Dodaj do ulubionych

Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszystko

26.08.08, 07:23
Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszystko
----------------------------
Ja tez nigdy nie watpilem w zdolnosci niewolniczej sily roboczej.
Obserwuj wątek
    • realdanger chińskie firmy mogą zbudować wszystko 26.08.08, 07:25
      A potem wszystko się rozpadnie?
      Nie dziękuję.
      • klepaucius34 Re: chińskie firmy mogą zbudować wszystko 26.08.08, 07:46
        E, chyba nie ebdzie tak zle jak z budowanymi przez Polakow autostardami, ktore
        po roku tzreba zamykac by zrobic generalny remont.
        • lewar121 PO znowu kłamie, oszukuje i jątrzy ???????????? 26.08.08, 08:34
          A PO znowu kłamie? Panie Drzewiecki. Jeśli taki z Pana specjalista od inwestycji
          infrastrukturalnych i Chińczyków to może wyjaśni nam Pan czemu wbrew opowieścią
          tego nie-rządu nie dopuściliście Chińczyków do udziału w przetargu na drugą
          linię metra w Warszawie ???????
          Znowu oszukujecie cwaniaczki ???
        • da_markos pijackie zwidy apostoła sepleniącego cudotwórcy... 26.08.08, 08:35
          takich rzeczy to my z kumplami nie mowimy nawet przy 7 piwie w
          knajpie... ;/ niech doktor g wyleczy tego alkoholika zanim tez nie
          zasnie gdzies na trawniku...
      • bbastek13 Re: chińskie firmy mogą zbudować wszystko 26.08.08, 08:43
        realdanger napisał:

        > A potem wszystko się rozpadnie?
        > Nie dziękuję.

        byłeś w Chinach ? widziałeś ichnie budowle ?
        rozpadają to się nasze "autostrady" oddane kilka lat temu, już
        połowa z nich jest remontowana
    • vagina_rulez niesmiale pytania 26.08.08, 07:27
      Otrzymaliśmy propozycję wybudowania w Warszawie 6 km odcinka metra za 6 mld
      złotych. To propozycja bezczelna, nie jesteśmy zmuszeni płacić dwa razy
      drożej, niż wynosi rzeczywisty koszt inwestycji - uważa minister sportu.

      ciekawy jestem bardzo na jakiej podstawie on tak uwaza?

      chinczycy zbuduja tanio, jesli beda mogli zatrudnic do pracy swoich rodakow za
      pol-darmo, ciekawe, czy w Polsce wolno zatrudniac na chinskich warunkach? ja
      rozumiem, ze kasa jest istotna...

      zreszta, o co mi chodzi? swiat zachwycal sie Olimpiada w czasie gdy strzelano
      do Tybetanczykow, wiec kto sie bedzie przejmowal niewolnicza praca chinczykow
      w Polsce?
      • vazz Re: niesmiale pytania 26.08.08, 08:32
        Przepraszam, ale jakie to są "Polskie warunki"? 3-4 tyś na rękę dla robola na
        budowie? Sorry w takim razie wole Chińskie warunki.
        Polskich budowlańców rozbestwiły pieniądze unijne na projekty infrastrukturalne
        i fakt, że część budowlańców wyjechała i teraz za "podaj cegłe" wołają 4 tyś na
        rękę.

        Ja bym sobie życzył, żeby dodatkowo Chińczycy zajęli się budownictwem
        mieszkalnym, skończyły by się kilkuset procentowe narzuty.
        • vagina_rulez Re: niesmiale pytania 26.08.08, 09:13
          polski kodeks pracy

          wyczuwam lekka pogarde w Twoim wpisie wobec ludzi pracujacych fizycznie...
    • bloghh Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszystko 26.08.08, 07:30
      Redaktorze Wielgo!
      Polskie, najtańsze na świecie, uczciwe i solidne polskie firmy budowlane obrażają!
      A Ty w auto nie w siadasz. Do redakcji nie jedziesz. Za pióro nie chwytasz.
      Któż podniesie zbolałe serca nasze?! Kto udowodni, że to mit "bo taniej nie
      będzie" a "to musi drożeć". Któż udowodni, że rodzime firmy budowlane to de
      facto filantropi, zarabiający na mikroskopijnych marżach tyle co nic? A zmowy
      cenowe, kiepska jakość budowy są propagandą?
      • maxymus1 Re: Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszy 26.08.08, 07:58
        Jedny, ale to naprawdę jedyny dobry pomysł PO. Moich pozytywnych
        wpisów o PO na tym FORUM Państwo nie znajdziecie, ale poprę każdego
        kto wyeleminuje tych polskich złodzieji z rynku, proszę się
        przejechać tak zwanymi autostradami A4, i A2, STALEXPORT, i Kulczyk!
        Ja trochę jeżdżę po Europie, byłem tylko co prawda w 18 państwach, i
        takiego dziadostwa żeby po krótkim okresie użutkowania drogi trzeba
        było już remontować, nie widziałem nigdzie! A co parę km. bramka, i
        kilkanaście zł. becalen! Jak u Kuczyka! Tak to było tylko na
        Słoweni, no ale to mały kraj, i tak kombinowali. A jakie krocie mu
        wszyscy płacimy za przejaz TIR-ów, wszyscy bo z budżetu!
        Konkludując, to "nasi" biznesmeni za takie budowanie powinni w
        więzieniach gnić, a nie startować w przetargach! I proszę brać tych
        Chińczyków, bo żadnego Euro tu nie będzie, jak się za budowanie
        wezmą, np. "Rysiek płatnik" czyli Krauze, Kulczyk, Gudzowaty, czy
        ten złodziej z Samoobrony, którego nazwiska nie pamiętam, albo
        radzieccy "muzycy" z Ukrainy, którzy w krótkim czasie przejeli
        pośrednictwo w chandlu paliwami, czyl J&S., albo jakieś Kuny, czy
        Żagle! A będzie lobbował pan Dochnal! Na samą myśl o tych typach,
        ciarki mnie przechodzą.
    • milet1 Zawsze mi wyglądał na kretyna. On na pewni nie 26.08.08, 07:31
      jest z PiS-u tak czy siak. To jeden z najgłupszych pomysłów PO.
    • september76 Przestań pić! 26.08.08, 07:53
      Drzewiecki obrał taktykę Palikota z komisji - rzuca pomysły, publika
      klaszcze, po roku przychodzi otrzeźwienie - a gdzie konkrety?Ani
      jednej ustawy, ani jednego Chińczyka.
      To rozpaczliwy sygnał podprogowy wysłany do publiki - ja nie tylko
      piję wódkę codziennie i przychodzę do ministerstwa na 11 rano,
      wychodzę o 14 lub 15. Ja mam świetny plan. Nic to, że przetargi
      rozstrzygnięte. Rozpisanie nowych, przygotowanie projektów i ofert
      to kolejne opóźnienia. Nic to, że to bzdury. Dzrzewiecki w wódczanej
      malignie mówi gromkie "NIE" europejskim ździercom i straszy ich
      teraz, po rozstrzygnięciu przetargów, po odłożeniu metra i części
      dróg, bo po pijaku w Chinach wpadł na taki pomysł. Konkret z tego
      taki, że czas się zaszyć.
      • cillian1 Re: Przestań pić! 26.08.08, 08:26
        Do tego nie są potrzebne ustawy,żeby sprowadzić Chińczyków. Wygrają przetarg, bo
        dadzą najniższy koszt wykonania. Wszystko! Może niech mój przedmówca weźmie
        polską firmę, ale tą najdroższą do remontu swojego mieszkania. Zaraz zmieni
        zdanie :) Co do wykorzystywania, Polacy też tak kiedyś jeździli po świecie, i
        zapieprzali po dolarze za godzinę. Tak więc nie ma co bić piany, że Chińczycy są
        zmuszani (pakowani jak sardynki na statek i dalej budować metro w Polsce) :)
    • tibnor Chyba go zatrudnię... 26.08.08, 08:04
      Drzewieckiego, znaczy.
      Czysty geniusz. Chłop zawodowo zajmujący się liczeniem, ile razy
      naszym piłka nie wpadła do kosza - na pierwszy rzut oka ocenił
      rzeczywiste koszty budowy metra.
      Złamał 11. przykazanie? Mieszał czystą z kolorową? Poprawiał słodkim
      winem? Musi być jakieś wytłumaczenie stanu jego umysłu.
      • rooboy Re: Chyba go zatrudnię... 26.08.08, 08:34
        tibnor napisał:

        > Drzewieckiego, znaczy.
        > Czysty geniusz. Chłop zawodowo zajmujący się liczeniem, ile razy
        > naszym piłka nie wpadła do kosza - na pierwszy rzut oka ocenił
        > rzeczywiste koszty budowy metra.
        > Złamał 11. przykazanie? Mieszał czystą z kolorową? Poprawiał
        słodkim
        > winem? Musi być jakieś wytłumaczenie stanu jego umysłu.

        moze dostal jointa od szefa... pierwszy raz...
    • kakens Re: Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszy 26.08.08, 08:09
      Ciekawe co na to "łunia" i jak deklaracje ministra mają się do czynów jego
      premiera ([połowiczny bojkot olimpiady).
    • jarek.gurtowski piękny sen śniony na chińskim klombie 26.08.08, 08:21
      po spożyciu trzech lampek chińskiego wina i zapaleniu chińskiego papierosa.
    • presentation1 ...Chinczycy............. 26.08.08, 08:29
      w wiekszosci sami wybudowali na Igrzyska.Kasa zostala wiec w Chinach.Nasi nieudacznicy znowu beda napedzac gospodarke............chinska.Gdzie logika?
      • cillian1 Re: ...Chinczycy............. 26.08.08, 08:36
        logika jest tu: żeby Mistrzostwa nie odbyły się we Włoszech!!! Może ty się
        przyzwyczaiłeś do dawania ciała, ja nie i popieram ten pomysł, jeśli ma on nam
        zapewnić osiągnięcie celu!!!
        • presentation1 Re: ...Chinczycy............. 26.08.08, 09:46
          Cel sluszny.Jednak nasza gospodarka potrzebuje tych miliardow.I to tyle lub az tyle.Jezeli jednak budowac maja konsorcja zachodnie za slona kase, lepszym rozwiazaniem jest budowa przez chinczykow.To logiczne.
    • flyb52 Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszystko 26.08.08, 08:35
      Chinczycy wybuduja nam drogi, Chinczycy wybuduja nam stadiony,
      Chinczycy wybuduja a to to a to tamto. Bo "trzy razy" taniej. To
      dlaczego Chinczyk nie jest ministrem sportu? Bylby "trzy" razy
      tanszy od Drzewieckiego.
      • stolat3 Re: Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszy 26.08.08, 08:54
        Oj zabolało naszych podpieraczy łopat zabolało.Wyeliminować z rynku
        tych partaczy i to jak najszybciej. Już wkrótce będzie można
        usłyszeć nowe hasło: polskie bo drogie.
        • kaszpir2 Re: Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszy 26.08.08, 14:53
          Dawać tych chińczyków ...

          Ostatnio jak jechałem do Warszawy to widziałem "efekty" pracy naszych
          "budowlańców" budujących drogę ...

          Jeden (dosłownie) kopał łopatą a ośmiu !!! patrzyło jak kopie i komentowało ...

          Niech Chińczycy wygrywają przetargi i niech pracują. Zrobią nam to za 1/3 ceny
          jaką rządają firmy zachodnie ...

          Lepiej wydać 2 - 3 razy mnie na budowę czegoś i dać kasę chińczykom (chociaż
          napewno i tak będą kupowali materiały budowalne w PL) niż zapłacić 3x więcej
          firmie "zachoddniej" która i tak kasę przetrasferuje na zachód ...

          Chińczycy będą chociaż pracowali ...
          A nie chlali , i opieprzali się bo przecież za 4 tys na rękę on nie będzie się
          ... przemęczał ...

          Jakoś nikt nie ubolewał nad tym jak Polacy jeździli pracować za granicę i
          pracowali po kilkanaście godzin dziennie ...

    • sakart2008 hej polskie nieroby! jeszcze troche to i dzieci 26.08.08, 08:50
      beda wam ci chinczycy plodzic.
      glupszego narodu w tej czesci swiata niestety nie ma. polska to dno. ostatni
      gasi swiatlo:)
      • md65 Re: hej polskie nieroby! jeszcze troche to i dzie 26.08.08, 09:15
        No właśnie,oby nie było jak z Krzyżakami na pomoc przeciw Żmudzi :)
    • hube1313 W Monachium będą budować 0,9km metra za 55 mln EUR 26.08.08, 09:47
      2,8 mld PLN za 6 km w Warszawie, to wychodzi około 140-150 mln EUR
      za 1 km. Uwzględniając, że trzeba tu zrobić być może więcej badań
      archeologicznych oraz zbudować kilka dworców/stacji to i tak
      wychodzi dziwnie dużo.
      No, ale firmy w przetargu zawołały po ok. 300 mln EUR za 1 km, co
      chyba już przebrało miarkę...
      • robot_humano Re: W Monachium będą budować 0,9km metra za 55 ml 26.08.08, 10:01
        hube1313 napisał:

        > 2,8 mld PLN za 6 km w Warszawie, to wychodzi około 140-150 mln EUR
        > za 1 km. Uwzględniając, że trzeba tu zrobić być może więcej badań
        > archeologicznych oraz zbudować kilka dworców/stacji to i tak
        > wychodzi dziwnie dużo.
        > No, ale firmy w przetargu zawołały po ok. 300 mln EUR za 1 km, co
        > chyba już przebrało miarkę...

        A czy tam ktoś mówił że mają zaprojektować i oddać do użytku w 45 miesięcy, a jak nie to miliard PLN kary za każdy kwartał? Wykonawcy policzyli ile będzie kosztowało, dodali marżę , policzyli ile się spóźnią i mamy 6 mld. Jak się jest pacanem rozgłaszającym każdemu pismakowi i każdej TiVi że metro będzie na euro, a potem pyta się o oferty to nie należy się dziwić oferowanym cenom. Jak kupujesz samochód to najpierw opowiadasz sprzedawcy jak ci jest niezbędny i że na pewno kupisz , a dopiero potem pytasz o cenę?
        • hube1313 Re: W Monachium będą budować 0,9km metra za 55 ml 26.08.08, 10:37
          robot_humano napisał:

          Jak się jest p
          > acanem rozgłaszającym każdemu pismakowi i każdej TiVi że metro
          będzie na euro,
          > a potem pyta się o oferty to nie należy się dziwić oferowanym
          cenom.

          No tak, racja, tu zabrakło wyobraźni i zimnej krwi naszej cudownej
          p. Gronkiewicz-Waltz.
    • robot_humano To niech zbudują demokrację w Chinach. 26.08.08, 09:56
      1. Twierdzenie, że chińskie firmy TANIO zbudują w Polsce bo tanio zbudowały w Chinach jest nieporozumieniem. W Polsce nie zatrudnią chłopa pańszczyźnianego za miskę ryżu a i materiałów budowlanych od siebie nie przywiozą.
      2. Twierdzenie, że chińskie firmy SZYBKO zbudują w Polsce bo szybko zbudowały w Chinach jest nieporozumieniem. W Polsce nie załatwi wszystkiego partia i sekretarz powiatowy, w Polsce są urzędy. Najczęściej specjalnej troski. Wzięliśmy Czechów do budowy lini kolejowej w tunelu na warszawskie Okęcie. Miało być tanio i szybko. Jest rok opóźnienia o kasę będą się sądzić. Bracia pepiki polegli całkowicie w polskim porządku prawnym.
      3. Jeżeli polski "robol" za podaj cegłę bierze 4 tys. na rękę to wyda je na czynsz piwo i podwawelską. Ta kasa tu zostaje. Rozkręca rynek. Wydając połowę mniej na płace dla Chińczyka rząd musi mieć świadomość, że ta kasa wyjeżdża z Polski. Lepiej zapłacić więcej swoim niż mniej obcym. To nie sentymenty to ekonomia.
    • zojek2 poznaj swoje limity 26.08.08, 12:24
      Chińskie firmy będą uczestniczyły w przetargach na takich samych
      zasadach, jak wszystkie inne. Jeżeli ich oferty będą lepsze niż
      belgijskie czy francuskie, to wygrają konkursy i będą realizowały
      inwestycje.
      czyli o ewentualnej wygranej jakiejs polskiej firmy pan ministr juz
      nawet teoretycznie nie mysli. brawo za realizm.
    • koperczak5 Re: Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszy 26.08.08, 14:34
      plorg napisał:
      > Ja tez nigdy nie watpilem w zdolnosci niewolniczej sily roboczej.

      Dziwne to niewolnictwo, skoro chińscy budowlańcy proszą o przyjęcie
      na dobrze płatne budowy eksportowe. Widziałem, jak budowali szosy w
      Arabii Saudyjskiej. Nasi mogliby sie sporo nauczyć.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka