gamon0 25.10.07, 14:24 Kaczmarek byłby lepszy... :))) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jocek1 Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:25 A Schetyna propozycje odrzuci ... i zostanie szefem klubu. I w rządzie zostaną sami fachowcy, żadnego polityka PO nie będzie ... Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany Teraz tylko wywalić Kamińskiego i jego harcerzyków 25.10.07, 15:05 z CBA i zastąpić ich bezrobotnymi fachowcami z WSI - i wreszcie problem korupcji będzie rozwiązany! Odpowiedz Link Zgłoś
mike-great Cenzura Tuska już działa na tym portalu! 25.10.07, 16:25 Cenzura Tuska już działa na tym portalu! Odpowiedz Link Zgłoś
mike-great Cenzura Tuska już działa na tym portalu! 25.10.07, 16:24 Cenzura Tuska już działa na tym portalu! Jezu! Cieć-wykidajło ministrem MSWiA ??? Odpowiedz Link Zgłoś
junkier W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To się w 25.10.07, 14:25 W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To się w głowie nie mieści! Ludziom, których jedynym 'programem' jest "nie-PiS", a zatem rażący swą wulgarnością prymitywizm. Przecież to zakończy się skokiem na państwowe stanowiska najbardziej skompromitowanych twórców patologiczno-okrągłostołowej III RP, bo ci przynajmniej wiedzą czego chcą: pełnej recydywy układów, machlojek, afer, bezkarności TW i komunistycznych kapusiów, łapówkarstwa, zakłamywania prawdy w podręczniakch i upodlenia zwykłego człowieka!! Taki to jest wynik wyborów, taka jest prawda. Jedno jest pewne – PiS będzie miał w opozycji pełne ręce roboty. Nie wolno pozwolić szarganie interesu kraju i obywatela. Odpowiedz Link Zgłoś
tomasz10012 Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:35 Jeszcze Junkier , jeszcze, jestes boski ... podaj jeszcze, ty tez nie możesz zrozumieć jak można głosować na kogoś innego niż PiS - niejaki Joachim Brudziński też nie rozumie. Wychodzi dyktatorski zapęd Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:40 Tu nie chodzi o nazwiska ale o fakty. A fakty sa takie ze szykuje sie wielka, antynarodowa recydywa III RP, najbardziej skompromitowani funkcjonariusze i lze-autorytety III RP wroca zaewne z powrotem do zloba tyle ze pod etykietka rozesmianej geby z emblematu pewnej partii. Obywatelowi jednak nie bedzie do smeichu gdy sprawy bezpieczenstwa i policji trafia w rece ludzi, ktorzy poza gierkami koteryjno-partyjno- sitwiarskimi o niczym nie maja wiekszego pojecia. W sluzbie bezpieczenstwa trzeba ideowcow takich jak Ziobro czy Kaminski, a nie biurokratow partyjnych. Odpowiedz Link Zgłoś
tomasz10012 Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:41 junkier napisał: > Tu nie chodzi o nazwiska ale o fakty. A fakty sa takie ze szykuje > sie wielka, antynarodowa recydywa III RP, najbardziej > skompromitowani funkcjonariusze i lze-autorytety III RP wroca zaewne > z powrotem do zloba tyle ze pod etykietka rozesmianej geby z > emblematu pewnej partii. > > Obywatelowi jednak nie bedzie do smeichu gdy sprawy bezpieczenstwa i > policji trafia w rece ludzi, ktorzy poza gierkami koteryjno- partyjno- > sitwiarskimi o niczym nie maja wiekszego pojecia. > > W sluzbie bezpieczenstwa trzeba ideowcow takich jak Ziobro czy > Kaminski, a nie biurokratow partyjnych. ********************************************************************* Brawo Junkier dawaj jeszcze, dawaj... Odpowiedz Link Zgłoś
iz.podpolja Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:51 junkier napisał: > W sluzbie bezpieczenstwa trzeba ideowcow takich jak Ziobro czy > Kaminski, a nie biurokratow partyjnych. Zaraz, wyjaśnijmy to: Kamiński jest "ideowcem"? To jaka jest, na miłość boską, różnica między ideowcami a biurokratami partyjnymi, bo mi Kamiński całą swoją osobą podpadał pod tę drugą definicję. Tu - mam nadzieję - nie idzie o barwy polityczne? No nic... Pozdrawiam, Kamil Piwko. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:57 Oczywiscie ze Mariusz Kaminski jest ideowcem, juz od ladnych kilku lat podkreslal koniecznosc ochrony Polski przed lapowkarstwem i walce tej poswiecil sie calkowicie. I nie dla jakichs kokosow przeciez bo jest skromnym czlowiekiem oddanym sprawie a nie przeliczaniu kasy na koncie w Szwajcarii. Odpowiedz Link Zgłoś
iz.podpolja Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 15:12 Ale partyjny biurokrata, nie koniecznie musi robić kokosy. Tu chodzi o przywiązanie do struktur partyjnych i zawężenie horyzontów myślowych do perspektywy interesów jednego ugrupowania. A z całym szacunkiem wiele działań Kamińskiego da się właśnie w ten sposób tłumaczyć. Zawsze przychodzi mi do głowy przykład Gomółki, który był pono osobiście bardzo skromnym, wręcz ascetycznym człowiekiem, co nie zmienia faktu, że "partyjny biurokratyzm" reprezentował par exellence! Pozdrawiam, Kamil Piwko. Odpowiedz Link Zgłoś
vanilla.dream "wielka, antynarodowa recydywa III RP" co za debil 25.10.07, 14:53 "wielka, antynarodowa recydywa III RP," jak najbardziej narodowa. bo naród wybrał Platformę w wyborach. Odpowiedz Link Zgłoś
tomasz10012 Re: Naród to nie 40% wy się lubujecie w mniejszoś 25.10.07, 14:57 Następny filozof się znalazł, Odpowiedz Link Zgłoś
kerrmit20 Tomaszku, moje skromne posty są za trudne? 25.10.07, 15:05 żadna filozofia, na kolana, czapka z głowy i czytaj do woli, może cie oświeci Odpowiedz Link Zgłoś
vanilla.dream o antynarodowych ble ble ble bełkotał Junkier 25.10.07, 15:06 wg niego PiS to naród. ostrożnie z inwektywami. mocny w gębie nie jestem, przez neta za gardło cię złapać nie dam rady. Odpowiedz Link Zgłoś
iz.podpolja Re: i dobrze unikniesz kopa w d.. frajerze 25.10.07, 15:22 A ty się słońce skąd wziąłeś? Wracaj na zielone łąki... Pozdrawiam, Kamil Piwko. Odpowiedz Link Zgłoś
iz.podpolja Re: Wyskoczyłeś z łąkami, kozy ci się marzą zoofi 26.10.07, 20:04 Nie - choć tylko czytam, uszy mi więdną; ale nie mi cię wychowywać. Pozdrawiam, Kamil Piwko. Odpowiedz Link Zgłoś
bardzostara Do "junkier" 25.10.07, 14:41 Rzadko się wypowiadam na forach internetowych, właściwie wcale... ale czytam dużo i regularnie. "Rzuciły mi się w oczy" wypowiedzi "junkiera". Czy "junkier" mógły się jakos anonimowo określić - grupa wiekowa, wykształcenie, zamieszkanie, płeć... bo nijak nie mogę sobie "onego" dopasować i wyobrazić. A wypowiedzi mnie delikatnie mówiąc zadziwiają. Coby nie było, że pytam, a nic o sobie to: 50-60, wyższe, b.duże miasto, kobieta... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
tomasz10012 Re: Do "junkier" 25.10.07, 14:43 bardzostara napisała: > Rzadko się wypowiadam na forach internetowych, właściwie wcale... > ale czytam dużo i regularnie. "Rzuciły mi się w oczy" > wypowiedzi "junkiera". Czy "junkier" mógły się jakos anonimowo > określić - grupa wiekowa, wykształcenie, zamieszkanie, płeć... bo > nijak nie mogę sobie "onego" dopasować i wyobrazić. A wypowiedzi > mnie delikatnie mówiąc zadziwiają. Coby nie było, że pytam, a nic o > sobie to: 50-60, wyższe, b.duże miasto, kobieta... ;) ********************************************************************* Wcale nie stara, a tym bardziej bardzostara. Raczej pełna młodości i wigoru Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Do "junkier" 25.10.07, 14:50 Plec meska, z Ciemnogrodu, orientacja antykomunistyczna. Odpowiedz Link Zgłoś
vanilla.dream typowy ubek, zaszyty w szeregach PiSu 25.10.07, 14:56 Stroszący piórka na antykomucha o wyraziście prokomunistycznych zapędach i poglądach. Klasyczny elektorat PiSu junkier napisał: > Plec meska, z Ciemnogrodu, orientacja antykomunistyczna. Odpowiedz Link Zgłoś
kerrmit20 Ty za to jesteś zaszyty po infekcji filipińskiej 25.10.07, 14:59 komuchu czy POjebusie, wszystko jedno Odpowiedz Link Zgłoś
vanilla.dream to raczej PiS czy komuch=jeden ch..j 25.10.07, 15:03 jak popatrzeć na sprawowanie władzy, na wyimaginowanych wrogów ludu, na przemówienia Kaczyńskiego .... skojarzenia nasuwają się same. fakty są takie, że to wam do komuny bardzo, bardzo blisko. bolszewicy kerrmit20 napisał: > komuchu czy POjebusie, wszystko jedno Odpowiedz Link Zgłoś
kerrmit20 za twoje skojarzenia odpowiada UBeckie wychowanie 25.10.07, 15:08 dlatego wszędzie bolszewików widzisz. na koń, bolszewika goń, goń, goń! Odpowiedz Link Zgłoś
spark5719 Jeszcze jeden wszechwiedzący "niedouk" na forum 25.10.07, 15:59 Widać nie masz bladego pojęcia, jak wyglądało szkolnictwo i kultura w tzw. PRL-u. Tobie wszystko się z UB-cją kojarzy, jak w starym dowcipie z trójątami, kwadratami i kółkami u psychologa. Podążając śladem Twojej skrzywionej logiki, to Sierpień'80 był dziełem Ubecji, tak? :))) Odpowiedz Link Zgłoś
kerrmit20 Ja tu nie wyzywam od bolszewików, nie kumasz 25.10.07, 16:07 a się wtrącasz, chirurgowi też sie wpieprzysz podczas operacji bo wiesz lepiej? więc zamknij jadaczke skrzywiony ryju Odpowiedz Link Zgłoś
puch4cz Re: Do "junkier" 25.10.07, 16:00 Myślisz, że jak będziesz powtarzać jaki z ciebie antykomunista, to tak będzie? Nieźle... Powinieneś na pierwszym miejscu napisać, żeś krętacz. Dostajesz proste pytanie, ale i tak musisz kręcić przy odpowiedzi. No ale w prawicy to zupełnie normalne. Odpowiedz Link Zgłoś
palsetirna2005 Re: Do "junkier" 25.10.07, 15:01 > wypowiedzi "junkiera". Czy "junkier" mógły się jakos anonimowo > określić - grupa wiekowa, wykształcenie, zamieszkanie, płeć... bo > nijak nie mogę sobie "onego" dopasować i wyobrazić. nie warto sobie wyobrażać, to typowy przykład internetowego trolla, taki troll w czystej postaci. Więcej o takich maniakach znajdziesz tutaj :-) Odpowiedz Link Zgłoś
palsetirna2005 Re: Odezwał się Troll podszywający pod innych, bu 25.10.07, 15:13 mówisz o sobie perełko? Odpowiedz Link Zgłoś
jasiek.pl Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:43 junkier napisał: > W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To się w głowie nie > mieści! Kolego jak ci sie nie mieści w pale to emigruj do zmywaków w Angli, odpoczniesz, nabierzesz sił i szmalu, pózniej przyjedziesz budowac nierozpoczętą IVRP. Odpowiedz Link Zgłoś
iz.podpolja Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:46 junkier napisał: > Taki to jest wynik wyborów, taka jest prawda. Jedno jest pewne – PiS > będzie miał w opozycji pełne ręce roboty. Nie wolno pozwolić > szarganie interesu kraju i obywatela. Dopóki nie robi się tego samemu... Pozdrawiam, Kamil Piwko. Odpowiedz Link Zgłoś
z3waza Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:50 Gościu wyluzuj - argumentacja Twoja niestety nie jest specjalnie merytoryczna - rozumiem, że uważasz, że program PiS jest nierażący swą niewulgarnością, a zatem program PO jest rażący wulgarnością. Równie dobrze zdanie to można odwrócić. Problem w tym, że jest to Twoja subiektywna opinia, w związku z tym jest prawdziwa TYLKO dla Ciebie i tych, którzy się z Tobą zgadzają. Jeśli MOJA subiektywna opinia jest odwrotna zdanie to jest absolutnie fałszywe. Następna część Twojej wypowiedzi jest tylko zbiorem emocjonalnych haseł nie popartych żadnymi faktami. Nie przystoi to przecież sympatykom PiS znanym ze swej zimnej żelaznej logiki wzorowanej na logice swego wodza. Od razu wyjaśniam że to ostatnie to była ironia (tak na wszelki wypadek). Odpowiedz Link Zgłoś
tomasz10012 Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:52 z3waza napisał: > Gościu wyluzuj - argumentacja Twoja niestety nie jest specjalnie merytoryczna - > rozumiem, że uważasz, że program PiS jest nierażący swą niewulgarnością, a zate > m > program PO jest rażący wulgarnością. Równie dobrze zdanie to można odwrócić. > Problem w tym, że jest to Twoja subiektywna opinia, w związku z tym jest > prawdziwa TYLKO dla Ciebie i tych, którzy się z Tobą zgadzają. Jeśli MOJA > subiektywna opinia jest odwrotna zdanie to jest absolutnie fałszywe. > Następna część Twojej wypowiedzi jest tylko zbiorem emocjonalnych haseł nie > popartych żadnymi faktami. Nie przystoi to przecież sympatykom PiS znanym ze > swej zimnej żelaznej logiki wzorowanej na logice swego wodza. Od razu wyjaśniam > że to ostatnie to była ironia (tak na wszelki wypadek). ********************************************************************* to jest syndrom brudzińskiego nie do uleczenia, tym bardziej nie do perswazji Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:53 Przez 2 lata opozycji PO nie zaprezentowala zadnego spojnego programu, prezentowano jedynie ad hoc jakies 'stanowiska partii' odnosnie biezacych spraw, ktore sprowadzaly sie do tego ze 'to zle bo PiS, my bysmy lepiej'. Przeciez to zenada, trzeba miec program konstruktywny a nie lustrzane odbicie czyjegos. No i te deklaracje - Tusk mowil ze w zasadzie zgadza sie z diagnoza dot. patologii III RP i co, tteraz chce nominacjami do wszystkich tych patologii wrocic? Bo co, boi sie ze go gazeciny okraglostolowe skrytykuja? To zenada, Premier J. Kaczynski mial odwage isc na przekor wszystkim. Dlatego, ze byl i jest mezem stanu. Odpowiedz Link Zgłoś
tomasz10012 Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:55 junkier napisał: > Przez 2 lata opozycji PO nie zaprezentowala zadnego spojnego > programu, prezentowano jedynie ad hoc jakies 'stanowiska partii' > odnosnie biezacych spraw, ktore sprowadzaly sie do tego ze 'to zle > bo PiS, my bysmy lepiej'. Przeciez to zenada, trzeba miec program > konstruktywny a nie lustrzane odbicie czyjegos. > > No i te deklaracje - Tusk mowil ze w zasadzie zgadza sie z diagnoza > dot. patologii III RP i co, tteraz chce nominacjami do wszystkich > tych patologii wrocic? Bo co, boi sie ze go gazeciny okraglostolowe > skrytykuja? To zenada, Premier J. Kaczynski mial odwage isc na > przekor wszystkim. Dlatego, ze byl i jest mezem stanu. ********************************************************************* Dawaj Junkier, dawaj, jeszcze,śmiało nieźle ci idzie... Odpowiedz Link Zgłoś
z3waza Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 15:07 Ten wątek dotyczy planowanej nominacji Schetyny na stanowisko ministerialne - dla wyborców PO nie jest zaskoczeniem, że prominentny polityk tej partii taką otrzyma. Nie sądzę żeby wyborcy PO poczuli się w związku z tym oszukani. Oczywiście, że masz prawo do krytyki tej osoby - a zatem wyjaśnij jak ma się ta nominacja do powrotu patologii. Poza tym, nie uważam aby negacja programu jakiejś partii była z natury zła - tym bardziej jeśli w subiektywnym odczuciu wyborców to ona była wulgarna i prostacka. Myślenie negatywne jest podstawą krytycznego osądu. I jeszcze jedno nie wygrywa się wyborów podkreślając podobieństwa, a różnice. Brak programów natomiast jest ogólną chorobą (pewnie nie tylko polskiej) demokracji - plebiscytowy charakter wyborów skazuje nas niestety na "konkurs piękności", ale że nie wymyślono niczego lepszego to pewnie już wiesz. junkier napisał: > Przez 2 lata opozycji PO nie zaprezentowala zadnego spojnego > programu, prezentowano jedynie ad hoc jakies 'stanowiska partii' > odnosnie biezacych spraw, ktore sprowadzaly sie do tego ze 'to zle > bo PiS, my bysmy lepiej'. Przeciez to zenada, trzeba miec program > konstruktywny a nie lustrzane odbicie czyjegos. > > No i te deklaracje - Tusk mowil ze w zasadzie zgadza sie z diagnoza > dot. patologii III RP i co, tteraz chce nominacjami do wszystkich > tych patologii wrocic? Bo co, boi sie ze go gazeciny okraglostolowe > skrytykuja? To zenada, Premier J. Kaczynski mial odwage isc na > przekor wszystkim. Dlatego, ze byl i jest mezem stanu. Odpowiedz Link Zgłoś
iz.podpolja Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 15:07 Z definicji: mąż stanu - osoba kierująca się we wszystkich swoich działaniach racją stanu. A o racji stanu (za Wikipedią): W państwach demokratycznych racja stanu jest zazwyczaj kwestią "poza dyskusją". Wokół niej skupiają się organizacje i partie polityczne bez względu na orientacje ideowe. Jarosław Kaczyński nie jest osobą "poza dyskusją", wręcz przeciwnie. Albo więc, nie kieruje się racją stanu w swoich działaniach (tak jest w moim odczuciu), albo czyni to nieudolnie, albo w Polsce mamy kilka odmiennych racji stanu, co przeczy zdrowemu rozsądkowi. Pozdrawiam, Kamil Piwko. P.S. Działanie na przekór wszystkim i wszystkiemu to przekora, krnąbrność, etc. Odpowiedz Link Zgłoś
z3waza Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 15:10 No i jeszcze junkra tak bardzo brzydzi negacja sama w sobie - a zatem "chodzenie pod prąd Jarosława Kaczyńskiego" też powinno być mu obrzydliwe. Odpowiedz Link Zgłoś
pilot.pirx.2006 Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 15:18 > W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To się w głowie nie > mieści! Ludziom, których jedynym 'programem' jest "nie-PiS", a zatem > rażący swą wulgarnością prymitywizm. To chyba dotyczyło PISu. > Przecież to zakończy się skokiem na państwowe stanowiska najbardziej > skompromitowanych twórców patologiczno-okrągłostołowej III RP, bo ci > przynajmniej wiedzą czego chcą: pełnej recydywy układów, machlojek, > afer, bezkarności TW i komunistycznych kapusiów, łapówkarstwa, > zakłamywania prawdy w podręczniakch i upodlenia zwykłego człowieka!! Kaczyńscy siedzieli przy okrągłym stole jeśli nie pamiętasz. Co do degeneratów w rządzie: Lepper, Giertych, Kryże, Gilowska wyrzucona z PO za nepotyzm, Lipiec - sportowiec zdyskwalifikowany za doping > Taki to jest wynik wyborów, taka jest prawda. Jedno jest pewne – PiS > będzie miał w opozycji pełne ręce roboty. Nie wolno pozwolić > szarganie interesu kraju i obywatela. Co PiS wie o interesie kraju? Dobrze, że żadnej wojny nie wywołali. O interesie obywatela też nic - skoro chcieli stworzyć świat 1984 Orwella. Odpowiedz Link Zgłoś
liber444 A ty co teraz PiSowiec? 25.10.07, 15:36 ostatnio to byłeś członkiem sekty 1,5% LPR, o której PiS nie wypowiada sie inaczej niż szmaciarze. Odpowiedz Link Zgłoś
rtg Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 16:12 junkier napisał: > W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To się w głowie nie > mieści! Ludziom, których jedynym 'programem' jest "nie-PiS", a zatem > rażący swą wulgarnością prymitywizm. > > Przecież to zakończy się skokiem na państwowe stanowiska najbardziej > skompromitowanych twórców patologiczno-okrągłostołowej III RP, bo ci > przynajmniej wiedzą czego chcą: pełnej recydywy układów, machlojek, > afer, bezkarności TW i komunistycznych kapusiów, łapówkarstwa, > zakłamywania prawdy w podręczniakch i upodlenia zwykłego człowieka!! > > Taki to jest wynik wyborów, taka jest prawda. Jedno jest pewne – PiS > będzie miał w opozycji pełne ręce roboty. Nie wolno pozwolić > szarganie interesu kraju i obywatela. dzis chyba pomyliłeś naczynia nocne i "walnąłeś" w beret... ten co wkładsz codziennie. Odpowiedz Link Zgłoś
najlepszy.parasol Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:27 nie wiem dlaczego, ale akurat schetynie nie ufam Odpowiedz Link Zgłoś
marecki1963 Tusk! Rządź z kim chcesz!Pytania juz czekaja na Ci 25.10.07, 14:31 Tusk! Rządź z kim chcesz!Liczy sie efekt.Pytania juz czekaja na Ciebie:) - zbudujesz 6000 km autostrad (ile km austrad zbudowałeś?) - zmodernizujesz 11 lotnisk ( ile zmodernizowałeś lotnisk?) - wybudujesz 9 nowych lotnisk ( ile wybudowałes nowych lotnisk?) - powstanie szybka kolej łącząca największe miasta Polski ( gdzie powstała kolej łącząca najwieksze miasta w Polsce) - już wkrótce wrócą Polacy z emigracji, bo praca w Polsce zacznie się opłacać ( ilu Polaków wróciło z emigracji, gdyż praca w Polsce zaczeła sie opłacać?) - będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki ( czy leczący nas lekarze i pielęgniarki uważja, że dobrze zarabiają?) - dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci ( czy uczący nasze dzieci nauczyciele uważaja, że dobrze zarabiają?) - dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo ( czy dbający o nasze bezpieczeństwo policjanci uważaja, że dobrze zarabiają?) - przy bezpiecznych drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie ( ile wyrosło przy bezpiecznych drogach noweczesnych stadionów i pływalni?) - nie za trzydzieści lat, ale teraz jak PO wygra wybory ( nie wykrecisz sie, że miałes za mało czasu, bo zaklinałes rzeczywistość, że teraz, już, jak tylko PO wygra wybory) itd.itd. - będą jednomandatowe okręgi wyborcze 10 zobowiązań PO (do zrobienia po wyborach) 1. Przyspieszysz i wykorzystasz wzrost gospodarczy ( pożyjemy - zobaczymy:)) 2. Radykalnie podniesiesz płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty ( porównamy obecne płace budżetówki i wysokość emerytur i rent, zapytamy ciebie i ludzi o ile im wzrosły swiadczenia ) 3. Wybudujesz nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic ( 4. Zagwarantujesz bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ 5. Uprościsz podatki - wprowadzisz podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujesz ponad 200 opłat urzędowych 6. Przyspieszysz budowę stadionów na Euro 2012 7. Szybko wypełnisz naszą misję w Iraku 8. Sprawisz, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce 9. Podniesiesz poziom edukacji i upowszechnisz Internet 10. Podejmiesz rzeczywistą walkę z korupcją. Kaczyński tylko zagalopował się z 3 mln mieszkań. Twoja oferta to czyste szaleństwo wyborcze.Mega manipulacja. Cwaniaku! Nie wykrecisz sie pytaniami o cenę cebuli i rzodkiewki na rynku. Oj nie! Odpowiedz Link Zgłoś
jasiek.pl Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:38 który może być tylko sekretarzem generalnym, jest nawet słabszy od Brudzińskiego z PISu Odpowiedz Link Zgłoś
pe1 Re: Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:45 błąd. nie można być słabszym od brudzińskiego, bo brudziński to ZERO. Odpowiedz Link Zgłoś
rtg Re: Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 16:23 pe1 napisał: > błąd. nie można być słabszym od brudzińskiego, bo brudziński to ZERO. mozna; a preses jest słabszy i jest prezesem?? Odpowiedz Link Zgłoś
iz.podpolja Zła decyzja 25.10.07, 14:45 Grzegorz Schetyna nie jest człowiekiem, który powinien obejmować aż tak istotne stanowisko. Jego jedynym atutem jest mocna pozycja w partii, a to o wiele za mało. Rzecz nie w tym, że należy szukać zewnętrznych ekspertów na każde stanowisko ministerialne (gdyż to prowadzi do podważania sensu demokratycznych wyborów - "po co wybieramy tych ludzi, skoro będzie rządził kto inny" albo "po co się pchają do sejmu, skoro na niczym się nie znają"), lecz w tym, aby w samej partii znajdywać ludzi o stosunkowo wysokich kompetencjach. Schetyna do nich się niestety nie zalicza. Nie mam złudzeń: świadkami działania podobnego mechanizmu będziemy jeszcze wielokrotnie i choć nie jestem zwolennikiem PO, to życzę nowemu rządowi wszystkiego dobrego, przede wszystkim: mniej tego typu chybionych posunięć. Pozdrawiam, Kamil Piwko. Odpowiedz Link Zgłoś
iz.podpolja Re: Lis w kurniku? 25.10.07, 14:55 Mogę powiedzieć tyle: czy to lis, czy kuna - nie wiem; na pewno jednak nie kura-nioska. Pozdrawiam, Kamil Piwko. Odpowiedz Link Zgłoś
kawiarniany.filozof Że nie wspomnę o jego niezbyt jasnych interesach 25.10.07, 14:57 w klubie sportowym Śląsk Wrocław. Ale cóż, takie jest widocznie PO-wskie rozumienie uczciwości i zwalczania korupcji. Przyłączę się do pytania bardziej otwarcie: Panie Tusk! Jakie kwalifikacje pana Schetyny czynią go najlepszym kandydatem na MSWiA??? Odpowiedz Link Zgłoś
kalwas Re: Zła decyzja 25.10.07, 17:11 a ja jestem zwolennikiem PO i zgadzam sie z Toba w 100%. schetyna sie w ogole nie nadaje na takie stanowisko. on moglby zostac ministrem sportu albo szefem komitetu organizacyjnego euro 2012. byl w przeszlosci prezesem koszykarskiego slaska wroclaw, wiec na sporcie na pewno sie zna. a ministerstwo spraw wewnetrznych to zazwyczaj szefowanie takim dzialom administracji rzadowej: administracja publiczna; informatyzacja; sprawy wewnętrzne; wyznania religijne oraz mniejszości narodowe i etniczne; a ponadto podlegaja takiemu ministrowi bardzo istotne jednostki: Komendant Główny Policji; Komendant Główny Straży Granicznej; Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej; Szef Obrony Cywilnej Kraju. schetyna nie ma zadnego doswiadczenia, ani wizji, by zajmowac sie takimi sprawami. jedynym kryterium wydaje sie tutaj byc BMW... niestety :( Odpowiedz Link Zgłoś
xiquet a propos 'junkiera' 25.10.07, 14:53 jestem coraz bardziej przekonany, że osoba pisząca jako 'junkier' robi sobie jaja po prostu. takie troszkę inne poczucie humoru, zamiast rozweselać woli drażnić. ale w końcu żyjemy w wolnym kraju:-) Odpowiedz Link Zgłoś
y.y Re: a propos 'junkiera' 25.10.07, 15:01 Danow już zdiagnozowano to "inne" poczucie humoru, jednostka chorobowa to "trollizm", diagnoza opisana jest tu: tuitam.7.forumer.com/a/troll-definicja_post22.html Odpowiedz Link Zgłoś
megang Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:54 Znalazłam w takie informacje o p. Schetynie - jest to dość stary artykuł napisany przed wyborami prezydenckimi. Poseł Schetyna i żona Kalina Informacja wyborcza: Grzegorz Schetyna, lat 42. Sprawia wrażenie urodzonego przywódcy, jednak ludzie, którzy znają go blisko mówią że polityka jest mu potrzebna tylko i wyłącznie do zdobywania pieniędzy. Jego majątek jest stosunkowo niewielki. Wynosi ok. 1,5 mln złotych, a składają się na niego głównie akcje SSA Śląsk Wrocław i wzięty na raty samochód volvo. Dom jego wycenia specjalista z wrocławskiej agencji handlu nieruchomościami na 700 tys., ale w oświadczeniu majątkowym Schetyna podaje że jest wart tylko 240 tys. Posiada on dwa mieszkania. Jedno o powierzchni 34 metrów kwadratowych, drugie 98. Oba są warte ok.350 tys. złotych. Faktyczny majątek Schetyny jest jednak wielokrotnie większy. Tylko Śląsk Wrocław wart jest o wiele więcej niż półtora miliona złotych. Ludzie, którzy kiedyś byli związani interesami ze Schetyną opowiadają że w 1996 roku, kiedy został prezesem Śląska wpadł na pomysł, jak w prosty sposób zarabiać pieniądze. Założył on Agencję Reklamową Radia Eska, którą w grudniu 1996 roku przejęła jego żona Kalina. Dziś agencja nazywa się Effektica. Grzegorz Schetyna uprawnił agencję do zawierania umów w imieniu klubu koszykarskiego. "Od każdej kwoty wpłaconej na rzecz klubu agencja brała prowizję od 5 do 15%". Zdarzało się że żądano nawet 30% prowizji. Aby interes prowadzony do spółki z żoną mógł się kręcić, Schetyna użył swoich ogromnych wpływów we Wrocławiu. Sam Schetyna mówił zresztą że namawiał do sponsorowania koszykarskiego klubu. Jednak nie dawno wyszło na jaw, na czym polegało to "namawianie". "Pewien biznesmen przez blisko pół roku zabiegał o pozwolenie na budowę budynku we Wrocławiu. W końcu postanowił się spotkać z posłem Schetyną." We Wrocławiu wszyscy wiedzą że "nie będziesz miał żadnych problemów jeśli odpowiednio zagadasz do Grzesia". Schetyna obiecał biznesmenowi podczas bezpośredniej rozmowy, że pozwolenie załatwi, ale pod warunkiem że ten wpłaci pieniądze na konto Śląska Wrocław za pośrednictwem agencji Effektica. Nie minęło dwa tygodnie, a biznesmen otrzymał pozwolenie na budowę... We Wrocławiu powszechnie wiadomo że to Schetyna rozdaje karty, a stanowiska rozdaje tym, którzy mogą mu w przyszłości przynieść jakieś korzyści. W ubiegłym roku kandydat prezydenta Wrocławia na prezesa lokalnego ośrodka telewizyjnego nie uzyskał akceptacji Schetyny. Schetyna uparł się i obsadził to stanowisko swoim zaufanym człowiekiem- Robertem Banasiakiem. Rafał Kubacki - mistrz olimpijski w judo, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego mówi, że kilka lat temu Schetyna doprowadził do tego, że jego bliski kolega - Jacek Protasiewicz, dziś szef sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Donalda Tuska i eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, został szefem Wydziału Marketingu w Urzędzie Wojewódzkim. Po jakimś czasie Protasiewicz zmusił władze Wrocławia do uchwalenia ustawy o promowaniu sportu. Nie trzeba być filozofem aby wymyślić kto mógł na tym skorzystać. W 1998 roku Śląsk Wrocław dostał od miasta 700 tys. złotych dotacji z miliona, który w budżecie był przeznaczony na promocję regionu. Resztę, czyli 300 tys. dostał klub żużlowy Sparta (dzisiejszy Atlas Wrocław). Kandydat na prezydenta Donald Tusk nie chce wogóle rozmawiać na ten temat. To samo robią partyjni koledzy posła Grzegorza Schetyny. Marcin Adamczyk Źródło: newsweek.redakcja.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
viscaelbarsa To jakaś wroga propaganda PiS-u 25.10.07, 14:59 PO to partia uczciwych polityków Odpowiedz Link Zgłoś
poprostuid Re: Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 15:19 to prawda z tą agencją, tylko weź pod uwagę, że Schetyna był wtedy WŁAŚCICIELEM Śląska, więc była to tylko i wyłącznie JEGO sprawa kto i ile płaci na śląsk i kto tę kasę zbiera. Nie rość sobie praw do rozliczania działalności gospodarczej prowadzonej zgodnie z prawem. Jeśli ja będe miał fabrykę butów, a żona założy firmę pośrednictwa sprzedaży tychże butów, to ja z żoną będziemy decydować za ile żona "kupi" u mnie buty i za ile je sprzeda sklepom (klientom) Odpowiedz Link Zgłoś
kawiarniany.filozof Nieprawda. Nie był właścicielem, tylko jednym 25.10.07, 16:21 z udziałowców. Po drugie: klub dostawał (i dostaje) dotacje, nieprawdaż? Wiem, że PO głosi dogmat, że dotacje (pośrednie i bezpośrednie) dla biznesu są z natury swej słuszne i uczciwie wydane, ale ja niestety jestem agnostykiem i dogmatów nie uznaję. Odpowiedz Link Zgłoś
bryzunia Re: Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 15:42 megang napisała: Znalazłam w takie informacje o p. Schetynie - jest to dość stary artykuł napisany przed wyborami prezydenckimi. Poseł Schetyna i żona Kalina Informacja wyborcza: > Grzegorz Schetyna, lat 42. Sprawia wrażenie urodzonego przywódcy, > jednak ludzie, którzy znają go blisko mówią że polityka jest mu > potrzebna tylko i wyłącznie do zdobywania pieniędzy. > Jego majątek jest stosunkowo niewielki. Wynosi ok. 1,5 mln złotych, > a składają się na niego głównie akcje SSA Śląsk Wrocław i wzięty na > raty samochód volvo. Dom jego wycenia specjalista z wrocławskiej > agencji handlu nieruchomościami na 700 tys., ale w oświadczeniu > majątkowym Schetyna podaje że jest wart tylko 240 tys. Posiada on > dwa mieszkania. Jedno o powierzchni 34 metrów kwadratowych, drugie > 98. Oba są warte ok.350 tys. złotych. > Faktyczny majątek Schetyny jest jednak wielokrotnie większy. Tylko > Śląsk Wrocław wart jest o wiele więcej niż półtora miliona złotych. > Ludzie, którzy kiedyś byli związani interesami ze Schetyną > opowiadają że w 1996 roku, kiedy został prezesem Śląska wpadł na > pomysł, jak w prosty sposób zarabiać pieniądze. Założył on Agencję > Reklamową Radia Eska, którą w grudniu 1996 roku przejęła jego żona > Kalina. Dziś agencja nazywa się Effektica. > Grzegorz Schetyna uprawnił agencję do zawierania umów w imieniu > klubu koszykarskiego. "Od każdej kwoty wpłaconej na rzecz klubu > agencja brała prowizję od 5 do 15%". Zdarzało się że żądano nawet > 30% prowizji. > Aby interes prowadzony do spółki z żoną mógł się kręcić, Schetyna > użył swoich ogromnych wpływów we Wrocławiu. Sam Schetyna mówił > zresztą że namawiał do sponsorowania koszykarskiego klubu. Jednak > nie dawno wyszło na jaw, na czym polegało to "namawianie". > "Pewien biznesmen przez blisko pół roku zabiegał o pozwolenie na > budowę budynku we Wrocławiu. W końcu postanowił się spotkać z posłem > Schetyną." We Wrocławiu wszyscy wiedzą że "nie będziesz miał żadnych > problemów jeśli odpowiednio zagadasz do Grzesia". Schetyna obiecał > biznesmenowi podczas bezpośredniej rozmowy, że pozwolenie załatwi, > ale pod warunkiem że ten wpłaci pieniądze na konto Śląska Wrocław za > pośrednictwem agencji Effektica. Nie minęło dwa tygodnie, a > biznesmen otrzymał pozwolenie na budowę... > We Wrocławiu powszechnie wiadomo że to Schetyna rozdaje karty, a > stanowiska rozdaje tym, którzy mogą mu w przyszłości przynieść > jakieś korzyści. > W ubiegłym roku kandydat prezydenta Wrocławia na prezesa lokalnego > ośrodka telewizyjnego nie uzyskał akceptacji Schetyny. Schetyna > uparł się i obsadził to stanowisko swoim zaufanym człowiekiem- > Robertem Banasiakiem. > Rafał Kubacki - mistrz olimpijski w judo, obecnie radny sejmiku > wojewódzkiego mówi, że kilka lat temu Schetyna doprowadził do tego, > że jego bliski kolega - Jacek Protasiewicz, dziś szef sztabu > wyborczego kandydata na prezydenta Donalda Tuska i eurodeputowany > Platformy Obywatelskiej, został szefem Wydziału Marketingu w > Urzędzie Wojewódzkim. > Po jakimś czasie Protasiewicz zmusił władze Wrocławia do uchwalenia > ustawy o promowaniu sportu. Nie trzeba być filozofem aby wymyślić > kto mógł na tym skorzystać. W 1998 roku Śląsk Wrocław dostał od > miasta 700 tys. złotych dotacji z miliona, który w budżecie był > przeznaczony na promocję regionu. Resztę, czyli 300 tys. dostał klub > żużlowy Sparta (dzisiejszy Atlas Wrocław). > Kandydat na prezydenta Donald Tusk nie chce wogóle rozmawiać na ten > temat. To samo robią partyjni koledzy posła Grzegorza Schetyny. > Marcin Adamczyk Dzięki taki operatywnym biznesmenom wszyscy młodzi , mądrzy, i inteligentni w przedziale 20-25 lat zaktywizowani wyborcy PO napewno zobaczą cud gospodarczy i polską Irlandię. Odpowiedz Link Zgłoś
stawonog gamon...Mordo Ty moja...żyjesz )))) 25.10.07, 14:58 a ja myslalem ze sie zapiles, jak Narod nie wykazal zrozumienia dla swetlanych rzadow Twych kaczorow :) Odpowiedz Link Zgłoś
stawonog nie martw sie :) słońce zaświeci dla wszystkich, a 25.10.07, 16:28 wierszowki ze nie wypłacą, trudno.... Odpowiedz Link Zgłoś
st-crispin Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:59 No to powodzenia i długich rządów. Mam nadzieję, że rozsierdzonemu PiS-owi nie uda się go odstrzelić, bo na pewno znajdzie się pod ciągłym atakiem mściwej Kaczki. Odpowiedz Link Zgłoś
pierre.dolin Tusk chce Grzegorza Schetyny na szefa MSWiA 25.10.07, 15:00 Tak brzmiał tytuł w oryginale: Tusk chce Grzegorza Schetyny na szefa MSWiA ========================================== No, nareszcie ktoś zadbał o gramatykę. Ja wiem, że był pośpiech, że należało jak najszybciej zamieścić news. Ale skoro (ponoć) wygrała inteligencja/wykształciuchy (niewłaściwe skreślić), to warto by było zadbać o poprawność językową. Jaka „Gazeta”, takie wykształciuchy. Odpowiedz Link Zgłoś
iz.podpolja Poprawność jezykowa 25.10.07, 15:36 To w ogóle szerszy problem dotyczący praktycznie wszystkich publikacji elektronicznych oraz części wersji papierowych gazet. Problem ten łatwo zdiagnozować: nazywa się brak korekty. Po prostu nikt tych informacji nie sprawdza, nie tylko pod względem poprawności językowej (korekta techniczna), ale przede wszystkim ze względu na ich poprawność merytoryczną. Za ancien regime'u we Wrocławiu istniało biuro korektorskie, które - abstrahując od zasad, zgodnie z którymi działała ówczesna prasa - wykonywało świetną robotę. Dziś bywa, że korekty w gazetach nie robi nikt (to z pewnością dotyczy publ. elektr.), albo robią ją ludzie przypadkowi, a wbrew pozorom jest to kwestia niezmiernie istotna, której zaniedbywanie prowadzi do pauperyzacji języka. Pozdrawiam, Kamil Piwko. Odpowiedz Link Zgłoś
czyzyk331 Tusk! Zostaw ministrów z PiS na stanowiskach... 25.10.07, 15:08 Moje zdziwienie budzi fakt, że jeszcze nie powstał rząd PO-PSL a już pisowskie ludziki biorą sie im do d..!! Dlatego mam propozycję dla Tuska! Niech zachowa na stanowiskach ministrów PiS! Kaczystowski narodek będzie zadowolony i pełen satysfakcji!! Wielki Brat K. będzie miał poczucie spełnienia! Odpowiedz Link Zgłoś
stawonog i najlepiej oglosic ze to zmyla byla i PIS wygral) 25.10.07, 15:17 wtedy Jarus przestanie belkotac :) Odpowiedz Link Zgłoś
michal512 Co sądzisz o Giełdzie Papierów Wartościowych ? ? 25.10.07, 15:24 wejdź na: www.ankietka.pl/ankieta/pokaz/id/4598/ Odpowiedz Link Zgłoś
liber444 Ło matuchno, 25.10.07, 15:30 jaki żal d... ściska, że od koryta oderwali. Odpowiedz Link Zgłoś
dziadek_mroz_uff Re: Obesraubaumfirer Schetyner Ober-Kapo POlaczko 25.10.07, 15:35 Ech to najgorsza wiadomość od czasów wyborów... a miało być inaczej... Odpowiedz Link Zgłoś
lookas7 No to PO_LiD_Biuro jest teraz tylko kwestią czasu! 25.10.07, 15:41 Schetyna - "macher" od wspołnych biznesów ze Szmajdzińskim zaczął pieczętować pakt! Odpowiedz Link Zgłoś
kraq stary masz nasrane w beret:))))))))))) 25.10.07, 15:43 kasuja ci te nicki, ze za kazdym razem jest inny? Odpowiedz Link Zgłoś
kerrmit20 Do kogo ta mowa? kasują posty co najwyżej, cenzura 25.10.07, 15:46 wiadomo, forum Gazety i musi wyjść na wasze Odpowiedz Link Zgłoś
rtg Re: stary masz nasrane w beret:))))))))))) 25.10.07, 15:58 kraq napisał: > kasuja ci te nicki, ze za kazdym razem jest inny? On ma jeszcze pod beretem rozmazane i to mu robi ten wyjątkowy impuls obezwładniający z logika myslenia włacznie. Odpowiedz Link Zgłoś
el_gonzo Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 15:47 Schetyna chyba nie jest merytorycznie przygotowany do tej funkcji. Nawet z punktu widzenia reprezentowania ministerstwa nie jest to wybór dobry, bo pan Schetyna nie wypada zbyt dobrze na konferencjach prasowych. Zarządzanie strukturą partii to nie to samo co sprawy wewnętrzne państwa...Panie Tusku.. może jednak znajdzie Pan właściwszego kandydata na to stanowisko? Kogoś bardziej kompetentnego i lepiej przygotowanego w w dziedzinie administracji? Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: el_gonzo 25.10.07, 15:56 el_gonzo napisał: > Schetyna chyba nie jest merytorycznie przygotowany do tej funkcji. Nawet z > punktu widzenia reprezentowania ministerstwa nie jest to wybór dobry, bo pan > Schetyna nie wypada zbyt dobrze na konferencjach prasowych. Zarządzanie > strukturą partii to nie to samo co sprawy wewnętrzne państwa...Panie Tusku.. > może jednak znajdzie Pan właściwszego kandydata na to stanowisko? Kogoś bardzie > j > kompetentnego i lepiej przygotowanego w w dziedzinie administracji? W duchy wierzysz? A czy w ekipie Tuska sa w ogole ludzie kompetentni? Oni, podobnie jak Tusk, potrafia tylko ciskac, wyswiechtanymi sloganami, krytkowac, zachowywac sie po chamsku i byc spolegliwymi wobec obcych a zadnego powaznego programu nie posiadaja! Ludziska dali sie nabic w butelke glosujac na POpaprancow. Za rok beda przeklinac i zgrzytac zebami! Ale cierp cialo, kiedy ci sie chcialo! Odpowiedz Link Zgłoś
poporostu Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 15:51 Szkoda że Tusk nie zaproponował stanowiska dużo bardziej wartościowym politykowi jakim jest Bogdan Zdrojewski. Nie wiem jak się bucowaty Schet sprawdzi w roli ministra, mam jednak nadzieję, że nie doprowadzi do zapaści do jakiej doprowadził wrocławską koszykówkę ;-) Tusk zachowuje się podobnie jak Kaczyński proponując stanowiska swoim najwierniejszym pieskom - ludziom niekoniecznie kompetentnym. Odpowiedz Link Zgłoś
puch4cz Schetyna powinien być sprzątającym 25.10.07, 15:57 Może wtedy niczego by nie zj.... Odpowiedz Link Zgłoś
megang Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 16:17 Poseł Schetyna i żona Kalina Informacja wyborcza: Grzegorz Schetyna, lat 42. Sprawia wrażenie urodzonego przywódcy, jednak ludzie, którzy znają go blisko mówią że polityka jest mu potrzebna tylko i wyłącznie do zdobywania pieniędzy. Jego majątek jest stosunkowo niewielki. Wynosi ok. 1,5 mln złotych, a składają się na niego głównie akcje SSA Śląsk Wrocław i wzięty na raty samochód volvo. Dom jego wycenia specjalista z wrocławskiej agencji handlu nieruchomościami na 700 tys., ale w oświadczeniu majątkowym Schetyna podaje że jest wart tylko 240 tys. Posiada on dwa mieszkania. Jedno o powierzchni 34 metrów kwadratowych, drugie 98. Oba są warte ok.350 tys. złotych. Faktyczny majątek Schetyny jest jednak wielokrotnie większy. Tylko Śląsk Wrocław wart jest o wiele więcej niż półtora miliona złotych. Ludzie, którzy kiedyś byli związani interesami ze Schetyną opowiadają że w 1996 roku, kiedy został prezesem Śląska wpadł na pomysł, jak w prosty sposób zarabiać pieniądze. Założył on Agencję Reklamową Radia Eska, którą w grudniu 1996 roku przejęła jego żona Kalina. Dziś agencja nazywa się Effektica. Grzegorz Schetyna uprawnił agencję do zawierania umów w imieniu klubu koszykarskiego. "Od każdej kwoty wpłaconej na rzecz klubu agencja brała prowizję od 5 do 15%". Zdarzało się że żądano nawet 30% prowizji. Aby interes prowadzony do spółki z żoną mógł się kręcić, Schetyna użył swoich ogromnych wpływów we Wrocławiu. Sam Schetyna mówił zresztą że namawiał do sponsorowania koszykarskiego klubu. Jednak nie dawno wyszło na jaw, na czym polegało to "namawianie". "Pewien biznesmen przez blisko pół roku zabiegał o pozwolenie na budowę budynku we Wrocławiu. W końcu postanowił się spotkać z posłem Schetyną." We Wrocławiu wszyscy wiedzą że "nie będziesz miał żadnych problemów jeśli odpowiednio zagadasz do Grzesia". Schetyna obiecał biznesmenowi podczas bezpośredniej rozmowy, że pozwolenie załatwi, ale pod warunkiem że ten wpłaci pieniądze na konto Śląska Wrocław za pośrednictwem agencji Effektica. Nie minęło dwa tygodnie, a biznesmen otrzymał pozwolenie na budowę... We Wrocławiu powszechnie wiadomo że to Schetyna rozdaje karty, a stanowiska rozdaje tym, którzy mogą mu w przyszłości przynieść jakieś korzyści. W ubiegłym roku kandydat prezydenta Wrocławia na prezesa lokalnego ośrodka telewizyjnego nie uzyskał akceptacji Schetyny. Schetyna uparł się i obsadził to stanowisko swoim zaufanym człowiekiem- Robertem Banasiakiem. Rafał Kubacki - mistrz olimpijski w judo, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego mówi, że kilka lat temu Schetyna doprowadził do tego, że jego bliski kolega - Jacek Protasiewicz, dziś szef sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Donalda Tuska i eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, został szefem Wydziału Marketingu w Urzędzie Wojewódzkim. Po jakimś czasie Protasiewicz zmusił władze Wrocławia do uchwalenia ustawy o promowaniu sportu. Nie trzeba być filozofem aby wymyślić kto mógł na tym skorzystać. W 1998 roku Śląsk Wrocław dostał od miasta 700 tys. złotych dotacji z miliona, który w budżecie był przeznaczony na promocję regionu. Resztę, czyli 300 tys. dostał klub żużlowy Sparta (dzisiejszy Atlas Wrocław). Kandydat na prezydenta Donald Tusk nie chce wogóle rozmawiać na ten temat. To samo robią partyjni koledzy posła Grzegorza Schetyny. Marcin Adamczyk Źródło: newsweek.redakcja.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś