamy się do dziś.
                  • krwawy.zenek Re: Poczytaj zatem co napisał FAZ. Wojna, owszem, 27.07.07, 17:04
                    NA przykład z istnieniem osobników takich jak ty, ktorzy nawet nie raczyli
                    przeczytać, czego dotyczy sprawa a mieszają w to wojne i pół Polski...
          • eti.gda Re: "Polskie prawo" które staje po stronie nazist 27.07.07, 20:36
            l.o.r.t.e.a napisał:

            > poniża Polaków? Wolne żarty!

            No to prawo trzeba zmienić, gdzie jest Sejm, Senat, co rząd zrobił w tej
            sprawie? To nie jest nowa rzecz, takie przypadki zdarzały się w przeszłości. Za
            PRL żaden Niemiec nie odważył się wystąpić do polskiego sądu, bo zostałby
            wyśmiany. Sądy w PRL kierowały się polską racją stanu?

            "Czy nie ma sądu, czy nie ma sędziego?" (Talmud, Wajikra Raba 28)

            Na forum GW wolno powoływać się na Talmud!
          • elucidator Re: "Polskie prawo" które staje po stronie nazist 27.07.07, 23:49
            Widze ze nie rozumiesz roznicy miedzy przestrzeganiem prawa i ustanawianiem
            prawa. Otoz prawa ustanawiaja politycy w parlamencie, a nie sedziowie w sadach.
            Obowiazkiem sadow jest dokladne i bezstronne przestrzeganie tego prawa, ktore
            ustanowil demokratycznie wybrany parlament. Jezeli dane prawo z takiego czy
            innego powodu jest, albo przez kogos - slusznie albo nieslusznie - jest uwazane
            za zle napisane, szkodliwe, bledne, "niewystarczajaco patriotyczne", "za bardzo
            patriotyczne", niemadre, etc., to obowiazkiem sadow jest mimo wszystko
            przestrzeganie tego prawa w swoich orzeczeniach i wyrokach. Pretensje co do
            zawartosci danego prawa nalezy wiec kierowac do politykow w sejmie a nie do sadow.

            Jezeli premierowi nie podobaja sie oparte na obowiazujacych prawach orzeczenia
            sadow, to jedynym demokratycznym rozwiazaniem jest inicjatywa zmiany danego
            prawa przez sejm. Zamiast domagac sie od sadow aby wydawaly orzeczenia niezgodne
            z obowiazujacym prawem, powinien on - jako polityk i jako lider rzadzacej partii
            politycznej - podjac inicjatywe zmiany prawa. A jezeli sejm taka inicjatywe
            odrzuci demokratyczna wiekszoscia glosow, to nie ma innego wyjscia jak
            zaakceptowac ze sady nadal orzekaja zgodnie z niezmienionym prawem. Takie sa
            reguly gry w kazdym demokratycznym kraju na swiecie. Nikt, nawet premier, nie
            stoi ponad prawem ustanowionym przez parlament.

            Zdumiewajaca wypowiedz Kaczynskiego wzywajaca sady aby orzekaly zgdnie "z polska
            racja stanu" (czyli - co jest zawarte miedzy rzedami w jego wypowiedzi - nawet
            jezeli taka "racja" koliduje z obowiazujacym prawem) jest bez precedensu na
            skale swiatowa, i w kazdym innym demokratycznym panstwie premier ktory cos
            takiego powie i tego potem nie odszczeka, musialby odejsc ze stanowiska. Polska
            nie jest najwyrazniej jeszcze "normalnym demokratycznym krajem ". :(

            I jeszcze dwie sprawy: Po pierwsze kto ma decydowac o tym, co jest "owa polska
            racja stanu"? Po drugie: czy naprawde uwazasz ze wszyscy Niemcy to nazisci? W
            takim razie wszyscy Rosjanie to komunisci, wszyscy Serbowie to cetnicy, wszyscy
            Chorwaci to ustasza, a wszyscy Polacy to - no wlasnie, kto?
      • indris Gardocki jest sędzią polskim... 27.07.07, 16:51
        ..i ma przestrzegać polskiego prawa, a NIE wskazówek czy instrukcji prezydenta,
        czy jakiejkolwiek innej władzy.
        To, że Kaczyński uzyskał za PRL doktorat z prawa jest jednym z cięższych
        oskarżeń systemu edukacji w "okresie słusznie minionym". Śp. Jerzy Ziętek
        mawiał do takich: "więcej warta moja przedwojenna matura niż wasze doktoraty" i
        coś w tym było.
        • l.o.r.t.e.a Odpowiedź powyżej. 27.07.07, 16:54

          • krwawy.zenek lorneta, wasz czas minął 27.07.07, 16:57
            Mówi się, że XX wiek był wiekiem totalitaryzmów. Na szczęście już przeminął.
            Tacy jak ty są dawno na śmietniku hostorii.
            • l.o.r.t.e.a Wasz czas ponoć minął, totalnych pozytywistów 27.07.07, 16:59
              prawniczych, tak pisał Radbruch; niestety szybko zapomniano jego nauki.
              • krwawy.zenek Re: Wasz czas ponoć minął, totalnych pozytywistów 27.07.07, 17:01
                Aha, czyli oczekiwanie, żeby sądu sądziły zgodnie z prawem to "pozytywnizm".
                Prawidłowo byłoby, gdyby sądy łamały prawo na rozkaz jakiegoś mentalnego karła?
                • obseerwator a propos karłów, Zenku 27.07.07, 17:05
                  słyszałeś komentarz pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego do protestów związanych
                  ze zmianami w sądownictwie.

                  Otóż pan prezydent - na wątpliwości zwiazane z konstytucją - powiedział mniej
                  więcej tak, że sądy potrzebują zmian, bo... wydały wyrok nakazujący
                  przeproszenie Wachowskiego.

                  To mówił dr hab. nauk prawnych.

                  To czego sie spodziewać od jego brata-bliźniaka ?
                  • krwawy.zenek Re: a propos karłów, Zenku 27.07.07, 17:05
                    Ale oczywiście prymitywy ich za to kochają.
        • polonus3 Re: Gardocki jest sędzią polskim... 27.07.07, 17:07
          tak samo jak ci sedziowie Niemcami co w Niemczech wydaja orzeczenia sankcjonujace
          zakaz rozmowy rodzica Polaka ze swoim dzieckiem po polsku, uzasadniajac to
          dobrem dziecka! KACZOR! On dalej jest na tym stanowisku??
          • 12345ja Re: Wywieźć na taczkach antypolskiego gościa ! 27.07.07, 21:27
            A co zrobił ten pan przewodniczący w ubiegłych dekadach lat
            swojej kariery, aby zapobiec takiemu obrotowi sprawy.
            Czy grzmiał na łamach prasy o aktualizację ksiąg wieczystych?
            Nie, on teraz pyskuje uzasadniając potrzebę krzywdzenia Polaków.
            Bydle!
      • krwawy.zenek Re: Gardocki jest sądzią polskim czy niemieckim? 27.07.07, 16:55
        Jest Pierwszym Prezesem POLSKIEGO sądu Najwyższego i jego obowiązkiem jest
        bronić polskiej racji stanu przed zamachami ze strony Kaczyńskich. Bo jednym z
        elementów polskiej racji stanu jest stosowanie w Polsce POLSKIEGO prawa a nie
        jego łamanie, bo tak sobie zażyczył jakieś zakompleksiony polityk.
        • l.o.r.t.e.a Gdzie ten "polski sędzia" będzie sobie sądził gdy 27.07.07, 16:56
          Polska będzie do Wisły niemiecka "boć święte prawo włsności"? Nie łaska czasem
          spojrzeć troszkę dalej niż poza paragraf?
          • obseerwator Re: Gdzie ten "polski sędzia" będzie sobie sądził 27.07.07, 16:57
            bez urazy, ale bałwan jesteś
            • l.o.r.t.e.a Sorki, ale to wy twierdzicie że "prawo własności 27.07.07, 17:01
              jest święte", skoro tak, to z pół Polski, wedle teorii geniusza Gardockiego,
              można oddać innym.
              • krwawy.zenek Re: Sorki, ale to wy twierdzicie że "prawo własno 27.07.07, 17:02
                Czemu tak beczelnie kłamiesz?
                Co ma ta sprawa wspólnego z "pól Polski"? Chodzi o kilkanaście chałup
                wiejskich.
              • obseerwator Re: Sorki, ale to wy twierdzicie że "prawo własno 27.07.07, 17:08
                misiu, generalnie to my twierdzimy, że polskie sądy winny stosować polskie
                prawo.
                • michalng Re: Sorki, ale to wy twierdzicie że "prawo własno 27.07.07, 20:45
                  Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. :)))
                  Niektórzy mentalnie dalej "Sami swoi" :)
          • krwawy.zenek nie kompromituj się dalej 27.07.07, 16:59
            Facet z podobno wyższym wykształceniem nie rozróżnia prawa wlasności
            nieruchomości i suwerenności panstwowej. Jesteś kompromitacją swojej uczelni. A
            może dyplom na bazarze kupiłeś? Twoje wypowiedzi mocno to sugerują.
          • joanna_can Re: Gdzie ten "polski sędzia" będzie sobie sądził 27.07.07, 20:14
            ales ty upierdliwy. Upierdliwy, niespojny, nielogiczny, powtarzajacy te same
            argumenty bez wdzieku i bezmyslnie. Daj sobie spokoj, usiadz pomysl i zamilcz.

            Przypomnij sobie posag Temidy - czy wiesz co symbolizuje jej przepaska na
            oczach?

            Krwawy Zenek odpowiada ci z zapalem wartym lepszej sprawy - prawde mowiac
            powinno sie ciebie totalnie zignorowac, bo te posty ciagna sie tasiemcowo.
      • gm114 Dobry człowieku, ogladasz czasem piłkę nożną? 27.07.07, 21:02
        Czy wolisz, żeby sędzia był stronniczy dla naszych, dla nienaszych, czy aby był
        bezstronny?

        To jest dokładnie to samo!

        Własność nie zna granic. Niech się politycy odwalą wreszcie od prywatnej
        własności ludzi. Nie wierzę w to, że są bezinteresowni, gdy zaczynają zajmować
        się cudzą prywatną własnością. Tak to już jest, że politycy, zwłaszcza gdy są
        przy korycie, to najbardziej na świecie chcą... naszego dobra. Wówczas prawie
        że nie mamy gdzie te nasze dobra przed nimi ukryć...

        Własność zaś nie zależy od granic. Każdy powinien móc nabyć własność gdzie
        tylko chce. Własność nie tylko Polaka, ale i Eskimosa, ż/Ż/yda, Niemca, Węgra,
        Anglika czy obywatela Rurytanii jest tak samo ważna. Liczy się papier! Ma
        paoier na własność - TO JEGO. Koniec kropka.
        Niech politycy nie mieszają brudnymi socjalistycznymi łapami w prywatnej
        własności i nie wprowadzają hitlerowskich zasad norymberskich do Polski.
    • apoplaws Jest racją stanu by sądy kierowały się prawem. 27.07.07, 16:48
      Wypowiedź Kaczyńskiego w Nartach to kolejne dyktatorskie zagranie tego żałosnego
      człowieczka.
      • jankbh Kaczynski hanbi RP 27.07.07, 18:04
        To, ze na forum padaja wypowiedzi swiadczace o calkowitej nieznajomosci zasad
        funkcjonowania prawa mozna jeszcze zrozumiec. Ale to, ze premier nie wie, jaki
        jest ustrój w Polsce, jak funkcjonuje w Polsce wladza sądownicza, jak jest
        tworzone i egzekwowane prawo, jaka jest tresc konstytucji kraju, którym rzadzi,
        jest juz skandalem i hanba Rzeczpospolitej. A to, ze premier jawnie nawoluje do
        lamania prawa, to nadaje sie juz tylko do Trybunalu Stanu. Prosta sprawa - wg
        Kaczynskiego sad rozstrzygajacy spór pomiedzy obywatelami róznej narodowosci,
        powinien dbac o interesy osób narodowosci polskiej i orzekac wbrew
        obowiazujacemu prawu. Obywatele RP narodowosci innej niz polska - bójta sie, bo
        premier sie bierze za was i jezeli mu sie uda, to zaden sąd was nie obroni.
      • eti.gda Re: Jest racją stanu by sądy kierowały się prawem 27.07.07, 20:30
        apoplaws napisał:

        > Wypowiedź Kaczyńskiego w Nartach to kolejne dyktatorskie zagranie tego
        żałosneg
        > o
        > człowieczka.
        >

        A jeżeli prawo jest złe, należy je zmienić, a nie postępować według zasady, że
        słowo Wodza jest prawem.
    • dzakarta Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 16:50
      Panie prezesie, nie zrozumiał pan Kaczynskiego. On chciał powiedzieć żeby
      kierować się nie tyle polską racją stanu ile JEGO WŁASNĄ RACJĄ. A poniewż
      brzmiałoby to zbyt nachalnie, powiedził o polskiej racji stanu.
      • fagusp Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 17:02
        W skrócie: Polska to Ja! Chyba gdzieś to już słyszałem...ale to nie było o
        demokracji parlamentarnej.
    • smentuff Rząd spie.... sprawę, to załatwią to sądy. 27.07.07, 16:50
    • krwawy.zenek Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 16:53
      Obowiązkiem Pierwszego Prezesa jest bić na alarm. a owody sąd. Premier kraju
      położonego w Europie żąda od sądów łamania prawa i kierowania się narodowością
      stron sporu? Tego nie da się nawet wytłumaczyć komuś z zachodu, bo to wykracza
      poza wszelkie standardy cywilizacyjne.
      • junkier 'standardy cywilizacyjne' Zachodu : mordowanie nie 27.07.07, 16:58
        > Tego nie da się nawet wytłumaczyć komuś z zachodu, bo to wykracza
        > poza wszelkie standardy cywilizacyjne.


        Tak jest, zwlaszcza ci z zachodu moga nas uczyc jak wygladaja
        odpowiednie 'standardy cywilizacyjne' : mordowanie nienarodzonych dzieci w
        ramach calkowicie legalnej, ba czesto dofinansowywanej przez podatnika aborcji,
        zabijanie starszych i schorowanych droga eutanazji, karanie za poglady i
        przekonanie, krzywdzenie dzieci oddawanych na adopcje dewiantom, itp. itd.

        Taaaak, panie krwawy, my naprawde t naszym polskim Ciemnogrodzie do standardow
        zachodu nie dorastamy.
        • ode6 Re: 'standardy cywilizacyjne' Zachodu : mordowani 27.07.07, 17:20
          junkier szanuje twoje poglądy, ale skąd ty się urwałes .
          • junkier Re: 'standardy cywilizacyjne' Zachodu : mordowani 27.07.07, 17:25
            Prawde napisalem, zachod UE pograza sie w dekadencji, poczytaj sobie publikacje
            Pata Buchanana.
            • klusujacy.hipopotam Re: 'standardy cywilizacyjne' Zachodu : mordowani 27.07.07, 18:07
              Prawdę? Prawdą jest, co już ci kiedyś pisałem, że Zachód cieszy się nienotowanym w historii dostatkiem, a ludzie żyją długo, bezpiecznie, szcześliwie, bogato jak nigdy dotąd i od 60 lat w pokoju, co również jest wydarzeniem bez precedensu. Temu nijak nie jesteś w stanie zaprzeczyć, katolski dewiancie, więc możesz sobie tylko popierdywać z cicha o aborcjach i dewiantach (chcesz zobaczyć dewianta? Spórz w lustro albo poczytaj sobie w biblii o niejakim bozi). Niestety dla ciebie, ale takie są po prostu fakty. I to jest prawda, a nie to coś - pisane obowiązkowo przez duże "P" - czym katolskie prawiczki wycierają sobie swoje PiSdopodobne ryje.

              A wiesz, waflożerco, dlaczego tak jest? M.in. właśnie dlatego, że te twoje złamanego szekla niewarte tzw. "wartości chrześcijańskie" już dawno poszły tam do piachu. Popatrz, dokąd ludzie spier.dalają z bogobojnej i unurzanej w katolicyzmie jak świnia w gów.nie Polski - nie gdzie indziej tylko właśnie na ten zgniły, śmierdzący, dekadencki Zachód. Ciekawe, nieprawdaż? Co więcej, chwalą sobie nie tylko kasę, którą tam zarabiają, ale również szeroko pojęty liberalizm obyczajowy tamtejszych społeczeństw, polegający m.in. na tym, że nikt nie wpier.dala im się z buciorami i nie mówi jak żyć w imię jakichś bajek dla niepiśmiennych żydowskich pastuchów sprzed 3000 lat i "prawa naturalnego" wyssanego z pały pana biskupa ordynariusza.
            • lewy_kaczor wyemigruj na Białoruś... 27.07.07, 18:08
    • amanasunta Gardocki wie co mówi :)))). 27.07.07, 16:55
      pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Gardocki
      Szczególnie należy zwrócić uwagę na doktorat tow.profesora.
      Premier popełnił przestepstwo ...służbowe! Oczywiście według prawa ,najlepiej
      znanego tow.profesorowi,tzn. obowiązującego w ,,państwach socjalistycznych''.
    • tetradrachma i pomyśleć że te dwie kreatury, Jarosław Kaczyński 27.07.07, 16:57
      i Giertych sa prawnikami. Ale jestem przekonany, że oni cynicznie podszywają
      się pod "patriotyzm" aby tylko przypodobać się części społeczeństwa polskiego,
      nieświadomych i zagubionych w celu...zdobycia wyborczego poparcia. Co za
      nikczemna perfidia !
      • monster1972 oczywiscie, że kaczka wie, że namawia do łamania 27.07.07, 18:08
        prawa

        ale pieprzy te bzdury, bo ciemny lud tego oczekuje

        niewazne, ze sądy nie mogą inaczej, wazne, ze mozna sie podlizac moherom i
        junkrom

        --

        napisalem troche wiecej nizej:)

        pozdr
    • kroliklesny Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 16:57
      Brawo Pan Gardocki. Nareszcie biale jest biale...
      • prawnik0 Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 17:01
        Ten żałosny malutki człowieczek sprawujący urząd Premiera, powinien teraz
        spakować dyplom doktora i odesłać na Uniwersytet Warszawski. Nie zasługuje na
        ten tytuł!
        • prawnik0 Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 17:04
          Trawersując hehe!... klasyka: IV RP to ustrój motłochu i dla motłochu...
      • wally12 Czy na wszystkich forach musi być tak: 27.07.07, 17:20
        Forumowicze dzielą się na "kaczystów" i "antykaczystów". Nie umiem się w tym
        schemacie zmieścić, bo nie zgadzam się z sędzią Gardockim, że nawoływanie, by
        sądy kierowały się polską racją stanu było nawoływaniem do łamania prawa,
        Kaczyński nie powiedział nic konkretnego (choć propagandowy aspekt tej sprawy
        jest oczywisty, ale co z tego), w szczególności nie powiedział: nie oddawajcie
        majątku Pani Trawny, bo to godzi w polską rację stanu. Ale nie przekonuje mnie
        też postępowanie Kaczyńskiego: ciągłe żerowanie na strachu przed Niemcami, to
        przynosi pewien skutek wyborczy (do czasu!), ale na dłuższą metę jest zgubny:
        Polacy i Niemcy są sąsiadami i jakoś muszą się nauczyć obok siebie żyć,
        wystarczy wzajemnych zadrażnień - to właśnie nie jest dobre dla polskiej racji
        stanu. Zawiedli mnie obaj: pierwszy jako prawnik - nie powinny go obchodzić
        propagandowe podteksty, Kaczyński explicite prawa nie tylko nie złamał, ale
        nawet do tego nie nawoływał, bo z jego słów bezpośrednio nie wynika by majątku
        nie oddawać. To bardzo źle świadczy o Gardockim jako o prawniku.
        I Kaczyński, bo to w pierwszym rzędzie on powinien dbać o polską rację stanu
        A swoją drogą, Roman Dmowski - na którego znajomość powołują się i Giertych i
        Kaczyński musi przewracać się w grobie, kiedy widzi jak potomkini
        polskojęzycznej ludności na poniemieckich ziemiach najpierw jest pozbawiona
        własności z powodu wyjazdu do Niemiec, a po jej odzyskaniu traktowana jako
        przykład recydywy niemieckiego "Drang nach Osten". I nie ma znaczenia za kogo
        się uważa, nawet jeśli za Niemkę, to tylko dowód klęski polityki narodowościowej
        PRL-u.
        Jedyne co można na usprawiedliwienie Kaczyńskiego napisać to to, że jest to
        ostateczny skutek dużo wcześniejszej polityki na którą nie miał wpływu...
        No i to, że burdel własnościowy na Ziemiach Zachodnich to też nie jego wina.
        • rock73 Re: Czy na wszystkich forach musi być tak: 27.07.07, 17:44
          Chyba masz rację: premier nawoływał nie tyle do łamania prawa, co do ignorowania go.
        • tetradrachma wally12, dzielisz włos...a przecież, to nie prezes 28.07.07, 01:06
          SN, który stoi na straży jurysprudencji, powinien bronić polskiej racji stanu !
          a przede wszystkim premier ! I Twoj, całkiem słuszny wywód, w niego godzi
          jako "prawnika" i szefa rządu ! Trzeba być kanalią aby żerować, na
          nieświadomości wsółobywateli, jaki jest stan własności na ZO, którym
          (współobywatelom) On premier powinien wytyczać państwowotwórcze kierunki
          myślenia. Coraz bardziej sie utwierdzam, że Jarosław Kaczyński to łobuz.
          • wally12 Re: wally12, dzielisz włos...a przecież, to nie p 28.07.07, 03:33
            Nie wiem, czy zauważasz, że Gardocki to też łobuz. Większy, bo pod pozorem
            szacunku dla prawa wykazuje się jego ignorancją (Kaczyński prawa nie złamał) a w
            cywilizowanym kraju sędzia na tak wysokim stanowisku 1000000 razy się zastanowi
            zanim skrytykuje premiera (to jawny dowód jego "nie-apolityczności", taki
            powinien być sędzia SN???, "kaczyści" są krytykowani po 5 razy na dzień. A ja
            mam do pana Gardockiego pytanie: jak to jest, że poziom naszych "wykształciuchów
            jest taki, że: wśród 100 najlepszych uniwersytetów na świecie nie ma polskiego,
            też Kaczory popsuły poziom nauki??? Czemu nie ma ich wśród 200, 300, 400, na
            końcu 5-tej setki mieszczą się UJ i UW??? Najpierw trzeba wziąć się za własne
            podwórko, potem krytykować, nasze kauzyperdy zachowują się jak prokuratorzy w/s
            wykształciuchy vs Kaczory. To jest poziom???
            Co nie znaczy, że Jarosław Kaczyński to nie demagog i że kiedyś (może dość
            szybko) zapłaci za swoją prymitywną propagandę.
    • atusz Widze że same fOlkzdojcze na tym forum... 27.07.07, 17:03
      Zastanów się jeden z drugim: czy w niemieckich sądach możliwe by były takie
      wyroki na wniosek Polaków przeciwko niemcą? Nie wydaje mi sie. Ale nie,
      następna okazja żeby przywalić kaczorom, mi są oni obojetni , nie jest mi z
      nimi podrodze jako partia ,ale już mam dość waszego folzdojczowatego bełkotu.
      • obseerwator Re: Widze że same fOlkzdojcze na tym forum... 27.07.07, 17:07
        twój patriotyzm byłby wyraźniejszy, gdybyś spróbował używać języka polskiego
        nieco bardziej zbliżonego do obowiązująch norm językowych
        • atusz AAA jakaś odpowieć merytoryczna... 27.07.07, 17:14
          czy?????/prawda w oczy kole?
          • prababka44 czy?????/prawda w oczy kole? 27.07.07, 19:34
            Atusz... chodzi m.in. o to , ze coś jest przeciw NIEMCOM , a nie NIEMCĄ !!
            A najlepiej pisac po prostu folksdojcz... :)
      • prawnik0 Re: Widze że same fOlkzdojcze na tym forum... 27.07.07, 17:09
        Przyjacielu atusz, jak masz dosyć naszego, jak się wyraziłeś bełkotu, to spadaj
        z tego forum...
        • atusz Udesz w stół a folkzdojcz sie odezwie... 27.07.07, 17:13
          nic dodac nic ująć...
          • obseerwator polska język trudna język 27.07.07, 17:14
            ale staraj się, może kiedyś opanujesz trudny, ale piekny język polski.
      • ulisse Niemcom 27.07.07, 17:21
        matura wszechpolactwa.
    • incipit Dla kaczorów prawem 27.07.07, 17:08
      są rojenia jareczka.

      Zwyczajny kaszyzm.
    • krwawy.zenek lorneta wyjedzie na Greenpoint, 27.07.07, 17:08
      popracować na azbestach. Wraca za kilka lat, a tu w jego mieszkaniu ktoś
      mieszka. Pójdzie z tym do sądu a tam się dowie, że ma sp..., bo tak premier
      kazał. Tak będzie w IV RP.
      • l.o.r.t.e.a Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w partii, 27.07.07, 17:10
        więc gdyby się postarał, to by prędzej zenkowi taki prezent sprawił.
        • obseerwator Re: Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w part 27.07.07, 17:11
          właśnie o tym mówimy,

          dla was towarzysze nie ma rzeczy niemożliwych.

          grab zagrabione !
          • krwawy.zenek Re: Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w part 27.07.07, 17:13
            Potrzebny do tego co prawda jakiś pretekst, ale ksenofobia jest akurat świetnym
            pretekstem. Ciemny lud to kocha.
          • l.o.r.t.e.a [...] 27.07.07, 17:15
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • l.o.r.t.e.a Ach! I jeszcze Zoll bezsilnie pieniący się z 27.07.07, 17:17
              Widackim na konferencji prasowej w obronie "wirtuoza w todze"!
            • obseerwator odebrało mi mowę po tym tekście na moment 27.07.07, 17:18

              myślałem, że są granice prymitywizmu motłochu


              l.o.r.t.e.a napisał:

              > niemcom i ruskim, oni się na tym znają. Ale takie CBA jest the best! Po
              widoku
              > skutego konowała i truposza Blidy, widok Gardockiego w więziennym drelichu -
              na
              >
              > to czekam!
              • l.o.r.t.e.a Mowę to ci odbierze któregoś pięknego poranka 27.07.07, 17:20
                o 5.00, gdy smutni panowie zapukają do drzwi, a potem wyprowadzą "do łazienki",
                he, he.
                • krwawy.zenek Re: Mowę to ci odbierze któregoś pięknego poranka 27.07.07, 17:25
                  Ale z ciebie prymityw...
                  • l.o.r.t.e.a I kaczysta, i kaczysta! 27.07.07, 17:30

          • zenon77 Re: Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w part 27.07.07, 17:27
            Witam,
            No i pojechał Jarosław-Słońce-Narodu na Warmię i Mazury. Pokazali w telewizji
            jak pochylił się nad losem biednych obywateli. A potem ten wykształciuch
            Gardocki. Kto to może pojąć, że polski sąd przyznaje rację Niemcowi!!!. Dla
            ułatwienia dodam, że na pewno nie przeciętny wyborca PiS. Drogi Junkrze i ty
            Lorneto, czy jak Ci tam... Czy Was do końca już popieprzyło??? Od rządu
            powinniśmy wymagać skutecznego działania a nie pieprzenia farmezonów w oparach
            chciejstwa. Nie zapominajmy, że od wyroku sądu polskiego przysługuje odwołanie
            do sądów europejskich. Nieruchomości, których stan prawny jest wątpliwy
            stanowią ułamek procenta wszystkich położonych na tzw. Ziemiach Odzyskanych,
            więc straszenie Rzeszą w granicach państwa pruskiego jest niepoważne. A że paru
            cwaniaków z Niemiec (dostali sowite odszkodowania w RFN) postanowiło
            wykorzystać luki w prawodawstwie polskim to nie jest to wina Sądu Najwyższego!!!
            • krwawy.zenek Re: Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w part 27.07.07, 17:29
              zakładasz, że lorneta i junkier w ogóle zrozumieli cokolwiek z tego, co
              napisałeś? Błąd wielu dyskutantów polega na tym, że traktują pisowskich
              fanatyków jako osoby myślące i przyjmujące fakty oraz argumenty.
        • krwawy.zenek Re: Lorneta ma znajomych w PIS, był 2 latw w part 27.07.07, 17:12
          Zenkowi trzeci dyplom nieptrzebny.
          Myślałem, że ten lorneta to jakis gołowąs, a jeszcze zdążył być dwa lata w
          Partii. Hoho... Zbynek Ziobro nie zdążył...
      • rychonyc2 Zalatwic problemy wlasnosciowe ustawa! 27.07.07, 17:59
        Nie rozumiem na co oni jeszcze czekaja? Kwestie wlasnosciowe powinno sie
        uregulowac ustawa i koniec! Projekt ustawy jest w Sejmie. Nosi numer 133.
        Teraz rozpatruja projekty ustaw z numerami 1800 i lepiej. Dlaczego sie
        ociagacie? Ojciec Rydzyk nie pozwala? Ano nie pozwala, bo nie daj Boze cos
        wpadnie jakiemus Zydowi. I przez oszolomstwo wielce wielebnego, do dzisiaj sa
        same problemy z kwestiami wlasnosciowymi. Ja tez mam problem jak cholera, bo
        do dzisiaj nie mam wpisu do KW. Powod: byli wlasciciele skarza sie z
        deweloperem. No i masz Ci babo placek!
    • monster1972 kaczka wie, jak ma byc, gada pod "ciemny lud" 27.07.07, 17:14
      kaczka wygaduje takie bzdury, zeby rozne junkry sie podniecały walką o "polski
      interes"

      gada to takze z mysla o swoich statystycznych wyborcach, ktorzy są za tępi,
      zeby zakumać, ze kazde łamanie prawa jest złe.. nawet takie łamanie, w wyniku
      ktorego Polacy mają dobrze

      kaczka to wszystko wie:) ale gada swoje... bo przeciez typowy moher nie
      zrozumie, ze to bzdury

      a tymczasem kaczka powinna powiedziec: nie mozemy podwazac decyzji sadów, sady
      to opoka, na ktorej opiera sie instnienie naszego panstwa itp

      musimy zatem zmienic prawo, tak, aby wyroki tego rodzaju nie mogły zapadac


      niestety, napisać mądrą ustawę jest trudniej niz pieprzyć bzdury dla motłochu z
      wiochy i roznych junkrów i palestrin


      Polak-ateista


      ps. osłabiając pozycje niezaleznych sadów kaczka wystepuje przeciw Polsce,
      powinien miec za to proces
    • zyks Ta wypowiedź Kaczyńskiego to kolejny bezczelny wyb 27.07.07, 17:18
      ryk. To pokazuje jeszcze raz normalnym ludziom, do czego jest zdolny ten
      polityczny gangster. Nie usprawiedliwia go to, że jest akurat kampania wyborcza
      - ona trwa przez niego i dzieki niemu przez całe dwa lata jego katastrofalnych
      rządów.
      • junkier Re: Ta wypowiedź Kaczyńskiego to kolejny bezczeln 27.07.07, 17:23
        Chcesz germano-polski? Bo do tego przeciez podwazenie legalnosci wlasnosci
        polskiej na Ziemiach Odzyskanych prowadzi! Do Kaczynskiego masz pretensje ze
        broni polski?

        A moze tez judeo-Polonii chcesz, bo jak jeszcze kumple Singera wydoja z Polski
        65 mld USD to staniemy sie jak chcial tego Adolf, jakims tanim rezerwuarem sily
        roboczej.

        I na to zgody byc nie moze. Interes polski musi byc chroniony niezaleznie od
        tego co jeden czy drugi profesorek prawa chlapnie jezorem.

        Generalnei to wk...ia mnie ta ich nadaktywnosc, za kogo oni sie maja? Chca
        zmieniac kraj - prosze bardzo, zalozyc partie wygrac wybory i wdrazac jedyny
        sluszny program.
        • obseerwator Re: Ta wypowiedź Kaczyńskiego to kolejny bezczeln 27.07.07, 17:26
          Interes polski musi byc chroniony niezaleznie od
          > tego co jeden czy drugi profesorek prawa chlapnie jezorem.


          może nie profesorek - bo on tylko zatrudniony jest na stanowisku proesora na
          UKSW, ale doktorek habilitowany albo doktorek.

          albo nawet magisterek ZZ.
          • krwawy.zenek Re: Ta wypowiedź Kaczyńskiego to kolejny bezczeln 27.07.07, 17:35
            A interesem Polski jest orzekanie w zgodzie z prawem a nie życzeniami jakiegoś
            polityka. To po pierwsze.
        • roosevelt5 Re: Ta wypowiedź Kaczyńskiego to kolejny bezczeln 27.07.07, 17:48
          junkier napisał:

          > Chcesz germano-polski? Bo do tego przeciez podwazenie legalnosci wlasnosci
          > polskiej na Ziemiach Odzyskanych prowadzi! Do Kaczynskiego masz pretensje ze
          > broni polski?
          >
          > A moze tez judeo-Polonii chcesz, bo jak jeszcze kumple Singera wydoja z
          Polski
          > 65 mld USD to staniemy sie jak chcial tego Adolf, jakims tanim rezerwuarem
          sily
          >
          > roboczej.
          >
          > I na to zgody byc nie moze. Interes polski musi byc chroniony niezaleznie od
          > tego co jeden czy drugi profesorek prawa chlapnie jezorem.
          >
          > Generalnei to wk...ia mnie ta ich nadaktywnosc, za kogo oni sie maja? Chca
          > zmieniac kraj - prosze bardzo, zalozyc partie wygrac wybory i wdrazac jedyny
          > sluszny program.
          -------------------
          Twarde prawo, ale prawo.
          Jeśli prawo jest złe, to należy je zmienić, ale z poszanowaniem zasad
          ustanowionej konstytucji.
          Jest mowa o majątkach pozostawionych po II wojnie światowej.
          Był czas aby to wszystko uregulować.
          Emocje są złym doradcą.
        • lewy_kaczor wyemigruj na Białoruś junkier...będziesz tam happy 27.07.07, 18:21
    • konryk Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 17:22
      No cóż, nasz Wódz Naczelny pojmuje znaczenie nazwy "Prawo i Sprawiedliwość w następujący sposób: PRAWO PRAWEM, A SPRAWIEDLIWOŚĆ MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE. I w tym przypadku jest wierny tej wykładni.
    • konryk Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 17:22
      No cóż, nasz Wódz Naczelny pojmuje znaczenie nazwy "Prawo i Sprawiedliwość w następujący sposób: PRAWO PRAWEM, A SPRAWIEDLIWOŚĆ MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE. I w tym przypadku jest wierny tej wykładni.
    • velon11 Panie Prezesie SN!!! 27.07.07, 17:39
      Dlaczego Sąd Rejonowy w Kielcach kieruje się "racją układów" a nie PRAWEM. Mam
      dowody.
    • xyz555551 Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 17:53
      Polecam Panu Kaczyńskiemu rekomendowanie sędziom na przemówieniach do ludzi
      przychylnego traktowania Warszawiaków w Warszawie, Krakowiaków w Krakowie itd.
      Wygrane wybory gwarantowane. No i oczywiście zakaz pozytywnych roztrzygnięć dla
      obcokrajowców. Dobre (?), ale niestety dalej bezprawne...
    • wicary Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 18:00
      Temu kaczorkowi wszystko się miesza ( czy ten kurdupel jest prawnikiem ???)
      Jestem pewien ,że ta dwa małe downy trzeba kochać , b kochać tak jak dzieci spec
      troski ale poważnie nie można ich traktować
    • giuseppe53 Prusy, Pomorze i Śląsk Polska dostała w ZARZĄD! 27.07.07, 18:07
      co to oznacza proponuję poczytać w Kodeksie Cywilnym.
      Jeżeli ktoś uważa, że Polska mogła wszystko co się jej podobało zabrać to niech
      uważa, bo zarządca jego mieszkania (np. spółdzielnia mieszkaniowa) wyrzucić go
      może w takim razie w każdej chwili z mieszkania.
      To po pierwsze.
      A po drugie nie ma żadnych Ziem Odzyskanych tylko Ukradzione albo Zabrane bo
      odzyskać można coś, co się posiadało. A Polska od połowy XIV wieku Ślaska a
      reszty wspomnianych terytoriów nigdy nie posiadała. Polska przy pomocy
      rosyjskich bagnetów ziemie te WBREW woli ich mieszkańców zagarnęła a ich
      mieszkańców wzorem pobratymców z NSDAP i SS wygnała. Plebiscyt na Śląsku i
      Warmii po I-szej Wojnie Polska sromotnie przegrała, większość mieszkańców
      wypowiedziała się za Niemcami!
      Polska ze złodziejstwa powstała i ze złodziejstwa żyje.
      • monster1972 a Wroclaw to czyj był? niemiecki? 27.07.07, 18:10
        a Prusy to czyje były?

        helmuty zagarneły wszystko i tyle.. a teraz placzą, ze to ich

        my sie jakos na Wilno nie ogladamy ani na Lwów

        przynajmniej myslaca czesc spoleczenstwa, bo z faszystami to roznie bywa



        • giuseppe53 Wroclaw jest śląski a był czeski, austriacki 27.07.07, 18:18
          i w końcu po trzeciej wojnie śląskiej w połowie XVIII wieku pruski. Polski był
          jeżeli w ogóle to z 50 lat w czasach gdy jakieś małpy na gałęziach w Polszcze
          siedziały. Czeskim stał się na mocy układu który polski król Kazimierz podpisał
          i zrzekł się na wieki wieków. Ale jak wiadomo uczciwośc i dotrzymywanie układów
          nie są mocną stroną Polaków i Polski.
          A potem stał się LEGALNIE na mocy traktatu sukcesyjnego austriacki.
          I to Austria co najwyżej może mięć pretensje do Niemiec jako prawnego następcy
          Prus pretensje. Polska może dopominać się białych niedźwiedzi albo Madagaskaru.
          Zresztą takie pomysły z koloniami mieli już Twoi rodacy przed wojną (Liga Morska
          i Kolonialna buehehhehehehhe).
          Oddać Śląsk, Pomorze i Prusy!
          • monster1972 najpierw był polski 300 lat:), folskdojczu:) 27.07.07, 18:24
            a ze pozniej bylo inaczej coz...

            to samo Prusy... Konrad Mazowiecki wpuscił te cholerną faszystowską szarańczę
            na północy no i hydra podniosła z czasem łeb, az musiała dostać po ryju pod
            Grunwaldem;)

            taki z ciebie niemiec, jak ze mnie chinczyk, wiec nie mow do mnie "wasze" "wy
            polacy" itp...

            :)

            wiem, ze jak sie jest u bauera na szparagach, to trzeba sie dowartosciowac, ale
            nie szalej:)
            • giuseppe53 do specjalisty od szparagów i historii 28.07.07, 10:12
              znasz się na szparagach tak samo jak na historii:
              1. sezon na szparagi się już dawno skończył i w Niemczech i w Polsce ;-)
              2. Wrocław jak już to był i jest śląski a potem czeski (1327 Jan Luksemburczyk).
              Sama nazwa pochodzi od Vratislava I założyciela miasta. Polski był od 990 do
              1138 i dzisiaj jest okupowany (na razie).
              Alianci dali Śląsk Polsce w zarząd. Co to oznacza - jeśli nie rozumiesz to poczytaj.
              Porozmawiaj z mieszkańcami tego pięknego miasta i zapytaj co poza zniszczeniem
              po II-giej wojnie Polska im miała do zaoferowania: cegły do Warszawy, brak
              normalnego połaczenia kolejowego i drogowego do stolycy przez ponad 60 (!) lat,
              brak jakichkolwiek inwestycji w infrastrukturę. Wiem coś na ten temat bo tam
              mieszkałem. Dopiero teraz za niemieckie pieniadze po raz któryś Wrocław staje na
              nogi.
              Nie dziw się, że większość Wrocławian widzi Berlin jako punkt odniesienia a nie
              jakąś tam stolyce.
              3. Konrad Mazowiecki podarował Zakonowi nie swoje (czesta operacja w
              Prywislanskim Kraju) - Prusy były zasiedlone i mu zagrażały więc chciał się
              problemu pozbyć. Zakon ucywilizował Prusy, w taki sam sposób jak Polska
              cywilizowała Kresy c zyli ogniem i mieczem. Wart Pac pałaca ...
              4. nigdzie nie napisałem, że jestem Niemcem ale dziękuję za uznanie ;-)
              A Polacy napisałem z dużej litery w odróżnieniu od Ciebie.
              • 1410_tenrok miłym jest zobaczy na forum kolejnego lązaka, któ 28.07.07, 13:29
                ry ma kłopoty ze swoim polskim pochodzeniem. Dużo was takich jest?
                Najsmieszniejsze, że tak Polacy, jak i Niemcy mają z Wami kłopot.
                Ale wróścmy do meritum.
                Gdybyś podał zamiast 1138, dajmy na to 1146 - jeszce możnaby się zastanawiac.
                Ale data 1138 wskazuje, że historia to dla ciebie terra australis incognita.
                Po pierwsze. Skoro miałoby by tak być, to dlaczegóż to na tombie Henryka IV
                mamy wyraźne pretensje do polskiej korony? Dlaczegóż to piastowie do samego
                konca podkreslali swoje związki z Polską? Wystarczy spojrzec na ksiązki wydane
                przed rokiem 1933 w Niemczech. Nie żądam, abys czytał polskie książki. Ale tak
                stoi w książkach niemieckich. Z racji takiego nastawienia Piastów w trakcie,
                komisje zmieniające nazwy nieniemieckie w latach 30 zmieniły nazwę takich ulicy
                jak Piastenstrasse we Wrocławiu, lub w Legnicy.
                Piszesz, że Polska dostała ziemie zachodnie w zarząd? to takie bajeczki
                powtarzane przeze niemiecką prawicę narodową. Poczytaj sobie ustalenia traktatu
                poczdamskiego, a wczesniej ustalenia z Jałty i Teheranu. Dowiesz sie wtedy, że
                jest zasadnicza różnica pomiedzy strefami okukacyjnymi w Niemczech, których
                jest 4 (one nadal istnieją: amerykanska, brytyjska, francuska oraz sowwiecka,
                ponieważ brak jest do tej pory traktatu pokojowego, czyli de facto wojna sie
                nie skonczyła, a Niemcy są okupowane), a obszarami byłych Prus wschodnich w
                części przyznanej ZSRR oraz tych części Prus Wschodnich, Pomorza, Marchii
                Granicznej, Brandenburgii oraz Sląska, które zostały przyznane Polsce.
                Otóż z 3 części alianckich stworzono Trizonię, pźżniej RFN; z części sowieckiej
                stworzono NRD. Te fragmenty, po upadku muru połączon w Niemcy. A co z resztą na
                wschód od linii Odry i Nysy? Z uwagi na działalność 5 kolumny w latach 1918-
                1939, nakazano wyrzucenie z niej ludności niemieckiej. I nie krzycz, że to
                nieładnie. Takie praktyki przeprowadzono w czasach trzeciej Rzeszy w stosunku
                do ludności polskiej na terenach przyłączonych do Rzeszy oraz np. w tzw.
                Himmlerland. Przy czym działania niemieckie były o niebo mniej cywilizowane.
                nie znam ani jednego przypadku w latach 1945-1949, aby wojsko polskie otoczyło
                jakąkolwiek wieś niemiecką na teranch przyznanych nam i podpaliło ją, mordując
                przy tym mieszkanców. A to był standard w trakcie organizowania Himmlerlandu na
                Zamojszczyznie.
                Polska nie wywoływała tej wojny. I nie miała zamiaru zabierać ziem niemieckich.
                Alianci po wojnie ustalili, że tak bedzie dobrze dla Europy, że Niemcy zostaną
                skomasowani na jednym, kontrolowalnym łatwo obszarze. Miej kolo pretensję o to
                do pana z wósikiem oraz jego doradców. Gdyby nie oni - żyłbyś w Hindenburg albo
                w Neustadt lub Oberglogau. A tak - cicho 9i gzecnie siedziec. Wojna to nie jest
                zabawa dla dziewczynek.
        • 2560a Re: a Wroclaw to czyj był? niemiecki? 27.07.07, 18:29
          monster1972 napisał:

          > a Prusy to czyje były?
          >
          > helmuty zagarneły wszystko i tyle.. a teraz placzą, ze to ich
          >
          > my sie jakos na Wilno nie ogladamy ani na Lwów
          >
          > przynajmniej myslaca czesc spoleczenstwa, bo z faszystami to roznie bywa
          Problem w tym, ze jako narod nie mielismy i nie mamy kregoslupa.Wroclaw, moj
          Wroclaw, byl niemiecki i tego nie da sie ukryc . Lwow, miasto moich rodzicow?
          Byl Polski.... wg Polakow . Ukraincy mieli odmienne zdanie. Zydzi , Niemcy,
          Austriacy,..., stanowili spora mniejszosc. Byli w koalicji, mowiac dzisiejszym
          jezykiem, z rzadzacymi czyli Polakami. Porownywanie Wroclawia i Lwowa nie ma
          sensu.Z Wilnem jest podobnie.
          A to mienie pozostawione na Kresach i owszem bysmy chcieli ale zle zalatwilismy
          sprawy. Teraz RP ma placic Kresowiakom i niemieckim wysiedlencom. Tak
          pozostanie jak dlugo na prezydenckie i premierowskie stolki bedziemy wybierac
          durniow.Pamietajmy , ze tacy "wybrancy" rozdzielaja urzedy durniejszym od
          siebie!
          • monster1972 ja tez jestem z Wrocławia:) i znam historie miasta 27.07.07, 18:46
            oczywiscie ze przez wiekszosc czasu był niemiecki.. nie da sie ukryc

            ale powstał jako polski (słowianski, piastowski) i dopiero pozniej był przez
            jakis czas czeski a jeszcze pozniej niemiecki:)

            pozdr

            • 2560a Re: ja tez jestem z Wrocławia:) i znam historie m 27.07.07, 18:49
              monster1972 napisał:

              > oczywiscie ze przez wiekszosc czasu był niemiecki.. nie da sie ukryc
              >
              > ale powstał jako polski (słowianski, piastowski) i dopiero pozniej był przez
              > jakis czas czeski a jeszcze pozniej niemiecki:)
              >
              > pozdr
              Nie moze sie cofac do prehistorii. Idz na spacer ulicami Wroclawia. Nie
              ukryjesz ze byl niemiecki.Ludzie mowia po polsku ale scenografii nie da sie
              ukryc.
              >
              • monster1972 :) zgadza sie:) ale czy to az tak wazne? 27.07.07, 19:00
            • tatra815 Wrocław powstał jako czeski Wratislav. :-/ 28.07.07, 10:49
              Wrocław powstał jako czeski Wratislav. :-/
        • ociecderektor Re: a Wroclaw to czyj był? niemiecki? 27.07.07, 18:33
          Kaczynski dobrze wie co powiedzial.Wie tez po co to powiedzial;ida wybory,a rzesza takich chlopkow jak ci na zdjeciu zaglosuje na PiS bo "oni sie niemca i rusa nie bojaja,a co polskie oddac nie pozwolo" Demokracja jest uposledzona swoimi niektorymi zasadami; glos chlopka ktory nie rozumie swiata go otaczajacego jest traktowany na rowni z glosem osob wyksztalconych i rozumiejacych swiat.W Kanadzie praktycznie nikt nie interesuje sie polityka,ludzie w wiekszosci nie wiedza jak nazywa sie premier kraju,ale reakcja spoleczenstwa na slowa jednego z lokalnych politykow w Albercie (lekko rasistowskie zarciki,uchwycone przypadkowo przez kamerzyste) byla natychmiastowa.Facet w ciagu 2 dni dostal kilka tysiecy emaili i kilkaset listow od oburzonych wyborcow,przeprosil publicznie za niestosowne zachowanie i zlozyl dymisje.Te jego glupawe zarciki to byl lekki kaliber w porownaniu z tym co mowil do tej pory Kaczynski jako premier.
          Teraz na starcie kampanii wyborczej Kaczynski bedzie jezdzil i wygadywal podobne brednie w calym kraju,to czlowiek bez zasad moralnych i bez honoru.Wazna jest wladza sama w sobie,chociaz jej sprawowanie to juz spory dla niego klopot.
          • 2560a Re: a Wroclaw to czyj był? niemiecki?ociecderektor 27.07.07, 18:47
            Drogi znawco Kanady
            Istotnie w Kanadzie swiadomosc polityczna jest rowna zeru. Znajomosc
            problematyki swiatowej na podobnym poziomie. Dlaczego? Beznadziejny poziom
            szkolnictwa, mieszanka narodowosciowa ,ktora ciagle zyje w swoich gettach,
            korupcja aparatu wladzy,strach przed wladza,media cierpiace na impotencje,....
            Inaczej mowiac, przecietny obywatel Kanady wie ze nie ma sensu cos robic bo
            rzadowi to i tak zwisa.
            Ktos w Kanadzie wpadl kiedys na debilny pomysl, ze mozna zbudowac spoleczenstwo
            na zasadzie kanapki/sendwicza. Nie ,jak a USA, na zasadzie tygla gdzie sie
            wszystko ma stopic razem.Z sendwiczem jest jednak problem. Chleb czerstwieje,
            salata wiednie, wedlina plesnieje,serek cuchnie, musztarda wycieka,... Na
            dodatek wszystkie te skladniki traca przydatnosc w roznym czasie.
            Porownywanie Polski i Kanady nie ma sensu.
          • monster1972 100% zgody.... kaczka umie zdobyc władze... ale 27.07.07, 18:47
            co dalej, to juz nie wie

            po prostu załosne, jak tępy mamy naród



            • 2560a Re: 100% zgody.... kaczka umie zdobyc władze... a 27.07.07, 18:50
              monster1972 napisał:

              > co dalej, to juz nie wie
              >
              > po prostu załosne, jak tępy mamy naród
              Sa dwa wyjscia. Zmienic mozna albo kaczki albo narod!
    • red.t.fox.life Gordockiemu życzę Hansa z ,,Naszymi,, adwokatami 27.07.07, 18:17
      przed bramą...
      • tu-166 Re: Gordockiemu życzę Hansa z ,,Naszymi,, adwokat 27.07.07, 22:44
        ,,Racja stanu'' - czy ,,ciemny polski lud'' kupi tą gadkę? Najgorsze reżimy
        uzasadniały swoje postępowanie ,,racją stanu''.
        To określenie jest wytrychem. Ma przekonać, iż ,,robimy dobrze, bo przecież
        racja stanu tego wymaga''... Zabiliśmy tylu a tylu - no to przecież ,,racja
        stanu'' wymagała... Złapaliśmy wszystkich za pysk - tego wymagała ,,racja
        stanu''... W grudniu 1981 roku w Polsce też mówiono o ,,racji stanu''. Być może
        Hitler każąc mordować ludzi w komorach gazowych też przebąkiwał o ,,racji
        stanu''... Wybaczcie, ale jak słyszę takie pier... nie o ,,racji stanu'' to mam
        odruchy wymiotne. Może dlatego, że podczas studiowania politologii na uniwerku
        miałem świetnych wykładowców, którzy potrafili wyjaśnić, że używanie pojęcia
        ,,racja stanu'' służy do robienia społeczeństwu wody z mózgu.

    • aleksandra991 Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie do .. 27.07.07, 18:33
      W kampanii wyborczej wszystkie chwyty, zdaniem Kaczyńskich, są dozwolone...
      • teborsuk Re: Gardocki o słowach premiera: To nawoływanie d 27.07.07, 18:41
        czy ten nasz naród jest tak beznadziejnie głupi by szukać, dociekać, kręcić i
        zwodzić aby tylko udowodnć rację wrogów; nie - to popierają albo debile albo
        zdrajcy;
    • jerzy30 racja stanu kaczynskiego jak racja stanu Adolfa 27.07.07, 18:40
      Stalina - po trupach do celu - oto motoda sprawowania wadzy przez IV rzesze
      kaczystow
      • teborsuk Re: racja stanu kaczynskiego jak racja stanu Adol 27.07.07, 18:45
        jerzy30 napisał:
        > Stalina - po trupach do celu - oto motoda sprawowania wadzy przez IV rzesze
        > kaczystow
        ---
        i tak ci co wybrali polską ziemię za swoją nie zdobędą tu władzy; szalom
        przybyszu;
        • roro68 A dlaczego A. Trawny chce majątku? 27.07.07, 19:11
          W całej dyskusji zabrakło przypomnienia jednej podstawowej okoliczności,
          dlaczegóż to nagle po latach, niezamożna Agnes Trawny zdecydowała się odzyskiwać
          dom w Polsce? Otóż urząd, który wcześniej, po przesiedleniu, wypłacił jej w RFN
          odszkodowanie za utracone w Polsce mienie, zażądał obecnie ZWROTU pieniędzy,
          gdyż niemieccy urzędnicy swoim sposobem dowiedzieli się, że "odszkodowana" wcale
          szkody nie poniosła i zachowuje tytuł prawny do nieruchomości w Polsce!
          Kobieta jest niezamożna, nie stać jej na spłatę, dlategu musi odzyskać własność
          w Polsce (prawdopodobnie ją spienięży), żeby zaspokoić "oszukane" państwo
          niemieckie.
          Jeśli chodzi o Kaczora, choć zdecydowanie popieram PiS, jego wypowiedź o sądach
          i racji stanu jest kompletnym nieporozumieniem (chyba, że rozumieć ją wyłącznie
          propagandowo). Natomiast nie przesadzałbym z oskarżaniem premiera o nawoływanie
          do łamania prawa. To przesada.
          Co do własności niemieckiej (i czyjejkolwiek): wychowałem się na Śląsku i nie
          mam nic przeciwko własności niemieckiej, zwłaszcza, że ona na tych ziemiach była
          czymś normalnym. Nie lubię polskiego szowinizmu, nie znoszę dyskryminowania
          ludzi pod pretekstem niepoprawnej opcji narodowościowej i etnicznej. PRL
          wywłaszczał ludzi, których przodkowie nieraz pokoleniami pracowali na swoje
          domy. Jedyna ich wina polegała na tym, że bez własnej woli znaleźli się po
          wschodniej stronie granicy po wojnie. Optyka "patriotyczna" jeśli chodzi o
          własność jest dla mnie prymitywna, gburowata i byłaby śmieszna, gdyby nie
          powodowała ludzkiej krzywdy. Śląsk jako kwitnąca kraina został pod rządami
          polskimi zamieniony w podupadłe barachło. Polacy ze wschodu pchali się do
          zarządzania choć nie starczało im ani szacunku dla zastanej infrastruktury ani
          wystarczającego poziomu cywilizacyjnego. Skutki można sobie pooglądać np. w Bytomiu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka