Dodaj do ulubionych

Jacek Kaczmarski obala kubańskie mury

21.03.09, 06:33
Jacku, wiem ze nie sluchasz, bo wszytko co po nas zostaje
to to co stworzylismy :-) Ale wzrusza zobaczenie tego ze Ty
choc nie zyjesz, to jestes w fascynujacy sposob doceniony.

Szkoda ze nie dozyles tego, by zobaczyc jak dwoch zbuntowanych,
chlopakow z Kuby spiewa "Semafory" po hiszpansku.

Moze by ci sie geba tak usmiechnela jak mi? Bo byles genialny
w tym co tworzyles, i wieczna (o ile sie da ...) chwala Ci za to.

P.S. Ah, i pomyslec ze powiadomila o tym Polske, gazeta.pl. ktora rozne solidarnosciowe swiry wycierajace sobie Toba morde, wyzywaja od lat od najgorszych. Ty byles tak znacznie madrzejszy ...
Obserwuj wątek
    • krzysztofczyz Jacek Kaczmarski obala kubańskie mury 21.03.09, 08:27
      Pieśni Kaczmarskiego nie do końca poprawne historycznie mają w sobie
      to coś. To chyba nowa forma poezji, której się dziś nie czyta lecz
      śpiewa. Rap to czysta poezja a Kaczmarski to chyba współczesny Asnyk.
    • myslacyszaryczlowiek1 Czego się boi USA? 21.03.09, 08:55
      Cały czas utrzymując embargo w handlu z maleńką Kubą. Może jednak by się
      okazało że komuszy system wcale dla mieszkańców Kuby nie jest taki zły,
      porównując np. z innymi krajami regionu.
      • andrzejto1 Re: Czego się boi USA? 21.03.09, 10:32
        myslacyszaryczlowiek1 napisał:

        > Cały czas utrzymując embargo w handlu z maleńką Kubą. Może jednak
        by się
        > okazało że komuszy system wcale dla mieszkańców Kuby nie jest taki
        zły,
        > porównując np. z innymi krajami regionu.

        USA się boją?? Śmieszny jesteś. Mają prawo wybierać z kim będą
        robili interesy. Tak jak na przykład ja, nie kupuję chińszczyzny,
        bynajmniej staram się tego nie robić. A zanim zaczniesz oceniać
        poziom życia na Kubie, policz może ile kasy w ten kraj wpompowało
        ZSRR a teraz Chavez. W porównaniu z innymi krajami regionu, w któe
        nikt kasy w takich ilościach nie wkłada jednak wygląda to znacznie
        gorzej...
        • acs-13 [...] 21.03.09, 11:05
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • jayamez Re: Czego się boi USA? 21.03.09, 11:19
          > Tak jak na przykład ja, nie kupuję chińszczyzny,
          > bynajmniej staram się tego nie robić.

          Chyba miales na mysli "przynajmniej"...
          • anuszka_ha3.agh.edu.pl Płyta za darmo do ściągnięcia 21.03.09, 12:19
            Na stronie domowej zespołu:
            lababosaazul.cubaunderground.com/cuando-amanezca-el-dia.html
            lub:
            rapidshare.com/files/133690112/Babosa_Azul_Cuando_ama
            www.divshare.com/download/5058970-4c9
            www.mediafire.com/?momn0xd2xxd
            • jj43 Re: Płyta za darmo do ściągnięcia 22.03.09, 10:09
              niestey linki juz nie działają ale znalazłem tu:
              rapidshare.com/files/133690112/Babosa_Azul_Cuando_amanezca_MP3.rar
        • myslacyszaryczlowiek1 Re: Czego się boi USA? 21.03.09, 16:10
          andrzejto1 napisał:
          No właśnie dlaczego Chiny to nie " oś zła", a Kuba tak.
      • krawiec6661 Re: Czego się boi USA? 21.03.09, 10:35
        "Komuszy system" teoretycznie nie jest zły, tylko jakoś dziwnie zawsze czynnik
        ludzki zawodzi.
        • acs-13 zawsze twierdzilem ze placowki polskie to najete 21.03.09, 10:47
          przz wielkiego brata CIA agencje szpiegowskie

          >To by się zmieniło, gdyby Ciro mógł zagrać w Polsce - uważa Daniel
          >Gromann, b. chargé d'affaires polskiej ambasady w Hawanie. To on
          >dał artyście nagrania Kaczmarskiego. - Na spotkaniu opozycji
          >kubańskiej spytałem kiedyś, dlaczego prawie nie ma tu muzyki
          >protestu. Wtedy dowiedziałem się o istnieniu Ciro Diaza Penedo

          temu palantowy pomieszaly sie role lub jest celowo tam wyslanym do
          mataczenia
          to samo robia nasze placowki na wschodzie
          jej pracownicy za polska pesje robia robote dla CIA
          ze tez w dyktatorkiej Kubie cackaja sie z najemnymi przez CIA
          przestepcami
          my wszyscy placimy aby taki palant robil krecia robote na kubie
      • pracownik_fizyczny Wyborcza na wakacjach 21.03.09, 10:46
        Też bym chetnie pojechał na Kube napisać artykuł o opozyzcji. Świetny klimat,bezpiecznie, wspaniała przyroda no i żyjąca aktywna opozycja. Nie to co w Chinach czy Arabii Saudyjskiej.
        • www.nasznocnik.pl Re: Też bym chetnie pojechał na Kube 24.03.09, 04:59

          Sorry, fizycznych tam nie potrzebują - mają swoich od groma ;->
      • swist8 Re: Czego się boi USA? 21.03.09, 11:44
        Problem z embargiem na Kubę jest następujący:
        Jest tam system socjalistyczny który chce o wszystkim wiedzieć i na wszytko
        udzielać pozwolenia. Potencjalny partner w interesach musi znaleźć potencjalnego
        partnera w interesach na Kubie. I kto nim będzie? W większości podstawiony przez
        tamtejsze służby specjalne jakiś dziwny twór który będzie miał na kubie monopol
        - dajmy na to na odzież. Następna firma będzie handlowała np. komputerami - i
        znowu... założy ją ktoś w pełni kontrolowany przez tamtejsze służby specjalne.
        Spróbujesz konkurencji to oni odpowiednio zadbają żebyś nie pomyślał o tym przez
        najbliższe lata... o ile przeżyjesz. Czyli albo mamy Cię pod kontrolą i oddajesz
        nam większość zysku albo siedź cicho i żebyśmy Cię tu więcej nie widzieli.
        Oczywiście kilka firm zostanie stworzonych na pokaz - że niby rodzinne interesy,
        jak im to dobrze - generalnie tak jak ma być. Przerabialiśmy to niestety już w
        Polsce. Choć jestem młody nietrudno zauważyć jeszcze pozostałości po starym
        systemie.

        Inna sprawa że takie podejście nie ma w zasadzie sensu. Kuba zatwardziale będzie
        tkwiła w biedzie a zawsze znajdzie się tego jakiś sponsor który zapłaci za
        trucie życia USA. Najgorzej na tym wychodzą obywatele którzy w przypadku embarga
        nie mają wiele gorzej niż w przypadku jego braku. Zniesienie embarga spowodowało
        by że majątków dorobili by się aparatczycy, nomenklatua oraz ludzie ze służb. I
        chociaż w konsekwencji doprowadziło by to do bankrucwta systemu (bo kacyki
        zorientowały by się że lepiej żyć w luskusie) to społeczeństwo klepało by biedę
        - coś jak teraz Ukraina.
        • myslacyszaryczlowiek1 A co za różnica 21.03.09, 17:18
          Potraktuj Kubę jako wielką korporację. W żadnej korporacji nikt nie pozwoli ci
          kręcić na boku własnego interesu. Zarząd korporacji bierze ułamek tego co
          dzisiejsi menadżerowie. Nie podoba ci się korporacyjne życie, możesz
          wyemigrować, po zwróceniu np. za wykształcenie. Jak korporacja wysyła cię na
          szkolenie też podpisujesz cyrograf. Czasami więcej masz praw niż w
          kapitalistycznej korporacji, np. niedawno jeszcze wymagano zobowiązania że nie
          zajdziesz w ciążę, czy też siedzenie w pampersie. Pod warunkiem że nie
          próbujesz dokopać władzom korporacji masz o wiele więcej wolności niż w
          korporacji kapitalistycznej, np. wybór rodzaju pracy. Korporacja dba też lepiej
          lub gorzej o twoje inne potrzeby.
          Może USA boi się jednak takiego systemu. Żyłem w obydwu systemach i uważam że
          nasze życie dużo się nie zmieniło. Biorąc pod uwagę ograniczenia w handlu,
          embarga na nowe technologie, wydatki na zbrojenia, a jednocześnie poczynione
          inwestycje przez Gierka i rozbudowa kraju to kto wie czy socjalizm nie lepiej
          służył rozwojowi kraju i ludziom. Przecież obecny system nie może sobie
          poradzić z tak prostą rzeczą jak budowa autostrad w płaskim kraju.
          • raf-ber Re: A co za różnica 22.03.09, 09:52
            myslacyszaryczlowiek1 napisał:

            > Może USA boi się jednak takiego systemu. Żyłem w obydwu systemach i uważam że
            > nasze życie dużo się nie zmieniło. Biorąc pod uwagę ograniczenia w handlu,
            > embarga na nowe technologie, wydatki na zbrojenia, a jednocześnie poczynione
            > inwestycje przez Gierka i rozbudowa kraju to kto wie czy socjalizm nie lepiej
            > służył rozwojowi kraju i ludziom. Przecież obecny system nie może sobie
            > poradzić z tak prostą rzeczą jak budowa autostrad w płaskim kraju.

            Co innego poprzedni system, tamten to sobie radził z budową autostrad
            wyśmienicie. Przykład prawdziwego eksperymentu porównawczego masz za zachodnią
            granicą i nie płacz o pomocy zachodu dla RFN bo cały obóz socjalistyczny dbał o
            dobrobyt DDR-owa. Jakoś to ci ze wschodu chcieli żyć jak ci drudzy, a nie
            odwrotnie. Powiesz propaganda, to porównaj te wspomniane przez ciebie
            autostrady, jakie były w 1991r na wschodzi i zachodzie Niemiec. Wspaniały Edward
            zadłużył nasz kraj i stworzył taki dobrobyt że na półkach był tylko ocet. Na
            kredyt żyje się świetnie.. ale krótko. No ja też żyłem w tamtym i tym systemie i
            widzę że to co ja mam bez większych problemów (mieszkanie, auto itd.) to
            pokolenie moich rodziców mogło sobie pomarzyć (pomijam ubeków, górników i innych
            darmozjadów).
    • sany666 Współczuję Kubańczykom 21.03.09, 11:08
      Oni to dopiero mają przesr..ne! Amerykańskie embargo, huragany, AIDS,
      Stasiński i teraz jeszcze Kaczmarski.
      Naród wybrany, normalnie.
      • pracownik_fizyczny Re: Współczuję Kubańczykom 21.03.09, 11:34
        udany komentarz ;-)
      • olias Re: Współczuję Kubańczykom 21.03.09, 12:29
        w moim kraju o zmarłych nie mowi się źle. a już żałosne jest gdy
        miernota mówi o kimś kto pisał historię.
    • dyngos Jacek Kaczmarski obala kubańskie mury (posłuchaj) 21.03.09, 11:34
      Czy przypadkiem Kaczmarskiego Mury to nie jest kower jakiegoś
      hiszpańskiego antyfaszysty? (nie czytałem artykułu,przeczytałem sam
      tytuł i oględnie przeleciałem wzrokiem po tekscie)
      • amrik Re: Jacek Kaczmarski obala kubańskie mury (posłuc 21.03.09, 11:52
        To nie jest cover, tylko wolne tlumaczenie piesni Luisa Llacha, Katalonczyka.
        Oryginal nazywal sie L'Estaca (Pal w polskim tlymaczeniu). I ten "cover" jest
        lepszy od oryginalu moim zdaniem.
      • olias Re: Jacek Kaczmarski obala kubańskie mury (posłuc 21.03.09, 12:26
        heh! wystarczy jak przeczytasz ten artykuł. i cóż to szkodzi?
    • marcin.pera wielkie rzeczy 21.03.09, 11:44
      Kaczmarski obali kubański reżim?:>
    • konopiejka Jacek Kaczmarski obala kubańskie mury 21.03.09, 15:09
      czy komus udalo sie dotrzec do tekstow (kubanskiej wersji)?????
      jesli tak, bede wdzieczna za link (sama jakos od godziny nie potrafie znalezc)
      • pyskata84 Re: Jacek Kaczmarski obala kubańskie mury 23.03.09, 12:54
        Nie ma tekstów w internecie. Parę osób próbowało się dobijać o teksty Porno Para Ricardo (zespół-matka Cira) i La Babosa Azul, ale chociaż Charlie Bravo pisał, że zamieści, to nie zamieścił. Można zawsze próbować dobijać się przez stronę, po hiszpańsku, albo po angielsku - administrator strony PPR mieszka w Stanach, a stronę La Babosa Azul nie wiem, kto prowadzi, ale Ciro mówi trochę po angielsku.
    • lemisiaque Re: Jacek Kaczmarski obala kubańskie mury 22.03.09, 20:58
      Cześć,
      Stworzyłem plik torrent, by łatwiej było się dzielić tą muzyką. Jestem za firewallem więc może być ciężko z seedowaniem. W razie co proponuję chętnym ściągnięcie tego z rapidshare i seedowanie + rozpowszechnianie linka do torrenta wśród zainteresowanych.

      thepiratebay.org/torrent/4792229
    • grba Orishas a lo cubano 24.03.09, 07:56
      Kubański hip-hop najwyższej klasy
      www.youtube.com/watch?v=8sQYiRFqQ9U
      www.orishasthebest.com/
      Chłopcy trzymają się z dala od fidelizmu, mieszkają we Francji...
      • gollum.z.kremla Re: trzymają się z dala od fidelizmu 24.03.09, 15:47

        Mam nadzieję, że od raulizmu też ;)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka