Dodaj do ulubionych

Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA

25.10.07, 14:24
Kaczmarek byłby lepszy... :)))
Obserwuj wątek
    • jocek1 Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:25
      A Schetyna propozycje odrzuci ...
      i zostanie szefem klubu.
      I w rządzie zostaną sami fachowcy, żadnego polityka PO nie będzie ...
      • jacek.sygula jeszcze sie nie zaczęło a już się skończyło 25.10.07, 14:47
        • jacek.sygula najpierw PSL i anty-liniowiec a teraz Schetyna :( 25.10.07, 14:48
          • jacek.sygula daleko na tym koniu Premierze nie zajedziecie 25.10.07, 14:51
            • vegas Mierny ale wierny 25.10.07, 15:00
              A miało być inaczej.
              • uchachany No wreszcie Prawdziwy Fachowiec na ministra SW! 25.10.07, 15:03
                • uchachany Teraz tylko wywalić Kamińskiego i jego harcerzyków 25.10.07, 15:05
                  z CBA i zastąpić ich bezrobotnymi fachowcami z WSI - i wreszcie
                  problem korupcji będzie rozwiązany!
              • mike-great Cenzura Tuska już działa na tym portalu! 25.10.07, 16:25
                Cenzura Tuska już działa na tym portalu!
            • mike-great Cenzura Tuska już działa na tym portalu! 25.10.07, 16:24
              Cenzura Tuska już działa na tym portalu!
              Jezu! Cieć-wykidajło ministrem MSWiA ???
    • junkier W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To się w 25.10.07, 14:25
      W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To się w głowie nie
      mieści! Ludziom, których jedynym 'programem' jest "nie-PiS", a zatem
      rażący swą wulgarnością prymitywizm.

      Przecież to zakończy się skokiem na państwowe stanowiska najbardziej
      skompromitowanych twórców patologiczno-okrągłostołowej III RP, bo ci
      przynajmniej wiedzą czego chcą: pełnej recydywy układów, machlojek,
      afer, bezkarności TW i komunistycznych kapusiów, łapówkarstwa,
      zakłamywania prawdy w podręczniakch i upodlenia zwykłego człowieka!!

      Taki to jest wynik wyborów, taka jest prawda. Jedno jest pewne – PiS
      będzie miał w opozycji pełne ręce roboty. Nie wolno pozwolić
      szarganie interesu kraju i obywatela.
      • tomasz10012 Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:35
        Jeszcze Junkier , jeszcze, jestes boski ...
        podaj jeszcze, ty tez nie możesz zrozumieć jak można głosować na
        kogoś innego niż PiS - niejaki Joachim Brudziński też nie rozumie.
        Wychodzi dyktatorski zapęd
        • junkier Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:40
          Tu nie chodzi o nazwiska ale o fakty. A fakty sa takie ze szykuje
          sie wielka, antynarodowa recydywa III RP, najbardziej
          skompromitowani funkcjonariusze i lze-autorytety III RP wroca zaewne
          z powrotem do zloba tyle ze pod etykietka rozesmianej geby z
          emblematu pewnej partii.

          Obywatelowi jednak nie bedzie do smeichu gdy sprawy bezpieczenstwa i
          policji trafia w rece ludzi, ktorzy poza gierkami koteryjno-partyjno-
          sitwiarskimi o niczym nie maja wiekszego pojecia.

          W sluzbie bezpieczenstwa trzeba ideowcow takich jak Ziobro czy
          Kaminski, a nie biurokratow partyjnych.
          • tomasz10012 Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:41
            junkier napisał:

            > Tu nie chodzi o nazwiska ale o fakty. A fakty sa takie ze szykuje
            > sie wielka, antynarodowa recydywa III RP, najbardziej
            > skompromitowani funkcjonariusze i lze-autorytety III RP wroca
            zaewne
            > z powrotem do zloba tyle ze pod etykietka rozesmianej geby z
            > emblematu pewnej partii.
            >
            > Obywatelowi jednak nie bedzie do smeichu gdy sprawy bezpieczenstwa
            i
            > policji trafia w rece ludzi, ktorzy poza gierkami koteryjno-
            partyjno-
            > sitwiarskimi o niczym nie maja wiekszego pojecia.
            >
            > W sluzbie bezpieczenstwa trzeba ideowcow takich jak Ziobro czy
            > Kaminski, a nie biurokratow partyjnych.
            *********************************************************************
            Brawo Junkier dawaj jeszcze, dawaj...
          • iz.podpolja Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:51
            junkier napisał:

            > W sluzbie bezpieczenstwa trzeba ideowcow takich jak Ziobro czy
            > Kaminski, a nie biurokratow partyjnych.

            Zaraz, wyjaśnijmy to: Kamiński jest "ideowcem"? To jaka jest, na miłość boską,
            różnica między ideowcami a biurokratami partyjnymi, bo mi Kamiński całą swoją
            osobą podpadał pod tę drugą definicję. Tu - mam nadzieję - nie idzie o barwy
            polityczne?
            No nic...
            Pozdrawiam,
            Kamil Piwko.
            • junkier Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:57
              Oczywiscie ze Mariusz Kaminski jest ideowcem, juz od ladnych kilku
              lat podkreslal koniecznosc ochrony Polski przed lapowkarstwem i
              walce tej poswiecil sie calkowicie. I nie dla jakichs kokosow
              przeciez bo jest skromnym czlowiekiem oddanym sprawie a nie
              przeliczaniu kasy na koncie w Szwajcarii.
              • iz.podpolja Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 15:12
                Ale partyjny biurokrata, nie koniecznie musi robić kokosy. Tu chodzi o
                przywiązanie do struktur partyjnych i zawężenie horyzontów myślowych do
                perspektywy interesów jednego ugrupowania. A z całym szacunkiem wiele działań
                Kamińskiego da się właśnie w ten sposób tłumaczyć. Zawsze przychodzi mi do głowy
                przykład Gomółki, który był pono osobiście bardzo skromnym, wręcz ascetycznym
                człowiekiem, co nie zmienia faktu, że "partyjny biurokratyzm" reprezentował par
                exellence!
                Pozdrawiam,
                Kamil Piwko.
          • vanilla.dream "wielka, antynarodowa recydywa III RP" co za debil 25.10.07, 14:53
            "wielka, antynarodowa recydywa III RP,"

            jak najbardziej narodowa. bo naród wybrał Platformę w wyborach.
            • kerrmit20 Naród to nie 40% wy się lubujecie w mniejszościach 25.10.07, 14:55
              • tomasz10012 Re: Naród to nie 40% wy się lubujecie w mniejszoś 25.10.07, 14:57
                Następny filozof się znalazł,
                • kerrmit20 Tomaszku, moje skromne posty są za trudne? 25.10.07, 15:05
                  żadna filozofia, na kolana, czapka z głowy i czytaj do woli, może cie oświeci
              • vanilla.dream ani tym bardziej 31% więc kto? pewnie Żyd ;-))) 25.10.07, 14:57

                • kerrmit20 To nie pitol że Naród wybrał PO parówo 25.10.07, 15:04
                  • vanilla.dream o antynarodowych ble ble ble bełkotał Junkier 25.10.07, 15:06
                    wg niego PiS to naród.

                    ostrożnie z inwektywami. mocny w gębie nie jestem, przez neta za gardło cię
                    złapać nie dam rady.
                    • kerrmit20 i dobrze unikniesz kopa w d.. frajerze 25.10.07, 15:09
                      • iz.podpolja Re: i dobrze unikniesz kopa w d.. frajerze 25.10.07, 15:22
                        A ty się słońce skąd wziąłeś?
                        Wracaj na zielone łąki...
                        Pozdrawiam,
                        Kamil Piwko.
                        • kerrmit20 Wyskoczyłeś z łąkami, kozy ci się marzą zoofilu? 25.10.07, 15:39
                          • iz.podpolja Re: Wyskoczyłeś z łąkami, kozy ci się marzą zoofi 26.10.07, 20:04
                            Nie - choć tylko czytam, uszy mi więdną; ale nie mi cię wychowywać.
                            Pozdrawiam,
                            Kamil Piwko.
      • bardzostara Do "junkier" 25.10.07, 14:41
        Rzadko się wypowiadam na forach internetowych, właściwie wcale...
        ale czytam dużo i regularnie. "Rzuciły mi się w oczy"
        wypowiedzi "junkiera". Czy "junkier" mógły się jakos anonimowo
        określić - grupa wiekowa, wykształcenie, zamieszkanie, płeć... bo
        nijak nie mogę sobie "onego" dopasować i wyobrazić. A wypowiedzi
        mnie delikatnie mówiąc zadziwiają. Coby nie było, że pytam, a nic o
        sobie to: 50-60, wyższe, b.duże miasto, kobieta... ;)
        • tomasz10012 Re: Do "junkier" 25.10.07, 14:43
          bardzostara napisała:

          > Rzadko się wypowiadam na forach internetowych, właściwie wcale...
          > ale czytam dużo i regularnie. "Rzuciły mi się w oczy"
          > wypowiedzi "junkiera". Czy "junkier" mógły się jakos anonimowo
          > określić - grupa wiekowa, wykształcenie, zamieszkanie, płeć... bo
          > nijak nie mogę sobie "onego" dopasować i wyobrazić. A wypowiedzi
          > mnie delikatnie mówiąc zadziwiają. Coby nie było, że pytam, a nic
          o
          > sobie to: 50-60, wyższe, b.duże miasto, kobieta... ;)

          *********************************************************************
          Wcale nie stara, a tym bardziej bardzostara.
          Raczej pełna młodości i wigoru
        • junkier Re: Do "junkier" 25.10.07, 14:50
          Plec meska, z Ciemnogrodu, orientacja antykomunistyczna.
          • vanilla.dream typowy ubek, zaszyty w szeregach PiSu 25.10.07, 14:56
            Stroszący piórka na antykomucha o wyraziście prokomunistycznych zapędach i
            poglądach.

            Klasyczny elektorat PiSu

            junkier napisał:

            > Plec meska, z Ciemnogrodu, orientacja antykomunistyczna.
            • kerrmit20 Ty za to jesteś zaszyty po infekcji filipińskiej 25.10.07, 14:59
              komuchu czy POjebusie, wszystko jedno
              • vanilla.dream to raczej PiS czy komuch=jeden ch..j 25.10.07, 15:03
                jak popatrzeć na sprawowanie władzy, na wyimaginowanych wrogów ludu, na
                przemówienia Kaczyńskiego .... skojarzenia nasuwają się same.

                fakty są takie, że to wam do komuny bardzo, bardzo blisko. bolszewicy

                kerrmit20 napisał:

                > komuchu czy POjebusie, wszystko jedno
                • kerrmit20 za twoje skojarzenia odpowiada UBeckie wychowanie 25.10.07, 15:08
                  dlatego wszędzie bolszewików widzisz. na koń, bolszewika goń, goń, goń!
                  • spark5719 Jeszcze jeden wszechwiedzący "niedouk" na forum 25.10.07, 15:59
                    Widać nie masz bladego pojęcia, jak wyglądało szkolnictwo i kultura
                    w tzw. PRL-u. Tobie wszystko się z UB-cją kojarzy, jak w starym
                    dowcipie z trójątami, kwadratami i kółkami u psychologa.
                    Podążając śladem Twojej skrzywionej logiki, to Sierpień'80 był
                    dziełem Ubecji, tak? :)))
                    • kerrmit20 Ja tu nie wyzywam od bolszewików, nie kumasz 25.10.07, 16:07
                      a się wtrącasz, chirurgowi też sie wpieprzysz podczas operacji bo wiesz lepiej?
                      więc zamknij jadaczke skrzywiony ryju
          • puch4cz Re: Do "junkier" 25.10.07, 16:00
            Myślisz, że jak będziesz powtarzać jaki z ciebie antykomunista, to tak będzie?
            Nieźle...
            Powinieneś na pierwszym miejscu napisać, żeś krętacz. Dostajesz proste pytanie,
            ale i tak musisz kręcić przy odpowiedzi. No ale w prawicy to zupełnie normalne.
        • palsetirna2005 Re: Do "junkier" 25.10.07, 15:01
          > wypowiedzi "junkiera". Czy "junkier" mógły się jakos anonimowo
          > określić - grupa wiekowa, wykształcenie, zamieszkanie, płeć... bo
          > nijak nie mogę sobie "onego" dopasować i wyobrazić.

          nie warto sobie wyobrażać, to typowy przykład internetowego trolla,
          taki troll w czystej postaci. Więcej o takich maniakach znajdziesz
          tutaj :-)
          • kerrmit20 Odezwał się Troll podszywający pod innych, buehehe 25.10.07, 15:10
            jw
            • palsetirna2005 Re: Odezwał się Troll podszywający pod innych, bu 25.10.07, 15:13
              mówisz o sobie perełko?
              • kerrmit20 O tobie cipeczko 25.10.07, 15:40
      • jasiek.pl Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:43
        junkier napisał:
        > W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To się w głowie nie
        > mieści!

        Kolego jak ci sie nie mieści w pale to emigruj do zmywaków w Angli,
        odpoczniesz, nabierzesz sił i szmalu, pózniej przyjedziesz budowac
        nierozpoczętą IVRP.
      • iz.podpolja Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:46
        junkier napisał:


        > Taki to jest wynik wyborów, taka jest prawda. Jedno jest pewne – PiS
        > będzie miał w opozycji pełne ręce roboty. Nie wolno pozwolić
        > szarganie interesu kraju i obywatela.

        Dopóki nie robi się tego samemu...
        Pozdrawiam,
        Kamil Piwko.
      • z3waza Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:50
        Gościu wyluzuj - argumentacja Twoja niestety nie jest specjalnie merytoryczna -
        rozumiem, że uważasz, że program PiS jest nierażący swą niewulgarnością, a zatem
        program PO jest rażący wulgarnością. Równie dobrze zdanie to można odwrócić.
        Problem w tym, że jest to Twoja subiektywna opinia, w związku z tym jest
        prawdziwa TYLKO dla Ciebie i tych, którzy się z Tobą zgadzają. Jeśli MOJA
        subiektywna opinia jest odwrotna zdanie to jest absolutnie fałszywe.
        Następna część Twojej wypowiedzi jest tylko zbiorem emocjonalnych haseł nie
        popartych żadnymi faktami. Nie przystoi to przecież sympatykom PiS znanym ze
        swej zimnej żelaznej logiki wzorowanej na logice swego wodza. Od razu wyjaśniam
        że to ostatnie to była ironia (tak na wszelki wypadek).
        • tomasz10012 Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:52
          z3waza napisał:

          > Gościu wyluzuj - argumentacja Twoja niestety nie jest specjalnie
          merytoryczna -
          > rozumiem, że uważasz, że program PiS jest nierażący swą
          niewulgarnością, a zate
          > m
          > program PO jest rażący wulgarnością. Równie dobrze zdanie to można
          odwrócić.
          > Problem w tym, że jest to Twoja subiektywna opinia, w związku z
          tym jest
          > prawdziwa TYLKO dla Ciebie i tych, którzy się z Tobą zgadzają.
          Jeśli MOJA
          > subiektywna opinia jest odwrotna zdanie to jest absolutnie
          fałszywe.
          > Następna część Twojej wypowiedzi jest tylko zbiorem emocjonalnych
          haseł nie
          > popartych żadnymi faktami. Nie przystoi to przecież sympatykom PiS
          znanym ze
          > swej zimnej żelaznej logiki wzorowanej na logice swego wodza. Od
          razu wyjaśniam
          > że to ostatnie to była ironia (tak na wszelki wypadek).
          *********************************************************************
          to jest syndrom brudzińskiego nie do uleczenia, tym bardziej nie do
          perswazji
        • junkier Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:53
          Przez 2 lata opozycji PO nie zaprezentowala zadnego spojnego
          programu, prezentowano jedynie ad hoc jakies 'stanowiska partii'
          odnosnie biezacych spraw, ktore sprowadzaly sie do tego ze 'to zle
          bo PiS, my bysmy lepiej'. Przeciez to zenada, trzeba miec program
          konstruktywny a nie lustrzane odbicie czyjegos.

          No i te deklaracje - Tusk mowil ze w zasadzie zgadza sie z diagnoza
          dot. patologii III RP i co, tteraz chce nominacjami do wszystkich
          tych patologii wrocic? Bo co, boi sie ze go gazeciny okraglostolowe
          skrytykuja? To zenada, Premier J. Kaczynski mial odwage isc na
          przekor wszystkim. Dlatego, ze byl i jest mezem stanu.
          • tomasz10012 Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 14:55
            junkier napisał:

            > Przez 2 lata opozycji PO nie zaprezentowala zadnego spojnego
            > programu, prezentowano jedynie ad hoc jakies 'stanowiska partii'
            > odnosnie biezacych spraw, ktore sprowadzaly sie do tego ze 'to zle
            > bo PiS, my bysmy lepiej'. Przeciez to zenada, trzeba miec program
            > konstruktywny a nie lustrzane odbicie czyjegos.
            >
            > No i te deklaracje - Tusk mowil ze w zasadzie zgadza sie z
            diagnoza
            > dot. patologii III RP i co, tteraz chce nominacjami do wszystkich
            > tych patologii wrocic? Bo co, boi sie ze go gazeciny
            okraglostolowe
            > skrytykuja? To zenada, Premier J. Kaczynski mial odwage isc na
            > przekor wszystkim. Dlatego, ze byl i jest mezem stanu.
            *********************************************************************
            Dawaj Junkier, dawaj, jeszcze,śmiało nieźle ci idzie...
          • z3waza Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 15:07
            Ten wątek dotyczy planowanej nominacji Schetyny na stanowisko ministerialne -
            dla wyborców PO nie jest zaskoczeniem, że prominentny polityk tej partii taką
            otrzyma. Nie sądzę żeby wyborcy PO poczuli się w związku z tym oszukani.
            Oczywiście, że masz prawo do krytyki tej osoby - a zatem wyjaśnij jak ma się ta
            nominacja do powrotu patologii.
            Poza tym, nie uważam aby negacja programu jakiejś partii była z natury zła - tym
            bardziej jeśli w subiektywnym odczuciu wyborców to ona była wulgarna i
            prostacka. Myślenie negatywne jest podstawą krytycznego osądu. I jeszcze jedno
            nie wygrywa się wyborów podkreślając podobieństwa, a różnice. Brak programów
            natomiast jest ogólną chorobą (pewnie nie tylko polskiej) demokracji -
            plebiscytowy charakter wyborów skazuje nas niestety na "konkurs piękności", ale
            że nie wymyślono niczego lepszego to pewnie już wiesz.
            junkier napisał:

            > Przez 2 lata opozycji PO nie zaprezentowala zadnego spojnego
            > programu, prezentowano jedynie ad hoc jakies 'stanowiska partii'
            > odnosnie biezacych spraw, ktore sprowadzaly sie do tego ze 'to zle
            > bo PiS, my bysmy lepiej'. Przeciez to zenada, trzeba miec program
            > konstruktywny a nie lustrzane odbicie czyjegos.
            >
            > No i te deklaracje - Tusk mowil ze w zasadzie zgadza sie z diagnoza
            > dot. patologii III RP i co, tteraz chce nominacjami do wszystkich
            > tych patologii wrocic? Bo co, boi sie ze go gazeciny okraglostolowe
            > skrytykuja? To zenada, Premier J. Kaczynski mial odwage isc na
            > przekor wszystkim. Dlatego, ze byl i jest mezem stanu.
          • iz.podpolja Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 15:07
            Z definicji: mąż stanu - osoba kierująca się we wszystkich swoich działaniach
            racją stanu.
            A o racji stanu (za Wikipedią): W państwach demokratycznych racja stanu jest
            zazwyczaj kwestią "poza dyskusją". Wokół niej skupiają się organizacje i partie
            polityczne bez względu na orientacje ideowe.

            Jarosław Kaczyński nie jest osobą "poza dyskusją", wręcz przeciwnie. Albo więc,
            nie kieruje się racją stanu w swoich działaniach (tak jest w moim odczuciu),
            albo czyni to nieudolnie, albo w Polsce mamy kilka odmiennych racji stanu, co
            przeczy zdrowemu rozsądkowi.

            Pozdrawiam,
            Kamil Piwko.

            P.S. Działanie na przekór wszystkim i wszystkiemu to przekora, krnąbrność, etc.
            • z3waza Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 15:10
              No i jeszcze junkra tak bardzo brzydzi negacja sama w sobie - a zatem "chodzenie
              pod prąd Jarosława Kaczyńskiego" też powinno być mu obrzydliwe.
      • pilot.pirx.2006 Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 15:18

        > W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To się w głowie nie
        > mieści! Ludziom, których jedynym 'programem' jest "nie-PiS", a
        zatem
        > rażący swą wulgarnością prymitywizm.

        To chyba dotyczyło PISu.

        > Przecież to zakończy się skokiem na państwowe stanowiska
        najbardziej
        > skompromitowanych twórców patologiczno-okrągłostołowej III RP, bo
        ci
        > przynajmniej wiedzą czego chcą: pełnej recydywy układów,
        machlojek,
        > afer, bezkarności TW i komunistycznych kapusiów, łapówkarstwa,
        > zakłamywania prawdy w podręczniakch i upodlenia zwykłego
        człowieka!!

        Kaczyńscy siedzieli przy okrągłym stole jeśli nie pamiętasz. Co do
        degeneratów w rządzie:
        Lepper, Giertych, Kryże, Gilowska wyrzucona z PO za nepotyzm,
        Lipiec - sportowiec zdyskwalifikowany za doping

        > Taki to jest wynik wyborów, taka jest prawda. Jedno jest pewne –
        PiS
        > będzie miał w opozycji pełne ręce roboty. Nie wolno pozwolić
        > szarganie interesu kraju i obywatela.

        Co PiS wie o interesie kraju? Dobrze, że żadnej wojny nie wywołali.
        O interesie obywatela też nic - skoro chcieli stworzyć świat 1984
        Orwella.
      • liber444 A ty co teraz PiSowiec? 25.10.07, 15:36
        ostatnio to byłeś członkiem sekty 1,5% LPR, o której PiS nie wypowiada sie
        inaczej niż szmaciarze.
      • rtg Re: W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To 25.10.07, 16:12
        junkier napisał:

        > W czyje ręce powierzono losy tego kraju?? To się w głowie nie
        > mieści! Ludziom, których jedynym 'programem' jest "nie-PiS", a
        zatem
        > rażący swą wulgarnością prymitywizm.
        >
        > Przecież to zakończy się skokiem na państwowe stanowiska
        najbardziej
        > skompromitowanych twórców patologiczno-okrągłostołowej III RP, bo
        ci
        > przynajmniej wiedzą czego chcą: pełnej recydywy układów,
        machlojek,
        > afer, bezkarności TW i komunistycznych kapusiów, łapówkarstwa,
        > zakłamywania prawdy w podręczniakch i upodlenia zwykłego
        człowieka!!
        >
        > Taki to jest wynik wyborów, taka jest prawda. Jedno jest pewne –
        PiS
        > będzie miał w opozycji pełne ręce roboty. Nie wolno pozwolić
        > szarganie interesu kraju i obywatela.

        dzis chyba pomyliłeś naczynia nocne i "walnąłeś" w beret... ten co
        wkładsz codziennie.
    • najlepszy.parasol Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:27
      nie wiem dlaczego, ale akurat schetynie nie ufam
    • marecki1963 Tusk! Rządź z kim chcesz!Pytania juz czekaja na Ci 25.10.07, 14:31
      Tusk! Rządź z kim chcesz!Liczy sie efekt.Pytania juz czekaja na
      Ciebie:)
      - zbudujesz 6000 km autostrad (ile km austrad zbudowałeś?)
      - zmodernizujesz 11 lotnisk ( ile zmodernizowałeś lotnisk?)
      - wybudujesz 9 nowych lotnisk ( ile wybudowałes nowych lotnisk?)
      - powstanie szybka kolej łącząca największe miasta Polski ( gdzie
      powstała kolej łącząca najwieksze miasta w Polsce)
      - już wkrótce wrócą Polacy z emigracji, bo praca w Polsce zacznie
      się opłacać ( ilu Polaków wróciło z emigracji, gdyż praca w Polsce
      zaczeła sie opłacać?)
      - będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki ( czy
      leczący nas lekarze i pielęgniarki uważja, że dobrze zarabiają?)
      - dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci ( czy
      uczący nasze dzieci nauczyciele uważaja, że dobrze zarabiają?)
      - dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo (
      czy dbający o nasze bezpieczeństwo policjanci uważaja, że dobrze
      zarabiają?)
      - przy bezpiecznych drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie
      ( ile wyrosło przy bezpiecznych drogach noweczesnych stadionów i
      pływalni?)
      - nie za trzydzieści lat, ale teraz jak PO wygra wybory ( nie
      wykrecisz sie, że miałes za mało czasu, bo zaklinałes rzeczywistość,
      że teraz, już, jak tylko PO wygra wybory)
      itd.itd.

      - będą jednomandatowe okręgi wyborcze

      10 zobowiązań PO (do zrobienia po wyborach)
      1. Przyspieszysz i wykorzystasz wzrost gospodarczy ( pożyjemy -
      zobaczymy:))

      2. Radykalnie podniesiesz płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury
      i renty ( porównamy obecne płace budżetówki i wysokość emerytur i
      rent, zapytamy ciebie i ludzi o ile im wzrosły swiadczenia )

      3. Wybudujesz nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i
      obwodnic (

      4. Zagwarantujesz bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
      zlikwidujemy NFZ

      5. Uprościsz podatki - wprowadzisz podatek liniowy z ulgą
      prorodzinną, zlikwidujesz ponad 200 opłat urzędowych

      6. Przyspieszysz budowę stadionów na Euro 2012

      7. Szybko wypełnisz naszą misję w Iraku

      8. Sprawisz, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i
      inwestować w Polsce

      9. Podniesiesz poziom edukacji i upowszechnisz Internet

      10. Podejmiesz rzeczywistą walkę z korupcją.
      Kaczyński tylko zagalopował się z 3 mln mieszkań. Twoja oferta to
      czyste szaleństwo wyborcze.Mega manipulacja.

      Cwaniaku! Nie wykrecisz sie pytaniami o cenę cebuli i rzodkiewki na
      rynku. Oj nie!
    • jasiek.pl Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:38
      który może być tylko sekretarzem generalnym, jest nawet słabszy od
      Brudzińskiego z PISu
      • pe1 Re: Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:45
        błąd. nie można być słabszym od brudzińskiego, bo brudziński to ZERO.
        • rtg Re: Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 16:23
          pe1 napisał:

          > błąd. nie można być słabszym od brudzińskiego, bo brudziński to
          ZERO.
          mozna; a preses jest słabszy i jest prezesem??
    • iz.podpolja Zła decyzja 25.10.07, 14:45
      Grzegorz Schetyna nie jest człowiekiem, który powinien obejmować aż tak istotne
      stanowisko. Jego jedynym atutem jest mocna pozycja w partii, a to o wiele za
      mało. Rzecz nie w tym, że należy szukać zewnętrznych ekspertów na każde
      stanowisko ministerialne (gdyż to prowadzi do podważania sensu demokratycznych
      wyborów - "po co wybieramy tych ludzi, skoro będzie rządził kto inny" albo "po
      co się pchają do sejmu, skoro na niczym się nie znają"), lecz w tym, aby w samej
      partii znajdywać ludzi o stosunkowo wysokich kompetencjach. Schetyna do nich się
      niestety nie zalicza. Nie mam złudzeń: świadkami działania podobnego mechanizmu
      będziemy jeszcze wielokrotnie i choć nie jestem zwolennikiem PO, to życzę nowemu
      rządowi wszystkiego dobrego, przede wszystkim: mniej tego typu chybionych posunięć.
      Pozdrawiam,
      Kamil Piwko.
      • viscaelbarsa Lis w kurniku? 25.10.07, 14:49
        jw.
        • iz.podpolja Re: Lis w kurniku? 25.10.07, 14:55
          Mogę powiedzieć tyle: czy to lis, czy kuna - nie wiem; na pewno jednak nie
          kura-nioska.
          Pozdrawiam,
          Kamil Piwko.
      • kawiarniany.filozof Że nie wspomnę o jego niezbyt jasnych interesach 25.10.07, 14:57
        w klubie sportowym Śląsk Wrocław. Ale cóż, takie jest widocznie PO-wskie
        rozumienie uczciwości i zwalczania korupcji.

        Przyłączę się do pytania bardziej otwarcie: Panie Tusk! Jakie kwalifikacje pana
        Schetyny czynią go najlepszym kandydatem na MSWiA???
      • kalwas Re: Zła decyzja 25.10.07, 17:11
        a ja jestem zwolennikiem PO i zgadzam sie z Toba w 100%. schetyna sie w ogole
        nie nadaje na takie stanowisko. on moglby zostac ministrem sportu albo szefem
        komitetu organizacyjnego euro 2012. byl w przeszlosci prezesem koszykarskiego
        slaska wroclaw, wiec na sporcie na pewno sie zna. a ministerstwo spraw
        wewnetrznych to zazwyczaj szefowanie takim dzialom administracji rzadowej:
        administracja publiczna; informatyzacja; sprawy wewnętrzne; wyznania religijne
        oraz mniejszości narodowe i etniczne; a ponadto podlegaja takiemu ministrowi
        bardzo istotne jednostki: Komendant Główny Policji; Komendant Główny Straży
        Granicznej; Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej; Szef Obrony Cywilnej
        Kraju. schetyna nie ma zadnego doswiadczenia, ani wizji, by zajmowac sie takimi
        sprawami. jedynym kryterium wydaje sie tutaj byc BMW... niestety :(
    • xiquet a propos 'junkiera' 25.10.07, 14:53
      jestem coraz bardziej przekonany, że osoba pisząca jako 'junkier' robi sobie
      jaja po prostu. takie troszkę inne poczucie humoru, zamiast rozweselać woli
      drażnić. ale w końcu żyjemy w wolnym kraju:-)
      • y.y Re: a propos 'junkiera' 25.10.07, 15:01
        Danow już zdiagnozowano to "inne" poczucie humoru, jednostka
        chorobowa to "trollizm", diagnoza opisana jest tu:
        tuitam.7.forumer.com/a/troll-definicja_post22.html
    • megang Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:54
      Znalazłam w takie informacje o p. Schetynie - jest to dość stary
      artykuł napisany przed wyborami prezydenckimi.

      Poseł Schetyna i żona Kalina
      Informacja wyborcza:
      Grzegorz Schetyna, lat 42. Sprawia wrażenie urodzonego przywódcy,
      jednak ludzie, którzy znają go blisko mówią że polityka jest mu
      potrzebna tylko i wyłącznie do zdobywania pieniędzy.
      Jego majątek jest stosunkowo niewielki. Wynosi ok. 1,5 mln złotych,
      a składają się na niego głównie akcje SSA Śląsk Wrocław i wzięty na
      raty samochód volvo. Dom jego wycenia specjalista z wrocławskiej
      agencji handlu nieruchomościami na 700 tys., ale w oświadczeniu
      majątkowym Schetyna podaje że jest wart tylko 240 tys. Posiada on
      dwa mieszkania. Jedno o powierzchni 34 metrów kwadratowych, drugie
      98. Oba są warte ok.350 tys. złotych.
      Faktyczny majątek Schetyny jest jednak wielokrotnie większy. Tylko
      Śląsk Wrocław wart jest o wiele więcej niż półtora miliona złotych.
      Ludzie, którzy kiedyś byli związani interesami ze Schetyną
      opowiadają że w 1996 roku, kiedy został prezesem Śląska wpadł na
      pomysł, jak w prosty sposób zarabiać pieniądze. Założył on Agencję
      Reklamową Radia Eska, którą w grudniu 1996 roku przejęła jego żona
      Kalina. Dziś agencja nazywa się Effektica.
      Grzegorz Schetyna uprawnił agencję do zawierania umów w imieniu
      klubu koszykarskiego. "Od każdej kwoty wpłaconej na rzecz klubu
      agencja brała prowizję od 5 do 15%". Zdarzało się że żądano nawet
      30% prowizji.
      Aby interes prowadzony do spółki z żoną mógł się kręcić, Schetyna
      użył swoich ogromnych wpływów we Wrocławiu. Sam Schetyna mówił
      zresztą że namawiał do sponsorowania koszykarskiego klubu. Jednak
      nie dawno wyszło na jaw, na czym polegało to "namawianie".
      "Pewien biznesmen przez blisko pół roku zabiegał o pozwolenie na
      budowę budynku we Wrocławiu. W końcu postanowił się spotkać z posłem
      Schetyną." We Wrocławiu wszyscy wiedzą że "nie będziesz miał żadnych
      problemów jeśli odpowiednio zagadasz do Grzesia". Schetyna obiecał
      biznesmenowi podczas bezpośredniej rozmowy, że pozwolenie załatwi,
      ale pod warunkiem że ten wpłaci pieniądze na konto Śląska Wrocław za
      pośrednictwem agencji Effektica. Nie minęło dwa tygodnie, a
      biznesmen otrzymał pozwolenie na budowę...
      We Wrocławiu powszechnie wiadomo że to Schetyna rozdaje karty, a
      stanowiska rozdaje tym, którzy mogą mu w przyszłości przynieść
      jakieś korzyści.
      W ubiegłym roku kandydat prezydenta Wrocławia na prezesa lokalnego
      ośrodka telewizyjnego nie uzyskał akceptacji Schetyny. Schetyna
      uparł się i obsadził to stanowisko swoim zaufanym człowiekiem-
      Robertem Banasiakiem.
      Rafał Kubacki - mistrz olimpijski w judo, obecnie radny sejmiku
      wojewódzkiego mówi, że kilka lat temu Schetyna doprowadził do tego,
      że jego bliski kolega - Jacek Protasiewicz, dziś szef sztabu
      wyborczego kandydata na prezydenta Donalda Tuska i eurodeputowany
      Platformy Obywatelskiej, został szefem Wydziału Marketingu w
      Urzędzie Wojewódzkim.
      Po jakimś czasie Protasiewicz zmusił władze Wrocławia do uchwalenia
      ustawy o promowaniu sportu. Nie trzeba być filozofem aby wymyślić
      kto mógł na tym skorzystać. W 1998 roku Śląsk Wrocław dostał od
      miasta 700 tys. złotych dotacji z miliona, który w budżecie był
      przeznaczony na promocję regionu. Resztę, czyli 300 tys. dostał klub
      żużlowy Sparta (dzisiejszy Atlas Wrocław).
      Kandydat na prezydenta Donald Tusk nie chce wogóle rozmawiać na ten
      temat. To samo robią partyjni koledzy posła Grzegorza Schetyny.
      Marcin Adamczyk

      Źródło:
      newsweek.redakcja.pl/
      • viscaelbarsa To jakaś wroga propaganda PiS-u 25.10.07, 14:59
        PO to partia uczciwych polityków
      • poprostuid Re: Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 15:19
        to prawda z tą agencją, tylko weź pod uwagę, że Schetyna był wtedy WŁAŚCICIELEM
        Śląska, więc była to tylko i wyłącznie JEGO sprawa kto i ile płaci na śląsk i
        kto tę kasę zbiera.

        Nie rość sobie praw do rozliczania działalności gospodarczej prowadzonej zgodnie
        z prawem.

        Jeśli ja będe miał fabrykę butów, a żona założy firmę pośrednictwa sprzedaży
        tychże butów, to ja z żoną będziemy decydować za ile żona "kupi" u mnie buty i
        za ile je sprzeda sklepom (klientom)
        • kawiarniany.filozof Nieprawda. Nie był właścicielem, tylko jednym 25.10.07, 16:21
          z udziałowców. Po drugie: klub dostawał (i dostaje) dotacje, nieprawdaż? Wiem, że PO głosi dogmat, że dotacje (pośrednie i bezpośrednie) dla biznesu są z natury swej słuszne i uczciwie wydane, ale ja niestety jestem agnostykiem i dogmatów nie uznaję.
      • bryzunia Re: Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 15:42
        megang napisała:

        Znalazłam w takie informacje o p. Schetynie - jest to dość stary
        artykuł napisany przed wyborami prezydenckimi.

        Poseł Schetyna i żona Kalina
        Informacja wyborcza:
        > Grzegorz Schetyna, lat 42. Sprawia wrażenie urodzonego przywódcy,
        > jednak ludzie, którzy znają go blisko mówią że polityka jest mu
        > potrzebna tylko i wyłącznie do zdobywania pieniędzy.
        > Jego majątek jest stosunkowo niewielki. Wynosi ok. 1,5 mln
        złotych,
        > a składają się na niego głównie akcje SSA Śląsk Wrocław i wzięty
        na
        > raty samochód volvo. Dom jego wycenia specjalista z wrocławskiej
        > agencji handlu nieruchomościami na 700 tys., ale w oświadczeniu
        > majątkowym Schetyna podaje że jest wart tylko 240 tys. Posiada on
        > dwa mieszkania. Jedno o powierzchni 34 metrów kwadratowych, drugie
        > 98. Oba są warte ok.350 tys. złotych.
        > Faktyczny majątek Schetyny jest jednak wielokrotnie większy. Tylko
        > Śląsk Wrocław wart jest o wiele więcej niż półtora miliona
        złotych.
        > Ludzie, którzy kiedyś byli związani interesami ze Schetyną
        > opowiadają że w 1996 roku, kiedy został prezesem Śląska wpadł na
        > pomysł, jak w prosty sposób zarabiać pieniądze. Założył on Agencję
        > Reklamową Radia Eska, którą w grudniu 1996 roku przejęła jego żona
        > Kalina. Dziś agencja nazywa się Effektica.
        > Grzegorz Schetyna uprawnił agencję do zawierania umów w imieniu
        > klubu koszykarskiego. "Od każdej kwoty wpłaconej na rzecz klubu
        > agencja brała prowizję od 5 do 15%". Zdarzało się że żądano nawet
        > 30% prowizji.
        > Aby interes prowadzony do spółki z żoną mógł się kręcić, Schetyna
        > użył swoich ogromnych wpływów we Wrocławiu. Sam Schetyna mówił
        > zresztą że namawiał do sponsorowania koszykarskiego klubu. Jednak
        > nie dawno wyszło na jaw, na czym polegało to "namawianie".
        > "Pewien biznesmen przez blisko pół roku zabiegał o pozwolenie na
        > budowę budynku we Wrocławiu. W końcu postanowił się spotkać z
        posłem
        > Schetyną." We Wrocławiu wszyscy wiedzą że "nie będziesz miał
        żadnych
        > problemów jeśli odpowiednio zagadasz do Grzesia". Schetyna obiecał
        > biznesmenowi podczas bezpośredniej rozmowy, że pozwolenie załatwi,
        > ale pod warunkiem że ten wpłaci pieniądze na konto Śląska Wrocław
        za
        > pośrednictwem agencji Effektica. Nie minęło dwa tygodnie, a
        > biznesmen otrzymał pozwolenie na budowę...
        > We Wrocławiu powszechnie wiadomo że to Schetyna rozdaje karty, a
        > stanowiska rozdaje tym, którzy mogą mu w przyszłości przynieść
        > jakieś korzyści.
        > W ubiegłym roku kandydat prezydenta Wrocławia na prezesa lokalnego
        > ośrodka telewizyjnego nie uzyskał akceptacji Schetyny. Schetyna
        > uparł się i obsadził to stanowisko swoim zaufanym człowiekiem-
        > Robertem Banasiakiem.
        > Rafał Kubacki - mistrz olimpijski w judo, obecnie radny sejmiku
        > wojewódzkiego mówi, że kilka lat temu Schetyna doprowadził do
        tego,
        > że jego bliski kolega - Jacek Protasiewicz, dziś szef sztabu
        > wyborczego kandydata na prezydenta Donalda Tuska i eurodeputowany
        > Platformy Obywatelskiej, został szefem Wydziału Marketingu w
        > Urzędzie Wojewódzkim.
        > Po jakimś czasie Protasiewicz zmusił władze Wrocławia do
        uchwalenia
        > ustawy o promowaniu sportu. Nie trzeba być filozofem aby wymyślić
        > kto mógł na tym skorzystać. W 1998 roku Śląsk Wrocław dostał od
        > miasta 700 tys. złotych dotacji z miliona, który w budżecie był
        > przeznaczony na promocję regionu. Resztę, czyli 300 tys. dostał
        klub
        > żużlowy Sparta (dzisiejszy Atlas Wrocław).
        > Kandydat na prezydenta Donald Tusk nie chce wogóle rozmawiać na
        ten
        > temat. To samo robią partyjni koledzy posła Grzegorza Schetyny.
        > Marcin Adamczyk

        Dzięki taki operatywnym biznesmenom wszyscy młodzi , mądrzy, i
        inteligentni w przedziale 20-25 lat zaktywizowani wyborcy PO napewno
        zobaczą cud gospodarczy i polską Irlandię.
    • stawonog gamon...Mordo Ty moja...żyjesz )))) 25.10.07, 14:58
      a ja myslalem ze sie zapiles, jak Narod nie wykazal zrozumienia dla swetlanych rzadow Twych kaczorow :)
      • kerrmit20 A prezydentem nie jest Kaczyński dalej?:) 25.10.07, 15:01
        jw
        • stawonog nie wiem, nie widziałem Anomalii od tygodnia :)))) 25.10.07, 15:12

          • kerrmit20 popatrz w lustro:))) 25.10.07, 15:43
            jw
            • stawonog kermitt/gam, Ciebie u mnie w lustrze też nie ma :) 25.10.07, 16:27

      • gamon0 A jakże... już trzeźwy...naharowałem się i nic... 25.10.07, 15:18
        :)))
        • kerrmit20 PO owocach ich poznacie:)) 25.10.07, 15:44
        • stawonog nie martw sie :) słońce zaświeci dla wszystkich, a 25.10.07, 16:28
          wierszowki ze nie wypłacą, trudno....
    • st-crispin Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 14:59
      No to powodzenia i długich rządów. Mam nadzieję, że rozsierdzonemu PiS-owi nie
      uda się go odstrzelić, bo na pewno znajdzie się pod ciągłym atakiem mściwej Kaczki.
    • pierre.dolin Tusk chce Grzegorza Schetyny na szefa MSWiA 25.10.07, 15:00
      Tak brzmiał tytuł w oryginale:

      Tusk chce Grzegorza Schetyny na szefa MSWiA
      ==========================================
      No, nareszcie ktoś zadbał o gramatykę. Ja wiem, że był pośpiech, że
      należało jak najszybciej zamieścić news.
      Ale skoro (ponoć) wygrała inteligencja/wykształciuchy (niewłaściwe
      skreślić), to warto by było zadbać o poprawność językową.

      Jaka „Gazeta”, takie wykształciuchy.
      • iz.podpolja Poprawność jezykowa 25.10.07, 15:36
        To w ogóle szerszy problem dotyczący praktycznie wszystkich publikacji
        elektronicznych oraz części wersji papierowych gazet. Problem ten łatwo
        zdiagnozować: nazywa się brak korekty. Po prostu nikt tych informacji nie
        sprawdza, nie tylko pod względem poprawności językowej (korekta techniczna), ale
        przede wszystkim ze względu na ich poprawność merytoryczną. Za ancien regime'u
        we Wrocławiu istniało biuro korektorskie, które - abstrahując od zasad, zgodnie
        z którymi działała ówczesna prasa - wykonywało świetną robotę. Dziś bywa, że
        korekty w gazetach nie robi nikt (to z pewnością dotyczy publ. elektr.), albo
        robią ją ludzie przypadkowi, a wbrew pozorom jest to kwestia niezmiernie
        istotna, której zaniedbywanie prowadzi do pauperyzacji języka.
        Pozdrawiam,
        Kamil Piwko.
    • palikotek Alarm odwolany!! teraz to dopiero bedzie mozna.. 25.10.07, 15:02
      :)
      • czyzyk331 Tusk! Zostaw ministrów z PiS na stanowiskach... 25.10.07, 15:08
        Moje zdziwienie budzi fakt, że jeszcze nie powstał rząd PO-PSL a już
        pisowskie ludziki biorą sie im do d..!!
        Dlatego mam propozycję dla Tuska! Niech zachowa na stanowiskach
        ministrów PiS!
        Kaczystowski narodek będzie zadowolony i pełen satysfakcji!!
        Wielki Brat K. będzie miał poczucie spełnienia!
        • stawonog i najlepiej oglosic ze to zmyla byla i PIS wygral) 25.10.07, 15:17
          wtedy Jarus przestanie belkotac :)
    • gamon0 Komunikat: Znowu można dawać i brać... :))) 25.10.07, 15:21
      • stawonog pros Kaminskiego zeby w TVPiss opowiedzial o lipcu 25.10.07, 16:58

    • michal512 Co sądzisz o Giełdzie Papierów Wartościowych ? ? 25.10.07, 15:24
      wejdź na:
      www.ankietka.pl/ankieta/pokaz/id/4598/
    • dyskutant8 Donek,olej przezwiska PiScierwa, pogodz nas z RFN 25.10.07, 15:29
      • dyskutant8 Usciskaj ode mnie Angele M. jednocz nas z UE 25.10.07, 15:31
        • dyskutant8 Polen und Deutschland-gute Nachbarschaft 25.10.07, 15:32
          • dyskutant8 Viva Pologne et Allemagne, jamais Kaczory la 25.10.07, 15:33
            • dyskutant8 PiS do budy,cicho byc 25.10.07, 15:34
              • dyskutant8 Poland and Germany "blue sky" good relations 25.10.07, 15:37
                • dyskutant8 Nie bedzie nam PiS w oczy plul 25.10.07, 15:38
                  • dyskutant8 J.Kaczynski na leczenie do Tworek,dosc tego czubka 25.10.07, 15:39
                    • dyskutant8 Europa-nasza ojczyzna-od Lisbony po Moskwe 25.10.07, 15:41
                      • dyskutant8 Do patafili z PiS: Niemcy to ludzie lepsi od nas 25.10.07, 15:44
                        • kerrmit20 Nie przynosisz chluby PO, takie ścierwo 25.10.07, 15:47
                          • dyskutant8 Popatrz na polskich zuli za granica to zrozumiesz 25.10.07, 15:49
                            • dyskutant8 polskie menele w UE to wiekszy wstyd niz wojna 25.10.07, 15:52
        • kerrmit20 Usciskaj też Beate S. może azyl w Deutschland? 25.10.07, 15:32
          jw
    • liber444 Ło matuchno, 25.10.07, 15:30
      jaki żal d... ściska, że od koryta oderwali.
    • dziadek_mroz_uff Re: Obesraubaumfirer Schetyner Ober-Kapo POlaczko 25.10.07, 15:35
      Ech to najgorsza wiadomość od czasów wyborów... a miało być inaczej...
    • lookas7 No to PO_LiD_Biuro jest teraz tylko kwestią czasu! 25.10.07, 15:41
      Schetyna - "macher" od wspołnych biznesów ze Szmajdzińskim zaczął
      pieczętować pakt!
    • kraq stary masz nasrane w beret:))))))))))) 25.10.07, 15:43
      kasuja ci te nicki, ze za kazdym razem jest inny?
      • kerrmit20 Do kogo ta mowa? kasują posty co najwyżej, cenzura 25.10.07, 15:46
        wiadomo, forum Gazety i musi wyjść na wasze
        • mike-great Kto liże zadek Tuskowi??? 25.10.07, 16:26
          Kto liże zadek Tuskowi???
      • rtg Re: stary masz nasrane w beret:))))))))))) 25.10.07, 15:58
        kraq napisał:

        > kasuja ci te nicki, ze za kazdym razem jest inny?

        On ma jeszcze pod beretem rozmazane i to mu robi ten wyjątkowy
        impuls obezwładniający z logika myslenia włacznie.
        • kerrmit20 Rozmazane to masz jak pysk z szamba wyciągasz 25.10.07, 16:04
    • obraza.uczuc.religijnych Tusk na głowę upadł. 25.10.07, 15:44

    • el_gonzo Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 15:47
      Schetyna chyba nie jest merytorycznie przygotowany do tej funkcji. Nawet z
      punktu widzenia reprezentowania ministerstwa nie jest to wybór dobry, bo pan
      Schetyna nie wypada zbyt dobrze na konferencjach prasowych. Zarządzanie
      strukturą partii to nie to samo co sprawy wewnętrzne państwa...Panie Tusku..
      może jednak znajdzie Pan właściwszego kandydata na to stanowisko? Kogoś bardziej
      kompetentnego i lepiej przygotowanego w w dziedzinie administracji?
      • wet3 Re: el_gonzo 25.10.07, 15:56
        el_gonzo napisał:

        > Schetyna chyba nie jest merytorycznie przygotowany do tej funkcji.
        Nawet z
        > punktu widzenia reprezentowania ministerstwa nie jest to wybór
        dobry, bo pan
        > Schetyna nie wypada zbyt dobrze na konferencjach prasowych.
        Zarządzanie
        > strukturą partii to nie to samo co sprawy wewnętrzne
        państwa...Panie Tusku..
        > może jednak znajdzie Pan właściwszego kandydata na to stanowisko?
        Kogoś bardzie
        > j
        > kompetentnego i lepiej przygotowanego w w dziedzinie administracji?

        W duchy wierzysz? A czy w ekipie Tuska sa w ogole ludzie
        kompetentni? Oni, podobnie jak Tusk, potrafia tylko ciskac,
        wyswiechtanymi sloganami, krytkowac, zachowywac sie po chamsku i byc
        spolegliwymi wobec obcych a zadnego powaznego programu nie posiadaja!
        Ludziska dali sie nabic w butelke glosujac na POpaprancow. Za rok
        beda przeklinac i zgrzytac zebami! Ale cierp cialo, kiedy ci sie
        chcialo!
    • poporostu Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 15:51
      Szkoda że Tusk nie zaproponował stanowiska dużo bardziej
      wartościowym politykowi jakim jest Bogdan Zdrojewski.
      Nie wiem jak się bucowaty Schet sprawdzi w roli ministra,
      mam jednak nadzieję, że nie doprowadzi do zapaści do jakiej
      doprowadził wrocławską koszykówkę ;-)
      Tusk zachowuje się podobnie jak Kaczyński proponując stanowiska
      swoim najwierniejszym pieskom - ludziom niekoniecznie kompetentnym.
    • puch4cz Schetyna powinien być sprzątającym 25.10.07, 15:57
      Może wtedy niczego by nie zj....
    • megang Tusk zaproponuje Schetynie szefostwo MSWiA 25.10.07, 16:17
      Poseł Schetyna i żona Kalina
      Informacja wyborcza:
      Grzegorz Schetyna, lat 42. Sprawia wrażenie urodzonego przywódcy,
      jednak ludzie, którzy znają go blisko mówią że polityka jest mu
      potrzebna tylko i wyłącznie do zdobywania pieniędzy.
      Jego majątek jest stosunkowo niewielki. Wynosi ok. 1,5 mln złotych,
      a składają się na niego głównie akcje SSA Śląsk Wrocław i wzięty na
      raty samochód volvo. Dom jego wycenia specjalista z wrocławskiej
      agencji handlu nieruchomościami na 700 tys., ale w oświadczeniu
      majątkowym Schetyna podaje że jest wart tylko 240 tys. Posiada on
      dwa mieszkania. Jedno o powierzchni 34 metrów kwadratowych, drugie
      98. Oba są warte ok.350 tys. złotych.
      Faktyczny majątek Schetyny jest jednak wielokrotnie większy. Tylko
      Śląsk Wrocław wart jest o wiele więcej niż półtora miliona złotych.
      Ludzie, którzy kiedyś byli związani interesami ze Schetyną
      opowiadają że w 1996 roku, kiedy został prezesem Śląska wpadł na
      pomysł, jak w prosty sposób zarabiać pieniądze. Założył on Agencję
      Reklamową Radia Eska, którą w grudniu 1996 roku przejęła jego żona
      Kalina. Dziś agencja nazywa się Effektica.
      Grzegorz Schetyna uprawnił agencję do zawierania umów w imieniu
      klubu koszykarskiego. "Od każdej kwoty wpłaconej na rzecz klubu
      agencja brała prowizję od 5 do 15%". Zdarzało się że żądano nawet
      30% prowizji.
      Aby interes prowadzony do spółki z żoną mógł się kręcić, Schetyna
      użył swoich ogromnych wpływów we Wrocławiu. Sam Schetyna mówił
      zresztą że namawiał do sponsorowania koszykarskiego klubu. Jednak
      nie dawno wyszło na jaw, na czym polegało to "namawianie".
      "Pewien biznesmen przez blisko pół roku zabiegał o pozwolenie na
      budowę budynku we Wrocławiu. W końcu postanowił się spotkać z posłem
      Schetyną." We Wrocławiu wszyscy wiedzą że "nie będziesz miał żadnych
      problemów jeśli odpowiednio zagadasz do Grzesia". Schetyna obiecał
      biznesmenowi podczas bezpośredniej rozmowy, że pozwolenie załatwi,
      ale pod warunkiem że ten wpłaci pieniądze na konto Śląska Wrocław za
      pośrednictwem agencji Effektica. Nie minęło dwa tygodnie, a
      biznesmen otrzymał pozwolenie na budowę...
      We Wrocławiu powszechnie wiadomo że to Schetyna rozdaje karty, a
      stanowiska rozdaje tym, którzy mogą mu w przyszłości przynieść
      jakieś korzyści.
      W ubiegłym roku kandydat prezydenta Wrocławia na prezesa lokalnego
      ośrodka telewizyjnego nie uzyskał akceptacji Schetyny. Schetyna
      uparł się i obsadził to stanowisko swoim zaufanym człowiekiem-
      Robertem Banasiakiem.
      Rafał Kubacki - mistrz olimpijski w judo, obecnie radny sejmiku
      wojewódzkiego mówi, że kilka lat temu Schetyna doprowadził do tego,
      że jego bliski kolega - Jacek Protasiewicz, dziś szef sztabu
      wyborczego kandydata na prezydenta Donalda Tuska i eurodeputowany
      Platformy Obywatelskiej, został szefem Wydziału Marketingu w
      Urzędzie Wojewódzkim.
      Po jakimś czasie Protasiewicz zmusił władze Wrocławia do uchwalenia
      ustawy o promowaniu sportu. Nie trzeba być filozofem aby wymyślić
      kto mógł na tym skorzystać. W 1998 roku Śląsk Wrocław dostał od
      miasta 700 tys. złotych dotacji z miliona, który w budżecie był
      przeznaczony na promocję regionu. Resztę, czyli 300 tys. dostał klub
      żużlowy Sparta (dzisiejszy Atlas Wrocław).
      Kandydat na prezydenta Donald Tusk nie chce wogóle rozmawiać na ten
      temat. To samo robią partyjni koledzy posła Grzegorza Schetyny.
      Marcin Adamczyk

      Źródło:
      newsweek.redakcja.pl/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka