Dodaj do ulubionych

Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po...

20.03.09, 13:14
Frasyniuk nazwał sprawe po imieniu..
Obserwuj wątek
    • rahowa7 Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po... 20.03.09, 13:22
      Wczoraj Fedyszak Radziejowska rozpływała się w TV nad roztropnoscią
      chłopa polskiego który zachłannie wyciska brukselkę i jednoczesnie
      jest sceptykiem wobec UE.

      Oto cały chłop polski-brac brac brać a w dup...Polskę i jej miejsce
      w Europie mieć.
      • sajm Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:40
        a twoja mentalność jaka jest? a mentalność robotników, stoczniowców górników,
        bankowców i wszystkich innych?
        Każdy w swoją stronę ciągnie i to jest jak najbardziej normalne.
        a frasyniuk udowodnił ponad wszelką wątpliwość swoje buractwo, przeczytał
        nowelkę żeromskiego i to cała jego wiedza na temat roli wkładu chłopa w historię
        Polski
        • rahowa7 Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:43
          Moja mentalnosc jest taka że jezeli korzystam z czegoś to to szanuję
          a nie pier...o ciezkiej pracy na wsi co to obowiazkowa nigdy nie
          była:)
          • ereta Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:36
            rahowa7 napisała:

            > Moja mentalnosc jest taka że jezeli korzystam z czegoś to to
            szanuję
            > a nie pier...o ciezkiej pracy na wsi co to obowiazkowa nigdy nie
            > była:)
            ############# Jesteś durny burak. A co to byli chłopi
            pańszczyźniani? Nie niewolnictwo, które opierało się właśnie na
            obowiązkach bez wszelkich praw? Jesteś niedouczonym idiotą, Zabierz
            się za porządne książki napisane przez mądrzejszych od Ciebie i
            Bardziej doświadczonych.
            • rahowa7 Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:40
              Burak?Spojrzyj w lustro;)

              Pisałem wzgledem wyciskania brukselki i jednoczesnego negatywnego
              stosunku do Europy.A o historii tu nie wspominałem.
              • sajm Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 15:05
                "a nie pier...o ciezkiej pracy na wsi co to obowiazkowa nigdy nie
                była:)"
                jeśli nigdy nie była, to jednak to dotyczy historii? pomijając poziom wypowiedzi
                przedmówcy to troszke miał sie czego czepić....;)
                • rahowa7 Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 15:10
                  sajm napisał:

                  > "a nie pier...o ciezkiej pracy na wsi co to obowiazkowa nigdy nie
                  > była:)"
                  > jeśli nigdy nie była, to jednak to dotyczy historii? pomijając
                  poziom wypowiedz
                  > i
                  > przedmówcy to troszke miał sie czego czepić....;)


                  Szacunek;)Nigdy jest "historyczne"?
                  Skoro pojecie jest puste(NIGDY-czyli NIC w CZASIE) to nie jest
                  historyczne bo historycznym jest GDY cos się zdarza a nie gdy sie
                  NIE ZDARZA;)
                  • sajm Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 15:30
                    trudno mi definiowac pojecia które są dla mnie pierwotne...
                    Bo jesli przyjąc że nigdy to czas , w tym wypadku jak wynika z kontekstu
                    wypowiedzi przeszły, w którym jakieś zdarzenie nie miało dotychczas miejsca, to
                    dotyczy czasu historycznego? piszesz ze "nigdy nie było obowiązkowe", zatem w
                    tym czasie od początku historii do teraz - logicznie rzecz ujmując - zawsze
                    była sytuacja w której praca na roli była dobrowolna. A jednak bywały w
                    przeszłości okresy kiedy dla pewnych grup ta praca była obowiazkowa. Zatem w
                    ujęciu historycznym twierdzenie że praca na wsi nigdy nie była obowiązkowa jest
                    nieprawdziwe :) i o to mi chodziło;)
                    • rahowa7 Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 15:33
                      Zgoda, rozumiem:))
                      pozdrawiam
                      • sajm Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 16:33
                        ;)
                        • komputerowy.model.ukladu Polski Chlop = Bialy Murzyn 20.03.09, 18:14
                          polski chlop chce kasy od panstwa
                          na tej samej zasadzie co murzyn w us

                          tam kiedys bylo niewolnictwo a tu panszczyzna ...
        • junkier UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, że p 20.03.09, 14:13
          UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, że przypomnimy
          haniebne ekscesy Kwaśniewskiego w Jedwabnem. A wiec sciemnianie i
          odkrecanie kota przez Frasyniuka nikogo dziwić nie może.

          Przypomnijmy też, że Kwachu, tak wielbiony przez UDecję, dopuścił
          się innego haniebnego ekscesu, mianowicie dekorując nie wiadomo po
          co tak wysokim odznaczeniem – Orłem Białym, byłych trockistow
          Możdżelewskiego i Kuronia, napisał że, UWAGA, jako pierwsi (!!!)
          zorganizowali czynny opór przeciw komunistycznemu totalitaryzmowi. I
          Salon to łajdackie kłamstwo gładko łyknął!

          Był to kolejny, tak jak Frasyniuka, policzek wymierzony w pamięć o
          polskich chłopach, ktorzy czynnie już na samym początku wsparli
          walkę przeciw komunie w organizacjach wojskowych BCh, AK, NSZ, NOW i
          WiN.

          W tym czasie potomkowie UDekow nierzadko czynnie wspierali komune i
          korzystali czesto z szerego przywilejów zastrzeżonych dla
          najbardziej zajadłych PPRowców i UBeków.
          • rahowa7 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:15
            Znowu ta antysemicka miernota czyli junkier vel Rydzyk toilet paper!
            • junkier Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:18
              Wsadz sobie w wiadomz miejsce te etykietki, fakty sa oczywiste -
              wiele osob kojarzonych z tym srodowiskiem lewicy laickiej nachalnie
              zachecalo polskie wladze do przepraszania za zbrodnie, za ktore
              pelna odpowiedzialnosc ponosili okupanci. Jest to skandal.

              Prof. JR Nowak udowodnil ponad wszelka watpliwosc jak skandaliczny
              charakter miala propagandowa "operacja Jedwabne".
              • rahowa7 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:21
                junkier napisał:

                > Wsadz sobie w wiadomz miejsce te etykietki, fakty sa oczywiste -
                > wiele osob kojarzonych z tym srodowiskiem lewicy laickiej
                nachalnie
                > zachecalo polskie wladze do przepraszania za zbrodnie, za ktore
                > pelna odpowiedzialnosc ponosili okupanci. Jest to skandal.
                >
                > Prof. JR Nowak udowodnil ponad wszelka watpliwosc jak skandaliczny
                > charakter miala propagandowa "operacja Jedwabne".
                >
                >
                Spytaj lepiej ojca Tadeusza kto go "prowadził" w latach 83-86 w RFN
                i dlaczego uzyskał czestotliwości dla Radyja od Rosjan z
                Kaliningradu:))
                • junkier Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:26
                  A ty to sprawdz lepiej:

                  "Dla Grossa i jemu podobnych, Jedwabne ma zniszczyć mit Polski
                  Walczącej, ma zdruzgotać nas moralnie. To ma być "kopernikański
                  przewrót" w spojrzeniu na nasze najnowsze dzieje. Mamy dołączyć do
                  grona narodów żyjących z poczuciem moralnego kaca - do Niemców,
                  Francuzów, Szwajcarów, Austriaków... Operacja "Jedwabne" trwa. Jaki
                  będzie jej finał, łatwo przewidzieć. Do całego szeregu plag, jakie
                  przyniósł Polsce ponoć zwycięski rok 1989, dopisać musimy jeszcze
                  jedną - nasi wrogowie piszą nam najnowszą historię."
                  www.naszawitryna.pl/jedwabne_155.html
                  www.naszawitryna.pl/jedwabne_508.html
                • adamo64 Jendo jest pewne wredna zydowko 20.03.09, 14:55
                  nie gorszego narodu jak narod zydowski. Wy byscie dla mamony wlasna
                  matke sprzedali. Tak jak teraz Polske ktora was przygarnela w
                  czasach pogromow zydow w europie. Pieknie ktos kiedys
                  powiedzial "zydzi na madagaskar"!!!
              • czysty_jogurt Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 17:10
                "panie" (hmmm) "Junkier". W jakim to zrodle NAUKOWYM pisal ten uwielbiany przez
                "pana" (hmmm) tzw. "profesor" Jerzy Robert Nowak?
                Poslalem "panu" (hmmm) linki do "prac" tych "wybitnych" tzw. "naukowcow" i coz
                tam? Jakos "pan" nie potrafi przyznac racji OBIEKTYWNYM faktom, "panie" (hmmm)
                "junkier".
            • ereta Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:40
              rahowa7 napisała:

              > Znowu ta antysemicka miernota czyli junkier vel Rydzyk toilet
              paper!
              ###### rahowa7, pluskwiakiem jesteś Ty, nawet niewiadomego
              pochodzenia.
          • eliot3 Re: jasiowi wszystko się jak zwykle z jednym 20.03.09, 14:29
            jasiowi wszystko się jak zwykle z dupą kojarzy. Przeczytali prognozę pogody,
            deszcz na pewno przez wiadomo kogo. Chryste, już nawet ręce nie opadają. Jakaś
            przypadłość umysłowa.
            A tak w ogóle, to wypowiedź faktycznie niezbyt fortunna, ale Frasyniuk korzysta
            chyba z tego, że czynnie polityki już nie uprawia i może pozwolić sobie na
            luksus mówienia, co myśli.
            A na koniec, faktycznie przecież my jesteśmy naj.. naj.. najbardziej wybranym
            narodem ze wszystkich i można o nas tylko dobrze.
            • junkier UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, że p 20.03.09, 14:31
              Jest czyms skrajnie skandalicznym ze facet, ktory przez lata nalezal
              do partyjki (UDecja i jej mutacje), ktora wszystko zrobila zeby nie
              de facto rozliczyc komuny, dzis osmeila sie szkalowac polska warstwe
              wlosciansko-chlopska ktora poniosla gigantyczne ofiary walki z
              komunizmem!
              • eliot3 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:37
                mogę z pewną śmiałością założyć, żeś Pan Panie Junkier większość życia w tejże
                komunie przeżył. Mogę zapytać, jak się Pan przyczyniłeś do jej obalenia? Oprócz
                ględzenia na rodzinnym forum włościańsko-chłopskim oczywiście?
                • junkier Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:40
                  to proponuje przeczytac przed komentowaniem skandalicznych
                  enuncjacji Frasyniuka:
                  podziemiezbrojne.blox.pl/html
                  • eliot3 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:52
                    no dobrze, miał Pan nieszczęście znaleźć się tam w charakterze ofiary. Dobrze
                    rozumuję? Czy dlatego na resztę życia Pańskie rozumowanie ma być ograniczone?
                    Rzeczywiście wszystko można tłumaczyć spiskiem żydowskim? udeckim? Trochę to nie
                    za proste? Jak coś źle się dzieje, to wystarczy tylko Żyda zdemaskować? Chyba
                    nie. Może Pana zdziwi, ale są ludzie, którzy mają szacunek dla AK, BCh i walki
                    niepodległościowej a jednocześnie doceniają wkład Balcerowicza i udecji w rozwój
                    naszego kraju. Co więcej, nie muszą być koniecznie Żydami. Pozdrawiam
                    • junkier Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 15:00
                      Prosze nie wkladac mi w usta slow, ktorych nie wypowiedzialem.

                      Co do dorobku UDecji - to 1) plan Balcerowicza nie byl
                      bezalternetywny, 2) UDecja zafundowala sobie marginalizacje na
                      wlasne zyczenie, takie teksty jak "Polacy nie dorosli do
                      demokracji") ba na UDeckich nominatow osmielili sie nie zaglosowac)
                      dyskwalifikowaly te formacje na starcie, 3) nie da sie ukryc ze
                      UDecja byla formacja ktora najzacieklej starala sie konserwowac
                      okraglostolowa proteze w Polsce, skutecznie niestety. 20 lat po
                      obaleniu komuny nie mielismy lustracji i dekomunizacji, oczyszczenia
                      po zbrodniczym systemie soweickim i jego kolaborantach.
                    • adamo64 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 15:01
                      eliot3 napisał:

                      ale są ludzie, którzy mają szacunek dla AK, ...... jednocześnie
                      doceniają wkład Balcerowicza i udecji w rozwój naszego kraju.

                      Taaak mam wielki szacunek do AK, ze dzieki nim mamy piekny zamiast
                      starego, zamek krolewski w Warszawie.
                      Do balcerowicza jeszcze wiekszy szacunek, za jego zlote mysli z
                      ekonomi marksistowsko-leninowskiej. Tylko jakos nie potrafie
                      zauwazyc wkladu w rozwoj Polski jednych i drugich.
                      Z jednym sie musze z Toba zgodzic, nie wszyscy musza byc zydami by
                      niszczyc Polske, ale zydzi wioda w tym prym.
                      • akkj Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 18:02
                        Adamo, tak z ciekawosci, w jakim kraju zmywasz kible? Używaj
                        maseczki p-gaz, bo ci sie ostatnie szare komórki niszcza przy tym.

                        adamo64 napisał:

                        > eliot3 napisał:
                        >
                        > ale są ludzie, którzy mają szacunek dla AK, ...... jednocześnie
                        > doceniają wkład Balcerowicza i udecji w rozwój naszego kraju.
                        >
                        > Taaak mam wielki szacunek do AK, ze dzieki nim mamy piekny
                        zamiast
                        > starego, zamek krolewski w Warszawie.
                        > Do balcerowicza jeszcze wiekszy szacunek, za jego zlote mysli z
                        > ekonomi marksistowsko-leninowskiej. Tylko jakos nie potrafie
                        > zauwazyc wkladu w rozwoj Polski jednych i drugich.
                        > Z jednym sie musze z Toba zgodzic, nie wszyscy musza byc zydami
                        by
                        > niszczyc Polske, ale zydzi wioda w tym prym.
                        • adamo64 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 20:28
                          dziecko, po twojej reakcji widze, ze nie rozumiesz o czym pisze,
                          wiec siedz cicho, czytaj i ucz sie.
          • akkj Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 17:56
            Ty upośledzony umysłowo pętaku zapomniałeś o "prezydencie"
            Kaczyńskim, który udekorował orderem tow. Jaruzelskiego.

            junkier napisał:

            > UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, że przypomnimy
            > haniebne ekscesy Kwaśniewskiego w Jedwabnem. A wiec sciemnianie i
            > odkrecanie kota przez Frasyniuka nikogo dziwić nie może.
            >
            > Przypomnijmy też, że Kwachu, tak wielbiony przez UDecję,
            dopuścił
            > się innego haniebnego ekscesu, mianowicie dekorując nie wiadomo
            po
            > co tak wysokim odznaczeniem – Orłem Białym, byłych trockistow
            > Możdżelewskiego i Kuronia, napisał że, UWAGA, jako pierwsi (!!!)
            > zorganizowali czynny opór przeciw komunistycznemu
            totalitaryzmowi. I
            > Salon to łajdackie kłamstwo gładko łyknął!
            >
            > Był to kolejny, tak jak Frasyniuka, policzek wymierzony w pamięć
            o
            > polskich chłopach, ktorzy czynnie już na samym początku wsparli
            > walkę przeciw komunie w organizacjach wojskowych BCh, AK, NSZ,
            NOW i
            > WiN.
            >
            > W tym czasie potomkowie UDekow nierzadko czynnie wspierali komune
            i
            > korzystali czesto z szerego przywilejów zastrzeżonych dla
            > najbardziej zajadłych PPRowców i UBeków.
            >
            >
      • cleryka Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:50
        Frasyniuk zawsze mówi prędzej,niz myśli...a uogólnienia b.lu bi,bo
        sądzi,że to dobitniej określa wypowiedż.?
      • junkier Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:19
        Tak wlasnie jest, powinno sie brac z Bruseli kase, jaka Bruksela
        chapnela z polskiego budzetu, i jednoczesnie pogardliwie odrzucac
        wszystkie brukselskie pseudo-wartosci i brednie typu lulti-kulti.
    • zigzaur Nie chcemy w Polsce chłopów! 20.03.09, 13:25
      Tylko do nich dopłacamy i znosimy ich brud i chamstwo. Dopłacamy do ich
      majątków, do ich produkcji i do ich eksportu. Wprowadzić wysoki podatek
      katastralny np. 1000 zł od hektara miesięcznie, KRUS 300 zł ale od hektara i
      co miesiąc. Akcyza na materiały siewne, paliwo rolnicze, maszyny rolnicze,
      środki ochrony roślin, nawozy sztuczne. Pełny VAT na wszystko.

      Żywność można kupić wszędzie. UE aż dusi się od nadprodukcji żywności.
      • pw.2221 Brawo Frasyniuk !!.. 20.03.09, 13:26
        PSL to nie CHŁOPI, tylko banda skorumpowanych gnojków ,podszywających sie pod
        partie chłopską !
      • ws60 czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wydawać 20.03.09, 13:45
        za granicą ?!
        stworzyć kolejnych parę mln bezrobotnych ?
        nie mogę nazwać tego bełkotu inaczej niż głupotą zigzaur.
        • zigzaur Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 13:46
          Lepiej pchać pieniądze w autostrady niż w gnojówkę.
          Lepiej inwestować w naukę niż w świniaki.
          Lepiej eksportować towary wysoko przetworzone z zyskiem niż kartofle z dopłacaniem.
          • dyktator_bolandy Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 14:43

            święte słowa, zawsze będziemy biednym mkrajem skoro dotujemy
            półanalfabetów i ich prymitywną produkcję zamiast nauki.
          • ereta Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 14:53
            zigzaur napisał:

            > Lepiej pchać pieniądze w autostrady niż w gnojówkę.
            > Lepiej inwestować w naukę niż w świniaki.
            > Lepiej eksportować towary wysoko przetworzone z zyskiem niż
            kartofle z dopłacan
            > iem.
            ################# zigzaur, przecież wielokrotnie wypowiadałeś się
            na tematy związane z siłami zbrojnymi. Chyba wiesz, że żywność to
            jedna z najważniejszych broni. Tylko idioci mogą rezygnować z
            wytwarzania swojej (nawet drogiej) żywności uzależniając się
            całkowicie od innych.
            • dyktator_bolandy Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 15:04
              wyprodukować żywność to w dzisiejszych czasach żadna sztuka. Nie
              musi tego robic 15% ludności naszego kraju, zakonserwowanych w
              niezwykle kosztownym skansenie gospodarczym.
            • zigzaur Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 16:05
              Owszem, żywność jest bronią. Ale tu też jest podobna sytuacja jak z innymi
              rodzajami broni: jednym zbrojenia napędzają koniunkturę, inni przez zbrojenia
              staczają się w otchłań nędzy. Nie będę rozwijał tematu, bo to już jest
              poruszanie zagadnień polityki międzynarodowej.

              Dla jasności: nie mam nic przeciwko rolnictwu. Ale rolnictwu rynkowemu: bez
              dotacji, bez przywilejów podatkowych. Chcę rolnictwa bogacącego kraj a nie
              pasożytującego na nim.
          • ws60 Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 15:14
            > Lepiej pchać pieniądze w autostrady niż w gnojówkę.
            > Lepiej inwestować w naukę niż w świniaki.

            :) nie wepchniesz tej kasy w naukę bo ją wydasz na np. francuskie świnie :D
            i wydasz na zasiłek dla bezrobotnych, i na opiekę zdrowotną itd... :))
            dobra, dość śmiacia, czas do roboty
      • cleryka Re: Nie chcemy w Polsce chłopów! 20.03.09, 13:55
        zigazaur Twoja głupota i ciemnota porażająca.
        • zigzaur Re: Nie chcemy w Polsce chłopów! 20.03.09, 16:06
          Wot, rusycyzm.
        • akkj Re: Nie chcemy w Polsce chłopów! 20.03.09, 18:06
          A niby dlaczego? Dlaczego pracujący ciezko ludzie maja dopłacać do
          wiejskich bogaczy gospodarujących na setkach hektaró i nie
          płacących praktycznie żadnych podatków i wpłacajacych do KRUS 100
          zł na kwartał? Jak chcesz do tych pasozytów i darmozjadó dokładac,
          to ze swojej kieszeni. A brednie o tym, ze żywnośc jest bronią i
          musmy ja produkowac nawet za wielokrotnie wyąszą cenę niż jest
          dostepna na rynkach światowtych wsadź sobie w buty.

          cleryka napisała:

          > zigazaur Twoja głupota i ciemnota porażająca.
      • ereta Re: Nie chcemy w Polsce chłopów! 20.03.09, 14:46
        zigzaur napisał:

        > Tylko do nich dopłacamy i znosimy ich brud i chamstwo. Dopłacamy
        do ich
        > majątków, do ich produkcji i do ich eksportu. Wprowadzić wysoki
        podatek
        > katastralny np. 1000 zł od hektara miesięcznie, KRUS 300 zł ale od
        hektara i
        > co miesiąc. Akcyza na materiały siewne, paliwo rolnicze, maszyny
        rolnicze,
        > środki ochrony roślin, nawozy sztuczne. Pełny VAT na wszystko.
        >
        > Żywność można kupić wszędzie. UE aż dusi się od nadprodukcji
        żywności.
        ################ zigzaur, skąd takich mądrości nazbierałeś? Bo chyba
        nie powiesz, że to Twoje umysłowe wypociny? Do szkoły.
    • loppe Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po... 20.03.09, 13:26
      Rzeczywiście wypowiedź Frasyniuka jest beznadziejna (wyjaśnię
      dlaczego - bo odwołuje się do czasów Powstania Styczniowego czyli
      150 lat temu, gdy bliżej naszych czasów tyle tysięcy chłopów
      walczyło - nieprzyjemnie...)
      • ritazien Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:31
        Beznadziejna to jest wiedza historyczna peselowców i wyskakiwanie z okupacją
        niemiecką i powstaniem warszawskim
        A w XIX wieku chłopi równo wyrzynali powstańców, którymi z reguły była szlachta.
        I to niemalże przy każdym powstaniu, najbardziej przy styczniowym....
        • loppe Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:35
          no i co tak perorujesz jakbyś o maganatach sprzedawczykach nigdy ni
          słyszał
        • zigzaur Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:50
          W Powstaniu Kościuszkowskim to było tak, że szlachta siłą dostarczała chłopów do
          wojska. Kosynierów gnano na armaty ogniem karabinów od tyłu.
          • loppe Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:53
            no ale chłopi nie mieli wtedy praw wyborczych czlowieku, czyli nie
            byli obywatelami RP jak szlachta, to jest właśnie ten brak szerszego
            sojrzenia ten am jak u Frasyniuka

            liczy się czas o momentu rowności praw czyli od 1918 r. bo dpiero
            wtedy jest równośc obowiązkow wobecpaństwa, caito?
            • loppe Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:57
              wymaganie patriotyzmu od ludzi nie umiejących czytać, pozbawionych
              praw obywatelskich, ziemi, odrabiających pańszczyznę to szczyt...
              chamstwa:)
            • zigzaur Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 16:20
              A w jakim kraju mieli?
              W carskiej Rosji? W katolickiej Austrii?
          • ereta Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:59
            zigzaur napisał:

            > W Powstaniu Kościuszkowskim to było tak, że szlachta siłą
            dostarczała chłopów d
            > o
            > wojska. Kosynierów gnano na armaty ogniem karabinów od tyłu.
            ####### I to zasługuje na pochwalne pienia na cześć szlachty?
            Wbiłeś Sobie i Frasyniukowi samobuja!
            • zigzaur Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 16:22
              Tak było w owym czasie w KAŻDEJ armii świata. W armii rosyjskiej jest tak do
              dzisiaj.
        • ereta Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:56
          ritazien napisała:

          > Beznadziejna to jest wiedza historyczna peselowców i wyskakiwanie
          z okupacją
          > niemiecką i powstaniem warszawskim
          > A w XIX wieku chłopi równo wyrzynali powstańców, którymi z reguły
          była szlachta
          > .####### bo ta szlachta była wtedy wrogiem nr 1 klasy chłopskiej.
          > I to niemalże przy każdym powstaniu, najbardziej przy
          styczniowym....
      • babaqba Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:31
        loppe napisał: (...) gdy bliżej naszych czasów tyle tysięcy chłopów
        > walczyło (...)

        I o tych chłopach Frasyniuk nie mówił. Mówił o tych, którzy teraz
        ściągają z nóg podatnika ostatnie kamasze. I za nic mają ten kraj i
        naród, byle oni dostali.
        • loppe Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:34
          jakbym o Misiaku i innych biznesmenach czytał:)
        • ereta Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 15:07
          babaqba napisała:

          > loppe napisał: (...) gdy bliżej naszych czasów tyle tysięcy
          chłopów
          > > walczyło (...)
          >
          > I o tych chłopach Frasyniuk nie mówił. Mówił o tych, którzy teraz
          > ściągają z nóg podatnika ostatnie kamasze. I za nic mają ten kraj
          i
          > naród, byle oni dostali.
          ############### Czytaj ze zrozumeniem. Frasyniuk mówił o ściąganiu
          kaloszy z powstańców, a nie podatników!!!
      • fasi6 odwołuje się do czasów Powstania Styczniowego... 20.03.09, 13:34
        ...albo lepiej, do rabacji galicyjskiej, chociaż faktycznie polskie chłopstwo
        słabo identyfikowało się z polskością (inna sprawa dlaczego), z tym, że np. w
        czasie wojny z bolszewikami - przymuszeni-nie przymuszeni - ruszyli do wojny o
        Polskę. A swoją drogą ciekawe jak jest dzisiaj z uczuciami patriotycznymi, nie w
        słowach, lecz czynach
        w ogóle o polskim chłopstwie mozna by godzinami i opasłe tomy juz powstały
        • loppe Re: odwołuje się do czasów Powstania Styczniowego 20.03.09, 13:39
          każda warstwa miała lepsze i gorsze okresy w służbie Ojczyźnie - to
          daletgo słowa Frasyniuka są nieinteligentne
      • roll Brawo p.Frasyniuk 20.03.09, 13:34
        Dawno temu za komuny słyszałem z bezzębnych ust baby na wsi że
        jeszcze miastowe będą złotem płacili za mleko,chleb i ziemniaki.Nota
        bene niewile się pomyliła dzięki Millerom,Kwaśniewskim,Oleksym i tym
        podobnym osobnikom.
    • koneser10 Kalinowski głabie sprawdz haslo Szela Jakub 20.03.09, 13:33
      w jakiejs pierwszej, lepszej encyklopedii i nie rob wiecej z siebie
      durnia. co jak co, ale za te slowa Frasyniuk nie musi nikogo
      przepraszac. lepiej razem ze swoim zlodziejskim PSL wez sie za
      reforme KRUS, wprowadz podatek dochodowy dla rolnikow, niech chlopi
      zaczna placic na sluzbe zdrowia.
      • junkier Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw komunie 20.03.09, 14:22
        Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw komunie sowietyzacja
        polski seignelaby znacznie dalej.

        Zolnierze najlepszych formacji antykomunistycznych: AK, NSZ, NOW,
        NZW, Zwiazek Jaszczurczy, WiN, KWP, erkrutowali sie w olbrzymiej
        czesci z polskiej wsi.

        Pamiec bohaterom!
        • rahowa7 Chwała i cześć Jakubowi Szeli !!! 20.03.09, 14:24

          Kanoniczny chłop polski.
          • junkier Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw komunie 20.03.09, 14:26
            Nie wsadzaj mi tu Szeli do paneteonu Polskich bohaterow Panstwa
            podziemnego!
            • rahowa7 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:29
              Kolaborantów gestapowskich z NSZ można a Szeli nie?
              Przepraszam:(
              • junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:32
                Jestes wyjatkowym lajdakiem. NSZ nie kolaborowalo z gestapo, robilo
                to PPR, w ktorej "reformowalna" czesc znalazla sie po latach z
                Frasyniukiem w jednej skandalicznej formacji - LiDzie.
                • rahowa7 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:34
                  junkier napisał:

                  > Jestes wyjatkowym lajdakiem. NSZ nie kolaborowalo z gestapo,
                  robilo
                  > to PPR, w ktorej "reformowalna" czesc znalazla sie po latach z
                  > Frasyniukiem w jednej skandalicznej formacji - LiDzie.
                  >
                  Czy Twój autorytet Nowak nie był w Budapeszcie na synekurze u
                  pogrobowców PPR?

                  gagatek!
                  • junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:37
                    Prof. Jerzy Robert Nowak to wybitny polski patriota, zadeklarowany i
                    ideowy przeciwnik UDecji i innych kolaborantow postkomuny.
                    • rahowa7 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:42
                      junkier napisał:

                      > Prof. Jerzy Robert Nowak to wybitny polski patriota, zadeklarowany
                      i
                      > ideowy przeciwnik UDecji i innych kolaborantow postkomuny.
                      >

                      Czyli schizofrenik sądząc po oficjalej biografii:)
                      • koneser10 rahowa to jakis niedobitek z ŻOB czy KPP? 20.03.09, 14:50
                        poglady jak z Trybuny Ludu
                        • rahowa7 Re: rahowa to jakis niedobitek z ŻOB czy KPP? 20.03.09, 14:52
                          ZP Grunwald i Rada Konsultacyjna, taboret obok Giertycha;)
                • akkj Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 17:59
                  Powołaj sie na SB-ckiego płatnego kapusia i szpicla Nowaka, albo na
                  pijanicę "katolika" orzechowskeigo, który schlewa sie jak świnia w
                  poście. Ewentualnie na Bendera, komunistyczna gnidę.
                  junkier napisał:

                  > Jestes wyjatkowym lajdakiem. NSZ nie kolaborowalo z gestapo,
                  robilo
                  > to PPR, w ktorej "reformowalna" czesc znalazla sie po latach z
                  > Frasyniukiem w jednej skandalicznej formacji - LiDzie.
                  >
                  >
            • grymas50 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:34
              Junkier, Ty to potrafisz wkurzyć ludzi. Wczoraj wyzywalem Cię od najgorszych w
              czym mam rację. DzisiAJ SZKODA NA cIEBIE CZASU.Pan Frasyniuk powiedzial głośno o
              tym, o czym po cichu myśli wykształcony chlop Kalinowski i jemu podobni
              wykształceni chlopi. Nie mówią tego glośno co jest zrozumiale a w przypadku
              polityka /czytaj: zawodowego kłamcy/ jest to regułą. Pan Frasyniuk mowil
              generalnie o chłopach tak samo, jak mowi się, że PZPR byla partią zbrodniczą,
              czemu wszyscy PIS przyklaskują a chlop Kalinowski nie oponuje.Miał tych chłopów
              wymienić z nazwiska?.
              • junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:50
                Frasyniuk, ktory pomniki zbrodniarzowi jaruzelskiemu chcial stawiac,
                nie zaskuguje nawet na wzgarde.
                • czysty_jogurt Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 17:07
                  "panie" (hmmm) "junkier". W jezyku polskim nazwiska pisze sie z wielkiej litery.
                  A co do winy, to orzeka sad.
                  No, chyba ze orzekli "wybitni naukowcy", na jakich to "pan" (hmmm) ciagle sie
                  powoluje.
                  PS - a gdzie odpowiedzi na moje konkretne pytania, "panie" (hmmm) "junkier"?
        • koneser10 gdyby nie chlopska pazernosc nie byloby tematu 20.03.09, 14:26
          placa smieszny KRUS (dotacja z budzetu to 95% budzetu tej zalosnej
          instytucji), nie placa ubezpieczenia zdrowotnego (budzet placi za
          nich), nie placa podatku dochodowego, maja doplaty do paliwa,
          doplaty do produkcji rolnej, doplaty do kredytow, praktycznie
          darmowe ubezpieczenia upraw - co to ma byc? Panstwo prawa? jakim
          cudem jedna grupa spoleczna jest tak uprzywilejowana w panstwie, w
          ktorym konstytucja gwarantuje rzekomo rownosc wobec prawa? WTF?
          • junkier Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw komunie 20.03.09, 14:30
            Czlowieku! Nie kupuj lze-liberalnych klamstw! Jesli dola chlopska
            tak slodka i lekka to kupuj ziemie, 1 ha wystarczy, przenos sie do
            KRUSu nie plac dochodowego i odzyskuj akcyze na paliwo do ciagnika.
            Po co masz klepac biede na ZUSowskim haraczu? Dalej, przenies sie i
            powiesz czy sie oplacalo per saldo.
            • koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:35
              co ty bredzisz - jak sobie nie radza niech sie zglosza do opieki
              spolecznej. dlaczego panstwo traktuje ich jak niepelnosprawnych
              idiotow? nie potrafia na siebie zarobic? jak nie ma pieniedzy na
              podatek i skladki na ZUS niech sprzeda gospodarstwo. Czy kazdy
              niedorajda musi byc rolnikiem? Prosta sprawa - jeden system
              emerytalny, podatkowy - rowne traktowanie obywateli.
              • junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:38
                Jeden system emerytalny - zgadzam sie, ale nie zlodziejsko ZUS i OFE!
                • koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:46
                  nie mam nic przeciwko aby wszyscy obywatele w tym kraju zostali
                  ubezpieczeni w KRUS - problem w tym, ze ktos musialby na doplate do
                  KRUS zarobic....
                  Podobnie z podatkami - wszyscy powinni placic gruntowy - zlikwidowac
                  zlodziejski PIT.
                  No i oczywiscie to samo ze sluzba zdrowia - to skrajne zlodziejstwo,
                  ze ludzie musza placic skladke na ubezpieczenie zdrowotne, sluzba
                  zdrowia powinna byc za darmo tak jak obecnie dla rolnikow - niech
                  placi kto inny - tj. panstwo.
                  Swiat jest piekny widziany oczami mieszkanca wsi. Problem w tym, ze
                  ktos za to wszystko musi zaplacic......
                  • junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:51
                    Mylisz sie. Mowie Ci - jak na wsi tak pieknie to sie przenies.

                    Problemem nie sa chlopi, problemem jest skandaliczny fiskalizm
                    panstwa. Panstwo polskie pobiera w formie podatkow i parapodatkow
                    48% PKB, czyli lekko liczac co druga zlotowke. I obywatel prawie nic
                    z tego nie ma bo kasa ta jest przepierd***na na rozne przekrety, a
                    cele podstawowe - policja, wojsko - sa niedoinwestowane.

                    UPR od dawna juz podnosi problem fiskalizmu w Polsce.
                    • koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:55
                      a ile ma pobierac jesli polowa obywateli tych mieszkajacych na wsi
                      praktycznie nie placi podatkow - tylko ciage wyciaga lapy po
                      pieniadze? przypomne - wies nie placi podatku dochodowego, 95%
                      budzetu KRUS to dotacja z budzetu, na doplaty dla rolnikow ida
                      miliardy. Gdyby wiesniaki placily podatki i bylby ubezpieczone na
                      podobnych zasadach jak miastowi - fiskalizm spadlby radykalnie.
                      • junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:02
                        >>> Gdyby wiesniaki placily podatki i bylby ubezpieczone na
                        podobnych zasadach jak miastowi - fiskalizm spadlby radykalnie.


                        Przykro mi bardzo ale to dyskwalifikuje Cie jako osobe wypowiadajace
                        sie w sprawh ekonomii. Wiekszej bzdury dawno nie slyszalem - zwrost
                        fiakalizmu ma doprowadzic w efekcie do jego zmniejszenia (!)
                        • koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:15
                          hmmm - przypominasz mi Klopotka - ten sam styl argumentacji - ucza
                          was tego w PSLu? zachowujesz sie jak typowy kombinator z szarej
                          strefy. Jak zaczniecie placic podatki, ubezpieczenia wzrosna wplywy
                          do budzetu, spadna wydatki - pojawi sie mozliwosc obnizenia podatkow
                          DLA WSZYSTKICH. Ja sie bede cieszyl, bo nie bede musial z moich
                          pieniedzy utrzymywac 3 wiejskich darmozjadow. Dodatkowo poszerzy sie
                          baza podatkowa - kolejny argument za zmniejszeniem podatkow. Dla was
                          wiesniaki jakakolwiek zmiana oznacza wzrost fiskalizmu - bo w tej
                          chwili nie placicie praktycznie zadnych podatkow - jedynie ciagle
                          wyciagacie lapy po pieniedze z budzetu.
                          • junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:18
                            Bzdury pleciesz. Sp. dr DZierzawski z centrum im Adama Smitha,
                            osrodka stricte liberalnego, udowadnial ze polskei rolnictwo objete
                            jest silniejszym fiskalizmem niz w innych krajach.

                            Mowie ci - skoro tak sie na ZUSowskim rezymie meczysz kup 1,1 ha
                            ziemi, zaloz gospodarstwo, ubezpiecz sie w KRUS i zyj dlugo i
                            dostatnio na koszt podatnika, zobaczysz wtedy jakie glupoty
                            wypisujesz.
                            • koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:21
                              to moze inaczej - dlaczego skladka KRUS jest taka niska? dlaczego
                              rolnicy nie placa podatkow dochodowych? dlaczego rolnicy nie placa
                              skladki na ubezpieczenie zdrowotne? po co wam doplaty do paliwa? po
                              co doplaty do kredytow?
                              • junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:26
                                Niska skladka - niskie swiadczenia,
                                podatek - zamiast dochodowego placony jest podatek gruntowy, tani i
                                latwy w poborze,
                                skladka zdrowotna jest czescia skladki KRUS placonej kwartalnie
                                doplaty paliwa - rekompensata za wliczaniu podatku drogowego w cene
                                paliwa (przypominam ze ciagniki sluza do prac w polu nie jezdzenia
                                po drogach)
                                doplaty do kredytow - do mieszczuchy nie maja tych doplat, np. do
                                kredytow meiszkaniowych??
                                • koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:35
                                  swiadczenia nie sa niskie - sa tak o 95% za wysokie - 95% budzetu
                                  KRUS to dotacja z budzetu.
                                  podatek gruntowy to kpina ze zdrowego rozsadku - groszowe sumy w
                                  zaden sposob nie zwiazane z dochodem jaki rolnik osiaga ze swojego
                                  gospodarstwa.
                                  rolnicy NIE PLACA ani grosza na sluzbe zdrowia - calosc
                                  ubezpieczenia zdrowotnego rolnikow finansowana jest z budzetu
                                  doplaty do paliwa - wielkie pole do naduzyc - wiekszosc wiesniakow
                                  okrada tu budzet
                                  • junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:49
                                    >>> podatek gruntowy to kpina ze zdrowego rozsadku - groszowe sumy w
                                    zaden sposob nie zwiazane z dochodem jaki rolnik osiaga ze swojego
                                    gospodarstwa.

                                    Bzdura. podatek ten jest zroznicowany. Rozumiem ze twierdzisz,
                                    rolniczy specu, ze taki sam plon osiagnie sie z hektara V klasy co
                                    np. II?

                                    Chcesz badac dochod rolniczy - musialbys zatrudnic chamre
                                    kontrolerow, ktorych pensje, samochody sluzbowy i przekerty jakie
                                    sami by robili zapewne kilkekrotnie przekroczylyby dochod, na jaki
                                    liczysz.

                                    Powiem ci wiec facet - opowiadasz dyrdymaly, rozumiem ze tlumaczysz
                                    sobie to, ze masz kiepski poziom dochodo tym ze "dymaja" Cie chlopi
                                    swoim KRUSem i groszami z paliwa rolniczego, wiec jesli potrzebujesz
                                    takiego pocieszenia i usparwiedliwienia wlasnej biernosci to je
                                    mneij ale z rzeczywistoscia nie ma to wiele wspolnego.
                                    • koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 16:01
                                      pleciesz bzdury - w cywilizowanych krajach rolnicy placa podatki
                                      uzaleznione od ich dochodow. Tylko ciemniaki w Polsce caly czas
                                      upieraja sie, ze sie nie da.....
                                      Skoro juz mnie oceniles - pozwol, ze i ja napisze cos o tobie -
                                      jestes zwyklym bezczelnym zlodziejem, ktory do swojego zlodziejstwa
                                      dobudowuje jakies piramidalnie glupie 'quasi-liberalne'
                                      tlumaczenia.... prawie jak Janosik. zalosne. Bronisz rzeczy
                                      niemozliwej do utrzymania na dluzsza mete - cywilizacja dotrze tez i
                                      do was wiesniaki - zastanow sie z czego wezmiesz pieniadze na
                                      skladke ZUS i podatek PIT - ew. zacznij sie rozgladac za kupcem na
                                      swoj 1.1 ha 'gospodarstwa'
                                    • ali51 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 22:54
                                      junkier - tobie człowieku??? nawet eutanazja nie pomoże.
                                  • grymas50 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:49
                                    koneser10 napisała:

                                    > swiadczenia nie sa niskie - sa tak o 95% za wysokie - 95% budzetu
                                    > KRUS to dotacja z budzetu.
                                    > podatek gruntowy to kpina ze zdrowego rozsadku - groszowe sumy w
                                    > zaden sposob nie zwiazane z dochodem jaki rolnik osiaga ze swojego
                                    > gospodarstwa.
                                    > rolnicy NIE PLACA ani grosza na sluzbe zdrowia - calosc
                                    > ubezpieczenia zdrowotnego rolnikow finansowana jest z budzetu
                                    > doplaty do paliwa - wielkie pole do naduzyc - wiekszosc wiesniakow
                                    > okrada tu budzet
                                    Nie sposób nie wspomnieć o wyludzeniach za szkody np. powodziowe, Odnośnie
                                    podatkow.Niedawno bylem swiadkiem, jak urzedniczka zwraca się do rolnika:panie x
                                    z tamtego roku ma pan nie zaplacony podatek za działke y. Ile tego jest? 1,50,
                                    No dobrze, zaplacę.
                              • ereta Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:26
                                koneser10 napisała:

                                > to moze inaczej - dlaczego skladka KRUS jest taka niska? dlaczego
                                > rolnicy nie placa podatkow dochodowych? dlaczego rolnicy nie placa
                                > skladki na ubezpieczenie zdrowotne? po co wam doplaty do paliwa?
                                po
                                > co doplaty do kredytow?
                                ########### Znaczy to, że godzisz się na odpowiednio wyższą cenę
                                żywności w sklepach.
                                • koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:36
                                  godze sie na wolny rynek - ograniczylby cla na zywnosc i ide o
                                  zaklad, ceny w sklepach spadlyby znaczaco.
          • ereta Re: gdyby nie chlopska pazernosc nie byloby temat 20.03.09, 15:20
            koneser10 napisała:

            > placa smieszny KRUS (dotacja z budzetu to 95% budzetu tej zalosnej
            > instytucji), nie placa ubezpieczenia zdrowotnego (budzet placi za
            > nich), nie placa podatku dochodowego, maja doplaty do paliwa,
            > doplaty do produkcji rolnej, doplaty do kredytow, praktycznie
            > darmowe ubezpieczenia upraw - co to ma byc? Panstwo prawa? jakim
            > cudem jedna grupa spoleczna jest tak uprzywilejowana w panstwie, w
            > ktorym konstytucja gwarantuje rzekomo rownosc wobec prawa? WTF?
            ###################################################################
            Chłopi żeby mieć wodociągi, drogi, gaz, telefony itp sami musieli
            sobie je wybudować w czynie społecznym. Ciebie na to nie stać bo
            nauczyłeś(aś) się iść tylko "na gotowe". A żerowanie na KRUSie nie
            dotyczy zwykłych chłopów tylko nowobogackich mieszczuchów, którzy
            pokupowali za psie pienądze setki hektarów, żeby tanim kosztem
            korzystać z KRUS, oraz brać duże dopłaty z UE samym sobie nie
            brudząc delikatnych rączek ziemią.
            • koneser10 Re: gdyby nie chlopska pazernosc nie byloby temat 20.03.09, 15:31
              kolejny nawiedzony naciagacz ze wsi.
              po pierwsze nie zyje na czyjs koszt - uczciwie place podatki, ZUS,
              ubezpieczenie zdrowotne, nikt nie doplaca mi do paliwa ani do mojej
              dzialalnosci gospodarczej, dom kupilem za uczciwie zarobione
              pieniadze.
              Z drugiej strony mamy roszczeniowa grupe wiesniakow, traktowana jak
              groamda niepelnosprawnych niedorajd zyciowych - takich co to nie
              potrafia nawet zarobic na skladke emerytalna czy podatki. Panstwo
              udaje, ze wiesniaki cokolowiek placa (panstwo utrzymuje fikcje KRUS
              finansujac tej marnej instytucji 95% budzetu) - a ci bezczelnie
              wyciagaja rece po wiecej. Nie kazdy niedorajda musi byc rolnikiem -
              nie masz na ZUS, PIT sprzedaj gospodarstwo - zglos sie do opieki
              spolecznej - tam na takich czekaja. Wytlumacz mi tylko dlaczego
              miastowi maja ciagle dokladac miliardy do waszych wiejskich
              interesikow? wstydu nie macie? Czas najwyzszy na ujednolicenie
              systemow podatkowych i emerytalnych. A odpowiadajac na twoje
              bezczelne sugestie wiesniaku - infrastrukture w moim miescie buduje
              sie za pieniadze pochodzace z podatkow. Jak nie placicie podatkow to
              kto ma wam to budowac i za co?
    • janusz990 Historycznie to Panowie dobijali chlopow i to cale 20.03.09, 13:33
      wieki.Wykorzystywali jak niewolnikow. Przepros CHAMIE !
      • koneser10 Re: Historycznie to Panowie dobijali chlopow i to 20.03.09, 13:35
        dziesiecina to pikus przy dzisiejszym VAT i PIT. Nie spazmuj tutaj.
        Pawlak z Kalinowskim moga spadac na drzewo - gromada pazernych
        chamow ze wsi.
      • albacor Re: Historycznie to Panowie dobijali chlopow i to 20.03.09, 13:41
        A kto jedzie na naszych garbach od lat, kto nie płaci normalnych podatków i za
        byle gó... bierze dopłaty? teraz to co nasz chlop produkuje jest o wiele droższe
        od tego co mopżemy ze spożywczych rzeczy importować.
        Jada cały czas na opinii, że wieś to trudne życie. Tak bylo dawniej, teraz byle
        buc mieszka w takim domu że ja tylko mogę marzyć, samochód ma a jakże, żniwa
        ograniczają sie do czekania na rogu swojej stodoły na kombajn i tyle. Póki co
        czuję, że praw i obowiazków nie mamy identycznych.
        • ereta Re: Historycznie to Panowie dobijali chlopow i to 20.03.09, 15:33
          albacor napisał:

          > A kto jedzie na naszych garbach od lat, kto nie płaci normalnych
          podatków i za
          > byle gó... bierze dopłaty? teraz to co nasz chlop produkuje jest o
          wiele droższ
          > e
          > od tego co mopżemy ze spożywczych rzeczy importować.
          > Jada cały czas na opinii, że wieś to trudne życie. Tak bylo
          dawniej, teraz byle
          > buc mieszka w takim domu że ja tylko mogę marzyć, samochód ma a
          jakże, żniwa
          > ograniczają sie do czekania na rogu swojej stodoły na kombajn i
          tyle. Póki co
          > czuję, że praw i obowiazków nie mamy identycznych.
          ##########################################################
          Jesteś niemyślącą gnidą. Ale jesteś tępy. A słyszałeś o żywności
          jako broni. Zlikwiduj rolnictwo calkowicie to zobaczymy czy Ci
          sprzedadzą tanią żywność. Żeby zywność kupować trzeba jeszcze mieć
          za co.
    • uzman Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 13:37
      Ale by się działo, gdyby coś takiego powiedział Kaczyński. GW
      naprodukowałaby artykułów na pół roku do przodu.

      Tylko, że Kaczyński (Lech i Jarosław) nigdy by czegoś takiego nie
      powiedzieli. Nie ta klasa. Czegóż oczekiwać od człowiek,a kótry chcę
      stawiać Jaruzelskiemu pomniki?
    • xxzz Panie Frasyniuk niech pan nie przeprasza !! 20.03.09, 13:42
      Powiedział pan prawde jako jeden z nielicznych.Cenie pana za odwage.
      • albacor Re: Panie Frasyniuk niech pan nie przeprasza !! 20.03.09, 13:47
        Dodajcie sobie do tego masę lewych rent, fikcyjnych przepisań gospodarstw żeby
        emeryturka leciała, ulgi na paliwa rolnicze i przekręty z tym związane . Mam
        rodzinę na wsi i wiem jak rzecz wyglada od podszewki. Ja musze sobie kazde jajko
        i każdy kilogram mięsa kupić płacąc słono. Niech nie marudzą, że kmiotkom żle.
        Byłem tam i nie widziałem żadnego kryzysu.
        • princealbert Re: Panie Frasyniuk niech pan nie przeprasza !! 20.03.09, 14:22
          chlopi to najmniej wyksztalcona klasa spoleczna, bardzo latwo nimi
          manipulowac. Kalinowski tak samo jak katolicki kler wie o tym
          swietnie i bedzie robil wszystko by ten stan rzeczy usankcjonowac i
          utrzymac jak najdluzej.
    • and192 Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 13:45
      Frasyniuk, jako polityk na bocznicy, przestał się liczyć ze słowami.
      Zasunął cytatem z Żeromskiego, tak jak niegdyś Kaczor zacytował XIX-
      wiecznego pisarza, mówiąc o "innych szatanach czynnych". Swoją
      drogą, Frasyniuk dołączył do rozbijaczy koalicji PO-PSL, licząc że
      jak ten rząd upadnie to zapomniani działacze wrócą.
    • kukuracza Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 13:51
      Nie ma za co chłopów przepraszać.
      Moja babcia opowiadała, że jej brat był polskim żołnierzem. W
      październiku 39 wrócił do Torunia boso i w samych gaciach. Szedł 3
      dni i 3 noce , nigdzie nie dostał kromki chleba a polscy chłopi
      obdarli go ze wszystkiego co miał na sobie. jak wszedł do domu to
      zemdlał a potem leżał w gorączce.
      • sajm Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:56
        a moja babcia opowiadała ilu rannych żołnierzy i partyzantów polskich w czasie
        II wojny się ukrywało w jej piwnicy. Na wsi , naturalnie. I co ty na to?
    • dalarna Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po... 20.03.09, 13:53
      Teraz to wyraźnie widać,że po komunistach przyszła kolej na chłopów .Cel jest
      aż nadto klarowny. Solidarność już dojrzała i tak naprawdę nie chce mieć
      konkurencji przy sprawowaniu władzy.
      • rahowa7 Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:55
        Taa..to trzeba się było trzymac z czerwonymi a nie dawać ciała
        Wałęsie.

        PSL-owcy sami sie zakiwali w tej zachłannosci swoich Mam.
    • asorgoto Abrakadabra 20.03.09, 13:59

      Dziś jestem chłopem bo mam ziemię i jestem chamem jutro sprzedam ziemię i już
      nim nie będę ,kupię ziemię -będę chamem ,sprzedam ziemię- chamem już nie
      jestem...itd . Chore na nienawiść ciołki!
      • rahowa7 Re: Abrakadabra 20.03.09, 14:01
        asorgoto napisał:

        >
        > Dziś jestem chłopem bo mam ziemię i jestem chamem jutro sprzedam
        ziemię i już
        > nim nie będę ,kupię ziemię -będę chamem ,sprzedam ziemię- chamem
        już nie
        > jestem...itd . Chore na nienawiść ciołki!



        a po co ci ziemia żeby doic podatników porzez KRUS???
        Ciesz sie że płace podatki masz z czego się leczyć;)
      • koneser10 ciemny chlop jestes 20.03.09, 14:01
        i tyle. pazerne chamstwo.
    • aardvaark Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 14:00
      Frasyniuk to taki Wałęsa mniejszego formatu - obaj to prości, głupi ludzie,
      których na ogół przerasta sytuacja, w której się znaleźli.
    • bohdanek-net Kalinowski do raportu... 20.03.09, 14:03
      P.Kalinowski,może to i niezbyt grzeczna odzywka ale prawdziwa i
      dobrze to znam z opowiadań starszych ludzi.A poza tym czas skończyć
      z wiecznym biadoleniem,że bieda na wsi że trzeba płacić KRUZ,że
      Cimośzewicz powiedział prawdę o obezpieczeniu.Proszę porównać ile
      kosztuje ubezpieczenie całego gospodarstwa wiejskiego a ile M-2 w
      mieście.Z nieba spadają samochody pod obejściami czy nowe domy,z
      nieba sada wypita gorzała??.A tak poza,w d...macie drobnych
      rolników ,którym nie zawsze się wiedzie ,to o Wasze tyłki chodzi i
      bronicie KRUZ jak reduty.Przestańcie wreszcie biadolić ROLNICY z
      Wiejskiej.
    • ceziu75 Frasyniuk to ćwok ze zmęczoną maturą... 20.03.09, 14:07
      cóż od niego więcej wymagać. Mowa o znajomości historii i ogłady w
      wypowiedzi. Skończył jak jego Partie UW, PD. Zdesperowany zapewne na
      1 liczy do Euro Parlamentu z list PO. :)))
      • rahowa7 Re: Frasyniuk to ćwok ze zmęczoną maturą... 20.03.09, 14:13
        ceziu75 napisał:

        > cóż od niego więcej wymagać. Mowa o znajomości historii i ogłady w
        > wypowiedzi. Skończył jak jego Partie UW, PD. Zdesperowany zapewne
        na
        > 1 liczy do Euro Parlamentu z list PO. :)))



        6% mieszkańców wsi ma wyższe wykształcenie..jaki ogląd taki
        pogląd:)))
        • ceziu75 Ale 100% mieszkańców wsi... 20.03.09, 14:21
          mądrzejszych życiowo od tych z wyższym z miasta :)) zdobytym na
          płatnej uczelni. NIe wybierają "Ćwoka" na przedstawiciela
          swojego :)))
          • zigzaur Re: Ale 100% mieszkańców wsi... 20.03.09, 16:08
            Wybrali Leppera. Doskonały wybór! Słowo "ćwok" jest dla Leppera niezasłużonym
            komplementem. Lepper i jego banda to przestępcy.
    • 13xm Polska = Indie? Chłop = Święta Krowa? 20.03.09, 14:08
      Chyba na to jedno wychodzi.. Akurat pretensje ma jeden z
      największych "autorytetów" w kraju.
    • oakpark Frasyniuk nie doczytal Żeromskiego... 20.03.09, 14:08
      ..."Rozdziobią nas kruki, wrony".

      Wszystko Mu sie w tym cwierćmózdżku pokielbasiło do imentu.

      Niemal po "pańsku" zwymyślał "chamów" dowodząc swojego własnego
      chamstwa.

      Arogancki burak z d. Unii Wolnosci zawsze dziewicy... psiakrew,
      robotnicza "elyta" warszawki.

      Gdyby Frasyniuk mial troche szlachetczyzny po przodkach to by czul
      wstyd za to, co z chlopow przez wieki robiono....

      A tak cham miejski obraża i tych co zgineli pod Racławicami, pod
      Małogoszczą, pod Wojda i Zaborecznem...

      • zigzaur Re: Frasyniuk nie doczytal Żeromskiego... 20.03.09, 16:09
        Pod Małogoszczą i Racławicami ginęli Rosjanie. Pod Wojdą i Zaborecznem ginęli
        Niemcy.
        Nie sądzę, aby zostali obrażeni.
    • hannes.von.barsch Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:12
      W czasach, kiedy chłopi dobijali powstańców, byli w tym kraju
      półniewolnikami, a ich panami - szlachta walcząca w powstaniach.
      Kiedy państwo się trochę zdemokratyzowało, a chłopi stali się jego
      obywatelami, walczyli o wolność z takim samym poświęceniem, jak inne
      grupy społeczne. To dlatego Frasyniuk nie ma racji. Nie można
      oczekiwać obywatelskiej postawy od kogoś, kto nie jest obywatelem.
      • koneser10 teraz sa obywatelami a zdzieraja ostatnie kamasze 20.03.09, 14:14
        to najbardziej pazerny i zalgany element
      • oakpark To nie tak! 20.03.09, 14:30
        Chłopi ZAWSZE stanowili główna masę walczących o Polskę, szlachty
        było max 10%...

        Lali Krzyzaków, lali Szwedów, Prusaków.... nie trzeba wielkiej
        świadomosci by odróżnić wroga od swoich.

        A Frasyniuk jest typowym arogantem z udecji. Dziennik podaje, ze
        powiedział "my INTELEKTUALISCI ZAWSZE MIELISMY SLABOSC DO
        CHLOPOW".... YNTELEKTUALYSTA sie znalazl..... rasowa szlachta pieska
        z psiarni von Buelow ze "Szwejka" ma wiecej wiedzy i więcej klasy
        niz ten nadety tępy buc!
        • zigzaur Re: To nie tak! 20.03.09, 16:11
          Odezwał się wielbiciel Leppera!
    • koneser10 KRUS to dzielo Balcerowicza 20.03.09, 14:12
      ciekawe czy Frasyniuk o tym pamieta?
    • emeryt21 Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 14:15
      Frasyniuk poruszyl temat tabu.Wsadzil kij w gniazdo os.
      O tym co robili polscy chlopi w czasach powstania styczniowego wiem
      nie tylko z ksiazek.Wiem o tym z opowiesci rodzinnych przekazywanych
      z pokolenia na pokolenie i wcale nie pochodze z rodziny szlacheckiej.
      To bylo powstanie paniczow,ktorym zly car zabral darmowa sile
      robocza.Chlopi w lapciach z lyka i ze slomy odzierali
      trupy "powstancow",bo Rosjanie swoich zabierali.Natomiast panicze
      zabierali ostatnie ziemniaki i kury chlopom.
      Prawda w oczy kole.....
      • oakpark Pańszczyznę zniósł najpierw Rząd Narodowy... 20.03.09, 14:47
        ...car MUSIAŁ to zrobić.

        Moi poszli do partii razem ze swoimi chłopami - stosunek sił jak 6
        do 40-50...


        Zginęła z tego połowa i jednych i drugich, ca 1/4 pojechała na
        Sybir, ziemię zabrali Moskale.... tę szlachecka.

        Dlatego po powrotach z zesłania wiekszosć z mojej rodziny była za
        uwłaszczeniem...


        Póki chłop się tak "pazernie" trzyma ziemi polskiej to kraj się i
        żywii i trzyma razem.

        Frasyniuk jest rootless, deracine, ausrotten... jest wykorzenione
        bydlę!

        Ciekawym, co by zrobił ten "pan" na wizytę sekundantów.... 8^)...
        chocby od Sawickiego z Sawic....

        Jest sporo dobrej szlachty w PSL-u....





    • princealbert niech nie przeprasza 20.03.09, 14:16
      A skad sie bierze milosc do chlopow? Moze stad, ze 90% spoleczenstwa
      ma chlopskie korzenie?

      • zigzaur Re: niech nie przeprasza 20.03.09, 16:16
        Większość ludności Europy ma chłopskie korzenie. I Francuzi i Niemcy i inni.
        Tylko że gdzie indziej zrozumiano, że trzeba wyjść z wiochy, aby dojść do
        kultury i dobrobytu.
    • ceziu75 Pogarda Frasyniuka dla innych to bliskie PO... 20.03.09, 14:17
      wartosci :)).
      Podobnie, jak kłamstwo historyczne.
      Dać mu 1. miejsce na liście.
      • maaac Znów kłamiesz? Wpadłeś w ciąg? 20.03.09, 19:42
        Raz ktoś chłopom prawdę w oczy powiedział.
    • mironek47 Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 14:17
      PSL to nie partia polityczna tylko zwiazek zawodowy karierowiczow.Co do
      wyludzania rent przez rolnikow to sa oni w tym mistrzami.Znam osobiscie takich
      rencistow ktorych mozna by do pluga zaprzagnac i orac.Wiejscy lekarze wszystko
      zalatwia za pieniadze.
    • zg13 Frasyniuk to gó... 20.03.09, 14:18
      nie pierwszy raz to dowodzi
    • semeon ''Niech Frasyniuk przeprosi polskich chłopów'' 20.03.09, 14:20
      Nie podzielam poglądów pana Frasyniuka, ale gratuluję mu odwagi. W
      tym potwornym oceanie hipokryzji, zalewającym nasz kraj każdego
      dnia, taka wypowiedź jest naprawdę wielkim wyczynem.
      • piotr7777 Re: jest w tym rochę racji 20.03.09, 14:32
        Powstania robiła szlachta, chcąca powrotu Polski przedrozbiorowej, z
        którą włościanie się nie utożsamiali.
        • zigzaur Re: jest w tym rochę racji 20.03.09, 16:12
          Tak jest, utożsamiali się z carem, który zrobił reformę rolną?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka