wertercom USA traktuje Polskę jak kraj III Świata 22.05.08, 11:39 Wizy dla Polaków, to ewenement wśród krajów Unii Europejskiej. Zawsze się zastanawiałem: po co Polsce tarcza antyrakietowa? Odpowiedz Link Zgłoś
kruk51 USA nie pomogą w modernizacji polskiej armii 22.05.08, 11:40 No i tylko naiwni mogli liczyć na coś takiego ! Stanowisko USA kubłem zimnej wody na łby niedojrzałych polityków. Kiedy Polacy nauczą się być odpowiedzialni sami za siebie ! Tarcza jest nam potrzebna jak piąte ko ło u wozu. Tarcza tylko prowokuje ewentualny atak na nas. Kiedy nasta ną takie czasy, gdy polscy politycy nauczą się myśleć realnie i przesta ną wylizywać tyłki wielkich tego świata. Może by tak odstąpić od wiel kich idei, doktryn i wyznań a zając się realiami tego świata. Naród chce żyć, pracować, uczyć rozwijać się. Modliliśmy się już tysiąc lat i gów no z tego wyszło ! Czas wziąć się za rzetelną prace i nie okradać je den drugiego! Odpowiedz Link Zgłoś
blue911 Re: USA nie pomogą w modernizacji polskiej armii 22.05.08, 11:42 S.Mull to zazarty wrog naszego narodu - znam go osobiscie i mam na to dowody! Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 To je podaj... 22.05.08, 11:47 Muli zamulil, wiec to juz nie tajemnica wagi panstwowej. Odpowiedz Link Zgłoś
blue911 Re: To je podaj... 22.05.08, 12:04 edek47 napisał: > Muli zamulil, wiec to juz nie tajemnica wagi panstwowej. Wieczorem - tu teraz 6 rano. Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy Re: USA nie pomogą w modernizacji polskiej armii 22.05.08, 11:47 blue911 napisał: > S.Mull to zazarty wrog naszego narodu - znam go osobiscie i mam na > to dowody! blue911, na co masz dowody - ze go znasz osobiscie, czy ze wrog??? a poza tym, co myslales, ze w swojej glupocie buszmeni wysla jakiegos polonofila na negocjacje z nami??? to tylko "madrzy" polacy oddaja negocjacje w rece sikorskiemu, ktory bardziej kocha ameryke niz polske (jesli polske w ogole),a w dodatku ma zone amerykanke... Odpowiedz Link Zgłoś
333a3 Ileś mln.Poloni w USA nie potrafi załatwić 22.05.08, 11:43 spraw wizowych dla Polaków. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Polacy sa w gorszej sytuacji w USA 22.05.08, 11:53 NIZ MURZYNI,nie maja nawet swojego Obamy,A MOWIA TYLKO :No to obalamy!! Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Polonia w USA to dno totalne, 22.05.08, 12:38 dość powiedzieć o "polish jokes" czy ostatnich wyborach gdzie 80% tej polonii poparło pisdusiów. Odpowiedz Link Zgłoś
sznicel4 Re: Polonia w USA to dno totalne, 22.05.08, 12:47 dna to ty jeszcze nie widziałeś. ale zapewnie zobaczysz. w betonowych bucikach. buahahahahahahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś
blue911 Re: Ileś mln.Poloni w USA nie potrafi załatwić 23.05.08, 00:25 333a3 napisał: > spraw wizowych dla Polaków. Bo wiekszosc Polonii nie chce zeby wizy zniesli - i slusznie! Ci co trzeba tu przyjada z wiza,a na co nam wyrzutki z Dworca Centralnego? wystarczy,ze w Europie dalismy sie poznac jako dzikusy. Odpowiedz Link Zgłoś
blue911 Re: USA nie pomogą w modernizacji polskiej armii 22.05.08, 11:43 Steephen Mull byl aresztowany niegdys w Polsce! zgadnijcie za co?? Odpowiedz Link Zgłoś
kacper31 Polonia w USA jest jak bracia Kzczyńscy 22.05.08, 11:48 Mali, głupi i źli.... Odpowiedz Link Zgłoś
grenzik Znowu to samo... 22.05.08, 11:48 ...czyli dowód na to, że nasi politycy są wszyscy siebie warci. Kaczka wrąbała nas w tą durną tarczę, a teraz Doniu nie umie nic zreperować. Odpowiedz Link Zgłoś
wymiatator1 Re: Znowu to samo... 22.05.08, 11:51 Doniu choćby i chciał to nic do gadania nie ma. Ktokolwiek nie wygrałby ostatnich wyborów parlamentarnych i tak Sikorski tę samą posadę by dostał. To nie Polacy tu decydują. Odpowiedz Link Zgłoś
grenzik Re: Znowu to samo... 22.05.08, 13:04 No niestety wymiatatorze, niestety.... Odpowiedz Link Zgłoś
sturmpioniere Co to za zdjęcie?? 22.05.08, 11:52 Brawo fotoedytorzy Gazety! Nie ma to jak zilustrowanie artykułu zdjęciem kompletnie z doopy, nie mającym absolutnie nic wspólnego z treścią. Rozumiem, że pakistańskie rakiety są zagrożeniem dla USA, a może to właśnie one miałyby być tą modernizacją polskiej armii? Odpowiedz Link Zgłoś
turtlezzz To pewnie część targu ? 22.05.08, 11:57 Czy też administracja Busha rzeczywiście nie potrafi wysupłać tej kaski ? Kongres się postawił ? Mowa o państwie, które rocznie wydaje ponad 400 miliardów dolarów na wojsko. Pamiętajmy, że Polska ma jeden bardzo duży atut w tych rozmowach: położenie geograficzne, idealne dla lokalizacji tarczy. Gdyby nie to, USA dawno zaczęłoby kontrnegocjacje z innymi krajami. Odpowiedz Link Zgłoś
cyklista Wczoraj na CNN opowiadali o miliardach które USA 22.05.08, 12:02 wydała na dozbrajanie Pakistanu. A najśmieszniejsze, że do weryfikacji poprawności wydatków wystarczyła im ... wycieczka grupy dziennikarzy z USA. Na początek, proponuję przywrócić wizy dla ludzi z paszportami USA Odpowiedz Link Zgłoś
lukaswu USA nie pomogą w modernizacji polskiej armii 22.05.08, 12:02 A czy Amerykanie wywiazali sie z umowy offsetowej zwiazanej z zakupem samolotow? Nie? To paszli won! Brawo Sikorski! Odpowiedz Link Zgłoś
wymiatator1 Re: USA nie pomogą w modernizacji polskiej armii 22.05.08, 12:05 To jest piękne - taki Sikorski może sprzedać Polskę na oczach 40 milionów jej obywateli, wcale się z tym nie kryjąc i absolutnie nic mu nie grozi. Odpowiedz Link Zgłoś
jonwol I niech spadają na ryj! 22.05.08, 12:13 Tyle razy co pograli sobie z Polską w bamboko, to i w końcu i niedorozwojki kapną się, że ich rolują. Wyrolowali nas z F16, Irakiem i Afganistanem! Całe szczęście, że uziemniono Kaczorów bo rolowali by dalej! Odpowiedz Link Zgłoś
333a3 Polaczkowie ciągle wyciągają łapę,a to USA i UE 22.05.08, 12:14 Nikt ci nic za darmo nie da Odpowiedz Link Zgłoś
rsmtd USA nie pomogą w modernizacji polskiej armii 22.05.08, 12:17 Panie Premierze Tusk. Jeśli chce Pan abym na Pana zagłosował w wyborach prezydenckich to lepiej niech się Pan Z USA ostro targuje. A jak nie zgodą się na nasze warunki... droga wolna. Jest tyle innych pięknych państw na świecie gdzie taką bazę mogą sobie zbudować. Szanowni politycy pamiętajcie o wyborach. Rozliczymy Was. Odpowiedz Link Zgłoś
republika-jednojajowa "Polaczkowie" w USA milczą,bo 70% to nielegalni 22.05.08, 12:19 Odpowiedz Link Zgłoś
hans564 Nie ma kasy - nie ma tarczy i po temacie. 22.05.08, 12:21 Na marginesie, Turcja za wzięcie udziału i udostępnienie swojego terytorium przed ostatnią operację w Iraku, zarządała od amis kilkudziesięciu mld dolarów. My róbmy dokładnie tak samo, nic za darmochę !!! Odpowiedz Link Zgłoś
kwanta29 USA nie pomogą w modernizacji polskiej armii 22.05.08, 12:22 Ameryka nawet w razie zgody na polskie warunki nie wywiązałaby się z umów. Mamy przykłady a offsetem i korzyściami w Iraku. Najwyższy czas wycofać się z rozmów i twardo powiedzieć - nie. Niech sobie tę tarczę instalują, gdzie ich zechcą. Całe to przedsięwzięcie to głównie chwyt propagandowy, a dla nas dalsze pogorszenie stosunków z Rosją, która powinna w naszej polityce odgrywać szczególną rolę: jest blisko i my jej potrzebujemy bardziej niż ona nas. Odpowiedz Link Zgłoś
sld_sld "przyjaciele" z Ameryki... wizy,brak pomocy dla 22.05.08, 12:22 polskiej armii a my dalej im w du** wchodzimy. 1939 tak samo pomogla nam Anglia i Francja... zenujaca jest polityka Polskich rzadow - albo nam Ameryka pomoze jak Egiptowi, Turcji czy nie mowiac juz o Izraelu albo niech spie***** z radarami do innych chetnych panstw Odpowiedz Link Zgłoś
the_foe do rosji 22.05.08, 13:17 najblizszym chetnym krajem bylaby Rosja ;) Juz widze co sie bedzie dzialac w Niemczech jakby tam mieli cos takiego zbudowac. Wegrzy na to nie pojda - bo maja dobre stosunki z Rosja i sobie je cenia. Zostaje jeszcze Ukraina i Slowacja. Ta pierwsza nie chce poglebiania konfliktu z Rosja, poza tym to kraj niestabilny, Slowacja tez nie chce sie mieszac, chyba ze za duza kase... ta, wiec latwo dojsc do wniosku ze USA sa skazani na Polske i musza zaplacic tyle co chcemy albo tarcza out zupelnie. Mnie sie wydaje ze w USA tarcza juz jest pogrzebana, ale administracja Busha chce na kogos przerzucic odpowiedzialnosc za to. Padlo na Polske. Odpowiedz Link Zgłoś
metenburg Re: do rosji 22.05.08, 13:25 w moim jankeskim kraiku kasa jest pusta a pierdzenie o tarczy jest czkawka po dawno zjedzonym kotlecie ktoremu na imie Irak. Odpowiedz Link Zgłoś
adam_143 USA nie pomogą w modernizacji polskiej armii 22.05.08, 12:30 Zaczekajmy może do ostatecznego komunikatu z negocjacji. Odpowiedz Link Zgłoś
sznicel4 zawsze zazdrościłem tuskowi klatki piersiowej 22.05.08, 12:32 i oczywiście przepięknej żony. nie każdy jest takim macho. Odpowiedz Link Zgłoś
honeyr Nadwiślańska agentura Langley ma kłopot 22.05.08, 12:35 No bo jak tu teraz sprzedać ludowi "tarczę"? Symulowanie "twardych" negocjacji (zakończonych niczym) już na nic się medialnie nie zda, a "tarcza" zgodnie z otrzymanymi wytycznymi musi powstać! Odpowiedz Link Zgłoś
kot_prezesa A na zdjęciu rakieta z Pakistanu :) 22.05.08, 12:46 W Wyborczej chyba popili :) Odpowiedz Link Zgłoś
swmikolaj5 To przez Kaczora,który prowadził poltykę na kolana 22.05.08, 12:57 Jak ktoś poważny w końcu się tym zajął, to nic dziwnego,że nie wszystkim się to podoba. Odpowiedz Link Zgłoś