Dodaj do ulubionych

Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu

06.02.09, 17:39
Brawo Tusk tak trzymać!!!
Obserwuj wątek
    • czyzyk331 Re: Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 18:04
      Rzeczpospolita 04.02.09
      Rząd musi sprzedać obligacje za 155 mld zł
      Nie możemy zwiększyć deficytu budżetowego w obecnych warunkach -
      powiedział minister finansów Jacek Rostowski. Jak podkreślił, w tym
      roku rząd będzie musiał sprzedać obligacje skarbu państwa na kwotę
      155 mld zł
      - To ogromna suma. Prawie dla normalnego człowieka niewyobrażalna -
      powiedział minister na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.
      - Oznacza to, że jakiekolwiek ruchy, które podważałyby naszą
      wiarygodność, mogą się bardzo szybko odbić potencjalnie już w 2009,
      a na pewno w 2010 r, znacznie wyższymi kosztami obsługi zadłużenia -
      dodał.PAP/ j.a. 03-02-2009, ostatnia aktualizacja 03-02-2009 18:35/
      www.rp.pl/artykul/19420,258211_Rzad_musi_sprzedac_obligacje_za
      _155_mld_zl_.html
      • miguell Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 18:36
        czyzyk331 napisał:
        > Rząd musi sprzedać obligacje za 155 mld zł

        To pisz prawdę do końca 85% tej pożyczki jest na rolowanie starego
        długu, który jest wymagany w tym roku.

        W 2008 Polska odnotowała jeden z najniższych ~2% deficytów rocznych.
        W 2009 planowany deficyt to ~1,8%. W celu jego utrzymania tnie się
        wydatki mimo nacisków na zwiększenie deficytu
        • mirmat1 Balcerowiczowanie juz przerabialismy 08.02.09, 05:25
          miguell napisał:

          > czyzyk331 napisał:
          > > Rząd musi sprzedać obligacje za 155 mld zł
          >
          > To pisz prawdę do końca 85% tej pożyczki jest na rolowanie starego
          > długu, który jest wymagany w tym roku.
          M: jest to polityka balcerowiczowskiego klona. Profesor marksizmu i leninizmu
          tow. Balcerowicz rzadzil gospodarka III RP w latach 1997 - 2000 czyli w okresie
          boomu swiatowej gospodarki. Efektem jego poczynan stalo sie to, ze znaczna czesc
          Polakow zaczela milo wspominac okres sowieckiej okupacji zwanej PRL. Taki Konrad
          Walenrod na odwyrtke.
          > W 2008 Polska odnotowała jeden z najniższych ~2% deficytów rocznych.
          > W 2009 planowany deficyt to ~1,8%. W celu jego utrzymania tnie się
          > wydatki mimo nacisków na zwiększenie deficytu
      • marek99az1 Re: Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 19:00
        czyzyk331 napisał:

        > Rzeczpospolita 04.02.09
        > Rząd musi sprzedać obligacje za 155 mld zł
        > Nie możemy zwiększyć deficytu budżetowego w obecnych warunkach -
        > powiedział minister finansów Jacek Rostowski. Jak podkreślił, w
        tym
        > roku rząd będzie musiał sprzedać obligacje skarbu państwa na kwotę
        > 155 mld zł

        Tzw. rolowanie stosowane od wielu lat, przez wszystkie rządy. aby
        obsłużyć zadłużenie.
        • czyzyk331 Re: Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 19:35
          Jeszcze zapomniałeś dodać, że spłacamy długi GIERKA!!!
          155 mld. zł. wydaje rząd na obligacje, zadłuża się na kolejne
          miliardy a naród milczy!!! Dziękuję, za taką ekonomię Tuska!
          • strzelec51 czyzyk331 06.02.09, 20:04
            A Tobie o co wlasciwie chodzi? Masz lepsze propozycje? Moze np. nie
            splacac dlugow Gierka?
            • ffamousffatman Re: czyzyk331 06.02.09, 21:11
              splacamy pieniodze pozyczone na wydowstanie z dolu kloacznego w ktory wepchneli
              nas komunisci

              wylazenie wyszlo drozej
        • business3 A wypłaty z drugiego filaru 23 zł... Ha, ha, ha !! 06.02.09, 21:34
          A wypłaty z drugiego filaru 23 zł... Ha, ha, ha !!


          marek99az1 napisał:

          > czyzyk331 napisał:
          >
          > > Rzeczpospolita 04.02.09
          > > Rząd musi sprzedać obligacje za 155 mld zł
          > > Nie możemy zwiększyć deficytu budżetowego w obecnych warunkach -
          > > powiedział minister finansów Jacek Rostowski. Jak podkreślił, w
          > tym
          > > roku rząd będzie musiał sprzedać obligacje skarbu państwa na kwotę
          > > 155 mld zł
          >
          > Tzw. rolowanie stosowane od wielu lat, przez wszystkie rządy. aby
          > obsłużyć zadłużenie.
      • ak102 Re: Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 20:42
        przez komunistów do dzisiaj nie mamy w portfelach euro, a Słowacy
        mają.
      • business3 "Żadnego kryzysu nie ma". Donald Tusk. (z PO...) 06.02.09, 21:33
        "Żadnego kryzysu nie ma". Donald Tusk. (z PO...)
    • me2free znowu okaze sie, ze nie bylo powstania czerwcoweg 06.02.09, 18:04
      o (to odwolanie do styczniowego-ofiary) to zmarnowany czas, z perspektywy
      czasu widac jak to bylo niepolskie rozwiazanie, wiec jest trauma.
      • aplus w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywnego XI 06.02.09, 18:12
        X wiecznego kapitalizmu porownywalnego mrocznym okresem 20lecia miedzywojennego,
        emigracja biedoty, dzieci usmiercane w beczkach, szpitale umieralnie, dewastacja
        infrastruktury, itd itp
        • zbychuk Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 06.02.09, 19:09
          A 20 lat temu to Polska byla mlekiem i miodem plynaca, tylko ludzie
          nie wiedziec czemu nie doceniali tego ;) Obejrz sobie kiedys Moskwa
          nad rzeka Hudson, ten film swietnie pokazuje roznice. Ja to
          przezylem w 1985.
          A co do Twoich zarzutow:
          - emigracja biedoty - fakt, wtedy bylo mniej emigracji, no bo nie
          bylo paszportow w szufladzie. Byl nawet taki dowcip, ze jak sie w
          Polsce wprowadzi wolne paszporty, to ostatni gasi swiatlo
          - dzieci usmiercane w beczkach - to byl przyklad zbrodni, ktore
          niestety zdarzaja sie w kazdym kraju, w PRL bys po prostu o tym nie
          wiedzial, bo na takie informacje byl zapis cenzury
          - szpitale umieralnie - chyba nie pamietasz szpitali PRL, ciezko
          porownywac cos co bylo z tym co jest, ale w 1990 bylismy w Soczi na
          wakacjach. Nasze dziecko zachorowalo i moja zona placzac prosila
          mnie zeby ich zabrac z tego szpitala, gdzie ja wyslali. Brod, smrod
          i w ogoel cos strasznego. To byl socjalistyczny standard
          - dewastacja infrastruktury - jakiej infrastruktury? Po niemieckich
          kawalkow autostrad? Huty stali kiedy nie ma zbytu na stal, braku
          linii telefonicznych gdziekowiek? Mlody chyba jestes i nie pamietasz
          ze na telefon czekalo sie i 15 lat.

          A w ogoel rozmowa z Toba przypomina mi ten dowcip:
          "Ja slyszalem za w PRL w sklepach byl tylko ocet i herbata, no ale
          to chyba tylko w malych sklepach. W supermarketach musialo byc
          wszystko"
          Dla nie rozumiejacych dowcipu (jak pewnie aplus) - NIE BYLO
          supermarketow, nie bylo papieru toaletowego, nie bylo miesa, wedlin,
          papierosow, wodki(!), ciuchow, samochodow, benzyny itd itd
          • jola_z_dywit_2006a Przestan pieprz...jak Gumolka ze "..przed wojna.." 06.02.09, 19:12
            zbychuk napisał:

            > A 20 lat temu to Polska byla mlekiem i miodem plynaca, tylko ludzie
            • marek99az1 Re: Przestan pieprz...jak Gumolka ze "..przed woj 06.02.09, 19:15
              jola_z_dywit_2006a napisał:

              > zbychuk napisał:
              >
              > > A 20 lat temu to Polska byla mlekiem i miodem plynaca, tylko
              ludzie

              Jolka jak zwykle nie zrozumiała ironii.
          • aplus Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 06.02.09, 19:58
            zbychuk napisał:

            > A 20 lat temu to Polska byla mlekiem i miodem plynaca, tylko ludzie

            ja napisalem do jakiego niskiego poziomu kraj sprowadzono a nie porownuje bez
            sensu, w ten sposob to moglbys pisac ze na Kubie i w polnocnej Koreii jest
            calkiem niezle bo maja komputery i samochody a cofajac jeszcze dalej napiszesz
            ze kiedys w ogole nie bylo domow wiec teraz jest lepiej bo sa.
            Gierek i jego towarzysze tak samo kiedys oglupiali jak ty teraz nie rozumiejac o
            co motlochowi chodzi mowili maja mydlo, gazete, cukier, mieso na kartki i
            telewizor a dalej narzekaja.
            Argumenty na poziomie "a w Ameryce murzynow bija"
            Poza tym Soczi nie jest w PRLu a supermarketow moze nie bylo ale byly dosc duze
            sklepy samobslugowe. Zwyczajnie klamiesz.
            Infrastrukture owszem zniszczono np. kolejowa i siec energetyczna np. awaria w
            Szczecinie zeszlej zimy i nie buduje sie nowej a jak sie nie buduje tzn. ze
            niszczy sie istniejaca jak tego nie rozumiesz to jestes glupi, w kazdym razie to
            dlatego nie bylo m.in. olimpiady w Zakopanem, Expo i nie bedzie Euro 2012. A jak
            ci chodzi o te pare kilometrow autostrad po roku do remontu bo dziury i koleiny
            albo ze telefon zamiast 15 lat 5 lat to zalosny jestes. To jest wszystko
            przestarzala, byle jaka technologia w oparciu o miedziane kable, obok mnie
            niedawno kladli kable - stara technologia sprzed 50 lat.
            Dalej nie ma nawet 10mbps internetu a w wolnym swiecie 50 nawet 100 to norma
            przynajmniej w miastach
            • ffamousffatman Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 06.02.09, 21:09
              nie maja komputerow i samochodow w korei pn i na kubie
              • business3 Mają, ale nieliczni :-) 06.02.09, 22:34
                Mają, ale nieliczni :-)


                ffamousffatman napisał:

                > nie maja komputerow i samochodow w korei pn i na kubie
            • a.k.traper Kto te infrastrukture zniszczył i dlaczego? 06.02.09, 21:32
              "zbychuk" opisał rzeczywistość jaka wtedy faktycznie była, dośc duże
              sklepy to np. jakie - Supersam na Puławskiej? To zapytaj jak
              wygladał wystrój sklepu w latach 80-tych.
              Przemiany zaczęte w sierpniu'80 i trwajace nadal miały zmienic
              strukture zarządzania, własnościowa i obywatelską, głównym ogniwem
              miały byc samorzady lokalne i w zakładach pracy, nowa "Solidarność"
              po 1989 wywaliła samorządnośc z zakładów by przejąc stołeczki
              (samorządy pracowały społecznie).
              Co do infrastruktury to powiem ci że kolej i energetyka dbaja o
              swoje gabinety i odcinki przynoszace konkretne zyski (maja chyba
              najgęstsza sieć światłowodową)Faktycznie czas oczekiwania na telefon
              był dośc długi porównywalny z kolejką na mieszkanie, obecnie nowe
              instalacje oparte sa na sieciach światłowodowych, jesli widziałes
              miedź to zapewne odcinek abonencki wewnątrz budynku, nikt nie
              inwestuje w takie starocie, przejrzyj chociazby ogłoszenia o
              przetargach i wymagania. Pomijam juz systemy automatyki i
              bezpieczeństwa nowych inwestycji, tam sa wymagania dokładnie
              sprecyzowane i klasa sieci strukturalnych najwyzsza.
              Swoimi wypowiedziami jak zwykle udowadniasz że nie znasz faktów, nie
              umiesz rozmawiac. Polska była ukierunkowana na produkcje dla bloku
              radzieckiego gdzie wymagania technologiczne nie były az tak duże i
              brano w długich seriach, przemysł ciężki, stoczniowy i wydobywczy
              był rozwijany ze względu na pozyskiwanie twardej waluty, także w
              jakims stopniu by odciążyć przemysł ZSRR w bratniej pomocy np.
              Kubie, Angoli, Mongolii itd. Nic nie stoi na przeszkodzie by dalej
              to robić, tylko zauważ że i rynek sie zmienił i watpię by Rosjanie
              chcieli to kontynuować, oni też chca byc konkurencyjni i odzyskać
              pozycję a takze i wpływy.
              Nie rozumiesz podstawowych procesów które nastąpiły w wielu krajach
              i od których nie ma odwrotu, jest tylko mniej albo wiecej rozsądny
              sposób zarządania krajem. Okrągły Stół, był umowa społeczną, wybory
              4 czerwca pokazaniem włądzy że chcemy inaczej żyć, a rząd
              Mazowieckiego był początkiem nowej epoki.
              Za infrastrukture odpowiada ten kto ja posiada, moja żona nie
              wygraza rządowi jak sie spali żarówka tylko mnie kaze wymienić, inna
              sprawa jak energia drożeje, wtedy złorzeczy tym w gabinetach ZE.
              Skoro nie mozesz porównac lat budowy socjalizmu z obecnymi to
              przynajmniej staraj się byc obiektywny i nie zarzucaj kłamstwa skoro
              nie potrafisz udowodnić, z tymi supersamami nie przesadzaj chyba że
              pawilony GS-owskie tez do nich zaliczasz i tak mniej ich było niz
              obecnie biedronek i carrefourów.
              Wiesz dlaczego Gierek poległ i zostawił długi? Bo towarzysze go
              oszukiwali, obecnie to się nazywa kreatywna księgowość, przykład: w
              gminie X zaplanowano nnnn tuczników, organizacja partyjna podjęła
              zobowiązanie że przekrocza plan o 2%, w województwie dołożono
              następne 2%, do centrali doszło powiedzmy 10%(każdy chce być
              chwalony i nagradzany tym bardziej że nic nie musi robić, teraz
              niektórzy podobnie się zachowują)Tow. Gierek był informowany że mamy
              nadwyzkę w produkcji węgla, stali, nawozów i zywności o tyle i tyle,
              więc nadwyzka miała iść na obsługę kredytów i wiesz co sie stało?
              Zabrakło towarów na rynku o te procenty które podali aktywiści
              partyjni i dostali za to ordery, Gierka odwołano, towarzysze jakoś
              sobie radzą nadal, dzisiaj sa czesto szacownymi i poboznymi
              obywatelami w swojej gminie i parafii i z nostalgia wspominaja te
              wspaniałe korsokonferencje w terenie(Samoobrona tylko skromnie
              nasladowała tamte czasy). Tamci działacze byli bardziej dyskretni,
              prasa nie miała takiej mozliwosci informacji. To że w Ameryce
              murzynów bili to ich sprawa, u nas też biją a najśmieszniejsze jest
              to że robia to politycy przed wyborami a niektórzy chyba mają
              wrodzony masochizm.
              • aplus Re: Kto te infrastrukture zniszczył i dlaczego? 07.02.09, 13:21
                okragly stol nie byl umowa spoleczna a jedynie popijawa kapusiow i esbekow,
                zmowa za drzwiami zamknietymi przed spoleczenstwem. Byc moze jak bedziesz
                powtarzal klamstwa to w koncu stana sie prawda i napiszesz nowa historie a
                pozostale w kraju tempaki uwierza bo im wszystko jedno.
                Kiedys czlonki PZPR powtarzaly haslo "Partia z narodem, narod z partia" a Bolek
                rozpoczynal przemowienia jak mu Geremek napisal:
                "My narod"
                wiec masz od czego zaczac pisac te swoja jedynie prawdziwa "historie"

                reszte "argumentow" rownie bezwartosciowych pomijam
            • business3 Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny w RP 06.02.09, 22:32
              Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny w RP.

              Ci, którzy się układali w Magdalence powinni stanąć przed Trybunałem Stanu.
              • a.k.traper Co zaprzepaścił i kto był twórcą tego skoku??? 06.02.09, 23:24
                Rozumiem że stan wojenny postawił tame anarchii i zgodnie z
                ówczesnym hasłem: "reforma gospodarcza przyspiesza wyjscie z
                kryzysu" bodajże z 1982 lub 83 następował szalony rozwój wszystkich
                dziedzin gospodarki.
                Ciekawy wątek, sam to wymysliłeś czy to program jakiejś nowej partii?
                Z tego co pamiętam tamte lata faktycznie cały świat nam zazdrościł i
                czekał kiedy raczymy zainwestować w krajach zachodnich by zmniejszyć
                u nich bezrobocie i poprawic zaopatrzenie, nie chcieliśmy jednak
                wspierac kapitalizmu i chroniliśmy socjalistyczny raj, faktycznie za
                to powinni odpowiedzieć, taką gospodarkę rozp....yć, no, no!
              • zbychuk Re: Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny 07.02.09, 02:19
                > Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny w RP.
                Chcialem tylko niesmialo przypomniec (boje sie ze znowu ta panienka z dywit
                ironii nie zrozumie :)) ze Okragly Stol odbywal sie w PRL a nie w RP, wiec mogl
                co najwyzej zaprzepascic skok cywilizacyjny PRL, ale ja dziekuje Bogu, ze tego
                skoku nie musialem przezywac, bo to by byl skok w przepasc.
                • aplus Re: Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny 07.02.09, 13:58
                  zbychuk napisał:

                  > > Okrągły Stół zaprzepaścił skok cywilizacyjny w RP.
                  > Chcialem tylko niesmialo przypomniec (boje sie ze znowu ta panienka z dywit
                  > ironii nie zrozumie :)) ze Okragly Stol odbywal sie w PRL a nie w RP, wiec mogl
                  > co najwyzej zaprzepascic skok cywilizacyjny PRL, ale ja dziekuje Bogu, ze tego
                  > skoku nie musialem przezywac, bo to by byl skok w przepasc.

                  nie umiesz czytac ze zrozumieniem, okragly stol zaprzepascil bo _zamiast_
                  przygotowac do skoku cywilizacyjnego de facto przygotowal do skoku na kase.
          • 2berber Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 07.02.09, 14:29
            zbychuk napisał:
            > Dla nie rozumiejacych dowcipu (jak pewnie aplus) - NIE BYLO
            > supermarketow, nie bylo papieru toaletowego, nie bylo miesa,
            > wedlin, papierosow, wodki(!), ciuchow, samochodow, benzyny itd itd

            No dobra ale jak to przeżyłeś?
            • aplus Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 07.02.09, 14:45
              2berber napisał:

              > zbychuk napisał:
              > > Dla nie rozumiejacych dowcipu (jak pewnie aplus) - NIE BYLO
              > > supermarketow, nie bylo papieru toaletowego, nie bylo miesa,
              > > wedlin, papierosow, wodki(!), ciuchow, samochodow, benzyny itd itd
              >
              > No dobra ale jak to przeżyłeś?

              Tata z komitetu przynosil
            • zbychuk Re: w ciagu 20 lat cofniecie Polski do prymitywne 07.02.09, 15:44
              Tak samo jak pozostale 30 milionow Polakow.
              A swoja droga, to Ty temu zaprzeczasz? Jesli tak, to zapytaj rodzicow albo
              starszych kolegow, ktorzy to pamietaja.
              Ja pamitam jak stalem w kolejce na Dolnej (ulica w Warszawie) od 10 wieczor do 6
              rano, zeby zatankowac 23 litry (taki byl przydzial na kartki) benzyny
    • tychik1 Re:Ekonomiści jak Tusk ,Gomułka i POdobni 06.02.09, 18:21
      popierają działania rządu : )
      Tusk,PO i rząd to strusie które trzymają głowę w piasku : )
      Kryzys był za pasem a oni ogłosili ,że nie w Polsce!
      Teraz też nie mają jasnego programu na to co się dzieje.
      Wcale bym się nie zdziwił gdyby znaleźli że lekarstwem na kryzys są
      cięcia i oszczędności w kancelari Prezydenta : )))
      Przypomina to troche cwaniaków którzy potrafią tylko mydlić oczy
      (mediami),ale kiedy przychodzi co do czego to bańki opadają i
      wszystko z prania wychodzi na wierzch !
      Nadziwić się też nie mogę jak ludzie zwłaszcza młodzi ,ale też
      wykształceni i inni zostali zmanipulowani że POstawili na taki domek
      z kart!
      Myślę że nie łatwo im się będzie przyznać do błędu,a nawet jeśli już
      to na miejsce jednego "aktora" znajdą sobie szybko drugiego ,
      a GWmedia im w tym pomogą !
      Jesteśmy narodem który całkowicie zatracił instynkt
      samozachowawczy.Dwa przykro to mówić ale jeteśmy też zakłamani.
      W tym bałaganie ,prywacie,korubcji,rączka rączke myje itp ,słowem
      w tym bajorku było nam dobrze i ciepło.
      To z jednej strony a z drugiej udajemy święto-jeb...... tak żeby
      uspokoić własne sumienia.Takim symbolem naszych czasów niech będzie
      pewna minister,która powiedziała że po wyjściu z kościoła a przed
      pracą musi swoje przekonania zawiesić na kołku !!!
      Są to nawyki i pozostałości z PRLu,a Kaczyńscy
      z prawem ,sprawiedliwością ,uczciwością i innymi zasadami zostali
      rozpoznani jako intruzi !!!
      Coż jaka recepta? Myślę że jednak dalej twardo kujmy nasze !
      • marek99az1 Re:Ekonomiści jak Tusk ,Gomułka i POdobni 06.02.09, 19:11
        tychik1 napisał:

        > popierają działania rządu : )
        > Tusk,PO i rząd to strusie które trzymają głowę w piasku : )
        > Kryzys był za pasem a oni ogłosili ,że nie w Polsce!...

        Prawdopodobnie uratowali banki przed panicznym likwidowaniem lokat
        (np. Argentyna, Rosja, Węgry).
        Polacy w 2007 roku pokazali co myślą o rządach PiS-u. Politycy PiS-
        teraz pokazują swój cynizm. Z ustami pełnymi zarzutów o uprawianiu
        PR przez PO, obstawili Polskę w tych trudnych czasach propagandowymi
        billboardami i wykupili za bajońskie pieniądze czas na wielokrotnie
        pojawiające się w różnych telewizjach spoty i reklamy w różnych
        stacjach radiowych. Właściwie każde wystąpienie polityka PiS-u to
        klasyczny pijar. PO proponując i realizując niepopularne, ale
        niezbędne reformy uprawia pijar? Chyba antypijar.
        • business3 POdaj choć jedną reformę niePOpapraną ??? 06.02.09, 22:38
          POdaj choć jedną reformę niePOpapraną ???

          Jak na razie rządy PO to pasmo klęsk i kłamstw... a cudów nie ma!


          marek99az1 napisał:

          > tychik1 napisał:
          >
          > > popierają działania rządu : )
          > > Tusk,PO i rząd to strusie które trzymają głowę w piasku : )
          > > Kryzys był za pasem a oni ogłosili ,że nie w Polsce!...
          >
          > Prawdopodobnie uratowali banki przed panicznym likwidowaniem lokat
          > (np. Argentyna, Rosja, Węgry).
          > Polacy w 2007 roku pokazali co myślą o rządach PiS-u. Politycy PiS-
          > teraz pokazują swój cynizm. Z ustami pełnymi zarzutów o uprawianiu
          > PR przez PO, obstawili Polskę w tych trudnych czasach propagandowymi
          > billboardami i wykupili za bajońskie pieniądze czas na wielokrotnie
          > pojawiające się w różnych telewizjach spoty i reklamy w różnych
          > stacjach radiowych. Właściwie każde wystąpienie polityka PiS-u to
          > klasyczny pijar. PO proponując i realizując niepopularne, ale
          > niezbędne reformy uprawia pijar? Chyba antypijar.
          • a.k.traper Miały byc cuda? Nie słyszałem 06.02.09, 23:45
            Słyszałem za to wypowiedź premiera na co zasługują Polacy za swoja
            pracę: na cud na miare Irlandii, chodziło o społeczne i partyjne
            porozumienie by Polska wreszcie zaczęła egzystowac jak większość
            krajów. Po wyczynach prezydenta faktycznie można nazwac cudem gdyby
            cos takiego zaistniało, chociaz ostatnio i prezydent i jego szef
            czyli brat zaczynaja śpiewać inna piosenkę. Czy ty myslisz że Polacy
            to jakies bezmyślne buraki że puszczasz takie teksty?
            • mirmat1 Wpierw nie dowidzial a potem nie dosłyszał 08.02.09, 05:42
              a.k.traper napisał:

              > Słyszałem za to wypowiedź premiera na co zasługują Polacy za swoja
              > pracę: na cud na miare Irlandii, chodziło o społeczne i partyjne
              > porozumienie by Polska wreszcie zaczęła egzystowac jak większość
              > krajów.
              M: takie porozumienie PiS zaproponowal Tuskowi w 2005 a w odpowiedzie otrymal
              kampanie nienawisci.
              > Po wyczynach prezydenta faktycznie można nazwac cudem gdyby cos takiego
              zaistniało, chociaz ostatnio i prezydent i jego szef czyli brat zaczynaja
              śpiewać inna piosenkę. Czy ty myslisz że Polacy to jakies bezmyślne buraki że
              puszczasz takie teksty?
              M: Ja myslalem, ze nie, ale kiedy pod histeryczna kampania nienawisci
              lze-mediow, 40% odrzucilo rzad z 7% rocznym wzrostem PKB, rzad ktory w dwa lata
              stworzyl 1,5 miliona miejsc pracy obnizyl bezrobocie z 18% na 11%, dzieki
              ktoremu wskaznik gieldy (WIG 20) wzrosl z 1500 do prawie 4000 (dzis znow 1500)
              to czesc z Polakow (oprocz elektoratu kryminalnego, ktory logicznie w 90%
              glosowal na PO) musi byc zburaczala.
    • old.european W marcu wywaliliscie Kaczynskiego? No a Lechu? 06.02.09, 18:23
      Do obalenia komuny jeszcze conieco zostalo. Rzad Wasz ale
      prezydentura w rekach bolszewikow.
      • polishcanuck Re: W marcu wywaliliscie Kaczynskiego? No a Lechu 06.02.09, 21:20
        to PO jest partia bolszewicka?
        • business3 Konferencja w sejmie=komuchy okrąglostołowe !!! 06.02.09, 22:43
          Konferencja w sejmie=komuchy okrąglostołowe !!!
          Wszystko w temacie.


          polishcanuck napisał:

          > to PO jest partia bolszewicka?
          • a.k.traper No tak, same komuchy, wszystko w temacie. 06.02.09, 23:37
            a tak prywatnie to w domu wszyscy zdrowi?
      • business3 Coś mi się widzi że Pawlak to większy bolszewik... 06.02.09, 22:40
        Coś mi się widzi że Pawlak to większy bolszewik...


        old.european napisał:

        > Do obalenia komuny jeszcze conieco zostalo. Rzad Wasz ale
        > prezydentura w rekach bolszewikow.
    • vomitorium1 Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 18:26
      to może być szokiem dla europy
      • a.k.traper Dla Europy to juz historia, teraz są inne wyzwania 06.02.09, 23:34
        dla nas zresztą też, co nie znaczy że nie trzeba o tych wydarzeniach
        pamiętać. Okrągły Stół, wybory czerwcowe i rząd Mazowieckiego to
        ważne daty dla Polski i może Europy środkowo wschodniej, dla reszty
        to było zachwianie równowagi i niewiadome skutki.
    • przyladek.dobrej.nadziei Europa i tak ma to w de 06.02.09, 18:37
      Pomogliśmy pod Wiedniem, zatrzymaliśmy bolszewików i co? I nic.
    • waariat ja go podziwiam 06.02.09, 18:44
      W TV zawsze mówi tak słodko i uroczo, ludzie jak pustaki mu wiernie wierzą. A
      potem jak coś jest nie tak zwalają wszystko na PiS mimo że głównym twórcą np
      jakiś głupich ustaw jest PO. Ale po co o tym wspominać, tusk ładnie mówił wiec
      on nie mógł żle zrobić... Że jeszcze ludzie mu wierzą.... A z tym komunizmem
      to niezłe poleciał ;)))) pewnie wszystko dzięki PO, ani jednego komuszka nie
      ma;)))))))
      • badsniper Re: ja go podziwiam 06.02.09, 21:02
        Uważaj bo Cie prezydent za"vetuje"...

        jak na razie jedyną rzeczą jaką robi PIS to skomlenie za PO...
        w podobny sposób w jaki Ty to robisz.
        "zwalają wszystko na PiS mimo że głównym twórcą np
        > jakiś głupich ustaw jest PO"
        ehhh szkoda mi na was słów.....
      • a.k.traper A kto to sa te komuszki i ile mają lat? 06.02.09, 22:24
        Bo z tych "betonowych" to najmłodszy jak pamiętam był Miller, ale to
        juz historia i wątpie by ktoś z tamtego aparatu partyjnego chciał
        budować komunizm.
        Możesz powiedziec kiedy Tusk tak pieknie mówił i zrzucał wine na
        PiS, bo ja słyszałem podczas poprzedniej koalicji co by nie zrobiło
        PO gdybo rządziło a teraz słysze że PO nie potrafi rządzić. No cóż,
        wyborcy w 2005 oddali swe głosy dając PiS-owi wielkie możliwości
        zreformowania państwa, wybrali badziewie wciskajac kit że to
        najlepsze dla nas, nie kazdy lubi mieć wodza głupszego od siebie
        który zlekcewazył część społeczeństwa, część obraził a teraz prosi
        by zapomniec o jego cynicznym wyborze niemoralnej koalicji. Pięknie
        mówił prawda?
        Ludzie nie tyle wierzą co chca normalnie żyć i oddali głos na
        człowieka który w miare rozsądnie mówił ale głównie dlatego żeby nie
        dopuścic do włądzy tych co ich głosy ośmieszyli.
        Twoja nienawiśc do PO czy Tuska nie jest mądrym doradcą, gdyż nie
        wiesz jakie rozdanie będzie w następnych wyborach, kogo wyborcy
        obdarzą łaską i może to być jeszcze czarniejszy dla ciebie
        scenariusz.
    • mr.hell prawda - najwyższy podatek VAT w Europie? 06.02.09, 18:45
      kłamstwo! w cudzym oku źdźbło widzę ale w swoim Belki nie! ]:O/ Palikot? gdzie
      jesteś?
    • jola_z_dywit_2006a Komunizm obalila grupa Kwacha ktora chciala dobrac 06.02.09, 18:49

      sie do "konfitur". Gdyby nie oni bylo by jak na Bialorusi.
      Faktem jest ze duzo pomogla kasa z Zachodu razem z JPII
      • doris.9914 jolka-dywitówko, złapałaś jąkąs zaraze od Leppera, 06.02.09, 19:25
        czy Łyżwinskiego???..Przecież takie pierdoły ,to może opowidać osoba chora,
        której syf zniszczył mózg{jezeli go miałas} do szczętu...
    • arius5 Dlugo tak bedziecie zyli przeszloscia ? 06.02.09, 18:50
      Europa radzila sobie doskonale i z komunistami, a teraz ucieka do przodu,
      podczas gdy Kaczynskie, Tuski i inni roztrzasaja ostanie 60 lat. Niewatpliwie to
      doceniaja w Europie, ale zycie toczy sie dalej. DALEJ, rozumiesz, Tusk ?
      A Ty zostajesz na pozycji, ktora kiedys zajmowala Albania.
      • mam.4 Re: Dlugo tak bedziecie zyli przeszloscia ? 06.02.09, 21:06
        Europa radzila sobie doskonale i z komunistami, a teraz ucieka do przodu,
        podczas gdy Kaczynskie, Tuski i inni roztrzasaja ostanie 60 lat. Niewatpliwie to
        doceniaja w Europie, ale zycie toczy sie dalej. DALEJ, rozumiesz, Tusk ?
        A Ty zostajesz na pozycji, ktora kiedys zajmowala Albania.


        Piszesz z zagranicy i pamietasz dobre czasy jak wyborowa byla po 80 centow US w
        Pewexie. Nomenklatura pzpr pchala dolary, DM i inne tzw. dewizy do Szwajcarii a
        klasa robotniczo-chlopska kombinowala jak przezyc. Ale tobie falszywy cwaniaku
        nie poszczescilo sie wiec krytykujesz wszystko co ma zwiazek z uczciwoscia.
        Napewno nie mam racji nierobie?
      • rooboy zwasze. polacy tak maja. 06.02.09, 21:08
        patrzenie w przeszlosc jest dla polakow duzo wazniejsze niz w
        przyszlosc, a poza tym mozna na tym patrzeniu zarobic.
    • konrad.ludwik02 Co znaczy: " Najlepsze byłoby rozbrojenie" ... 06.02.09, 18:57
      Co znaczy: " Najlepsze byłoby rozbrojenie", przeciez pan Premier nie
      jest amatorem politycznym i dobrze wie, ze terroryści NIGDY się nie
      rozbroją, podobnie jak tzw. państwa bandyckie!
      "Tarcza" jest systemem obronnym przed pojedynczym atakiem ze strony
      terrorystów islamskich lub północno-koreańskich; w interesie zaś
      Polski leży posiadanie na swoim terytorium WAŻNEJ bazy
      amerykańskiej, czy to się Rosji podoba, czy nie!!!
    • losiu4 Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 19:35
      Tusek wystapi w mundzurze dziadka? no dobra, złośliwy jestem. Wybiórcza,
      staraj się go ratować w jakiś inny sposób, bo w ten to się raczej nie uda

      Pozdrawiam

      Losiu
    • wawa_wawa_wawa Re: Tusk: Ekonomiści popierają działania rządu 06.02.09, 19:41
      tedi90 napisał:

      > Brawo Tusk tak trzymać!!!


      UCZEN W NOCNEJ ZMIANIE...
      A TERAZ WYNAJ....
    • cor-tex Tusku nie osmieszaj sie! 06.02.09, 19:59
      za PRL Polska miala wszystko - wlasne firmy, banki, szpitale,
      szkoly, wojsko, a IIIRP, ktora jest waszym zalosnym dzielem jest
      ostatnia nedzarka i niewolnica Europy. Cieszyc sie z tego powodu
      jest bezczelnoscia nad bezczelnosciami!
      • ffamousffatman Re: Tusku nie osmieszaj sie! 06.02.09, 21:14
        nie ostatnia tylko szosta
        • ffamousffatman Re: Tusku nie osmieszaj sie! 06.02.09, 21:20
          Rosja produkuje "swoje" samochody
          kupisz?
      • sajm Re: Tusku nie osmieszaj sie! 06.02.09, 21:24
        jesteś "trollem" czy wariatem? pamiętasz tamte czasy?
        była hiperinflacja, embargo na nowoczesne technologie, pensje po 20-
        30 dolarów miesięcznie (te wyższe), puste półki w sklepach...żeby
        kupiś kolorowy telewizor trzeba było dc lapówkę pani w sklepie -
        łapowka to było ok 25% wartości zamówienia (oczywiście łapówki są
        nadal, ale nie takie wysokie i w drugą stronę ;)).
        Co z tego ze mieliśmy wlasne fabryki np samochodów, jesli
        produkowano w nich dużego fiata, poloneza, żuka czy tarpana -
        technologicznie odstajace od reszty świata jakieś 20 lat...
        Nie lubię Tuska, ale wolę mieć możliwość kupienia mieszkania na
        kredyt (nawet spłacany przez 30 następnych lat), niż czkania tyle
        samo aż ktoś mi je przyzna...
        Nawet jeśli dzisiaj mielibyśm internet, to pewnie na takich zaadach
        jak w Chinach. TO nie zasługa Tuska że jest inaczej, ale jest z
        czego byc dumnym i się cieszyć.
    • ambl Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 20:01
      prawdę o "nocnej zmianie"?też w czerwcu,zdaje się
      • rekin.finansjery Tusk muskulki napina, uwazaj 06.02.09, 21:45
        nie napinaj sie bo pekniesz.

        O moj Boze, prawde bedzie Polska mowic Europie, no wypisz wymaluj mesjasz
        narodow znowu, w doope kopany od kilkiset lat hehe. Ewangelie bedzie glosic w
        europie.

        Tusk, wzialbys sie facet do roboty. Nikogo to nie obchodzi, a Europe juz w
        ogole, co to tam kiedys bylo i to nawet nie u nich, nie osmieszaj sie stary.

        Najpierw to im pokaz gdzie Polska lezy, a potem powiedz ze zima nie trwa u nas
        caly rok hehe.
    • wet3 Tusk: 4 czerwca powiemy Europie prawde 06.02.09, 20:09
      Tia !!! Prawde powiedzial Europie juz Bolek - ze on sam obalil
      komunizm. Rudy pewnie to potwierdzi!
      PS - Jak mozna takie banialuki pitolic?! Wstydz sie, rudy!
      • ffamousffatman Re: Tusk: 4 czerwca powiemy Europie prawde 06.02.09, 21:18
        wy, moherowe patryjoty, nadajecie sie tylko na potluczone dzbany na peknieta wode
        • wet3 Re: ffamousffatman 06.02.09, 21:38
          ffamousffatman napisał:

          > wy, moherowe patryjoty, nadajecie sie tylko na potluczone dzbany
          na peknieta wode

          Tlusty komuchu! - Widac wyraznie, ze zamiast mozgu masz tylko
          tluszcz! Nie kompromitowalbys sie!
    • wiecejognia Aby pozna prawdę wpiszcie na youtube hasło........ 06.02.09, 20:30
      Nigel Farage...swoja droga ciekawe dlaczego w Polskich mediach relacje z
      Parlamentu Europejskiego ograniczaja sie do wojny o samolot.

      Polecam także film Endgame na video.google.pl
    • konbar Tusiu!Prawde o Bolku?? 06.02.09, 20:35
      To bedzie bolesne dla Europy
      a my wyjdziemy na glupkow!!
      • pakulec wy już jesteście głupkami 06.02.09, 21:08
        negowanie tej jedynej wygranej rewolucji i przedstawianie naszego narodowego
        zwycięstwa jak zmowy SBeków z Ubekami czy odwrotnie świadczy o ogromnej
        nienawiści jaką moher czuje do Polski i Polaków
        • wet3 Re: pakulec 06.02.09, 21:44
          pakulec napisał: > wy juz jestescie glupkami

          > negowanie tej jedynej wygranej rewolucji i przedstawianie naszego
          narodowego
          > zwycięstwa jak zmowy SBeków z Ubekami czy odwrotnie świadczy o
          ogromnej
          > nienawiści jaką moher czuje do Polski i Polaków

          Prawdziwie czerwona larwa zawyla!!! Ile ci za to placa, czerwona
          gnido???!
    • blue_boy Tusku! Pajacu! Who cares? 06.02.09, 20:54
      nie uprawiaj swojej zalosnej propagandy stary pajacu...z
      wytrzeszczem oczu po dragach...
      • pakulec głos miłującego pokój Pisdzielca? 06.02.09, 21:06
        miło poczytać jak moherowi puszczają zwieracze ;-)
    • monka.misia Radna PO kradła prąd 06.02.09, 20:55
      wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Radna-PO-kradla-prad,wid,10825449,wiadomosc.html
      • pakulec Kaczyński Lech ma ogrzewane chodniki w pałacu 06.02.09, 21:05
        zamontował sobie coś takiego gdy w zeszłym roku upadł i sobie coś uszkodził -
        ciekawe ile prądu zżera taka inwestycja?
    • pakulec gdyby nie Kaczyńscy i inni nieudacznicy 06.02.09, 21:00
      negujący nasz wielki narodowy sukces jakim było bezkrwawe obalenie komunizmu -
      to może w Europie za początek przemian uznano by nie obalenie muru
      berlińskiego, a 4 czerwca,
      Niestety nasza zgraja prawicowych nieudaczników opluwających coś z czego
      możemy być dumni obniża rangę tych obchodów, bo jak ktoś może nas szanować
      skoro sami się nie szanujemy
    • ag64 Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 21:01
      Tusk powinien zaproponować Putinowi rezygnację z tarczy rakietowej
      wzamian za budowę II nitki rurociągu Jamał i rezygnację Rosji z
      rurociągu północnego
      • ffamousffatman Re: Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 21:15
        rosja nie zrezygnuje z nordstreemu
    • cccpcccpcccp Tusk: 4 czerwca przypomnimy Europie prawdę 06.02.09, 21:02
      www.tvp.pl/historia/system-zero-dziewiec/wideo/bez-swieta
    • rooboy europa ma w doopie prawde o polskim wkladzie 06.02.09, 21:16
      w obalanie komunizmu, with all due respect.

      pora aby shit kicker tusk zajal sie wazniejszymi sprawami dla kraju,
      jesli potrafi i gdy przestanie sie lenic...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka