affera123 Pytanie: czy może nadal kierować pojazdami? 15.07.09, 16:58 Pomińmy rower i hulajnogę, ale skoro ten facet jest częściowo ubeswłasnowolniony, to chyba z automatu powinni mu odebrać prawo jazdy, czyż nie? Bo albo jest zdrowy na umyśle, posiada prawko i odpowie za swoje błędy, albo jest ograniczony umysłowo w wyniku wypadku, nie odpowiada za nic i nie ma prawa siadać za kółkiem. To chyba logiczne. Odpowiedz Link Zgłoś
nessie-jp Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwałe.. 15.07.09, 17:03 To na jakiej właściwie podstawie orzeczono te zmiany w mózgu? ROZMOWY?! Taką rozmowę dowodzącą "zmian" potrafi przecież poprowadzić każdy. Cóż prostszego niż udawać, że się nic nie pamięta, nic nie wie, jest bardzo ale to bardzo zagubionym. O istnieniu lub nieistnieniu zmian w mózgu powinno się orzekać na podstawie wyników badań tegoż mózgu, a nie czczej gadaniny, którą łatwo wyreżyserować. Czy analizowano wyniki badań diagnostycznych? Jakie badania wykonano? Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwa 15.07.09, 17:06 nessie-jp napisała: > To na jakiej właściwie podstawie orzeczono te zmiany w mózgu? ROZMOWY?! Skąd taki niezwykły pomysł? "Przeprowadzone przez biegłych badania psychiatryczne, psychologiczne i neurologiczne wykazały u Macieja Zientarskiego tzw. zespół organiczny pourazowy." Odpowiedz Link Zgłoś
cleryka Re: Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwa 15.07.09, 17:20 Znam podobny wypadek,a po 2 latach mózg po rehabilitacji rozmaitych,wrócił do normy.Choć pamięc z wypadku b yła zerowa.Nie powinno sie więc umarzać sprawy! Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwa 15.07.09, 17:27 Sprawa ma być nieumorzona w oczekiwaniu poprawy? O to ci chodziło? Odpowiedz Link Zgłoś
nessie-jp Re: Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwa 15.07.09, 19:34 > Skąd taki niezwykły pomysł? Stąd, że takie tylko informacje podano w artykule. Nie zacytowano żadnej opinii NEUROLOGA. Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwa 15.07.09, 19:40 A cytowano jakieś opinie? Czy tylko opisowo opowiedziano, co w nich jakoby jest (też zresztą pewnie na tyle dokładnie, na ile żurnalista potrafi)? Jeśli czytasz, że jacyś lekarze opiniowali, to od razu automatycznie zakładasz, ze na pewno zrobili to niefachowo albo nieuczciwie? Odpowiedz Link Zgłoś
nessie-jp Re: Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwa 15.07.09, 21:15 spokojny.zenek napisał: > A cytowano jakieś opinie? Czy tylko opisowo opowiedziano, co w nich jakoby jest > (też zresztą pewnie na tyle dokładnie, na ile żurnalista potrafi)? Zenek, a ty myślisz, że czego ja się czepiam? Ja się czepiam artykułu, który jest pisany jak przez gimnazjalistę na kolanie i sugeruje, że koleś "zapomniał jak się nazywa, co dowodzi uszkodzenia mózgu". Jak się pisze artykuł o uszkodzeniach mógzu, to się podaje omówienie badań neurologicznych (np. radiologia, EEG, odruchy) a nie bzdety typu "ojejku nie pamiętam". Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwa 16.07.09, 13:21 Otóż to. Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek z innego artykułu 15.07.09, 18:09 "Według biegłych psychiatrów i neurologów, którzy badali go we wrześniu, dziennikarz po urazach głowy stracił pamięć i przesłuchanie było wykluczone. Zastrzegli jednak, że badania po trzech miesiącach trzeba powtórzyć" Odpowiedz Link Zgłoś
az555 Zientarskiego słuchałem w niedz. na Polsacie.Facet 15.07.09, 17:07 rzeczywiście majaczy.Podobno jego syn też jest psychiczny.Zabił człowieka i ma wylądować w Tworkach Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy przypomnial mi sie taki dowcip... 15.07.09, 17:32 przychodzi facet do lekarza. - panie doktorze, cierpie na zanik pamieci. - od dawna? - co od dawna? Odpowiedz Link Zgłoś
bobcat0210 Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwałe.. 15.07.09, 17:33 Myślałem, że tylko w Indiach są święte krowy. Okazuje się, że u nas również. Np. pan Maciej Z. A potem różne mądre głowy zastanawiają się w TV dlaczego to mianowicie Polacy mają w takim nieposzanowaniu prawo. Skoro widzą, że niektórzy stoją ponad nim - trudno się dziwić. Jakiś czas temu któraś ze służb (nie pamiętam czy CBŚ czy CBA) udowodniła znanej pani doktor, że wystawiała lewe wariackie papiery członkom zorganizowanych grup przestępczych, skutkiem czego ci pozostawali bezkarni. Może obecnie wspomniane służby też by się zainteresowały opinią biegłych na temat Macieja Z.? I samymi biegłymi? Krążą różne informacje w jego sprawie. Nie mam ochoty słuchać plotek. I chyba wiele innych osób również. Dlatego powinna ukazać się pełna informacja w następujących kwestiach: 1. Czy prawdą jest, że adwokat poradził Maciejowi Z.: "mów, że nic nie pamiętasz - to się wywiniesz"? 2. Czy prawdą jest że Włodzimierz Z. poprzez swoje koneksje gnoi każdego dziennikarza, który ośmieli się poruszyć temat jego synalka w odmienny od oficjalnego (czytaj: zatwierdzonego przez tatusia) sposób? 3. Czy prawdą jest, że Maciej Z. widywany jest w Galerii Mokotów i różnych restauracjach - i bynajmniej nie sprawia wrażenia osoby w jakikolwiek sposób odbiegającej od normy? Jakiś czas temu był w TVN program o rodzince państwa Z., pokazujący kulisy rodu i stosuneczki tam panujące. Ciśnie się na usta opinia: moralne i etyczne szambo. Tatuńcio Włodzimierz Z. potem w Antyradiu udawał "święte oburzenie". "To wszystko brudne kłamstwa" gulgotał. Skoro kłamstwa - to czemu nie podał TVN do sądu za naruszenie dóbr osobistych? Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy bobcat, a po co zaraz cbs lub cba... 15.07.09, 17:48 ladnych pare lat temu pewien moj znajomy dostal nakaz do wku, wiedzac, ze skieruja go do wojska, wowczas jeszcze dwuletniego. postanowil udawac przygluchego, aby dostac kategorie d - zwolniony na stale. zebral wszystkie potrzebne informacje od wielu lekarzy i w te wiedze uzbrojony dzielnie stawil czola expertom wojskowym, zarowno tym medycznym jak i tym od rozpoznawania symulantow, ktorych jak wiadomo wsrod poborowych nie brakowalo... jako ze moj znajomy calkiem bystry byl, uniknal wszelkich pulapek podczas roznorodnych badan i zrezygnowana komisja osiwadczyla mu, ze ze wzgledu na swoj bardzo slaby sluch dostaje kategorie d - niezdolny do sluzby wojskowej i wbila mu odpowiednia pieczec do jego ksiazeczki wojskowej. znajomy grzecznie podziekowal, wzial kisazeczke, pozdrowil komisje i skierowal sie w kierunku drzwi. zanim do nich dotarl, jeden z czlonkow komisji powiedzial cichym glosem: "dlugopis panu wypadl". znajomy gwaltownie odwrocil sie, szukajac upuszczonego dlugopisu. w tym momencie zrezygnowanie i przygnebienie komisji ustapilo miejsca radosci i samozadowolenia. komisja zaprosila mojego znajomego na dodatkowe badania i juz wkrotce byl on szczesliwym posiadaczem kategorii a. z tego co wiem wku juz nie ma, wiec zientarskiemu znowu sie udalo... Odpowiedz Link Zgłoś
mig_watch urban legend 15.07.09, 18:48 Urban legend stara jak pobór do woja. Nie ośmieszaj się. Odpowiedz Link Zgłoś
troll_bagienny Sprawa ucichnie, a Maciuś powróci na salony TV 15.07.09, 17:50 Co dalej? Szymon Majewski Show, Kuba Wojewódzki Show, a może YCD lub Taniec z Gwiazdami? Znając życie, koleś zleci jakiemuś gryzipiórkowi napisanie własnej biografii i zarobi jeszcze na tej całej aferze, a tak potępiał w TV nadmierną brawurę i arogancję polskich kierowców, jego tatuś też piętnował niebezpieczne zachowania na drodze, a na dokładkę obu panów reklamowało jakieś towarzystwo ubezpieczeniowe. Cóż, po raz kolejny jakiejś telewizyjnej fiszy z układami się upiecze. Jak nie pomroczność jasna, to trwałe uszkodzenie mózgu, grunt to pomysł na zrobienie z siebie wariata. Cel uświęca środki. Odpowiedz Link Zgłoś
janq43 Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwałe... 15.07.09, 18:28 Pomroczność jasna to straszna choroba!! Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk Czy takie lekarskie oceny nie obejmuje tajemnica 15.07.09, 18:33 lekarska ? Czy publikowanie ich w prasie nie jest ze szkoda dla M. Zientarskiego ? Czy podobne "wycieki" nie stanowia zagrozenia dla poprawnego funkcjonowania prokuratury. Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwałe... Odpowiedz Link Zgłoś
jkredman czy odebrano mu już prawo jazdy 15.07.09, 18:38 i kto go będzie pilnował /i będzie za to odpowiedzialny/ aby nie próbował prowadzić samochodu, ma zmiany w mózgu - więc nie będzie odpowiedzialny jak ponownie siądzie i popędzi 150 km/godz, czy nie powinien być osadzony w zakładzie zamkniętym - dożywotnio Odpowiedz Link Zgłoś
ewkola Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwałe... 15.07.09, 19:06 Po sprawie sadowej,prawdo podobnie facet wyzdrowieje.Czego mu zycze. Odpowiedz Link Zgłoś
turbo-liberal Wydaje mi się, że miał je już wcześniej... 15.07.09, 19:07 Wnoszę po tym co zrobił. Odpowiedz Link Zgłoś
talking_head To ci sami "biegli" co chronili gangsterów ? 15.07.09, 19:11 Po "pomroczności jasnej" syna prezydenta Wałęsy kolejny pirat drogowy uniknie sprawiedliwości. Zientarskiemu jak widać te wszystkie zaburzenia psychiczne nie utrudniają "pomagać ojcu w realizacji jego programów" w TVN (Tusk Vision Network). U gangsterów z mafii pruszkowskiej też wykrywano "zaburzenia pamięci", za ch**** nie mogli sobie przypomnieć czy to oni strzelali czy strzelano do nich. W PRL-Bis dalej są "równi i równiejsi", Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek nie bredź 15.07.09, 19:46 talking_head napisał: > Po "pomroczności jasnej" syna prezydenta Wałęsy W przypadku syna Wałęsy biegli jednoznacznie WYKLUCZYLI podejrzewany stan pomroczny, zaś oskarzony na normalnych zasadach odpowiedział przed sądem i poniósł karę. > kolejny pirat > drogowy uniknie sprawiedliwości. Prorok jaki, czy co? Odpowiedz Link Zgłoś
oelefante Leczenie carbamazepiną daje rewelacyjne efekty w 15.07.09, 19:12 przypadku zespołu organicznego pourazowego. Zresztą nie tylko nią. Wystarczy wyszukać "post-traumatic organic brain syndrome", by przekonać się, że przy odrobinie wysiłku i uporu ze stron prokuratury morderca może stanąć przed sądem. Odpowiedz Link Zgłoś
dw1122 Re: Biegli: Zientarski nie może zeznawać, ma trwa 15.07.09, 19:36 o! to dokładnie jak OTYLIA ! Ciekawe czy biegli ci sami ? Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Czemu łżesz? 15.07.09, 19:41 dw1122 napisał: > o! to dokładnie jak OTYLIA ! Czemu łżesz? Odpowiedz Link Zgłoś
sonqo Spoko, jak musiałbym płacić za ten samochód, to 16.07.09, 07:24 też udawałbym uszkodzonego. Druga sprawa to, to że może nikomu nie zależy, żeby okazał się zdrowy. Odpowiedz Link Zgłoś