niemiec.niemiec 16.11.07, 22:45 Nastepny w Wyborczej po Milewicz, ktory poucza Tuska co i jak ma robic! Czy Was na Czerskiej nie pogielo przypadkiem? Kto tu rzadzi - Wy czy Tusk? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
vaterunser To wcale nie chodzi o pouczanie! 17.11.07, 01:10 Na calym swiecie wybitni publicysci analizuja sytuacje w poszczegolnych dziedzinach zycia politycznego i spolecznego. I jest oczywista oczywistoscia, ze rozumni rzadzacy z tymi opiniami sie licza. A takze z opiniami spoleczenstwa wypracowanymi w dyskusjach. Wlasnie zostala zaproponowana szersza dyskusja nad Karta Praw Obywatelskich. Gazeta Wyborcza zaprasza do takiej szerszej dyskusji. Wiec radzcie zamiast wiecznie krytykowac. A poza tym, nie zapominaj, ze suwerenem jest narod, miedzy innymi Ty, a rzad dziala, bo zostal wybrany przez wyborcow. Wiec narod, a szczegolnie jego wycwiczeni intelektualnie przedstawiciele, jak wlasnie dziennikarze maja wazna role do spelnienia. Na koniec - jurnalisci sa przeciez czwarta wladza. Oni takze maja funkckje kontrolna. Rzad musi byc na biezaco kontrolowany i na biezaco rozliczany. To nie jest tak, ze teraz wybieramy partie xy, niech "oni" robia cos tam, a za cztery lata bedziemy mieli dosyc do krytykowania, wiec wybierzemy opozycje. I tak w kolko. To by chyba byla raczej bezsensowna zabawa. To tylko w czasach realnego socjalizmu prasa byla w rekach aparatu propagandy. Ale te czasy sie skonczyly, wiec nie obrazaj sie, jak dziennikarze w wolnym kraju solidnie wykonuja swoje zadania. Odpowiedz Link Zgłoś
aha444 Re: To wcale nie chodzi o pouczanie! 17.11.07, 10:48 Kpisz "vaterunser", czy o zdrowie pytasz ..., bo kiedy mówisz, że "nie obrazaj sie, jak dziennikarze w wolnym kraju solidnie wykonuja swoje zadania" - to kłamiesz w oczy. JEST DOKŁADNIE ODWROTNIE - a rząd Tuska nie "nie powinien podzielać obsesji poprzedników" w sparwie Karty Praw, a mógłby podzielać ich OBAWY w tej sprawie, panie cieńki manipulancie z Wyborczej. Odebrał Pan widać dobrą szkołę propagandy w PRL. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: To wcale nie chodzi o pouczanie! 17.11.07, 11:15 > Kpisz "vaterunser", czy o zdrowie pytasz ..., To raczej ty kpisz a on miał rację. > bo kiedy mówisz, że "nie obrazaj sie, jak dziennikarze w wolnym > kraju solidnie wykonuja swoje zadania" - to kłamiesz w oczy. Gdzie tu kłamstwo. W wolnym kraju każdy obywatel ma prawo recenzować działania rządu i dawać mu "dobre rady". Jeden będzie robił to na blogu, inny w gazecie, jeszcze inny w felietonie radiowym. > JEST DOKŁADNIE ODWROTNIE - a rząd Tuska nie "nie powinien > podzielać obsesji poprzedników" w sprawie Karty Praw, a mógłby > podzielać ich OBAWY w tej sprawie, panie cienki manipulancie > z Wyborczej. Obsesja to obawa nie podbudowana merytorycznymi podstawami. > Odebrał Pan widać dobrą szkołę propagandy w PRL. Typowa projekcja... Po PRLowsku próbujesz kneblować usta obywateli w tym dziennikarzy, a sugerujesz PRL u innych. Odpowiedz Link Zgłoś
mirmat1 G.Wno przygotowuje nas na Balcerowiczowanie 17.11.07, 11:39 maaac napisał: > > Odebrał Pan widać dobrą szkołę propagandy w PRL. > Typowa projekcja... Po PRLowsku próbujesz kneblować usta obywateli w tym dziennikarzy, a sugerujesz PRL u innych. M: wynik dzialanosci klona Balcerowicza zainstalowanego przez POstKomune na stanowisku Ministra Finansow jest do przewidzenia. Nic dziwnego, ze naczelny organ UBekistanu juz przewiduje Polakow do powtorki tego co widzielismy przez 16 lat dzialanosci "profesora" marksizmu i leninizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: G.Wno przygotowuje nas na Balcerowiczowanie 17.11.07, 11:52 > M: wynik dzialanosci klona Balcerowicza zainstalowanego przez > POstKomune na stanowisku Ministra Finansow jest do przewidzenia. > Nic dziwnego, ze naczelny organ UBekistanu juz przewiduje Polakow > do powtorki tego co widzielismy przez 16 lat > dzialanosci "profesora" marksizmu i leninizmu. Mirmat mam pytanie? Czy wyjechałeś do Kanady bo za mało płacili Ci w Trybunie Ludu? Czy dlatego że zauważyłeś u nich liberalne wypaczenia i nie chciałeś mieć z nimi nic wspólnego? Styl pisma masz piękny, idealnie pasujący do tamtych czasów z PRLu. Odpowiedz Link Zgłoś
vaterunser Dziekuje, maaac! 17.11.07, 21:44 To jest straszne, jak trudno w Polsce o jakakolwiek dyskusje (merytoryczna). W zachodnich gazetach fora internetowe tez sa pelne jakichs tam antysemitow i innych strasznych ludzi (bo incognito), ale raczej operuje sie argumentami. W Gazecie zwolennicy PISu, a jest ich ciagle jeszcze niemalo, ograniczaja sie do inwektyw. A szkoda, bo temat ciekawy i chetnie poczytalabym, co inni czytelnicy maja do powiedzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
romualdodedini Re: Dziekuje, maaac! Ale za co? 18.11.07, 00:00 owszem stronnicy PiSu są ciągle jeszcze obecni i przytomni, lecz skwapliwość dziękującego "vaterunsera", za wsparcie od "maaca", nieco kłóci się z Jego Waszmości postulatem prowadzenia rzeczowego sporu. Takoż zaglądanie PiSowców na łamy Gazety, nie powinno być odbierana tylko li jako odmiana agresji. Mogę się zgodzić, że rzczowa dysputa jest b. potrzebna, jeno należy zwracać się z nastawieniem dyskusyjnym do adwersarzy, a nie do potakiwaczy. Poniżej prowokuję Autora, lecz przy odrobinie życzliwości, można tam dostrzec i zachętę do repliki: rzeczowej właśnie! Neoliberałowie pokroju p. Balcerwicza nie zniżą się wszakże do rzeczowej odpowiedzi np. na klarowne zarzuty takiej autorki jak Noam Klein (No Logo) No i zniechęca ignorancja oraz charakterystyczne nieuctwo naszych znawców świata finansjery... Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Dziekuje, maaac! Ale za co? 18.11.07, 07:47 romualdodedini napisał: > owszem stronnicy PiSu są ciągle jeszcze obecni i przytomni, lecz > skwapliwość dziękującego "vaterunsera", za wsparcie od "maaca", > nieco kłóci się z Jego Waszmości postulatem prowadzenia rzeczowego > sporu. Takoż zaglądanie PiSowców na łamy Gazety, nie powinno być > odbierana tylko li jako odmiana agresji. Mogę się zgodzić, że > rzczowa dysputa jest b. potrzebna, jeno należy zwracać się z > nastawieniem dyskusyjnym do adwersarzy, a nie do potakiwaczy. Ok racja. > Poniżej prowokuję Autora, lecz przy odrobinie życzliwości, można > tam dostrzec i zachętę do repliki: rzeczowej właśnie! > Neoliberałowie pokroju p. Balcerwicza nie zniżą się wszakże do > rzeczowej odpowiedzi np. na klarowne zarzuty takiej autorki jak > Noam Klein (No Logo) No i zniechęca ignorancja oraz > charakterystyczne nieuctwo naszych znawców świata finansjery... A teraz wytłumacz mi jak jest możliwa dyskusja merytoryczna z kimś kto zakłada, że "nie zniżą się wszakże do rzeczowej odpowiedzi"? A co powiedzieć o kimś kto jeszcze przed dyskusją obraża rozmówców twierdząc, że "zniechęca ignorancja oraz charakterystyczne nieuctwo naszych znawców świata finansjery...". Możesz mi też powiedzieć gdzie prócz obrażania różnych osób w tej wypowiedzi: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=72121073&a=72149367 widzisz jakieś merytoryczne argumenty z którymi można dyskutować? Odpowiedz Link Zgłoś
romualdodedini Re: Dziekuje, maaac! Ale za co? 18.11.07, 23:26 Ta "raca" znaczy: spotkajmy się na mniej ubitym gruncie, zgłoście Panowie gotowość ustępowania pola, pod wpływem argumentów.Że znaczna część neo liberałków, szczegolnie zajmujących się makrofinansami porusza się w niedosiężnej przestrzeni międzygwiezdnej, to fakt. Czy p. G. też się tam cały schował? tak mi się zdaje, ale może sie mylę. Musiałby się wyczołgać z tych retorycznych czeluści, na grunt mniej pseudo-specjalistycznej terminologii. Rzekoma precyzja doradców technokratów to najczęściej zakamuflowane oszustwo. Niech p. G. pokaże, że się raz pomylił, zmienił zdanie. Nawet amerykańscy guru Balcerowicza ukazali (Sachs) b. ludzkie oblicze, rezygnując z drakońskiej kuracji makrofinansowej jako panaceum na wszelkie dolegliwości... Czy sz. Pan czytał może "pogardliwe pomruki" pana B. na temat autorki No Logo? Z rozmysłu nie obrażam panów B. i G., a jeno ostrzegam ich podopiecznych, żeby poszerzyli swoje pole widzenia. Globalizacja to nie jest jakiś tam bezalternatywny "naturalno-techniczny" rozwój światowego rynku, w którym my musimy się odnaleźć jako "nowocześniacy". NeoL i liberalizm ekonomistyczny takiej Ayn Rand (np.) to marxism-bolszewizm a rebours. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Dziekuje, maaac! Ale za co? 19.11.07, 05:47 Przykro mi ale puśiłeś znów jakiś bełkot zamiast jakichkolwiek argumentów. W ten sposób to nie ma o czym rozmawiać, zwłaszcza jak całkiem celowe obrażanie nazywasz "ostrzeganiem". Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej369 Re: To wcale nie chodzi o pouczanie! 20.11.07, 17:12 Żeby dyskutowac, to trzeba najpierw przedstawic konkrety i swoje argumenty. Gadomski - to miernota, potrafi tylko przedstawic ogolniki. Dzial gospodarki, jest najslabsza strona GW. Odpowiedz Link Zgłoś
vaterunser Re: To wcale nie chodzi o pouczanie! 21.11.07, 22:52 "Gadomski - to miernota, potrafi tylko przedstawic ogolniki. Dzial gospodarki, jest najslabsza strona GW." To sa konkrety i argumenty? Naprawde? Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 ...Wejscie Polski do strefy Euro............... 17.11.07, 07:19 Coz.Autor doradza obywatelom samobojstwo.Przekonalo sie o tym wiele krajow gdzie po wejsciu w strefe euro stracili ok. 20 procent tego co mieli w walutach narodowych.Oczywiscie ze nie stracili swoich oszczednosci, ale zaczeli tracic kazdego dnia wiecej euro niz pokazywaly przeliczniki.Dzisiaj sie rzadko o tym mowi , zrzucajac wine na ceny nosnikow energii.Zeby doradzac , trzeba bylo chociaz przeanalizowac wejscie Slowenii i skutki tego wejscia, dla obywateli.Nosne hasla .A wlasciwie haselka. Odpowiedz Link Zgłoś
adrem63 Re: Moje rady dla Tuska 17.11.07, 11:26 PiS przegrał wybory, zwycięska Platforma utworzyła Koalicję rządową POPSL. Euforia, Wiwaty, Alleluja ! Gadomski : Dla gospodarki nadchodzą trudne czasy. Ki czort, jasnowidz jaki ? No ale szczerze mówiąc ja to także przewidywałem. Można jednak temu zapobiec. Jak? Zapytać pana Gadomskiego o radę i uczynić dokładnie odwrotnie. I to jest moja rada dla premiera Tuska. :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
romualdodedini Moje rady dla Tuska 17.11.07, 19:40 No cóż, nie ma to jak zachowanie konsekwencji, przez powtarzanie we wszelkich okolicznościach tej samej mantry, z dodaniem (choćby nieszczerych) komplementów. Nawet zastanawia mnie, dość retorycznie sprawna umiejętność odgrzewania tej samej neoliberalnej trucizny. Taki globalistycznie zindoktrynowany, właściwie intelektualnie martwy autor, mimo wszystko potrafi odtawarzać w nieskończoność te same "analizy" "najświeższych wydarzeń", z uwzględnieniem własnego położenia względem możnych tego świata. Donek, nie zatrudniaj tego Pana, inaczej zostaniesz Balcerowiczem bis, a to może być dla Ciebie mniej miłe niż dla Wielkiego Finansisty. Pamiętaj, że najwazniejsza Twoją publicznością jest polski obywatel, który jest także i podatnikiem, nie odwrotnie. Panu Gadomskiemu życzę całkiem własnego bloga, gdzie mógłby "przerabiać" swoje wcześniejsze kompozycje, w sposób płynny, bez uszczerbku dla Wieczystej Doktryny Wolności Gospodarczej. Odpowiedz Link Zgłoś
sam16 Re: Moje rady dla Tuska 18.11.07, 19:09 Czekalem na komentarze abby albo junkra ale oni widocznie juz nie pisza bo PiS nie ma pieniedzy na oplacanie swoich janczarow. Robi sie nudno na forum kiedy brakuje kretynskich wypowiedzi Kaczynskiego premiera i spektakularnych wystapien mini Ziobro. Chyba przeniose sie na forum Rzeczpospolitej zeby nacieszyc sie krokodylimi lzami Semki i Lisickiego.Lubie jak oni placza po PiSie. Odpowiedz Link Zgłoś
paralela1 Moje rady dla Tuska 18.11.07, 19:30 Spekulanci i złodzieje-iluzjoniści nadchodzą więc GW nas już propagandowo przygotuje, że nie Państwo jest dla obywatela, ale obywatel jest nawozem dla Państwa, i oprócz kilku spektakularnych fortun, reszta musi odzwyczaić się od jedzenia lub wyjechać i zasilić nową wspólną Europę, wynarodowioną siłą roboczą Odpowiedz Link Zgłoś
j666 Szmatławca rady dla Tuska 19.11.07, 09:59 Limuzyna rządowa, Gazeta za kierownicą. Na tylnym siedzeniu oczywiście. Odpowiedz Link Zgłoś
j666 Gadomskiego rady dla ciemniaków. 19.11.07, 10:05 Gadomski sam sobie wchodź do strefy euro. Niereformowalny dogmatyk w stylu Balcerka czy Rostowskiego (no, format oczywiście mniejszy i makulaturowy). Wejście do strefy euro byłoby wyjątkowo szkodliwe dla polskiej ekonomii, gdyż przede wszystkim spowolniłoby rozwój, zmniejszyło wartość nabywczą naszych płac, spowodowało kolejny wzrost cen w Polsce (grunty, nieruchomości) z uwagi na wzrost atrakcyjności inwestowania z Zachodu (przeciętny mieszkaniec Europy Zachodniej jednak boi się ryzyka kursowego). Państwa, które pozostają poza strefą euro rozwijają się znacznie powyżej średniej (m.in. Wielka Brytania, Szwecja, Dania). Obecnie jedyny kłopot to nadmierne nieuzasadnione zyski banków na różnicach kursowych kupna-sprzedazy, które być może powinny być regulowane odgórnie przez NBP - podobnie, jak powinny być regulowane maksymalne stawki przelewów bankowych na obszarze UE niezaleznie od waluty. JaC Odpowiedz Link Zgłoś
centaur1 Moje rady dla Tuska 19.11.07, 15:42 W ostatnich dwóch latach rząd nie uczynił nic, by umocnić fundamenty wzrostu gospodarczego. Przeciwnie, robił wiele, by gospodarkę osłabić. ................ ......Nowy rząd startuje jednak w momencie, gdy na czystym dotąd niebie pojawiły się pierwsze chmury. ....... ==================================================== a coż to takiego robił stary rząd by gospodrkę pogorszyć ???? Musi pan insynuowac i indokrynować bo tak sobie życzą pana płatnici ???? Już pan zaczyna o chmurach na niebie by wytłumaczyc Tuska i wsp., teraz będziecie pleść jakie to inne, ważkie i obiektywne trudności stoją przed Tuskliem podczas gdy nawet idiota wie, że obietnice Tuska nie są do spełnienia przez rząd z łapanki.Wygraliście wybory dzięki klasycznej akcji medialnej, tym razem sie udało ale poczekajmy rok, dwa. A najlepiej gdyby pan Gadomski został premierem, tylko wtedy kto by mu radził, może Tusk ???? Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej369 Re: Moje rady dla Tuska 20.11.07, 16:55 Gadomski to typowy plywak. Wszystko zalezy na jakiej jest wodzie. Wzbozonej, czy spokojnej? Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej369 Moje rady dla Gadomskiego ! 20.11.07, 16:40 Im mniej "pieknego kapitalizmu", tym wiecej pozostanie dla klasy sredniej i bardziej sie rozwinie. Trafnie ktos z forumowiczow napisal: " Zwrocic sie o rady do Gadomskiego i robic dokladnie odwrotnie". Brawo ! Tez tak uwazam. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: andrzej369 20.11.07, 18:48 andrzej369 napisał: > Im mniej "pieknego kapitalizmu", tym wiecej pozostanie dla klasy sredniej i bar > dziej sie rozwinie. > > Trafnie ktos z forumowiczow napisal: > " Zwrocic sie o rady do Gadomskiego i robic dokladnie odwrotnie". > Brawo ! Tez tak uwazam. Masz racje. Poza tym wejscie do strefy euro to samobojstwo. Najpierw musimy mniej wiecej zrownac sie z poziomem gospodarczym Zachodu. Odpowiedz Link Zgłoś