plorg 26.08.08, 07:23 Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszystko ---------------------------- Ja tez nigdy nie watpilem w zdolnosci niewolniczej sily roboczej. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
realdanger chińskie firmy mogą zbudować wszystko 26.08.08, 07:25 A potem wszystko się rozpadnie? Nie dziękuję. Odpowiedz Link Zgłoś
klepaucius34 Re: chińskie firmy mogą zbudować wszystko 26.08.08, 07:46 E, chyba nie ebdzie tak zle jak z budowanymi przez Polakow autostardami, ktore po roku tzreba zamykac by zrobic generalny remont. Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 PO znowu kłamie, oszukuje i jątrzy ???????????? 26.08.08, 08:34 A PO znowu kłamie? Panie Drzewiecki. Jeśli taki z Pana specjalista od inwestycji infrastrukturalnych i Chińczyków to może wyjaśni nam Pan czemu wbrew opowieścią tego nie-rządu nie dopuściliście Chińczyków do udziału w przetargu na drugą linię metra w Warszawie ??????? Znowu oszukujecie cwaniaczki ??? Odpowiedz Link Zgłoś
da_markos pijackie zwidy apostoła sepleniącego cudotwórcy... 26.08.08, 08:35 takich rzeczy to my z kumplami nie mowimy nawet przy 7 piwie w knajpie... ;/ niech doktor g wyleczy tego alkoholika zanim tez nie zasnie gdzies na trawniku... Odpowiedz Link Zgłoś
bbastek13 Re: chińskie firmy mogą zbudować wszystko 26.08.08, 08:43 realdanger napisał: > A potem wszystko się rozpadnie? > Nie dziękuję. byłeś w Chinach ? widziałeś ichnie budowle ? rozpadają to się nasze "autostrady" oddane kilka lat temu, już połowa z nich jest remontowana Odpowiedz Link Zgłoś
vagina_rulez niesmiale pytania 26.08.08, 07:27 Otrzymaliśmy propozycję wybudowania w Warszawie 6 km odcinka metra za 6 mld złotych. To propozycja bezczelna, nie jesteśmy zmuszeni płacić dwa razy drożej, niż wynosi rzeczywisty koszt inwestycji - uważa minister sportu. ciekawy jestem bardzo na jakiej podstawie on tak uwaza? chinczycy zbuduja tanio, jesli beda mogli zatrudnic do pracy swoich rodakow za pol-darmo, ciekawe, czy w Polsce wolno zatrudniac na chinskich warunkach? ja rozumiem, ze kasa jest istotna... zreszta, o co mi chodzi? swiat zachwycal sie Olimpiada w czasie gdy strzelano do Tybetanczykow, wiec kto sie bedzie przejmowal niewolnicza praca chinczykow w Polsce? Odpowiedz Link Zgłoś
vazz Re: niesmiale pytania 26.08.08, 08:32 Przepraszam, ale jakie to są "Polskie warunki"? 3-4 tyś na rękę dla robola na budowie? Sorry w takim razie wole Chińskie warunki. Polskich budowlańców rozbestwiły pieniądze unijne na projekty infrastrukturalne i fakt, że część budowlańców wyjechała i teraz za "podaj cegłe" wołają 4 tyś na rękę. Ja bym sobie życzył, żeby dodatkowo Chińczycy zajęli się budownictwem mieszkalnym, skończyły by się kilkuset procentowe narzuty. Odpowiedz Link Zgłoś
vagina_rulez Re: niesmiale pytania 26.08.08, 09:13 polski kodeks pracy wyczuwam lekka pogarde w Twoim wpisie wobec ludzi pracujacych fizycznie... Odpowiedz Link Zgłoś
bloghh Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszystko 26.08.08, 07:30 Redaktorze Wielgo! Polskie, najtańsze na świecie, uczciwe i solidne polskie firmy budowlane obrażają! A Ty w auto nie w siadasz. Do redakcji nie jedziesz. Za pióro nie chwytasz. Któż podniesie zbolałe serca nasze?! Kto udowodni, że to mit "bo taniej nie będzie" a "to musi drożeć". Któż udowodni, że rodzime firmy budowlane to de facto filantropi, zarabiający na mikroskopijnych marżach tyle co nic? A zmowy cenowe, kiepska jakość budowy są propagandą? Odpowiedz Link Zgłoś
maxymus1 Re: Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszy 26.08.08, 07:58 Jedny, ale to naprawdę jedyny dobry pomysł PO. Moich pozytywnych wpisów o PO na tym FORUM Państwo nie znajdziecie, ale poprę każdego kto wyeleminuje tych polskich złodzieji z rynku, proszę się przejechać tak zwanymi autostradami A4, i A2, STALEXPORT, i Kulczyk! Ja trochę jeżdżę po Europie, byłem tylko co prawda w 18 państwach, i takiego dziadostwa żeby po krótkim okresie użutkowania drogi trzeba było już remontować, nie widziałem nigdzie! A co parę km. bramka, i kilkanaście zł. becalen! Jak u Kuczyka! Tak to było tylko na Słoweni, no ale to mały kraj, i tak kombinowali. A jakie krocie mu wszyscy płacimy za przejaz TIR-ów, wszyscy bo z budżetu! Konkludując, to "nasi" biznesmeni za takie budowanie powinni w więzieniach gnić, a nie startować w przetargach! I proszę brać tych Chińczyków, bo żadnego Euro tu nie będzie, jak się za budowanie wezmą, np. "Rysiek płatnik" czyli Krauze, Kulczyk, Gudzowaty, czy ten złodziej z Samoobrony, którego nazwiska nie pamiętam, albo radzieccy "muzycy" z Ukrainy, którzy w krótkim czasie przejeli pośrednictwo w chandlu paliwami, czyl J&S., albo jakieś Kuny, czy Żagle! A będzie lobbował pan Dochnal! Na samą myśl o tych typach, ciarki mnie przechodzą. Odpowiedz Link Zgłoś
milet1 Zawsze mi wyglądał na kretyna. On na pewni nie 26.08.08, 07:31 jest z PiS-u tak czy siak. To jeden z najgłupszych pomysłów PO. Odpowiedz Link Zgłoś
september76 Przestań pić! 26.08.08, 07:53 Drzewiecki obrał taktykę Palikota z komisji - rzuca pomysły, publika klaszcze, po roku przychodzi otrzeźwienie - a gdzie konkrety?Ani jednej ustawy, ani jednego Chińczyka. To rozpaczliwy sygnał podprogowy wysłany do publiki - ja nie tylko piję wódkę codziennie i przychodzę do ministerstwa na 11 rano, wychodzę o 14 lub 15. Ja mam świetny plan. Nic to, że przetargi rozstrzygnięte. Rozpisanie nowych, przygotowanie projektów i ofert to kolejne opóźnienia. Nic to, że to bzdury. Dzrzewiecki w wódczanej malignie mówi gromkie "NIE" europejskim ździercom i straszy ich teraz, po rozstrzygnięciu przetargów, po odłożeniu metra i części dróg, bo po pijaku w Chinach wpadł na taki pomysł. Konkret z tego taki, że czas się zaszyć. Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Przestań pić! 26.08.08, 08:26 Do tego nie są potrzebne ustawy,żeby sprowadzić Chińczyków. Wygrają przetarg, bo dadzą najniższy koszt wykonania. Wszystko! Może niech mój przedmówca weźmie polską firmę, ale tą najdroższą do remontu swojego mieszkania. Zaraz zmieni zdanie :) Co do wykorzystywania, Polacy też tak kiedyś jeździli po świecie, i zapieprzali po dolarze za godzinę. Tak więc nie ma co bić piany, że Chińczycy są zmuszani (pakowani jak sardynki na statek i dalej budować metro w Polsce) :) Odpowiedz Link Zgłoś
tibnor Chyba go zatrudnię... 26.08.08, 08:04 Drzewieckiego, znaczy. Czysty geniusz. Chłop zawodowo zajmujący się liczeniem, ile razy naszym piłka nie wpadła do kosza - na pierwszy rzut oka ocenił rzeczywiste koszty budowy metra. Złamał 11. przykazanie? Mieszał czystą z kolorową? Poprawiał słodkim winem? Musi być jakieś wytłumaczenie stanu jego umysłu. Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy Re: Chyba go zatrudnię... 26.08.08, 08:34 tibnor napisał: > Drzewieckiego, znaczy. > Czysty geniusz. Chłop zawodowo zajmujący się liczeniem, ile razy > naszym piłka nie wpadła do kosza - na pierwszy rzut oka ocenił > rzeczywiste koszty budowy metra. > Złamał 11. przykazanie? Mieszał czystą z kolorową? Poprawiał słodkim > winem? Musi być jakieś wytłumaczenie stanu jego umysłu. moze dostal jointa od szefa... pierwszy raz... Odpowiedz Link Zgłoś
kakens Re: Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszy 26.08.08, 08:09 Ciekawe co na to "łunia" i jak deklaracje ministra mają się do czynów jego premiera ([połowiczny bojkot olimpiady). Odpowiedz Link Zgłoś
jarek.gurtowski piękny sen śniony na chińskim klombie 26.08.08, 08:21 po spożyciu trzech lampek chińskiego wina i zapaleniu chińskiego papierosa. Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 ...Chinczycy............. 26.08.08, 08:29 w wiekszosci sami wybudowali na Igrzyska.Kasa zostala wiec w Chinach.Nasi nieudacznicy znowu beda napedzac gospodarke............chinska.Gdzie logika? Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: ...Chinczycy............. 26.08.08, 08:36 logika jest tu: żeby Mistrzostwa nie odbyły się we Włoszech!!! Może ty się przyzwyczaiłeś do dawania ciała, ja nie i popieram ten pomysł, jeśli ma on nam zapewnić osiągnięcie celu!!! Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: ...Chinczycy............. 26.08.08, 09:46 Cel sluszny.Jednak nasza gospodarka potrzebuje tych miliardow.I to tyle lub az tyle.Jezeli jednak budowac maja konsorcja zachodnie za slona kase, lepszym rozwiazaniem jest budowa przez chinczykow.To logiczne. Odpowiedz Link Zgłoś
flyb52 Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszystko 26.08.08, 08:35 Chinczycy wybuduja nam drogi, Chinczycy wybuduja nam stadiony, Chinczycy wybuduja a to to a to tamto. Bo "trzy razy" taniej. To dlaczego Chinczyk nie jest ministrem sportu? Bylby "trzy" razy tanszy od Drzewieckiego. Odpowiedz Link Zgłoś
stolat3 Re: Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszy 26.08.08, 08:54 Oj zabolało naszych podpieraczy łopat zabolało.Wyeliminować z rynku tych partaczy i to jak najszybciej. Już wkrótce będzie można usłyszeć nowe hasło: polskie bo drogie. Odpowiedz Link Zgłoś
kaszpir2 Re: Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszy 26.08.08, 14:53 Dawać tych chińczyków ... Ostatnio jak jechałem do Warszawy to widziałem "efekty" pracy naszych "budowlańców" budujących drogę ... Jeden (dosłownie) kopał łopatą a ośmiu !!! patrzyło jak kopie i komentowało ... Niech Chińczycy wygrywają przetargi i niech pracują. Zrobią nam to za 1/3 ceny jaką rządają firmy zachodnie ... Lepiej wydać 2 - 3 razy mnie na budowę czegoś i dać kasę chińczykom (chociaż napewno i tak będą kupowali materiały budowalne w PL) niż zapłacić 3x więcej firmie "zachoddniej" która i tak kasę przetrasferuje na zachód ... Chińczycy będą chociaż pracowali ... A nie chlali , i opieprzali się bo przecież za 4 tys na rękę on nie będzie się ... przemęczał ... Jakoś nikt nie ubolewał nad tym jak Polacy jeździli pracować za granicę i pracowali po kilkanaście godzin dziennie ... Odpowiedz Link Zgłoś
sakart2008 hej polskie nieroby! jeszcze troche to i dzieci 26.08.08, 08:50 beda wam ci chinczycy plodzic. glupszego narodu w tej czesci swiata niestety nie ma. polska to dno. ostatni gasi swiatlo:) Odpowiedz Link Zgłoś
md65 Re: hej polskie nieroby! jeszcze troche to i dzie 26.08.08, 09:15 No właśnie,oby nie było jak z Krzyżakami na pomoc przeciw Żmudzi :) Odpowiedz Link Zgłoś
hube1313 W Monachium będą budować 0,9km metra za 55 mln EUR 26.08.08, 09:47 2,8 mld PLN za 6 km w Warszawie, to wychodzi około 140-150 mln EUR za 1 km. Uwzględniając, że trzeba tu zrobić być może więcej badań archeologicznych oraz zbudować kilka dworców/stacji to i tak wychodzi dziwnie dużo. No, ale firmy w przetargu zawołały po ok. 300 mln EUR za 1 km, co chyba już przebrało miarkę... Odpowiedz Link Zgłoś
robot_humano Re: W Monachium będą budować 0,9km metra za 55 ml 26.08.08, 10:01 hube1313 napisał: > 2,8 mld PLN za 6 km w Warszawie, to wychodzi około 140-150 mln EUR > za 1 km. Uwzględniając, że trzeba tu zrobić być może więcej badań > archeologicznych oraz zbudować kilka dworców/stacji to i tak > wychodzi dziwnie dużo. > No, ale firmy w przetargu zawołały po ok. 300 mln EUR za 1 km, co > chyba już przebrało miarkę... A czy tam ktoś mówił że mają zaprojektować i oddać do użytku w 45 miesięcy, a jak nie to miliard PLN kary za każdy kwartał? Wykonawcy policzyli ile będzie kosztowało, dodali marżę , policzyli ile się spóźnią i mamy 6 mld. Jak się jest pacanem rozgłaszającym każdemu pismakowi i każdej TiVi że metro będzie na euro, a potem pyta się o oferty to nie należy się dziwić oferowanym cenom. Jak kupujesz samochód to najpierw opowiadasz sprzedawcy jak ci jest niezbędny i że na pewno kupisz , a dopiero potem pytasz o cenę? Odpowiedz Link Zgłoś
hube1313 Re: W Monachium będą budować 0,9km metra za 55 ml 26.08.08, 10:37 robot_humano napisał: Jak się jest p > acanem rozgłaszającym każdemu pismakowi i każdej TiVi że metro będzie na euro, > a potem pyta się o oferty to nie należy się dziwić oferowanym cenom. No tak, racja, tu zabrakło wyobraźni i zimnej krwi naszej cudownej p. Gronkiewicz-Waltz. Odpowiedz Link Zgłoś
robot_humano To niech zbudują demokrację w Chinach. 26.08.08, 09:56 1. Twierdzenie, że chińskie firmy TANIO zbudują w Polsce bo tanio zbudowały w Chinach jest nieporozumieniem. W Polsce nie zatrudnią chłopa pańszczyźnianego za miskę ryżu a i materiałów budowlanych od siebie nie przywiozą. 2. Twierdzenie, że chińskie firmy SZYBKO zbudują w Polsce bo szybko zbudowały w Chinach jest nieporozumieniem. W Polsce nie załatwi wszystkiego partia i sekretarz powiatowy, w Polsce są urzędy. Najczęściej specjalnej troski. Wzięliśmy Czechów do budowy lini kolejowej w tunelu na warszawskie Okęcie. Miało być tanio i szybko. Jest rok opóźnienia o kasę będą się sądzić. Bracia pepiki polegli całkowicie w polskim porządku prawnym. 3. Jeżeli polski "robol" za podaj cegłę bierze 4 tys. na rękę to wyda je na czynsz piwo i podwawelską. Ta kasa tu zostaje. Rozkręca rynek. Wydając połowę mniej na płace dla Chińczyka rząd musi mieć świadomość, że ta kasa wyjeżdża z Polski. Lepiej zapłacić więcej swoim niż mniej obcym. To nie sentymenty to ekonomia. Odpowiedz Link Zgłoś
zojek2 poznaj swoje limity 26.08.08, 12:24 Chińskie firmy będą uczestniczyły w przetargach na takich samych zasadach, jak wszystkie inne. Jeżeli ich oferty będą lepsze niż belgijskie czy francuskie, to wygrają konkursy i będą realizowały inwestycje. czyli o ewentualnej wygranej jakiejs polskiej firmy pan ministr juz nawet teoretycznie nie mysli. brawo za realizm. Odpowiedz Link Zgłoś
koperczak5 Re: Drzewiecki: chińskie firmy mogą zbudować wszy 26.08.08, 14:34 plorg napisał: > Ja tez nigdy nie watpilem w zdolnosci niewolniczej sily roboczej. Dziwne to niewolnictwo, skoro chińscy budowlańcy proszą o przyjęcie na dobrze płatne budowy eksportowe. Widziałem, jak budowali szosy w Arabii Saudyjskiej. Nasi mogliby sie sporo nauczyć. Odpowiedz Link Zgłoś