Dodaj do ulubionych

Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani...

14.03.09, 08:38
Najpierw Tusk namawial zeby nie placic abonamentu,teraz sciagnie z odsetkami.Przekret jak diabli
Obserwuj wątek
    • b0lek_z Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 08:40
      Nie kradnij! Państwo nie lubi konkurencji.
    • miedzianin Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 08:47
      Nic nie udowodnią;) Nie ma mocnych,każdy może powiedzieć,że zrezygnował z
      oglądania tv na rzecz tv w internecie.Udowodnią to komuś,że tak nie było?;)
      Poza tym zdaje mi się że sama liczba 2 mln osób jest niezbyt dokładnie wyliczona;)
      • presentation1 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 08:48
        Udowodnia,udowodnia.Wystarczy ze kupiles w ostatnim czasie odbiornik telewizyjny.Podajesz przy zakupie dane, zeby miec gwarancje.
        • takajednaania Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:12
          Dane osobowe na tzw. karcie gwarancyjnej? Wam towarzyszu Wajdzik coś się
          totalnie popieprzyło. Od kilku sklepy sieciowe nawet nie stemplują gwarancji -
          wystarczy paragon.
        • milo_1 presentation1...swoje SBeckie czasy wspominasz..:) 14.03.09, 09:27
          presentation1 napisał:

          > Udowodnia,udowodnia.Wystarczy ze kupiles w ostatnim czasie odbiornik telewizyjn
          > y.Podajesz przy zakupie dane, zeby miec gwarancje.
          ________________________________


          No tak ...TOWARZYSZU Wajdzik ...z nostalgią wspominasz czasy SB kiedy każdy UBek miał dostęp do kartotek biura paszportów /były we władaniu SB/ oraz do danych każdego obywatela w tzw. BELach czyli biurach ewidencji ludności....
          Ach wtedy to były czasy...totalna inwigilacja...widać ,że tęsknisz za tym ,bo to było "pokarmem" twego życia.....
          Ale "to se ne wrati"....Kaczyńscy próbowali zrobić z tego powtórkę ....i odpowiedzą w odpowiednim momencie z próbę totalnej inwigilacji swoich "kolegów z koalicji" a Ci , którzy są przy korycie niech wezmą to pod uwagę......
          • oscardeniz Re: presentation1...swoje SBeckie czasy wspominas 14.03.09, 11:35
            Wszystko jest do sprawdzenia jak się chce. Wystarczy, że policja
            skarbowa wejdzie na serwery do telewizji kablowych i mają wszystkich
            jak na dłoni. Większość ludzi ma zainstalowaną telewizję kablową, a
            tych co mają cyfre, czy inny talerz na dachu czy balkonie wystarczy
            popatrzeć.
            • pe1 Re: presentation1...swoje SBeckie czasy wspominas 14.03.09, 12:04
              Fakt, że ktoś ma abonament telewizji kablowej nie jest jednoznaczny z tym, że ma
              telewizor. Ustawa jasno i precyzyjnie nakazuje płacić haracz za posiadanie
              odbiornika telewizyjnego.
              • 3cik <------------------=-- 14.03.09, 12:07
                Posiadam odbiornik TV, nie posiadam żadnej anteny ani kabla, Nie oglądam
                Telewizji, a odbiornik służy mi jako monitor do oglądania filmów DVD.
                Mogą pocałować mnie w sandał.
                • pe1 Re: <------------------=-- 14.03.09, 12:17
                  Znam MASĘ ludzi, którzy mają wykupiony abonament telewizji kablowej, bo tylko w
                  ten sposób mają dostęp do internetu w kablówce, który nawet jeśli nie mają
                  telewizora w domu wychodzi taniej niż inne opcje.
                  • pensioner63 Trzeba wyrejestrować odbiornik 14.03.09, 12:32
                    Z tego wynika, że trzeba wyrejestrować odbiornik gdy się nie płaci
                    abonamentu. Kto nie wyrejestruje to grozi mu kara w postaci
                    zaległego abonamentu.

                    Z drugiej strony to dobrze, że w Poslce likwiduje się abonament -
                    opłatę za rządową propagandę. Może gdy zlikwidowany zostanie
                    abonament to zniknie również propaganda z radia i TV?
                    • wlserwis Żle zrozumiałeś :) 14.03.09, 18:30
                      ZA PÓŹNO na wyrejestrowanie :)
                • grymas50 Re: <------------------=-- 15.03.09, 17:07
                  3cik napisał:

                  > Posiadam odbiornik TV, nie posiadam żadnej anteny ani kabla, Nie oglądam
                  > Telewizji, a odbiornik służy mi jako monitor do oglądania filmów DVD.
                  > Mogą pocałować mnie w sandał.
                  po oplaceniu abonamentu z naliczonymi karami zostaną Ci tylko sandały.Czy ktoś
                  je będzie całował?. Wątpie.
        • kancias Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 11:48
          presentation1 napisał:

          > Udowodnia,udowodnia.Wystarczy ze kupiles w ostatnim czasie odbiornik telewizyjn
          > y.Podajesz przy zakupie dane, zeby miec gwarancje.

          Prezerwatywa co ty rwa bzdury piszesz . Od kiedy gwarancja zostaje w sklepie
          ,która jest wypisywana . Ponadto 60 % społeczeństwa nie bierze w ogóle gwarancji
          ,bo umowa konsumencka jest 1000 kroć lepsza od gwarancji i na taki sam długi
          okres . Prezerwatywa nie ględź bzdur jak nie masz pojęcia.
          • ereta Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 16:07
            kancias napisała:

            >
            >
            > Prezerwatywa co ty rwa bzdury piszesz . Od kiedy gwarancja zostaje
            w sklepie
            > ,która jest wypisywana . Ponadto 60 % społeczeństwa nie bierze w
            ogóle gwarancj
            > i
            > ,bo umowa konsumencka jest 1000 kroć lepsza od gwarancji i na taki
            sam długi
            > okres . Prezerwatywa nie ględź bzdur jak nie masz pojęcia.
            ##################################################################
            kancias, to Ty głupoty piszesz. Wzięcie gwarancji nie przeszkadza w
            skorzystaniu z naprawy z tytułu odpowiedzialności sprzedawcy. To
            klient decyduje z czego skorzysta. Tylko, że sprzedawca nie musi
            korzystać z serwisu producenta, a z wybranymi przez niego punktami
            różnie to wygląda. Naprawy wcale nie muszą być solidne, byle
            działało. Póżniej zaczynają się problemy. Miałem coś takiego z
            nagrywarką DVD. Po wciśnięci łap przez partaczy można się pożegnać z
            gwarancyjnym serwisem centralnym producenta. Tak, że różnie to może
            być.
      • cyklista Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 08:58
        > Nic nie udowodnią;)
        To nie ty będziesz pisał tę ustawę, więc spoko udowodnią. Już teraz jest
        domniemanie oglądalności i opłata za MOŻLIWOŚĆ wgapiania się w pis-tv.
        • stary.gniewny Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:38
          cyklista napisała:

          > > Nic nie udowodnią;)
          > To nie ty będziesz pisał tę ustawę, więc spoko udowodnią. Już teraz jest
          > domniemanie oglądalności i opłata za MOŻLIWOŚĆ wgapiania się w pis-tv.

          Pis-tv... I już 5 groszy za wpis zarobione.

          PS Wszystkim wiadomo, że nikt bardziej nie dba o interesy pis-tv niż rząd PO.
      • koloratura1 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:15
        miedzianin napisał:

        > Nic nie udowodnią;) Nie ma mocnych,każdy może powiedzieć,że zrezygnował z
        > oglądania tv na rzecz tv w internecie.Udowodnią to komuś,że tak nie było?;)


        Niczego takiego nie będą musieli udowadniać. Ustawowy obowiązek płacenia abonamentu powstaje z chwilą zarejestrowania odbiornika.
        • pe1 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 12:02
          więc jak ktoś nigdy w życiu nie rejestrował żadnego odbiornika to mogą mu skoczyć.
          • ereta Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani...####### 14.03.09, 16:09
            pe1 napisał:

            > więc jak ktoś nigdy w życiu nie rejestrował żadnego odbiornika to
            mogą mu skocz
            > yć.
            #################### ILE TAKICH JEST????????
            • pe1 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani...###### 14.03.09, 19:08
              Szacunkowo 3/4 wszystkich właścicieli telewizorów.
        • 4g63 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 12:19
          sorry, typie, co to znaczy zarejestrować odbiornik? i gdzie można tego dokonać?? nie zauważyłeś czasem że lata 80 już minęły?
          • pe1 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 12:38
            www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaCiebie&DC=Finanse&F=RTV

            google, 3 sekundy
          • koloratura1 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 13:36
            4g63 napisał:

            > sorry, typie, co to znaczy zarejestrować odbiornik?
            > i gdzie można tego dokonać?

            Na poczcie w okienku. Tam Ci powiedzą dokładnie, co masz zrobić.

            > ? nie zauważyłeś czasem że lata 80 już minęły?

            Owszem, ale ustawa pozostała i obowiązuje, dopóki nie zostanie zmieniona.
          • ereta Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 16:10
            4g63 napisał:

            > sorry, typie, co to znaczy zarejestrować odbiornik? i gdzie można
            tego dokonać?
            > ? nie zauważyłeś czasem że lata 80 już minęły?
            ############# w DALSZYM CIĄGU NA POCZCIE. jESTEŚ DO TYŁU.
      • unhappy Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 10:05
        miedzianin napisał:

        > Nic nie udowodnią;) Nie ma mocnych,każdy może powiedzieć,że zrezygnował z
        > oglądania tv na rzecz tv w internecie.Udowodnią to komuś,że tak nie było?;)

        Jeśli zarejestrowałeś odbiornik to od tej chwili masz obowiązek płacić
        abonament. I nieważne czy go masz, czy go nie masz i czy oglądasz TV u siebie
        czy od sąsiada przez okno.
        • grymas50 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 12:46
          Placimy za posiadanie odbiornika a nie za oglądanie programu. Wiadomym jest, ze
          99,99%polaków posiada odbiorniki a tylko nieliczni, Ci najubożsi
          /emeryci/regularnie uiszczaja aabonament. I znowu cwaniacy /Ci ktorzy nie
          zarejestrowali odbiornikow/ będą wygrani.Na naszych oczach powstaje kolejny
          bubel prawny.
      • ereta Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 10:58
        miedzianin napisał:

        > Nic nie udowodnią;) Nie ma mocnych,każdy może powiedzieć,że
        zrezygnował z
        > oglądania tv na rzecz tv w internecie.Udowodnią to komuś,że tak
        nie było?;)
        > Poza tym zdaje mi się że sama liczba 2 mln osób jest niezbyt
        dokładnie wyliczon
        > a;)
        #################################################################
        Jeśli miał zarejestrowany odbiornik tv, to jeśli przestał oglądać TV
        to Jego obowiązkiem było wyrejestrować telewizor. Inaczej płaci!!!!!!
      • grymas50 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 15.03.09, 17:00
        Miedzianin, zanim napiszesz przeczytaj innych. Nie płacisz za oglądanie tylko za
        posiaDanie odbiornika.
    • cyklista Dowolny rząd który to zrobi ma przechlapane 14.03.09, 08:55
      Dlatego każda opozycja będzie próbowała wpuścić rządowych w taki kanał. Tusek
      ostatnio intelektem nie błyszczy (Fotyga), więc całkiem możliwe.
      • pe1 Re: Dowolny rząd który to zrobi ma przechlapane 14.03.09, 12:39
        a przeczytałeś artykuł, czy komentujesz nagłówek, pieniaczu?
    • ryszard5 Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 08:57
      Dlaczego, mam płacić za te gnioty i ciągłe reklamy. Niechaj
      zakodują, a wtedy kto będzie chciał to wykupi lub nie. Tak jak np. w
      telefonach na kartę. Dlaczego mam być zmuszany do czegoś, czego
      sobie nie życzę.
      • cyklista Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:01
        ryszard5 napisał:

        > Dlaczego, mam płacić za te gnioty i ciągłe reklamy. Niechaj

        Bo takie prawo. Dlaczego płacisz podatki z których utrzymują polityków których
        nie cierpisz - bo takie prawo. A przymusowe radio i TV jest politykom niezbędne,
        im większe polityczne dno tym bardziej niezbędne.
    • klinikka Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:04
      bydlęta
      • pietuszki Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:36
        klinika: nie obrażaj bydląt.To porządne ssaki przeciwnie niż ludzie
    • patman Ja nie płaciłem abonamentu RTV 14.03.09, 09:05
      Bo nie oglądam TV w ogóle, a słucham tylko radiowych stacji komercyjnych. Czy ja też mam płacić na wasze żałosne wojenki o podział łupów w publicznych mediach?
      • pe1 Re: Ja nie płaciłem abonamentu RTV 14.03.09, 12:05
        Za radio jest osobny abonament, mniejszy.

        Wszystko zależy, czy miałeś zarejestrowany odbiornik telewizyjny, radiowy, czy
        nic nie rejestrowałeś.
      • ereta Re: Ja nie płaciłem abonamentu RTV# Radio też 14.03.09, 16:17
        patman napisał:

        > Bo nie oglądam TV w ogóle, a słucham tylko radiowych stacji
        komercyjnych. Czy j
        > a też mam płacić na wasze żałosne wojenki o podział łupów w
        publicznych mediach
        > ?
        > ##################### To też popełniasz przestępstwo, bo zgodnie z
        prawem radio też trzeba rejestrować i placić abonament.
    • milo_1 Gucio...TVPiS niech wspierają zwolennicy kaczorów 14.03.09, 09:11
      PiS mógł zbojkotować TVN to my zbojkotowaliśmy sprostytuowaną Telewizję "publiczną" PiSuarowej formacji....
      Podobnie było z programem I Polskiego Radia...przecież to była tuba propagandowa PiSu i Kaczyńskich za publiczne pieniądze....
      tnij.org/c0yx
      i tyle w tym temacie......
      • sandino sprostowanie - TVP to już nie TVPiS 14.03.09, 11:16
        tam się dokonał przewrót pałacowy - antykacza rewolta odstawiła wieprza
        Urbańskiego na boczny tor ...
    • asdfhjkl co za BeZsEnS 14.03.09, 09:16
      bezsensowne.
      czyli jelsi ktos nigdy nie placic abonamentu, to nic nie bedzie
      musial placic nadal.
      natomiast ludzie ktorzy pol zycia karnie placili,potem przestali,
      beda musieli doplacic!
      dlaczego ma tak byc ze jedne osoby w ogole nie placa, a inne
      WSzystko???!??! czy to jest ta sprawiedliwosc spoleczna?
      • koloratura1 Re: co za BeZsEnS 14.03.09, 09:23
        asdfhjkl napisała:

        > bezsensowne.
        > czyli jelsi ktos nigdy nie placic abonamentu, to nic nie bedzie
        > musial placic nadal.

        Chyba masz rację: gdy ktoś kupił telewizor ale go nie zarejestrował.

        > natomiast ludzie ktorzy pol zycia karnie placili,potem przestali,
        > beda musieli doplacic!

        Tak wychodzi...


        • baby1 Re: co za BeZsEnS 14.03.09, 09:40
          Chodzi o to aby już teraz ludzie zaczeli donosić na innych, bo
          dlaczego ja mam mieć gorzej. Stara sztuczka.
    • wielki_manitou Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:20
      ktoś musiał by być arcy leszczem by majac zarejestrowany odbiornik
      RTV przestać płacić i liczyc jescze że mu się upiecze. Trzeba było
      najpierw opłacić zaległosci a potem wyrejestrować odbiornik. w
      takiej sytuacji "Edziu listonosz poeta" może nam skoczyć
    • lew123 Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:22
      Koniec z głosowaniem na PO są tacy jak wszystkie partie ja i moi
      znaiomi nie bedziemy chodzić już na wybory i kupowac wyborczej
      • thorgal_aegirsson Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 11:25
        lew123 napisał:

        > Koniec z głosowaniem na PO są tacy jak wszystkie partie ja i moi
        > znaiomi nie bedziemy chodzić już na wybory i kupowac wyborczej

        Buahahahahahahahahaha.
    • koloratura1 Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:34
      Chyba nie byłoby sprawiedliwe w stosunku do osób, płacących abonament zgodnie z ustawą, spokojnie zgodzić się z zachowaniem cwaniaków, tego abonamentu niepłacących, czyli łamiących ustawę, bez próby wyegzekwowania od nich zaległości?

      presentation1 napisał:

      > Najpierw Tusk namawial zeby nie placic abonamentu,teraz sciagnie z odsetkami.Pr
      > zekret jak diabli

      Gdzieś ty słyszał, żeby Tusk namawiał do łamania prawa?
      On tylko zapowiadał zniesienie abonamentu (najpierw dla emerytów, potem dla wszystkich) w nowej ustawie.

      Czy gdy jakiś rząd zapowiada obniżenie podatków, to obywatel z miejsca zaczyna płacić mniej, opierając się na tych obietnicach?
    • slavkovski Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:35
      Przecież prezesi i kierownictwo tv musi mieć kasę na odprawy, swoje skromne
      pensje, zlecenia dla rodzin i znajomych królika.
      Płacić i milczeć j....y motłochu! A jak nie, fiskus puści Was w skarpetach.
      Polska to praworządna kraina.
      • koloratura1 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:38
        slavkovski napisał:

        > Przecież prezesi i kierownictwo tv musi mieć kasę na odprawy, swoje skromne
        > pensje, zlecenia dla rodzin i znajomych królika.

        To już nie sprawa fiskusa...

        > Płacić i milczeć j....y motłochu! A jak nie, fiskus puści Was w skarpetach.
        > Polska to praworządna kraina.

        Może wreszcie w jednym punkcie ostatecznie praworządnie wyegzekwuje przestrzeganie ustawy.
    • gosia.jot Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:37
      he he, a ja płacę abonament od zawsze, chociaż nie jestem zwolenniczką kaczorów, a wręcz przeciwnie. Jeżeli zrobią to tak, że będą ścigać tylko tych, którzy przestali płacić, to nie będzie fair. Powinni sięgnąć dalej, to znaczy dobrać się do tych, którzy nie płacili NIGDY.
      Znam wielu POCZCIWYCH OBYWATELI, którzy unikają wszelkich opłat: za psa, za śmieci, mają lewe dekodery itp. itd.
      Kiedyś było coś podobnego z podatkiem drogowym. Ci, którzy zaprzestali płacenia, potem musieli to w zębach oddać.
      • aniask_mama Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:52
        Gosia.jot

        Ja też płacę abonament od zawsze, mam nawet taką leciwą książeczkę
        od 1994r ;))

        i co z tego? Poczta mi wysłała upomnienie, że nie płacę, ale gdybym
        zapłaciła to mam im udowadniać podając: gdzie, kiedy, ile zapłaciłam
        i jeszcze ksero załączyć.
        Szlag mnie trafił jak to dostałam (bo płaciłam, a jakże, na poczcie!

        I jak się w tym bajzlu skarbówka połapie? Ściągnie mi pieniądze nie
        pytając, czy zapłaciłam?
        • ereta Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani.######### 14.03.09, 16:23
          aniask_mama napisała:

          > Gosia.jot
          >
          > Ja też płacę abonament od zawsze, mam nawet taką leciwą książeczkę
          > od 1994r ;))
          >
          > i co z tego? Poczta mi wysłała upomnienie, że nie płacę, ale
          gdybym
          > zapłaciła to mam im udowadniać podając: gdzie, kiedy, ile
          zapłaciłam
          > i jeszcze ksero załączyć.
          > Szlag mnie trafił jak to dostałam (bo płaciłam, a jakże, na
          poczcie!
          >
          > I jak się w tym bajzlu skarbówka połapie? Ściągnie mi pieniądze
          nie
          > pytając, czy zapłaciłam?
          ############## Masz obowiązek odpowiedią ilość lat przechowywać
          dokumenty finansowe, w tym dowody wpłaty.
      • test1410 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 10:44
        gosia.jot napisała:

        > Kiedyś było coś podobnego z podatkiem drogowym. Ci, którzy zaprzestali płacenia
        > , potem musieli to w zębach oddać.

        I pewnie ta zmiana skończy się takim oszustwem jak wprowadzenie akcyzy i innych
        podatków w cenie paliwa (rzekomo na budowę i utrzymanie dróg)
      • uhurzysko Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 11:42
        gosia.jot napisała:

        > he he, a ja płacę abonament od zawsze, chociaż nie jestem zwolenniczką kaczorów
        > , a wręcz przeciwnie. Jeżeli zrobią to tak, że będą ścigać tylko tych, którzy p
        > rzestali płacić, to nie będzie fair. Powinni sięgnąć dalej, to znaczy dobrać si
        > ę do tych, którzy nie płacili NIGDY.
        > Znam wielu POCZCIWYCH OBYWATELI, którzy unikają wszelkich opłat: za psa, za śmi
        > eci, mają lewe dekodery itp. itd.
        > Kiedyś było coś podobnego z podatkiem drogowym. Ci, którzy zaprzestali płacenia
        > , potem musieli to w zębach oddać.

        płacę regularnie za wszystko z czego korzystam - mieszkanie, prąd, gaz, telefon,
        kredyty, OC za samochód i takie tam
        ale TV publicznej nie oglądam - więc dlaczego mam za nią płacić??
        Niech sobie TVP zrobi 'Pay per view" (chyba jakoś tak) lub 'Video on demand' -
        wtedy dopiero zorientuje się, jak bardzo jest oglądana.
        Informacje oglądam na tvn24, dokumenty na discovery i national, seriale na axn,
        filmy na ale kino - to po co mi TVP??? i za co mam im placić???
        • pe1 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 12:15
          A czy chodzisz do wszystkich teatrów, które dotuje państwo na wszystkie możliwe
          przedstawienia i opery? Posyłasz dzieci do wszystkich możliwych szkół i
          studiujesz wszystkie kierunki na wszystkich uczelniach państwowych?

          To są wszystko rzeczy finansowane prawie całkowicie z twoich podatków. Płacisz
          je, a inni z tego korzystają. Na tym polega fundament państwa obywatelskiego,
          gdzie wszyscy solidarnie finansują pewne instytucje pożytku publicznego.

          Ty możesz nie oglądać TVP ale miliony ludzi w całej Polsce nie mają wyboru - nie
          dociera do nich sygnał nadajników komercyjnych a nie stać ich na telewizję
          satelitarną.
        • ereta Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani...Płacisz 14.03.09, 16:28
          uhurzysko napisał:

          > gosia.jot napisała:
          >
          > >
          >
          > płacę regularnie za wszystko z czego korzystam - mieszkanie, prąd,
          gaz, telefon
          > ,
          > kredyty, OC za samochód i takie tam
          > ale TV publicznej nie oglądam - więc dlaczego mam za nią płacić??
          > Niech sobie TVP zrobi 'Pay per view" (chyba jakoś tak) lub 'Video
          on demand' -
          > wtedy dopiero zorientuje się, jak bardzo jest oglądana.
          > Informacje oglądam na tvn24, dokumenty na discovery i national,
          seriale na axn,
          > filmy na ale kino - to po co mi TVP??? i za co mam im placić???
          Placisz nie za oglądanie TVP, tylko za posiadanie odbiornika
          niezależnie od tego czy placisz za kablówkę i satelitę!
        • dyrman Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 21:58
          uhurzysko napisał:
          "płacę regularnie za wszystko z czego korzystam - mieszkanie, prąd, gaz, telefon, kredyty, OC za samochód i takie tam
          ale TV publicznej nie oglądam - więc dlaczego mam za nią płacić??"

          Za mieszkanie płacisz, bo jak będziesz zalegał z płatnościami wylądujesz na bruku. Jak nie zapłacisz za prąd, gaz czy telefon - migiem ci je wyłączą. Jak nie zapłacisz kredytu, już bank się postara, by komornik zaczął Ci ściągać należności z pensji. Bez OC nie mógłbyś jeździć samochodem, bo bałbyś się kary finansowej za jego brak.
          Płacisz to wszystko tylko i wyłącznie dlatego, że kara za nie robienie tego jest jak najbardziej realna i dotkliwa. A abonament radiowo-telewizyjny? Nie płacisz go, bo po prostu nie boisz się kary. Nie ma sensu dorabiać do tego żadnej innej ideologii.
    • fly8171 Odsetki karne zapłaci Donaldinio? Brawo! 14.03.09, 09:38
      • koloratura1 Re: Odsetki karne zapłaci Donaldinio? Brawo! 14.03.09, 09:40
        Dlaczego on?
        • fly8171 Kto namawiał do niepłacenia abonamentu?? 14.03.09, 10:18
          • koloratura1 Re: Kto namawiał do niepłacenia abonamentu?? 14.03.09, 10:33
            Na pewno nie "Donaldino". On tylko zapowiadał zniesienie abonamentu w nowej ustawie.
            Do czasu wejścia w życie nowej ustawy, obowiązuje stara.

            PS.: Czy, gdy któryś rząd zapowiedział likwidację jakiegoś podatku, to Ty - tylko na tej podstawie - natychmiast przestawałeś go płacić?
            • fly8171 Re: Kto namawiał do niepłacenia abonamentu?? 14.03.09, 10:46
              Przypomnieć kampanię wyborczą?? Hasła o nieposłuszeństwie obywatelskim.
              Donaldinio namawiał do niepłacenia abonamentu!!!!
              • pe1 Re: Kto namawiał do niepłacenia abonamentu?? 14.03.09, 12:20
                Każdy przy pomocy Googla może stwierdzić w 5 minut, że kłamiesz.
                Po co kłamiesz w taki prymitywny sposób?

                zacytuj dosłownie, gdzie Tusk namawiał do niepłacenia abonamentu.
                • fly8171 Całą wiedzę o życiu czerpiesz z google? 14.03.09, 12:29
                  Żal mi Cię!
                  • pe1 Re: Całą wiedzę o życiu czerpiesz z google? 14.03.09, 12:44
                    paradne: obszczymurek oszczerca kogoś żałuje

                    wracaj na drzewo
                  • koloratura1 Re: Całą wiedzę o życiu czerpiesz z google? 14.03.09, 13:43
                    fly8171 napisał:

                    > Żal mi Cię!

                    A Ty - z pamięci? Dość, jak widać, zawodnej i wybiórczej.
                    Wcale mi Cię nie żal.
              • koloratura1 Re: Kto namawiał do niepłacenia abonamentu?? 14.03.09, 13:41
                fly8171 napisał:

                > Przypomnieć kampanię wyborczą?? Hasła o nieposłuszeństwie obywatelskim.
                > Donaldinio namawiał do niepłacenia abonamentu!!!!

                Nieprawda.

    • barej Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:47
      Nareszcie haracz będzie zniesiony.A jak jest z emerytami? Czy Oni dalej płacą
      abonament?
      • koloratura1 Re: Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 09:53
        barej napisał:

        > Nareszcie haracz będzie zniesiony.A jak jest z emerytami? Czy Oni dalej płacą
        > abonament?

        Powinni, bo wciąż obowiązuje stara ustawa, która nie przewiduje wyjątków.
    • carpaccio4 tusk nie popuści 14.03.09, 09:49
      misiak i jemu podobni muszą mieć zapewnione finanse w budżecie. gotów jest nawet
      napuścić fiskusa na obywateli.
      • koloratura1 Re: tusk nie popuści 14.03.09, 09:54
        carpaccio4 napisał:

        > misiak i jemu podobni muszą mieć zapewnione finanse w budżecie. gotów jest nawe
        > t
        > napuścić fiskusa na obywateli.

        Dlaczego "misiak"? On jest "od stoczni"...
        • jama.314 Brukowiec PIS-u, "Rz", znowu kłamie i judzi... 14.03.09, 09:56
          typowe...
          • roman337 Re: Brukowiec PIS-u, "Rz", znowu kłamie i judzi. 14.03.09, 09:58
            jama.314 napisał:

            > typowe...

            'Rz" już od dawna tylko pisze...kłamstwa.
        • carpaccio4 Re: tusk nie popuści 14.03.09, 09:59
          koloratura1 napisała:

          > carpaccio4 napisał:
          >
          > > misiak i jemu podobni muszą mieć zapewnione finanse w budżecie. gotów jes
          > t nawe
          > > t
          > > napuścić fiskusa na obywateli.
          >
          > Dlaczego "misiak"? On jest "od stoczni"...

          raczej od nieswoich pieniędzy
          • abba.15 carpaccio4, ty już popuszczasz w pampersa? 14.03.09, 10:03
            gdy żona wali cie w rogi i każe ci na to patrzeć !?
          • koloratura1 Re: tusk nie popuści 14.03.09, 10:35
            carpaccio4 napisał:

            > koloratura1 napisała:
            >
            > > carpaccio4 napisał:
            > >
            > > > misiak i jemu podobni muszą mieć zapewnione finanse w budżecie. got
            > ów jes
            > > t nawe
            > > > t
            > > > napuścić fiskusa na obywateli.
            > >
            > > Dlaczego "misiak"? On jest "od stoczni"...
            >
            > raczej od nieswoich pieniędzy

            Również od "telewizyjnych"? Znasz jakieś dane?
            • carpaccio4 Re: tusk nie popuści 14.03.09, 10:53
              koloratura1 napisała:


              > Również od "telewizyjnych"? Znasz jakieś dane?
              szczerze pisząc wisi mi to kalafiorem
              • koloratura1 Re: tusk nie popuści 14.03.09, 13:46
                carpaccio4 napisał:

                > koloratura1 napisała:
                >
                >
                > > Również od "telewizyjnych"? Znasz jakieś dane?
                > szczerze pisząc wisi mi to kalafiorem

                Wisieć ci może, nie ma zakazu, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo to świństwo (choć i tu również zakazu nie ma).
      • jama.314 carpaccio4, no i te twoje rogi... 14.03.09, 09:57
        trzeba je chronić, a to kosztuje....
        • roman337 Przed chwilą w "trójce"potwierdzono,że to kłamstwo 14.03.09, 10:01
          'Rz" po prostu zmyśla, kłamie na polecenie J.Kaqczynskiego...
    • carpaccio4 platfderaści są zdolni 14.03.09, 10:02
      do wszystkiego
      • abba.15 carpaccio4, ty nie nadajesz sie do niczego,rogaczu 14.03.09, 10:04
        taka pierdoła z wielkim porożem...
        • sandino ;-) że niby jeździ kabrioletem ? :D 14.03.09, 11:12
      • sandino "platfderaści" ? a cóż to znowu takiego ? 14.03.09, 11:11
        masz jakieś problemy z główką, karpaczio ?
        • koloratura1 Re: "platfderaści" ? a cóż to znowu takiego ? 14.03.09, 13:47
          sandino napisał:

          > masz jakieś problemy z główką, karpaczio ?

          Może rogi za ciężkie?
          • carpaccio4 Re: "platfderaści" ? a cóż to znowu takiego ? 14.03.09, 14:06
            koloratura1 napisała:

            > sandino napisał:
            >
            > > masz jakieś problemy z główką, karpaczio ?
            >
            > Może rogi za ciężkie?

            wyczuwam biegłą w sprawie rogów
            • koloratura1 Re: "platfderaści" ? a cóż to znowu takiego ? 14.03.09, 16:05
              carpacci

              > wyczuwam biegłą w sprawie rogów o4 napisał:

              Twoich? Skądże! To tylko czcze domysły.
    • kontoaktywne Te 2 mln odpłaci się PO i zagłosuje w następnych 14.03.09, 10:23
      wyborach na PIS. Wszak ludzie pamiętają hiper obietnice Donalda zniesienia
      abonamentu, podatku progresywnego , podatku Belki, spadku bezrobocia, sieci
      autostrad, drugiej Irlandii (choć to mu się prawie sprawdziło bo jesteśmy blisko
      recesji jak w Irlandii) etc .
      • pe1 Re: Te 2 mln odpłaci się PO i zagłosuje w następn 14.03.09, 12:22
        A przeczytałeś artykuł, który komentujesz, czy tylko nagłówek?
    • pl2512 To Tusek znowu będzie smutny, bo prezydenturze już 14.03.09, 10:25
      może powiedzieć papa! Oto cud gospodarczy im. gefreitra J.Tuska - napaść,
      ukraść i zapłacić z kasy obywateli córeczce, która produkuje się w TVP jako
      tańcząca debilka!
      • pe1 Re: To Tusek znowu będzie smutny, bo prezydenturz 14.03.09, 12:23
        Następny gamoń co nie przeczytał artykułu, ale zaraz biegnie pisać mądraszkowate
        komentarze.
    • waariat ehhh radio i tv... 14.03.09, 10:32
      Za radio mozna oddzielnie placic i za TV oddzielnie, nie trzeba placic za to i
      za to, wiec nie tlumaczccie sie ze wolicie sluchac radia a musicie placic za tv
      • roman337 SB-PIS powiela kłamstwa "Rzeczypospolitej"..Po co? 14.03.09, 10:40
        Wildestain i jego kumple z "Rz" są opłacani przez PIS, ich zadanie
        to pomawiać,kłamać, obrzucać gów...
      • ereta Re: ehhh radio i tv.### Tylko za telewizję placisz 14.03.09, 16:39
        waariat napisał(a):

        > Za radio mozna oddzielnie placic i za TV oddzielnie, nie trzeba
        placic za to i
        > za to, wiec nie tlumaczccie sie ze wolicie sluchac radia a musicie
        placic za t
        > v
        ############## Nie placi się zawsze oddzielnie, bo jeśli płacisz za
        TV to za radio nie płacisz.
    • dryhas W jaki sposób fiskus chce udowodnić,że przez te 14.03.09, 10:42
      lata kiedy nie płaciłem abonamentu,miałem w domu telewizor?
      • waran_z_komody Re: W jaki sposób fiskus chce udowodnić,że przez 14.03.09, 12:01
        w p[rosty sposób - kiedys płaciłeś abonament, potem przestałeś
        płacić ale odbiornika nie wyrejestrowałeś no i przez te lata co nie
        płaciłeś jesteś nadal formalnie posiadaczem odbiornika
      • opmik Re: W jaki sposób fiskus chce udowodnić,że przez 14.03.09, 12:24
        Bardzo prosto, jeżeli miałeś zarejestrowany odbiornik i przestałeś płacić to powinieneś go wyrejestrować i oczywiście udawać "głupa" że nic nie oglądasz i nie słuchasz.Gdy nie wyrejestrowałeś to będziesz musiał zaległości uregulować , jak obiecują z odsetkami.A skąd mają brać na swoje kilkudziesięciotysięczne pensje w nikomu nie potrzebnych Zarządach?
      • koloratura1 Re: W jaki sposób fiskus chce udowodnić,że przez 14.03.09, 14:02
        dryhas napisał:

        > lata kiedy nie płaciłem abonamentu,miałem w domu telewizor?

        A rejestrowałeś kiedyś odbiornik? Jeśli tak, to leżysz.
    • robroy101 Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 10:57
      Ilu posłów płaci abonament?
    • an59za Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 11:02
      Rzad obojetnie o jakim zabarwieniu, ktorz bedzie chcial to
      zrealizowac czeka niemila niespodzianka. Kazda opcja musi sie z tzm
      liczyc.
    • tomekk091 Kto zapłaci za radio i TV? Pan, pani... 14.03.09, 11:09
      żeby placic abonament to musza byc filmy nowe a nie stare a po drugie nie
      płacić artystom za udzial w programach duże kwoty pieniędzy ,emeryt dostaje
      500zł a artysta 10,000zł.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka