pw.2221 20.03.09, 13:14 Frasyniuk nazwał sprawe po imieniu.. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rahowa7 Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po... 20.03.09, 13:22 Wczoraj Fedyszak Radziejowska rozpływała się w TV nad roztropnoscią chłopa polskiego który zachłannie wyciska brukselkę i jednoczesnie jest sceptykiem wobec UE. Oto cały chłop polski-brac brac brać a w dup...Polskę i jej miejsce w Europie mieć. Odpowiedz Link Zgłoś
sajm Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:40 a twoja mentalność jaka jest? a mentalność robotników, stoczniowców górników, bankowców i wszystkich innych? Każdy w swoją stronę ciągnie i to jest jak najbardziej normalne. a frasyniuk udowodnił ponad wszelką wątpliwość swoje buractwo, przeczytał nowelkę żeromskiego i to cała jego wiedza na temat roli wkładu chłopa w historię Polski Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:43 Moja mentalnosc jest taka że jezeli korzystam z czegoś to to szanuję a nie pier...o ciezkiej pracy na wsi co to obowiazkowa nigdy nie była:) Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:36 rahowa7 napisała: > Moja mentalnosc jest taka że jezeli korzystam z czegoś to to szanuję > a nie pier...o ciezkiej pracy na wsi co to obowiazkowa nigdy nie > była:) ############# Jesteś durny burak. A co to byli chłopi pańszczyźniani? Nie niewolnictwo, które opierało się właśnie na obowiązkach bez wszelkich praw? Jesteś niedouczonym idiotą, Zabierz się za porządne książki napisane przez mądrzejszych od Ciebie i Bardziej doświadczonych. Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:40 Burak?Spojrzyj w lustro;) Pisałem wzgledem wyciskania brukselki i jednoczesnego negatywnego stosunku do Europy.A o historii tu nie wspominałem. Odpowiedz Link Zgłoś
sajm Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 15:05 "a nie pier...o ciezkiej pracy na wsi co to obowiazkowa nigdy nie była:)" jeśli nigdy nie była, to jednak to dotyczy historii? pomijając poziom wypowiedzi przedmówcy to troszke miał sie czego czepić....;) Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 15:10 sajm napisał: > "a nie pier...o ciezkiej pracy na wsi co to obowiazkowa nigdy nie > była:)" > jeśli nigdy nie była, to jednak to dotyczy historii? pomijając poziom wypowiedz > i > przedmówcy to troszke miał sie czego czepić....;) Szacunek;)Nigdy jest "historyczne"? Skoro pojecie jest puste(NIGDY-czyli NIC w CZASIE) to nie jest historyczne bo historycznym jest GDY cos się zdarza a nie gdy sie NIE ZDARZA;) Odpowiedz Link Zgłoś
sajm Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 15:30 trudno mi definiowac pojecia które są dla mnie pierwotne... Bo jesli przyjąc że nigdy to czas , w tym wypadku jak wynika z kontekstu wypowiedzi przeszły, w którym jakieś zdarzenie nie miało dotychczas miejsca, to dotyczy czasu historycznego? piszesz ze "nigdy nie było obowiązkowe", zatem w tym czasie od początku historii do teraz - logicznie rzecz ujmując - zawsze była sytuacja w której praca na roli była dobrowolna. A jednak bywały w przeszłości okresy kiedy dla pewnych grup ta praca była obowiazkowa. Zatem w ujęciu historycznym twierdzenie że praca na wsi nigdy nie była obowiązkowa jest nieprawdziwe :) i o to mi chodziło;) Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 15:33 Zgoda, rozumiem:)) pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
komputerowy.model.ukladu Polski Chlop = Bialy Murzyn 20.03.09, 18:14 polski chlop chce kasy od panstwa na tej samej zasadzie co murzyn w us tam kiedys bylo niewolnictwo a tu panszczyzna ... Odpowiedz Link Zgłoś
junkier UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, że p 20.03.09, 14:13 UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, że przypomnimy haniebne ekscesy Kwaśniewskiego w Jedwabnem. A wiec sciemnianie i odkrecanie kota przez Frasyniuka nikogo dziwić nie może. Przypomnijmy też, że Kwachu, tak wielbiony przez UDecję, dopuścił się innego haniebnego ekscesu, mianowicie dekorując nie wiadomo po co tak wysokim odznaczeniem – Orłem Białym, byłych trockistow Możdżelewskiego i Kuronia, napisał że, UWAGA, jako pierwsi (!!!) zorganizowali czynny opór przeciw komunistycznemu totalitaryzmowi. I Salon to łajdackie kłamstwo gładko łyknął! Był to kolejny, tak jak Frasyniuka, policzek wymierzony w pamięć o polskich chłopach, ktorzy czynnie już na samym początku wsparli walkę przeciw komunie w organizacjach wojskowych BCh, AK, NSZ, NOW i WiN. W tym czasie potomkowie UDekow nierzadko czynnie wspierali komune i korzystali czesto z szerego przywilejów zastrzeżonych dla najbardziej zajadłych PPRowców i UBeków. Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:15 Znowu ta antysemicka miernota czyli junkier vel Rydzyk toilet paper! Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:18 Wsadz sobie w wiadomz miejsce te etykietki, fakty sa oczywiste - wiele osob kojarzonych z tym srodowiskiem lewicy laickiej nachalnie zachecalo polskie wladze do przepraszania za zbrodnie, za ktore pelna odpowiedzialnosc ponosili okupanci. Jest to skandal. Prof. JR Nowak udowodnil ponad wszelka watpliwosc jak skandaliczny charakter miala propagandowa "operacja Jedwabne". Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:21 junkier napisał: > Wsadz sobie w wiadomz miejsce te etykietki, fakty sa oczywiste - > wiele osob kojarzonych z tym srodowiskiem lewicy laickiej nachalnie > zachecalo polskie wladze do przepraszania za zbrodnie, za ktore > pelna odpowiedzialnosc ponosili okupanci. Jest to skandal. > > Prof. JR Nowak udowodnil ponad wszelka watpliwosc jak skandaliczny > charakter miala propagandowa "operacja Jedwabne". > > Spytaj lepiej ojca Tadeusza kto go "prowadził" w latach 83-86 w RFN i dlaczego uzyskał czestotliwości dla Radyja od Rosjan z Kaliningradu:)) Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:26 A ty to sprawdz lepiej: "Dla Grossa i jemu podobnych, Jedwabne ma zniszczyć mit Polski Walczącej, ma zdruzgotać nas moralnie. To ma być "kopernikański przewrót" w spojrzeniu na nasze najnowsze dzieje. Mamy dołączyć do grona narodów żyjących z poczuciem moralnego kaca - do Niemców, Francuzów, Szwajcarów, Austriaków... Operacja "Jedwabne" trwa. Jaki będzie jej finał, łatwo przewidzieć. Do całego szeregu plag, jakie przyniósł Polsce ponoć zwycięski rok 1989, dopisać musimy jeszcze jedną - nasi wrogowie piszą nam najnowszą historię." www.naszawitryna.pl/jedwabne_155.html www.naszawitryna.pl/jedwabne_508.html Odpowiedz Link Zgłoś
adamo64 Jendo jest pewne wredna zydowko 20.03.09, 14:55 nie gorszego narodu jak narod zydowski. Wy byscie dla mamony wlasna matke sprzedali. Tak jak teraz Polske ktora was przygarnela w czasach pogromow zydow w europie. Pieknie ktos kiedys powiedzial "zydzi na madagaskar"!!! Odpowiedz Link Zgłoś
czysty_jogurt Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 17:10 "panie" (hmmm) "Junkier". W jakim to zrodle NAUKOWYM pisal ten uwielbiany przez "pana" (hmmm) tzw. "profesor" Jerzy Robert Nowak? Poslalem "panu" (hmmm) linki do "prac" tych "wybitnych" tzw. "naukowcow" i coz tam? Jakos "pan" nie potrafi przyznac racji OBIEKTYWNYM faktom, "panie" (hmmm) "junkier". Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:40 rahowa7 napisała: > Znowu ta antysemicka miernota czyli junkier vel Rydzyk toilet paper! ###### rahowa7, pluskwiakiem jesteś Ty, nawet niewiadomego pochodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
eliot3 Re: jasiowi wszystko się jak zwykle z jednym 20.03.09, 14:29 jasiowi wszystko się jak zwykle z dupą kojarzy. Przeczytali prognozę pogody, deszcz na pewno przez wiadomo kogo. Chryste, już nawet ręce nie opadają. Jakaś przypadłość umysłowa. A tak w ogóle, to wypowiedź faktycznie niezbyt fortunna, ale Frasyniuk korzysta chyba z tego, że czynnie polityki już nie uprawia i może pozwolić sobie na luksus mówienia, co myśli. A na koniec, faktycznie przecież my jesteśmy naj.. naj.. najbardziej wybranym narodem ze wszystkich i można o nas tylko dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, że p 20.03.09, 14:31 Jest czyms skrajnie skandalicznym ze facet, ktory przez lata nalezal do partyjki (UDecja i jej mutacje), ktora wszystko zrobila zeby nie de facto rozliczyc komuny, dzis osmeila sie szkalowac polska warstwe wlosciansko-chlopska ktora poniosla gigantyczne ofiary walki z komunizmem! Odpowiedz Link Zgłoś
eliot3 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:37 mogę z pewną śmiałością założyć, żeś Pan Panie Junkier większość życia w tejże komunie przeżył. Mogę zapytać, jak się Pan przyczyniłeś do jej obalenia? Oprócz ględzenia na rodzinnym forum włościańsko-chłopskim oczywiście? Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:40 to proponuje przeczytac przed komentowaniem skandalicznych enuncjacji Frasyniuka: podziemiezbrojne.blox.pl/html Odpowiedz Link Zgłoś
eliot3 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 14:52 no dobrze, miał Pan nieszczęście znaleźć się tam w charakterze ofiary. Dobrze rozumuję? Czy dlatego na resztę życia Pańskie rozumowanie ma być ograniczone? Rzeczywiście wszystko można tłumaczyć spiskiem żydowskim? udeckim? Trochę to nie za proste? Jak coś źle się dzieje, to wystarczy tylko Żyda zdemaskować? Chyba nie. Może Pana zdziwi, ale są ludzie, którzy mają szacunek dla AK, BCh i walki niepodległościowej a jednocześnie doceniają wkład Balcerowicza i udecji w rozwój naszego kraju. Co więcej, nie muszą być koniecznie Żydami. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 15:00 Prosze nie wkladac mi w usta slow, ktorych nie wypowiedzialem. Co do dorobku UDecji - to 1) plan Balcerowicza nie byl bezalternetywny, 2) UDecja zafundowala sobie marginalizacje na wlasne zyczenie, takie teksty jak "Polacy nie dorosli do demokracji") ba na UDeckich nominatow osmielili sie nie zaglosowac) dyskwalifikowaly te formacje na starcie, 3) nie da sie ukryc ze UDecja byla formacja ktora najzacieklej starala sie konserwowac okraglostolowa proteze w Polsce, skutecznie niestety. 20 lat po obaleniu komuny nie mielismy lustracji i dekomunizacji, oczyszczenia po zbrodniczym systemie soweickim i jego kolaborantach. Odpowiedz Link Zgłoś
adamo64 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 15:01 eliot3 napisał: ale są ludzie, którzy mają szacunek dla AK, ...... jednocześnie doceniają wkład Balcerowicza i udecji w rozwój naszego kraju. Taaak mam wielki szacunek do AK, ze dzieki nim mamy piekny zamiast starego, zamek krolewski w Warszawie. Do balcerowicza jeszcze wiekszy szacunek, za jego zlote mysli z ekonomi marksistowsko-leninowskiej. Tylko jakos nie potrafie zauwazyc wkladu w rozwoj Polski jednych i drugich. Z jednym sie musze z Toba zgodzic, nie wszyscy musza byc zydami by niszczyc Polske, ale zydzi wioda w tym prym. Odpowiedz Link Zgłoś
akkj Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 18:02 Adamo, tak z ciekawosci, w jakim kraju zmywasz kible? Używaj maseczki p-gaz, bo ci sie ostatnie szare komórki niszcza przy tym. adamo64 napisał: > eliot3 napisał: > > ale są ludzie, którzy mają szacunek dla AK, ...... jednocześnie > doceniają wkład Balcerowicza i udecji w rozwój naszego kraju. > > Taaak mam wielki szacunek do AK, ze dzieki nim mamy piekny zamiast > starego, zamek krolewski w Warszawie. > Do balcerowicza jeszcze wiekszy szacunek, za jego zlote mysli z > ekonomi marksistowsko-leninowskiej. Tylko jakos nie potrafie > zauwazyc wkladu w rozwoj Polski jednych i drugich. > Z jednym sie musze z Toba zgodzic, nie wszyscy musza byc zydami by > niszczyc Polske, ale zydzi wioda w tym prym. Odpowiedz Link Zgłoś
adamo64 Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 20:28 dziecko, po twojej reakcji widze, ze nie rozumiesz o czym pisze, wiec siedz cicho, czytaj i ucz sie. Odpowiedz Link Zgłoś
akkj Re: UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, 20.03.09, 17:56 Ty upośledzony umysłowo pętaku zapomniałeś o "prezydencie" Kaczyńskim, który udekorował orderem tow. Jaruzelskiego. junkier napisał: > UDecy do przepraszania Żydów tylko się rwali, że przypomnimy > haniebne ekscesy Kwaśniewskiego w Jedwabnem. A wiec sciemnianie i > odkrecanie kota przez Frasyniuka nikogo dziwić nie może. > > Przypomnijmy też, że Kwachu, tak wielbiony przez UDecję, dopuścił > się innego haniebnego ekscesu, mianowicie dekorując nie wiadomo po > co tak wysokim odznaczeniem – Orłem Białym, byłych trockistow > Możdżelewskiego i Kuronia, napisał że, UWAGA, jako pierwsi (!!!) > zorganizowali czynny opór przeciw komunistycznemu totalitaryzmowi. I > Salon to łajdackie kłamstwo gładko łyknął! > > Był to kolejny, tak jak Frasyniuka, policzek wymierzony w pamięć o > polskich chłopach, ktorzy czynnie już na samym początku wsparli > walkę przeciw komunie w organizacjach wojskowych BCh, AK, NSZ, NOW i > WiN. > > W tym czasie potomkowie UDekow nierzadko czynnie wspierali komune i > korzystali czesto z szerego przywilejów zastrzeżonych dla > najbardziej zajadłych PPRowców i UBeków. > > Odpowiedz Link Zgłoś
cleryka Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:50 Frasyniuk zawsze mówi prędzej,niz myśli...a uogólnienia b.lu bi,bo sądzi,że to dobitniej określa wypowiedż.? Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:19 Tak wlasnie jest, powinno sie brac z Bruseli kase, jaka Bruksela chapnela z polskiego budzetu, i jednoczesnie pogardliwie odrzucac wszystkie brukselskie pseudo-wartosci i brednie typu lulti-kulti. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Nie chcemy w Polsce chłopów! 20.03.09, 13:25 Tylko do nich dopłacamy i znosimy ich brud i chamstwo. Dopłacamy do ich majątków, do ich produkcji i do ich eksportu. Wprowadzić wysoki podatek katastralny np. 1000 zł od hektara miesięcznie, KRUS 300 zł ale od hektara i co miesiąc. Akcyza na materiały siewne, paliwo rolnicze, maszyny rolnicze, środki ochrony roślin, nawozy sztuczne. Pełny VAT na wszystko. Żywność można kupić wszędzie. UE aż dusi się od nadprodukcji żywności. Odpowiedz Link Zgłoś
pw.2221 Brawo Frasyniuk !!.. 20.03.09, 13:26 PSL to nie CHŁOPI, tylko banda skorumpowanych gnojków ,podszywających sie pod partie chłopską ! Odpowiedz Link Zgłoś
ws60 czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wydawać 20.03.09, 13:45 za granicą ?! stworzyć kolejnych parę mln bezrobotnych ? nie mogę nazwać tego bełkotu inaczej niż głupotą zigzaur. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 13:46 Lepiej pchać pieniądze w autostrady niż w gnojówkę. Lepiej inwestować w naukę niż w świniaki. Lepiej eksportować towary wysoko przetworzone z zyskiem niż kartofle z dopłacaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
dyktator_bolandy Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 14:43 święte słowa, zawsze będziemy biednym mkrajem skoro dotujemy półanalfabetów i ich prymitywną produkcję zamiast nauki. Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 14:53 zigzaur napisał: > Lepiej pchać pieniądze w autostrady niż w gnojówkę. > Lepiej inwestować w naukę niż w świniaki. > Lepiej eksportować towary wysoko przetworzone z zyskiem niż kartofle z dopłacan > iem. ################# zigzaur, przecież wielokrotnie wypowiadałeś się na tematy związane z siłami zbrojnymi. Chyba wiesz, że żywność to jedna z najważniejszych broni. Tylko idioci mogą rezygnować z wytwarzania swojej (nawet drogiej) żywności uzależniając się całkowicie od innych. Odpowiedz Link Zgłoś
dyktator_bolandy Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 15:04 wyprodukować żywność to w dzisiejszych czasach żadna sztuka. Nie musi tego robic 15% ludności naszego kraju, zakonserwowanych w niezwykle kosztownym skansenie gospodarczym. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 16:05 Owszem, żywność jest bronią. Ale tu też jest podobna sytuacja jak z innymi rodzajami broni: jednym zbrojenia napędzają koniunkturę, inni przez zbrojenia staczają się w otchłań nędzy. Nie będę rozwijał tematu, bo to już jest poruszanie zagadnień polityki międzynarodowej. Dla jasności: nie mam nic przeciwko rolnictwu. Ale rolnictwu rynkowemu: bez dotacji, bez przywilejów podatkowych. Chcę rolnictwa bogacącego kraj a nie pasożytującego na nim. Odpowiedz Link Zgłoś
ws60 Re: czyli zamiast wydawać kasę w Polsce lepiej wy 20.03.09, 15:14 > Lepiej pchać pieniądze w autostrady niż w gnojówkę. > Lepiej inwestować w naukę niż w świniaki. :) nie wepchniesz tej kasy w naukę bo ją wydasz na np. francuskie świnie :D i wydasz na zasiłek dla bezrobotnych, i na opiekę zdrowotną itd... :)) dobra, dość śmiacia, czas do roboty Odpowiedz Link Zgłoś
cleryka Re: Nie chcemy w Polsce chłopów! 20.03.09, 13:55 zigazaur Twoja głupota i ciemnota porażająca. Odpowiedz Link Zgłoś
akkj Re: Nie chcemy w Polsce chłopów! 20.03.09, 18:06 A niby dlaczego? Dlaczego pracujący ciezko ludzie maja dopłacać do wiejskich bogaczy gospodarujących na setkach hektaró i nie płacących praktycznie żadnych podatków i wpłacajacych do KRUS 100 zł na kwartał? Jak chcesz do tych pasozytów i darmozjadó dokładac, to ze swojej kieszeni. A brednie o tym, ze żywnośc jest bronią i musmy ja produkowac nawet za wielokrotnie wyąszą cenę niż jest dostepna na rynkach światowtych wsadź sobie w buty. cleryka napisała: > zigazaur Twoja głupota i ciemnota porażająca. Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: Nie chcemy w Polsce chłopów! 20.03.09, 14:46 zigzaur napisał: > Tylko do nich dopłacamy i znosimy ich brud i chamstwo. Dopłacamy do ich > majątków, do ich produkcji i do ich eksportu. Wprowadzić wysoki podatek > katastralny np. 1000 zł od hektara miesięcznie, KRUS 300 zł ale od hektara i > co miesiąc. Akcyza na materiały siewne, paliwo rolnicze, maszyny rolnicze, > środki ochrony roślin, nawozy sztuczne. Pełny VAT na wszystko. > > Żywność można kupić wszędzie. UE aż dusi się od nadprodukcji żywności. ################ zigzaur, skąd takich mądrości nazbierałeś? Bo chyba nie powiesz, że to Twoje umysłowe wypociny? Do szkoły. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po... 20.03.09, 13:26 Rzeczywiście wypowiedź Frasyniuka jest beznadziejna (wyjaśnię dlaczego - bo odwołuje się do czasów Powstania Styczniowego czyli 150 lat temu, gdy bliżej naszych czasów tyle tysięcy chłopów walczyło - nieprzyjemnie...) Odpowiedz Link Zgłoś
ritazien Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:31 Beznadziejna to jest wiedza historyczna peselowców i wyskakiwanie z okupacją niemiecką i powstaniem warszawskim A w XIX wieku chłopi równo wyrzynali powstańców, którymi z reguły była szlachta. I to niemalże przy każdym powstaniu, najbardziej przy styczniowym.... Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:35 no i co tak perorujesz jakbyś o maganatach sprzedawczykach nigdy ni słyszał Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:50 W Powstaniu Kościuszkowskim to było tak, że szlachta siłą dostarczała chłopów do wojska. Kosynierów gnano na armaty ogniem karabinów od tyłu. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:53 no ale chłopi nie mieli wtedy praw wyborczych czlowieku, czyli nie byli obywatelami RP jak szlachta, to jest właśnie ten brak szerszego sojrzenia ten am jak u Frasyniuka liczy się czas o momentu rowności praw czyli od 1918 r. bo dpiero wtedy jest równośc obowiązkow wobecpaństwa, caito? Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:57 wymaganie patriotyzmu od ludzi nie umiejących czytać, pozbawionych praw obywatelskich, ziemi, odrabiających pańszczyznę to szczyt... chamstwa:) Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 16:20 A w jakim kraju mieli? W carskiej Rosji? W katolickiej Austrii? Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:59 zigzaur napisał: > W Powstaniu Kościuszkowskim to było tak, że szlachta siłą dostarczała chłopów d > o > wojska. Kosynierów gnano na armaty ogniem karabinów od tyłu. ####### I to zasługuje na pochwalne pienia na cześć szlachty? Wbiłeś Sobie i Frasyniukowi samobuja! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 16:22 Tak było w owym czasie w KAŻDEJ armii świata. W armii rosyjskiej jest tak do dzisiaj. Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:56 ritazien napisała: > Beznadziejna to jest wiedza historyczna peselowców i wyskakiwanie z okupacją > niemiecką i powstaniem warszawskim > A w XIX wieku chłopi równo wyrzynali powstańców, którymi z reguły była szlachta > .####### bo ta szlachta była wtedy wrogiem nr 1 klasy chłopskiej. > I to niemalże przy każdym powstaniu, najbardziej przy styczniowym.... Odpowiedz Link Zgłoś
babaqba Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:31 loppe napisał: (...) gdy bliżej naszych czasów tyle tysięcy chłopów > walczyło (...) I o tych chłopach Frasyniuk nie mówił. Mówił o tych, którzy teraz ściągają z nóg podatnika ostatnie kamasze. I za nic mają ten kraj i naród, byle oni dostali. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:34 jakbym o Misiaku i innych biznesmenach czytał:) Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 15:07 babaqba napisała: > loppe napisał: (...) gdy bliżej naszych czasów tyle tysięcy chłopów > > walczyło (...) > > I o tych chłopach Frasyniuk nie mówił. Mówił o tych, którzy teraz > ściągają z nóg podatnika ostatnie kamasze. I za nic mają ten kraj i > naród, byle oni dostali. ############### Czytaj ze zrozumeniem. Frasyniuk mówił o ściąganiu kaloszy z powstańców, a nie podatników!!! Odpowiedz Link Zgłoś
fasi6 odwołuje się do czasów Powstania Styczniowego... 20.03.09, 13:34 ...albo lepiej, do rabacji galicyjskiej, chociaż faktycznie polskie chłopstwo słabo identyfikowało się z polskością (inna sprawa dlaczego), z tym, że np. w czasie wojny z bolszewikami - przymuszeni-nie przymuszeni - ruszyli do wojny o Polskę. A swoją drogą ciekawe jak jest dzisiaj z uczuciami patriotycznymi, nie w słowach, lecz czynach w ogóle o polskim chłopstwie mozna by godzinami i opasłe tomy juz powstały Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: odwołuje się do czasów Powstania Styczniowego 20.03.09, 13:39 każda warstwa miała lepsze i gorsze okresy w służbie Ojczyźnie - to daletgo słowa Frasyniuka są nieinteligentne Odpowiedz Link Zgłoś
roll Brawo p.Frasyniuk 20.03.09, 13:34 Dawno temu za komuny słyszałem z bezzębnych ust baby na wsi że jeszcze miastowe będą złotem płacili za mleko,chleb i ziemniaki.Nota bene niewile się pomyliła dzięki Millerom,Kwaśniewskim,Oleksym i tym podobnym osobnikom. Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 Kalinowski głabie sprawdz haslo Szela Jakub 20.03.09, 13:33 w jakiejs pierwszej, lepszej encyklopedii i nie rob wiecej z siebie durnia. co jak co, ale za te slowa Frasyniuk nie musi nikogo przepraszac. lepiej razem ze swoim zlodziejskim PSL wez sie za reforme KRUS, wprowadz podatek dochodowy dla rolnikow, niech chlopi zaczna placic na sluzbe zdrowia. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw komunie 20.03.09, 14:22 Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw komunie sowietyzacja polski seignelaby znacznie dalej. Zolnierze najlepszych formacji antykomunistycznych: AK, NSZ, NOW, NZW, Zwiazek Jaszczurczy, WiN, KWP, erkrutowali sie w olbrzymiej czesci z polskiej wsi. Pamiec bohaterom! Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Chwała i cześć Jakubowi Szeli !!! 20.03.09, 14:24 Kanoniczny chłop polski. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw komunie 20.03.09, 14:26 Nie wsadzaj mi tu Szeli do paneteonu Polskich bohaterow Panstwa podziemnego! Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:29 Kolaborantów gestapowskich z NSZ można a Szeli nie? Przepraszam:( Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:32 Jestes wyjatkowym lajdakiem. NSZ nie kolaborowalo z gestapo, robilo to PPR, w ktorej "reformowalna" czesc znalazla sie po latach z Frasyniukiem w jednej skandalicznej formacji - LiDzie. Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:34 junkier napisał: > Jestes wyjatkowym lajdakiem. NSZ nie kolaborowalo z gestapo, robilo > to PPR, w ktorej "reformowalna" czesc znalazla sie po latach z > Frasyniukiem w jednej skandalicznej formacji - LiDzie. > Czy Twój autorytet Nowak nie był w Budapeszcie na synekurze u pogrobowców PPR? gagatek! Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:37 Prof. Jerzy Robert Nowak to wybitny polski patriota, zadeklarowany i ideowy przeciwnik UDecji i innych kolaborantow postkomuny. Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:42 junkier napisał: > Prof. Jerzy Robert Nowak to wybitny polski patriota, zadeklarowany i > ideowy przeciwnik UDecji i innych kolaborantow postkomuny. > Czyli schizofrenik sądząc po oficjalej biografii:) Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 rahowa to jakis niedobitek z ŻOB czy KPP? 20.03.09, 14:50 poglady jak z Trybuny Ludu Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: rahowa to jakis niedobitek z ŻOB czy KPP? 20.03.09, 14:52 ZP Grunwald i Rada Konsultacyjna, taboret obok Giertycha;) Odpowiedz Link Zgłoś
akkj Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 17:59 Powołaj sie na SB-ckiego płatnego kapusia i szpicla Nowaka, albo na pijanicę "katolika" orzechowskeigo, który schlewa sie jak świnia w poście. Ewentualnie na Bendera, komunistyczna gnidę. junkier napisał: > Jestes wyjatkowym lajdakiem. NSZ nie kolaborowalo z gestapo, robilo > to PPR, w ktorej "reformowalna" czesc znalazla sie po latach z > Frasyniukiem w jednej skandalicznej formacji - LiDzie. > > Odpowiedz Link Zgłoś
grymas50 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:34 Junkier, Ty to potrafisz wkurzyć ludzi. Wczoraj wyzywalem Cię od najgorszych w czym mam rację. DzisiAJ SZKODA NA cIEBIE CZASU.Pan Frasyniuk powiedzial głośno o tym, o czym po cichu myśli wykształcony chlop Kalinowski i jemu podobni wykształceni chlopi. Nie mówią tego glośno co jest zrozumiale a w przypadku polityka /czytaj: zawodowego kłamcy/ jest to regułą. Pan Frasyniuk mowil generalnie o chłopach tak samo, jak mowi się, że PZPR byla partią zbrodniczą, czemu wszyscy PIS przyklaskują a chlop Kalinowski nie oponuje.Miał tych chłopów wymienić z nazwiska?. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:50 Frasyniuk, ktory pomniki zbrodniarzowi jaruzelskiemu chcial stawiac, nie zaskuguje nawet na wzgarde. Odpowiedz Link Zgłoś
czysty_jogurt Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 17:07 "panie" (hmmm) "junkier". W jezyku polskim nazwiska pisze sie z wielkiej litery. A co do winy, to orzeka sad. No, chyba ze orzekli "wybitni naukowcy", na jakich to "pan" (hmmm) ciagle sie powoluje. PS - a gdzie odpowiedzi na moje konkretne pytania, "panie" (hmmm) "junkier"? Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 gdyby nie chlopska pazernosc nie byloby tematu 20.03.09, 14:26 placa smieszny KRUS (dotacja z budzetu to 95% budzetu tej zalosnej instytucji), nie placa ubezpieczenia zdrowotnego (budzet placi za nich), nie placa podatku dochodowego, maja doplaty do paliwa, doplaty do produkcji rolnej, doplaty do kredytow, praktycznie darmowe ubezpieczenia upraw - co to ma byc? Panstwo prawa? jakim cudem jedna grupa spoleczna jest tak uprzywilejowana w panstwie, w ktorym konstytucja gwarantuje rzekomo rownosc wobec prawa? WTF? Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw komunie 20.03.09, 14:30 Czlowieku! Nie kupuj lze-liberalnych klamstw! Jesli dola chlopska tak slodka i lekka to kupuj ziemie, 1 ha wystarczy, przenos sie do KRUSu nie plac dochodowego i odzyskuj akcyze na paliwo do ciagnika. Po co masz klepac biede na ZUSowskim haraczu? Dalej, przenies sie i powiesz czy sie oplacalo per saldo. Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:35 co ty bredzisz - jak sobie nie radza niech sie zglosza do opieki spolecznej. dlaczego panstwo traktuje ich jak niepelnosprawnych idiotow? nie potrafia na siebie zarobic? jak nie ma pieniedzy na podatek i skladki na ZUS niech sprzeda gospodarstwo. Czy kazdy niedorajda musi byc rolnikiem? Prosta sprawa - jeden system emerytalny, podatkowy - rowne traktowanie obywateli. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:38 Jeden system emerytalny - zgadzam sie, ale nie zlodziejsko ZUS i OFE! Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:46 nie mam nic przeciwko aby wszyscy obywatele w tym kraju zostali ubezpieczeni w KRUS - problem w tym, ze ktos musialby na doplate do KRUS zarobic.... Podobnie z podatkami - wszyscy powinni placic gruntowy - zlikwidowac zlodziejski PIT. No i oczywiscie to samo ze sluzba zdrowia - to skrajne zlodziejstwo, ze ludzie musza placic skladke na ubezpieczenie zdrowotne, sluzba zdrowia powinna byc za darmo tak jak obecnie dla rolnikow - niech placi kto inny - tj. panstwo. Swiat jest piekny widziany oczami mieszkanca wsi. Problem w tym, ze ktos za to wszystko musi zaplacic...... Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:51 Mylisz sie. Mowie Ci - jak na wsi tak pieknie to sie przenies. Problemem nie sa chlopi, problemem jest skandaliczny fiskalizm panstwa. Panstwo polskie pobiera w formie podatkow i parapodatkow 48% PKB, czyli lekko liczac co druga zlotowke. I obywatel prawie nic z tego nie ma bo kasa ta jest przepierd***na na rozne przekrety, a cele podstawowe - policja, wojsko - sa niedoinwestowane. UPR od dawna juz podnosi problem fiskalizmu w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 14:55 a ile ma pobierac jesli polowa obywateli tych mieszkajacych na wsi praktycznie nie placi podatkow - tylko ciage wyciaga lapy po pieniadze? przypomne - wies nie placi podatku dochodowego, 95% budzetu KRUS to dotacja z budzetu, na doplaty dla rolnikow ida miliardy. Gdyby wiesniaki placily podatki i bylby ubezpieczone na podobnych zasadach jak miastowi - fiskalizm spadlby radykalnie. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:02 >>> Gdyby wiesniaki placily podatki i bylby ubezpieczone na podobnych zasadach jak miastowi - fiskalizm spadlby radykalnie. Przykro mi bardzo ale to dyskwalifikuje Cie jako osobe wypowiadajace sie w sprawh ekonomii. Wiekszej bzdury dawno nie slyszalem - zwrost fiakalizmu ma doprowadzic w efekcie do jego zmniejszenia (!) Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:15 hmmm - przypominasz mi Klopotka - ten sam styl argumentacji - ucza was tego w PSLu? zachowujesz sie jak typowy kombinator z szarej strefy. Jak zaczniecie placic podatki, ubezpieczenia wzrosna wplywy do budzetu, spadna wydatki - pojawi sie mozliwosc obnizenia podatkow DLA WSZYSTKICH. Ja sie bede cieszyl, bo nie bede musial z moich pieniedzy utrzymywac 3 wiejskich darmozjadow. Dodatkowo poszerzy sie baza podatkowa - kolejny argument za zmniejszeniem podatkow. Dla was wiesniaki jakakolwiek zmiana oznacza wzrost fiskalizmu - bo w tej chwili nie placicie praktycznie zadnych podatkow - jedynie ciagle wyciagacie lapy po pieniedze z budzetu. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:18 Bzdury pleciesz. Sp. dr DZierzawski z centrum im Adama Smitha, osrodka stricte liberalnego, udowadnial ze polskei rolnictwo objete jest silniejszym fiskalizmem niz w innych krajach. Mowie ci - skoro tak sie na ZUSowskim rezymie meczysz kup 1,1 ha ziemi, zaloz gospodarstwo, ubezpiecz sie w KRUS i zyj dlugo i dostatnio na koszt podatnika, zobaczysz wtedy jakie glupoty wypisujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:21 to moze inaczej - dlaczego skladka KRUS jest taka niska? dlaczego rolnicy nie placa podatkow dochodowych? dlaczego rolnicy nie placa skladki na ubezpieczenie zdrowotne? po co wam doplaty do paliwa? po co doplaty do kredytow? Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:26 Niska skladka - niskie swiadczenia, podatek - zamiast dochodowego placony jest podatek gruntowy, tani i latwy w poborze, skladka zdrowotna jest czescia skladki KRUS placonej kwartalnie doplaty paliwa - rekompensata za wliczaniu podatku drogowego w cene paliwa (przypominam ze ciagniki sluza do prac w polu nie jezdzenia po drogach) doplaty do kredytow - do mieszczuchy nie maja tych doplat, np. do kredytow meiszkaniowych?? Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:35 swiadczenia nie sa niskie - sa tak o 95% za wysokie - 95% budzetu KRUS to dotacja z budzetu. podatek gruntowy to kpina ze zdrowego rozsadku - groszowe sumy w zaden sposob nie zwiazane z dochodem jaki rolnik osiaga ze swojego gospodarstwa. rolnicy NIE PLACA ani grosza na sluzbe zdrowia - calosc ubezpieczenia zdrowotnego rolnikow finansowana jest z budzetu doplaty do paliwa - wielkie pole do naduzyc - wiekszosc wiesniakow okrada tu budzet Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:49 >>> podatek gruntowy to kpina ze zdrowego rozsadku - groszowe sumy w zaden sposob nie zwiazane z dochodem jaki rolnik osiaga ze swojego gospodarstwa. Bzdura. podatek ten jest zroznicowany. Rozumiem ze twierdzisz, rolniczy specu, ze taki sam plon osiagnie sie z hektara V klasy co np. II? Chcesz badac dochod rolniczy - musialbys zatrudnic chamre kontrolerow, ktorych pensje, samochody sluzbowy i przekerty jakie sami by robili zapewne kilkekrotnie przekroczylyby dochod, na jaki liczysz. Powiem ci wiec facet - opowiadasz dyrdymaly, rozumiem ze tlumaczysz sobie to, ze masz kiepski poziom dochodo tym ze "dymaja" Cie chlopi swoim KRUSem i groszami z paliwa rolniczego, wiec jesli potrzebujesz takiego pocieszenia i usparwiedliwienia wlasnej biernosci to je mneij ale z rzeczywistoscia nie ma to wiele wspolnego. Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 16:01 pleciesz bzdury - w cywilizowanych krajach rolnicy placa podatki uzaleznione od ich dochodow. Tylko ciemniaki w Polsce caly czas upieraja sie, ze sie nie da..... Skoro juz mnie oceniles - pozwol, ze i ja napisze cos o tobie - jestes zwyklym bezczelnym zlodziejem, ktory do swojego zlodziejstwa dobudowuje jakies piramidalnie glupie 'quasi-liberalne' tlumaczenia.... prawie jak Janosik. zalosne. Bronisz rzeczy niemozliwej do utrzymania na dluzsza mete - cywilizacja dotrze tez i do was wiesniaki - zastanow sie z czego wezmiesz pieniadze na skladke ZUS i podatek PIT - ew. zacznij sie rozgladac za kupcem na swoj 1.1 ha 'gospodarstwa' Odpowiedz Link Zgłoś
ali51 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 22:54 junkier - tobie człowieku??? nawet eutanazja nie pomoże. Odpowiedz Link Zgłoś
grymas50 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:49 koneser10 napisała: > swiadczenia nie sa niskie - sa tak o 95% za wysokie - 95% budzetu > KRUS to dotacja z budzetu. > podatek gruntowy to kpina ze zdrowego rozsadku - groszowe sumy w > zaden sposob nie zwiazane z dochodem jaki rolnik osiaga ze swojego > gospodarstwa. > rolnicy NIE PLACA ani grosza na sluzbe zdrowia - calosc > ubezpieczenia zdrowotnego rolnikow finansowana jest z budzetu > doplaty do paliwa - wielkie pole do naduzyc - wiekszosc wiesniakow > okrada tu budzet Nie sposób nie wspomnieć o wyludzeniach za szkody np. powodziowe, Odnośnie podatkow.Niedawno bylem swiadkiem, jak urzedniczka zwraca się do rolnika:panie x z tamtego roku ma pan nie zaplacony podatek za działke y. Ile tego jest? 1,50, No dobrze, zaplacę. Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:26 koneser10 napisała: > to moze inaczej - dlaczego skladka KRUS jest taka niska? dlaczego > rolnicy nie placa podatkow dochodowych? dlaczego rolnicy nie placa > skladki na ubezpieczenie zdrowotne? po co wam doplaty do paliwa? po > co doplaty do kredytow? ########### Znaczy to, że godzisz się na odpowiednio wyższą cenę żywności w sklepach. Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 Re: Gdyby nie Polscy chlopi i ich opor przeciw ko 20.03.09, 15:36 godze sie na wolny rynek - ograniczylby cla na zywnosc i ide o zaklad, ceny w sklepach spadlyby znaczaco. Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: gdyby nie chlopska pazernosc nie byloby temat 20.03.09, 15:20 koneser10 napisała: > placa smieszny KRUS (dotacja z budzetu to 95% budzetu tej zalosnej > instytucji), nie placa ubezpieczenia zdrowotnego (budzet placi za > nich), nie placa podatku dochodowego, maja doplaty do paliwa, > doplaty do produkcji rolnej, doplaty do kredytow, praktycznie > darmowe ubezpieczenia upraw - co to ma byc? Panstwo prawa? jakim > cudem jedna grupa spoleczna jest tak uprzywilejowana w panstwie, w > ktorym konstytucja gwarantuje rzekomo rownosc wobec prawa? WTF? ################################################################### Chłopi żeby mieć wodociągi, drogi, gaz, telefony itp sami musieli sobie je wybudować w czynie społecznym. Ciebie na to nie stać bo nauczyłeś(aś) się iść tylko "na gotowe". A żerowanie na KRUSie nie dotyczy zwykłych chłopów tylko nowobogackich mieszczuchów, którzy pokupowali za psie pienądze setki hektarów, żeby tanim kosztem korzystać z KRUS, oraz brać duże dopłaty z UE samym sobie nie brudząc delikatnych rączek ziemią. Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 Re: gdyby nie chlopska pazernosc nie byloby temat 20.03.09, 15:31 kolejny nawiedzony naciagacz ze wsi. po pierwsze nie zyje na czyjs koszt - uczciwie place podatki, ZUS, ubezpieczenie zdrowotne, nikt nie doplaca mi do paliwa ani do mojej dzialalnosci gospodarczej, dom kupilem za uczciwie zarobione pieniadze. Z drugiej strony mamy roszczeniowa grupe wiesniakow, traktowana jak groamda niepelnosprawnych niedorajd zyciowych - takich co to nie potrafia nawet zarobic na skladke emerytalna czy podatki. Panstwo udaje, ze wiesniaki cokolowiek placa (panstwo utrzymuje fikcje KRUS finansujac tej marnej instytucji 95% budzetu) - a ci bezczelnie wyciagaja rece po wiecej. Nie kazdy niedorajda musi byc rolnikiem - nie masz na ZUS, PIT sprzedaj gospodarstwo - zglos sie do opieki spolecznej - tam na takich czekaja. Wytlumacz mi tylko dlaczego miastowi maja ciagle dokladac miliardy do waszych wiejskich interesikow? wstydu nie macie? Czas najwyzszy na ujednolicenie systemow podatkowych i emerytalnych. A odpowiadajac na twoje bezczelne sugestie wiesniaku - infrastrukture w moim miescie buduje sie za pieniadze pochodzace z podatkow. Jak nie placicie podatkow to kto ma wam to budowac i za co? Odpowiedz Link Zgłoś
janusz990 Historycznie to Panowie dobijali chlopow i to cale 20.03.09, 13:33 wieki.Wykorzystywali jak niewolnikow. Przepros CHAMIE ! Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 Re: Historycznie to Panowie dobijali chlopow i to 20.03.09, 13:35 dziesiecina to pikus przy dzisiejszym VAT i PIT. Nie spazmuj tutaj. Pawlak z Kalinowskim moga spadac na drzewo - gromada pazernych chamow ze wsi. Odpowiedz Link Zgłoś
albacor Re: Historycznie to Panowie dobijali chlopow i to 20.03.09, 13:41 A kto jedzie na naszych garbach od lat, kto nie płaci normalnych podatków i za byle gó... bierze dopłaty? teraz to co nasz chlop produkuje jest o wiele droższe od tego co mopżemy ze spożywczych rzeczy importować. Jada cały czas na opinii, że wieś to trudne życie. Tak bylo dawniej, teraz byle buc mieszka w takim domu że ja tylko mogę marzyć, samochód ma a jakże, żniwa ograniczają sie do czekania na rogu swojej stodoły na kombajn i tyle. Póki co czuję, że praw i obowiazków nie mamy identycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: Historycznie to Panowie dobijali chlopow i to 20.03.09, 15:33 albacor napisał: > A kto jedzie na naszych garbach od lat, kto nie płaci normalnych podatków i za > byle gó... bierze dopłaty? teraz to co nasz chlop produkuje jest o wiele droższ > e > od tego co mopżemy ze spożywczych rzeczy importować. > Jada cały czas na opinii, że wieś to trudne życie. Tak bylo dawniej, teraz byle > buc mieszka w takim domu że ja tylko mogę marzyć, samochód ma a jakże, żniwa > ograniczają sie do czekania na rogu swojej stodoły na kombajn i tyle. Póki co > czuję, że praw i obowiazków nie mamy identycznych. ########################################################## Jesteś niemyślącą gnidą. Ale jesteś tępy. A słyszałeś o żywności jako broni. Zlikwiduj rolnictwo calkowicie to zobaczymy czy Ci sprzedadzą tanią żywność. Żeby zywność kupować trzeba jeszcze mieć za co. Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 13:37 Ale by się działo, gdyby coś takiego powiedział Kaczyński. GW naprodukowałaby artykułów na pół roku do przodu. Tylko, że Kaczyński (Lech i Jarosław) nigdy by czegoś takiego nie powiedzieli. Nie ta klasa. Czegóż oczekiwać od człowiek,a kótry chcę stawiać Jaruzelskiemu pomniki? Odpowiedz Link Zgłoś
xxzz Panie Frasyniuk niech pan nie przeprasza !! 20.03.09, 13:42 Powiedział pan prawde jako jeden z nielicznych.Cenie pana za odwage. Odpowiedz Link Zgłoś
albacor Re: Panie Frasyniuk niech pan nie przeprasza !! 20.03.09, 13:47 Dodajcie sobie do tego masę lewych rent, fikcyjnych przepisań gospodarstw żeby emeryturka leciała, ulgi na paliwa rolnicze i przekręty z tym związane . Mam rodzinę na wsi i wiem jak rzecz wyglada od podszewki. Ja musze sobie kazde jajko i każdy kilogram mięsa kupić płacąc słono. Niech nie marudzą, że kmiotkom żle. Byłem tam i nie widziałem żadnego kryzysu. Odpowiedz Link Zgłoś
princealbert Re: Panie Frasyniuk niech pan nie przeprasza !! 20.03.09, 14:22 chlopi to najmniej wyksztalcona klasa spoleczna, bardzo latwo nimi manipulowac. Kalinowski tak samo jak katolicki kler wie o tym swietnie i bedzie robil wszystko by ten stan rzeczy usankcjonowac i utrzymac jak najdluzej. Odpowiedz Link Zgłoś
and192 Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 13:45 Frasyniuk, jako polityk na bocznicy, przestał się liczyć ze słowami. Zasunął cytatem z Żeromskiego, tak jak niegdyś Kaczor zacytował XIX- wiecznego pisarza, mówiąc o "innych szatanach czynnych". Swoją drogą, Frasyniuk dołączył do rozbijaczy koalicji PO-PSL, licząc że jak ten rząd upadnie to zapomniani działacze wrócą. Odpowiedz Link Zgłoś
kukuracza Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 13:51 Nie ma za co chłopów przepraszać. Moja babcia opowiadała, że jej brat był polskim żołnierzem. W październiku 39 wrócił do Torunia boso i w samych gaciach. Szedł 3 dni i 3 noce , nigdzie nie dostał kromki chleba a polscy chłopi obdarli go ze wszystkiego co miał na sobie. jak wszedł do domu to zemdlał a potem leżał w gorączce. Odpowiedz Link Zgłoś
sajm Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:56 a moja babcia opowiadała ilu rannych żołnierzy i partyzantów polskich w czasie II wojny się ukrywało w jej piwnicy. Na wsi , naturalnie. I co ty na to? Odpowiedz Link Zgłoś
dalarna Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po... 20.03.09, 13:53 Teraz to wyraźnie widać,że po komunistach przyszła kolej na chłopów .Cel jest aż nadto klarowny. Solidarność już dojrzała i tak naprawdę nie chce mieć konkurencji przy sprawowaniu władzy. Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 13:55 Taa..to trzeba się było trzymac z czerwonymi a nie dawać ciała Wałęsie. PSL-owcy sami sie zakiwali w tej zachłannosci swoich Mam. Odpowiedz Link Zgłoś
asorgoto Abrakadabra 20.03.09, 13:59 Dziś jestem chłopem bo mam ziemię i jestem chamem jutro sprzedam ziemię i już nim nie będę ,kupię ziemię -będę chamem ,sprzedam ziemię- chamem już nie jestem...itd . Chore na nienawiść ciołki! Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: Abrakadabra 20.03.09, 14:01 asorgoto napisał: > > Dziś jestem chłopem bo mam ziemię i jestem chamem jutro sprzedam ziemię i już > nim nie będę ,kupię ziemię -będę chamem ,sprzedam ziemię- chamem już nie > jestem...itd . Chore na nienawiść ciołki! a po co ci ziemia żeby doic podatników porzez KRUS??? Ciesz sie że płace podatki masz z czego się leczyć;) Odpowiedz Link Zgłoś
aardvaark Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 14:00 Frasyniuk to taki Wałęsa mniejszego formatu - obaj to prości, głupi ludzie, których na ogół przerasta sytuacja, w której się znaleźli. Odpowiedz Link Zgłoś
bohdanek-net Kalinowski do raportu... 20.03.09, 14:03 P.Kalinowski,może to i niezbyt grzeczna odzywka ale prawdziwa i dobrze to znam z opowiadań starszych ludzi.A poza tym czas skończyć z wiecznym biadoleniem,że bieda na wsi że trzeba płacić KRUZ,że Cimośzewicz powiedział prawdę o obezpieczeniu.Proszę porównać ile kosztuje ubezpieczenie całego gospodarstwa wiejskiego a ile M-2 w mieście.Z nieba spadają samochody pod obejściami czy nowe domy,z nieba sada wypita gorzała??.A tak poza,w d...macie drobnych rolników ,którym nie zawsze się wiedzie ,to o Wasze tyłki chodzi i bronicie KRUZ jak reduty.Przestańcie wreszcie biadolić ROLNICY z Wiejskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
ceziu75 Frasyniuk to ćwok ze zmęczoną maturą... 20.03.09, 14:07 cóż od niego więcej wymagać. Mowa o znajomości historii i ogłady w wypowiedzi. Skończył jak jego Partie UW, PD. Zdesperowany zapewne na 1 liczy do Euro Parlamentu z list PO. :))) Odpowiedz Link Zgłoś
rahowa7 Re: Frasyniuk to ćwok ze zmęczoną maturą... 20.03.09, 14:13 ceziu75 napisał: > cóż od niego więcej wymagać. Mowa o znajomości historii i ogłady w > wypowiedzi. Skończył jak jego Partie UW, PD. Zdesperowany zapewne na > 1 liczy do Euro Parlamentu z list PO. :))) 6% mieszkańców wsi ma wyższe wykształcenie..jaki ogląd taki pogląd:))) Odpowiedz Link Zgłoś
ceziu75 Ale 100% mieszkańców wsi... 20.03.09, 14:21 mądrzejszych życiowo od tych z wyższym z miasta :)) zdobytym na płatnej uczelni. NIe wybierają "Ćwoka" na przedstawiciela swojego :))) Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Ale 100% mieszkańców wsi... 20.03.09, 16:08 Wybrali Leppera. Doskonały wybór! Słowo "ćwok" jest dla Leppera niezasłużonym komplementem. Lepper i jego banda to przestępcy. Odpowiedz Link Zgłoś
13xm Polska = Indie? Chłop = Święta Krowa? 20.03.09, 14:08 Chyba na to jedno wychodzi.. Akurat pretensje ma jeden z największych "autorytetów" w kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
oakpark Frasyniuk nie doczytal Żeromskiego... 20.03.09, 14:08 ..."Rozdziobią nas kruki, wrony". Wszystko Mu sie w tym cwierćmózdżku pokielbasiło do imentu. Niemal po "pańsku" zwymyślał "chamów" dowodząc swojego własnego chamstwa. Arogancki burak z d. Unii Wolnosci zawsze dziewicy... psiakrew, robotnicza "elyta" warszawki. Gdyby Frasyniuk mial troche szlachetczyzny po przodkach to by czul wstyd za to, co z chlopow przez wieki robiono.... A tak cham miejski obraża i tych co zgineli pod Racławicami, pod Małogoszczą, pod Wojda i Zaborecznem... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Frasyniuk nie doczytal Żeromskiego... 20.03.09, 16:09 Pod Małogoszczą i Racławicami ginęli Rosjanie. Pod Wojdą i Zaborecznem ginęli Niemcy. Nie sądzę, aby zostali obrażeni. Odpowiedz Link Zgłoś
hannes.von.barsch Re: Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia 20.03.09, 14:12 W czasach, kiedy chłopi dobijali powstańców, byli w tym kraju półniewolnikami, a ich panami - szlachta walcząca w powstaniach. Kiedy państwo się trochę zdemokratyzowało, a chłopi stali się jego obywatelami, walczyli o wolność z takim samym poświęceniem, jak inne grupy społeczne. To dlatego Frasyniuk nie ma racji. Nie można oczekiwać obywatelskiej postawy od kogoś, kto nie jest obywatelem. Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 teraz sa obywatelami a zdzieraja ostatnie kamasze 20.03.09, 14:14 to najbardziej pazerny i zalgany element Odpowiedz Link Zgłoś
oakpark To nie tak! 20.03.09, 14:30 Chłopi ZAWSZE stanowili główna masę walczących o Polskę, szlachty było max 10%... Lali Krzyzaków, lali Szwedów, Prusaków.... nie trzeba wielkiej świadomosci by odróżnić wroga od swoich. A Frasyniuk jest typowym arogantem z udecji. Dziennik podaje, ze powiedział "my INTELEKTUALISCI ZAWSZE MIELISMY SLABOSC DO CHLOPOW".... YNTELEKTUALYSTA sie znalazl..... rasowa szlachta pieska z psiarni von Buelow ze "Szwejka" ma wiecej wiedzy i więcej klasy niz ten nadety tępy buc! Odpowiedz Link Zgłoś
koneser10 KRUS to dzielo Balcerowicza 20.03.09, 14:12 ciekawe czy Frasyniuk o tym pamieta? Odpowiedz Link Zgłoś
emeryt21 Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 14:15 Frasyniuk poruszyl temat tabu.Wsadzil kij w gniazdo os. O tym co robili polscy chlopi w czasach powstania styczniowego wiem nie tylko z ksiazek.Wiem o tym z opowiesci rodzinnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie i wcale nie pochodze z rodziny szlacheckiej. To bylo powstanie paniczow,ktorym zly car zabral darmowa sile robocza.Chlopi w lapciach z lyka i ze slomy odzierali trupy "powstancow",bo Rosjanie swoich zabierali.Natomiast panicze zabierali ostatnie ziemniaki i kury chlopom. Prawda w oczy kole..... Odpowiedz Link Zgłoś
oakpark Pańszczyznę zniósł najpierw Rząd Narodowy... 20.03.09, 14:47 ...car MUSIAŁ to zrobić. Moi poszli do partii razem ze swoimi chłopami - stosunek sił jak 6 do 40-50... Zginęła z tego połowa i jednych i drugich, ca 1/4 pojechała na Sybir, ziemię zabrali Moskale.... tę szlachecka. Dlatego po powrotach z zesłania wiekszosć z mojej rodziny była za uwłaszczeniem... Póki chłop się tak "pazernie" trzyma ziemi polskiej to kraj się i żywii i trzyma razem. Frasyniuk jest rootless, deracine, ausrotten... jest wykorzenione bydlę! Ciekawym, co by zrobił ten "pan" na wizytę sekundantów.... 8^)... chocby od Sawickiego z Sawic.... Jest sporo dobrej szlachty w PSL-u.... Odpowiedz Link Zgłoś
princealbert niech nie przeprasza 20.03.09, 14:16 A skad sie bierze milosc do chlopow? Moze stad, ze 90% spoleczenstwa ma chlopskie korzenie? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: niech nie przeprasza 20.03.09, 16:16 Większość ludności Europy ma chłopskie korzenie. I Francuzi i Niemcy i inni. Tylko że gdzie indziej zrozumiano, że trzeba wyjść z wiochy, aby dojść do kultury i dobrobytu. Odpowiedz Link Zgłoś
ceziu75 Pogarda Frasyniuka dla innych to bliskie PO... 20.03.09, 14:17 wartosci :)). Podobnie, jak kłamstwo historyczne. Dać mu 1. miejsce na liście. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Znów kłamiesz? Wpadłeś w ciąg? 20.03.09, 19:42 Raz ktoś chłopom prawdę w oczy powiedział. Odpowiedz Link Zgłoś
mironek47 Kalinowski wzywa Frasyniuka do przeproszenia po.. 20.03.09, 14:17 PSL to nie partia polityczna tylko zwiazek zawodowy karierowiczow.Co do wyludzania rent przez rolnikow to sa oni w tym mistrzami.Znam osobiscie takich rencistow ktorych mozna by do pluga zaprzagnac i orac.Wiejscy lekarze wszystko zalatwia za pieniadze. Odpowiedz Link Zgłoś
semeon ''Niech Frasyniuk przeprosi polskich chłopów'' 20.03.09, 14:20 Nie podzielam poglądów pana Frasyniuka, ale gratuluję mu odwagi. W tym potwornym oceanie hipokryzji, zalewającym nasz kraj każdego dnia, taka wypowiedź jest naprawdę wielkim wyczynem. Odpowiedz Link Zgłoś
piotr7777 Re: jest w tym rochę racji 20.03.09, 14:32 Powstania robiła szlachta, chcąca powrotu Polski przedrozbiorowej, z którą włościanie się nie utożsamiali. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: jest w tym rochę racji 20.03.09, 16:12 Tak jest, utożsamiali się z carem, który zrobił reformę rolną? Odpowiedz Link Zgłoś