tedi90 06.02.09, 17:39 Brawo Tusk tak trzymać!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
czyzyk331 Re: Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 18:04 Rzeczpospolita 04.02.09 Rząd musi sprzedać obligacje za 155 mld zł Nie możemy zwiększyć deficytu budżetowego w obecnych warunkach - powiedział minister finansów Jacek Rostowski. Jak podkreślił, w tym roku rząd będzie musiał sprzedać obligacje skarbu państwa na kwotę 155 mld zł - To ogromna suma. Prawie dla normalnego człowieka niewyobrażalna - powiedział minister na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. - Oznacza to, że jakiekolwiek ruchy, które podważałyby naszą wiarygodność, mogą się bardzo szybko odbić potencjalnie już w 2009, a na pewno w 2010 r, znacznie wyższymi kosztami obsługi zadłużenia - dodał.PAP/ j.a. 03-02-2009, ostatnia aktualizacja 03-02-2009 18:35/ www.rp.pl/artykul/19420,258211_Rzad_musi_sprzedac_obligacje_za _155_mld_zl_.html Odpowiedz Link Zgłoś
miguell Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 18:36 czyzyk331 napisał: > Rząd musi sprzedać obligacje za 155 mld zł To pisz prawdę do końca 85% tej pożyczki jest na rolowanie starego długu, który jest wymagany w tym roku. W 2008 Polska odnotowała jeden z najniższych ~2% deficytów rocznych. W 2009 planowany deficyt to ~1,8%. W celu jego utrzymania tnie się wydatki mimo nacisków na zwiększenie deficytu Odpowiedz Link Zgłoś
mirmat1 Balcerowiczowanie juz przerabialismy 08.02.09, 05:25 miguell napisał: > czyzyk331 napisał: > > Rząd musi sprzedać obligacje za 155 mld zł > > To pisz prawdę do końca 85% tej pożyczki jest na rolowanie starego > długu, który jest wymagany w tym roku. M: jest to polityka balcerowiczowskiego klona. Profesor marksizmu i leninizmu tow. Balcerowicz rzadzil gospodarka III RP w latach 1997 - 2000 czyli w okresie boomu swiatowej gospodarki. Efektem jego poczynan stalo sie to, ze znaczna czesc Polakow zaczela milo wspominac okres sowieckiej okupacji zwanej PRL. Taki Konrad Walenrod na odwyrtke. > W 2008 Polska odnotowała jeden z najniższych ~2% deficytów rocznych. > W 2009 planowany deficyt to ~1,8%. W celu jego utrzymania tnie się > wydatki mimo nacisków na zwiększenie deficytu Odpowiedz Link Zgłoś
marek99az1 Re: Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 19:00 czyzyk331 napisał: > Rzeczpospolita 04.02.09 > Rząd musi sprzedać obligacje za 155 mld zł > Nie możemy zwiększyć deficytu budżetowego w obecnych warunkach - > powiedział minister finansów Jacek Rostowski. Jak podkreślił, w tym > roku rząd będzie musiał sprzedać obligacje skarbu państwa na kwotę > 155 mld zł Tzw. rolowanie stosowane od wielu lat, przez wszystkie rządy. aby obsłużyć zadłużenie. Odpowiedz Link Zgłoś
czyzyk331 Re: Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 19:35 Jeszcze zapomniałeś dodać, że spłacamy długi GIERKA!!! 155 mld. zł. wydaje rząd na obligacje, zadłuża się na kolejne miliardy a naród milczy!!! Dziękuję, za taką ekonomię Tuska! Odpowiedz Link Zgłoś
strzelec51 czyzyk331 06.02.09, 20:04 A Tobie o co wlasciwie chodzi? Masz lepsze propozycje? Moze np. nie splacac dlugow Gierka? Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: czyzyk331 06.02.09, 21:11 splacamy pieniodze pozyczone na wydowstanie z dolu kloacznego w ktory wepchneli nas komunisci wylazenie wyszlo drozej Odpowiedz Link Zgłoś
business3 A wypłaty z drugiego filaru 23 zł... Ha, ha, ha !! 06.02.09, 21:34 A wypłaty z drugiego filaru 23 zł... Ha, ha, ha !! marek99az1 napisał: > czyzyk331 napisał: > > > Rzeczpospolita 04.02.09 > > Rząd musi sprzedać obligacje za 155 mld zł > > Nie możemy zwiększyć deficytu budżetowego w obecnych warunkach - > > powiedział minister finansów Jacek Rostowski. Jak podkreślił, w > tym > > roku rząd będzie musiał sprzedać obligacje skarbu państwa na kwotę > > 155 mld zł > > Tzw. rolowanie stosowane od wielu lat, przez wszystkie rządy. aby > obsłużyć zadłużenie. Odpowiedz Link Zgłoś
ak102 Re: Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 20:42 przez komunistów do dzisiaj nie mamy w portfelach euro, a Słowacy mają. Odpowiedz Link Zgłoś
business3 "Żadnego kryzysu nie ma". Donald Tusk. (z PO...) 06.02.09, 21:33 "Żadnego kryzysu nie ma". Donald Tusk. (z PO...) Odpowiedz Link Zgłoś
me2free znowu okaze sie, ze nie bylo powstania czerwcoweg 06.02.09, 18:04 o (to odwolanie do styczniowego-ofiary) to zmarnowany czas, z perspektywy czasu widac jak to bylo niepolskie rozwiazanie, wiec jest trauma. Odpowiedz Link Zgłoś
aplus w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywnego XI 06.02.09, 18:12 X wiecznego kapitalizmu porownywalnego mrocznym okresem 20lecia miedzywojennego, emigracja biedoty, dzieci usmiercane w beczkach, szpitale umieralnie, dewastacja infrastruktury, itd itp Odpowiedz Link Zgłoś
zbychuk Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 06.02.09, 19:09 A 20 lat temu to Polska byla mlekiem i miodem plynaca, tylko ludzie nie wiedziec czemu nie doceniali tego ;) Obejrz sobie kiedys Moskwa nad rzeka Hudson, ten film swietnie pokazuje roznice. Ja to przezylem w 1985. A co do Twoich zarzutow: - emigracja biedoty - fakt, wtedy bylo mniej emigracji, no bo nie bylo paszportow w szufladzie. Byl nawet taki dowcip, ze jak sie w Polsce wprowadzi wolne paszporty, to ostatni gasi swiatlo - dzieci usmiercane w beczkach - to byl przyklad zbrodni, ktore niestety zdarzaja sie w kazdym kraju, w PRL bys po prostu o tym nie wiedzial, bo na takie informacje byl zapis cenzury - szpitale umieralnie - chyba nie pamietasz szpitali PRL, ciezko porownywac cos co bylo z tym co jest, ale w 1990 bylismy w Soczi na wakacjach. Nasze dziecko zachorowalo i moja zona placzac prosila mnie zeby ich zabrac z tego szpitala, gdzie ja wyslali. Brod, smrod i w ogoel cos strasznego. To byl socjalistyczny standard - dewastacja infrastruktury - jakiej infrastruktury? Po niemieckich kawalkow autostrad? Huty stali kiedy nie ma zbytu na stal, braku linii telefonicznych gdziekowiek? Mlody chyba jestes i nie pamietasz ze na telefon czekalo sie i 15 lat. A w ogoel rozmowa z Toba przypomina mi ten dowcip: "Ja slyszalem za w PRL w sklepach byl tylko ocet i herbata, no ale to chyba tylko w malych sklepach. W supermarketach musialo byc wszystko" Dla nie rozumiejacych dowcipu (jak pewnie aplus) - NIE BYLO supermarketow, nie bylo papieru toaletowego, nie bylo miesa, wedlin, papierosow, wodki(!), ciuchow, samochodow, benzyny itd itd Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit_2006a Przestan pieprz...jak Gumolka ze "..przed wojna.." 06.02.09, 19:12 zbychuk napisał: > A 20 lat temu to Polska byla mlekiem i miodem plynaca, tylko ludzie Odpowiedz Link Zgłoś
marek99az1 Re: Przestan pieprz...jak Gumolka ze "..przed woj 06.02.09, 19:15 jola_z_dywit_2006a napisał: > zbychuk napisał: > > > A 20 lat temu to Polska byla mlekiem i miodem plynaca, tylko ludzie Jolka jak zwykle nie zrozumiała ironii. Odpowiedz Link Zgłoś
aplus Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 06.02.09, 19:58 zbychuk napisał: > A 20 lat temu to Polska byla mlekiem i miodem plynaca, tylko ludzie ja napisalem do jakiego niskiego poziomu kraj sprowadzono a nie porownuje bez sensu, w ten sposob to moglbys pisac ze na Kubie i w polnocnej Koreii jest calkiem niezle bo maja komputery i samochody a cofajac jeszcze dalej napiszesz ze kiedys w ogole nie bylo domow wiec teraz jest lepiej bo sa. Gierek i jego towarzysze tak samo kiedys oglupiali jak ty teraz nie rozumiejac o co motlochowi chodzi mowili maja mydlo, gazete, cukier, mieso na kartki i telewizor a dalej narzekaja. Argumenty na poziomie "a w Ameryce murzynow bija" Poza tym Soczi nie jest w PRLu a supermarketow moze nie bylo ale byly dosc duze sklepy samobslugowe. Zwyczajnie klamiesz. Infrastrukture owszem zniszczono np. kolejowa i siec energetyczna np. awaria w Szczecinie zeszlej zimy i nie buduje sie nowej a jak sie nie buduje tzn. ze niszczy sie istniejaca jak tego nie rozumiesz to jestes glupi, w kazdym razie to dlatego nie bylo m.in. olimpiady w Zakopanem, Expo i nie bedzie Euro 2012. A jak ci chodzi o te pare kilometrow autostrad po roku do remontu bo dziury i koleiny albo ze telefon zamiast 15 lat 5 lat to zalosny jestes. To jest wszystko przestarzala, byle jaka technologia w oparciu o miedziane kable, obok mnie niedawno kladli kable - stara technologia sprzed 50 lat. Dalej nie ma nawet 10mbps internetu a w wolnym swiecie 50 nawet 100 to norma przynajmniej w miastach Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 06.02.09, 21:09 nie maja komputerow i samochodow w korei pn i na kubie Odpowiedz Link Zgłoś
business3 Mają, ale nieliczni :-) 06.02.09, 22:34 Mają, ale nieliczni :-) ffamousffatman napisał: > nie maja komputerow i samochodow w korei pn i na kubie Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper Kto te infrastrukture zniszczył i dlaczego? 06.02.09, 21:32 "zbychuk" opisał rzeczywistość jaka wtedy faktycznie była, dośc duże sklepy to np. jakie - Supersam na Puławskiej? To zapytaj jak wygladał wystrój sklepu w latach 80-tych. Przemiany zaczęte w sierpniu'80 i trwajace nadal miały zmienic strukture zarządzania, własnościowa i obywatelską, głównym ogniwem miały byc samorzady lokalne i w zakładach pracy, nowa "Solidarność" po 1989 wywaliła samorządnośc z zakładów by przejąc stołeczki (samorządy pracowały społecznie). Co do infrastruktury to powiem ci że kolej i energetyka dbaja o swoje gabinety i odcinki przynoszace konkretne zyski (maja chyba najgęstsza sieć światłowodową)Faktycznie czas oczekiwania na telefon był dośc długi porównywalny z kolejką na mieszkanie, obecnie nowe instalacje oparte sa na sieciach światłowodowych, jesli widziałes miedź to zapewne odcinek abonencki wewnątrz budynku, nikt nie inwestuje w takie starocie, przejrzyj chociazby ogłoszenia o przetargach i wymagania. Pomijam juz systemy automatyki i bezpieczeństwa nowych inwestycji, tam sa wymagania dokładnie sprecyzowane i klasa sieci strukturalnych najwyzsza. Swoimi wypowiedziami jak zwykle udowadniasz że nie znasz faktów, nie umiesz rozmawiac. Polska była ukierunkowana na produkcje dla bloku radzieckiego gdzie wymagania technologiczne nie były az tak duże i brano w długich seriach, przemysł ciężki, stoczniowy i wydobywczy był rozwijany ze względu na pozyskiwanie twardej waluty, także w jakims stopniu by odciążyć przemysł ZSRR w bratniej pomocy np. Kubie, Angoli, Mongolii itd. Nic nie stoi na przeszkodzie by dalej to robić, tylko zauważ że i rynek sie zmienił i watpię by Rosjanie chcieli to kontynuować, oni też chca byc konkurencyjni i odzyskać pozycję a takze i wpływy. Nie rozumiesz podstawowych procesów które nastąpiły w wielu krajach i od których nie ma odwrotu, jest tylko mniej albo wiecej rozsądny sposób zarządania krajem. Okrągły Stół, był umowa społeczną, wybory 4 czerwca pokazaniem włądzy że chcemy inaczej żyć, a rząd Mazowieckiego był początkiem nowej epoki. Za infrastrukture odpowiada ten kto ja posiada, moja żona nie wygraza rządowi jak sie spali żarówka tylko mnie kaze wymienić, inna sprawa jak energia drożeje, wtedy złorzeczy tym w gabinetach ZE. Skoro nie mozesz porównac lat budowy socjalizmu z obecnymi to przynajmniej staraj się byc obiektywny i nie zarzucaj kłamstwa skoro nie potrafisz udowodnić, z tymi supersamami nie przesadzaj chyba że pawilony GS-owskie tez do nich zaliczasz i tak mniej ich było niz obecnie biedronek i carrefourów. Wiesz dlaczego Gierek poległ i zostawił długi? Bo towarzysze go oszukiwali, obecnie to się nazywa kreatywna księgowość, przykład: w gminie X zaplanowano nnnn tuczników, organizacja partyjna podjęła zobowiązanie że przekrocza plan o 2%, w województwie dołożono następne 2%, do centrali doszło powiedzmy 10%(każdy chce być chwalony i nagradzany tym bardziej że nic nie musi robić, teraz niektórzy podobnie się zachowują)Tow. Gierek był informowany że mamy nadwyzkę w produkcji węgla, stali, nawozów i zywności o tyle i tyle, więc nadwyzka miała iść na obsługę kredytów i wiesz co sie stało? Zabrakło towarów na rynku o te procenty które podali aktywiści partyjni i dostali za to ordery, Gierka odwołano, towarzysze jakoś sobie radzą nadal, dzisiaj sa czesto szacownymi i poboznymi obywatelami w swojej gminie i parafii i z nostalgia wspominaja te wspaniałe korsokonferencje w terenie(Samoobrona tylko skromnie nasladowała tamte czasy). Tamci działacze byli bardziej dyskretni, prasa nie miała takiej mozliwosci informacji. To że w Ameryce murzynów bili to ich sprawa, u nas też biją a najśmieszniejsze jest to że robia to politycy przed wyborami a niektórzy chyba mają wrodzony masochizm. Odpowiedz Link Zgłoś
aplus Re: Kto te infrastrukture zniszczył i dlaczego? 07.02.09, 13:21 okragly stol nie byl umowa spoleczna a jedynie popijawa kapusiow i esbekow, zmowa za drzwiami zamknietymi przed spoleczenstwem. Byc moze jak bedziesz powtarzal klamstwa to w koncu stana sie prawda i napiszesz nowa historie a pozostale w kraju tempaki uwierza bo im wszystko jedno. Kiedys czlonki PZPR powtarzaly haslo "Partia z narodem, narod z partia" a Bolek rozpoczynal przemowienia jak mu Geremek napisal: "My narod" wiec masz od czego zaczac pisac te swoja jedynie prawdziwa "historie" reszte "argumentow" rownie bezwartosciowych pomijam Odpowiedz Link Zgłoś
business3 Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny w RP 06.02.09, 22:32 Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny w RP. Ci, którzy się układali w Magdalence powinni stanąć przed Trybunałem Stanu. Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper Co zaprzepaścił i kto był twórcą tego skoku??? 06.02.09, 23:24 Rozumiem że stan wojenny postawił tame anarchii i zgodnie z ówczesnym hasłem: "reforma gospodarcza przyspiesza wyjscie z kryzysu" bodajże z 1982 lub 83 następował szalony rozwój wszystkich dziedzin gospodarki. Ciekawy wątek, sam to wymysliłeś czy to program jakiejś nowej partii? Z tego co pamiętam tamte lata faktycznie cały świat nam zazdrościł i czekał kiedy raczymy zainwestować w krajach zachodnich by zmniejszyć u nich bezrobocie i poprawic zaopatrzenie, nie chcieliśmy jednak wspierac kapitalizmu i chroniliśmy socjalistyczny raj, faktycznie za to powinni odpowiedzieć, taką gospodarkę rozp....yć, no, no! Odpowiedz Link Zgłoś
zbychuk Re: Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny 07.02.09, 02:19 > Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny w RP. Chcialem tylko niesmialo przypomniec (boje sie ze znowu ta panienka z dywit ironii nie zrozumie :)) ze Okragly Stol odbywal sie w PRL a nie w RP, wiec mogl co najwyzej zaprzepascic skok cywilizacyjny PRL, ale ja dziekuje Bogu, ze tego skoku nie musialem przezywac, bo to by byl skok w przepasc. Odpowiedz Link Zgłoś
aplus Re: Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny 07.02.09, 13:58 zbychuk napisał: > > Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny w RP. > Chcialem tylko niesmialo przypomniec (boje sie ze znowu ta panienka z dywit > ironii nie zrozumie :)) ze Okragly Stol odbywal sie w PRL a nie w RP, wiec mogl > co najwyzej zaprzepascic skok cywilizacyjny PRL, ale ja dziekuje Bogu, ze tego > skoku nie musialem przezywac, bo to by byl skok w przepasc. nie umiesz czytac ze zrozumieniem, okragly stol zaprzepascil bo _zamiast_ przygotowac do skoku cywilizacyjnego de facto przygotowal do skoku na kase. Odpowiedz Link Zgłoś
2berber Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 07.02.09, 14:29 zbychuk napisał: > Dla nie rozumiejacych dowcipu (jak pewnie aplus) - NIE BYLO > supermarketow, nie bylo papieru toaletowego, nie bylo miesa, > wedlin, papierosow, wodki(!), ciuchow, samochodow, benzyny itd itd No dobra ale jak to przeżyłeś? Odpowiedz Link Zgłoś
aplus Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 07.02.09, 14:45 2berber napisał: > zbychuk napisał: > > Dla nie rozumiejacych dowcipu (jak pewnie aplus) - NIE BYLO > > supermarketow, nie bylo papieru toaletowego, nie bylo miesa, > > wedlin, papierosow, wodki(!), ciuchow, samochodow, benzyny itd itd > > No dobra ale jak to przeżyłeś? Tata z komitetu przynosil Odpowiedz Link Zgłoś
zbychuk Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 07.02.09, 15:44 Tak samo jak pozostale 30 milionow Polakow. A swoja droga, to Ty temu zaprzeczasz? Jesli tak, to zapytaj rodzicow albo starszych kolegow, ktorzy to pamietaja. Ja pamitam jak stalem w kolejce na Dolnej (ulica w Warszawie) od 10 wieczor do 6 rano, zeby zatankowac 23 litry (taki byl przydzial na kartki) benzyny Odpowiedz Link Zgłoś
tychik1 Re:Ekonomiści jak Tusk ,Gomułka i POdobni 06.02.09, 18:21 popierają działania rządu : ) Tusk,PO i rząd to strusie które trzymają głowę w piasku : ) Kryzys był za pasem a oni ogłosili ,że nie w Polsce! Teraz też nie mają jasnego programu na to co się dzieje. Wcale bym się nie zdziwił gdyby znaleźli że lekarstwem na kryzys są cięcia i oszczędności w kancelari Prezydenta : ))) Przypomina to troche cwaniaków którzy potrafią tylko mydlić oczy (mediami),ale kiedy przychodzi co do czego to bańki opadają i wszystko z prania wychodzi na wierzch ! Nadziwić się też nie mogę jak ludzie zwłaszcza młodzi ,ale też wykształceni i inni zostali zmanipulowani że POstawili na taki domek z kart! Myślę że nie łatwo im się będzie przyznać do błędu,a nawet jeśli już to na miejsce jednego "aktora" znajdą sobie szybko drugiego , a GWmedia im w tym pomogą ! Jesteśmy narodem który całkowicie zatracił instynkt samozachowawczy.Dwa przykro to mówić ale jeteśmy też zakłamani. W tym bałaganie ,prywacie,korubcji,rączka rączke myje itp ,słowem w tym bajorku było nam dobrze i ciepło. To z jednej strony a z drugiej udajemy święto-jeb...... tak żeby uspokoić własne sumienia.Takim symbolem naszych czasów niech będzie pewna minister,która powiedziała że po wyjściu z kościoła a przed pracą musi swoje przekonania zawiesić na kołku !!! Są to nawyki i pozostałości z PRLu,a Kaczyńscy z prawem ,sprawiedliwością ,uczciwością i innymi zasadami zostali rozpoznani jako intruzi !!! Coż jaka recepta? Myślę że jednak dalej twardo kujmy nasze ! Odpowiedz Link Zgłoś
marek99az1 Re:Ekonomiści jak Tusk ,Gomułka i POdobni 06.02.09, 19:11 tychik1 napisał: > popierają działania rządu : ) > Tusk,PO i rząd to strusie które trzymają głowę w piasku : ) > Kryzys był za pasem a oni ogłosili ,że nie w Polsce!... Prawdopodobnie uratowali banki przed panicznym likwidowaniem lokat (np. Argentyna, Rosja, Węgry). Polacy w 2007 roku pokazali co myślą o rządach PiS-u. Politycy PiS- teraz pokazują swój cynizm. Z ustami pełnymi zarzutów o uprawianiu PR przez PO, obstawili Polskę w tych trudnych czasach propagandowymi billboardami i wykupili za bajońskie pieniądze czas na wielokrotnie pojawiające się w różnych telewizjach spoty i reklamy w różnych stacjach radiowych. Właściwie każde wystąpienie polityka PiS-u to klasyczny pijar. PO proponując i realizując niepopularne, ale niezbędne reformy uprawia pijar? Chyba antypijar. Odpowiedz Link Zgłoś
business3 POdaj choć jedną reformę niePOpapraną ??? 06.02.09, 22:38 POdaj choć jedną reformę niePOpapraną ??? Jak na razie rządy PO to pasmo klęsk i kłamstw... a cudów nie ma! marek99az1 napisał: > tychik1 napisał: > > > popierają działania rządu : ) > > Tusk,PO i rząd to strusie które trzymają głowę w piasku : ) > > Kryzys był za pasem a oni ogłosili ,że nie w Polsce!... > > Prawdopodobnie uratowali banki przed panicznym likwidowaniem lokat > (np. Argentyna, Rosja, Węgry). > Polacy w 2007 roku pokazali co myślą o rządach PiS-u. Politycy PiS- > teraz pokazują swój cynizm. Z ustami pełnymi zarzutów o uprawianiu > PR przez PO, obstawili Polskę w tych trudnych czasach propagandowymi > billboardami i wykupili za bajońskie pieniądze czas na wielokrotnie > pojawiające się w różnych telewizjach spoty i reklamy w różnych > stacjach radiowych. Właściwie każde wystąpienie polityka PiS-u to > klasyczny pijar. PO proponując i realizując niepopularne, ale > niezbędne reformy uprawia pijar? Chyba antypijar. Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper Miały byc cuda? Nie słyszałem 06.02.09, 23:45 Słyszałem za to wypowiedź premiera na co zasługują Polacy za swoja pracę: na cud na miare Irlandii, chodziło o społeczne i partyjne porozumienie by Polska wreszcie zaczęła egzystowac jak większość krajów. Po wyczynach prezydenta faktycznie można nazwac cudem gdyby cos takiego zaistniało, chociaz ostatnio i prezydent i jego szef czyli brat zaczynaja śpiewać inna piosenkę. Czy ty myslisz że Polacy to jakies bezmyślne buraki że puszczasz takie teksty? Odpowiedz Link Zgłoś
mirmat1 Wpierw nie dowidzial a potem nie dosłyszał 08.02.09, 05:42 a.k.traper napisał: > Słyszałem za to wypowiedź premiera na co zasługują Polacy za swoja > pracę: na cud na miare Irlandii, chodziło o społeczne i partyjne > porozumienie by Polska wreszcie zaczęła egzystowac jak większość > krajów. M: takie porozumienie PiS zaproponowal Tuskowi w 2005 a w odpowiedzie otrymal kampanie nienawisci. > Po wyczynach prezydenta faktycznie można nazwac cudem gdyby cos takiego zaistniało, chociaz ostatnio i prezydent i jego szef czyli brat zaczynaja śpiewać inna piosenkę. Czy ty myslisz że Polacy to jakies bezmyślne buraki że puszczasz takie teksty? M: Ja myslalem, ze nie, ale kiedy pod histeryczna kampania nienawisci lze-mediow, 40% odrzucilo rzad z 7% rocznym wzrostem PKB, rzad ktory w dwa lata stworzyl 1,5 miliona miejsc pracy obnizyl bezrobocie z 18% na 11%, dzieki ktoremu wskaznik gieldy (WIG 20) wzrosl z 1500 do prawie 4000 (dzis znow 1500) to czesc z Polakow (oprocz elektoratu kryminalnego, ktory logicznie w 90% glosowal na PO) musi byc zburaczala. Odpowiedz Link Zgłoś
old.european W marcu wywaliliscie Kaczynskiego? No a Lechu? 06.02.09, 18:23 Do obalenia komuny jeszcze conieco zostalo. Rzad Wasz ale prezydentura w rekach bolszewikow. Odpowiedz Link Zgłoś
polishcanuck Re: W marcu wywaliliscie Kaczynskiego? No a Lechu 06.02.09, 21:20 to PO jest partia bolszewicka? Odpowiedz Link Zgłoś
business3 Konferencja w sejmie=komuchy okrąglostołowe !!! 06.02.09, 22:43 Konferencja w sejmie=komuchy okrąglostołowe !!! Wszystko w temacie. polishcanuck napisał: > to PO jest partia bolszewicka? Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper No tak, same komuchy, wszystko w temacie. 06.02.09, 23:37 a tak prywatnie to w domu wszyscy zdrowi? Odpowiedz Link Zgłoś
business3 Coś mi się widzi że Pawlak to większy bolszewik... 06.02.09, 22:40 Coś mi się widzi że Pawlak to większy bolszewik... old.european napisał: > Do obalenia komuny jeszcze conieco zostalo. Rzad Wasz ale > prezydentura w rekach bolszewikow. Odpowiedz Link Zgłoś
vomitorium1 Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 18:26 to może być szokiem dla europy Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper Dla Europy to juz historia, teraz są inne wyzwania 06.02.09, 23:34 dla nas zresztą też, co nie znaczy że nie trzeba o tych wydarzeniach pamiętać. Okrągły Stół, wybory czerwcowe i rząd Mazowieckiego to ważne daty dla Polski i może Europy środkowo wschodniej, dla reszty to było zachwianie równowagi i niewiadome skutki. Odpowiedz Link Zgłoś
przyladek.dobrej.nadziei Europa i tak ma to w de 06.02.09, 18:37 Pomogliśmy pod Wiedniem, zatrzymaliśmy bolszewików i co? I nic. Odpowiedz Link Zgłoś
waariat ja go podziwiam 06.02.09, 18:44 W TV zawsze mówi tak słodko i uroczo, ludzie jak pustaki mu wiernie wierzą. A potem jak coś jest nie tak zwalają wszystko na PiS mimo że głównym twórcą np jakiś głupich ustaw jest PO. Ale po co o tym wspominać, tusk ładnie mówił wiec on nie mógł żle zrobić... Że jeszcze ludzie mu wierzą.... A z tym komunizmem to niezłe poleciał ;)))) pewnie wszystko dzięki PO, ani jednego komuszka nie ma;))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
badsniper Re: ja go podziwiam 06.02.09, 21:02 Uważaj bo Cie prezydent za"vetuje"... jak na razie jedyną rzeczą jaką robi PIS to skomlenie za PO... w podobny sposób w jaki Ty to robisz. "zwalają wszystko na PiS mimo że głównym twórcą np > jakiś głupich ustaw jest PO" ehhh szkoda mi na was słów..... Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper A kto to sa te komuszki i ile mają lat? 06.02.09, 22:24 Bo z tych "betonowych" to najmłodszy jak pamiętam był Miller, ale to juz historia i wątpie by ktoś z tamtego aparatu partyjnego chciał budować komunizm. Możesz powiedziec kiedy Tusk tak pieknie mówił i zrzucał wine na PiS, bo ja słyszałem podczas poprzedniej koalicji co by nie zrobiło PO gdybo rządziło a teraz słysze że PO nie potrafi rządzić. No cóż, wyborcy w 2005 oddali swe głosy dając PiS-owi wielkie możliwości zreformowania państwa, wybrali badziewie wciskajac kit że to najlepsze dla nas, nie kazdy lubi mieć wodza głupszego od siebie który zlekcewazył część społeczeństwa, część obraził a teraz prosi by zapomniec o jego cynicznym wyborze niemoralnej koalicji. Pięknie mówił prawda? Ludzie nie tyle wierzą co chca normalnie żyć i oddali głos na człowieka który w miare rozsądnie mówił ale głównie dlatego żeby nie dopuścic do włądzy tych co ich głosy ośmieszyli. Twoja nienawiśc do PO czy Tuska nie jest mądrym doradcą, gdyż nie wiesz jakie rozdanie będzie w następnych wyborach, kogo wyborcy obdarzą łaską i może to być jeszcze czarniejszy dla ciebie scenariusz. Odpowiedz Link Zgłoś
mr.hell prawda - najwyższy podatek VAT w Europie? 06.02.09, 18:45 kłamstwo! w cudzym oku źdźbło widzę ale w swoim Belki nie! ]:O/ Palikot? gdzie jesteś? Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit_2006a Komunizm obalila grupa Kwacha ktora chciala dobrac 06.02.09, 18:49 sie do "konfitur". Gdyby nie oni bylo by jak na Bialorusi. Faktem jest ze duzo pomogla kasa z Zachodu razem z JPII Odpowiedz Link Zgłoś
doris.9914 jolka-dywitówko, złapałaś jąkąs zaraze od Leppera, 06.02.09, 19:25 czy Łyżwinskiego???..Przecież takie pierdoły ,to może opowidać osoba chora, której syf zniszczył mózg{jezeli go miałas} do szczętu... Odpowiedz Link Zgłoś
arius5 Dlugo tak bedziecie zyli przeszloscia ? 06.02.09, 18:50 Europa radzila sobie doskonale i z komunistami, a teraz ucieka do przodu, podczas gdy Kaczynskie, Tuski i inni roztrzasaja ostanie 60 lat. Niewatpliwie to doceniaja w Europie, ale zycie toczy sie dalej. DALEJ, rozumiesz, Tusk ? A Ty zostajesz na pozycji, ktora kiedys zajmowala Albania. Odpowiedz Link Zgłoś
mam.4 Re: Dlugo tak bedziecie zyli przeszloscia ? 06.02.09, 21:06 Europa radzila sobie doskonale i z komunistami, a teraz ucieka do przodu, podczas gdy Kaczynskie, Tuski i inni roztrzasaja ostanie 60 lat. Niewatpliwie to doceniaja w Europie, ale zycie toczy sie dalej. DALEJ, rozumiesz, Tusk ? A Ty zostajesz na pozycji, ktora kiedys zajmowala Albania. Piszesz z zagranicy i pamietasz dobre czasy jak wyborowa byla po 80 centow US w Pewexie. Nomenklatura pzpr pchala dolary, DM i inne tzw. dewizy do Szwajcarii a klasa robotniczo-chlopska kombinowala jak przezyc. Ale tobie falszywy cwaniaku nie poszczescilo sie wiec krytykujesz wszystko co ma zwiazek z uczciwoscia. Napewno nie mam racji nierobie? Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy zwasze. polacy tak maja. 06.02.09, 21:08 patrzenie w przeszlosc jest dla polakow duzo wazniejsze niz w przyszlosc, a poza tym mozna na tym patrzeniu zarobic. Odpowiedz Link Zgłoś
konrad.ludwik02 Co znaczy: " Najlepsze byłoby rozbrojenie" ... 06.02.09, 18:57 Co znaczy: " Najlepsze byłoby rozbrojenie", przeciez pan Premier nie jest amatorem politycznym i dobrze wie, ze terroryści NIGDY się nie rozbroją, podobnie jak tzw. państwa bandyckie! "Tarcza" jest systemem obronnym przed pojedynczym atakiem ze strony terrorystów islamskich lub północno-koreańskich; w interesie zaś Polski leży posiadanie na swoim terytorium WAŻNEJ bazy amerykańskiej, czy to się Rosji podoba, czy nie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
losiu4 Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 19:35 Tusek wystapi w mundzurze dziadka? no dobra, złośliwy jestem. Wybiórcza, staraj się go ratować w jakiś inny sposób, bo w ten to się raczej nie uda Pozdrawiam Losiu Odpowiedz Link Zgłoś
wawa_wawa_wawa Re: Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 19:41 tedi90 napisał: > Brawo Tusk tak trzymać!!! UCZEN W NOCNEJ ZMIANIE... A TERAZ WYNAJ.... Odpowiedz Link Zgłoś
cor-tex Tusku nie osmieszaj sie! 06.02.09, 19:59 za PRL Polska miala wszystko - wlasne firmy, banki, szpitale, szkoly, wojsko, a IIIRP, ktora jest waszym zalosnym dzielem jest ostatnia nedzarka i niewolnica Europy. Cieszyc sie z tego powodu jest bezczelnoscia nad bezczelnosciami! Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Tusku nie osmieszaj sie! 06.02.09, 21:14 nie ostatnia tylko szosta Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Tusku nie osmieszaj sie! 06.02.09, 21:20 Rosja produkuje "swoje" samochody kupisz? Odpowiedz Link Zgłoś
sajm Re: Tusku nie osmieszaj sie! 06.02.09, 21:24 jesteś "trollem" czy wariatem? pamiętasz tamte czasy? była hiperinflacja, embargo na nowoczesne technologie, pensje po 20- 30 dolarów miesięcznie (te wyższe), puste półki w sklepach...żeby kupiś kolorowy telewizor trzeba było dc lapówkę pani w sklepie - łapowka to było ok 25% wartości zamówienia (oczywiście łapówki są nadal, ale nie takie wysokie i w drugą stronę ;)). Co z tego ze mieliśmy wlasne fabryki np samochodów, jesli produkowano w nich dużego fiata, poloneza, żuka czy tarpana - technologicznie odstajace od reszty świata jakieś 20 lat... Nie lubię Tuska, ale wolę mieć możliwość kupienia mieszkania na kredyt (nawet spłacany przez 30 następnych lat), niż czkania tyle samo aż ktoś mi je przyzna... Nawet jeśli dzisiaj mielibyśm internet, to pewnie na takich zaadach jak w Chinach. TO nie zasługa Tuska że jest inaczej, ale jest z czego byc dumnym i się cieszyć. Odpowiedz Link Zgłoś
ambl Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 20:01 prawdę o "nocnej zmianie"?też w czerwcu,zdaje się Odpowiedz Link Zgłoś
rekin.finansjery Tusk muskulki napina, uwazaj 06.02.09, 21:45 nie napinaj sie bo pekniesz. O moj Boze, prawde bedzie Polska mowic Europie, no wypisz wymaluj mesjasz narodow znowu, w doope kopany od kilkiset lat hehe. Ewangelie bedzie glosic w europie. Tusk, wzialbys sie facet do roboty. Nikogo to nie obchodzi, a Europe juz w ogole, co to tam kiedys bylo i to nawet nie u nich, nie osmieszaj sie stary. Najpierw to im pokaz gdzie Polska lezy, a potem powiedz ze zima nie trwa u nas caly rok hehe. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Tusk: 4 czerwca powiemy Europie prawde 06.02.09, 20:09 Tia !!! Prawde powiedzial Europie juz Bolek - ze on sam obalil komunizm. Rudy pewnie to potwierdzi! PS - Jak mozna takie banialuki pitolic?! Wstydz sie, rudy! Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Tusk: 4 czerwca powiemy Europie prawde 06.02.09, 21:18 wy, moherowe patryjoty, nadajecie sie tylko na potluczone dzbany na peknieta wode Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: ffamousffatman 06.02.09, 21:38 ffamousffatman napisał: > wy, moherowe patryjoty, nadajecie sie tylko na potluczone dzbany na peknieta wode Tlusty komuchu! - Widac wyraznie, ze zamiast mozgu masz tylko tluszcz! Nie kompromitowalbys sie! Odpowiedz Link Zgłoś
wiecejognia Aby pozna prawdę wpiszcie na youtube hasło........ 06.02.09, 20:30 Nigel Farage...swoja droga ciekawe dlaczego w Polskich mediach relacje z Parlamentu Europejskiego ograniczaja sie do wojny o samolot. Polecam także film Endgame na video.google.pl Odpowiedz Link Zgłoś
konbar Tusiu!Prawde o Bolku?? 06.02.09, 20:35 To bedzie bolesne dla Europy a my wyjdziemy na glupkow!! Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec wy już jesteście głupkami 06.02.09, 21:08 negowanie tej jedynej wygranej rewolucji i przedstawianie naszego narodowego zwycięstwa jak zmowy SBeków z Ubekami czy odwrotnie świadczy o ogromnej nienawiści jaką moher czuje do Polski i Polaków Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: pakulec 06.02.09, 21:44 pakulec napisał: > wy juz jestescie glupkami > negowanie tej jedynej wygranej rewolucji i przedstawianie naszego narodowego > zwycięstwa jak zmowy SBeków z Ubekami czy odwrotnie świadczy o ogromnej > nienawiści jaką moher czuje do Polski i Polaków Prawdziwie czerwona larwa zawyla!!! Ile ci za to placa, czerwona gnido???! Odpowiedz Link Zgłoś
blue_boy Tusku! Pajacu! Who cares? 06.02.09, 20:54 nie uprawiaj swojej zalosnej propagandy stary pajacu...z wytrzeszczem oczu po dragach... Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec głos miłującego pokój Pisdzielca? 06.02.09, 21:06 miło poczytać jak moherowi puszczają zwieracze ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
monka.misia Radna PO kradła prąd 06.02.09, 20:55 wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Radna-PO-kradla-prad,wid,10825449,wiadomosc.html Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec Kaczyński Lech ma ogrzewane chodniki w pałacu 06.02.09, 21:05 zamontował sobie coś takiego gdy w zeszłym roku upadł i sobie coś uszkodził - ciekawe ile prądu zżera taka inwestycja? Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec gdyby nie Kaczyńscy i inni nieudacznicy 06.02.09, 21:00 negujący nasz wielki narodowy sukces jakim było bezkrwawe obalenie komunizmu - to może w Europie za początek przemian uznano by nie obalenie muru berlińskiego, a 4 czerwca, Niestety nasza zgraja prawicowych nieudaczników opluwających coś z czego możemy być dumni obniża rangę tych obchodów, bo jak ktoś może nas szanować skoro sami się nie szanujemy Odpowiedz Link Zgłoś
ag64 Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 21:01 Tusk powinien zaproponować Putinowi rezygnację z tarczy rakietowej wzamian za budowę II nitki rurociągu Jamał i rezygnację Rosji z rurociągu północnego Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 21:15 rosja nie zrezygnuje z nordstreemu Odpowiedz Link Zgłoś
cccpcccpcccp Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 21:02 www.tvp.pl/historia/system-zero-dziewiec/wideo/bez-swieta Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy europa ma w doopie prawde o polskim wkladzie 06.02.09, 21:16 w obalanie komunizmu, with all due respect. pora aby shit kicker tusk zajal sie wazniejszymi sprawami dla kraju, jesli potrafi i gdy przestanie sie lenic... Odpowiedz Link Zgłoś