Dodaj do ulubionych

Ameryka nas popędza

    • edosungaros czcze gadanie 13.05.08, 09:12
      tarcza prpzesadzano juz dawno, Redlich dal kase komu trzeba w tym
      Tuskowi a jego przydupas Radzio "wywalony z oxfordu za odpisywanie"
      wczoraj wskazywal komu doplacic i ile na imprezce w Tuchowie cmokkk
    • toja3003 Jak zwykle 13.05.08, 09:12
      Jak zwykle (patrz Jałta) Amerykanie dogadają się z Rosjanami nad
      naszymi głowami i jak się postaramy, to może nawet pozwolą nam w
      Polsce czyścić i c h instalacje antyrakietowe, broniące tylko
      i c h terytorium.

      A nawet więcej, Rosja zauważy, że instalacje w Polsce mogą się
      przydać do obrony rosyjskiego terytorium, bo to Amerykanie będą
      decydować jakie rakiety będą przechwytywane i w interesie rosyjskim
      mogą dodagać się z Amerykanami w tej sprawie. Tylko co my w Polsce z
      tego będziemy mieć? Więcej terorystów, którzy walną w nas jako
      amerykańskiego konia czy osła trojańskiego.

      Owszem w polskim interesie jest aby USA mogły bronić się przed
      atakami ale gdzie na świecie ustawią sobie te tarcze to już nie nasz
      biznes, my powinniśmy dążyć do tego aby nasze polskie terytorium
      było bronione przed takimi atakami i to bezpośrednio a tu jedyną
      skuteczną drogą jest europejski system obrony antyrakietowej w
      ramach NATO i do tego powinniśmy dążyć razem z naszymi partnerami w
      Unii.
    • juliaan czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 09:15
      rosjanie grozili że wycelują rakiety ,a w polsce histeria , a zmiana celu dla
      rakiet zabiera kwadrans ,więc to był taki sobie bełkot ruskich , bo i tak celują
      w nas i inne państwa nato...

      teraz jankesi zobaczyli jak działa taki pr i od paru tygodni pełno od przecieków
      jakoby w innym miejscu mogli tarczę postawić

      niech stawiają...juz nas wystarczająco wydy....
      5 lat w Iraku wydaliśmy własnej kasy więcej niż wynosiła wojskowa pomoc
      amerykańska przez 10 lat
      w iraku wszyscy robia biznes tylko nie polacy , inna sprawa ,że samo jesteśmy
      jak państwo trzeciego świata , bo nawet nie bierzemy udziału w przetargach

      warunki zakupu broni powinny być absolutnie odmienne od offsetu ...owszem
      kupujemy samoloty ,ael wy u nas budujecie od zera fabrykę amunicji ,albo
      pocisków kierowanych ...i 51 procent należy do polskiego skarbu państwa ...nie
      to wypier....

      chińczycy zgadzają się bez problemu ...zabawny chiński sprzęt? już budują
      lotniskowce i atomowe łodzie podwodne ...zbudowali pojazd lepszy od Hamvee
      ....a polacy nie potrafią ani czołgu ani nawet przyzwoitego karabinu wyprodukować
      • klioklio Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 09:25
        Nie ma nawet polskiego roweru,ale inaczej byc nie może, bo od 19 lat
        rządzą zdrajcy.Dochodowe PZL w Rzeszowie oddali za darmo Amerykanom(
        w ratach na 10 lat, a więc spłata z dochodów zakładu)- jak
        myślicie ,czy jakiś projekt techniczny może powstać w Polsce?
        Podobnie było ze Stoenem.Teraz chca sprzedać(?) PKO BP, choć w
        ubiegłym roku osiągnął rekordowy zysk.Gdy zaczną sprzedawać złoża
        naturalne(już jest taki projekt),wtedy Polska zejdzie do poziomu 19-
        wiecznej kolonii afrykańskiej.
        • zigzaur Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 14:24
          A kto rządził przed 1989?
          • kolorittan Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 14:46
            zigheilzaur napisał:
            > A kto rządził przed 1989?

            W polsce rządzili polscy komuniści którzy
            włazili w djupę sowieckim komuchom.
            Przed 1939 rokiem w polsce rządzili polscy
            faszyści nazywani Piłsudczykami i gorliwie
            mordowali Żydów by przypodobać się nazistom
            z IIIRzeszy i w pakcie z Hitlerem zajęli
            Czeskie Zaolzie.
            Po 1989 w polsce rządza proamerykańscy
            targowiczanie którzy ostatnio posuneli się
            nawet do próby stworzenia IVRzeszypospolitej
            i napadli na Irak i Afganistan by mordować
            kobiety i dzieci w ramach zabawy polskich
            faszystowskich morderców.
            • zigzaur Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 14:50
              No i co kłamiesz?

              Jakich to Żydów niby mordowano w Polsce przed 1939?

              Oprócz Niemiec, to masowo mordowano Żydów tylko w Rosji. Nie z pobudek
              etniczno-religijno-rasowych ale z pobudek materialnych, pod pretekstem tzw.
              walki klasowej.

              A na temat Zaolzia nie zabieraj głosu.
              • kolorittan Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 16:37
                zigzaur napisał: > No i co kłamiesz?
                > Jakich to Żydów niby mordowano w Polsce przed 1939?

                Polskich żydów - obywateli polskich w Jedwabnem,
                Oświęcimiu, pogromy żydów w Kielcach i wiele
                inych przypadków. Byli owszem tacy jak pani
                Szendlerowa co uratowała tysiące żydowskich
                dzieci. Moja babcia też uratowała kilku i w
                miarę możliwości dokarmiała kilku znajomych
                żydów. Ona mi opowiadała że Zydzi bardziej
                obawiali sie polaków, bo nigdy nie było wiadomo
                który donosi Niemcom - a Niemców było widać
                zdaleka. Antysemityzm w polsce byl i jest
                powszechny. Moja babcia miała za złe bogtym
                Żydom że oni zarabiali na ludzkiej biedzie i
                że przez nich biedni Żydzi byli narażeni na
                niesprawiedliwą "zemstę" polskich faszystów.

                > Oprócz Niemiec, to masowo mordowano Żydów tylko
                > w Rosji. Nie z pobudek etniczno-religijno-rasowych
                > ale z pobudek materialnych, pod pretekstem tzw.
                > walki klasowej.

                owszem - za Lenina tak było - jak sam podkreślasz
                "nie z pobudek etniczno-religijno-rasowych" ale...
                Z tych samych pobudek komuchy zrabowali moich
                dziadków Polaków. A w polsce żydzi byli mordowani
                z pobudek etniczno-religijno-rasowych - bo ponoć
                Jezusa zabili (oni go wymyslili a nie zabili !).
                Poczytaj wogule i posłuchaj wspomnienia żydów,
                którym udało się uciec z Polski i ZSRR przed
                nazistowską zagładą. Czemu Amerykańscy żydki
                tak nienawidza polaków ? Nawet moj kumpel ze
                studiów będąc na wymianie w USA natrafił na taką
                jedną żydowska profesorkę która wlepiła mu 4 za
                najlepsza pracę na roku bo nienawidzi polaków !
                On tak samo ucierpiał za nie swoje winy z rąk
                żydowskiej faszystki. Ja tak samo ciągle trafiam
                na takich faszystów jak ty, którzy mnie nagle
                nienawidzą nie wiem za co. ty jeszcze wiem za
                co - bo ja na ciebie agresywnie napadam ma forum.
                Taki wielki Amerykański architekt D.Liebezkind
                który zaprojektował Muzeum Żydowskie w Berlinie
                będąc małym dzieckiem był wywieziony z polski i
                to co najbardziej zapamiętał, to był polski
                antysemityzm - strach że polacy doniosą.

                > A na temat Zaolzia nie zabieraj głosu.

                Jak to nie. W pakcie z Hitlerem z 1936 roku
                Zaolzie zoztało w 1938 roku napadnięte przez
                polaków a reszta Czech została okupowana przez
                hitlerowców. I tak oto zaczęła się IIWŚ !!!
                • kolorittan Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 17:11
                  kolorittan napisała:
                  > zigzaur napisał: > No i co kłamiesz?
                  > Jakich to Żydów niby mordowano w Polsce przed 1939?

                  Popatrz co piszą pOLSKIE media, które to nie będą
                  zbyt śmiało oskarżać własnych obywateli:
                  wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=9949297

                • zigzaur Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 19:26
                  W jakim pakcie z 1936 ??????????????????????????????????

                  Druga wojna światowa rozpoczęła się od rosyjsko-niemieckiej zmowy zwanej
                  popularnie "paktem Ribbentrop-Mołotow".
                • kroliklesny Re: czerpią z moskali i robią PR 14.05.08, 10:05
                  Biedna "kolorittan"- z calym szacunkiem dla twojej babci, ale ty juz
                  nie tylko dezorientujesz, ale przedstawiasz prawdy babcine i
                  zmieniasz historie Polski!
                  Jedwabne i Kielce- w czasie wojny i po wojnie. Tu pytanie bylo o
                  wydarzenia przed 1939 rokiem.
                  Co do Zaolzia- pokrecilo ci sie znowu! Po pakcie w Monachium w 1938
                  Niemcy zajeli Sudetenland, gdzie rzeczywiscie mieszkala mniejszosc
                  (tam wiekszosc) niemiecka, ktory to region stanowil 1/3 terytorium
                  Czech, a wtedy dwie hieny- Wegry i Polska wykorzystaly sytuacje:
                  Wegrzy zajeli Uzhorod (dzisiaj Ukraina) i czesc Slowacji, gdzie
                  mieszkala mniejszosc wegierska, a Polska wkroczyla bohatersko na
                  Zaolzie, gdzie mieszkala tez ludnosc narodowosci czeskiej, oprocz
                  polskich mieszkancow bylego Ksiestwa Cieszynskiego.
            • kroliklesny Re: czerpią z moskali i robią PR 14.05.08, 09:57
              Znowu przemawiaja przez ciebie wizje, anie fakty.
              W Polsce przedwrzesniowej zadni "pilsudczycy" nie mordowali Zydow.
              Zydzi byli polskimi obywatelami i stanowili znaczna i wazna czesc
              polskiego spoleczenstwa.
              Znowu dezorientujesz!
    • misiogoqo [...] 13.05.08, 09:27
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • mieczsilver Bezwzględne prawo silniejszego 13.05.08, 09:28
      Kształtuje politykę nie tylko wewnętrzną,ale głównie międzynarodową.Wynika to z
      utrzymywania braku świadomości co do kierunku rozwoju,bo na ewolucyjne przemiany
      wpływ zaczyna wywierać człowiek.Nasza obecność w umownych 24 godzinach historii
      Ziemi to zaledwie kilka sekund,a taki brak docenienia,że wraz z życiem powstały
      wartości.Oczywiście w tej sytuacji konieczność stosowania bezwzględnego prawa
      silniejszego jest koniecznością,ale nie może być podstawą dla reżyserowania
      grupowych konfliktów na bazie uwalniania wysokich energii.To charakterystyczne i
      nie może dziwić,że braterstwo broni dla nadużywania bezwzględnego prawa
      silniejszego zawarli spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą
      Al.Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" z demokratami wojennymi.Wasalna polityka
      wobec tego prawa potoczyła się za sprawą politycznych szulerów narażając Polskę
      na straty nie tylko finansowe,ale i moralne.
      Jednym z przyczyn takiej polityki jest wspieranie syjonizmu z korzeniami rasizmu
      i chęcią dominacji Żydów.Tworzy się sytuacja frontowa wewnątrzsemicka,którą chce
      się globalnie rozpowszechnić w konflikt kulturowy na tle religijnym.Nie można
      przejść obojętnie nad przyczynami holokaustu,jak i nad faktem,że zło nie można
      plenić systemowymi zbrodniczymi poczynaniami.Przy okazji tarczy antyrakietowej
      jest zatem okazja aby globalnie zacząć odrobiać lekcję z historii.Polska jest
      dobrym przykładem dla oceny historii syjonizmu w połączeniu z wpływem
      nadreprezentacji mniejszości żydowskiej na władze partyjne i państwowe.Ten wpływ
      najlepiej się uwidocznił w tworzeniu systemu damokracji partyjniackiej mającej
      swoje potwierdzenie w antyobywatelskiej ustawie zasadniczej.Wasalna polityka
      wobec możliwości nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji
      ukrytych celów jest tego konsekwencją.
      Można i postawić pytanie w czyim interesie w pierwszej kolejności zabiega o
      wpływy u Rosjan Radosław Sikorski minister "Najemnik" od spraw zagranicznych?
      • zigzaur Re: Bezwzględne prawo silniejszego 13.05.08, 14:28
        Wolę amerykańskie prawo silniejszego niż rosyjskie.

        Poniatno?
        • kolorittan Re: Bezwzględne prawo silniejszego 13.05.08, 14:49
          zigzaur napisał:
          > Wolę amerykańskie prawo silniejszego niż rosyjskie.
          > Poniatno?

          To juz wszyscy zrozumieli - ty faszysto.
          Powinienes zawisnąć na stryczku wraz z
          waszymi mordercami kobiet i dzieci.
          Ju andestend szakalopolaku fakowany ?
          • zigzaur Re: Bezwzględne prawo silniejszego 13.05.08, 14:55
            Podmyj się! Klient przyszedł.
            • kolorittan Re: Bezwzględne prawo silniejszego 13.05.08, 16:40
              zigheilzaur przed obciągnięciem wujowi Samowi napisał:
              > Podmyj się! Klient przyszedł.

              Sam do siebie gada faszysta przez Amerykanów fakowany
            • mieczsilver Re: Bezwzględne prawo silniejszego 14.05.08, 06:59
              zigzaur napisał:

              > Podmyj się! Klient przyszedł.

              Do jakiego poziomu sprowadza się dyskusję,to widać czyim jest się
              klijentem.Świat potrzebuje nowego porządku i braterstwa broni zawierane dla
              realizacji ukrytych celów nikomu nie służą.Potwierdza to ostatni pobyt
              prezydenta Kaczyńskiego w Izraelu,gdzie myślą przewodnią ma być współpraca
              gospodarcza na drodze militarnej?Czy nie ma innych potrzeb,które mogą wychodzić
              na przeciw zapowiadanej zmianie polityki historycznej Szymona Pereza?!?!?!
    • guru133 Ameryka musi zrozumiec że za bezpieczeństwo trzeba 13.05.08, 09:53
      płacić. Nie widzę żadnego powodu dla którego mielibyśmy chronić jankesów za
      frajer, albo być może jeszcze do tego "interesu" dopłacać. No i jeszcze dochodzi
      problem kontroli nad terenem bazy która ma znajdować się na terenie naszego kraju.
      • zigzaur Re: Ameryka musi zrozumiec że za bezpieczeństwo t 13.05.08, 14:23
        Jak na razie, to USA dopłacają do polskiej obronności.

        Ameryce polska obrona nie jest potrzebna. Polsce amerykańska i owszem.
        • mieczsilver Re: Ameryka musi zrozumiec że za bezpieczeństwo t 14.05.08, 08:44
          zigzaur napisał:

          > Jak na razie, to USA dopłacają do polskiej obronności.

          >Jest tyle dziedzin w Polsce,że te dopłaty mogą być bardziej zbożnie
          wykorzystane,również dla ograniczenia konfliktu islamofaszyzmu z judeofaszyzmem.

          > Ameryce polska obrona nie jest potrzebna. Polsce amerykańska i owszem.

          Zupełny brak logiki,co wynika z najnowszej utopii globalnego wolnego handlu.
    • exxon Niech sie popedza z wizami, Irakiem i offsetem 13.05.08, 09:58
      Polska powinna ciagnac negocjacje jak najdluzej, stawiac bardzo
      twarde warunki az do momentu kiedy sami pekna i stwierdza ze Polacy
      chca za duzo. To da nam informacje jak bardzo nas cenia jako
      sojusznika i jak duzo sa naprawde sklonni zabulic. Oczywiscie tarczy
      brac nie nalezy.
      • mieczsilver Re: Niech sie popedza z wizami, Irakiem i offsete 14.05.08, 08:47
        exxon napisał:

        > Polska powinna ciagnac negocjacje jak najdluzej, stawiac bardzo
        > twarde warunki az do momentu kiedy sami pekna i stwierdza ze Polacy
        > chca za duzo. To da nam informacje jak bardzo nas cenia jako
        > sojusznika i jak duzo sa naprawde sklonni zabulic. Oczywiscie tarczy
        > brac nie nalezy.

        Trudna rola jak ma się za ministra "Najemnika" od spraw zagranicznych
        Radosława Sikorskiego byłego korespondenta wojennego z rewolwerem w ręku.
    • polsz rola sługi 13.05.08, 10:11
      ostatnio Obama stwierdził, że cały świat chce przewodnictwa USA, że cały świat
      marzy by to oni prowadzili i kierowali. Cóż, może coś w tym jest bo polskie
      "elyty" polityczne błagają by amerykanie zdjęli majtki żeby im w dupe wejść


      Testy IQ: www.iq-test.pl/?d=5087
      Nagrody za darmo: www.look4win.pl/rejestracja.php?polec=fredator
    • kijwoko Ameryka nas popędza 13.05.08, 10:22
      "Ameryka nas popędza

      Tarcza antyrakietowa w Polsce. Amerykanie naciskają na Polaków: Połowa lipca to
      ostateczny termin zakończenia negocjacji politycznych. Jak nie, to poszukamy
      innego miejsca"


      Jakich, k..., 'NAS' i 'POLAKÓW'?!? Naiciskaja na miernoty w rzadzie (takie same
      jak w poprzednich rzadach). Narodu, czyli NAS, POLAKÓW nikt o zdanie nie pytal,
      bo przeciez narod w wiekszosci jest przeciw.


      Cos ostatnio przebakiwalo sie o uszanowaniu woli Polakow:


      wyborcza.pl/1,85996,5190242.html
      "USA o tarczy: Uszanujemy decyzję Polaków
      [...]
      Według kwietniowych badań CBOS za ulokowaniem elementów tarczy w Polsce jest 32
      proc. badanych, przeciw - 54 proc."


      I co?!? I nic...

      _______________________________

      Tarcza w Słupsku = wrzód na dupsku!
    • gekon1979 a Donek wlasnie powiedzial, ze jak USA nie spelnia 13.05.08, 10:30
      naszych wymagan, to niech ze swoja tarcza laduja sie gdzie indziej
      • snow21 Partia Donalda i Palikota się stawia w sprawie Tar 13.05.08, 12:16
        Tarczy. Wprawdzie nie jest samodzielne weto, no ale od czegoś trzeba zacząć.
        Najważniejsze by nie było na terenie Polski, żadnych nowych obcych baz wojskowych.
      • kolorittan Re: a Donek wlasnie powiedzial, ze jak USA nie sp 13.05.08, 14:54
        gekon1979 napisał: > naszych wymagan, to
        > niech ze swoja tarcza laduja sie gdzie indziej

        O - anonimowy alkoholik gekon1979 sie obudził ?!
        Przecież miał w marynarce wojować. ... ???
        Czyżby wytrzepali marynarkę i oto znowu jest ?
    • arahat1 jankesi szykuja sie do nowej wojny i szukaja 13.05.08, 10:32
      glupkow u ktorych mogliby postawic swoje zabawki na ktorych pewna grupa jankesow
      zbija fortune a glupi ciemny ludek daje si podpuszcza roznych nawiedzonym
      religijnym dla obrony bogow/honoru i ojczyzn...
    • gewiner polacy nie gesi... 13.05.08, 10:34
      jestesmy wolni i nie mozemy tanczyc przy dzwiekach amerykanskiej orkiestry. Ten
      kraj powinien sie zastanowic co wyprawia z reszta swiata zarowno w kwesti wojen
      przezen prowadzonych jak i emisji spalin do atmosfery...
      • zigzaur Re: polacy nie gesi... 13.05.08, 11:35
        Jesteśmy wolni ale tylko i wyłącznie dzięki USA.
        • bodzanta_pan Re: polacy nie gesi... 13.05.08, 13:37
          Pan debil czy co, człowiek jest wolnym gdy jest wolny ekonomicznie
          od trosk dnia powszedniego, a jak sprawdzić statystyki to ludzi
          wolnych jest tyle samo co w PRL'u a może nawet mniej (napewno, bo
          wzrosły potrzeby na wodę, opał i żywność).
          • zigzaur Re: polacy nie gesi... 13.05.08, 14:19
            Stopa życiowa we współczesnej Polsce jest kilkadziesiąt razy lepsza niż za
            Gierka. Bez problemów można kupić samochód, papier toaletowy, chleb, cukier i mięso.
    • plus_minus_zero pokazac CHAMerykanOM paluszek i tyle ! 13.05.08, 10:47
      .
      • snow21 Jozin z Po już pokazał Arcykapłanowi gest Kozakiew 13.05.08, 11:58
        Kozakiewicza, bo generalisimus nie życzy sobie amerykańskiej tarczy na "terenie
        swoich dawnych wpływów".

        Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
    • smok_sielski Ameryka nas popędza 13.05.08, 10:56
      Rzadko znajduje sie temat, na ktory wszyscy forumowicze wypowiadaja sie z taka
      jednomyslnoscia. To powinno dac do myslenia naszym "elytom waadzy".
      smok
      • presentation1 Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 11:02
        kwestia jest inna.Gdyby ten rzad powiedzial NIE-mysle ze bylby to dobry krok.Ale ten rzad tego nie powie i w konsekwencji zgodzi sie na tarcze.Jest to jalowa dyskusja.
        • smok_sielski Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 11:45
          > Ale ten rzad tego nie powie i w konsekwencji
          > zgodzi sie na tarcze.Jest to jalowa dyskusja.

          No niby racja, ale tez rzad juz slynie z dryfowania i niepodejmowania
          jakichkolwiek decyzji. Wiec moze jakos dodryfuje do nowych wyborow w USA, a nowy
          prezio (moze demokrata) nie bedzie cisnal na tarcze i sie nam upiecze.
          smok
          • zigzaur Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 14:27
            Skąd wiesz, że teoretycznie możliwe zwycięstwo demokratycznego kandydata na
            Prezydenta USA przytłumi program dozbrojenia?

            Istnieją jakieś przedziwne stereotypy, jakoby prezydenci-republikanie byli
            wojowniczy a demokraci pacyfistyczni. Tymczasem wielu demokratów miało talent i
            zapał do walki:
            - Franklin Delano Roosevelt
            - Harry Truman
            - John Fitzgerald Kennedy
            - Lyndon Johnson
            - James Carter (dozbrojenie NATO w grudniu 1979, broń neutronowa).

            A i nawet Clinton parę razy przydzwonił.
    • gumowy_karol Ameryka nas popędza 13.05.08, 11:08
      Ta tarza wcale nie jest nam potrzebna niech sobie ją gdzie indziej zakładają.
      Uważam że nie potrzebujemy od nich nic i nie zakładajmy czegoś co by wiązało nas
      z nimi to jest moja opinia.
    • wejsunek poprośmy generalisimussa Putina 13.05.08, 11:08
      o wspólną budowę takiej tarczy np na Białorusi... co my słowianie
      gorsi od amerykanów?
      • zigzaur Re: poprośmy generalisimussa Putina 13.05.08, 11:36
        Ano, gorsi.

        Zaś Putin nie jest generalissimusem.
    • piotrek_meteorolog Ameryka nas popędza 13.05.08, 11:51
      Czemu Polska ma niby nie przyjąć tarczy? Jeśli Polska przyjmie
      tarczę, to możlwiości wpływu Rosji na Polskę(a ona zawsze będzie dla
      nas zagrożeniem) będą dużo mniejsze i tego obawia się Rosja panowie,
      a nie tego ze te rakiety będą w nią wycelowane! Jest wielka
      historyczna szansa aby poważnie ograniczyć wpływ Rosji na Europę
      Środkową. Czyżby Polska znów ją zmarnowała? Amerykańskie wojska
      nigdy nie będą okupować Polski, a rosyjskie tak! Nie bądźcie
      głupcami. Trzeba wynegocjować najwięcej jak się da, ale przyjąć
      ostateczną ofertę! Jeśli Tusk zawali i postąpi zgodnie z interem
      Rosji, który praktycznie zawsze nie był zgodny z interem Polski, to
      będzie to porażka dla Polski. Stracimy szansę na wzrost znaczenia
      Polski w Europie i zminimalizowania wpływu Rosji na Polskę. Dziwię
      się temu co wy tu wypisujecie. To jest szansa dla Polski an lata.
      Rosja nie uderzy na Polskę, tylko grozi paluszkiem, zabraknie jej
      odwagi.
      • zigzaur Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 12:14
        Cóż poradzisz, że wielu Polaków zostało nauczonych miłości do komunizmu przez
        szkolnych nauczycieli historii, z których wielu było politrukami w LWP?

        Cóż poradzisz, że jeszcze dzisiaj wielu ludzi podnieca się filmem "Czterej
        pancerni" np. scenami, jak to Gajos, Pieczka, Raksa, Gołas i Kłosiński jedzą
        jednym bagnetem (zapewne trofiejnym niemieckim) konserwę (zapewne amerykańską)?
        • presentation1 Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 12:17
          Troche wasko lub przez rozowe okulary widzisz swiat.Przeciez to dzisiaj politycy PO uznali Kosowo (wiekszosc albanska) i jadac do Gruzji oznajmili ze sa za integralnoscia Gruzji.Hipokryzja?W Osetii czy Abchazji wiekszosc to Rosjanie.Zobacz wiec sam jak dziecieca polityke prowadzi PO.
          • zigzaur Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 14:21
            Jeśli nawet rzeczywiście w Osetii czy Abchazji mieszkają Rosjanie, to można ich
            tak samo jak sudeckich Niemców.
      • qin Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 12:21
        Piotrusiu kochanie co ty piszesz pozbyliśmy się zołdaków rosyjskich
        i mamy ich zamienić na chołotę z USA jakim prawem???????????po co???
        jesteśmy w Europie w Europie nie potrzebujemy Stanów Kretynów.
        Tereny te w planach tych zbrodniarzy maja być pod wyłącznym
        zarządzaniem USA.Nie pozwalam nie chcę im oddać ani centymetra
        kwadratowego To nie zwiększy naszego bezpieczeństwa tylko tego
        popieprzonego kraju.
        • snow21 Tarcza od początku była tylko blefem 13.05.08, 12:32
          W 1983 roku administracja Ronalda Reagana, w której wielu Neokonów rozpoczynało
          swoje administracyjno-polityczne kariery, wymyśliła blef z Wojnami Gwiezdnymi.
          co wywołało zwiększone zbrojenia w ZSRR, a te zbrojenia okazały się jednym z
          radzieckich gwożdzi do sowieckiej trumny.

          Za fundusze przeznaczone na stworzenie tamtej tarczy, nawet nie zbudowałby
          nowego myśliwca wojskowego, a poziom technologiczny nawet w tej chwili nie
          pozwala na budowę takiej tarczy.

        • zigzaur Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 14:30
          Rzecz w tym, że POTRZEBUJEMY USA w Europie. W przeciwnym razie Niemcy i Rosja
          zdążyłyby urządzić parę wojen światowych.

          Wprawdzie wykrwawiłyby się znowu ale to żadna pociecha.
      • bodzanta_pan Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 13:30
        Jak na razie to USA się rozbija po całym świecie, ot taki pastuch co
        to chce urządzać świat po swojemu i to bronia atomową. Więc
        pieprzenie o zagrożeniu rosyjskim jest miarą największego idioty w
        Polsce czyli pana macierewicza, więc panie macierewicz nie zmieniaj
        pan nic'ków, co jesteśmy pewni, bo drugiego takiego durnia nie ma w
        Polsce.
        • zigzaur Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 14:31
          Zagrożenie rosyjskie jest faktem. Dopóki Rosja istnieje.
      • chenin Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 14:37
        Mysle ze nasz rzad nie moze poprostu powiedziec wprost NIE rezimowi
        amerykanskiemu, bo kto nie jest z nimi jest przeciwko nim. Nas po prostu nie
        stac byc przeciwko nim. Wprowadziliby na nas saknkcje gospodarcze ogloslili ze
        lamiemy demokracje i wyslali wojska aby nas uwolnic (jak to robili w Ameryce
        Lacinskiej w latach 60-80) czy Azji Pd-Wsch, to bezwzgledni wyrachowani i maja
        taki PR ze kazde klasmtwo sa wstanie sprzedac swojemu narodowi. Mlodzi
        amerykanie wierza ze polewanie ludzi napalmem w Birmie Laosie (tam robiono
        testy) było dla dobra ich mieszkańców. Na szczescie swiatowa opinii puliczna
        powoli zaczyna widziec czym naprawde jest USA. Mysle ze Anglia jest dobrym
        miejscem na tarcze, brytyjskie sluzby skorzystaly ze wzoru wyznaczonego przez
        Reighstag, czy Sep 11 i tez przeprowadzily "wlasne ataki terrorystyczne" w
        metrze aby opinie publiczna wystraszyc i ustawic. Wiec mimo ze nie jestem pod
        wrazeniemz reform gospodarczych PO to podziwiam doceniam i trzymam kciuki za
        nich, odwlekajcie panowie ile sie da i wszyscy modlmy sie aby w listopadzie
        koncerny paliwowo-zbrojeniowe stracily wladze.
    • ik.mis Niech spieprzają z tą swoją tarczą 13.05.08, 12:45
      My - mieszkańcy Słupska - nie chcemy żadnej tarczy
      Niech sobie ten syf stawiają gdzie chcą, ale nie koło mojego domu!!!
      WON STĄD!
      • snegurotchka USA precz od Polski 13.05.08, 12:57
        Te rekiety - a nie żadna tarcza - to jest także przyspieszenie na
        wyższym szczeblu wyścigu zbrojeń, a Usa to jedyne państwo które
        sprzeciwia się demilitaryzacji kosmosu, w przeciwieństwie do Europy,
        Rosji czy Chin …im się widocznie marzą żołnierze w kosmosie ..

        Zważywszy na fakt że Usa wydaje na zbrojenia więcej niż na służbe
        zdrowia i oświate razem, dziesięć razy więcej niż Rosja, więcej niż
        Europa i Chiny, to amerykańskie państwo jest poważnie chore, zarówno
        psychicznie jak i fizycznie
        a bajdurzy do demokracji, wolności i prawach człowieka : te trzy
        słowa to są ich ulubione słowa dżokery na które nabierają się tacy
        naiwni ludzie jak na przykład “piotrek – meteorolog i inni naiwni
        obseratorzy ..
    • leon9910 Ameryka nas popędza 13.05.08, 13:07
      Ten rząd anty polski robi wszystko żeby polskę zepchnąć na margines!!Te
      sprzedawczyki na pasku meneli z medii polskojezycznych robi wszystko co każą
      komunistyczni szpicle i konfidenci z pod ciemnoniebieskiej gwiazdy.
      • bodzanta_pan Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 13:20
        Panie macierewicz od dawna wszem wiadomo, żeś waść kretyn i to do
        kwadratu.
    • bodzanta_pan A niech Ameryka pocałuje nas w DU...Ę 13.05.08, 13:17
      Jak chcą sobie urządzoc pogorzelisko atomowe to nie na cudzym ale na
      własnym terytorium. Ta największa "pokojowa" (czytaj - zbrodnicza)
      armia urządza sobie poligony na całym świecie, ku chwale zysku i
      obrotu mamony. A je... was pies chamy zapyziałe może ktoś was
      potraktuje wreszcie jak wy resztę swiata, np. walić będzie w was
      pociskami uranowymi jak wy w Europie w Serbię, wysypie wam na łby
      tony trucizn tak jak wy w Wietnamie, wypali waszą armię i napuści
      Oregon na "Calafonię" pod pretekstem tajnych broni tak jak wy Iraku.
      Naprawdę je... was pies, wy "pokojowe" chamy.
      • zigzaur Re: A niech Ameryka pocałuje nas w DU...Ę 13.05.08, 14:22
        Znacznie bardziej prawdopodobna jest nuklearna wojna domowa w Rosji.
        Jest wręcz pożądana.
        • snow21 To jest wielkie zagrożenie dla świata-zawsze może 13.05.08, 14:38
          znależć jakiś alkoholik, zimny psychopata, wariat, paranoik na wzór Stalina lub
          satanista który będzie chciał powtórzyć Czarnobyl, i w takiej Moskwie lub w
          innym wielkim mieście świata wysadzi atomówkę.
          • zigzaur Re: To jest wielkie zagrożenie dla świata-zawsze 13.05.08, 14:53
            Nie uważam Stalina za paranoika. Zawsze konsekwentnie dążył do celu, tylko ten
            cel dobrze maskował, stąd posądzenia o paranoję.

            Jesienią 1914 Rosja ochoczo przystąpiła do wojny, miała fanatycznie oddaną
            carowi armię liczniejszą od francuskiej, niemieckiej, brytyjskiej i austriackiej
            razem, nawet samolotów miała więcej niż wszystkie te kraje. W parę lat później
            armia się rozsypała, cara zabito a w kraju rozpaliła się wojna domowa. Do władzy
            doszły finansowane przez Niemcy szumowiny.
    • ryszard.j.p2 Ameryka nas popędza 13.05.08, 15:18
      za kilka miesiecy konczy sie kadencja Busha, a wiec poczekajmy !!
      pierwsza zasada w negocjacjach - jak im sie spieszy to nam nie powinno sie
      spieszyc !!!!!
      a w ogole to niech spieprzaja !!!!
    • jg19411 Pokazać im gest Kozakiewicza 13.05.08, 16:00
      USA przedstawiły plan rozmieszczenia,a my staramy się sprostać
      ich wymogom".Żałosne,i to delikatnie mówiąc.Już Mickiewicz coś pisał
      o przyzwyczajeniu się do
      łańcucha.Ale podstawowe pytanie:czy społeczeństwo się na to
      zgadza,marzy o amerykańskich bazach wojskowych ,może nawet z
      bronią nuklearną albo wzorem Guantanamo z obozami dla pojmanych
      Afgańczyków,Irakijczyków czy jakichś terrorystów?Czy mający
      poparcie tylko we własnym gronie rząd,politycy, nie muszą
      nikogo pytać,mogą darować/sprzedawać,wydzierżawiać/ polską
      ziemię?Chcemy mieć w US sojusznika,ale nie za każdą
      cenę.Większość społeczeństwa nie popiera awanturniczej i
      salomonowej polityki USA i wielu jej prezydentów .Bezpieczeństwo
      Stanów Zjednoczonych nie kosztem Polski ani
      jednoczącej się Europy!

      • zigzaur Re: Pokazać im gest Kozakiewicza 13.05.08, 16:10
        Czy doprawdy nie pojmujesz, że to Polsce zależy na obronie a nie Ameryce?
        • zethes USA = wojna = śmierć 13.05.08, 18:24
          Poniżej tłumaczę francuskie zródło, teza przedstawiona w książce
          Jean-François Susbielle « Walczące mocarstwa, ku czwartej wojnie
          światowej » (wydawnictwo First).
          Z pośród 7 mocarstw które dominuja na świecie, 4 mocarstwa
          korzystają najbardziej z nowej konfiguracji światowej, mondializacji
          i najszybciej się rozwijają, są to : Chiny, Indie, Rosja i
          Brazylia. Czas gra na ich korzyść.

          W przeciwieństwie do nich, trzy mocarstwa weszły w recesję : Usa,
          Europa i Japonia.
          Doktryna Bush’a jest dosyć prosta:
          Koniec z poszanowaniem prawa międzynarodowego wpisanego w kartę ONZ
          które gwarantowało pokój przez 40 ostatnich lat, koniec z
          nieingerowaniem w sprawy wewnętrzne innych krajów i koniec z
          nienaruszalnością granic. Teraz przyszedł czas na wojny prewencyjne
          czy “profilaktyczne” które pozwolą Usa wzmocnić swoje pozycje na
          Dalekim Wschodzie, położyć “łapę” na tamtejszych zródłach energii i
          rozpostarcie swojego wojska. To wszystko z niekorzyścią dla czterech
          przodujących mocarstw, a głównie Chin. JF Susbielle widzi czwartą
          wojnę światową na osi Usa-Chiny, mówi o czwartej ponieważ trzecia
          wojna (Usa – Rosja) już miała miejsce, a wygrały ją bezapelacyjnie
          Stany.
          W sumie wizja pesymistyczna, zwłaszcza że Europa polityczna i jako
          niezależna potęga militarna jeszcze nie istnieje.
          Polska w tej sytuacji powinna mówić jednym głosem zjednoczonej
          Europy, a tu w rządzie … takie jełopy ….


          • 1minerwa wybudujcie te tarcze na ranczo J.W. Busha 13.05.08, 19:30
            albo na posiadlosci starego Busha
          • zigzaur Rosja = wojna = śmierć 13.05.08, 19:30
            Żeby nazywać Brazylię, Rosję i Chiny przodującymi mocarstwami, trzeba mieć
            niezłą fantazję albo słabą głowę.
      • mieczsilver Re: Pokazać im gest Kozakiewicza 14.05.08, 07:16
        Ten gest powinien zacząć być pokazywany wszystkim tym,którzy kontynuują
        szpikowanie Ziemi czyniąc z niej coraz większą beczkę prochu.Zmianę polityki
        historycznej zapowiedział Szimon Perez prezydent Izraela.Ale zaraz póżniej z
        Lechem Kaczyńskim została przedstawiona wizja współpracy gospodarczej z Polską
        na niwie przemysłu militarno-zbrojeniowego!!!Czy nie ma innych potrzeb,które
        mogą dać zdrowy impuls dla budowy nowego porządku?!?!?!
    • kingdomofeloi Ameryka nas popędza 16.05.08, 11:49
      Pokój mieszkańcom wszystkich światów!

      Syneloi prosi narody Stanów Zjednoczonych
      o zaprzestanie prześladowania słabszych ekonomicznie narodów Ziemi
      w tym narodu Polskiego między innymi wymuszaniem różnymi sposobami
      na pracownikach Administracji Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej
      i administracjach państwowych innych krajów produkowania narzędzi
      służących do wyniszczania narodów oraz wykonywania prac z tym
      związanych
      a jeśli narody Stanów Zjednoczonych i inne osoby boją się
      kogokolwiek
      to powinny od narodów biedniejszych od siebie kupować żywność za
      swoje pieniądze
      i zakupioną żywnością w tym wodą pitną powinny zarzucić
      wyprodukowanymi przez siebie urządzeniami kraje, które ich zdaniem
      im zagrażają
      gdyż w ten sposób domniemanych wrogów zamienią w swych przyjaciół
      a więc przestanie istnieć strach, który wywołuje w Was chęć
      budowania tego co niszczy
      w tym Tarczy Antyrakietowej a do tego prosi Was autor tego tekstu
      jako członek narodu Polskiego i Obywatel Rzeczpospolitej Polskiej
      o odkupienie wszystkich urządzeń służących do niszczenia życia,
      które sprzedaliście Narodowi Polskiemu za pośrednictwem pracowników
      Administracji Państwowej i za przykładem narodów byłego Związku
      Socjalistycznych Republik Radzieckich wróćcie do swoich krajów gdyż
      w Rzeczpospolitej Polsce dzieciom
      i chorym brakuje jedzenia i innych środków potrzebnych im do życia
      a Wasze propozycje budowania Tarcz Antyrakietowych
      podobne do bezprawnej napaści na kraje Arabskie
      doprowadzają do chorób i umierania ludzi
      gdyż czas i środki poświęcano dotychczas na Wasze pomysły
      pozbycia się Waszych strachów
      podobnych do strachu Lwa przed mrówką.

      Autor: cvsyneloi.blox.pl/html
      • kingdomofeloi Re: Ameryka nas popędza 15.07.08, 14:35
        By w Kraju nad Wisłą przestano bać się terrorystów koniecznie trzeba wycofać
        żołnierzy Polskich z innych krajów czego dobry przykład dały narody byłego
        Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.
    • kylax Zgoda na tarcze wymaga: 15.07.08, 20:42
      Oto jakie wymagania polski rzad powinien przedstawic Ameryce:

      - minimum $20 mld pomocy wojskowej
      - transfer najnowoczesniejszych technologii wojskowych z F-35 i AEGIS wlacznie
      - dostep do danych wywiadowczych

      To moim zdaniem absolutne minimum. Zapamietajcie sobie, ani USA, ani Chiny, ani
      Rosja, ani Indie nie przepadaja za lizusami. Tylko panstwa szanujace same
      siebie, moga liczyc na ich przychylnosc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka