Dodaj do ulubionych

Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu

12.12.08, 12:59
"Eksperci" od prokreacji???
Obserwuj wątek
    • llawrynowicz Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:19
      "Niegodziwe są techniki zastępujące akt małżeński".
      No to obłóżcie ekskomuniką 95% facetów i 70% kobiet za stosowanie technik
      zastępujących akt małżeński.
      Obłóżcie ekskomuniką producentów prezerwatyw, a leczcie kilka milionów ludzi
      chorych na HIV.

      A co jeśli para chce , a inaczej nie może mieć dzieci? Zamiast na dziecko, mają
      łożyć na proboszcza, co?

      P.. hipokryci w czarnych sukienkach.
      • junkier Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 13:41
        Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa, zideologizowana
        zgraje, ktora falszywie atakuje go w sprawach in vitro, oto link:

        www.rp.pl/artykul/107684,232747_Naruszylem_trzy_rodzaje_interesow_.html
        • kazek100 Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:03
          Gowin jest przede wszystkim ideologiem i ignorantem.

          w jego komisji pracuje tylko dwóch lekarzy, z czego zresztą żaden
          nie specjalizuje się w tym temacie.

          To jest tragedia, że akurat on ma na ten temat tak wiele do
          powiedzenia. Podobnie jak ci wszyscy kościelni hipokryci, których
          małżeńskie problemy nijak nie dotyczą, ale którzy najwięcej się na
          ich temat wymądrzają.
          • qawsedrftg Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:07
            > z czego zresztą żaden nie specjalizuje się w tym
            temacie.

            Najlepszy byłby taki co by miał własną praktykę in
            vitro. Ciekawe jaka by była jego opinia.

            Jako katolik jestem przeciw, ale rozumiem że państwo
            może mieć inne regulacje - tak jak choćby z rozwodami.
            Ale niezmiernie jest istotne aby starannie wykluczyć
            przypadki gdy in vitro nie jest konieczne, gdy nie
            zdiagnozowano przyczyny... Przecież zdarza się często
            że niezamożni ludzie wydają ciężką kasę, biorą kredyty
            nie mając nawet diagnozy!
            • kazek100 Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:18
              demagogia. Nie chodzi o własną praktyke, chodzi o to, by wiedziec, o
              czym sie mówi i nie popełniac merytorycznych błędów. Oczywiście w
              takiej komisji powinny byc spojrzenia z rónych stron. Ale tu nie ma
              ani jednego specjalisty w temacie!

              z reszta się zgadzam, ale nie o to chodzi przecież w watykańkim
              dokumencie. Watykan jak zwykle chce uregulować życie wszystkim,
              także niekatolikom, i do tego zapewne prowadzić będzie katolicki
              polityk Gowin.
              • indeed4 Skoro nowe życie jest bezcenną wartością 12.12.08, 15:00
                ... czy ma znaczenie sposób, w jaki powstało ?
          • junkier Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:48
            Sen Gowin ignorantem? A kto jest znawca tematu, gryzipiory z
            Wybiorczej?

            Kosciol jest wspolnota, a malzenstwa sa podstawa tej wspolnoty
            wiernych. Kosciol ma prawo glosic Slowo Boze i normy moralne, nawet
            komunisci mu tego prawa nie odebrali i lewackim ateistom tez sie na
            to nie zezwoli.
        • ko_menta_tors Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:41
          No, to przeczytaj sobie ten wywiad. Sier. Gowin iczy na to, że
          Kościół Chierarchiczny poprze ustawę. Właśnie poparł!!

          Łapy precz od niewierzących!!
          • junkier Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 14:49
            A kto by sie zajmowal marginesem jaki stanowia niewierzacy?
            Dobrowolnie skazuja sie na izolacje i wieczne potepienie. Dzialaja
            na wlasna szkode.
            • llawrynowicz Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 15:06
              "A kto by sie zajmowal marginesem jaki stanowia niewierzacy? "

              Junkier, jesteś albo durny albo zindoktrynowany jak dzieciak z Hitlerjugend.
              Dajże spokój z takimi tekstami, bo to już nawet nie śmieszy, a wkurza.
              • starod Re: Sen. Gowin demaskuje Wybiorcza jako lewicowa 12.12.08, 17:11
                llawrynowicz napisał:

                > "A kto by sie zajmowal marginesem jaki stanowia niewierzacy? "
                >
                > Junkier, jesteś albo durny albo zindoktrynowany jak dzieciak z
                Hitlerjugend.
                > Dajże spokój z takimi tekstami, bo to już nawet nie śmieszy, a
                wkurza.
                >
                >
                A na dodatek wkleja stale wypociny tego debila bendera czy też
                banderowca, na temat niespójny z wątkiem.
    • joanelle Nie rozumiem 12.12.08, 13:23
      Kościół kat. zabrania czegoś swoim wyznawcom, OK, jego prawo. Ale
      dlaczego to ma mieć wpływ na prawodawstwo świeckie??? Tak jakby brak
      zakazu miał spowodować, że wrogie siły rzucą się na nieszczęsne
      katoliczki, usuną im wszystkie ciąże, po czym natychmiast poddadzą
      je procedurze in vitro, a następnie eutanazji. No bo przecież one
      same tego nie zrobią.
      • thindwa Re: Nie rozumiem 12.12.08, 16:08
        Bo normy etyczne ludzi którzy tworzą prawo wyznaczają im takie a nie inne
        postępowanie. Zresztą, w tej formie w jakiej proponują, in vitro nie będzie
        zabronione tylko ograniczone: do dwóch embrionów, bez
        zamrażania/handlowania/badania pod kątem wykorzystania komórek macierzystych.
        Rodzaj kompromisu..
    • indris Szykuje się awantura 12.12.08, 13:37
      Są ludzie, którzy postulują ustawowy zakaz in vitro w Polsce pod karą do 2 lat
      więzienia.
      Szczegóły pod adresem:
      www.contrainvitro.pl/
      • llawrynowicz Re: Szykuje się awantura 12.12.08, 13:43
        Ci ludzie to lepsze cwaniaczki. Jaśnie Pan przewodniczący tego stowarzyszenia
        (za www.contrainvitro.pl):
        "Urodził się w 1966 roku w Rzeszowie, ukończył studia ekonomiczne w
        Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Aktywny działacz Stowarzyszenia Rodzin
        Katolickich Diecezji Rzeszowskiej, ojciec czwórki dzieci."

        A co jeżeli ktoś, chciałby mieć też czwórkę dzieci, a nie może i tylko in vitro
        jest w stanie mu pomóc? Ja nawet nie myślę o czwórce, tylko o jednym dziecku. Co
        taki ultrakatol ma jako kontrargument? Wiarę? Śmiechu warte.
      • indris P.S. 12.12.08, 13:48
        Wczoraj w Radiu Maryja i TV Trwam rozmawiano z liderami tej grupy. Jednym z nich
        jest Ludwik Skurzak, działacz Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego
        • indeed4 A - haaa .... 12.12.08, 15:06
          .... a ten " członek" w berecie to ty, czy junkier ?

          www.contrainvitro.pl/index.php?
          option=com_content&view=article&id=52:komitet-qcontrainvitroq-w-
          toruniu-podczas-obchodow-xvii-rocznicy-powstania-radia-
          maryja&catid=12:newsy&Itemid=10
          • indeed4 . 12.12.08, 16:55
            www.contrainvitro.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=8
            • starod Re: . 12.12.08, 17:16
              indeed4 napisał:

              > www.contrainvitro.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=8
              A co, ta staruszka na zdjęciu też marzy o rozmnażaniu naturalnym????
              Hohoho!!!
    • 36krzysiek Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:40
      No i fajnie. Demokracja jest, wolność słowa, każdy ma prawo do
      własnej opinii. Tylko co mnie to obchodzi? Jeżeli ktoś przynależy do
      tej organizacji wyznaniowej, jest na liście członków i płaci składki
      na jej utrzymanie, może zastosować się do instrukcji i do kliniki
      in vitro się nie zgłaszać. Ale na tym KONIEC! Zdanie organizacji
      wyznaniowej nie może mieć wpływu na prawdodastwo świeckiego państwa,
      jakim jest ten kraj.
      • navaira Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:43
        > Zdanie organizacji
        > wyznaniowej nie może mieć wpływu na prawdodastwo świeckiego państwa,
        > jakim jest ten kraj.
        Poważny temat, a Ty sobie żarty robisz.
        • llawrynowicz Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:47
          Jakie żarty, Krzysiek ma 100% racji.
          Ludzie związani z KK chcą z Polski zrobić państwo wyznaniowe, gdzie tylko kler
          będzie stanowił prawo (i był ponad nim).
      • kuczman Dwulicowi hipokryci z Watykanu 12.12.08, 13:46
        Oczywiscie ze wszystko musi zalezec od Boga i jego posrednikow, jakze inaczej
        utrzymac wladze i wplywy???
        Hipokryci obrzydliwi, pedofile. Dbaja wylacznie o swoje dobro a nie dobro swoich
        owieczek.
    • kwiat_paproci_8 Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:44
      Prawda jest taka, ze w akcie malzenskim (i niemalzenskim tez) zycie nie jest
      wcale przekazywane ale wlasnie tworzone na zyczenie malzonkow (partnerow).
      Pomijam sytuacje tzw. "wpadki". Jesli jednak obie wspolzyjace osoby swiadomie
      decyduja sie, ze ich wspolzycie ma na celu splodzenie dziecka, to owo dziecko
      "tworzone" jest na ich zyczenie. Oczywiscie jego rozwoj po zaplodnieniu odbywa
      sie "silami natury" ale tak samo odbywa sie on po zaplodnieniu "in-vitro".
      Co do problemu z nadmiarowymi zarodkami, jakie powstaja podczas zaplodnienia
      "in-vitro" - przypomne przyklad, jaki dawno temu podala prof. Sroda: wyobrazmy
      sobie, ze w klinice przeprowadzajacej zabiegi in-vitro wybucha grozny pozar.
      Kogo bedziemy ratowac w pierwszej kolejnosci: pracownikow czy tez zarodki w
      zamrazalkach jako ponoc istoty juz ludzkie?
      • cloclo80 Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 13:45
        Inne religie nie maja z tym problemu. Kto sie nie urodził tego nie ma.
        • zlomas1 Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:43
          >a rozumiem postawę kleru który przyjął świętość życia ludzkiego jako >pewnik bo
          inaczej filozoficzna myśl kościoła nie miałaby sensu.

          Specjanie się tym nie interesowałem, ale czy czasem
          "ludzkość" zygoty/płodu to czasem nie jest dość nowa
          interpretacja?
          W średniowieczu też życie nienarodzone było "święte"
          czy dopiero od narodzenia?
    • kbl Kościół "wynalazł" nośny temat dotyczący życia poc 12.12.08, 13:49
      Ustanowił się strażnikiem moralności opartej o dogmaty. Myślę że bardziej tutaj zależy kościołowi na uzasadnianiu swego istnienia w ten sposób niż na prawdziwej trosce o poczęte życie.
      Sprawa ta wymaga racjonalnych rozwiązań nie podporządkowanych religijnej doktrynie, która wbrew nauce uparcie twierdzi że zbiór ludzkich komórek to jest świętość i byt mający jakieś świete prawo do istnienia. Potencjał tych komórek utożsamia się z osobą. Tymczasem sama natura szafuje życiem na poziomie niewyobrażalnym dla zwykłego śmiertelnika. Ile zapłodnionych komórek ginie w naturalny sposób? Tego kościół jakoś nie podnosi bo wie że naraził by się na śmieszność. Jak zygota może być uznawana za człowieka skoro to zbiór komórek zdolnych do podziałów jak np komórki skóry czy kości. To jest rodzaj nadinterpretacji zwykłych procesów biologicznych. Nadinerpretację dla swoich potrzeb, stosuje kościół zresztą do większości zjawisk przyrodniczych, fizycznych i dotyczących człowieka.
      Ja rozumiem postawę kleru który przyjął świętość życia ludzkiego jako pewnik bo inaczej filozoficzna myśl kościoła nie miałaby sensu. Wynika dla mnie z tej konstatacji jeden bardzo ważny wniosek. Kościołowi bardzo zależy by jego filozofia oparta o dogmaty była spójna logicznie, by łatwiej dało się ją obronić i podać do przełknięcia prostemu ludowi. Nie ważne jest konkretne działanie kleru na rzecz tych bronionych z pasją komórek lecz samo tanie jej werbalizowanie. Dlatego to jest zwykła obłuda i hipokryzja. Sztuka dla sztuki dla gawiedzi. Na tanim moralizatorstwie kościół zbudował swoją potęgę bo zawsze znajdzie milion czy dwa ludzi którzy bezrefleksyjnie będą mu przyklaskiwać i powtarzać twierdzenia że życie powstało w nadnaturalny sposób w akcie stworzenia kochającego ludzi boga, który czuwa nad swoimi owcami poprzez swoich adwokatów w czarnych sukienkach. Taki sposób na życie w dobrobycie.
      Czy to jest podejscie mniej moralne?
      NIE, moralnym i postępującym etycznie można być bez wiary w boga ba -nawet bardziej, bo bez strachu i dla własnej satysfakcji opartej o racjonalność .

      Więc jezeli kościół jest takim strażnikiem moralności i jej wyrocznią jak głosi to powinien marnotrawione środki na swe fanaberie przeznaczyć np na szpitale.
      TANIE MORALIZATORSTWO kleru to zwykła OBŁUDA I HIPOKRYZJA RAZEM WZIĘTE.
      • llawrynowicz Re: Kościół "wynalazł" nośny temat dotyczący życi 12.12.08, 13:58
        Bombowy post kolego kbl. Popieram w całej rozciągłości.
    • zibi1010 Mozna to podsumowac jednym slowem-ciemnogrod!!! 12.12.08, 13:50
      Szkoda czasu na polemike
      • mirq2k Re: Mozna to podsumowac jednym slowem-ciemnogrod! 12.12.08, 14:04
        To żegnamy :D
    • kpaxxx Stosunek seksualny też jest wysoce nieskuteczny .. 12.12.08, 13:54
      Nie każdy stosunek prowadzi do zapłodnienia a poza tym około 10-15% ciąż kończy
      się poronieniem samoistnym....
    • qawsedrftg chodzi tu w dużym stopniu o pieniądze 12.12.08, 13:57
      Decyzja jest moralna i każdy sam osądzi. Ale mi dane
      było osobiście doświadczyć tego jak wielka jest presja
      w licznie powstałych prywatnych klinikach na ten
      zabieg. Nasz problem okazał się błahy a po
      zdiagnozowaniu leczenie kosztowało poniżej 1000
      złotych. Ale w owych klinikach z marmurowymi wnętrzami
      starannej diagnostyki nie oferowano, bo pewnie lepiej
      zarobić ponad 10 tysięcy niż tysiąc. A gdyby tak
      jeszcze państwo refundowało...

    • rojczer Wolnoć Tomku (Benedykcie XVI) w swoim domku... 12.12.08, 13:57
      Rozumiem, że stanowisko Watykanu jest wiążące dla mieszkańców Państwa Watykan.
      Polska jest krajem suwerennym i żadne inne państwo nie może nam narzucać
      swoich norm etycznych czy prawnych
      • ko_menta_tors Re: Wolnoć Tomku (Benedykcie XVI) w swoim domku.. 12.12.08, 14:46
        rojczer napisał:

        > Rozumiem, że stanowisko Watykanu jest wiążące dla mieszkańców
        Państwa Watykan.
        > Polska jest krajem suwerennym i żadne inne państwo nie może nam
        narzucać
        > swoich norm etycznych czy prawnych

        Tak, państwa są niezależne, ale V Kolumna działa (albo agentura, jak
        kto woli) wsparta konkordatem
    • kawaen500 Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:00
      Dlaczego katolickie czarne koniobijce wtrącają się do tego kto
      mamieć dzieci a kto nie ??????? Kiedy świat powie dość ???????????
    • placebo99 Zaleją nas ludzkopodobne mutanty 12.12.08, 14:01
      I frankensztajny!
      Arcybiskupi drodzy! Chrońcie naszą natouralność w kopulowaniu, bo te
      ścierwa libertyńskie zawszawiałe nie mają miłości bliźniego w swoich
      łajdackich trzewiach!
      • llawrynowicz Re: Zaleją nas ludzkopodobne mutanty 12.12.08, 14:03
        Cześć Placek. Z Twojego postu wnioskuę, że zarówno braciszkowie "K" (mutanty) i
        Giertych Roman ("frankensztajn") są efektem zapłodnienia in vitro?
        :)))
    • macer125 Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:01
      Myślę ze ten obrazek to lepiej pokaże :)
      zletrafiles.pl/galeria,5.html,6
      wrzućcie na luz!
    • garfield69 In-vitro - NIE, gwalcenie chlopcow - TAK... 12.12.08, 14:07
      ...ot i cala filozofia czarnych zboczencow.
      • cillian1 Re: In-vitro - NIE, gwalcenie chlopcow - TAK... 12.12.08, 14:11
        bo to gwałcenie to taki ich wew. sposób antykoncepcji :D

        S...ny, kiedy dadzą ludziom od siebie odpocząć???
    • prela Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:13
      INSTRUKCJA BIOETYCZNA Z WATYKANU DOTYCZY TYLKO WYZNAWCÓW RELIGII
      WATYKAŃSKIEJ.TO TYLE W TYM TEMACIE,NARA
      • cillian1 Re: Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:15
        to dlaczego te[psy wymuszają to na rządach, a nie na swoich wyznawców i podwładnych?
    • mal49 instrukcja :-) 12.12.08, 14:16
      Elohim stworzyli najpierw ciało, potem TCHNĘLI w niego duszę.

      Człowiek umiera, gdy wyda ostatnie tchnienie, gdy dusza opuści ciało.

      Zatem, idąc tokiem rozumowania Watykanu - 1) ciało należałoby tak długo
      pieczołowicie przechowywać, aby mieć absolutną pewność, że nie ma w nim duszy
      - 2) dusza jest NATYCHMIAST przynależna do zarodka, nawet do pierwszej komórki...

      Skąd oni to wiedzą???
    • mikewodzowski Kościół może sobie uważać. 12.12.08, 14:16
      Jego wyznawcy mogą to stosować.
      Ale reszta może to olać. Więc niniejszym olewam.
    • carpaccio4 hehehe i hahaha 12.12.08, 14:19
      ale nie przeszkadza im to w namaszczaniu morderców wyruszających na wszelakie
      wojny i oddelegowywanie celem indoktrynacji wszelakiej maści kapelanów
    • freemarsjanin Polacy mowia: spieprzaj Benio Numer XVI! 12.12.08, 14:22
      ...
    • marsellus_wallace Panowie w czarnych sukienkach! 12.12.08, 14:27
      Zajmijcie się życiem po narodzeniu a nie liczeniem komórek i
      plemników.
    • bobbie2 Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:33
      Jest nowa instrukcja z Watykanu, nich sobie gdacza co chca to jest
      ich prawo.Lekarze i ludzie maja robic co im sie podoba, zadnach
      fanatykow nie musza sluchac, tyle inteligencji po zejsciu z dzew
      powinien miec homo sapiens.
    • crame Nowa instrukcja bioetyczna z Watykanu 12.12.08, 14:34
      Smieszny kosciol tupie nozkami i grozi paluszkiem aby zaistniec, kogo tak
      naprawde interesuja pomysly chlopakow w sukienkach.
    • tezbudowlaniec Boże daj mi odwagi,żeby wystąpić z tego g..na 12.12.08, 14:35
      Boże daj mi odwagi,żeby wystąpić z tego g..na zwanego kościołem
      katolickim.
    • placebo99 Szkoda, że Gowim sprzedał duszę za euro-srebrniki 12.12.08, 14:41
      Pewnie z diablicami łajdaczy się bez invitra.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka