Dodaj do ulubionych

Polska w plenerze witała Nowy Rok

01.01.08, 04:05
A GDZIE RELACJA Z WROCLAWIA? ZNOW JEST JAK W ZESZLYM ROKU - PIANIE KRAKUSOW
O NAJWIEKSZYM SYLWESTRZE CO BYLO NIEPRAWDA -?
Obserwuj wątek
    • matternhorn Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 04:08
      Wszystko fajnie, ale redakcja gazeta.pl zapomniała o Wrocławiu... mam
      nadzieję, że do rana ten błąd poprawią ;)
    • moped26 Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 04:10
      Dupa jasiu jasiu dupa. Wszyscy poszli spać bo jutro do roboty?
    • trupojad Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 04:19
      byłem na rynku wrocławskim, niesamowita atmosfera, popiłem z Poznaniakiem :) Tak
      3mać. Do tej pory nie lubiłem zarządu miasta Wrocławia, ale od dzisiaj macie u
      mnie wielkie " V " .
    • krakus24a No i co wrocławiaczki? 01.01.08, 06:11
      możecie się równać z Gorzowem Wlkp. lub Jelenią Górą.
      • giq _znowu_ to we Wrocławiu była najlepsza impreza 01.01.08, 06:40
        krakus24a napisał:

        > możecie się równać z Gorzowem Wlkp. lub Jelenią Górą.

        Oj oj, pomachałeś szabelką - już Ci lepiej? Gadasz jak mieszkaniec pipidówy,
        która spiera się z inną pipidówą - bo jedna ma rondo a druga przejście ze światłami.

        To, że w artykule nie wspomniano właściwie o Wrocławiu świadczy tylko i
        wyłącznie na jego korzyść. Dlaczego? Bo ZNOWU to właśnie we WROCŁAWIU była
        NAJLEPSZA impreza. Rozumiem, każdemu może się znudzić.
        • cymber.gaj Re: _znowu_ to we Wrocławiu była najlepsza imprez 01.01.08, 07:29
          > Gadasz jak mieszkaniec pipidówy,
          > która spiera się z inną pipidówą - bo jedna ma rondo a druga przejście ze świat
          > łami.

          A w mojej pipidówie jest nawet pałac prezydęcki - i się nie chwalę (boteż nie ma czym).
          Do imprez plenerowych nie mam stosunku, bo nigdzie nie byłem i nic nie widziałem. Okazało się, że słusznie - przed siódmą rano miejscowy proboszcz zagrał, jak co dzień,"Gdy się Chrystus rodzi" na całe osiedle (na trąbce, przez gigantofon). Człowiek ten z pewnością sądzi, że w ten sposob zaskarbi sobie wdzięczność i miłość parafian. W Nowym Roku życzę mu więcej realizmu.
    • merv Wrocław 01.01.08, 10:23
      Dlaczego zapomnieli o 200 000 Wrocławian? U nas jak co roku była najlepsza
      impreza sylwestrowa.
      • wesoly_emigrant Gratulacje dla Wroclawia! Rewelacyjna atmosfera 01.01.08, 13:27
        Czasami przelaczalem z TVP2 na TVN i POLSAT, ale z calym szacunkiem
        dla pozostalych imprez, atmosfera Wroclawia przebila wszyskich,
        radosc, zabawa i entuzjazm najwyzszych lotow! Scena? Ten kto ja
        stworzyl nie bedzie mial problemu z przyszlymi kontraktami -
        rewelacyjna robota. Jednym slowem to byla impreza dla ludzi! No i
        bym prawie zapomnial, Panie Polomski duet z Big Cycem to mistrzostwo
        swiata! RE WE LA CJA Jeszcze raz gratulacje !
        • asasello_krakow Re: Gratulacje dla Wroclawia! Rewelacyjna atmosfe 01.01.08, 14:36
          taaa we Wrocku najlepsze były te wszystkie przestoje na wywiady oraz "cyganka",
          kaczuchy i trzeciorzędne gwiazdki śpiewajace cudze utwory...
          • wesoly_emigrant Re: Gratulacje dla Wroclawia! Rewelacyjna atmosfe 01.01.08, 15:01
            czy w Krakowie mieszkaja tylko mali zawistni ludzie? Ja nie
            napisalem ze Wroclaw byl najlepszy, ale zakompleksiony bobek z
            Krakowa bedzie krytykowal wszystko co mogloby przyslonic jedyny
            blaks jedynego MIASTA w Polsce... przyjmij do wiadomosci ze sa inne
            miasta, ze sa inni ludzie, ktorzy swoja ciezka praca zasluguja na
            uznanie i szacunek innych, o ich wartosci swiadcza efekty wykonanej
            pracy a nie legendy, reprezentujesz typowe polskie podejscie "nalezy
            mi sie szacunek za to ze jestem". Krakow jest pieknym miastem, sile
            tego miasta zbudowaly poprzednie pokolenia a tacy jak ty tylko sie
            osmieszaja. To co robia LUDZIE we Wroclawiu jest rewelacyjne, ludzie
            ciezko pracuja, staraja sie rozwijac i promowac miasto, a nie staja
            pod Wawelem i mowia Krakow jest najlepszy! Zrozumiales troche
            ociemnialy gnomie? Miasto to ludzie a ci we Wroclwiu sa wspaniali...
            • asasello_krakow Re: Gratulacje dla Wroclawia! Rewelacyjna atmosfe 01.01.08, 22:20
              "bobek", "ociemniały gnom"...a kim Ty jesteś? może prostakiem i chamem?
        • wikal Re: Gratulacje dla Wroclawia! Rewelacyjna atmosfe 01.01.08, 16:37
          A mnie się bardziej podobała impreza w Krakowie! Nic nie wiem o
          atmosferze, bo tę można poczuć, będąc na miejscu, ale realizacja,
          scenariusz imprezy, prowadzenie, wykonawcy i scena były lepsze w
          Krakowie. A przynajmniej tak to wygladało w telewizji. Zaznaczam, że
          jestem z Łodzi i lubię zarówno wrocławian jak i krakusów i mam wśród
          nich wielu przyjaciół. Dlatego proszę na mnie nie krzyczeć,
          napisałam, jak czuję. Jedno jest pewne - Warszawa przy was wysiadła.
          Moja Łódź to już w ogóle. Ale nasz prezydent zamiast przyłożyć się
          do lepszej organizacji i sypnąć kasą na lepszych wykonawców i scenę,
          skupił się na nawoływaniu, by nie pić z gwinta. Całe szczęście, że
          nie zarządził na Piotrkowskiej mszy o północy z wybuchającymi
          fajewrkami w tle i biciem dzwonów słyszalnym z pobliskiego kościoła
          garnizonowego.
          • wesoly_emigrant Re: Gratulacje dla Wroclawia! Rewelacyjna atmosfe 01.01.08, 16:50
            dlaczego ktos ma krzyczec i wyzywac? po co?
            btw: w tym roku po raz pierwszy bylem w lodzi, oczekiwalm brudu i
            starego zniszczonego miasta, a widzialem cos innego, duzo mi sie
            podobalo, gratuluje manufatkry! pozdrawiam
    • burakpl4 Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 13:31
      każdy świętował na swój sposób - Pitera trenowała loty na miotle,
      Kopacz próbowała umyć łeb, a Tusk - wiadomo - modlił się o cud i
      nawet z Dodą nie zatańcował.
      • wikul Re: Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 21:18
        burakpl4 napisał:

        > każdy świętował na swój sposób - Pitera trenowała loty na miotle,
        > Kopacz próbowała umyć łeb, a Tusk - wiadomo - modlił się o cud i
        > nawet z Dodą nie zatańcował.


        Ładny masz nick, bardzo adekwatny. A te 14 to wiek czy IQ ?
        • washkovitz Re: Polska w plenerze witała Nowy Rok 02.01.08, 15:20
          Jego nick to "burakpl4", specjalnie dla Ciebie rozbiję go, żeby był bardziej czytelny -->> burak - pl - 4

          "A 14 to wiek czy IQ?" - pytasz. Odpowiadam - jesli IQ to najprawdopodobniej Twoje.
    • boado W krakowie 01.01.08, 15:01


      Europejski spęd sylwestrowy na Rynku Głównym w Krakowie

      Z kroniki:
      ...tak to więc pospólstwu i gawiedzi zorganizowano
      kołchozowego (europejskiego) "sylwestra" w plenerze.
      Natomiast "wybrańcy" balowali w pełnych przepychu salach z suto
      zastawionymi stołami. Lał się szampan, trzaskały kielichy, uginały z
      obfitości żarła tace, a w poświacie lampionów do tańca przygrywała
      orkiestra. Zaś Lud stłoczony w rynku, o chłodzie i głodzie, "bity"
      ciągle pod oczy światłem reflektorów, ogłuszany wrzaskiem unoszącym
      się z megafonów, do których wtłaczano z upstrzonej plastikiem
      estrady ryk "gwiazd", krzyczał: hosanna, dzięki wam, o panowie!
      Więcej takich igrzysk! -Będą - rzekli to oni- a odliczanie czasu na
      otwarcie aren w 2012 roku już wam biegnie. Potem umęczony i spity
      lud na ranem rozpierzchł się do swoich skorupek w blokowiskach i
      legowisk pod mostem lub w kanałach, pozostawiając na placu własne
      wydzieliny i sterty odpadów po "ucztowaniu".

      Wczesnym rankiem ulicami do płyty Rynku sunęly już śmieciarki.
      Nastał Nowy Rok. PLac po dezynfekcji i spłukaniu wodą był gotowy
      znowu na przyjęcie turystów.


      • wesoly_emigrant WSTYD 01.01.08, 15:06
        skad w Was taka nienawisci i wrecz komiczne poczucie wyzszysci?!
        ludzie czy w tym (lub tamtym) kraju wszyscy maja problemy z glowa?

        moze Ci ktorzy wspaniale bawili sie na rynku w Krakowie czy
        Wroclawiu jeszcze spia, Ci ktorzy bawili sie na balach tez pewnie
        jeszcze spia odsypiajac wspaniala zabawe, a tylko gnomy siedza na
        forum i krytykujac innych staraja sie polechtac swoje ego?
    • prawdziwy-jm Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 15:04
      Jestem rodowitym Warszawiakiem, ale pierwszy raz stanę w obronie Krakowa. Kurczę, jakim cudem we Wrocławiu było 200 tys. ludzi??? Byłem w obu cudnych i urokliwych miastach, ale rynek Wrocławia jest o wiele, wiele mniejszy od krakowskiego!!!! Gdzie Ci ludzie byli? Może tych w kamienicach wokół rynku wrocławskiego też liczyli!? Dla mnie chora jest podjudzana przez TVP rywalizacja tych miast!!!!
      • wesoly_emigrant Re: Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 15:10
        co za roznice ile? wazne jak sie ludzie bawili, ktos powie ze mial
        najlepszego sylwestra w Krakowie a inny ze we Wroclawiu, moze ktos
        sie dobrze bawil w Warszawie jego prawo! swiat nie konczy sie na
        czubku wlasnego nosa, po co tyle nienawisci, glupich docinek no i
        generalnie mowiac wiesniactwa!
      • dogma8 Re: Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 15:14
        wrocławski rynek jest nieznacznie mniejszy. poza tym zaraz obok jest plac solny.
        200tys jest naprawde mozliwe ;]
      • sufit10 Re: Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 17:51
        Nareszcie ktoś myśli a potem pisze. Też uważam że o d..pę rozbić te
        licytacje z ilością gawiedzi. Niewiem ile było we Wroclawiu (może
        milion?) ale w Krakowie pomieścić się może - tak sądzę - ze 150 tys.
        ludzi na połówce rynku. No nie ma bola żeby co roku upychać na tej
        samej powierzchni dodatkowe 50 tys.ludzi jeśli zawsze jest full. I
        wiem że wrocławski rynek nie z gumy więc podlega tej samej regule.
        To bardzo podobne architektonicznie i mentalnie (bo Wrocław zassał
        galicyjskich repatriantów) miasta, więc przychodzi podobny odsetek
        mieszkańców. Myślę, że trochę więcej w Krakowie bo większa ilość
        mieszkańców ale jak ktoś ma kompleksy to przyznam że trochę więcej
        we Wrocławiu. Ale to nie o to chodzi by się napuszczać na siebie jak
        przysłowiowe polaczki. Te zaszczute, zakompleksiałe debile z IQ
        kibola zdominowały dzisiejsze fora. Z taką mentalnością zawsze
        będziemy kundlami w europie.
        PS. Jestem krakowianinem.
    • piotrek20074 Breslauki jesteście żałośni 01.01.08, 15:44
      chołota z kresów zajeła pomniemieckie rudery i uwaza się za
      najlepszych w Polsce. Nie jesteście tacy.
      • jekas Re: Breslauki jesteście żałośni 01.01.08, 16:00
        a w Krakowie
        na Brackiej pada deszcz...
      • wesoly_emigrant lepiej zostac na emigracji 01.01.08, 16:01
        no i sie zalamalem, cholota nie powinna siadac do komputera! Elita
        intelektualna przedwojennej Polski zyla we Lwowie, niestety na
        skutek dzialan prawdziwej choloty ludzie ci zostali przesiedleni na
        ziemie ODZYSKANE, wroclawskie uczelnie (oczywiscie nie wszystkie) sa
        kontynuacja najlepszych przedwojennych lwowskich uczelni, wiec zanim
        kolejny raz odezwiesz sie na forum zapytaj mamusi albo tatusia,
        jezeli odpowiedza ci tepym wyrazem twarzy, idz do biblioteki i
        poczytaj troche!
        O ludziach we Wroclawiu mowi sie ze sa otwarci i zadowoleni z zycia,
        nie ma powszechnego snobizmu jak w niektorych miastach pelnych
        nienawisci, nikt nie uzywa slowa "prowincja" w stosunku do ludzi
        spoza "miasta", nie ma zamknietych "elyt" kulturalnych i nikt tu nie
        krzyczy "to my powinnismy byc stolica!" co bardziej przypomina
        majaczenie oblakanie bo to tak jakby krzyczec Polski polityk jest
        wartosciowym czlowiekiem...
        • piotrek20074 Re: lepiej zostac na emigracji 01.01.08, 16:05
          i zero renomy tych uczelni, a nie jak UJ który ciągle się
          rozbudowuje.
          • wesoly_emigrant Re: lepiej zostac na emigracji 01.01.08, 16:33
            wiesz ze Polska kraj, a Krakow jest TYLKO starym miastem, szczesciem
            ocalalym podczas II wojny swiatowej? wiesz ze w Polsce sa setki
            wyzszych uczelni, wiekszosc sie rozbudowuje? wiesz ze samochody tez
            sa w innych miastach i wyobraz sobie ze ludzie bawia w innych
            mistach! Mysle ze wiekszosc ludzi mieszkajacych w Krakowie wstydzi
            sie za takich jak ty, ignorant i ciemniak do n-tej potegi, nie mam w
            zwyczaju obrazac ludzi, ale w tym przypadku to jedynie trafne
            okreslenie...
          • wikul Re: lepiej zostac na emigracji 01.01.08, 21:24
            piotrek20074 napisała:

            > i zero renomy tych uczelni, a nie jak UJ który ciągle się
            > rozbudowuje.


            No, na renomę to ty najbardziej pracujesz swoimi wypowiedziami.
            A twoje gimnazium też ma taka renomę ?
    • krakus24a Najwiekszy portal w Polsce onet.pl 01.01.08, 16:04
      jest krakowski, tam też macie zamiar wrocławiaczki pluć na Kraków
      jak na krakowskim forum gazety? Jesteście żałosnymi ludźmi z
      przerośnietym ego.
      • wesoly_emigrant Re: Najwiekszy portal w Polsce onet.pl 01.01.08, 16:45
        krakus24a 01.01.08, 06:11 - o tej godzinie umiesciles post na tym
        forum, sprawdzilem forum krakowskie i nie widzialem przerosnietego
        ego, nie widzialej tonu podobnego do twojego, skad takie opinie?
        krzyk oblakanego?

        przez chwile zapomnij ze jestes z "prawie" stolicy i zapomnij o
        swojej nienawisci do wroclawia

        nie podobala ci sie scena? nie podobala sie atmosfera, zywi i weseli
        ludzie? artysci ktorzy sie bawili a nie tylko zarabiali pieniadze?
        czy tak ciezko przyznac ze bylo to dobre widowisko (a nie impreza
        kulturalna)? czy twoje ego nie pozwala przyznac ze jest jescze cos
        poza Krakowem?
    • 888emce Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 16:48
      i znowu wrocławskie napinacze dają znać o sobie, to już sie robi
      nudne...

      Jak to jest że ludzie z Poznania czy Trójmiasta, a więc miast które
      chyba wcale nie ustępują Wrocławiowi mogą sie wyluzować, a Wy nie.
      Odpowiedz jest prosta: macie straszne kompleksy, które próbujecie
      leczyć własnie w takich dyskusjach. Po pierwsze o ile Warszawa jest
      lata świetlne przed wszystkimi w PL, tak różnice w pozosytałych
      miastach są minimalne. Jesteście lepsi od Krakowa bo mielisice o 10
      tys wiecej ludzi na sylwestrze?? czy moze że średnie wynagrodzenie
      jest wyższe o 100zł?? (ale chyba niższe niż w Poznaniu czy Gdańsku).
      Smieszni jestescie i tyle. Tak samo zresztą jak duża grupa Krakusów
      którzy wdają się w te bezsensowne dyskusje (wszędzie się znajda
      ludzie którzy w braku sukcesów w prywatnym życiu szukają innych
      powodów do zadowolenia, ale u was to przyjmuje skale epidemi) Ja
      Wrocław zawsze dażyłem sporą sympatią, ale naprawde teraz cieplej
      mysle nawet o Warszawie niż o Was.
      • wesoly_emigrant Re: Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 17:05
        pewny jestes ze napisales na wlasciwym forum? sledze to forum od
        rana i co mnie przeraza to to ze nie mozna napisac ze we Wroclawiu
        cos sie udalo, nie mozna napisac ze scena sie podobala i ze
        atmosfera byla swietna? nie widze tutaj ani jednego wpisu o
        wysokosci wynagrodzenia, i liczbie osob na rynku...

        popatrz na prowokacje ze strony GW, nie napisali o jednym z 3
        wielkich imprez, wydaje mi sie, swiadomie zeby wywolac taka reakcje

        nie bylo transmisji z Poznania czy Trojmiasta, wiec pisanie o
        imprezach w tych miastach bylaby jak opisywanie zalet Fiata 125p na
        forum na temat testowanych najlepszych modeli samochodow

        czy moze sie myle?
        • 888emce Re: Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 17:30
          Ja nie ograniczam się do sylwestra, piszę o tendencji którą można
          zaobserwować od kilku lat, przejawiającej się próbą udowodnienia
          wyższości Wrocławia nad innymi polskimi miastami. Nie powiem, troche
          wam tej kampani promocyjnej zazdroszczę, bo Krakowscy urzędnicy jak
          zwykle spią, ale we wszystkim trzeba zachować umiar. W skrócie
          uważam że macie przerośnięte ego i wydaje wam się że jesteście
          pępkiem swiata.

          Co do gazety, artykuł czytałem popołudniu i wszystkie miasta już
          były opisane, a w komentarzach ochy-achy nad Wrocławiem, i mieszanie
          z błotem Krakowa, stąd mój post.
          pzdr.

          wesoly_emigrant napisał:

          > pewny jestes ze napisales na wlasciwym forum? sledze to forum od
          > rana i co mnie przeraza to to ze nie mozna napisac ze we Wroclawiu
          > cos sie udalo, nie mozna napisac ze scena sie podobala i ze
          > atmosfera byla swietna? nie widze tutaj ani jednego wpisu o
          > wysokosci wynagrodzenia, i liczbie osob na rynku...
          >
          > popatrz na prowokacje ze strony GW, nie napisali o jednym z 3
          > wielkich imprez, wydaje mi sie, swiadomie zeby wywolac taka reakcje
          >
          > nie bylo transmisji z Poznania czy Trojmiasta, wiec pisanie o
          > imprezach w tych miastach bylaby jak opisywanie zalet Fiata 125p
          na
          > forum na temat testowanych najlepszych modeli samochodow
          >
          > czy moze sie myle?
    • wikul Re: Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 21:11
      Śmieszne są te licytacje gdzie wiecej ludzi się "bawiło".
      Najsmieszniejsze to te 200 000 ludzi na rynku. Czyli mniej więcej
      cztery Tarnobrzegi albo taki Toruń, Gliwice czy Kielce z osobna.
      Podejrzewam że pozbawionym wyobraźni pajacom od szacunków w
      przyszłym roku na rynek wejdzie Częstochowa, Gdynia a może i
      Białystok.
      Życzę w Nowym Roku trochę opamietania w liczeniu, tym bardziej że
      nie ilość a jakość się liczy w takich przedsięwzięciach.
      • wikul Jeszcze o liczbach ...i pojemności 01.01.08, 22:03
        Rynek w Krakowie jest wiekszy od wrocławskiego, ma ok.200 x 200 m.
        Wrocławski ma 205 x 175. Jednak we Wrocławiu należałoby doliczyć
        Plac Solny, bezpośrednio przylegajacy do Rynku o powierzchni 84 x 94
        m. A więc licząc razem Rynek wrocławski jest większy od
        krakowskiego. Od obu rynków należałoby odjąć zabudowania (na jednym
        i drugim znajdują sie Sukiennice). Może wtedy bylby remis.
        A teraz o pojemności. Rynek w Krakowie ma powierzchię ok.40 000 mkw.
        (jeżeli nic nie pomyliłem)a więc przy 200 tysiecznej frekwencji na
        jednym mkw. musiałyby stać 4 osoby. Na dachach Sukiennic też.
        Podobnie we Wrocławiu. Niech każdy łatwowierny lokalny patriota
        przeliczy sobie jakie są realne możliwości zapełnienia,
        uwzględniając oczywiscie ewentualne tańce.
        A kto chce sie pobawić liczbami niech zerknie do encyklopedii.
        Ja korzystałem z Wikpedii.
        Wikul z Warszawy
    • reddox82 Polska w plenerze witała Nowy Rok 01.01.08, 22:26
      Jedna z największych kiszek w kraju. Jak już zatrudniają dodę to nie mam pytań o
      poziom całości
    • iteres Polska w plenerze witała Nowy Rok 03.01.08, 21:51
      Najwspanialszym miejscem gdzie można było powitać Nowy Rok był plac
      Defilad w Warszawie. Świetna zabawa i gorąca atmosfera podgrzewały
      wszystkich do szalonej sylwestrowej zabawy. Warszawa jest najlepszym
      miejscem na witanie Nowego Roku. Wszystkiego dobrego dla każdego w
      2008 roku.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka