edosungaros czcze gadanie 13.05.08, 09:12 tarcza prpzesadzano juz dawno, Redlich dal kase komu trzeba w tym Tuskowi a jego przydupas Radzio "wywalony z oxfordu za odpisywanie" wczoraj wskazywal komu doplacic i ile na imprezce w Tuchowie cmokkk Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 Jak zwykle 13.05.08, 09:12 Jak zwykle (patrz Jałta) Amerykanie dogadają się z Rosjanami nad naszymi głowami i jak się postaramy, to może nawet pozwolą nam w Polsce czyścić i c h instalacje antyrakietowe, broniące tylko i c h terytorium. A nawet więcej, Rosja zauważy, że instalacje w Polsce mogą się przydać do obrony rosyjskiego terytorium, bo to Amerykanie będą decydować jakie rakiety będą przechwytywane i w interesie rosyjskim mogą dodagać się z Amerykanami w tej sprawie. Tylko co my w Polsce z tego będziemy mieć? Więcej terorystów, którzy walną w nas jako amerykańskiego konia czy osła trojańskiego. Owszem w polskim interesie jest aby USA mogły bronić się przed atakami ale gdzie na świecie ustawią sobie te tarcze to już nie nasz biznes, my powinniśmy dążyć do tego aby nasze polskie terytorium było bronione przed takimi atakami i to bezpośrednio a tu jedyną skuteczną drogą jest europejski system obrony antyrakietowej w ramach NATO i do tego powinniśmy dążyć razem z naszymi partnerami w Unii. Odpowiedz Link Zgłoś
juliaan czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 09:15 rosjanie grozili że wycelują rakiety ,a w polsce histeria , a zmiana celu dla rakiet zabiera kwadrans ,więc to był taki sobie bełkot ruskich , bo i tak celują w nas i inne państwa nato... teraz jankesi zobaczyli jak działa taki pr i od paru tygodni pełno od przecieków jakoby w innym miejscu mogli tarczę postawić niech stawiają...juz nas wystarczająco wydy.... 5 lat w Iraku wydaliśmy własnej kasy więcej niż wynosiła wojskowa pomoc amerykańska przez 10 lat w iraku wszyscy robia biznes tylko nie polacy , inna sprawa ,że samo jesteśmy jak państwo trzeciego świata , bo nawet nie bierzemy udziału w przetargach warunki zakupu broni powinny być absolutnie odmienne od offsetu ...owszem kupujemy samoloty ,ael wy u nas budujecie od zera fabrykę amunicji ,albo pocisków kierowanych ...i 51 procent należy do polskiego skarbu państwa ...nie to wypier.... chińczycy zgadzają się bez problemu ...zabawny chiński sprzęt? już budują lotniskowce i atomowe łodzie podwodne ...zbudowali pojazd lepszy od Hamvee ....a polacy nie potrafią ani czołgu ani nawet przyzwoitego karabinu wyprodukować Odpowiedz Link Zgłoś
klioklio Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 09:25 Nie ma nawet polskiego roweru,ale inaczej byc nie może, bo od 19 lat rządzą zdrajcy.Dochodowe PZL w Rzeszowie oddali za darmo Amerykanom( w ratach na 10 lat, a więc spłata z dochodów zakładu)- jak myślicie ,czy jakiś projekt techniczny może powstać w Polsce? Podobnie było ze Stoenem.Teraz chca sprzedać(?) PKO BP, choć w ubiegłym roku osiągnął rekordowy zysk.Gdy zaczną sprzedawać złoża naturalne(już jest taki projekt),wtedy Polska zejdzie do poziomu 19- wiecznej kolonii afrykańskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 14:24 A kto rządził przed 1989? Odpowiedz Link Zgłoś
kolorittan Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 14:46 zigheilzaur napisał: > A kto rządził przed 1989? W polsce rządzili polscy komuniści którzy włazili w djupę sowieckim komuchom. Przed 1939 rokiem w polsce rządzili polscy faszyści nazywani Piłsudczykami i gorliwie mordowali Żydów by przypodobać się nazistom z IIIRzeszy i w pakcie z Hitlerem zajęli Czeskie Zaolzie. Po 1989 w polsce rządza proamerykańscy targowiczanie którzy ostatnio posuneli się nawet do próby stworzenia IVRzeszypospolitej i napadli na Irak i Afganistan by mordować kobiety i dzieci w ramach zabawy polskich faszystowskich morderców. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 14:50 No i co kłamiesz? Jakich to Żydów niby mordowano w Polsce przed 1939? Oprócz Niemiec, to masowo mordowano Żydów tylko w Rosji. Nie z pobudek etniczno-religijno-rasowych ale z pobudek materialnych, pod pretekstem tzw. walki klasowej. A na temat Zaolzia nie zabieraj głosu. Odpowiedz Link Zgłoś
kolorittan Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 16:37 zigzaur napisał: > No i co kłamiesz? > Jakich to Żydów niby mordowano w Polsce przed 1939? Polskich żydów - obywateli polskich w Jedwabnem, Oświęcimiu, pogromy żydów w Kielcach i wiele inych przypadków. Byli owszem tacy jak pani Szendlerowa co uratowała tysiące żydowskich dzieci. Moja babcia też uratowała kilku i w miarę możliwości dokarmiała kilku znajomych żydów. Ona mi opowiadała że Zydzi bardziej obawiali sie polaków, bo nigdy nie było wiadomo który donosi Niemcom - a Niemców było widać zdaleka. Antysemityzm w polsce byl i jest powszechny. Moja babcia miała za złe bogtym Żydom że oni zarabiali na ludzkiej biedzie i że przez nich biedni Żydzi byli narażeni na niesprawiedliwą "zemstę" polskich faszystów. > Oprócz Niemiec, to masowo mordowano Żydów tylko > w Rosji. Nie z pobudek etniczno-religijno-rasowych > ale z pobudek materialnych, pod pretekstem tzw. > walki klasowej. owszem - za Lenina tak było - jak sam podkreślasz "nie z pobudek etniczno-religijno-rasowych" ale... Z tych samych pobudek komuchy zrabowali moich dziadków Polaków. A w polsce żydzi byli mordowani z pobudek etniczno-religijno-rasowych - bo ponoć Jezusa zabili (oni go wymyslili a nie zabili !). Poczytaj wogule i posłuchaj wspomnienia żydów, którym udało się uciec z Polski i ZSRR przed nazistowską zagładą. Czemu Amerykańscy żydki tak nienawidza polaków ? Nawet moj kumpel ze studiów będąc na wymianie w USA natrafił na taką jedną żydowska profesorkę która wlepiła mu 4 za najlepsza pracę na roku bo nienawidzi polaków ! On tak samo ucierpiał za nie swoje winy z rąk żydowskiej faszystki. Ja tak samo ciągle trafiam na takich faszystów jak ty, którzy mnie nagle nienawidzą nie wiem za co. ty jeszcze wiem za co - bo ja na ciebie agresywnie napadam ma forum. Taki wielki Amerykański architekt D.Liebezkind który zaprojektował Muzeum Żydowskie w Berlinie będąc małym dzieckiem był wywieziony z polski i to co najbardziej zapamiętał, to był polski antysemityzm - strach że polacy doniosą. > A na temat Zaolzia nie zabieraj głosu. Jak to nie. W pakcie z Hitlerem z 1936 roku Zaolzie zoztało w 1938 roku napadnięte przez polaków a reszta Czech została okupowana przez hitlerowców. I tak oto zaczęła się IIWŚ !!! Odpowiedz Link Zgłoś
kolorittan Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 17:11 kolorittan napisała: > zigzaur napisał: > No i co kłamiesz? > Jakich to Żydów niby mordowano w Polsce przed 1939? Popatrz co piszą pOLSKIE media, które to nie będą zbyt śmiało oskarżać własnych obywateli: wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=9949297 Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: czerpią z moskali i robią PR 13.05.08, 19:26 W jakim pakcie z 1936 ?????????????????????????????????? Druga wojna światowa rozpoczęła się od rosyjsko-niemieckiej zmowy zwanej popularnie "paktem Ribbentrop-Mołotow". Odpowiedz Link Zgłoś
kroliklesny Re: czerpią z moskali i robią PR 14.05.08, 10:05 Biedna "kolorittan"- z calym szacunkiem dla twojej babci, ale ty juz nie tylko dezorientujesz, ale przedstawiasz prawdy babcine i zmieniasz historie Polski! Jedwabne i Kielce- w czasie wojny i po wojnie. Tu pytanie bylo o wydarzenia przed 1939 rokiem. Co do Zaolzia- pokrecilo ci sie znowu! Po pakcie w Monachium w 1938 Niemcy zajeli Sudetenland, gdzie rzeczywiscie mieszkala mniejszosc (tam wiekszosc) niemiecka, ktory to region stanowil 1/3 terytorium Czech, a wtedy dwie hieny- Wegry i Polska wykorzystaly sytuacje: Wegrzy zajeli Uzhorod (dzisiaj Ukraina) i czesc Slowacji, gdzie mieszkala mniejszosc wegierska, a Polska wkroczyla bohatersko na Zaolzie, gdzie mieszkala tez ludnosc narodowosci czeskiej, oprocz polskich mieszkancow bylego Ksiestwa Cieszynskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
kroliklesny Re: czerpią z moskali i robią PR 14.05.08, 09:57 Znowu przemawiaja przez ciebie wizje, anie fakty. W Polsce przedwrzesniowej zadni "pilsudczycy" nie mordowali Zydow. Zydzi byli polskimi obywatelami i stanowili znaczna i wazna czesc polskiego spoleczenstwa. Znowu dezorientujesz! Odpowiedz Link Zgłoś
misiogoqo [...] 13.05.08, 09:27 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Bezwzględne prawo silniejszego 13.05.08, 09:28 Kształtuje politykę nie tylko wewnętrzną,ale głównie międzynarodową.Wynika to z utrzymywania braku świadomości co do kierunku rozwoju,bo na ewolucyjne przemiany wpływ zaczyna wywierać człowiek.Nasza obecność w umownych 24 godzinach historii Ziemi to zaledwie kilka sekund,a taki brak docenienia,że wraz z życiem powstały wartości.Oczywiście w tej sytuacji konieczność stosowania bezwzględnego prawa silniejszego jest koniecznością,ale nie może być podstawą dla reżyserowania grupowych konfliktów na bazie uwalniania wysokich energii.To charakterystyczne i nie może dziwić,że braterstwo broni dla nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego zawarli spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Al.Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" z demokratami wojennymi.Wasalna polityka wobec tego prawa potoczyła się za sprawą politycznych szulerów narażając Polskę na straty nie tylko finansowe,ale i moralne. Jednym z przyczyn takiej polityki jest wspieranie syjonizmu z korzeniami rasizmu i chęcią dominacji Żydów.Tworzy się sytuacja frontowa wewnątrzsemicka,którą chce się globalnie rozpowszechnić w konflikt kulturowy na tle religijnym.Nie można przejść obojętnie nad przyczynami holokaustu,jak i nad faktem,że zło nie można plenić systemowymi zbrodniczymi poczynaniami.Przy okazji tarczy antyrakietowej jest zatem okazja aby globalnie zacząć odrobiać lekcję z historii.Polska jest dobrym przykładem dla oceny historii syjonizmu w połączeniu z wpływem nadreprezentacji mniejszości żydowskiej na władze partyjne i państwowe.Ten wpływ najlepiej się uwidocznił w tworzeniu systemu damokracji partyjniackiej mającej swoje potwierdzenie w antyobywatelskiej ustawie zasadniczej.Wasalna polityka wobec możliwości nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów jest tego konsekwencją. Można i postawić pytanie w czyim interesie w pierwszej kolejności zabiega o wpływy u Rosjan Radosław Sikorski minister "Najemnik" od spraw zagranicznych? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Bezwzględne prawo silniejszego 13.05.08, 14:28 Wolę amerykańskie prawo silniejszego niż rosyjskie. Poniatno? Odpowiedz Link Zgłoś
kolorittan Re: Bezwzględne prawo silniejszego 13.05.08, 14:49 zigzaur napisał: > Wolę amerykańskie prawo silniejszego niż rosyjskie. > Poniatno? To juz wszyscy zrozumieli - ty faszysto. Powinienes zawisnąć na stryczku wraz z waszymi mordercami kobiet i dzieci. Ju andestend szakalopolaku fakowany ? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Bezwzględne prawo silniejszego 13.05.08, 14:55 Podmyj się! Klient przyszedł. Odpowiedz Link Zgłoś
kolorittan Re: Bezwzględne prawo silniejszego 13.05.08, 16:40 zigheilzaur przed obciągnięciem wujowi Samowi napisał: > Podmyj się! Klient przyszedł. Sam do siebie gada faszysta przez Amerykanów fakowany Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Re: Bezwzględne prawo silniejszego 14.05.08, 06:59 zigzaur napisał: > Podmyj się! Klient przyszedł. Do jakiego poziomu sprowadza się dyskusję,to widać czyim jest się klijentem.Świat potrzebuje nowego porządku i braterstwa broni zawierane dla realizacji ukrytych celów nikomu nie służą.Potwierdza to ostatni pobyt prezydenta Kaczyńskiego w Izraelu,gdzie myślą przewodnią ma być współpraca gospodarcza na drodze militarnej?Czy nie ma innych potrzeb,które mogą wychodzić na przeciw zapowiadanej zmianie polityki historycznej Szymona Pereza?!?!?! Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Ameryka musi zrozumiec że za bezpieczeństwo trzeba 13.05.08, 09:53 płacić. Nie widzę żadnego powodu dla którego mielibyśmy chronić jankesów za frajer, albo być może jeszcze do tego "interesu" dopłacać. No i jeszcze dochodzi problem kontroli nad terenem bazy która ma znajdować się na terenie naszego kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Ameryka musi zrozumiec że za bezpieczeństwo t 13.05.08, 14:23 Jak na razie, to USA dopłacają do polskiej obronności. Ameryce polska obrona nie jest potrzebna. Polsce amerykańska i owszem. Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Re: Ameryka musi zrozumiec że za bezpieczeństwo t 14.05.08, 08:44 zigzaur napisał: > Jak na razie, to USA dopłacają do polskiej obronności. >Jest tyle dziedzin w Polsce,że te dopłaty mogą być bardziej zbożnie wykorzystane,również dla ograniczenia konfliktu islamofaszyzmu z judeofaszyzmem. > Ameryce polska obrona nie jest potrzebna. Polsce amerykańska i owszem. Zupełny brak logiki,co wynika z najnowszej utopii globalnego wolnego handlu. Odpowiedz Link Zgłoś
exxon Niech sie popedza z wizami, Irakiem i offsetem 13.05.08, 09:58 Polska powinna ciagnac negocjacje jak najdluzej, stawiac bardzo twarde warunki az do momentu kiedy sami pekna i stwierdza ze Polacy chca za duzo. To da nam informacje jak bardzo nas cenia jako sojusznika i jak duzo sa naprawde sklonni zabulic. Oczywiscie tarczy brac nie nalezy. Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Re: Niech sie popedza z wizami, Irakiem i offsete 14.05.08, 08:47 exxon napisał: > Polska powinna ciagnac negocjacje jak najdluzej, stawiac bardzo > twarde warunki az do momentu kiedy sami pekna i stwierdza ze Polacy > chca za duzo. To da nam informacje jak bardzo nas cenia jako > sojusznika i jak duzo sa naprawde sklonni zabulic. Oczywiscie tarczy > brac nie nalezy. Trudna rola jak ma się za ministra "Najemnika" od spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego byłego korespondenta wojennego z rewolwerem w ręku. Odpowiedz Link Zgłoś
polsz rola sługi 13.05.08, 10:11 ostatnio Obama stwierdził, że cały świat chce przewodnictwa USA, że cały świat marzy by to oni prowadzili i kierowali. Cóż, może coś w tym jest bo polskie "elyty" polityczne błagają by amerykanie zdjęli majtki żeby im w dupe wejść Testy IQ: www.iq-test.pl/?d=5087 Nagrody za darmo: www.look4win.pl/rejestracja.php?polec=fredator Odpowiedz Link Zgłoś
kijwoko Ameryka nas popędza 13.05.08, 10:22 "Ameryka nas popędza Tarcza antyrakietowa w Polsce. Amerykanie naciskają na Polaków: Połowa lipca to ostateczny termin zakończenia negocjacji politycznych. Jak nie, to poszukamy innego miejsca" Jakich, k..., 'NAS' i 'POLAKÓW'?!? Naiciskaja na miernoty w rzadzie (takie same jak w poprzednich rzadach). Narodu, czyli NAS, POLAKÓW nikt o zdanie nie pytal, bo przeciez narod w wiekszosci jest przeciw. Cos ostatnio przebakiwalo sie o uszanowaniu woli Polakow: wyborcza.pl/1,85996,5190242.html "USA o tarczy: Uszanujemy decyzję Polaków [...] Według kwietniowych badań CBOS za ulokowaniem elementów tarczy w Polsce jest 32 proc. badanych, przeciw - 54 proc." I co?!? I nic... _______________________________ Tarcza w Słupsku = wrzód na dupsku! Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 a Donek wlasnie powiedzial, ze jak USA nie spelnia 13.05.08, 10:30 naszych wymagan, to niech ze swoja tarcza laduja sie gdzie indziej Odpowiedz Link Zgłoś
snow21 Partia Donalda i Palikota się stawia w sprawie Tar 13.05.08, 12:16 Tarczy. Wprawdzie nie jest samodzielne weto, no ale od czegoś trzeba zacząć. Najważniejsze by nie było na terenie Polski, żadnych nowych obcych baz wojskowych. Odpowiedz Link Zgłoś
kolorittan Re: a Donek wlasnie powiedzial, ze jak USA nie sp 13.05.08, 14:54 gekon1979 napisał: > naszych wymagan, to > niech ze swoja tarcza laduja sie gdzie indziej O - anonimowy alkoholik gekon1979 sie obudził ?! Przecież miał w marynarce wojować. ... ??? Czyżby wytrzepali marynarkę i oto znowu jest ? Odpowiedz Link Zgłoś
arahat1 jankesi szykuja sie do nowej wojny i szukaja 13.05.08, 10:32 glupkow u ktorych mogliby postawic swoje zabawki na ktorych pewna grupa jankesow zbija fortune a glupi ciemny ludek daje si podpuszcza roznych nawiedzonym religijnym dla obrony bogow/honoru i ojczyzn... Odpowiedz Link Zgłoś
gewiner polacy nie gesi... 13.05.08, 10:34 jestesmy wolni i nie mozemy tanczyc przy dzwiekach amerykanskiej orkiestry. Ten kraj powinien sie zastanowic co wyprawia z reszta swiata zarowno w kwesti wojen przezen prowadzonych jak i emisji spalin do atmosfery... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: polacy nie gesi... 13.05.08, 11:35 Jesteśmy wolni ale tylko i wyłącznie dzięki USA. Odpowiedz Link Zgłoś
bodzanta_pan Re: polacy nie gesi... 13.05.08, 13:37 Pan debil czy co, człowiek jest wolnym gdy jest wolny ekonomicznie od trosk dnia powszedniego, a jak sprawdzić statystyki to ludzi wolnych jest tyle samo co w PRL'u a może nawet mniej (napewno, bo wzrosły potrzeby na wodę, opał i żywność). Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: polacy nie gesi... 13.05.08, 14:19 Stopa życiowa we współczesnej Polsce jest kilkadziesiąt razy lepsza niż za Gierka. Bez problemów można kupić samochód, papier toaletowy, chleb, cukier i mięso. Odpowiedz Link Zgłoś
snow21 Jozin z Po już pokazał Arcykapłanowi gest Kozakiew 13.05.08, 11:58 Kozakiewicza, bo generalisimus nie życzy sobie amerykańskiej tarczy na "terenie swoich dawnych wpływów". Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Odpowiedz Link Zgłoś
smok_sielski Ameryka nas popędza 13.05.08, 10:56 Rzadko znajduje sie temat, na ktory wszyscy forumowicze wypowiadaja sie z taka jednomyslnoscia. To powinno dac do myslenia naszym "elytom waadzy". smok Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 11:02 kwestia jest inna.Gdyby ten rzad powiedzial NIE-mysle ze bylby to dobry krok.Ale ten rzad tego nie powie i w konsekwencji zgodzi sie na tarcze.Jest to jalowa dyskusja. Odpowiedz Link Zgłoś
smok_sielski Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 11:45 > Ale ten rzad tego nie powie i w konsekwencji > zgodzi sie na tarcze.Jest to jalowa dyskusja. No niby racja, ale tez rzad juz slynie z dryfowania i niepodejmowania jakichkolwiek decyzji. Wiec moze jakos dodryfuje do nowych wyborow w USA, a nowy prezio (moze demokrata) nie bedzie cisnal na tarcze i sie nam upiecze. smok Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 14:27 Skąd wiesz, że teoretycznie możliwe zwycięstwo demokratycznego kandydata na Prezydenta USA przytłumi program dozbrojenia? Istnieją jakieś przedziwne stereotypy, jakoby prezydenci-republikanie byli wojowniczy a demokraci pacyfistyczni. Tymczasem wielu demokratów miało talent i zapał do walki: - Franklin Delano Roosevelt - Harry Truman - John Fitzgerald Kennedy - Lyndon Johnson - James Carter (dozbrojenie NATO w grudniu 1979, broń neutronowa). A i nawet Clinton parę razy przydzwonił. Odpowiedz Link Zgłoś
gumowy_karol Ameryka nas popędza 13.05.08, 11:08 Ta tarza wcale nie jest nam potrzebna niech sobie ją gdzie indziej zakładają. Uważam że nie potrzebujemy od nich nic i nie zakładajmy czegoś co by wiązało nas z nimi to jest moja opinia. Odpowiedz Link Zgłoś
wejsunek poprośmy generalisimussa Putina 13.05.08, 11:08 o wspólną budowę takiej tarczy np na Białorusi... co my słowianie gorsi od amerykanów? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: poprośmy generalisimussa Putina 13.05.08, 11:36 Ano, gorsi. Zaś Putin nie jest generalissimusem. Odpowiedz Link Zgłoś
piotrek_meteorolog Ameryka nas popędza 13.05.08, 11:51 Czemu Polska ma niby nie przyjąć tarczy? Jeśli Polska przyjmie tarczę, to możlwiości wpływu Rosji na Polskę(a ona zawsze będzie dla nas zagrożeniem) będą dużo mniejsze i tego obawia się Rosja panowie, a nie tego ze te rakiety będą w nią wycelowane! Jest wielka historyczna szansa aby poważnie ograniczyć wpływ Rosji na Europę Środkową. Czyżby Polska znów ją zmarnowała? Amerykańskie wojska nigdy nie będą okupować Polski, a rosyjskie tak! Nie bądźcie głupcami. Trzeba wynegocjować najwięcej jak się da, ale przyjąć ostateczną ofertę! Jeśli Tusk zawali i postąpi zgodnie z interem Rosji, który praktycznie zawsze nie był zgodny z interem Polski, to będzie to porażka dla Polski. Stracimy szansę na wzrost znaczenia Polski w Europie i zminimalizowania wpływu Rosji na Polskę. Dziwię się temu co wy tu wypisujecie. To jest szansa dla Polski an lata. Rosja nie uderzy na Polskę, tylko grozi paluszkiem, zabraknie jej odwagi. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 12:14 Cóż poradzisz, że wielu Polaków zostało nauczonych miłości do komunizmu przez szkolnych nauczycieli historii, z których wielu było politrukami w LWP? Cóż poradzisz, że jeszcze dzisiaj wielu ludzi podnieca się filmem "Czterej pancerni" np. scenami, jak to Gajos, Pieczka, Raksa, Gołas i Kłosiński jedzą jednym bagnetem (zapewne trofiejnym niemieckim) konserwę (zapewne amerykańską)? Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 12:17 Troche wasko lub przez rozowe okulary widzisz swiat.Przeciez to dzisiaj politycy PO uznali Kosowo (wiekszosc albanska) i jadac do Gruzji oznajmili ze sa za integralnoscia Gruzji.Hipokryzja?W Osetii czy Abchazji wiekszosc to Rosjanie.Zobacz wiec sam jak dziecieca polityke prowadzi PO. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 14:21 Jeśli nawet rzeczywiście w Osetii czy Abchazji mieszkają Rosjanie, to można ich tak samo jak sudeckich Niemców. Odpowiedz Link Zgłoś
qin Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 12:21 Piotrusiu kochanie co ty piszesz pozbyliśmy się zołdaków rosyjskich i mamy ich zamienić na chołotę z USA jakim prawem???????????po co??? jesteśmy w Europie w Europie nie potrzebujemy Stanów Kretynów. Tereny te w planach tych zbrodniarzy maja być pod wyłącznym zarządzaniem USA.Nie pozwalam nie chcę im oddać ani centymetra kwadratowego To nie zwiększy naszego bezpieczeństwa tylko tego popieprzonego kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
snow21 Tarcza od początku była tylko blefem 13.05.08, 12:32 W 1983 roku administracja Ronalda Reagana, w której wielu Neokonów rozpoczynało swoje administracyjno-polityczne kariery, wymyśliła blef z Wojnami Gwiezdnymi. co wywołało zwiększone zbrojenia w ZSRR, a te zbrojenia okazały się jednym z radzieckich gwożdzi do sowieckiej trumny. Za fundusze przeznaczone na stworzenie tamtej tarczy, nawet nie zbudowałby nowego myśliwca wojskowego, a poziom technologiczny nawet w tej chwili nie pozwala na budowę takiej tarczy. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 14:30 Rzecz w tym, że POTRZEBUJEMY USA w Europie. W przeciwnym razie Niemcy i Rosja zdążyłyby urządzić parę wojen światowych. Wprawdzie wykrwawiłyby się znowu ale to żadna pociecha. Odpowiedz Link Zgłoś
bodzanta_pan Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 13:30 Jak na razie to USA się rozbija po całym świecie, ot taki pastuch co to chce urządzać świat po swojemu i to bronia atomową. Więc pieprzenie o zagrożeniu rosyjskim jest miarą największego idioty w Polsce czyli pana macierewicza, więc panie macierewicz nie zmieniaj pan nic'ków, co jesteśmy pewni, bo drugiego takiego durnia nie ma w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 14:31 Zagrożenie rosyjskie jest faktem. Dopóki Rosja istnieje. Odpowiedz Link Zgłoś
chenin Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 14:37 Mysle ze nasz rzad nie moze poprostu powiedziec wprost NIE rezimowi amerykanskiemu, bo kto nie jest z nimi jest przeciwko nim. Nas po prostu nie stac byc przeciwko nim. Wprowadziliby na nas saknkcje gospodarcze ogloslili ze lamiemy demokracje i wyslali wojska aby nas uwolnic (jak to robili w Ameryce Lacinskiej w latach 60-80) czy Azji Pd-Wsch, to bezwzgledni wyrachowani i maja taki PR ze kazde klasmtwo sa wstanie sprzedac swojemu narodowi. Mlodzi amerykanie wierza ze polewanie ludzi napalmem w Birmie Laosie (tam robiono testy) było dla dobra ich mieszkańców. Na szczescie swiatowa opinii puliczna powoli zaczyna widziec czym naprawde jest USA. Mysle ze Anglia jest dobrym miejscem na tarcze, brytyjskie sluzby skorzystaly ze wzoru wyznaczonego przez Reighstag, czy Sep 11 i tez przeprowadzily "wlasne ataki terrorystyczne" w metrze aby opinie publiczna wystraszyc i ustawic. Wiec mimo ze nie jestem pod wrazeniemz reform gospodarczych PO to podziwiam doceniam i trzymam kciuki za nich, odwlekajcie panowie ile sie da i wszyscy modlmy sie aby w listopadzie koncerny paliwowo-zbrojeniowe stracily wladze. Odpowiedz Link Zgłoś
ik.mis Niech spieprzają z tą swoją tarczą 13.05.08, 12:45 My - mieszkańcy Słupska - nie chcemy żadnej tarczy Niech sobie ten syf stawiają gdzie chcą, ale nie koło mojego domu!!! WON STĄD! Odpowiedz Link Zgłoś
snegurotchka USA precz od Polski 13.05.08, 12:57 Te rekiety - a nie żadna tarcza - to jest także przyspieszenie na wyższym szczeblu wyścigu zbrojeń, a Usa to jedyne państwo które sprzeciwia się demilitaryzacji kosmosu, w przeciwieństwie do Europy, Rosji czy Chin …im się widocznie marzą żołnierze w kosmosie .. Zważywszy na fakt że Usa wydaje na zbrojenia więcej niż na służbe zdrowia i oświate razem, dziesięć razy więcej niż Rosja, więcej niż Europa i Chiny, to amerykańskie państwo jest poważnie chore, zarówno psychicznie jak i fizycznie a bajdurzy do demokracji, wolności i prawach człowieka : te trzy słowa to są ich ulubione słowa dżokery na które nabierają się tacy naiwni ludzie jak na przykład “piotrek – meteorolog i inni naiwni obseratorzy .. Odpowiedz Link Zgłoś
leon9910 Ameryka nas popędza 13.05.08, 13:07 Ten rząd anty polski robi wszystko żeby polskę zepchnąć na margines!!Te sprzedawczyki na pasku meneli z medii polskojezycznych robi wszystko co każą komunistyczni szpicle i konfidenci z pod ciemnoniebieskiej gwiazdy. Odpowiedz Link Zgłoś
bodzanta_pan Re: Ameryka nas popędza 13.05.08, 13:20 Panie macierewicz od dawna wszem wiadomo, żeś waść kretyn i to do kwadratu. Odpowiedz Link Zgłoś
bodzanta_pan A niech Ameryka pocałuje nas w DU...Ę 13.05.08, 13:17 Jak chcą sobie urządzoc pogorzelisko atomowe to nie na cudzym ale na własnym terytorium. Ta największa "pokojowa" (czytaj - zbrodnicza) armia urządza sobie poligony na całym świecie, ku chwale zysku i obrotu mamony. A je... was pies chamy zapyziałe może ktoś was potraktuje wreszcie jak wy resztę swiata, np. walić będzie w was pociskami uranowymi jak wy w Europie w Serbię, wysypie wam na łby tony trucizn tak jak wy w Wietnamie, wypali waszą armię i napuści Oregon na "Calafonię" pod pretekstem tajnych broni tak jak wy Iraku. Naprawdę je... was pies, wy "pokojowe" chamy. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: A niech Ameryka pocałuje nas w DU...Ę 13.05.08, 14:22 Znacznie bardziej prawdopodobna jest nuklearna wojna domowa w Rosji. Jest wręcz pożądana. Odpowiedz Link Zgłoś
snow21 To jest wielkie zagrożenie dla świata-zawsze może 13.05.08, 14:38 znależć jakiś alkoholik, zimny psychopata, wariat, paranoik na wzór Stalina lub satanista który będzie chciał powtórzyć Czarnobyl, i w takiej Moskwie lub w innym wielkim mieście świata wysadzi atomówkę. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: To jest wielkie zagrożenie dla świata-zawsze 13.05.08, 14:53 Nie uważam Stalina za paranoika. Zawsze konsekwentnie dążył do celu, tylko ten cel dobrze maskował, stąd posądzenia o paranoję. Jesienią 1914 Rosja ochoczo przystąpiła do wojny, miała fanatycznie oddaną carowi armię liczniejszą od francuskiej, niemieckiej, brytyjskiej i austriackiej razem, nawet samolotów miała więcej niż wszystkie te kraje. W parę lat później armia się rozsypała, cara zabito a w kraju rozpaliła się wojna domowa. Do władzy doszły finansowane przez Niemcy szumowiny. Odpowiedz Link Zgłoś
ryszard.j.p2 Ameryka nas popędza 13.05.08, 15:18 za kilka miesiecy konczy sie kadencja Busha, a wiec poczekajmy !! pierwsza zasada w negocjacjach - jak im sie spieszy to nam nie powinno sie spieszyc !!!!! a w ogole to niech spieprzaja !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
jg19411 Pokazać im gest Kozakiewicza 13.05.08, 16:00 USA przedstawiły plan rozmieszczenia,a my staramy się sprostać ich wymogom".Żałosne,i to delikatnie mówiąc.Już Mickiewicz coś pisał o przyzwyczajeniu się do łańcucha.Ale podstawowe pytanie:czy społeczeństwo się na to zgadza,marzy o amerykańskich bazach wojskowych ,może nawet z bronią nuklearną albo wzorem Guantanamo z obozami dla pojmanych Afgańczyków,Irakijczyków czy jakichś terrorystów?Czy mający poparcie tylko we własnym gronie rząd,politycy, nie muszą nikogo pytać,mogą darować/sprzedawać,wydzierżawiać/ polską ziemię?Chcemy mieć w US sojusznika,ale nie za każdą cenę.Większość społeczeństwa nie popiera awanturniczej i salomonowej polityki USA i wielu jej prezydentów .Bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych nie kosztem Polski ani jednoczącej się Europy! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Pokazać im gest Kozakiewicza 13.05.08, 16:10 Czy doprawdy nie pojmujesz, że to Polsce zależy na obronie a nie Ameryce? Odpowiedz Link Zgłoś
zethes USA = wojna = śmierć 13.05.08, 18:24 Poniżej tłumaczę francuskie zródło, teza przedstawiona w książce Jean-François Susbielle « Walczące mocarstwa, ku czwartej wojnie światowej » (wydawnictwo First). Z pośród 7 mocarstw które dominuja na świecie, 4 mocarstwa korzystają najbardziej z nowej konfiguracji światowej, mondializacji i najszybciej się rozwijają, są to : Chiny, Indie, Rosja i Brazylia. Czas gra na ich korzyść. W przeciwieństwie do nich, trzy mocarstwa weszły w recesję : Usa, Europa i Japonia. Doktryna Bush’a jest dosyć prosta: Koniec z poszanowaniem prawa międzynarodowego wpisanego w kartę ONZ które gwarantowało pokój przez 40 ostatnich lat, koniec z nieingerowaniem w sprawy wewnętrzne innych krajów i koniec z nienaruszalnością granic. Teraz przyszedł czas na wojny prewencyjne czy “profilaktyczne” które pozwolą Usa wzmocnić swoje pozycje na Dalekim Wschodzie, położyć “łapę” na tamtejszych zródłach energii i rozpostarcie swojego wojska. To wszystko z niekorzyścią dla czterech przodujących mocarstw, a głównie Chin. JF Susbielle widzi czwartą wojnę światową na osi Usa-Chiny, mówi o czwartej ponieważ trzecia wojna (Usa – Rosja) już miała miejsce, a wygrały ją bezapelacyjnie Stany. W sumie wizja pesymistyczna, zwłaszcza że Europa polityczna i jako niezależna potęga militarna jeszcze nie istnieje. Polska w tej sytuacji powinna mówić jednym głosem zjednoczonej Europy, a tu w rządzie … takie jełopy …. Odpowiedz Link Zgłoś
1minerwa wybudujcie te tarcze na ranczo J.W. Busha 13.05.08, 19:30 albo na posiadlosci starego Busha Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Rosja = wojna = śmierć 13.05.08, 19:30 Żeby nazywać Brazylię, Rosję i Chiny przodującymi mocarstwami, trzeba mieć niezłą fantazję albo słabą głowę. Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Re: Pokazać im gest Kozakiewicza 14.05.08, 07:16 Ten gest powinien zacząć być pokazywany wszystkim tym,którzy kontynuują szpikowanie Ziemi czyniąc z niej coraz większą beczkę prochu.Zmianę polityki historycznej zapowiedział Szimon Perez prezydent Izraela.Ale zaraz póżniej z Lechem Kaczyńskim została przedstawiona wizja współpracy gospodarczej z Polską na niwie przemysłu militarno-zbrojeniowego!!!Czy nie ma innych potrzeb,które mogą dać zdrowy impuls dla budowy nowego porządku?!?!?! Odpowiedz Link Zgłoś
kingdomofeloi Ameryka nas popędza 16.05.08, 11:49 Pokój mieszkańcom wszystkich światów! Syneloi prosi narody Stanów Zjednoczonych o zaprzestanie prześladowania słabszych ekonomicznie narodów Ziemi w tym narodu Polskiego między innymi wymuszaniem różnymi sposobami na pracownikach Administracji Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej i administracjach państwowych innych krajów produkowania narzędzi służących do wyniszczania narodów oraz wykonywania prac z tym związanych a jeśli narody Stanów Zjednoczonych i inne osoby boją się kogokolwiek to powinny od narodów biedniejszych od siebie kupować żywność za swoje pieniądze i zakupioną żywnością w tym wodą pitną powinny zarzucić wyprodukowanymi przez siebie urządzeniami kraje, które ich zdaniem im zagrażają gdyż w ten sposób domniemanych wrogów zamienią w swych przyjaciół a więc przestanie istnieć strach, który wywołuje w Was chęć budowania tego co niszczy w tym Tarczy Antyrakietowej a do tego prosi Was autor tego tekstu jako członek narodu Polskiego i Obywatel Rzeczpospolitej Polskiej o odkupienie wszystkich urządzeń służących do niszczenia życia, które sprzedaliście Narodowi Polskiemu za pośrednictwem pracowników Administracji Państwowej i za przykładem narodów byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich wróćcie do swoich krajów gdyż w Rzeczpospolitej Polsce dzieciom i chorym brakuje jedzenia i innych środków potrzebnych im do życia a Wasze propozycje budowania Tarcz Antyrakietowych podobne do bezprawnej napaści na kraje Arabskie doprowadzają do chorób i umierania ludzi gdyż czas i środki poświęcano dotychczas na Wasze pomysły pozbycia się Waszych strachów podobnych do strachu Lwa przed mrówką. Autor: cvsyneloi.blox.pl/html Odpowiedz Link Zgłoś
kingdomofeloi Re: Ameryka nas popędza 15.07.08, 14:35 By w Kraju nad Wisłą przestano bać się terrorystów koniecznie trzeba wycofać żołnierzy Polskich z innych krajów czego dobry przykład dały narody byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Odpowiedz Link Zgłoś
kylax Zgoda na tarcze wymaga: 15.07.08, 20:42 Oto jakie wymagania polski rzad powinien przedstawic Ameryce: - minimum $20 mld pomocy wojskowej - transfer najnowoczesniejszych technologii wojskowych z F-35 i AEGIS wlacznie - dostep do danych wywiadowczych To moim zdaniem absolutne minimum. Zapamietajcie sobie, ani USA, ani Chiny, ani Rosja, ani Indie nie przepadaja za lizusami. Tylko panstwa szanujace same siebie, moga liczyc na ich przychylnosc. Odpowiedz Link Zgłoś