funny5 12.12.08, 12:59 "Eksperci" od prokreacji??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
llawrynowicz Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:19 "Niegodziwe są techniki zastępujące akt małżeński". No to obłóżcie ekskomuniką 95% facetów i 70% kobiet za stosowanie technik zastępujących akt małżeński. Obłóżcie ekskomuniką producentów prezerwatyw, a leczcie kilka milionów ludzi chorych na HIV. A co jeśli para chce , a inaczej nie może mieć dzieci? Zamiast na dziecko, mają łożyć na proboszcza, co? P.. hipokryci w czarnych sukienkach. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 13:41 Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa, zideologizowana zgraje, ktora falszywie atakuje go w sprawach in vitro, oto link: www.rp.pl/artykul/107684,232747_Naruszylem_trzy_rodzaje_interesow_.html Odpowiedz Link Zgłoś
kazek100 Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:03 Gowin jest przede wszystkim ideologiem i ignorantem. w jego komisji pracuje tylko dwóch lekarzy, z czego zresztą żaden nie specjalizuje się w tym temacie. To jest tragedia, że akurat on ma na ten temat tak wiele do powiedzenia. Podobnie jak ci wszyscy kościelni hipokryci, których małżeńskie problemy nijak nie dotyczą, ale którzy najwięcej się na ich temat wymądrzają. Odpowiedz Link Zgłoś
qawsedrftg Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:07 > z czego zresztą żaden nie specjalizuje się w tym temacie. Najlepszy byłby taki co by miał własną praktykę in vitro. Ciekawe jaka by była jego opinia. Jako katolik jestem przeciw, ale rozumiem że państwo może mieć inne regulacje - tak jak choćby z rozwodami. Ale niezmiernie jest istotne aby starannie wykluczyć przypadki gdy in vitro nie jest konieczne, gdy nie zdiagnozowano przyczyny... Przecież zdarza się często że niezamożni ludzie wydają ciężką kasę, biorą kredyty nie mając nawet diagnozy! Odpowiedz Link Zgłoś
kazek100 Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:18 demagogia. Nie chodzi o własną praktyke, chodzi o to, by wiedziec, o czym sie mówi i nie popełniac merytorycznych błędów. Oczywiście w takiej komisji powinny byc spojrzenia z rónych stron. Ale tu nie ma ani jednego specjalisty w temacie! z reszta się zgadzam, ale nie o to chodzi przecież w watykańkim dokumencie. Watykan jak zwykle chce uregulować życie wszystkim, także niekatolikom, i do tego zapewne prowadzić będzie katolicki polityk Gowin. Odpowiedz Link Zgłoś
indeed4 Skoro nowe życie jest bezcenną wartością 12.12.08, 15:00 ... czy ma znaczenie sposób, w jaki powstało ? Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:48 Sen Gowin ignorantem? A kto jest znawca tematu, gryzipiory z Wybiorczej? Kosciol jest wspolnota, a malzenstwa sa podstawa tej wspolnoty wiernych. Kosciol ma prawo glosic Slowo Boze i normy moralne, nawet komunisci mu tego prawa nie odebrali i lewackim ateistom tez sie na to nie zezwoli. Odpowiedz Link Zgłoś
ko_menta_tors Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:41 No, to przeczytaj sobie ten wywiad. Sier. Gowin iczy na to, że Kościół Chierarchiczny poprze ustawę. Właśnie poparł!! Łapy precz od niewierzących!! Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:49 A kto by sie zajmowal marginesem jaki stanowia niewierzacy? Dobrowolnie skazuja sie na izolacje i wieczne potepienie. Dzialaja na wlasna szkode. Odpowiedz Link Zgłoś
llawrynowicz Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 15:06 "A kto by sie zajmowal marginesem jaki stanowia niewierzacy? " Junkier, jesteś albo durny albo zindoktrynowany jak dzieciak z Hitlerjugend. Dajże spokój z takimi tekstami, bo to już nawet nie śmieszy, a wkurza. Odpowiedz Link Zgłoś
starod Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 17:11 llawrynowicz napisał: > "A kto by sie zajmowal marginesem jaki stanowia niewierzacy? " > > Junkier, jesteś albo durny albo zindoktrynowany jak dzieciak z Hitlerjugend. > Dajże spokój z takimi tekstami, bo to już nawet nie śmieszy, a wkurza. > > A na dodatek wkleja stale wypociny tego debila bendera czy też banderowca, na temat niespójny z wątkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
joanelle Nie rozumiem 12.12.08, 13:23 Kościół kat. zabrania czegoś swoim wyznawcom, OK, jego prawo. Ale dlaczego to ma mieć wpływ na prawodawstwo świeckie??? Tak jakby brak zakazu miał spowodować, że wrogie siły rzucą się na nieszczęsne katoliczki, usuną im wszystkie ciąże, po czym natychmiast poddadzą je procedurze in vitro, a następnie eutanazji. No bo przecież one same tego nie zrobią. Odpowiedz Link Zgłoś
thindwa Re: Nie rozumiem 12.12.08, 16:08 Bo normy etyczne ludzi którzy tworzą prawo wyznaczają im takie a nie inne postępowanie. Zresztą, w tej formie w jakiej proponują, in vitro nie będzie zabronione tylko ograniczone: do dwóch embrionów, bez zamrażania/handlowania/badania pod kątem wykorzystania komórek macierzystych. Rodzaj kompromisu.. Odpowiedz Link Zgłoś
indris Szykuje się awantura 12.12.08, 13:37 Są ludzie, którzy postulują ustawowy zakaz in vitro w Polsce pod karą do 2 lat więzienia. Szczegóły pod adresem: www.contrainvitro.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
llawrynowicz Re: Szykuje się awantura 12.12.08, 13:43 Ci ludzie to lepsze cwaniaczki. Jaśnie Pan przewodniczący tego stowarzyszenia (za www.contrainvitro.pl): "Urodził się w 1966 roku w Rzeszowie, ukończył studia ekonomiczne w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Aktywny działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej, ojciec czwórki dzieci." A co jeżeli ktoś, chciałby mieć też czwórkę dzieci, a nie może i tylko in vitro jest w stanie mu pomóc? Ja nawet nie myślę o czwórce, tylko o jednym dziecku. Co taki ultrakatol ma jako kontrargument? Wiarę? Śmiechu warte. Odpowiedz Link Zgłoś
indris P.S. 12.12.08, 13:48 Wczoraj w Radiu Maryja i TV Trwam rozmawiano z liderami tej grupy. Jednym z nich jest Ludwik Skurzak, działacz Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego Odpowiedz Link Zgłoś
indeed4 A - haaa .... 12.12.08, 15:06 .... a ten " członek" w berecie to ty, czy junkier ? www.contrainvitro.pl/index.php? option=com_content&view=article&id=52:komitet-qcontrainvitroq-w- toruniu-podczas-obchodow-xvii-rocznicy-powstania-radia- maryja&catid=12:newsy&Itemid=10 Odpowiedz Link Zgłoś
indeed4 . 12.12.08, 16:55 www.contrainvitro.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=8 Odpowiedz Link Zgłoś
starod Re: . 12.12.08, 17:16 indeed4 napisał: > www.contrainvitro.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=8 A co, ta staruszka na zdjęciu też marzy o rozmnażaniu naturalnym???? Hohoho!!! Odpowiedz Link Zgłoś
36krzysiek Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:40 No i fajnie. Demokracja jest, wolność słowa, każdy ma prawo do własnej opinii. Tylko co mnie to obchodzi? Jeżeli ktoś przynależy do tej organizacji wyznaniowej, jest na liście członków i płaci składki na jej utrzymanie, może zastosować się do instrukcji i do kliniki in vitro się nie zgłaszać. Ale na tym KONIEC! Zdanie organizacji wyznaniowej nie może mieć wpływu na prawdodastwo świeckiego państwa, jakim jest ten kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
navaira Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:43 > Zdanie organizacji > wyznaniowej nie może mieć wpływu na prawdodastwo świeckiego państwa, > jakim jest ten kraj. Poważny temat, a Ty sobie żarty robisz. Odpowiedz Link Zgłoś
llawrynowicz Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:47 Jakie żarty, Krzysiek ma 100% racji. Ludzie związani z KK chcą z Polski zrobić państwo wyznaniowe, gdzie tylko kler będzie stanowił prawo (i był ponad nim). Odpowiedz Link Zgłoś
kuczman Dwulicowi hipokryci z Watykanu 12.12.08, 13:46 Oczywiscie ze wszystko musi zalezec od Boga i jego posrednikow, jakze inaczej utrzymac wladze i wplywy??? Hipokryci obrzydliwi, pedofile. Dbaja wylacznie o swoje dobro a nie dobro swoich owieczek. Odpowiedz Link Zgłoś
kwiat_paproci_8 Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:44 Prawda jest taka, ze w akcie malzenskim (i niemalzenskim tez) zycie nie jest wcale przekazywane ale wlasnie tworzone na zyczenie malzonkow (partnerow). Pomijam sytuacje tzw. "wpadki". Jesli jednak obie wspolzyjace osoby swiadomie decyduja sie, ze ich wspolzycie ma na celu splodzenie dziecka, to owo dziecko "tworzone" jest na ich zyczenie. Oczywiscie jego rozwoj po zaplodnieniu odbywa sie "silami natury" ale tak samo odbywa sie on po zaplodnieniu "in-vitro". Co do problemu z nadmiarowymi zarodkami, jakie powstaja podczas zaplodnienia "in-vitro" - przypomne przyklad, jaki dawno temu podala prof. Sroda: wyobrazmy sobie, ze w klinice przeprowadzajacej zabiegi in-vitro wybucha grozny pozar. Kogo bedziemy ratowac w pierwszej kolejnosci: pracownikow czy tez zarodki w zamrazalkach jako ponoc istoty juz ludzkie? Odpowiedz Link Zgłoś
cloclo80 Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:45 Inne religie nie maja z tym problemu. Kto sie nie urodził tego nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
zlomas1 Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:43 >a rozumiem postawę kleru który przyjął świętość życia ludzkiego jako >pewnik bo inaczej filozoficzna myśl kościoła nie miałaby sensu. Specjanie się tym nie interesowałem, ale czy czasem "ludzkość" zygoty/płodu to czasem nie jest dość nowa interpretacja? W średniowieczu też życie nienarodzone było "święte" czy dopiero od narodzenia? Odpowiedz Link Zgłoś
kbl Kościół "wynalazł" nośny temat dotyczący życia poc 12.12.08, 13:49 Ustanowił się strażnikiem moralności opartej o dogmaty. Myślę że bardziej tutaj zależy kościołowi na uzasadnianiu swego istnienia w ten sposób niż na prawdziwej trosce o poczęte życie. Sprawa ta wymaga racjonalnych rozwiązań nie podporządkowanych religijnej doktrynie, która wbrew nauce uparcie twierdzi że zbiór ludzkich komórek to jest świętość i byt mający jakieś świete prawo do istnienia. Potencjał tych komórek utożsamia się z osobą. Tymczasem sama natura szafuje życiem na poziomie niewyobrażalnym dla zwykłego śmiertelnika. Ile zapłodnionych komórek ginie w naturalny sposób? Tego kościół jakoś nie podnosi bo wie że naraził by się na śmieszność. Jak zygota może być uznawana za człowieka skoro to zbiór komórek zdolnych do podziałów jak np komórki skóry czy kości. To jest rodzaj nadinterpretacji zwykłych procesów biologicznych. Nadinerpretację dla swoich potrzeb, stosuje kościół zresztą do większości zjawisk przyrodniczych, fizycznych i dotyczących człowieka. Ja rozumiem postawę kleru który przyjął świętość życia ludzkiego jako pewnik bo inaczej filozoficzna myśl kościoła nie miałaby sensu. Wynika dla mnie z tej konstatacji jeden bardzo ważny wniosek. Kościołowi bardzo zależy by jego filozofia oparta o dogmaty była spójna logicznie, by łatwiej dało się ją obronić i podać do przełknięcia prostemu ludowi. Nie ważne jest konkretne działanie kleru na rzecz tych bronionych z pasją komórek lecz samo tanie jej werbalizowanie. Dlatego to jest zwykła obłuda i hipokryzja. Sztuka dla sztuki dla gawiedzi. Na tanim moralizatorstwie kościół zbudował swoją potęgę bo zawsze znajdzie milion czy dwa ludzi którzy bezrefleksyjnie będą mu przyklaskiwać i powtarzać twierdzenia że życie powstało w nadnaturalny sposób w akcie stworzenia kochającego ludzi boga, który czuwa nad swoimi owcami poprzez swoich adwokatów w czarnych sukienkach. Taki sposób na życie w dobrobycie. Czy to jest podejscie mniej moralne? NIE, moralnym i postępującym etycznie można być bez wiary w boga ba -nawet bardziej, bo bez strachu i dla własnej satysfakcji opartej o racjonalność . Więc jezeli kościół jest takim strażnikiem moralności i jej wyrocznią jak głosi to powinien marnotrawione środki na swe fanaberie przeznaczyć np na szpitale. TANIE MORALIZATORSTWO kleru to zwykła OBŁUDA I HIPOKRYZJA RAZEM WZIĘTE. Odpowiedz Link Zgłoś
llawrynowicz Re: Kościół "wynalazł" nośny temat dotyczący życi 12.12.08, 13:58 Bombowy post kolego kbl. Popieram w całej rozciągłości. Odpowiedz Link Zgłoś
zibi1010 Mozna to podsumowac jednym slowem-ciemnogrod!!! 12.12.08, 13:50 Szkoda czasu na polemike Odpowiedz Link Zgłoś
mirq2k Re: Mozna to podsumowac jednym slowem-ciemnogrod! 12.12.08, 14:04 To żegnamy :D Odpowiedz Link Zgłoś
kpaxxx Stosunek seksualny też jest wysoce nieskuteczny .. 12.12.08, 13:54 Nie każdy stosunek prowadzi do zapłodnienia a poza tym około 10-15% ciąż kończy się poronieniem samoistnym.... Odpowiedz Link Zgłoś
qawsedrftg chodzi tu w dużym stopniu o pieniądze 12.12.08, 13:57 Decyzja jest moralna i każdy sam osądzi. Ale mi dane było osobiście doświadczyć tego jak wielka jest presja w licznie powstałych prywatnych klinikach na ten zabieg. Nasz problem okazał się błahy a po zdiagnozowaniu leczenie kosztowało poniżej 1000 złotych. Ale w owych klinikach z marmurowymi wnętrzami starannej diagnostyki nie oferowano, bo pewnie lepiej zarobić ponad 10 tysięcy niż tysiąc. A gdyby tak jeszcze państwo refundowało... Odpowiedz Link Zgłoś
rojczer Wolnoć Tomku (Benedykcie XVI) w swoim domku... 12.12.08, 13:57 Rozumiem, że stanowisko Watykanu jest wiążące dla mieszkańców Państwa Watykan. Polska jest krajem suwerennym i żadne inne państwo nie może nam narzucać swoich norm etycznych czy prawnych Odpowiedz Link Zgłoś
ko_menta_tors Re: Wolnoć Tomku (Benedykcie XVI) w swoim domku.. 12.12.08, 14:46 rojczer napisał: > Rozumiem, że stanowisko Watykanu jest wiążące dla mieszkańców Państwa Watykan. > Polska jest krajem suwerennym i żadne inne państwo nie może nam narzucać > swoich norm etycznych czy prawnych Tak, państwa są niezależne, ale V Kolumna działa (albo agentura, jak kto woli) wsparta konkordatem Odpowiedz Link Zgłoś
kawaen500 Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:00 Dlaczego katolickie czarne koniobijce wtrącają się do tego kto mamieć dzieci a kto nie ??????? Kiedy świat powie dość ??????????? Odpowiedz Link Zgłoś
placebo99 Zaleją nas ludzkopodobne mutanty 12.12.08, 14:01 I frankensztajny! Arcybiskupi drodzy! Chrońcie naszą natouralność w kopulowaniu, bo te ścierwa libertyńskie zawszawiałe nie mają miłości bliźniego w swoich łajdackich trzewiach! Odpowiedz Link Zgłoś
llawrynowicz Re: Zaleją nas ludzkopodobne mutanty 12.12.08, 14:03 Cześć Placek. Z Twojego postu wnioskuę, że zarówno braciszkowie "K" (mutanty) i Giertych Roman ("frankensztajn") są efektem zapłodnienia in vitro? :))) Odpowiedz Link Zgłoś
macer125 Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:01 Myślę ze ten obrazek to lepiej pokaże :) zletrafiles.pl/galeria,5.html,6 wrzućcie na luz! Odpowiedz Link Zgłoś
garfield69 In-vitro - NIE, gwalcenie chlopcow - TAK... 12.12.08, 14:07 ...ot i cala filozofia czarnych zboczencow. Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: In-vitro - NIE, gwalcenie chlopcow - TAK... 12.12.08, 14:11 bo to gwałcenie to taki ich wew. sposób antykoncepcji :D S...ny, kiedy dadzą ludziom od siebie odpocząć??? Odpowiedz Link Zgłoś
prela Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:13 INSTRUKCJA BIOETYCZNA Z WATYKANU DOTYCZY TYLKO WYZNAWCÓW RELIGII WATYKAŃSKIEJ.TO TYLE W TYM TEMACIE,NARA Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:15 to dlaczego te[psy wymuszają to na rządach, a nie na swoich wyznawców i podwładnych? Odpowiedz Link Zgłoś
mal49 instrukcja :-) 12.12.08, 14:16 Elohim stworzyli najpierw ciało, potem TCHNĘLI w niego duszę. Człowiek umiera, gdy wyda ostatnie tchnienie, gdy dusza opuści ciało. Zatem, idąc tokiem rozumowania Watykanu - 1) ciało należałoby tak długo pieczołowicie przechowywać, aby mieć absolutną pewność, że nie ma w nim duszy - 2) dusza jest NATYCHMIAST przynależna do zarodka, nawet do pierwszej komórki... Skąd oni to wiedzą??? Odpowiedz Link Zgłoś
mikewodzowski Kościół może sobie uważać. 12.12.08, 14:16 Jego wyznawcy mogą to stosować. Ale reszta może to olać. Więc niniejszym olewam. Odpowiedz Link Zgłoś
carpaccio4 hehehe i hahaha 12.12.08, 14:19 ale nie przeszkadza im to w namaszczaniu morderców wyruszających na wszelakie wojny i oddelegowywanie celem indoktrynacji wszelakiej maści kapelanów Odpowiedz Link Zgłoś
marsellus_wallace Panowie w czarnych sukienkach! 12.12.08, 14:27 Zajmijcie się życiem po narodzeniu a nie liczeniem komórek i plemników. Odpowiedz Link Zgłoś
bobbie2 Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:33 Jest nowa instrukcja z Watykanu, nich sobie gdacza co chca to jest ich prawo.Lekarze i ludzie maja robic co im sie podoba, zadnach fanatykow nie musza sluchac, tyle inteligencji po zejsciu z dzew powinien miec homo sapiens. Odpowiedz Link Zgłoś
crame Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:34 Smieszny kosciol tupie nozkami i grozi paluszkiem aby zaistniec, kogo tak naprawde interesuja pomysly chlopakow w sukienkach. Odpowiedz Link Zgłoś
tezbudowlaniec Boże daj mi odwagi,żeby wystąpić z tego g..na 12.12.08, 14:35 Boże daj mi odwagi,żeby wystąpić z tego g..na zwanego kościołem katolickim. Odpowiedz Link Zgłoś
placebo99 Szkoda, że Gowim sprzedał duszę za euro-srebrniki 12.12.08, 14:41 Pewnie z diablicami łajdaczy się bez invitra. Odpowiedz Link Zgłoś