juesej 05.08.08, 23:45 A więc - wojna! Która to już wojna USA? Trzecia? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
eva15 USA: Odpowiedź Iranu nie do przyjęcia 05.08.08, 23:46 Czy Iran kiedykolwiek na kogokolwiek napadł? A ile razy napadnięto na Iran, bądź robiono tam przewrót w ostanich dziesięcioleciach? Czy istnieje na świecie jakiś kraj, który mając broń atomową napadł na drugi, z WYJATKIEM USA? Czy z tego powodu odebrano USA dostęp do broni nukleanej? Odpowiedz Link Zgłoś
priller pakiet zachet 05.08.08, 23:53 "Pakiet zachęt przewiduje czasowe zawieszenie sankcji gospodarczych i finansowych" jesli przestaniesz pedzic bimber, to przestaniemy cie tluc kijem. jedno wielkie macenie wody. Odpowiedz Link Zgłoś
lelontm2 Re: USA: Odpowiedź Iranu nie do przyjęcia 06.08.08, 00:10 > Czy Iran kiedykolwiek na kogokolwiek napadł? Jesli Iran traktujemy jako spadkobierce Persji to setki razy > Czy istnieje na świecie jakiś kraj, który mając broń atomową napadł > na drugi, z WYJATKIEM USA? Chyba z historia slabo i to bardzo. ZSRR - Afganistan, Chiny - Wietnam. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Brełt na forum 06.08.08, 01:07 lelontm2 napisał: > > Czy Iran kiedykolwiek na kogokolwiek napadł? > Jesli Iran traktujemy jako spadkobierce Persji to setki razy A kiedy upadła Persja, biedaku? > > Czy istnieje na świecie jakiś kraj, który mając broń atomową >>napadł na drugi, z WYJATKIEM USA? > Chyba z historia slabo i to bardzo. ZSRR - Afganistan, Chiny - Wietnam. Czy sugerujesz, że ZSRR stosowały w Afganistanie broń atomową, Chiny w Wietnamie, podobnie jak USA w Japonii? Bo przecież to miałam na myśli pytając. Odpowiedz Link Zgłoś
lelontm2 Re: Brełt na forum 06.08.08, 01:42 > > > Czy istnieje na świecie jakiś kraj, który mając broń atomową > >>napadł na drugi, z WYJATKIEM USA? Z twojego pytania wynika to ze Stany napadly na Japonie posiadajac bron jadrowa. Wiec naucz sie precyzyjnie wyrazac mysli. Bo z cala pewnoscia Stany nie napadly na Japonie posiadajac bron jadrowa, co wiecej USA zostaly zaatakowane. Wiec albo kiepska wiedza historyczna albo nieumiejetnosc wyrazania mysli. A Iran to ewidentnie Persja. Nazwa Iran zawsze byla uzywana przez Iranczykow. Tak jak dzisiejszy Izrael jest spadkobierca starozytnego i Grecja spadkobierczynia starozytnej Grecji tak Iran Persji. Chyba nie powiesz, ze wojny greckie nie byly toczone przez Grekow bo Grecja stracila niepodleglosc. Nadal podtrzymuje ze twoja wiedza historyczna jest bardzo uboga. CFhyba ze nie umiesz sie wyslowic, to wtedy ok. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Bełkot na forum 06.08.08, 01:56 Możesz nie wiedzieć, że USA użyły broni atomowej w Hiroszimie i Nagasaki, Skoro nawet tego nie wiesz, to tym bardziej nie wiesz pewnie, kiedy to Iran/Persja napadły ostatnio na kogokolwiek? Odpowiedz Link Zgłoś
calcinus Wmawiają wam ze to USA napadly na Japonie? 06.08.08, 06:52 Slyszalem juz od lewakow w niemczech ze to POlska napadla na niemcy i zsrr, teraz czytam ze USA napadly na biedna Japonie, ciekawe czego jeszcze sie dowiem :) Alterbatywa dla bomby A byla inwazja ladowa, w ktorej zgineloby kilka milionow ludzi, ale jak rozumiem dla lewakow taka perspektywa jest bardzo kuszaca, w koncy sami wymordowali ponad 100mln ludzi. A Iranu bronicie dlatego, ze nie mozecie sie doczekac kiedy zniszczy on Izrael, ale niedoczekanie wasze lewacy, USA czuwa :) Odpowiedz Link Zgłoś
pendrek_wyrzutek Historia Persji 06.08.08, 18:44 lelontm2 napisał: > > Czy Iran kiedykolwiek na kogokolwiek napadł? > > Jesli Iran traktujemy jako spadkobierce Persji to setki razy Persja/Iran ma 3000 lat ale setki razy to przesada. Prosze wyliczyc takie przypadki w ostatnich stu albo dwustu latach. Odpowiedz Link Zgłoś
langstan Musi być wojna. 06.08.08, 00:03 Przestańcie do tego podchodzić tak emocjonalnie. Kto tam dba o jakieś oferty. Gospodarka światowa jest w kłopocie. Amerykański przemysł zbrojeniowy ma naprodukcje i coraz trudniej jest im upłynnić towar. Jak amerykańska lokomotywa ruszy z kopyta to wasze konta zapełnią się pieniążkami kto tam będzie pamiętał o bandzie wyrżniętych muzułmanów. Odpowiedz Link Zgłoś
nefnef USA: Odpowiedź Iranu nie do przyjęcia 06.08.08, 00:09 Kolejny dobry powód do rozpętania wojny przez samozwańczych „stróżów prawa” na świecie. Tym razem nie skończy się to tak jak w Iraku – świat zostanie podpalony a my w tym siłą rzeczy będziemy uczestniczyć. Czy świat jest zbyt piękny dla mocarstw, czy pokój jest zbyt odrażający? Odpowiedz Link Zgłoś
red_adidas USA: Odpowiedź Iranu nie do przyjęcia 06.08.08, 00:09 Odpowiedź Iranu w sprawie oferty Zachodu dotyczącej irańskiego programu nuklearnego jest nie do zaakceptowania - ujawnili we wtorek anonimowi przedstawiciele amerykańskich władz. Przeciek co najmniej "dziwny" ,bo nie zabawny Czyli nie wiadomo kto wypowie wojnę Iranowi.:)) Coś jak szukanie broni masowej zagłady w Iraku. CIA powiedziała Polska szukała. Szkoda że Polscy kacykowie wciągnęli Polskę w amerykańską wojnę. Czyżby GW miała przecieki o przyszłych działaniach naszych dostojników wobec Iranu?. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: USA: Odpowiedź Iranu nie do przyjęcia 07.08.08, 15:34 Iranowi nie trzeba wypowiadać wojny. Stan wojny między Iranem a USA już istnieje. W roku 1979 irańscy bojówkarze wkroczyli na teren Ambasady USA w Teheranie. Odpowiedz Link Zgłoś
ipswich1 To co? Teraz czas na Iran? 06.08.08, 00:09 A no zapraszamy, zapraszamy. Po raz kolejny "wielkie mocarstwo" dostanie kopa w swoj gwiazdzisty tylek. USA przypominaja mojego kolege z dziecinstwa, ktory wszystkim wygrazal, a co tydzien lapal w dziob. Jankesi juz raz probowali awantury w Iranie i co z tego wyszlo? Posmiewisko od Teheranu do Grenlandii. Odpowiedz Link Zgłoś
maderic Re: To co? Teraz czas na Iran? 06.08.08, 00:17 Siedz na tym zmywaku i nie belkocz. Na razie Rosji ani Chin nie stac na wyslanie sondy na Marsa albo wynalezienie broni antygrawitacyjnej to posmiac sie jedynie mozna z twojego paychecku. Odpowiedz Link Zgłoś
ipswich1 Ojojojoj! Kazdy probuje siegac marzen... 06.08.08, 02:05 Dla Ciebie, mlody czlowieku, to zmywak a dla mnie skopana d... Jankesa. Napisalem "mlody czlowieku", bo Twa wypowiedz rozgoraczkowana, bez ladu i skladu i nie na temat. Moze sam pojedziesz sobie postrzelac do Iranu? Najwiecej za wojna gardluja TCHORZE, ktorzy na zadnej nie byli i za nic w swiecie nie pojada! Witaj w klubie TCHORZY RP! PS. A w calej awanturze w IRAKU wygral nie kto inny, tylko Saddam Hussain! Smieje sie zza grobu, jego rechot slychac az tutaj! Nawet jego nie bylo stac na taka rzez swego narodu, jak "cywilizowanych" najezdzcow w "imie pokoju" he, he, he! Teraz IRAN...? Somalia, znowu (i znowu w d...upe?)?, Sudan? (tam gina dziesiatki tysiecy ludzi...) Nieeee, Sudan nieee. On jest "cacy" i w Darfurze nie ma ropy... Odpowiedz Link Zgłoś
polobolo2 To Saddam Hussein zwyciezyl? 06.08.08, 00:20 polak potrafi, jak w 1939. twoje przegranstwo jest permamnentne i udowodnione, zazdrosniku. Odpowiedz Link Zgłoś
heraldek Czas na wojne, bo przedstawienie robi sie nudne... 06.08.08, 00:24 Wielkie bajdurzenie, jakby ktos nie wiedzial o co chodzi.... Ropa sie konczy.....to co pozostalo Rosja i USA podzielily miedzy siebie, czy to w formie faktycznej wlasnosci czy w formie podporzadkowania sobie naftowych panstw.... Kilka panstw jak Iran, Wenezuela, Malezja pozostaje jeszcze "wolnymi skoczkami" na gieldzie.....Wenezuela ostatnio jednak pokochala Rosje.... Iran mial i ma podzielic los Iraku.....Niedawno to byl wylacznie scenariusz USA, po szoku cenowym dolaczyla do tej akcji EU..... Iran dazy do broni nuklearnej bo rozumie jak Indie I Pakistan po zbobyciu atomu, pozbyly sie naciskow ze swiata..... Iran nikogo nie zaatakuje pierwszy, a tarcza jest budowana po to aby zatrzymac odwet Iranu, gdy zostanie juz zaatakowany przez Busha czy Izrael..... Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: Czas na wojne, bo przedstawienie robi sie nud 06.08.08, 12:55 heraldek napisał: > Wielkie bajdurzenie, jakby ktos nie wiedzial o co chodzi.... > Ropa sie konczy.....to co pozostalo... -------------------------- Konczy sie? hehehe... Masz malo aktualne dane. Tu nie chodzi o to, ze ropa sie konczy, tylko o to, kto trzyma lape na kurku. > tarcza jest budowana po to aby zatrzymac odwet Iranu, gdy zostanie > juz zaatakowany przez Busha czy Izrael..... -------------------------- Jaki odwet? Czym? Kolega raczy zartowac. Jezeli USA czy Izrael zdecyduja sie zaatakowac Iran to w pierwszej kolejnosci zostanie z rownane z ziemia wszystko co do rakiety podobne wlacznie z minaretami w meczetach. Nawet jezeli jakakolwiek rakieta zdolalaby wydostac sie ze zgliszcz, to w zaden sposob nie dotarlaby do Stanow. Trzeba byc naprawde naiwnym, zeby sadzic, ze Stany nie maja zadnego systemu antyrakietowego na swoim terytorium i cala nadzieje obrony pokladaja w nieistniejacym systemie na terenie Czech czy Polski. Dlatego uwazam i nie jestemm w tym odosobniony, ze amerykanska tarcza jest skierowana wylacznie przeciw Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Czas na wojne, bo przedstawienie robi sie nud 06.08.08, 22:43 plorg napisał: > Jaki odwet? Czym? Kolega raczy zartowac. Jezeli USA czy Izrael > zdecyduja sie zaatakowac Iran to w pierwszej kolejnosci zostanie z > rownane z ziemia wszystko co do rakiety podobne wlacznie z > minaretami w meczetach. Nawet jezeli jakakolwiek rakieta zdolalaby > wydostac sie ze zgliszcz, to w zaden sposob nie dotarlaby do Stanow. Czy naprawdę nie dopuszczasz myśli, że ktoś może chciałby mieć narzędzie do powstrzymywania ewentualnych irańskich rakiet, nie wymagające konieczności zrównania przy okazji z ziemią Iranu i zamienienia go w zgliszcza? > Trzeba byc naprawde naiwnym, zeby sadzic, ze Stany nie maja zadnego > systemu antyrakietowego na swoim terytorium i cala nadzieje obrony > pokladaja w nieistniejacym systemie na terenie Czech czy Polski. Wybacz, ale trzeba byc kompletnym ignorantem, żeby sądzić że jakikolwiek system antyrakietowy mozna upichcić potajemnie w jakiejś piwnicy, tak żeby się nikt nie zorientował. Trochę to przypomina przedwojenne opowiadania S-F, w których bohater budował ze szwagrem w piwnicy rakietę kosmiczną, a potem latał nią z Marsa na Jowisza i nazad w towarzystwie ulubionego psa. Rzeczywistość naprawdę jest nieco bardziej złożona. > Dlatego uwazam i nie jestemm w tym odosobniony, ze amerykanska > tarcza jest skierowana wylacznie przeciw Rosji. Obawiam się, że jesteś w tym coraz bardziej odosobniony - przynajmniej od kiedy upowszechniły się globusy i znajomość matematyki na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: Czas na wojne, bo przedstawienie robi sie nud 06.08.08, 23:05 kapitan.kirk napisał: > Czy naprawdę nie dopuszczasz myśli, że ktoś może chciałby mieć > narzędzie do powstrzymywania ewentualnych irańskich rakiet ---------------------------- Staram sie niedopuszczac do siebie idiotycznych i paranoicznych mysli. A takimi myslami sa przypuszczenia, ze Iran bedzie strzelal rakietami w USA. > Wybacz, ale trzeba byc kompletnym ignorantem, żeby sądzić że > jakikolwiek system antyrakietowy mozna upichcić potajemnie w > jakiejś piwnicy --------------------------- Alez skad, wszystkie wojskowe systemy obronne i ich mozliwosci sa natychmiast publikowane we wszystkich mediach :-)) Tego nie da sie ukryc. A cala obronnosc Stanow spoczywa na lasce i nielasce Polski ") Moze koilega poczyta jak Amerykanie pichcili F117? en.wikipedia.org/wiki/F-117_Nighthawk "The Air Force denied the existence of the aircraft until 1988, when a grainy photograph was released to the public." Zapewne pichcili go w piwnicy, zeby Sowieci go nie wykryli :-)) > Obawiam się, że jesteś w tym coraz bardziej odosobniony --------------------------- Tak wiem. Wszyscy wojskowi rosyjscy (i nie tylko) maja problemy z matematyka na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej, a o globusach to nigdy nawet nie slyszeli. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Czas na wojne, bo przedstawienie robi sie nud 06.08.08, 23:53 plorg napisał: > Staram sie niedopuszczac do siebie idiotycznych i paranoicznych > mysli. A takimi myslami sa przypuszczenia, ze Iran bedzie strzelal > rakietami w USA. Wojskowe rakiety balistyczne niejako z definicji służą do strzelania nimi we wrogie państwa, zatem założenie, że ktoś kiedyś może użyć ich zgodnie z przeznaczeniem wydaje mi sie raczej wynikiem logicznego rozumowania niż paranoi? > Alez skad, wszystkie wojskowe systemy obronne i ich mozliwosci sa > natychmiast publikowane we wszystkich mediach :-)) Tego nie da sie > ukryc. Nie są. Natomiast w epoce powszechnej dostępnosci zwiadu satelitarnego żaden sposób nie da się ukryć budowy dziesiątek wyrzutni rakiet dalekiego i średniego zasięgu, kilkunastu radarów dalekiego zasięgu (każdy wielkości wieżowca), dziesiątek próbnych wystrzeleń itp. rzeczy zupełnie niezbędnych w takim programie. Nijak nie da się też przeoczyć w jako tako demokratycznych państwach faktu wydawania rocznie dziesiątek miliardów dolarów z publicznej kasy, ani prowadzenia przez dziesiatki tysięcy ludzi odpowiednich programów badawczych. To sa mrzonki rodem z wczesnych filmów o Bondzie. Dzięki temu, że dziś nic tak wielkiego nie można już na świecie schować, wiadomo z całą pewnością, iż jak na razie jedyną funkcjonującą operacyjnie Tarczą był od 1972 i jest nadal rosyjski system A-35/135 broniący centralnej części Rosji. Amerykański Safeguard natomiast skreślono jeszcze w latach 70. ze względu na wysokie koszty i ogólną niestkuteczność w warunkach wojny totalnej (innej wówczas nie przewidywano); obecnie reaktywuje się niektóre zlikwidowane wówczas bazy na potrzeby nowej Tarczy. > Tak wiem. Wszyscy wojskowi rosyjscy (i nie tylko) maja problemy z > matematyka na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej, a o globusach to > nigdy nawet nie slyszeli. Więc może spróbuj ich prześcignąć intelektualnie i sam zapoznaj się z globusem. Sprawdź gdzie leżą USA, a nastepnie gdzie są rosyjskie bazy rakietowe (w razie potrzeby służę odpowiednimi informacjami). A nastepnie sprawdź, gdzie leży Polska i głęboko się zastanów, dlaczego nawet największi krzykacze spośród rosyjskich wojskowych jakoś nie podnoszą już od pewnego czasu tematu rzekomego zagrożenia przeciwpociskami z Polski dla włąsnych rakiet i ostatnio przerzucili się na biadanie nad czeskim "szpiegowskim" radarem :-D Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
red_adidas Re: Czas na wojne, bo przedstawienie robi sie nud 07.08.08, 00:13 Ettttttttam. Opinię tak jak d* każdy ma swoją. Jak do tej pory to USA dwukrotnie użyła broni nuklearnej przeciwko ludności cywilnej. USA to bardzo "toksyczny" kraj dla reszty świata. Raczej świat powinien bronić się przed hegemonisyczną polityką USA. Cała nadzieja w Indiach i Chinach ,że wyhamują a następnie wyślą do lamusa przemijający amerykański imperializm. P.S Polska dlatego nie posiadać broni atomowej,gdyż mogła by jej użyć. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Czas na wojne, bo przedstawienie robi sie nud 07.08.08, 15:45 Rozumiem, że wolisz imperializm rosyjski i niemiecki, zwłaszcza w Europie. Tak? Chiny są państwem pacyfistycznym. Nie podbijały, nie napadały. Za to dostawały lańsko. Mniej więcej to samo można powiedzieć o Indiach. Zresztą, jeśli obu azjatyckim gigantom przyszłaby ochota do wojaczki, to być może zajęłyby się sobą nawzajem. Zaś najbardziej toksyczną zarazą jest Rosja. Odpowiedz Link Zgłoś
red_adidas Re: Czas na wojne, bo przedstawienie robi sie nud 07.08.08, 00:20 > Jaki odwet? Czym? Kolega raczy zartowac. Jezeli USA czy Izrael > zdecyduja sie zaatakowac Iran to w pierwszej kolejnosci zostanie z > rownane z ziemia wszystko co do rakiety podobne wlacznie z > minaretami w meczetach. Nawet jezeli jakakolwiek rakieta zdolalaby > wydostac sie ze zgliszcz, to w zaden sposob nie dotarlaby do Stanow. > Trzeba byc naprawde naiwnym, zeby sadzic, ze Stany nie maja zadnego > systemu antyrakietowego na swoim terytorium i cala nadzieje obrony > pokladaja w nieistniejacym systemie na terenie Czech czy Polski. > Dlatego uwazam i nie jestemm w tym odosobniony, ze amerykanska > tarcza jest skierowana wylacznie przeciw Rosji. Eksperci wojskowi twierdzą iż Irak nie posiada rakiet międzykontynentalnych ,które bezpośrednio zagrażały by USA. CO do polityki; to co polityk to inne zdanie na temat zastosowania papieru toaletowego.:)) Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 Czy "anonimowi przedstawiciele" wladz USA,to 06.08.08, 00:55 ...oficjalne stanowisko USA? <>GoWno manipuluje poslugujac sie plotkami, tytulujac artykul "USA: Odpowiedź Iranu nie do przyjęcia"... <>Jedyne panstwo wyrastajace na mocarstwo na BW to Iran, a Izrael nie toleruje konkurentow,ropa ma tam znaczenie ,ale drugorzedne... Odpowiedz Link Zgłoś
papigo USA: Odpowiedź Iranu nie do przyjęcia 06.08.08, 00:59 Nie wierze tym narodom,wiec zmuscie ich do zaniechania produkcji. www.hotelroyalpalace.eu/gre.html Odpowiedz Link Zgłoś
angrusz1 USA: Odpowiedź Iranu nie do przyjęcia 06.08.08, 06:05 Każdy kraj ma prawo do rozwijania techniki atomowej z wykorzystaniem w energetyce . Ponieważ atom może byc bronia więc nalezy poddać się kontroli międzynarodowej w takim zakresie w jakim o tym stanowi prawo międzynarodowe . I Iran powinien się temu podporządkować . Odpowiedz Link Zgłoś
speedy13 Re: czy polska ma prawo do .. 06.08.08, 06:48 W zasadzie nie - zrezygnowała z niego podpisując traktat NPT na statusie "nieposiadacza" broni jądrowej. Odpowiedz Link Zgłoś
tppiotr USA: Odpowiedź Iranu nie do przyjęcia 06.08.08, 06:20 Atomowa Korea(północna) nie ma ropy. I ma spokój. Odpowiedz Link Zgłoś
neiden do speedy 13 06.08.08, 07:12 dzieki za info. czy to znaczy ze polska moze posiadac tylko broni z pierwszej wojny swiatowej? pozatym slyszalem ze nawet posiadanie kuszy jest nielegalne w naszym kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: do speedy 13 06.08.08, 09:58 neiden napisał: > dzieki za info. czy to znaczy ze polska moze posiadac tylko broni z > pierwszej wojny swiatowej? pozatym slyszalem ze nawet posiadanie > kuszy jest nielegalne w naszym kraju. Nie. Zgodnie z zawartymi traktatami, Polska nie może posiadać m.in. bojowych środków trujących, broni biologicznej, lądowych min przeciwpiechotnych oraz amunicji "powodującej nadmierne cierpienia" (to z broni używanych podczas I Wojny Światowej), a także broni jądrowej ani termojądrowej (to z wynalezionych później). Nie powinniśmy też sprzedawać innym krajom pocisków mogących przenosić ładunek o masie ponad 500 kg na odległość ponad 300 km, sprzedawać urządzeń ani technologii do produkcji takich pocisków, ani też pośredniczyć w sprzedaży jednych i drugich - bo choć Polska nie jest formalnym sygnatariuszem MTCR, to zobowiązała się przestrzegać jego postanowień. Co zresztą nie ma żadnego znaczenia, bo takich pocisków pozbyliśmy się już kilkanaście lat temu i nigdy sami ich nie produkowaliśmy. Poza tym wszystkim obowiązuja nas też liczbowe limity broni określonych rodzajów - w ramach CFE - co też nie ma obecnie znaczenia, bo są one i tak wykorzystywane w niewielkim procencie. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Kapitan dobrze poinformowany 06.08.08, 12:25 > nie może posiadać m.in. bojowych środków trujących, broni > biologicznej, lądowych min przeciwpiechotnych oraz > amunicji "powodującej nadmierne cierpienia" ------------------------------- Och widze, ze jestes dobrze poinformowany. Mnie zastanawia czy zatrucie zubozonym uranem (stosowanym w amunicji np. przez USA czy Izrael) droga pokarmowa lub oddechowa powoduje juz nadmierne cierpienia czy jeszcze nie. A co z bakteriami waglika produkowanymi w amerykanskich laboratoriach? Czy zakazenie waglikiem to juz nadmierne cierpienie czy jeszcze nie? Moze amerykanskimi laboratoriami powinny zainteresowac sie jakies miedzynarodowe instytucje do spraw broni biologicznej? Moze jakies sankcje? Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Kapitan dobrze poinformowany 06.08.08, 18:22 plorg napisał: > Och widze, ze jestes dobrze poinformowany. Naiwnie biorę to za komplement. > Mnie zastanawia czy > zatrucie zubozonym uranem (stosowanym w amunicji np. przez USA czy > Izrael) droga pokarmowa lub oddechowa powoduje juz nadmierne > cierpienia czy jeszcze nie. Śmierć ogólnie powoduje nadmierne cierpienia, tak więc odnośny paragraf Konwencji Genewskiej jest w istocie martwy i pokutuje od ponad 100 lat w zasadzie ot tak na pokaz. Btw., zatrucie zubożonym uranem (stosowanym w amunicji od dziesięcioleci przez wszystkie kraje świata w ogóle posiadające armie) nie tak łatwo w ogóle sobie wyobrazić - chyba że ktoś naogląda się Jima Carreya w "Masce" i postanowi połykać wystrzeliwane do niego pociski przeciwpancerne. > A co z bakteriami waglika produkowanymi > w amerykanskich laboratoriach? Czy zakazenie waglikiem to juz > nadmierne cierpienie czy jeszcze nie? Myślę, że tak - i m.in. dlatego bakterii wąglika (ani żadnych innych) nie produkuje się dla potrzeb amerykańskich sił zbrojnych od 1969, a zapasy broni biologicznej zlikwidowano tam praktycznie do 1975. Dotyczy to skądinąd większości krajów swiata, nie dlatego zresztą żeby wojskowi nagle zrobili się jakoś specjalnie wrażliwi, tylko po prostu w praktyce wojennej broń biologiczna ewidentnie okazała się ogólnie nieprzydatna (co innego np. w terroryzmie, ale to już całkiem inna para kaloszy). > Moze amerykanskimi > laboratoriami powinny zainteresowac sie jakies miedzynarodowe > instytucje do spraw broni biologicznej? Moze jakies sankcje? Nie potrzeba, gdyż zgodnie z postanowieniami wykonawczymi do Konwencji Genewskiej - sygnowanymi dotąd przez 127 państw - laboratoria znajdują się w systemie międzynarodowych kontroli i monitoringu pod egidą ONZ, nieco podobnym jak w przypadku broni jądrowej. Oczywiście bardzo łatwo takie rzeczy robic potajemnie i jakby ktoś chciał, to nawet mimo konwencji i tak byłby w stanie hodować sobie rozmaite świństwa (np. Rosja faktycznie przestała dopiero w 1995, choc oficjalnie ogłosiła koniec jeszcze za Breżniewa), tyle że - powtarzam - nie bardzo jest po co, gdyż doswiadczenia ostatnich kilkudziesięciu lat jednoznacznie wykazały, że broń biologiczna jest na wojnie skrajnie niepraktyczna i mało skuteczna. > Pozdrawiam. Nawzajem. Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: Kapitan dobrze poinformowany 06.08.08, 22:26 > zatrucie zubożonym uranem (stosowanym w amunicji od dziesięcioleci > przez wszystkie kraje świata w ogóle posiadające armie) nie tak > łatwo w ogóle sobie wyobrazić - chyba że ktoś naogląda się Jima > Carreya w "Masce" i postanowi połykać wystrzeliwane do niego > pociski przeciwpancerne. ------------------------------ Wikipedia: "Wysoką szkodliwością cechują się toksyczne pyły uranu i jego tlenków wydzielające się podczas samego niszczenia czołgów, które łatwo mogą wniknąć do organizmu (z wdychanym powietrzem lub poprzez kontakt ze skórą i przeniesienie do wnętrza organizmu z posiłkami). Uran w tej postaci kumuluje się między innymi w kościach, gdzie efekty trujące (charakterystyczne dla metali ciężkich) i pochodzące od promieniowania są dużo bardziej szkodliwe." Naprawde musisz popracowac nad wyobraznia, bo cieniutko znia u ciebie. Po pierwsze z.uran stosuje sie nie tylko w pociskach przeciwpancernych. Po drugie po eksplozji uran zamienia sie w pyl, a pyl dostanie sie wszedzie(!). Czy kapitan wie o takich zjawiskach jak wiatr czy deszcz? To g*wno jak raz wlezie w ziemie to skazi wszystko na wieki wiekow. Jedynym sposobem unikniecia kontaktu z tym pylem bedzie chodzenie nieustanne w masce p.gaz. i innej odziezy ochronnej. No jezeli zalozymy, ze ktos umrze za kilka lat na raka nerek, kosci lub pluc, to nie bedzie to nic szczegolnego. "Zadnego" cierpienia i zadnych spektakularnych zgonow, tylko cicha smierc w lozku. Przy tym zalozeniu, rzeczywiscie zubozony uran to pestka - nie ma sie czego bac, bo coz to takiego zdechnac na raka? Poza tym zawsze mozna powiedziec (wojskowi to lubia), ze to nie od uranu, tylko dany osobnik sam z siebie wczesniej byl zdrowy, a pozniej nagle zachorowal. > Nie potrzeba, gdyż zgodnie z postanowieniami wykonawczymi do > Konwencji Genewskiej - sygnowanymi dotąd przez 127 państw - > laboratoria znajdują się w systemie międzynarodowych kontroli i > monitoringu pod egidą ONZ, ---------------------------- Tak bardzo ufasz matczynej opiece ONZ? https://wyborcza.pl/1,76842,5549923 "Według doniesień mediów Ivins miał cierpieć na depresję. Jego psychiatra twierdzi, że czuł się on odrzucony przez przełożonych, miał skłonności psychopatyczne i mógł targnąć się na życie swych współpracowników." Wg artykulu gazety, w amerykanskim labolatorium broni biologicznej, nad waglikiem pracowal pacjent psychiatryczny o sklonnosciach psychopatycznych(!) Moim zdaniem ta sytuacja naprawde wymaga natychmiastowej interwencji ekspertow z ONZ, zeby chociaz sprawdzic kto ma dostep do tak niebezpiecznych substancji. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Kapitan dobrze poinformowany 06.08.08, 23:04 plorg napisał: > Wikipedia: "Wysoką szkodliwością cechują się toksyczne pyły uranu i > jego tlenków wydzielające się podczas samego niszczenia czołgów, > które łatwo mogą wniknąć do organizmu (z wdychanym powietrzem lub > poprzez kontakt ze skórą i przeniesienie do wnętrza organizmu z > posiłkami). Uran w tej postaci kumuluje się między innymi w > kościach, gdzie efekty trujące (charakterystyczne dla metali > ciężkich) i pochodzące od promieniowania są dużo bardziej szkodliwe." Zaręczam Ci, że dla załogi czołgu trafionego pociskiem podkalibrowym naprawdę ostatnim zmartwieniem jest to, że cząsteczki tlenków uranu mogą w przyszłości przedostać im się do kości wraz z pożywieniem. Zaś co do ludności cywilnej żyjącej na terenach pobitwenych, to znacznie groźniejsze jest dla niej wylatywanie w powietrze na rozmaitych minach i niewybuchach, skażenie gleby produktami spalania materiałów wybuchowych i zapalających itp., a nie zatrucie się tlenkami uranu (to pierwsze w każdym razie zdarza sie gdzieś na świecie codziennie od dziesięcioleci, to ostatnie zaś o ile wiadomo nie zdarzyło sie jeszcze nigdy, przynajmniej na zauważalną statystycznie skalę). W tej sytuacji pocisk z uranowym rdzeniem pozbawiony wszak ładunku wybuchowego, należałoby wręcz uznać za bardziej humanitarny... > Naprawde musisz popracowac nad wyobraznia, bo cieniutko znia u > ciebie. Po pierwsze z.uran stosuje sie nie tylko w pociskach > przeciwpancernych. Praktycznie tylko, gdyż w innych pociskach zazwyczaj nie ma żadnego powodu go stosować. Choć oczywiście są wyjątki, jak np. rosyjska rakieta powietrze-powietrze R-73 (używana m.in. i w Polsce, na MiGach-29), w której głowicy stosuje się uran dla zapewnienia odłamkom większej skuteczności penetracji kadłubów samolotów. > Po drugie po eksplozji uran zamienia sie w pyl, a > pyl dostanie sie wszedzie(!). Czy kapitan wie o takich zjawiskach > jak wiatr czy deszcz? To g*wno jak raz wlezie w ziemie to skazi > wszystko na wieki wiekow. ITP. ŁZAWE OPOWIEŚCI O RAKACH I MASKACH Kapitan (i nie tylko kapitan) wie, że to kolejny objaw modnej w niektórych środowiskach fobii, w myśl której m.in. demonstruje się na ulicach przeciwko wysyłaniu w kosmos sond badawczych z bateriami zawierającymi po kilkanaście gramów uranu. Ot taki współczesny koszer, by użyć ortodoksyjnie religijnego porównania. Ilość amunicji uranowej używanej na polu najbardziej nawet zażartej walki jest o wiele rzędów wielkości zbyt mała, żeby w zauważalny sposób zaszkodzić środowisku - już o wiele bardziej z pewnością są szkodliwe spaliny emitowane przez czołgi czy samoloty... > Tak bardzo ufasz matczynej opiece ONZ? Nie tyle ufam opiece ONZ, co raczej znajomości faktów. Te zaś są takie, że dzisiaj żaden wojskowy o IQ wyższym od przeciętnej meduzy nie będzie zainteresowany bronią biologiczną. Wiele dziesięcioleci doswiadczeń z wielu TDW świata dowiodło bowiem niezbicie, że broń taka na szerszą skalę albo po prostu nie działa w ogóle (tak jest najczęściej), albo działa w sposób zupełnie nieprzewidziany przez uzytkownika (tak jest najniebezpieczniej). I stąd przede wszystkim wziął się dzisiejszy brak wojskowych programów wojen biologicznych, a nie z nagłego przypływu humanizmu do generalskich umysłów. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: Kapitan dobrze poinformowany 06.08.08, 23:38 kapitan.kirk napisał: > Zaręczam Ci, że dla załogi czołgu trafionego pociskiem > podkalibrowym naprawdę ostatnim zmartwieniem jest ---------------------------- Ciekawa taktyka nieodpowiadania w ogole na tresc postu, tylko polemizowania z wlasnymi tezami. Nigdzie nie pisalem, o szkodliwosci pylu uranowego na zaloge trafionego czolgu. > to pierwsze w każdym razie zdarza sie gdzieś na świecie codziennie > od dziesięcioleci, to ostatnie zaś o ile wiadomo nie zdarzyło sie > jeszcze nigdy, przynajmniej na zauważalną statystycznie skalę --------------------------- Zatem czestosc zdarzenia wplywa na obnizenie jego szkodliwosci. Rozumiem twoja logike :-))) Och nikt nigdy nie zatrul sie pylem uranowym, bo Kapitan o tym nie slyszal(albo najwyrazniej niechce slyszec). Wystarczyloby poczytac o syndromie zatoki. > demonstruje się na ulicach przeciwko wysyłaniu w kosmos sond > badawczych z bateriami zawierającymi po kilkanaście gramów uranu. -------------------------- Kolega znowu polemizuje z wlasnymi tezami. > Nie tyle ufam opiece ONZ, co raczej znajomości faktów. Te zaś są > takie, że dzisiaj żaden wojskowy o IQ wyższym od przeciętnej > meduzy nie będzie zainteresowany bronią biologiczną. -------------------------- Wlasnie przedstawilem koledze fakty, do ktorych kolega nie raczy sie odniesc. Gazeta pisze, ze w amerykanskim laboratorium pracowal psychopata. Nota bene ceniony i nagradzany naukowiec. Widocznie swoja psychopatycznosc sprytnie ukrywal :-))) > I stąd przede wszystkim wziął się dzisiejszy brak wojskowych > programów wojen biologicznych, a nie z nagłego przypływu humanizmu > do generalskich umysłów. -------------------------- Ten brak oczywiscie to kapitan gwarantuje, bo "zna" fakty (tu nastapil dlugi o glosny smiech...) Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Kapitan dobrze poinformowany 07.08.08, 00:09 plorg napisał: > Ciekawa taktyka nieodpowiadania w ogole na tresc postu, tylko > polemizowania z wlasnymi tezami. Nigdzie nie pisalem, o szkodliwosci > pylu uranowego na zaloge trafionego czolgu. Napisałeś, cytując: "Wysoką szkodliwością cechują się toksyczne pyły uranu i jego tlenków wydzielające się podczas samego niszczenia czołgów, które łatwo mogą wniknąć do organizmu (z wdychanym powietrzem lub poprzez kontakt ze skórą i przeniesienie do wnętrza organizmu z posiłkami)". Jeśli zatem nie szkodziło o szkodliwość dla załogi czołgów, to dla kogo? Przecież po trafieniu odłamki zaraz opadają i nikt nie będzie już ich wdychał razem z powietrzem, ani tym bardziej przenosił sobie do wnętrza podczas posiłku...? > Zatem czestosc zdarzenia wplywa na obnizenie jego szkodliwosci. > Rozumiem twoja logike :-))) Och nikt nigdy nie zatrul sie pylem > uranowym, bo Kapitan o tym nie slyszal(albo najwyrazniej niechce > slyszec). Wystarczyloby poczytac o syndromie zatoki. Sek w tym, że nie tylko Kapitan nic nie słyszał, ale w ogóle nikt nie słyszał. Nie ma w każdym razie żadnych wyników badań naukowych - rządowych ani niezależnych - które potwierdzałyby istnienie związku między amunicja uranową a ewentualnymi masowymi zatruciami "pobitewnymi", a już tym bardziej ww. syndromem. > Wlasnie przedstawilem koledze fakty, do ktorych kolega nie raczy sie > odniesc. Gazeta pisze, ze w amerykanskim laboratorium pracowal > psychopata. Nota bene ceniony i nagradzany naukowiec. Widocznie > swoja psychopatycznosc sprytnie ukrywal :-))) Kolega sugerował, że Amerykanie produkują broń biologiczną i w związku z tym należy ich objąć międzynarodowymi sankcjami. Następnie Kolega opowiedział o naukowcu, który pracował w cywilnym laboratorium zajmującym się zwalczaniem skutków użycia broni biologicznej (zasmucę Kolegę, ale takie są w wielu krajach, w tym np. w Polsce nawet dwa) i okazał się - być może - psychopatycznym zabójcą. Ponieważ związek między jednym a drugim jakoś mi umyka, oczekuję dalszego pogłębienia tematu. > Ten brak oczywiscie to kapitan gwarantuje, bo "zna" fakty > (tu nastapil dlugi o glosny smiech...) Hmm, no to co mam robić? Wytłumaczyć dlaczego broń biologiczna NIE działa? Może odwrócę pytanie i poproszę o podanie mi choć jednego przykładu z historii, kiedy to broń biologiczna zadziałała w sposób oczekiwany przez użytkownika i do tego militarnie opłacalny :-D Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
krzysieknn Mają prawo mieć broń nuklearną. 06.08.08, 07:29 Tylko frajerzy jak my podpisali traktat o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej. Oni nie podpisali się pod tym i mają takie samo prawo do posiadania atomówek jak USA, Rosja, Francja czy Indie. Chamerykanie chcą: po pierwsze położyć łapska na irańskiej ropie. Po drugie żydzi chcą mieć monopol na atomówkę na bliskim wschodzie, bo dzieki temu moga sobie robić naloty na kogo chcą ( jak ostatnio na Syrię) i nie obawiać się kroków odwetowych. Oby Iran jak najszybciej posiadł bombke A. To ostudzi tych obłudnych świrów zza oceanu. Odpowiedz Link Zgłoś
red_adidas Re: Mają prawo mieć broń nuklearną. 06.08.08, 08:26 krzysieknn napisał: > Tylko frajerzy jak my podpisali traktat o nierozprzestrzenianiu > broni nuklearnej. Oni nie podpisali się pod tym i mają takie samo > prawo do posiadania atomówek jak USA, Rosja, Francja czy Indie. > Chamerykanie chcą: po pierwsze położyć łapska na irańskiej ropie. Po > drugie żydzi chcą mieć monopol na atomówkę na bliskim wschodzie, bo > dzieki temu moga sobie robić naloty na kogo chcą ( jak ostatnio na > Syrię) i nie obawiać się kroków odwetowych. Oby Iran jak najszybciej > posiadł bombke A. To ostudzi tych obłudnych świrów zza oceanu Niestety masz rację ,Izrael w Afryce jest przedłużeniem ręki Dużego Brata dlatego ma moralny obowiązek posiadać broń atomową. Współdziałanie USA i Izraela to symbioza,jedni z drugimi rozumieją sie bez słów i umieją liczyć........ Odpowiedz Link Zgłoś
bodozec jankeskie bandziorki znowu się szykują 06.08.08, 09:41 dolar zdycha więc znowu trzeba kogoś okraść Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Hare Iran, hare hare bomba... 06.08.08, 11:44 "Zachód obawia się, że Iran chce rozwijać technologię nuklearną, żeby wyprodukować bombę atomową. Iran temu zaprzecza, twierdząc że jego instalacje nuklearne służą wyłącznie celom pokojowym" ------------------------------- Mantra iranska na dzis zaliczona. Odpowiedz Link Zgłoś
c21h26o2 Kiedy i jak świat zacznie świętą wojnę .. 06.08.08, 12:20 ...Persom. Dobra to obstawiamy kiedy zacznie sie wojna z Iranem ? Ja mówię ,że zaczęła się rok temu przy okazji zajęcia Ambasady przez amerykanów.A toczy sie ona na poziomie wywiadowczym i informacyjnym.Teraz Gdy faza 1 kończy się trzeba będzie przejść do efektywniejszych środków przymusu.Problem w tym ,że muszą mieć lepszy pretekst niż to : Zachód obawia się, że Iran chce rozwijać technologię nuklearną, żeby wyprodukować bombę atomową. Iran temu zaprzecza, twierdząc że jego instalacje nuklearne służą wyłącznie celom pokojowym" ciekawe jakim pretekstem teraz sie posłużą?Sponsorowany terroryzm sie sprawdza prawie bez zarzutów?Ja bym na to obstawiał ale możliwe jest ,że Iran sie dopuści rzekomo porwania jakiś dyplomatów albo coś w podobię i od tego sie zacznie.Więc kolejna kwestia jaki będzie pretekst tym razem?? Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: Kiedy i jak świat zacznie świętą wojnę .. 06.08.08, 12:35 c21h26o2 napisał: > ciekawe jakim pretekstem teraz sie posłużą? ------------------------------ Dich Cheney juz mial gotwy pomysl: wyprodukowac kutry identyczne jak iranskie, przebrac zolnierzy w iranskie mundury i zaatakowac amerykanskie okrety w zatoce. Niestety z jakiegos powodu "genialno/oryginalny" plan Cheneya postanowiono na razie nie wprowadzac w zycie. Co do terminu wojny, to sporo ludzi sugeruje, ze musza zaczac przed wyborami prezydenckimi w Stanach. A wiec, pazdziernik? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Kiedy i jak świat zacznie świętą wojnę .. 06.08.08, 18:25 plorg napisał: > Dich Cheney juz mial gotwy pomysl: wyprodukowac kutry identyczne jak > iranskie, przebrac zolnierzy w iranskie mundury i zaatakowac > amerykanskie okrety w zatoce. Przy piwie Ci to opowiedział? ;-D > Niestety z jakiegos powodu "genialno/oryginalny" plan Cheneya > postanowiono na razie nie wprowadzac w zycie. Może z bardzo prostego powodu - np. w ogóle nie było takiego planu...? > Co do terminu wojny, to sporo ludzi sugeruje, ze musza zaczac przed > wyborami prezydenckimi w Stanach. A wiec, pazdziernik? Przyjmuję zakłady; a tę wymianę zdan bezlitosnie przypomnę Ci po wyborach ;-) Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: Kiedy i jak świat zacznie świętą wojnę .. 06.08.08, 21:46 kapitan.kirk napisał: > Przy piwie Ci to opowiedział? ;-D -------------------------------- Najbardziej zastanawia mnie, ze wsrod medrcow forumowych panuje w wiekszosci przekonanie, ze jezeli oni o czyms nie wiedza to poprostu to nie istnieje, a osoba piszaca niewygodne fakty zmysla, albo jest kompletnym idiota. www.youtube.com/watch?v=slgBrbNXrbs > Może z bardzo prostego powodu - np. w ogóle nie było takiego > planu...? ---------------------------- A moze czasem istnieje cos o czym medrzec forumowy jeszcze nie wie? www.youtube.com/watch?v=VSRnDRmGvpg > > Co do terminu wojny, to sporo ludzi sugeruje, ze musza zaczac > > przed wyborami prezydenckimi w Stanach. A wiec, pazdziernik? > > Przyjmuję zakłady; a tę wymianę zdan bezlitosnie przypomnę Ci po > wyborach ;-) ---------------------------- Ja tez przypomne. Napisalem - wielu sugeruje. Nie napisalem, ze ja osobiscie tak uwazam i ze jestem pewien tego terminu. Radzilbym czytac uwaznie panie kapitanie. Szacunek. plorg Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Kiedy i jak świat zacznie świętą wojnę .. 06.08.08, 22:35 plorg napisał: > Najbardziej zastanawia mnie, ze wsrod medrcow forumowych panuje w > wiekszosci przekonanie, ze jezeli oni o czyms nie wiedza to poprostu > to nie istnieje, a osoba piszaca niewygodne fakty zmysla, albo jest > kompletnym idiota. > A moze czasem istnieje cos o czym medrzec forumowy jeszcze nie wie? Jeżeli kucharz z baru mlecznego i maszynista spod Olkusza dają do zrozumienia, że przeniknęli na wylot tajne plany Białego Domu, Watykanu, kosmitów i masonów, podają argumenty wykazujące że nie odróżniają planety Mars od popularnego batonika, a nastepnie ogłaszają że nie sprawdzanie sie ich słów jest najlepszym dowodem na ich prawdziwość - to oczywiście nie musi znaczyć, że na pewno zmyślają albo są kompletnymi idiotami, tym niemniej pradopodobieństwo tego jest bardzo, bardzo duże. Uprawnia to do traktowania ich i im podobnych a priori jako kłamców lub idiotów; być może istotnie w jednostkowych przypadkach niesprawiedliwego. > Radzilbym > czytac uwaznie panie kapitanie. > Szacunek. Nie omieszkam i pozdrawiam :-) Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: Kiedy i jak świat zacznie świętą wojnę .. 06.08.08, 23:50 kapitan.kirk napisał: > Jeżeli kucharz z baru mlecznego i maszynista spod Olkusza dają do > zrozumienia, że przeniknęli na wylot tajne plany Białego Domu ------------------------------ Seymour Hersh to nie kucharz z baru mlecznego panie kapitanie. To znany dziennikarz, zdobywca nagrody Pulitzera. Pozdrawiam i dobranoc. Odpowiedz Link Zgłoś
awaryjne Nie do przyjecia jak wygra McCain 06.08.08, 13:44 Jak wygra McCain, a wygra, to dopiero bedzie ogolnoswiatowy armageddon. Polecam: mojeopinie.pl/redakcyjne/1218009638/obama_britney_spears_i_paris_hilton.html Odpowiedz Link Zgłoś
c21h26o2 Re: Nie do przyjecia jak wygra McCain 06.08.08, 17:49 Litości. Proszę skończcie sie licytować co będzie jak wygra ten albo ten.Co będzie robił jak wygra itd..Do tego czasu jak historia ostatnich 60 lat USA pokazuje nie było różnicy kto wygrywał.(wyjątek JFK)i tak elity robią swoje i kontynuują podbój świata.Demokraci i Republikanie są kontrolowani.Kongres trochę ostatnio sie wyłamuje ale niestety muszą zachowywać pozory. Usa traci wpływy i teraz musi coś zrobić i zrobi to obojętnie czy Obama czy McCain wygra.Osobiście wole żeby wygrał McCain bo jest starszy dużo i raczej nie dotrzyma 2 kadencji.Pozatym jego polityka będzie bardzie czytelna mimo że równie zakłamana...Jedyne co możemy zrobić to nie dopuścić do powstania tarczy w naszym kraju to opóźni plan globalistów i nafciarzy i powstrzyma Izrael od ataku masowego ataku nuklearnego. Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: Nie do przyjecia jak wygra McCain 06.08.08, 22:46 c21h26o2 napisał: > Litości. Proszę skończcie sie licytować co będzie jak wygra ten > albo ten.Co będzie robił jak wygra itd..Do tego czasu jak historia > ostatnich 60 lat USA pokazuje nie było różnicy kto wygrywał. > (wyjątek JFK)i tak elity robią swoje i kontynuują podbój świata. -------------------------------- Ach ten biedak JFK. Myslal, ze poradzi sobie z CIA i cala mafia. Albo jestes z nimi, albo cie nie ma! Obama juz wieloktornie lizal d*pe elitom i deklarowal wiernopoddanczosc. Bez tego nigdy nie zabrnalby tak daleko. Wiec - calkowicie sie zgadzam z kolega. Nie ma zadnego znaczenia kto wygra, polityka szarych eminencji i lobby militarno-naftowych, bedzie kontynuowana. > wole żeby wygrał McCain bo jest starszy dużo i raczej nie dotrzyma > 2 kadencji.Pozatym jego polityka będzie bardzie czytelna mimo że > równie zakłamana...Jedyne co możemy zrobić to nie dopuścić.... -------------------------------- Tu sie nie zgodze. McCain niczego nie zablokuje. McCain jest takim pajacem-marionetka, ze zrobi doslownie wszystko co mu kaza. Jedyna roznica miedzy McCainem i Obama, to ta, ze Obama jest przystojniejszy i bardziej elokwentny - nie jaka sie jak dziadek McC. Poza tym, Obama jest takim samym smieciem co McCain. Odpowiedz Link Zgłoś
rccc Atak Izraela na Iran jutro - 08-08-08 07.08.08, 17:36 Kabalisci juz to dawno zaplanowali. Reszta to mydlenie oczu. Tusk o wszystkim wie i dlatego nic w Polsce nie robi bo i po co. Czeka na to co sie pozniej wydarzy :((( Odpowiedz Link Zgłoś